Қазақстан Республикасының жергiлiктi мемлекеттiк басқару үлгі құрылымын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 4 қазандағы N 1022 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 23 қазандағы N 1654 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.10.23 N 1654 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет кодексiнiң 58-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының жергiлiктi мемлекеттік басқару үлгi құрылымы бекiтiлсiн.
2. Облыстардың, Алматы, Астана қалаларының әкiмдерi:
1) жергілiктi мемлекеттiк басқару құрылымын осы қаулыға сәйкес келтiрсiн;
1-1) Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасын қоспағанда, осы қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқарудың үлгі құрылымында көзделген әкімшілік-аумақтық бірліктің әлеуметтік-экономикалық даму ерекшеліктерін ескере отырып, құрылымдық бөлімшелерді қосу, біріктіру, құқығын берсін;
1-2) осы қаулының 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес қайта ұйымдастыруды жүргізген сәттен бастап 10 жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігін және өзге де мүдделі орталық мемлекеттік органдарды хабардар етсін;
1-3) осы қаулымен бекітілген облыстардың, Астана және Алматы қалаларында атқарушы органдарының ішкі бақылау қызметін құруды штат саны лимиттерінің шегінде қамтамасыз етсін;
2) әкiмдер аппараттарындағы салалық бөлiмшелердiң функцияларын жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдарға бере отырып, оларды таратсын.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.28 N 1107 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3. Орталық мемлекеттiк органдар екi апта мерзiмде облыстардың, Алматы және Астана қалаларының әкiмдерiне Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiмен келiсілген департаменттердiң (басқармалардың, бөлiмдердiң) ұсынылып отырған құрылымын жiберсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енетiн 3-тармақты қоспағанда 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 4 қазандағы
N 1022 қаулысымен
бекiтiлген
Ескерту. Құрылым жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2008.03.20 N 276 , өзгерту енгізілді - 2008.07.30 N 720
; 2008.11.28 N 1107 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа
енгізіледі), 2008.12.20 N 1189 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап
қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасының жергiлiктi
мемлекеттік басқару үлгi құрылымы

Об утверждении типовой структуры местного государственного управления Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2004 года N 1022. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2009 года N 1654
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.10.2009 N 1654.
В соответствии со статьей 58 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить типовую структуру местного государственного управления Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Акимам областей, городов Алматы, Астаны:
1) привести структуры местного государственного управления в соответствие с настоящим постановлением;
1-1) с учетом особенностей социально-экономического развития административно-территориальной единицы, предоставить право слияния, присоединения структурных подразделений, предусмотренных типовой структурой местного государственного управления Республики Казахстан, утвержденной настоящим постановлением, за исключением Управления государственного архитектурно-строительного контроля;
1-2) в течение 10 рабочих дней, с момента проведения реорганизации в соответствии с подпунктом 1) пункта 2 настоящего постановления, уведомлять Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан и иные заинтересованные центральные государственные органы;
1-3) обеспечить создание служб внутреннего контроля в исполнительных органах областей, городов Астаны и Алматы в пределах лимитов штатной численности, утвержденных настоящим постановлением.
2) упразднить отраслевые подразделения в аппаратах акимов с передачей их функций исполнительным органам, финансируемым из местных бюджетов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 28.11.2008 N 1107 (вводится в действие с 01.01.2009).
3. Центральным государственным органам в двухнедельный срок направить акимам областей, городов Алматы и Астаны рекомендуемую структуру департаментов (управлений, отделов), согласованную с Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2005 года, за исключением пункта 3, который вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 октября 2004 года N 1022
Типовая структура местного государственного управления
Республики Казахстан
Сноска. Типовая структура в редакции постановления Правительства РК от 20.03.2008 N 276 ; с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 30.07.2008 N 720 (вводится в действие с 01.01.2009); от 28.11.2008 N 1107 (вводится в действие с 01.01.2009); от 20.12.2008 N 1189 (вводится в действие с 01.01.2009).

1. Облыстық әкімдік
1. Облыс әкімінің аппараты
2. Сәулет және қала құрылысы басқармасы
3. Ішкі саясат басқармасы
4. Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
5. (алынып тасталды - 2008.11.28 N 1107 (2009 жылғы 1 қаңтардан
бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен).
6. Денсаулық сақтау басқармасы
7. Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар
басқармасы
8. Мәдениет басқармасы
9. Жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен
дүлей зілзалалардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру
басқармасы
10. Білім басқармасы
11. Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
12. Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
13. Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу
басқармасы
14. Ауыл шаруашылығы басқармасы
15. Құрылыс басқармасы
16. (алынып тасталды - 2008.11.28 N 1107 (2009 жылғы 1
қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен).
16-1. Қаржы басқармасы
17. Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
18. Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
19. Мұрағаттар және құжаттама басқармасы
20. Жер қатынастары басқармасы
21. Тілдерді дамыту басқармасы
22. Туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
2. Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкімдігі
1. Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
2. "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағын
әкімшілендіру басқармасы (Астана қаласы)
3. Сәулет және қала құрылысы басқармасы
4. Ішкі саясат басқармасы
5. Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
6. Жастар саясаты мәселелері басқармасы (Алматы қаласы)
7. Тұрғын үй басқармасы
8. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9. Денсаулық сақтау басқармасы
10. Мәдениет басқармасы
11. Жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен
дүлей зілзалалардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру
басқармасы
12. Білім басқармасы
13. Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
14. Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
15. Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу
16. Құрылыс басқармасы
17. (алынып тасталды - 2008.11.28 N 1107 (2009 жылғы 1
қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен).
17-1. Қаржы басқармасы
18. Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
19. Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
20. Мұрағаттар және құжаттама басқармасы
21. Жер қатынастары басқармасы
22. Тілдерді дамыту басқармасы
23. Ауыл шаруашылығы басқармасы
24. Туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы

1. Областной акимат
1. Аппарат акима области
2. Управление архитектуры и градостроительства
3. Управление внутренней политики
4. Управление государственного архитектурно-строительного контроля
5. (исключен - постановлением Правительства РК от 28.11.2008  N 1107 (вводится в действие с 01.01.2009)
6. Управление здравоохранения
7. Управление координации занятости и социальных программ
8. Управление культуры
9. Управление по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий
10. Управление образования
11. Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог
12. Управление предпринимательства и промышленности
13. Управление природных ресурсов и регулирования природопользования
14. Управление сельского хозяйства
15. Управление строительства
16. (исключен - постановлением Правительства РК от 28.11.2008  N 1107 (вводится в действие с 01.01.2009)
16-1. Управление финансов
17. Управление экономики и бюджетного планирования
18. Управление энергетики и коммунального хозяйства
19. Управление архивов и документации
20. Управление земельных отношений
21. Управление по развитию языков
22. Управление туризма, физической культуры и спорта
2. Акимат города республиканского значения, столицы
1. Аппарат акима города республиканского значения, столицы
2. Управление администрирования специальной экономической зоны "Астана - новый город" (город Астана)
3. Управление архитектуры и градостроительства
4. Управление внутренней политики
5. Управление государственного архитектурно-строительного контроля
6. Управление по вопросам молодежной политики (г. Алматы)
7. Управление жилья
8. Управление занятости и социальных программ
9. Управление здравоохранения
10. Управление культуры
11. Управление по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий
12. Управление образования
13. Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог
14. Управление предпринимательства и промышленности
15. Управление природных ресурсов и регулирования природопользования
16. Управление строительства
17. (исключен - постановлением Правительства РК от 28.11.2008  N 1107 (вводится в действие с 01.01.2009)
17-1. Управление финансов
18. Управление экономики и бюджетного планирования
19. Управление энергетики и коммунального хозяйства
20. Управление архивов и документации
21. Управление земельных отношений
22. Управление по развитию языков
23. Управление сельского хозяйства
24. Управление туризма, физической культуры и спорта

3. Ауданның және облыстық маңызы бар қаланың әкімдігі
1. Аудан, облыстық маңызы бар қала әкімінің аппараты
2. Ішкі саясат бөлімі
3. Сәулет және қала құрылысы бөлімі
4. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және
автомобиль жолдары бөлімі
5. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
6. Жер қатынастары бөлімі
7. Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
8. Білім бөлімі
9. Кәсіпкерлік бөлімі
10. Ауыл шаруашылығы бөлімі
11. Құрылыс бөлімі
12. Дене шынықтыру және спорт бөлімі
13. (алынып тасталды - 2008.11.28 N 1107 (2009 жылғы 1
қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен).
13-1. Қаржы бөлімі
14. Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі

3. Акимат района и города областного значения
1. Аппарат акима района, города областного значения
2. Отдел внутренней политики
3. Отдел архитектуры и градостроительства
4. Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
5. Отдел занятости и социальных программ
6. Отдел земельных отношений
7. Отдел культуры и развития языков
8. Отдел образования
9. Отдел предпринимательства
10. Отдел сельского хозяйства
11. Отдел строительства
12. Отдел физической культуры и спорта
13. (исключен - постановлением Правительства РК от 28.11.2008  N 1107 (вводится в действие с 01.01.2009)
13-1. Отдел финансов
14. Отдел экономики и бюджетного планирования