Темекi бұйымдарын және құрамында темекi бар өзге де бұйымдарды акциз таңбаларымен таңбалау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 8 тамыздағы N 792 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № 527 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2021 № 527 қаулысымен.
Ескерту. Тақырыптағы, кiрiспедегi және мәтiндегi сөздер алмастырылды - ҚР Үкіметінің 2005.05.23. N 495 , 2006.09.22. N 904 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулыларымен.
Темекi бұйымдарын және құрамында темекi бар өзге де бұйымдарды заңсыз өндiрудi және олардың айналымын болдырмау, акцизделетiн тауарларды акциз таңбаларымен таңбалау тәртiбiн жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. алынып тасталды
Ескерту. 1-тармақ алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2006.09.22. N 904 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
2. Темекi өнiмдерiн және құрамында темекi бар өзге де өнiмдердi (бұдан әрi - темекi бұйымдары) жаңа үлгiдегi акциз таңбаларымен мiндеттi түрде таңбалау 2003 жылғы 1 қазаннан бастап енгiзiлсiн, сыртқы экономикалық қызметтiң тауар номенклатурасының коды - 2402.
3. алынып тасталды
Ескерту. 3-тармақ алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2006.09.22. N 904 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
4. Отандық және импорттық өндiрiстегi темекi бұйымдарын 2003 жылғы үлгiдегi акциз таңбаларымен сатуды:
1) темекi бұйымдарын өндiрушiлер мен импорттаушылар - 2003 жылғы 1 қазаннан бастап;
1-1) банкроттың мүлкiн (активтерiн) сататын конкурстық басқарушылар - 2005 жылғы 1 қыркүйектен бастап;
2) темекi бұйымдарын сақтауды және сатуды жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғалар - 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап жүзеге асырады деп белгiленсiн.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.23. N 495 қаулысымен.
5. Темекi бұйымдарын жаңа үлгiдегi акциз таңбаларымен таңбалауды отандық темекi бұйымдарын өндiрушiлер, банкроттың мүлкiн (активтерiн) сататын конкурстық басқарушылар мен импорттаушылар жүзеге асырады деп белгiленсiн.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.23. N 495 қаулысымен.

О маркировке табачных изделий и прочих изделий, содержащих табак, акцизными марками
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2003 года N 792. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № 527,
Сноска. Утратило силу Постановлением Правительства РК от 05.08.2021 № 527 (вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию).
Сноска. В заголовке, преамбуле и тексте слова "марками акцизного сбора", "марок акцизного сбора" заменены соответственно словами "акцизными марками", "акцизных марок" - постановлением Правительства РК от 23 мая 2005 г. N 495 ;
слова "отдельных видов подакцизных товаров" заменены словами "табачных изделий и прочих изделий, содержащих табак," - от 22 сентября 2006 года N 904 (вводится в действие со дня официального опубликования).
слова "алкогольной продукции", "алкогольной продукции и", "алкогольная продукция и", исключены - от 22 сентября 2006 года N 904 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В целях предотвращения нелегального производства и оборота табачных изделий и прочих изделий, содержащих табак, совершенствования порядка маркировки подакцизных товаров акцизными марками Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. (Исключен - от 22 сентября 2006 года N 904 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2. Ввести с 1 октября 2003 года обязательную маркировку акцизными марками нового образца табачных изделий и прочих изделий, содержащих табак, код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности - 2402 (далее - табачные изделия).
3. (Исключен - от 22 сентября 2006 года N 904 (вводится в действие со дня официального опубликования).
4. Установить, что реализация табачных изделий отечественного и импортного производства осуществляется акцизными марками образца 2003 года:
1) производителями и импортерами табачных изделий - с 1 октября 2003 года;
1-1) конкурсными управляющими, реализующими имущество (активы) банкрота с 1 сентября 2005 года;
2) юридическими и физическими лицами, осуществляющими хранение и реализацию табачных изделий - с 1 января 2004 года. <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 мая 2005 г. N 495 .
5. Определить, что маркировку табачных изделий акцизными марками нового образца осуществляют отечественные производители, конкурсные управляющие, реализующие имущество (активы) банкрота, и импортеры табачных изделий. <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 мая 2005 г. N 495 .

6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетi Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Банкнот фабрикасымен (филиалы) темекi бұйымдарын таңбалау үшiн жаңа үлгiдегi акциз таңбаларын дайындауға арналған шарт жасассын;
импортталатын темекi бұйымдары бойынша келiсiм-шарттарды есепке алуды мiндеттi түрде жүргiзе отырып, темекi бұйымдарын өндірушiлердiң, банкроттың мүлкiн (активтерiн) сататын конкурстық басқарушылардың және импорттаушылардан акциз таңбаларын сатып алуға өтiнiмдер жинауды қамтамасыз етсiн;
акциз таңбаларымен таңбалауға жататын акцизделетiн тауарларды өндiру және оның айналымы саласында қызметiн жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғалардың темекi бұйымдарын түгендеудi жүргiзу тәртiбiн әзiрлесiн.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.23. N 495 қаулысымен.
7. Темекi бұйымдары таңбаланған 1997 жылғы үлгiдегi темекi бұйымдарына акциз таңбаларының құны, сондай-ақ темекi бұйымдары бойынша 2003 жылғы 1 қазандағы жағдай бойынша қалдықта болған, пайдаланылмаған 1997 жылғы үлгiдегi темекi бұйымдарына акциз таңбаларының құны жүргiзiлген түгендеудiң негiзiнде отандық тауар өндiрушiлер мен темекi бұйымдарын импорттаушылардың өндiрiсi мен айналымының шығындарына жатқызылады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.09.22. N 904 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
8. алынып тасталды
Ескерту. 8-тармақ алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2006.09.22. N 904 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
9. Мыналардың:
1) "Темекi бұйымдарын және құрамында темекi бар өзге де бұйымдарды акциз таңбаларымен таңбалау туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 21 маусымдағы N 846 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2001 ж., N 23, 290-құжат);
2) "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 26 тамыздағы N 1251 және 2001 жылғы 21 маусымдағы N 846 қаулыларына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 8 қарашадағы N 1421 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2001 ж., N 39, 498-құжат) 1-тармағы 2) тармақшасының күшi жойылды деп танылсын.
10. Осы қаулы ресми түрде жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 8 тамыздағы
N 792 қаулысына
қосымша
Жаңа үлгiдегi акциз таңбаларымен таңбалауға
жататын алкоголь өнiмiнiң тiзбесi
(осы қаулының 1-тармағына байланысты алынып тасталды)

6. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
заключить договор с Банкнотной фабрикой (филиал) Национального Банка Республики Казахстан на изготовление акцизных марок нового образца для маркировки табачных изделий;
обеспечить сбор заявок от производителей, конкурсных управляющих, реализующих имущество (активы) банкрота, и импортеров табачных изделий на приобретение акцизных марок, с обязательным ведением учета контрактов по импортируемым табачным изделиям;
разработать порядок проведения инвентаризации табачных изделий юридическими и физическими лицами, осуществляющими деятельность в сфере производства и оборота подакцизных товаров, подлежащих маркировке акцизными марками. <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 мая 2005 г. N 495 .
7. Стоимость акцизных марок на табачные изделия образца 1997 года, которыми промаркированы табачные изделия, а также стоимость неиспользованных акцизных марок на табачные изделия образца 1997 года, имеющихся в остатке, по состоянию на 1 октября 2003 года по табачным изделиям подлежат отнесению на затраты производства и обращения отечественных производителей и импортеров табачных изделий на основании проведенной инвентаризации. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 22 сентября 2006 года N 904 (вводится в действие со дня официального опубликования).
8. (Исключен - от 22 сентября 2006 года N 904 (вводится в действие со дня официального опубликования).
9. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2001 года N 846 "О маркировке отдельных видов подакцизных товаров марками акцизного сбора" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 23, ст. 290);
2) подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 8 ноября 2001 года N 1421 "О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 26 августа 1999 года N 1251 и от 21 июня 2001 года N 846" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 39, ст.498).
10. Настоящее постановление вступает в силу со дня официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 августа 2003 года N 792
Перечень алкогольной продукции, подлежащей маркировке
марками акцизного сбора нового образца
Сноска.
Исключен (см. пункт 1 постановления).