"Мұнай және газ көлiгi" ұлттық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 2 мамыр N 591.
Мұнай-газ саласының жұмысын жүйелеу және магистральдық құбыр желiлерiн басқарудың бiрыңғай жүйесiн құру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Оның жарғылық капиталына мемлекеттiң 100 пайыз қатысуымен "Мұнай және газ көлiгi" ұлттық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Қоғам) құрылсын.
2.
Ескерту. 2-тармақ алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2002.09.25. N 1051
қаулысымен. P021051_
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiмен (бұдан әрi - Министрлiк) бірлесіп 1-қосымшаға сәйкес акционерлік қоғамдардың акцияларының бұдан бұрын берілген мемлекеттік пакеттерін "ҚазТрансойл" мұнай тасымалдау жөнiндегi ұлттық компания" (бұдан әрi - ҰМТК) жабық акционерлiк қоғамының мүлкi (активтерi) құрамынан шығаруды және осы акциялар пакеттерiн беру арқылы Қоғамның жарғылық капиталын қалыптастыруды;
2) Қоғамның жарғысын бекiтудi және оның мемлекеттiк тiркелуiн;
3) Министрлiкпен бiрлесiп ҰМТК-ның "ҚазТрансОйл" жабық акционерлiк қоғамы болып қайта аталуын және Қоғамның жарғылық капиталына "ҚазТрансОйл" жабық акционерлiк қоғамының 100 (жүз) пайыз мөлшерiнде акцияларының мемлекеттiк пакетi берiлуiн;
4) Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiмен бiрлесiп Қоғамның жарғылық капиталына "Қазтеңiзкөлiкфлот" ұлттық теңiз кеме компаниясы" жабық акционерлiк қоғамының 50 (елу) пайыз мөлшерiнде акцияларының мемлекеттiк пакетiнiң берiлуiн;
5)
6) осы қаулыны iске асыру үшiн қажеттi өзге де шаралардың қабылдануын
қамтамасыз етсiн.
Ескерту. 3-тармақтың 5)тармақшасы алып тасталды - ҚР Үкіметінің
2002.09.25. N 1051 қаулысымен.
P021051_
4. 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр
шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер бекiтiлсiн.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң бiрiншi орынбасары Д.К. Ахметовке жүктелсiн.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2001 жылғы 2 мамырдағы
N 591 қаулысына
1-қосымша
Акцияларының пакеттері "ҚазТрансОйл" мұнай тасымалдау
жөніндегі ұлттық компаниясы" жабық акционерлік қоғамы мүлкінің
(активтерінің) құрамынан шығарылатын және "Мұнай және газ көлігі"
ұлттық компаниясы" жабық акционерлік қоғамының жарғылық капиталына
берілетін акционерлік қоғамдардың
Тізбесі

О создании закрытого акционерного общества "Национальная компания "Транспорт Нефти и Газа"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 мая 2001 года N 591.
В целях систематизации работы нефтегазовой отрасли и создания единой системы управления магистральными трубопроводами Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать закрытое акционерное общество "Национальная компания "Транспорт Нефти и Газа" (далее - Общество) со 100-процентным участием государства в его уставном капитале.
2. Исключен - постановлением Правительства РК от 25 сентября 2002 г. N 1051 P021051_
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) совместно с Министерством энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан (далее - Министерство) выведение из состава имущества (активов) закрытого акционерного общества "Национальная компания по транспортировке нефти "КазТрансОйл" (далее - НКТН) ранее переданных государственных пакетов акций акционерных обществ согласно приложению 1 и формирование уставного капитала Общества путем передачи этих пакетов акций;
2) утверждение устава Общества и его государственную регистрацию;
3) совместно с Министерством переименование НКТН в закрытое акционерное общество "КазТрансОйл" и передачу в уставный капитал Общества государственного пакета акций закрытого акционерного общества "КазТрансОйл" в размере 100 (сто) процентов;
4) совместно с Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан передачу в уставный капитал Общества государственного пакета акций закрытого акционерного общества "Национальная морская судоходная компания "Казмортрансфлот" в размере 50 (пятьдесят) процентов;
5) (исключен - N 1051 от 25.09.2002 г.)
6) принятие иных мер, необходимых для реализации настоящего постановления.
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 сентября 2002 г. N 1051 P021051_ .
4. Утвердить изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 3.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Ахметова Д.К.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 мая 2001 года N 591
Перечень акционерных обществ, пакеты
акций которых выводятся из состава имущества (активов)
закрытого акционерного общества
"Национальная компания по транспортировке нефти "КазТрансОйл"
и передаются в уставный капитал закрытого акционерного общества
"Национальная компания "Транспорт Нефти и Газа"

1. "Ақтөбемұнайбайланыс" ААҚ (90 %);
2. "Байланыс" ААҚ (3,5 %);
3. "Мұнай-Импэкс" ЖАҚ (99 %);
4. "ҚазТрансГаз" ЖАҚ (100 %);
5. "ҚазТрансБайланыс" (90 %);
6. "Атырау халықаралық әуежайы" ААҚ (100 %);
7. "Еуро-Азия Эйр" тікұшақ авиакомпаниясы" ААҚ (100 %).
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2001 жылғы 2 мамырдағы
N 591 қаулысына
2-қосымша
"Мұнай және газ көлігі" ұлттық компаниясы"
жабық акционерлік қоғамы директорлар кеңесінің құрамы
Қарабалин Ұзақбай Сүлейменұлы - Қазақстан Республикасының Энергетика
және минералдық ресурстар вице-министрі, төраға;
Сафинов Қанатбек Бейсенбекұлы - Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Кеңсесі Заң бөлімінің меңгерушісі;
Андрющенко Александр Иванович - Қазақстан Республикасының Экономика
және сауда вице-министрі;
Раханов Мақсұтбек Смағұлұлы - Қазақстан Республикасының Қаржы
министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің төрағасы;
Құлыбаев Тимур Асқарұлы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2001 жылғы 2 мамырдағы
N 591 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
кейбiр шешімдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер
1. "Құбыр желiсi көлiгiн дамыту мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 24 шiлдедегi N 1176 P971176_ қаулысында:
1-тармақтағы ", сондай-ақ барлық жаңа халықаралық құбыр желiсi жобаларында" деген сөздер алынып тасталсын.
2. "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншіктің түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405 P990405_ қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулыға 2-қосымшада:
"Алматы қаласы" деген бөлiмде:
реттiк нөмiрi 100-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"100 "Мұнай және газ көлiгi" ұлттық компаниясы" ЖАҚ";
"Ақтөбе облысы" деген бөлiмде реттiк нөмiрi 125-жол алынып тасталсын;
"Атырау облысы" деген бөлiмде реттiк нөмiрi 139, 141-жолдар алынып тасталсын;
"Павлодар облысы" деген бөлiмде реттiк нөмiрi 261-жол алынып тасталсын.
3. "Құбыр желiсi көлiгiн дамыту жөнiндегi жекелеген мәселелер" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1999 жылғы 29 сәуiрдегi N 513 P990513_ қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 16, 166-құжат):
1-тармақ алынып тасталсын.
4. "Республикалық меншіктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестеріне иелік ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 P990659_ қаулысында:
көрсетiлген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiне" деген бөлiмде реттiк нөмiрi 17-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"17 "Мұнай және газ көлiгi" ұлттық компаниясы" ЖАҚ".

1. ОАО "Актюбнефтесвязь" (90 %);
2. ОАО "Байланыс"(3,5%);
3. ЗАО "Мунай-Импэкс" (99 %);
4. ЗАО "КазТрансГаз" (100 %);
5. ОАО "КазТрансСвязь" (90 %);
6. ОАО "Международный аэропорт Атырау" (100 %);
7. ОАО "Вертолетная авиакомпания "Евро-Азия Эйр" (100 %).
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 мая 2001 года N 591
Изменения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 июля 1997
года N 1176 P971176_"Вопросы развития трубопроводного транспорта":
в пункте 1 слова ", а также во всех новых международных трубопроводных проектах" исключить.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 P990405_"О видах государственной собственности на государственные пакеты акции и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в приложении 2 к указанному постановлению:
в разделе "г. Алматы":
строку, порядковый номер 100, изложить в следующей редакции:
"100 ЗАО "Национальная компания "Транспорт Нефти и Газа".
в разделе "Актюбинска область", строку, порядковый номер 125,
исключить;
в разделе "Атырауская область", строки, порядковые номера 139, 141,
исключить;
в разделе "Павлодарская область", строку, порядковый номер 261,
исключить.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 1999 года N 513 P990513_ "Отдельные вопросы по развитию трубопроводного транспорта" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 16, ст. 166):
пункт 1 исключить.
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 P990659_ "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
в разделе "Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан", строку, порядковый номер 17, изложить в следующей редакции:
"17. ЗАО "Национальная компания "Транспорт Нефти и Газа".

5. "Кейбiр акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн "ҚазТрансОйл" мұнай тасымалдау жөнiндегi ұлттық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамына беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 17 қыркүйектегi N 1400 P991400_ қаулысында:
2-тармақ алынып тасталсын.
6. "Мұнайгаз секторының кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 22 қаңтардағы N 113 P000113_ қаулысында:
1-тармақтың 2) және 3) тармақшалары алынып тасталсын.
7. "ҚазТрансГаз" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 5 ақпандағы N 173 P000173_ қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 5-6, 68-құжат):
2-тармақтың 3) және 4) тармақшалары алынып тасталсын;
3-тармақ алынып тасталсын.
8. "Евро-Азия Эйр" тiкұшақ авиакомпаниясы" ашық акционерлiк қоғамы
акцияларының мемлекеттiк пакетiн "ҚазТрансОйл" мұнай тасымалдау жөнiндегi
ұлттық компания" жабық акционерлiк қоғамына беру туралы" Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 25 мамырдағы N 785
P000785_
қаулысында:
1-тармақ алынып тасталсын.
9. "Жекешелендiруге жатпайтын мемлекеттiк меншiк объектiлерiнiң
тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 24 қазандағы
N 1587
P001587_
қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N
43, 513-құжат):
көрсетiлген қаулыға 2-қосымшада:
реттiк нөмiрi 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"2. "Мұнай және газ көлігі" ұлттық компаниясы" ЖАҚ (Алматы қаласы)
100%";
реттiк нөмiрi 5-жолдағы "100%" деген сан "50%" деген санмен
ауыстырылсын.
10. "Азаматтық авиация қызметiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 2 қарашадағы N 1659
P001659_
қаулысында:
1-тармақтың 2) тармақшасы алынып тасталсын;
2-тармақ алынып тасталсын.
11. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 17.07.2023 № 602 қаулысымен.
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 17 сентября 1999 года N 1400 P991400_ "О передаче государственных пакетов акций некоторых акционерных обществ закрытому акционерному обществу "Национальная компания по транспортировке нефти "КазТрансОйл":
пункт 2 исключить.
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 22 января 2000 года N 113 P000113_ "Некоторые вопросы нефтегазового сектора":
подпункты 2) и 3) пункта 1 исключить.
7. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2000 года N 173 P000173_"О создании закрытого акционерного общества "КазТрансГаз" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 5-6, ст. 68):
подпункты 3) и 4) пункта 2 исключить;
пункт 3 исключить.
8. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2000
года N 785 P000785_"О передаче государственного пакета акций открытого
акционерного общества "Вертолетная авиакомпания "Евро-Азия Эйр" закрытому
акционерному обществу "Национальная компания по транспортировке нефти
"КазТрансОйл":
пункт 1 исключить.
9. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 октября 2000 года N 1587 P001587_"О перечне объектов государственной собственности, не подлежащих приватизации" (САПП Республики Казахстан,
2000 г., N 43, ст. 513):
в приложении 2 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"2. ЗАО "Национальная компания "Транспорт Нефти и Газа" (г.Алматы)
100%";
в строке, порядковый номер 5, цифру "100%" заменить цифрой "50%".
10. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2000 года N 1659 P001659_"О некоторых вопросах деятельности гражданской авиации":
подпункт 2) пункта 1 исключить;
пункт 2 исключить.
11. Утратил силу постановлением Правительства РК от 17.07.2023 № 602.