Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 90 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 27 мамыр N 90б
"Бюджет жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуірдегі Z990357_ Заңын іске асыру мақсатында және "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Z010273_ Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің республикалық бюджеттік бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 90 P020090_ қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) 1-тармақтағы "17" деген сан "18" деген санмен ауыстырылсын;
2) көрсетілген қаулыға 7-қосымшада:
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары"
деген 6-тармақта:
5-бағандағы "71108, 46161" деген сандар "15701, 30212" деген
сандармен ауыстырылсын;
7-тармақтағы "23,2" деген сан "20,3" деген санмен ауыстырылсын және
"111" деген сан "138" деген санмен ауыстырылсын;
3) осы қаулыға қосымшаға сәйкес 18-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 27 мамырдағы
N 90б қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 23 қаңтардағы
N 90 қаулысына
18-қосымша
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
2002 жылғы "Қару-жарақ пен әскери техниканы, байланыс құралдарын
жаңғырту, сатып алу және қалпына келтіру" жөніндегі 051 бюджеттік
бағдарламаның
Паспорты
1. Құны
1 970 220 мың теңге (бір миллиард тоғыз жүз жетпіс миллион екі жүз
жиырма мың) теңге.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі
"Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштері туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 9 сәуірдегі Z931500_ Заңының 19-бап;
"Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы Z000053_ Заңының 9-бабы;
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерін реформалау жөніндегі бұдан былайғы шаралар туралы" 1997
жылғы 17 қарашадағы N 3761
U973761_
Жарлығы;
Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан Республикасының Әскери
доктринасын бекіту туралы 2000 жылғы 10 ақпандағы N 334
U000334_
Жарлығы;
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасындағы
Әскери реформа тұжырымдамасы мен Қазақстан Республикасындағы Әскери
құрылыстың 2005 жылға дейінгі кезеңге арналған мемлекеттік бағдарламасын

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года N 90
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 2002 года N 90б
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года Z990357_ "О бюджетной системе" и в соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года N 90 P020090_ "Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ Министерства обороны Республики Казахстан на 2002 год" следующие изменения и дополнение:
1) в пункте 1 цифру "17" заменить цифрой "18";
2) в приложении 7 к указанному постановлению:
в пункте 6 "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
в графе 5 цифры "71108, 46161" заменить цифрами "15701, 30212";
в пункте 7 цифру "23,2" заменить цифрой "20,3" и цифру "111" заменить цифрой "138";
3) дополнить приложением 18 согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 мая 2002 года N 90б
Приложение 18
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2002 года N 90
Министерство обороны Республики Казахстан
-----------------------------------------
Паспорт
бюджетной программы 051
"Модернизация, приобретение и восстановление
вооружения и военной техники, системы связи"
на 2002 год
1. Стоимость
1 970 220 тыс. тенге (один миллиард девятьсот семьдесят миллионов двести двадцать тысяч) тенге.
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы
Статья 19 Закона Республики Казахстан от 9 апреля 1993 года Z931500_ "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан";
Статья 9 Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года Z000053_ "Об обеспечении единства измерений";
Указ Президента Республики Казахстан N 3761 от 17 ноября 1997 года "О
дальнейших мерах по реформированию Вооруженных Сил Республики Казахстан";
Указ Президента Республики Казахстан от 10 февраля 2000 года N 334
U000334_
"Об утверждении Военной доктрины Республики Казахстан";

бекіту туралы" 2000 жылғы 7 шілдедегі N 418 өқ Жарлығы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері
Республикалық бюджет.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты
Қару-жарақ пен әскери техниканы техникалық жабдықтау және техникалық жай-күйін жақсарту, техникалық әзірлік коэффициентін арттыру, сатып алу жолымен ұдайы жауынгерлік әзірлікті сақтау, техникалық қызмет көрсетуді, жөндеу мен жаңғыртуды жүргізу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері
Әскерлерді қару-жарақпен, әскери техникамен, оқ-дәрімен, ракеталармен, әскери-техникалық мүлікпен, өлшеу құралдарымен қамтамасыз ету.
Қару-жарақ пен әскери техниканы уақытылы сақтауды, жинауды және оны дұрыс және мақсат бойынша пайдалануға ұдайы жауынгерлік әзірлікте ұстауды қамтамасыз ету.
Саптан шыққан қару-жарақ пен әскери техниканы қалпына келтіруді қамтамасыз ету.
Қару-жарақ пен әскери техниканың пайдалану ресурсын сақтау және барынша ұзарту.
Қару-жарақ пен әскери техниканың техникалық жай-күйі мен жауынгерлік
әзірлік деңгейін төмендетуді болдырмау, озық технологияларды қолдану.
Кейіннен іске асыру үшін қару-жарақ пен әскери техниканың жекелеген
түрлерін жаңғырту және біріздендіру.
Сақтау мерзімі бітуімен моральдық тозған әскери техника мен
оқ-дәрілерді пайдаға асыру.
Әскери инфрақұрылымды дамыту, маңызды стратегиялық бағыттардағы
қару-жарақ пен әскери техниканы сақтау базаларын жасау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________________
N !Бағ.!Шағын!Бағдарла.!       Бағдарламаны (шағын      ! Іске  !Жауапты
р/!дар.!бағ. !ма (кіші !       бағдарламаны) іске       ! асыру ! орын.
с !лама!дар. !бағдарла.!         асыру жөніндегі        !мерзімі! даушы.
!коды!лама !ма атауы)!             шаралар            !       !  лар
!    !коды !         !                                !       !
___________________________________________________________________________
1  2     3       4                     5                   6        7
___________________________________________________________________________
051  000  Қару-жа.  1. Қару-жарақтың қолда бар жүйе.  жыл    Қазақстан
рақ пен   сін, басқару және барлау құрал.   бойы   Республи.
әскери    дарын жаңғырту, қалпына келтіру          касының
техника.  және жауынгерлік әзірлікте ұстау         Қорғаныс
ны бай.   жөніндегі жұмыстар.                      министр.
ланыс     Қалпына келтіру:                         лігі
құралда.  - жердегі артиллерия;
рын жаң.  - топтастыра атыстың
ғырту,    реактивтік жүйесі;
сатып     - оптикалық, электронды-
алу       оптикалық аспаптар;

Указ Президента Республики Казахстан от 7 июля 2000 года N 418 сс "Об
утверждении Концепции военной реформы в Республике Казахстан и
Государственной программы военного строительства Республики Казахстан на
период до 2005 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы
Республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы
Техническое оснащение и улучшение технического состояния вооружения и военной техники, повышения коэффициента технической готовности, поддержания постоянной боевой готовности путем закупок, проведения технического обслуживания, ремонта и модернизации.
5. Задачи бюджетной программы
Обеспечить войска вооружением, военной техникой, боеприпасами, ракетами, военно-техническим имуществом, средствами измерений.
Своевременно обеспечить хранение, сбережение и поддержание вооружения и военной техники в исправном состоянии и постоянной боевой готовности к применению по назначению.
Обеспечить восстановление вышедшего из строя вооружения и военной техники.
Поддерживать и максимально продлевать эксплуатационные ресурсы вооружения и военной техники.
В целях обеспечения боевой готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан, применения передовых технологий предотвратить снижение уровня технического состояния вооружения и военной техники.
Модернизировать и унифицировать отдельные виды вооружения и военной
техники для последующей реализации.
Утилизировать морально устаревшую военную технику и боеприпасы с
истекшим сроком хранения.
Развивать военную инфраструктуру, создать базы хранения вооружения и
военной техники на важных стратегических направлениях.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации ! Сроки!Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы)  !реали-!исполнители
п !раммы!прог.!(подпро-    !                          !зации !
!     !     !грамм)      !                          !      !
--!-----!-----!------------!--------------------------!------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5            !    6 !       7
--!-----!-----!------------!--------------------------!------!-------------
051   000  Модерниза-   1. Работы по модернизации,  В те-  Министерство
ция, приоб-  восстановлению и поддержа-  чение  обороны
ретение и    нию в боевой готовности     года   Республики
восстановле- имеющихся систем вооруже-          Казахстан
ние вооруже- ния, техники, средств уп-
ния и воен-  равления и разведки.
ной техники,
системы
связи
Восстановление:
- наземной артиллерии;
- реактивных систем
залпового огня;
- оптических, электронно-
оптических приборов;

- 1 РЛ 232 СНАР-10 бұйымы;
- 1 РЛ 239 АРК-1 бұйымы;
- 1 В 57 АЗК-5 бұйымы;
- 1 В 57 АЗК-7 бұйымы;
- РАҚ түрлерін жаңарту;
- автомобиль техникаларын
жаңарту;
Күрделі жөндеу:
- автомобильдер;
- сауытты танк техникаларын;
- сауытты танк агрегаттары;
- Ми-8МТ тік ұшағы;
- КСА-2;
- апаттық техникаларды зерттеу
фрагменттері;
- ЗРТЖ С-300 техникалық өткізуін
алып жүру;
- ЯК-40 қайра жабдықтау және
ТЖҚК;
Жөндеп орнына келтіру:
- ЗРТЖ;
- РЛС;
- ПРВ;
- ЗУР;
Құрылыс:
- оптикалық байланыс жүйесі;
2. Әскери округтерді,            жыл
әскер түрі мен тектерін          бойы
қамтамасыз ету:
- соңғы түрдегі қару-
жарақпен және әскери техника.
мен
- байланыс жүйесін әскери-
техникалық мүлікпен
- соңғы түрдегі байланыс
жүйесімен:
- МИ-8 МТВ-5 тікұшақтарымен
- 2 дана;
- "Антиснайпер" 12,7 мм
винтовкаларымен - 3 дана;
- 125 мм нақты ату оқтарымен
- 833 дана;
- 5,45 мм оқсыз патрондарымен
- 180000 дана;
- лазерлі барлау аспаптарымен
- 3 т-ж;
- түнде көру дүрбілерімен -
- 22 т-ж;
- "Прибой-С" батареяларымен
- 20 дана;
- ЖА ҚББ-Р       - 20 дана;
- РДАЖ ҚББ-Р     - 3 дана;
- Урал 4320-10, жүк автомобиль.
дерімен          - 14 дана;
- двигательдермен - 29 дана;
оның ішінде:
- сауытты танктердің - 8 дана;
- автомашиналардың  - 15 дана;
- АД-200-Т/40       - 1 дана;
- АД-100            - 11 дана;
- АД-30             - 10 дана;
- АД-10             - 5 дана;
- АД-8              - 2 дана;
- АД-5              - 2 дана;
- ГУ-78 Б           - 10 дана;
- N 2 жөндеу толық жинақ.
тарымен             - 186 т-ж;
- ҚББ толық жинақтарымен
- 437 т-ж;
- зарядталған құрылымдарымен
- 65 т-ж;
- АКВ 5 НКЛБ-70     - 100 дана;
- Д-20 прес-формына толық
жинақтар            - 1 т-ж;
- БС-3, Т-12 прес-формына
толық жинақтар      - 1 т-ж;
- БМП-ға РТО толық
жинақтар            - 3 т-ж;
- Т-72-ға РТО толық жинақтар
- 3 т-ж;
- П198М телефонды коммутаторы
- 3 дана;
3. 38 млн. теңге сомасында      жыл
қару-жарақ пен техниканы        бойы
сату алдындағы дайындыққа
байланысты іс-шараларды
қамтамасыз ету.
4. Сақтау мерзімі бітуімен      жыл
моральдық тозған әскери         бойы
техника мен оқ-дәрілерді
пайдаға асыру.
5. Керекті стратегиялық         жыл
бағытта әскери инфрақұрылым.    бойы
ды дамыту, маңызды стратегия.
лық бағыттардағы қару-жарақ
пен әскери техниканы базаларын
жасауға керекті мүліктерді
сатып алу.
6. "Мемлекеттік сатып алу       жыл
туралы" Қазақстан Республика.   бойы
сының 1997 жылғы 16 шілдедегі
N 163-1
Z970163_
Заңына
сәйкес конкурстар өткізу.
7. Қорғаныс министрлігінің      жыл
ғимаратына сандық АТБ-ны        бойы
сатып алу және пайдалануға
енгізу.
8. Орталық әскери округтің      жыл
штабына сандық АТБ-ны сатып     бойы
алу және пайдалануға енгізу.

- изделия 1 РЛ232 СНАР-10;
- изделия 1 РЛ239 АРК-1;
- изделия 1 В 57 АЗК-5;
- изделия 1 В 57 АЗК-7;
- модернизация образцов
РАВ;
- модернизация
автомобильной техники;
Капитальный ремонт:
- автомобилей;
- бронетанковая техника;
- агрегатов для
бронетанковой техники;
- вертолетов Ми-8МТ;
- КСА-2;
- исследование фрагментов
аварийной техники;
- проведение технического
сопровождения ЗРК С-300;
- переоборудование и РТО
ЯК-40;
Восстановительный ремонт:
- ЗРК;
- РЛС;
- ПРВ;
- ЗУР;
Строительство:
- волоконно-оптическая
линия связи.
2. Обеспечение военных      в те-
округов, видов и родов      чение
войск:                      года
- современными образцами
вооружения и военной
техники;
- военно-техническим
имуществом систем связи;
- современными образцами
систем связи:
- вертолетов
МИ-8МТВ-5       - 2 шт.;
- 12,7 мм винтовками
"Антиснайпер"   - 3 шт.;
- 125 мм практическими
выстрелами    - 833 шт.;
- 5,45 мм холостыми
патронами  - 180000 шт.;
- лазерные приборы
разведки        - 3 к-т;
- ночными
биноклями      - 22 к-т;
- батареями
"Прибой-С"     - 20 шт.;
- ЗИП-РкНА       - 20 шт.;
- ЗИП-Р к РСЗО    - 3 шт.;
- автомобилями Урал,
грузовой       - 14 шт.;
- двигателями    - 29 шт.;
в т.ч.
- бронетанковыми  - 8 шт.;
- автомобильными - 15 шт.;
- АД-200-Т/400    - 1 шт.;
- АД-100         - 11 шт.;
- АД-30          - 10 шт.;
- АД-10           - 5 шт.;
- АД-8            - 2 шт.;
- АД-5            - 2 шт.;
- комплекты прес-форм для
Д-20           - 1 к-т.;
- комплекты прес-форм для
БС-3, Т-12     - 1 к-т.;
- комплекты РТО для
БМП            - 3 к-т.;
- комплекты РТО для
Т-72           - 3 к-т.;
- коммутатор телефонный
П198М           - 3 шт.;
3. Затраты на обеспечение   В те-
мероприятий, связанных с    чение
предпродажной подготовкой   года
вооружения и военной
техники в сумме 38 млн.
тенге.
4. Утилизация морально      В те-
устаревшей военной техники  чение
и боеприпасов с истекшим    года
сроком хранения.
5. Приобретение необходи-   В те-
мого имущества и расходных  чение
материалов для развития     года
военной инфраструктуры и
создания баз хранения воо-
ружения и военной техники
на важных стратегических
направлениях.
6. Проведение конкурсов в   В те-
соответствии с Законом      чение
Республики Казахстан от 16  года
июля 1997 года N 163-I
Z970163_
"О государствен-
ных закупках"
7. Приобретение и ввод в    В те-
эксплуатацию цифровой АТС   чение
в здании Министерства       года
обороны.
8. Приобретение и ввод в
эксплуатацию цифровой АТС
в штабе ЦВО.

9. Орталық әскери округтің      жыл
ғимаратындағы салынған бай.     бойы
ланыстың әлсіз нүктелі
қондырғыларын жөндеу және
штабтағы байланыстың сыртқы
және ішкі желілерін салу.
10. Ғимараттағы салынған        жыл
байланыстың әлсіз нүктелі       бойы
қондырғыларын жөндеу және
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
ғимаратындағы құпия
байланыс аппараты мен
үкіметтік байланысының
ішкі және сыртқы желілерін
Қорғаныс министрлігінің
жаңа ғимаратына салу.
11. Бағасы  40 есептік          жыл
көрсеткіштен аспайтын           бойы
шығыс материалдарын сатып алу.
_________________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтілетін нәтижелер
Қару-жарақ пен әскери техниканың жауынгерлік әзірлік деңгейін және техникалық жабдықталуын арттыру, дербес және одақтас мемлекеттердің қарулы күштерімен бірлесіп интенсивтілігі орташа қарқындағы жанжалдарда міндеттерді шешуге Қарулы Күштердің қабілетін қамтамасыз ету;
Қорғаныс министрлігінің жөндеу кәсіпорындарының өндірістік әлеуетін қалпына келтіру, оларды қару-жарақ пен әскери техниканы қалпына келтіруге, жөндеуге және жаңғыртуға 30% мемлекеттік тапсырыстарды орналастыру;
елдің аумақтық қорғанысын қалыптастыру үшін әскери инфрақұрылым және
нарықтық экономика жағдайына бейімделген әскерлерді материалдық-техникалық
қамтамасыз етудің бірыңғай жүйесін құру;
қару-жарақ пен әскери техниканы жаңғырту мен күрделі жөндеуге қаржы
шығындарын 3%-ке азайту;
қару-жарақ пен әскери техниканы қолдану тиімділігін 7%-ке арттыру;
қару-жарақ пен әскери техникаға қызмет көрсету және басқа да жұмыстар
кезінде жеке құрамның қауіпсіздігін қамтамасыз ету;
қару-жарақ пен әскери техниканы дамытудың негізгі бағыттары бойынша
әскери-техниканың артта қалуын болдырмау;
әскери инфрақұрылымды дамыту, маңызды стратегиялық бағыттарда
қару-жарақ пен әскери техниканы сақтау базаларын жасау.
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

9. Установка закладных      В те-
слаботочных устройств свя-  чение
зи в здании и прокладка     года
внутренних и внешних линий
связи в штабе ЦВО.
10. Строительство заклад-   В те-
ных распределительных       чение
устройств и прокладка       года
кабельных сетей ЗАС и пра-
вительственной связи в
новом здании Министерства
обороны Республики
Казахстан.
11. Закупка расходных       В те-
материалов, стоимость ко-   чение
торых за единицу не пре-    года
вышает 40 минимальных
расчетных показателей.
___________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы
Повышение уровня боевой готовности и технической оснащенности вооружения и военной техники, обеспечение способности Вооруженных Сил к решению задач в конфликтах средней интенсивности самостоятельно или совместно с вооруженными силами союзных государств;
восстановление производственного потенциала ремонтных предприятий Министерства обороны, размещения на них 30% государственных заказов на восстановление, ремонт и модернизацию вооружения и военной техники;
создание военной инфраструктуры для формирования территориальной обороны страны и единой системы материально-технического обеспечения войск, адаптированной к условиям рыночной экономики;
уменьшение финансовых затрат на модернизацию и капитальный ремонт вооружения и военной техники на 3%;
повышение эффективности применения вооружения и военной техники на 7%;
обеспечение безопасности личного состава при обслуживании вооружения и военной техники и производстве других работ;
предотвращение военно-технического отставания по основным направлениям развития вооружения и военной техники;
развитие военной инфраструктуры, создание баз хранения вооружения и военной техники на важных стратегических направлениях.
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)