Павлодар облысы бюджетінің кредиторлық берешегiн өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 12 тамыз N 1239
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 1999 жылғы 26 сәуiрдегi N 8-012-4-9 iсi бойынша шешiмiн орындау үшiн және "2000 жылға арналған республикалық бюджет туралы" және "Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына, сондай-ақ "Кредиторлық берешектi өтеудi ұйымдастыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000 жылғы 1 наурыздағы N 337 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Павлодар облыстық атқарушы органының әлеуметтiк мақсаттарға алынған несие бойынша "Қазкоммерцбанк" ашық акционерлiк қоғамының алдында туындаған мiндеттемелерi бойынша, 149623118 (жүз қырық тоғыз миллион алты жүз жиырма үш мың жүз он сегiз) теңге сомасындағы кредиторлық берешегiн ортақ жауапкершiлiк шегiнде республикалық бюджетке төленетін төлемдер бойынша шаруашылық жүргiзушi субъектiнiң берешегiн өтеу есебiнен, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң заңнамада белгiленген тәртiппен өтеуi туралы Кредиторлық берешекті өтеуге байланысты мәселелердi қарау жөнiндегi комиссияның ұсынысына келiсiм берiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен:
Павлодар облыстық атқарушы органының кредиторлық берешегiн өтеудi қамтамасыз етсiн;
Павлодар облыстық атқарушы органымен осы қаулының 1-тармағына сәйкес төленген сомаларды республикалық бюджетке өтеуді 2004 жылдан бастап 2004-2010 жылдардың iшінде, келiсiлген кесте бойынша кейiннен орнын толтыру туралы келiсiм жасассын; <*>
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiмен бiрлесiп, республикалық бюджет алдындағы көрсетiлген кредиторлық берешектi өтеу жөнiнде есеп айырысу жүргiзудi қамтамасыз етсiн.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.02.23. N 242
қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.03.06. N 225
қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы, Мемлекеттік кiрiс, Көлiк және коммуникациялар министрлiктерi "Қазкоммерцбанк" ашық акционерлiк қоғамымен (келiсiм бойынша) бiрлесiп:
осы қаулының 1-тармағында көрсетiлген, мемлекеттің үлесi бар шаруашылық жүргiзушi субъектiнiң несиенi "Қазкоммерцбанк" ашық акционерлiк қоғамына қайтару кестесiн анықтасын;
осы шаруашылық жүргiзушi субъектінiң мүлкiне қойылатын талаптардың туындауын болдырмау мақсатында, оның республикалық бюджет алдындағы берешегiн өтеуге берген несиесiн, көрсетiлген шаруашылық жүргiзушi субъектiнiң уақытылы және толық қайтаруына белгiленген тәртiппен бақылауды қамтамасыз етсiн.

О погашении кредиторской задолженности бюджета Павлодарской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 августа 2000 года N 1239
Во исполнение решения Верховного Суда Республики Казахстан от 26 апреля 1999 года по делу N 8-012-4-9, в соответствии с Законами Республики Казахстан Z990473_ "О республиканском бюджете на 2000 год" и Z990357_ "О бюджетной системе", а также постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 марта 2000 года N 337 P000337_ "О мерах по организации погашения кредиторской задолженности" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Согласиться с предложением Комиссии по рассмотрению вопросов, связанных с погашением кредиторской задолженности, о погашении в установленном законодательством порядке Министерством финансов Республики Казахстан кредиторской задолженности Павлодарского областного исполнительного органа в рамках солидарной ответственности в сумме 149 623 118 (сто сорок девять миллионов шестьсот двадцать три тысячи сто восемнадцать) тенге по обязательствам, возникшим перед открытым акционерным обществом "Казкоммерцбанк" по кредиту, полученному на социальные цели, за счет погашения задолженности хозяйствующего субъекта по платежам в республиканский бюджет.
2. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
обеспечить погашение кредиторской задолженности Павлодарского областного исполнительного органа;
заключить соглашение с Павлодарским областным исполнительным органом о последующем возмещении по согласованному графику в течение 2004-2010 годов с началом погашения в 2004 году в республиканский бюджет сумм, выплаченных в соответствии с пунктом 1 настоящего постановления;
совместно с Министерством государственных доходов Республики Казахстан обеспечить проведение расчетов по погашению кредиторской задолженности перед республиканским бюджетом.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 23 февраля 2002 г. N 242 P020242_ ; от 6 марта 2003 г. N 225 .
3. Министерствам финансов, государственных доходов, транспорта и коммуникации Республики Казахстан совместно с открытым акционерным обществом "Казкоммерцбанк" (по согласованию):
определить график возврата кредита хозяйствующим субъектом, имеющим государственную долю, указанным в пункте 1 настоящего постановления, открытому акционерному обществу "Казкоммерцбанк";
обеспечить в установленном порядке контроль за своевременным и полным возвратом указанным хозяйствующим субъектом кредита, выданного открытым акционерным обществом "Казкоммерцбанк" на погашение его задолженности перед республиканским бюджетом, в целях исключения возникновения требований на имущество данного хозяйствующего субъекта.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары Е.Ә. Өтембаевқа жүктелсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

4. Контроль за исполнением данного постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Утембаева Е.А.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан