"Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамын дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 23 қарашадағы N 1228 Қаулысы
"Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының орта мерзiмдi - жоспарларын әзiрлеудiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 14 маусымдағы N 647  қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамын дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған жоспары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 23 қарашадағы
N 1228 қаулысымен
бекітілген
"Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы"
акционерлiк қоғамын дамытудың 2004-2006 жылдарға
арналған жоспары
1. "ҚТЖ" ҰК" АҚ жай-күйі және оны дамытудың
перспективалары туралы баяндама
1.1. Кіріспе
Осы Дамыту жоспары Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 14 маусымдағы N 647  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының орта мерзiмдi жоспарларын әзiрлеудiң ережесіне сәйкес әзiрлендi. Әзiрлеу кезінде Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi қалыптастырған Қазақстанның негiзгі макроэкономикалық көрсеткiштерiнiң болжамы ескерiлдi.
Темiр жол көлiгі жүктер мен жолаушы тасымалдарының негізгi бөлiгiн орындай отырып, Қазақстанның көлiк жүйесiнiң негізi болып табылады. Ел аумағының кеңдiгiне, көлiктiң басқа түрлерiмен салыстырғанда тарифтердiң төмендiгiне байланысты көмір, кен,   металдар, астық сияқты жаппай жүктерді тасымалдауда республикада темiр жол көлiнiң нақты баламасы жоқ. Республикадағы iрi кәсіпорындардың бiрi бола отырып, "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - "ҚТЖ" ҰK" AҚ) бүгiнде 114 мыңнан астам адамды жұмыспен қамтамасыз етiп отыр.
Темiр жол саласы басым орын алатын Қазақстан көлiгiнiң тұрақты жұмысы ел экономикасының жұмыс iстеуiнiң ажырамас шарты  болып табылады.
Экономика мен тұрғындардың тасымалдарға деген өмiрлiк маңызы бар мұқтаждықтарын ең аз шығындармен қанағаттандыруға мүмкiндiк беретін көлiктi дамытудың деңгейiн қамтамасыз ету талап етiледi, өйткенi мемлекеттiң экономикалық өсуi және экономикалық қауiпсiздiгi отандық өнеркәсiп өнiмiнiң өзiндiк құнындағы көліктік құраушының деңгейiне тiкелей тәуелдi. Бұдан басқа, оның одан әрі дамуына негiз болатын темiр жол көлiгi табысының жеткiлiктi деңгейiн қамтамасыз ету қажет.

Об утверждении Плана развития акционерного общества "Национальная компания "Казакстан темiр жолы" на 2004-2006 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 2004 года N 1228
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2002 года N 647 "Об утверждении Правил разработки среднесрочных планов социально-экономического развития Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План развития акционерного общества "Национальная компания "Казакстан темiр жолы" на 2004-2006 годы.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 ноября 2004 года N 1228
ПЛАН РАЗВИТИЯ
АКЦИОНЕРНОГО ОБЩЕСТВА "НАЦИОНАЛЬНАЯ КОМПАНИЯ
"КАЗАКСТАН ТЕМIР ЖОЛЫ"
НА 2004-2006 ГОДЫ
1. ДОКЛАД О СОСТОЯНИИ И ПЕРСПЕКТИВАХ РАЗВИТИЯ
АО "НК "КТЖ"
1.1 ВВЕДЕНИЕ
Настоящий План развития разработан в соответствии с Правилами разработки среднесрочных планов социально-экономического развития Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2002 года N 647. При разработке учтены прогнозы основных макроэкономических показателей Казахстана, сформированные Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
Железнодорожный транспорт, выполняя основную часть перевозок грузов и пассажиров, является основой транспортной системы Казахстана. В перевозках таких массовых грузов, как уголь, руда, металлы, зерно, в силу обширности территории страны, низких тарифов по сравнению с другими видами транспорта, железнодорожный транспорт реальной альтернативы в республике не имеет. Будучи одним из крупнейших предприятий в республике, сегодня акционерное общество "Национальная компания "Казакстан темiр жолы" (далее - АО "НК "КТЖ") обеспечивает занятость более 114 тысяч человек.
Стабильная работа транспорта Казахстана, в котором доминирующее положение занимает железнодорожная отрасль, является неотъемлемым условием функционирования экономики страны.
Требуется обеспечить такой уровень развития транспорта, который позволит удовлетворять жизненно важные потребности экономики и населения в перевозках при минимальных затратах, поскольку от уровня транспортной составляющей в себестоимости отечественной промышленной продукции напрямую зависят экономический рост и экономическая безопасность государства. Кроме того, необходимо обеспечить достаточный уровень доходности железнодорожного транспорта, который послужит основой дальнейшего его развития.

"ҚТЖ" ҰK" АҚ-тың тасымалдау процесiнде темiр жол саласының функционалдық тұтастығын және ыңғайлы басқарылуын қамтамасыз етуге негiзделген холдингтiк құрылымы бар. Бұл ретте "Кеденкөлiксервис" ЖАҚ-тың акцияларын қоспағанда (акцияларының 33%-ы "ҚТЖ" ҰК" АҚ-тың жарғылық капиталында) қосылма акционерлiк қоғамдардың акцияларының 100%-ы "ҚТЖ" ҰК" АҚ-тың жарғылық капиталында болады. 2002 жылғы қазанда 12 қосылма акционерлiк қоғам "ҚТЖ" ҰК" ЖАҚ-пен Серiктестiк туралы келiсiм жасасқан, онда қосылма компаниялар "ҚТЖ" ҰК" АҚ-қа тараптардың мүддесiне сай Қоғамдардың қызметiн үйлестiру жөнiндегi тұтастай алғанда мынадай: мемлекеттiк органдармен қарым-қатынаста мүдделердi бiлдiру, инвестициялық саясат, баға құрау және шығындарды нормалау, қаржылық және материалдық ресурстарды сатып алу, күрделi құрылыс және жөндеу, бiрыңғай есепке алу саясатын және бухгалтерлiк есеп жүргiзу мен қаржылық есеп берудi жасау жөнiнде әдiстемелiк нұсқамаларды, нұсқауларды әзiрлеу, кадрлық және әлеуметтiк саясаттың бiрыңғай тұжырымдамасын белгiлеу, ақпараттық, техникалық қауiпсiздiктi талдау, ақпарат алмасу, тараптардың қызметiнде туындайтын басқа да қатынастарды реттеу мәселелерi бойынша өкiлеттiктерiн берген. Қосылма акционерлiк қоғамдардың акциялары бойынша дивидендтердi төлеу туралы шешiм жыл қорытындысы бойынша белгiленген тәртiппен жүргiзiлетiн болады.
Орталық аппараттың құрылымы саланың негiзгi өндiрiстiк шаруашылықтарын басқарудың тiгiнен бiрiктiрiлген жүйесi болып табылады. Филиалдар орталық аппаратқа кiретiн тиiстi департаменттер мен басқармаларға тiкелей бағынады. Бұл ретте қаржыландыру және филиалдар бойынша бухгалтерлiк есеп берудi жинақтау өндiрiстiк Департаменттер арқылы жүргiзiледi, ал олар өз кезегiнде Экономика және қаржы департаментi арқылы тiкелей қаржыландырылады.
Осындай жүйе қаржылық және материалдық ресурстар қозғалысының ашықтығын белгiлеуге, айналым қаражатын пайдаланудың тиiмдiлiгiн арттыруға, өндiрiстiк емес шығыстарды азайтуға, тасымалдардың өзiндiк құнын азайтуда айтарлықтай резервтердi анықтауға, тасымалдау процесiнiң тиiмдiлiгiн арттыруға мүмкiндiк бердi.
1.2. Рынокты (қызмет салаларын) талдау
Бәсекелестер және жалпы рыноктағы Компанияның үлесi
Қазақстан экономикасының шикiзаттық бағытталуына байланысты темiр жол көлiгi Қазақстан Республикасының көлiк-коммуникация кешенiнде басты рөл атқарады. Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгінiң деректерiне сәйкес соңғы жылдары барлық көлiк түрлерiнiң жүк айналымындағы оның үлесi 70%-ды, жолаушы айналымында 54%-ды құрап отыр.
Қазақстан Республикасында темiр жол көлiгiмен тасымалдауда "ҚТЖ" ҰК" АҚ монополист болып табылады және бәсекелестерi жоқ.
Тасымалдауға ұсынылатын негiзгi тауар өнiмдерi автомобиль көлiгiмен тасымалдауға тиiмсiз: көмiр, астық, мұнай, кен, минералдық тыңайтқыштар және т.б. сияқты жаппай үйме және құймалы жүктер болып табылады.
Қазақстанның географиялық жағдайы (теңiзге тiкелей шығатын жолдың, кеме жүретiн өзендердiң болмауы), аумағының кеңдігі, өндiрiстiң шикiзаттық құрылымы мен өндiрушi күштердiң орналасуы, автожол инфрақұрылымының дамымауы теміржол көлiгiнiң ел экономикасындағы рөлін айрықша маңызды етеді. Бұл рөл таяу келешекте де сақталады.
Еуразияның орталығында орналасқан Қазақстанның бұған қосымша көлiктiк әлеуетi - өз инфрақұрылымы арқылы 5 халықаралық темiр жол көлiгi дәлiздерi бойынша транзит өткiзудi арттыру мүмкiндiгi бар. Олардың негізгiсi Трансазия бағыты болып табылады, ол келешекте Оңтүстiк Шығыс Азия - Батыс Еуропа теңiз қатынасына бәсекелес болмақ.

АО "НК "КТЖ" имеет холдинговую структуру, основанную на обеспечении функциональной целостности и управляемости железнодорожной отрасли в перевозочном процессе. При этом 100% акций аффилиированных акционерных обществ находятся в уставном капитале АО "НК "КТЖ", за исключением акций ЗАО "Кедентранссервис"(33% акций находятся в уставном капитале АО "НК "КТЖ"). В октябре 2002 года 12 аффилиированных акционерных обществ с ЗАО "НК "КТЖ" заключили Соглашение о партнерстве, в котором аффилиированные компании делегировали АО "НК "КТЖ" полномочия по координации деятельности Обществ в интересах сторон в целом по вопросам: представления интересов в отношениях с государственными органами, инвестиционной политики, ценообразования и нормирования затрат, закупок финансовых и материальных ресурсов, капитального строительства и ремонта, разработки единой учетной политики и методических указаний, инструкций по ведению бухгалтерского учета и составлению финансовой отчетности, определения единой концепции кадровой и социальной политики, анализа информационной, технической безопасности, обмена информации, регулирования иных отношений, возникающих в деятельности сторон. Решение о выплате дивидендов по акциям аффилиированных акционерных обществ будет производиться в установленном порядке по итогам года.
Структура центрального аппарата представляет собой вертикально интегрированную систему управления основными производственными хозяйствами отрасли. Филиалы напрямую подчинены соответствующим департаментам и управлениям, входящим в центральный аппарат. При этом финансирование и свод бухгалтерской отчетности по филиалам происходит через производственные Департаменты, а те, в свою очередь, финансируются непосредственно через Департамент экономики и финансов.
Такая система позволила установить прозрачность движения финансовых и материальных ресурсов, повысить эффективность использования оборотных средств, снизить непроизводственные расходы, выявить существенные резервы в снижении себестоимости перевозок, повышении эффективности перевозочного процесса.
1.2 АНАЛИЗ РЫНКА (СФЕРЫ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ)
Конкуренты и доля Компании на общем рынке
В силу сырьевой направленности экономики Казахстана железнодорожный транспорт играет ключевую роль в транспортно-коммуникационном комплексе Республики Казахстан. Согласно данным Агентства Республики Казахстан по статистике в последние годы в грузообороте всех видов транспорта его доля составляет 70%, в пассажирообороте 54%.
В перевозках железнодорожным транспортом в Республике Казахстан АО "НК "КТЖ" является монополистом и конкурентов не имеет.
Основная товарная продукция, предъявляемая к перевозке, представляет собой массовые насыпные и наливные грузы, такие как уголь, зерно, нефть, руда, минеральные удобрения и
т.д., перевозка которых автомобильным транспортом неэффективна.
Географические условия Казахстана (отсутствие прямого выхода к морю, наличия судоходных рек), обширность территории, сырьевая структура производства и размещение производительных сил, неразвитость автодорожной инфраструктуры делают роль железнодорожного транспорта в экономике страны чрезвычайно важной. Эта роль сохранится в обозримом будущем.
Дополнительно, находясь в центре Евразии, Казахстан обладает транзитным потенциалом - возможностью увеличения пропуска транзита через свою инфраструктуру по 5 международным железнодорожным транспортным коридорам. Основным из них является Трансазиатский маршрут, являющийся в будущем конкурентом морскому сообщению Юго-Восточная Азия - Западная Европа.

Трансазия бағытының жалпы ұзақтығы Тынық мұхиттың жағалауынан бастап Батыс Еуропаның шекараларына дейiн 11000 километрдi құрайды, оның 4000 километрі Қытайдың аумағына және 1800 километрi Қазақстанның аумағына жатады. Трансазия бағыты бойынша жүк тасымалдарына 23-26 күн кетедi, ал қашықтығы Транссiбiр бағытына қарағанда 2000-3000 километрге қысқа.
Негізгi клиенттер (тұтынушылар, тапсырыс берушiлер)
Компания жүк тасымалдарының негiзгi көлемi өндiрушi және өңдеушi өнеркәсiптiң (көмiр, мұнай және мұнай өнiмдерi, қара және түстi металдар, кен) үлесiне келедi.
Көмiр. "ҚТЖ" ҰК" АҚ-тың көмiрдi тасымалдау бойынша негiзгi клиенттері: "Богатырь Аксес Көмiр" ЖШС (компанияның жалпы тасымалдарының 17,3%), "Еуразиалық энергетикалық корпорация" ААҚ (9,3%), "Қазақмыс" корпорациясы ААҚ-тың "Бөрлi" көмiр департаментi (4,3%), "Испат Кармет" ААҚ көмiр департаментi (5,6%), "Майкубен-Вест" ЖАҚ (1,3%), "Балапанкөлiк" ЖШС (1,1%), "Шұбаркөл кеніші" ААҚ (0,9%) болып табылады.
Мұнай. "ҚТЖ" ҰK" АҚ-тың мұнай жүктерiн тасымалдау бойынша негiзгі клиенттерi: "Шымкентмұнайоргсинтез" ЖШС (3,7%), "Ақтөбемұнайгаз" ААҚ мұнай өткiзу басқармасы (1,6%), "Атыраумұнай өңдеу зауыты-Көлiк" ЖШС (1,3%), "Теңізшевройл" БК (1,1%), "Павлодар мұнай-химия зауыты" ЖАҚ (1,0%) болып табылады.
Темiр рудасы. "ҚТЖ" ҰK" АҚ-тың темiр рудасын тасымалдау бойынша негiзгi клиенттері: "Соколов-Сарыбай кен байыту бiрлестiгi" ААҚ (8,14%), "Өркен" ЖШС (1,8%), "Дон тау-кен байыту комбинаты" ААҚ (1,5%), "Жәйрем тау-кен байыту комбинаты" ЖШС болып табылады.
Қара металдар. "ҚТЖ" ҰК" АҚ-тың қара металдарды тасымалдау бойынша негізгi клиенттерi: "Испат Кармет" ААҚ (2,4%), Ақсу ферроқорытпа зауыты (0,5%), "Феррохром" ААҚ (0,1%) болып табылады.
Түстi кен. "ҚТЖ" ҰК" АҚ-тың түстi металдарды тасымалдау бойынша негiзгi клиенттерi: "Қазақмыс" корпорациясы ААҚ (0,15%), "Қазмырыш" ААҚ (0,22%) болып табылады.
" ҚТЖ" ҰК" ЖАҚ-тың 2002 жылғы тиеу көлемi
(жүктердiң негізгi номенклатурасы бөлiгiнде)
__________________________________________________________________
Жүк номенклатурасы             |  Тиеу көлемi, мың|Yлесi, % 1
|   тонна          |
__________________________________________________________________
көмiр                             71 981             44,2
темiр кенi                        20 537             12,6
шикі мұнай                        10 635              6,5
мұнай өнiмдерi                     8 020              5,0
түстi кен                         10 911              6,7
құрылыс                           10 188              6,3
қара металдар                      5 325              3,3
астық                              5 165              3,2
қара металл сынықтары              2 007              1,2
тыңайтқыштар                       1 767              1,1
түстi металдар                     1 019              0,6
химикаттар                         1 016              0,6
өзгесi                            14 243              8,7
жиыны                            162 813              100
__________________________________________________________________
Ескерту: 1 - "ҚТЖ" ҰK" ЖАҚ-тың жалпы тиеу көлемiндегi үлесі
1.3. "ҚТЖ" ҰК" ЖАҚ-тың 2001-2003 жылдардағы өндірістік-қаржылық қызметін талдау

Общая протяженность Трансазиатского маршрута от побережья Тихого океана до границ Западной Европы составляет 11000 км, в числе которых 4000 км приходится на территорию Китая и 1800 км - на Казахстан. Грузовые перевозки по Трансазиатскому маршруту занимают 23-26 дней пути, а расстояние на 2000-3000 км короче, чем Транссибирский маршрут.
Основные клиенты (потребители, заказчики)
Основной объем грузоперевозок компании приходятся на долю добывающей и перерабатывающей промышленности (уголь, нефть и нефтепродукты, черные и цветные металлы, руды).
Уголь. Основными клиентами по перевозке угля АО "НК "КТЖ" являются: ТОО "Богатырь Аксес Комир" (17,3% от общих перевозок компании), ОАО "Евроазиатская энергетическая корпорация" (9,3%), угольный департамент "Борлы" ОАО корпорации "Казахмыс" (4,3%), угольный департамент ОАО "Испат Кармет" (5,6%), ЗАО "Майкубен-Вест" (1,3%), ТОО "Балапантранс" (1,1 %), ОАО "Шубаркольский разрез" (0,9%).
Нефть. Основными клиентами по перевозке нефтяных грузов компании АО "НК "КТЖ" являются: ТОО "Шымкентнефтьоргсинтез" (3,7%), ОАО управление сбыта нефти "Актюбемунайгаз" (1,6%), ТОО "Атырауский - нефтеперерабатывающий завод-Транс" (1,3%), СП "Тенгизшевройл" (1,1%), ЗАО "Павлодарский нефтехимический завод" (1,0%).
Железная руда. Основными клиентами по перевозке железной руды компании АО "НК "КТЖ" являются: ОАО "Соколовско-Сарбайское горно-обогатительное объединение" (8,14%), ТОО "Оркен" (1,8%), ОАО "Донской горно-обогатительный комбинат" (1,5%).
Черные металлы. Основными клиентами по перевозке черных металлов компании АО "НК "КТЖ" являются: ОАО "Испат Кармет" (2,4%), Аксуский завод ферросплавов (0,5%), ОАО "Феррохром" (0,1%).
Цветная руда. Основными клиентами по перевозке цветных металлов компании АО "НК "КТЖ" являются: ОАО корпорация "Казахмыс" (0,15%), ОАО "Казцинк" (0,22%).
Объем погрузки ЗАО "НК "КТЖ" в 2002 году
(в разрезе основной номенклатуры грузов)
_______________________________________________________________
Номенклатура груза     | Объем погрузки, |   Доля, % 1
|   тыс.тонн      |
________________________________________________________________
уголь                          71981             44,2
железная руда                  20537             12,6
нефть сырая                    10635              6,5
нефтепродукты                   8020              5,0
цветная руда                   10911              6,7
строительные материалы         10188              6,3
черные металлы                  5325              3,3
зерно                           5165              3,2
лом черных металлов             2007              1,2
удобрения                       1767              1,1
цветные металлы                 1019              0,6
химикаты                        1016              0,6
прочие                         14243              8,7
итого                         162813              100
________________________________________________________________
Примечание: 1 . Доля в общем объеме погрузки ЗАО "НК "КТЖ"
1.3 АНАЛИЗ ПРОИЗВОДСТВЕННО-ФИНАНСОВОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ
ЗАО "НК "КТЖ" ЗА 2001-2003 ГОДЫ
ИТОГИ ФИНАНСОВО-ЭКОНОМИЧЕСКОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ

2001-2002 жылдардағы қаржы-экономикалық қызметтің қорытындылары
Жүк айналымы 2001 жылы 2000 жылға қарағанда 10 670 млн. т-км, немесе 8,5%-ғa өстi. Жүк айналымының өсуi тасымалданған жүк көлемiнiң 12,0 млн. тоннаға (7,0%-ға) өсуiнен және жүктердi тасымалдаудың орташа қашықтығының 10,6 км-ге (1,5%-ғa) артуына байланысты. Қазақстан Республикасының өнеркәсiптiк өнiм өндiру көлемінiң 2001 жылы 2000 жылмен салыстырғанда 13,5%-ға артуы жүк айналымы өсуінің негізгi себебі болды.
2002 жылы жүк айналымы 2001 жылғыға қарағанда 2565 млн. т/км-ге, немесе 2%-ға төмендедi. Жүк айналымының төмендеуi көмiр мен мұнай жүктерiн тиеу көлемiнiң төмендеуiмен байланысты.
2002 жылы жүктердi жалпы тиеу өткен жылдың деңгейiнен 1%-ғa төмен болды.
2001 жылы барлық жүктердi тиеудiң ең жоғары көлемiне қол жеткiзiлдi. Бұл көрсеткiш көмiр тиеудiң көлемiн 77 876,5 мың тоннаға дейiн арттыру есебiнен алынды.
2001-2002 жылдардағы жүк тасымалдарының көрсеткiштерi мынадай
кестеде келтiрiлген:
__________________________________________________________________
Көрсеткіштер                   Өлш.бiрл.    2001      2002
__________________________________________________________________
Жүк айналымы                   млн.т-км    135652,9   133088,4
__________________________________________________________________
соның iшiнде:
__________________________________________________________________
Республикаiшiлiк               млн.т-км     60386,7   60647,9
Шығару                         млн.т-км     59188,3   55242,4
Әкелу                          млн.т-км     7631,1    7853,5
Транзит                        млн.т-км     8446,8    9344,6
Тасымалданған жүктер            мың         183771,5  178661,3
тонна
__________________________________________________________________
соның iшiнде:
__________________________________________________________________
Республикаiшiлiк               мың тонна    99576,1   99419,7
Шығару                         мың тонна    70648,2   65166,3
Әкелу                          мың тонна    7962,0    7940,3
Транзит                        мың тонна    5585,2    6135,1
__________________________________________________________________
1 тонна жүк тасымалының                      738,2     744,9
орташа қашықтығы               км
__________________________________________________________________
соның iшiнде:
__________________________________________________________________
Республикаiшiлiк               км            606,4     610,0
Шығару                         км            837,8     847,7
Әкелу                          км            958,4     989,1

ЗА 2001-2002 ГОДЫ
Грузооборот в 2001 году возрос по отношению к 2000 году на 10670 млн. т-км, или на 8,5%. Рост грузооборота связан с ростом объема перевезенных грузов на 12,0 млн. тонн (на 7,0%) и увеличением средней дальности перевозок грузов на 10,6 км (на 1,5%). Основной причиной роста грузооборота стало увеличение объемов производства промышленной продукции Республики Казахстан в 2001 году по сравнению с 2000 годом на 13,5%.
Грузооборот в 2002 году снизился по отношению к 2001 году на 2565 млн. т-км, или на 2%. Снижение грузооборота связано со снижением объемов погрузки угля и нефтяных грузов.
Общая погрузка грузов в 2002 году на 1% ниже уровня предыдущего года.
Максимальный объем погрузки всех грузов был достигнут в 2001 году. Этот показатель был получен за счет увеличения объема погрузки угля до 77867,5 тыс.тонн.
Показатели грузовых перевозок в 2001-2002 годах
приведены в следующей таблице
__________________________________________________________________
Показатели           |   Ед.измер.  | 2001      |   2002
__________________________________________________________________
Грузооборот                  млн.т-км    135652,9      133088,4
------------------------------------------------------------------
в том числе:
Внутриреспубликанское        млн.т-км    60386,7       60647,9
Вывоз                        млн.т-км    59188,3       55242,4
Ввоз                         млн.т-км    7631,1        7853,5
Транзит                      млн.т-км    8446,8        9344,6
Перевезено грузов            тыс.тонн    183771,5      178661,3
-----------------------------------------------------------------
в том числе:
Внутриреспубликанское        тыс.тонн    99576,1       99419,7
Вывоз                        тыс.тонн    70648,2       65166,3
Ввоз                         тыс.тонн    7962,0        7940,3
Транзит                      тыс.тонн    5585,2        6135,1
------------------------------------------------------------------
Средняя дальность перевозки     км       738,2         744,9
1 тонны груза
в том числе:
Внутриреспубликанское           км       606,4         610,0
Вывоз                           км       837,8         847,7
Ввоз                            км       958,4         989,1

Транзит                        км            1512,4    1523,1
__________________________________________________________________
2001-2002 жылдарда одан әрi жалғасқан экономикалық өсудiң шарттары, темiр жол жолаушы тасымалдарына тұтынушы сұранысының артуы осы жылдар iшiнде өткен жылдардың деңгейiнен асуға мүмкiндiк бердi.
Жолаушылар айналымы 2002 жылы 65,2 млн. жолаушы-км, немесе 2001 жылдың деңгейiнен 0,6%-ға жоғары болды. Жолаушылар айналымының өсуi, жолаушылар саны 4.1%-ғa (877 мың адам) азайғанда жолаушылар тасымалы орташа қашықтығының 23,5 км-ге өсуiмен байланысты.
2001-2002 жылдардағы жолаушы тасымалдарының көрсеткiштерi келесi кестеде келтiрiлген:
Жолаушы тасымалдарының көрсеткiштерi
__________________________________________________________________
Көрсеткiштер              Өлшем             2001       2002
бiрлігі
__________________________________________________________________
Жолаушылар айналымы       млн.ж-км        10383,5      10448,7
__________________________________________________________________
соның iшiнде:
қаламаңындық              млн.ж-км          455,3        304,6
жергiлiктi және тiкелей   млн.ж-км         9928,2      10144,1
__________________________________________________________________
Тасымалданған жолаушылар  мың адам        21571,3      20694,3
__________________________________________________________________
соның iшiнде:
қаламаңындық              мың адам         6260,4       5186,5
жергiлiктi
және тiкелей              мың адам        15311,0      15507,8
__________________________________________________________________
Жолаушы тасымалдарының    мың км            481,4        504,9
орташа қашықтығы
__________________________________________________________________
соның iшiнде:
қаламаңындық              мың км             72,7         58,7
жергiлiктi және
тiкелей                   мың км            648,4        654,1      __________________________________________________________________
Жөнелтiлген жолаушылар    мың адам        16066,0       14947,1
__________________________________________________________________
соның iшiнде:
қаламаңындық              мың адам         6070,6        4985,0
жергiлiктi және
тiкелей                   мың адам         9995,4        9962,1
__________________________________________________________________
Жолаушы вагонындағы
жолаушылар саны           адам/ваг           26,0          25,9
__________________________________________________________________
Қазақстанда темiр жол көлiгiндегi жолаушылар айналымы көлемiнiң негiзгi үлесi (95%-дан артық) жергiлiктi және тікелей қатынастағы поездарға келедi.

Транзит                         км      1512,4        1523,1
__________________________________________________________________
Условия экономического роста, продолжившегося в 2001-2002 годах, повышение потребительского спроса на железнодорожные пассажирские перевозки позволили в эти годы превысить уровень предыдущих лет.
Пассажирооборот в 2002 году на 65,2 млн. пассажиро-км, или на 0,6%, выше уровня 2001 года. Рост пассажирооборота обусловлен ростом средней дальности перевозок пассажиров на 23,5 км при уменьшении количества пассажиров на 4,1 % (877 тыс.чел).
Показатели пассажирских перевозок в 2001-2002 годах приведены в следующей таблице.
Показатели пассажирских перевозок
__________________________________________________________________
Показатели             |  Ед.изм.   |  2001     |  2002
------------------------------------------------------------------
Пассажирооборот             млн.п-км     10383,5      10448,7
в т.ч.: пригородное         млн.п-км       455,3        304,6
местное и прямое            млн.п-км      9928,2      10144,1
------------------------------------------------------------------
Перевезено пассажиров       тыс.чел      21571,3      20694,3
------------------------------------------------------------------
в т.ч.: пригородное         тыс.чел       6260,4       5186,5
местное и прямое            тыс.чел      15311,0      15507,8
------------------------------------------------------------------
Средняя дальность перевозки
пассажира                   тыс.км         481,4        504,9
------------------------------------------------------------------
в т.ч.:в пригородном        тыс.км          72,7         58,7
в местном и прямом          тыс.км         648,4        654,1
------------------------------------------------------------------
Отправлено пассажиров       тыс.чел      16066,0      14947,1
-----------------------------------------------------------------
в т.ч.: пригородное         тыс.чел       6070,6       4985,0
местное и прямое            тыс.чел       9995,6       9962,1
------------------------------------------------------------------
Населенность пассажирского
вагона                      чел/ваг         26,0         25,9
___________________________________________________________________
В Казахстане основная доля объема пассажирооборота железнодорожным транспортом приходится на поезда местного и прямого сообщения (более 95%).

Негiзгi қызметтен түсетiн кiрiстер 2002 жылы 165 449 млн. теңгені құрады, бұл 2001 жылғы деңгейден жоғары. Жүк айналымы төмендегенде жүк тасымалдарынан түсетiн кiрiстердiң артуы транзиттік, iшкi және импорттық жүк айналымы көлемдерiнiң артуымен, халықаралық қатынаста жүк тасымалдары тарифтерiнiң артуымен, теңгеге қатысты швейцар франкi мен американ долларының өсуiмен түсіндіріледі.
Негізгi қызметтің шығыстары 2002 жылы (әкiмшiлiк және жалпы шығыстарды қоса алғанда) 115 209 млн. теңгенi құрады, бұл 2001 жылғы деңгейден төмен. Осы төмендеу 2001 жылы тасымалдау бойынша шығыстарда жолаушы тасымалдарының тiкелей шығыстарының ескерілуімен байланысты. Сондай-ақ "ҚТЖ" ҰK" ЖАҚ-та 2002 жылдың iшiнде шығыстарды оңтайландыру жөнiнде iс-шаралар өткiзiлдi.
2002 жылы таза кiрiстiң 2001 жылмен салыстырғанда 80,3%-ғa өсуi жүк тасымалдары көлемiнiң 1,9%-ғa төмендеуiне қарамастан, жүк  тасымалдарынан түсетiн кiрiстердiң 14%-ға артуына байланысты, бұл тасымалданған жүк құрылымының өзгеруi ("қымбат жүктердiң" үлесi артты) есебінен барлық қатынас түрлерiнде кiрiс ставкаларының артуына, 2001 жылдың 2-тоқсанынан бастап жүк тасымалдары тарифтерiнiң 7%-ға жоғарылауына, теңгеге қатысты валюта бағамының  өсуiне, сондай-ақ "ҚТЖ" РМК-ның "ҚТЖ" ҰК" ЖАҚ болып қайта ұйымдастырылуына байланысты құрылымдық өзгерiстерге: еншiлес кәсiпорындардың бiр бөлiгi акционерлік қоғамдар болып бөлiнiп шығуына байланысты болды. Алайда негізгi фактор жаңа заңнамаға сәйкес ұйымдастыру рәсiмдерiнiң ұзақтығына байланысты жөндеу бағдарламасын толық игермеу болып табылды, осының салдарынан конкурстар уақтылы өткiзiлмедi, материалдарды жеткiзу мен көрсетiлетiн қызметтердi сатып алу шарттары уақтылы жасалмады, сондай-ақ ескi жарамды материалдар, жаңғыртылған қосалқы бөлшектер мен бөлшектер уақтылы пайдаланылмады.
2002 жылы таза кiрiстi бөлу "ҚТЖ" ҰК" ЖАҚ Директорлар кеңесiнiң шешiмiне сәйкес мынадай бағыттар бойынша жүргiзiлдi:
Даму қоры                 - таза кiрiстiң 65,1% -ы,
Тұтыну қоры               - таза кiрiстiң 13,9%-ы,
Қоғам Президентiнiң қоры  - таза кiрістiң 11%-ы,
Дивидендтiк қор           - таза кiрiстiң 0%-ы,
Резервтiк капитал         - таза кiрiстiң 10%-ы.
Дебиторлық берешектiң деңгейi 2003 жылғы 1 қаңтарға қарағанда 39 075 млн. теңгенi, ал кредиторлық берешектiң деңгейi 42 300 мың теңгенi құрады.
2002 жылдың қорытындысы бойынша "ҚТЖ" ҰК" ЖАҚ-тың таза кiрiсi 20 924 млн. теңгенi құрады, бұл 2001 жылғы деңгейден 80,3%-ға жоғары.
Поездар қозғалысының қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету "ҚТЖ" ҰК" ЖАҚ-тың ең маңызды мiндеттерiнiң бiрi болып табылады. Соңғы жылдары қозғалыс қауiпсiздiгiн бұзушылықтар саны ұдайы төмендеп отырды және 2002 жылы 343 оқиғаға жеттi. 2002 жылы 1997 жылмен салыстырғанда бұзушылық оқиғаларының саны 1 085 оқиғаға (4,2 ece) кемiдi, сол уақытта жүк және жолаушылар қозғалысындағы тасымалдар көлемі (келтiрілген өнiм) 20,4%-ға артты. 2003 жылы 2002 жылмен салыстырғанда да бұзушылық оқиғаларының саны 17 оқиғаға келгенi байқалады.
Есептiк кезеңде қозғалыс қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi жүргiзiлген жұмыс тиiмдiлiгiнiң артқандығын барлық қозғалыс түрлерiндегі тасымалдау жұмысының бiрлiгi - 1 млрд. тонна-километр бруттоға келетiн бұзушылықтар санының айтарлықтай төмендеуi көрсетіп отыр.
Жұмыс бірлігіне келетін (1 млрд.т-км бруттоға) бұзушылықтардың саны
Диаграмманы қағаз мәтіннен қараңыз
Тасымалдарға деген сұраныстың болжанып отырған өсуі жағдайында саланың негiзгi қорларының тозуы дәрежесiнiң жоғары болуы оларды ағымдық күтiп ұстауға және жөндеуге көп шығындарды талап етедi, темiр жол көлiгiнiң технологиялық тұрақтылығын жоғалту қауiпiн тудырады және инвестициялардың айтарлықтай қажеттілiгін белгiлейдi.

Доходы от основной деятельности в 2002 году составили 165 449 млн. тенге, что выше уровня 2001 года. Увеличение доходов от перевозок грузов при снижении грузооборота объясняется увеличением объемов транзитного, внутреннего и импортного грузооборота, увеличением тарифов на грузовые перевозки в международном сообщении, ростом швейцарского франка и американского доллара по отношению к тенге.
Расходы от основной деятельности за 2002 год (включая общие и административные) составили 115 209 млн. тенге, что ниже уровня 2001 года. Данное снижение связано с тем, что в 2001 году в расходах по перевозкам учитывались прямые расходы пассажирских перевозок. Также в ЗАО "НК "КТЖ" в течение 2002 года проводились мероприятия по оптимизации расходов.
Рост чистого дохода в 2002 году на 80,3% по сравнению с 2001 годом вызван увеличением доходов от грузовых перевозок на 14%, несмотря на снижение объема грузовых перевозок на 1,9%, что связано с увеличением доходных ставок во всех видах сообщения за счет изменения структуры перевозимых грузов (доля "дорогих грузов" повысилась), повышением тарифов на грузовые перевозки со 2 квартала 2001 года на 7%, ростом курса валюты по отношению к тенге, а также структурными изменениями, связанными с реорганизацией РГП "КТЖ" в ЗАО "НК "КТЖ": часть дочерних предприятий выделилась в акционерные общества. Однако основным фактором явилось неполное освоение программы ремонта в связи с длительностью организационных процедур, согласно новому законодательству, следствием чего явилось несвоевременное проведение конкурсов, заключение договоров на поставку материалов и закуп услуг, а также  использование старогодних материалов, реставрированных запасных частей и деталей.
Распределение чистого дохода 2002 года в соответствии с решением Совета директоров ЗАО "НК "КТЖ" произведено по следующим направлениям:
Фонд развития            - 65,1 % от чистого дохода,
Фонд потребления         - 13,9% от чистого дохода,
Фонд Президента Общества - 11% от чистого дохода,
Дивидендный фонд         - 0% от чистого дохода,
Резервный капитал        - 10% от чистого дохода.
Уровень дебиторской задолженности на 01.01.03г. составляет 39 075 млн.тенге, а уровень кредиторской задолженности составляет 42 300 млн.тенге.
Чистый доход ЗАО "НК "КТЖ" по итогам 2002 года составил 20 924 млн. тенге, что на 80,3% выше уровня 2001 года.
Обеспечение безопасности движения поездов является одной из важнейших задач АО "НК "КТЖ". Количество нарушений безопасности движения в последние годы постоянно снижалось и достигло в 2002 году 343 случая. В 2002 году по сравнению с 1997 годом количество случаев нарушения было снижено на 1085 случаев (в 4,2 раза), в то время как объем перевозок в грузовом и пассажирском движении (приведенная продукция) увеличился на 20,4%. В 2003 году по сравнению с 2002 годом также наблюдается снижение количества случаев нарушения на 17 случаев.
О повышении эффективности проводимой работы по обеспечению безопасности движения в отчетном периоде свидетельствует значительное снижение количества нарушений на единицу перевозочной работы - 1 млрд. тонно-километров брутто во всех видах движения.
Случаи нарушения
(Диаграмму см. бумажный вариант)
Количество нарушений на единицу работы
(на 1 млрд. т-км брутто)
(Диаграмму см. бумажный вариант)
Высокая степень износа основных фондов отрасли в условиях прогнозируемого роста спроса на перевозки требует больших затрат на их текущее содержание и ремонт, создает опасность потери технологической устойчивости железнодорожного транспорта, и определяет значительную потребность в инвестициях.

2001 жылы сала 24 млрд.теңге мөлшерiндегі инвестицияларды игердi, бұл 2000 жылғы деңгейден 43%-ға жоғары. 817 жартылай ашық вагон, 53 цистерна және 19 жабық вагон сатып алынды; жаңа материалдарды пайдалана отырып 237 км жол жөнделдi; Хромтау-Алтынсарин жаңа темiр жол желiсінiң құрылысы басталды; Ақсу-Дегелең желiсi пайдалануға берiлдi; Ұзынағаш-Алматы электрлендiрiлген учаскесі пайдалануға берiлдi; Арыс-Түркiстан-Шиелi учаскесiндегi талшықты-оптикалық байланыс желiсiнiң құрылысы аяқталды және пайдалануға қабылданды.
2002 жылы инвестицияларды салудың негiзгi бағыттары Хромтау-Алтынсарин желiсінiң құрылысын жалғастыру, Жаңасемей-Конечная темiр жол учаскесiнiң жолын қайта жаңарту және электрмен жабдықтау, сигнал беру және байланыс құрылғыларын жетілдіру, Ұзынағаш-Алматы учаскесiн электрлендiрудің iске қосу кешеніне кiрмеген екiншi кезектi жұмыстарын аяқтау, 150 км жолға күрделi жөндеу жүргiзу, төрт Talgo вагонын сатып алу болды. 2002 жылы Достық станциясын дамыту жөнiндегi іс-шаралар кешенi жүргiзiлдi, соның ішiнде T (кедендік) паркiндегi эстакаданың және тапсыру кеңсесiнiң құрылысын аяқтау, сондай-ақ тазалау құрылыстарын, шаруашылық - ауыз су сутартқышын салу. Бұл ретте 2002 жылғы инвестициялардың көлемi 14,6 млрд. теңгенi құрады.
2003 жылғы көрсеткіштер
Жүк айналымы 2003 жылы 147 672,3 млн. т-км-ді құрады (жүк тиеу көлемiнiң өсуi есебiнен 2002 жылға қарағанда 11,0%-ға артты).
Жолаушылар айналымының өсуi 2,3%-ды (10686 млн. жол/км) құрады. Бұл ретте жолаушылар тасымалының негiзгi сапалық көрсеткiшi - жолаушылар поездарының сыйымдылығы да - 25,9 адам/вагоннан 26,1 адам/вагонға өстi.
2003 жылы "ҚТЖ" ҰК" ЖАҚ-тың негізгi қызметiнен 191 328 млн. теңге сомасында кiрiс алынды, 2002 жылғы деңгейге қатысты жүк тасымалдары тарифiнiң өсуiне және жүк айналымының артуына байланысты 15,6%-ға артты.
Негiзгi қызмет бойынша шығыстар (сатылған өнiмнiң өзiндiк құны) 147 572 млн. теңгенi құрады. 2003 жылы шығыстардың 28,1%-ғa өсуi мынадай себептерден болды.
Еңбекке ақы төлеу жөнiндегi шығыстардың 17,7%-ға өсуi ең аз есептік көрсеткiш пен ең аз еңбекақы мөлшерiнiң, сондай-ақ тасымалдау жұмыстары көлемiнiң өзгеруiне сәйкес 2003 жылғы 1 сәуiрден бастап "ҚТЖ" ҰK" ЖАҚ қызметкерлерi еңбекақысының арттырылуына байланысты болды.
Тозу элементi бойынша шығыстардың өсуi 60,4%-ды құрады. "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" жабық акционерлік қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 наурыздағы N 310  қаулысын iске асыру және "Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шiлдедегi N 281 Заңының  27-бабына сәйкес келтіру (акцияларға төлеуге енгiзiлетiн мүлік оның ағымдағы нарықтық бағасын ескере отырып ақшамен бағаланады) мақсатында 2002 жылғы 1 шiлдеге қарағандағы жағдай бойынша "БДО Қазақстанаудит" ЖАҚ тәуелсiз аудиторлық компаниясы "ҚТЖ" ҰK" ЖАҚ-тың негізгi құралдарын бағалауды жүргiздi, соның нәтижесiнде тозу сомасы 2002 жылдың шығыстарында ішінара және 2003 жылдың шығыстарында тұтастай алғанда артты.

В 2001 году отраслью было освоено инвестиций в размере 24 млрд. тенге, что выше уровня 2000 года на 43%. Было приобретено 817 полувагонов, 53 цистерны и 19 крытых вагонов; отремонтировано с использованием новых материалов 237 км пути; начато строительство новой железнодорожной линии Хромтау - Алтынсарино; сдана в эксплуатацию линия Аксу - Дегелен; введен в эксплуатацию электрифицированный участок Узынагаш - Алматы; завершена и принята в эксплуатацию волоконно-оптическая линия связи на участке Арысь - Туркестан - Шиели.
Основными направлениями вложения инвестиций в 2002 году стало продолжение строительства линии Хромтау - Алтынсарино, реконструкция пути и модернизации устройств электроснабжения, сигнализации и связи участка железной дороги Жана-Семей - Конечная, завершение работ второй очереди, не вошедших в пусковой комплекс электрификации участка Узынагаш - Алматы-2, проведение капитального ремонта 150 км пути, приобретение четырех вагонов Talgo. В 2002 году проведен комплекс мероприятий по развитию станции Достык, в том числе завершение строительства эстакады в парке Т (таможенный) и конторы передач, а также строительство очистных сооружений, хозяйственно-питьевого водовода. При этом объем инвестиций в 2002 году составил 14,6 млрд. тенге.
ПОКАЗАТЕЛИ ЗА 2003 ГОД
Грузооборот в 2003 году составил 147 672,3 млн.т-км (увеличение на 11,0 % по отношению к 2002 году за счет роста объема погрузки грузов).
Увеличение пассажирооборота составило 2,3% (10686 млн.пас/км). При этом основной качественный показатель пассажирских перевозок - населенность пассажирских поездов - также вырос: с 25,9 до 26,1 чел/ваг.
Доходы от основной деятельности ЗАО "НК "КТЖ" в 2003 году получены в сумме 191 328 млн. тенге, увеличение на 15,6% к уровню 2002 года связано с увеличением тарифа на грузовые перевозки и ростом грузооборота.
Расходы по основной деятельности ЗАО "НК "КТЖ" (себестоимость реализованной продукции) составили 147 572 млн. тенге. Увеличение расходов в 2003 году на 28,1% произошло по следующим причинам.
Рост на 17,7% расходов по оплате труда связан с увеличением заработной платы работникам ЗАО "НК "КТЖ" с 1 апреля 2003 года в соответствии с изменением размеров минимального расчетного показателя и минимальной заработной платы, а также объемов  перевозочной работы.
Увеличение расходов по элементу износ составило 60,4%. В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2002 года N 310 "О создании Закрытого акционерного общества "Национальная компания "Казакстан темiр жолы" и приведения в соответствие со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 10 июля 1998 года N 281 "Об акционерных обществах" (имущество, вносимое в оплату акции, оценивается в деньгах с учетом его текущей рыночной цены) по состоянию на 1 июня 2002 года была проведена оценка основных средств ЗАО "НК "КТЖ" независимой аудиторской компанией ЗАО "БДО Казакстанаудит", в результате которой возросла сумма износа частично в расходах за 2002 год и в целом по 2003 году.

"Материалдар" бабы бойынша шығыстардың өсуi 2002 жылмен салыстырғанда 48,9%-ды құрады, бұл инфляцияға және тасымалдар көлемiн қамтамасыз ету мақсатында жүк вагондарын деполық және күрделі жөндеу көлемдерінің артуына; "Астана-Экспресс" жүрдек поезын iске қосуға байланысты жол жөндеу көлемдерiнiң артуына, жөндеу жүргізу мерзiмi өтiп кеткен жолдар көлемiнiң азаюына байланысты. Бұдан басқа, бөгде ұйымдардың, сондай-ақ жөндеу кәсіпорындарының вагондарды жөндеу кезiндегi жұмсалатын шығындарын оңтайландыру үшiн "ҚТЖ" ҰК" ЖАҚ-тың меншiктi материалдары өңдеуге беру шартымен барынша қолданылады.
2003 жылғы кезеңнің шығыстар 24 475 млн.теңгені құрады, бұл 2002 жылғы деңгеймен салыстырғанда 9 300,8 млн. теңгеге, немесе 61,3%-ға жоғары. Жалпы және әкiмшiлiк шығыстардың 2002 жылмен салыстырғанда 2003 жылы 66,0%-ға артуы, ең алдымен, 2002 жылғы құрылымдық өзгерістерге байланысты. 2003 жылғы 5 қыркүйекте (N 9 хаттама) "ҚТЖ" ҰК" ЖАҚ Директорлар кеңесi бекiткен 2003 жылға арналған әкiмшiлiк және жалпы шығыстар сметасына сәйкес осы шығыстардың артуы мынадай факторларға байланысты болды:
iссапар шығыстары - 872 теңге мөлшерiндегi АЕК-тың артуы және іссапарлар санының артуы есебiнен (ауыр жол техникасын, қосалқы бөлшектерді сатып алу және қызметкерлердi осы жабдықтармен жұмыс iстеуге оқыту мақсатында алыс шетелдерге);
бiлiктiлiктi жоғарылатуға жұмсалған шығыстар - бекiтілген оқыту жоспарына сәйкес (2002 жылы құрылымдық қайта құруларға байланысты оқыту жоспары орындалмады);
банк қызметтерiн көрсету - банктер комиссиясына және жаңа шоттарды ашуға байланысты жұмсалған шығыстардың артуы есебiнен;
қайырымдылық көмек - осы бөлiмге сондай-ақ демеушiлiк көмекке жұмсалатын шығыстар енгiзiлген, олар 2003 жылы президент қорынан көмек көрсету есебiнен артты;
әлеуметтiк салаға жұмсалатын шығыстар - оқу орындарын жергiлiктi атқарушы органдарға тапсыруға байланысты әлеуметтiк саланың осы объектiлерiн күрделі жөндеудi қаржыландыру есебiнен;
салық бойынша шығыстар - Қазақстан Республикасы Кiрiс министрлігінiң тексеруi нәтижесінде 1998-2000 жылдары үшін 5 025 млн. теңге мөлшерiндегi корпоративтiк салықты қосымша төлеуге, ҚҚС-ты, жергілiктi бюджетке салықтарды қосымша есептеу 2003 жыл үшін айыппұл санкцияларын төлеу есебiнен;
күмәндi борыштарға жұмсалатын резервтi жасаудан өскен шығыстарға байланысты өндiрiстiк сипаттағы жалпышаруашылық шығыстардың өсуi;
металл сынықтарын өткiзу көлемiнiң өсуіне байланысты өткізу жөнiндегi шығыстардың ұлғаюы.
"Өзге" шығыстардың құрылымы кестеде берiлген:
мың теңге
_________________________________________________________________
Р/с|  Шығыстардың атауы                           |
N  |                                              |  Сомасы
_________________________________________________________________
1   Қызметкерлерге және осы ұйымда жұмыс
iстемейтін тұлғаларға (теміржолшы
зейнеткерлерге) төленетiн әлеуметтік мұқтаж.
дықтарға арналған төлемдер                       311 080
2   Ғимараттарды паспорттау және мүлiктi
иеленудi тiркеу                                  10 083

Рост расходов по статье "Материалы" в сравнении с 2002 годом составил 48,9%, что связано с инфляцией и увеличением объемов деповского и капитального ремонтов грузовых вагонов в целях обеспечения объемов перевозок; ремонта пути в связи с пуском скоростного поезда "Астана-экспресс", снижением объема просроченного ремонта путей. Кроме того, для оптимизации расходов при выполнении ремонтов вагонов сторонними организациями, а также ремонтными предприятиями, максимально используются собственные материалы ЗАО "НК "КТЖ" на давальческих условиях.
Расходы периода в 2003 году составили 24 475 млн. тенге, что выше уровня 2002 года на 9 300,8 млн. тенге, или на 61,3%. Рост общих и административных расходов в 2003 году по сравнению с 2002 годом на 66,0% связан, прежде всего, со структурными изменениями в 2002 году. В соответствии с утвержденной Советом директоров ЗАО "НК "КТЖ" 5 сентября 2003 года (протокол N 9) сметой административных и общих расходов на 2003 год, увеличение данных расходов обусловлено следующими факторами:
- командировочные расходы - за счет увеличения МРП в размере 872 тенге и увеличения количества командировок (в дальнее зарубежье с целью приобретения тяжелой путевой техники, запасных частей и обучения сотрудников работе с этим оборудованием);
- расходы на повышение квалификации - в соответствии с утвержденным планом обучения (в 2002 году в связи со структурными преобразованиями план обучения не был выполнен);
- банковские услуги - за счет увеличения расходов, связанных с комиссией банкам и открытием новых счетов;
- благотворительная помощь - в данный раздел также включены расходы на спонсорскую помощь, которые в 2003 году увеличились за счет оказания помощи из фонда президента;
- расходы на социальную сферу - за счет финансирования капитального ремонта учебных заведений в связи с передачей данных объектов социальной сферы местным исполнительным органам;
- расходы по налогам - в связи с доплатой корпоративного налога в размере 5 025 млн. тенге по результатам проверки Министерства государственных доходов Республики Казахстан за 1998-2000 годы, дополнительных начислений НДС и налогов в местный бюджет, штрафных санкций за 2003 г.;
- рост общехозяйственных расходов производственного характера, в связи с возросшими расходами по созданию резерва на сомнительные долги;
- увеличение расходов по реализации в связи с ростом объемов реализации металлолома.
Структура "прочих" расходов представлена в таблице:
тыс. тенге
___________________________________________________________________
N   |  Наименование расходов                             |  сумма
п/п  |                                                    |
_____|____________________________________________________|_________
1    Выплаты работникам и лицам не работающим в данной
организации (пенсионерам-железнодорожникам) на
социальные нужды                                        311080
2    Паспортизация зданий и регистрация владения имущества    10083

45   Вагондарды сертификаттау                           417
46   Таразыларды тексеру                                  9
47   Көрсетілген байланыс қызметтері, Интернет,
желілік қоршау көлемінің артуы                   5 983
48   Көрсетілген мұрағат қызметтері                     425
49   Қызметкерлерге берілетін жеңілдіктер           285 370
50   Көрсетiлген баспахана қызметтерi                   356
51   Локомотивтер бойынша сенiмдiлiк талдауы             61
51   Асыраушысын жоғалту бойынша төлемдер             1 066
52   Алыс және жақын шетелде өкiлдердi ұстау         25 539
53   Ғылыми-зерттеу, тәжірибелік-конструкторлық
және жобалау жұмыстарын қаржыландыруға
жұмсалатын шығыстар                                972
54   Филиалдарда тәжірибе алмасу бойынша семинарлар
өткізу                                             291
55   НҚ амортизациясына түзетулер енгiзу             32 547
56   Кеден шығыстары                                  4 861
57   Сейфтердi жөндеу, ауабаптағыштарды орнату        1 317
58   ТМҚ-ны есептен шығару                            2 777
59   Әкiмшiлiк басқару, бағдарламалау жүйелерi
мен құралдарын жетілдіру бойынша шығыстар        4 871
60   Электр энергиясының нормативтiк шығындарын
есептеу                                             69
62   Кеден декларациясын ресімдеу                         8
63   Көрсетiлген аудармашының қызметтерi             12 874
64   Конференция өткізу жөніндегі шығыстар            2 455
65   ТЖЫҰ-ның 2003 жылғы мүшелiк жарналарын төлеу    17 530
66   Қор биржасының тізілімінен үзінді
көшірмелердің берілгені үшін төлем жасау             2
67   Жобаға (ЕҚҚДБ-ның т.ж.саласының шағын және
орта кәсіпорындарын кредиттеуі) қатысы бар
қаржылық құжаттамасын әзірлеуге, талқылауға
және шолуға байланысты шығыстарды өтеу           1 591
68   "ҚТЖ" ҰK" ЖАҚ-тың кредиттiк рейтингін қолдау    14 702
69   Листингтік алым                                  1 698
70   Поездар қозғалысының кестесiн жасау              1 500
71   Есепке жатқызылған ҚҚС-қа түзетулер енгiзу           5
73   Өткен жылғы қателерге түзетулер енгiзу          22 389
74   Қызметкерлер санын қысқарту бойынша жұмыстан
шығардағы жәрдемақы                              6 401
75   Зейнетақыларға үстемелер, зейнетке шығушыларға
берiлетiн бiржолғы жәрдемақылар                 26 549
76   Темір жол көлігi жөнiндегi дирекцияның
(Мәскеу қаласы) қызметiн қамтамасыз ету         32 607
77   "Тальго" жолаушылар вагондарына арналған
бақылау сынақтары                                1 730

45   Сертификация вагонов                                       417
46   Поверка весов                                                9
47   Услуги связи, Интернет, увеличение объема сетевого
окружения                                                 5983
48   Архивные услуги                                            425
49   Льготы работникам                                       285370
50   Услуги типографии                                          356
51   Анализ надежности по локомотивам                            61
51   Выплаты по утере кормильца                                1066
52   Содержание представителей в дальнем и ближнем зарубежье  25539
53   Расходы на финансирование научно-исследовательских,
опытно-конструкторских и проектных работ                   972
54   Проведение семинаров в филиалах по обмену опытом           291
55   Корректировка амортизации ОС                             32547
56   Таможенные расходы                                        4861
57   Ремонт сейфов, установка кондиционеров                    1317
58   Списание ТМЗ                                              2777
59   Расходы по адм. управлению, совершенствованию систем
и средств программирования                                4871
60   Расчет нормативных потерь электроэнергии                    69
62   Оформление таможенной декларации                             8
63   Услуги переводчика                                       12874
64   Расходы по проведению конференции                         2455
65   Оплата членских взносов за 2003 год ОСЖД                 17530
66   Оплата за выдачу выписок из реестра фондовой биржи           2
67   Возмещение расходов, связанных с подготовкой,
обсуждением и обзором финансовой документации,
имеющий отношение к проекту (кредитование малых
и средних предприятий ж/д отрасли ЕБРР)                  1 591
68   Поддержка кредитного рейтинга ЗАО "НК "КТЖ"              14702
69   Листинговый сбор                                          1698
70   Составление графиков движения поездов                     1500
72   Корректировка НДС, отнесенного в зачет                       5
73   Корректировка ошибок прошлых лет                         22389
74   Выходное пособие по сокращению численности                6401
75   Надбавки к пенсиям, единовременные пособия
уходящим на пенсию                                       26549
76   Обеспечение деятельности Дирекции
по ж/д транспорту (Москва)                               32607
77   Контрольные испытания пассажирских вагонов "Тальго"       1730

Әлеуметтiк жеңiлдiктер      796,1      819,3          102,9%
Әлеуметтiк саланы ұстау     540,1      722,4          133,8%
Қайырымдылық көмек           30,0       30,0          100,0%
Демеушiлiк көмек            105,5      104,6           99,1%
__________________________________________________________________
Барлығы                1 471,7    1 676,3          113,9%
Қоғам Президентiнiң қоры "ҚТЖ" ҰK" ЖАҚ қызметкерлерiне дербес үстемеақылар және Қоғам Президентiнiң шешiмi бойынша өзге де төлемдер төлеу мақсатымен ақша жинақтауға арналған. Президент қорының қаражаты 2003 жылы мынадай болып пайдаланылды:
млн. теңге
__________________________________________________________________
Президенттің қоры 2003 жыл       Жоспар     Нақты       Жоспарға %
__________________________________________________________________
Әлеуметтiк салықты қоса
алғанда, дербес үстемеақылар     430,0      434,3          101,0%
Демеушiлік көмек                 730,5      587,7           80,4%
__________________________________________________________________
Барлығы                    1 160,5    1 022,0         88,1%
Резервтiк капиталдың қаражаты "ҚТЖ" ҰK" ЖАҚ-тың 2003 жылғы теңгерімінде көрсетiлген.
2003 жылдың қорытындылары бойынша 17 732 млн.теңге оң қаржылық нәтиже алынды, бұл 2002 жылғы деңгейден 15,3%-ғa төмен. 2003 жылы "ҚТЖ" ҰК" ЖАҚ-тың таза кiрiсiнiң 2002 жылмен салыстырғанда төмендеуi шығыстардың өсуiнiң кiрiстердiң өсуiнен асып кетуiнен туындады.
2003 жылы акциялардың мемлекеттік пакетiне дивидендтер төлеуге арналған таза кiрістiң үлесi 10%-ға тең болады деп болжанып отыр және 1 773,2 млн. теңгені құрайды. 2003 жылғы таза кiрiстi бөлу белгіленген тәртiппен жүргiзіледi.
2003 жылғы 1 қаңтарға қарағандағы жағдай бойынша дебиторлық берешектiң деңгейi 46 955 млн. теңгенi, ал кредиторлық берешектiң деңгейі 59 295 млн. теңгенi құрады.
2003 жылы "ҚТЖ" ҰK" ЖАҚ-тың инвестицияларды игеруi 50 185 млн. теңгенi, соның iшiнде сыртқы заемдар есебiнен 9 549 млн. теңгенi, меншiктi қаражат есебiнен 40 636 млн. теңгенi құрады. Бұл ретте ЕҚҚДБ желiсi бойынша заем қаражаты жол техникасы мен жабдығын сатып алуға бағытталды, демек "ҚТЖ" ҰK" АҚ-тың осы қаражатты қайтару жөнiндегі мiндеттемелерi сақталатын болады.
Инвестициялық қызметте магистралдық темiр жол желiсi инфрақұрылымының объектiлерiн қалпына келтiру негізгi орын алады. Оның ішінде жолды күрделi жөндеуге 8 237,2 млн. теңге, жолдың жоғарғы құрылысын жаңғыртуға 444 млн. теңге, жол машиналары мен жабдықтар сатып алуға 5 818 млн.теңге, Ұзынағаш-Алматы учаскесін электрмен жабдықтау құрылғыларын жаңартуды аяқтауға 135,4 млн. теңге және Екiбастұз-Павлодар учаскесiн электрлендiруді бастауға 1 457,4 млн.теңге, Ақтоғай-Достық учаскесiн нығайтуға және Достық станциясын дамытуға (сұрыптау қуаттылықтарын, жүк ауласын, құрамдарды кедендiк тексерiп қарауға арналған парктi дамытуға, қолданылып жүрген вагондардың орнын ауыстыру пунктін қайта жаңарту, шаруашылық-ауыз су сутартқышын, тазалау құрылыстарын салу және т.б.) 737,2 млн.теңге бөлiндi.
Жаңа темiр жол желiлерiн салудың мақсаты Қазақстан темiр жолдарының тұйықталған желiсiн қалыптастыру болып табылады, ол жүктердi шектес мемлекеттердiң темiр жол учаскелерiн пайдаланбай-ақ елiмiздiң аумағы арқылы қысқа маршруттармен тасымалдауға мүмкіндік бередi.
Жаңа темiр жол желiлерiн салу, сондай-ақ табиғи ресурстардың перспективтi кен орындарын және жаңа өнеркәсiп орталықтарын игеру ауданаралық көлiк байланыстарын оңтайландыру, жаңа көлiк маршруттары мен транзит дәлiздерiн жасау сияқты ұлттық экономиканың маңызды мiндеттерiн шешу үшiн қажет.

Социальные льготы               796,1      819,3     102,9%
Содержание социальной сферы     540,1      722,4     133,8%
Благотворительная помощь         30,0       30,0     100,0%
Спонсорская помощь              105,5      104,6      99,1% __________________________________________________________________
Всего                          1471,7     1676,3     113,9%
Фонд Президента Общества предназначен для аккумулирования денег с целью выплаты персональных надбавок работникам ЗАО "НК "КТЖ" и иных выплат по решению Президента Общества. Средства Фонда Президента в 2003 году были использованы следующим образом:
млн.тенге ___________________________________________________________________
Фонд Президента 2003 год          План     Факт     % к плану ___________________________________________________________________
Персональные надбавки, включая    430,0     434,3     101,0%
социальный налог
Спонсорская помощь                730,5     587,7      80,4% ____________________________________________________________________
Всего                            1160,5    1022,0      88,1%
Средства резервного капитала отражены в балансе ЗАО "НК "КТЖ" за 2003 год.
По итогам 2003 года ЗАО "НК "КТЖ" получен положительный финансовый результат в размере 17732 млн. тенге, что ниже уровня 2002 года на 15,3%. Снижение чистого дохода ЗАО "НК "КТЖ" в 2003 году по сравнению с 2002 годом вызвано опережающим ростом расходов над ростом доходов.
Доля чистого дохода на выплату дивидендов на государственный пакет акций в 2003 году предполагается равной 10% и составит 1773,2 млн.тенге. Распределение чистого дохода 2003 года будет произведено в установленном порядке.
Уровень дебиторской задолженности на 1 января 2003 года составляет 46 955 млн. тенге, а уровень кредиторской задолженности составляет 59 295 млн. тенге.
Освоение инвестиций АО "НК "КТЖ" в 2003 году составило 50 185 млн. тенге, из них за счет внешних займов 9 549 млн. тенге, за счет собственных средств 40 636 млн. тенге. При этом заемные средства по линии ЕБРР направлены на приобретение путевой техники и оборудования и, cледовательно, обязательства по возврату этих средств будут сохранены за АО "НК" КТЖ".
Основное место в инвестиционной деятельности занимает реабилитация объектов инфраструктуры магистральной железнодорожной сети. Из них на капитальный ремонт пути направлено 8237,2 млн. тенге, на модернизацию верхнего строения пути - 444 млн.тенге, приобретение путевых машин и оборудования - 5818 млн.тенге, завершение обновления устройств электроснабжения участка Узынагаш-Алматы - 135,4 млн. тенге и начало электрификации участка Экибастуз-Павлодар 1457,4 млн. тенге, усиление участка Актогай - Достык и развитие станции Достык (развитие сортировочных мощностей, грузового двора, парка для таможенного досмотра составов, реконструкцию действующего пункта перестановки вагонов, строительство хозяйственно-питьевого водовода, очистных сооружений и др.) - 737,2 млн. тенге.
Строительство новых железнодорожных линий имеет своей целью формирование замкнутой сети железных дорог Казахстана, что позволит перевозить грузы по кратчайшим маршрутам по территории страны без использования железнодорожных участков сопредельных стран.
Строительство новых железнодорожных линий необходимо также для освоения перспективных месторождений природных ресурсов и новых промышленных центров, решения таких важных задач национальной экономики, как рационализация межрайонных транспортных связей, создание новых транспортных маршрутов и транзитных коридоров.

Алтынсарин-Хромтау жаңа желiсiн салған кезде Дружба станциясынан Озинки станциясына (Қазақстанның солтүстік батысында) дейiн жүк тасымалдау қашықтығы 500 км-ге, ал Астана қаласынан Ақтау портына дейiнгi қашықтық 2400 км-ге қысқарады. Транзиттiк жүк ағындарында жүктiң мынадай түрлері болады: кен, мұнай, астық, қара металдар. Жаңа желi бойынша болжанып отырған жүк тасымалдарының көлем жылына 10-12 млн. тонна жүктi құрайды.
Сондай-ақ, осы желiнi салу оның маңындағы Қостанай және Ақтөбе облыстарының табиғи ресурстарының (темiр кенiнiң, түстi металдардың, құрылыс материалдарының және т.б.) қоры бар аудандарының дамуына ықпал етедi. Кен орындарының көпшiлiгi салынып жатқан жолға таяу жерлерде орналасқан.
Аталған жобаны iске асыру алдымыздағы 20 жыл iшiнде мыналарға қол жеткiзуге: жүк массасын жол жүруде қысқартудан (қолданыстағы маршрутпен салыстырғанда), жүк жөнелтушiлердiң көлiк шығындарын, айналым қаражаттарын, жол жүрудi қысқартудан болатын пайдалану шығындарын (қолданыстағы маршрутпен салыстырғанда) - 256 935,0 млн. теңгеге; жолды пайдаланудан түсетiн табысты - 34955 млн. теңгеге; бюджеттiк түсімдерді - 14 955 млн. теңгеге үнемдеуге мүмкiндiк бередi.
Желiнiң пайдалану ұзындығы 402 км-дi құрайды. Жобаның құны 33 036 млн. теңгеге (ҚҚС-пен бiрге) бағаланып отыр. Құрылыс мерзiмi - 4 жыл. Жүргiзiлген есептеулерге сәйкес жоба пайдасының iшкi нормасы 1,3% құрайды. Келтiрiлген таза құны 607 млн. теңгеге тең. Бастапқы шығындардың өзiн-өзi ақтау мерзiмi дисконттауды ескергенде 18 жыл (дисконттық ставка 9%).
Осы жобаны қаржыландыру республикалық бюджеттен және "Қазақстан темiр жолы" ҰК" АҚ-тың меншiктi қаражаты есебiнен жүзеге асырылады. Алтынсарин-Хромтау темір жол желiсінің құрылысын жеделдету қажеттiгiне байланысты Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Алтынсарин-Хромтау" темір жол желiсiнiң құрылысын қаржыландыруға қосымша қаражат тарту туралы" 2003 жылғы 4 тамызда N 781  қаулысы қабылданды.
2003 жылы Алтынсарин-Хромтау жаңа желiсiн салуға 4 170,8 млн. теңге бағытталды.
Ақпараттандыруға және байланысты дамытуға 953,7 млн.теңге немесе инвестициялардың жалпы көлемiнiң 1,9%-ың бағыттау жоспарланып отыр, соның iшiнде деректер беру желiсiн құруға 320,6 млн.теңге және ақпараттық жүйелердi енгiзуге 87,4 млн. теңге. Диспетчерлiк басқару жүйелерін енгiзуге 309,5 млн. теңге (2 152 км) және басқалар.
"Алматы-Астана учаскесiнде жол жүру уақытын қысқарту" жобасының негiзгi мақсаттары: осы учаскеде жолаушы поездарының жол жүру уақытын 12-14 сағатқа дейiн қысқарту, болжанып отырған жолаушы және жүк ағындарын өткiзуге жолды дайындау мақсатында, Алматы-Астана темiр жолының өткiзу және тасу қабiлетiн арттыру болып табылады. Учаскенiң ұзындығы 1 331 км-дi құрайды. Осы жоба бойынша инвестициялардың көлемi 5 595 млн. теңгенi немесе инвестициялардың жалпы көлемiнің 11,1%-ын құрады.
Ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға инвестициялардың көлемі 338 млн.теңгені құрады.
2003 жылғы инвестициялық жоспар толық көлемде игерілді.
1.4. "ҚТЖ" ҰК" АҚ-ты Дамытудың
2004-2006 жылдарға арналған жоспары

При строительстве новой линии Алтынсарино - Хромтау расстояние транспортировки грузов от станции Достык до станции Озинки (на северо-западе Казахстана) сократится на 500 км, а расстояние от г. Астана до порта Актау - на 2400 км. Транзитные грузопотоки будут представлены следующими видами грузов: руда, нефть, зерно, черные металлы. Прогнозируемые объемы грузовых перевозок по новой линии составляют 10-12 млн. тонн грузов в год.
Строительство данной линии будет способствовать также развитию тяготеющих к ней районов Костанайской и Актюбинской областей, располагающими запасами природных ресурсов (запасы железной руды, цветных металлов, строительных материалов и др.). Большинство месторождений расположено в непосредственной близости от трассы строящейся дороги.
Реализация данного проекта позволит в течение следующих 20 лет достичь: экономии транспортных издержек грузоотправителей, оборотных средств от сокращения грузовой массы в пути (в сравнении с существующим маршрутом), эксплуатационных затрат от сокращения пробега (в сравнении с существующим маршрутом) - 256935,0 млн. тенге; получения прибыли от эксплуатации дороги - 34935 млн. тенге; получения бюджетных поступлений - 14955 млн.тенге.
Эксплуатационная длина линии составляет 402 км. Стоимость проекта оценивается в
33036 (с НДС) млн. тенге. Срок строительства - 4 года. Согласно проведенному расчету внутренняя норма прибыли проекта составляет 1,3%. Чистая приведенная стоимость равна 607 млн. тенге. Период окупаемости первоначальных затрат с учетом дисконтирования 18 лет (ставка дисконта 9%).
Финансирование данного проекта осуществляется за счет республиканского бюджета и собственных средств АО"НК "КТЖ". В связи с необходимостью ускорения строительства железнодорожной линии "Алтынсарино - Хромтау" было принято Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 августа 2003 года N 781 "О привлечении дополнительных средств к финансированию строительства железнодорожной линии "Алтынсарино - Хромтау".
В 2003 году на строительство новой линии Алтынсарино - Хромтау направлено 4170,8 млн. тенге. На информатизацию и развитие связи направлено 953,7 млн. тенге или 1,9% от общего объема инвестиций, в том числе, создание сети передачи данных - 320,6 млн. тенге, тенге и внедрение информационных систем 87,4 млн.тенге. На внедрение диспетчерских систем управления - 309,5 млн. тенге (2152 км) и другие. Основными целями проекта "Сокращение времени хода на участке "Алматы - Астана" являются: сокращение времени следования пассажирских поездов на данном участке до 12-14 часов, увеличение пропускной и провозной способности железной дороги Алматы - Астана с целью подготовки пути к пропуску прогнозируемых пассажиро- и грузопотоков. Протяженность участка составляет 1331 км. Объем инвестиций по данному проекту составил 5595 млн.тенге или 11,1% от общего объема инвестиций.
Объем инвестиций в научно-исследовательские и опытно-конструкторские работы составил 338 млн. Инвестиционный план 2003 года освоен в полном объеме.
1.4 ПЛАН РАЗВИТИЯ АО "НК "КТЖ" НА 2004-2006 ГОД

1.4.1. Мақсаттары мен міндеттері
Темiр жол көлiгiн дамытудың негiзгi мақсаттары мыналар:
жолаушылар мен жүктердi тасымалдау кезiнде қозғалыс қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету;
саланың одан әрi тұрақты дамуын қамтамасыз ететiн сапалы жаңа техникалық деңгейге көшу;
балама көлiк дәлiздерi бойынша тасымалдардың ұдайы күшейiп отырған бәсекелестігi жағдайында Қазақстанның транзиттiк әлеуетін арттыру;
темiр жол көлiгi қызмет етуiнiң экономикалық қауiпсiздiгiне қол жеткiзу болып табылады.
Аталған мақсаттарға қол жеткiзу үшiн "ҚТЖ" ҰK" АҚ мынадай мiндеттердi шешудi көздейдi:
өндiрiс қуаттарын оңтайландыру, темiр жол көлiгiнiң тиiмділігiн арттыру;
жеке меншiк секторды тарту есебiнен бәсекелестiк ортаны құру;
жоспарлау және бюджеттендiру жүйесiн жетiлдiру.
1.4.2. Алға қойылған мiндеттерге қол
жеткiзу жолдарын таңдау
Темiр жол көлiгi саласын дамыту Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 6 ақпандағы N 145  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының темiр жол көлiгiн қайта құрылымдаудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасына сәйкес жүргiзiледi. Темiр жол көлiгiн реформалаудың негізгі бағыттары тиiстi нормативтік-құқықтық базаны қамтамасыз ете отырып, саланы кезең-кезеңмен, экономикалық негізделген монополиясыздандыру және тасымалдау мен қамтамасыз ету қызметiнде бәсекелестiк ортаны қалыптастыру болып табылады.
"Темір жол көлiгi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Ұлттық темiр жол компаниясы (Магистралдық желi операторы) барлық тасымалдаушыларға магистралдық темiр жол желісiн пайдаланудың тең құқығын қамтамасыз етедi. Тасымалдау қызметiндегi бәсекелестiктi дамыту меншiктi (жалға алынған) жылжымалы құрамы бар жаңа тасымалдаушылардың пайда болуы есебiнен қамтамасыз етiлетiн болады.
Тасымалдаушыларды қалыптастыру процесi Қазақстан Республикасы темiр жол көлiгiнiң қызмет ету ерекшелiктерiн, жүк айналымының ең жоғары көлемдерi кезеңiнде тасымалдарды тоқтаусыз қамтамасыз ету қажеттiлiгiн ескере отырып жүргізiледi.
"ҚТЖ" ҰK" АҚ "Темiр жол көлiгi туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген Ұлттық темiр жол компаниясы мәртебесi берiлетiн болады.
2003 жылы Компанияның құрамында құрылған қызметi магистралдық темiр жол желiсiн пайдалану және күтiп ұстау болып табылатын Магистралдық желi дирекциясы және поездар қозғалысын басқару мен қауiпсiздiктi қамтамасыз ету функцияларын орындайтын Тасымалдау дирекциясы "ҚТЖ" ҰK" АҚ-тың құрылымдық бөлiмшелерi болып қалады.
Сонымен бiрге 2003 жылғы қазанда қолда бар пайдалану локомотив деполары мен пайдаланылатын локомотив паркi негiзiнде "Локомотив" акционерлiк қоғамы құрылды, оның бiрден бiр құрылтайшысы "ҚТЖ" ҰК" АҚ болып табылды.
"Локомотив" акционерлiк қоғамының негізгі қызметi тасымалдаушылар мен магистралдық темiр жол желiсiнiң операторына тең құқықты жағдайларда локомотив тартымы қызметiн көрсету және тартымдық жылжымалы құрамға техникалық қызмет көрсету болып табылады.
Мемлекетаралық және арнайы тасымалдарды қамтамасыз ету үшiн "ҚТЖ" ҰK" АҚ-тың мүкәммал вагондар паркi негiзiнде "Қазтемiржолкөлiк" акционерлiк қоғамы құрылды, ол жүк тасымалдары бойынша қызмет көрсететiн Ұлттық тасымалдаушы болып табылады.
Негiзгi қызмет кәсiпорнының қамтамасыз етушi сектормен өзара қатынастары нарықтық негiзде құрылады, бұл қамтамасыз етушi сектордың өнiмділігiн арттыруға, қызметтердiң өзiндiк құнын төмендетуге қажеттi қосымша ынталылықты тудырады. Артық қуаттылықтар экономиканың басқа секторларына қайта бағытталатын болады.
Қамтамасыз етушi сектор кәсiпорындарын тәуелдi акционерлiк қоғамдардың акцияларын сату арқылы бөлу жеке меншiк инвесторларды тартуға алғышарттар тудырады.
"Жолаушылар тасымалы" ААҚ-тың негiзгi, қамтамасыз етушi және сервистiк қызметiн қайта құрылымдау жөнiндегi сызба және 2005 жылдан бастап жолаушылар тасымалдарын республикалық бюджеттен субсидиялауды бастау мыналарды көздейдi:
Алматы вагон жөндеу зауыты "Жолаушылар тасымалы" ААҚ үшiн жолаушы вагондарын күрделi жөндеудi орындай отырып, қамтамасыз етуші қызмет субъектiсi болып табылады және қайта құрылымдау қағидаттарына сәйкес бөлiп шығаруға жатады. Жеке "Алматы вагон жөндеу зауыты" АҚ құру ұсынылады, оның акциялар пакетi әрi қарай заңнамада белгіленген тәртiппен сауда-саттықтарда сатылады, оны ұйымдастыруды Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң және басқа да мүдделi мемлекеттік органдардың қатысуымен "ҚТЖ" ҰK" АҚ жүзеге асырады.
Ықтимал сатып алушылардың тарапынан мүдделiлiк болмаған жағдайда кредиттiк мiндеттемелердiң сомасы "ҚТЖ" ҰK" АҚ-та сақталады және магистралдық желi көрсететiн қызметтер үшiн төлемге (тарифке) енгiзу есебiнен өтеледi.
Кiр жуу комбинаттарының қызмет көрсету рыногы "Жолаушылар тасымалы" ААҚ-тың ЛВЧД-лары орналасқан барлық қалаларда дамыған, бұл рынокқа кiру айтарлықтай инвестицияларды талап етпейдi.
"Жолаушылар тасымалы" ААҚ-тың кiр жуу комбинаттарын қолданыстағы заңнамаға сәйкес сауда-саттықта жекеменшiк компанияларға сату болжанып отыр.
Негiзгi қызметке бәсекелестіктi енгiзгенге дейiн вагон-мейрамханаларда жолаушыларға қызмет көрсету жөнiндегі қызметтер ұсыну құқығын конкурстық негiзде жеке кәсiпкерлерге сату немесе жалға беру көзделiп отыр.
Бұл ретте оларды тамақ өнiмдерiмен орталықтандырылған қамтамасыз етуден босату және оларға ассортимент таңдау мен бағалар белгiлеуде еркiндiк беру қажет.
Вокзалдардың негiзгi функциялары билеттердi сатуға және броньдауға арналған үй-жай ұсыну, жолаушыларды анықтамалық-ақпараттық қызметтермен қамтамасыз ету, сондай-ақ басқа да қызметтердi көрсету болып табылады. "Жолаушылар тасымалы" ААҚ-тың вокзал шаруашылығы базасында "Вокзалсервис" АҚ құру болжанып отыр, оның бiрден-бiр акционерi алғашында "Жолаушылар тасымалы" ААҚ болады.

1.4.1. Цели и задачи.
Основными целями развития железнодорожного транспорта являются:
- обеспечение безопасности движения при перевозках пассажиров и грузов;
- переход отрасли на качественно новый технический уровень, обеспечивающий дальнейшее устойчивое развитие;
- повышение транзитного потенциала Казахстана в условиях постоянно усиливающейся конкуренции перевозок по альтернативным транспортным коридорам;
- достижение экономической безопасности функционирования железнодорожного транспорта.
Для достижения указанных целей АО "НК "КТЖ" предусматривает решение следующих задач:
- оптимизация производственных мощностей, повышение эффективности железнодорожного транспорта;
- создание конкурентной среды за счет привлечения частного сектора;
- совершенствование системы планирования и бюджетирования.
1.4.2. Выбор путей достижения поставленных задач
Развитие отрасли железнодорожного транспорта будет проводиться в соответствии с Программой реструктуризации железнодорожного транспорта Республики Казахстан на 2004-2006 годы, утвержденной постановлением Правительством Республики Казахстан от 6 февраля 2004 года N 145. Основными направлениями реформирования железнодорожного транспорта является поэтапная, экономически обоснованная демонополизация отрасли и формирование конкурентной среды в перевозочной и обеспечивающей деятельности при соответствующем обеспечении нормативно-правовой базы.
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О железнодорожном транспорте" Национальная железнодорожная компания (Оператор магистральной сети) обеспечивает равное право пользования магистральной железнодорожной сетью всем перевозчикам. Развитие конкуренции в перевозочной деятельности будет обеспечиваться за счет возникновения новых перевозчиков, имеющих собственный (арендованный) подвижной состав.
Процесс формирования перевозчиков будет проведен с учетом особенностей функционирования железнодорожного транспорта Республики Казахстан, необходимости бесперебойного обеспечения перевозок в период максимальных объемов грузооборота.
АО "НК "КТЖ" будет присвоен статус Национальной железнодорожной компании, предусмотренный Законом Республики Казахстан "О железнодорожном транспорте".
Образованные в составе Компании в 2003 году Дирекция магистральной сети, деятельностью которой является эксплуатация и содержание магистральной железнодорожной сети, и Дирекция перевозок, выполняющая функции управления движением поездов и обеспечения безопасности останутся структурными подразделениями АО "НК "КТЖ".
Вместе с тем в октябре 2003 года на базе существующих эксплуатационных локомотивных депо и эксплуатируемого локомотивного парка создано акционерное общество "Локомотив", единственным акционером которого является АО "НК "КТЖ".
Основной деятельностью акционерного общества "Локомотив" является предоставление на недискриминационных условиях услуг локомотивной тяги и технического обслуживания тягового подвижного состава перевозчикам и оператору магистральной железнодорожной сети.
Для обеспечения межгосударственных и специальных перевозок на базе инвентарного вагонного парка АО "НК "КТЖ" создано акционерное общество "Казжелдортранс", являющееся Национальным перевозчиком, которое предоставляет услуги по перевозке грузов.
Взаимоотношения предприятий основной деятельности с обеспечивающим сектором будут строиться на рыночной основе, что создаст дополнительные стимулы, необходимые для повышения производительности, снижения себестоимости услуг обеспечивающего сектора. Избыточные мощности будут переориентированы на другие секторы экономики.
Отделение предприятий обеспечивающего сектора путем продажи акций зависимых акционерных обществ создаст предпосылки для привлечения частных инвесторов.
Схема по реструктуризации основной, обеспечивающей и сервисной деятельности ОАО "Пассажирские перевозки", и начала субсидирования пассажирских перевозок с 2005 года из республиканского бюджета предусматривает следующее:
Алматинский вагоноремонтный завод, выполняя капитальный ремонт пассажирских вагонов, является субъектом обеспечивающей деятельности и в соответствии с принципами реструктуризации подлежит выделению. Предлагается создание отдельного АО "Алматинский вагоноремонтный завод", пакет акций которого будет в дальнейшем реализован на торгах в установленном законодательством порядке, организация которых будет осуществлена АО "НК "КТЖ" с участием Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов и других заинтересованных государственных органов.
При отсутствии заинтересованности со стороны потенциальных покупателей сумма кредитных обязательств будет сохранена за АО "НК "КТЖ" и погашаться им за счет включения в плату за услуги магистральной сети (тариф).
Рынок услуг прачечных комбинатов развит во всех городах, в которых расположены ЛВЧД ОАО "Пассажирские перевозки", вхождение на данный рынок не требует значительных инвестиций.
Предполагается продажа прачечных комбинатов ОАО "Пассажирские перевозки" частным компаниям на торгах в соответствии с действующим законодательством.
До внедрения конкуренции в основную деятельность предполагается продать или передать в аренду на конкурсной основе право предоставления услуг по обслуживанию пассажиров в вагонах-ресторанах частным предпринимателям. При этом их необходимо освободить от централизованного обеспечения продуктами питания и дать свободу в расширении ассортимента и установлении цен.
Основными функциями вокзалов являются предоставление площади для продажи и бронирования билетов, обеспечение пассажиров справочно-информационными услугами, а также предоставление других услуг. Предполагается создание АО "Вокзалсервис" на базе вокзального хозяйства ОАО "Пассажирские перевозки", единственным акционером которого первоначально будет ОАО "Пассажирские перевозки".

"Вокзалсервис" АҚ 2004 жыл iшiнде 1, 2, 3, 4 және 5 класты вокзалдарды жергiлiктi бюджеттерден субсидиялау мәселелерiнiң шешiлуiне орай жергiлiктi атқарушы органдарға берудi жүзеге асыратын болады. "Вокзалсервис" АҚ-тың балансында кластан тыс Астана, Алматы-I, Алматы-II, Ақтөбе және Қарағанды вокзалдары қалады, содан кейiн оның акциялар пакетiнiң 100%-ын иелену және пайдалану құқығын кейiннен Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiне беру арқылы мемлекеттiк меншiкке берiледi.
Вокзалдарды "Вокзалсервис" АҚ-қа және жергiлiктi атқарушы органдарға беру сауда алаңын жалға берудi ғана емес, жолаушылар мен жергiлiктi тұрғындарға қосымша сервис ұйымдастыруға, атап айтқанда, авиа және авто көлiкке билет сатуды жүзеге асыруға, сұранысы бар басқа да қызметтер көрсетуге мүмкiндiк бередi, бұл олардың күтiп ұстауға жұмсалатын шығындарын өтейдi.
Жолаушы вагондарын жөндеу қызметiне бәсекелестiктi енгізу мақсатында "Жолаушылар тасымалы" ААҚ-тың барлық филиалдары - жолаушылар вагон деполарын (ЛВЧД) дербес "Вагонсервис" АҚ-қа бөлу көзделуде, оның бiрден бiр акционерi "Жолаушылар тасымалы" АҚ болып табылады.
Құрылған "Вагонсервис" АҚ-қа барлық жөндеу базалары берiледi және тиiсiнше ол шарттық негiзде барлық жолаушы тасымалдаушыларға вагондарды жөндеу мен техникалық қызмет көрсету жөнiндегі қызметтердi көрсететiн болады. 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап "Вагонсервис" АҚ акциялар пакетiнiң 100%-ы кейiннен акциялар пакетiн иелену және пайдалану құқығы Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгіне тапсырылатын болып, мемлекеттiк меншiкке берiлетiн болады.
Негiзгi қызметтi қайта құрылымдау мынадай iс-шараларды өткiзудi қамтиды:
"Қаламаңындық тасымалдар" филиалының базасында осы акционерлiк қоғамдарға филиалдың өзiнiң және "ҚТЖ" ҰК" АҚ-тың активтерiн (электр, дизель поездары) бере отырып, өңiрлiк деңгейдегi бiрқатар акционерлiк қоғамдар құру ұсынылады.
Бұл қадам қаламаңындық тасымалдар бойынша жалпы республикалық бiр компания құруға қарағанда, екi жақты қатынасты тиiмдiрек жасауға мүмкiндiк бередi.
Қала маңындық жолаушылар тасымалдарын жергiлiктi бюджеттерден субсидиялау мәселелерi шешiлген соң, қала маңындық тасымалдар жөнiндегі акционерлiк қоғамдардың тиiстi мүлiктiк кешендерi жергiлiктi билiк органдары жанынан құрылған мемлекеттiк коммуналдық кәсiпорындарға немесе акционерлiк қоғамдарға берiлетiн болады.
Багажды қабылдау және жөнелту жөнiндегі агенттiк пункттер желiсiнiң базасында тұрғындарға қызметтер кешенiн көрсету үшiн дербес "Багаждық тасымалдар" АҚ құру ұсынылады, оның бiрден бiр акционері "Жолаушылар тасымалы" ААҚ болып табылады.
Аталған шара сервистiң сапасын көтеруге және клиенттер көбiрек талап ететiн, мысалы, "есiктен есiкке дейiн" сияқты қызмет көрсету нысанын енгiзудi қоса алғанда, қызметтер кешенiн кеңейтудi енгiзуге мүмкiндiк бередi. "Багаждық тасымалдар" АҚ құрғаннан кейiн оның акциялар пакетiнiң 100%-ы кейiннен акциялар пакетiн иелену және пайдалану құқығы Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлiгiне тапсырылатын болып, мемлекеттік меншiкке берiлетiн болады.

АО "Вокзалсервис" в течение 2004 года будет осуществлять передачу вокзалов 1, 2, 3, 4 и 5 классов местным исполнительным органам по мере решения вопросов субсидирования из местных бюджетов. На балансе АО "Вокзалсервис" останутся внеклассные вокзалы Астана, Алматы-I, Алматы-II, Актобе и Караганда, после чего 100-процентный пакет акций будет передан в государственную собственность с последующей передачей прав владения и пользования Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
Передача вокзалов в АО "Вокзалсервис" и местным исполнительным органам позволит не только предоставлять торговую площадь в аренду, но и организовывать дополнительный сервис пассажирам и местному населению, в частности, предоставлять в аренду площади для продажи билетов также на авиа- и автотранспорт, оказывать другие, пользующиеся спросом услуги, что компенсирует расходы по их содержанию.
В целях введения конкуренции в ремонтной деятельности пассажирских вагонов предусматривается отделить все филиалы ОАО "Пассажирские перевозки" пассажирские вагонные депо (ЛВЧД) в самостоятельное АО "Вагонсервис", единственным акционером которого будет АО "Пассажирские перевозки".
В созданное АО "Вагонсервис" передадутся все ремонтные базы, и соответственно оно будет предоставлять услуги по ремонту и техническому обслуживанию вагонов всем пассажирским перевозчикам на договорной основе. С 1 января 2005 года 100-процентный пакет акций АО "Вагонсервис" будет передан в государственную собственность с последующей передачей прав владения и пользования Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
Реструктуризация основной деятельности включает в себя проведение следующих мероприятий:
На базе филиала "Пригородные перевозки" предлагается создать ряд акционерных обществ на региональном уровне, с передачей им активов самого филиала и АО "НК "КТЖ" (электро- и дизель поезда) данным акционерным обществам.
Данный шаг позволит построить двусторонние отношения более эффективным образом, чем создание одной общереспубликанской компании по пригородным перевозкам.
После решения вопросов о субсидировании пригородных пассажирских перевозок из местных бюджетов соответствующие имущественные комплексы акционерных обществ по пригородным перевозкам будут переданы в созданные государственные коммунальные предприятия или акционерные общества при местных органах власти.
На базе сети агентских пунктов по приему и отправке багажа предлагается создать самостоятельное АО "Багажные перевозки", единственным акционером которого будет ОАО "Пассажирские перевозки", для оказания населению комплекса услуг по приему и отправке багажа.
Данная мера позволит повысить качество сервиса и расширить комплекс услуг, включая внедрение более востребованных клиентами форм обслуживания, таких, например, как доставка "от двери к двери". После создания АО "Багажные перевозки" 100-процентный пакет акций будет передан в государственную собственность с последующей передачей прав владения и пользования Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.

1.4.3. Өндiрiстiң даму серпіні
2004 жыл.
Қайта құрылымдау бағдарламасына сәйкес тиісті тауар рыногында басым орын алатын субъектiлердiң Мемлекеттiк тiзiмiне енгiзiлген "Локомотив" және "Қазтемiржолкөлiк" акционерлік қоғамдарын бөлiп шығару жүргiзілдi. 2004 жылы "ҚТЖ" ҰK" АҚ магистралдық желi операторы және тасымалдардан түсетiн кiрiстердi ала отырып ұлттық тасымалдаушы функцияларын орындауды жалғастырады және құрылған "Локомотив" АҚ пен "Қазтемiржолкөлiк" АҚ-қа локомотив тартымы мен вагон паркі көрсеткен қызметтерi үшін төлем жасайды.
2004 жылғы 20 шiлдеден бастан күшiне енумен, табиғи монополиялар заңнамаға сәйкес республикалық және халықаралық қатынастарда темiр жол көлiгiмен жүк тасымалдау кезiнде магистралдық темiр жол желiнiң қызметтерiне тарифтер бекiтiлген. Осы шешiм тасымалдау процесiне қатысушыларды темiр жол көлiгi жұмыс істеуiнiң жаңа жағдайларына бейiмдеу мақсатында темiр жол саласын аяғына дейiн қайта құрылымдаудың аралық кезеңiне арналған уақытша шара болып табылады. 2005 жылдың басына қарай барлық тасымалдаушылар үшiн магистральдық желiнi пайдалану үшiн тең төлемдi енгізуге мүмкiндiк беретiн тарифтік басшылықты бекiту жоспарланып отыр, "ҚТЖ" ҰK" АҚ магистральдық желi көрсететiн қызметтерден кiрiс алатын болады. Тасымалдардан түсетiн кiрiстер тасымалдау процесiне қатысушылар - "ҚТЖ" ҰK" АҚ, "Локомотив" АҚ, "Қазтемiржолкөлiк" АҚ және тәуелсiз тасымалдаушылар арасында бөлiнетiн болады.
Жоспарланып отырған жүк айналымы 2004 жылы жүктердi тиеу көлемiнiң өсуi есебiнен 159 108 млн. т-км-ді құрайды (2003 жылға қарағанда 7,1%-ғa артады).
2004-2006 жылдары магистралдық темiр жол (бұдан әрi - МТЖ) қызметтерi тарифтерiнiң өзгеруi Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес, яғни Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегі агенттiгiнiң Компания өтiнiмдерiн қарау нәтижелерi бойынша жүзеге асырылатын болады.
Жүк айналымы мен тариф көлемiнiң және құрылымының жоспарлы өзгеруiне байланысты 2004 жылы "ҚТЖ" ҰК" АҚ-тың негiзгi қызметi бойынша кiрiстерi 204 399 млн. теңге (соның iшiнде МТЖ - 106 804 млн.теңге) сомасында жоспарланып отыр - 2003 жылға қарағанда 5,0%-ғa артады.
Негiзгi қызмет бойынша шығыстар (сатылған өнiмнiң өзiндiк құны) 185 709 млн. теңге (соның iшiнде МТЖ - 95 215 млн.теңге) деңгейiнде жоспарланып отыр. 2004 жылы шығыстардың 2003 жылғы деңгейге қарағанда 25,8%-ға артуы мыналардың өсуiне байланысты жоспарланған:
- жол шаруашылығының негiзгi құралдарын мерзiмi өткен жөндеулерге көзделген шығындар мен құрылған "Локомотив" АҚ-тың (локомотив тартымы үшін) және Қоғамдардың инвестиция шығындарын (магистралдық тепловоздарды жаңғырту, жүрдек электровоздарды сатып алу, жылжымалы құрамды жаңарту, жабдықтар мен механизмдердi сатып алу және т.б.) өтеудi көздейтiн "Қазтемiржолкөлiк" АҚ-тың (вагон паркiмен қамтамасыз еткенi үшiн) "ҚТЖ" ҰК" АҚ-қа көрсететiн қызметтерiне жұмсалатын шығындар есебiнен шоттарға ақы төлеу бойынша шығыстардың;

1.4.3. Динамика развития производства
2004 год.
В соответствии с Программой реструктуризации произведено выделение акционерных обществ "Локомотив" и "Казжелдортранс", которые включены в Государственный реестр субъектов, занимающих доминирующее положение на соответствующем товарном рынке. В 2004 году АО "НК "КТЖ" продолжает выполнять функции оператора магистральной железнодорожной сети и национального перевозчика с получением доходов от перевозок и производит оплату услуг локомотивной тяги и вагонного парка образованным АО "Локомотив" и АО "Казжелдортранс".
В соответствии с законодательством о естественных монополиях, утверждены тарифы на услуги магистральной железнодорожной сети при перевозке грузов железнодорожным транспортом в республиканском и международном сообщениях, с введением в действие с 20 июля 2004 года. Данное решение является временной мерой на переходный период до окончательной реструктуризации железнодорожной отрасли с целью адаптации участников перевозочного процесса к новым условиям функционирования железнодорожного транспорта. К началу 2005 года планируется утверждение тарифного руководства, позволяющего ввести равную плату за пользование магистральной сетью для всех перевозчиков, АО "НК "КТЖ" будет получать доходы от оказания услуг магистральной сети. Доходы от перевозок будут распределяться между участниками перевозочного процесса - АО "НК "КТЖ", АО "Локомотив", АО "Казжелдортранс" и независимыми перевозчиками.
Планируемый грузооборот в 2004 году составит 159 108 млн. т-км, (увеличение на 7,1% по отношению к 2003 году) за счет роста объема погрузки грузов.
Изменение тарифов на услуги магистральной железнодорожной сети (далее - МЖС) в 2004-2006 гг. будет осуществляться согласно действующему законодательству Республики Казахстан, то есть по результатам рассмотрения Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции заявок Компании.
Доходы по основной деятельности АО "НК "КТЖ" в 2004 году планируются в сумме 204 399 млн. тенге (в том числе МЖС - 106 804 млн.тенге), - увеличение на 5,0% к 2003 году, в связи с запланированным изменением объема и структуры грузооборота и тарифа.
Расходы по основной деятельности (себестоимость реализованной продукции) планируются на уровне - 185 709 млн. тенге (в том числе МЖС - 95 215 млн.тенге). Увеличение расходов в 2004 году к уровню 2003 года на 25,8% запланировано в связи с ростом:
- расходов по оплате услуг за счет предусмотренных затрат на просроченный ремонт основных средств путевого хозяйства и затрат на услуги, оказываемые АО "НК "КТЖ" образованными акционерными обществами АО "Локомотив" (за локомотивную тягу) и АО "Казжелдортранс" (за обеспечение вагонным парком), которые предусматривают покрытие инвестиционных затрат Обществ: модернизацию магистральных тепловозов, приобретение скоростных электровозов, обновление подвижного состава, приобретение оборудования и механизмов и др.), а также ростом цен на материалы и топливо;

- Компанияны қайта құрылымдауға байланысты бөлiнетiн мүлiктi бағалауға және "2004 жылға арналған мемлекеттiк бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңында белгiленген 919 теңге мөлшерiндегi ең аз есептiк көрсеткішке сәйкес iссапар шығындарының есебiнен өзге шығыстардың;
- 2004 жылы еңбекақы қорының 2003 жылға қарағанда 9,2%-ға өсуi, ол 2004 жылы "ҚТЖ" ҰK" АҚ қызметкерлерiнiң орташа тiзiмдiк санын "Локомотив" АҚ (16 396 адам) және "Қазтемiржолкөлiк" АҚ (656 адам) акционерлiк қоғамдарының бөлiнiп шығуын ескергенде, 2003 жылға қарағанда 13,9%-ға азайтуға (2003 жылы 78 831 адам) қарамастан 35 756 млн. теңгенi құрайды; бұл Ұжымдық шартқа сәйкес "ҚТЖ" ҰК" АҚ қызметкерлерінің еңбекақысының ең төменгi тарифтiк ставкасы "2004 жылға арналған мемлекеттiк бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы N 505-II  Заңында белгiленген 6 600 теңгенi құрайтын ең аз еңбекақы мөлшерiнен төмен болмауы тиiстiлiгіне байланысты (өcуi 32%). 2004 жылғы қаңтарда және iшiнара ақпанда еңбекақы қорына және "ҚТЖ" ҰК" АҚ-тың орташа тiзiмдiк қызметкерлер санын есептеуге "Локомотив" АҚ-тың (локомотив бригадалары) және "Қазтемiржолкөлiк" АҚ-тың (6 филиал) еңбекке ақы төлеу жөнiндегi шығындары мен орташа тiзiмдiк қызметкерлер саны енгізiлген, аталған көрсетiлген Қоғамдардың қызметтерiн сатып алу 2004 жылғы 1 ақпаннан басталды.
Еңбекақы төлеу қорын арттыру Қазақстан Республикасының Yкiметi, республикалық кәсiподақ бiрлестiктерi және республикалық жұмыс берушi бiрлестiктерi арасындағы 2003-2004 жылдарға арналған бас келiсiм шеңберiндегi жұмыспен қамту саласында мемлекеттiк саясатты iске асыруға бағытталған.
2004 жылға кезең шығыстары 17 651 млн.теңге сомасында (соның iшiнде шығыстар МТЖ - 15 362 млн.теңге) жоспарлануда, бұл 2003 жылғы деңгейден 6 824 млн.теңгеге немесе 27,9 төмен.
Кезең шығыстарын азайту мынадай баптар бойынша жоспарланған:
- әлеуметтiк салаға арналған шығыстар (ведомствалық балалар оқу мекемесiн жергiлiктi атқарушы органдардың теңгерiшiне беру);
- iске асыру жөнiндегi шығыстар (металл сынықтарын iске асыру жөнiндегi функциялы "Сауда үй АҚ-ға беру");
- қайырымдылық көмекке арналған шығыстар;
- салықтар бойынша шығыстар (мемлекеттiк және жергілiктi бюджетке салықтар Қазақстан Республикасының Салық кодексіне сәйкес жоспарланып отыр және 2003 жылға қарағанда Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң 1998-2000 жылдар кезеңiндегі тексеру актiлерiне сәйкес 2003 жылы нақты салықтарды есептегенге дейінгіге қарай төмендетiлгендей көрiнедi).

- прочих расходов, за счет затрат на оценку выделяемого имущества в виду реструктуризации Компании и командировочных расходов согласно установленного Законом Республики Казахстан "О государственном бюджете на 2004 год" от 5 декабря 2003 года минимального расчетного показателя в размере 919 тенге;
- фонда заработной платы в 2004 году по отношению к 2003 году на 9,2%, который составит 35 756 млн. тенге, несмотря на уменьшение среднесписочной численности работников АО "НК "КТЖ" в 2004 году по отношению к 2003 году на 13,9% (78 831 человек в 2003 году), с учетом выделения АО "Локомотив" (16 396 человек) и АО "Казжелдортранс" (656 человек); это связано с тем, что в соответствии с Коллективным договором минимальная тарифная ставка заработной платы работников АО "НК "КТЖ" не должна быть ниже размера минимальной заработной платы, установленной в Республике Казахстан, согласно Закону Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год" от 5 декабря 2003 года и составляет
6 600 тенге (рост 32%). Следует отметить, что в январе и частично в феврале 2004 года в фонд заработной платы и расчет среднесписочной численности АО "НК "КТЖ" включены затраты на оплату труда и среднесписочная численность АО "Локомотив" (локомотивные бригады) и АО "Казжелдортранс" (6 филиалов), закуп услуг указанных Обществ начат с 1 февраля 2004 года.
Увеличение фонда оплаты труда направлено на реализацию государственной политики в сфере занятости в рамках Генерального соглашения между Правительством Республики Казахстан, республиканскими объединениями профсоюзов и республиканскими объединениями работодателей на 2003-2004 годы.
Расходы периода на 2004 год планируются в сумме 17 651 млн. тенге (в том числе расходы МЖС - 15 362 млн.тенге), что на 6 824 млн. тенге или на 27,9% ниже уровня 2003 года.
Уменьшение расходов периода запланировано по следующим статьям:
- расходы на социальную сферу (передача на баланс местным исполнительным органам ведомственных детских учебных заведений);
- расходы по реализации (передача функции по реализации металлолома в АО "Торговый дом";
- расходы на благотворительную помощь;
- расходы по налогам (налоги в государственный и местные бюджеты планируются в соответствии с Налоговым кодексом РК и по отношению к 2003 году кажутся сниженными ввиду фактического доначисления налогов в 2003 году в соответствии с актами проверок Министерства государственных доходов Республики Казахстан за период 1998-2000 годы).

2004 жылға жалпы және әкiмшiлiк шығыстар 16 313 млн. теңге сомасында (соның iшiнде МТЖ - 14 261 млн.теңге) көзделген, өткен жылдың осындай кезеңiмен салыстырғанда кейбiр шығындар баптарының артуы болды:
- "коммуналдық шығыстар" бабы бойынша 48,5%-ғa, бұл қайта құрылымдауға, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 қыркүйектегі N 928  қаулысына сәйкес жоспарланған тұтыну бағалары индексiн ескере отырып коммуналдық қызметтерге бағалардың өсуiне байланысты жалға алынатын үй-жайлар көлемiнiң артуынан туындаған;
- "қызметкерлердiң білiктiлігін арттыруға арналған шығыстар" бабы бойынша 126,1%-ға, бұл шарттардың кеш жасалуы салдарынан 2003 жылы игерiлмеген қаражат сомаларының 2004 жылға өтуiне, сондай-ақ бухгалтерлерді Қазақстан Республикасының қаржылық есептеменiң халықаралық стандарттарға өту бағдарламасына сәйкес бухгалтерлiк есептiң халықаралық стандарттарына оқыту қажеттiлiгiнен туындаған байланысты;
- "байланыс қызметтерi" бабы бойынша 24,0%-ға, Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегі агенттiгi бекiткен "Көліктелеком" ААҚ тарифтерінің  2003 жылғы 1 сәуiрден және 2004 жылғы 1 сәуiрден бастап өсуiне байланысты;
- "консультациялық (аудиторлық) және ақпараттық қызметтер" бабы бойынша 311,1%-ға, бұл тапсырылатын, иелiктен шығарылатын мүлiктi бағалауға, дербес филиалдарға бөлiнетiн (саланың қайта құрылымдануына байланысты) құрылымдық бөлiмшелердiң аудитiне сыртқы консультанттар көрсететiн қызметтерге қажеттiлiктен туындаған;
- "банк қызметтерi" бабы бойынша 7,8%-ға банктердiң комиссияларына және жаңа кредиттiк желiлердiң шоттарын ашуға және мәмiлелер жасасу (хеджирлеу) жөнiндегi шығыстардың өсуiне байланысты;
- "мерекелік, мәдени-бұқаралық және спорттық іс-шараларды өткiзу" бабы бойынша 96,2%-ға, бұл темiр жолдың 100 жылдығын тойлау жөнiндегi iс-шаралардың өткiзiлуiне байланысты;
- "өзге де шығыстар" бабы бойынша 47,1%-ға, Компания қарауындағы жерлердi жоспарлы тiркеуге және паспорттауға ("ҚТЖ" ҰK" ЖАҚ-тың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 12 қаңтардағы қаулысына сәйкес); жерлеуге және зейнеткерлерге атаулы көмекке (ең аз есептiк көрсеткiш пен ең аз зейнетақының артуына байланысты), жазғы лагерлерге балалардың жолдамаларын сатып алуға, қызметкерлерге жолдамалар сатып алуға (Компания қызметкерлерiнiң балаларына), санаторлық-курорттық емдеуге материалдық көмек көрсетуге; Көтермелеу және марапаттау ережесiне сәйкес компания қызметкерлерiн көтермелеуге арналған шығыстардың артуынан қарай.

Общие и административные расходы на 2004 год предусмотрены в сумме 16 313 млн. тенге (в том числе МЖС - 14 261 млн.тенге), произошло увеличение некоторых статей затрат по отношению к аналогичному периоду прошлого года:
- по статье "коммунальные расходы" на 48,5%, что вызвано увеличением объемов арендуемых помещений в связи с реструктуризацией, ростом цен на коммунальные услуги с учетом планируемого индекса потребительских цен согласно Постановлению Правительства РК от 12 сентября 2003 года N 928;
- по статье "расходы на повышение квалификации работников" на 126,1%, что вызвано переходом сумм неосвоенных средств 2003 года на 2004 год вследствие позднего заключения договоров, а так же необходимостью обучения бухгалтеров международным стандартам бухгалтерского учета в соответствии с программой перехода финансовой отчетности Республики Казахстан на международные стандарты;
- по статье "услуги связи" на 24,0% в связи с увеличением тарифов АО "Транстелеком" с 1 апреля 2003 года и с 1 апреля 2004 года, утвержденных Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции;
- по статье "консультационные (аудиторские) и информационные услуги" на 311,1%, вызвано потребностью в услугах внешних консультантов на оценку передаваемого, отчуждаемого имущества, аудит структурных подразделений, выделяемых в самостоятельные филиалы (в связи с реструктуризацией отрасли);
- по статье "банковские услуги" на 7,8% в связи с ростом расходов на комиссии банков и по открытию счетов новых кредитных линий и расходов по совершению сделок (хеджирование);
- по статье "проведение праздничных, культурно-массовых и спортивных мероприятий" на 96,2%, что связано с проведением мероприятий по празднованию 100-летия железной дороги;
- по статье "прочие расходы" на 47,1%, ввиду увеличения расходов на запланированную регистрацию и паспортизацию земель, находящихся в ведении Компании (в соответствии с Постановлением Правительства РК от 12.01.04 г. N 25 "О некоторых вопросах ЗАО "НК "КТЖ"); на погребение и адресную помощь пенсионерам (в связи с ростом минимального расчетного показателя и минимальной пенсии), на приобретение детских путевок (детям работников Компании) в летние лагеря, путевок для работников, на оказание материальной помощи на санаторно-курортное лечение, на поощрения работников Компании в соответствии с Правилами поощрения и награждения.

2004 жылдың қорытындылары бойынша 580 млн. теңге мөлшерінде оң қаржылық нәтиже күтiлiп отыр, бұл өткізілген өнімнiң (тауарлардың, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердiң) өзiндiк құнының негізгі қызмет шығыстарының 5,0%-ға өсуінен 25,8%-ға өсуiне байланысты. Сатылған өнімнің (тауарлардың, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердiң) өзiндiк құнының өсу қарқынының кiрiстердiң өсу қарқынынан асып түсу үрдiсi кiрiстердiң өсуi көрсетiлетiн қызметтердiң төмен тарифтерiмен кiдiртiлуiне байланысты, ал шығыстардың өсуi сатып алынатын материалдар, отын-энергетикалық ресурстар мен қызметтер бағаларының озық қарқынмен өсуiне байланысты.
2005 жыл
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 6 ақпандағы N 145  қаулысымен бекiтілген Қазақстан Республикасының темiр жол көлiгін қайта құрылымдаудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасына сәйкес 2005 жылдан бастап "ҚТЖ" ҰК" АҚ магистралдық темiр жол желiсiнiң операторы және поездар қозғалысын басқару функцияларын орындайтын болады, "Қазтемiржолкөлiк" АҚ-тан және басқа да тәуелсiз тасымалдаушылардан магистральдық темiр жол желiсiн пайдаланғаны үшiн төлем түрiнде кiрiс алады.
"Локомотив" АҚ негiзгi қызметі тасымалдаушылар мен магистралдық темiр жол желiсінiң операторына кемсiтпеушiлiк шарттарда локомотив тартымы көрсететiн қызметті және тартымдық жылжымалы құрамға көрсететін техникалық қызметтi ұсыну болып табылады.
Болжамданып отырған жүк айналымы жүк тиеу көлемiнiң өсуі есебiнен 2005 жылы 170 355 млн. т-км-дi құрайды (2004 жылға қарағанда артуы 7,1%).
2005 жылы "ҚТЖ" ҰК" АҚ-тың Компанияның тұрақты өндiрiстік-қаржылық қызметi және инвестициялық қажеттiлiктерiн жабу үшiн қажетті негізгі қызметтен түсетiн кiрiсi кемiнде 158 642 млн. теңгенi құрауға тиiс.
"ҚТЖ" ҰК" АҚ-тың негізгi қызметi бойынша шығыстары (сатылған өнiмнiң өзiндiк құны) шамамен алғанда 122 538 млн. теңгенi құрайды.
2005 жылы шығыстардың төмендеуi 2004 жылғы деңгейге қарағанда 33,1%. Бұл құрылымдық қайта құрулармен түсіндiрiледi.
2005 жылдың қорытындылары бойынша 12 000 млн. теңге мөлшерiнде оң қаржылық нәтиже күтiлiп отыр.
"Қазтемiржолкөлiк" АҚ-қа келетiн жүк айналымының үлесi тәуелсiз тасымалдаушылардың пайдасына төмендейдi және 2005 жылы жалпы жүк айналымынан 55,7% құрайды. Негiзгi қызметтен кiрiстер 105 886 млн. теңгенi, шығыстар 99 855 млн. теңгенi құрайды, таза кiрiс 3 490 млн. теңге мөлшерiнде болжамданып отыр.
"Локомотив" АҚ-тың негiзгi қызметiнен кiрiстерi 69 869 млн.теңге, шығыстары 62 833 млн. теңге, таза кiрiсi 3 800 млн. теңге мөлшерiнде болжамданып отыр.
2006 жыл

По итогам 2004 года ожидается положительный финансовый результат в размере 580 млн. тенге, что обусловлено ростом себестоимости реализованной продукции (товаров, работ и услуг) на 25,8% над ростом доходов от основной деятельности на 5,0%. Тенденция опережения темпов роста себестоимости реализованной продукции (товаров, работ и услуг) над темпом роста доходов обуславливается тем, что рост доходов сдерживается низкими тарифами на предоставляемые услуги, а рост расходов связан с опережающим ростом цен на закупаемые материалы, топливно-энергетические ресурсы и услуги.
2005 год.
В соответствии с Программой реструктуризации железнодорожного транспорта Республики Казахстан на 2004-2006 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2004 года N 145 с 2005 года АО "НК "КТЖ" будет выполнять функции оператора магистральной железнодорожной сети и управления движения поездов, получать доходы в виде платы за пользование магистральной железнодорожной сетью от АО "Казжелдортранс" и других независимых перевозчиков.
Основной деятельностью АО "Локомотив" является предоставление на недискриминационных условиях услуг локомотивной тяги и технического обслуживания тягового подвижного состава перевозчикам и оператору магистральной железнодорожной сети.
Прогнозируемый грузооборот в 2005 году составит 170 355 млн. т-км (увеличение на 7,1% по отношению к 2004 году), за счет роста объема погрузки грузов.
Доходы от основной деятельности АО "НК "КТЖ" в 2005 году необходимые для устойчивой производственно-финансовой деятельности и покрытия инвестиционных потребностей Компании должны составлять не менее 158 642 млн. тенге.
Расходы по основной деятельности АО "НК "КТЖ" (себестоимость реализованной продукции) предположительно составят 122 538 млн. тенге. Снижение расходов в 2005 году к уровню 2004 года составит 33,1%. Что объясняется структурными преобразованиями.
По итогам 2005 года ожидается положительный финансовый результат в размере 12 000 млн. тенге.
Доля грузооборота, приходящаяся на АО "Казжелдортранс", будет снижаться в пользу независимых перевозчиков и составит в 2005 году 55,7% от общего объема грузооборота. Доходы от основной деятельности составят 105 886 млн. тенге, расходы - 99 855 млн. тенге, чистый доход прогнозируется в размере 3 490 млн. тенге.
Доходы от основной деятельности АО "Локомотив" прогнозируются в размере 69 869 млн. тенге, расходы - 62 833 млн. тенге, чистый -доход - 3 800 млн. тенге.
2006 год.

Болжамданып отырған жүк айналымы жүктердi тиеу көлемiнiң өсуi есебiнен 2006 жылы 182 318 млн. т-км құрайды (2005 жылға қарағанда артуы 7,0%).
2006 жылы "ҚТЖ" ҰK" АҚ-тың Компанияның тұрақты өндiрiстiк-қаржылық қызметi және инвестициялық қажеттiлiктерiн жабу үшiн қажеттi негiзгi қызметi бойынша кiрiстерi кемiнде 171 108 млн. теңге құрауы тиiс.
"ҚТЖ" ҰК" АҚ-тың негiзгi қызметі бойынша шығыстары (сатылған  өнiмнiң өзiндiк құны) шамамен алғанда 130 805 млн. теңгенi құрайды.
2006 жылы шығыстардың өсуi 2005 жылғы деңгейге қарағанда 13,3%-ды құрайды.
2006 жылдың қорытындылары бойынша 14 244 млн. теңге мөлшерiнде оң қаржылық нәтиже күтiлiп отыр, бұл 2005 жылғы деңгейден 18,7%-ға жоғары.
2004-2006 жылдар кезеңiнде шығыстардың өсуi мына факторлардың негiзінде жоспарланған: тасымалдау көлемiнiң өсуi, тұтыну бағалары индексiнiң болжамдық өсуi, дизельдiк отын бағасы мен АҚШ доллары бағамының өсуi, тұтыну бағасы индексiне алғандағы 1 квт-сағат электр энергиясы бағасының өсуi, негiзгі құралдарды сатып алудан және объектiлердi iске қосудан тозудың артуы. Еңбекақы қорының өсуi Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлiгiнiң болжамдық көрсеткiштерiне сәйкес ең аз еңбекақының өсуiне сәйкес болжамданып отыр.
Күрделі қаржы салымдарының көлемi
2004-2006 жылдары Компания 98 903,9 млн.теңге көлемiнде күрделi қаржы салымын жоспарлап отыр, оның iшiнде 2004 жылы - 29 903,1 млн.теңге, 2005 жылы - 31 851,1 млн.теңге, 2006 жылы - 37149,7 млн.теңге.
"ҚТЖ" ҰК" АҚ-тың 2004-2006 жылдарға арналған
күрделі қаржы салымдарының жоспарланған көлемi
млн. теңге
__________________________________________________________________
N  |      Жобалар                 |      Жылдар
p/c|                              |
__________________________________________________________________
| 2004  | 2005  |2006  |Барлығы
__________________________________________________________________
1.  Инфрақұрылымды қалпына келтiру
және дамыту:                   21100,1 21019,0 25697,2 67816,3
2.  Алтынсарин-Хромтау т.ж.
желiсiн салу                    1739,0  1171,0     0,0  2910,0
3.  Ақпараттандыру және
байланысты дамыту               1901,4  4894,6  5963,4 12759,4
4.  Жобалау-iздестiру,
ғылыми-зерттеу және
тәжiрибелiк-конструкторлық
жұмыстар                          499,5  512,7   522,0  1534,2
5.  Рecурc сақтау
технологияларын енгізу            333,0  341,8   348,0  1022,8
6.  Басқадай жобалар                  4330    3912  4619,1 12861,1
__________________________________________________________________
Сала бойынша барлығы                29903,1 31851,1 37149,7 98903,9
__________________________________________________________________
Болжамданып отырған кезеңге арналған өзiндiк құнының құрылымы
мына кестеде берiлген:
__________________________________________________________________

Прогнозируемый грузооборот в 2006 году составит 182 318 млн. т-км (увеличение на 7,0% по отношению к 2005 году) за счет роста объема погрузки грузов.
Доходы от основной деятельности АО "НК "КТЖ" в 2006 году необходимые для устойчивой производственно-финансовой деятельности и покрытия инвестиционных потребностей Компании должны составлять не менее 171 108 млн. тенге.
Расходы по основной деятельности АО "НК "КТЖ" (себестоимость реализованной продукции) предположительно составят 130 805 млн. тенге. Рост расходов в 2006 году к уровню 2005 года составит 13,3%.
По итогам 2006 года ожидается положительный финансовый результат в размере 14 244 млн. тенге, что выше уровня 2005 года на 18,7%.
Рост расходов в период 2004-2006 годов запланирован на основе следующих факторов: рост объемов перевозок, прогнозируемый рост индекса потребительских цен, увеличение цены дизельного топлива и курса доллара США, увеличение цены на 1 квт-час электроэнергии на индекс потребительских цен, увеличение износа из-за приобретения основных средств и ввода объектов. Рост фонда заработной платы прогнозируется в соответствии с ростом минимальной заработной платы согласно прогнозным показателям Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
Объемы капитальных вложений.
В 2004-2006 годах Компанией планируются капитальные вложения в объеме 98 903,9 млн. тенге, из них в 2004 году - 29 903,1 млн. тенге, в 2005 году - 31 851,1 млн.тенге, в 2006 году - 37 149,7 млн.тенге.
Планируемые объемы капитальных вложений
АО "НК "КТЖ" на 2004-2006 годы
млн. тенге
__________________________________________________________________________
N |     Проекты           |                     Годы
п/п |                       |_____________________________________________
|                       |  2004   |  2005  |  2006  |  Всего __________________________________________________________________________
1.  Реабилитация и развитие
инфраструктуры,
в том числе:             21100,1   21019,0  25697,2  67816,3
2.   Строительство ж/д линии
Алтынсарино - Хромтау     1739,0    1171,0      0,0   2910,0
3.   Информатизация и развитие 1901,4    4894,6   5963,4  12759,4
связи
4.   Проектно-изыскательские,   499,5     512,7    522,0   1534,2
научно-исследовательские
и опытно-конструкторские
работы
5.   Внедрение                  333,0     341,8    348,0   1022,8
ресурсосберегающих
технологий
6.   Прочие проекты:            4330       3912   4619,1  12861,1
Всего по отрасли          29903,1   31851,1 37149,7  98903,9
___________________________________________________________________
Структура себестоимости на прогнозируемый период
представлена в таблице:
___________________________________________________________________
Элементы структуры    |            |         |        |

1998 жылы "Қазақстан темiр жолы" РМК-ның қоршаған табиғи ортаны қорғау жөнiндегi 1998-2005 жылдар кезеңiне арналған бағдарламасы әзірленген. Жыл сайын:
шаң, газ ұстағыш жабдықты орнату, қазандықтарды қатты отыннан газдық отынға немесе электрмен жылытуға көшiру есебiнен атмосфераға ластаушы заттардың шығарылуын азайту;
жаңа тазарту құрылыстарын пайдалануға беру және жұмыс iстеп тұрған тазарту қондырғыларын қайта жаңарту есебiнен ағын сулармен ластағыш заттардың шығарылуын азайту;
суды пайдаланудың айналымдық және қайталама-бiрiздi жүйелерiн енгізу;
су өлшегiштер мен жылу тұтынуды есептегiштердi орнату;
бүлiнген жерлердi қайта қалпына келтіру;
аумақтарды, кiрме жолдарды, бөлiнген алқаптарды мұнай өнiмдерiнен және өндiрiстiң басқа қалдықтарынан тазарту, ағаштар мен бұталарды отырғызу, қорғағыш ағаштар алқаптарын дамыту, металл сынықтарын және өндiрiстiң басқа да қалдықтарын уақытша сақтауға арналған алаңдарды жабдықтау;
қызмет ету мерзiмi аяқталған, құрамында сынабы бар лампаларды демеркуризацияға (қайта өңдеуге) тапсыру;
экологиялық-нормативтiк құжаттаманы - атмосфераға ластаушы заттарды шығарудың шектеулi-рауалы нормативтер жобаларын, ағын сулармен ластаушы заттарды шығару нормативтерiнiң жобаларын; кәсiпорындардың экологиялық паспорттарын, атмосфераға зиянды заттарды шығару көздерiн түгендеу есептеулерiн әзiрлеу немесе оларға түзетулер енгізудi көздейтiн табиғатты қорғау қызметтерi жөнiндегi iс-шаралар жоспары әзiрленедi.
Еңбектi нормалау және еңбектi ұйымдастыру мәселелерiнде "ҚТЖ" ҰК" АҚ  "Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы" ,  "Еңбектi қорғау туралы" ,  "Қазақстан Республикасында халықтың денсаулығын сақтау туралы" ,  "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын және өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдердi басшылыққа алады.
Пайдаланылатын технологиялардың техникалық деңгейiнiң төмендiгiнен және негiзгi қорлардың тозуынан, өндiрiстiк ортаның жағдайына бақылау жасауға арналған бақылау-өлшеу құралдарының жетiспеушiлігі мен жетiлдiрiлмегендiгiнен өндiрiстегi еңбек жағдайларын жақсарту мәселелерiнiң көкейтестiлiгi туындайды.
"ҚТЖ" ҰK" АҚ еңбек қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету ұйымдастырушылық, техникалық, әдiстемелiк, өндiрiстiк, санитарлық-гигиеналық және басқа да iс-шаралар кешенi негiзiнде құрылған. Осыған байланысты "ҚТЖ" ҰК" АҚ-тың құрылымдық бөлiмшелерiнде кiнәрәтсiз және қауiпсiз еңбек жағдайын жасау үшiн санитарлық-сауықтыру iс-шаралары, жазатайым оқиғалардың алдын алу жөнiндегi iс-шаралар, еңбек жағдайларын жақсарту және өндiрiсте ауруға шалдығудың алдын алу жөнiндегi іс-шаралар жүргiзiледi.
Еңбек қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi жұмысты ұйымдастырудың негiзгi мақсаттары:
өндiрiстiк жарақат алушылықтың алдын алу және оны төмендету;
еңбек қызметiнiң барысында қызметкердiң өмiрi мен денсаулығының сақталуын қамтамасыз ететiн жағдайларды туғызу;
еңбектi қорғауды ақпараттық қамтамасыз ету болып табылады.
Өндiрiстi басқару тиiмдiлiгiн арттыру, еңбектi ұйымдастыру және көрсетiлетiн қызметтердiң (тауарлардың, жұмыстардың) өзiндiк құнын төмендету жөнiндегi "ҚТЖ" ҰK" АҚ-тағы жұмыстың негiзгi бағыттарының бiрi еңбектi нормалау жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру болып табылады.
Темiр жол көлiгіндегi еңбектi нормалау жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру және жетiлдiру қажеттiлiгi өндiрiстiк процестердiң күрделілігіне және өзіндiк ерекшелiктерiне байланысты. Жаңа технологияларды, жаңа техниканы енгiзу, өндiрiстi жаңғырту және автоматтандыру өндiрiстi ұйымдастыру және басқару тиiмдiлiгiн арттыруға әсер етедi.
Осыған байланысты осы жұмыс өндiрiс шығындарын және, тиiсiнше, саладағы тарифтердi (бағаларды, алым ставкаларын) азайтудағы еңбек нормаларының рөлiн нығайтуға бағытталатын болады.
"ҚТЖ" ҰК" АҚ персоналының нормативтiк саны үлгiлiк еңбек нормалары негiзiнде есептеледi, белгіленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Еңбек және әлеуметтік қорғау министрлiгiнде келiсiледi және Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi бекiтедi.

В 1998 году была разработана Программа РГП "Казакстан темiр жолы" по охране окружающей природной среды на период 1998-2005 годы. Ежегодно разрабатываются планы мероприятий по природоохранной деятельности, предусматривающие:
уменьшение выброса загрязняющих веществ в атмосферу за счет установки пылегазоулавливающего оборудования, перевода котельных с твердого на газовое топливо или электроотопление;
уменьшение сбросов загрязняющих веществ со сточными водами за счет ввода в эксплуатацию новых и реконструкции действующих очистных сооружений;
внедрение оборотных и повторно-последовательных систем использования воды;
установка водомеров и счетчиков теплопотребления;
рекультивация нарушенных земель;
очистка территории, подъездных путей, полосы отвода от нефтепродуктов и других отходов производства, посадка деревьев и кустарников, развитие лесозащитных полос, оборудование площадок для временного хранения металлолома и других отходов производства;
сдача на демеркуризацию (переработку) отработанных ртутьсодержащих ламп;
разработка или корректировка нормативной экологической документации - проектов нормативов предельно-допустимых выбросов загрязняющих веществ в атмосферу; проектов нормативов сбросов загрязняющих веществ со сточными водами, экологических паспортов предприятий, расчетов инвентаризации источников выбросов вредных веществ в атмосферу.
В вопросах организации нормирования и охраны труда, АО "НК "КТЖ" руководствуется законами Республики Казахстан "О труде в Республике Казахстан" "Об охране труда" "Об охране здоровья народа в Республике Казахстан" "О санитарно-
эпидемиологическом благополучии населения" и иными нормативными правовыми актами.
Низкий технический уровень используемых технологий и изношенность основных фондов, недостаток и несовершенство контрольно-измерительных средств для контроля за состоянием производственной среды обуславливают актуальность вопросов улучшения условий труда на производстве.
Обеспечение безопасности труда в АО "НК "КТЖ" построено на основе комплекса организационных, технических, методических, производственных, санитарно-гигиенических и других мероприятий. В этой связи для создания здоровых и безопасных условий труда в структурных подразделениях АО "НК "КТЖ" проводятся санитарно-оздоровительные мероприятия, мероприятия по предупреждению несчастных случаев, по улучшению условий труда и предупреждению заболеваний на производстве.
Основными целями организации работы по обеспечению безопасности труда являются:
- профилактика и снижение производственного травматизма;
- создание условий, обеспечивающих сохранение жизни и здоровья работников в процессе трудовой деятельности;
- информационное обеспечение охраны труда.
Одним из важнейших направлений работы по повышению эффективности управления производством организации труда и снижения себестоимости услуг (товаров, работ) в АО "НК "КТЖ" является организация работы по нормированию труда.
Необходимость организации и совершенствования работы по нормированию труда на железнодорожном транспорте объективно обусловлена разнообразием, сложностью и специфичностью производственных процессов. Внедрение новых технологий, новой техники, модернизация и автоматизация производства отразится на повышении эффективности организации и управления производством.
В этой связи данная работа будет направлена на усиление роли норм труда в сокращении издержек производства и, соответственно, тарифов (цен, ставок сбора) в отрасли.
Нормативная численность персонала АО "НК "КТЖ" рассчитывается на основе типовых норм труда, согласовывается в установленном порядке с Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и утверждается Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.

2004-2006 жылдардағы кезеңде "ҚТЖ" ҰK" АҚ-та техника мен өндiрiс технологиясының қол жеткiзiлген деңгейiне сәйкес еңбектiң қазiргi заманғы ұйымдастыру-техникалық жағдайларына жауап беретiн еңбек жөнiндегi нормативтiк базаны (уақыт, еңбек сыйымдылығы, қызметкерлер саны нормативтерiн және т.б.) құру көзделiп отыр.
Бұдан әрi еңбектi нормалауды жетiлдiру, еңбек нормаларын қайта қарау және (немесе) еңбек жөнiндегi уәкiлеттi органмен қайта келiсу жөнiндегi жұмыс жалғастырылатын болады. "ҚТЖ" ҰК" АҚ қызметкерлерінің еңбекақысы еңбек өнiмдiлiгiнiң деңгейiне және қызметтердi сатудан алынатын кiрiстерге байланысты өсетiн болады.
1.4.4. Бағамен тарифтiк саясат және оның негіздемесi
90-шы жылдардағы инфляция деңгейiне қарағанда темiр жол тасымалдарына тарифтер деңгейiнiң өсу қарқынының төмен болуы салдарынан темiр жол көлiгi негiзгi құралдарының қарқынды ескiруi үрдiсi қалыптасты, бұл өсiп келе жатқан тасымал көлемдерiн қамтамасыз етуге және қозғалыс қауiпсiздiгiне қауiп төндiрдi.
"Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының  Заңын 2002 жылғы 16 мамырда қабылдау және сонымен бiр уақытта "Қазақстан темiр жолы" РМК мен оның еншілес кәсiпорындарын акционерлендiру рәсiмiн өткiзу көрсетiлетiн қызметтер мен тауарларды сатып алуға дер кезiнде конкурстар дайындауда және ұйымдастыруда кiдiрiстер туғызды, бұл жоспарланған инвестициялық бюджеттiң толық игерiлмеуiне әкелiп соқты.
2002 жылы негiзгi қорлардың қордаланған тозуын және игерiлмеудi жою үшiн кейiнгi жылдарға күрделі қаржы салымдарын күрт арттыру қажет. Мәселен, 2004-2006 жылдары "ҚТЖ" ҰК" АҚ-тың инвестициялық бюджеті 98 903,9 млн. теңге мөлшерiнде жоспарланып отыр.
Республика экономикасында да, темiр жол саласы iшiнде де болып жатқан процестердi ескере отырып, темiр жол тарифтерiн мемлекеттiк реттеу қағидаларын өзгерту қажеттілігі туындады.
Бұл ретте магистралдық желiнi пайдалану үшiн төлемдi табиғи монополия саласындағы қызметтi реттеудi жүзеге асыратын уәкiлетті орган заңнамамен белгiленген тәртiппен белгiлейтiн болады.
Темiр жол көлiгiндегi тарифтік саясатты жетiлдiрудi жолаушылар тасымалын жүк тасымалы есебiнен тоғыспалы қаржы бөлуден бас тартпай жүргiзу мүмкiн еместігін атап өту қажет. Жүк тарифтерiнен осылайша құрылатын "жолаушылық құрамдас бөлiктi" алып тастау олардың деңгейiн төмендетуге, демек, қазақстандық темiр жолға қосымша жүк ағындарын тартуға және елiмiзде өнеркәсiп өндiрiсiн ынталандыруға мүмкiндiк бередi.
Қаламаңындық қатынастағы жолаушы тасымалдарының шығындары, магистралдық темір жол желiсiн пайдаланғаны үшін төленетiн төлемдi ескере отырып, 2003 жылдан бастап жергiлiктi бюджеттер есебiнен қаржыландырады. "Teмip жол көлiгi туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлген соң, 2005 жылы жолаушылар тасымалын республикалық бюджеттен қаржыландыру болжанып отыр.
Барлық елдерде дерлік темiр жол көлiн реформалау жолында алғашқы қадам iс жүзiнде темiр жол жолаушылар тасымалдарының әлеуметтік маңыздылығын растайтын iс-тәжiрибе көпшiлiк таныған болды. Жолаушылар тасымалдары, соның iшiнде ТМД елдерiнде құрастырылған жолаушы вагондарын тасымалдау бойынша магистральдық темiр жол желiсі шығыстарын жабуға арналған шығындарды толық өтеудi қамтамасыз ету үшін субсидиялық тәртiбiн ҚР заңнамасында бекiту қажет.

В период 2004-2006 годы в АО "НК "КТЖ" предполагается создание нормативной базы по труду (нормативов времени, трудоемкости, численности и др.), отвечающей современным организационно-техническим условиям труда в соответствии с достигнутым уровнем техники и технологии производства.
В дальнейшем будет продолжена работа по совершенствованию нормирования труда, пересмотру и (или) пересогласованию норм труда с уполномоченным органом по труду. Рост заработной платы сотрудников АО "НК "КТЖ" будет обусловлен уровнем производительности труда и получаемыми доходами от реализации услуг.
1.4.4. Ценовая и тарифная политика и ее обоснование
Вследствие низких темпов роста уровня тарифов на железнодорожные перевозки с уровнем инфляции в 90-е годы, сложилась тенденция нарастающего старения основных средств железнодорожного транспорта, что ставит под угрозу обеспечение растущих объемов перевозок и безопасности движения.
Принятие 16 мая 2002 года Закона РК "О государственных закупках" и одновременное проведение процедур акционирования РГП "Казакстан темiр жолы" и его дочерних предприятий, вызвало задержку в своевременной подготовке и организации конкурсов на закуп услуг и товаров, что повлекло недоосвоение запланированного инвестиционного бюджета.
Для ликвидации накопившегося износа основных средств и недоосвоения в 2002 году необходимо резкое увеличение капитальных вложений в последующие годы. Так, в 2004-2006 годы инвестиционный бюджет АО "НК "КТЖ" планируется в размере 98 903,9 млн. тенге.
Учитывая происходящие процессы, как в экономике республики, так и внутри железнодорожной отрасли, назрела необходимость изменения принципов государственного регулирования железнодорожных тарифов.
При этом плата за пользование магистральной сетью будет устанавливаться уполномоченным органом, осуществляющим регулирование деятельности в сфере естественной монополии, в установленном законодательством порядке.
Необходимо отметить, что совершенствование тарифной политики на железнодорожном транспорте невозможно без отказа от перекрестного субсидирования пассажирских перевозок за счет грузовых. Исключение из грузовых тарифов образующейся таким образом "пассажирской составляющей" позволит снизить их уровень, а, следовательно, привлечь на казахстанскую железную дорогу дополнительные грузопотоки и стимулировать развитие в стране промышленного производства.
Убытки от пассажирских перевозок в пригородном сообщении, начиная с 2003 года, будут субсидироваться из средств местных бюджетов с учетом платы за пользование железнодорожной магистральной сетью. После внесения изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О железнодорожном транспорте" предполагается в 2005 году субсидирование пассажирских перевозок из республиканского бюджета.
Практически во всех странах первым шагом по пути реформирования железнодорожного транспорта общепризнанной стала практика подтверждения социальной значимости железнодорожных пассажирских перевозок. Для обеспечения полного возмещение затрат на покрытие расходов магистральной железнодорожной сети по пассажирским перевозкам, в том числе по перевозке пассажирских вагонов формирования стран СНГ, необходимо порядок субсидирования закрепить в законодательстве РК.

1.4.5. Қаржылық нәтиже және бюджетпен
қарым-қатынастар
2004 жылдың қорытындылары бойынша 580 млн. теңге оң қаржылық нәтиже күтiлiп отыр, бұл 2003 жылғы деңгейден 96,7%-ға төмен, бұл сатылған өнiмнiң өзiндiк құнының 25,8% өсуiне байланысты.
Бюджетке салықтар аудару:
Корпоративтiк табыс салығы - 1 458 млн. теңге
Жеке табыс салығы - 2 438 млн. теңге
Әлеуметтiк салық - 6 396 млн. теңге
Жер салығы - 723 млн. теңге
Көлiк құралдарына салынатын салық - 18,3 млн. теңге
Мүлiкке салынатын салық - 3 580 млн. теңге
Қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлем - 34 млн. теңге
РЖ үшiн төлем - 6,5 млн. теңге.
2004 жылы акциялардың мемлекеттiк пакетiне дивидендтер төлеуге таза кiрiстiң үлесi 10%-ға тең болады деп болжамдануда және жоспарланған таза кiрiс кезiнде 58 млн. теңгенi құрайды.
2005 жылдың қорытындылары бойынша 12 000 млн. теңге оң қаржылық нәтиже күтiлiп отыр, бұл құрылымдық өзгерiстердiң және жалпы кiрiстiң 93,2%-ға ұлғаюы нәтижесiнде 2004 жылғы деңгейден жоғары.
Бюджетке салықтар аудару:
Корпоративтiк табыс салығы - 6 368 млн. теңге
Жеке табыс салығы - 2 584 млн. теңге
Әлеуметтiк салық - 6 780 млн. теңге
Жер салығы - 766 млн. теңге
Көлiк құралдарына салынатын салық - 19,4 млн. теңге
Мүлiкке салынатын салық - 3 795 млн. теңге
Қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлем - 36 млн. теңге
РЖ үшiн салық - 6,9 млн. теңгe.
2005 жылы акциялардың мемлекеттiк пакетіне дивидендтер төлеуге таза кiрiстiң үлесі 10%-ға тең болады деп болжамдануда және жоспарланған таза кiрiс кезiнде 1 200 млн. теңгенi құрайды.
2006 жылдың қорытындылары бойынша 14 149 млн. теңге оң қаржылық нәтиже күтiлiп отыр, бұл құрылымдық өзгерiстер мен жалпы кiрiстiң 11,6%-ға өсуi нәтижесiнде 2005 жылғы деңгейден 18,7%-ға жоғары.
Бюджетке салықтар аудару:
Корпоративтiк табыс салығы - 7 388 млн. теңге
Жеке табыс салығы - 2 739 млн. теңге
Әлеуметтiк салық - 7 187 млн. теңге
Жер салығы - 812 млн. теңге
Көлiк құралдарына салынатын салық - 20,2 млн. теңге
Мүлiкке салынатын салық - 4 023 млн. теңге
Қоршаған ортаны ластағаны үшін төлем - 38 млн. теңге
РЖ үшiн салық - 7,3 млн. теңге.
2006 жылы акциялардың мемлекеттiк пакетiне дивидендтер төлеуге таза кiрiстiң үлесi 10%-ға тең болады деп болжамдануда және жоспарланған таза кiрiс кезiнде 1 415 млн. теңгенi құрайды.
Есепке жатқызылатын қосылған құн салығы сомасының есептелген салық сомасынан артық болуына байланысты "ҚТЖ" ҰК" АҚ бойынша бюджетке қосылған құн салығын төлеу жоспарланбайды.
Қосылма акционерлік қоғамдармен салық пен төлем сомаларының аударылу жоспары 1-ҰК, 2-ҰК, 3-ҰК қосымшаларында көрсетiлген.

1.4.5. Финансовый результат и отношения с бюджетом
По итогам 2004 года ожидается положительный финансовый результат 580 млн. тенге, что ниже уровня 2003 года на 96,7%, что обусловлено ростом себестоимости реализованной продукции на 25,8%.
Отчисление налогов в бюджет:
Корпоративный подоходный налог - 1458 млн. тенге
Индивидуальный подоходный налог - 2438 млн. тенге
Социальный налог - 6396 млн. тенге
Земельный налог - 723 млн. тенге
Налог на транспортные средства - 18,3 млн. тенге
Налог на имущество - 3580 млн. тенге
Плата за загрязнение окружающей среды - 34 млн. тенге
Плата за РЧС - 6,5 млн. тенге
Доля чистого дохода на выплату дивидендов на государственный пакет акций в 2004 году предполагается равной 10% и составит при планируемом чистом доходе - 58 млн. тенге. По итогам 2005 года ожидается положительный финансовый результат 12 000 млн. тенге, что выше уровня 2004 года вследствие структурных изменений и увеличения валового дохода на 93,2%.
Отчисление налогов в бюджет:
Корпоративный подоходный налог - 6368 млн. тенге
Индивидуальный подоходный налог - 2584 млн. тенге
Социальный налог - 6780 млн. тенге
Земельный налог - 766 млн. тенге
Налог на транспортные средства - 19,4 млн. тенге
Налог на имущество - 3795 млн. тенге
Плата за загрязнение окружающей среды - 36 млн. тенге
Плата за РЧС - 6,9 млн. тенге
Доля чистого дохода на выплату дивидендов на государственный пакет акций в 2005 году предполагается равной 10% и составит при планируемом чистом доходе - 1200 млн. тенге.
По итогам 2006 года ожидается положительный финансовый результат 14 244 млн. тенге, что выше уровня 2005 года на 18,7% вследствие структурных изменений и роста валового дохода на 11,6%.
Отчисление налогов в бюджет:
Корпоративный подоходный налог - 7388 млн. тенге
Индивидуальный подоходный налог - 2739 млн. тенге
Cоциальный налог - 7187 млн. тенге
Земельный налог - 812 млн. тенге
Налог на транспортные средства - 20,2 млн. тенге
Налог на имущество - 4023 млн. тенге
Плата за загрязнение окружающей среды - 38 млн. тенге
Плата за РЧС - 7,3 млн. тенге
Доля чистого дохода на выплату дивидендов на государственный пакет акций в 2006 году предполагается равной 10% и составит при планируемом чистом доходе - 1424 млн. тенге.
В связи с тем, что превышение суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога выплата в бюджет налога на добавленную стоимость по АО "НК "КТЖ" не планируется.
Суммы налогов и платежей, планируемых к перечислению аффилиированными акционерными обществами указаны, в приложениях 1-НК, 2-НК, 3-НК.

2. ДАМУДЫҢ ИНВЕСТИЦИЯЛЫҚ ЖОСПАРЫ
2.1. Инвестициялық саясат және оның негіздемесі
Бүгiнгi күнi Қазақстанның темiр жол саласында, негiзiнен, жылжымалы құрамның, жол техникасының, жол конструкциясының, негiзгi өндiрiстiк құралдарды жөндеу мен күтiп ұстау технологиясының сапалық ескiрген модельдері пайдаланылуда. Темiр жол саласының негiзгi қорларының маңызды топтарының (жол, электрмен жабдықтау, сигнал беру мен байланыс құрылғылары, жылжымалы құрам) қызмет ету мерзiмi бойынша тозу дәрежесi айтарлықтай. Мысалы, магистральдық тепловоздардың орташа қызмет ету мерзiмi бойынша нормативтiк мерзiмнiң 85%-ына, маневрлiк тепловоздар - 73%-ына, жүк вагондары - 69%-ына, электровоздар - 63%-ына, жолаушы вагондары - 61%-ына, жол - 54%-ына жеттi. Тұтастай алғанда сала бойынша негiзгi қорлардың табиғи тозуы 60%-ды құрайды.
Сонымен бірге Қазақстанның темiр жол саласындағы соңғы бiрқатар жылдар iшiндегi инвестициялық қызметке жасалған талдау инвестициялар көлемiнiң қысқартылуы үрдiсiн анықтады. 1992-1994 жылдары iшiнде темiр жол көлiгiнiң жағдайы республика экономикасындағы жалпы дағдарыспен байланысты болды. Саланың жұмыс iстеуi өнеркәсiптiк және ауыл шаруашылық өнiмдерi өндiрiсiнiң күрт төмендеуi, республиканың бұрынғы КСРО аймақтарымен экономикалық байланыстарының үзiлуi, көлiктi толықтыруға жұмсалатын инвестициялардың көп мәрте азаюы, негізгi өндiрiстiк қорлардың (жылжымалы құрам, негізгi жол құрылғылары және т.б.) iстен тез шығуы, ұйымдар мен халықтың көлiк қызметiне деген төлем қабiлетi бар сұранымының төмендеуi жағдайында өттi.
Қуат көздерiне, көлiк құралдарына, жөндеу және құрылыс жұмыстары және өзге бағалардың бiрнеше дүркін өсуi нәтижесiнде темiр жол көлiгiнiң жұмысы да күрт күрделене түсті.
Тұтастай, болжанып отырған тасымалдарға деген сұраныстың өсуi жағдайында саланың негiзгi қорларының тозуы дәрежесiнiң жоғары деңгейi оларды ағымдағы күтiп ұстау мен жөндеуге көп шығынды талап етедi, темiр жол көлiгiнiң технологиялық орнықтылығын жоғалту қауiпiн тудырады және инвестицияларға деген айтарлықтай қажеттілiктi белгiлейдi.
Сонымен бiрге, республикадағы жалғасын тауып отырған экономикалық өрлеу жағдайында темiр жол саласындағы жеткiлiксiз инвестициялық белсендiлiк қалыптасып отырған экономикалық жағдай талаптарына сай реформалау шеңберiнде сала қызметiнiң тиiмдiлігін арттыру үшiн қажеттi темiр жол көлiгін одан әрi тұрақты дамыту жолындағы негiзгi кедергiлердiң бiрi болуда.
Экономикалық қауiпсiздiк талаптарына жауап беретін темiр жол көлiгiнiң жай-күйi темiр жол жүйесi тұрақтылығының индикаторлары - белгiлi бір негiзгi ресурстық және нәтижелік көрсеткiштердiң жиынтығымен сипатталуы тиiс, олардың шектi мәндерiнiң шегінде жүйе ұдайы қалпына келтiру мүмкiндігін жоғалтатын, ал оны жұмысқа қабiлеттi күйiнде ұстауға жұмсалатын шығындар геометриялық прогрессиямен өседi. Айтарлықтай қаржылық шығындарсыз жүйе өзін өзі сақтауға қабілетсіз болып, экономикалық тиiмсiз бола бастайды.

2. ИНВЕСТИЦИОННЫЙ ПЛАН РАЗВИТИЯ
2.1. Инвестиционная политика и ее обоснование
Сегодня в железнодорожной отрасли Казахстана, главным образом, используются морально устаревшие модели подвижного состава, путевой техники, конструкции пути, технологии ремонта и содержания основных производственных средств. Ключевые группы основных фондов железнодорожной отрасли (путь, устройства электроснабжения, сигнализации и связи, подвижной состав) имеют значительную степень износа по сроку службы. Так, средний срок службы магистральных тепловозов достиг 85% нормативного срока, маневровых тепловозов - 73%, грузовых вагонов - 69%, электровозов - 63%, пассажирских вагонов - 61%, пути - 54%. В целом по отрасли физический износ основных средств составляет 60%.
В то же время, анализ инвестиционной деятельности в железнодорожной отрасли Казахстана за ряд последних лет выявил тенденцию сокращения объемов инвестиций. В течение 1992-1994 годов состояние железнодорожного транспорта было связано с общим кризисом экономики республики. Функционирование отрасли проходило в условиях резкого спада производства промышленной и сельскохозяйственной продукции, разрыва экономических связей республики с регионами бывшего СССР, многократного сокращения инвестиций в воспроизводство транспорта, ускоренного выбывания основных производственных фондов (подвижной состав, основные путевые устройства и т.д.), падения платежеспособного спроса организаций и населения на услуги транспорта.
Работа железнодорожного транспорта также резко осложнилась в результате многократного повышения цен на энергоносители, транспортные средства, ремонтные и строительные работы и др.
В целом, высокая степень износа основных фондов отрасли в условиях прогнозируемого роста спроса на перевозки требует больших затрат на их текущее содержание и ремонт, создает опасность потери технологической устойчивости железнодорожного транспорта, и определяет значительную потребность в инвестициях.
В то же время, в условиях продолжающегося экономического роста в республике недостаточная инвестиционная активность в железнодорожной отрасли становится одним из основных препятствий на пути ее дальнейшего устойчивого развития, необходимого для повышения эффективности деятельности отрасли в рамках ее реформирования, в соответствии с требованиями складывающейся экономической ситуации.
Состояние железнодорожного транспорта, отвечающее требованиям экономической безопасности, должно характеризоваться набором определенных ключевых ресурсных и результирующих показателей - индикаторов стабильности железнодорожной системы, за пределами пороговых значений которых система теряет возможность воспроизводства, а затраты на поддержание в работоспособном состоянии возрастают в геометрической прогрессии. Без огромных финансовых затрат система становится неспособной к самосохранению и превращается в экономически неэффективную.

Негізгi өндiрiстiк қорлардың тозу және ескіру деңгейi көлiктiң жұмыс істеу қабiлетiнiң басты көрсеткіші болып табылады. Сарапшылардың бағалауы бойынша, негізгі өндірістік қорлардың тозу және ескіру деңгейiнiң шектi мәнi 50-55%-ды құрайды, сол уақытта олардың қалыпты жағдайы 30-40%-дан артпайтын тозу деңгейімен сипатталуы тиіс. Қазіргі уақытта Қазақстан темір жол саласының негізгі қорларының тозу және ескіру деңгейінің дәрежесі дағдарысты белгі - 60%-ға жетті (2-диаграмма).
2-диаграмма
Негізгі құралдардың тозуы
Диаграмманың суретін қағаз мәтіннен қараңыз
Компанияның инвестициялық саясаты темiр жол көлiгінiң өндiрiстiк базасы мен басқару технологияларын дамыту, шаруашылықты Көлік және коммуникациялар министрінің 2000 жылғы 17 ақпандағы N 109-1 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының темiр жолдарын техникалық пайдалану ережелеріне сәйкес келтіру, негізгі қорларды жетілдіру және жаңа технологияларды енгізу негізінде пайдалану шығыстарын қысқарту жөніндегі iс-шаралар кешенiн әзiрлеуге бағытталған.
"ҚТЖ" ҰК" АҚ-тың инвестициялық саясатының негiзгi мақсаты техникалық деңгейдi өсiру және көрсетiлетiн қызметтер сапасын арттыpу негізiнде темiр жол көлiгiнің тұрақты қызмет етуiн қамтамасыз ету болып табылады. Қойылған мақсатқа қол жеткізу үшін мынадай міндеттердің іске асырылуын қамтамасыз ету қажет:
- жол, энергетика және жүк шаруашылықтарын жаңғырту мен дамыту;
- сигнал беру және байланыс шаруашылықтарының техникалық жарақтануын арттыру;
- тасымалдау процесiн басқару жүйесiн жетiлдiру, жаңа ақпараттық жүйелердi енгiзу.
Елдiң экономикалық өрлеуi жағдайында темiр жол көлігінiң тиiмдi жұмыс iстеуi үшiн басты талаптар өз шығындарын қысқарту, бiр мезгілде көрсетiлетiн қызметтердiң сапасы мен қозғалыс қауiпсiздiгiн қамтамасыз ете отырып, тасымалдарға деген өсiп отырған қажеттiлiктi қанағаттандыру, сұранымның өзгеруiне икемдi бейiмделу болып табылады.
Темiр жол саласының ұзақ мерзiмдiк даму стратегиясының жалпы мемлекеттiк маңызы бар, өйткенi темiр жол көлiгiнiң тұрақты жұмыс iстеуi Қазақстанның тұрақты экономикалық дамуының қажеттi шарты болып табылады. Осы мiндеттi ескiрген технологиялық процестер негізiнде орындау мүмкiн емес. Олардың көпшiлiгi ондаған жылдар бойы өзгерiссiз қала бердi және қазiргі жағдайда темiр жол көлiгiне қойылатын талаптарға мүлдем сай емес.
Сондықтан саланың тұрақты дамуын қамтамасыз ету үшiн, тұрақты өзгерiп тұратын қоршаған орта жағдайында, саланың базалық инвестициялық стратегиясы болуы қажет.
Нарықтық жағдайға жасалған талдау сала дамуының осы кезеңiнде темiр жол бизнесiнiң тұрақтылығын қамтамасыз ету үшiн:
базалық инвестициялық стратегия ретiнде қорғаныстық стратегияны қолдануды, яғни сала активтерiнiң өндiрiс (тасымалдар) көлемiнiң өсуiне, сондай-ақ нарықтық үлестiң ұсталуын және кеңейтiлуiн қамтамасыз етудi;
өндiрiстiк саладағы функционалдық стратегия ретiнде өндiрiс көлемiнiң сапалық өсуiн қамтамасыз ету мақсатында өндiрiстiк жүйенiң техникалық қайта жарақтандырылуын жүзеге асыруды қолдану қажет.
Функционалдық стратегиялық бағдарламаны iске асыру үшiн:
техникалық жарақтандыруды жаңарту есебiнен техникалық базаны кешендi жаңартуды;
қолданыстағы жабдықтар мен тетiктердi жетілдiрудi;
жаңа технологияларды енгізу арқылы негiзгi қорларды қайта жаңғыртуды жүзеге асыру қажет.
"Қазақстан темiр жолы" ҰК" АҚ инвестициялық қызметiнiң стратегиялық басымдылықтарын белгiлеу мынадай қағидаттар негiзiнде жүзеге асырылады:
- салынған капитал неғұрлым көп пайда беретiн жерлердi анықтау;
- еңбек өнiмдiлігінiң артуын қамтамасыз ететiн прогрессивтік және үнемдiлiгі жоғары инженерлiк iс-шараларды енгiзу, пайдалану шығыстарын төмендету және қозғалыс қауiпсiздiгін арттыру;
- ұсынылып отырған күрделi қаржы салымдарының негiзделуiне баға беру;
- инвестициялық жобалардың тиiмдiлiгiн есептеу;
- оларды енгiзу әсерi тұтастай республика экономикасының ауқымында бағаланатын жалпы салалық және әлеуметтiк мәнi бар сипаттағы инвестициялық жобалар.
Жоғарыда көрсетiлген қағидаттарды ескере отырып, Компанияның инвестициялық қызметiнiң басымдылықтары:
- магистралдық темiр жол желiсiн сауықтыру;
- магистралдарды электрлендiру;
- темiр жол саласын ақпараттандыру және байланысын дамыту;
- Достық-Алашанькоу халықаралық шекаралық өткелiн дамыту болып табылады.
Орта мерзiмдiк кезеңге арналған (2006 жылға дейiн) функционалдық стратегиялық даму бағдарламасын әзiрлеген кезде оған енгiзу үшiн жобаларды таңдаудың негiзгі өлшемi инвестицияларды жоспарлаудың негізгi қағидаттарына, атап айтқанда: Компанияның ұзақ мерзiмдiк даму стратегиясының iске асырылуын инвестициялық қамтамасыз етуге; шешiмдердiң ғылыми негiзделуiне және оңтайлылығына; стратегиялық аспектiлерiнiң басым болуына; бюджеттік теңгерiмделуiне; кешендiлігіне, атаулығына, үздiксiздiгiне және т.б. сәйкестiгi болды.
Саланың шектелген қаржылық мүмкiндiктерi жағдайында жаңа экономикалық үлгiге - дамудың экстенсивтi үлгiсiнен pecypc сақтаушы жоғары технологиялар мен саланы басқарудың жаңа жүйелерiне негiзделетiн үлгiге көшуiмен сипатталатын инвестициялық стратегияны қолдану қажеттiлiгі ескерiлгенiн атап өту қажет (3-диаграмма). Мұндай стратегия инвестициялық ресурстарды экономикалық өсу нүктелерiнде шоғырландыру арқылы инвестициялық процестiң түбегейлi қайта құрылуын талап етедi.
3-диаграмма *

Степень износа и старения основных производственных фондов является ключевым показателем работоспособности транспорта. По экспертным оценкам пороговое значение износа и старения основных производственных фондов составляет 50-55%, в то время как их нормальное состояние должно характеризоваться степенью износа не более 30-40%. В настоящее время степень износа и старения основных фондов железнодорожной отрасли Казахстана достигла критической отметки - 60% (Диаграмма 2).
Диаграмма 2
Износ основных средств
(См. бумажный вариант)
Инвестиционная политика Компании направлена на разработку комплекса мероприятий по развитию производственной базы и технологий управления железнодорожным транспортом, приведение хозяйства в соответствии с Правилами технической эксплуатации (ПТЭ) железных дорог Республики Казахстан, утвержденные приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 17 февраля 2000 года N 109-1, сокращению эксплуатационных расходов отрасли на основе модернизации основных фондов и внедрения новых технологий.
Основной целью инвестиционной политики АО "НК "КТЖ" является обеспечение устойчивого функционирования железнодорожного транспорта на основе роста технического уровня и повышение качества предоставляемых услуг. Для достижения поставленной цели необходимо обеспечить реализацию следующих задач:
- модернизация и развитие путевого, энергетического и грузового хозяйств;
- повышение технической оснащенности хозяйств сигнализации и связи;
- совершенствование системы управления перевозочным процессом, внедрение новых информационных систем.
В условиях экономического роста страны ключевыми требованиями для эффективной работы железнодорожного транспорта становятся снижение собственных затрат, способность удовлетворять возрастающие потребности в перевозках при одновременном обеспечении качества предоставляемых услуг и безопасности движения, гибко реагировать на изменения спроса.
Стратегия долгосрочного развития железнодорожной отрасли имеет общегосударственное значение, поскольку стабильное функционирование железнодорожного транспорта является необходимым условием устойчивого экономического роста Казахстана. Решение этой задачи невозможно на базе устаревших технологических процессов. Многие из них десятилетиями не претерпевали изменений и ныне совершенно не соответствуют требованиям, предъявляемым железнодорожному транспорту в нынешних условиях.
Поэтому для обеспечения устойчивого развития отрасли, в условиях постоянно меняющейся окружающей среды, необходимо иметь отраслевую базовую инвестиционную стратегию.
Анализ рыночной ситуации показывает, что на данном этапе развития отрасли для обеспечения устойчивости железнодорожного бизнеса, необходимо использовать:
- в качестве базовой инвестиционной стратегии - защитную, т.е. обеспечить соответствие активов отрасли росту объемов производства (перевозок), а также удержанию и расширению рыночной доли;
- в качестве функциональной стратегии в производственной сфере - осуществить техническое перевооружение производственной системы с целью обеспечения качественного роста объемов производства.
Для реализации функциональной стратегической программы необходимо осуществить:
- комплексное обновление технической базы за счет обновления технологической оснащенности;
- модернизацию действующего оборудования и механизмов;
- реконструкцию основных фондов с внедрением новых технологий.
Определение стратегических приоритетов инвестиционной деятельности АО "НК "КТЖ" осуществляется на базе следующих основных принципов:
- определение "мест с наибольшей отдачей на вложенный капитал";
- внедрение прогрессивных и высокоэкономичных инженерных мероприятий, обеспечивающих повышение производительности труда, снижение эксплуатационных расходов и повышение безопасности движения;
- оценка обоснованности предлагаемых капитальных вложений;
- расчет эффективности инвестиционных проектов;
- инвестиционные проекты, имеющие общеотраслевой и социально-значимый характер, эффект от внедрения которых оценивается в масштабах экономики республики в целом.
С учетом вышеуказанных принципов приоритетами инвестиционной деятельности Компании являются:
- оздоровление магистральной железнодорожной сети;
- электрификация магистралей;
- информатизация и развитие связи ж/д отрасли;
- развитие международного пограничного перехода Достык-Алашанькоу.
При разработке функциональной стратегической программы развития на среднесрочный период (до 2006 г.), основным критерием выбора проектов, для включения в нее являлось соответствие основным принципам планирования инвестиций, а именно инвестиционное обеспечение реализации долгосрочной стратегии развития компании; научной обоснованности и оптимальности решений; доминирования стратегических аспектов; бюджетной сбалансированности; комплексности, адресности, непрерывности и т.д.
Необходимо отметить, что в условиях ограниченных финансовых возможностей отрасли учтена необходимость применения инвестиционной стратегии, характеризующейся переходом к новой экономической модели - от экстенсивной модели развития к такой модели, которая основывается на базе ресурсосберегающих высоких технологий и новых систем управления отраслью (Диаграмма 3). Такая стратегия требует коренной перестройки инвестиционного процесса с концентрацией инвестиционных ресурсов в точках экономического роста.
Диаграмма 3

2004-2006 жылдарға арналған инвестициялар көлемі
Диаграмманың суретін қағаз мәтіннен қараңыз
* Ескерту. 2004 жылдан бастап инвестициялар көлемiнiң кемуi саланың қайта құрылымдануына байланысты ("Локомотив" АҚ пен "Қазтемiржолкөлiк" АҚ-тың құрылуы).
Темiр жол көлiгiнiң өндiрiстік базасын дамыту, негiзгi қорларды жаңғырту және жаңа технологияларды енгiзу негiзiнде саланың пайдалану шығындарын қысқарту жөнiндегi iс-шаралар кешенiн әзiрлеу және iске асыру 2006 жылға дейiн жеткілiксiз инвестициялаудың ұзақ процесi салдарларын жоюға мүмкiндiк бередi.
2.2. Инвестициялық бағдарлама
Инвестициялық бағдарлама инфрақұрылым бөлшектерiн қазiргi заманғы талаптарға сәйкес жаңғырту арқылы саланың тұрақты дамуын қамтамасыз етудi көздейдi.
Инвестициялық саясаттың қойылған мiндеттерi мен мақсаттарын ескергенде, Компанияның инвестициялық қызметiнiң басымдықтары мыналар:
- магистралдық темiр жол желiсiн сауықтыру;
- магистралдарды электрлендiру;
- темiр жол саласын ақпараттандыру және байланысын дамыту;
- Достық-Алашанькоу халықаралық шекаралық өткелiн дамыту болып табылады.
Инвестициялық бағдарлама:
- инвестициялардың тиiмдiлiгi қағидаты;
- инвестициялардың баламалы құны қағидаты;
- инвестициялардың атаулығы қағидаты;
- инвестициялардың кешендiлiгi қағидаты;
- инвестициялардың мақсаттылығы қағидаты;
- ақша ағындарын дисконттау қағидаты сияқты инвестициялардың стратегиялық менеджментінің негiзгi қағидаттарын ескере отырып, әзiрленген.
Темiр жол саласының, оның қайта құрылымдануын ескере отырып, 2004-2006 жылдар кезеңiне арналған инвестициялық қажеттiлiктерi 98 903,9 млн. теңгенi құрайды және оған мынадай негiзгi бағыттар кiредi.
"ҚТЖ" ҰК" АҚ-тың 2004-2006 жылдарға арналған
инвестициялық қажеттiлiктерi
млн. теңге
___________________________________________________________________
Р/с|       Жобалар           |                Жылдар
N |                         |_____________________________________
|                         | 2004   | 2005    |  2006  | Барлығы
___|_________________________|________|_________|________|_________
1.   Инфрақұрылымды қалпына   21100,1   21019,0   25697,2   67816,3
келтiру және дамыту,
оның iшiнде:
меншiктi қаражат
есебiнен                 17972,0   18472,0   25697,2   62141,2
заемдық қаражат есебiнен  3128,1    2547,0       0,0    5675,1
1.1. Жолдың жоғарғы құрылысын
жаңғырту                  9776,5   15373,0   20050,7   45200,2
меншiкті қаражат
есебiнен                  9776,5   12826,0   20050,7   42653,2
заемдық қаражат есебiнен     0,0      2547       0,0    2547,0
1.2  Жол машиналарын және

Объемы инвестиций на 2004-2006 годы
(см. бумажный вариант)
Разработка и реализация комплекса мероприятий по развитию производственной базы железнодорожного транспорта, сокращение эксплуатационных расходов отрасли на основе модернизации основных фондов и внедрение новых технологий позволят до 2006 года ликвидировать последствия длительного процесса недостаточного инвестирования.
2.2. Инвестиционная программа
Инвестиционная программа предусматривает обеспечение стабильного развития отрасли с модернизацией элементов инфраструктуры в соответствии с современными требованиями.
С учетом поставленных задач и целей инвестиционной политики приоритетами инвестиционной деятельности Компании являются:
- оздоровление магистральной железнодорожной сети;
- электрификация магистралей;
- информатизация и развитие связи ж/д отрасли;
- развитие международного пограничного перехода Достык-Алашанькоу.
Инвестиционная программа разработана с учетом основных принципов стратегического менеджмента инвестиций, как:
- принцип эффективности инвестиций;
- принцип альтернативной стоимости инвестиций;
- принцип адресности инвестиций;
- принцип комплексности инвестиций;
- принцип целенаправленности инвестиций;
- принцип дисконтирования денежных потоков.
Инвестиционные потребности железнодорожной отрасли, с учетом ее реструктуризации, на период 2004-2006 годы составляют 98 903,9 млн. тенге и включают следующие основные направления.
Инвестиционные потребности
АО "НК "КТЖ" на 2004-2006 годы                                                                                                  млн. тенге         ____________________________________________________________________
N |      Проекты            |                Годы
п/п|                         |______________________________________
|   2004 |  2005  | 2006  | Всего
____________________________________________________________________
1.   Реабилитация и развитие
инфраструктуры,
в том числе:              21100,1  21019,0  25697,2  67816,3
за счет собственных
средств                   17972,0  18472,0  25697,2  62141,2
за счет заемных средств    3128,1   2547,0      0,0   5675,1
1.1. Модернизация верхнего
строения пути              9776,5  15373,0  20050,7  45200,2
за счет собственных
средств                    9776,5  12826,0  20050,7  42653,2
за счет заемных средств       0,0     2547      0,0   2547,0
1.2. Приобретение путевых машин

жабдық сатып алу          4588,8       0,0       0,0    4588,8
меншiктi қаражат есебiнен 1460,7       0,0       0,0    1460,7
заемдық қаражат есебiнен  3128,1       0,0       0,0    3128,1
1.3. Екiбастұз-Павлодар
учаскесiн электрлендiру   4090,1    3349,6    3420,9   10860,6
меншiктi қаражат есебiнен 4090,1    3349,6    3420,9   10860,6
1.4. Достық станциясын дамыту  2644,7    2296,4    2225,6    7166,7
меншiкті қаражат есебiнен 2644,7    2296,4    2225,6    7166,7
2.   Алтынсарин - Хромтау т.ж.
желiсiн салу              1739,0    1171,0       0,0    2910,0
меншiкті қаражат есебiнен 1739,0    1171,0       0,0    2910,0
3.   Ақпараттандыру және
байланысты дамыту         1901,4    4894,6    5963,4   12759,4
меншiктi қаражат есебiнен 1501,4    1818,9    4699,7    8020,0
заемдық қаражат есебінен     400    3075,7    1263,7    4739,4
3.1. Деректер беру желiсін
құру және ақпараттандыру
жүйелерiн енгiзу          1636,7    4123,7    3800,7    9561,1
меншiктi қаражат есебінен 1236,7    1048,0    2537,0    4821,7
заемдық қаражат есебiнен     400    3075,7    1263,7    4739,4
3.2. Диспетчерлiк басқару
жүйелерiн енгізу           264,7     770,9    2162,7    3198,3
меншiктi қаражат есебiнен  264,7     770,9    2162,7    3198,3
4.   Жобалау-iздестiру, ғылыми-
зерттеу және тәжірибелік-
конструкторлық жұмыстар    499,5     512,7     522,0    1534,2
меншiктi қаражат есебiнен  499,5     512,7     522,0    1534,2
5.   Ресурс сақтау технология.
ларын енгiзу               333,0     341,8     348,0    1022,8
меншiктi қаражат есебiнен  333,0     341,8     348,0    1022,8
6.   Өзге де жобалар, соның
iшiнде:                   4330,1    3912,0    4619,1   12861,2
меншiктi қаражат есебiнен 4330,1    3912,0    4619,1   12861,2
Тасымалдау шаруашылығы   1387,3     908,5    1412,1    3707,9
1    Контингенттiң оқу базасын
жетiлдiру                  166,5     273,4     275,0     714,9
2    Қазiргi заманғы жеке
байланыс құралдарын сатып
алу                         79,9      68,4      80,0     228,3
3    Станцияларды жабдықпен
және техникалық құралдар.
мен жарақтандыру           1140,9    566,7    1057,1    2764,7
Сигнал беру және
байланыс шаруашылығы       973,3   1293,8    1422,0    3689,1
1    АБҚАА аспаптарын ауыстыру     0,0      0,0      35,0      35,0
2    Технологиялық жабдықты
жаңарту                     666,0   1059,6    1010,5    2736,1
3    АT және С құралдарын
жаңарту және жетілдіру      274,0    200,0     342,0     816,0
4    Арнайы автомотокөлiктi

и оборудования             4588,8      0,0      0,0   4588,8
за счет собственных
средств                    1460,7      0,0      0,0   1460,7
за счет заемных средств    3128,1      0,0      0,0   3128,1
1.3. Электрификация участка
Экибастуз-Павлодар         4090,1   3349,6   3420,9  10860,6
за счет собственных
средств                    4090,1   3349,6   3420,9  10860,6
1.4. Развитие ст. Достык        2644,7   2296,4   2225,6   7166,7
за счет собственных
средств                    2644,7   2296,4   2225,6   7166,7
2.   Строительство ж/д линии
Алтынсарино - Хромтау      1739,0   1171,0      0,0   2910,0
за счет собственных
средств                    1739,0   1171,0      0,0   2910,0
3.   Информатизация и
развитие связи             1901,4   4894,6   5963,4  12759,4
за счет собственных
средств                    1501,4   1818,9   4699,7   8020,0
за счет заемных средств       400   3075,7   1263,7   4739,4
3.1. Создание сети передачи
данных и внедрение
информационных систем      1636,7   4123,7   3800,7   9561,1
за счет собственных
средств                    1236,7   1048,0   2537,0   4821,7
за счет заемных средств       400   3075,7   1263,7   4739,4
3.2. Внедрение диспетчерских
систем управления           264,7    770,9   2162,7   3198,3
за счет собственных
средств                     264,7    770,9   2162,7   3198,3
4.   Проектно-изыскательские,
научно-исследовательские
и опытно-конструкторские
работы                      499,5    512,7    522,0   1534,2
за счет собственных средств 499,5    512,7    522,0   1534,2
5.   Внедрение  ресурсо-
сберегающих технологий      333,0    341,8    348,0   1022,8
за счет собственных средств 333,0    341,8    348,0   1022,8
6.   Прочие проекты,
в том числе:               4330,1   3912,0   4619,1   2861,2
за счет собственных
средств                    4330,1   3912,0   4619,1  12861,2
Хозяйство перевозок       1387,3    908,5   1412,1   3707,9
1.   Модернизация учебной базы
контингента                 166,5    273,4    275,0    714,9
2.   Приобретение современных
индивидуальных средств связи 79,9     68,4     80,0    228,3
3.   Оснащение станций
оборудованием и
техническими средствами    1140,9    566,7   1057,1   2764,7
Хозяйство сигнализации
и связи                    973,3   1293,8   1422,0   3689,1
1.   Замена приборов ПОНАБ         0,0      0,0     35,0     35,0
2.   Обновление технологического
оборудования                666,0   1059,6   1010,5   2736,1
3.   Обновление и модернизация
средств AT и С              274,0    200,0    342,0    816,0
4.   Обновление и внедрение
специального автомото-

жаңарту және енгiзу          33,3     34,2      34,5     102,0
Электрмен жабдықтау
шаруашылығы              1066,2     841,3     815,0    2722,5
1    Диагностикалық құралдар.
ды енгізу                  561,6     367,9     463,0    1392,5
2    Техникалық қайта жарақ.
тандыру                    504,6     473,4     352,0    1330,0
Қозғалыс қауiпсiздiгі     903,3     868,4     970,0    2741,7
1    Поездардың қозғалыс
қауiпсiздігін              903,3     868,4     970,0    2741,7
қамтамасыз ету және
өртке қарсы қауiпсiздiк
Сала бойынша барлығы    29903,1   31851,1   37149,7   98903,9
меншiктi қаражат
есебiнен                 26375,0   26228,4   35886,0   88489,4
заемдық қаражат есебiнен  3528,1    5622,7    1263,7   10414,5
____________________________________________________________________
Инвестициялардың көлемi мен бағыттары "ҚТЖ" ҰК" АҚ-тың Инвестициялық бағдарламасы заңнамада белгіленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгімен келiскен соң нақтыланады.
1.1. Магистралдық темiр жол желiсiн қалпына келтiру және дамыту
Магистралдық темiр жол желiсiн қалпына келтiрудiң негiзгi мақсаты тасымалдарды тиiмдi және қауiпсiз орындау үшiн оның техникалық жағдайын жақсарту болып табылады. Жолға салынатын күрделi қаржы локомотивтер мен вагондардың айналымын жақсартуға, жол мен жылжымалы құрамды күтiп ұстау мен жөндеуге арналған шығындарды қысқартуға байланысты жалпы жүйелiк нәтиже бередi.
2004-2006 жылдары басым күштер темiр жол желiсiнiң негізгі жолдарында шоғырланады. Жолдың барынша "тар", кедергілiк деп аталатын учаскелерiн нығайту жоспарланып отыр. Бұл ретте қазiргi заманғы жол техникасын пайдалануға және жол жұмыстарын кешендi механикаландыруға мүмкіндiк беретiн жол жөндеудiң жаңа технологияларын енгiзу болжанып отыр. Осы жұмыстарға 67 816,3 млн. теңге жоспарланып отыр немесе инвестициялардың жалпы көлемiнiң 68,6%-ы.
Жол шаруашылығына темiр жол көлігiнiң пайдалану шығыстарының 18%-ға жуығы келедi. Жер төсемiн, су қайтарғы және су өткiзу құрылыстарын, жолдың жоғарғы құрылысын (балластық призма, рельс-шпал торы, бағыттамалы бұрмалар), көпiрлер мен туннельдiк өткелдердi және басқа объектiлердi ағымдық күтiп ұстауды, жөндеудiң барлық түрлерi мен қайта жаңартуды қамтамасыз ету үшiн жол шаруашылығы жол дистанцияларының, жол машина станциялары мен басқа кәсiпорындардың ауқымды жүйесiне иелiк етедi.
Соның өзiнде тасымалдардың өсуiне қарай поездардың қозғалыс жылдамдықтарын арттыруды, қолданыстағы жеке пункттердi (разъездердi, станцияларды) кеңейтудi және қосымша жеке пункттердi ашуды, екiншi жолдарды салуды, автобұғаттауды енгізудi және тартым күшiнiң алдыңғы қатарлы түрлерiне және т.б. көшудi қамтамасыз ететiн жұмыстарды орындау есебiнен тасу және өткiзу қабiлетiн арттыру қажет. Осындай шараларды жүзеге асыру темiр жол көлiгiнiң қосымша объектілерiн салуға, қазiргi қолданыстағы объектiлерiн қайта жаңарту мен техникалық қайта жарақтандыруға тиiстi күрделi қаржы салымдарын талап етедi.
Жол шаруашылығы объектiлерiн салу мен қайта жаңарту шаруашылықтағы сигнал бepу, байланыс және есептеу техникасы құрылысымен және қайта жаңартуымен тығыз байланысты. Бұл шаруашылықтың басты мiндетi поездар қозғалысын басқарудың автоматтандырылуын қамтамасыз ету болып табылады, бұл темiр жол желiлерiнiң өткiзу және тасу қабiлетiн күрт арттырады. Осы автоматтандырудың негiзiн электр өткiзгіштерi ретiнде рельс тiзбектерiне орнатылған бағыттамалар мен сигналдарды автобұғаттау мен электр орталықтандыру құрайды.
Осы шаруашылықтағы құрылыс пен қайта жаңарту жөнiндегi жұмыстар, байланыс желiлерiн орнату және қызметтiк объектiлердi (электр орталықтандыру қосындарының ғимараттарын, байланыс үйлерiн және т.с.с) тұрғызу жөнiндегі таза құрылыс жұмыстарынан басқа, айрықша электр аппаратурасын құрастыру жөнiндегi жоғары мамандандырылған жұмыстардың аса көптiгiмен сипатталады. Осы шаруашылықта аппаратура жұмысының сенiмдiлiгiне қойылатын ерекше жоғары талаптар, оның жұмысындағы олқылықтардың поездар қозғалысының қауiпсiздiгiне тiкелей қауiп төндiретiндiгiне байланысты. Құрылысшылар мен құрастырушылардың жұмысты орындау сапасына қойылатын жоғары талаптар да осыдан туындайды.
1.1.1. Жолдың жоғарғы құрылысын жаңғырту
Магистралдық жолдарды дамыту, оларды қалпына келтiру мақсаттары оңтайлы бағыттар мен маршруттар бойынша республика аумағында жүктер мен жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыру, сондай-ақ елдiң транзиттiк әлуетiн дамыту болып табылады. Соның өзiнде, негiзгi техникалық сипаттамалары бойынша (аралықтардағы бас жолдардың саны, поездар қозғалысының есептiк жылдамдығы, автомобиль жолдарымен түрлi деңгейлерде қиылысуы және т.с.с.) қазақстандық темiр жолдар халықаралық стандарттарға сәйкес келмейдi.
Осыған байланысты "Жолдың жоғарғы құрылысын жаңғырту" жобасының мақсаты республиканың темiр жолдарын тиiстi жағдайға, халықаралық сапа талаптарына сәйкес келтiру болып табылады.
Жолдың шаруашылығын дамытудың негiзгі басым мiндеттерi мыналар болып табылады:

транспорта                   33,3     34,2     34,5    102,0
Хозяйство электроснабжения 1066,2 841,3   815,0   2722,5
1.   Внедрение диагностических
средств                     561,6    367,9    463,0   1392,5
2.   Техническое перевооружение  504,6    473,4    352,0   1330,0
Безопасность движения    903,3   868,4   970,0   2741,7
1.   Обеспечение безопасности
движения поездов и противо-
пожарная безопасность       903,3    868,4    970,0   2741,7
Всего по отрасли       29903,1 31851,1 37149,7  98903,9
за счет собственных
средств                26375,0 26228,4 35886,0  88489,4
за счет заемных средств  3528,1  5622,7  1263,7  10414,5
___________________________________________________________________
Объемы и направления инвестиций будут уточнены после согласования в установленном законодательством порядке Инвестиционной программы АО "НК "КТЖ" с Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции.
1.1 Реабилитация магистральной железнодорожной сети
Основной целью реабилитации магистральной железнодорожной сети является улучшение ее технического состояния для эффективного и безопасного выполнения перевозок. Капитальные вложения в путь дают общесетевой эффект, связанный с улучшением оборота локомотивов и вагонов, сокращением расходов на содержание и ремонт пути и подвижного состава.
В 2004-2006 годах усилия будут сконцентрированы на основных ходах железнодорожной сети. Планируется усилить наиболее "узкие", так называемые барьерные, участки пути. При этом предполагается внедрение новых технологий ремонта пути, позволяющих использование современной путевой техники и комплексную механизацию путевых работ. На данные работы планируется 67 816,3 млн. тенге или 68,6% от общего объема инвестиций.
На путевое хозяйство приходится порядка 18% эксплуатационных расходов железнодорожного транспорта. Для обеспечения текущего содержания, всех видов ремонтов и реконструкции земляного полотна, водоотводных и водопропускных сооружений, верхнего строения пути (балластная призма, рельсошпальная решетка, стрелочные переводы), мостовых и тоннельных переходов и других объектов, путевое хозяйство располагает обширной сетью дистанций пути, путевых машинных станций и других предприятий.
В то же время, по мере роста перевозок необходимо усиление провозной и пропускной способности за счет выполнения работ, обеспечивающих повышение скоростей движения поездов, расширение действующих и открытие дополнительных раздельных пунктов (разъездов, станций), строительство вторых путей, внедрение автоблокировки, перехода на более прогрессивные виды тяги и т.д. Осуществление таких мер требует соответствующих капитальных вложений в строительство дополнительных, реконструкцию и техническое перевооружение уже действующих объектов железнодорожного транспорта.
Строительство и реконструкция объектов путевого хозяйства неразрывно связаны со строительством и реконструкцией в хозяйстве сигнализации, связи и вычислительной техники. Главной задачей этого хозяйства является обеспечение автоматизации управления движением поездов, резко повышающей пропускную и провозную возможности железнодорожных линий. Основу этой автоматизации составляют автоблокировка и электрическая централизация стрелок и сигналов, базирующихся на рельсовых цепях в качестве электрических проводников.
Работы по строительству и реконструкции в этом хозяйстве, помимо чисто строительных работ по прокладке линий связи и сооружения служебных объектов (зданий постов электрической централизации, домов связи и т.п.), характеризуются чрезвычайной насыщенностью высококвалифицированными работами по монтажу специфической электроаппаратуры. Исключительно высокие требования к надежности работы аппаратуры в этом хозяйстве (с двойной и тройной подстраховкой) обусловлены тем, что сбои в ее работе прямо   угрожают безопасности движения поездов. Отсюда и высокая требовательность к качеству выполнения работ строителями и монтажниками.
1.1.1 Модернизация верхнего строения пути
Развитие магистральных путей, их реабилитация имеет своими целями осуществление перевозок грузов и пассажиров на территории республики по оптимальным направлениям и маршрутам, а также развитие транзитного потенциала страны. В то же время, по основным техническим характеристикам (количество главных путей на перегонах, расчетная скорость движения поездов, пересечения с автомобильными дорогами в различных уровнях и т.п.) казахстанские железные дороги не соответствуют требованиям международных стандартов.
В этой связи целью проекта "Модернизация верхнего строения пути" является приведение железнодорожных путей республики в надлежащее состояние, в соответствие с международными требованиями качества.
Основными приоритетными задачами развития хозяйства пути являются:

1) қысқа мерзiмдiк:
темiр жол бөлшектерiнiң жоспардан тыс жұмыс iстемей қалу санын қысқартуды қамтамасыз ету;
жолдағы ақаулы рельстердi және жарамсыз шпалдарды ауыстыру;
"толаскездер" санын қысқарту;
пайдалану шығыстарын қысқарту;
2) орта мерзiмдiк:
магистральдық темiр жолдарды түбегейлi қалпына келтiру;
темiр-бетон рельсастылық негiзге және бунақ ұзындығы блок-учаскесiне және аралыққа дейiн болатын түйiспесiз жолға көшу. Пайдалануда үнемдi серiппелi бекiтпелердi қолдану есебiнен түйiспесiз жол конструкциясын жаңғырту;
3) ұзақ мерзiмдiк:
қозғалыс жылдамдығын кемiту туралы ескертулердiң санын, оны кемiту мөлшерiн, ескертулердiң ұзақтығы мен күшiнде болу учаскелерiнiң ұзындығын қысқарту;
магистралдық темiр жол желiсiнің өткiзу қабiлетiн тасымалдардың бүкiл көлемiн қамтамасыз ету үшiн жеткiліктi деңгейге дейiн қамтамасыз ету.
Қаржылық есептеулер көрсетiп отырғандай, жоба дисконттық ставка 9% болғанда өзiн-өзi ақтайтын болып табылады: пайданың iшкi нормасы 14%-ды құрайды; жобаның таза келтірілген құны 6 847 млн. теңге құрайды; жобаның өтемдiлiк мерзiмi - 8 жыл.
2004-2006 жылдары темiр жолды жаңғырту және жаңарту есебінен қалпына келтiру көзделіп отыр. Поездардың қозғалыс қауiпсiздігі ережелерiн қамтамасыз ету үшін жұмыстар технологиясын, олардың сапасын сақтауға, объектiлердi Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрінің 2000 жылғы 17 ақпандағы N 109-I бұйрығымен бекітiлген Техникалық пайдалану ережесiне (бұдан әрi - ТПЕ) сәйкестікке келтiруге ерекше назар аударылады. Талдау нәтижелерi көрсетiп отырғандай, "Жолдың жоғарғы құрылысын жаңғырту" жобасын енгізу өндiрiстiк қажеттiлiктен туындап отыр (темiр жол көлiгінде қозғалыс қауiпсiздігін қамтамасыз ету, ТПЕ-нi сақтау талаптары және т.с.с.), жоба экономикалық тиімдi және міндеттi үлгiдегi инвестициялар санатына жатады.
Жолдың жоғарғы құрылысын жаңғырту жаңа материалдарды пайдалана отырып жолдың күрделі жөндеуiн, электрмен жабдықтау, сигнал беру және байланыс құрылғыларын жаңғыртуды, инженерлiк құрылыстардың (көпірлер) қайта жаңартылуын, бағыттамалы бұрмалардың ауыстырылуын және т.с.с. көздейдi. Ақаулы аралық құрылыстарды ауыстыру арқылы көпiрлердi қайта жаңарту ерекше күрделі және құны қымбат іс-шара болып табылатынын атап өту қажет.
Жүрдек қозғалыс учаскелерiне (мысалы, Алматы-Астана, Астана-Көкшетау қатынасында) қойылатын негiзгі талап - темір-бетон негізiне және серiппелi бекітпелердiң төсемсiз түрлерiне кезең-кезең бойынша көшу.
Осыған байланысты, "КБ" және "Фоссло" конструкциялы бекiтпелері бар темiр-бетон шпалдардағы түйiспесiз жол салу арқылы жолдың күрделі жөндеуiн орындау көзделіп отыр. Жолдың жоғарғы құрылысының аталған үлгiлерi мен конструкцияларын орнату есебiнен жолды нығайту поездар қозғалысы жылдамдығын арттыруға ғана емес, пайдалану шығындарын азайтуға да, жол сенiмдiлiгiн арттыруға да, поездар қозғалысы қауіпсіздiгін қамтамасыз етуге де мүмкiндік бередi.

1) краткосрочные:
обеспечение сокращения количества неплановых отказов элементов железнодорожного пути;
замена дефектных рельсов и негодных шпал в пути;
уменьшение количества "окон";
снижение эксплуатационных расходов;
2) среднесрочные:
кардинальное оздоровление магистральных железнодорожных путей;
переход на железобетонное подрельсовое основание и бесстыковой путь с длиной плетей до блок-участка и перегона. Совершенствование конструкции бесстыкового пути за счет применения экономичных в эксплуатации пружинных скреплений;
3) долгосрочные:
сокращение числа предупреждений о снижении скоростей движения, размера ее снижения, длительности и протяженности участков действия предупреждений;
обеспечение пропускной способности магистральной железнодорожной сети до уровня, достаточного для обеспечения всего объема перевозок.
Как показывают финансовые расчеты, проект при дисконтной ставке 9% является окупаемым: внутренняя норма прибыли составляет 14%; чистая приведенная стоимость проекта составляет 6 847 млн. тенге; окупаемость проекта - 8 лет.
В 2004-2006 годах предполагается реабилитировать железнодорожный путь за счет модернизации и обновления. Особое внимание будет уделено соблюдению технологии работ, их качества для обеспечения правил безопасности движения поездов, приведение объектов в соответствие с Правилами технической эксплуатации, утвержденными приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 17 февраля 2000 года N 109-1 (далее - ПТЭ). Как показывают результаты анализа, внедрение проекта "Модернизация верхнего строения пути" вызвано производственной необходимостью (требования обеспечения безопасности движения на железнодорожном транспорте, соблюдение ПТЭ и пр.), проект экономически эффективен и относится к категории инвестиций обязательного типа.
Модернизация верхнего строения пути предусматривает капитальный ремонт пути с использованием новых материалов, модернизацию устройств электроснабжения, сигнализации и связи, реконструкцию инженерных сооружений (мосты), замену стрелочных переводов и др. Необходимо заметить, что реконструкция мостов с заменой дефектных пролетных строений является исключительно сложным и дорогостоящим мероприятием.
Основное требование, предъявляемое к участкам скоростного движения (так, например, в сообщении Алматы-Астана, Астана-Кокчетав) - поэтапный переход на железобетонное основание и бесподкладочные типы пружинных скреплений.
В этой связи, предусматривается выполнить капитальный ремонт пути на новых материалах с укладкой бесстыкового пути на железобетонных шпалах со скреплениями конструкции "КБ" и "Фоссло". Усиление пути за счет укладки в путь указанных типов и конструкции верхнего строения пути даст возможность не только повышения скорости движения поездов, но и уменьшение эксплуатационных расходов, повышение надежности пути, обеспечение безопасности движения поездов.

Ақсу-Дегелең жаңа темiр жол желiсiн пайдалануға бергеннен бері Жаңасемей-Дегелең учаскесiндегi жүк тасымалы 5 есеге өсiп, қазiргi кезде 8,6 млн.т.брутто/жылды құрап отыр. Осы учаскеде пайдаланылып отырған жол (ұзындығы 12,5 м P-43 рельстері, артық өткiзiлген тоннажы бар) тасымалдардың өсiп отырған көлемін қамтамасыз етпей отыр. Осы учаскедегі қазiргі қозғалыс жылдамдығы - 40-60 км/сағат, бұл тасымалдардың өсiп отырған көлемiн қанағаттандырмайды. Нормативті тоннаж 150 млн.т.брутто/км болғанда өткiзiлген тоннаж 234 млн.т.брутто/км-дi құрап отыр. Осыған байланысты жолдың жағдайын жақсарту және қозғалыс жылдамдығын келешекте 80 км/сағатқа дейiн көтеру үшiн ұзындығы 25 м P-65 үлгісiндегi рельстерге кезең-кезеңмен көшу қажет.
Тұтастай алғанда, Қазақстан темiр жолдарының жалпы ұзындығы 18,8 мың км-ден астам, соның ішiнде бүгiнгi күнi 2 мың км-ден астамы - артық тоннаж өткiзген, яғни күрделі жөндеудi талап етедi. Қаралып отырған кезеңде жаңа материалдарды қолдана отырып ұзындығы 900 км-ден астам жолды қалпына келтiру көзделiп отыр.
Жоба LIBOR+2% дейiнгi ставка бойынша кредитті ішiнара тартуды көздейдi.
Тұтастай алғанда, Инвестициялық бағдарламада осы мақсатқа 2004-2006 жылдары 45 200,2 млн. теңге жоспарланып отыр.
Осы іс-шаралардың негiзгі мақсаты поездардың жол жүру уақытын қысқарту, өткiзу және тасу қабiлетiн арттыру болып табылады.
1.1.2. Жол машиналарын және жабдықты сатып алу
Қолда бар жол машиналар паркі тым тозған, пайдаланылып жүрген машиналардың басым бөлiгi сапалық және табиғи тұрғыдан ескiрген, өзінiң моторесурсын тауысқан, бұл жолдың уақтылы және сапалы ұсталуын қамтамасыз етуге мүмкiндiк бермейді. Жолды ағымдағы күтiп ұстаудың қазiргi заманғы технологиялары барынша аз еңбек шығындарымен, бұл ретте поездардың қозғалыс жылдамдықтарын төмендетуге жол бермей, жолды жобалық күйiнде күтіп ұстауға мүмкiндiк беретiн механикаландырылған кешендердi қолдануды талап етедi.
Ол үшiн жолдың жоғарғы құрылысы материалдарының қызмет ету мерзiмiн ұзарту үшiн оларды қайта жаңартудың кешендi жүйесін енгiзу, ескiрген жарамды рельстердi қалпына келтiру және жөндеу үшiн рельс дәнекерлеу ұйымдарында тұрақты желiлердi жабдықтау қажет. Сонымен, жол жұмыстарын сапалы орындау және жолды механикаландырылған ағымдағы күтуге көшу үшiн кәсіпорындарды қазiргi заманғы тиімділігі жоғары машиналандырылған кешендермен, тетiктермен, жолдың жағдайын бақылау құралдарымен жабдықтау қажет.
Жол техникасын жаңарту мен жол жұмыстарын одан әрі механикаландырудың нәтижесi жолды жөндеу мен ағымдағы күтiп ұстауға арналған шығыстарды үнемдеуде болады.

С вводом в эксплуатацию новой железнодорожной линии Аксу-Дегелен грузонапряженность на участке Жана-Семей-Дегелен возросла в 5 раз и в настоящее время составляет 8,6 млн.т.брутто/год. Эксплуатируемый на данном участке железнодорожный путь (с рельсами Р-43 длиной 12,5 м с перепропущенным тоннажем) не обеспечивает возрастающий объем перевозок. Существующая скорость движения на данном участке - 40-60 км/час, что не удовлетворяет возрастающий поток перевозок. Пропущенный тоннаж составляет 234 млн.т.брутто/км при нормативном 150 млн.т.брутто/км. В связи с чем, необходим поэтапный переход на рельсы типа Р-65 длиной 25 м для улучшения состояния пути и перспективного повышения скоростей движения до 80 км/час.
В целом, развернутая длина железных дорог Казахстана составляет более 18,8 тыс. км, из них на сегодняшний день более 2 тыс. км - с перепропущенным тоннажем, т.е. требуют капитального ремонта. В рассматриваемый период предусматривается провести реабилитацию пути с использованием новых материалов протяженностью более 900 км.
Проект предусматривает частичное привлечение кредита по ставке LIBOR + до 2 %.
В целом, в Инвестиционной программе на эти цели в 2004-2006 годах планируется
45 200,2 млн. тенге.
Основной целью этих мероприятий является сокращение времени следования поездов, увеличение пропускной и провозной способности.
1.1.2 Приобретение путевых машин и оборудования
Имеющийся парк путевых машин крайне изношен, большая часть эксплуатируемых машин морально и физически устарела, выработала свой моторесурс, что не дает возможности обеспечить своевременное и качественное содержание пути. Современные технологии текущего содержания пути требуют применения механизированных комплексов, позволяющих содержать путь в проектном состоянии с наименьшими трудовыми затратами, не допуская при этом снижения скоростей движения поездов.
Для чего необходимо внедрение комплексной системы реновации материалов верхнего строения пути для продления сроков их службы, оборудование стационарных линий в рельсосварочных предприятиях для восстановления и ремонта старогодных рельсов. Таким образом, для качественного выполнения путевых работ и перехода на механизированное текущее содержание пути необходимо оснащение предприятий современными высокоэффективными машинизированными комплексами, механизмами, средствами контроля состояния пути.
Эффект от обновления путевой техники и дальнейшей механизации путевых работ состоит в экономии расходов на ремонт и текущее содержание пути.

1990 жылдан берi іс жүзiнде жол техникасының сатып алынбауына және негiзгi құралдардың қарқынды ескiруiне байланысты, 2004 жылы жол техникасын, атап айтқанда динамикалық жол тұрақтандырғыштарын, шпалдарды механикалық ауыстыру жөнiндегі кешендердi, жолды түзеуге арналған машиналарды және т.с.с. ЕҚҚДБ заемы және меншiктi қаражаты есебiнен 4588,8 млн. теңге сомасына сатып алу көзделіп отыр.
Жасалған есептеулерге сәйкес жоба пайдасының iшкi нормасы 11% құрайды, келтiрiлген таза құн 177,65 млн. теңгеге тең. Бастапқы шығындардың өтемдiлiгі дисконттауды ескергенде 21 жыл болады (дисконттық ставка 9%).
1.1.3. Екiбастұз - Павлодар учаскесiн электрлендiру
Темiр жол көлiгі жұмысының экономикалық тиiмдiлiгiн арттыруды қамтамасыз ететін ең маңызды техникалық шаралардың бiрi темiр жолдарды электрлендiру болып табылады. Және де жүк тасымалдылығы жоғары болған сайын темiр жол желiлерiн электрлендiрудiң экономикалық тиімділігі жоғары болады. Электровоздар энергияны жұмсау бойынша 33%-ға үнемдiрек, оларды пайдалануға 2 есе кем шығын талап етiледi. Электр тартымындағы тасымалдардың өзіндік құнының үлесі тепловоз тартымындағымен салыстырғанда 1,6 есе төмен. Темiр жолдарды электрлендiру оған iргелес аудандарды қуатпен жабдықтау проблемасын шешедi де, оларда қазiргi заманғы өндiрiстердiң дамуына ықпал етедi (магистральдық темiр жол желiсi тұтынатын электр қуатының 20% тартымдық емес тұтынушыларға жұмсалады). Қоршаған ортаның ластануы едәуiр төмендейдi және экологиялық жағдай жалпы жақсарады.
Қазiргi уақытта Қазақстандағы электрлендiрiлген темiр жол желiлерiнiң ұзындығы 28%-ға жуық және олардың үлесiне барлық темiр жол тасымалдарының 54%-ғa жуығы тиедi. Тұтастай алғанда темiр жол саласын электрлендiрудiң мұндай деңгейi төмен деп саналады. Қазiргi күнге есептеулер бойынша, электр тартымындағы тасымалдарды 85% деңгейiнде қамтамсыз ету оңтайлы деп саналады. Темiр жолды электрлендiрудiң оңтайлы деңгейiне қол жеткiзу үшiн электрлендiрiлген желiлерге қосымша 3000 км-ге жуық темiр жолды электр тартымына ауыстыру қажет.
Ұзындығы 234 км Екiбастұз - Павлодар учаскесiн (Ермак және Yшқұлын станцияларында жанасумен) электр тартымына көшiру Павлодар және Екiбастұз өнеркәсiптiк аудандарын қосу арқылы елiмiздiң орталық өңiрiн электрлендiрудi аяқтайды. Жобаның құны - 11 560,6 млн.теңгеге бағаланып отыр, таза құны 977 млн. теңгеге тең, өтемділігі - 15 жыл.
Басы артық арзан электр энергиясының бар болуы пайдалану шығындарын және дизельдiк отын шығынын азайтуға мүмкiндiк бередi, сондай-ақ жыл атмосфераға шығарылатын зиянды заттарды жыл сайынғы шығарындысын 5 мың тоннаға азайтады.
1.1.4. Достық станциясын дамыту
Достық станциясы шекаралық қайта тиеу станциясы болып табылады және ол:
мемлекеттiк шекара арқылы өтетiн поездарды қабылдау және жөнелту;
жолтабан енiнiң ауысуына байланысты жүктi вагоннан вагонға қайта тиеу;
жүк және жолаушылар вагондарын бiр жолтабан арбашасынан басқа жолтабан арбашасына ауыстырып қою;
Қазақстан жолдарының жүйесiне жөнелтiлетiн және жүйесінен келетiн құрамдарды құрастыру және тарату жөнiндегі операциялардың толық кешенiн орындайды.
Салынған қайта тиеу орындары қажеттi тетіктермен толық жабдықталмаған. Шекарадан қайта тиеусiз, вагонның астындағы арбашаларын ауыстыру арқылы өтетiн жүк тасымалдарының көлемi өсiп отыр. Соның өзiнде қолда бар вагондардың орнын ауыстыру пунктiнiң қуаттылығы арбашаларды қою паркi сыйымдылығының жеткiлiксiздiгімен және оның даму келешегiнiң болмауымен шектелiп отыр. Жұмыстардың негiзгi көлемi ашық алаңдарда жүргiзiледi, бұл станцияның климаттық жағдайында қауiпсiздiк шарттары бойынша осы жұмыстарды орындау мүмкiндiктерiн шектейді және тетiктердiң мерзiмiнен бұрын тозуына әкеледi. Достық станциясының қазiргi жағдайы қызметтiк және тұрғын үй-жайлардың жетiспеушілігімен, ұйымдастыру техникасының болмауымен сипатталады, бұл шекаралық операциялардың орындалу ұзақтығына терiс әсер етедi.
Ақтоғай - Достық дара жолдық темiр жол желiсi жергiлiктi тартым ауданындағы жүктердiң, сондай-ақ халықаралық қатынаста жолаушылар мен жүктердiң тасымалдануын қамтамасыз етедi. Қазiргi кезде осы желi жолдың техникалық жай-күйі бойынша халықаралық магистральдарға қойылатын талаптарға жауап бермейді. Бұдан басқа, басты конструктивтік параметрлері бойынша (алаңның енi, жол жағасы және т.с.с.) желiнiң жер төсемi қолданылып жүрген техникалық нормаларға сай емес. Осыған байланысты Трансазиялық магистраль бойынша болжанып отырған көлемдерде халықаралық тасымалдарды жүзеге асыру үшiн Ақтоғай-Достық темiр жолын қалпына келтiру және қайта жаңғырту керек.

В связи с тем, что, начиная с 1990 года практически не приобреталась путевая техника и происходило интенсивное старение основных средств, в 2004 году предусматривается приобретение путевой техники, а именно динамических стабилизаторов пути, комплексов по механической замене шпал, машин для выправки пути и др. на сумму 4588,8 млн. тенге за счет займа ЕБРР и собственных средств.
Согласно проведенному расчету внутренняя норма прибыли проекта составляет 11%, чистая приведенная стоимость равна 177,65 млн. тенге. Период окупаемости первоначальных затрат с учетом дисконтирования 21 год (ставка дисконта 9%).
1.1.3 Электрификация участка Экибастуз - Павлодар
Одной из важнейших технических мер, обеспечивающих повышение экономической эффективности работы железнодорожного транспорта, является электрификация железных дорог. Причем чем выше грузонапряженность, тем выше экономическая эффективность электрификации железнодорожных линий. Электровозы на 33% экономичнее по расходу энергии, на их эксплуатацию требуется в 2 раза меньше затрат. Доля в себестоимости перевозок на электротяге в 1,6 раза ниже, чем на тепловозной тяге. Электрификация железных дорог решает проблемы энергоснабжения прилегающих районов, способствуя развитию в них современных производств (до 20% потребляемой магистральной железнодорожной сетью электроэнергии расходуется на нетяговых потребителей). Значительно снижается загрязнение окружающей среды и в целом улучшается экологическая обстановка.
К настоящему времени протяженность электрифицированных железнодорожных линий в Казахстане составляет около 28%, и на их долю приходится порядка 54% от объема всех железнодорожных перевозок. В целом такой уровень электрификации железнодорожной отрасли считается низким. По современным расчетам, оптимальным представляется обеспечение перевозок на электрической тяге на уровне 85%. Для достижения оптимального уровня электрификации железной дороги необходимо перевести на электрическую тягу дополнительно к уже электрифицированным линиям около 3000 км железных дорог.
Перевод на электрическую тягу участка Экибастуз - Павлодар протяженностью 234 км (с примыканием на станциях Ермак и Ушкулун) завершит электрификацию центрального региона страны с подключением Павлодарского и Экибастузского промышленных районов. Стоимость проекта оценивается в 11 560,6 млн. тенге, внутренняя норма прибыли проекта составляет 10%, чистая приведенная стоимость равна 977 млн. тенге, окупаемость - 15 лет.
Наличие избыточной дешевой электроэнергии позволит уменьшить эксплуатационные затраты и расход дизельного топлива, а также уменьшит ежегодные выбросы вредных веществ в атмосферу на 5 тыс. тонн.
1.1.4 Развитие станции Достык
Станция Достык является пограничной перегрузочной станцией и выполняет полный комплекс операций по:
приему и отправлению поездов, следующих через государственную границу;
перегрузке грузов из вагона в вагон в связи со сменой ширины колеи;
перестановке грузовых и пассажирских вагонов с тележек одной колеи на тележки другой колеи;
формированию и расформированию составов, отправляемых на сеть и прибывающих с сети дорог Казахстана.
Построенные перегрузочные места не полностью оснащены необходимыми механизмами. Объем перевозок грузов, следующих через границу без перегрузки со сменой подвагонных тележек, растет. В то же время мощность существующего пункта перестановки вагонов ограничена недостаточной емкостью парка отстоя тележек и отсутствием перспектив его развития. Основной объем работ выполняется на открытых площадках, что в климатических условиях станции ограничивает возможность выполнения этих работ по условиям безопасности и ведет к преждевременному износу механизмов. Существующее состояние станции Дружба характеризуется недостатком служебных и жилых помещений, отсутствием оргтехники, что негативно влияет на продолжительность выполнения пограничных операций.
Однопутная железнодорожная линия Актогай - Достык обеспечивает перевозку грузов местного района тяготения, а также пассажиров и грузов в международном сообщении. В настоящее время эта линия по техническому состоянию пути не соответствует требованиям, предъявляемым к международным магистралям. Кроме того, по главным конструктивным параметрам (ширине площадки, наличию обочин и др.) земляное полотно линии не соответствует действующим техническим нормам. В связи с чем, для осуществления международных перевозок по Трансазиатской магистрали в прогнозируемых объемах железная дорога Актогай - Достык нуждается в восстановлении и реконструкции.

"Достық станциясын дамыту, Ақтоғай-Достық учаскесiн нығайту" жобасы Достық-Ақтоғай учаскесiнiң 253-км-iн қайта құруды және жылына 6,8 млн. тонналық қазiргi бар көрсеткiштерiмен салыстырғанда жылына 10 млн. тоннаға дейiн өткiзу қабiлетiн ұлғайту үшiн Достық станциясының қайта өңдеу қабiлетiн нығайтуды көздейдi. Ақтоғай-Достық халықаралық көлiк магистралiнiң бас учаскесiн нығайту және сенiмдi тасу қабілетін қамтамасыз ету жүк және жолаушы айналымы көлемiн, Достық станциясының өңдеу қабiлетiн ұлғайтуға, пайдалану шығыстарын төмендетуге, сонысымен темiр жол көлiгiнiң тиiмдiлiгi мен сенiмдiлiгін арттыруға мүмкiндiк бередi.
Кiрiстер жүк тасымалдары сызбасына сәйкес және Достық станциясының импорттық бағыттағы (Қытайдан) жүктер үшiн 100% көлемiнде шекарадан өту жөнiндегi (қайта тиеу, арбашаларды ауыстыру және т.с.с.), экспорттық бағытта (Қытайға) тасымалданатын мұнайы мен рудасы бар вагондарды қайта орналастыру жөнiндегі операцияларды орындағаны үшiн алынатын қосымша алымдар есебiнен ескерiледi.
2004-2006 жылдарға арналған жобаны қаржыландыру 7166,7 млн. теңгенi құрайды, олар сұрыптау қуаттылықтарын, жүк ауласын, құрамдарды кедендiк тексеру ауласын дамытуға, қолданылып жүрген вагондардың орнын ауыстыру пунктін қайта құруға, шаруашылық-ауыз су суаққысын, тазарту ғимараттарын салуға, А және Д парктерiн жарықтандыруға қолданылады. Жүргiзiлген есептеулерге сәйкес, жоба пайдасының iшкi нормасы 37%-ды құрайды, таза келтiрiлген құны - 19 958 млн. теңге. Бастапқы шығындардың өтемділік кезеңi, дисконттауды ескергенде - 6 жыл (дисконттық ставка 9%).
Қытаймен жол қатынасында темiр жол көлiгімен тасымалдаудың тұрақты өсуiн қамтамасыз ету мақсатында "Достық-Алашанькоу халықаралық темiр жол шекаралық өткелiн, Ақтоғай-Достық темiр жол учаскесін және Қорғас халықаралық автомобиль өткiзу пунктiн одан әрі дамытудың 2004-2005 жылдарға арналған шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 26 тамыздағы N 870  қаулысы қабылданды. Осы қаулыға сәйкес "ҚТЖ" ҰҚ" АҚ Достық станциясы мен Ақтоғай-Достық учаскесiн дамыту жөнiндегi 2004-2005 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары бекiтiлдi.
1.2. Алтынсарин-Хромтау темiр жол желiсін салу
2004-2005 жылдары Алтынсарин-Хромтау жаңа темiр жол желiсiнiң құрылысын аяқтауға арналған инвестициялар 2910,0 млн. теңгені құрайды. Мынадай жұмыстар кешенi көзделіп отыр: жасанды құрылыстарды (көпiрлердi, су өткiзетiн құбырларды) салуды аяқтау, атап айтқанда: құламаларды бекіту, рисбермдерді орнату, конустарды, реттегiш дамбаларды нығайту, жағалауларды бекiту жұмыстары; жер төсемiн салу жөнiндегі жұмыстарды аяқтау, соның ішiнде тасқын суларды бұру, құламаларды бекiту және рекультивациялау; авторлық қадағалау, соның iшiнде құрылыс кезiнде анықталған ескертулердi ескере отырып, жұмыс құжаттамасын пысықтау.
1.3. Ақпараттандыру және байланысты дамыту
Темiр жол көлiгі дамуының дүниежүзілік тәжiрибесi оның қызмет етуiнiң экономикалық тиiмдiлiгiн арттыру қазiргі жағдайда байланыстың бірыңғай цифрлық желiсiмен бiрiктiрілген, өнiмдiлiгi жоғары есептеу орталықтарына негiзделетiн ең жаңа ақпараттық жүйелерді пайдаланусыз мүмкін емес екендiгiн көрсетiп отыр.
Ақпараттандырудың осы күнгi деңгейi тасымалдау процесін, темiр жол көлiгінiң инфрақұрылымын басқару жөнiндегi жаңа ақпараттық технологияларды енгізуге мүмкіндік бермейді.
Бағдарламаның негiзгi бөлiгi 2005 жылға дейін жүзеге асырылады деп жоспарланып отыр. Телекоммуникациялық желi мен автоматтандырылған басқару жүйелерiн дамытуға мынадай жобалар кiредi:
жаңа автоматтандырылған тасымалдау процесiн басқару жүйесiн құру және есептеу кешендерін бiрыңғай есептеу орталығына бiрiктiру;
автоматтандырылған диспетчерлік басқару орталығын құру;
қазiргi заманғы корпоративтік телекоммуникациялық желiнi құру және т.б.

Проект "Развитие станции Достык, усиление участка Актогай - Достык" предусматривает реконструкцию 253 км участка Актогай - Достык и усиление перерабатывающей способности станции Достык для увеличение провозной способности до 10 млн. тонн в год в сравнении с существующим показателями в 6,8 млн. тонн в год. Усиление головного участка международной транспортной магистрали Актогай - Достык и обеспечение надежной провозной способностью позволит увеличить объемы грузо- и пассажирооборота, перерабатывающую способность пограничного перехода станции Достык, снизить эксплуатационные расходы, тем самым увеличить эффективность и надежность железнодорожного транспорта.
Доходы учитываются в соответствии со схемой грузовых перевозок и за счет дополнительных сборов за выполнение станцией Достык операций по пересечению границы (перегрузка, смена тележек и др.) в размере 100% для грузов импортного направления (из Китая), по перестановке вагонов с нефтью и рудой, перевозимых в экспортном направлении (на Китай).
Финансирование проекта на 2004-2006 годы составляет 7166,7 млн. тенге, которые будут использованы на развитие сортировочных мощностей, грузового двора, парка для таможенного досмотра составов, реконструкцию действующего пункта перестановки вагонов, строительство хозяйственно-питьевого водовода, очистных сооружений, освещение парков А и Д. Согласно проведенному расчету внутренняя норма прибыли проекта составляет 37%, чистая приведенная стоимость - 19 958 млн. тенге. Период окупаемости первоначальных затрат с учетом дисконтирования 6 лет (ставка дисконта 9%).
В целях обеспечения устойчивого роста перевозок железнодорожным транспортом в сообщении с Китаем принято Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2003 года N 870 "О мерах по дальнейшему развитию международного железнодорожного пограничного перехода Достык - Алашанькоу, железнодорожного участка Актогай - Достык и международного автомобильного пункта пропуска Коргас на 2004-2005 годы". Согласно данному постановлению утвержден план мероприятий АО "НК "КТЖ" по развитию станции Достык и участка Актогай - Достык на 2004-2005 годы.
1.2 Строительство железнодорожной линии Хромтау-Алтынсарино
В 2004-2005 годах инвестиции на завершение строительства новой железнодорожной линии Хромтау-Алтынсарино составят 2910,0 млн. тенге. Предусматривается следующий комплекс работ: завершение строительства искусственных сооружений (мостов, водопропускных труб), а именно укрепление откосов, устройство рисберм, укрепление конусов, регуляционных дамб, берегоукрепительные работы; завершение работ по возведению земляного полотна, в том числе отвод паводковых вод, укрепление откосов и рекультивация; авторский надзор, в том числе доработка рабочей документации с учетом замечаний, выявленных в ходе строительства.
1.3 Информатизация и развитие связи
Мировой опыт развития железнодорожного транспорта показывает, что повышение экономической эффективности его функционирования в современных условиях невозможно без использования новейших информационных систем, базирующихся на высокопроизводительных вычислительных центрах, объединенных единой цифровой сетью связи.
Существующий сегодня уровень информатизации не дает возможности для внедрения новых информационных технологий по управлению перевозочным процессом, инфраструктурой железнодорожного транспорта.
Планируется, что основная часть программы будет реализована до 2005 года. Развитие телекоммуникационной сети и автоматизированных систем управления включает следующие проекты:
создание новой автоматизированной системы управления перевозочным процессом и объединение вычислительных комплексов в единый вычислительный центр;
создание автоматизированного диспетчерского центра управления;
создание современной корпоративной телекоммуникационной сети и другие.

2004-2006 жылдар iшiнде осы мақсатқа инвестициялардың көлемi 12759,4 млн. теңгенi немесе инвестициялардың жалпы көлемінен 12,9%-ға жуығын құрайды.
Инвестициялардың болжанып отырған көлемдерi желілік кәсiпорындарда ақпаратты енгізуден бастап орталықта қорыту және талдауға дейiн, кәсiпорынның телекоммуникациялық кешенi жүйесiнiң аяқталған үлгiсiн құруға мүмкiндiк бередi.
Жобаның негізгi экономикалық көрсеткiштерi: жоба табысының iшкi нормасы 20,3%-ды құрайды; жобаның таза келтiрiлген құны 5926 млн. теңгеге тең, жобаның өтемдiлiк мерзiмi - 7 жыл.
1.3.1. Деректер беру желiсін құру және ақпараттық жүйелердi енгiзу
Тасымалдау процесін басқарудың жаңа автоматтандырылған жүйесi орындалған жұмысты нормалауды, жедел жоспарлауды, реттеудi, есепке алу мен талдануды қоса, тасымалдау процесiнiң барлық кезеңдерiнде, жүк тасымалдауға клиенттің тапсырыс беруiн келiсуден бастап тасымалдау процесін ұйымдастыруға дейiн, барлық ақпараттық технологияларды бiрiктiретiн бiрыңғай жүйе болмақ. Оның құрылуын 2005 жылы аяқтау жоспарланып отыр.
Осы жоба шеңберiнде қазiргi заманғы базалардан және тасымалдау процесi, жылжымалы құрам, инфрақұрылым деректерiнiң қоймасынан тұратын темiр жол көлігiнiң сапалы жаңа ақпараттық ортасы құрылады.
Осы бағыт шеңберiнде республиканың темір жол саласында GSM-R жүйесiн енгiзу жөнiндегi жобаны iске асыру да көзделiп отыр. Мүмкiндiктерi кең және темiр жол көлiгi үшiн көптеген арнайы қосымшалары бар осы кешендi жүйені енгiзу тасымалдау процесiн ұйымдастыруды да, тұтастай алғанда Компанияның басқару жүйесiн де айтарлықтай жаңа сапалы деңгейге көтеруге мүмкiндiк бередi.
Жобаны iске асырудың негiзгi нәтижелерi оперативтiк-технологиялық және жалпы технологиялық байланыс мiндеттерiн шешу; СОБ; радио арқылы жоғары жылдамдықты деректер беруге көшу; пайдалану шығыстарын және техникалық қызмет көрсету шығыстарын төмендету; еңбек өнiмдiлiгiн арттыру болады.
Жобаның құны 4739,4 млн. теңгенi құрайды (LIBOR+1% ставкасы бойынша ЕҚҚДБ кредитi қаражаты есебiнен), iске асыру мерзiмi - 2004-2006 жылдар. Жобаның негiзгi экономикалық көрсеткiштері: жоба пайдасының iшкi нормасы 18%-ды құрайды; жобаның келтiрiлген таза құны 1 283,4 млн. теңгеге тең; өтемдiлiк мерзiмi - 4 жыл. Бұл ретте ЕҚҚДБ кредитін тарту мемлекеттiк кепiлдiктi талап етпейді.
Бұл бағыттағы жобаларды қаржыландыру көздері компанияның меншiктi және заемдық қаражаты болады. 2004-2006 жылдары инвестициялардың көлемi 9 561,1 млн. теңгенi құрайды.
1.3.2. Диспетчерлiк басқару жүйелерiн енгiзу
Тасымалдау процесiн басқарудың осы күнгi жүйесi, техникалық жарақталуы мен басқару әдiстерi тасымалдау процесін оңтайландыру және поездар қозғалысының қауiпсiздiгiн қамтамасыз етудiң қазiргі заманғы талаптарына жауап бермейді. Өз кезегiнде алдын ала белгiленген уақыт кезеңдерiнде поездарды тапсыру станцияларына жеткiзудi үйлестiру мәселесi жол бөлiмшелерi арасындағы мемлекетаралық тапсыру станцияларында вагондарды қабылдау және тапсыру жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыруға әсер етедi және вагондар ағынының қозғалуына кедергi келтiредi. Поездарды мемлекетаралық тапсыру станцияларына келiсiлген түрде жеткiзудi бiрыңғай басқару орталығынан алынатын поездық жағдай туралы жедел ақпарат негiзiнде жүзеге асыруға болады.
Көлiк қызметтерi рыногының кез келген өзгерiстерiне жедел жауап беру және поездардың белгiлi санаттарын өткiзу жөнiндегі жұмыстарда ұйымдастыру, сондай-ақ пайдалану қызметiн басқару тиiмділiгін арттыру үшiн тасымалдау процесiн басқарудың қазiргi үш деңгейлiк жүйесiнен екi деңгейлiк тiгiнен басқаруға көшу көзделiп отыр:
тасымалдарды басқарудың автоматтандырылған орталығы - жоғарғы деңгей;
тасымалдарды басқарудың өңiрлiк орталықтары мен басқарудың өңірлік орталықтары құқығындағы тораптық станциялар - төменгi деңгей. Жобаның құны - 3 747,0 млн.теңге. Iске асыру кезеңi - 2001-2006 жылдар.
2004-2006 жылдарға 3 198,3 млн. теңге мөлшерiнде қаражат көзделiп отыр.
1.4. Жобалау-iздестiру, ғылыми-зерттеу және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстар
Темiр жол магистральдарын салу, неғұрлым экономикалық тиiмдi жобалар мен басқарушылық шешiмдердi әзiрлеу сияқты күрделi кешендi жобаларды жүзеге асыру салалық ғылым күшiмен жүзеге асырылатын жобаларды үнемi ғылыми тұрғыдан сүйемелдеудi талап етедi.
Қазақстанның темiр жолдары КСРО Қатынас жолдар министрлiгiнiң құрамынан бөлiнiп шыққан соң барлық салалық ғылыми база Ресей мен Украинада қалды. Тасымалдарды дербес түрде желiлiк жоспарлау, техникалық және технологиялық процестердi ұйымдастыру, нұсқаулық-нормативтiк жүйенi қалпына келтiру тәжiрибесi Қазақстанда темiр жол шаруашылығының толыққанды ғылыми базасын құру қажеттiгiн көрсеттi.
Соңғы жылдары жол шаруашылығында техникалық прогресс жоғары қарқынмен iлгерiлеуде. Осы жол конструкцияларының сенiмдiлігін арттыруды сөзсiз қамтамасыз ету кезiнде поездар қозғалысы жылдамдықтарын арттыру қажеттiлiктерiнен де, қол еңбегiнiң көлемiн азайту (жаңа машиналардың тұтас бiр кешенiн құру), аса тапшы болып бара жатқан сапалы ағаштың шығынын төмендетудiң (ағаш шпалдарды, бағыттамалы бұрмалардың бұрмалы бiлеулерiн, көпiрлiк бiлеулердi темiр-бетон конструкцияларына ауыстыру) қатаң қажеттiлiгiнен де туындайды, бұл өз кезегiнде техниканың жаңа түрлерiн және жаңа технологиялар жасауды талап етедi.
Осының бәрi Қазақстанда темiр жол шаруашылығының толыққанды ғылыми базасын құру қажеттігін туғызып отыр. Сондықтан мыналар стратегиялық мiндеттер болып табылады:
отандық салалық ғылымның дамуына жәрдемдесу;
Қазақстанның қолда бар iргелi және қолданбалы ғылымын (ғылымы-зерттеу институттары, өнеркәсiптiң қорғаныс және басқа салаларының конструкторлық бюролары) темiр жол саласының ғылыми-техникалық проблемаларын шешуге тарту.
Тасымалдардың қазiргi заманғы технологияларына көшу мақсатында темiр жолдарды техникалық қайта жарақтандыру жалғастырылады, басқарудың қазiргi заманғы ақпараттық жүйесi енгiзiледi, одан әрi халықаралық көлiктік ақпараттық жүйеге бiрiктiрiлетiн автоматтандырылған ақпараттық желiлер ұйымдастырылады және дамытылады. Осыған байланысты негiзгi ғылыми зерттеулер тасымалдау процесi мен жолаушылар тасымалын басқару кешендерi кiретiн кешендi ақпараттандыруды әзiрлеуге және енгізуге, техникалық объектiлердi электрондық паспорттау жүйесiн, бухгалтерлiк есептiң автоматтандырылған жүйесiн құруға және т.с.с. бағытталған.
Ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргiзу республика темiр жолдарының өткiзу қабiлетi, темiр жол көлігінiң бәсекеге түсу қабiлетiн арттыру, республиканың транзит-көлiк әлеуетін ашу, яғни қазiргі ғаламдану жағдайында аса өзектi болып отырған тиiмдi және сенiмдi түрде жұмыс iстейтiн еуроазиялық трансконтиненталдық байланыстарды қалыптастыру проблемаларын шешуге байланысты болмақ.
Инвестициялық бағдарламада ғылыми-зерттеу, тәжiрибелiк-конструкторлық және жобалау-іздестіру жұмыстарына 1 534,2 млн. теңге сомасында инвестициялар көзделген, соның iшiнде 2004 жылы - 499,5 млн. теңге.
Осы бағдарламаны қаржыландыру көзі Компанияның меншiктi қаражаты болады.

В течение 2004-2006 годов инвестиции на эти цели составят около 12759,4 млн. тенге или порядка 12,9% общего объема инвестиций.
Предполагаемые объемы инвестиций позволят создать законченную модель системы телекоммуникационного комплекса предприятия, начиная от ввода информации на линейных предприятиях до обобщения и анализа в центре.
Основные экономические показатели проекта: внутренняя норма прибыли проекта составляет 20,3%; чистая приведенная стоимость проекта равна 5926 млн. тенге; срок окупаемости проекта - 7 лет.
1.3.1 Создание сети передачи данных и внедрение информационных систем
Новая Автоматизированная система управления перевозочным процессом будет представлять собой единую систему, интегрирующую все информационные технологии управления грузовыми перевозками от согласования заявок клиентов на перевозку грузов до организации перевозочного процесса на всех его этапах, включая нормирование, оперативное планирование, регулирование, учет и анализ выполненной работы. Ее создание планируется завершить в 2005 году.
В рамках данного проекта будет создана качественно новая информационная среда железнодорожного транспорта, включающая современные базы и хранилища данных перевозочного процесса, подвижного состава, инфраструктуры.
В рамках данного направления предполагается также реализация проекта по внедрению системы GSM-R в железнодорожной отрасли республики.
Внедрение этой комплексной системы с широкими возможностями и множеством специализированных для железнодорожного транспорта приложений позволит поднять на принципиально новый качественный уровень как организацию перевозочного процесса, так и в целом систему управления Компанией.
Основными результатами реализации проекта будут решение задач оперативно-
технологической и общетехнологической связи; СЦБ; переход к высокоскоростной передаче данных по радио; снижение эксплуатационных расходов и расходов на техническое обслуживание; повышение производительности труда.
Стоимость проекта составляет 4739,4 млн. тенге (за счет средств кредита ЕБРР по ставке LIBOR + 1%), сроки реализации - 2004-2006 годы. Основные экономические показатели проекта: внутренняя норма прибыли проекта составляет 18%; чистая приведенная стоимость проекта равна 1283,4 млн. тенге; срок окупаемости проекта - 4 года. При этом привлечение кредита ЕБРР не потребует государственной гарантии.
Источниками финансирования проектов данного направления будут собственные и заемные средства компании. Объем инвестиций в 2004-2006 годы составит 9 561,1 млн. тенге.
1.3.2 Внедрение диспетчерских систем управления
В настоящее время существующая система управления, техническая оснащенность и методы руководства перевозочным процессом не отвечают современным требованиям оптимизации процесса перевозок и обеспечения безопасности движения поездов. В свою очередь проблема координирования подвода поездов на передаточные станции в заранее установленные периоды времени влияет на организацию работ по приему и сдаче вагонов на межгосударственных передаточных станциях между отделениями дорог и затрудняет продвижение потока вагонов. Согласованный подвод поездов на межгосударственные передаточные станции можно осуществить на основе оперативной информации о поездной обстановке из единого центра управления.
В целях оперативного реагирования на любые изменения рынка транспортных услуг и организации работы по пропуску определенной категории поездов, а также для повышения эффективности управления эксплуатационной деятельностью предусматривается переход от существующей трехуровневой системы перевозочным процессом на двухуровневую вертикаль:
автоматизированный центр управления перевозками - верхний уровень;
региональные центры управления перевозками и узловые станции на правах региональных центров управления - нижний уровень. Стоимость проекта - 3747,0 млн. тенге. Период реализации 2001-2006 годы.
На 2004-2006 годы предусматриваются средства в размере 3198,3 млн. тенге.
1.4 Проектно-изыскательские, научно-исследовательские и опытно-конструкторские работы
Осуществление таких сложных комплексных проектов, как например, строительство железнодорожных магистралей, выработка наиболее экономически целесообразных проектных и управленческих решений требует постоянного научного сопровождения осуществляемых проектов силами отраслевой науки.
С выделением железных дорог Казахстана из состава Министерства путей сообщения СССР вся отраслевая научная база осталась в России и на Украине. Опыт самостоятельного сетевого планирования перевозок и организации технических и технологических процессов, восстановления инструктивно-нормативной системы показал необходимость создания в Казахстане полноценной научной базы железнодорожного хозяйства.
В последние годы технический прогресс в путевом хозяйстве продвигается бурными темпами. Это обусловлено как потребностями повышения скоростей движения поездов при безусловном обеспечении повышения надежности конструкций пути, так и жесткой необходимостью снижения объемов ручного физического труда (создание целого комплекса новых машин), снижения расходов все более дефицитной качественной древесины (замена на железобетонные конструкции деревянных шпал, переводных брусьев для стрелочных переводов, мостовых брусьев), что в свою очередь требует создания новых видов техники и новых технологий.
Все это вызывает необходимость создания в Казахстане полноценной научной базы железнодорожного хозяйства. Поэтому стратегическими задачами являются:
содействие развитию отечественной отраслевой науки;
привлечение существующей фундаментальной и прикладной науки Казахстана  (научно-
исследовательские институты, конструкторские бюро оборонной и других отраслей промышленности) к решению научно-технических проблем железнодорожной отрасли.
В целях перехода на современные технологии перевозок продолжится техническое перевооружение железных дорог, будут внедрены современные информационные системы управления, организованы и развиты автоматизированные информационные сети с дальнейшей интеграцией их в международную транспортную информационную систему. В этой связи основные научные исследования направлены на разработку и внедрение комплексной информатизации, включающей комплексы управления перевозочным процессом и пассажирскими перевозками, создание системы электронной паспортизации технических объектов, автоматизированной системы бухгалтерского учета и т.д.
Проведение научно-исследовательских работ будет также связано с решением проблем пропускной способности железных дорог республики, повышения конкурентоспособности железнодорожного транспорта, раскрытия транзитно-транспортного потенциала республики, т.е. на формирование эффективных и надежно функционирующих евроазиатских трансконтинентальных связей, приобретающих в современных условиях глобализации особую актуальность.
В Инвестиционной программе на научно-исследовательские, опытно-конструкторские и проектно-изыскательские работы предусмотрены инвестиции в сумме 1534,2 млн. тенге, в том числе в 2004 году - 499,5 млн. тенге.
Источниками финансирования данной программы будут собственные средства компании.

1.5. Pecypc сақтау технологияларын енгізу
Ағымдағы шығындарды қысқарту мен өндiрiстiк-технологиялық процестердiң тиiмдiлiгiн арттырудың маңызды көзi тиiмдiлігі жоғары ресурс сақтау технологиялары мен техникалық құралдарын енгiзу болып табылады.
Жаңа pecуpc сақтау технологияларын өндiрiс процестеріне енгiзу, қазiргi заманғы диагностика құралдарын қолдану негізгi құралдарды жоспарлы-алдын ала жөндеу жүйесiнен олардың жай-күйi мен орындаған жұмысы бойынша жөндеу жүйесіне көшуге мүмкiндiк бередi.
Осы іс-шараларға электр энергиясы шығыстарын есепке алудың автоматтандырылған жүйелерi, доңғалақтардың рельстермен өзара үйлесуiн жақсарту, лубрикацияның әртүрлі жүйелерi, жылжымалы құрамның тозған бөлшектерiн қалпына келтiру жөнiндегi қондырғылар және т.б. кiредi. Pecуpc сақтай технологияларын және қазiргi заманғы диагностика, бақылау және есепке алу құралдарының экономикалық тиiмдiлігі бiршама жоғары. Қаржылық есептеулер көрсетiп отырғандай, "Pecуpc сақтау технологияларын енгiзу" жобасы дисконттық ставка 9% болғанда, өтемдi жоба болып табылады: жоба пайдасының iшкi нормасы 13% құрайды; жобаның келтірiлген таза құны 126 млн. теңге, жобаның өтемдiлігі - 7 жыл.
Барлығы темiр жол саласы шаруашылықтарында ресурс сақтау технологияларын енгiзуге барлығы 2004-2006 жылдары 1 022,8 млн. теңгенi инвестициялау көзделіп отыр.
Бұл бағдарламаны қаржыландыру көзi Компанияның меншiктi қаражаты болады.
1.6. Басқасы
Осы бөлiмге Компанияның құрылымдық бөлiмшелерiн түрлi жабдықпен жарақтандыру жөнiндегі iс-шаралар, шаруашылықтарды жетiлдiру, поездардың тиiмдi жұмыс істеуiн және қозғалыс қауiпсiздiгiн қамтамасыз ететiн оларды жаңарту және техникалық қайта жарақтандыру кіредi, мәселен, тасымалдау шаруашылығы қазiргi заманғы жеке байланыс құралдарын, сигнал беру мен байланыс шаруашылығы технологиялық жабдықты және т.с.с. жаңартуды көздеп отыр.
Тасымалдау шаруашылығы бойынша жобаларды iске асырудан күтілетiн нәтижелер:
қызметкерлердiң білiктiлiк деңгейiн көтеру, маневрлік жұмыстағы ақаулық жағдайын азайту;
маневрлiк жұмыстарды жүзеге асырушы қызметкерлерге тиiстi еңбек жағдайын қамтамасыз ету, оперативтiк байланыс сапасын жақсарту, ескiрген оперативтiк байланыс құралдарын жаңарту;
тасымалдау шаруашылығын ТПЕ талаптарына сәйкестендiру болып табылады.
Қазiргі күнгi тасымалдау бөлiмшелерi мен станциялардың қазiргi заманғы техникамен және технологиямен жарақтануы жеткiлiксiз деңгейде, жекелеген бағыттардың станциялары мен учаскелерi осы себеппен қазiрдiң өзiнде өткiзу және қайта өңдеу қабiлетi жағынан осал жерлер болып табылады.
Техникалық пайдалану ережелерi вагондарға техникалық қызмет көрсету мен жөндеудiң технологиялық процеске сәйкес жүргiзiлуiн мүлтіксiз талап етедi.
Жоғарыда көрсетiлгенге сәйкес инвестициялардың осы бағыты "ҚТЖ" ҰК" АҚ станциялары мен бөлiм пункттерiн тиiмдi жұмысты және поездар қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ететiн әр түрлi жабдықтармен жарақтандыру, шаруашылықты жаңғырту, оларды жаңарту және техникалық қайта жарақтандыру жөнiндегi iс-шараларды бiрiктiредi және негізгi мақсат - техникалық саясатқа сәйкес тасымалдау шаруашылығын ТПЕ талаптарына сәйкестендiрудi көздейдi.
Қозғалыс қауiпсiздiгiне байланысты бұзушылықтарды, ақауларды жою мақсатында бағдарламалық-ақпараттық оқыту кешенi енгізiлуде, бұл кешенде стандартты емес жағдайлар, дұрыс шешiмдi таңдау көзделген. Сондай-ақ техникалық сабақтар жүргiзiледi, бiрақ ол үшiн техникалық кабинеттердi жабдықтау және техникалық әдебиетпен, жұмыс iстейтiн макеттермен, ұйымдастыру техникасымен және т.с.с. жарақтандыру қажет.

1.5. Внедрение ресурсосберегающих технологий
Важным источником сокращения текущих затрат и повышения эффективности производственно-технологических процессов является внедрение высокоэффективных ресурсосберегающих технологий и технических средств.
Внедрение новых ресурсосберегающих технологий в производственные процессы, применение современных диагностических средств позволит перейти от планово-
предупредительной системы ремонта основных средств к системе ремонта по их состоянию и выполненной работе.
Данные мероприятия включают автоматизированные системы учета расхода электроэнергии, улучшение взаимодействия колес с рельсами, различные системы лубрикации, установки по восстановлению изношенных деталей подвижного состава и т.д.
Экономическая эффективность внедрения ресурсосберегающих технологий и современных средств диагностики, контроля и учета довольна высока. Как показывают финансовые расчеты, проект "Внедрение ресурсосберегающих технологий" при дисконтной ставке 9% является окупаемым: внутренняя норма прибыли проекта 13%; чистая приведенная стоимость проекта - 126 млн. тенге, окупаемость проекта - 7 лет.
Всего на внедрение ресурсосберегающих технологий в хозяйствах железнодорожной отрасли предусматривается в течение 2004-2006 годов инвестировать 1022,8 млн. тенге.
Источниками финансирования данной программы будут собственные средства компании.
1.6. Прочие
Данный раздел включает мероприятия по оснащению структурных подразделений компании различным оборудованием, модернизацию хозяйств, их обновление и техническое перевооружение, обеспечивающие эффективную работу и безопасность движения поездов так, например, хозяйством перевозок предусматривается приобретение современных индивидуальных средств связи, хозяйством сигнализации и связи предусмотрено обновление технологического оборудования и т.д.
Ожидаемыми результатами реализации проектов по хозяйству перевозок являются:
повышение уровня квалификации работников, снижение случаев брака в маневровой работе;
обеспечение надлежащих условий труда работников, осуществляющих маневровые работы, улучшение качества оперативной связи, обновление устаревших средств оперативной связи;
приведение хозяйства перевозок к требованиям ПТЭ.
На сегодняшний день техническое оснащение отделений перевозок и станций современной техникой и технологией имеют недостаточный уровень, станции и участки отдельных направлений по этой причине уже сейчас представляют собой узкие места в плане пропускной и перерабатывающей способности.
Правила технической эксплуатации неукоснительно требуют производство технического обслуживания и ремонта вагонов в соответствии с технологическим процессом.
В соответствии с вышеуказанным данное направление инвестиций объединяет мероприятия по оснащению станций и раздельных пунктов АО "НК "КТЖ" различным оборудованием, модернизацию хозяйств, их обновление и техническое перевооружение, обеспечивающие эффективную работу и безопасность движения поездов, и преследует основную цель - приведение хозяйства перевозок к требованиям ПТЭ, в соответствии с технической политикой.
В целях устранения нарушений, браков, связанных с безопасностью движения, внедряется программно-информационный комплекс обучения, в котором предусмотрены нестандартные ситуации, выбор правильного решения. Также проводятся технические занятия, но для этого необходимо оборудовать и оснастить технические кабинеты технической литературой, действующими макетами, оргтехникой и т.д.

2004-2006-жылдары бағдарламалық-ақпараттық оқыту кешенiн, техникалық әдебиеттi, жұмыс iстейтiн макеттердi, ұйымдастыру техникасын сатып алу және енгiзу, жаттықпа вагондарды қажеттi жабдықпен жарақтандыру жоспарланып отыр.
Қазiргi кезде тасымалдау процесiнде жұмыс iстейтiн қызметкерлерді сапалы жедел байланыс құралдарымен қамтамасыз ету бойынша дағдарысты жағдай қалыптасып отыр. Жеке пункттерде маневрлiк жұмыстарды жүргiзген кезде 1982-1990 жылдары шығарылған, моральдық және табиғи ескiрген және қазiргi кезде шығарылмайтын радиостанциялар пайдаланылады. 1982-1990 жылдары шығарылған ескiрген радиостанциялардың ауыстырылуын ескергенде, тасымалдау шаруашылығы бойынша жарақтандырудың жалпы қажеттiлігі 1 350 бiрлiктi құрайды.
Сигнал беру және байланыс шаруашылығының негiзгі техникалық құралдарының (сигнал бepу, орталықтандыру және бұғаттау, буксалардың қызып кетуiн автоматты анықтайтын құрылғылар, механикаландырылған сұрыптау дөңестерi, вокзалдық автоматика, байланыс) тозу дәрежесi едәуiр. Шаруашылық құрылғыларының техникалық жай-күйiне жасалған талдау олардың тозуы 56%-ды құрап отырғанын, ал құрылғылардың 32%-дан астамының қызмет ету мерзiмi өтiп кеткенiн көрсетiп отыр. Осыған байланысты құрылғылардың ескiруi себептi iстен шығу үлесi соңғы 3 жылда өсiп отыр.
Соның өзiнде Жамбыл - Түлкiбас - Шымкент - Арыс; Астана - Есiл - Тобыл; Қарағанды - Жарық бас жолы бойынша темiр жол учаскесiнiң 1825 км-i диспетчерлiк орталықтандырумен жабдықталмаған.
Магистральдық байланыс желiлерiнiң ұзақтығы 14000 км-дi құрайды, 18 автоматтық телеграф станциялары, АТС 96000 нөмiрi пайдаланылады. Байланыстың әуе желiлерiнiң үлесi жалпы ұзақтықтың 53%-ын құрайды, орташа тозуы 96%-ды құрайды. Батыс өңiрде ресурсы таусылған лампалық аппаратура пайдаланылуда.
Сигнал беру және байланыс шаруашылығын дамыту жобасы поездың қозғалысы кезiнде жылжымалы құрамды бақылау құрылғылары - авариялық букстардың қызуын анықтайтын аспаптарды (бұдан әрi - АБҚАА) ауыстыруды, технологиялық жабдықты жаңартуды, автоматика және байланыс құралдарын жаңғыртуды және т.с.с. болжайды.
Поезд жүрiп келе жатқанда қызып кеткен буксаларды автоматты түрде анықтау және деректердi тiркеу пунктiне беру үшiн АБҚАА құрылғылары кеңiнен қолданылған болатын, олар қазiргi кезде өндiрiстен алынып тасталған. Ал республика темiр жолының барлық учаскелерiнде АБҚАА-3 аспаптарының 221 жиынтығы және ДИСК-Б аспаптарының 157 жиынтығы жұмыс істеп тұр. Аспаптардың 85%-ы қызмет ету мерзiмi өтiп кеткен жағдайда пайдаланылып отыр. Осыған байланысты оларды анағұрлым жетiлдiрiлген ЖТҚК (жаңғыртудың техникалық құралдар жиынтығы) аспаптарымен ауыстыру қажеттiлiгi туындап отыр. "Инфотекс" ҒӨО (Ресей) шығарған бiр ЖТҚК жиынтығының құны көлiк шығындарымен бiрге 1,6 млн. теңгенi құрайды.

В 2004-2006 году планируется приобретение и внедрение программно-информационного комплекса обучения, технической литературы, действующих макетов, оргтехники, оснащение вагонов-тренажеров необходимым оборудованием.
В настоящее время сложилась критическая ситуация по обеспечению работников, задействованных в перевозочном процессе средствами качественной оперативной связи. При производстве маневровых работ на раздельных пунктах используются радиостанции 1982-1990 годов выпуска, которые морально и физически устарели и в настоящее время не производятся. Общая потребность в оснащении по хозяйству перевозок, с учетом замены устаревших радиостанций выпуска 1982-1990 годов, составляет 1 350 единиц.
Основные технические средства хозяйства сигнализации и связи (сигнализация, централизация и блокировка, устройства автоматического выявления нагрева букс, механизированные сортировочные горки, вокзальная автоматика, связь) имеют значительную степень износа. Анализ технического состояния устройств хозяйства показывает, что их износ составляет более 56%, а свыше 32% устройств имеют просроченные сроки службы. В связи с чем, доля отказов устройств по причине их старения за последние 3 года возросла.
В то же время, не оборудованы диспетчерской централизацией 1825 км участка железной дороги по главному ходу Джамбул - Тулькубас - Чимкент - Арысь; Астана - Есиль - Тобол; Караганда - Жарык.
Протяженность магистральных линий связи составляет около 14000 км, эксплуатируется 18 автоматических телеграфных станций, 96000 номеров АТС. Доля воздушных линий связи составляет 53% от общей протяженности, средний износ составляет 96%. В Западном регионе используется ламповая аппаратура, ресурс которой исчерпан.
Проект развития хозяйства сигнализации и связи предполагает замену устройств контроля подвижного состава в момент движения поезда - приборов обнаружения нагрева букс (далее - ПОНАБ), обновление технологического оборудования, модернизацию средств автоматики и связи и др.
Для автоматического обнаружения перегретых букс на ходу поезда и передачи данных в пункт регистрации широко применялись устройства ПОНАБ, которые в настоящее время уже сняты с производства. В то время, как на всех участках железной дороги республики задействовано 221 комплект приборов ПОНАБ-3 и 157 комплектов приборов ДИСК-Б. 85% приборов эксплуатируются с истекшим сроком службы. В связи с этим, возникает необходимость в замене их на более совершенные приборы КТСМ (комплект технических средств модернизации). Стоимость одного комплекта КТСМ производства НПЦ "Инфотэкс" (Россия) вместе с транспортными расходами составляет 1,6 млн. тенге.

Үш жыл бойына жыл сайын-барынша ескiргенiнен бастап 74 жиынтықты ауыстыру қажет (118,4 млн. теңге). Осы бағдарлама шеңберiнде АБҚАА құрылғыларын ЖТҚК аспаптарына ауыстыруға 35 млн. теңгенi ғана инвестициялау көзделiп отыр.
Тұтастай алғанда, сигнал беру және байланыс шаруашылығы құрылғыларының жұмыс сенiмдiлiгiн қамтамасыз ету, темiр жолдың техника-экономикалық тиiмдiлiгiн арттыру, пайдалану шығыстарын азайту және жабдықтың орташа тозуын 30-40%-ға дейiн төмендету үшiн 2004-2006 жылдардағы кезеңде 260578 млн. теңге сомасында инвестициялар қажет. Инвестициялық бағдарламада осы жылдарға 3689,1 млн. теңге, соның iшiнде электрлiк орталықтандыруды енгізуге және автобұғаттауды жаңғыртуға 816,1 млн. теңге, ПСГО тарату күшейткiштерiн ауыстыруға, моторлық-рельстiк көлiктi "КЛУБ" құрылғыларымен жабдықтауға, вагон-зертханаларды өлшеу кешендерiмен жабдықтауға, PC-46 үлгiсiндегi стационарлық радиостанцияларды сатып алуға және т.б. 2736,1 млн. теңге, АБҚАА аспаптарын ауыстыруға 35 млн. теңге, арнайы автокөлiктi жаңартуға 102,0 млн. теңге көзделiп отыр.
Сигнал беру және байланыс құралдарын қолдану тиiмдiлігінiң негізгі көрсеткiштерін есептеу әдiстемесiне сәйкес жабдыққа арналған экономикалық тиiмдiлiктiң нормативтiк коэффициентiнiң мәнi 0,15 мөлшерiнде белгiлендi. Инвестициялық бағдарлама сигнал беру және байланыс шаруашылығына 2004-2006 жылдардағы кезеңге 3689,1 млн. теңге мөлшерiндегi инвестицияларды көздеп отыр. Жоба пайдасының ішкi нормасы 21%, жобаның таза келтiрiлген құны - 2020,5 млн. теңге, дисконтталған өзін-өзі өтеу мерзiмі - 6 жыл.
Қазiргi уақытта электрмен жабдықтау шаруашылығындағы көпшiлiк құрылғылардың техникалық жай-күйi автобұғаттауды электрмен қоректендiруiнiң, электрлік орталықтандыру қосындарының, есептеу техникасының санаттылығы бөлiгiнде ТПЕ талаптарына жауап бермейді.
Жобаның мәнi түйiспе желiсiн енгiзу және жаңғырту арқылы желiлер мен кiшi станцияларды қалпына келтiруде, кiшi станцияларды, электр желiлерiн техникалық қайта жарақтандыруда, қазiргi заманғы диагностика құралдарын, соның iшiнде ультрадыбысты ақаутапқыларды, рефлектометрлердi, реле- томографтарды, электрондық қорғағыштарды, хроматографтарды, жаңа аппаратурасы бар түйiспе желiсiн, электр энергиясын коммерциялық есепке алудың автоматтандырылған жүйелерiн (ЭКЕАЖ) сынауға арналған вагон-зертханаларды енгiзуде болып отыр.
Жобаны енгiзуден күтiлетiн нәтижелер - электрмен жабдықтау құрылғыларының сенiмдiлігі мен үнемдiлiгiн қамтамасыз ету, поездар қозғалысы жылдамдығын арттыру, учаскелердiң өткiзу қабілетiн арттыру, жөндеу аралық мерзiмдердi және техникалық жұмыстан шығып қалу санын қысқарту, пайдалану шығындарын қысқарту, поездар қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету.

В течение трех лет необходимо ежегодно заменять по 74 комплекта, начиная с наиболее устаревших (118,4 млн. тенге). В рамках данной программы на замену устройств ПОНАБ на приборы КТСМ предусматривается инвестировать лишь 35 млн. тенге.
В целом, для обеспечения надежности работы устройств хозяйства сигнализации и связи, повышения технико-экономической эффективности работы железной дороги, уменьшения эксплуатационных расходов и снижения среднего износа оборудования до 30-40% за период с 2004-2006 годы необходимо инвестиций в сумме 260578 млн. тенге. Инвестиционной программой на эти годы предусматривается 3689,1 млн. тенге, в т.ч. на внедрение электрической централизации и модернизацию автоблокировки - 816,1 млн. тенге, замену трансляционных усилителей ПСГО, оборудование моторно-рельсового транспорта устройствами "КЛУБ", оборудование вагонов-лабораторий измерительными комплексами, приобретение стационарных радиостанций типа РС-46 и др. - 2736,1 млн. тенге, замену приборов ПОНАБ - 35 млн. тенге, обновление специального автотранспорта - 102,0 млн. тенге.
Согласно методике расчета основных показателей эффективности применения средств сигнализации и связи значение нормативного коэффициента экономической эффективности на оборудование определено в размере 0,15. Инвестиционная программа предусматривает на период 2004-2006 годы инвестиций в хозяйства сигнализации и связи в размере 3689,1 млн. тенге. Внутренняя норма прибыли проекта 21%; чистая приведенная стоимость проекта - 2020,5 млн. тенге, дисконтированный срок окупаемости - 6 лет.
В настоящее время в хозяйстве электроснабжения техническое состояние большинства устройств не отвечает требованиям ПТЭ в части категорийности электропитания автоблокировки, постов электрической централизации, вычислительной техники.
Суть проекта заключается в восстановлении параметров сетей и подстанций путем внедрения и модернизации контактной сети, техническом перевооружении подстанций, электрических сетей; внедрении современных диагностических средств, в том числе ультразвуковых дефектоскопов, рефлектометров, реле-томографов, электронных защит, хроматографов, вагонов-лабораторий для испытания контактной сети с новой аппаратурой, автоматизированных систем коммерческого учета электроэнергии (АСКУЭ).
Ожидаемые результаты от внедрения проекта - обеспечение надежности и экономичности устройств электроснабжения, увеличение скорости движения поездов, повышение пропускной способности участков, сокращение межремонтных сроков и числа технических отказов, сокращение эксплуатационных затрат, обеспечение безопасности движения поездов.

Диагностикалық құралдарды енгiзуге, электрмен жабдықтау шаруашылығын техникалық қайта жарақтандыруға 2004-2006 жылдары 2722,5 млн. теңгенi инвестициялау жоспарланып отыр. Осы инвестициялар мiндеттi түрдегi инвестициялар санатына жатады, өйткені олар шаруашылық объектiлерiн ТПЕ талаптарына сәйкестендiруге, поездар қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуге бағытталған инфрақұрылым элементтерiн жаңғыртуға тiкелей байланысты.
Диагностикалық аспаптарды енгізу мынадай салаларда көзделіп отыр:
Түйiспе желiсi - оқшаулау жай-күйiн, тiректердiң көтеру қабілетiн, электрлiк жалғағыштардың өткiзгiштiгiн (қызуын), түйіспе сымының тозуын диагностикалау. Түйiспе желiсi электрондық аппаратурамен жарақтандырылған вагон-зертханалармен реттеудiң баллдық бағасын белгiлеу процесiн автоматтандыру.
Тартымдық кiшi станциялар-трансформаторлық майдың хромотаграфиялық талдауын жүргiзу арқылы күш трансформаторларының, оқшаулаушы майларда судың болуын анықтауға арналған аспаптардың жағдайын диагностикалау. Қызған жерлерiн өлшеу, май толтырылған аппараттардың (трансформаторлар, сөндiргiштер, күш конденсаторлары, реакторлар) iшiндегi көрiнбейтiн қызудың пайда болуын анықтау арқылы кiшi станцияның электрлiк схема жалғағыштарының сенiмдiлiгiн белгiлеу.
"Өрт сөндiру және қалпына келтiру поездарының негізгі құралдарын қалпына келтiру және жаңарту" жобасын iске асыру қорытындысы темiр жол көлiгiндегi өрттер мен авариялық жағдайлардың зардаптарын жедел жою үшін өрт сөндiру және қалпына келтiру поездарының техникалық жарақтану деңгейiнiң артуы болуы тиiс.
Өрт сөндiру және қалпына келтiру поездары жылжымалы құрамының техникалық жағдайы өте қанағаттанарлықсыз күйде. Олар сапалық тозып қана қойған жоқ, олардың табиғи тозу дәрежесi де өте жоғары. ТПЕ талаптарына сәйкес деполық және күрделi жөндеуден өту мерзімi өтiп кеткен вагондарға өрт сөндiруге және қалпына келтiру жұмыстарына шығуға тыйым салынған, соның салдарынан, поездардың жүру жолында қозғалыс қауiпсiздігі қамтамасыз етілмейдi.
Жобада бөлiмшелердiң қалыпты жұмыс iстеуi үшiн қажетті құралдардың (машиналар, жабдық, түрлі агрегаттар және т.б.) көлемдерi келтiрiлген. Алайда "ҚТЖ" ҰК" АҚ-та жеткiлiкті қаражаттың болмауына байланысты жоғарыда аталған көлемдер қысқартылып, осы жобада талап етiлетiн көлемнің азғана бөлiгi көрсетілдi. Мәселен, осыдан бұрын айтылғандай, соңғы 10 жыл iшiнде темiржолдық жүрiстегi бір де бір кранның сатып алынбауына қарамастан, жүк көтергіш крандарды сатып алу көзделмеген (олардың құны жоғары болуына байланысты). Өзге жабдықтан басқа жобада 6 өрт сөндiру автомашинасын (барлығы 21 машина керек), 3 тpaктop (27), 3 гидравликалық және қалпына келтiру поездары үшiн ХЕШ көтергiш қондырғысын (15) сатып алу көзделген.
Сонымен қатар, осы бағытқа салынатын инвестициялардың экономикалық әсерiн бағалау үшiн күтілетiн кiрiстiң көлемiн белгiлеу қажет. Алайда, осы жағдайда инвестициялар тиiмдiлiгін бағалау біршама қиынға соғады. Өйткенi жабдық осы жағдайда авариялық жағдайларды жойған кезде ғана қолданылады, ал басқа уақытта пайдаланылмайды және мiндеттерiн орындау үшін толық дайындықта болуы тиiс. Осыған байланысты жоба тиiмдiлігінiң бағасын нормативтерге сәйкес көлемде өртке қарсы және қалпына келтіру жұмыстарын жедел және сапалы орындап, авариялық жағдайларды жою кезiндегi материалдық зиян мөлшерiн қысқарту тұрғысынан қараған жөн.

На внедрение диагностических средств, техническое перевооружение хозяйства электроснабжения планируется инвестировать на 2004-2006 годы 2722,5 млн. тенге. Данные инвестиции относятся к категории обязательного типа, так как напрямую связаны с приведением объектов хозяйства в соответствие с требованиями ПТЭ, с модернизацией элементов инфраструктуры, направленных на обеспечение безопасности движения поездов.
Внедрение диагностических приборов предусматривается в следующих областях:
Контактная сеть - диагностика состояния изоляции, несущей способности опор, проводимости (нагрева) электросоединений, износа контактного провода. Автоматизация процесса определения бальной оценки регулировки контактной сети, вагонами-лабораториями, оснащенными электронной аппаратурой.
Тяговые подстанции - диагностика состояния силовых трансформаторов путем проведения хромотаграфического анализа трансформаторного масла, приборов для определения содержания воды в изоляционных маслах. Определение надежности соединений электрической схемы подстанции замерами мест нагрева, появления невидимого нагрева внутри аппаратов, заполненных маслом (трансформаторы, выключатели, силовые конденсаторы, реакторы).
Итогом реализации проекта "Восстановление и обновление основных средств пожарных и восстановительных поездов" должно стать повышение уровня технической оснащенности пожарных и восстановительных поездов для оперативного устранения последствий пожаров и аварийных ситуаций на железнодорожном транспорте.
Техническое состояние подвижного состава пожарных и восстановительных поездов находится в крайне неудовлетворительном состоянии. Они не только морально устарели, но и очень высока степень физического износа. Согласно требованиям ПТЭ, вагонам с просроченными деповским и капитальным ремонтами выезд на тушение пожаров и восстановительные работы запрещен, как следствие, не обеспечивается безопасность движения поездов в пути следования.
В проекте приведены объемы необходимых для нормального функционирования подразделений средств (машины, оборудование, различные агрегаты и т.д.). Однако, в связи с отсутствием достаточных средств у АО "НК "КТЖ" вышеуказанные объемы были сокращены и в настоящем проекте указана только небольшая часть из требуемого объема. Так, например, не заложена покупка грузоподъемных кранов (в связи с их высокой стоимостью), несмотря на то, что, как отмечалось ранее, за последние 10 лет не было закуплено ни одного крана на железнодорожном ходу. Проектом помимо прочего оборудования предусматривается закуп 6 пожарных автомашин (всего требуется 21), 3 тракторов (27), 3 гидравлических и подъемных установок ХЕШ для ВП(15).
В то же время, чтобы оценить экономический эффект от вложения инвестиций в данное направление необходимо определить объем ожидаемого дохода. Однако, в данном случае, оценка эффективности инвестиций весьма затруднительна. Поскольку оборудование в данном случае применяется только при ликвидации аварийных ситуаций, а в остальное время не используется и должно находиться в полной готовности для выполнения задач. В этой связи, оценку эффективности проекта следует рассматривать с точки зрения сокращения размеров материального ущерба при ликвидации аварийных ситуаций при оперативном и качественном выполнении противопожарных и восстановительных работ в необходимом согласно нормативам объеме.

Тұтас алғанда "Өзгесі" бөлiмi бойынша 2004-2006 жылдары жалпы сомасы 12861,2 млн. теңге инвестициялар көзделедi.
"ҚТЖ" ҰК" АҚ-тың магистралдық темiр жол желiсiн дамыту" бөлiмi "ҚТЖ" ҰK" АҚ-ты дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған жоспарына қосымшада берiлген.
"Магистралдық ДГҚ (GETS)" тепловоздарын жаңғырту жобасының шеңберiнде "ҚТЖ" ҰK" АҚ General Electric Tranportation System шығарған 54 дизель-генераторлық қондырғыларын тартылған кредит есебiнен сатып алады. Кредит сомасы 32428046 АҚШ доллары. Қаражат тарту шарттары: кредит ABH AMRO NB банкінен мерзімi 8 жылға алынады, LIBOR сыйақы ставкасы + 0,13%. Кредитті өтеу 6 айда 1 рет 16 тең бөлiкпен төленедi. Кредиттi өтеудің басы 2004 жылғы 15 қазаннан басталады. Кредиттi тарту кредитті қамтамасыз етудiң мемлекеттiк кепiлiн талап етпейдi - АҚШ-тың Exim Ваnkтың кепiлi. Алынған дизель-генераторлық қондырғылар "Локомотив" АҚ берiлетін болады.
Бағдарламаны іске асырудан күтiлетiн нәтиже
Инвестициялық бағдарламаны iске асырудың нәтижесi жаңа технологиялар мен техникаға ауысу арқылы саланың техникалық жай-күйiн және, тиiсiнше, 2-бөлiмде айтылған темiр жол жүйесiнiң тұрақтылық индикаторларын айтарлықтай жақсарту болуы тиiс.
Бағдарламада көзделген жобаларды iске асыру нәтижесiнде негізгi өндiрiстiк қорлардың тозу және ескiру дәрежесi 55% деңгейiнде күтiп отыр, бұл осы көрсеткiштiң басталу мәнi болып табылады. Осыған байланысты, негiзгi қорларды әрi қарай қалпына келтiру үшiн инвестициялар салу қажет.
Саланың ғылыми-техникалық даму бағдарламалары темiр жол көлiгі инфрақұрылымының сапалық өзгерiстерiн қамтамасыз етуi, әрi қарай инвестицияларды тарту үшiн жағдай жасауы, клиенттерге және жолаушыларға көрсетiлетiн қызметтi жақсартуы, поездардың қозғалыс қауiпсiздігін арттыруы тиiс. Инвестициялық бағдарламада болжанып отырған саланың ғылыми әлеуетiн дамытуға арналған қаражат көлемiн игеру ҒЗТКӘ-ға арналған қаражат деңгейiн сипаттайтын көрсеткiштiң қазiргi кездегi 0,1%-дан 2005 жылдың соңына қарай 2%-ға 1 өсуiне қол жеткiзуге мүмкiндiк бередi. Бұл ретте, осы көрсеткiштiң тек ең төменгi айтарлықтай мәнiне қол жеткiзiлетiнiн атап өту қажет.
________________________
1   Көрсеткiштiң мәнi 2004 жылдан бастап тасымалдау тарифтерiнiң инфляция индексiнiң шамасына +1%-ға өсуiмен есептелген таза кiрiс көлемiне белгiленген.
2006 жылдың басына қарай саланы ақпараттандыру жөнiндегі мiндеттердiң айтарлықтай бөлiгi шешiлетiн болады. Телекоммуникациялардың қазiргi заманғы жүйесi қызметтiң негізгi салаларындағы (жолаушылар мен жүк тасымалдау, инфрақұрылым, маркетинг, қаржы, экономика) жаңа ақпараттық басқару жүйелерiнiң айқын және толассыз жұмыс iстеуiн қамтамасыз eтугe мүмкiндiк бередi. Тасымалдау процесi тасымалдарды бiрыңғай басқару орталығынан басқарылады. Айтарлықтай бөлiгінде сала объектiлерiнiң жай-күйi туралы ақпаратты жинау және бepу, оны басқарушылық шешiмдердi қабылдау үшiн өңдеу, басқарушылық әмiрлер түрiндегі жаңа ақпаратты беру және оны орындаушыларға жеткiзу болып табылатын басқару процесi iс жүзiнде толық дерлiк автоматтандырылады. Бұл бухгалтерлiк, статистикалық және жедел-техникалық ақпаратты барынша сенiмдi етуге мүмкiндiк бередi. Басқаша айтқанда, саланы басқару қазiргі заманғы техникалық деңгейде жүргiзiлетiн болады.
Алтынсарин - Хромтау жаңа желiсiнiң iске қосылуымен бiрге транзиттiк мультимодальдық тасымалдар шарттарын қамтамасыз ету мақсатында оңтайлы тұйық ұлттық темiр жол желiсiн құру жалғасын табады. Трансконтинентальдық темiр жол магистралдарының қазақстандық учаскелерi нығайтылатын және болжанып отырған жүк ағындарын, соның iшiнде транзиттiк ағындарды өткiзу үшiн дайындалынатын болады.
Жылжымалы құрам мен инфрақұрылым құрылғыларының техникалық жай-күйiн дәлдiктiң жоғары дәрежесiмен анықтауға мүмкiндiк беретiн қазiргi заманғы диагностикалық және метрологиялық құралдардың болуы жөндеудiң жоспарлы-алдын алу жүйесiнен жай-күйi бойынша жөндеу жүйесiне көшуге мүмкiндiк бередi. Мұндай жүйеге көшу локомотивтер мен вагондардың дайындық коэффициентiн арттыруға ғана емес, пайдалану паркiнде жылжымалы құрамды қосымша күтiп ұстау қажеттiлiгiнiң жойылуына да алып келедi.
2006 жылдың аяғына қарай Қазақстан темiр жолдарының техникалық дамуының жаңа деңгейiнiң айқын көрсеткiшi жолаушыларға көрсетiлетiн қызмет сапасының жақсаруы болып табылмақ. Алматы - Астана желiсiнде жол жүру уақыты қысқартылған, еуропалық стандарттарға сай жайлы жолаушы поездары пайдалануға енгiзiледi.
Ұлттық экономиканың дамуы үшiн инвестициялық бағдарламаның маңызын ескере отырып, оның тиiмділігiн қаржылық тиiмдiлiк пен күрделi қаржы салымдары арақатынасы тұрғысынан ғана емес, кеңiрек тұрғыдан - елдегi экономикалық және әлеуметтiк ахуал (экономикалық қауiпсiздiк деңгейiн арттыру, импорт алмастыру, экспортты ұлғайту, жаңа жұмыс орындарын құру, халықтың бiлiм және бiлiктiлiк деңгейiн арттыру, озық технологияларды, know-how-ды және т.с.с. меңгеру, валюта бағамын тұрақтандыру) бағалаған жөн.
Инвестициялық бағдарламаға өзiн-өзi тез өтейтiн тиiмдi жобалар да (ақпараттандыру, ресурс сақтау технологиялары және т.б.), өзiн-өзi ақтау мерзiмi ұзақ немесе өзiн-өзi мүлдем ақтамайтын жобалар да енгiзiлгенiн атап өту қажет. Атап айтқанда, жаңа темiр жол желілерiн салу; қозғалыс қауiпсiздiгiн және табиғат қорғауды қамтамасыз етумен байланысты жобалар сияқты және т.с.с. жобалар.

В целом по разделу "Прочие" в 2004-2006 годы предусматриваются инвестиции на общую сумму 12861,2 млн. тенге.
Раздел "Развитие магистральной железнодорожной сети АО "НК "КТЖ" на 2004-2006 годы" представлен также в приложении к Плану развития АО "НК "КТЖ" на 2004-2006 годы.
В рамках проекта "Модернизация магистральных тепловозов ДГУ (GETS)" АО "НК "КТЖ" приобретет 54 дизель-генераторных установок производства General Electric Tranportation System за счет привлеченного кредита. Сумма кредита 32428046 долл.США. Условия привлечения средств: кредит будет получен в банке ABN AMRO NV на срок 8 лет, ставка вознаграждения LIBOR + 0,13% годовых. Погашение кредита производится 16 равными частями 1 раз в 6 месяцев. Начало погашения кредита 15 октября 2004 года. Привлечение кредита не требует государственной гарантии обеспечения кредита - гарантия Exim Bank США. Полученные дизель- генераторные установки будут переданы в АО "Локомотив".
Ожидаемый результат от реализации Программы
Итогом реализации Инвестиционной программы должно стать существенное улучшение технического состояния отрасли путем "прорыва" к новым технологиям и технике и, соответственно, индикаторов стабильности железнодорожной системы, о которых упоминалось в разделе 2.
В результате реализации предусмотренных программой проектов степень износа и старения основных производственных фондов ожидается на уровне 55%, что является пороговым значением данного показателя. В этой связи, для дальнейшего восстановления основных фондов необходимо вложение инвестиций.
Программы научно-технического развития отрасли должны обеспечить качественные изменения инфраструктуры железнодорожного транспорта, создать условия для дальнейшего привлечения инвестиций, улучшить обслуживание клиентов и пассажиров, повысить безопасность движения поездов. Освоение намечаемого инвестиционной программой объема средств на развитие научного потенциала отрасли позволит достичь увеличения показателя, характеризующего уровень средств на НИОКР, с 0,1% в настоящее время до 2% к концу 2005
года 1 . При этом, необходимо отметить, что достигается лишь минимальное значение этого показателя.
_____________________________
1 Значение показателя определено к объему чистого дохода, рассчитанному с повышением тарифов на перевозки начиная с 2003 года на величину индекса инфляции + 1%.
К началу 2006 года значительная часть задач по информатизации отрасли будет решена. Современная сеть телекоммуникаций позволит обеспечить четкое и бесперебойное функционирование новых информационных систем управления в основных сферах деятельности (перевозки пассажиров и грузов, инфраструктура, маркетинг, финансы, экономика). Перевозочный процесс будет управляться из единого центра управления перевозками. Процесс управления, в значительной степени представляющий собой сбор и передачу информации о состоянии объектов отрасли, переработку ее для выработки управленческих решений, выдачу новой информации в виде управленческих команд и доведение ее до исполнителей, будет практически полностью автоматизирован. Это позволит сделать бухгалтерскую, статистическую и оперативно-техническую информацию максимально достоверной. Иными словами, управление отраслью будет осуществляться на современном техническом уровне.
С вводом в эксплуатацию новой линии Алтынсарин - Хромтау будет продолжено создание оптимальной замкнутой национальной сети железных дорог в целях обеспечения условий транзитных мультимодальных перевозок. Казахстанские участки трансконтинентальных железнодорожных магистралей будут усилены и подготовлены к пропуску прогнозируемых грузопотоков, в том числе и транзитных.
Наличие современных диагностических и метрологических средств, позволяющих с большой степенью точности определять техническое состояние подвижного состава и устройств инфраструктуры, позволит полностью завершить переход от планово-предупредительной системы ремонта к системе ремонта по состоянию. Такой переход даст возможность не только увеличить коэффициент готовности локомотивов и вагонов, но и приведет к отмене необходимости дополнительного содержания подвижного состава в эксплуатируемом парке.
Наиболее наглядным показателем нового уровня технического развития железных дорог Казахстана к концу 2006 года будет являться улучшение качества обслуживания пассажиров. На линии Алматы - Астана будут введены в эксплуатацию комфортабельные пассажирские поезда европейских стандартов с сокращенной продолжительностью следования.
Оценку эффективности инвестиционной программы в силу его значения для развития национальной экономики следует оценивать не только с точки зрения соотношения финансовых выгод и вложений капитала, но и в более широком контексте - с точки зрения экономической и социальной обстановки в стране (повышение уровня экономической безопасности, импортозамещение, увеличение экспорта, создание новых рабочих мест, повышение уровня образования и квалификации населения, освоение передовых технологий, know-how и т.п., стабилизация валютного курса).
Необходимо отметить, что в Инвестиционную программу включены как быстроокупаемые     эффективные проекты (информатизация, ресурсосберегающие технологии и др.), так и проекты, которые имеют либо длительный срок окупаемости, либо вообще являются неокупаемыми. В частности такие проекты, как строительство новых железнодорожных линий; проекты, связанные с обеспечением безопасности движения и охраны природы и т.п.

Осы Инвестициялық бағдарламаның iске асырылуынан болатын 2004-2006 жылдардың iшiндегi орташа жылдық экономикалық әсердi 13527,6 млн. теңгеге бағалауға болады. Бұл ретте күрделi салымдар сомалары 98903,9 млн. теңгенi құрайды. Инвестициялық бағдарлама тиiмдiлiгіне жасалған есептеулер оның өзiн-өзi өтеу мерзiмi шамамен 10 жылды құрайтынын көрсетiп отыр.
Инвестициялық бағдарламаны iске асыру саланың техникалық қайта жарақтануын қамтамасыз етуге; жаңа темiр жол желiлерiн пайдалануға берудiң арқасында географиялық тұрғыдан қол жетiмдiлiгiн арттыруға; темiр жол көлiгi қызметiнiң тиiмділігiн арттыруға мүмкiндiк бередi және жалпы ел экономикасының өсуiне ықпал ететiн болады.
Әлем темiр жолдарының тәжiрибесi және жасалған есептеулер белгiленген инвестицияларды енгiзу кезiнде жоғары қайтарымға қол жеткiзiлетiндiгiн көрсетедi.
МАҢЫЗДЫ КӨРСЕТКIШТЕРДІҢ БОЛЖАМЫ
Маңызды көрсеткiштердiң болжамы "ҚТЖ" ҰK" АҚ-ты дамытудың жоспарына қосымшаларда (1, 2, 3, 4, 5-ҰK нысандары) берiлген.
"Қазақстан темір жолы"
ұлттық компаниясы"
акционерлік қоғамын дамытудың
2004-2006 жылдарға арналған
жоспарына 1-қосымша
2004-2006 жылдарға арналған
"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы"
акционерлік қоғамының магистральдық темір
жол желісін дамыту
1. Кiрiспе
Осы бөлiм "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамының (бұдан әрi - "ҚТЖ" ҰK" AҚ) магистралдық темiр жол желiсiнiң кешенiн дамытудың орташа мерзiмдi перспективаға арналған негiзгi бағыттарын көрсетедi.
Қазiргi уақытта магистралдық темiр жол желiсi Қазақстан Республикасы көлiк-коммуникация кешенi жүк айналымының 60 пайыздан артығын және жолаушылар айналымының жартысынан артығын қамтамасыз етедi.
Қазақстанның, Ресейдiң, Қытайдың, сондай-ақ Орталық Азия өңiрi елдерi экономикасының серпiндi өсуi және институционалдық түрленулерi ұлттық магистралдық темiр жол желiсiнiң қызметтерiне неғұрлым жаңа сапалық талаптар қоюда.
Қазiргi заманғы жаhандану дәуiрiнде тиiмдi және сенiмдi қызмет атқаратын еуразиялық трансконтинентальдық байланыстарды қалыптастыру ерекше маңыздылық сипат алуда. Бұл негiзiнде қарқынды дамып жатқан әлем жағдайында ұлттық және өңiрлiк мүдделердi қамтамасыз ету үшiн мемлекетаралық ынтымақтастық жатқан сауда-экономикалық, ғылыми-техникалық және мәдени байланыстардың кеңеюiмен байланысты.
Халықаралық көлiк маршруттары әр түрлi мемлекеттердiң көлiк желiлерiнiң жекелеген учаскелерiнiң негiзiнде олардың халықаралық қатынастардағы тасымалдар бойынша қызметiн бiрiктiру және реттеу жолымен құрылады. Мұндай жүйелердiң тиiмдi қызмет етуi аумақтары бойынша маршрут өтетiн барлық мемлекеттердiң келiсiлген қызметi және әрбiр мемлекеттiң ұлттық шекаралары шегiнде сапалы темiр жол болған жағдайда ғана қамтамасыз етiлуi мүмкiн. Алайда негiзгi техникалық сипаттамалары (аралықтардағы басты жолдардың саны, поездар қозғалысының есептiк жылдамдығы, әртүрлi деңгейлерде автомобиль жолдарымен қиылысуы және т.б.) бойынша қазақстандық темiр жолдар халықаралық стандарттардың талаптарына сәйкес келмейдi.
Соңғы жылдары магистралдық темiр жол желiсiнiң инфрақұрылымын жаңарту мен жаңғыртудағы артта қалушылық көкейкестi бола түсуде, әсiресе жүк тасымалдарына сұраныс күрт ұлғаятын күзгi-қысқы маусымда шиеленiсуде. Осыған байланысты бұл проблема темiр жолдың жұмысына ғана емес, сондай-ақ елдiң бүкiл экономикасының дамуына да терiс әсер етуi мүмкін.
Сондықтан магистралдық жолдарды қалпына келтiру мен дамытудың негізгi мақсаты республика аумағы бойынша жүктер мен жолаушыларды оңтайлы бағыттармен және маршруттармен тасымалдауды қамтамасыз ету, сондай-ақ елдiң транзиттiк әлеуетiн дамыту болып табылады. Бұған мынадай мiндеттердi шешу арқылы қол жеткiзiледi:
- жолдың жоғарғы құрылысын жаңғырту;
- Қазақстанның тұйықталған темiр жолдар желiсiн құру;
- Еуразиялық және Трансазиялық темiр жол магистралдарының транзиттiк учаскелерiн дамыту.
Тасымалдардың өсуi көлiк кешенi кәсiпорындарының кiрiстерiнiң өсуiн, олардың жұмысының қаржы-экономикалық көрсеткiштерiнiң жақсаруын, меншiк инвестициялық мүмкiндiктерiнiң ұлғаюын тудырады.

Среднегодовой экономический эффект от реализации настоящей Инвестиционной программы можно оценить за 2004-2006 годы - в 13527,6 млн. тенге. Суммы капитальных вложений при этом составят 98903,9 млн. тенге. Расчет эффективности Инвестиционной программы показывает, что срок ее окупаемости составляет примерно 10 лет.
Реализация Инвестиционной программы позволит обеспечить техническое перевооружение отрасли; повышение географической доступности железнодорожного транспорта благодаря вводу в эксплуатацию новых железнодорожных линий; повышение эффективности деятельности железнодорожного транспорта и будет способствовать росту экономики страны в целом.
Опыт железных дорог мира и проведенные расчеты свидетельствуют о высокой отдаче при внедрении намеченных инвестиций.
ПРОГНОЗ ВАЖНЕЙШИХ ПОКАЗАТЕЛЕЙ
Прогноз важнейших показателей представлен в приложениях (формы НК - 1, 2, 3, 4, 5) к Плану развития АО "НК "КТЖ".
Приложение 1
к Плану развития
АО "НК "Казакстан темiр жолы"
на 2004-2006 годы
Развитие магистральной железнодорожной сети
Акционерного общества "Национальная компания
"Казакстан темiр жолы" на 2004-2006 годы
1. Введение
Настоящий раздел отражает основные направления развития комплекса магистральной железнодорожной сети Акционерного общества "Национальная компания "Казакстан темiр жолы"
(далее - АО "НК "КТЖ") на среднесрочную перспективу.
В настоящее время магистральная железнодорожная сеть обеспечивает более 60 процентов грузооборота и более половины пассажирооборота транспортно-коммуникационного комплекса Республики Казахстан.
Динамичный рост и институциональные преобразования экономики Казахстана, России, Китая, а также стран Центральноазиатского региона предъявляют новые более качественные требования к услугам национальной магистральной железнодорожной сети.
Формирование эффективных и надежно функционирующих евроазиатских трансконтинентальных связей приобретает в современных условиях глобализации особую актуальность. Связано это с расширением торгово-экономических, научно-технических и культурных связей, в основе которых лежит межгосударственное сотрудничество для обеспечения национальных и региональных интересов в условиях бурно развивающегося мира.
Международные транспортные маршруты формируются на основе отдельных участков транспортных сетей различных государств путем объединения и упорядочения их деятельности по перевозкам в международном сообщении.
Эффективное функционирование таких систем может быть обеспечено только при условии согласованной деятельности всех государств, по территориям которых проходит маршрут, и при наличии качественного железнодорожного пути в пределах национальных границ каждого государства. Однако по основным техническим характеристикам (количество главных путей на перегонах, расчетная скорость движения поездов, пересечения с автомобильными дорогами в различных уровнях и т.п.) казахстанские железные дороги не соответствуют требованиям международных стандартов.
В последние годы отставание в обновлении и модернизации инфраструктуры магистральных железнодорожных путей становится все актуальнее, особенно обостряясь в осенне-зимний период, когда резко увеличивается спрос на грузоперевозки. В связи с этим эта проблема может самым негативным образом сказаться не только на работе железной дороги, но и на развитии всей экономики страны.
Поэтому основной целью реабилитации и развития магистральных путей является обеспечение перевозок грузов и пассажиров на территории республики по оптимальным направлениям и маршрутам, а также развитие транзитного потенциала страны. Это достигается путем решения следующих задач:
модернизация верхнего строения пути;
- формирование замкнутой сети железных дорог Казахстана;
- развитие транзитных участков Евроазиатской и Трансазиатской железнодорожных магистралей.
Рост перевозок обусловит увеличение доходов предприятий транспортного комплекса, улучшение финансово-экономических показателей их работы, увеличение собственных инвестиционных возможностей.

2. Магистралдық темiр жол желiсiнiң
қазiргі жай-күйiн талдау
Магистралдық желiнiң негiзгі қорлары Компания активтерiнiң жалпы сомасының 82%-ың, ал магистралдық желiнiң негiзгi қорларының құрылымында жол шаруашылығы 94%-дан артығын құрайды.
Қазақстан темiр жолдарының пайдалану ұзындығы 13,6 мың км құрайды, соның iшiнде қос жолды желiлер - 4,7 мың км (35 %), электрлендiрiлгендерi - 3,7 мың км (27%) құрайды. Бас жолдардың жазылмалы ұзындығы - 18,4 мың км, станциялық және арнайы жолдар - 6,1 мың км.
Талдау қазiргi уақытқа дейiн жолды күрделi жөндеу өте төмен көлемдерде жүргiзiлгенiн көрсетедi. Соның нәтижесiнде темiр жол көлігі инфрақұрылымының негiзгi қорларының табиғи және моральдық тозуы жинақталған.
Магистралдық темiр жол желiсiнiң ағымдық жай-күйi мынадай негiзгi сәттермен сипатталады:
- негiзгi қорлардың елеулi табиғи және моральдық тозуы;
- құрылғылардың талап етiлетiн сенiмдiлiгiн қамтамасыз етпейтiн жоғары ақаулығы;
- магистралдық темiр жол желiсiн пайдаланудың дәстүрлi технологияларын қолданудың үлкен үлесi, ол жоғарғы еңбек және ресурс сыйымдылығына әкелiп соғады.
Магистралдық темiр жол желiсiнiң осындай техникалық жағдайы материалдық және еңбек шығындарының ұлғаюына әкелiп соғады, магистралдық темiр жол желiсiнiң технологиялық тұрақтылығын жоғалту қаупiн тудырады, ол инвестициялардағы елеулi қажеттiлiктi анықтайды.
Магистралдық темiр жол желiсiнiң негiзгі проблемалары төменде шаруашылықтар бойынша бөлiп көрсетiлген.
2.1. Жол шаруашылығы
Жол шаруашылығының негiзгi қорларының құрылымында 94% құрылыстарға келедi. Олардың жай-күйi мынадай көрсеткiштермен сипатталады (1-кестe).
1-кесте
Темiр жолдың жай-күйi
___________________________________________________________________
NN  |        Көрсеткiштер                    |  Өлшем    | 2003 ж.
|                                        |  бiрлiгi  |
____|________________________________________|___________|__________
1    Темiрбетон шпалдардағы бас жолдың
ұзындығы                                   км           6835
2    Жарамсыз шпалдардың саны:                  мың дана   3949,7
%             9,4
3    Ақаулы бағыттамалы бұрмалардың саны        дана         1517
%             7,7
4    Жолда жатқан ақаулы рельстердiң саны       тiннiң км   506,0
%             2,8
5    Тоннажы артық өткiзiлген жолдың ұзындығы   км           2487
___________________________________________________________________
Жол шаруашылығы объектiлерiн күрделi жөндеу жоспарларын қалыптастыру кезiнде бұрын қолданылған инвестициялау стратегиясы жұмыстардың негiзгi көлемдерi халықаралық көлiк дәліздерiне, мұнай, көмiр, кен тасымалдау маршруттарына енетін, жолды нығайту есебiнен өткiзу қабiлетiн және поездар қозғалысының жылдамдығын арттыруды талап ететiн басым бағыттарда ғана көзделген. Сондықтан жоғарғы құрылыстың жаңа материалдары тек 2-класты жол учаскелерiнде ғана, негізiнен "Тальго" фирмасының вагондары бар жүрдек жолаушылар поезының қозғалысының ұйымдастырылуына байланысты Астана - Алматы учаскесiнде қолданылған. Халықаралық көлiк дәлiзiне енетiн басқа учаскелерде жол жай-күйiнiң нашарлауы салдарынан қозғалыс жылдамдықтары төмендедi, ол поездардың, соның iшiнде фирмалық жолаушылар поездарының жол жүру уақытының ұлғаюына әкелiп соқты. 3, 4 және 5-класты учаскелерде жолды күрделi жөндеу ескi жарамды материалдарды қолданып жүргiзiлген.
Ескi жарамды материалдарды пайдаланып орындалған жұмыстар көлемi объектiлер жай-күйiнiң қауiпсiз деңгейiн ұстап тұруға ғана мүмкiндiк бердi, алайда олардың техникалық жай-күйiн елеулi жақсарта алмады.

2. Анализ современного состояния магистральной железнодорожной сети
Основные фонды магистральной сети составляют 82% от общей суммы активов Компании, а в структуре основных фондов магистральной сети путевое хозяйство занимает свыше 94%.
Эксплуатационная длина железных дорог Казахстана составляет 13,6 тыс. км, в том числе двухпутных линий - 4,7 тыс. км (35 %), электрифицированных - 3,7 тыс. км (27%). Развернутая длина главных путей - 18,4 тыс. км, станционных и специальных путей - 6,1 тыс. км.
Анализ показывает, что до настоящего времени капитальный ремонт пути производился в крайне низких объемах. В результате чего, шло накопление физического и морального износа основных фондов инфраструктуры железнодорожного транспорта.
Текущее состояние магистральной железнодорожной сети характеризуется следующими основными моментами:
- значительный физический и моральный износ основных средств;
- высокая дефектность устройств, не обеспечивающая требуемую надежность;
- большая доля применения традиционных технологий эксплуатации магистральной железнодорожной сети, что приводит к повышенной трудоемкости и ресурсоемкости.
Такое техническое состояние магистральной железнодорожной сети влечет за собой увеличение материальных и трудовых затрат, создает опасность потери технологической устойчивости магистральной железнодорожной сети, что определяет значительную потребность в инвестициях.
Основные проблемы магистральной железнодорожной сети приведены ниже с разбивкой по хозяйствам.
2.1. Путевое хозяйство
В структуре основных фондов путевого хозяйства 94% приходится на сооружения. Их состояние характеризуется следующими показателями (таблица 1).
Таблица 1
Состояние железнодорожного пути
_____________________________________________________________________
NN |                Показатели                  |Ед.изм. |2003 г.   !
____________________________________________________________________!
1   Протяжение главного пути на железобетонных
шпалах                                        км          6835
2   Количество негодных шпал:                   тыс. шт       3949,7                                                                          %          9,4
3   Количество дефектных стрелочных переводов      шт.        1517
%          7,7
4   Количество дефектных рельсов, лежащих в пути км нитки     506,0
%          2,8
5    Протяжение пути с перепропущенным тоннажем    км          2487
_____________________________________________________________________
Применявшаяся ранее стратегия инвестирования, при формировании планов капитального ремонта объектов путевого хозяйства заключалась в том, что основные объемы работ предусматривались только на приоритетных направлениях, входящих в международные транспортные коридоры, маршруты перевозок нефти, угля, руды, требующие увеличения пропускной способности и повышения скоростей движения поездов за счет усиления пути. Поэтому новые материалы верхнего строения использовались только на участках пути 2 класса, преимущественно на участке Астана - Алматы в связи с организацией движения скорого пассажирского поезда с вагонами фирмы "Тальго". На других участках, входящих в международные транспортные коридоры, из-за ухудшения состояния пути скорости движения снижались, что приводило к увеличению времени следования поездов, в т.ч. и фирменных пассажирских поездов. На участках 3, 4 и 5 классов проводился капитальный ремонт пути с использованием старогодних материалов.
Объемы выполненных работ с использованием старогодних материалов позволяли только поддерживать безопасный уровень состояния объектов, но не могли значительно улучшить их техническое состояние.

Пайдаланылатын жол машиналары мен жабдықтың жалпы тозуы қазiргi сәтте 40%-ды құрайды. Қолда бар жол және қар тазалау техникасының 295 бiрлiгi (36%) өздерiнiң моторесурстарын өтеген және есептен шығарылуға жатады, бұл жолға дер кезiнде қызмет көрсетудi және сапалы күтiп ұстауды және жөндеу жүргізудi қамтамасыз етуге мүмкiндiк бермейдi.
Қазiргi сәтте қолда бар жол және қар тазалау техникасының, жүк дрезиналары мен шағын механикаландыру құралдарының паркi нормативтiк қажеттiлiктен төмен, ал пайдаланылатын машиналар мен механизмдердiң негiзгі бөлiгi ескiрген.
Жол жұмыстарын талап етiлетiн механикаландыру деңгейiнде қамтамасыз ету үшiн қолда бар және жаңадан алынатын машиналарды мамандандырылған машиналандырылған жол дистанцияларында шоғырландыру стратегиясы қолданылады.
Жолды диагностикалау саласында қанағаттанарлықсыз жағдай қалыптасып отыр. Қазiргі заманғы диагностикалық құралдарды жөндеу және сатып алу жөнiндегi мәселелер жедел шешудi талап етедi, себебi поездар қозғалысының қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуге әсер ететiн маңызды факторлардың бiрi жолдардың ҚР темiр жолдарын техникалық пайдалану ережесiнiң талаптарына жауап беретiн жай-күйi болып табылады.
Жол шаруашылығында жолға төселген рельстердiң жай-күйiне және оларды бұзбай бақылауға бiрiншi кезектi маңыз берiлуi тиiс.
Ақау табуға жататын бас және станциялық жолдардағы рельстердiң жалпы ұзындығы 24560,8 км-дi құрайды. Қазiргi уақытта жол шаруашылығында пайдалануда 629 алынып-салынатын ақаутапқы және 7 магниттi вагон-ақаутапқы бар, олардың 80%-дан артығы моральды және табиғи тозған.
Бұл жол және құрылыстар жай-күйiн өзгеруiн болжамдауға, iстен шығулардың дер кезiнде алдын алуға көшуге мүмкiндiк бермейді. Жол және құрылыстар жай-күйi туралы ақпараттың жетiмсiздiгi мен оның шүбәсiздiгi жол жұмыстарының нақты түрлерiнiң мерзiмдерi мен тағайындауларын жоспарлау кезiнде жол жай-күйін бағалаудың әртүрлі өлшемдерін ескеруге және жұмыстарды нақты жай-күй бойынша жоспарлауға көшуге мүмкiндiк бермейді.
Жол шаруашылығында қар басудан барлығы жолдың 5029 км, соның iшiнде 2192 км қорғағыш екпе ағаштармен, қалғандары қорғағыш қоршаулармен, қалқандармен және өзге құрылыстармен қоршалған. Екпе ағаштардың алаңы 62 582 га-ны құрайды.
Темiр жол көлiгiнiң өткен жылдардың қысқы маусымындағы жұмысының қорытындылары қар басып қалатын жерлердi қорғауды күшейту: олар жолды сенiмдi қорғауды қамтамасыз етпейтiн жерлерде ағаш алып жүретiн қалқандарды темiрбетондарға ауыстыру қажеттiгін көрсетедi. Сондай-ақ қолданыстағы темiрбетон қоршауларға күрделi жөндеу жүргiзу қажет.

Общий износ эксплуатируемых путевых машин и оборудования на текущий момент составляет 40 %. Из имеющейся путевой и снегоуборочной техники 295 единиц (36%) выработали свой моторесурс и подлежат списанию, что не позволяет обеспечить своевременное обслуживание и качественное содержание пути и проведения ремонта.
Ниже нормативной потребности имеющийся на данный момент парк путевой и снегоочистительной техники, грузовых дрезин и средств малой механизации, а используемые машины и механизмы в основной массе устарели.
Для обеспечения требуемого уровня механизации путевых работ применяется стратегия концентрации имеющихся и вновь получаемых машин в специализированных машинизированных дистанциях пути.
Неудовлетворительное положение сложилось в области диагностики пути. Вопросы по ремонту и приобретению современных диагностических средств требуют незамедлительного решения, так как одним из важнейших факторов, влияющих на обеспечение безопасности движения поездов, является состояние пути, отвечающее требованиям Правил технической эксплуатации железных дорог РК.
В путевом хозяйстве первостепенное значение должно быть отведено состоянию уложенных в путь рельсов и их неразрушающему контролю.
Общая протяженность рельсов на главных и станционных путях, подлежащих дефектоскопии, составляет 24560,8 км. В настоящее время в путевом хозяйстве находятся в эксплуатации 629 съемных дефектоскопов и 7 магнитных вагонов-дефектоскопов, которые более чем на 80% морально и физически устарели.
Это не позволяет перейти на прогнозирование изменения состояния пути и сооружений, своевременно предупреждать отказы. Недостаточность информации и ее достоверность о состоянии пути и сооружений не дает возможности учитывать различные критерии оценки состояния пути при планировании сроков и назначении конкретных видов путевых работ и осуществить переход на планирование работ по фактическому состоянию.
В путевом хозяйстве всего защищено от заносов 5029 км пути, в том числе 2192 км защитными лесонасаждениями , остальные защитными заборами, щитами и прочими сооружениями. Площадь лесонасаждений составляет 62 582 га.
Итоги работы железнодорожного транспорта в зимний период прошлых лет показывают необходимость усиления защиты снегозаносимых мест: замену деревянных переносных щитов на железобетонные, там, где они не обеспечивают надежной защиты пути. Также необходимо произвести капитальный ремонт существующих железобетонных заборов.

2.2. Сигнал беру және байланыс шаруашылығы
Сигнал беру және байланыс шаруашылығы жұмысының негiзгi мақсаты поездар қозғалысы қауiпсiздігін қамтамасыз ету болып табылады.
Техникалық құралдарды күтіп ұстау мен тасымалдау жағдайларын қамтамасыз етудi 16 бас және 20 желілiк сигнал беру және байланыс дистанциялары жүзеге асырады.
2-кесте
Сигнал беру және байланыстың техникалық құралдары
___________________________________________________________________
Атауы                                | ӨЛШЕM    | САНЫ
| БІРЛІГІ  |
_____________________________________________|__________|__________
Негiзгi құралдардың құны                        млн.      6170,0
теңге
Негізгi құралдардың қалдық құны                 -//-      2714,8
Орташа тозуы                                    %             56
Телекоммуникациялар                           км         13604
Байланыстың талшықты-оптикалық кабелi           -//-         284
Байланыстың кабельдi желiлерi                   -//-        6264
Байланыстың әуе желілерi                        -//-        7056
Дөңестiк орталықтандыру құрылғылары             бiрлiк        10
Байланыстың ұшқыр вагондары                     -//-          42
Автомотокөлiк                                   -//-         634
Тракторлар                                      -//-          89
АБҚАА жиынтықтары                               -//-         221
ДИСК-Б жиынтықтары                              -//-         157
КTCM-01 жиынтықтары                             -//-          28
Байланыс түрлерiнiң радиостанциялары            -//-        2614
Трансляциялық күшейткiштер                      -//-         992
Дауыс зорайтқыштар мен дыбыс колонкалары        -//-       13452
Автомотрисалар                                  -//-          48
Вагон-зертханалар                               -//-           4
Автокөлiк                                       -//-         633
___________________________________________________________________
Электрлiк орталықтандыру құрылғылары 32%-ға, автобұғаттау құрылғылары 29%-ға, АБҚАА, радио және байланыс аспаптары 90%-дан артық, сондай-ақ байланыстың әуе желiлерi 83%-ға белгiленген нормативтiк мерзiмнен артық пайдаланылуда. Байланыстың ұшқыр вагондарының орташа тозуы 89%-ды, ал автомотокөлiк пен тракторлардың тозуы 95%-ды құрайды.
Мұндай жағдай поездар қозғалысының қауiпсiздiгiне және автоматтандырылған басқару орталықтарын құруға керi әсерiн тигiзедi. Ескiрген модельдiң жабдықтары диагностикалау құрылғыларымен жабдықталмаған, ол мерзiмдiк жөндеу жүйесiнен жағдайы бойынша жөндеуге көшуге мүмкiндiк бермейдi.
"ҚТЖ" ҰК" АҚ-тың қолданыстағы байланыс желiсi басым ұқсас болып табылады және өткiзу қабiлетi мен ақпаратты сапалы беруi бойынша темiр жол көлiгiнiң қажеттiлiгiне толық көлемде жауап бермейді.

2.2. Хозяйство сигнализации и связи
Основной целью работы хозяйства сигнализации и связи является обеспечение безопасности движения поездов.
Содержание технических средств и обеспечение условий перевозок осуществляется 16 головными и 20 линейными дистанциями сигнализации и связи.
Таблица 2
Технические средства сигнализации и связи
_____________________________________________________________
Наименование                     | Ед. изм.  | Кол-во !
____________________________________________________________!
Стоимость основных средств              млн. тенге    6170,0
Остаточная стоимость основных средств      "          2714,8
Износ средний                              %            56
Телекоммуникаций                           км        13604
Волоконно-оптический кабель связи           "           284
Кабельные линии связи                      "          6264
Воздушные линии связи                      "          7056
Устройства горочной централизации         ед.           10
Вагоны-летучки связи                       "            42
Автомототранспорт                          "           634
Тракторы                                   "            89
Комплекты ПОНАБ                            "           221
Комплекты ДИСК-Б                           "           157
Комплекты КТСМ-01                          "            28
Радиостанции различных видов связи         "          2614
Трансляционные усилители                   "           992
Громкоговорители и звуковые колонки        "         13452
Автомотрисы                                "            48
Вагоны-лаборатории                         "             4
Автотранспорт                              "           633
______________________________________________________________
Устройства электрической централизации на 32%, устройства автоблокировки на 29%, приборы ПОНАБ, радио и связи более чем на 90%, а также воздушные линии связи на 83% эксплуатируются свыше установленного нормативного срока. Средний износ вагонов летучек связи составляет 89%, а автомототранспорта и тракторов 95%.
Такое положение негативно влияет на безопасность движения поездов и эксплуатационные показатели работы железнодорожного транспорта, на создание автоматизированных центров управления. Оборудование устаревших моделей не оснащено устройствами диагностики, что не позволяет перейти от системы периодических ремонтов к ремонту по состоянию.
Существующая сеть связи АО "НК "КТЖ" является преимущественно аналоговой и не полной мере отвечает потребности железнодорожного транспорта по пропускной способности и качественной передачи информации.

2.3. Электрмен жабдықтау шаруашылығы
Электрмен жабдықтау шаруашылығының техникалық құралдарын күтiп ұстауды 79 түйiспе желiсi ауданынан, 71 электрмен жабдықтау ауданынан, 20 пайдалану-өндiрiстік учаскесiнен тұратын 20 электрмен жабдықтау дистанциясы жүзеге асырады.
3-кесте
Электрмен жабдықтаудың техникалық құралдары
___________________________________________________________________
Атауы                                | ӨЛШЕM    | САНЫ
| БІРЛІГІ  |
_____________________________________________|__________|__________
Негізгi құралдардың құны                     млн. теңге   13 700,0
Негiзгi құралдардың қалдық құны              млн. теңге    8 220 0
Орташа тозуы                                    %               40
Объектiлер саны                              бiрлік         30 000
Тартымдық трансформаторлар                   -//-              152
Барлық класты кернеу ажыратқыштары           -//-             2037
Энергия диспетчерлiк шеңберлер               -//-               26
Автомотриса                                  -//-              101
Автокөлiк                                    -//-              436
Май шаруашылығының базалары                  -//-               17
Электр станциялары                           -//-               79
Вагон-зертханалар                            -//-                2
Тартымдық кiшi станциялар, барлығы           -//-               65
Электр энергиясын жылдық өңдеу               мың
КBT caғ.  2 347 906,3
___________________________________________________________________
Электрмен жабдықтау шаруашылығындағы өз ресурстарын өтеген және ағымдық күтiп ұстау кезiнде үлкен шығындарды талап ететiн жабдықтар мен құрылғылардың ескiрген үлгілерiнiң қолда болуы негiзгі техникалық проблема болып табылады. Бұл құрылғылар кейiннен деректердi ақпараттық жүйелер бойынша берiп, өзiн-өзi диагностикалауды iске асыруға мүмкiндiк бермейдi. Олар жабдықтардың нақты жай-күйiн дер кезiнде бақылауды қамтамасыз етпейдi және мерзiмдiк жөндеу жүйесiнен жай-күйі бойынша жөндеуге көшуге мүмкiндiк бермейдi. Кабельдiк желiлер бүгiнгi күнi өрт тұрғысынан үлкен қауiп төндiредi.
Электр энергиясын жеткiзушiлер мен темiр жолдың өндiрiстiк объектiлерi арасындағы темiр жол қаражатының есебiнен салынған электр беру желiлерi мен кiшi станциялар "ҚТЖ" ҰК" АҚ-тың меншiгiнде қалды. Бұл объектiлерге қызмет көрсету арнайы техниканы, жарақтарды талап етедi. Бiраз уақыттан соң оларды қалпына келтiру жөндеуi мен жаңғыртуға елеулi күрделi қаржы салымдары талап етiледi.
Түйiспе желiсi поездардың электр тартымын қамтамасыз етудiң маңызды буындарының бiрi болып табылады, алайда түйiспе желiсi учаскелерiнiң 26,3%-ы 30 жылдан артық, 56,2% - 10-нан 30 жылға дейiн, 17,5% - 10 жылдан кем пайдаланылуда.

2.3. Хозяйство электроснабжения
Содержание технических средств хозяйства электроснабжения осуществляется 20 дистанциями электроснабжения, состоящими из 79 районов контактной сети, 71 района электроснабжения, 20 эксплуатационно-производственных участков.
Таблица 3
Технические средства электроснабжения
_______________________________________________________________
Наименование                |Ед. изм.  |  Кол-во    !
______________________________________________________________!
Стоимость основных средств             млн. тенге   13700,0
Остаточная стоимость основных средств  млн. тенге    8220,0
Износ средний                              %           40
Количество объектов                       ед.        30000
Тяговые трансформаторы                     "           152
Выключатели всех классов напряжений        "          2037
Энергодиспетчерские круги                  "            26
Автомотриса                                "           101
Автотранспорт                              "           436
Базы масляного хозяйства                   "            17
Электростанций                             "            79
Вагоны-лаборатории                         "             2
Тяговые подстанции, всего                  "            65
Годовая переработка электроэнергии    тыс. кВтчас.  2 347 906,3
_________________________________________________________________
Основной технической проблемой в хозяйстве электроснабжения является наличие устаревших типов оборудования и устройств, выработавших свой ресурс и требующих больших затрат при текущем содержании. Эти устройства не позволяют реализовать самодиагностику с последующей передачей данных по информационным системам. Они не обеспечивают своевременный контроль фактического состояния оборудования и не позволяют перейти от системы периодических ремонтов к ремонту по состоянию. Кабельные линии на сегодняшний день представляют большую опасность в пожарном отношении.
Построенные за счет средств железных дорог линии электропередачи и подстанции на участках между поставщиками электроэнергии и производственными объектами железной дороги остались в собственности АО "НК "КТЖ". Обслуживание этих объектов требует специальной техники, оснастки. С течением времени потребуются значительные капитальные вложения на их восстановительный ремонт и модернизацию.
Контактная сеть является одним из важнейших звеньев обеспечения электротяги поездов, однако 26,3% участков контактной сети эксплуатируется более 30 лет, 56,2% - от 10 до 30 лет, 17,5% - менее 10 лет.

Батыс және Шығыс өңiрлерiнiң құрылғыларын ауыр жағдайларда сенiмдi пайдалануға жауап беретiн нормаларға сәйкестендiру үшiн өз қызмет мерзiмiн өтеген ұзындығы 2500 км АС-35 сымдарын АС-50кВ сымдарына ауыстыру, көктайғақты ерiтудiң төк күштемесiн алып жүруге қабiлеттi қуатты қосымша электрмен қоректендiру көздерiн орнату талап етiледi.
2.4. Поездар қозғалысының қауiпсiздiгін қамтамасыз ету және өртке қарсы қауiпсiздiк
"ҚТЖ" ҰK" АҚ желiсi бойынша 43 өрт сөндiру поезы және 30 қалпына келтiру поезы орналасқан. "ҚТЖ" ҰK" АҚ-тың өpт сөндiру және қалпына келтiру поездарының жарақтануында өртке қарсы қызмет бойынша 178 бiрлiк жылжымалы құрам және қалпына келтiру поездары бойынша 654 бiрлiк есептеледi. Алайда олардың техникалық жай-күйi өте қанағаттанарлықсыз, қолда бар 32 бiрлiк өрт сөндiру автомашинасының 16-сы нормативтiк мерзiмiн өтеген. Өрт сөндiру поездары жылжымалы құрамының пайдалану мерзiмi белгiленген нормадан 2-3 есе артып кеткен. Қолда бар 178 бiрлiктiң 161 бiрлiгінiң пайдалану мерзiмi асып кеткен (28 жыл).
Өрт сөндiру қауiпсiздiгi бойынша жарақтануда бар техникалық құралдардың да пайдалану мерзiмi асып кеткен. Өрт сөндiру поездарындағы агрегаттардың тозуы: мотопомпалар - 47,2% (163 МП-ның - 77-сi); электр станциялар бойынша - 63,8% (58 э/ст-ның - 37-ci); поездық радиостанциялар - 64,5% (31 п/р-ның - 20-сы); алып жүретiн радиостанциялар бойынша - 93,4% (61 а/р-ның - 57-ci).
1993 пен 2003 жылдар аралығында темiр жолмен жүретiн крандарды сатып алу тiптi жүзеге асырылмаған. Қолда бар EДК үлгiсiндегi жүк көтергiш крандардың 76 бiрлiгiнен 28 бiрлiгінiң қызмет мерзiмдерi өтiп кеткен (20 жылдан артық). Тартымдық-тракторлық техниканың, кранға да, тартымдық техникаға да арналған қосалқы бөлшектердiң түсуi тоқтатылған. Осының салдарынан жылжымалы құрамның жолдан шығуларының салдарларын жою кезiнде техника сынуының пайда болу мүмкiндігі жоғары.
Жарақтандыруда бар радио байланыс құралдары табиғи және моральды ескiрген және есептен шығаруға жатады. Өрт сөндiру және қалпына келтiру поездарының әлсiз қамтамасыз етiлуiне байланысты (соңғы он жылда бұл бағытта жаңғырту көзделмеген) радио байланыс құралдарын 149 жинақ мөлшерiнде сатып алу қажет.
Әрбiр шаруашылыққа тән ерекшелiктi проблемалардан басқа магистралдық темiр жол желiсi кәсiпорындарының барлығына ортақ төменде келтiрiлген проблемалар да бар.
Пайдаланылатын авариялық-қалпына келтiру, моторлы рельстiк және автотракторлық техника паркi соңғы 10 жылда жаңартудың жоқтығынан шектi тозу жағдайында, өнеркәсiп олардың көп бөлігіне қосалқы бөлшектер шығармайды. Жұмысқа қабiлеттi жағдайда ұстап тұру үшін жыл сайын кейде осы техниканың қалдық бағасына тең қаражат шығындалады. Қозғалтқыштардың тозуы ЖЖМ-ның жоғары шығындалуына әкелiп соғады, ол барлық нормаларға сәйкес болғанда пайдаланылатын техниканың салмағының ауырлығына байланысты үлкен болады. Моторлы рельстiк көлiкте қозғалыс қауiпсiздiгiнiң жүйелерi жоқ.
Қолданыстағы бригадаларды жұмыстар орнына жеткiзу құралдарының тиiмсiздiгі мен қазiргi заманғы жедел әрекетті және үнемдiлердiң болмауы жұмыс уақытын, еңбек және отын ресурстарын ұтымсыз пайдалануға әкелiп соғады.
Жөндеу бригадаларымен жедел әрекеттi байланыс құралдарының жетiмсiздігі зақымдануларды ұзақ жоюға және соның салдарынан поездар қозғалысындағы елеулi үзiлiстер мен қаржылық шығындарға әкелiп соғады.
Өндiрiстiк процестердің нашар ақпараттандырылуы басқарушылық мiндеттердi толық көлемде кешендi шешуге мүмкiндiк бермейді және ресурстарды тиiмсiз пайдалануға әкелiп соғады.
Осылайша, магистралдық темiр жол желiсiнiң негiзгi қорлары тозуының жоғарғы пайызы, енгізiлген перспективтi технологиялар үлесiнiң аздығы және соның салдары ретiнде жұмыстарды жүргiзу кезiнде қол еңбегiнiң елеулi үлесi елеулi пайдалану шығыстарын тудырады, темiр жол саласы инфрақұрылымының технологиялық тұрақтылығын жоғалту қаупiн тудырады, бұның өзi болжамданып отырған тасымалдарға сұраныстың өсуi жағдайында инвестицияларға елеулi қажеттiлiктi белгiлейдi.

Для приведения устройств Западного и Восточного регионов в соответствие с нормами, отвечающими надежной эксплуатации в тяжелых условиях требуется замена отслуживших свой срок электрических проводов АС-35 на провод АС-50кВ длиной 2500 км, установка мощных дополнительных источников электропитания, способных нести токовую нагрузку плавки гололеда.
2.4. Обеспечение безопасности движения поездов и
противопожарная безопасность
По сети АО "НК "КТЖ" дислоцируется 43 пожарных поезда и 30 восстановительных поездов. На вооружении пожарных и восстановительных поездов АО "НК "КТЖ" числятся 178 единиц подвижного состава по противопожарной службе и 654 единиц по восстановительным поездам. Но их техническое состояние крайне неудовлетворительно, из имеющихся 32 единиц пожарных автомашин 16 отслужили нормативный срок. Срок эксплуатации подвижного состава пожарных поездов в 2-3 раза превысил установленные нормы. Из всех имеющихся 178 единиц 161 единиц превысили срок эксплуатации (28 лет).
Имеющиеся на вооружении технические средства по пожарной безопасности, также превысили нормы эксплуатации. Износ агрегатов в пожарных поездах составляет по: мотопомпам - 47,2% (из 163 МП - 77); электростанциям - 63,8% (из 58 э/ст. - 37); поездным радиостанциям - 64,5% (из 31 п/р - 20); радиостанциям носимым - 93,4% (из 61 р/н - 57).
С 1993 по 2003 годы вообще не осуществлялся закуп кранов на железнодорожном ходу. Из 76 единиц грузоподъемных кранов типа ЕДК 28 единиц имеют просроченные сроки службы (более 20 лет). Прекращены поступления тягово-тракторной техники, запасных частей, как для крановой, так и для тяговой техники. Вследствие этого возникла большая вероятность поломки техники при ликвидации последствий сходов подвижного состава.
Имеющиеся на вооружении средства радиосвязи физически и морально устарели и подлежат списанию. Из-за слабого обеспечения пожарных и восстановительных поездов (за последние десять лет модернизация в этом направлении не предусматривалась) необходимо приобрести средства радиосвязи в количестве 149 комплектов.
Кроме специфичных для каждого хозяйства проблем, существуют общие для всех предприятий магистральной железнодорожной сети, которые приведены ниже.
Эксплуатируемый парк аварийно-восстановительной, моторнорельсовой и автотракторной техники из-за отсутствия обновления в последние 10 лет находится в предельно изношенном состоянии, запасные части к большинству из них промышленностью не выпускаются. Для поддержания в работоспособном состоянии ежегодно расходуются средства, порою соизмеримые с остаточной стоимостью этой техники. Износ двигателей приводит к повышенному расходованию ГСМ, который и при соответствии всем нормам является большим, из-за тяжеловесности используемой техники. На моторнорельсовом транспорте отсутствуют системы безопасности движения.
Неэффективность существующих и отсутствие современных мобильных и экономичных средств доставки бригад к месту работ приводит к не оптимальному использованию рабочего времени, трудовых и топливных ресурсов.
Нехватка мобильных средств связи с ремонтными бригадами приводит к длительному устранению повреждений и как следствие к значительным перерывам в движении поездов и финансовым издержкам.
Слабая информатизация производственных процессов не позволяет в полной мере комплексно решать управленческие задачи и приводит к неэффективному использованию ресурсов.
Таким образом, высокий процент износа основных фондов магистральной железнодорожной сети, малая доля внедренных перспективных технологий, и как следствие значительная доля ручного труда при производстве работ, обуславливают значительные эксплуатационные затраты, создают опасность потери технологической устойчивости инфраструктуры железнодорожной отрасли, что и определяет значительную потребность в инвестициях, в условиях прогнозируемого роста спроса на перевозки.

3. Магистралдық темiр жол желiсiн дамытудың негізгі
бағыттары
Бүгiнгi күнi магистралдық темiр жол желiсi жүктер мен жолаушыларды тасымалдауға қойылатын қазiргi заманғы талаптардың деңгейiн қамтамасыз етуге қабiлетсiз, ол тасымалдар көлемiнiң төмендеуiнен кiрiстiң бiр бөлiгiнiң жоғалуына және соның салдарынан магистралдық темiр жол желiсiнiң техникалық кешенiн жаңғыртуға арналған меншiкті қаражатының тапшылығына әкелiп соғады.
Магистралдық желiнiң көрсететiн қызметтерiне тасымалдаушылар тарапынан қойылатын талаптар мыналар:
- қауiпсiздiк;
- сенiмдiлiк;
- үнемдiлiк;
- жылдамдық.
Осыған байланысты магистралдық темiр жол желiсiн дамытудың негiзгi бағыттары темiр жол көлігін дамыту саласындағы қолданыстағы жағдайды да, әлемдiк үрдiстердi де ескере отырып белгiленген және мынадай мiндеттердi шешуге бағытталған:
- магистралдық темiр жолдарды түбегейлi сауықтыру;
- қауiпсiздiк пен сенiмділіктің қажеттi деңгейiн қамтамасыз ету;
- негiзгi қорларды қолда бар тасымалдар көлемi үшiн жеткіліктi деңгейге дейiн оңтайландыру;
- персонал санын негізгi қорлар көлемдерi мен қозғалыс мөлшерлерiне сәйкес оңтайландыру;
- қызмет көрсетудiң қазiргi заманғы технологияларын қолдану;
- "тар" жерлердi жою;
- пайдалану шығындарын қысқарту;
- ұйымдастыру құрылымын оңтайландыру;
- босатылған персонал үшiн жаңа жұмыс орындарын құру;
- жүктер мен жолаушыларды тасымалдауға қойылатын қазiргi заманғы талаптардың жоғарғы деңгейiн қамтамасыз ету.
4-кесте
2004-2006 жылдарға арналған магистралдық темiр
жол желiсiн инвестициялаудың негiзгi бағыттары
млн.тг.
___________________________________________________________________
Р/с| Инвестициялау бағыттары |                жылдар
N |                         |_____________________________________
|                         | 2004   | 2005    |  2006  |2004-2006
|                         |        |         |        |  жылдар
|                         |        |         |        |  ішінде
___|_________________________|________|_________|________|_________
1   Жолдың жоғарғы құрылысын
жаңғырту                   9776,5    15373,0  20050,7   45200,2
2   Жол машиналарын және
жабдықтарды сатып алу      4588,8                          4588,8
3   Сигнал беру және байланыс
шаруашылығы                 973,3     1293,8     1422    3689,1
4   Электрмен жабдықтау
шаруашылығы                1066,2      841,3      815    2722,5
5   Қозғалыс қауiпсiздiгi        66,6       68,4       70       205
6   Екiбастұз - Павлодар
учаскесiн электрлендiру    4090,1     3349,6    3420,9  10860,6
7   Достық станциясын дамыту   2644,7     2296,4    2225,6   7166,7
8   Хромтау-Алтынсарин т/ж
желiсiн салу                 1739     1171,0             2910,0

3. Основные направления развития магистральной железнодорожной сети
Сегодня магистральная железнодорожная сеть не в состоянии обеспечить уровень современных требований к транспортировке грузов и пассажиров, что приводит к потере части доходов от снижения объемов перевозок и как следствие к дефициту собственных средств на воспроизводство технического комплекса магистральной железнодорожной сети.
Требования к услугам магистральной сети со стороны перевозчиков заключаются в следующем:
- безопасность;
- надежность;
- экономичность;
- скорость.
В связи с этим основные направления развития магистральной железнодорожной сети определены с учетом как существующего положения, так и мировых тенденций в области развития железнодорожного транспорта, и направлены на решение следующих задач:
- кардинальное оздоровление магистральных железнодорожных путей;
- обеспечение необходимого уровня безопасности и надежности;
- оптимизация основных фондов до уровня достаточного для имеющегося объема перевозок;
- оптимизация численности персонала в соответствии с объемами основных фондов и размерами движения;
- применение современных технологий обслуживания;
- ликвидация "узких" мест;
- сокращение эксплуатационных затрат;
- оптимизация организационной структуры;
- создание новых рабочих мест для высвобождаемого персонала;
- обеспечение высокого уровня современных требований к транспортировке грузов и пассажиров.
Таблица 4
Основные направления инвестирования
в магистральную железнодорожную сеть на 2004-2006 годы
млн.тг.
________________________________________________________________________
N |Направления инвестирования   |                 годы                |
п/п|                             |_____________________________________|
|                             | 2004 | 2005   | 2005   |за 2004-2006|
|                             |      |        |        |    годы    |
_______________________________________________________________________|
1  Модернизация верхнего
строения пути                  9776,5  15373,0  20050,7    45200,2
2  Приобретение путевых машин и
оборудования                   4588,8                       4588,8
3  Хозяйство сигнализации и связи  973,3   1293,8   1422       3689,1
4  Хозяйство электроснабжения     1066,2    841,3    815       2722,5
5  Безопасность движения            66,6     68,4     70        205
6  Электрификация участка
Экибастуз-Павлодар             4090,1   3349,6   3420,9    10860,6
7  Развитие станции Достык        2644,7   2296,4   2225,6     7166,7
8  Строительство ж/д линии        1739     1171,0              2910,0
Хромтау-Алтынсарино

Барлығы                24945,2    24393,5  28004,2   77342,9
___________________________________________________________________
3.1. Жолшаруашылығын дамытудың негізгі бағыттары
2004-2006 жылдары желi жоспарын түзету есебiнен неғұрлым "тар" жерлердi күшейту, жол учаскесiнiң кедергiлi орындарын жою жоспарланған. Өткiзу қабiлетiн арттыру үшiн екiншi жолдарды салу болжанып отыр. Қазiргi заманғы жол техникасын және жол жұмыстарын кешендi механикаландыруды пайдаланып жол жөндеудiң жаңа технологияларын енгiзу көзделген.
Жол шаруашылығының ағымдық жағдайын және дамытудың жоспарланған мақсаттарын ескере отырып, мынадай iс-шаралар iске асырылатын болады:
- басым учаскелерде темiрбетонды рельсастылық негiзге және ұзындығы блок-учаскеге немесе аралыққа дейiнгi түйiспесiз рельс бунағына көшу;
- жолды ағымдық күтiп ұстау мен жоспарлы-алдын ала жөндеу үшiн машиналық кешендердi қолдану;
- пайдалануда аз қызмет көрсетiлетiн, үнемдi серiппелi бекiтпелердi қолдану есебiнен түйiспесiз жолдың құрылымын жетiлдiру;
- жер төсемiн, жол мен құрылыстарды олардың жай-күйiнiң өзгеруiн болжамдауға мүмкiндiк беретiн қазiргі заманғы диагностикалауды енгiзу және тасымалдардың белгiленген нормалары мен көлемдерiн ескере отырып, жұмысты олардың нақты жай-күйi бойынша жоспарлауға көшу;
- жол элементтерiн реновациялау жөнiндегi технологиялық желiлердi құру;
- пiшiндi егеу үшiн рельс егеу поездарын және рельстердi қайта пiшiндеу желiлерін енгiзу, ол жаңаларын жеткiзуге қажеттiлiктi азайтады және ескi жарамдылардың қызмет мерзiмiн ұзартады;
- шағылтастың үнемін 60 %-дан артық қамтамасыз ететiн және жөндеу аралық мерзiмдердi ұлғайтуға мүмкіндік беретiн балластық призманы терең тазалау;
- жол машиналарын сатып алу мен автоматтандырылған басқару жүйелерiн орнатып жаңғырту және осы машиналарды пайдалану мен жөндеу үшiн қажеттi жағдайлар жасау;
- инженерлік құрылыстарды барынша мүмкiн жоғарғы жылдамдықтармен поездардың қауiпсiз өткiзуiн қамтамасыз ететiн жағдайға келтiру;
- жолды қар және құм басып қалудан қорғаудың тиiмдi жүйесiн белгiлеу, жаңа қорғаныс құралдарын салу және қолданыстағыларды жаңғырту;
- персоналды қазiргi заманғы жол техникасында және диагностикалау құралдарында жұмыс істеу үшiн оқыту және қайта даярлау;
- жол дистанциялары мен олардың бөлiмшелерiнiң қызмет көрсету аймақтарын ұлғайту есебiнен шаруашылықты басқарудың ұйымдастырушылық құрылымын оңтайландыру;
- жол құрал-саймандарын, шағын механикаландыру құралдары мен қосалқы бөлшектердi сатып алу, ауыр жол машиналарына арналған ангарлар салу және қайта жаңарту, инженерлiк құрылыстарды қайта жаңарту, диагностикалау құралдарын сатып алу, өз ресурстарын өтеген орталықтандыру және бұғаттау жүйесiнiң құрылғыларын ауыстыру.
Жолдың жоғарғы құрылысын жаңарту және жаңғырту
Қазақстан Республикасының магистралдық темiр жол желiсi халықаралық көлiк дәлiздерiнiң құрамдас бөлiгi болып табылуына байланысты ол халықаралық стандарттар талаптарына сәйкес келуi (аралықтардағы бас жолдардың саны, поездар қозғалысының есептік жылдамдығы, әртүрлі деңгейлерде автомобиль жолдарымен қиылысуы және т.б.) тиiс.

Всего                  24945,2  24393,5  28004,2    77342,9
_______________________________________________________________________
3.1. Основные направления развития путевого хозяйства
В 2004-2006 годах планируется усилить наиболее "узкие" места, ликвидировать барьерные места участков пути, за счет спрямления плана линии. Для увеличения пропускной способности предполагается строительство вторых путей. Предусматривается внедрение новых технологий ремонта пути с использованием современной путевой техники и комплексной механизации путевых работ.
Исходя из текущего состояния путевого хозяйства и планируемых целей развития, будут реализованы следующие мероприятия:
- переход на приоритетных участках на железобетонное подрельсовое основание и бесстыковые рельсовые плети длиной до блок участка или перегона;
- применение машинных комплексов для текущего содержания и планово-
предупредительного ремонта пути;
- совершенствование конструкции бесстыкового пути за счет применения малообслуживаемых, экономичных в эксплуатации пружинных скреплений;
- внедрение современной диагностики земляного полотна, пути и сооружений, позволяющей прогнозировать изменение их состояния и перейти к планированию работ по фактическому их состоянию с учетом установленных норм и объемов перевозок;
- создание технологических линий по реновации элементов пути;
- внедрение рельсошлифовальных поездов для профильной шлифовки и линии по репрофилированию рельсов, что сократит потребность в поставке новых и продлит срок службы старогодным;
- глубокая очистка балластной призмы, обеспечивающая экономию более 60 % щебня и позволяющая увеличить межремонтные сроки;
- приобретение и модернизация путевых машин с установкой автоматизированных систем управления и создание необходимых условий для эксплуатации и ремонта этих машин;
- приведение инженерных сооружений в состояние, обеспечивающее безопасный пропуск поездов с максимально возможными скоростями;
- определение эффективной системы защиты пути от снежных и песчаных заносов, строительство новых и модернизация существующих средств защиты;
- обучение и переподготовка персонала для работы на современной путевой технике и средствах диагностики;
- оптимизация организационной структуры управления хозяйством, путем увеличения зон обслуживания дистанций пути и их подразделений;
- приобретение путевого инструмента, средств малой механизации и запасных частей, строительство и реконструкция ангаров для тяжелых путевых машин, реконструкция инженерных сооружений, приобретение средств диагностики, замена устройств системы централизации и блокировки, выработавших свой ресурс.
Обновление и модернизация верхнего строения пути
В связи с тем, что магистральная железнодорожная сеть Республики Казахстан является составной частью международных транспортных коридоров, она должна соответствовать требованиям международных стандартов (количество главных путей на перегонах, расчетная скорость движения поездов, пересечения с автомобильными дорогами в различных уровнях и т.п.).

Тұтас алғанда, Қазақстан темiр жолдарының жайылма ұзындығы 18,8 мың км-ден артықты құрайды, бүгiнгi күнi олардың 2,4 мың км-дан астамы (немесе 12,8%) - артық өткiзген тоннажбен, яғни күрделі жөндеудi талап етедi.
Жолдың жоғарғы құрылысын жаңғырту жаңа материалдарды пайдаланып жолды күрделi жөндеудi, электрмен жабдықтау, сигнал беру және байланыс құрылғыларын жаңғыртуды, инженерлiк құрылыстарды (ИҚ) қайта жаңғыртуды, бағыттамалы бұрмаларды ауыстыруды және т.б. көздейдi.
Магистралдық жолдарды дамыту, оларды сауықтыру республика аумағы бойынша оңтайлы бағыттар мен маршруттар бойынша жүктер мен жолаушыларды сапалы тасымалдауды қамтамасыз етуге, сондай-ақ елдiң транзиттiк әлеуетiн дамытуға мүмкiндiк бередi.
2004-2006 жылдары жол мен құрылыстарды жөндеу бойынша күштер негізгi көлiк дәлiздерiнде және бiрiншi кезекте: Көкшетау - Астана, Алматы - Астана учаскелерiнде, сондай-ақ Екiбастұз - Астана, Шу - Түркiстан учаскелерiнде шоғырланатын болады. Аталған жөндеу жұмыстарын орындау жаңа технологияларды, қазiргi заманғы жол техникасы мен кешендi механизацияны пайдаланып жүзеге асыру көзделген.
Жоспарланған кезең-кезеңмен темiрбетон рельсастылық негізге көшудi ескере отырып, жолды түйiспесiз рельс бунағымен төсеу жалғасады. Теңестiргiш аралықты күтiп ұстауға арналған шығындар түйiспесiз жолды пайдалану шығыстарының 70%-дан артығын құрайды. Түйiспесiз жол бунақтарын ұзарту оны ағымдық күтiп ұстауға арналған шығындарды елеулi қысқартуға мүмкiндiк бередi.
Осы мақсаттарға 2004-2006 жылдары 45 200,2 млн. теңге мөлшерiнде қаражат жоспарланған.
Қаржылық есептеулер көрсетiп отырғандай, дисконттық ставка 9% болғанда жоба өзiн-өзi ақтайтын болып табылады: кiрiстіліктiң ішкi нормасы 14%-ды құрайды, жобаның таза келтiрiлген құны 6 847 млн. теңгенi құрайды; жобаның өзiн өзi ақтауы - 8 жыл.
Жол машиналарын және жабдықты сатып алу
Жол шаруашылығын техникалық дамыту үшiн жолдың жоғарғы құрылысының материалдарын реновациялаудың кешендi жүйесiн ендiру қажет, бұл олардың қызмет мерзiмдерiн ұзартуды қамтамасыз етуге, рельс дәнекерлеу кәсiпорындарында ескi жарамды рельстердi қалпына келтiру мен жөндеу үшiн стационарлық желiлердi жабдықтауға мүмкiндiк бередi. Жол жұмыстарын сапалы орындау және жолды механикаландырылған ағымдық күтiп ұстауға көшу үшiн кәсiпорындарды жолдың жағдайын бақылаудың қазiргi заманғы тиiмдiлігі жоғары машиналандырылған кешендерiмен, механизмдерiмен, құралдарымен жабдықтау қажет.
Жол жұмыстарын механикаландырудың маңызды бағыты жолды ағымдық күтiп ұстаудың машиналандырылған технологиясына көшу болып табылады.
Поездар қозғалысының қауiпсiзден арттыру үшін:
- жол өлшегiш-вагондарға (БАС) жүйелерiн орнату;
- арнайы өздiгiнен жүретiн жылжымалы құрамды КЛУБ қауiпсiздiк жүйелерiмен жабдықтау;
- өтпелердi қоршау құрылғыларын (ӨҚҚ), бiрiншi кезекте Астана-Алматы учаскесiнде орнату;
- құрылымдық оқшаулағыш түйiспелердi енгiзу;
- өтпелердi құрылымдық төсемдермен жабдықтау қажет.
Бұл келешекте моральды ескiрген және тозған негiзгі құралдарды жоспарлы ауыстыра отырып, оларды жетiлдiрiлген техника-экономикалық параметрлерге келтiре отырып жол шаруашылығын дамытуға және қазiргi заманғы талаптарға сәйкес инфрақұрылымның қажеттілігін қанағаттандыруға, атап айтқанда:
- негізгi қорлардың құрылымын жақсартуға және оларды тасымалдар көлемдерiне сәйкестендiруге, магистралдық желi учаскелерін жiктеу есебiнен қызмет көрсетiлетiн персоналдың санын оңтайландыруға;
- жол объектiлерiне қызмет көрсету мен күтiп ұстаудың қазiргi заманғы тиiмдiлiгі жоғары технологияларын енгiзуге;
- объектiлер жағдайының өзгеруiн болжамдауға және диагностикалаудың қазiргi заманғы құралдары мен әдiстерiн енгiзу есебiнен белгiленген нормаларды ескере отырып жұмыстарды нақты жағдайы бойынша жоспарлауға көшуге;
- өндiрiстiк бригадаларды қазiргi заманғы ұтқыр байланыс құралдарымен жабдықтау есебiнен зақымдануларды жою кезiнде жеделдiктi қамтамасыз етуге;
- pecуpc сақтау технологиясын кеңiнен енгiзуге, аз қызмет көрсетiлетiн жол құрылымына көшуге;
- жол шаруашылығының ұйымдастыру құрылымын оңтайландыруға;
- негiзгi құралдарды күтiп ұстауға арналған пайдалану шығыстарын төмендетуге мүмкiндiк бередi.
Жол шаруашылығының инвестициялық жобаларын iске асыру оны жүргiзудiң жаңа жүйесiне көшуiн жүзеге асыруға және мыналар есебiнен шығыстарды төмендетудi қамтамасыз етуге мүмкiндiк бередi:
- жолдың жоғарғы құрылысының ескi жарамды материалдарын пайдалану полигонын кеңейту үшiн жолдың барлық элементтерiн реновациялау жөнiндегі технологиялық желiлердi құру;
- рельсастылық темір-бетон негiзге және бунақтарының ұзындығы блок-учаскеге және аралыққа дейiнгі түйiспесiз жолға көшу;
- жол мен құрылыстарды ағымдық күтiп ұстауға және жөндеуге арналған машиналық кешендердi қолдану;

В целом, развернутая длина железных дорог Казахстана составляет более 18,8 тыс.км, из них на сегодняшний день более 2,4 тыс.км (или 12,8%) - с перепропущенным тоннажем, т.е. требуют капитального ремонта.
Модернизация верхнего строения пути предусматривает капитальный ремонт пути с использованием новых материалов, модернизацию устройств электроснабжения, сигнализации и связи, реконструкцию инженерных сооружений (ИССО), замену стрелочных переводов и др.
Развитие магистральных путей, их реабилитация позволят обеспечить качественную перевозку грузов и пассажиров на территории республики по оптимальным направлениям и маршрутам, а также развитие транзитного потенциала страны.
В 2004-2006 годах усилия по ремонту пути и сооружений будут сконцентрированы на основных транспортных коридорах, и в первую очередь на участках: Кокшетау - Астана, Алматы - Астана, а также участки Экибастуз - Астана, Шу - Туркестан. Выполнение указанных ремонтных работ предполагается осуществить с использованием новых технологий, современной путевой техники и комплексной механизации.
Учитывая запланированный поэтапный переход на железобетонное подрельсовое основание, продолжится укладка пути с бесстыковыми рельсовыми плетями.
Затраты на содержание уравнительных пролетов составляют свыше 70% от эксплуатационных расходов бесстыкового пути. Увеличение длины плетей бесстыкового пути позволит значительно сократить затраты на его текущее содержание.
На эти цели в 2004-2006 годах запланированы средства в размере 45200,2 млн. тенге.
Как показывают финансовые расчеты, проект при дисконтной ставке 9% является окупаемым: внутренняя норма доходности составляет 14%; чистая приведенная стоимость проекта составляет 6847 млн. тенге; окупаемость проекта - 8 лет.
Приобретение путевых машин и оборудования
Для технического развития путевого хозяйства необходимо внедрение комплексной системы реновации материалов верхнего строения пути, что позволит обеспечить продление сроков их службы, оборудование стационарных линий в рельсосварочных предприятиях для восстановления и ремонта старогодных рельсов. Для качественного выполнения путевых работ и перехода на механизированное текущее содержание пути необходимо оснащение предприятий современными высокоэффективными машинизированными комплексами, механизмами, средствами контроля состояния пути.
Важным направлением механизации путевых работ является переход на машинизированную технологию текущего содержания пути.
Для повышения безопасности движения поездов необходимо:
- установить системы (БАС) на вагоны-путеизмерители;
- оборудование специального самоходного подвижного состава системами безопасности КЛУБ;
- установить устройства заграждения переездов УЗП, в первую очередь на участке Астана-Алматы;
- внедрить композиционные изолирующие стыки;
- оборудовать переезды композиционными настилами.
Это позволит в дальнейшем обеспечить стабильное развитие путевого хозяйства с плановой заменой морально устаревших и изношенных основных средств, приведя их к улучшенным технико-экономическим параметрам и удовлетворить потребность инфраструктуры, в соответствии с современными требованиями, а именно:
- улучшить структуру основных фондов, и привести их в соответствие с объемами перевозок, оптимизировать численность обслуживаемого персонала за счет классификации участков магистральной сети;
- внедрить современные высокоэффективные технологии обслуживания и содержания объектов пути;
- прогнозировать изменение состояния объектов и перейти к планированию работ по фактическому состоянию с учетом установленных норм за счет внедрения современных средств и методов диагностики;
- обеспечить оперативность при устранении повреждений за счет оснащения производственных бригад современными мобильными средствами связи;
- широко внедрять ресурсосберегающие технологии, перейти на малообслуживаемые конструкции пути;
- оптимизировать организационную структуру путевого хозяйства;
- снизить эксплуатационные затраты на содержание основных средств.
Реализация инвестиционных проектов путевого хозяйства позволит осуществить ее переход на новую систему ведения и обеспечить снижение расходов за счет:
- создания технологических линий по реновации всех элементов пути для расширения полигона использования старогодных материалов верхнего строения пути;
- перехода на подрельсовое железобетонное основание и бесстыковой путь с длиной плетей до блок-участка и перегона;
- применения машинных комплексов для текущего содержания и ремонта пути и сооружений;

- олардың қызмет мерзiмiн 10-15% ұзартып, рельстердi егеу;
- жер төсемiн, жол мен құрылыстарды олардың жай-күйiнiң өзгеруiн болжамдауға және жол жұмыстарын белгіленген нормаларды ескере отырып, жолдың нақты жай-күйі бойынша жоспарлауға көшуге мүмкiндiк беретін қазiргi заманғы диагностикалау;
- жол элементтерiнiң ақаулығын елеулi төмендетудi қамтамасыз ететiн машиналандырылған жол кешендерiн қолданып, ағымды күтiп ұстаудың қазiргi заманғы технологияларын енгiзу.
Жол шаруашылығын техникалық дамытудың негізгі нәтижесi поездардың жол жүру уақытын қысқарту, өткiзу және тасымалдау қабiлетiн ұлғайту, қозғалыс қауіпсiздiгiн арттыру, қаржылық және техникалық қатерлердi барынша төмендету болып табылады.
2004 жылы жол техникасын, соның iшiнде жолдың динамикалық тұрақтандырғыштарын, шпалдарды механикалық ауыстыру кешендерiн, жолды түзету машиналарын және басқаларды ЕҚҚДБ заемы және меншiктi қаражат есебiнен 4588,8 млн. теңге сомасына сатып алу көзделген.
Жүргiзiлген есептеулерге сәйкес жобаның iшкi кiрiстiлiк нормасы 11%-ды құрайды, таза келтiрiлген құны 177,65 млн. теңгеге тең. Дисконттауды ескергендегi (дисконттық ставка 9%) бастапқы шығындардың өтелу мерзiмi 21 жыл.
3.2. Сигнал беру және байланыс шаруашылығын дамытудың негізгі бағыттары
Сигнал беру және байланыс шаруашылығын орташа мерзімдік перспективаға дамытудың негiзгі бағыттарына мыналар кiредi:
- шаруашылықтың көрсеткiштерiн материал сыйымдылығын, еңбек және энергетикалық ресурстарды төмендету жағына сапалы өзгеруiн қамтамасыз ететiн жаңа элементтік базаға көшу;
- құрылғылардың нақты жай-күйі бойынша жөндеулердi жүзеге асыру үшiн қазiргi заманғы технологиялық процестерді, әдiстер мен диагностикалау құралдарын енгізу;
- тасымалдау процесін өңiрлiк басқарудан орталықтандырылғанға икемдi өту мүмкiндiгi бар қазiргі заманғы басқару деңгейiне мүмкiндiк беретiн темiр жол автоматикасы мен байланыс құрылғыларын енгiзу;
- негізгi көлiк дәлiздерiнiң жүк кернеулi учаскелерiнде поездар қозғалысын интервалды реттеу үшiн негiзгi құрал ретiнде автоматты локомотивтi сигнал беру жүйесiн (АЛС), қызметi аз учаскелердi осьтер есептегiшiмен, қолдану көзделген;
- жылжымалы объектiлермен байланысу үшiн сандық радиобайланыс жүйесiнiң жаңа буынын енгiзу;
- қарқынды пайдаланылатын учаскелер мен станцияларда қозғалысты басқару үшiн микропроцессорлық орталықтандыруды (Ресейде, Беларусьта әзiрленген) енгiзу;
- АЛСН, рельстiк тiзбектер, САУТ, АБҚАА, ДИСК, поездық радиобайланыс құрылғыларының параметрлерін өлшеу және бақылау және олардың техникалық жай-күйін поездың жүрiсi барысында вагон-зертханадан бағалау үшiн автоматика және радиобайланыстың мобильдi өлшеу кешендерiн енгізу;
- станцияларда электрлi орталықтандыруды енгiзу;
- станциялардағы электрлі орталықтандыруды жаңғырту;
- АЛСО автобұғаттауын жаңғырту;
- өтпелердегi электр жетектердi, автошлагбаумдарды ауыстыру;
- моторлы-рельстiк көлiктi "КЛУБ" құрылғыларымен жабдықтау;
- АБҚАА аппаратурасын КТСМ-ге ауыстыру;
- қисық учаскелердегi бағдаршамдарды шашыратқыштармен жабдықтау.
2004-2006 жылдар кезеңiнде сигнал беру және байланыс шаруашылығына инвестициялар 3 689, 1 млн. теңгенi құрайды.

- шлифовки рельсов с продлением срока их службы на 10-15 %;
- современной диагностики земляного полотна, пути и сооружений, позволяющих прогнозировать изменение их состояния и перейти к планированию путевых работ по фактическому состоянию пути с учетом установленных норм;
- внедрения современных технологий текущего содержания с применением путевых машинизированных комплексов, обеспечивающих значительное снижение дефектности элементов пути.
Основным результатом технического развития путевого хозяйства будет сокращение времени следования поездов, увеличение пропускной и провозной способности, повышение безопасности движения, минимизация финансовых и технических рисков.
В 2004 году предусматривается приобретение путевой техники, в том числе динамических стабилизаторов пути, комплексов по механической замене шпал, машин для выправки пути и др. на сумму 4588,8 млн. тенге за счет займа ЕБРР и собственных средств.
Согласно проведенному расчету внутренняя норма доходности проекта составляет 11%, чистая приведенная стоимость равна 177,65 млн. тенге. Период окупаемости первоначальных затрат с учетом дисконтирования 21 год (ставка дисконта 9%).
3.2. Основные направления развития хозяйства сигнализации и связи
Основные направления развития хозяйства сигнализации и связи на среднесрочную перспективу включают:
- переход на новую элементную базу, обеспечивающую качественное изменение показателей хозяйства в сторону снижения материалоемкости, использования трудовых и энергетических ресурсов;
- внедрение современных технологических процессов, методов и средств диагностики для осуществления ремонтов по фактическому состоянию устройств;
- внедрение новых устройств железнодорожной автоматики и связи, позволяющей перейти на современный уровень управления перевозочным процессом, с возможностью гибкого перехода, от регионального управления к централизованному;
- для интервального регулирования движения поездов на грузонапряженных участках основных транспортных коридоров в качестве основного средства предусматривается применение системы автоматической локомотивной сигнализации (АЛС), на малодеятельных участках со счетчиками осей;
- внедрение цифровой системы радиосвязи нового поколения для связи с подвижными объектами;
- внедрение микропроцессорной централизации для управления движением на интенсивно используемых участках и станциях (разработка России, Беларуси);
- внедрение мобильных измерительных комплексов автоматики и радиосвязи для измерения и контроля параметров устройств АЛСН, рельсовых цепей, САУТ, ПОНАБ, ДИСК, поездной радиосвязи и оценки их технического состояния из вагона-лаборатории на ходу поезда;
- внедрение электрической централизации на станциях;
- модернизация электрической централизации на станциях;
- модернизация автоблокировки АЛСО;
- замена электроприводов, автошлагбаумов на переездах;
- оборудование моторно-рельсового транспорта устройствами "КЛУБ";
- замена аппаратуры ПОНАБ на КТСМ;
- оборудование светофоров рассеивателями на кривых участках.
На период 2004-2006 годы инвестиции в хозяйство сигнализации и связи составляют
3 689,1 млн. тенге.

Көрсетiлген инвестициялардың iшкi кiрiстiлiгi 21%-ды құрайды; таза келтiрiлген құны - 2020,5 млн. теңге, дисконтталған өзiн өзi ақтау мерзiмi - 6 жыл.
Сигнал беру және байланыс шаруашылығының инвестициялық жобаларын iске асырудың негiзгi нәтижелерi:
- поездардың жол жүру уақытын қысқарту, өткiзу және тасымалдау қабiлетiн ұлғайту;
- қозғалыс қауiпсiздiгін арттыру, техникалық құрылғылардың сенiмдiлiгiн арттыру, жабдықтардың тозуын 56%-дан 30%-ға дейiн төмендету;
- тасымалдау процесiн диспетчерлiк басқаруды орталықтандыру;
- құрылғыларды жаңарту мен жаңғырту жаңа буынғы pecypc сақтау технологиялары мен диагностикалық құралдарын енгiзу есебiнен материалдық және еңбек ресурстарын үнемдеу болады.
3.3. Электрмен жабдықтау шаруашылығын дамытудың негiзгі бағыттары
Электрмен жабдықтау шаруашылығы қызметiнiң негiзгі мақсаты "ҚТЖ" ҰК" АҚ-тың тасымалдау да, өзге де қызметiмен байланысты тұтынушыларды сапалы электр энергиясымен сенiмдi қамтамасыз ету болып табылады. Осыған байланысты, электрмен жабдықтау шаруашылығының техникалық дамуының перспективалық бағыттары мен мiндеттерi:
1. барлық электр энергиясын тұтынушыларды объектiлердiң санаттылығына сәйкес сапалы және сенiмдi қамтамасыз ету;
2. темiр жолдардың ТПЕ-сiне сәйкес қауiпсiздiк пен сенiмдiлiктiң қажеттi деңгейiн қамтамасыз ету;
3. электрмен жабдықтаудың сенiмдiлігін қамтамасыз ету үшiн жаңа техникалық құралдарды енгiзу;
4. пайдалану шығындарын қысқарту;
5. ресурс сақтау технологияларын енгiзу;
6. экология және еңбектi қорғау жүйесiнiң талаптарын қамтамасыз ету болып табылады.
Тартымдық кiшi станциялардың, секциялау қосындарының, автотрансформаторлық қоректендiру пункттерiнiң, электр берудiң жоғары вольтты желiлерiнiң, трансформаторлық кiшi станциялардың және өзге жабдықтардың өздерiнiң пайдалану және нормативтiк қызмет мерзiмдерiн өтеген электрмен жабдықтау құрылғылары жаңа жаңғыртылған үлгiлерге ауыстырылатын болады.
Энергиямен жабдықтау объектілерiн басқарудың ақпараттық - автоматтандырылған жүйесiн, өзiне микропроцессорлық техника базасындағы қазiргi заманғы жүйесiне көшумен телебасқаруды жаңғыртуды қосатын электрмен жабдықтау объектiлерiн, тұтынатын қуатты, электр энергиясының шығынын басқару жүйесiн құру көзделген. Қазiргi сәтте электр энергиясының жоғалулары электр энергиясының жалпы шығысының 17-20%-ын құрайды. Түйiспе желiсiндегi жұмыстар үшiн машиналық кешендердi, оларды сынау үшiн компьютерлендiрiлген вагон-зертханалар енгiзу жоспарланған.
Тепловозды тартымдық учаскелерде жыл сайын электр беру желiлерiн көлемi бойынша елеулi қалпына келтiру жөндеулерi, құрғақ трансформаторларды пайдаланып, әуе желiсiнiң тiрек шаруашылығын ауыстырып, автобұғаттау сигналдарын электр қоректендiру үшiн трансформаторларды жаңғырту орындалатын болады.
Жүк кернеулi топқа кiретiн көптеген учаскелерде құрылғыларының қызмет мерзiмi нормативтiктен асып кеткен электр тартым қолданылады. Ең көбi - Тобыл - Астана учаскесiнде - 35 жылдан артық, осыған байланысты темiр жолдың бойында орналасқан тартымды электрмен жабдықтау объектiлерiн басқару үшiн жүйелер енгiзу көзделген.
Қозғалыс қауiпсiздiгiн арттыру мақсатында:
- түйiспе желiсiнiң оқшаулағыштарын ИСМ-1М үлгілi фторопласты оқшаулағыш элементтi оқшаулағыштарға ауыстыру;
- түйiспе желiсiнiң оқтауша оқшаулағыштарын сипаттамалары күшейтiлген оқшаулағыштарға ауыстыру;
- аспалы фарфор оқшаулағыштарды шыны оқшаулағыштарға ауыстыру;
- дрезиналарды КЛУБ автоматты сигнал беру құрылғыларымен жабдықтау;
- тартымдық кiшi станциялардың түйiспе желiлерiнiң фидерлерiнде вакуумды ажыратқыштарды енгiзу көзделген.
Тұтас алғанда бұл шаруашылықтың барлық құрамдастарын - түйiспе желiсiн, тартымдық кiшi станцияларды, желiлер мен тораптарды сауықтыруға ықпал ететiн болады.
Күтiлетiн нәтижелер:
- авариялық жағдайларды барынша төмендету мен еңбек және поездар қозғалысының қауiпсiздiгiн арттыру;
- пайдалану шығындарын, соның iшiнде электр энергиясын, еңбек шығынын үнемдеу;
- электрмен жабдықтау құрылғыларының, энергия және қазан қадағалау объектiлерiнiң және т.б. энергетикалық қуатын қамтамасыз етуге талап етiлетiн жағдайларды қамтамасыз ету;
- электрмен жабдықтау шаруашылығының негiзгi құралдарының тозу деңгейiн шектiден төмен деңгейге дейiн төмендету;
- энергиямен жабдықтау объектiлерiн басқарудың қазiргi заманғы тиiмдi жүйелерiн енгiзу.

Внутренняя норма доходности указанных инвестиций составляет 21%; чистая приведенная стоимость - 2020,5 млн. тенге, дисконтированный срок окупаемости - 6 лет.
Основными результатами реализации инвестиционных проектов хозяйства сигнализации и связи будут:
- сокращение времени следования поездов, увеличение пропускной и провозной способности;
- повышение безопасности движения, повышение надежности технических устройств, снижение изношенности оборудований с 56% до 30%;
- централизация диспетчерского управления перевозочным процессом;
- экономия материальных и трудовых ресурсов вследствие обновления и модернизаций устройств, внедрения ресурсосберегающих технологий и диагностических средств нового поколения.
3.3. Основные направления развития хозяйства электроснабжения
Основной целью деятельности хозяйства электроснабжения является надежное обеспечение качественной электроэнергией потребителей, связанных как с перевозочной, так и с прочей деятельностью АО "НК "КТЖ". В связи с чем, перспективными направлениями и задачами технического развития хозяйства электроснабжения являются:
1. качественное и надежное обеспечение всех потребителей электрической энергии в соответствии с категорийностью объектов;
2. обеспечение необходимого уровня безопасности и надежности в соответствии с ПТЭ железных дорог;
3. внедрение новых технических средств для обеспечения надежности электроснабжения;
4. сокращение эксплуатационных затрат;
5. внедрение ресурсосберегающих технологий;
6. обеспечение требований системы экологии и охраны труда.
Устройства электроснабжения тяговых подстанций, постов секционирования, автотрансформаторных пунктов питания, высоковольтных линий электропередач, трансформаторных подстанций и прочего оборудования, отработавших свои эксплуатационные и нормативные сроки службы будут заменены на новые модернизированные типы.
Предполагается создание информационно-автоматизированной системы управления объектами энергоснабжения, непрерывного контроля потребляемой мощности, расхода электроэнергии, включающей в себя модернизацию телеуправления с переходом на современные системы на базе микропроцессорной техники. Потери электроэнергии на данный момент составляют 17-20% от общего расхода электроэнергии. Планируется внедрение машинных комплексов для работ на контактной сети, компьютеризированных вагонов-лабораторий для ее испытаний.
На участках с тепловозной тягой ежегодно будет выполняться значительный по объему восстановительный ремонт линий электропередач, модернизация трансформаторов для электропитания сигналов автоблокировки с использованием сухих трансформаторов, заменой опорного хозяйства воздушных линий.
На большинстве участков, входящих в группу грузонапряженных, применяется электротяга, срок службы устройств которых превысили нормативные. Наибольший - на участке Тобол - Астана - свыше 35 лет, в связи с чем намечено внедрение систем для управления объектами тягового электроснабжения, расположенными вдоль железной дороги.
С целью повышения безопасности движения предусматривается:
- замена секционных изоляторов контактной сети на изоляторы с фторопластовыми изолирующими элементами типа ИСМ-1М;
- замена стержневых изоляторов контактной сети на изоляторы с усиленными характеристиками;
- замена подвесных фарфоровых изоляторов на стеклянные изоляторы;
- оборудование дрезин устройствами автоматической сигнализации КЛУБ;
- внедрение на фидерах контактной сети тяговых подстанций вакуумных выключателей.
В целом это будет способствовать оздоровлению всех составляющих хозяйства - контактной сети, тяговых подстанций, линий и сетей.
Ожидаемые результаты:
- сведение к минимуму аварийных ситуаций и повышение безопасности труда и движения поездов;
- экономия эксплуатационных затрат, в том числе электроэнергии, затрат труда;
- обеспечение требуемых условий по энергетической мощности и надежности работ устройств электроснабжения, объектов энерго- и котлонадзора и др.;
- снижение уровня изношенности основных средств хозяйства электроснабжения до уровня ниже критического;
- внедрение современных эффективных систем управления объектами энергоснабжения.

Диагностикалық құралдарды енгiзуге, электрмен жабдықтау шаруашылығын техникалық қайта жарақтандыруға 2004-2006 жылдары 2 722,5 млн. теңге инвестициялау жоспарлаған. Бұл инвестициялар мiндеттi үлгiдегi санатқа жатады, себебi шаруашылық объектілерiн TПE-нiң талаптарына сәйкестендiрумен, поездар қозғалысының қауiпсiздiгін қамтамасыз етуге бағытталған инфрақұрылымды жаңғыртумен тiкелей байланысты.
3.4. Поездар қозғалысының қауiпсiздігін қамтамасыз ету және өртке қарсы қауiпсiздiк
Технологиялық процестердiң қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету шаруашылығын техникалық дамытудың мақсаты қалпына келтiру және өрт сөндiру поездардың жылжымалы құрамы паркiн қалпына келтiру және кешендi жаңарту болып табылады. Қарастырылып отырған кезең iшiнде осы іс-шараларға арналған инвестициялар 205 млн. теңгенi құрайды.
Нәтижесiнде технологиялық процестердiң қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуге, TПE-нi сақтауға, қалпына келтiру және өрт сөндiру поездарының қызметкерлерiн қамтамасыз етуге арналған негiзгi құралдарды түбегейлi жаңартуға қол жеткiзiлетiн болады.
Бұл жағдайда жабдық тек авариялық жағдайларды жою кезiнде ғана қолданылатындықтан, ал басқа уақытта пайдаланылмайды және мiндеттердi орындау үшiн толық дайындықта болуы тиiс, осыған байланысты инвестициялардың тиiмдiлігін бағалауды авариялық жағдайларды жою кезiнде, өртке қарсы және қалпына келтiру жұмыстарын қажеттi көлемде жедел және сапалы орындау кезiнде материалдық залалдың мөлшерлерiн қысқарту тұрғысынан қарау қажет.
Қарастырылып отырған кезеңде магистралдық темiр жол желiсiнiң негізгi элементтерiн дамытумен қатар iрi мақсатты жобаларды iске асыру көзделген.
3.5 Екiбастұз - Павлодар темiр жол учаскесiн электрлендiру
Темір жол көлiгі жұмысының экономикалық тиiмділігiн қамтамасыз ететiн маңызды техникалық шаралардың бiрi темiр жолдарды электрлендiру болып табылады. Жүк кернеулiгi неғұрлым жоғары болса, темiр жол желiлерiн электрлендiрудiң экономикалық тиiмдiлігi соғұрлым жоғары болады. Электровоздар энергия шығыны бойынша 33%-ға үнемдi, оларды пайдалануға шығын 2 есе кем талап етіледі. Электр тартымындағы тасымалдардың өзiндiк құны тепловоздық тартыммен салыстырғанда 1,6 есе төмен. Темiр жолдарды электрлендiру қазiргі заманғы өндiрiстердi дамытуға ықпал етiп, iргелес аудандарды электрмен жабдықтау проблемасын шешедi (магистралдық темiр жол желiсi тұтынатын электр энергиясының 20%-ға дейiнi тартымды емес тұтынуышларға жұмсалады. Қоршаған ортаның ластануы елеулi төмендейдi және тұтас алғанда экологиялық жағдай жақсарады.
Екiбастұз - Павлодар учаскесiн электрлендiру жөнiндегі жобаны iске асыру 2006 жылға дейiн көзделген. Жобаның құны 11 560,6 млн. теңгеге бағаланады, жобаның iшкi кiрiстiлігінiң нормасы 10%-ды құрайды, таза келтiрiлген құны 977 млн. теңге, өзiн өзi ақтауы - 15 жыл.
Ұзындығы 234 км Екiбастұз - Павлодар учаскесiн электрлiк тартымға көшiру Павлодар және Екiбастұз өнеркәсiптiк қосып, елдiң орталық өңiрiн электрлендiрудi аяқтайды. Артық арзан электр энергиясының қолда болуы пайдалану шығындары мен дизельдiк отын шығыстарын азайтуға, сондай-ақ жылына 5 мың тонна дизельдiк отын жағу нәтижесiнде зиянды заттардың атмосфераға шығарылуын төмендетуге мүмкiндiк бередi. Бұл жобаны қаржыландыру көздерi "ҚТЖ" ҰК" АҚ-тың меншiк қаражаты болып табылады.

На внедрение диагностических средств, техническое перевооружение хозяйства электроснабжения планируется инвестировать за 2004-2006 годы 2 722,5 млн. тенге. Данные инвестиции относятся к категории обязательного типа, так как напрямую связаны приведением объектов хозяйства в соответствие с требованиями ПТЭ, с модернизацией элементов инфраструктуры, направленных на обеспечение безопасности движения поездов.
3.4. Обеспечение безопасности движения поездов и
противопожарная безопасность
Целью технического развития хозяйства обеспечения безопасности технологических процессов является восстановление и комплексное обновление парка подвижного состава восстановительных и противопожарных поездов. Объем инвестиций за рассматриваемый период на данные мероприятия составляет 205 млн. тг.
В результате будет достигнуто коренное обновление основных средств, предназначенных для обеспечения безопасности технологических процессов, соблюдение ПТЭ, обеспечение работников восстановительных и пожарных поездов необходимыми средствами.
Поскольку оборудование в данном случае применяется только при ликвидации аварийных ситуаций, а в остальное время не используется и должно находиться в полной готовности для выполнения задач, в этой связи, оценку эффективности инвестиций следует рассматривать с точки зрения сокращения размеров материального ущерба при ликвидации аварийных ситуаций, при оперативном и качественном выполнении противопожарных и восстановительных работ в необходимом объеме.
Наряду с развитием основных элементов магистральной железнодорожной сети, в рассматриваемый период, предусматривается реализация крупных целевых проектов.
3.5 Электрификация железнодорожного участка Экибастуз - Павлодар
Одной из важнейших технических мер, обеспечивающих повышение экономической эффективности работы железнодорожного транспорта, является электрификация железных дорог. Причем чем выше грузонапряженность, тем выше экономическая эффективность электрификации железнодорожных линий. Электровозы на 33% экономичнее по расходу энергии, на их эксплуатацию требуется в 2 раза меньше затрат. Доля в себестоимости перевозок на электротяге в 1,6 раза ниже, чем на тепловозной тяге. Электрификация железных дорог решает проблемы энергоснабжения прилегающих районов, способствуя развитию современных производств (до 20% потребляемой магистральной железнодорожной сетью электроэнергии расходуется на  нетяговых потребителей). Значительно снижается загрязнение окружающей среды и в целом улучшается экологическая обстановка.
Реализация проекта по электрификации участка Экибастуз - Павлодар предусматривается до 2006 года. Стоимость проекта оценивается в 11 560,6 млн. тенге, внутренняя норма доходности проекта составляет 10%, чистая приведенная стоимость равна 977 млн. тенге, окупаемость - 15 лет.Перевод на электрическую тягу участка Экибастуз - Павлодар протяженностью 234 км завершит электрификацию центрального региона страны с подключением Павлодарского и Экибастузского промышленных районов. Наличие избыточной дешевой электроэнергии позволит уменьшить эксплуатационные затраты и расход дизельного топлива, а также уменьшить ежегодные выбросы вредных веществ в атмосферу в результате сжигания 5 тыс. тонн дизельного топлива. Источниками финансирования данного проекта будут являться собственные средства АО "НК "КТЖ".

3.6 Достық станциясын дамыту
Осы темiр жол станциясындағы жұмыстардың негізгi көлемi ашық алаңшаларда жүргiзiледi, ол өңiрдiң климаттық жағдайларында бұл жұмыстарды қауiпсiздiк жағдайлары бойынша орындау мүмкiндiгiн шектейдi және механизмдердің мерзiмінен бұрын тозуына әкелiп соғады. Қызметтiк және тұрғын жайлардың, ұйымдастыру техникасының, персоналдың қатаң жетiспеушiлiгi орын алған, ол жүк операцияларын орындаудың ұзақтығына керi әсерiн тигiзедi.
Станцияда бар қайта тиеу орындары қажеттi механизмдермен жеткiлiксiз жабдықталған. Қолданыстағы вагондардың орнын ауыстыру пунктiнiң қуаты арбашалардың бос тұру паркі сыйымдылығымен және оны дамыту перспективасының болмауымен шектелген. Ақтоғай - Достық бiр жолды желiсi жергiлiктi аудандық тартымды жүктердi, сондай-ақ халықаралық қатынаста жолаушылар мен жүктердi тасымалдауды қамтамасыз етедi. Қазiргi уақытта бұл желi жолдың техникалық жай-күйi бойынша халықаралық темiр жол магистралдарына қойылатын талаптарға сәйкес келмейдi. Сонымен қатар, желiнiң жер төсемiнiң негiзгi құрылымдық параметрлерi бойынша (алаңшаның енi, жол жағасының болуы және т.с.с.) қолданыстағы техникалық нормаларға сәйкес келмейдi.
Трансазиялық магистраль бойынша халықаралық тасымалдарды болжамданған көлемдерде жүзеге асыру үшiн Ақтоғай - Достық темiр жолы қайта жаңарту мен жаңғыртуды қажет етедi.
Тасымалдар көлемiнiң өсiп жатқан жағдайында "Достық-Алашонькоу халықаралық темір жол шекара өткелiн, Ақтоғай-Достық темiр жол учаскесiн және Қорғас халықаралық автомобиль өткiзу пунктін одан әрi дамыту жөнiндегi 2004-2005 жылдарға арналған шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 26 тамыздағы N 870  қаулысымен және "Қазақстан темiр жолы" ҰK" АҚ Президентiнiң 2003 жылғы 30 қазандағы N 754-Ц бұйрығымен бекiтілген Достық станциясын және Ақтоғай - Достық темiр жол учаскесін дамытудың 2004-2005 жылдарға арналған бағдарламасымен 2006 жылдан бастап Достық-Алашонькоу халықаралық темiр жол шекара өткелi арқылы сыртқы сауда жүктерiн тасымалдауды 10 млн. тонна, 2010 жылдан - 12 млн. тонна, 2014 жылдан - 14 млн. тонна көлемiнде ұлғайтуға бағытталған Достық-Алашонькоу халықаралық темiр жол шекара өткелiнiң өңдеу қабiлетiн күшейту көзделген.
Достық станциясын дамытудың негiзгi бағыттарына:
- темiр жол инфрақұрылымын кеңейту және қайта жаңарту, жаңа техникалық құралдар сатып aлу, технологиялық процестi жетiлдiру;
- Достық станциясындағы шекаралық және кедендiк қосындарды техникалық жабдықтау, құжаттарды өңдеу мен ресiмдеудi автоматтандыру, кедендiк терминал салу;
- дозиметрлiк бақылау үшiн қазiргі заманғы жабдық пен құралдар сатып алу;
- Достық кентiндегi қолданыстағы әлеуметтiк-тұрмыстық объектiлердi жаңарту және жаңаларын салу енедi.
Жоба Ақтоғай - Достық учаскесiнiң 253 км қайта жаңартуды және Достық станциясының өңдеу қабiлетiн күшейтудi көздейдi. Ақтоғай - Достық халықаралық көлiк магистралiнiң бас учаскесiн нығайту және сенiмдi өткiзу қабiлетiн қамтамасыз ету халықаралық темiр жол шекара өткелiнiң жүк және жолаушылар айналымының көлемдерiн ұлғайтуға, пайдалану шығындарын төмендетуге, сол арқылы темiр жол көлігінiң тиiмдiлiгi мен сенiмдiлiгiн арттыруға мүмкiндiк бередi.
Кiрiстер жүк тасымалдарының схемасына сәйкес және Достық станциясының шекараны кесiп өту бойынша импорттық бағыттағы (Қытайдан) жүктер үшiн 100% көлемiнде, экспорттық бағыттағы (Қытайға) тасымалданатын мұнай және кен тиелген вагондардың орнын ауыстыру жөнiндегi операцияларды (қайта тиеу, арбашаларды ауыстыру және т.б.) орындағаны үшiн қосымша алымдар есебiнен ескерiледi.
2004-2006 жылдарға арналған жобаны қаржыландыру 7 166,7 млн. теңгенi құрайды, олар сұрыптау қуаттарын, жүк ауласын, құрамдарды кедендiк тексеруге арналған парктi дамытуға, қолданыстағы вагондардың орнын ауыстыру пунктiн қайта жаңартуға, шаруашылық-ауыз су сутартқышын, тазарту құрылыстарын салуға, А және Д парктерiн жарықтандыруға пайдаланылатын болады. Жүргiзiлген есепке сәйкес жоба кiрiстiлігінiң iшкi нормасы 37%-ды құрайды, таза келтiрiлген құны - 19 958 млн. теңге. Дисконттауды ескергендегi (дисконт ставкасы 9%) бастапқы шығындардың өтелу мерзiмi 6 жыл.

3.6 Развитие станции Достык
Основной объем работ на данной железнодорожной станции производится на открытых площадках, что в климатических условиях региона ограничивает возможность выполнения этих работ по условиям безопасности и ведет к преждевременному износу механизмов. Имеет место острый дефицит служебных и жилых помещений, оргтехники, персонала, что негативно влияет на продолжительность выполнения грузовых операций.
Имеющиеся перегрузочные места на станции недостаточно оснащены необходимыми механизмами. Мощность существующего пункта перестановки вагонов ограничена емкостью парка отстоя тележек и отсутствием перспектив его развития. Однопутная железнодорожная линия Актогай - Достык обеспечивает перевозку грузов местного района тяготения, а также пассажиров и грузов в международном сообщении. В настоящее время эта линия по техническому состоянию пути не соответствует требованиям, предъявляемым к международным железнодорожным магистралям. Кроме того, по главным конструктивным параметрам (ширине площадки, наличию обочин и др.) земляное полотно линии не соответствует действующим техническим нормам.
В связи с чем, для осуществления международных перевозок по Трансазиатской магистрали в прогнозируемых объемах железная дорога Актогай - Достык нуждается в реконструкции и модернизации.
В условиях возрастающих объемов перевозок, постановлением Правительства Республики Казахстан от 26.08.03 г. N 870 "О мерах по дальнейшему развитию международного железнодорожного пограничного перехода Достык - Алашанькоу, железнодорожного участка Актогай - Достык и международного автомобильного пункта пропуска Коргас на 2004-2005 годы" и Программой развития станции Достык и железнодорожного участка Актогай - Достык на 2004-2005 годы, утвержденной Приказом Президента АО "НК "Казакстан темiр жолы" от 30.10.03г. N 754-ц предусматривается усиление перерабатывающей способности международного железнодорожного пограничного перехода Достык - Алашанькоу, направленное на увеличение с 2006 года перевозок внешнеторговых грузов через международный железнодорожный пограничный переход Достык - Алашанькоу в объеме 10 млн. тонн, с 2010 года - 12 млн. тонн, с 2014 года - 14 млн. тонн.
Основные направления развития станции Достык включают:
- расширение и реконструкция железнодорожной инфраструктуры, приобретение новых технических средств, совершенствование технологического процесса;
- техническое оснащение пограничных и таможенных постов на станции Достык, автоматизация обработки и оформления документов, строительство таможенного терминала;
- приобретение современного оборудования и средств для дозиметрического контроля;
- обновление существующих и строительство новых социально-бытовых объектов в поселке Достык.
Проект предусматривает реконструкцию 253 км участка Актогай - Достык и усиление перерабатывающей способности станции Достык. Усиление головного участка международной транспортной магистрали Актогай - Достык и обеспечение надежной провозной способностью позволит увеличить объемы грузо- и пассажирооборота, перерабатывающую способность международного железнодорожного пограничного перехода, снизить эксплуатационные расходы, тем самым увеличить эффективность и надежность железнодорожного транспорта.
Доходы учитываются в соответствии со схемой грузовых перевозок и за счет дополнительных сборов за выполнение станцией Достык операций по пересечению границы (перегрузка, смена тележек и др.) в размере 100% для грузов импортного направления (из Китая), по перестановке вагонов с нефтью и рудой, перевозимых в экспортном направлении (на Китай).
Финансирование проекта на 2004-2006 годы составляет 7166,7 млн. тенге, которые будут использованы на развитие сортировочных мощностей, грузового двора, парка для таможенного досмотра составов, реконструкцию действующего пункта перестановки вагонов, строительство хозяйственно-питьевого водовода, очистных сооружений, освещение парков А и Д. Согласно проведенному расчету внутренняя норма доходности проекта составляет 37%, чистая приведенная стоимость - 19958 млн. тенге. Период окупаемости первоначальных затрат с учетом дисконтирования 6 лет (ставка дисконта 9%).

3.7 Жаңа темiр жол желiлерiн салу
Келешекте магистральдық желiнiң ұзындығын арттыру жалғасады.
Жаңа темiр жол желiлерiн салу Қазақстанның тұйық темiр жол желiсiн құрастыруды мақсат етедi, ол жүктердi ел аумағы бойынша іргелес елдердiң темiр жол учаскелерiн пайдаланбай оңтайлы қысқа маршруттар бойынша тасымалдауға мүмкiндiк бередi.
Жаңа темiр жол желiлерiн салудың экономикалық тиiмдiлігі негiзiнен темiр жол көлiгі кәсiпорындарынан емес (мұнда неғұрлым қысқа бағыттар бойынша жүктердiң қайта ағыны есебiнен желi бойынша жүк айналымын төмендеуi мүмкiн), көлiк қызметтерiн (тасымалдаулар) тұтынушылардан көрiнедi. Мұндай құрылыс жалпы республикалық маңызға ие және өңiраралық көлiк байланыстарын рационализациялау жаңа көлiк маршруттары мен бағыттарын ашу, тартымның жергiлiктi аудандарына көлiктiк қызмет көрсетудi жақсарту және осының негiзiнде өндiрiстiк кәсiпорындардың көлiк шығындарын төмендету сияқты ұлттық экономиканың маңызды мiндеттерiн шешуді қамтамасыз етеді. Темiр жолдар желiсi ұзындығының өсуi тиiсiнше оларға қызмет көрсету және күтіп ұстауға арналған шығыстардың өсуiне, ал тасымалдау қашықтығын оңтайландыру мен қысқарту тасымалдардың жалпы көлемi мен темiр жолдардың жүк айналымынан есептелетін кiрiстердiң төмендеуiне әкелiп соғады.
Жобаларды қаржыландыру мүмкiндiктерi неғұрлым маңызды бағыттарды таңдау мiндетiн қояды. Осыған байланысты iшкi және халықаралық тасымалдарды көршi мемлекеттердiң магистралдарына кiрмей және iшкiден елеулi жоғары халықаралық тарифтердi төлемей орындауға мүмкiндiк беретiн темiр жол учаскелерін салу бiрiншi кезектi мiндет болып табылады. Сондықтан Хромтау-Алтынсарин учаскесiн салуды аяқтау бiрiншi кезектi маңызды объект болып табылады. Желiнiң пайдалану ұзындығы 402 км-ді құрайды. Жобаның құны 33 036 (ҚҚС-мен) млн. теңгеге бағаланады. Салу мерзімi - 4 жыл. Жүргiзiлген есепке сәйкес жоба кiрiстiлiгiнiң iшкi нормасы 1,3%-ды құрайды. Таза келтiрiлген құны - 607 млн. теңге. Дисконттауды ескергендегі (дисконттық ставка 9%) бастапқы шығындардың өтелу мерзімі 18 жыл.
Жаңа темір жолдар салу өнім құнын төмендетуге мүмкiндiк бередi, себебi өнiм бағасындағы көлік құрамдасының үлесі азаяды, ол өндірушілерге де тұтынушыларға да пайдалы.
Сонымен қатар темір жолдардың iшкi көлiк рыногындағы бәсекелестiгi де артады, халықаралық имиджі өседі, ол темiр жол саласына да, тұтас алғанда елге де көптеген табыс әкелетін транзиттiк жүктер ағынынын ұлғайтады. Жаңа жұмыс орындарын құру, пайдалы қазбаларға бай жаңа аудандарды игеру, оларды экономикалық айналымға тарту мәселелерi шешiледi.

3.7 Строительство новых железнодорожных линий
В перспективе продолжится увеличение протяженности магистральной сети.
Строительство новых железнодорожных линий имеет своей целью формирование замкнутой сети железных дорог Казахстана, что позволит перевозить грузы по оптимальным кратчайшим маршрутам по территории страны без использования железнодорожных участков сопредельных стран.
Экономическая эффективность строительства новых железнодорожных линий, как правило, проявляется не на предприятиях железнодорожного транспорта (здесь возможно снижения грузооборота по сети за счет перетоков грузов на более короткие направления), а на потребителях транспортных услуг (перевозок). Такое строительство имеет общереспубликанское значение и обеспечит решение таких важных задач национальной экономики, как рационализация межрегиональных транспортных связей, создание новых транспортных маршрутов и направлений, улучшение транспортного обслуживания местных районов тяготения и снижение на основе этого, транспортных издержек промышленных предприятий. Рост протяженности сети железных дорог, соответственно, приведет к увеличению расходов на их обслуживание и содержание, а оптимизация и сокращение расстояния перевозок - к снижению общего объема перевозок и доходов железных дорог, исчисляемых от грузооборота.
Возможности финансирования проектов ставят задачу выбора наиболее важных направлений. В этой связи первостепенной задачей является строительство тех участков железных дорог, которые позволят выполнять внутренние и международные перевозки без заезда на магистрали соседних государств и оплаты международных тарифов, значительно выше внутренних. Поэтому объектом первостепенной важности является завершение строительства участка Хромтау-Алтынсарино. Эксплуатационная длина линии оставляет 402 км. Стоимость проекта оценивается в 33036 (с НДС) млн. тенге. Срок строительства - 4 года. Согласно проведенному расчету внутренняя норма доходности проекта составляет 1,3%. Чистая приведенная стоимость равна 607 млн. тенге. Период окупаемости первоначальных затрат с учетом дисконтирования 18 лет (ставка дисконта 9%).
Строительство новых железных дорог позволит снизить стоимость продукции, так как сокращается доля транспортной составляющей в цене продукции, что выгодно и производителям, и потребителям.
Одновременно повышается и конкурентоспособность железных дорог на внутреннем транспортном рынке, растет международный имидж, что увеличивает поток транзитных грузов, приносящие немалые доходы, как железнодорожной отрасли, так и в целом стране. Решаются вопросы создания новых рабочих мест, освоения новых районов, богатых полезными ископаемыми, вовлечение их в экономический оборот.

4. Қаржыландыру көздерi
Темiр жол көлiгiн техникалық қайта жарақтандырудың және дамытудың басымдықтары мен бағыттары инвестицияларды елеулi ұлғайтуды талап етедi, олардың негiзгi бөлiгi саланың ішкi мүмкiндiктерi, заем қаражатын тарту үшiн жағдайлар туғызу есебiнен құрастырылады.
Компанияның күрделi қаржы салымдарының негiзгi көзi - амортизациялық аударымдар, олар өткен он жылдағы тасымалдар және кiрiстер көлемiнiң төмендеуi жағдайында жаңа құрылыстар және тозған негiзгi құралдарды жаңарту мiндеттерiн бір мезгілде шешу үшін жеткілiксiз.
Инвестициялық жобаларды қаржыландыру меншiкте де заемдық та қаражаттар есебінен жүзеге асырылатын болады.
Құрылысты қаржыландырудың ең қолайлы схемасы үш мүдделi тараптың: мемлекеттің (жер, негізгi қаржыландыру, салудың және одан әрі пайдаланудың жеңiлдiктi жағдайлары), темiр жолдың (қаржылай қаражаттың бір бөлiгi, жобалау, техникалық қолдау, мамандар) және инвестордың (үлестiк қаржыландыру) үлестiк қатынасы болуы тиiс. Үлестік қатынастың пайызы тек тараптардың экономикалық мүдделілігi негiзiнде белгіленуi тиiс.
Жылдам кiрiстiлiктi қамтамасыз етпейтiн күрделi қаржы салымдарының үлкен көлемдерiн талап ететiн темiр жол көлiгiнiң ерекшелiгi салаға инвестициялардың тартымдылығын проблемалы етедi. Тұтас алғанда, магистралдық темiр жол желiсiнiң жобаларын iске асыруға 77 342,9 млн. теңге мөлшерiнде қаражат көзделген.
5. Күтілетiн нәтиже
Магистралдық темiр жол желiсiн дамыту жобаларының нәтижесi жаңа технологиялар мен техникаға "қол жеткiзу" есебiнен оның техникалық жай-күйiн елеулi жақсарту болуы тиiс. Бұл техникалық деңгейiнiң өсуi, көрсетiлетiн қызметтер сапасын арттыру, қауiпсiздiктi қамтамасыз ету негiзiнде оның тұрақты дамуына әкеледi. Ол магистралдық темiр жол желiсiнiң техникалық жарақтандырылуын талап етiлетiн деңгейге жақындатуға және бәсекелестiкке қабiлеттiлiктiң жоғары дәрежесiне қол жеткiзуге мүмкiндiк бередi. Басқарудың барлық процестерi автоматтандырылатын болады, темiр жолдың техникалық жарақтандырылуы сапалы жаңа жай-күйге көшедi. Iске асырудың негiзгi нәтижесi поездардың жол жүру уақытын қысқарту, өткiзу және тасымалдау қабiлетiн ұлғайту, поездар қозғалысының қауiпсiздiгiн арттыру (арқауларды төмендету) болады.
Электрлендiрiлген желiлердiң ұзындығы ұлғаяды, пайдалану шығыстары төмендейдi, отын-энергетикалық ресурстардың үлестiк шығыстары қысқарады. Жолдың жоғарғы құрылысын жаңғырту поездар қозғалысының жылдамдығы мен қауiпсiздiгiн арттыруға қол жеткiзуге мүмкiндiк бередi. Атап айтқанда, Астана-Алматы учаскесiнде поездар қозғалысының орташа жылдамдығы 70 км/сағаттан 140 км/ сағатқа дейiн артады.
Бұл бөлiмге тез өтелетiн тиiмдi жобалар да (ақпараттандыру, ресурс сақтау технологиялары және басқалар) өтелу мерзiмi ұзақ немесе тiптi өтелмейтiн жобалар да енгiзiлген. Соңғыларына жаңа темiр жол желiлерiн салу сияқты жобалар, қозғалыс қауiпсiздiгiн қамтамасыз етумен (қатерлердi төмендету) және табиғатты қорғаумен байланысты және басқа жобалар жатады.
Жолды жаңарту мен жаңғыртуға күрделi қаржы салымдарының жеткiзу мерзiмдерiн қысқарту, вагондар мен локомотивтердiң желi бойынша айналымын жеделдету және, тиiсiнше, талап етілетiн жылжымалы құрам паркiн азайту есебiнен, сондай-ақ жолды ағымдық күтiп ұстау мен жөндеуге шығыстарды төмендету есебiнен бүкіл сала үшін әсерi бар. Сонымен қатар, бұл iс-шаралар отынға, электр энергиясына және жылжымалы құрамды жөндеуге шығыстарды төмендетуге қосымша мүмкiндiк бередi.
Магистралдық темiр жол желiсiн дамыту жобаларын iске асыру саланы техникалық қайта жарақтандыруды, жаңа темiр жол желiлерiн пайдалануға енгiзу арқылы темiр жол көлiгiнiң географиялық қол жеткiзушiлiгiн арттыруды, темiр жол көлігі қызметiнiң тиiмдiлiгiн арттыруды қамтамасыз етуге мүмкiндiк бередi және тұтас алғанда ел экономикасының өсуiне әсер ететiн болады.
2-қосымша

4. Источники финансирования
Приоритеты и направления технического перевооружения и  развития железнодорожного транспорта требуют значительного увеличения инвестиций, основная часть которых формируется за счет внутренних возможностей отрасли, создания условий для привлечения заемных средств.
Основной источник капитальных вложений Компании - амортизационные отчисления, которые, в условиях снижения объема перевозок и доходов за прошедшие десять лет, недостаточны на одновременное решение задач нового строительства и обновления изношенных основных средств.
Финансирование инвестиционных проектов будет осуществляться как за счет собственных, так и заемных средств.
Наиболее приемлемой схемой финансирования строительства должно стать долевое участие трех заинтересованных сторон: государства (земля, основное финансирование, льготные условия строительства и дальнейшей эксплуатации), железной дороги (часть финансовых средств, проектирование, техническая поддержка, специалисты) и инвестора (долевое финансирование). Процент долевого участия должен определяться исключительно на основе экономической заинтересованности сторон.
Специфика железнодорожного транспорта, требующая больших объемов капитальных вложений, которые не обеспечивают быстрой доходности, делают проблематичной привлекательность инвестиций в отрасль. В целом, на реализацию проектов магистральной железнодорожной сети предусматриваются средства в размере - 77 342,9 млн. тенге.
5. Ожидаемый результат
Итогом реализации инвестиционных проектов развития магистральной железнодорожной сети должно стать существенное улучшение ее технического состояния за счет "прорыва" к новым технологиям и технике. Это приведет к ее устойчивому развитию, на основе роста технического уровня, повышения качества услуг, обеспечения безопасности. Что даст возможность приблизить техническую оснащенность магистрально железнодорожной сети к требуемому уровню и достичь высокой степени конкурентоспособности. Все процессы управления будут автоматизированы, техническая оснащенность железной дороги перейдет в качественно новое состояние. Основным результатом реализации будет сокращение времени следования поездов, увеличение пропускной и провозной способности, повышение безопасности движения поездов (снижение браков).
Увеличится протяженность электрофицированных линий, снизятся эксплуатационные расходы, удельные расходы топливно-энергетических ресурсов сократятся. Модернизация верхнего строения пути позволит достичь увеличения скорости и безопасности движения поездов. В частности, на участке Астана-Алматы средняя скорость движения поездов увеличится с 70 км/час до 140 км/час.
В настоящий раздел включены как быстро окупаемые эффективные проекты (информатизация, ресурсосберегающие технологии и др.), так и проекты, которые имеют либо длительный срок окупаемости, либо вообще являются не окупаемыми. К последним относятся такие проекты, как строительство новых железнодорожных линий, проекты, связанные с обеспечением безопасности движения (снижение рисков) и охраны природы и др.
Капитальные вложения в обновление и модернизацию пути имеют эффект для всей отрасли за счет сокращения сроков доставки, ускорения оборота вагонов и локомотивов по сети и, следовательно, уменьшения потребного парка подвижного состава, а также за счет снижения расходов на текущее содержание и ремонт пути. Кроме того, эти мероприятия дополнительно дадут возможность снизить расходы на топливо, электроэнергию и ремонт подвижного состава.
Реализация проектов развития магистральной железнодорожной сети позволит обеспечить техническое перевооружение отрасли, повышение географической доступности железнодорожного транспорта благодаря вводу в эксплуатацию новых железнодорожных линий, повышение эффективности деятельности железнодорожного транспорта и будет способствовать росту      экономики страны в целом.
Приложение 2

2004-2006 жылдарға арналған дамудың аса
маңызды көрсеткіштерінің болжамы
"ҚТЖ" ҰК" АҚ
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
1 ҰК нысаны
___________________________________________________________________
Р/с N|    Көрсеткіштер   |Өлшем|2002ж.|2003 ж.|2003ж.|2004ж.|2005ж.
|                   | бір.|      |       |  %   |      |
|                   | лігі|есеп  |бағалау|2002ж.|болжам|болжам
___________________________________________________________________
А          Б              1      2      3      4       5     6
___________________________________________________________________
1.    Жүк айналымы        млн.  133088  147672 111,0% 159108 170355
т-км
1.1    соның iшiнде        "
түрлерi бойынша
2.    Экспорт барлығы:     "     55242   58574 106,0%  62570  65801
2.1    соның iшiнде ТМД    "
елдерi
2.2     алыс шетел         "
2.3    өнiм түрлерi        "
бойынша:
3.    Импорт барлығы:             7854   10100 128,6%  12388  10897
3.1    соның iшiнде ТМД    "
елдерi
3.2     алыс шетел         "
3.3    өнiм түрлерi        "
бойынша:
4.    Қаржыландырудың     млн.   14649   50185 342,6%  29903  31851
барлық көздерiнiң   теңге
есебiнен негізгі
капиталға инвести.
циялар-барлығы:
4.1   заемдық қаражаты     "       997    9549 957,8%   3528   5623
есебiнен
4.1.1  оның iшiнде, мемле. "
кеттік бюджет
қаражаты
4.2   меншiктi қаражаты          13652   40636 297,6%  26375  26228
есебiнен
5.    Табыстар, барлығы    "    165876  194742 117,4% 205398 158642
6.    Шығыстар, барлығы    "    144951  177010 122,1% 204818 146642
7.    Негiзгi қызметтен    "    165449  191328 115,6% 204399 158642
табыс
8.    Өткiзілген дайын     "    115209  147572 128,1% 185709 122538
өнiмнiң (тауардың,
жұмыстың, қызмет
көрсетудiң) өзiндiк
құны:
9.    Жалпы табыс          "     50240   43755  87,1%  18689  36104
10.   Кезеңнiң шығыстары,  "     15174   24475 161,3%  17651  17736
барлығы
10.1  жалпы және әкiмші.   "     13986   23220 166,0%  16313  16414
лiк шығыстар
10.2  дайын өнiмдi         "        80     372 463,6%     91    -
(тауарларды, жұмыс.
тарды, қызмет көр.
сетудi) өткiзу
жөнiндегі шығыстар
10.3  сыйақы түрiндегi     "      1108     883  79,7%   1247   1322
шығыстар
11.   Салық салынатын      "     35493   22695  63,9%   2037  18368
кiрiс
12.   Корпорациялық табыс  "     14568    4948  34,0%   1458   6368
салығы
13.   Таза табыс (залал)   "     20924   17732  84,7%    580  12000
14.   Дивидендтер,         "              1773            58   1200
барлығы
14.1  оның iшiнде, акция. млн.            1773        5799,22% 1200
лардың мемлекеттiк  теңге
пакетiне

Прогноз важнейших показателей развития на 2004-2006 годы
АО "НК "КТЖ"
(наименование юридического лица)
форма 1 НК
____________________________________________________________________
N   | Показатели   |Един.    |  2002 г.    |  2003 г.   |2003 г. в %
п/п |              |измер.   |  отчет      |  оценка    |к 2002 г.
____________________________________________________________________
А  |      Б       |    1    |     2       |     3      |     4
____________________________________________________________________
1.  Грузооборот*   млн. т-км     133088       147672      111,0%
1.1  в том числе
по видам           "
2.  Экспорт всего:     "          55242        58574      106,0%
2.1  в т.ч.
в страны СНГ       "
2.2  дальнее
зарубежье          "
2.3  по видам
продукции:         "
3.  Импорт всего:                  7854        10100      128,6%
3.1  в т.ч.
страны СНГ         "
3.2  дальнее
зарубежье          "
3.3  по видам
продукции:         "
4.  Инвестиции
в основной
капитал
за счет всех
источников
финансирования -
всего:***      млн.тенге      14649        50185      342,6%
4.1  за счет
заемных
средств            "            997         9549      957,8%
4.1.1 в т.ч.
средств госу-
дарственного
бюджета           "
4.2  за счет
собственных
средств            "          13652        40636      297,6%
5.  Доходы,
всего          млн. тенге    165876       194742      117,4%
6.  Расходы,
всего              "         144951       177010      122,1%
7.  Доход от
основной
деятельности       "         165449       191328      115,6%
8.  Себестоимость
реализованной
готовой
продукции
(товаров,
работ, услуг):     "         115209       147572      128,1%
9.  Валовый доход      "          50240        43755       87,1%
10.  Расходы
периода, всего     "          15174        24475      161,3%
10.1  общие и
административные
расходы           "          13986        23220      166,0%
10.2  расходы по
реализации
готовой
продукции
(товаров,
работ, услуг)     "             80          372      463,6%
10.3  расходы в виде
вознаграждения    "           1108          883       79,7%
11.  Налогооблагаемый
доход              "          35493        22695       63,9%
12.  Корпоративный
подоходный налог   "          14568         4948       34,0%
13.  Чистый доход
(убыток)           "          20924        17732       84,7%
14.  Дивиденды,
всего          млн. тенге                   1773
14.1  в т.ч.
на государст-
венный пакет
акций                                      1773

15.   Пайдадан аударымдар  %                -             -      -
нормативтерi*
16.   Қызметтің рента.     "    43,61%  29,65%        10,06% 29,46%
бельділiгi
17.   Материалдық емес    млн.   17306   27631 159,7%  25041 26,228
активтер мен не.    теңге
гізгі қаражатқа
шығыстар
18.   Компания қызметкер. адам   98274   91523  93,1%  78831  76107
лерiнiң саны,
барлығы
18.1  Орталық аппарат      "      1138    1434 126,0%   1000    800
қызметкерлерiнiң
саны
19.   Жалақы қоры         млн.   27816   32729 117,7   35756  36149
теңге
20.   Компания бойынша    теңге  23587   29800 126,3%  37798  39581
тұтастай алғанда
орташа айлық жалақы
20.1  соның iшiнде        теңге  70842   54178  76,5%  68698  72133
орталық аппарат
қызметкерлерi

15. Нормативы
отчислений
от прибыли          %                          -
16. Рентабельность
деятельности        "         43,61%        29,6%        -
17. Расходы на
амортизацию
нематериальных
активов и
основных
средств          млн.тенге    17306         27631      159,7%
18. Численность
работников
компании,
всего              чел.       98274         91523       93,1%
18.1 Численность
сотрудников
центрального
аппарата           "          1138          1434      126,0%
19. Фонд
заработной
платы            млн.тенге    27816         32729      117,7%
20. Среднемесячная
заработная
плата работ-
ников, в целом
по компании        тенге      23587         29800      126,3%
20.1 в том числе
работников
центрального
аппарата          тенге      70842         54178       76,5%

21.   Өнiмнiң (жұмыстың,  бірлі.    12      13            13
қызметтің) бiрлі.   гіне
гіне тарифтер       тең.
(бағалар)           гемен
21.1  бұрынғы кезеңге       %              -             -
тарифтерінің (баға.
лардың) өзгеруі
22.   Кредиторлық берешек  мың.  42300   59295 140,2%  42474  40350
теңге
23.   Дебиторлық берешек   "     39075   46955 120,2%  40515  39045
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
________________________________
Р/с N|2006 ж.|2006 ж.|2006 ж.
|       |   %   | %

21. Тарифы (цены)
на единицу
продукции         тенге за
(работ, услуг)    единицу       12            13
21.1 изменение
тарифов (цен)
к предыдущему
периоду              %                        -
22. Кредиторская
задолженность     млн.тенге    42300        59295      140,2%
23. Дебиторская
задолженность         "        39075        46955      120,2%
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
N  |  2004 г. | 2004 г., | 2005 год | 2006 г. | 2006 г.  ! 2006
п/п |   план   |  в т.ч.  | прогноз  | прогноз !  % к     ! % к

|болжам |2002 ж.|2003 ж.
________________________________
А     7        8       9
________________________________
1.    182318  137,0%  123,5%
1.1
2.     69234  125,3%  118,2%
2.1
2.2
2.3
3.     11660  148,5%  115,4%
3.1
3.2
3.3
4.     37150  253,6%   74,0%
4.1     1264  126,8%   13,2%
4.1.1
4.2    35886  262,9%   88,3%
5.    171108  103,2%   87,9%
6.    156864  108,2%   88,6%
7.    171108  103,4%   89,4%
8.    130805  113,5%   88,6%
9.     40303   80,2%   92,1%
10.    18670  123,0%   76,3%
10.1   17269  123,5%   74,4%
10.2    -       0,0%    0,0%
10.3    1401  126,4%  158,7%
11.    21633   60,9%   95,3%
12.     7388   50,7%  149,3%
13.    14244   68,1%   80,3%
14.     1424           80,3%
14.1    1424
15.     -
16.    30,81   70,7%  103,9%
17.    27486  158,8%   99,5%
18.    77267   78,6%   84,4%
18.1     800   70,3%   55,8%
19.    38535  138,5%  117,7%
20.    41560  176,2%  139,5%
20.1   75739  106,9%  139,8%
21.      -
21.1     -
22.    38332   90,6%   64,6%
23.    38196   97,8%   81,3%
_____________________________
2004-2006 жылдарға арналған табыстар мен шығындар болжамы
"ҚТЖ" ҰК" АҚ
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
2 ҰК нысаны
млн. теңге
___________________________________________________________________
Р/с |Көрсеткіштер|2002|2003 |    2004 ж. (болжам)    |2003ж.|2004ж.
N  |   атауы    | ж. | ж.  |________________________|  %   | %
|            |есеп|баға.|1-  |  1-  | 9 ай | жыл |2002ж.|2003ж.
|            |    | лау |тоқ.|жарты-|      |     |      |
|            |    |     |сан |жылдық|      |     |      |
___________________________________________________________________
А        Б        1     2     3     4     5      6     7      8
___________________________________________________________________
1    Негізгі   165449 191328 47251 94766 148600 204399 115,6% 106,8%
қызметтен
табыс
2    Өткізіл.  115209 147572 37677 85881 136396 185709 128,1% 125,8%
ген дайын
өнiмнің
(тауарлар.
дың, жұмыс.
тардың,
қызмет көр.
сетудiң)
өзіндік
құны
3    Жиынтық    50240  43755  9575  8886  12204  18689  87,1%  42,7%
табыс
(1 жол-
2 жол)
4    Кезең шы.  15174  24475  4380  8966  13294  17651 191,3%  72,1%
ғыстары,
оның iшiнде
4.1. жалпы және 13986  23220  4165  8322  12455  16313 166,0%  70,3%
әкiмшілiк
шығыстар
4.2. дайын өнiмді  80    372    18    42     66     91 465,0%  24,4%
(тауарлар.
ды, жұмыс.
тарды,
қызмет көр.
сетудi)
өткiзу
бойынша
шығыстар
4.3. сыйақы      1108    883   197   602    772   1247  79,7% 141,2%
түрiндегi
шығыстар
5    Негiзгі    35066  19280  5195   -81  -1090   1038  55,0%   5,4%
қызметтен
табыс
(залал)
(3 жол -
4 жол)
6    Негiзгi      427   3415   999   999    999    999 799,6%  29,3%
қызметтен
табыс
(залал)
7    Салық      35493  22695  6194   919    -91   2037  63,9%   9,0%
салуға
дейін
негізгі
қызметтен
табыс
(залал)
(5 жол +(-)
6 жол)
8    Корпора.   14568   4948  2199   713    645   1458  34,0%  29,5%
циялық
табыс
салығы
9    Салық      20924  17747  3995   206   -735    580  84,8%   3,3%
салудан
кейін
негізгі
қызметтен
табыс
(залал)
(7 жол -
8 жол)
10   Төтенше        0    -15     0     0      0      0     -     -
жағдайлар.
дан және
операция.
ларды тоқ.
татудан
табыстар
(залалдар)
11   Таза табыс 20924  17732  3995   206   -735    580  84,7%   3,3%
(залал)
(9 жол +(-)
10 жол)
___________________________________________________________________
4-қосымша
2004 жылы ақша ағымдары қозғалысының болжамы
"ҚТЖ" ҰК" АҚ
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
3 ҰК нысаны
млн. теңге
___________________________________________________________________

!          !  МЖС**   !          !         ! 2002     ! 2003
____________________________________________________________________
А  |     5    !     6    !     7    !     8   !     9    !   10
--------------------------------------------------------------------
1.   159108      159108     170355     182318    137,0%    123,5%
1.1
2.    62570       62570      65801      69234    125,3%    118,2%
2.1
2.2
2.3
3     12388       12388      10897      11660    148,5%    115,4%
3.1
3.2
3.3
4.    29903       29903      31851      37150    253,6%     74,0%
4.1     3528        3528       5623       1264    126,8%     13,2%
4.1.1
4.2.   26375       26375      26228      35886    262,9%     88,3%
5.   205398      106804     158642     171108    103,2%     87,9%
6.   204818      110577     146642     156864    108,2%     88,6%
7.   204399      106804     158642     171108    103,4%     89,4%
8.   185709       95215     122538     130805    113,5%     88,6%
9.    18689       11589      36104      40303     80,2%     92,1%
10.    17651       15362      17736      18670    123,0%     76,3%
10.1   16313       14261      16414      17269    123,5%     74,4%
10.2      91         -          -          -        0,0%      0,0%
10.3    1247        1101       1322       1401    126,4%    158,7%
11     2037      - 3773      18368      21633     60,9%     95,3%
12.    1458          -        6368       7388     50,7%    149,3%
13      580      - 3773      12000      14244     68,1%     80,3%
14.      58          -        1200       1424               80,3%
14.1      58          -        1200       1424               80,3%
15.       -                    -          -
16.   10,1%       10,1%     29,46%     30,81%     70,7%    103,9%
17.   25041         229      26228      27486    158,8%     99,5%
18.   78831       74696      76107      77267     78,6%     84,4%
18.1    1000          -         800        800     70,3%     55,8%
19    35756       31994      36149      38535    138,5%    117,7%
20    37798       35694      39581      41560    176,2%    139,5%
20.1   68698         -        72133      75739    106,9%    139,8%
21      13                     -          -
21.1      -                     -          -
22    42474         -        40350      38332     90,6%     64,6%
23    40515         -        39045      38196     97,8%     81,3%
___________________________________________________________________
* - грузооборот с 2005 года указан справочно
** - финансовые показатели соответствуют утвержденной АРЕМ
тарифной смете (пр. N 242-ОД от 25 мая 2004 г.)
*** - без учета инвестиционных проектов Локомотивного и Вагонного
Департаментов
Приложение 3
Прогноз доходов и расходов на 2004 год
АО "НК "КТЖ"
(наименование юридического лица)
форма 2 НК
млн.тенге
____________________________________________________________________

І.3.   Операциялық қызмет       2421        -651   139,4%    -1,6%
нәтижесінде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
ІІ.    Инвестициялық қызмет.
тен ақша қозғалысы
IІ.1.  Ақшаның түсуі:              0          0
1.1     материалдық емес
активтердiң кетуiнен
табыс
1.2     негізгi құралдардың
кетуiнен табыс
1.3     өзге де ұзақ мерзiмдi
активтердiң кетуiнен
табыс
1.4     қаржы инвестицияла.
рының кетуiнен табыс
1.5     басқа заңды тұлға.         0          0
ларға берілген заем.
дарды алудан табыс
1.6     өзге де түсiмдер
ІІ.2.  Ақшаның кетуі:          31221,3    38804,1  486,4%   101,9%
2.1     материалдық емес ак.
тивтердi сатып алу
2.2     негізгі құралдарды     31221,3   38804,1  486,4%   101,9%
сатып алу
2.3     басқа да ұзақ мер.
зiмдi активтердi
сатып aлу
2.4     қаржы инвестицияларын
сатып алу
2.5     басқа да заңды тұлға.
ларға қарыз беру
2.6     өзге де төлемдер
ІІ.3.  Инвестициялық қызмет   -31221,3  -38804,1  486,4%   101,9%
нәтижесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
III.   Қаржы қызметiнен ақша
қаражатының қозғалысы
IІІ.1. Ақшаның түсуi:           1600      1600
1.1     акциялар мен басқа да
бағалы қағаздарды
шығарудан
1.2     банк заемдарын алу
1.3     өзге де түсiмдер        1600      1600
ІІІ.2. Ақшаның кетуі:           7917      9896     57,6%
2.1     банк заемдарын өтеу     6144      8123     57,6%
2.2     өз акцияларын сатып
алу
2.3     дивидендтер төлеу       1773      1773
2.4     өзге де төлемдер
III.3. Қаржы қызметiнiң нәти.  -6317     -8296     57,6%
жесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
ЖИЫНТЫҒЫ: Ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
Кезең басына ақша       15845     15845    778,5%    95,8%
Кезең соңына ақша      -19271    -31906     95,8%  -201,4%
___________________________________________________________________
5-қосымша
"ҚТЖ" ҰК" АҚ
2004 жылға арналған шығыстарының болжамы
4 ҰК млн. теңге
___________________________________________________________________
| Көрсеткіштердің атауы |2002 ж. | 2003 ж. |  2004 ж. (болжам)
N  |                       |        |         |__________________
|                       |(болжам)|(бағалау)|1-тоқсан|  6 ай
___________________________________________________________________
1                2              3        4         5        6
___________________________________________________________________
Барлығы (1 жол+2 жол+    15174,1   24475,0   4073,8  8762,6
3 жол)
соның iшiнде:
1     Жалпы және әкiмшiлiк     13985,5   23219,9   3859,5  8118,5
шығыстары, барлығы
1.1   Материалдар                104,2     259,5     72,6   107,6
1.2   Қызметкерлердiң           3943,2    4829,9   1293,8  2570,7
еңбегіне ақы төлеу
1.3   Еңбекақыдан аударымдар     837,2    1025,3    191,7   471,1
1.4   Негізгi құралдар мен       169,3     219,5     62,8   120,6
материалдық емес
активтердің тозуы
1.5   Негiзгі құралдар мен       355,1     274,2     34,6   130,5
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6   Коммуналдық шығыстар        52,5      55,9     22,6    38,2
1.7   Іссапар шығыстары,         254,4     356,0     60,6   159,3
барлығы
1.7.1 Белгiленген норма          254,4     353,7     60,6   159,3
шеңберiнде
1.7.2 Нормадан тыс                 -         2,3      -       -
1.8   Өкiлдiк шығыстар            10,6      31,6      7,2    14,4
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.      18,4      55,0      4,9    45,0
тiгiн арттыруға
шығыстар

I.3       2421           -651         139,4%           -1,6%
II.
II.1.       0              0
1.1
1.2
1.3
1.4
1.5         0              0
1.6
II.2.    31221          38804         486,4%          101,9%
2.1
2.2      31221          38804         486,4%          101,9%
2.3
2.4
2.5
2.6
II.3.   -31221         -38804         486,4%          101,9%
III.
III.1.    1600           1600
1.1
1.2
1.3       1600           1600
III.2.    7917           9896          57,6%          220,6%
2.1       6144           8123          57,6%          181,0%
2.2
2.3       1773           1773
2.4
III.3    -6317          -8296          57,6%          184,9%
Итого:
увеличение
(+)/
уменьшение
(-)
Деньги
на
начало
периода  15845          15845         778,5%           95,8%
Деньги
на конец
периода  -19271        -31906          95,8%         -201,4%
_________________________________________________________________
Приложение 5
Прогноз расходов на 2004 год
АО "НК "КТЖ"
4 НК
млн.тенге
____________________________________________________________________
N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |        2004 г.
п/п|    показателей   |(отчет)  | (оценка) |_______________________
|                  |         |          |1 квартал | 6 месяцев
____________________________________________________________________
1 |       2          |    3    |    4     |    5     |     6
____________________________________________________________________
Всего (стр.1 +
стр.2 + стр.3)      15174,1   24475,0     4073,8     8762,6
в том числе:
1  Общие и администра-
тивные расходы,
всего               13985,5   23219,9     3859,5     8118,5
1.1 Материалы             104,2     259,5       72,6      107,6
1.2 Оплата труда
работников           3943,2    4829,9     1293,8     2570,7
1.3 Отчисления от
оплаты труда          837,2    1025,3      191,7      471,1
1.4 Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов               169,3     219,5       62,8      120,6
1.5 Обслуживание
и ремонт основных
средств и
нематериальных
активов               355,1     274,2       34,6      130,5
1.6 Коммунальные
расходы                52,5      55,9       22,6       38,2
1.7 Командировочные
расходы, всего        254,4     356,0       60,6      159,3
1.7.1 В пределах
установленных
норм                254,4     353,7       60,6      159,3
1.7.2 Сверх норм             -        2,3         -          -
1.8  Представительские
расходы              10,6       31,6        7,2       14,4
1.9  Расходы на
повышение
квалификации
работников           18,4       55,0        4,9       45,0

1.10  Директорлар кеңесiн          -         -        -       -
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша          4419,8   11331,8   1165,3  2236,8
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана        47,2      52,4     21,3    25,3
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi           534,8     499,1    149,0   305,6
1.14  Күзет шығыстары             22,4      23,6      5,8    10,6
1.15  Консультациялық (ауди.     389,5      89,3     11,6   131,6
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер
1.16  Банктiк қызмет             250,6     377,1    121,8   216,7
көрсетулер
1.17  Сот шығындары                3,08     40,32
1.18  Шарт ережелерiн бұз.        80,89    168,86
ғаны үшiн айыппұлдар,
өсiмдер және тұрақ.
сыздық айыптары
1.19  Табыстарды жасырғаны         0,04      -
(кемiткенi) үшiн айып.
пұлдар мен өсiмдер
1.20  Талан-тараж залалдары,       1,39      6,67
нормативтен тыс ысы.
раптар, бүлiну, ТМҚ
жетiспеушiлiктерi
1.21  Жалға алу бойынша          140,7     103,8     33,2    56,6
шығыстар
1.22  Әлеуметтік салаға          476,5     722,4     31,7    70,9
шығыстар
1.23  Күмәндi талаптар             -       485        -       -
бойынша резервтер құру
жөнiндегі шығыстар
1.24  Мерекелiк, мәдени-         200,6     129,2     41,3    60,0
бұқаралық және спорт.
тық іс-шараларды
өткiзуге
1.25  Қайырымдылық көмек         356,6     649,5     86,7   207,6
1.26  Өзге де шығыстар          1316,4    1433,5    441,0  1139,4
2     Дайын өнiмдi өткізу         80,24    371,78    17,76   42,11
бойынша шығыстар,
барлығы
2.1   Материалдар                  5,10      -        -       -
2.2   Қызметкерлердің еңбе.       28,9      28,1      2,5     9,9
гiне ақы төлеу
2.3   Еңбекақыдан аударымдар       5,4       5,5      0,4     1,7
2.4   Негiзгi құралдар мен         6,7       5,5      0,4     1,2
материалдық емес
активтердің тозуы
2.5   Негiзгi құралдар мен         6,4      13,7      0,3    14,2
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
2.6   Коммуналдық шығыстар         0,35      -        -       -
2.7   Іссапар шығыстары,           0,20      0,07     0,02    0,07
барлығы
2.7.1 белгiленген норма            0,20      0,07     0,02    0,07
шегiнде
2.7.2 нормадан тыс                 -         -        -       -
2.8   Тиеу, тасымалдау және       20,43     54,14    10,14   10,14
сақтау бойынша
шығыстар
2.9   Жарнамаға және марке.        -         -        -       -
тингке шығыстар
2.10  Жалға алу бойынша            5,94      9,02     2,03    2,81
шығыстар
2.11  Әлеуметтiк салаға            -         -        -       -
шығыстар
2.12  Өзге де шығыстар             0,83    255,74     2,01    2,01
3     Проценттер бойынша        1108,3     883,3    196,5   602,0
шығыстар, барлығы
3.1   Банктердiң кредиттерi     1108,3     883,3    196,5   602,0
негiзiнде сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар

1.10 Расходы на
содержание
Совета директоров      -          -          -          -
1.11 Расходы по
налогам             4419,8   11331,8     1165,3     2236,8
1.12 Канцелярские
и типографские
расходы               47,2      52,4       21,3       25,3
1.13 Услуги связи         534,8     499,1      149,0      305,6
1.14 Расходы на охрану     22,4      23,6        5,8       10,6
1.15 Консультационные
(аудиторские) и
информационные
услуги               389,5      89,3       11,6      131,6
1.16 Банковские услуги    250,6     377,1      121,8      216,7
1.17 Судебные издержки      3,1      40,3
1.18 Штрафы, пени и
неустойки за
нарушение условий
договора              80,9     168,9
1.19 Штрафы и пени за
сокрытие
(занижение) дохода   0,037       -
1.20 Убытки от хищений,
сверхнормативные
потери, порча,
недостача ТМЗ         1,39      6,67
1.21 Расходы по аренде    140,7     103,8      33,2       56,6
1.22 Расходы на
социальную сферу     476,5     722,4      31,7       70,9
1.23 Расходы по
созданию резервов
по сомнительным
долгам                  -      485,3        -         -
1.24 На проведение
праздничных,
культурно-массовых
и спортивных
мероприятий          200,6     129,2      41,3       60,0
1.25 Благотворительная
помощь               356,6     649,5      86,7      207,6
1.26 Прочие расходы      1316,4    1433,5     441,0     1139,4
2   Расходы по
реализации, всего     80,2     371,8      17,8       42,1
2.1  Материалы             5,10        -         -          -
2.2  Оплата труда
работников           28,87     28,07      2,50       9,93
2.3  Отчисления от
оплаты труда          5,45      5,55      0,39       1,71
2.4  Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов               6,69      5,49      0,40       1,20
2.5  Ремонт и
обслуживание
основных средств
и нематериальных
активов               6,39     13,71      0,27      14,24
2.6  Коммунальные
расходы               0,35       -          -         -
2.7  Командировочные
расходы, всего        0,20      0,07      0,02       0,07
2.7.1 в пределах
установленных норм   0,20      0,07      0,02       0,07
2.7.2 сверх норм             -         -         -          -
2.8  Расходы по
погрузке,
транспортировке
и хранению           20,43     54,14     10,14      10,14
2.9  Расходы на
рекламу и маркетинг     -         -         -          -
2.10 Расходы по аренде     5,94      9,02      2,03       2,81
2.11 Расходы на
социальную сферу        -         -         -          -
2.12 Прочие расходы        0,83    255,74      2,01       2,01
3   Расходы по
процентам, всего    1108,3     883,3     196,5      602,0
3.1  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по кредитам банков  1108,3     883,3     196,5      602,0

3.2   Жеткiзушілердiң              -         -        -       -
кредиттерi негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.3   Жалға алу негiзiнде          -         -        -       -
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.4   Өзге де шығыстар             -         -                -
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
| Көрсеткіштердің атауы |  2004 ж. (болжам)|2003 ж.|2004 ж.
N  |                       |__________________|  %    |  %
|                       |  9 ай  |   ЖЫЛ   |  2002 | 2003
___________________________________________________________________
1                2              7        8         9      10
___________________________________________________________________
Барлығы (1 жол+2 жол+    13192,1   17651,3  161,3%   72,1%
3 жол)
соның iшiнде:                                 -       -
1     Жалпы және әкiмшiлiк     12353,5   16313,2  166,0%   70,3%
шығыстары, барлығы
1.1   Материалдар                159,1     190,8  249,0%   73,5%
1.2   Қызметкерлердiң           3851,8    5086,2  122,5%  105,3%
еңбегіне ақы төлеу
1.3   Еңбекақыдан аударымдар     751,3    1023,2  122,5%   99,8%
1.4   Негізгi құралдар мен       178,4     236,1  129,6%  107,6%
материалдық емес
активтердің тозуы
1.5   Негiзгі құралдар мен       235,3     298,8   77,2%  109,0%
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6   Коммуналдық шығыстар        50,0      83,0  106,4%  148,5%
1.7   Іссапар шығыстары,         258,8     357,7  139,9%  100,5%
барлығы
1.7.1 Белгiленген норма          258,8     357,7  139,0%  101,1%
шеңберiнде
1.7.2 Нормадан тыс                 -         -      -       -
1.8   Өкiлдiк шығыстар            21,6      28,8  299,3%   90,9%
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.      85,4     124,3  298,2%  226,1%
тiгiн арттыруға
шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн          -         -      -       -
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша          3299,1    4361,4  256,4%   38,5%
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана        29,6      33,6  111,1%   64,1%
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi           462,4     619,0   93,3%  124,0%
1.14  Күзет шығыстары             15,4      20,2  105,7%   85,3%
1.15  Консультациялық (ауди.     252,2     367,2   22,9%  411,1%
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер
1.16  Банктiк қызмет             311,8     406,6  150,5%  107,8%
көрсетулер
1.17  Сот шығындары                                 -       -
1.18  Шарт ережелерiн бұз.                          -       -
ғаны үшiн айыппұлдар,
өсiмдер және тұрақ.
сыздық айыптары
1.19  Табыстарды жасырғаны                          -       -
(кемiткенi) үшiн айып.
пұлдар мен өсiмдер
1.20  Талан-тараж залалдары,                        -       -
нормативтен тыс ысы.
раптар, бүлiну, ТМҚ
жетiспеушiлiктерi
1.21  Жалға алу бойынша           80,0     103,3   73,8%   99,6%
шығыстар
1.22  Әлеуметтік салаға          110,9     161,0  151,6%   22,3%
шығыстар
1.23  Күмәндi талаптар             -         -      -       -
бойынша резервтер құру
жөнiндегі шығыстар
1.24  Мерекелiк, мәдени-         210,3     253,5   64,4%  196,2%
бұқаралық және спорт.
тық іс-шараларды
өткiзуге
1.25  Қайырымдылық көмек         328,6     449,6  182,2%   69,2%
1.26  Өзге де шығыстар          1661,9    2109,1  108,9%  147,1%
2     Дайын өнiмдi өткізу         66,47     90,88 463,3%   24,4%
бойынша шығыстар,
барлығы
2.1   Материалдар                  -         -
2.2   Қызметкерлердің еңбе.       17,4      24,8   97,2%   88,4%
гiне ақы төлеу
2.3   Еңбекақыдан аударымдар       3,0       4,4  101,8%   78,5%
2.4   Негiзгi құралдар мен         2,0       2,8   82,1%   50,7%
материалдық емес
активтердің тозуы
2.5   Негiзгi құралдар мен        28,2      42,2  214,4%  307,8%
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
2.6   Коммуналдық шығыстар         -         -      0,0%
2.7   Іссапар шығыстары,           0,12      0,18  33,8%  264,2%
барлығы
2.7.1 белгiленген норма            0,12      0,18  33,8%  264,2%
шегiнде
2.7.2 нормадан тыс                 -         -
2.8   Тиеу, тасымалдау және       10,14     10,19  265,0%  18,8%
сақтау бойынша
шығыстар
2.9   Жарнамаға және марке.        -         -
тингке шығыстар
2.10  Жалға алу бойынша            3,59      4,38  151,8%  48,5%
шығыстар
2.11  Әлеуметтiк салаға            -         -      -       -
шығыстар
2.12  Өзге де шығыстар             2,01     2,01 30999,2%   0,8%
3     Проценттер бойынша         772,1   1247,2     79,7% 141,2%
шығыстар, барлығы
3.1   Банктердiн кредиттерi      772,1   1247,2     79,7% 141,2%
негiзiнде сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар
3.2   Жеткiзушілердiң              -         -      -       -
кредиттерi негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.3   Жалға алу негiзiнде          -         -      -       -
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.4   Өзге де шығыстар             -         -      -       -
___________________________________________________________________
6-қосымша
5 ҰК нысаны
2004-2006 жылдарға арналған инвестициялық
жобаларының тізбесі
"ҚТЖ" ҰК" АҚ
млн. теңге
___________________________________________________________________
P/c|   Жобаның атауы  | Іске асыру| Жобаның|Қаржы.  |Жылдар бойынша
N |                  |   кезеңі, |  құны  |ландыру | қаржыландыру
|                  |   жылдар  |        |көздері |______________
|                  |           |        |        | 01.01.04-ке |
|                  |           |        |        | игерілгені  |
___________________________________________________________________
1          2               3          5       4          6
___________________________________________________________________
1  Жолдың үстіңгі       Жыл сайын  62190,6  өз        19537,4
құрылысын жетілдіру                      қаражаты

3.2  Расходы по
вознаграждению
(процентам) по
кредитам
поставщиков            -          -       -            -
3.3  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по аренде              -          -       -            -
3.4  Прочие расходы         -          -       -            -
___________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
N  |        2004 г.            |   2003 к    |   2004 к
п/п |---------------------------|   2002 в %  |   2003 в %
|  9 месяцев    |   год     |             |
____________________________________________________________________
А  |     7         |    8      |      9      |     10
____________________________________________________________________
Всего    13192,1       17651,3       161,3%        72,1%
в том
числе:                                  -            -
1       12353,5       16313,2       166,0%        70,3%
1.1        159,1         190,8       249,0%        73,5%
1.2       3851,8        5086,2       122,5%       105,3%
1.3        751,3        1023,2       122,5%        99,8%
1.4        178,4         236,1       129,6%       107,6%
1.5        235,3         298,8        77,2%       109,0%
1.6         50,0          83,0       106,4%       148,5%
1.7        258,8         357,7       139,9%       100,5%
1.7.1      258,8         357,7       139,0%       101,1%
1.7.2         -             -           -            -
1.8         21,6          28,8       299,3%        90,9%
1.9         85,4         124,3       298,2%       226,1%
1.10          -             -           -            -
1.11      3299,1        4361,4       256,4%        38,5%
1.12        29,6          33,6       111,1%        64,1%
1.13       462,4         619,0        93,3%       124,0%
1.14        15,4          20,2       105,7%        85,3%
1.15       252,2         367,2        22,9%       411,1%
1.16       311,8         406,6       150,5%       107,8%
1.17                                1307,9%
1.18                                 208,7%
1.19                                   0,0%
1.20                                 478,9%
1.21        80,0         103,3        73,8%        99,6%
1.22       110,9         161,0       151,6%        22,3%
1.23         -              -           -            -
1.24       210,3         253,5        64,4%       196,2%
1.25       328,6         449,6       182,2%        69,2%
1.26      1661,9        2109,1       108,9%       147,1%
2          66,5          90,9       463,3%        24,4%
2.1           -             -
2.2        17,37         24,80        97,2%        88,4%
2.3         3,03          4,35       101,8%        78,5%
2.4         1,99          2,79        82,1%        50,7%
2.5        28,21         42,20       214,4%       307,8%
2.6           -             -          0,0%
2.7         0,12          0,18        33,8%       264,2%
2.7.1       0,12          0,18        33,8%       264,2%
2.7.2         -             -
2.8        10,14         10,19       265,0%        18,8%
2.9           -             -
2.10        3,59          4,38       151,8%        48,5%
2.11          -             -           -            -
2.12        2,01          2,01     30999,2%         0,8%
3         772,1        1247,2        79,7%       141,2%
3.1        772,1        1247,2        79,7%       141,2%
3.2           -            -             -           -
3.3           -            -             -           -
3.4           -            -             -           -
___________________________________________________________________
Приложение 6
Перечень инвестиционных проектов
на 2004-2006 годы
АО "НК "КТЖ"
форма 5 НК
млн. тг.
___________________________________________________________________
N |  Наименование  | Период        | Стоимость |  Источники
п/п|  проекта       | реализации    | проекта,  |  финансирования
|                | годы          | млн.тенге |
___________________________________________________________________
1 |       2        |       3       |      4    |       5
-------------------------------------------------------------------
1  Модернизация
верхнего                                      собственные
строения пути      Ежегодно       62190,6     средства

2547,0   қарыз
қаражаты
2  Жол машиналары мен   2000-2004  1460,7   өз
жабдықтар сатып алу                      қаражаты
8060,0   ЕКДБ      4931,9
кредиті
3  Екiбастұз-Павлодар   2003-2006  11560,6  өз        700,0
учаскесiн                                қаражаты
электрлендіру
4  Достық станциясын    2004-2006  7166,7   өз          -
дамыту                                   қаражаты
5  Алтынсарин-Хромтау   2001-2004  9979,5   өз        7069,5
темір жол желісінің                      қаражаты
құрылысы
6  Мәліметтер тапсыру   2001-2006  4843,6   өз        21,9
жүйесін құру және                        қаражаты
ақпараттық жүйелер              4739,4   қарыз       -
енгізу                                   қаражаты
7  Диспетчерлiк         2001-2006  3747,0   өз        548,7
басқару жүйелерін                        қаражаты
енгізу
8  Локомотив паркін     2001-2003  4 1660   өз        4 1660
жаңарту                                  қаражаты
9  Жобалау-іздестіру,   Жыл сайын  2103,8   өз        569,6
ғылыми-зерттеу және                      қаражаты
тәжрибелік-конст.
рукторлық жұмыстар
10 Ресурс сақтау тех.   Жыл сайын  1142,3   өз        119,5
нологияларын енгізу                      қаражаты
11 Өзгелер              Жыл сайын  24084,2  өз        11223,1
қаражаты
Барлығы
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________
N |   Жылдар бойынша қаржыландыру
|______________________________________
| 2004 ж.| 2005 ж.| 2006 ж.|01.01.07-ге
|(болжам)|(болжам)|(болжам)| қалдығы
__________________________________________
1      9       10       11       12
__________________________________________
1    9776,5   12826,0  20050,7       -

2547,0     заемные средства
2  Приобретение
путевых машин и                               собственные
оборудования       2000-2004       1460,7     средства
8283,0     кредит ЕБРР
3  Электрификация
участка
Экибастуз -                                   собственные
Павлодар           2003-2006      11560,6     средства
4  Развитие                                      собственные
ст. Достык         2004-2006       7166,7     средства
5  Строительство
железнодорожной
линии Алтынсарин-                             собственные
Хромтау            2001-2004       9979,5     средства
6  Создание сети
передачи данных                    4843,6     собственные
и внедрение                                   средства
информационных                     4739,4     заемные
систем             2001-2006                  средства
7  Внедрение
диспетчерских                                 собственные
систем управления  2001-2006       3747,0     средства
8  Обновление
локомотивного                                 собственные
парка              2001-2003       4166,0     средства
9  Проектно-
изыскательские,
научно-
исследовательские
и опытно-
конструкторские                               собственные
работы             Ежегодно        2103,8     средства
10  Внедрение
ресурсо-
сберегающих                                   собственные
технологий         Ежегодно        1142,3     средства
11  Прочие             Ежегодно       24084,2     собственные
средства
-------------------------------------------------------------------
Всего
___________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
N  |           финансирование по годам, млн. тенге
п/п |_______________________________________________________________
|освоено на  | 2004 год  | 2005 год  | 2006 год  | остаток на
|            | (прогноз) | (прогноз) | (прогноз) | 01.01.07 г.
____________________________________________________________________
1  !     6      |     7     |      8    |     9     |     10
--------------------------------------------------------------------
1     19537,4      9776,5      12826,0     20050,7        -

2547,0
2    1460,7      -        -          -
3128,1
3    4090,1    3349,6   3420,9       -
4    2644,7    2296,4   2225,6       -
5    1739,0    1171,0     -          -
6    1236,7    1048,0   2537,0       -
400,0    3075,7   1263,7
7     264,7     770,9   2162,7       -
8       -        -        -          -
9     499,5     512,7    522,0       -
10    333,0     341,8    348,0
11   4330,0    3912,0   4619,1       -
29903,0   31851,1  37149,7
__________________________________________
Анықтама: 2004 жылы "Локоматив" АҚ мен "Қазтеміржолкөлік" АҚ
инвестициялық жобаларын 6 млрд. теңге және тиісінше 8 млрд. теңге
сомасында қаржыландыру көзделіп отыр.
7-қосымша
2004-2006 жылдарға арналған дамудың аса
маңызды көрсеткіштерінің болжамы
"Локомотивжөндеу" АҚ
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
1 ҰК нысаны
___________________________________________________________________

2547,0
2                  1460,7         -           -           -
5154,9      3128,1
3       700,0      4090,1       3349,6      3420,9        -
4         -        2644,7       2296,4      2225,6        -
5      7069,5      1739,0       1171,0         -          -
6        21,9      1236,7       1048,0      2537,0        -
-        400,0        3075,7      1263,7
7       548,7       264,7        770,9      2162,7        -
8      4166,0          -           -           -          -
9       569,6       499,5        512,7       522,0        -
10       119,5       333,0        341,8       348,0
11     11223,1      4330,0       3912,0      4619,1        -
--------------------------------------------------------------------
Всего              29903,0      31851,1     37149,7
____________________________________________________________________
Справочно: в 2004 году предусмотрено финансирование инвестиционных проектов АО "Локомотив" и АО "Казжелдортранс" в сумме 6 млрд. тенге и 8 млрд. тенге соответственно.
Приложение 7
ф.1-НК
ОАО "Ремлокомотив"
Прогноз важнейших показателей
развития на 2004-2006 годы
___________________________________________________________________

Р/с N|    Көрсеткіштер   |Өлшем| 2002ж. |2003 ж. | 2003ж. | 2004ж.|
|                   | бір.|  7 ай  |        |   %    |       |
|                   | лігі|  есеп  |бағалау | 2002ж. | болжам|
___________________________________________________________________
А             Б             1       2       3       4        5
___________________________________________________________________
1.    Шығарылған өнім     саны/  1937973  4555091   235,0  4560158
(жұмыс, қызмет      құны
көрсету) көлемі,
барлығы:
1.1    оның iшiнде         "
түрлерi бойынша
2.    Экспорт барлығы:     "
2.1   оның iшiнде, ТМД     "
елдерi
2.2   алыс шетелдер        "
2.3   өнiм түрлерi         "
бойынша:
3.    Импорт барлығы:      "
3.1   оның iшiнде, ТМД     "
елдерi
3.2   алыс шетел           "
3.3   өнiм түрлерi         "
бойынша:
4.    Қаржыландырудың     мың.     17055   228815  1341,6   238619
барлық көздерiнiң   теңге
есебiнен негізгі
капиталға инвести.
ция-барлығы:
4.1   заемдық қаражат      "
есебiнен
4.1.1 оның iшiнде, мемле.  "
кеттік бюджет
қаражаты
4.2   өз қаражаты          "       17055   228815  1341,6   238619
есебiнен
5.    Табыстар, барлығы    "     1945370  4555091   234,2  4560158
6.    шығыстар, барлығы    "     1895283  4405900   232,5  4401959
7.    Негiзгi қызметтен    "     1937973  4555091   235,0  4560158
табыс
8.    Өткiзілген дайын     "     1734048  4092267   236,0  4096361
өнiмнiң (тауарлар.
дың, жұмыстардың,
қызмет көрсетулер.
дiң) өзiндiк құны:
9.    Жалпы жиынтық табыс  "      203925   462824   227,0   463797
10.   Кезеңнiң шығыстары,  "      129124   234336   181,5  219558,4
барлығы
10.1   жалпы және әкiмші.  "      129124   234336   181,5  219558,4
лiк шығыстары
10.2   дайын өнiмдi        "
(тауарларды, жұмыс.
тарды, қызмет көр.
сетулердi) өткiзу
жөнiндегі шығыстар
10.3   сыйақы түрiндегi    "
шығыстар
11.   Салық салынатын      "     107036,7 264323,33 246,9   286798
табыс
12.   Корпорациялық табыс  "       32111    79297   246,9    86039
салығы
13.   Таза табыс (залал)   "       50087   149191   297,9   158199,2
14.   Дивидендтер,         "
барлығы
14.1   оның iшiнде, ак.   мың
циялардың мемле.   теңге
кеттiк пакетiне
15.   Пайдадан аударымдар  %
нормативтерi*
16.   Қызметтің рента.     "       4,31      5,58   129,4     5,96
бельділiгi
17.   Материалдық емес    мың      35219    79624   226,1    80420
активтер мен не.    теңге
гізгі қаражатқа
шығыстар
18.   Компания қызметкер. адам      4558     4666             4600
лерiнiң саны,
барлығы
18.1  Орталық аппарат      "          57       54               53
қызметкерлерiнiң
саны

N |    Показатели      | Ед. | 2002г. |2003 г. | 2003г. | 2004г.
п/п|                    | изм.| Отчет  |оценка  | в % к  | прогноз
|                    |     |июнь-дек|        | 2002г. |
-------------------------------------------------------------------
А |         Б          |  1  |    2   |    3   |   4    |    5
-------------------------------------------------------------------
1. Объем произведенной
продукции (работ,    к-во/
услуг) - всего:      стоим. 1937973  4555091   235,0  4560158
1.1 в том числе по видам   "
2  Экспорт всего:         "
3  Импорт всего:          "
4  Инвестиции в основной
капитал за счет всех
источников            тыс.
финансирования -      тенге   17055   228815  1341,6   238619
всего:
4.1 за счет заемных
средств                "
4.1.1 в т.ч. средств
государственного
бюджета              "
4.2 за счет собственных
средств                "      17055   228815  1341,6   238619
5. Доходы всего:          "    1945370  4555091   234,2  4560158
6. Расходы всего:         "    1895283  4405900   232,5  4401959
7. Доход от основной
деятельности           "    1937973  4555091   235,0  4560158
8. Себестоимость
реализованной готовой
продукции (товаров,
работ, услуг):         "    1734048  4092267   236,0  4096361
9. Валовый доход          "     203925   462824   227,0   463797
10. Расходы периода всего: "     129124   234336   181,5 219558,4
10.1 общие и
административные
расходы               "     129124   234336   181,5 219558,4
10.2 расходы по
реализации готовой
продукции(товаров,
работ, услуг)         "
10.3 расходы в виде
вознаграждения        "
11.  Налогооблагаемый      "  107036,6667
доход                             264323,33   246,9   286798
12.  Корпоративный
подоходный налог      "      32111    79297   246,9    86039
13.  Чистый доход
(убыток)              "      50087   149191   297,9 158199,2
14.  Дивиденды, всего      "
14.1 в т.ч. на
государственный
пакет акций        тыс.тенге
15.  Нормативы
отчислений
от прибыли*           "
16.  Рентабельность
деятельности          "       4,31     5,58   129,4    5,96
17.  Расходы на
амортизацию
нематериальных
активов и
основных средств      "      35219    79624   226,1   80420
18.  Численность
работников
компании, всего:     чел.     4558     4666            4600
18.1 Численность
сотрудников
центрального
аппарата              "        57       54              53

19.   Жалақы қоры         мың     591764  1106178   186,9 1199606,4
теңге
20.   Компания бойынша     "       18774 19756,001  105,2    21732
тұтастай алғанда
орташа айлық жалақы
20.1   оның iшiнде,       теңге    40857    48375   118,4    53212
орталық аппарат
қызметкерлерi
21.   Өнiмнiң (жұмыстың,  бірлік
қызмет көрсетудің)  үшін
бiрлігіне тарифтер  теңге
(бағалар)
21.1   бұрынғы кезеңге      %
тарифтердің (баға.
лардың) өзгеруі
22.   Кредиторлық берешек мың     287585   301964   105,0   317062
теңге
23.   Дебиторлық берешек   "       57459    60322   105,0    63349
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________

19.  Фонд заработной
платы             тыс.тенге 591764  1106178   186,9  1199606,4
20.  Среднемесячная
заработная плата
работников,
в целом по компании   "      18774 19756,001  105,2   21732
20.1 в том числе
работников
центрального         тенге   40857    48375   118,4   53212
аппарата
21   Тарифы (цены)
на единицу
продукции          тенге за
(работ, услуг)     единицу
21.1 изменения
тарифов (цен)
к предыдущему
периоду                %
22   Кредиторская
задолженность      тыс.тенге  287585  301964  105,0  317062
23   Дебиторская
задолженность          "       57459   60322  105,0   63349
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________

Р/с | Көрсеткіштер атауы  | 2002 ж. | 2003 ж. | 2004 ж. (болжам)
N  |                     |  Есеп   |  есеп   |____________________
|                     |  7 ай   |         | 1 тоқсан | 1-жарты|
|                     |         |         |          | жылдық |
___________________________________________________________________
А           Б                 1        2           3        4
___________________________________________________________________
1    Негізгі қызметтен      1937973   4555091   1138900   2280077,8
табыс
2    Өткізілген дайын       1734048   4092267   1023066,8 2048179,6
өнiмнің (тауарлар.
дың, жұмыстардың,
қызмет көрсетулер.
дiң) өзіндік құны
3    Жиынтық табыс           203925    462824    115833   231898
(1 жол-2 жол)
4    Кезең шығыстары,        129124    234336     54835   109779
оның iшiнде
4.1. жалпы және әкiмшілiк    129124    234336     54835   109778,92
шығыстар
4.2. дайын өнiмді (тауар.
ларды, қызмет көрсе.
тулердi) өткiзу
бойынша шығыстар
4.3. сыйақы түрiндегi
шығыстар
5    Негiзгі қызметтен        74801    228488     60999   122119
табыс (залал)
(3 жол-4 жол)
6    Негiзгi емес қызмет.      7397       0         0        0
тен табыс (залал)
7    Салық салуға дейін       82198    228488     60999   122119
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(5 жол +(-) 6 жол)
8    Корпорациялық            32111     79297     19824    41631
табыс салығы
9    Салық салудан кейін      50087    149191     41174    80488
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(7 жол-8 жол)
10   Төтенше жағдайлардан
және операцияларды
тоқтатудан табыстар
(залалдар)
11   Таза табыс (залал)       50087    149191     41174    80488
(9 жол +(-) 10 жол)
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________

N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|    показателей   | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |июнь-дек |          |  1 кв    |  полуг
____________________________________________________________________
А |       Б          |    1    |    2     |    3     |     4
____________________________________________________________________
1  Доход от основной
деятельности        1937973   4555091    1138900    2280077,8
2  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)              1734048   4092267   1023066,8   2048179,6
3  Валовый доход
(стр.1-стр.2)        203925    462824      115833      231898
4  Расходы периода,
в том числе          129124    234336       54835      109779
4.1. общие и
административные
расходы             129124    234336       54835   109778,92
4.2. расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)
4.3. расходы в виде
вознаграждения
5   Доход (убыток)
от основной
деятельности
(стр.3-стр.4)        74801   228488       60999      122119
6   Доход (убыток)
от неосновной
деятельности          7397      0           0          0
7   Доход (убыток)
от обычной
деятельности
до налого-
обложения (стр.5+
стр.6)               82198   228488       60999      122119
8   Корпоративный
подоходный налог     32111    79297       19824       41631
9   Доход (убыток)
от обычной
деятельности
после налого-
обложения
(стр.7 -
стр. 8)              50087   149191       41174       80488
10   Доходы (убытки)
от чрезвычайных
ситуаций и
прекращенных
операций
11   ЧИСТЫЙ ДОХОД
(УБЫТОК) (стр.9+
(-) стр.10)          50087   149191       41174       80488
__________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________

Р/с | 2004 ж. (болжам) | 2003 ж.| 2004 ж.
N  |__________________|   %    |   %
|  9 ай   |   жыл  | 2002 ж.| 2003 ж.
|         |        |        |
__________________________________________
А      5           6       7        8
__________________________________________
1     3421258  4560158   235,0     100,1
2     3073295  4096361   236,0     100,1
3      347963   463797   227,0     100,2
4      164723   219558   181,5      93,7
4.1.
4.2.
4.3.   164723   219558   181,5      93,7

N |  2004 г.(прогноз)| 2003 г.| 2004 г.
п/п|__________________| в % к  | в % к
|  9 мес. |   год  | 2002 г.| 2003 г.
|         |        |        |
__________________________________________
А |     5   |   6    |   7    |    8
__________________________________________
1     3421258  4560158   235,0     100,1
2     3073295  4096361   236,0     100,1
3      347963   463797   227,0     100,2
4      164723   219558   181,5      93,7
4.1.   164723   219558   181,5      93,7
4.2.
4.3.

Р/с  |  Көрсеткіштер атауы   |2002 ж. | 2003 ж. |  2004 ж. (болжам)
N   |                       |  Есеп  |         |__________________
|                       |  7 ай  | бағалау |1-тоқсан|1 жарты
|                       |        |         |        | жылдық
___________________________________________________________________
А               Б               1        2         3       4
___________________________________________________________________
І.     Операциялық қызметтен
ақша қозғалысы
I.1    Ақшаның түсуі:         1888901  5295906  1324124  2651010,48
1.1     дайын өнiмді (тауар.  1884326  5283906  1321124  2644890,48
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді
өткiзуден табыс
1.2     алынған аванстар
1.3     сыйақы
1.4     дивидендтер
1.5     роялти
1.6     өзге де түсімдер         4575    12000     3000     6120
І.2    Ақшаның кетуі:         1725716  4804060   982160  2364913
2.1     жеткiзушілер мен       861136 3115968,8 778992,2 1589144
мердiгерлердiң
шоттары бойынша
2.2     берілген аванстар
2.3     жалақы бойынша         507500   803085    20772   409575
2.4     әлеуметтік сақтан.      58443   209068    52267   106624
дыру және зейнета.
қымен қамтамасыз ету
қорына
2.5     салықтар бойынша       251470   476365   118829   236518
2.6     сыйақылар төлеу
2.7     өзге де төлемдер        47167   199573    11300    23052
І.3.   операциялық қызмет      163185   491845   341964   286097
нәтижесінде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
ІІ.    Инвестициялық қызмет.
тен ақша қозғалысы
IІ.1.  Ақшаның түсуі:
1.1     материалдық емес
активтердiң кетуiнен
табыс
1.2     негізгi құралдардың
кетуiнен табыс
1.3     басқа да ұзақ
мерзiмдi активтердiң
кетуiнен табыс
1.4     қаржы инвестицияла.
рының кетуiнен табыс
1.5     басқа заңды тұлға.
ларға берілген заем.
дарды алудан табыс
1.6     өзге де түсiмдер
ІІ.2.  Ақшаның кетуі:           19784   265425    58000   116000
2.1     материалдық емес ак.
тивтердi сатып алу
2.2     негізгі құралдарды      19784   265425    58000   116000
сатып алу
2.3     басқа да ұзақ мер.
зiмдi активтердi
сатып aлу
2.4     қаржы инвестицияларын
сатып алу
2.5     басқа да заңды тұлға.
ларға заемдар беру
2.6     өзге де төлемдер
ІІ.3.  Инвестициялық қызмет  -19783,8 -265425,4 -58000  -116000
нәтижесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
III.   Қаржы қызметiнен ақша
қаражатының қозғалысы
IІІ.1. Ақшаның түсуi:
1.1     акциялар мен басқа да
бағалы қағаздарды
шығарудан
1.2     банк заемдарын алу
1.3     өзге де түсiмдер
ІІІ.2. Ақшаның кетуі:
2.1     банк заемдарын өтеу
2.2     өз акцияларын сатып
алу
2.3     дивидендтерді төлеу
2.4     өзге де төлемдер
III.3. Қаржы қызметiнiң нәти.
жесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)

N |   Наименование    | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|    показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                   |июнь-дек |          |  1 кв    |  полуг
____________________________________________________________________
А |       Б           |    1    |    2     |    3     |     4
____________________________________________________________________
I. Движение денег от
операционной
деятельности
I.1 Поступление денег:   1888901   5295906    1324124    2651010
1.1 доход от реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)               1884326   5283906    1321124    2644890
1.2 авансы полученные
1.3 вознаграждения
1.4 дивиденды
1.5 роялти
1.6 прочие поступления      4575    12000        3000      6120
I.2. Выбытие денег       1725716  4804060      982160   2364913
2.1 по счетам
поставщиков и
подрядчиков          861136  3115968,8   778992,2   1589144
2.2 авансы выданные
2.3 по заработной
плате                507500    803085       20772    409575
2.4 в фонды социального
страхования и
пенсионного
обеспечения           58443    209068       52267    106624
2.5 по налогам           251470    476365      118829    236518
2.6 выплата
вознаграждений
2.7 прочие выплаты        47167    199573       11300     23052
I.3 Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
операционной
деятельности         163185    491845      341964    286097
II. Движение денег
от инвестиционной
деятельности
II.1. Поступление
денег:
1.1  доход от выбытия
нематериальных
активов
1.2  доход от выбытия
основных средств
1.3  доход от выбытия
других долго-
срочных активов
1.4  доход от выбытия
финансовых
инвестиций
1.5  доход от получения
займов, предостав-
ленных другим
юридическим лицам
1.6  прочие поступления
II.2. Выбытие денег:      19784   265425       58000     116000
2.1  приобретение
нематериальных
активов
2.2  приобретение
основных средств     19784   265425       58000     116000
2.3  приобретение
других долго-
срочных активов
2.4  приобретение
финансовых
инвестиций
2.5  предоставление
займов другим
юридическим лицам
2.6  прочие выплаты
II.3  Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в резуль-
тате инвестицион-
ной деятельности  -19783,8 -265425,4    -58000   -116000
III. Движение денежных
средств от финан-
совой деятельности
III.1. Поступление
денег:
1.1  от выпуска акций
и других ценных
бумаг
1.2  получение
банковских займов
1.3  прочие
поступления
III.2. Выбытие денег
2.1  погашение
банковских займов
2.2  приобретение
собственных
акций
2.3  выплата
дивидендов
2.4  прочие
выплаты
III.3 Увеличение(+)/
уменьшение (-)
денег в
результате
финансовой
деятельности
ИТОГО: Увеличение
(+)/ уменьшение

БАРЛЫҒЫ: Ақшаның        143401   226420   283964   170097
ұлғаюы (+)/ азаюы (-)
Кезең басына ақша        21109    46552    10557    10557
Кезең соңына ақша        46552    10557    47744    51033
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
Р/с  |  Көрсеткіштер атауы   |  2004 ж. (болжам)   |2003 ж.|2004 ж.
N   |                       |_____________________|  %    |  %
|                       |  9 ай    |   жыл    |2002 ж.|2003 ж.
|                       |          |          |       |
___________________________________________________________________
А               Б                 5         6        7       8
___________________________________________________________________
І.     Операциялық қызметтен
ақша қозғалысы
I.1    Ақшаның түсуі:         3978359,28 5304783,28  280,4    100,2
1.1     дайын өнiмді (тауар.  3968659,28 5289783,28  280,4    100,1
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді
өткiзуден табыс
1.2     алынған аванстар
1.3     сыйақы
1.4     дивидендтер
1.5     роялти
1.6     өзге де түсімдер         9700      15000     262,3    125,0
І.2    Ақшаның кетуі:         3588717    4824301     278,4    100,4
2.1     жеткiзушілер мен      2415499    3251381     361,8    104,3
мердiгерлердiң
шоттары бойынша
2.2     берілген аванстар
2.3     жалақы бойынша         622554     852075     158,2    106,1
2.4     әлеуметтік сақтан.     162069     218623     357,7    104,6
дыру және зейнета.
қымен қамтамасыз ету
қорына
2.5     салықтар бойынша       353545     454942     189,4     95,5
2.6     сыйақылар төлеу
2.7     өзге де төлемдер        35050      47280     125,5     79,9
І.3.   операциялық қызмет      389642     480482     125,5     79,9
нәтижесінде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
ІІ.    Инвестициялық қызмет.
тен ақша қозғалысы
IІ.1.  Ақшаның түсуі:
1.1     материалдық емес
активтердiң кетуiнен
табыс
1.2     негізгi құралдардың
кетуiнен табыс
1.3     басқа да ұзақ
мерзiмдi активтердiң
кетуiнен табыс
1.4     қаржы инвестицияла.
рының кетуiнен табыс
1.5     басқа заңды тұлға.
ларға берілген заем.
дарды алудан табыс
1.6     өзге де түсiмдер
ІІ.2.  Ақшаның кетуі:        174718,04  276798,04  2164,69071  54,2
2.1     материалдық емес ак.
тивтердi сатып алу
2.2     негізгі құралдарды     174718     276798    2164,7     54,2
сатып алу
2.3     басқа да ұзақ мер.
зiмдi активтердi
сатып aлу
2.4     қаржы инвестицияларын
сатып алу
2.5     басқа да заңды тұлға.
ларға қарыз беру
2.6     өзге де төлемдер
ІІ.3.  Инвестициялық қызмет  -174718,04  -276798,04  2164,7    54,2
нәтижесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
III.   Қаржы қызметiнен ақша
қаражатының қозғалысы
IІІ.1. Ақшаның түсуi:
1.1     акциялар мен басқа да
бағалы қағаздарды
шығарудан
1.2     банк заемдарын алу
1.3     өзге де түсiмдер
ІІІ.2. Ақшаның кетуі:
2.1     банк заемдарын өтеу
2.2     өз акцияларын сатып
алу
2.3     дивидендтерді төлеу
2.4     өзге де төлемдер
III.3. Қаржы қызметiнiң нәти.
жесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
БАРЛЫҒЫ: Ақшаның        214924     203684     -24,6     -0,8
ұлғаюы (+)/ азаюы (-)
Кезең басына ақша        10557      10557     220,5     22,7
Кезең соңына ақша        35970      10846      22,7    102,7
___________________________________________________________________
10-қосымша
2004 жылға арналған шығыстар болжамы
"Локомотивжөндеу" АҚ
4 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________
| Көрсеткіштердің атауы |2002 ж. | 2003 ж. |  2004 ж. (болжам)
N  |                       |  Есеп  |         |__________________
|                       |  7 ай  | бағалау |1-тоқсан|1 жарты
|                       |        |         |        |жылдық
___________________________________________________________________
А             Б                1         2         3        4
___________________________________________________________________
Барлығы                  129124    234336    54835   109779
1     Жалпы және әкiмшiлiк     129124    234336    54835   109779
шығыстары, барлығы
1.1   Материалдар                 415      4530     1060     2122
1.2   Қызметкерлердiң           67272    103849    24301    48650
еңбегіне ақытөлеу
1.3   Еңбекақыдан аударымдар    13979     21107     4939     9888
1.4   Негізгi құралдар мен       2012      5124     1199     2400
материалдық емес
активтердің тозуы
1.5   Негiзгі құралдар мен       1752      1360      318      637
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6   Коммуналдық шығыстар         43       205       48       96
1.7   Іссапар шығыстары,         7276      7100     1661     3326
барлығы
1.7.1 белгiленген норма          7276      7100     1661     3326
шеңберiнде
1.7.2 нормадан тыс                                     0        0
1.8   Өкiлдiк шығыстар            114         0        0        0
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.        0       205       48       96
тiгiн арттыруға
шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн                              0        0
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша          11779     17682     4138     8283
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана        870      1805      422      846
жұмыстары

(-) денег           143401     226420     283964    170097
Деньги на начало
периода              21109      46552      10557     10557
Деньги на конец
периода              46552      10557      47744     51033
___________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________
N |  2004 г.(прогноз)| 2003 г.| 2004 г.
п/п|__________________| в % к  | в % к
|  9 мес. |   год  | 2002 г.| 2003 г.
|         |        |        |
__________________________________________
А |     5   |   6    |   7    |    8
__________________________________________
I.
I.1  3978359  5304783   280,4    100,2
1.1  3968659  5289783   280,4    100,1
1.2
1.3
1.4
1.5
1.6     9700    15000   262,3    125,0
1.2. 3588717  4824301   278,4    100,4
2.1  2415499  3251381   361,8    104,3
2.2
2.3   622554   852075   158,2    106,1
2.4   162069   218623   357,7    104,6
2.5   353545   454942   189,4     95,5
2.6
2.7    35050    47280   423,1     23,7
I.3   389642   480482   301,4     97,7
II.
II.1.
1.1
1.2
1.3
1.4
1.5
1.6
II.2. 174718   276798 1341,63002  104,3
2.1
2.2   174718   276798   1341,6    104,3
2.3
2.4
2.5
2.6
II.3.-174718  -276798   1341,6    104,3
III.
III.1.
1.1
1.2
1.3
III.2.
2.1
2.2
2.3
2.4
III.3
Итого  214924  203684   157,9     90,0
Деньги
на
начало
периода  10557  10557   220,5     22,7
Деньги
на конец
периода  35970  10846    22,7    102,7
__________________________________________
Приложение 10
ф.4-НК
ОАО "Ремлокомотив"
Прогноз расходов на 2004 год
тыс.тенге
____________________________________________________________________
N |   Наименование    | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|    показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                   |июнь-дек |          |  1 кв    |  полуг
____________________________________________________________________
А |       Б           |    1    |    2     |    3     |     4
____________________________________________________________________
Всего                129124      234336     54835      109779
1  Общие и
административные
расходы, всего       129124      234336     54835      109779
1.1 Материалы               415        4530      1060        2122
1.2 Оплата труда
работников            67272      103849     24301       48650
1.3 Отчислении
от оплаты труда       13979       21107      4939        9888
1.4 Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов                2012        5124      1199        2400
1.5 Обслуживание
и ремонт основных
средств и
нематериальных
активов                1752        1360       318         637
1.6 Коммунальные расходы     43         205        48          96
1.7 Командировочные
расходы, всего         7276        7100      1661        3326
1.7.1  в пределах
установленных
норм                7276        7100      1661        3326
1.7.2  сверх норм                                   0           0
1.8 Представительские
расходы                 114          0          0           0
1.9 Расходы на
повышение
квалификации
работников               0          205        48          96
1.10 Расходы на
содержание
Совета директоров                              0           0
1.11 Расходы по налогам   11779       17682      4138        8283
1.12 Канцелярские
и типографские
расходы                870        1805       422         846

1.13  Байланыс қызметi           3872      7840     1835     3673
1.14  Күзет шығыстары                                 0        0
1.15  Консультациялық (ауди.     1722     15856     3710     7428
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер
1.16  Банктiк қызмет             2604      6278     1469     2941
көрсетулер
1.17  Сақтандыруға шығыстар        0        360       84      169
1.18  Сот шығасысы                156
1.19  Шарт ережелерiн бұз.        169
ғаны үшiн айыппұлдар,
өсiмдер және тұрақ.
сыздық айыптары
1.20  Табыстарды жасырғаны
(кемiткенi) үшiн айып.
пұлдар мен өсiмдер
1.21  Талан-таражы залалдары,
нормативтен тыс ысы.
раптар, бүлiну, ТМҚ
жетiспеушiлiктерi
1.22  Жалға алу бойынша           368        50       12       25
шығыстар
1.23  Әлеуметтік салаға
шығыстар
1.24  Күмәндi талаптар
бойынша резервтер құру
жөнiндегі шығыстар
1.25  Мерекелiк, мәдени-         2010      2175      509     1019
бұқаралық және спорт.
тық іс-шараларды
өткiзуге
1.26  Қайырымдылық көмек                  19798     4633     9275
1.27  Өзге де шығыстар          12711     19012     4449     8905
2     Дайын өнiмдi (тауар.
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткізу бойынша
шығыстар, барлығы
2.1   Материалдар
2.2   Қызметкерлердің
еңбекақысы
2.3   Еңбекақыдан аударымдар
2.4   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтердің тозуы
2.5   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтерді жөндеу
және қызмет көрсету
2.6   Коммуналдық шығыстар
2.7   Іссапар шығыстары,
барлығы
2.7.1 белгiленген норма
шеңберiнде
2.7.2 нормадан тыс
2.8   Тиеу, тасымалдау және
сақтау бойынша
шығыстар
2.9   Жарнамаға және марке.
тингке шығыстар
2.10  Жалға алу бойынша
шығыстар
2.11  Әлеуметтiк салаға
шығыстар
2.12  Өзге де шығыстар
3     Сыйақы түріндегі
шығыстар, барлығы
3.1   Банктердiң заемдары
негiзiндегі сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар
3.2   Жеткiзушілердiң
заемдары негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.3   Жалға алу негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.4   Өзге де шығыстар
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
| Көрсеткіштердің атауы |  2004 ж. (болжам)|2003 ж.|2004 ж.
N  |                       |__________________|  %    |  %
|                       |  9 ай  |   жыл   |  2002 | 2003
___________________________________________________________________
А               Б               5        6        7        8
___________________________________________________________________
Барлығы                  164723    219558     181     94
1     Жалпы және әкiмшiлiк     164723    219558     181     94
шығыстары, барлығы
1.1   Материалдар                3184      4244    1092     94
1.2   Қызметкерлердiң           72999     97300     154     94
еңбегіне ақытөлеу
1.3   Еңбекақыдан аударымдар    14837     19776     151     94
1.4   Негізгi құралдар мен       3602      4801     255     94
материалдық емес
активтердің тозуы
1.5   Негiзгі құралдар мен        956      1274      78     94
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6   Коммуналдық шығыстар        144       192     477     94
1.7   Іссапар шығыстары,         4991      6652      98     94
барлығы
1.7.1 белгiленген норма          4991      6652      98     94
шеңберiнде
1.7.2 нормадан тыс                  0         0
1.8   Өкiлдiк шығыстар              0         0       0      0
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.      144       192       0     94
тiгiн арттыруға
шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн           0         0
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша          12429     16567     150     94
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана       1269      1691     207     94
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi           5511      7346     202     94
1.14  Күзет шығыстары               0         0
1.15  Консультациялық (ауди.    11146     14856     921     94
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер
1.16  Банктiк қызмет             4413      5882     241     94
көрсетулер
1.17  Сақтандыруға шығыстар       253       337             94
1.18  Сот шығасысы
1.19  Шарт ережелерiн бұз.
ғаны үшiн айыппұлдар,
өсiмдер және тұрақ.
сыздық айыптары
1.20  Табыстарды жасырғаны
(кемiткенi) үшiн айып.
пұлдар мен өсiмдер
1.21  Талан-таражы залалдары,
нормативтен тыс ысы.
раптар, бүлiну, ТМҚ
жетiспеушiлiктерi
1.22  Жалға алу бойынша            37        50      14    100
шығыстар
1.23  Әлеуметтік салаға
шығыстар
1.24  Күмәндi талаптар
бойынша резервтер құру
жөнiндегі шығыстар
1.25  Мерекелiк, мәдени-         1529      2038     108     94
бұқаралық және спорт.
тық іс-шараларды
өткiзуге
1.26  Қайырымдылық көмек        13917     18549             94
1.27  Өзге де шығыстар          13363     17810     150     94
2     Дайын өнiмдi (тауар.
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткізу бойынша
шығыстар, барлығы
2.1   Материалдар
2.2   Қызметкерлердің
еңбекақысы
2.3   Еңбекақыдан аударымдар
2.4   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтердің тозуы
2.5   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтерді жөндеу
және қызмет көрсету
2.6   Коммуналдық шығыстар
2.7   Іссапар шығыстары,
барлығы
2.7.1 белгiленген норма
шеңберiнде
2.7.2 нормадан тыс
2.8   Тиеу, тасымалдау және
сақтау бойынша
шығыстар
2.9   Жарнамаға және марке.
тингке шығыстар
2.10  Жалға алу бойынша
шығыстар
2.11  Әлеуметтiк салаға
шығыстар
2.12  Өзге де шығыстар
3     Сыйақы түріндегі
шығыстар, барлығы
3.1   Банктердiң заемдары
негiзiндегі сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар
3.2   Жеткiзушілердiң
заемдары негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.3   Жалға алу негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.4   Өзге де шығыстар
___________________________________________________________________
Ескерту: "Материалдар" бабы бойынша 2003 жылдың 2002 жылға
қарағандағы % 1092 мың теңгені құрайды, бұл 2002 жылдың есеп беру
мәліметтері 1 маусымнан бастап есепке алынуына байланысты, сонымен
қатар 2003 жылы қызметтік автокөлікті күту мен жөндеу шығындары
ұлғайды (сандық және ақшалай көріністе), 2002 жылмен салыстырғанда
әкімшілік басқару қызметкерлерін оргтехникамен жабдықтау 3 есеге
артты, осыған байланысты материалдарға деген шығындар өсті
(картридждер, қағаз, т.б.);
"Кеңес беру (аудиторлық) және ақпараттық қызмет көрсетулер"
бабы бойынша 2003 жылдың 2002 жылға қарағандағы 820 %-ға өсуі 2002
жылы тек мүлікке баға беру жүргізілгеніне байланысты, 2003 жылы
мүлікті бағалаудан басқа 2002 жылғы қаржылық есеп беруді растау
жүргізілді.
11-қосымша
"Локомотивжөндеу" АҚ   2004-2006 жылдары іске
асыруға жоспарланған инвестициялық
жобалар тізбесі
(ҰК атауы)
5 ҰК нысаны
___________________________________________________________________
P/c|     Жоба атауы   | Іске асыру|  Жалпы |Қаржы.  |жылдар бойынша
N |                  |   кезеңі  |  құны  |ландыру | қаржыландыру
|                  |           |        |көздері |______________
|                  |           |        |        | 01.01.04 ж. |
|                  |           |        |        |  игерілді   |
___________________________________________________________________

1.13 Услуги связи          3872        7840      1835        3673
1.14 Расходы на охрану                             0           0
1.15 Консультационные
(аудиторские) и
информационные
услуги                1722       15856      3710        7428
1.16 Банковские услуги     2604        6278      1469        2941
1.17 Расходы на
страхование             0          360       84          169
1.18 Судебные издержки      156
1.19 Штрафы, пени
и неустойки за
нарушение условий
договора               169
1.20 Штрафы и пени
за сокрытие
(занижение) дохода
1.21 Убытки от хищений,
сверхнормативные
потери, порча,
недостача ТМЗ
1.22 Расходы по аренде      368          50        12          25
1.23 Расходы на
социальную сферу
1.24 Расходы по созданию
резервов по
сомнительным долгам
1.25 На проведение
праздничных,
культурно-массовых
и спортивных
мероприятий           2010        2175       509         1019
1.26 Благотворительная
помощь                           19798      4633         9275
1.27 Прочие расходы       12711       19012      4449         8905
2   Расходы по
реализации, всего
2.1  Материалы
2.2  Оплата труда
работников
2.3  Отчисления от
оплаты труда
2.4  Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов
2.5  Ремонт и
обслуживание
основных средств
и нематериальных
активов
2.6  Коммунальные
расходы
2.7  Командировочные
расходы, всего
2.7.1  в пределах
установленных
норм
2.7.2  сверх норм
2.8    Расходы
по погрузке,
транспортировке
и хранению
2.9  Расходы на
рекламу и
маркетинг
2.10 Расходы по аренде
2.11 Расходы на
социальную сферу
2.12 Прочие расходы
3   Расходы в виде
вознаграждения,
всего
3.1  Расходы по
вознаграждению
(процентам) по
кредитам банков
3.2  Расходы по
вознаграждению
(процентам) по
кредитам
поставщиков
3.3  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по аренде
3.4  Прочие расходы
___________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
___________________________________________
N |  2004 г.(прогноз)| 2003 г.| 2004 г.
п/п|__________________| в % к  | в % к
|  9 мес. |   год  | 2002 г.| 2003 г.
|         |        |        |
__________________________________________
А |     5   |   6    |   7    |    8
__________________________________________
Всего 164723  219558    181,5     93,7
1     164723  219558    181,5     93,7
1.1     3184    4244   1091,6     93,7
1.2    72999   97300    154,4     93,7
1.3    14837   19776    151,0     93,7
1.4     3602    4801    254,7     93,7
1.5      956    1274     77,6     93,7
1.6      144     192    476,7     93,7
1.7     4991    6652     97,6     93,7
1.7.1   4991    6652     97,6     93,7
1.7.2      0       0
1.8        0       0      0,0      0,0
1.9      144     192      0,0     93,7
1.10       0       0
1.11   12429   16567    150,1     93,7
1.12    1269    1691    207,5     93,7
1.13    5511    7346    202,5     93,7
1.14       0       0
1.15   11146   14856    920,8     93,7
1.16    4413    5882    241,1     93,7
1.17     253     337              93,7
1.18
1.19
1.20
1.21
1.22      37      50    13,6     100,0
1.23
1.24
1.25    1529    2038   108,2      93,7
1.26   13917   18549              93,7
1.27   13363   17810   149,6      93,7
2
2.1
2.2
2.3
2.4
2.5
2.6
2.7
2.7.1
2.7.2
2.8
2.9
2.10
2.11
2.12
3
3.1
3.2
3.3
3.4
__________________________________________
*Примечание: по статье "Материалы" % выполнения 2003 г. к 2002 г.составляет 1092
тыс.тенге в свои с тем, что отчетные данные за 2002 год приняты к расчету с 1 июня, кроме того, в 2003 году увеличились расходы на содержание и ремонт служебного автотранспорта (в количественном и денежном выражении), по сравнению с 2002 годом увеличилось в 3 раза оснащение АУР оргтехникой, которые влекут за собой рост расходов на материалы (картриджи, по статье "Консультационные (аудиторские) и информационные услуги" рост 2003 к 2002 году на 820% объясняется тем, что в 2002 году проводилась только оценка имущества, в 2003 г. помимо оценки имущества проводилось подтверждение финансовой отчетности за 2002 год.
Приложение 11
ОАО "Ремлокомотив"                                         ф.5-НК
Перечень инвестиционных проектов, планируемых к реализации
в 2004-2006 годах
_____________________________________________________________________
N  !      Наименование проектов    ! Период  ! Общая   !Источники !
п/п !                               !реализац.! стоим.  !финансир. !
!                               !         !тыс.тенге!          !
--------------------------------------------------------------------!
А  !              Б                !    1    !     2   !     3    !
--------------------------------------------------------------------!
1.    Внедрение информационных систем 2003-2006   21100   за счет
собствен.
средств
2.    Внедрение ресурсосберегающих    2003-2006   97119   за счет
технологий                                          собствен.
средств
3.    Приобретение и ремонт           2003-2006  206300   за счет
станочного оборудования                             собствен.
средств
4.    Приобретение технологического   2003-2006  373400   за счет
оборудования (ремонт                                собствен.
подвижного состава)                                 средств
5.    Реконструкция базы ремонта      2003-2006  182858   за счет
собствен.
средств
6.    Прочее технологическое          2003-2006   83345   за счет
оборудование                                        собствен.
средств
итого                                  964122      0
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
________________________________________________________
N !              Финансирование по годам              !
п/п!---------------------------------------------------!
!освоено на! 2004 г. ! 2005 г. ! 2006 г. !остаток на!
!01.01.04г.!(прогноз)!(прогноз)!(прогноз)!01.01.07г.!
-------------------------------------------------------!
А !     4    !     5   !    6    !     7   !    8     !
-------------------------------------------------------!
1.    5700      3000       6400     6000         0
2.    6900     32619      27300    30300
3.   52100     38000      46200    70000
4.  110800     65000      85600   112000
5.   42000     80000      39958    20900
6.   11315     20000      32000    20030
итого 228815  238619    237458   259230
___________________________________________________
Приложение 12
Прогноз важнейших показателей развития на 2004-2006 годы
ОАО "Военизированная железнодорожная охрана"
(наименование юридического лица)
форма 1 НК
________________________________________________________________________
N  !      Показатели     !  Един.  ! 2002 г.  !   2003 г. !2003г. в %!
п/п !                     !  измер. ! отчет    !   оценка  !к 2002 г. !
-----------------------------------------------------------------------!

1.6   Коммуналдық шығыстар      803
1.7   Іссапар шығыстары,       1392     2257        500     1000
барлығы
1.7.1 Белгiленген норма        1392     2257        500     1000
шеңберiнде
1.7.2 Нормадан тыс
1.8   Өкiлдiк шығыстар           52       84
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.     20                  25       50
тiгiн арттыруға
шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша         5243     4114        620     1243
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана      620                 163      325
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi         1577     1705        450      900
1.14  Күзет шығыстары          1650        2          5        7
1.15  Консультациялық (ауди.     65     1365        200      400
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер
1.16  Банктiк қызмет           3250     3699        885     1770
көрсетулер
1.17  Сақтандыруға шығыстар
1.18  Сот шығасысы
1.19  Шарт ережелерiн бұз.
ғаны үшiн айыппұлдар,
өсiмдер және тұрақ.
сыздық айыптары
1.20  Табыстарды жасырғаны
(кемiткенi) үшiн айып.
пұлдар мен өсiмдер
1.21  Талан-таражы залалдары,  15538
нормативтен тыс ысы.
раптар, бүлiну, ТМҚ
жетiспеушiлiктерi
1.22  Жалға алу бойынша          199     731        269      537
шығыстар
1.23  Әлеуметтік салаға
шығыстар
1.24  Күмәндi талаптар           933
бойынша резервтер құру
жөнiндегі шығыстар
1.25  Мерекелiк, мәдени-        2074    3544       2186     4373
бұқаралық және спорт.
тық іс-шараларды
өткiзуге
1.26  Қайырымдылық көмегі
1.27  Өзге де шығыстар          7785   11593       4928     9637
2     Дайын өнiмдi (тауарларды,
жұмыстарды, қызмет
көрсетулерді)өткізу
бойынша шығыстар,
барлығы
2.1   Материалдар
2.2   Қызметкерлердің еңбек.
ақысы
2.3   Еңбекақыдан аударымдар
2.4   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтердің тозуы
2.5   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтерді жөндеу
және қызмет көрсету
2.6   Коммуналдық шығыстар
2.7   Іссапар шығыстары,
барлығы
2.7.1 белгiленген норма
шеңберінде
2.7.2 нормадан тыс
2.8   Тиеу, тасымалдау және
сақтау бойынша
шығыстар
2.9   Жарнамаға және марке.
тингке шығыстар
2.10  Жалға алу бойынша
шығыстар
2.11  Әлеуметтiк салаға
шығыстар
2.12  Өзге де шығыстар
3     Сыйақы түріндегі
шығыстар, барлығы
3.1   Банктердiң заемдары
негiзiнде сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар
3.2   Жеткiзушілердiң
займдары негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.3   Жалға алу негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.4   Өзге де шығыстар*
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
| Көрсеткіштердің атауы |  2004 ж. (болжам)|2003 ж.|2004 ж.
N  |                       |__________________|  %    |  %
|                       |  9 ай  |   жыл   |  2002 | 2003
___________________________________________________________________
А                Б              5        6         7      8
___________________________________________________________________
Барлығы                 80957     108080     102%     147%
1     Жалпы және әкiмшiлiк    80957     108080     102%     147%
шығыстары, барлығы
1.1   Материалдар              1147        1530             119%
1.2   Қызметкерлердiң         40883       54511    140%     157%
еңбегіне ақы төлеу
1.3   Еңбекақыдан аударымдар   7727       10302    135%     156%
1.4   Негізгi құралдар мен      300         400     81%      96%
материалдық емес
активтердің тозуы
1.5   Негiзгі құралдар мен      654         872    299%      58%
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6   Коммуналдық шығыстар                           0%
1.7   Іссапар шығыстары,       1500        2000    162%      89%
барлығы
1.7.1 Белгiленген норма        1500        2000    162%      89%
шеңберiнде
1.7.2 Нормадан тыс
1.8   Өкiлдiк шығыстар
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.     75         100      0%
тiгiн арттыруға
шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша         1860         2480    -57%     60%
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана      487          650     -8%
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi         1350         1800    108%     106%
1.14  Күзет шығыстары             7           10      0%
1.15  Консультациялық (ауди.    600          800   2100%      59%
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер
1.16  Банктiк қызмет           2655         3540     -2%      96%
көрсетулер
1.17  Сақтандыруға шығыстар
1.18  Сот шығасысы
1.19  Шарт ережелерiн бұз.
ғаны үшiн айыппұлдар,
өсiмдер және тұрақ.
сыздық айыптары
1.20  Табыстарды жасырғаны
(кемiткенi) үшiн айып.
пұлдар мен өсiмдер
1.21  Талан-таражы залалдары,
нормативтен тыс ысы.
раптар, бүлiну, ТМҚ
жетiспеушiлiктерi
1.22  Жалға алу бойынша          806        1074     367%     147%
шығыстар
1.23  Әлеуметтік салаға
шығыстар
1.24  Күмәндi талаптар
бойынша резервтер құру
жөнiндегі шығыстар
1.25  Мерекелiк, мәдени-        6559        8746     171%     247%
бұқаралық және спорт.
тық іс-шараларды
өткiзуге
1.26  Қайырымдылық көмегі
1.27  Өзге де шығыстар          14347      19265     149%     166%
2     Дайын өнiмдi (тауаларды,
жұмыстарды, қызмет
көрсетулерді)өткізу
бойынша шығыстар,
барлығы
2.1   Материалдар
2.2   Қызметкерлердің еңбек.
ақысы
2.3   Еңбекақыдан аударымдар
2.4   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтердің тозуы
2.5   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтерді жөндеу
және қызмет көрсету
2.6   Коммуналдық шығыстар
2.7   Іссапар шығыстары,
барлығы
2.7.1 белгiленген норма
шеңберінде
2.7.2 нормадан тыс
2.8   Тиеу, тасымалдау және
сақтау бойынша
шығыстар
2.9   Жарнамаға және марке.
тингке шығыстар
2.10  Жалға алу бойынша
шығыстар
2.11  Әлеуметтiк салаға
шығыстар
2.12  Өзге де шығыстар
3     Сыйақы түріндегі
шығыстар, барлығы
3.1   Банктердiң заемдары
негiзiнде сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар
3.2   Жеткiзушілердiң
займдары негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.3   Жалға алу негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.4   Өзге де шығыстар*
___________________________________________________________________
* - жиынтық шығыстардан 10%-асып кеткен кезінде негіздеу
16-қосымша
"Әскерилендірілген теміржол күзеті" ашық акционерлік
қоғамы 2004-2006 жылдары іске асыруға
жоспарланған инвестициялық жобалар тізбесі
5-ҰК нысаны
___________________________________________________________________
Р/с|   Жоба атауы       |Іске асыру|Жалпы    |Қаржы. |жылдар бойынша
N |                    |кезеңі    |құны     |ландыру|қаржыландыру:
|                    |          |мың.теңге|көзі   |_____________
|                    |          |         |       |01.01.04
|                    |          |         |       |игерілді
___________________________________________________________________
1   Транк байланыс       2003-2006   22248    жеке      14248
заттарын сатып алу                        қаржымен
жабылады
2   Кузетуге керекті     2003-2006   80000    жеке      20000
кару-жарақ, керекті                       қаржымен
заттарды сатып алу                        жабылады
3   Офистік заттар       2003-2006   35579    жеке       3079
компьютер, жиһаз,                         қаржымен
техника                                   жабылады
4   Филиал автопаркін
үлкейту              2003-2006   30966    жеке      21366
қаржымен
жабылады ___________________________________________________________________
Барлығы                             168793              58693  ___________________________________________________________________
таблицаның жалғасы:
___________________________________
жылдар бойынша қаржыландыру:
___________________________________
2004 жыл|2005    |2006    |01.01.07|
(болжам)|(болжам)|(болжам)|(қалдық)|
___________________________________
8000
20000    20000    20000
15000     8000     9500
9600
___________________________________
35000    28000    47100       0
17-қосымша
2004-2006 жылдарға арналған дамудың аса
маңызды көрсеткіштерінің болжамы
"Теміржолсужылужабдықтау" ААҚ
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
1 ҰК нысаны
___________________________________________________________________
Р/с N|    Көрсеткіштер   |Өлшем|2002ж.|2003 ж.|2003ж.|2004ж.|2005ж.
|                   | бір.|      |       |  %   |      |
|                   | лігі| есеп |бағалау|2002ж.|болжам|болжам
___________________________________________________________________
А            Б            1      2       3      4       5    6
___________________________________________________________________
1.    Шығарылған өнім     саны/
(жұмыс, қызмет      құны
көрсету) көлемі,
барлығы:
1.    оның iшiнде          "
түрлерi бойынша
2.    Экспорт барлығы:     "
2.1    оның iшiнде, ТМД    "
елдерi
2.2    алыс шетелдер       "
2.3    өнiм түрлерi        "
бойынша:

1.6   Коммунальные расходы                          803
1.7   Командировочные расходы, всего              1 392        2 257
1.7.1 в пределах установленных норм               1 392        2 257
1.7.2 сверх норм
1.8   Представительские расходы                      52           84
1.9   Расходы на повышение квалификации работников   20
1.10  Расходы на содержание Совета директоров
1.11  Расходы по налогам                          5 243        4 114
1.12  Канцелярские и типографские работы            620
1.13  Услуги связи                                1 577        1 705
1.14  Расходы на охрану                           1 650
1.15  Консультационные (аудиторские) и               65        1 365
информационные
1.16  Банковские услуги                           3 250        3 699
1.17  Расходы на страхование
1.18  Судебные издержки
1.19  Штрафы, пени и неустойки за нарушение
условий
1.20  Штрафы и пени за сокрытие (занижение)
дохода
1.21  Убытки от хищений, сверхнормативные        15 538
потери, порча, недостача ТМЗ
1.22  Расходы по аренде                             199          731
1.23  Расходы на социальную сферу
1.24  Расходы по созданию резервов по               933
сомнительным
1.25  На проведение праздничных, культурно-       2 074        3 544
массовых и спортивных мероприятий
1.26  Благотворительная помощь
1.27  Прочие расходы                              7 785       11 593
2     Расходы по реализации готовой продукции
(товаров, работ, услуг), всего
2.1   Материалы
2.2   Оплата труда работников
2.3   Отчисления от оплаты труда
2.4   Амортизация основных средств и
нематериальных
2.5   Ремонт и обслуживание основных средств и
нематериальных активов
2.6   Коммунальные расходы
2.7   Командировочные расходы, всего
2.7.1 в пределах установленных норм
2.7.2 сверх норм
2.8   Расходы по погрузке, транспортировке и
хранению
2.9   Расходы на рекламу и маркетинг
2.10  Расходы по аренде
2.11  Расходы на социальную сферу
2.12  Прочие расходы
3     Расходы в виде вознаграждения, всего
3.1   Расходы по вознаграждению (процентам)
по займам
3.2   Расходы по вознаграждению (процентам)
по займам
3.3   Расходы по вознаграждению (процентам) по
аренде
3.4   Прочие расходы*
_________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________________________________________
N  !               2004 г. (прогноз)            !2003 г. в %!2004 г. в !
п/п !--------------------------------------------!к 2002 г.  !% к 2003г.!
! 1 квартал!1 полугодие! 9 месяцев !   год   !           !          !
-------------------------------------------------------------------------!
А  !      3   !      4    !      5    !     6   !     7     !     8    !
-------------------------------------------------------------------------!
27 132    54 042      80 957     108 080     102,3%     146,6%
1        27 132    54 042      80 957     108 080     102,3%     146,6%
1.1         382       765       1 147       1 530                118,9%
1.2      13 628    27 255      40 883      54 511     139,5%     156,5%
1.3       2 576     5 151       7 727      10 302     135,0%     156,5%
1.4         100       200         300         400      81,0%      95,7%
1.5         218       431         654         872     299,0%      58,3%
1.6
1.7         500     1 000       1 500       2 000     162,1%      88,6%
1.7.1       500     1 000       1 500       2 000     162,1%      88,6%
1.7.2
1.8
1.9          25        50          75         100
1.10
1.11        620     1 243       1 860       2 480      78,5%      60,3%
1.12        163       325         487         650
1.13        450       900       1 350       1 800     108,1%     105,6%
1.14          2         5           7          10
1.15        200       400         600         800    2100,0%      58,6%
1.16        885     1 770       2 655       3 540     113,8%      95,7%
1.17
1.18
1.19
1.20
1.21
1.22        269       537         806       1 074     367,3%     146,9%
1.23
1.24
1.25      2 186     4 373       6 559       8 746     170,9%     246,8%
1.26
1.27      4 928     9 637      14 347      19 265     148,9%     166,2%
2
2.1
2.2
2.3
2.4
2.5
2.6
2.7
2.7.1
2.7.2
2.8
2.9
2.10
2.11
2.12
3
3.1
3.2
3.3
3.4
______________________________________________________________________
Приложение 16
Перечень инвестиционных проектов ОАО "ВЖДО"
планируемых к реализации
(наименование НК)
в 2004-2006 годах          Форма 5-HK
тыс. тенге
_____________________________________________________________________
N  !      Наименование проектов   ! Период   ! Общая   !Источники !
п/п !                              !реализации!стоимость!финансиро-!
!                              !          !         !вания     !
--------------------------------------------------------------------!
1.    Приобретение средств транковой  2003-2006  22 248   за счет
связи                                               собствен.
средств
2.    Приобретение оружия и           2003-2006  80 000   за счет
боеприпасов, спецсредств                            собствен.
для несения охраны                                  средств
3.    Офисное оборудование            2003-2006  35 579   за счет
(компьютеры, офисная мебель,                        собствен.
оргтехника)                                         средств
4.    Расширение автопарка филиалов   2003-2006  30 966   за счет
собствен.
средств
итого                                 168 793
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
________________________________________________________
N !              Финансирование по годам              !
п/п!---------------------------------------------------!
!освоено на! 2004 г. ! 2005 г. ! 2006 г. !остаток на!
!01.01.04г.!(прогноз)!(прогноз)!(прогноз)!01.01.07г.!
-------------------------------------------------------!
1.  14 248                          8 000
2.  20 000     20 000    20 000    20 000
3.   3 079     15 000     8 000     9 500
4.  21 366                          9 600
58 693    35 000   28 000   47 100
___________________________________________________
Приложение 17
Прогноз важнейших показателей развития на 2004-2006 годы
ОАО "Желдорводотеплоснабжение"
(наименование юридического лица)
форма 1 НК
________________________________________________________________________
N  !      Показатели     !  Един.  ! 2002 г.  !   2003 г. !2003г. в %!
п/п !                     !  измер. ! отчет    !   оценка  !к 2002 г. !
-----------------------------------------------------------------------!
А  !          Б          !    1    !     2    !      3    !     4    !
-----------------------------------------------------------------------!
1.    Объем произведенной   к-во/      465072      967773      208,1
продукции (работ,     стоим.
услуг) - всего:
1.1   в том числе по видам      "
2     Экспорт всего:            "
2.1   в т.ч. в страны СНГ       "
2.2   дальнее зарубежье         "
2.3   по видам продукции:       "

3.    Импорт барлығы:      "
3.1    оның iшiнде, ТМД    "
елдерi
3.2    алыс шетел          "
3.3    өнiм түрлерi        "
бойынша:
4.    Қаржыландырудың     мың.
барлық көздерiнiң   теңге
есебiнен негізгі
капиталға инвести.
ция-барлығы:
4.1   заемдық қаражат      "
есебiнен
4.1.1 оның iшiнде, мемле.  "
кеттік бюджет
қаражаты
4.2   өз қаражаты          "
есебiнен
5.    Табыстар, барлығы    "   465072 967773   208,1 1605044 1638538
6.    шығыстар, барлығы    "   712140 2241405  314,7 2519282 2450473
7.    Негiзгi қызметтен    "   272886 939954   344,4 1605044 1638538
табыс
8.    Өткiзілген дайын     "   445674 2217760  497,6 2519282 2450473
өнiмнiң (тауарлар.
дың, жұмыстардың,
қызмет көрсетулер.
дiң) өзiндiк құны:
9.    Жалпы жиынтық табыс  " -172788 -1277806 739,5 -914238 -811935
10.   Кезең шығыстары,     "   91436   286256 313,1 293192  293192
барлығы
10.1  жалпы және әкiмші.   "   91436   286256 313,1 293192  293192
лiк шығыстары
10.2  дайын өнiмдi         "
(товарларды, жұмыс.
тарды, қызмет көр.
сетулердi) өткiзу
жөнiндегі шығыстар
10.3  сыйақы түрiндегi     "
шығыстар
11.   Салық салынатын      "
табыс
12.   Корпорациялық табыс  "
салығы
13.   Таза табыс (залал)   "
14.   Дивидендтер,         "
барлығы
14.1  оның iшiнде, ак.   мың
циялардың мемле.   теңге
кеттiк пакетiне
15.   Пайдадан аударымдар  %
нормативтерi*
16.   Қызметтің рента.     "
бельділiгi
17.   Материалдық емес    мың   140534 142727  101,6 139972 139972
активтер мен не.    теңге
гізгі қаражатқа
шығыстар
18.   Компания қызметкер. адам    1161   3480  299,7   3858   3858
лерiнiң саны,
барлығы
18.1  Орталық аппарат      "        44     45  102,3     52     52
қызметкерлерiнiң
саны
19.   Жалақы қоры         мың    114210  640629 560,9  836752 878590
теңге
20.   Компания бойынша    теңге  14500   15341 105,8   18074 18978
тұтастай алғанда
орташа айлық жалақы
20.1  оның iшiнде,       теңге   39890   45874 115,0   51654 54237
орталық аппарат
қызметкерлерi
21.   Өнiмнiң (жұмыстың,  бірлік
қызмет көрсетудің)  үшін
бiрлігіне тарифтер  теңге
(бағалар)

3.    Импорт всего:
3.1   в т.ч. страны СНГ         "
3.2   дальнее зарубежье         "
3.3   по видам продукции:       "
4.    Инвестиции в основной  тыс. тенге
капитал за счет всех
источников
финансирования - всего:
4.1   за счет заемных средств   "
4.1.1 в т.ч. средств            "
государственного бюджета
4.2   за счет собственных       "
средств
5.    Доходы, всего             "      465072      967773      208,1
6.    Расходы, всего            "      712140     2527481      354,9
7.    Доход от основной         "      373125      939954      251,9
деятельности
8.    Себестоимость             "      454175     2217760      488,3
реализованной готовой
продукции (товаров,
работ, услуг):
9.    Валовый доход             "      -81050    -1277806     1576,6
10.   Расходы периода, всего    "       91436      286256      313,1
10.1  общие и административные  "       91436      286256      313,1
расходы
10.2  расходы по реализации     "
готовой продукции (товаров,
работ, услуг)
10.3  расходы в виде            "
вознаграждения
11.   Налогооблагаемый доход    "
12.   Корпоративный подоходный  "
налог
13.   Чистый доход (убыток)     "     -247068    -1559708      631,3
14.   Дивиденды, всего          "
14.1  в т. ч. на             тыс.тенге
государственный пакет
акций
15.   Нормативы отчислений      %
от прибыли*
16.   Рентабельность            "
деятельности
17.   Расходы на амортизацию тыс. тенге 140534     142727      101,6
нематериальных активов и
основных средств
18.   Численность работников   чел.       1161       3480      299,7
компании, всего
18.1  Численность сотрудников   "           44         45      102,3
центрального аппарата
19    Фонд заработной платы  тыс.тенге  114210     640629      560,9
20    Среднемесячная            "        14500      15341      105,8
заработная плата
работников, в целом
по компании
20.1  в том числе работников  тенге      39890      45874      115,0
центрального аппарата
21    Тарифы (цены) на единицу тенге за
продукции (работ, услуг)  единицу

(1 жол-2 жол)
4    Кезең шығыстары,       91436      286256     73298    146596
оның iшiнде
4.1. жалпы және әкiмшілiк   91436      286256     73298    146596
шығыстар
4.2. дайын өнiмді (тауар.
ларды, қызмет көрсе.
тулердi) өткiзу
бойынша шығыстар
4.3. сыйақы түрiндегi
шығыстар
5    Негiзгі қызметтен     -172486   -1564062   -228559,5  -457119
табыс (залал)
(3 жол-4 жол)
6    Негiзгi емес қызмет.   -74582       4354       1022      2044
тен табыс (залал)
7    Салық салуға дейін
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(5 жол +(-) 6 жол)
8    Корпорациялық
табыс салығы
9    Салық салудан кейін
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(7 жол-8 жол)
10   Төтенше жағдайлардан
және операцияларды
тоқтатудан табыстар
(залалдар)
11   Таза табыс (залал)    -247068   -1559708  -227537,5   -455075
(9 жол +(-) 10 жол)
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________
Р/с | 2004 ж. (болжам) | 2003 ж.| 2004 ж.
N  |__________________|   %    |   %
|  9 ай   |   жыл  | 2002 ж.| 2003 ж.
|         |        |        |
__________________________________________
А      5           6       7        8
__________________________________________
1    1203783   1605044    251,9   170,8
2   1669567,5  2226090    488,3   100,4
3    -465785   -621046
4     219894    293192    313,1   102,4
4.1.  219894    293192    313,1   102,4
4.2.
4.3.
5   -685678,5  -914238
6        3066     4088             93,9
7
8
9
10
11   -682612,5  -910150
__________________________________________
19-қосымша
2004 жылы ақша ағымдары қозғалысының болжамы
"Теміржолсужылужабдықтау" ААҚ
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
3 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________
Р/с  |  Көрсеткіштер атауы   |2002 ж. | 2003 ж. |  2004 ж. (болжам)
N   |                       |  есеп  |         |__________________
|                       |        | бағалау |1-тоқсан|1 жарты
|                       |        |         |        | жылдық
___________________________________________________________________
А               Б               1        2         3       4
___________________________________________________________________
І.     Операциялық қызметтен
ақша қозғалысы
I.1    Ақшаның түсуі:          353649   1369954   411698   823396
1.1     дайын өнiмді (тауар.   351030   939950    305360   610719
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткiзуден табыс

А  !                  Б                     !      1     !       2     !
-------------------------------------------------------------------------!
1    Доход от основной деятельности               373125       939954
2    Себестоимость реализованной готовой          454175      2217760
продукции (товаров, работ, услуг)
3    Валовой доход (стр.1-стр.2)                  -81050      -1277806
4    Расходы периода, в том числе                  91436        286256
4.1. общие и административные расходы              91436        286256
4.2. расходы по реализации готовой продукции
(товаров, работ, услуг)
4.3. расходы в виде вознаграждения
5    Доход (убыток) от основной деятельности      -172486     -1564062
(стр.3-стр.4)
6    Доход (убыток) от неосновной деятельности     -74582         4354
7    Доход (убыток) от обычной деятельности
до налогообложения (стр.5 +(-) стр.6)
8    Корпоративный подоходный налог
9    Доход (убыток) от обычной деятельности
после налогообложения (стр.7-стр. 8)
10   Доходы (убытки) от чрезвычайных ситуаций
и прекращенных операций
11   Чистый доход (убыток) (стр.9+(-)стр.10)      -247068     -1559708
__________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________________________________________
N  !               2004 г. (прогноз)            !2003 г. в %!2004 г. в !
п/п !--------------------------------------------!к 2002 г.  !% к 2003г.!
! 1 квартал!1 полугодие! 9 месяцев !   год   !           !          !
-------------------------------------------------------------------------!
А  !      3   !      4    !      5    !     6   !     7     !     8    !
-------------------------------------------------------------------------!
1      401261      802522     1203783     1605044     251,9     170,8
2    556522,5     1113045     1669567,5   2226090     488,3     100,4
3     -155262     -310523     -465785     -621046    1576,6      48,6
4       73298      146596      219894      293192     313,1     102,4
4.1     73298      146596      219894      293192     313,1     102,4
4.2
4.3
5   -228559,5     -457119   -685678,5     -914238     906,8      58,5
6        1022        2044        3066        4088                93,9
7
8
9
10
11  -227537,5     -455075   -682612,5     -910150     631,3      58,4
________________________________________________________________________
Приложение 19
Прогноз движения денежных потоков в 2004 году
ОАО "Желдорводотеплоснабжение"
(наименование юридического лица)
форма 3 НК
тыс.тенге
__________________________________________________________________________
N  !        Наименование показателей        !    2002 г. !   2003 г.   !
п/п !                                        !     отчет  !    оценка   !
-------------------------------------------------------------------------!
А  !                  Б                     !      1     !       2     !
-------------------------------------------------------------------------!
I.    Движение денег от операционной
деятельности
I.1   Поступление денег:                           353649      1369954
1.1   доход от реализации готовой продукции        351030       939950
(товаров, работ, услуг)

1.2     алынған аванстар                   4404
1.3     сыйақы                    904       246
1.4     дивидендтер
1.5     роялти
1.6     өзге де түсімдер         1715    425354   106339   212677
І.2    Ақшаның кетуі:          408715   1401550   408855   817711
2.1     жеткiзушілер мен       250315    246244    62579  125157,5
мердiгерлердiң
шоттары бойынша
2.2     берілен аванстар         6088     18010     4503     9005
2.3     жалақы бойынша          72532    439720   165259   330517
2.4     әлеуметтік сақтан.       6382     49684    14543    29085
дыру және зейнета.
қымен қамтамасыз ету
қорына
2.5     салықтар бойынша        70279    321104    80276   160552
2.6     сыйақылар төлеу
2.7     өзге де төлемдер         3119    326788    81697   163394
І.3.   операциялық қызмет
нәтижесінде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
ІІ.    Инвестициялық қызмет.
тен ақша қозғалысы
IІ.1.  Ақшаның түсуі:
1.1     материалдық емес
активтердiң кетуiнен
табыс
1.2     негізгi құралдардың
кетуiнен табыс
1.3     басқа да ұзақ
мерзiмдi активтердiң
кетуiнен табыс
1.4     қаржы инвестицияла.
рының кетуiнен табыс
1.5     басқа заңды тұлға.
ларға берілген заем.
дарды алудан табыс
1.6     өзге де түсiмдер
ІІ.2.  Ақшаның кетуі:
2.1     материалдық емес ак.
тивтердi сатып алу
2.2     негізгі құралдарды
сатып алу
2.3     басқа да ұзақ мер.
зiмдi активтердi
сатып aлу
2.4     қаржы инвестицияларын
сатып алу
2.5     басқа да заңды тұлға.
ларға заемдар беру
2.6     өзге де төлемдер
ІІ.3.  Инвестициялық қызмет
нәтижесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
III.   Қаржы қызметiнен ақша
қаражатының қозғалысы
IІІ.1. Ақшаның түсуi:
1.1     акциялар мен басқа да
бағалы қағаздарды
шығарудан
1.2     банк заемдарын алу
1.3     өзге де түсiмдер
ІІІ.2. Ақшаның кетуі:
2.1     банк заемдарын өтеу
2.2     өз акцияларын сатып
алу
2.3     дивидендтерді төлеу
2.4     өзге де төлемдер
III.3. Қаржы қызметiнiң нәти.
жесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
БАРЛЫҒЫ: Ақшаның
ұлғаюы (+)/ азаюы (-)
Кезең басына ақша        100956   45890    14295    17137
Кезең соңына ақша         45890   14295    17137    22823
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
Р/с  |  Көрсеткіштер атауы   |  2004 ж. (болжам)|2003 ж.|2004 ж.
N   |                       |__________________|  %    |  %
|                       |  9 ай  |   жыл   |2002 ж.|2003 ж.
|                       |        |         |       |
___________________________________________________________________
А               Б               5        6        7       8
___________________________________________________________________
І.     Операциялық қызметтен
ақша қозғалысы
I.1    Ақшаның түсуі:          1235094  1646792    387,4   120,2
1.1     дайын өнiмді (тауар.    916079  1221438    267,8   129,9
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді
өткiзуден табыс
1.2     алынған аванстар
1.3     сыйақы                                      27,2
1.4     дивидендтер
1.5     роялти
1.6     өзге де түсімдер        319016   425354  24802,0   100,0
І.2    Ақшаның кетуі:          1226566  1635421    342,9   116,7
2.1     жеткiзушілер мен        187736   250315     98,4   101,7
мердiгерлердiң
шоттары бойынша
2.2     берілен аванстар         13508    18010    295,8   100,0
2.3     жалақы бойынша          495776   661034    606,2   150,3
2.4     әлеуметтік сақтан.       43628    58170    778,5   117,1
дыру және зейнета.
қымен қамтамасыз ету
қорына
2.5     салықтар бойынша        240828   321104    456,9   100,0
2.6     сыйақылар төлеу
2.7     өзге де төлемдер        245091   326788   10477,3  100,0
І.3.   операциялық қызмет
нәтижесінде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
ІІ.    Инвестициялық қызмет.
тен ақша қозғалысы
IІ.1.  Ақшаның түсуі:
1.1     материалдық емес
активтердiң кетуiнен
табыс
1.2     негізгi құралдардың
кетуiнен табыс
1.3     басқа да ұзақ
мерзiмдi активтердiң
кетуiнен табыс
1.4     қаржы инвестицияла.
рының кетуiнен табыс
1.5     басқа заңды тұлға.
ларға берілген заем.
дарды алудан табыс
1.6     өзге де түсiмдер
ІІ.2.  Ақшаның кетуі:
2.1     материалдық емес ак.
тивтердi сатып алу
2.2     негізгі құралдарды
сатып алу
2.3     басқа да ұзақ мер.
зiмдi активтердi
сатып aлу
2.4     қаржы инвестицияларын
сатып алу
2.5     басқа да заңды тұлға.
ларға заемдар беру
2.6     өзге де төлемдер
ІІ.3.  Инвестициялық қызмет
нәтижесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
III.   Қаржы қызметiнен ақша
қаражатының қозғалысы
IІІ.1. Ақшаның түсуi:
1.1     акциялар мен басқа да
бағалы қағаздарды
шығарудан
1.2     банк заемдарын алу
1.3     өзге де түсiмдер
ІІІ.2. Ақшаның кетуі:
2.1     банк заемдарын өтеу
2.2     өз акцияларын сатып
алу
2.3     дивидендтерді төлеу
2.4     өзге де төлемдер
III.3. Қаржы қызметiнiң нәти.
жесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
БАРЛЫҒЫ: Ақшаның
ұяғаюы (+)/ азаюы (-)
Кезең басына ақша        22823  31351    45,5          68,3
Кезең соңына ақша        31351  42722    31,1         298,9
___________________________________________________________________
20-қосымша
2004 жылға арналған шығыстар болжамы
"Теміржолсужылужабдықтау" ААҚ
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
4 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________

1.2   авансы полученные                                           4404
1.3   вознаграждения                                  904          246
1.4   дивиденды
1.5   роялти
1.6   прочие поступления                             1715       425354
I.2.  Выбытие денег:                               408715      1401550
2.1   по счетам поставщиков и подрядчиков          250315       246244
2.2   авансы выданные                                6088        18010
2.3   по заработной плате                           72532       439720
2.4   в фонды социального страхования и              6382        49684
пенсионного обеспечения
2.5   по налогам                                    70279       321104
2.6   выплата вознаграждений
2.7   прочие выплаты                                 3119       326788
I.3.  Увеличение (+)/уменьшение (-) денег
в результате операционной деятельности
II.   Движение денег от инвестиционной деятельности
II.1. Поступление денег:
1.1   доход от выбытия нематериальных активов
1.2   доход от выбытия основных средств
1.3   доход от выбытия других долгосрочных активов
1.4   доход от выбытия финансовых инвестиций
1.5   доход от получения займов, предоставленных
другим юридическим лицам
1.6   прочие поступления
II.2. Выбытие денег:
2.1   приобретение нематериальных активов
2.2   приобретение основных средств
2.3   приобретение других долгосрочных активов
2.4   приобретение финансовых инвестиций
2.5   предоставление займов другим юридическим лицам
2.6   прочие выплаты
II.3. Увеличение (+)/уменьшение (-) денег в
результате инвестиционной деятельности
III.  Движение денежных средств от финансовой
деятельности
III.1. Поступление денег:
1.1   от выпуска акций и других ценных бумаг
1.2   получение банковских займов
1.3   прочие поступления
III.2. Выбытие денег
2.1   погашение банковских займов
2.2   приобретение собственных акций
2.3   выплата дивидендов
2.4   прочие выплаты
III.3. Увеличение (+)/уменьшение (-) денег в
результате финансовой деятельности
ИТОГО: Увеличение (+)/уменьшение(-) денег
Деньги на начало периода                     100956        45890
Деньги на конец периода                       45890        14295
_______________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________________________________________
N  !               2004 г. (прогноз)            !2003 г. в %!2004 г. в !
п/п !--------------------------------------------!к 2002 г.  !% к 2003г.!
! 1 квартал!1 полугодие! 9 месяцев !   год   !           !          !
-------------------------------------------------------------------------!
А  !      3   !      4    !      5    !     6   !     7     !     8    !
-------------------------------------------------------------------------!
I.
I.1    411698      823396     1235094    1646792      387,4     120,2
1.1    305360      610719      916079    1221438      267,8     129,9
1.2
1.3                                                    27,2
1.4
1.5
1.6    106339      212677     319016      425354     24802,0    100,0
I.2    408855      817711    1226566     1635421       342,9    116,7
2.1     62579    125157,5     187736      250315        98,4    101,7
2.2      4503        9005      13508       18010       295,8    100,0
2.3    165259      330517     495776      661034       606,2    150,3
2.4     14543       29085      43628       58170       778,5    117,1
2.5     80276      160552     240828      321104       456,9    100,0
2.6
2.7     81697      163394     245091      326788     10477,3    100,0
I.3
II
II.1
1.1
1.2
1.3
1.4
1.5
1.6
II.2
2.1
2.2
2.3
2.4
2.5
2.6
II.3
III
III.1
1.1
1.2
1.3
III.2
2.1
2.2
2.3
2.4
III.3
Итого
14295       17137      22823       31351        45,5     68,3
17137       22823      31351       42722        31,1    298,9
______________________________________________________________________
Приложение 20
форма 4 НК
Прогноз расходов на 2004 год
ОАО "Желдорводотеплоснабжение"
(наименование юридического лица)
тыс. тенге
____________________________________________________________________

Р/с | Көрсеткіштер атауы    |2002 ж. | 2003 ж. |  2004 ж. (болжам)
N  |                       |        |         |__________________
|                       |  есеп  | бағалау |1 тоқсан|1 жарты
|                       |        |         |        | жылдық
___________________________________________________________________
А                Б              1        2         3        4
___________________________________________________________________
Барлығы                   91436     286256    73298   146596
1     Жалпы және әкiмшiлiк      91436     286256    73298   146596
шығыстары, барлығы
1.1   Материалдар                1072       5726     1432     2863
1.2   Қызметкерлердiң           30432     128368    33697    67393
еңбегіне ақытөлеу
1.3   Еңбекақыдан аударымдар     6032      26828     6837    13673
1.4   Негізгi құралдар мен       1138       4104     1026     2052
материалдық емес
активтердің тозуы
1.5   Негiзгі құралдар мен       2607      12908     3227     6454
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6   Коммуналдық шығыстар        751       2454      614     1227
1.7   Іссапар шығыстары,         2856      14600     3650     7300
барлығы
1.7.1 белгiленген норма
шеңберiнде
1.7.2 нормадан тыс
1.8   Өкiлдiк шығыстар
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.                  20        5       10
тiлігiн арттыруға
шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша          31106      52062    13016    26031
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана        643       2406      602     1203
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi           3162      10348     2587     5174
1.14  Күзет шығыстары             147        714      179      357
1.15  Консультациялық (ауди.     3867
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер
1.16  Банктiк қызмет              724       4268     1067     2134
көрсетулер
1.17  Сақтандыруға шығыстар
1.18  Сот шығасысы                 48         10      2,5        5
1.19  Шарт ережелерiн бұз.        165        348       87      174
ғаны үшiн айыппұлдар,
өсiмдер және тұрақ.
сыздық айыптары
1.20  Табыстарды жасырғаны
(кемiткенi) үшiн айып.
пұлдар мен өсiмдер
1.21  Талан-таражы залалдары,
нормативтен тыс ысы.
раптар, бүлiну, ТМҚ
жетiспеушiлiктерi
1.22  Жалға алу бойынша
шығыстар
1.23  Әлеуметтік салаға                      467      117      234
шығыстар
1.24  Күмәндi талаптар
бойынша резервтер құру
жөнiндегі шығыстар
1.25  Мерекелiк, мәдени-
бұқаралық және спорт.
тық іс-шараларды
өткiзуге
1.26  Қайырымдылық көмегі
1.27  Өзге де шығыстар          6686      20625     5156    10313
2     Дайын өнiмдi (тауар.
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткізу бойынша
шығыстар, барлығы

N |   Наименование   |2002 г.  |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|    показателей   | отчет   |  оценка  |________________________
|                  |         |          |1 квартал | 1 полугодие
____________________________________________________________________
А |          Б       |    1    |    2     |    3     |      4
____________________________________________________________________
Вceгo                91436     286256     73298      146596
1  Общие и администра-
тивные расходы,
всего                91436     286256     73298      146596
1.1 Материалы             1072       5726      1432        2863
1.2 Оплата труда
работников           30432     128368     33697       67393
1.3 Отчисления
от оплаты труда       6032      26828      6837       13673
1.4 Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов               1138       4104      1026        2052
1.5 Обслуживание и
ремонт основных
средств и
нематериальных
активов               2607      12908      3227        6454
1.6 Коммунальные
расходы                751       2454       614        1227
1.7 Командировочные
расходы, всего        2856      14600      3650        7300
1.7.1 в пределах
установленных
норм
1.7.2 сверх норм
1.8 Представительские
расходы
1.9 Расходы на
повышение
квалификации
работников                         20        5           10
1.10 Расходы на
содержание
Совета директоров
1.11 Расходы по
налогам             31106      52062    13016        26031
1.12 Канцелярские
и типографские
работы                643       2406      602         1203
1.13 Услуги связи         3162      10348     2587         5174
1.14 Расходы на охрану     147        714      179          357
1.15 Консультационные
(аудиторские) и
информационные
услуги               3867
1.16 Банковские услуги     724       4268     1067         2134
1.17 Расходы на
страхование
1.18 Судебные издержки      48         10      2,5            5
1.19 Штрафы, пени
и неустойки за
нарушение условий
договора              165        348       87          174
1.20 Штрафы и пени
за сокрытие
(занижение)
дохода
1.21 Убытки от хищений,
сверхнормативные
потери, порча,
недостача ТМЗ
1.22 Расходы по аренде
1.23 Расходы на
социальную сферу                 467     117           234
1.24 Расходы по
созданию резервов
по сомнительным
требованиям
1.25 На проведение
праздничных,
культурно-массовых
и спортивных
мероприятий
1.26 Благотворительная
помощь
1.27 Прочие расходы        6686    20625     5156         10313
2   Расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг), всего

2.1   Материалдар
2.2   Қызметкерлердің
еңбекақысы
2.3   Еңбекақыдан аударымдар
2.4   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтердің тозуы
2.5   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтерге жөндеу
және қызмет көрсету
2.6   Коммуналдық шығыстар
2.7   Іссапар шығыстары,
барлығы
2.7.1 белгiленген норма
шеңберiнде
2.7.2 нормадан тыс
2.8   Тиеу, тасымалдау және
сақтау бойынша
шығыстар
2.9   Жарнамаға және марке.
тингке шығыстар
2.10  Жалға алу бойынша
шығыстар
2.11  Әлеуметтiк салаға
шығыстар
2.12  Өзге де шығыстар
3     Сыйақы түріндегі
шығыстар, барлығы
3.1   Банктердiң заемдары
негiзiндегі сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар
3.2   Жеткiзушілердiң
заемдары негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.3   Жалға алу негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.4   Өзге де шығыстар
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
| Көрсеткіштер атауы    |  2004 ж. (болжам)|2003 ж.|2004 ж.
N  |                       |__________________|  %    |  %
|                       |  9 ай  |   жыл   |2002 ж.| 2003 ж.
___________________________________________________________________
А                Б              5        6         7      8
___________________________________________________________________
Барлығы                   219894   293192    313,1    104,4
1     Жалпы және әкiмшiлiк      219894   293192    313,1    104,4
шығыстары, барлығы
1.1   Материалдар                 4295     5726    534,1    100,0
1.2   Қызметкерлердiң           101090   134786    421,8    105,0
еңбегіне ақытөлеу
1.3   Еңбекақыдан аударымдар     20510    27346    444,8    101,9
1.4   Негізгi құралдар мен        3078     4104    360,6    100,0
материалдық емес
активтердің тозуы
1.5   Негiзгі құралдар мен        9681    12908    495,1    100,0
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6   Коммуналдық шығыстар        1841     2454    326,8    100,0
1.7   Іссапар шығыстары,         10950    14600    511,2    100,0
барлығы
1.7.1 белгiленген норма
шеңберiнде
1.7.2 нормадан тыс
1.8   Өкiлдiк шығыстар
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.        15       20             100,0
тiлігiн арттыруға
шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша           39047    52062    167,4    100,0
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана        1805     2406    374,2    100,0
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi            7761    10348    327,3    100,0
1.14  Күзет шығыстары              536      714    485,7    100,0
1.15  Консультациялық (ауди.
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер

2.1  Материалы
2.2  Оплата труда
работников
2.3  Отчисления
от оплаты труда
2.4  Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов
2.5  Ремонт и
обслуживание
основных средств
и нематериальных
активов
2.6  Коммунальные
расходы
2.7  Командировочные
расходы, всего
2.7.1 в пределах
установленных
норм
2.7.2 сверх норм
2.8  Расходы по
погрузке,
транспортировке
и хранению
2.9  Расходы на
рекламу и
маркетинг
2.10 Расходы
по аренде
2.11 Расходы на
социальную сферу
2.12 Прочие расходы
3   Расходы в виде
вознаграждения,
всего
3.1  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам банков
3.2  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам
поставщиков
3.3  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по аренде
3.4  Прочие расходы*
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
N |   Наименование   |   2004 г. (прогноз)  ! 2003 г.  ! 2004 г.
п/п|   показателей    |______________________! в % к    ! в % к
|                  | 9 месяцев |   год    ! 2002 г.  ! 2003 г.
____________________________________________________________________
А |          Б       |     5     |    6     |    7     |    8
____________________________________________________________________
Вceгo                219894     293192      313,1     102,4
1  Общие и администра-
тивные расходы,
всего                219894     293192      313,1     102,4
1.1 Материалы              4295       5726      534,1     100,0
1.2 Оплата труда
работников           101090     134786      421,8     105,0
1.3 Отчисления
от оплаты труда       20510      27346      444,8     101,9
1.4 Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов                 3078      4104      360,6     100,0
1.5 Обслуживание и
ремонт основных
средств и
нематериальных
активов                 9681     12908      495,1     100,0
1.6 Коммунальные
расходы                 1841      2454      326,8     100,0
1.7 Командировочные
расходы, всего         10950     14600      511,2     100,0
1.7.1 в пределах
установленных
норм
1.7.2 сверх норм
1.8 Представительские
расходы
1.9 Расходы на
повышение
квалификации
работников                 15       20                100,0
1.10 Расходы на
содержание
Совета директоров
1.11 Расходы по
налогам                39047    52062      167,4     100,0
1.12 Канцелярские
и типографские
работы                  1805     2406      374,2     100,0
1.13 Услуги связи            7761    10348      327,3     100,0
1.14 Расходы на охрану        536      714      485,7     100,0
1.15 Консультационные
(аудиторские) и
информационные
услуги

2.1    оның iшiнде, ТМД     "
елдерi
2.2    алыс шетелдер       "
2.3    өнiм түрлерi        "
бойынша:
3.    Импорт барлығы:      "
3.1    оның iшiнде, ТМД    "
елдерi
3.2     алыс шетел         "
3.3    өнiм түрлерi        "
бойынша:
4.    Қаржыландырудың     мың.    756920  1103256   146    445000
барлық көздерiнiң   теңге
есебiнен негізгі
капиталға инвести.
ция - барлығы:
4.1   заемдық қаражат      "      364539  1016314   279    301361
есебiнен
4.1.1  оның iшiнде, мем.   "
лекеттік бюджет
қаражаты
4.2   өз қаражаты          "      392381    86942    22    143639
есебiнен
5.    Табыстар, барлығы    "     5958883  6321846   106   6777887
6.    шығыстар, барлығы    "     5617427  6294641   112   6694148
7.    Негiзгi қызметтен    "     5958883  6308314   106   6777887
табыс
8.    Өткiзілген дайын     "     5263328  5963602   113   6166186
өнiмнiң (тауарлар.
дың, жұмыстардың,
қызмет көрсетулер.
дiң) өзiндiк құны:
9.    Жалпы жиынтық табыс  "      695555   344712    50    611701
10.   Кезең шығыстары,     "      204431   196107    96    461661
барлығы
10.1   жалпы және әкiмші.  "      204431   196107    96    461661
лiк шығыстары
10.2   дайын өнiмдi        "
(товарларды, жұмыс.
тарды, қызмет көр.
сетулердi) өткiзу
жөнiндегі шығыстар
10.3   сыйақы түрiндегi    "
шығыстар
11.   Салық салынатын      "      519800   151492    29    144377
табыс
12.   Корпорациялық табыс  "      178344   124287    70     60638
салығы
13.   Таза табыс (залал)   "      341456    27205     8     83739
14.   Дивидендтер,         "
барлығы
14.1   оның iшiнде, ак.   мың
циялардың мемле.   теңге
кеттiк пакетiне
15.   Пайдадан аударымдар  %
нормативтерi*
16.   Қызметтің рента.     "         6,9    12,50   181      7,00
бельділiгi
17.   Материалдық емес    мың      50925    59737   117     59900
активтер мен не.    теңге
гізгі қаражатқа
шығыстар
18.   Компания қызметкер. адам      5235     6008   115      3002
лерiнiң саны,
барлығы
18.1  Орталық аппарат      "          56       59   105        47
қызметкерлерiнiң
саны
19.   Жалақы қоры         мың    1080071  1396389   129   1112378
теңге
20.   Компания бойынша     "       17193    19368   113     19950
тұтастай алғанда
орташа айлық жалақы
20.1   оның iшiнде,       теңге    42407    43026   101     44317
орталық аппарат
қызметкерлерi
21.   Өнiмнiң (жұмыстың,  бірлік  247373   252206   102    265030
қызмет көрсетудің)  үшін
бiрлігіне тарифтер  теңге
(бағалар)

2.1  в т.ч.
в страны СНГ        "
2.2  дальнее
зарубежье           "
2.3  по видам
продукции:
3.  Импорт всего:
3.1  в т.ч.
страны СНГ          "
3.2  дальнее
зарубежье           "
3.3  по видам
продукции:          "
4.  Инвестиции
в основной
капитал за
счет всех
источников
финансирования -
всего:         тыс.тенге    756920     1103256        145,8
4.1  за счет
заемных
средств             "       364539     1016314        278,8
4.1.1 в т.ч.
средств
государствен-
ного бюджета       "
4.2  за счет
собственных
средств             "       392381       86942         22,2
5.  Доходы, всего       "      5958883     6321846        106,1
6.  Расходы, всего      "      5617427     6294641        112,1
7.  Доход от
основной
деятельности        "      5958883     6308314        105,9
8.  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг):             "      5263328     5963602        113,3
9.  Валовый доход       "       695555      344712         49,6
10.  Расходы периода,
всего               "       204431      196107         95,9
10.1 общие и
административные
расходы             "       204431      196107         95,9
10.2 расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)              "
10.3 расходы в виде
вознаграждения      "
11.  Налогооблагаемый
доход               "       519800      151492         29,1
12.  Корпоративный
подоходный налог    "       178344      124287         69,7
13.  Чистый доход
(убыток)            "       341456       27205          8,0
14.  Дивиденды, всего    "
14.1 в т. ч. на
государственный
пакет акций      тыс.тенге
15.  Нормативы
отчислений
от прибыли*         %
16.  Рентабельность
деятельности        "         6,9        12,50        181,2
17.  Расходы на
амортизацию
нематериальных
активов и
основных
средств          тыс. тенге 50925        59737        117,3
18.  Численность
работников
компании, всего     чел.     5235         6008        114,8
18.1 Численность
сотрудников
центрального
аппарата             "         56           59        105,4
19   Фонд заработной
платы            тыс.тенге 1080071     1396389        129,3
20   Среднемесячная
эаработная
плата работ-
ников, в целом
по компании          "      17193        19368        112,7
20.1 в том числе
работников
центрального
аппарата           тенге    42407        43026        101,5
21   Тарифы (цены)
на единицу         тенге
продукции            за
(работ, услуг)    единицу  247373       252206        102,0

21.1   бұрынғы кезеңге      %
тарифтердің (баға.
лардың) өзгеруі
22.   Кредиторлық берешек мың     591097   513997    87    446954
теңге
23.   Дебиторлық берешек   "      644209   560182    87    487115
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________
Р/с N| 2005ж. | 2006 ж. | 2006 ж.|2006 ж.
|        |         |    %   | %
| болжам | болжам  | 2002 ж.|2003 ж.
__________________________________________
А       6        7         8       9
__________________________________________

21.1 изменение
тарифов (цен)
к предыдущему
периоду              %
22   Кредиторская
задолженность    тыс.тенге 591097       513997         87,0
23   Дебиторская
задолженность        "     644209       560182         87,0
__________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
___________________________________________________
N  | 2004 г. | 2005 г. | 2006 г. | 2006 г.| 2006 г.
п/п | прогноз | прогноз | прогноз | в % к  | в % к
|         |         |         | 2002 г.| 2003 г.
___________________________________________________
А  |   5     |    6    |    7    |    8   |    9
---------------------------------------------------

Р/с | Көрсеткіштер атауы  | 2002 ж. | 2003 ж. | 2004 ж. (болжам)
N  |                     |  есеп   |  есеп   |____________________
|                     |         |         | 1 тоқсан | 1 жарты|
|                     |         |         |          | жылдық |
___________________________________________________________________
А           Б                 1        2           3        4
___________________________________________________________________
1    Негізгі қызметтен       5958883   6308314   1691640   3383281
табыс
2    Өткізілген дайын        5263328   5963602   1541547   3083093
өнiмнің (тауарлар.
дың, жұмыстардың,
қызмет көрсетулер.
дiң) өзіндік құны
3    Жиынтық табыс            695555    344712    150094    300188
(1 жол-2 жол)
4    Кезең шығыстары,         204431    196107    115415    230831
оның iшiнде
4.1. жалпы және әкiмшілiк     204431    196107    115415    230831
шығыстар
4.2. дайын өнiмді (тауар.
ларды, қызмет көрсе.
тулердi) өткiзу
бойынша шығыстар
4.3. сыйақы түрiндегi
шығыстар
5    Негiзгі қызметтен        491124    148605     34679     69357
табыс (залал)
(3 жол-4 жол)
6    Негiзгi емес қызмет.      28676      2887      1416      2832
тен табыс (залал)
7    Салық салуға дейін       519800    151492     36094     72189
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(5 жол +(-) 6 жол)
8    Корпорациялық            178344    124287     15160     30319
табыс салығы
9    Салық салудан кейін      341456     27205     20935     41870
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(7 жол-8 жол)
10   Төтенше жағдайлардан
және операцияларды
тоқтатудан табыстар
11   Таза табыс (залал)       341456     27205     20935     41870
(9 жол +(-) 10 жол)
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________

N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |         |          |1 квартал | 1 полугодие
____________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
1  Доход от основной
деятельности        5958813   6308314    1691640     3383281
2  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ
услуг)              5263328   5963602    1541547     3083093
3  Валовой доход
(стр.1-стр.2)        695555    344712     150094      300188
4  Расходы периода,
в том числе          204431    196107     115415      230831
4.1. общие и
административные
расходы             204431    196107     115415      230831
4.2. расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)
4.3. расходы в виде
вознаграждения
5   Доход (убыток)
от основной
деятельности
(стр.3 - стр.4)     491124    148605      34679       69357
6   Доход (убыток)
от неосновной
деятельности         28676      2887       1416       2832
7   Доход (убыток)
от обычной
деятельности до
налогообложения
(стр.5 +(-)
стр.6)              519800    151492      36094      72189
8   Корпоративный
подоходный налог    178344    124287      15160      30319
9   Доход (убыток)
от обычной
деятельности после
налогообложения
(стр.7-стр.8)       341456     27205      20935      41870
10   Доходы (убытки)
от чрезвычайных
ситуаций и
прекращенных
операций
11   Чистый доход
(убыток) (стр.9+
(-) стр.10)         341456    27205       20935      41870
__________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________

Р/с | 2004 ж. (болжам) | 2003 ж.| 2004 ж.
N  |__________________|   %    |   %
|  9 ай   |   жыл  | 2002 ж.| 2003 ж.
|         |        |        |
__________________________________________
А      5           6       7        8
__________________________________________
1     5074921   6766561    106    107,26
2     4624640   6166186    113    103,40
3      450281    600375     50    174,17
4      346246    461661     96    235,41
4.1.   346246    461661     96    235,41
4.2.
4.3.
5      104036    138714     30     93,34
6        4247      5663     10    196,16
7      108283    144377     29     95,30
8       45479     60638     70     48,79
9       62804     83739      8    307,81
10
11      62804     83739      8    307,81
__________________________________________
23-қосымша
2004 жылы ақша ағымдары қозғалысының болжамы
Теміржолмашжөндеу ААҚ
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
3 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________

N  | 2004 г. (прогноз) | 2003 г.| 2004 г.
п/п |___________________| в % к  | в % к
| 9 месяцев|  год   | 2002 г.| 2003 г.
|          |        |        |
__________________________________________
А  |    5     |    6   |    7   |   8
__________________________________________
1     5074921   6766561    105,9    107,3
2     4624640   6166186    113,3    103,4
3      450281    600375     49,6    174,2
4      346246    461661     95,9    235,4
4.1.   346246    461661     95,9    235,4
4.2.
4.3.
5      104036    138714     30,3     93,3
6        4247      5663     10,1    196,2
7      108283    144377     29,1     95,3
8       45479     60638     69,7     48,8
9       62804     83739      8,0    307,8
10
11      62804     83739      8,0    307,8
__________________________________________
Приложение 23
Прогноз движения денежных потоков в 2004 году
ОАО "Желдорреммаш"
(наименование юридического лица)
форма 3 НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________

Р/с  |  Көрсеткіштер атауы   |2002 ж. | 2003 ж. |  2004 ж. (болжам)
N   |                       |  есеп  |         |__________________
|                       |        | бағалау |1-тоқсан|1 жарты
|                       |        |         |        | жылдық
___________________________________________________________________
А               Б               1        2         3       4
___________________________________________________________________
І.     Операциялық қызметтен
ақша қозғалысы
I.1    Ақшаның түсуі:          7575926   7016090  1964505   3929010
1.1     дайын өнiмді (тауар.   3920085   4663362  1294083   2588166
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткiзуден табыс
1.2     алынған аванстар           912                  0         0
1.3     сыйақы                     517      1010      281       562
1.4     дивидендтер                                     0         0
1.5     роялти                                          0         0
1.6     өзге де түсімдер       3654412   2351718   656129   1312259
І.2    Ақшаның кетуі:          6831816   6900746  1927033   3854067
2.1     жеткiзушілер мен       3445154   2056998   571331   1142662
мердiгерлердiң
шоттары бойынша
2.2     берілген аванстар        25296    134598    37788     75577
2.3     жалақы бойынша          871817    809118   226351    452702
2.4     әлеуметтік сақтан.      103518     99602    27640     55279
дыру және зейнета.
қымен қамтамасыз ету
қорына
2.5     салықтар бойынша        775685    628522   174415    348830
2.6     сыйақылар төлеу
2.7     өзге де төлемдер       1610346   3171908   880204   1760409
І.3.   операциялық қызмет       744110    115344    32008     64016
нәтижесінде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
ІІ.    Инвестициялық қызмет.
тен ақша қозғалысы
IІ.1.  Ақшаның түсуі:           364539   1016314    75341    150682
1.1     материалдық емес
активтердiң кетуiнен
табыс
1.2     негізгi құралдардың
кетуiнен табыс
1.3     басқа да ұзақ
мерзiмдi активтердiң
кетуiнен табыс
1.4     қаржы инвестицияла.
рының кетуiнен табыс
1.5     басқа заңды тұлға.      364539   1016314    75341    150682
ларға берілген заем.
дарды алудан табыс
1.6     өзге де түсiмдер
ІІ.2.  Ақшаның кетуі:           756920   1103256   111250    222500
2.1     материалдық емес ак.
тивтердi сатып алу
2.2     негізгі құралдарды      756920   1103256   111250    222500
сатып алу
2.3     басқа да ұзақ мер.
зiмдi активтердi
сатып aлу
2.4     қаржы инвестицияларын
сатып алу
2.5     басқа да заңды тұлға.
ларға заемдар беру
2.6     өзге де төлемдер
ІІ.3.  Инвестициялық қызмет    -392381    -86942   -35909    -71818
нәтижесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
III.   Қаржы қызметiнен ақша
қаражатының қозғалысы
IІІ.1. Ақшаның түсуi:

N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |         |          |1 квартал | 1 полугодие
____________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
I  Движение денег
от операционной
деятельности
I.1 Поступление денег:  7575926   7016090     1964505    3929010
1.1 доход от реали-
зации готовой
продукции (товаров,
работ, услуг)       3920085   4663362     1294083    2588166
1.2 авансы полученные       912                     0          0
1.3 вознаграждения          517      1010         281        562
1.4 дивиденды                                       0          0
1.5 роялти                                          0          0
1.6 прочие поступления  3654412   2351718      656129    1312259
I.2. Выбытие денег:     6831816   6900746     1927033    3854067
2.1 по счетам
поставщиков и
подрядчиков         3445154   2056998      571331    1142662
2.2 авансы выданные       25296    134598       37788      75577
2.3 по заработной
плате                871817    809118      226351     452702
2.4 в фонды
социального
страхования
и пенсионного
обеспечения          103518     99602       27640      55279
2.5 по налогам           775685    628522      174415     348830
2.6 выплата
вознаграждений
2.7 прочие выплаты      1610346   3171908      880204    1760409
I.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в
результате
операционной
деятельности        744110    115344       32008      64016
II.  Движение денег
от инвестиционной
деятельности
II.1. Поступление
денег:             364539   1016314       75341     150682
1.1  доход от выбытия
нематериальных
активов
1.2  доход от выбытия
основных средств
1.3  доход от выбытия
других долго-
срочных активов
1.4  доход от выбытия
финансовых
инвестиций
1.5  доход от получения
займов, предостав-
ленных другим
юридическим лицам   364539   1016314       75341     150682
1.6  прочие поступления
II.2. Выбытие денег:     756920   1103256      111250     222500
2.1  приобретение
нематериальных
активов
2.2  приобретение
основных средств    756920   1103256      111250     222500
2.3  приобретение
других долго-
срочных активов
2.4  приобретение
финансовых
инвестиций
2.5  предоставление
займов другим
юридическим лицам
2.6  прочие выплаты
II.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
инвестиционной
деятельности      -392381     -86942     -35909     -71818
III. Движение денежных
средств от
финансовой
деятельности
III.1 Поступление
денег:

1.1     акциялар мен басқа да
бағалы қағаздарды
шығарудан
1.2     банк заемдарын алу
1.3     өзге де түсiмдер
ІІІ.2. Ақшаның кетуі:
2.1     банк заемдарын өтеу
2.2     өз акцияларын сатып
алу
2.3     дивидендтерді төлеу
2.4     өзге де төлемдер
III.3. Қаржы қызметiнiң нәти.
жесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
БАРЛЫҒЫ: Ақшаның         162659    115344    32008     64016
ұлғаюы (+)/ азаюы (-)
Кезең басына ақша         16877    359072    99642    199285
Кезең соңына ақша        368606    387474   101205    202411
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
Р/с  |  Көрсеткіштер атауы   |  2004 ж. (болжам)|2003 ж.|2004 ж.
N   |                       |__________________|  %    |  %
|                       |  9 ай  |   жыл   |2002 ж.|2003 ж.
|                       |        |         |       |
___________________________________________________________________
А               Б               5        6        7       8
___________________________________________________________________
І.     Операциялық қызметтен
ақша қозғалысы
I.1    Ақшаның түсуі:          5893516   7858021     93       112
1.1     дайын өнiмді (тауар.   3882249   5176332    119       111
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткiзуден табыс
1.2     алынған аванстар             0         0      0         0
1.3     сыйақы                     843      1124    195       111
1.4     дивидендтер                  0         0
1.5     роялти                       0         0
1.6     өзге де түсімдер       1968388   2624517     64       112
І.2    Ақшаның кетуі:          5781100   7708133    101       112
2.1     жеткiзушілер мен       1713994   2285325     60       111
мердiгерлердiң
шоттары бойынша
2.2     берілген аванстар       113365    151154    532       112
2.3     жалақы бойынша          679052    905403     93       112
2.4     әлеуметтік сақтан.       82919    110558     96       111
дыру және зейнета.
қымен қамтамасыз ету
қорына
2.5     салықтар бойынша        523245    697659     81       111
2.6     сыйақылар төлеу
2.7     өзге де төлемдер       2640613   3520818    197       111
І.3.   операциялық қызмет        96024    128032     16       111
нәтижесінде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
ІІ.    Инвестициялық қызмет.
тен ақша қозғалысы
IІ.1.  Ақшаның түсуі:           226023    301362    279        30
1.1     материалдық емес
активтердiң кетуiнен
табыс
1.2     негізгi құралдардың
кетуiнен табыс
1.3     басқа да ұзақ
мерзiмдi активтердiң
кетуiнен табыс

1.1  от выпуска акций
и других ценных
бумаг
1.2  получение
банковских займов
1.3  прочие
поступления
III.2 Выбытие денег
2.1  погашение
банковских займов
2.2  приобретение
собственных акций
2.3  выплата дивидендов
2.4  прочие выплаты
III.3 Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
финансовой
деятельности
ИТОГО: Увеличение
(+)/уменьшение(-)
денег                 162659    115344    32008      64016
Деньги на начало
периода                16877    359072    99642     199285
Деньги на конец
периода               368606    387474   101205     202411
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
N |   Наименование   |   2004 г. (прогноз)  ! 2003 г.  ! 2004 г.
п/п|    показателей   |______________________! в % к    ! в % к
|                  | 9 месяцев |   год    ! 2002 г.  ! 2003 г.
____________________________________________________________________
А |          Б       |     5     |    6     |    7     |    8
____________________________________________________________________
I  Движение денег
от операционной
деятельности
I.1 Поступление денег:    5893516    7858021     92,6     112,0
1.1 доход от реали-
зации готовой
продукции (товаров,
работ, услуг)         3882249    5176332    119,0     111,0
1.2 авансы полученные           0          0      0,0
1.3 вознаграждения            843       1124    195,4     111,3
1.4 дивиденды                   0          0
1.5 роялти                      0          0
1.6 прочие поступления    1968388    2624517     64,4     111,6
I.2. Выбытие денег:       5781100    7708133    101,0     111,7
2.1 по счетам
поставщиков и
подрядчиков           1713994    2285325     59,7     111,1
2.2 авансы выданные        113365     151154    532,1     112,3
2.3 по заработной
плате                  679052     905403     92,8     111,9
2.4 в фонды
социального
страхования
и пенсионного
обеспечения             82919     110558     96,2     111,0
2.5 по налогам             523245     697659     81,0     111,0
2.6 выплата
вознаграждений
2.7 прочие выплаты        2640613    3520818    197,0     111,0
I.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в
результате
операционной
деятельности           96024     128032     15,5     111,0
II.  Движение денег
от инвестиционной
деятельности
II.1. Поступление
денег:               226023     301362    278,8      29,7
1.1  доход от выбытия
нематериальных
активов
1.2  доход от выбытия
основных средств
1.3  доход от выбытия
других долго-
срочных активов

1.4     қаржы инвестицияла.
рының кетуiнен табыс
1.5     басқа заңды тұлға.      226023    301362    279        30
ларға берілген заем.
дарды алудан табыс
1.6     өзге де түсiмдер
ІІ.2.  Ақшаның кетуі:           333750    445000    146        40
2.1     материалдық емес ак.
тивтердi сатып алу
2.2     негізгі құралдарды      333750    445000    146        40
сатып алу
2.3     басқа да ұзақ мер.
зiмдi активтердi
сатып aлу
2.4     қаржы инвестицияларын
сатып алу
2.5     басқа да заңды тұлға.
ларға заемдар беру
2.6     өзге де төлемдер
ІІ.3.  Инвестициялық қызмет    -107727   -143638    133       165
нәтижесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
III.   Қаржы қызметiнен ақша
қаражатының қозғалысы
IІІ.1. Ақшаның түсуi:
1.1     акциялар мен басқа да
бағалы қағаздарды
шығарудан
1.2     банк заемдарын алу
1.3     өзге де түсiмдер
ІІІ.2. Ақшаның кетуі:
2.1     банк заемдарын өтеу
2.2     өз акцияларын сатып
алу
2.3     дивидендтерді төлеу
2.4     өзге де төлемдер
III.3. Қаржы қызметiнiң нәти.
жесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
БАРЛЫҒЫ: Ақшаның          96024    128032     71       111
ұлғаюы (+)/ азаюы (-)
Кезең басына ақша        298927    398570   2128       111
Кезең соңына ақша        303616    404819    105       104
___________________________________________________________________
24-қосымша
2004 жылға арналған шығыстар болжамы
Теміржолмашжөндеу ААҚ
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
4 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________
Р/с | Көрсеткіштер атауы    |2002 ж. | 2003 ж. |  2004 ж. (болжам)
N  |                       |  есеп  |         |__________________
|                       |        | бағалау |1-тоқсан|1 жарты
|                       |        |         |        |жылдық
___________________________________________________________________
А                Б              1        2         3        4
___________________________________________________________________
Барлығы                   204431     196107  115415   230831
1     Жалпы және әкiмшiлiк      204431     196107  113303   226605
шығыстары, барлығы
1.1   Материалдар                 4336      6162    5250     10500
1.2   Қызметкерлердiң           101229    105000   63836    127671
еңбегіне ақытөлеу
1.3   Еңбекақыдан аударымдар     19759     19845   16848     33696
1.4   Негізгi құралдар мен        2549      3906    2075      4150
материалдық емес
активтердің тозуы
1.5   Негiзгі құралдар мен         291      1554     436       871
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6   Коммуналдық шығыстар          74       195      54       108
1.7   Іссапар шығыстары,         14185     14100    7193     14385
барлығы
1.7.1 белгiленген норма          14185     14100    7192     14385
шеңберiнде

1.4  доход от выбытия
финансовых
инвестиций
1.5  доход от получения
займов, предостав-
ленных другим
юридическим лицам     226023    301362    278,8      29,7
1.6  прочие поступления
II.2. Выбытие денег:       333750    445000    145,8      40,3
2.1  приобретение
нематериальных
активов
2.2  приобретение
основных средств      333750    445000    145,8      40,3
2.3  приобретение
других долго-
срочных активов
2.4  приобретение
финансовых
инвестиций
2.5  предоставление
займов другим
юридическим лицам
2.6  прочие выплаты
II.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
инвестиционной
деятельности        -107727   -143638     22,2    165,2
III. Движение денежных
средств от
финансовой
деятельности
III.1 Поступление
денег:
1.1  от выпуска акций
и других ценных
бумаг
1.2  получение
банковских займов
1.3  прочие
поступления
III.2 Выбытие денег
2.1  погашение
банковских займов
2.2  приобретение
собственных акций
2.3  выплата дивидендов
2.4  прочие выплаты
III.3 Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
финансовой
деятельности
ИТОГО: Увеличение
(+)/уменьшение(-)
денег                   96024     128032     70,9    111,0
Деньги на начало
периода                298927     398570   2127,6    111,0
Деньги на конец
периода                303616     404819    105,1    104,5
___________________________________________________________________
Приложение 24
Прогноз расходов на 2004 год
ОАО "Желдорреммаш"
(наименование юридического лица)
форма 4 НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________
N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |         |          |1 квартал | 1 полугодие
____________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
Вceгo                204431    196107    115415       230831
1  Общие и администра-
тивные расходы,
всего                204431    196107    113303       226605
1.1 Материалы              4336      6162      5250        10500
1.2 Оплата труда
работников           101229    105000     63836       127671
1.3 Отчисления
от оплаты труда       19759     19845     16848        33696
1.4 Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов                2549      3906      2075         4150
1.5 Обслуживание и
ремонт основных
средств и
нематериальных
активов                 291      1554       436          871
1.6 Коммунальные
расходы                  74       195        54          108
1.7 Командировочные
расходы, всего        14185     14100      7193        14385
1.7.1 в пределах
установленных
норм                 14185    14100      7192        14385

А                Б              5        6         7      8
___________________________________________________________________
Барлығы                   346246    461661      96     235
1     Жалпы және әкiмшiлiк      339908    461661      96     235
шығыстары, барлығы
1.1   Материалдар                15750     21000     142     341
1.2   Қызметкерлердiң           191507    255342     104     243
еңбегіне ақытөлеу
1.3   Еңбекақыдан аударымдар     50544     67392     100     340
1.4   Негізгi құралдар мен        6225      8300     153     212
материалдық емес
активтердің тозуы
1.5   Негiзгі құралдар мен        1307      1742     534     112
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6   Коммуналдық шығыстар         162       216     264     111
1.7   Іссапар шығыстары,         21578     28770      99     204
барлығы
1.7.1 белгiленген норма          21577     28770      99     204
шеңберiнде
1.7.2 нормадан тыс
1.8   Өкiлдiк шығыстар
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.      4350      5800      92     386
тiлігiн арттыруға
шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша           16200     21600      95     126
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана        3222      4295     389     110
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi            6750      9000     101     115
1.14  Күзет шығыстары
1.15  Консультациялық (ауди.      1125      1500      20     476
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер
1.16  Банктiк қызмет              6375      8500      99     152
көрсетулер
1.17  Сақтандыруға шығыстар        424       566             112
1.18  Сот шығасысы                  65        87             112
1.19  Шарт ережелерiн бұз.           0                77       0
ғаны үшiн айыппұлдар,
өсiмдер және тұрақ.
сыздық айыптары
1.20  Табыстарды жасырғаны
(кемiткенi) үшiн айып.
пұлдар мен өсiмдер
1.21  Талан-таражы залалдары,
нормативтен тыс ысы.
раптар, бүлiну, ТМҚ
жетiспеушiлiктерi
1.22  Жалға алу бойынша                     8450       0
шығыстар
1.23  Әлеуметтік салаға
шығыстар
1.24  Күмәндi талаптар
бойынша резервтер құру
жөнiндегі шығыстар
1.25  Мерекелiк, мәдени-          2625      3500     124     134
бұқаралық және спорт.
тық іс-шараларды
өткiзуге
1.26  Қайырымдылық көмегі
1.27  Өзге де шығыстар           11700     15600      24     272
2     Дайын өнiмдi (тауар.
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткізу бойынша
шығыстар, барлығы
2.1   Материалдар
2.2   Қызметкерлердің
еңбекақысы
2.3   Еңбекақыдан аударымдар
2.4   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтердің тозуы
2.5   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтерді жөндеу
және қызмет көрсету

А |          Б       |     5     |    6     |    7     |    8
____________________________________________________________________
Вceгo                 346246     461661     95,9       235,4
1  Общие и администра-
тивные расходы,
всего                 339908     461661     95,9       235,4
1.1 Материалы              15750      21000    142,1       340,8
1.2 Оплата труда
работников            191507     255342    103,7       243,2
1.3 Отчисления
от оплаты труда        50544      67392    100,4       339,6
1.4 Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов                 6225       8300    153,2       212,5
1.5 Обслуживание и
ремонт основных
средств и
нематериальных
активов                  1307      1742    534,0       112,1
1.6 Коммунальные
расходы                   162       216    263,5       110,9
1.7 Командировочные
расходы, всего          21578     28770     99,4       204,0
1.7.1 в пределах
установленных
норм                  21577     28770     99,4       204,0
1.7.2 сверх норм
1.8 Представительские
расходы
1.9 Расходы на
повышение
квалификации
работников               4350      5800     92,3       385,9
1.10 Расходы на
содержание
Совета директоров
1.11 Расходы по
налогам                16200     21600     94,6       126,3
1.12 Канцелярские
и типографские
работы                  3222      4295    389,3       109,8
1.13 Услуги связи            6750      9000    100,8       115,4
1.14 Расходы на охрану
1.15 Консультационные
(аудиторские) и
информационные
услуги                  1125      1500     20,1       476,2
1.16 Банковские услуги       6375      8500     99,0       151,8
1.17 Расходы на
страхование              424       566                111,6
1.18 Судебные издержки         65        87                111,9
1.19 Штрафы, пени
и неустойки за
нарушение условий
договора                   0               76,6         0,0
1.20 Штрафы и пени
за сокрытие
(занижение)
дохода
1.21 Убытки от хищений,
сверхнормативные
потери, порча,
недостача ТМЗ
1.22 Расходы по аренде                 8450      0,0
1.23 Расходы на
социальную сферу
1.24 Расходы по
созданию резервов
по сомнительным
требованиям
1.25 На проведение
праздничных,
культурно-массовых
и спортивных
мероприятий              2625     3500     123,8       134,4
1.26 Благотворительная
помощь
1.27 Прочие расходы          11700    15600      23,9       272,4
2   Расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ.
услуг), всего
2.1  Материалы
2.2  Оплата труда
работников
2.3  Отчисления
от оплаты труда
2.4  Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов
2.5  Ремонт и
обслуживание
основных средств
и нематериальных
активов

2.6   Коммуналдық шығыстар
2.7   Іссапар шығыстары,
барлығы
2.7.1 белгiленген норма
шеңберiнде
2.7.2 нормадан тыс
2.8   Тиеу, тасымалдау және
сақтау бойынша
шығыстар
2.9   Жарнамаға және марке.
тингке шығыстар
2.10  Жалға алу бойынша
шығыстар
2.11  Әлеуметтiк салаға
шығыстар
2.12  Өзге де шығыстар
3     Сыйақы түріндегі
шығыстар, барлығы
3.1   Банктердiң заемдары
негiзiндегі сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар
3.2   Жеткiзушілердiң
заемдары негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.3   Жалға алу негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.4   Өзге де шығыстар*
___________________________________________________________________
* - жиынтық шығыстардан 10%-асып кеткен кезінде негіздеу қажет
25-қосымша
Инвестициялық жобаның "Теміржолмашжөндеу" ААҚ
іске асыруды жоспарлау тізбесі
5-НК жоба
___________________________________________________________________
|   Жобаның атауы  | Іске асыру|  Жалпы |Қаржы.  |Жылдар бойынша
N |                  |   кезеңі  |  құны  |ландыру | қаржыландыру
|                  |           |   мың  |көздері |______________
|                  |           |  теңге |        |  игерілді  |
|                  |           |        |        | 01.01.04 ж.|
___________________________________________________________________
1  Атбасар электровоз   2003-2004  1015058  өз және     582058
жөндеу заводы цех.                       заемдық
тарының құрылысы,                        қаражат
электровоздарды жуу                      есебінен
және әрлеу
2  Ақпараттық жүйені    2003-2004    22000  өз           10000
енгізу                                   қаражаты
есебінен
3  Жабдықтарды сатып    2003-2006  1274256  өз және     424256
алу                                      заемдық
қаражат
есебінен
Барлығы                                             1016314
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________
N |   Жылдар бойынша қаржыландыру
|______________________________________
|2004 жыл|2005 жыл|2006 жыл|01.01.07 ж.
| болжау | болжау | болжау | қалдығы
__________________________________________
1    433000
2     12000
3            450000    400000
445000  450000    400000      0
__________________________________________
26-қосымша
2004-2006 жылдарға арналған дамудың аса
маңызды көрсеткіштерінің болжамы
"Жол жөндеуші" ААҚ
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
1 ҰК нысаны
___________________________________________________________________
Р/с N|    Көрсеткіштер   |Өлшем| 2002 ж.|2003 ж. | 2003ж. | 2004ж.|
|                   | бір.|        |        |   %    |       |
|                   | лігі|  есеп  |бағалау | 2002ж. | болжам|
___________________________________________________________________
А             Б           1       2       3        4        5
___________________________________________________________________
1.    Шығарылған өнім     саны/  1296110  1704711  131,5%  1795695
(жұмыс, қызмет      құны
көрсету) көлемі,
барлығы:
күрделі жөндеу     км       137,3    256,7  187,0%      429

2.6  Коммунальные
расходы
2.7  Командировочные
расходы, всего
2.7.1 в пределах
установленных
норм
2.7.2 сверх норм
2.8  Расходы по
погрузке,
транспортировке
и хранению
2.9  Расходы на
рекламу и
маркетинг
2.10 Расходы
по аренде
2.11 Расходы на
социальную сферу
2.12 Прочие расходы
3   Расходы в виде
вознаграждения,
всего
3.1  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам
3.2  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам
поставщиков
3.3  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по аренде
3.4  Прочие расходы*
___________________________________________________________________
Приложение 25
Перечень инвестиционных проектов
ОАО "Желдорреммаш" планируемых к реализации
(наименование НК)
в 2004-2006 годах
форма 5-НК
____________________________________________________________________
N !   Наименование     !  Период    ! Общая    ! Источники
п/п!     проекта        ! реализации ! стоимость! финансирования
!                    !            ! тыс.тенге!
--------------------------------------------------------------------
1.  Строительство цехов,
мойки и окраски
электроремонтного                             за счет собств.
завода Атбасар        2003-2004     1015058   и заемных средств
2.  Внедрение
информационных                                за счет собств.
систем                2003-2004      22000    средств
3.  Приобретение                                  за счет собств.
оборудования          2003-2006     1274256   и заемных средств
Всего
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________
N !             финансирование по годам:
п/п!
-------------------------------------------------------------------
! освоено на ! 2004 год  ! 2005 год  ! 2006 год  ! остаток
! 01.01.04 г.! (прогноз) ! (прогноз) ! (прогноз) ! на 01.01.07 г.
-------------------------------------------------------------------
1.     582058       433000
2.      10000        12000
3.     424256                   450000      400000
Всего  1016314       445000      450000      400000
____________________________________________________________________
Приложение 26
Прогноз важнейших показателей развития
на 2004-2006 годы
Открытое Акционерное Общество "Жол жондеушi"
(наименование юридического лица)
Форма 1 НК
____________________________________________________________________
N  | Показатели   |Един.    |  2002 г.    |  2003 г.   |2003 г. в %
п/п |              |измер.   |  отчет      |  оценка    |к 2002 г.
____________________________________________________________________
А  |      Б       |    1    |     2       |     3      |     4
____________________________________________________________________
1.  Объем
произведенной
продукции
(работ, услуг)-
всего:         к-во/стоим.   1296110      1704711     131,5%
1.1  в том числе
по видам            "
Капитальный
ремонт             км          137,3        256,7     187,0%
тыс.тенге      430115      1145767     266,4%
Усиленный

күшейтілген орта   км     152,297       15
жөндеу
көтермелеп жөндеу  км          20
басқа қызметтер    мың     218064   500759  229,6%   294195
теңге
4.    Қаржыландырудың     мың.             116322           118989
барлық көздерiнiң   теңге
есебiнен негізгі
капиталға инвести.
ция - барлығы:
4.1   заемдық қаражат      "
есебiнен
4.1.1  оның iшiнде, мем.   "
лекеттік бюджет
қаражаты
4.2    өз қаражаты         "               116322           118989
есебiнен
5.    Табыстар, барлығы    "     1296110  1704711  131,5%  1795695
6.    шығыстар, барлығы    "     1107630  1644660  148,5%  1723659
7.    Негiзгi қызметтен    "     1293253  1704711  131,8%  1795695
табыс
8.    Өткiзілген дайын     "      798564  1270401  159,1%  1335100
өнiмнiң (тауарлар.
дың, жұмыстардың,
қызмет көрсетулер.
дiң) өзiндiк құны:
9.    Жалпы жиынтық табыс  "      494689   434310   87,8%   460595
10.   Кезең шығыстары,     "      197032   296154  150,3%   296154
барлығы
10.1   жалпы және әкiмші.  "      197032   296154  150,3%   296154
лiк шығыстары
10.2   дайын өнiмдi        "
(товарларды, жұмыс.
тарды, қызмет көр.
сетулердi) өткiзу
жөнiндегі шығыстар
10.3   сыйақы түрiндегi    "
шығыстар
11.   Салық салынатын      "      299677   318156  106,2%   164441
табыс
12.   Корпорациялық табыс  "      111197    78105   70,2%    92405
салығы
13.   Таза табыс (залал)   "      188480    60051   31,9%    72036
14.   Дивидендтер,         "
барлығы
14.1   оның iшiнде, ак.   мың
циялардың мемле.   теңге
кеттiк пакетiне
15.   Пайдадан аударымдар  %
нормативтерi*
16.   Қызметтің рента.     "        17,0      8,1   47,6%      9,6
бельділiгi
17.   Материалдық емес    мың      55007    56271  102,3%    46953
активтер мен не.    теңге
гізгі қаражатқа
шығыстар
18.   Компания қызметкер. адам      1441     1620  112,4%     1631
лерiнiң саны,
барлығы
18.1  Орталық аппарат      "          58       49   84,5%       58
қызметкерлерiнiң
саны
19.   Жалақы қоры         мың     415871   575126  138,3%   536924
теңге
20.   Компания бойынша     "       24050    29585  123,0%    27433
тұтастай алғанда
орташа айлық жалақы
20.1   оның iшiнде,       теңге    42069    58151  138,2%    62850
орталық аппарат
қызметкерлерi
21.   Өнiмнiң (жұмыстың,  бірлік
қызмет көрсетудің)  үшін
бiрлігіне тарифтер  теңге
(бағалар)
күрделі жөндеу               3132  3191,48  101,9%     3500
күшейтілген орта          4137,72
жөндеу
көтермелеп жөндеу          745,55
21.1   бұрынғы кезеңге      %             101,90%          109,67%
тарифтердің (баға.
лардың) өзгеруі
22.   Кредиторлық берешек мың    829725   607594   73,2%   701587
теңге
23.   Дебиторлық берешек   "      413959   360912   87,2%   350763
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
_______________________________________________________________
Р/с N|    Көрсеткіштер   | 2005 ж. | 2006 ж. | 2006 ж.|2006 ж.
|                   |         |         |    %   | %

средний ремонт     км        152,297           15
тыс.тенге      630163        58185
Подъемочный
ремонт             км             20
тыс.тенге       14911
Прочие услуги  тыс.тенге      218064       500759     229,6%
4.  Инвестиции
в основной
капитал за
счет всех
источников
финансирования -
всего:         тыс.тенге                   116322
4.1  за счет
заемных
средств             "
4.1.1 в т.ч.
средств
государствен-
ного бюджета       "
4.2  за счет
собственных
средств             "                      116322
5.  Доходы, всего       "        1296110      1704711     131,5%
6.  Расходы, всего      "        1107630      1644660     148,5%
7.  Доход от
основной
деятельности        "        1293253      1704711     131,8%
8.  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг):             "         798564      1270401     159,1%
9.  Валовый доход       "         494689       434310      87,8%
10.  Расходы периода,
всего               "         197032       296154     150,3%
10.1 общие и
административные
расходы             "         197032       296154     150,3%
10.2 расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)              "
10.3 расходы в виде
вознаграждения      "
11.  Налогооблагаемый
доход               "          299677      138156     46,1%
12.  Корпоративный
подоходный налог    "          111197       78105     70,2%
13.  Чистый доход
(убыток)            "          188480       60051     31,9%
14.  Дивиденды, всего    "
14.1 в т. ч. на
государственный
пакет акций      тыс.тенге
15.  Нормативы
отчислений
от прибыли*         %
16.  Рентабельность
деятельности        "            17,0         8,1     47,6%
17.  Расходы на
амортизацию
нематериальных
активов и
основных
средств          тыс. тенге     55007       56271    102,3%
18.  Численность
работников
компании, всего     чел.         1441        1620    112,4%
18.1 Численность
сотрудников
центрального
аппарата             "             58          49     84,5%
19   Фонд заработной
платы            тыс.тенге     415871      575126    138,3%
20   Среднемесячная
эаработная
плата работ-
ников, в целом
по компании          "          24050       29585    123,0%
20.1 в том числе
работников
центрального
аппарата           тенге        42069       58121    138,2%
21   Тарифы (цены)
на единицу         тенге
продукции            за
(работ, услуг)    единицу
капитальный ремонт  тенге         3132     3191,48    101,9%
за
единицу
усиленный          тенге
средний ремонт     за
единицу     4137,72
подъемочный        тенге
ремонт             за
единицу      745,55
21.1 изменение
тарифов (цен)
к предыдущему
периоду              %                    101,90%
22   Кредиторская
задолженность    тыс.тенге     829725     607594      73,2%
23   Дебиторская
задолженность        "         413959     360912      87,2%
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
N  |   Показатели  |2004 г. | 2005 г. | 2006 г. | 2006 г.| 2006 г.
п/п |               |прогноз | прогноз | прогноз | в % к  | в % к

|                   | болжам  | болжам  | 2002 ж.|2003 ж.
_______________________________________________________________
А            Б              6         7         8        9
_______________________________________________________________
1.    Шығарылған өнім      1898050   1992952   153,8%  116,91%
(жұмыс, қызмет
көрсету) көлемі,
барлығы:
күрделі жөндеу          400       350   254,9%  136,35%
күшейтілген орта
жөндеу
көтермелеп жөндеу
басқа қызметтер      418050    662952   304,0%  132,39%
4.    Қаржыландырудың       225670    259706           223,26%
барлық көздерiнiң
есебiнен негізгі
капиталға инвести.
ция - барлығы:
4.1   заемдық қаражат
есебiнен
4.1.1  оның iшiнде, мем.
лекеттік бюджет
қаражаты
4.2    өз қаражаты          225670    259706           223,26%
есебiнен
5.    Табыстар, барлығы    1898050   1992952   153,8%  116,91%
6.    шығыстар, барлығы    1732438   1793247   161,9%  109,03%
7.    Негiзгi қызметтен    1898050   1992952   154,1%  116,91%
табыс
8.    Өткiзілген дайын     1360419   1426171   178,6%  112,26%
өнiмнiң (тауарлар.
дың, жұмыстардың,
қызмет көрсетулер.
дiң) өзiндiк құны:
9.    Жалпы жиынтық табыс   537631    566781   114,6%  130,50%
10.   Кезең шығыстары,      254842    261488   132,7%   88,29%
барлығы
10.1   жалпы және әкiмші.   254842    261488   132,7%   88,29%
лiк шығыстары
10.2   дайын өнiмдi
(товарларды, жұмыс.
тарды, қызмет көр.
сетулердi) өткiзу
жөнiндегі шығыстар
10.3   сыйақы түрiндегi
шығыстар
11.   Салық салынатын       282789    305293   101,9%   95,96%
табыс
12.   Корпорациялық табыс   117177    105588    95,0%  135,19%
салығы
13.   Таза табыс (залал)    165612    199705   106,0%  332,56%
14.   Дивидендтер,
барлығы
14.1   оның iшiнде, ак.
циялардың мемле.
кеттiк пакетiне
15.   Пайдадан аударымдар
нормативтерi*
16.   Қызметтің рента.         9,6      11,1    65,3%  137,04%
бельділiгi
17.   Материалдық емес       60058     60001   109,1%  106,63%
активтер мен не.
гізгі қаражатқа
шығыстар
18.   Компания қызметкер.     1727      1813   125,8%  111,91%
лерiнiң саны,
барлығы
18.1  Орталық аппарат           58        58   100,0%  118,37%
қызметкерлерiнiң
саны
19.   Жалақы қоры           585185    629923   151,5%  109,53%
20.   Компания бойынша       28237     28954   120,4%   97,87%
тұтастай алғанда
орташа айлық жалақы
20.1   оның iшiнде,          65992     69292   164,7%  119,16%
орталық аппарат
қызметкерлерi
21.   Өнiмнiң (жұмыстың,
қызмет көрсетудің)
бiрлігіне тарифтер
(бағалар)
күрделі жөндеу         3700      3800   121,3%  119,07%
күшейтілген орта
жөндеу
көтермелеп жөндеу
21.1   бұрынғы кезеңге     105,71%   102,70%           100,79%
тарифтердің (баға.
лардың) өзгеруі
22.   Кредиторлық берешек   694038    630096    75,9%  103,70%
23.   Дебиторлық берешек    281048    276472    66,8%   76,60%
_______________________________________________________________
27-қосымша
2004 жылға арналған табыстар мен шығындар болжамы
"Жол жөндеуші" ААҚ
___________________________________________
2 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________

|               |        |         |         | 2002 г.| 2003 г.
____________________________________________________________________
А  |      Б        |   5    |    6    |    7    |    8   |    9
--------------------------------------------------------------------
1.   Объем
произведенной
продукции
(работ, услуг)-
всего:         1795695   1898050  1992952   153,8%  116,9%
1.1  в том числе
по видам
Капитальный
ремонт             429      400       350   254,9%  136,3%
1501500   1480000  1330000   309,2%  116,1%
Усиленный
средний ремонт
Подъемочный
ремонт
Прочие услуги   294195    418050   662952   304,0%  132,4%
4.  Инвестиции
в основной
капитал за
счет всех
источников
финансирования-
всего:          118989    225670   259706           223,3%
4.1  за счет
заемных
средств
4.1.1 в т.ч.
средств
государствен-
ного бюджета
4.2  за счет
собственных
средств         118989   225670    259706           223,3%
5.  Доходы, всего  1795695  1898050   1992952   153,8%  116,9%
6.  Расходы, всего 1723659  1732438   1793247   161,9%  109,0%
7.  Доход от
основной
деятельности   1795695   1898050  1992952   154,1%  116,9%
8.  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг):         1335100   1360419  1426171   178,6%  112,3%
9.  Валовый доход    460595    537631   566781   114,6%  130,5%
10.  Расходы периода,
всего            296154    254842   261488   132,7%   88,3%
10.1 общие и
административные
расходы          296154    254842   261488   132,7%   88,3%
10.2 расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)
10.3 расходы в виде
вознаграждения
11.  Налогооблагаемый
доход            164441    282789   305293   101,9%  221,0%
12.  Корпоративный
подоходный налог  92405    117177   105588    95,0%  135,2%
13.  Чистый доход
(убыток)          72036    165612   199705   106,0%  332,6%
14.  Дивиденды, всего
14.1 в т. ч. на
государственный
пакет акций
15.  Нормативы
отчислений
от прибыли*
16.  Рентабельность
деятельности        9,6      9,6      11,1    65,3%  137,0%
17.  Расходы на
амортизацию
нематериальных
активов и
основных
средств            46953     60058    60001   109,1%  106,6%
18.  Численность
работников
компании, всего     1631      1727     1813   125,8%  111,9%
18.1 Численность
сотрудников
центрального
аппарата              58        58       58   100,0%  118,4%
19   Фонд заработной
платы             536924    585185   629923   151,5%  109,5%
20   Среднемесячная
эаработная
плата работ-
ников, в целом
по компании        27433     28237    28954   120,4%   97,9%
20.1 в том числе
работников
центрального
аппарата           62850     65992    69292   164,7%  119,2%
21   Тарифы (цены)
на единицу
продукции
(работ, услуг)
капитальный ремонт  3500      3700     3800   121,3%  119,1%
усиленный
средний ремонт
подъемочный
ремонт
21.1 изменение
тарифов (цен)
к предыдущему     109,67%   105,71%  102,70%
периоду
22   Кредиторская
задолженность     701587    694038   630096  75,9%   103,7%
23   Дебиторская
задолженность     350763    281048   276472  66,8%    76,6%
____________________________________________________________________
Приложение 27
Прогноз доходов и расходов на 2004 год
Открытое Акционерное Общество "Жол жондеушi"
(наименование юридического лица)
форма 2НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________

Р/с | Көрсеткіштер атауы  | 2002 ж. | 2003 ж. | 2004 ж. (болжам)
N  |                     |  есеп   |  есеп   |____________________
|                     |         |         | 1 тоқсан | 1 жарты|
|                     |         |         |          | жылдық |
___________________________________________________________________
А           Б                 1        2           3        4
___________________________________________________________________
1    Негізгі қызметтен       1293253    1704711            359140
табыс
2    Өткізілген дайын         798564    1270401   308901   657824
өнiмнің (тауарлар.
дың, жұмыстардың,
қызмет көрсетулер.
дiң) өзіндік құны
3    Жиынтық табыс            494689     434310  -308901  -298684
(1 жол-2 жол)
4    Кезең шығыстары,         197032     296154    81959   148918
оның iшiнде
4.1. жалпы және әкiмшілiк     197032     296154    81959   148918
шығыстары
4.2. дайын өнiмді (тауар.
ларды, қызмет көрсе.
тулердi) өткiзу
бойынша шығыстар
4.3. сыйақы түрiндегi
шығыстар
5    Негiзгі қызметтен        297657     138156  -390860  -447602
табыс (залал)
(3 жол-4 жол)
6    Негiзгi емес қызмет.       2020
тен табыс (залал)
7    Салық салуға дейін       299677     138156  -390860  -447602
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(5 жол +(-) 6 жол)
8    Корпорациялық            111197      78105
табыс салығы
9    Салық салудан кейін      188480      60051  -390860  -447602
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(7 жол-8 жол)
10   Төтенше жағдайлардан
және операцияларды
тоқтатудан табыстар
11   Таза табыс (залал)       188480      60051  -390860  -447602
(9 жол +(-) 10 жол)
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________

N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |         |          |1 квартал | 1 полугодие
____________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
1  Доход от основной
деятельности        1293253    1704711               359140
2  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)               798564    1270401    308901     657824
3  Валовой доход
(стр.1-стр.2)        494689     434310   -308901    -298684
4  Расходы периода,
в том числе          197032     296154     81959     148918
4.1. общие и
административные
расходы             197032     296154     81959     148918
4.2. расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)
4.3. расходы в виде
вознаграждения
5   Доход (убыток)
от основной
деятельности
(стр.3 - стр.4)     297657     138156   -390860    -447602
6   Доход (убыток)
от неосновной
деятельности          2020
7   Доход (убыток)
от обычной
деятельности до
налогообложения
(стр.5 +(-)стр.6)   299677     138156   -390860    -447602
8   Корпоративный
подоходный налог    111197      78105
9   Доход (убыток)
от обычной
деятельности после
налогообложения
(стр.7-стр.8)       188480      60051   -390860    -447602
10   Доходы (убытки)
от чрезвычайных
ситуаций и
прекращенных
операций
11   Чистый доход
(убыток) (стр.9+
(-) стр.10)         188480      60051   -390860    -447602
__________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________

Р/с | 2004 ж. (болжам) | 2003 ж.| 2004 ж.
N  |__________________|   %    |   %
|  9 ай   |   жыл  | 2002 ж.| 2003 ж.
|         |        |        |
__________________________________________
А      5           6       7        8
__________________________________________
1     1002105  1795695   131,8%   105,3%
2      978431  1335100   159,1%   105,1%
3       23674   460595    87,8%   106,1%
4      215877   296154   150,3%   100,0%
4.1.   215877   296154   150,3%   100,0%
4.2.
4.3.

N  | 2004 г. (прогноз) | 2003 г.| 2004 г.
п/п |___________________| в % к  | в % к
| 9 месяцев|  год   | 2002 г.| 2003 г.
|          |        |        |
__________________________________________
А  |    5     |    6   |    7   |   8
__________________________________________
1     1002105   1795695   131,8%   105,3%
2      978431   1335100   159,1%   105,1%
3       23674    460595    87,8%   106,1%
4      215877    296154   150,3%   100,0%
4.1    215877    296154   150,3%   100,0%
4.2.
4.3.

5     -192203   164441    46,4%   119,0%
6                          0,0%
7     -192203   164441    46,1%   119,0%
8                92405    70,2%   118,3%
9     -192203    72036    31,9%   120,0%
10
11    -192203    72036    31,9%   120,0%
__________________________________________
28-қосымша
2004 жылы ақша ағымдары қозғалысының болжамы
"Жол жөндеуші" ААҚ
3 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________

5     -192203    164441    46,4%   119,0%
6                           0,0%
7     -192203    164441    46,1%   119,0%
8                 92405    70,2%   118,3%
9     -192203     72036    31,9%   120,0%
10
11    -192203     72036    31,9%    120,0
__________________________________________
Приложение 28
Прогноз движения денежных потоков в 2004 году
ОАО "Жол жондеушi"
форма 3 НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________

БАРЛЫҒЫ: Ақшаның         292365     37757  -109563   -95452
ұлғаюы (+)/ азаюы (-)
Кезең басына ақша         57563    349928   387685   278122
Кезең соңына ақша        349928    387685   278122   182670
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
Р/с  |  Көрсеткіштер атауы   |  2004 ж. (болжам)|2003 ж.|2004 ж.
N   |                       |__________________|  %    |  %
|                       |  9 ай  |   жыл   |2002 ж.|2003 ж.
|                       |        |         |       |
___________________________________________________________________
А               Б               5        6        7       8
___________________________________________________________________
І.     Операциялық қызметтен
ақша қозғалысы
I.1    Ақшаның түсуі:          890734   2083006    162%     105%
1.1     дайын өнiмді (тауар.   890734   2083006    162%     105%
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткiзуден табыс
1.2     алынған аванстар
1.3     сыйақы
1.4     дивидендтер
1.5     роялти
1.6     өзге де түсімдер
І.2    Ақшаның кетуі:          765548   1629934    197%      89%
2.1     жеткiзушілер мен       170267    630291    255%      89%
мердiгерлердiң
шоттары бойынша
2.2     берілген аванстар
2.3     жалақы бойынша         301532    423901    125%     104%
2.4     әлеуметтік сақтан.      41068     64001    148%     103%
дыру және зейнета.
қымен қамтамасыз ету
қорына
2.5     салықтар бойынша       245901    503645    203%      90%
2.6     сыйақылар төлеу
2.7     өзге де төлемдер         6780      8096   2766%      10%
І.3.   операциялық қызмет      125186    453072     52%     294%
нәтижесінде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
ІІ.    Инвестициялық қызмет.
тен ақша қозғалысы
IІ.1.  Ақшаның түсуі:
1.1     материалдық емес
активтердiң кетуiнен
табыс
1.2     негізгi құралдардың
кетуiнен табыс
1.3     басқа да ұзақ
мерзiмдi активтердiң
кетуiнен табыс
1.4     қаржы инвестицияла.
рының кетуiнен табыс
1.5     басқа заңды тұлға.
ларға берілген заем.
дарды алудан табыс
1.6     өзге де түсiмдер
ІІ.2.  Ақшаның кетуі:          118989    118989   4773%     102%
2.1     материалдық емес ак.
тивтердi сатып алу
2.2     негізгі құралдарды     118989    118989   8095%     102%
сатып алу
2.3     басқа да ұзақ мер.
зiмдi активтердi
сатып aлу
2.4     қаржы инвестицияларын
сатып алу
2.5     басқа да заңды тұлға.
ларға заемдар беру
2.6     өзге де төлемдер
ІІ.3.  Инвестициялық қызмет    -118989  -118989   4773%     102%
нәтижесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
III.   Қаржы қызметiнен ақша
қаражатының қозғалысы
IІІ.1. Ақшаның түсуi:

денег                  292365     37757   -109563    -95452
Деньги на начало
периода                 57563    349928    387685    278122
Деньги на конец
периода                349928    387685    278122    182670
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
N |   Наименование   |   2004 г. (прогноз)  ! 2003 г.  ! 2004 г.
п/п|    показателей   |______________________! в % к    ! в % к
|                  | 9 месяцев |   год    ! 2002 г.  ! 2003 г.
____________________________________________________________________
А |          Б       |     5     |    6     |    7     |    8
____________________________________________________________________
I  Движение денег
от операционной
деятельности
I.1 Поступление денег:   890734     2083006     161,9%    105,3%
1.1 доход от реали-
зации готовой
продукции (товаров,
работ, услуг)        890734     2083006     162,1%    105,3%
1.2 авансы полученные
1.3 вознаграждения
1.4 дивиденды
1.5 роялти
1.6 прочие поступления
I.2. Выбытие денег:      765548     1629934     196,7%    89,4%
2.1 по счетам
поставщиков и
подрядчиков          170267      630291     254,6%    88,5%
2.2 авансы выданные
2.3 по заработной
плате                301532      423901     125,2%   103,6%
2.4 в фонды
социального
страхования
и пенсионного
обеспечения           41068       64001     148,2%   103,2%
2.5 по налогам           245901      503645     202,5%    90,3%
2.6 выплата
вознаграждений
2.7 прочие выплаты         6780        8096    2765,8%     9,9%
I.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в
результате
операционной
деятельности        125186      453072      52,3%   294,1%
II.  Движение денег
от инвестиционной
деятельности
II.1. Поступление
денег:
1.1  доход от выбытия
нематериальных
активов
1.2  доход от выбытия
основных средств
1.3  доход от выбытия
других долго-
срочных активов
1.4  доход от выбытия
финансовых
инвестиций
1.5  доход от получения
займов, предостав-
ленных другим
юридическим лицам
1.6  прочие поступления
II.2. Выбытие денег:     118989   118989      4773,2%     102,3%
2.1  приобретение
нематериальных
активов
2.2  приобретение
основных средств    118989   118989      8094,8%     102,3%
2.3  приобретение
других долго-
срочных активов
2.4  приобретение
финансовых
инвестиций
2.5  предоставление
займов другим
юридическим лицам
2.6  прочие выплаты
II.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
инвестиционной
деятельности      -118989  -118989      4773,2%     102,3%
III. Движение денежных
средств от
финансовой
деятельности
III.1 Поступление
денег:

1.1     акциялар мен басқа да
бағалы қағаздарды
шығарудан
1.2     банк заемдарын алу
1.3     өзге де түсiмдер
ІІІ.2. Ақшаның кетуі:
2.1     банк заемдарын өтеу
2.2     өз акцияларын сатып
алу
2.3     дивидендтерді төлеу
2.4     өзге де төлемдер
III.3. Қаржы қызметiнiң нәти.
жесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
БАРЛЫҒЫ: Ақшаның          6197    334083     13%     885%
ұлғаюы (+)/ азаюы (-)
Кезең басына ақша       182670      6197    608%       2%
Кезең соңына ақша       188867    340280    111%      88%
___________________________________________________________________
29-қосымша
2004 жылға арналған шығыстар болжамы
"Жол жөндеуші" ААҚ
4 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________
Р/с | Көрсеткіштер атауы    | 2002 ж.| 2003 ж. |  2004 ж. (болжам)
N  |                       |  есеп  |         |__________________
|                       |        | бағалау |1-тоқсан|1 жарты
|                       |        |         |        |жылдық
___________________________________________________________________
А                Б              1        2         3        4
___________________________________________________________________
Барлығы                  197032     296154   56922    126050
1     Жалпы және әкiмшiлiк     197032     296154   56922    126050
шығыстары, барлығы
1.1   Материалдар                8096       1012     253       506
1.2   Қызметкерлердiң          105462     151844   32707     65414
еңбегіне ақытөлеу
1.3   Еңбекақыдан аударымдар    21651      28289    6181     12363
1.4   Негізгi құралдар мен       2746       3508     686      1373
материалдық емес
активтердің тозуы
1.5   Негiзгі құралдар мен        145       7333    1913      3826
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6   Коммуналдық шығыстар        410       1241     134       268
1.7   Іссапар шығыстары,        10671      13349    3504      7008
барлығы
1.7.1 белгiленген норма         10671      13349    3504      7008
шеңберiнде
1.7.2 нормадан тыс
1.8   Өкiлдiк шығыстар                       261
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.      423
тiлігiн арттыруға
шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша          16302      15788    3947      7894
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана       1264       1337     392       785
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi           5673       7113    1919      3839
1.14  Күзет шығыстары
1.15  Консультациялық (ауди.     1001      12200             12200
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер

1.1  от выпуска акций
и других ценных
бумаг
1.2  получение
банковских займов
1.3  прочие
поступления
III.2 Выбытие денег
2.1  погашение
банковских займов
2.2  приобретение
собственных акций
2.3  выплата дивидендов
2.4  прочие выплаты
III.3 Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
финансовой
деятельности
ИТОГО: Увеличение
(+)/уменьшение(-)
денег                   6197    334083     12,9%    884,8%
Деньги на начало
периода               182670      6197    607,9%      1,8%
Деньги на конец
периода               188867    340280    110,8%     87,8%
____________________________________________________________________
Приложение 29
Прогноз расходов на 2004 год
Открытое Акционерное Общество "Жол жондеушi"
(наименование юридического лица)
форма 4 НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________
N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |         |          |1 квартал | 1 полугодие
____________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
Вceгo                197032     296154      71922      128850
1  Общие и администра-
тивные расходы,
всего                197032     296154      71922      128850
1.1 Материалы              8096       1012        253         506
1.2 Оплата труда
работников           105462     151844      32707       65414
1.3 Отчисления
от оплаты труда       21651      28289       6181       12363
1.4 Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов                2746       3508        686       1373
1.5 Обслуживание и
ремонт основных
средств и
нематериальных
активов                 145       7333       1913       3826
1.6 Коммунальные
расходы                 410       1241        134        268
1.7 Командировочные
расходы, всего        10671      13349       3504       7008
1.7.1 в пределах
установленных
норм                10671      13349       3504       7008
1.7.2 сверх норм
1.8 Представительские
расходы                            261
1.9 Расходы на
повышение
квалификации
работников              423
1.10 Расходы на
содержание
Совета директоров
1.11 Расходы по
налогам              16302      15788       3947      7894
1.12 Канцелярские
и типографские
работы                1264       1337        392       785
1.13 Услуги связи          5673       7113       1919      3839
1.14 Расходы на охрану
1.15 Консультационные
(аудиторские) и
информационные
услуги                1001      12200                12200

1.7.2 нормадан тыс
1.8   Өкiлдiк шығыстар                      261
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.
тiлігiн арттыруға
шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша           11841    15788    96,8%   100,0%
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана        1177     1337   105,8%   100,0%
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi            5760     7113   125,4%   100,0%
1.14  Күзет шығыстары
1.15  Консультациялық (ауди.              12200  1218,8%   100,0%
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер
1.16  Банктiк қызмет              2373     3590   125,2%   100,0%
көрсетулер
1.17  Сақтандыруға шығыстар
1.18  Сот шығасысы
1.19  Шарт ережелерiн бұз.
ғаны үшiн айыппұлдар,
өсiмдер және тұрақ.
сыздық айыптары
1.20  Табыстарды жасырғаны
(кемiткенi) үшiн айып.
пұлдар мен өсiмдер
1.21  Талан-таражы залалдары,
нормативтен тыс ысы.
раптар, бүлiну, ТМҚ
жетiспеушiлiктерi
1.22  Жалға алу бойынша            902     1547    54,3%   100,0%
шығыстар
1.23  Әлеуметтік салаға
шығыстар
1.24  Күмәндi талаптар
бойынша резервтер құру
жөнiндегі шығыстар
1.25  Мерекелiк, мәдени-           967     2690   297,2%   100,0%
бұқаралық және спорт.
тық іс-шараларды
өткiзуге
1.26  Қайырымдылық көмегі
1.27  Өзге де шығыстар           11619    45052   272,1%   100,0%
2     Дайын өнiмдi (тауар.
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткізу бойынша
шығыстар, барлығы
2.1   Материалдар
2.2   Қызметкерлердің
еңбекақысы
2.3   Еңбекақыдан аударымдар
2.4   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтердің тозуы
2.5   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтерді жөндеу
және қызмет көрсету
2.6   Коммуналдық шығыстар
2.7   Іссапар шығыстары,
барлығы
2.7.1 белгiленген норма
шеңберiнде
2.7.2 нормадан тыс
2.8   Тиеу, тасымалдау және
сақтау бойынша
шығыстар
2.9   Жарнамаға және марке.
тингке шығыстар
2.10  Жалға алу бойынша
шығыстар
2.11  Әлеуметтiк салаға
шығыстар
2.12  Өзге де шығыстар
3     Сыйақы түріндегі
шығыстар, барлығы
3.1   Банктердiң заемдары
негiзiндегі сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар
3.2   Жеткiзушілердiң
заемдары негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.3   Жалға алу негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.4   Өзге де шығыстар*
___________________________________________________________________
30-қосымша
2004-2006 жылдары Іске асыруға жоспарланған
инвестициялық жобалар   тізбесі
"Жол жөндеуші" ААҚ
5-ҰК нысаны
___________________________________________________________________
Р/с|     Жоба атауы   | Іске асыру|  Жалпы |Қаржы.  |жылдар бойынша
N |                  |   кезеңі  |  құны  |ландыру | қаржыландыру
|                  |           |   мың  |  көзі  |______________
|                  |           |  теңге |        |01.01.04 ж.|
|                  |           |        |        | игерілді  |
___________________________________________________________________
1  Рельс кесетiн        2003-2006    5992   өз          1496
станоктар алу                            қаражаты
есебінен
2  Дәнекерлеу жұмыс.    2003-2006    6600   өз          1800
тары үшiн САГ                            қаражаты
дәнекерлеушi авто.                       есебінен
генераторларын алу
3  ТО-40 сияқты үгіл.   2003-2006   61200   өз         15300
мелi материалдарды                       қаражаты
тиейтiн пневмодо.                        есебінен
күалақты жүрiстегі
автотиегіш алу
4  ДЭТ -250             2003,       48000   өз         16000
бульдозерлерiн алу   2005-2006           қаражаты
есебінен
5  Д389 В автогрейдер.  2003-2006   36860   өз          8480
лерiн алу                                қаражаты
есебінен
6  Павлодар ЖМС         2003,       16200   өз          8100
дизельдердi жөндеу   2005-2006           қаражаты
цехы үшiн станок                         есебінен
жабдықтарын aлу
7  "BA3" жеңiл          2003-2004   10200   өз          7800
автомобильдерiн алу                      қаражаты
есебінен
8  Жүк көтергiштiгі     2004-2006   13500   өз
10т. "Камаз" авто.                       қаражаты
самосвалдарын алу                        есебінен
9  Компьютер, оргтех.   2003-2006    8880   өз          1680
ника, бағдарлама.                        қаражаты
лармен жабдықтау                         есебінен
және мәлiметтер
беру торабына
енгізу, ақпараттық
технологияларды
өркендету
10 Өлшеу және анықтау   2003-2006    2580   өз          1180
құрылғыларын алу                         қаражаты
(оның iшiнде ПРБ                         есебінен
үшiн "Навигатор"
қондырғысы)
11 Қызметкерлердi тех.  2003-2006    3460   өз          1100
никалық оқытуда                          қаражаты
озық әдiстердi                           есебінен
енгізу және техни.
калық кабинеттердi
оқытудың жаңа
құралдарымен жабдық.
тау: бағдарламамен
қамтамасыз етiлген
ДК, видеоқосынды,
оқыту фильмдерiнiң
қорын құру.
12 "Моtоrоlа" сияқты    2003-2006    9900   өз          2880
тасымалды                                қаражаты
радиостанциялар алу                      есебінен
13 Шпалды жеке ауыстыру   2004      40000   өз
бойынша модульдi                         қаражаты
кешендер                                 есебінен
14 ДСП балласты           2006      58800   өз
динамикалық тұ.                          қаражаты
рақтандырғыш алу                         есебінен
15 Офистiк жиhаздар     2003-2006   14000   өз          4160
және тұрмыстық                           қаражаты
техникалар алу                           есебінен
16 Цехтар құру және     2004-2005   14800   өз
оның құрылғыларын                        қаражаты
жабдықтау (Павлодар                      есебінен
ЖМС, Жалтыр ЖМС,
Есiл ЖМС)
17 Кiшi механикалан.    2003-2006    5050   өз          1200
дыру және станоктiк                      қаражаты
жабдықтар алу                            есебінен
18 Автомобиль жүр.      2003-2006   11200   өз          2800
гіштегі жүк көтер.                       қаражаты
гіштiгi 16т.                             есебінен
крандар алу
19 Түзегiш-бұрғылағыш-    2005      87900   өз
қалыптаңыш машина                        қаражаты
алу                                      есебінен
20 Скреперлер алу       2004-2005    5000   өз
қаражаты
есебінен
21 электрондық почтаны    2003,      1500   өз           500
енгізу               2005-2006           қаражаты
есебінен
22 электрошуруповер.    2003, 2006   4600   өз          2100
тердi сатып алу                          қаражаты
есебінен
23 костылезабивальщик.    2003,      5800   өз          2000
тердi сатып алу      2005-2006           қаражаты
есебінен
24 жылу есептегіштерді    2003       300    өз           300
орнату                                   қаражаты
есебінен
25 нивелирдердi сатып     2003       2500   өз          2500
алу                                      қаражаты
есебінен
26 анемометрдердi         2003        200   өз           200
сатып алу                                қаражаты
есебінен
27 жол техникасын         2003,     15930   өз          4250
жаңарту              2005-2006           қаражаты
есебінен
28 Ғимараттар мен       2005-2006   96644   өз
құрылғыларды                             қаражаты
күрделі жөндеу                           есебінен
29 мерзiмi ұзартылған   2003-2006   133091  өз         30496
күрделi жөндеу                           қаражаты
есебінен
Барлығы                         720687             116322
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________
Р/с|   жылдар бойынша қаржыландыру
N |______________________________________
| 2004 ж.| 2005 ж.| 2006 ж.|01.01.07 ж.
|(болжам)|(болжам)|(болжам)| қалдық
__________________________________________
1     1496     1500     1500
2     1200     1800     1800
3     5300    15300    15300
4             16000    16000
5     8480     9900    10000
6              4000     4100
7     2400

1.7.2 сверх норм
1.8 Представительские
расходы                             261
1.9 Расходы на
повышение
квалификации
работников                                    0,0%
1.10 Расходы на
содержание
Совета директоров
1.11 Расходы по
налогам               11841     15788       96,8%    100,0%
1.12 Канцелярские
и типографские
работы                 1177      1337      105,8%    100,0%
1.13 Услуги связи           5760      7113      125,4%    100,0%
1.14 Расходы на охрану
1.15 Консультационные
(аудиторские) и
информационные
услуги                          12200     1218,8%    100,0%
1.16 Банковские услуги      2373      3590      125,2%    100,0%
1.17 Расходы на
страхование
1.18 Судебные издержки
1.19 Штрафы, пени
и неустойки за
нарушение условий
договора                                   0,0%
1.20 Штрафы и пени
за сокрытие
(занижение)
дохода
1.21 Убытки от хищений,
сверхнормативные
потери, порча,
недостача ТМЗ
1.22 Расходы по аренде      902      1547      54,3%     100,0%
1.23 Расходы на
социальную сферу
1.24 Расходы по
созданию резервов
по сомнительным
требованиям
1.25 На проведение
праздничных,
культурно-массовых
и спортивных
мероприятий           967      2690      297,2%     100,0%
1.26 Благотворительная
помощь
1.27 Прочие расходы      11619     45052      272,1%     100,0%
2   Расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ.
услуг), всего
2.1  Материалы
2.2  Оплата труда
работников
2.3  Отчисления
от оплаты труда
2.4  Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов
2.5  Ремонт и
обслуживание
основных средств
и нематериальных
активов
2.6  Коммунальные
расходы
2.7  Командировочные
расходы, всего
2.7.1 в пределах
установленных
норм
2.7.2 сверх норм
2.8  Расходы по
погрузке,
транспортировке
и хранению
2.9  Расходы на
рекламу и
маркетинг
2.10 Расходы
по аренде
2.11 Расходы на
социальную сферу
2.12 Прочие расходы
3   Расходы в виде
вознаграждения,
всего
3.1  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам
3.2  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам
поставщиков
3.3  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по аренде
3.4  Прочие расходы*
____________________________________________________________________
Приложение 30
форма 5-НК
Перечень инвестиционных проектов
ОАО "Жол Жондеушi" планируемых к реализации
(наименование НК)
в 2004-2006 годах
____________________________________________________________________
N !   Наименование     !  Период    !Общая    ! Источники
п/п!     проекта        ! реализации !стоимость! финансирования
!                    !            !тыс.тенге!
--------------------------------------------------------------------
1  Приобретение станков
рельсорезных          2003-2006    5992    Собственные средства
2  Приобретение
сварочных авто-
генераторов САГ для
производства
сварочных работ       2003-2006    6600    Собственные средства
3  Приобретение авто-
погрузчиков на
пневмоколесном ходу
для погрузки сыпучих
материалов типа ТО-40 2003-2006    61200   Собственные средства
4  Приобретение
бульдозеров ДЭТ-250   2003,
2005-2006    48000   Собственные средства
5  Приобретение
автогрейдеров Д398 В  2003-2006    36860   Собственные средства
6  Приобретение
станочного
оборудования для
цеха ремонта дизелей  2003,
в ПМС Павлодар        2005-2006    16200   Собственные средства
7  Приобретение
легковых автомобилей
"ВАЗ"                 2003-2004    10200   Собственные средства
8  Приобретение авто-
самосвалов "Камаз"
грузоподъемностью
10 тн                 2004-2006    13500   Собственные средства
9  Оснащение
компьютерами,
оргтехникой и
программными
продуктами, внедрению
сети передачи данных,
развитие информацион-
ных технологий        2003-2006     8880   Собственные средства
10  Приобретение средств
измерений и диагнос-
тики (в том числе
установка "Навигатор"
на ПРБ)               2003-2006     2580   Собственные средства
11  Внедрение передовых
методов технического
обучения работников
и оснащение техни-
ческих кабинетов
современными средст-
вами обучения:
ПК с программным
обеспечением, видео-
двоек, создание
видеофонда учебных
фильмов               2003-2006     3460   Собственные средства
12  Приобретение
радиостанций
переносных типа
"Motorolla"           2003-2006     9900   Собственные средства
13  Приобретение
модульных комплексов
по одиночной смене
шпал                     2004      40000   Собственные средства
14  Приобретение
динамического
стабилизатора
балласта ДСП             2006      58800   Собственные средства
15  Приобретение
офисной мебели
и бытовой техники     2003-2006    14000   Собственные средства
16  Создание цехов
и оснащение его
оборудования
(ПМС Павлодар,
ПМС Жалтырь,
ПМС Есиль)            2004-2005    14800   Собственные средства
17  Приобретение
средств малой
механизации и
станочного
оборудования          2003-2006     5050   Собственные средства
18  Приобретение
кранов на
автомобильном
ходу груз. 16 тн      2003-2006    11200   Собственные средства
19  Приобретение
выправочно-
подбивочно-
рихтовочной
машины ВПР               2005      87900   Собственные средства
20  Приобретение
скреперов             2004-2005     5000   Собственные средства
21  внедрение
электронной почты     2003,
2005-2006     1500   Собственные средства
22  приобретение
электорошуруповертов  2003,2006     4600   Собственные средства
23  приобретение
косстылезабивщиков    2003,
2005-2006     5800   Собственные средства
24  установка
теплосчетчика           2003         300   Собственные средства
25  приобретение невилиров  2003        2500   Собственные средства
26  приобретение
анемометров             2003         200   Собственные средства
27  модернизация и
обновление путевой      2003,
техники               2005-2006    15930   Собственные средства
28  кап. ремонт зданий
и сооружений          2005-2006    96644   Собственные средства
29  капитальный ремонт
с продлением срока    2003-2006   133091   Собственные средства
--------------------------------------------------------------------
Итого                             720687
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________
N !             финансирование по годам
п/п!
-------------------------------------------------------------------
! освоено на ! 2004 год  ! 2005 год  ! 2006 год  ! остаток
! 01.01.04 г.! (прогноз) ! (прогноз) ! (прогноз) ! на 01.01.07 г.
-------------------------------------------------------------------
1     1496         1496        1500        1500
2     1800         1200        1800        1800
3    15300        15300       15300       15300
4    16000                    16000       16000
5     8480         8480        9900       10000
6     8100                     4000        4100
7     7800         2400

8     4500     4500     4500
9     1400     2800     3000
10     450      450      500
11     780      780      800
12    1320     2700     3000
13   40000
14                     58800
15     840     5000     4000
16    9200     5600
17     650     1200     2000
18    2800     2800     2800
19            87900
20    2500     2500
21              500      500
22                      2500
23             1800     2000
24
25
26
27             6320     5360
28            20986    75658
29   25673    31334    45588
118989   225670   259706
__________________________________________
31-қосымша
2004-2006 жылдарға арналған дамудың аса
маңызды көрсеткіштерінің болжамы
ЖАҚ "Кедентасымалқызметі"
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
1 ҰК нысаны
___________________________________________________________________
Р/с N|    Көрсеткіштер   |Өлшем| 2002 ж.|2003 ж. | 2003ж. | 2004ж.|
|                   | бір.|        |        |   %    |       |
|                   | лігі|  есеп  |бағалау | 2002ж. | болжам|
___________________________________________________________________
А           Б               1       2       3        4        5
___________________________________________________________________
1.    Шығарылған өнім     саны/  1088058  1178080    108%  1225203
(жұмыс, қызмет      құны
көрсету) көлемі,
барлығы:

8                  4500        4500        4500
9     1680         1400        2800        3000
10     1180          450         450         500
11     1100          780         780         800
12     2880         1320        2700        3000
13                 40000
14                                         58800
15     4160          840        5000        4000
16                  9200        5600
17     1200          650        1200        2000
18     2800         2800        2800        2800
19                             87900
20                  2500        2500
21      500                      500         500
22     2100                                 2500
23     2000                     1800        2000
24      300
25     2500
26      200
27     4250                     6320        5360
28                             20986       75658
29    30496        25673       31334       45588
-------------------------------------------------------------------
Итого 116322      118989      225670       259706
___________________________________________________________________
Приложение 31
Форма 1 НК
Прогноз важнейших показателей развития
на 2004-2006 годы
ЗАО "Кедентранссервис"
(наименование юридического лица)
___________________________________________________________________
N  | Показатели   |Един.    |  2002 г.    |  2003 г.   |2003 г. в %
п/п |              |измер.   |  отчет      |  оценка    |к 2002 г.
____________________________________________________________________
А  |      Б       |    1    |     2       |     3      |     4
____________________________________________________________________
1.  Объем
произведенной
продукции
(работ, услуг)-
всего:         к-во/стоим.  1088058      1178080      108,3%

1.1    оның iшiнде         "
түрлерi бойынша
2.    Экспорт барлығы:     "
2.1    оның iшiнде, ТМД    "
елдерi
2.2     алыс шетелдер      "
2.3    өнiм түрлерi        "
бойынша:
3.    Импорт барлығы:
3.1    оның iшiнде, ТМД    "
елдерi
3.2     алыс шетел         "
3.3    өнiм түрлерi        "
бойынша:
4.    Қаржыландырудың     мың         0   103000           148300
барлық көздерiнiң   теңге
есебiнен негізгі
капиталға
4.1   заемдық қаражат      "               103000           148300
есебiнен
4.1.1  оның iшiнде, мем.   "
лекеттік бюджет
қаражаты
4.2   өз қаражаты          "
есебiнен
5.    Табыстар, барлығы    "     1088058  1178080    108%  1225203
6.    шығыстар, барлығы    "      962316  1061221    110%  1103669
7.    Негiзгi қызметтен    "     1038131  1176311    113%  1223363
табыс
8.    Өткiзілген дайын     "      507927   464410     91%   482986
өнiмнiң (тауарлар.
дың, жұмыстардың,
қызмет көрсетулер.
дiң) өзiндiк құны:
9.    Жалпы жиынтық табыс  "      530204   711901    134%   740377
10.   Кезең шығыстары,     "      365650   546728    150%   568597
барлығы
10.1   жалпы және әкiмші.  "      365650   546728    150%   568597
лiк шығыстары
10.2   дайын өнiмдi        "
(товарларды, жұмыс.
тарды, қызмет көр.
сетулердi)
10.3   сыйақы түрiндегi    "
шығыстар
11.   Салық салынатын      "      204293   166942     82%   173620
табыс
12.   Корпорациялық табыс  "       78551    50083     64%    52086
салығы
13.   Таза табыс (залал)   "      125742   116859     93%   121534
14.   Дивидендтер,         "
барлығы                          0    11686            12153
14.1   оның iшiнде, ак.    мың         0        0                0
циялардың
15.   Пайдадан аударымдар  %
нормативтерi*
16.   Қызметтің рента.     "         21%      16%              16%
бельділiгi
17.   Материалдық емес    мың      60878    76780    126%    79851
активтер мен не.    теңге
гізгі қаражатқа
шығыстар
18.   Компания қызметкер. адам       976     1235    127%     1284
лерiнiң саны,
барлығы
18.1  Орталық аппарат      "          87      125    144%      130
қызметкерлерiнiң
саны
19.   Жалақы қоры         мың     253598   446760    176%   464630
20.   Компания бойынша     "          22       30    139%       30
тұтастай алғанда
орташа айлық жалақы
20.1   оның iшiнде,       теңге       52       41     78%       41
орталық аппарат
қызметкерлерi
21.   Өнiмнiң (жұмыстың,  бірлік
қызмет көрсетудің)  үшін
бiрлігіне тарифтер

1.1  в том числе
по видам            "
2.  Экспорт всего:      "
2.1  в т.ч.
в страны СНГ        "
2.2  дальнее
зарубежье           "
2.3  по видам            "
продукции:
3.  Импорт всего:
3.1  в т.ч.
страны СНГ          "
3.2  дальнее
зарубежье           "
3.3  по видам
продукции:          "
4.  Инвестиции
в основной
капитал за
счет всех
источников
финансирования-
всего:         тыс.тенге      0        103000
4.1  за счет
заемных
средств             "                  103000
4.1.1 в т.ч.
средств
государствен-
ного бюджета       "
4.2  за счет
собственных
средств             "
5.  Доходы, всего       "      1088058     1178080      108,3%
6.  Расходы, всего      "       962316     1061221      110,3%
7.  Доход от
основной
деятельности        "      1038131     1176311      113,3%
8.  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг):             "       507927      464410       91,4%
9.  Валовый доход       "       530204      711901      134,3%
10.  Расходы периода,
всего               "       365650      546728      149,5%
10.1 общие и
административные
расходы             "       365650      546728      149,5%
10.2 расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)              "
10.3 расходы в виде
вознаграждения      "
11.  Налогооблагаемый
доход               "       204293      166942       81,7%
12.  Корпоративный
подоходный налог    "        78551       50083       63,8%
13.  Чистый доход
(убыток)            "       125742      116859       92,9%
14.  Дивиденды, всего    "            0       11686
14.1 в т. ч. на
государственный
пакет акций      тыс.тенге       0           0
15.  Нормативы
отчислений
от прибыли*         %
16.  Рентабельность
деятельности        "          21%          16%
17.  Расходы на
амортизацию
нематериальных
активов и
основных
средств          тыс. тенге  60878        76780     126,1%
18.  Численность
работников
компании, всего     чел.       976         1235     126,5%
18.1 Численность
сотрудников
центрального
аппарата             "          87          125     143,7%
19   Фонд заработной
платы            тыс.тенге  253598       446760     176,2%
20   Среднемесячная
заработная
плата работ-
ников, в целом
по компании          "          22           30     139,2%
20.1 в том числе
работников
центрального
аппарата           тенге        52           41      78,1%
21   Тарифы (цены)
на единицу         тенге
продукции            за
(работ, услуг)    единицу

21.1   бұрынғы кезеңге      %
тарифтердің (баға.
лардың) өзгеруі
22.   Кредиторлық берешек мың     524261   540300    103%   561900
теңге
23.   Дебиторлық берешек   "      427035   458150    107%   476500
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________
Р/с N| 2005ж. | 2006 ж. | 2006 ж.|2006 ж.
|        |         |    %   | %
| болжам | болжам  | 2002 ж.|2003 ж.
__________________________________________
А       6        7         8      9
__________________________________________
1.     1261959  1287198     118%     109%
1.1
2.
2.1
2.2
2.3
3.
3.1
3.2
3.3
4.       45300    39400               38%
4.1      45300    39400               38%
4.1.1
4.2
5.     1261959  1287198     118%     109%
6.     1136780  1159515     120%     109%
7.     1260064  1285266     124%     109%
8.      497476   507426     100%     109%
9.      762588   777840     147%     109%
10.     585655   597368     163%     109%
10.1    585655   597368     163%     109%
10.2
10.3
11.     178828   182405      89%     109%
12.      53648    54721      70%     109%
13.     125180   127683     102%     109%
14.      12518    12768              109%
14.1         0        0
15.
16.        16%      16%
17.      82247    83892     138%     109%
18.       1284     1284     132%     104%
18.1       130      130     149%     104%
19.     478569   488141     192%     109%
20.         31       32     146%     105%
20.1        42       43      84%     107%
21.
21.1
22.     573000   550700     105%     102%
23.     486000   490000     115%     107%
__________________________________________
Ескерту. 1. Материалдық емес активтердің және негізгі құралдардың
амортизациясының шығындардың жалпы сомасында ескерілгендіктен
17-бетте анықтама ретінде көрсетілген.
32-қосымша
2004 жылға арналған табыстар мен шығындар болжамы
ЖАҚ "Кедентасымалқызметі"
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
2 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________
Р/с | Көрсеткіштер атауы  | 2002 ж. | 2003 ж. | 2004 ж. (болжам)
N  |                     |  есеп   |  есеп   |____________________
|                     |         |         | 1 тоқсан | 1 жарты|
|                     |         |         |          | жылдық |
___________________________________________________________________
А           Б                 1        2           3        4
___________________________________________________________________
1    Негізгі қызметтен      1038131   1176311     281373    587214
табыс
2    Өткізілген дайын        507927    464410     111087    231833
өнiмнің (тауарлар.
дың, жұмыстардың,
қызмет көрсетулер.
дiң) өзіндік құны
3    Жиынтық табыс           530204    711901     170287    355381
(1 жол-2 жол)
4    Кезең шығыстары,        365650    546728     130777    272927
оның iшiнде
4.1. жалпы және әкiмшілiк    365650    546728     130777    272927
шығыстар
4.2. дайын өнiмді (тауар.
ларды, қызмет көрсе.
тулердi) өткiзу
бойынша шығыстар
4.3. сыйақы түрiндегi
шығыстар
5    Негiзгі қызметтен       164554    165173      39509     82454
табыс (залал)
(3 жол-4 жол)
6    Негiзгi емес қызмет.     39739      1769        423       883
тен табыс (залал)
7    Салық салуға дейін      204293    166942      39933     83338
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(5 жол +(-) 6 жол)
8    Корпорациялық            78551     50083      11980     25001
табыс салығы
9    Салық салудан кейін     125742    116859      27953     58336
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(7 жол-8 жол)
10   Төтенше жағдайлардан
және операцияларды
тоқтатудан табыстар
(залалдар)
11   Таза табыс (залал)      125742    116859      27953     58336
(9 жол +(-) 10 жол)
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________

21.1 изменение
тарифов (цен)
к предыдущему
периоду              %
22   Кредиторская
задолженность    тыс.тенге  524261      540300     103,1%
23   Дебиторская
задолженность        "      427035      458150     107,3%
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
N  |   Показатели  |2004 г. | 2005 г. | 2006 г. | 2006 г.| 2006 г.
п/п |               |прогноз | прогноз | прогноз | в % к  | в % к
|               |        |         |         |2002 г. | 2003 г.|
____________________________________________________________________
А  |      Б        |   5    |    6    |    7    |    8   |    9
--------------------------------------------------------------------
1.   Объем
произведенной
продукции
(работ, услуг)-
всего:          1225203   1261959   1287198   118,3%   109,3%
1.1  в том числе
по видам
2.  Экспорт всего:
2.1  в т.ч.
в страны СНГ
2.2  дальнее
зарубежье
2.3  по видам
продукции:
3.  Импорт всего:
3.1  в т.ч.
страны СНГ
3.2  дальнее
зарубежье
3.3  по видам
продукции:
4.  Инвестиции
в основной
капитал за
счет всех
источников
финансирования-
всего:           148300    45300     39400            38,3%
4.1  за счет
заемных
средств          148300    45300     39400            38,3%
4.1.1 в т.ч.
средств
государствен-
ного бюджета
4.2  за счет
собственных
средств
5.  Доходы, всего    1225203  1261959   1287198   118,3% 109,3%
6.  Расходы, всего   1103669  1136780   1159515   120,5% 109,3%
7.  Доход от
основной
деятельности     1223363  1260064   1285266   123,8% 109,3%
8.  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг):           482986   497476    507426    99,9% 109,3%
9.  Валовый доход     740377   762588    777840   146,7% 109,3%
10.  Расходы периода,
всего             568597   585655    597368   163,4% 109,3%
10.1 общие и
административные
расходы           568597   585655    597368   163,4% 109,3%
10.2 расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)
10.3 расходы в виде
вознаграждения
11.  Налогооблагаемый
доход             173620   178828    182405    89,3% 109,3%
12.  Корпоративный
подоходный налог   52086    53648     54721    69,7% 109,3%
13.  Чистый доход
(убыток)          121534   125180    127683   101,5% 109,3%
14.  Дивиденды, всего   12153    12518     12768          109,3%
14.1 в т. ч. на
государственный
пакет акций            0        0         0
15.  Нормативы
отчислений
от прибыли*
16.  Рентабельность
деятельности        16%       16%       16%
17.  Расходы на
амортизацию
нематериальных
активов и
основных
средств           79851     82247     83892  137,8%  109,3%
18.  Численность
работников
компании, всего    1284      1284      1284  131,6%  104,0%
18.1 Численность
сотрудников
центрального
аппарата            130       130       130  149,4%  104,0%
19   Фонд заработной
платы             464630    478569    488141 192,5%  109,3%
20   Среднемесячная
заработная
плата работ-
ников, в целом
по компании         30        31        32   146,3%  105,1%
20.1 в том числе
работников
центрального
аппарата            41        42        43    83,7%  107,2%
21   Тарифы (цены)
на единицу
продукции
(работ, услуг)
21.1 изменение
тарифов (цен)
к предыдущему
периоду
22   Кредиторская
задолженность     561900   573000    550700  105,0%  101,9%
23   Дебиторская
задолженность     476500   486000    490000  114,7%  107,0%
____________________________________________________________________
Приложение 32                                                                               форма 2 НК
Прогноз доходов и расходов на 2004 год
ЗАО Общество "Кедентранссервис"
(наименование юридического лица)
тыс. тенге
___________________________________________________________________
N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |         |          |1 квартал | 1 полугодие
____________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
1  Доход от основной
деятельности        1038131   1176311    281373      587214
2  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)               507927    464410    111087      231833
3  Валовой доход
(стр.1-стр.2)        530204    711901    170287      355381
4  Расходы периода,
в том числе          365650    546728    130777      272927
4.1. общие и
административные
расходы             365650    546728    130777      272927
4.2. расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)
4.3. расходы в виде
вознаграждения
5   Доход (убыток)
от основной
деятельности
(стр.3-стр.4)       164554    165173     39509      82454
6   Доход (убыток)
от неосновной
деятельности         39739     1769        423        883
7   Доход (убыток)
от обычной
деятельности до
налогообложения
(стр.5 +(-)стр.6)   204293    166942     39933      83338
8   Корпоративный
подоходный налог     78551     50083     11980      25001
9   Доход (убыток)
от обычной
деятельности после
налогообложения
(стр.7-стр.8)       125742    116859     27953     58336
10   Доходы (убытки)
от чрезвычайных
ситуаций и
прекращенных
операций
11   Чистый доход
(убыток) (стр.9+
(-) стр.10)         125742    116859     27953     58336
__________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________

Р/с | 2004 ж. (болжам) | 2003 ж.| 2004 ж.
N  |__________________|   %    |   %
|  9 ай   |   жыл  | 2002 ж.| 2003 ж.
|         |        |        |
__________________________________________
А      5           6       7        8
__________________________________________
1     917522   1223363    113%     104%
2     362240    482986     91%     104%
3     555283    740377    134%     104%
4     426448    568597    150%     104%
4.1.  426448    568597    150%     104%
4.2.
4.3.
5     128835    171780    100%     104%
6       1380      1840      4%     104%
7     130215    173620     82%     104%
8      39065     52086     64%     104%
9      91151    121534     93%     104%
10
11     91151    121534     93%     104%
__________________________________________
33-қосымша
2004 жылы ақша ағымдары қозғалысының болжамы
ЖАҚ "Кедентасымалқызметі"
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
3 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________

N  | 2004 г. (прогноз) | 2003 г.| 2004 г.
п/п |___________________| в % к  | в % к
| 9 месяцев|  год   | 2002 г.| 2003 г.
|          |        |        |
__________________________________________
А  |    5     |    6   |    7   |   8
__________________________________________
1     917522   1223363    113,3%    104,0%
2     362240    482986     91,4%    104,0%
3     555283    740377    134,3%    104,0%
4     426448    568597    149,5%    104,0%
4.1.  426448    568597    149,5%    104,0%
4.2.
4.3.
5     128835    171780    100,4%    104,0%
6       1380      1840      4,5%    104,0%
7     130215    173620     81,7%    104,0%
8      39065     52086     63,8%    104,0%
9      91151    121534     92,9%    104,0%
10
11     91151    121534     92,9%    104,0%
_________________________________________________
Приложение 33                                                                                форма 3 НК
Прогноз движения денежных потоков в 2004 году
ЗАО "Кедентранссервис"
(наименование юридического лица)
тыс. тенге
___________________________________________________________________

Р/с  |  Көрсеткіштер атауы   |2002 ж. | 2003 ж. |  2004 ж. (болжам)
N   |                       |  есеп  |         |__________________
|                       |        | бағалау |1-тоқсан|1 жарты
|                       |        |         |        | жылдық
___________________________________________________________________
А               Б               1        2         3       4
___________________________________________________________________
І.     Операциялық қызметтен
ақша қозғалысы
I.1    Ақшаның түсуі:        2478575,0 2577713,0 651420,0 1316800,0
1.1     дайын өнiмді (тауар. 1143023,0 1188743,0 301300,0  605600,0
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткiзуден табыс
1.2     алынған аванстар     1221423,0 1270280,0 320050,0  650450,0
1.3     сыйақы
1.4     дивидендтер
1.5     роялти
1.6     өзге де түсімдер      114129,0  118690,0  30070,0   60750,0
І.2    Ақшаның кетуі:        2510109,5 2607406,0 658350,0 1322920,0
2.1     жеткiзушілер мен      514852,0  535450,0 131700,0  267500,0
мердiгерлердiң
шоттары бойынша
2.2     берілген аванстар    1267112,0 1318570,0 330200,0  650100,0
2.3     жалақы бойынша        206655,0  214920,0  55200,0  110250,0
2.4     әлеуметтік сақтан.     25996,0   32240,0   7180,0   13780,0
дыру және зейнета.
қымен қамтамасыз ету
қорына
2.5     салықтар бойынша      321594,0  321594,0  86970,0  175000,0
2.6     сыйақылар төлеу
2.7     өзге де төлемдер      173900,5  184632,0  47100,0  106290,0
І.3.   операциялық қызмет     -31534,5  -29693,0  -6930,0   -6120,0
нәтижесінде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
ІІ.    Инвестициялық қызмет.
тен ақша қозғалысы
IІ.1.  Ақшаның түсуі:                   103000,0  37000,0   75000,0
1.1     материалдық емес
активтердiң кетуiнен
табыс
1.2     негізгi құралдардың
кетуiнен табыс
1.3     басқа да ұзақ
мерзiмдi активтердiң
кетуiнен табыс
1.4     қаржы инвестицияла.
рының кетуiнен табыс
1.5     басқа заңды тұлға.
ларға берілген заем.
дарды алудан табыс
1.6     өзге де түсiмдер                103000,0  37000,0   75000,0
ІІ.2.  Ақшаның кетуі:                   103000,0  37000,0   75000,0
2.1     материалдық емес ак.
тивтердi сатып алу
2.2     негізгі құралдарды              103000,0  37000,0   75000,0
сатып алу
2.3     басқа да ұзақ мер.
зiмдi активтердi
сатып aлу
2.4     қаржы инвестицияларын
сатып алу
2.5     басқа да заңды тұлға.
ларға заемдар беру
2.6     өзге де төлемдер
ІІ.3.  Инвестициялық қызмет                  0,0      0,0       0,0
нәтижесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
III.   Қаржы қызметiнен ақша
қаражатының қозғалысы
IІІ.1. Ақшаның түсуi:                   975320,0
1.1     акциялар мен басқа да           675320,0
бағалы қағаздарды
шығарудан
1.2     банк заемдарын алу              300000,0

N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |         |          |1 квартал | 1 полугодие
____________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
I  Движение денег
от операционной
деятельности
I.1 Поступление денег: 2478575,0  2577713,0    651420,0   1316800,0
1.1 доход от реали-
зации готовой
продукции (товаров,
работ, услуг)      1143023,0  1188743,0    301300,0    605600,0
1.2 авансы полученные  1221423,0  1270280,0    320050,0    650450,0
1.3 вознаграждения
1.4 дивиденды
1.5 роялти
1.6 прочие поступления  114129,0   118690,0     30070,0     60750,0
I.2. Выбытие денег:    2510109,5  2607406,0    658350,0   1322920,0
2.1 по счетам
поставщиков и
подрядчиков         514852,0   535450,0    131700,0    267500,0
2.2 авансы выданные    1267112,0  1318570,0    330200,0    650100,0
2.3 по заработной
плате               206655,0   214920,0     55200,0    110250,0
2.4 в фонды
социального
страхования
и пенсионного
обеспечения          25996,0    32240,0      7180,0     13780,0
2.5 по налогам          321594,0   321594,0     86970,0    175000,0
2.6 выплата
вознаграждений
2.7 прочие выплаты      173900,5   184632,0     47100,0    106290,0
I.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в
результате
операционной
деятельности       -31534,5   -29693,0     -6930,0     -6120,0
II.  Движение денег
от инвестиционной
деятельности
II.1. Поступление
денег:                       103000,0     37000,0     75000,0
1.1  доход от выбытия
нематериальных
активов
1.2  доход от выбытия
основных средств
1.3  доход от выбытия
других долго-
срочных активов
1.4  доход от выбытия
финансовых
инвестиций
1.5  доход от получения
займов, предостав-
ленных другим
юридическим лицам
1.6  прочие поступления            103000,0     37000,0     75000,0
II.2. Выбытие денег:               103000,0     37000,0     75000,0
2.1  приобретение
нематериальных
активов
2.2  приобретение
основных средств              103000,0     37000,0     75000,0
2.3  приобретение
других долго-
срочных активов
2.4  приобретение
финансовых
инвестиций
2.5  предоставление
займов другим
юридическим лицам
2.6  прочие выплаты
II.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
инвестиционной
деятельности                     0,0         0,0       0,0
III. Движение денежных
средств от
финансовой
деятельности
III.1 Поступление
денег:                      975320,0
1.1  от выпуска акций
и других ценных
бумаг                        675320,0
1.2  получение
банковских займов            300000,0

1.3     өзге де түсiмдер
ІІІ.2. Ақшаның кетуі:          50147,0  313250,0  64220,0   70025,0
2.1     банк заемдарын өтеу               7750,0   5820,0   11625,0
2.2     өз акцияларын сатып
алу
2.3     дивидендтерді төлеу    50147,0   55500,0  58400,0   58400,0
2.4     өзге де төлемдер                250000,0
III.3. Қаржы қызметiнiң нәти. -50147,0  662070,0 -64220,0  -70025,0
жесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
БАРЛЫҒЫ: Ақшаның       -81681,5  632377,0 -71150,0  -76145,0
ұлғаюы (+)/ азаюы (-)
Кезең басына ақша      260365,0  178683,5 811060,5  739910,5
Кезең соңына ақша      178683,5  811060,5 739910,5  663765,5
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
Р/с  |  Көрсеткіштер атауы   |  2004 ж. (болжам)|2003 ж.|2004 ж.
N   |                       |__________________|  %    |  %
|                       |  9 ай  |   жыл   |2002 ж.|2003 ж.
|                       |        |         |       |
___________________________________________________________________
А               Б               5        6        7       8
___________________________________________________________________
І.     Операциялық қызметтен
ақша қозғалысы
I.1    Ақшаның түсуі:        1964510,0 2627600,0   104%    102%
1.1     дайын өнiмді (тауар.  903800,0 1205200,0   104%    101%
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткiзуден табыс
1.2     алынған аванстар      970500,0 1300900,0   104%    102%
1.3     сыйақы
1.4     дивидендтер
1.5     роялти
1.6     өзге де түсімдер       90210,0  121500,0   104%    102%
І.2    Ақшаның кетуі:        1968940,0 2640560,0   104%    101%
2.1     жеткiзушілер мен      395100,0  535100,0   104%    100%
мердiгерлердiң
шоттары бойынша
2.2     берілген аванстар     980800,0 1320800,0   104%    100%
2.3     жалақы бойынша        168000,0  220500,0   104%    103%
2.4     әлеуметтік сақтан.     21840,0   27560,0   124%     85%
дыру және зейнета.
қымен қамтамасыз ету
қорына
2.5     салықтар бойынша      258200,0  348500,0   100%    108%
2.6     сыйақылар төлеу
2.7     өзге де төлемдер      145000,0  188100,0   106%    102%
І.3.   операциялық қызмет      -4430,0  -12960,0    94%     44%
нәтижесінде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
ІІ.    Инвестициялық қызмет.
тен ақша қозғалысы
IІ.1.  Ақшаның түсуі:         112000,0  148300,0           144%
1.1     материалдық емес
активтердiң кетуiнен
табыс
1.2     негізгi құралдардың
кетуiнен табыс
1.3     басқа да ұзақ
мерзiмдi активтердiң
кетуiнен табыс

1.3  прочие
поступления
III.2 Выбытие денег      50147,0  313250,0     64220,0    70025,0
2.1  погашение
банковских займов              7750,0      5820,0    11625,0
2.2  приобретение
собственных акций
2.3  выплата дивидендов  50147,0   55500,0     58400,0    58400,0
2.4  прочие выплаты               250000,0
III.3 Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
финансовой
деятельности      -50147,0  662070,0    -64220,0   -70025,0
ИТОГО: Увеличение
(+)/уменьшение(-)
денег             -81681,5  632377,0    -71150,0   -76145,0
Деньги на начало
периода           260365,0  178683,5    811060,5   739910,5
Деньги на конец
периода           178683,5  811060,5    739910,5   663765,5
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
N |   Наименование   |   2004 г. (прогноз)  ! 2003 г.  ! 2004 г.
п/п|    показателей   |______________________! в % к    ! в % к
|                  | 9 месяцев |   год    ! 2002 г.  ! 2003 г.
____________________________________________________________________
А |          Б       |     5     |    6     |    7     |    8
____________________________________________________________________
I  Движение денег
от операционной
деятельности
I.1 Поступление денег:   1964510,0   2627600,0   104,0%   101,9%
1.1 доход от реали-
зации готовой
продукции (товаров,
работ, услуг)         903800,0   1205200,0   104,0%   101,4%
1.2 авансы полученные     970500,0   1300900,0   104,0%   102,4%
1.3 вознаграждения
1.4 дивиденды
1.5 роялти
1.6 прочие поступления     90210,0    121500,0   104,0%   102,4%
I.2. Выбытие денег:      1968940,0   2640560,0   103,9%   101,3%
2.1 по счетам
поставщиков и
подрядчиков           395100,0    535100,0   104,0%    99,9%
2.2 авансы выданные       980800,0   1320800,0   104,1%   100,2%
2.3 по заработной
плате                 168000,0    220500,0   104,0%   102,6%
2.4 в фонды
социального
страхования
и пенсионного
обеспечения            21840,0     27560,0   124,0%    85,5%
2.5 по налогам            258200,0    348500,0   100,0%   108,4%
2.6 выплата
вознаграждений
2.7 прочие выплаты        145000,0    188100,0   106,2%   101,9%
I.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в
результате
операционной
деятельности          -4430,0    -12960,0    94,2%    43,6%
II.  Движение денег
от инвестиционной
деятельности
II.1. Поступление
денег:              112000,0    148300,0            144,0%
1.1  доход от выбытия
нематериальных
активов
1.2  доход от выбытия
основных средств
1.3  доход от выбытия
других долго-
срочных активов

1.4     қаржы инвестицияла.
рының кетуiнен табыс
1.5     басқа заңды тұлға.
ларға берілген заем.
дарды алудан табыс
1.6     өзге де түсiмдер      112000,0  148300,0           144%
ІІ.2.  Ақшаның кетуі:         112000,0  148300,0           144%
2.1     материалдық емес ак.
тивтердi сатып алу
2.2     негізгі құралдарды    112000,0  148300,0           144%
сатып алу
2.3     басқа да ұзақ мер.
зiмдi активтердi
сатып aлу
2.4     қаржы инвестицияларын
сатып алу
2.5     басқа да заңды тұлға.
ларға заемдар беру
2.6     өзге де төлемдер
ІІ.3.  Инвестициялық қызмет        0,0       0,0
нәтижесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
III.   Қаржы қызметiнен ақша
қаражатының қозғалысы
IІІ.1. Ақшаның түсуi:
1.1     акциялар мен басқа да
бағалы қағаздарды
шығарудан
1.2     банк заемдарын алу
1.3     өзге де түсiмдер
ІІІ.2. Ақшаның кетуі:          75850,0   81650,0   625%     26%
2.1     банк заемдарын өтеу    17450,0   23250,0           300%
2.2     өз акцияларын сатып
алу
2.3     дивидендтерді төлеу    58400,0   58400,0   111%    105%
2.4     өзге де төлемдер
III.3. Қаржы қызметiнiң нәти. -75850,0  -81650,0 -1320%    -12%
жесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
БАРЛЫҒЫ: Ақшаның       -80280,0  -94610,0  -774%    -15%
ұлғаюы (+)/ азаюы (-)
Кезең басына ақша      739910,5  739910,5    69%    414%
Кезең соңына ақша      659630,5  645300,5   454%     80%
___________________________________________________________________
34-қосымша
2004 жылға арналған шығыстар болжамы
ЖАҚ "Кедентасымалқызметі"
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
4 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________
Р/с | Көрсеткіштер атауы    |2002 ж. | 2003 ж. |  2004 ж. (болжам)
N  |                       |  есеп  |         |__________________
|                       |        | бағалау |1-тоқсан|1 жарты
|                       |        |         |        |жылдық
___________________________________________________________________
А                Б              1        2         3        4
___________________________________________________________________
Барлығы                   365650    546728   130777   272927
1     Жалпы және әкiмшiлiк      365650    546728   130777   272927
шығыстары, барлығы
1.1   Материалдар                 5908      5215     1247     2603
1.2   Қызметкерлердiң           143958    274709    65710   137135
еңбегіне ақытөлеу
1.3   Еңбекақыдан аударымдар     30527     51915    12418    25916
1.4   Негізгi құралдар мен        7899     11257     2693     5619
материалдық емес
активтердің тозуы
1.5   Негiзгі құралдар мен        4153     16985     4063     8479
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6   Коммуналдық шығыстар        3800         0        0        0
1.7   Іссапар шығыстары,         19022     27555     6591    13755
барлығы
1.7.1 белгiленген норма          19022     27555     6591    13755
шеңберiнде

1.4  доход от выбытия
финансовых
инвестиций
1.5  доход от получения
займов, предостав-
ленных другим
юридическим лицам
1.6  прочие поступления   112000,0    148300,0            144,0%
II.2. Выбытие денег:      112000,0    148300,0            144,0%
2.1  приобретение
нематериальных
активов
2.2  приобретение
основных средств     112000,0    148300,0            144,0%
2.3  приобретение
других долго-
срочных активов
2.4  приобретение
финансовых
инвестиций
2.5  предоставление
займов другим
юридическим лицам
2.6  прочие выплаты
II.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
инвестиционной
деятельности            0,0         0,0
III. Движение денежных
средств от
финансовой
деятельности
III.1 Поступление
денег:
1.1  от выпуска акций
и других ценных
бумаг
1.2  получение
банковских займов
1.3  прочие
поступления
III.2 Выбытие денег        75850,0   81650,0    624,7%    26,1%
2.1  погашение
банковских займов     17450,0   23250,0             300,0%
2.2  приобретение
собственных акций
2.3  выплата дивидендов    58400,0   58400,0    110,7%   105,2%
2.4  прочие выплаты
III.3 Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
финансовой
деятельности        -75850,0  -81650,0  -1320,3%   -12,3%
ИТОГО: Увеличение
(+)/уменьшение(-)
денег               -80280,0  -94610,0   -774,2%   -15,0%
Деньги на начало
периода             739910,5  739910,5     68,6%   414,1%
Деньги на конец
периода             659630,5  645300,5    453,9%    79,6%
____________________________________________________________________
Приложение 34
форма 4 НК
Прогноз расходов на 2004 год
ЗАО "Кедентранссервис"
(наименование юридического лица)
тыс. тенге
___________________________________________________________________
N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |         |          |1 квартал | 1 полугодие
____________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
Вceгo                365650    546728      130777    272927
1  Общие и администра-
тивные расходы,
всего                365650    546728      130777    272927
1.1 Материалы              5908      5215        1247      2603
1.2 Оплата труда
работников           143958    274709       65710    137135
1.3 Отчисления
от оплаты труда       30527     51915       12418     25916
1.4 Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов                7899     11257        2693      5619
1.5 Обслуживание и
ремонт основных
средств и
нематериальных
активов                4153     16985        4063      8479
1.6 Коммунальные
расходы                3800         0           0         0
1.7 Командировочные
расходы, всего        19022     27555        6591     13755
1.7.1 в пределах
установленных
норм                19022     27555        6591     13755

1.7.2 нормадан тыс                                      0        0
1.8   Өкiлдiк шығыстар             372      1359      325      678
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.       359      4744     1135     2368
тiлігiн арттыруға
шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн                               0        0
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша           48918     56613    13542    28261
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана        3072                  0        0
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi           16041     15252     3648     7614
1.14  Күзет шығыстары                                   0        0
1.15  Консультациялық (ауди.      2508      6180     1478     3085
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер
1.16  Банктiк қызмет              6237      8571     2050     4279
көрсетулер
1.17  Сақтандыруға шығыстар                             0        0
1.18  Сот шығасысы                4433                  0        0
1.19  Шарт ережелерiн бұз.        5412                  0        0
ғаны үшiн айыппұлдар,
өсiмдер және тұрақ.
сыздық айыптары
1.20  Табыстарды жасырғаны                              0        0
(кемiткенi) үшiн айып.
пұлдар мен өсiмдер
1.21  Талан-таражы залалдары,                           0        0
нормативтен тыс ысы.
раптар, бүлiну, ТМҚ
жетiспеушiлiктерi
1.22  Жалға алу бойынша           7574      5664     1355     2827
шығыстар
1.23  Әлеуметтік салаға            875                  0        0
шығыстар
1.24  Күмәндi талаптар           39124                  0        0
бойынша резервтер құру
жөнiндегі шығыстар
1.25  Мерекелiк, мәдени-          5080                  0        0
бұқаралық және спорт.
тық іс-шараларды
өткiзуге
1.26  Қайырымдылық көмегі                                0        0
1.27  Өзге де шығыстар           10378     60709    14522    30306
2     Дайын өнiмдi (тауар.
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткізу бойынша
шығыстар, барлығы
2.1   Материалдар
2.2   Қызметкерлердің
еңбекақысы
2.3   Еңбекақыдан аударымдар
2.4   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтердің тозуы
2.5   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтерді жөндеу
және қызмет көрсету
2.6   Коммуналдық шығыстар
2.7   Іссапар шығыстары,
барлығы
2.7.1 белгiленген норма
шеңберiнде
2.7.2 нормадан тыс
2.8   Тиеу, тасымалдау және
сақтау бойынша
шығыстар
2.9   Жарнамаға және марке.
тингке шығыстар
2.10  Жалға алу бойынша
шығыстар
2.11  Әлеуметтiк салаға
шығыстар
2.12  Өзге де шығыстар
3     Сыйақы түріндегі
шығыстар, барлығы
3.1   Банктердiң заемдары
негiзiндегі сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар
3.2   Жеткiзушілердiң
заемдары негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар

1.7.2 сверх норм                                    0         0
1.8 Представительские
расходы                 372      1359         325       678
1.9 Расходы на
повышение
квалификации
работников              359      4744        1135      2368
1.10 Расходы на
содержание
Совета директоров                              0         0
1.11 Расходы по
налогам              48918     56613       13542     28261
1.12 Канцелярские
и типографские
работы                3072                     0         0
1.13 Услуги связи         16041     15252        3648      7614
1.14 Расходы на охрану                              0         0
1.15 Консультационные
(аудиторские) и
информационные
услуги                2508      6180        1478      3085
1.16 Банковские услуги     6237      8571        2050      4279
1.17 Расходы на
страхование                                    0         0
1.18 Судебные издержки     4433                     0         0
1.19 Штрафы, пени
и неустойки за
нарушение условий
договора              5412                     0         0
1.20 Штрафы и пени
за сокрытие
(занижение)
дохода                                         0         0
1.21 Убытки от хищений,
сверхнормативные
потери, порча,
недостача ТМЗ                                  0         0
1.22 Расходы по аренде     7574     5664         1355      2827
1.23 Расходы на
социальную сферу       875                     0         0
1.24 Расходы по
созданию резервов
по сомнительным
требованиям          39124                     0         0
1.25 На проведение
праздничных,
культурно-массовых
и спортивных
мероприятий           5080                     0         0
1.26 Благотворительная
помощь                                         0         0
1.27 Прочие расходы       10378    60709        14522     30306
2   Расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг), всего
2.1  Материалы
2.2  Оплата труда
работников
2.3  Отчисления
от оплаты труда
2.4  Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов
2.5  Ремонт и
обслуживание
основных средств
и нематериальных
активов
2.6  Коммунальные
расходы
2.7  Командировочные
расходы, всего
2.7.1 в пределах
установленных
норм
2.7.2 сверх норм
2.8  Расходы по
погрузке,
транспортировке
и хранению
2.9  Расходы на
рекламу и
маркетинг
2.10 Расходы
по аренде
2.11 Расходы на
социальную сферу
2.12 Прочие расходы
3   Расходы в виде
вознаграждения,
всего
3.1  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам банков
3.2  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам
поставщиков

3.3   Жалға алу негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.4   Өзге де шығыстар*
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
Р/с | Көрсеткіштер атауы    |  2004 ж. (болжам)|2003 ж.|2004 ж.
N  |                       |__________________|  %    |  %
|                       |  9 ай  |   жыл   | 2002ж.| 2003ж.
___________________________________________________________________
А                Б              5        6         7      8
___________________________________________________________________
Барлығы                  426448    568597    150%    104%
1     Жалпы және әкiмшiлiк     426448    568597    150%    104%
шығыстары, барлығы
1.1   Материалдар                4068      5424     88%    104%
1.2   Қызметкерлердiң          214273    285697    191%    104%
еңбегіне ақытөлеу
1.3   Еңбекақыдан аударымдар    40494     53992    170%    104%
1.4   Негізгi құралдар мен       8780     11707    143%    104%
материалдық емес
активтердің тозуы
1.5   Негiзгі құралдар мен      13248     17664    409%    104%
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6   Коммуналдық шығыстар          0         0      0%
1.7   Іссапар шығыстары,        21493     28657    145%    104%
барлығы
1.7.1 белгiленген норма         21493     28657    145%    104%
шеңберiнде
1.7.2 нормадан тыс                  0         0
1.8   Өкiлдiк шығыстар           1060      1413    365%    104%
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.     3700      4934   1321%
тiлігiн арттыруға
шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн           0         0
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша          44158     58878    116%    104%
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана          0         0      0%
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi          11897     15862     95%    104%
1.14  Күзет шығыстары               0         0
1.15  Консультациялық (ауди.     4820      6427    246%    104%
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер
1.16  Банктiк қызмет             6685      8914    137%    104%
көрсетулер
1.17  Сақтандыруға шығыстар         0         0
1.18  Сот шығасысы                  0         0      0%
1.19  Шарт ережелерiн бұз.          0         0      0%
ғаны үшiн айыппұлдар,
өсiмдер және тұрақ.
сыздық айыптары
1.20  Табыстарды жасырғаны          0         0
(кемiткенi) үшiн айып.
пұлдар мен өсiмдер
1.21  Талан-таражы залалдары,       0         0
нормативтен тыс ысы.
раптар, бүлiну, ТМҚ
жетiспеушiлiктерi
1.22  Жалға алу бойынша          4418      5891     75%    104%
шығыстар
1.23  Әлеуметтік салаға             0         0      0%
шығыстар
1.24  Күмәндi талаптар              0         0      0%
бойынша резервтер құру
жөнiндегі шығыстар
1.25  Мерекелiк, мәдени-            0         0      0%
бұқаралық және спорт.
тық іс-шараларды
өткiзуге
1.26  Қайырымдылық көмегі           0         0
1.27  Өзге де шығыстар          47353     63137    585%    104%
2     Дайын өнiмдi (тауар.
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткізу бойынша
шығыстар, барлығы

3.3  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по аренде
3.4  Прочие расходы*
___________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
N |   Наименование   |   2004 г. (прогноз)  ! 2003 г.  ! 2004 г.
п/п|    показателей   |______________________! в % к    ! в % к
|                  | 9 месяцев |   год    ! 2002 г.  ! 2003 г.
____________________________________________________________________
А |          Б       |     5     |    6     |    7     |    8
____________________________________________________________________
Вceгo                426448     568597     149,5%      104,0%
1  Общие и администра-
тивные расходы,
всего                426448     568597     149,5%      104,0%
1.1 Материалы              4068       5424      88,3%      104,0%
1.2 Оплата труда
работников           214273     285697     190,8%      104,0%
1.3 Отчисления
от оплаты труда       40494      53992     170,1%      104,0%
1.4 Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов                8780      11707     142,5%      104,0%
1.5 Обслуживание и
ремонт основных
средств и
нематериальных
активов               13248      17664     409,0%      104,0%
1.6 Коммунальные
расходы                   0          0       0,0%
1.7 Командировочные
расходы, всего        21493      28657     144,9%      104,0%
1.7.1 в пределах
установленных
норм                21493      28657     144,9%      104,0%
1.7.2 сверх норм              0          0
1.8 Представительские
расходы                1060      1413      365,3%      104,0%
1.9 Расходы на
повышение
квалификации
работников             3700      4934     1321,4%
1.10 Расходы на
содержание               0         0
Совета директоров
1.11 Расходы по
налогам              44158     58878     115,7%      104,0%
1.12 Канцелярские
и типографские
работы                   0         0       0,0%
1.13 Услуги связи         11897     15862      95,1%      104,0%
1.14 Расходы на охрану        0         0
1.15 Консультационные
(аудиторские) и
информационные
услуги                4820      6427     246,4%      104,0%
1.16 Банковские услуги     6685      8914     137,4%      104,0%
1.17 Расходы на
страхование              0         0
1.18 Судебные издержки        0         0       0,0%
1.19 Штрафы, пени             0         0       0,0%
и неустойки за
нарушение условий
договора
1.20 Штрафы и пени
за сокрытие
(занижение)
дохода                   0         0
1.21 Убытки от хищений,
сверхнормативные
потери, порча,
недостача ТМЗ            0         0
1.22 Расходы по аренде     4418      5891       74,8%     104,0%
1.23 Расходы на
социальную сферу         0         0        0,0%
1.24 Расходы по
созданию резервов
по сомнительным
требованиям              0         0        0,0%
1.25 На проведение
праздничных,
культурно-массовых
и спортивных
мероприятий              0         0        0,0%
1.26 Благотворительная
помощь                   0         0
1.27 Прочие расходы       47353     63137      585,0%     104,0%
2   Расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг), всего

2.1   Материалдар
2.2   Қызметкерлердің
еңбекақысы
2.3   Еңбекақыдан аударымдар
2.4   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтердің тозуы
2.5   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтерді жөндеу
және қызмет көрсету
2.6   Коммуналдық шығыстар
2.7   Іссапар шығыстары,
барлығы
2.7.1 белгiленген норма
шеңберiнде
2.7.2 нормадан тыс
2.8   Тиеу, тасымалдау және
сақтау бойынша
шығыстар
2.9   Жарнамаға және марке.
тингке шығыстар
2.10  Жалға алу бойынша
шығыстар
2.11  Әлеуметтiк салаға
шығыстар
2.12  Өзге де шығыстар
3     Сыйақы түріндегі
шығыстар, барлығы
3.1   Банктердiң заемдары
негiзiндегі сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар
3.2   Жеткiзушілердiң
заемдары негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.3   Жалға алу негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.4   Өзге де шығыстар*
___________________________________________________________________
* - жиынтық шығыстардан 10%-асып кеткен кезінде негіздеу қажет
35-қосымша
ЖАҚ "Кедентасымалқызметі"
___________________________
(ҰК атауы)
асыруға жоспарланған инвестициялық жобаларның тізбесі
5-ҰК жоба
___________________________________________________________________
|     Жоба атауы   | Іске асыру|  Жалпы |Қаржы.  |жылдар бойынша
N |                  |   кезеңі  |  құны  |ландыру |қаржыландыру:
|                  |           |   мың  |көзі    |______________
|                  |           |  теңге |        | 01.01.04 ж. |
|                  |           |        |        |  игерілді   |
___________________________________________________________________
Төмендегідей
техниканы алу
ұйғарылды:
1  "Балт-кран" фир.     2004-2005   206000  заемдық    103000
масының 20-40 футтық                     қаражат
2  "МАЗ" фирмасының     2004-2006    99000  заемдық      -
20-40 футтық                             қаражат
контейнерлерін
3  20 тонналық жартылай 2004-2006    10000  заемдық
тіркемелер - 9 дана                      қаражат
4  ВП-0,5 жалпы         2003-2004    12000  заемдық
тиегіштері - 2 дана                      қаражат
5  Басқа техника -      2003-2005     9000  заемдық
сомаға                                   қаражат
Барлығы                          336000             103000
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
______________________________________________________________
|     Жоба атауы     |   Жылдар бойынша қаржыландыру
N |                    |______________________________________
|                    | 2004 ж.| 2005 ж.| 2006 ж.|01.01.07 ж.
|                    |(болжам)|(болжам)|(болжам)| қалдық
______________________________________________________________
Төмендегідей
техниканы алу
ұйғарылды:
1  "Балт-кран" фир.      103000
масының 20-40 футтық
2  "МАЗ" фирмасының       33000    33000    33000
20-40 футтық
контейнерлерін
3  20 тонналық жартылай    3300     3300     3400     -
тіркемелер - 9 дана
4  ВП-0,5 жалпы            6000     6000      -       -
тиегіштері - 2 дана
5  Басқа техника -         3000     3000     3000     -
сомаға
Барлығы               148300    45300    39400     0
___________________________________________________________________
36-қосымша
2004-2006 жылдарға арналған дамудың аса
маңызды көрсеткіштерінің болжамы
ААҚ "Қазақкөліксервис"
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
1 ҰК нысаны
___________________________________________________________________
Р/с N|    Көрсеткіштер   |Өлшем| 2002ж. |2003 ж. | 2003ж. | 2004ж.|
|                   | бір.|        |        |   %    |       |
|                   | лігі| есеп** |бағалау | 2002ж. | болжам|
___________________________________________________________________
А           Б             1       2        3        4       5
___________________________________________________________________

2.1  Материалы
2.2  Оплата труда
работников
2.3  Отчисления
от оплаты труда
2.4  Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов
2.5  Ремонт и
обслуживание
основных средств
и нематериальных
активов
2.6  Коммунальные
расходы
2.7  Командировочные
расходы, всего
2.7.1 в пределах
установленных
норм
2.7.2 сверх норм
2.8  Расходы по
погрузке,
транспортировке
и хранению
2.9  Расходы на
рекламу и
маркетинг
2.10 Расходы
по аренде
2.11 Расходы на
социальную сферу
2.12 Прочие расходы
3   Расходы в виде
вознаграждения,
всего
3.1  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам банков
3.2  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам
поставщиков
3.3  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по аренде
3.4  Прочие расходы*
____________________________________________________________________
Приложение 35
Перечень инвестиционных проектов
ЗАО "Кедентранссервис" планируемых к реализации
(наименование НК)
в 2004-2006 годах
форма 5-НК
____________________________________________________________________
N !   Наименование     !  Период    !Общая    ! Источники
п/п!     проекта        ! реализации !стоимость! финансирования
!                    !            !тыс.тенге!
-------------------------------------------------------------------
Намечено приобретение
следующей техники:
1  Краны для переработки
20-40 футовых
контейнеров фирмы
"Балт-кран" - 5шт.    2004-2005гг.  206000   заемные средства
2  Седельные тягачи
для перевозки 20-40
футовых контейнеров
фирмы "МАЗ" - 14шт.   2004-2006гг.   99000   заемные средства
3  Полуприцепы
20-тонные - 9шт.      2004-2006гг.   10000   заемные средства
4  Погрузчики
фронтальные
ВП-0,5 - 2шт.         2003-2004гг.   12000   заемные средства
5  Другой техники -
на сумму              2003-2005гг.    9000   заемные средства
ИТОГО                               336000
___________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________
N !             финансирование по годам:
п/п!
-------------------------------------------------------------------
! освоено на ! 2004 год  ! 2005 год  ! 2006 год  ! остаток
! 01.01.04 г.! (прогноз) ! (прогноз) ! (прогноз) ! на 01.01.07 г.
-------------------------------------------------------------------
1    103000       103000
2       -          33000      33000       33000
3                   3300       3300        3400          -
4                   6000       6000          -           -
5                   3000       3000        3000          -
-------------------------------------------------------------------
Итого 103000       148300      45300       39400          0
___________________________________________________________________
Приложение 36
Прогноз важнейших показателей развития
на 2004-2006 годы
ОАО "Казтранссервис"
(наименование юридического лица)
Форма 1 НК
___________________________________________________________________
N  | Показатели   |Един.    |  2002 г.**  |  2003 г.   |2003 г. в %
п/п |              |измер.   |  отчет      |  оценка    |к 2002 г.
____________________________________________________________________
А  |      Б       |    1    |     2       |     3      |     4
____________________________________________________________________

1.    Шығарылған өнім     саны/    76752    44406   57,9    44224
(жұмыс, қызмет      құны
көрсету) көлемі,
барлығы:
1.1    оның iшiнде         "
түрлерi бойынша
2.    Экспорт барлығы:     "       24662    19589   79,4    18800
2.1    оның iшiнде, ТМД    "       21358        0    0,0        0
елдерi
2.2     алыс шетелдер      "        3304        0    0,0        0
2.3    өнiм түрлерi        "       14489        0    0,0        0
бойынша:
3.    Импорт барлығы:              23321     8911   38,2     9111
3.1    оның iшiнде, ТМД    "       16584        0    0,0        0
елдерi
3.2     алыс шетел         "        6739        0    0,0        0
3.3    өнiм түрлерi        "        3935        0    0,0        0
бойынша:
4.    Қаржыландырудың     мың.      8247   141841 1719,9   357720
барлық көздерiнiң   теңге
есебiнен негізгі
капиталға инвести.
ция
4.1   заемдық қаражат      "           0    34841    0,0   278720
есебiнен
4.1.1  оның iшiнде, мем.   "           0        0    0,0        0
лекеттік бюджет
қаражаты
4.2   өз қаражаты          "        8247   107000 1297,4    79000
есебiнен
5.    Табыстар, барлығы    "      744391   670394   90,1   713328
6.    шығыстар, барлығы    "      750465   630212   84,0   676031
7.    Негiзгi қызметтен    "      702209   656284   93,5   674504
табыс
8.    Өткiзілген дайын     "      554869   432479   77,9   491905
өнiмнiң (тауарлар.
дың, жұмыстардың,
қызмет көрсетулер.
дiң) өзiндiк құны:
9.    Жалпы жиынтық табыс  "      147340   223805  151,9   182599
10.   Кезеңнiң шығыстары,  "      171022   163940   95,9   164000
барлығы
10.1   жалпы және әкiмші.  "      171022   163940   95,9   164000
лiк шығыстары
10.2   дайын өнiмдi        "           0        0      0        0
(товарларды, жұмыс.
тарды, қызмет көр.
сетулердi)
10.3   сыйақы түрiндегi    "           0        0      0        0
шығыстар
11.   Салық салынатын      "       -6074    59975           37298
табыс
12.   Корпорациялық табыс  "           0    19793           15985
салығы
13.   Таза табыс (залал)   "       -6074    40182           37298
14.   Дивидендтер,         "           0        0               0
барлығы
14.1   оның iшiнде, ак.   мың          0        0               0
циялардың мемле.   теңге
кеттiк пакетiне
15.   Пайдадан аударымдар  %
нормативтерi*
16.   Қызметтің рента.     "
бельділiгi
17.   Материалдық емес    мың      84105    67201   79,9    42304
активтер мен не.    теңге
гізгі қаражатқа
шығыстар
18.   Компания қызметкер. адам       491      560  114,1      577
лерiнiң саны,
барлығы
18.1  Орталық аппарат      "         102      164  160,8      170
қызметкерлерiнiң
саны
19.   Жалақы қоры         мың     144865   176885  122,1   177362
теңге
20.   Компания бойынша     "       23496    26322  112,0    25615
тұтастай алғанда
орташа айлық жалақы
20.1   оның iшiнде,       теңге    32424    38184  117,8    36930
орталық аппарат
қызметкерлерi
21.   Өнiмнiң (жұмыстың,  бірлік
қызмет көрсетудің)  үшін
бiрлігіне тарифтер
21.1   бұрынғы кезеңге      %
тарифтердің (баға.
лардың) өзгеруі
22.   Кредиторлық берешек мың    1240221  1100000   88,7   900000
теңге
23.   Дебиторлық берешек   "      806093   680000   84,4   450000
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________
Р/с N| 2005ж. | 2006 ж. | 2006 ж.|2006 ж.
|        |         |    %   | %
| болжам | болжам  | 2002 ж.|2003 ж.
__________________________________________
А       6         7        8        9
__________________________________________
1.      44284      45977     59,9   103,5
1.1
2.      18139      19046     77,2    97,2
2.1         0          0      0,0     0,0
2.2         0          0      0,0     0,0
2.3         0          0      0,0     0,0
3.       9302       9767     41,9   109,6
3.1         0          0      0,0     0,0
3.2         0          0      0,0     0,0
3.3         0          0      0,0     0,0
4.     204800     180820   2192,6   127,5
4.1    101500      35000        0       0
4.1.1       0          0        0       0
4.2    103300     145820   1768,2   136,3
5.     928604     975893    131,1   145,6
6.     867084     873226    116,4   138,6
7.     889780     937069    133,4   142,8
8.     672578     661086    119,1   152,9
9.     226202     284983    193,4   127,3
10.    164000     164000     95,9   100,0
10.1   164000     164000     95,9   100,0
10.2        0          0
10.3        0          0
11.     61520     102667
12.     26366      44000
13.     61520     102667
14.         0          0
14.1        0          0
15.
16.
17.     42304      45365     53,9    67,5
18.       577        577    117,5   103,0
18.1      170        170    166,7   103,7
19.    177362     183794    126,9   103,9
20.     25616      25616    109,0    97,3
20.1    36930      36930    113,9    96,7
21.
21.1
22.    810000     720000     58,1    65,5
23.    420000     360000     44,7    52,9
__________________________________________
* - РМК үшін

1.   Объем
произведенной
продукции
(работ, услуг)-
всего:         к-во/стоим.  76752         44406       57,9
1.1  в том числе
по видам            "
2.  Экспорт всего:      "       24662         19589       79,4
2.1  в т.ч.
в страны СНГ        "       21358             0        0,0
2.2  дальнее
зарубежье           "        3304             0        0,0
2.3  по видам
продукции:
дом. вещи           "       14489             0        0,0
3.  Импорт всего:       "       23321          8911       38,2
3.1  в т.ч.
страны СНГ          "       16584             0        0,0
3.2  дальнее
зарубежье           "        6739             0        0,0
3.3  по видам
продукции:
дом. вещи           "        3935             0        0,0
4.  Инвестиции
в основной
капитал за
счет всех
источников
финансирования-
всего:         тыс.тенге     8247        141841     1719,9
4.1  за счет
заемных
средств             "           0         34841        0,0
4.1.1 в т.ч.
средств
государствен-
ного бюджета       "           0             0        0,0
4.2  за счет
собственных
средств             "        8247        107000     1297,4
5.  Доходы, всего       "      744391        670394       90,1
6.  Расходы, всего      "      750465        630212       84,0
7.  Доход от
основной
деятельности        "      702209        656284       93,5
8.  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг):             "      554869        432479       77,9
9.  Валовый доход       "      147340        223805      151,9
10.  Расходы периода,
всего               "      171022        163940       95,9
10.1 общие и
административные
расходы             "      171022        163940       95,9
10.2 расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)              "           0             0          0
10.3 расходы в виде
вознаграждения      "           0             0          0
11.  Налогооблагаемый
доход               "       -6074         59975
12.  Корпоративный
подоходный налог    "           0         19793
13.  Чистый доход
(убыток)            "       -6074         40182
14.  Дивиденды, всего    "           0             0
14.1 в т. ч. на
государственный
пакет акций      тыс.тенге      0             0
15.  Нормативы
отчислений
от прибыли*         %
16.  Рентабельность
деятельности        "
17.  Расходы на
амортизацию
нематериальных
активов и
основных
средств          тыс. тенге   84105       67201      79,9
18.  Численность
работников
компании, всего     чел.        491         560     114,1
18.1 Численность
сотрудников
центрального
аппарата             "          102         164     160,8
19   Фонд заработной
платы            тыс.тенге   144865      176885     122,1
20   Среднемесячная
заработная
плата работ-
ников, в целом
по компании          "        23496       26322     112,0
20.1 в том числе
работников
центрального
аппарата           тенге      32424       38184     117,8
21   Тарифы (цены)
на единицу         тенге
продукции            за
(работ, услуг)    единицу
21.1 изменение
тарифов (цен)
к предыдущему
периоду              %
22   Кредиторская
задолженность    тыс.тенге  1240221     1100000      88,7
23   Дебиторская
задолженность        "       806093      680000      84,4
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
N  |   Показатели  |2004 г. | 2005 г. | 2006 г. | 2006 г.| 2006 г.
п/п |               |прогноз | прогноз | прогноз | в % к  | в % к
|               |        |         |         |2002 г. | 2003 г.
____________________________________________________________________
А  |      Б        |   5    |    6    |    7    |    8   |    9
--------------------------------------------------------------------
1.   Объем
произведенной
продукции
(работ, услуг)-
всего:           44224     44284     45977     59,9     103,5
1.1  в том числе
по видам
2.  Экспорт всего:   18800     18139     19046     77,2      97,2
2.1  в т.ч.
в страны СНГ         0         0         0      0,0       0,0
2.2  дальнее
зарубежье            0         0         0      0,0       0,0
2.3  по видам
продукции:
дом вещи             0         0         0      0,0       0,0
3.  Импорт всего:     9111      9302      9767     41,9     109,6
3.1  в т.ч.
страны СНГ           0         0         0      0,0       0,0
3.2  дальнее
зарубежье            0         0         0      0,0       0,0
3.3  по видам
продукции:
дом.вещи             0         0         0      0,0       0,0
4.  Инвестиции
в основной
капитал за
счет всех
источников
финансирования-
всего:           357720   204800    180820   2192,6     127,5
4.1  за счет
заемных
средств          247220   101500     35000      0           0
4.1.1 в т.ч.
средств
государствен-
ного бюджета         0         0         0      0          0
4.2  за счет
собственных
средств          110500    103300    145820  1768,2     136,3
5.  Доходы, всего    713328    928604    975893   131,1     145,6
6.  Расходы, всего   645057    867084    873226   116,4     138,6
7.  Доход от
основной
деятельности     674504    889780    937069   133,4     142,8
8.  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг):           443291   672578    661086   119,1     152,9
9.  Валовый доход     231213   226202    284983   193,4     127,3
10.  Расходы периода,
всего             164000   164000    164000    95,9     100,0
10.1 общие и
административные
расходы           164000   164000    164000    95,9     100,0
10.2 расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)                 0        0         0
10.3 расходы в виде
вознаграждения         0        0         0
11.  Налогооблагаемый
доход             101897    87886    146667             244,5
12.  Корпоративный
подоходный налог   33626    26366     44000             222,3
13.  Чистый доход
(убыток)           68271    61520    102667             255,5
14.  Дивиденды, всего       0        0         0
14.1 в т. ч. на
государственный
пакет акций            0        0         0
15.  Нормативы
отчислений
от прибыли*
16.  Рентабельность
деятельности
17.  Расходы на
амортизацию
нематериальных
активов и
основных
средств            42304    42304     45365    53,9     67,5
18.  Численность
работников
компании, всего      577      577       577   117,5    103,0
18.1 Численность
сотрудников
центрального
аппарата             170      170       170   166,7    103,7
19   Фонд заработной
платы             177362   177362    183794   126,9    103,9
20   Среднемесячная
заработная
плата работ-
ников, в целом
по компании        25615    25616     25616   109,0     97,3
20.1 в том числе
работников
центрального
аппарата           36930    36930     36930   113,9     96,7
21   Тарифы (цены)
на единицу
продукции
(работ, услуг)
21.1 изменение
тарифов (цен)
к предыдущему
периоду
22   Кредиторская
задолженность     900000   810000    720000    58,1    65,5
23   Дебиторская
задолженность     450000   420000    360000    44,7    52,9
____________________________________________________________________
* - для РГП

** - за 2002 год (5 мес. ДГП "КТС" РГП "КТЖ" + 7 мес. ОАО
"КТС" ЗАО "НК" КТЖ")
37-қосымша
2004 жылға арналған табыстар мен шығындар болжамы
ААҚ "Қазақкөліксервис"
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
2 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________
Р/с | Көрсеткіштер атауы  | 2002 ж. | 2003 ж. | 2004 ж. (болжам)
N  |                     |  есеп   |  есеп   |____________________
|                     |         |         | 1 тоқсан | 1 жарты|
|                     |         |         |          | жылдық |
___________________________________________________________________
А           Б                 1        2           3        4
___________________________________________________________________
1    Негізгі қызметтен       702209    656284     131126   262252
табыс
2    Өткізілген дайын        554869    432479     85483    170952
өнiмнің (тауарлар.
дың, жұмыстардың,
қызмет көрсетулер.
дiң) өзіндік құны
3    Жиынтық табыс           147340    223805     45643     91300
(1 жол-2 жол)
4    Кезең шығыстары,        171022    163940     41619     82252
оның iшiнде
4.1. жалпы және әкiмшілiк    171022    163940     41619     82252
шығыстары
4.2. дайын өнiмді (тауар.         0         0         0         0
ларды, қызмет көрсе.
тулердi) өткiзу
бойынша шығыстар
4.3. сыйақы түрiндегi             0         0         0         0
шығыстар
5    Негiзгі қызметтен       -23682     59865      4024      9048
табыс (залал)
(3 жол-4 жол)
6    Негiзгi емес қызмет.     17608       110      8671     17342
тен табыс (залал)
7    Салық салуға дейін       -6074     59975     12695     26390
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(5 жол +(-) 6 жол)
8    Корпорациялық                0     19793      3809      7917
табыс салығы
9    Салық салудан кейін      -6074     40182      8886     18473
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(7 жол-8 жол)
10   Төтенше жағдайлардан
және операцияларды
тоқтатудан табыстар
11   Таза табыс (залал)       -6074     40182      8886     18473
(9 жол +(-) 10 жол)
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________

** - за 2002 год (5 мес. ДГП "КТС" РГП "КТЖ"+7 мес. ОАО "КТС" ЗАО "НК "КТЖ")
Приложение 37
Прогноз доходов и расходов на 2004 год
ОАО "Казтранссервис"
(наименование юридического лица)
форма 2 НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________
N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |         |          |1 квартал | 1 полугодие
____________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
1  Доход от основной    702209    656284    131126     262252
деятельности
2  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ
услуг)               554869    432479     85483     170952
3  Валовой доход
(стр.1-стр.2)        147340    223805     45643      91300
4  Расходы периода,
в том числе          171022    163940     41619      82252
4.1. общие и
административные
расходы             171022    163940     41619      82252
4.2. расходы по
реализации
готовой продукции        0         0         0          0
(товаров, работ,
услуг)
4.3. расходы в виде           0         0         0          0
вознаграждения
5   Доход (убыток)
от основной
деятельности
(стр.3 - стр.4)     -23682     59865      4024       9048
6   Доход (убыток)
от неосновной
деятельности         17608       110      8671      17342
7   Доход (убыток)
от обычной
деятельности до
налогообложения
(стр.5 +(-)стр.6)    -6074     59975     12695      26390
8   Корпоративный
подоходный налог         0     19793      3809       7917
9   Доход (убыток)
от обычной
деятельности после
налогообложения
(стр.7-стр.8)       -6074      40182      8886      18473
10   Доходы (убытки)
от чрезвычайных
ситуаций и
прекращенных
операций
11   Чистый доход
(убыток) (стр.9+
(-) стр.10)         -6074     40182       8886      18473
__________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________

Р/с | 2004 ж. (болжам) | 2003 ж.| 2004 ж.
N  |__________________|   %    |   %
|  9 ай   |   жыл  | 2002 ж.| 2003 ж.
|         |        |        |
__________________________________________
А      5           6       7        8
__________________________________________
1       393378   674504    93,5    102,8
2       256435   491905    77,9    113,7
3       136943   182599   151,9     81,6
4       122971   164000    95,9    100,0
4.1.    122971   164000    95,9    100,0
4.2.         0        0     0,0      0,0

N  | 2004 г. (прогноз) | 2003 г.| 2004 г.
п/п |___________________| в % к  | в % к
| 9 месяцев|  год   | 2002 г.| 2003 г.
|          |        |        |
__________________________________________
А  |    5     |    6   |    7   |   8
__________________________________________
1     393378    674504     93,5     102,8
2     256435    443291     77,9     102,5
3     136942    231213    151,9     103,3
4     122971    164000     95,9     100,0
4.1.  122971    164000     95,6     100,0
4.2.       0         0      0,0       0,0

4.3.         0        0     0,0      0,0
5        13972    18599  -252,8     31,1
6        26013    34684     0,6  31530,9
7        39985    53283             88,8
8        11996    15985             80,8
9        27989    37298             92,8
10
11       27989    37298  -661,5     92,8
__________________________________________
38-қосымша
2004 жылы ақша ағымдары қозғалысының болжамы
ААҚ "Қазақкөліксервис"
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
3 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________

4.3.       0         0      0,0       0,0
5      13972     67213   -252,8     112,3
6      26013     34684      0,6   31530,9
7      39985    101897              169,9
8      11996     33626              169,9
9      27989     68271              169,9
10
11     27989     68271   -661,5     169,9
__________________________________________
Приложение 38
Прогноз движения денежных потоков в 2004 году
ОАО "Казтранссервис"
(наименование юридического лица)
форма 3 НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________

Р/с  |  Көрсеткіштер атауы   |2002 ж. | 2003 ж. |  2004 ж. (болжам)
N   |                       |  есеп  |         |__________________
|                       |        | бағалау |1-тоқсан|1 жарты
|                       |        |         |        | жылдық
___________________________________________________________________
А               Б               1        2         3       4
___________________________________________________________________
І.     Операциялық қызметтен
ақша қозғалысы
I.1    Ақшаның түсуі:          4687732   5669846  1294697   2589394
1.1     дайын өнiмді (тауар.    632782   1154692   223434   446868
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткiзуден табыс
1.2     алынған аванстар       2194542   2240922   554433  1108866
1.3     сыйақы                    3960      1438      675     1350
1.4     дивидендтер                                              0
1.5     роялти                                                   0
1.6     өзге де түсімдер       1856448   2272794   516155  1032310
І.2    Ақшаның кетуі:          4623395   5738018  1295177  2590354
2.1     жеткiзушілер мен        151697    108106    32476    64952
мердiгерлердiң
шоттары бойынша
2.2     берілген аванстар      2057235    154408   276456   552912
2.3     жалақы бойынша          121468    129686    31394    62788
2.4     әлеуметтік сақтан.       15064     16464     3941     7882
дыру және зейнета.
қымен қамтамасыз ету
қорына
2.5     салықтар бойынша        118056    165066    35390    70780
2.6     сыйақылар төлеу                            915520  1831040
2.7     өзге де төлемдер       2159875   5164288                 0
І.3.   операциялық қызмет        64337    -68172     -480     -960
нәтижесінде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
ІІ.    Инвестициялық қызмет.
тен ақша қозғалысы
IІ.1.  Ақшаның түсуі:                0         0    69680   139360
1.1     материалдық емес                                         0
активтердiң кетуiнен
табыс
1.2     негізгi құралдардың                                      0
кетуiнен табыс
1.3     басқа да ұзақ                                            0
мерзiмдi активтердiң
кетуiнен табыс
1.4     қаржы инвестицияла.                                      0
рының кетуiнен табыс
1.5     басқа заңды тұлға.                          69680   139360
ларға берілген заем.
дарды алудан табыс
1.6     өзге де түсiмдер                                         0
ІІ.2.  Ақшаның кетуі:            19510     21014     5066    10132
2.1     материалдық емес ак.       303       684      124      248
тивтердi сатып алу
2.2     негізгі құралдарды       19207     20330     4942     9884
сатып алу
2.3     басқа да ұзақ мер.                                       0
зiмдi активтердi
сатып aлу
2.4     қаржы инвестицияларын                                    0
сатып алу
2.5     басқа да заңды тұлға.                                    0
ларға заемдар беру

N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |         |          |1 квартал | 1 полугодие
____________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
I  Движение денег
от операционной
деятельности
I.1 Поступление денег: 4687732     5669846     1294697     2589394
1.1 доход от реали-
зации готовой
продукции (товаров,
работ, услуг)       632782     1154692      223434      446868
1.2 авансы полученные  2194542     2240922      554433     1108866
1.3 вознаграждения        3960        1438         675        1350
1.4 дивиденды                                                    0
1.5 роялти                                                       0
1.6 прочие поступления 1856448     2272794      516155     1032310
I.2. Выбытие денег:    4623395     5738018     1295177     2590354
2.1 по счетам
поставщиков и
подрядчиков         151697      108106       32476       64952
2.2 авансы выданные    2057235      154408      276456      552912
2.3 по заработной
плате               121468      129686       31394       62788
2.4 в фонды
социального
страхования
и пенсионного
обеспечения          15064      16464         3941        7882
2.5 по налогам          118056     165066        35390       70780
2.6 выплата
вознаграждений                              915520     1831040
2.7 прочие выплаты     2159875    5164288                        0
I.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в
результате
операционной
деятельности        64337     -68172         -480        -960
II.  Движение денег
от инвестиционной
деятельности
II.1. Поступление
денег:                 0          0        61805      123610
1.1  доход от выбытия
нематериальных
активов                                                     0
1.2  доход от выбытия
основных средств                                            0
1.3  доход от выбытия
других долго-
срочных активов                                             0
1.4  доход от выбытия
финансовых
инвестиций                                                  0
1.5  доход от получения
займов, предостав-
ленных другим
юридическим лицам                          61805       123610
1.6  прочие поступления                                          0
II.2. Выбытие денег:       19510    21014        5066        10132
2.1  приобретение
нематериальных
активов                 303      684         124          248
2.2  приобретение
основных средств      19207    20330        4942         9884
2.3  приобретение
других долго-
срочных активов                                             0
2.4  приобретение
финансовых
инвестиций                                                  0
2.5  предоставление
займов другим
юридическим лицам                                           0

2.6     өзге де төлемдер                                         0
ІІ.3.  Инвестициялық қызмет     -19510    -21014    64614   129228
нәтижесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
III.   Қаржы қызметiнен ақша
қаражатының қозғалысы
IІІ.1. Ақшаның түсуi:                0         0        0        0
1.1     акциялар мен басқа да                                    0
бағалы қағаздарды
шығарудан
1.2     банк заемдарын алу                                       0
1.3     өзге де түсiмдер                                         0
ІІІ.2. Ақшаның кетуі:             8059         0    14944    29888
2.1     банк заемдарын өтеу                         13936    27872
2.2     өз акцияларын сатып       1000                125      250
алу
2.3     дивидендтерді төлеу                                      0
2.4     өзге де төлемдер          7059                883     1766
III.3. Қаржы қызметiнiң нәти.    -8059         0   -14944   -29888
жесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
БАРЛЫҒЫ: Ақшаның          36768    -89186    49190    98380
ұлғаюы (+)/ азаюы (-)
Кезең басына ақша        141000    177768    88582   137772
Кезең соңына ақша        177768     88582   137772   236152
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
Р/с  |  Көрсеткіштер атауы   |  2004 ж. (болжам)|2003 ж.|2004 ж.
N   |                       |__________________|  %    |  %
|                       |  9 ай  |   жыл   |2002 ж.|2003 ж.
|                       |        |         |       |
___________________________________________________________________
А               Б               5        6        7       8
___________________________________________________________________
І.     Операциялық қызметтен
ақша қозғалысы
I.1    Ақшаның түсуі:          3884091   5178788    121      91
1.1     дайын өнiмді (тауар.    670302    893736    182      77
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткiзуден табыс
1.2     алынған аванстар       1663299   2217732    102      99
1.3     сыйақы                    2025      2700     36     188
1.4     дивидендтер                  0
1.5     роялти                       0
1.6     өзге де түсімдер       1548465   2064620    122      91
І.2    Ақшаның кетуі:          3885531   5180708    124      90
2.1     жеткiзушілер мен         97428    129904     71     120
мердiгерлердiң
шоттары бойынша
2.2     берілген аванстар       829368   1105824      8     716
2.3     жалақы бойынша           94182    125576    107      97
2.4     әлеуметтік сақтан.       11823     15764    109      96
дыру және зейнета.
қымен қамтамасыз ету
қорына
2.5     салықтар бойынша        106170    141560    140      86
2.6     сыйақылар төлеу        2746560   3662080
2.7     өзге де төлемдер             0         0    239       0
І.3.   операциялық қызмет        -1440     -1920   -106       3
нәтижесінде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
ІІ.    Инвестициялық қызмет.
тен ақша қозғалысы
IІ.1.  Ақшаның түсуі:           209040    278720
1.1     материалдық емес             0         0
активтердiң кетуiнен
табыс
1.2     негізгi құралдардың          0         0
кетуiнен табыс
1.3     басқа да ұзақ                0         0
мерзiмдi активтердiң
кетуiнен табыс
1.4     қаржы инвестицияла.          0         0
рының кетуiнен табыс
1.5     басқа заңды тұлға.      209040    278720
ларға берілген заем.
дарды алудан табыс

2.6  прочие выплаты                                              0
II.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
инвестиционной
деятельности        -19510   -21014       56739       113478
III. Движение денежных
средств от
финансовой
деятельности
III.1 Поступление
денег:                   0        0           0            0
1.1  от выпуска акций
и других ценных
бумаг                                                       0
1.2  получение
банковских займов                                           0
1.3  прочие
поступления                                                 0
III.2 Выбытие денег         8059         0      14944        29888
2.1  погашение
банковских займов                          13936        27872
2.2  приобретение
собственных акций      1000                  125          250
2.3  выплата дивидендов                                          0
2.4  прочие выплаты         7059                  883         1766
III.3 Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
финансовой
деятельности         -8059         0     -14944       -29888
ИТОГО: Увеличение
(+)/уменьшение(-)
денег                36768    -89186      41315        82630
Деньги на начало
периода             141000    177768      88582       129897
Деньги на конец
периода             177768     88582     129897       212527
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
N |   Наименование   |   2004 г. (прогноз)  ! 2003 г.  ! 2004 г.
п/п|    показателей   |______________________! в % к    ! в % к
|                  | 9 месяцев |   год    ! 2002 г.  ! 2003 г.
____________________________________________________________________
А |          Б       |     5     |    6     |    7     |    8
____________________________________________________________________
I  Движение денег
от операционной
деятельности
I.1 Поступление денег:   3884091    5178788      121,0       91,3
1.1 доход от реали-
зации готовой
продукции (товаров,
работ, услуг)         670302     893736      182,5       77,4
1.2 авансы полученные    1663299    2217732      102,1       99,0
1.3 вознаграждения          2025       2700       36,3      187,8
1.4 дивиденды                  0
1.5 роялти                     0
1.6 прочие поступления   1548465    2064620      122,4       90,8
I.2. Выбытие денег:      3885531    5180708      124,1       90,3
2.1 по счетам
поставщиков и
подрядчиков            97428     129904       71,3      120,2
2.2 авансы выданные       829368    1105824        7,5      716,2
2.3 по заработной
плате                  94182     125576      106,8       96,8
2.4 в фонды
социального
страхования
и пенсионного
обеспечения            11823      15764      109,3       95,7
2.5 по налогам            106170     141560      139,8       85,8
2.6 выплата
вознаграждений       2746560    3662080
2.7 прочие выплаты             0          0      239,1        0,0
I.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в
результате
операционной
деятельности          -1440      -1920     -106,0        2,8
II.  Движение денег
от инвестиционной
деятельности
II.1. Поступление
денег:              185415     247220
1.1  доход от выбытия
нематериальных
активов                   0          0
1.2  доход от выбытия
основных средств          0          0
1.3  доход от выбытия
других долго-
срочных активов           0          0
1.4  доход от выбытия
финансовых
инвестиций                0          0
1.5  доход от получения
займов, предостав-
ленных другим
юридическим лицам    185415     247220

1.6     өзге де түсiмдер             0         0
ІІ.2.  Ақшаның кетуі:            15198     20264    108      96
2.1     материалдық емес ак.       372       496    226      73
тивтердi сатып алу
2.2     негізгі құралдарды       14826     19768    106      97
сатып алу
2.3     басқа да ұзақ мер.           0         0
зiмдi активтердi
сатып aлу
2.4     қаржы инвестицияларын        0         0
сатып алу
2.5     басқа да заңды тұлға.        0         0
ларға заемдар беру
2.6     өзге де төлемдер             0         0
ІІ.3.  Инвестициялық қызмет     193842    258456    108   -1230
нәтижесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
III.   Қаржы қызметiнен ақша
қаражатының қозғалысы
IІІ.1. Ақшаның түсуi:                0         0
1.1     акциялар мен басқа да        0         0
бағалы қағаздарды
шығарудан
1.2     банк заемдарын алу           0         0
1.3     өзге де түсiмдер             0         0
ІІІ.2. Ақшаның кетуі:            44832     59776
2.1     банк заемдарын өтеу      41808     55744
2.2     өз акцияларын сатып        375       500
алу
2.3     дивидендтерді төлеу          0         0
2.4     өзге де төлемдер          2649      3532      0
III.3. Қаржы қызметiнiң нәти.   -44832    -59776
жесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
БАРЛЫҒЫ: Ақшаның         147570    196760   -243    -221
ұлғаюы (+)/ азаюы (-)
Кезең басына ақша        236152     88582
Кезең соңына ақша        383722    285342
___________________________________________________________________
39-қосымша
2004 жылға арналған шығыстар болжамы
ААҚ "Қазақкөліксервис"
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
4 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________
Р/с | Көрсеткіштер атауы    |2002 ж. | 2003 ж. |  2004 ж. (болжам)
N  |                       |  есеп  |         |__________________
|                       |        | бағалау |1-тоқсан|1 жарты
|                       |        |         |        |жылдық
___________________________________________________________________
А                Б              1        2         3        4
___________________________________________________________________
Барлығы                  171022      163940   41619    82252
1     Жалпы және әкiмшiлiк     171022      163940   41619    82252
шығыстары, барлығы
1.1   Материалдар                4514        499      171      342
1.2   Қызметкерлердiң           60833      76239    19215    38430
еңбегіне ақытөлеу
1.3   Еңбекақыдан аударымдар    11851      14988     3834     7667
1.4   Негізгi құралдар мен       3890       3319      955     1910
материалдық емес
активтердің тозуы
1.5   Негiзгі құралдар мен        824       1647      414      828
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6   Коммуналдық шығыстар        922        882      281      563
1.7   Іссапар шығыстары,        10493       5612     1403     2806
барлығы
1.7.1 белгiленген норма         10493       5612     1403     2806
шеңберiнде

1.6  прочие поступления        0          0
II.2. Выбытие денег:       15198      20264      107,7     96,4
2.1  приобретение
нематериальных
активов                 372        496      225,7     72,5
2.2  приобретение
основных средств      14826      19768      105,8     97,2
2.3  приобретение
других долго-
срочных активов           0          0
2.4  приобретение
финансовых
инвестиций                0          0
2.5  предоставление
займов другим
юридическим лицам         0          0
2.6  прочие выплаты            0          0
II.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
инвестиционной
деятельности        170217     226956      107,7   -1080,0
III. Движение денежных
средств от
финансовой
деятельности
III.1 Поступление
денег:                   0          0
1.1  от выпуска акций
и других ценных
бумаг                     0          0
1.2  получение
банковских займов         0          0
1.3  прочие
поступления               0          0
III.2 Выбытие денег        44832      59776
2.1  погашение
банковских займов     41808      55744
2.2  приобретение
собственных акций       375        500
2.3  выплата дивидендов        0          0
2.4  прочие выплаты         2649       3532        0,0
III.3 Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
финансовой
деятельности        -44832     -59776
ИТОГО: Увеличение
(+)/уменьшение(-)
денег               123945     165260     -242,6   -185,3
Деньги на начало
периода             212527      88582
Деньги на конец
периода             336472     253842
___________________________________________________________________
Приложение 39
Прогноз расходов на 2004 год
ОАО "Казтранссервис"
(наименование юридического лица)
форма 4 НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________
N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |         |          |1 квартал | 1 полугодие
____________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
Вceгo                171022     163940     41619     82252
1  Общие и администра-
тивные расходы,
всего                171022     163940     41619     82252
1.1 Материалы              4514        499       171       342
1.2 Оплата труда
работников            60833      76239     19215     38430
1.3 Отчисления
от оплаты труда       11851      14988      3834      7667
1.4 Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов                3890       3319       955      1910
1.5 Обслуживание и
ремонт основных
средств и
нематериальных
активов                 824       1647       414       828
1.6 Коммунальные
расходы                 922        882       281       563
1.7 Командировочные
расходы, всего        10493       5612      1403      2806
1.7.1 в пределах
установленных
норм                10416       5612      1403      2806

1.7.2 нормадан тыс                 77          0        0        0
1.8   Өкiлдiк шығыстар            664        564      141      282
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.     1722       2125      430      875
тiлігiн арттыруға
шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн           0          0        0        0
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша          23435      20800     5830    10820
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана       1723       1154      398      797
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi          14230      12861     3880     7760
1.14  Күзет шығыстары            3862       3180        0        0
1.15  Консультациялық (ауди.     8860       5096      425      850
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер
1.16  Банктiк қызмет             4372      3532      1292     2584
көрсетулер
1.17  Сақтандыруға шығыстар         0          0        0        0
1.18  Сот шығасысы               1048          0        0        0
1.19  Шарт ережелерiн бұз.       1478          0        0        0
ғаны үшiн айыппұлдар,
өсiмдер және тұрақ.
сыздық айыптары
1.20  Табыстарды жасырғаны         11          0        0        0
(кемiткенi) үшiн айып.
пұлдар мен өсiмдер
1.21  Талан-таражы залалдары,      31          0        0        0
нормативтен тыс ысы.
раптар, бүлiну, ТМҚ
жетiспеушiлiктерi
1.22  Жалға алу бойынша          1918       2143      614     1227
шығыстар
1.23  Әлеуметтік салаға             0          0        0        0
шығыстар
1.24  Күмәндi талаптар              0          0        0        0
бойынша резервтер құру
жөнiндегі шығыстар
1.25  Мерекелiк, мәдени-          445        504      161      161
бұқаралық және спорт.
тық іс-шараларды
өткiзуге
1.26  Қайырымдылық көмегі         350          0        0        0
1.27  Өзге де шығыстар          13546       8795     2175     4350
2     Дайын өнiмдi (тауар.
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткізу бойынша
шығыстар, барлығы
2.1   Материалдар
2.2   Қызметкерлердің
еңбекақысы
2.3   Еңбекақыдан аударымдар
2.4   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтердің тозуы
2.5   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтерді жөндеу
және қызмет көрсету
2.6   Коммуналдық шығыстар
2.7   Іссапар шығыстары,
барлығы
2.7.1 белгiленген норма
шеңберiнде
2.7.2 нормадан тыс
2.8   Тиеу, тасымалдау және
сақтау бойынша
шығыстар
2.9   Жарнамаға және марке.
тингке шығыстар
2.10  Жалға алу бойынша
шығыстар
2.11  Әлеуметтiк салаға
шығыстар
2.12  Өзге де шығыстар
3     Сыйақы түріндегі
шығыстар, барлығы
3.1   Банктердiң заемдары
негiзiндегі сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар
3.2   Жеткiзушілердiң
заемдары негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар

1.7.2 сверх норм             77          0         0         0
1.8 Представительские
расходы                 664        564       141       282
1.9 Расходы на
повышение
квалификации
работников             1722       2125       430       875
1.10 Расходы на
содержание
Совета директоров        0          0         0         0
1.11 Расходы по
налогам              23435      20800      5830     10820
1.12 Канцелярские
и типографские
работы                1723       1154       398       797
1.13 Услуги связи         14230      12861      3880      7760
1.14 Расходы на охрану     3862       3180         0         0
1.15 Консультационные
(аудиторские) и
информационные
услуги                8860       5096       425       850
1.16 Банковские услуги     4372       3532      1292      2584
1.17 Расходы на
страхование              0          0         0         0
1.18 Судебные издержки     1048          0         0         0
1.19 Штрафы, пени
и неустойки за
нарушение условий
договора              1478          0         0         0
1.20 Штрафы и пени
за сокрытие
(занижение)
дохода                  11          0         0         0
1.21 Убытки от хищений,
сверхнормативные
потери, порча,
недостача ТМЗ           31          0         0         0
1.22 Расходы по аренде     1918       2143       614      1227
1.23 Расходы на
социальную сферу         0          0         0         0
1.24 Расходы по
созданию резервов
по сомнительным
требованиям              0          0         0         0
1.25 На проведение
праздничных,
культурно-массовых
и спортивных
мероприятий            445        504       161       161
1.26 Благотворительная
помощь                 350          0         0         0
1.27 Прочие расходы       13546       8795      2175      4350
2   Расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг), всего
2.1  Материалы
2.2  Оплата труда
работников
2.3  Отчисления
от оплаты труда
2.4  Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов
2.5  Ремонт и
обслуживание
основных средств
и нематериальных
активов
2.6  Коммунальные
расходы
2.7  Командировочные
расходы, всего
2.7.1 в пределах
установленных
норм
2.7.2 сверх норм
2.8  Расходы по
погрузке,
транспортировке
и хранению
2.9  Расходы на
рекламу и
маркетинг
2.10 Расходы
по аренде
2.11 Расходы на
социальную сферу
2.12 Прочие расходы
3   Расходы в виде
вознаграждения,
всего
3.1  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам
3.2  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам

3.3   Жалға алу негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.4   Өзге де шығыстар*
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
| Көрсеткіштер атауы    |  2004 ж. (болжам)|2003 ж.|2004 ж.
N  |                       |__________________|  %    |  %
|                       |  9 ай  |   жыл   | 2002ж.| 2003ж.
___________________________________________________________________
А                Б              5        6         7      8
___________________________________________________________________
Барлығы                   122971    164000    95,9    100,0
1     Жалпы және әкiмшiлiк      122971    164000    95,9    100,0
шығыстары, барлығы
1.1   Материалдар                  512       683    11,1    136,9
1.2   Қызметкерлердiң            57645     76860   125,3    100,8
еңбегіне ақытөлеу
1.3   Еңбекақыдан аударымдар     11501     15335   126,5    102,3
1.4   Негізгi құралдар мен        2865      3820    85,3    115,1
материалдық емес
активтердің тозуы
1.5   Негiзгі құралдар мен        1241      1655   199,9    100,5
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6   Коммуналдық шығыстар         843      1125    95,7    127,6
1.7   Іссапар шығыстары,          4209      5612    53,5    100,0
барлығы
1.7.1 белгiленген норма           4209      5612    53,5    100,0
шеңберiнде
1.7.2 нормадан тыс                   0         0     0,0      0,0
1.8   Өкiлдiк шығыстар             423       564    84,9    100,0
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.      1305      1750   123,4     82,4
тiлігiн арттыруға
шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн            0         0     0,0      0,0
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша           15810     20800    88,8    100,0
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана        1195      1594    67,0    138,1
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi           11640     15524    90,4    120,7
1.14  Күзет шығыстары                0         0    82,3      0,0
1.15  Консультациялық (ауди.      1275      1700    57,5     33,4
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер
1.16  Банктiк қызмет              3876      5168    80,8    146,3
көрсетулер
1.17  Сақтандыруға шығыстар          0         0     0,0      0,0
1.18  Сот шығасысы                   0         0     0,0      0,0
1.19  Шарт ережелерiн бұз.           0         0     0,0      0,0
ғаны үшiн айыппұлдар,
өсiмдер және тұрақ.
сыздық айыптары
1.20  Табыстарды жасырғаны           0         0     0,0      0,0
(кемiткенi) үшiн айып.
пұлдар мен өсiмдер
1.21  Талан-таражы залалдары,        0         0     0,0      0,0
нормативтен тыс ысы.
раптар, бүлiну, ТМҚ
жетiспеушiлiктерi

3.3  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по аренде
3.4  Прочие расходы*
___________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
N |   Наименование   |   2004 г. (прогноз)  ! 2003 г.  ! 2004 г.
п/п|    показателей   |______________________! в % к    ! в % к
|                  | 9 месяцев |   год    ! 2002 г.  ! 2003 г.
____________________________________________________________________
А |          Б       |     5     |    6     |    7     |    8
____________________________________________________________________
Вceгo                122971      164000       95,9     100,0
1  Общие и администра-
тивные расходы,
всего                122971      164000       95,9     100,0
1.1 Материалы               512         683       11,1     136,9
1.2 Оплата труда
работников            57645       76860      125,3     100,8
1.3 Отчисления
от оплаты труда       11501       15335      126,5     102,3
1.4 Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов                2865        3820       85,3     115,1
1.5 Обслуживание и
ремонт основных
средств и
нематериальных
активов                1241        1655      199,9     100,5
1.6 Коммунальные
расходы                 843        1125       95,7     127,6
1.7 Командировочные
расходы, всего         4209        5612       53,5     100,0
1.7.1 в пределах
установленных
норм                 4209        5612       53,9     100,0
1.7.2 сверх норм              0           0        0,0       0,0
1.8 Представительские
расходы                 423         564       84,9     100,0
1.9 Расходы на
повышение
квалификации
работников             1305        1750      123,4      82,4
1.10 Расходы на
содержание               0           0        0,0       0,0
Совета директоров
1.11 Расходы по
налогам              15810       20800       88,8     100,0
1.12 Канцелярские
и типографские
работы                1195        1594       67,0     138,1
1.13 Услуги связи         11640       15524       90,4     120,7
1.14 Расходы на охрану        0           0       82,3       0,0
1.15 Консультационные
(аудиторские) и
информационные
услуги                1275        1700       57,5      33,4
1.16 Банковские услуги     3876        5168       80,8     146,3
1.17 Расходы на
страхование              0           0        0,0       0,0
1.18 Судебные издержки        0           0        0,0       0,0
1.19 Штрафы, пени             0           0        0,0       0,0
и неустойки за
нарушение условий
договора
1.20 Штрафы и пени
за сокрытие
(занижение)
дохода                   0           0        0,0       0,0
1.21 Убытки от хищений,
сверхнормативные
потери, порча,
недостача ТМЗ            0           0        0,0       0,0

1.22  Жалға алу бойынша           1841      2454   111,7    114,5
шығыстар
1.23  Әлеуметтік салаға              0         0     0,0      0,0
шығыстар
1.24  Күмәндi талаптар               0         0     0,0      0,0
бойынша резервтер құру
жөнiндегі шығыстар
1.25  Мерекелiк, мәдени-           265       655   113,3    130,0
бұқаралық және спорт.
тық іс-шараларды
өткiзуге
1.26  Қайырымдылық көмегі            0         0     0,0      0,0
1.27  Өзге де шығыстар            6525      8701    64,9     98,9
2     Дайын өнiмдi (тауар.
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткізу бойынша
шығыстар, барлығы
2.1   Материалдар
2.2   Қызметкерлердің
еңбекақысы
2.3   Еңбекақыдан аударымдар
2.4   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтердің тозуы
2.5   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтерді жөндеу
және қызмет көрсету
2.6   Коммуналдық шығыстар
2.7   Іссапар шығыстары,
барлығы
2.7.1 белгiленген норма
шеңберiнде
2.7.2 нормадан тыс
2.8   Тиеу, тасымалдау және
сақтау бойынша
шығыстар
2.9   Жарнамаға және марке.
тингке шығыстар
2.10  Жалға алу бойынша
шығыстар
2.11  Әлеуметтiк салаға
шығыстар
2.12  Өзге де шығыстар
3     Сыйақы түріндегі
шығыстар, барлығы
3.1   Банктердiң заемдары
негiзiндегі сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар
3.2   Жеткiзушілердiң
заемдары негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.3   Жалға алу негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.4   Өзге де шығыстар*
___________________________________________________________________
* - жиынтық шығыстардан 10%-асып кеткен кезінде негіздеу қажет
40-қосымша
"Қазақкөліксервис" ААҚ 2004-2006 жылдары Іске
асыруға жоспарланған инвестициялық жобалар тізбесі
(ҰК атауы)
5-ҰК нысаны
___________________________________________________________________
|     Жоба атауы   | Іске асыру|  Жалпы |Қаржы.  |жылдар бойынша
N |                  |   кезеңі  |  құны  |ландыру | қаржыландыру:
|                  |           |   мың  |көзі    |______________
|                  |           |  теңге |        | 01.01.04 ж. |
|                  |           |        |        |  игерілді   |
___________________________________________________________________
А            Б              1         2         3         4
___________________________________________________________________
1  Талдықорған станция.  2004        3000   өз
сындағы қоймаға                          қаражаты
дейiн 200 м кiрiс                        есебінен
жолын төсеу
2  Түркістан станция.    2003         250   өз         250
сындағы контейнер.                       қаражаты
лердi жөндеу цехының                     есебiнен
алдында орналасқан
төрттағанды крандағы
3 т. тозығы жеткен,
aз қуатты электро.
тельферді алмастыру
үшін 5 т. электро.
тельферді алу.
3  Түркiстан станциясы   2004       10000   өз
бойынша күрделі                          қаражаты
жөндеу цехы үшін                         есебінен
көптонналы контей.
нерлердiң жиектеуші
4  Түркістан станиция.   2004         130   өз
сына құм ағынымен                        қаражаты
тазарту машинасы                         есебінен
(АСО-150У, DSG)
5  жинау жүйесi (Құм     2004        1200   өз
ағынымен тазалайтын                      қаражаты
машина шығынын                           есебiнен
азайту)
6  Түркiстан станция.    2003        1000   өз          1000
сындағы көптонналы                       қаражаты
контейнерлерді жөндеу                    есебiнен
бойынша цехқа
құрал-жабдықтарды
сатып алу
7  контейнерлерді        2003         400   өз          400
жөндеу бойынша цехқа                     қаражаты
құрал-жабдықтарды                        есебiнен
сатып aлу
8  төрттағанды кранын    2004       10500   өз
және кран асты                           қаражаты
жолға төсемді алу                        есебiнен
9  Тау, Тобол,

1.22 Расходы по аренде     1841        2454      111,7     114,5
1.23 Расходы на
социальную сферу         0           0        0,0       0,0
1.24 Расходы по
созданию резервов
по сомнительным
требованиям              0           0        0,0       0,0
1.25 На проведение
праздничных,
культурно-массовых
и спортивных
мероприятий            265         655      113,3     130,0
1.26 Благотворительная
помощь                   0           0        0,0       0,0
1.27 Прочие расходы        6525        8701       64,9      98,9
2   Расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ.
услуг), всего
2.1  Материалы
2.2  Оплата труда
работников
2.3  Отчисления
от оплаты труда
2.4  Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов
2.5  Ремонт и
обслуживание
основных средств
и нематериальных
активов
2.6  Коммунальные
расходы
2.7  Командировочные
расходы, всего
2.7.1 в пределах
установленных
норм
2.7.2 сверх норм
2.8  Расходы по
погрузке,
транспортировке
и хранению
2.9  Расходы на
рекламу и
маркетинг
2.10 Расходы
по аренде
2.11 Расходы на
социальную сферу
2.12 Прочие расходы
3   Расходы в виде
вознаграждения,
всего
3.1  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам
3.2  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам
поставщиков
3.3  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по аренде
3.4  Прочие расходы*
____________________________________________________________________
Приложение 40
Перечень инвестиционных проектов
ОАО "Казтранссервис" планируемых к реализации
в 2004-2006 годах
(наименование)
форма 5-НК
____________________________________________________________________
N !    Наименование     !  Период    !Общая    ! Источники
п/п!      проекта        ! реализации !стоимость! финансирования
!                     !            !тыс.тенге!
-------------------------------------------------------------------
1  Прокладка 200 м
подъездных путей
до складов на ст.
Талды-Корган.
Подготовка                                   За счет
документов и включение                       собственных
в ТРА станции.           2004        3000    средств
2  Приобретение
электротельфера 5 т
для замены маломощного
изношенного 3-х тонного
электротельфера
на козловом кране,
расположенного перед                         За счет
цехом ремонта                                собственных
контейнеров              2003         250    средств
3  Кантователь крупно-
тоннажных контейнеров
для цеха по
капитальному ремонту                         За счет
контейнеров по станции                       собственных
Туркестан                2004         10000  средств
4  Пескоструйная машина
на станцию Туркестан
(аппарат струйной                            За счет
очистки серии АСО-150                        собственных
У, DSG)                  2004         130    средств
5  Система сбора и
рекуперации абразива
СОВ-4 (для уменьшения                        За счет
расходов пескоструйной                       собственных
машины)                  2004         1200   средств
6  Приобретение
оборудования для цеха
по ремонту крупно-                           За счет
тоннажных контейнеров                        собственных
по станции               2003         1000   средств
7  Приобретение
оборудования для цеха
по ремонту средне-                           За счет
тоннажных контейнеров                        собственных
по станции Семей         2003          400   средств
8  Приобретение козлового
крана КК-32 (г/п 32
тонны, пролет 32 метра)                      За счет
и прокладка к нему                           собственных
подкранового пути        2004        10500   средств
9  На стыковых станциях
Ганюшкино, Озинки,
Илецк I, Никель-Тау,
Тобол, Петропавловск,
Кулунда, Локоть,
Луговая, Ченгельды,
Бейнеу - ввод штата
Агентов, выделение                           За счет
помещений, компьютеров                       собственных

2.2     алыс шетелдер      "
2.3    өнiм түрлерi        "
бойынша:
3.    Импорт барлығы:      "
3.1    оның iшiнде, ТМД    "
елдерi
3.2     алыс шетел         "
3.3    өнiм түрлерi        "
бойынша:
4.    Қаржыландырудың     мың.   157900    1816808          2980944
барлық көздерiнiң   теңге
есебiнен негізгі
капиталға инвести.
ция - барлығы:
4.1   заемдық қаражат      "                     0           800000
есебiнен
4.1.1  оның iшiнде, мем.   "                     0                0
лекеттік бюджет
қаражаты
4.2   өз қаражаты          "     157900    1816808   1151   2180944
есебiнен
5.    Табыстар, барлығы    "   19154735   19094488    100  19966503
6.    шығыстар, барлығы    "   18169844   19451243    107  28885412
7.    Негiзгi қызметтен    "   18840617   19094488    101  19966503
табыс
8.    Өткiзілген дайын     "   16519696   18059215    109  27166835
өнiмнiң (тауарлар.
дың, жұмыстардың,
қызмет көрсетулер.
дiң) өзiндiк құны:
9.    Жалпы жиынтық табыс  "    2320921    1035273     45  -7200332
10.   Кезең шығыстары,     "    1555692    1322365     85   1718577
барлығы
10.1   жалпы және әкiмші.  "    1555692    1322365     85   1718577
лiк шығыстары
10.2   дайын өнiмдi        "                                      0
(товарларды, жұмыс.
тарды, қызмет көр.
сетулердi) өткiзу
жөнiндегі шығыстар
10.3   сыйақы түрiндегi    "                                      0
шығыстар
11.   Салық салынатын      "    1079347    -287092    -27  -8918909
табыс
12.   Корпорациялық табыс  "      94456      69663     74         0
салығы
13.   Таза табыс (залал)   "     984891    -356755    -36  -8918909
14.   Дивидендтер,         "                                      0
барлығы
14.1   оның iшiнде, ак.   мың                                     0
циялардың мемле.   теңге
кеттiк пакетiне
15.   Пайдадан аударымдар  %                                      0
нормативтерi*
16.   Қызметтің рента.     "        106       98,5   93,0      69,1
бельділiгi
17.   Материалдық емес    мың   1548696    1988478  128,4   2180944
активтер мен не.    теңге
гізгі қаражатқа
шығыстар
18.   Компания қызметкер. адам    15201      15990    105     17085
лерiнiң саны,
барлығы
18.1  Орталық аппарат      "        144        143     99       155
қызметкерлерiнiң
саны
19.   Жалақы қоры         мың   3681905    4474462    122   6200076
теңге
20.   Компания бойынша     "      20047      23319    116     30241
тұтастай алғанда
орташа айлық жалақы
20.1   оның iшiнде,       теңге   45521      48372    106     62884
орталық аппарат
қызметкерлерi
21.   Өнiмнiң (жұмыстың,  бірлік   18,03     17,90     99     18,72
қызмет көрсетудің)  үшін
бiрлігіне тарифтер  теңге
(бағалар)
21.1   бұрынғы кезеңге      %                   99              105
тарифтердің (баға.
лардың) өзгеруі
22.   Кредиторлық берешек мың   19835984  12142490     61  15989237
теңге
23.   Дебиторлық берешек   "     3562346   2782997     78   2796912
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________
Р/с N| 2005ж. | 2006 ж. | 2006 ж.|2006 ж.
|        |         |    %   | %

2.2  дальнее
зарубежье           "
2.3  по видам
продукции:          "
3.  Импорт всего:
3.1  в т.ч.
страны СНГ          "
3.2  дальнее
зарубежье           "
3.3  по видам
продукции:          "
4.  Инвестиции
в основной
капитал за
счет всех
источников
финансирования -
всего:          тыс.тенге    157900      1816808
4.1  за счет
заемных
средств             "                          0
4.1.1 в т.ч.
средств
государствен-
ного бюджета       "                          0
4.2  за счет
собственных
средств             "        157900      1816808     1150,6
5.  Доходы, всего       "      19154735     19094488       99,7
6.  Расходы, всего      "      18169844     19451243      107,1
7.  Доход от
основной
деятельности        "      18840617     19094488      101,3
8.  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг):             "      16519696     18059215      109,3
9.  Валовый доход       "       2320921      1035273       44,6
10.  Расходы периода,
всего               "       1555692      1322365       85,0
10.1 общие и
административные
расходы             "       1555692      1322365       85,0
10.2 расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)              "
10.3 расходы в виде
вознаграждения      "
11.  Налогооблагаемый
доход               "       1079347      -287092      -26,6
12.  Корпоративный
подоходный налог    "         94456        69663       73,8
13.  Чистый доход
(убыток)            "        984891      -356755      -36,2
14.  Дивиденды, всего    "
14.1 в т. ч. на
государственный
пакет акций      тыс.тенге
15.  Нормативы
отчислений
от прибыли*         %
16.  Рентабельность
деятельности        "          105         98,2        93,1
17.  Расходы на
амортизацию
нематериальных
активов и
основных
средств          тыс. тенге  1548696     1988478      128,4
18.  Численность
работников
компании, всего     чел.       15201       15990      105,2
18.1 Численность
сотрудников
центрального
аппарата             "           144         143       99,3
19   Фонд заработной
платы            тыс.тенге   3681905     4474462      121,5
20   Среднемесячная
заработная
плата работ-
ников, в целом
по компании          "         20047       23319      116,3
20.1 в том числе
работников
центрального
аппарата           тенге       45521       48372      106,3
21   Тарифы (цены)
на единицу         тенге
продукции          за 10
(работ, услуг)     пасс/км     18,03       17,90       99,3
21.1 изменение            %                        99
тарифов (цен)
к предыдущему
периоду
22   Кредиторская
задолженность    тыс.тенге   19835984   12142490       61,2
23   Дебиторская
задолженность        "        3562346    2782997       78,1
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________
N  |  2004 г. | 2005 г.  | 2006 г. | 2006 г.  | 2006 г.
п/п |  прогноз | прогноз  | прогноз | в % к    | в % к

| болжам | болжам  | 2002 ж.|2003 ж.
__________________________________________
1.       11380     11400    109      107
1
235        236     77       95
11145      11164    110      107
2.
2.1
2.2
2.3
3.
3.1
3.2
3.3
4.    8078971   12513397   7925      689
4.1   5876000          0
4.1.1       0   10288197
4.2   2202971    2225200   1409      122
5.   46740052   48912198    255      256
6.   46169472   48322542    266      248
7.   46740052   48912198    260      256
8.   44120432   46178710    280      256
9.    2619620    2733488    118      264
10.   1804506    1891122    122      143
10.1  1804506    1891122    122      143
10.2        0          0
10.3        0          0
11.    815114     842366     78     -293
12.    244534     252710    268      363
13.    570580     589656     60     -165
14.         0          0
14.1        0          0
15.         0          0
16.     101,8      101,8   96,0    103,3
17.   2202971    2225220  143,7    111,9
18.     17085      17085    112      107
18.1      155        155    108      108
19.   6510080    6822564    185      152
20.     31753      33278    166      143
20.1    55209      57970    127      120
21.     41,07      42,91    238      240
21.1      219        104
22.  16069183   16149529     81      133
23.   2810897    2824951     79      102
__________________________________________
Ескерту:
1) 4 тармақ 2003 жылы меншікті қаражаттар есебінен
жүргізілетін инвестициялар көлемін 2002 жылғы игерілмеген
қаражаттарды ескере отырып (өспелі нәтижені қоса алып) қарастыру
қажет.
2) 5 тармақ. 2005 жылдың табыстары, мемлекеттік бюджеттен
субсидиялауды ескерумен (ақырғы сома 2005 жылғы "Мемлекеттік бюджет
туралы" Заңға сәйкес бекітіледі).
3) 8 тармақ. 2004 жылы сатылған өнімнің өзіндік құны, МТЖ
үшін (1200 мың теңге) және локомотивтік тарту күші қызмет
көрсетулер үшін (наурыз айынан бастап 10186486 мың теңге) жартылай
төлемді ескерумен.
2005-2006 ж.ж. МТЖ және локомотивтік тарту күші қызмет
көрсетулері үшін толық төлемді ескерумен (сәйкесінше 26107 млрд.
теңге, 27375 млрд. теңге мөлшерінде).
4) 13 тармақ. "Қазақстан темір жолы" Ұлттық компаниясы"
ЖАҚ-ның Есепке алу саясатының 13 тарауына сәйкес ЖАҚ-ның және
"Жолаушылар тасымалы" ААҚ-ның қаржылық есеп берулері жинақталған
қаржылық есеп беруге енгізіледі.

|          |          |         | 2002 г.  | 2003 г.
____________________________________________________________________
А  |     5    |    6     |    7    |     8    |    9
--------------------------------------------------------------------
1      10666       11380     11400      109,1    106,9
1.1
268         235       236       77,4     94,8
10398       11145     11164      110,1    107,2
2.
2.1
2.2
2.3
3
3.1
3.2
3.3
4.   2980944     8078971   12513397    7924,9    688,8
4.1    800000     5876000          0
4.1.1       0           0   10288197
4.2   2180944     2202971    2225200    1409,2    122,5
5.  19966503    46740052   48912198     253,4    256,2
6.  28885412    46169472   48322542     265,9    248,4
7.  19966503    46740052   48912198     259,6    256,2
8.  27166835    44120432   46178710     279,5    255,7
9.  -7200332     2619620    2733488     117,8    264,0
10.   1718577     1804506    1891122     121,6    143,0
10.1  1718577     1804506    1891122     121,6    143,0
10.2        0           0          0
10.3        0           0          0
11.  -8918909      815114     842366      78,0   -293,4
12.         0      244534     252710     267,5    362,8
13.  -8918909      570580     589656      59,9   -165,3
14.         0           0          0
14.1        0           0          0
15          0           0          0
16.      69,1       101,2      101,2      96,0    103,1
17.   2180944     2202971    2225220     143,7    111,9
18.     17085       17085      17085     112,4    106,8
18.1      155         155        155     107,6    108,4
19.   6200076     6510080    6822564     185,3    152,5
20.     30241       31753      33278     166,0    142,7
20.1    62884       55209      57970     127,3    119,8
21.     18,72       41,07      42,91     237,9    239,7
21.1      105         219        104
22.  15989237    16069183   16149529      81,4    133,0
23    2796912     2810897    2824951      79,3    101,5
___________________________________________________________________
Примечание:
1) п.4 размер инвестиций за счет собственных средств, следует рассматривать в 2003 г. с учетом неосвоения средств за 2002 г. (с нарастающим итогом).
2) п.5 доходы 2005 г. с учетом субсидирования из государственного бюджета окончательная сумма будет утверждена в соответствии с законом "О республиканском бюджете" на 2005 год)
3) п.8 себестоимость реализованной продукции в 2004 г. с учетом частичной платы за МЖС (1200 тыс.тенге) и услуги локомотивной тяги (с марта В 2005-2006г.г. с учетом полной платы за МЖС и услуги локомотивной тяги (в размере 26 107 млрд.тенге, 27 375 млрд.тенге соответственно).

4) 21 тармақ. Өнімнің бірлігіне деген тариф негізгі қызметтен
түскен табыстар сомасының жолаушы айналымына деген қатынасы ретінде
белгіленген.
42-қосымша
2004 жылға арналған табыстар мен шығындар болжамы
"Жолаушылар тасымалы"   ААҚ
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
2 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________
Р/с | Көрсеткіштер атауы  | 2002 ж. | 2003 ж. | 2004 ж. (болжам)
N  |                     |  есеп   |  есеп   |____________________
|                     |         |         | 1 тоқсан | 1 жарты|
|                     |         |         |          | жылдық |
___________________________________________________________________
А           Б                 1        2           3        4
___________________________________________________________________
1    Негізгі қызметтен      18840617  19094488   3837961   8730061
табыс
2    Өткізілген дайын       16519696  18059215   4796647  12150276
өнiмнің (тауарлар.
дың, жұмыстардың,
қызмет көрсетулер.
дiң) өзіндік құны
3    Жиынтық табыс           2320921   1035273   -958686  -3420215
(1 жол-2 жол)
4    Кезең шығыстары,        1555692   1322365    409525    836359
оның iшiнде
4.1. жалпы және әкiмшілiк    1555692   1322365    409525    836359
шығыстар
4.2. дайын өнiмді (тауар.
ларды, қызмет көрсе.
тулердi) өткiзу
бойынша шығыстар
4.3. сыйақы түрiндегi
шығыстар
5    Негiзгі қызметтен       4765229   -287092  -1368211  -4256574
табыс (залал)
(3 жол-4 жол)
6    Негiзгi емес қызмет.     314118
тен табыс (залал)
7    Салық салуға дейін      1079347   -287092  -1368211  -4256574
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(5 жол +(-) 6 жол)
8    Корпорациялық             94456     69663
табыс салығы
9    Салық салудан кейін      984891   -356755  -1368211  -4256574
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(7 жол-8 жол)
10   Төтенше жағдайлардан
және операцияларды
тоқтатудан табыстар
11   Таза табыс (залал)       984891   -356755  -1368211  -4256574
(9 жол +(-) 10 жол)
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________

4) п. 21 тариф на единицу продукции определен как отношение суммы доходов от основной деятельности к пассажирообороту.
Приложение 42
Прогноз доходов и расходов на 2004 год
ОАО "Пассажирские перевозки"
(наименование юридического лица)
форма 2 НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________
N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |         |          |1 квартал | 1 полугодие
____________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
1  Доход от основной   18840617  19094488   3837961    8730061
деятельности
2  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)              16519696  18059215   4796647   12150276
3  Валовой доход
(стр.1-стр.2)        2320921   1035273   -958686   -3420215
4  Расходы периода,
в том числе          1555692   1322365    409525     836359
4.1. общие и
административные
расходы             1555692   1322365    409525     836359
4.2. расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)
4.3. расходы в виде
вознаграждения
5   Доход (убыток)
от основной
деятельности
(стр.3 - стр.4)      765229   -287092  -1368211   -4256574
6   Доход (убыток)
от неосновной
деятельности         314118
7   Доход (убыток)
от обычной
деятельности до
налогообложения
(стр.5 +(-)стр.6)   1079347   -287092  -1368211   -4256574
8   Корпоративный
подоходный налог     94456      69663
9   Доход (убыток)
от обычной
деятельности после
налогообложения
(стр.7-стр.8)        984891   -356755  -1368211   -4256574
10   Доходы (убытки)
от чрезвычайных
ситуаций и
прекращенных
операций
11   Чистый доход
(убыток) (стр.9+
(-) стр.10)          984891   -356755  -1368211   -4256574
__________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________

Р/с | 2004 ж. (болжам) | 2003 ж.| 2004 ж.
N  |__________________|   %    |   %
|  9 ай   |   жыл  | 2002 ж.| 2003 ж.
|         |        |        |
__________________________________________
А      5           6       7        8
__________________________________________
1    14514832  19966503    101      105
2    19656079  27166835    109      150
3    -5141247  -7200332     45     -696
4     1299002   1718577     85      130
4.1.  1299002   1718577     85      130
4.2.
4.3.
5    -6440249  -8918909    -38     3107
6                            0
7    -6440249  -8918909    -27     3107
8                           74        0
9    -6440249  -8918909    -36     2500
10
11   -6440249  -8918909    -36     2500
__________________________________________
43-қосымша
2004 жылы ақша ағымдары қозғалысының болжамы
"Жолаушылар тасымалы"   ААҚ
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
3 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________

N  | 2004 г. (прогноз) | 2003 г.| 2004 г.
п/п |___________________| в % к  | в % к
| 9 месяцев|  год   | 2002 г.| 2003 г.
|          |        |        |
__________________________________________
А  |    5     |    6   |    7   |   8
__________________________________________
1     14514832  19966503   101,3    104,6
2     19656079  27166835   109,3    150,4
3     -5141247  -7200332   44,6    -695,5
4      1299002   1718577   85,0     130,0
4.1.   1299002   1718577   85,0     130,0
4.2.
4.3.
5     -6440249  -8918909  -37,5    3106,6
6
7     -6440249  -8918909  -26,6    3106,6
8                          73,8
9     -6440249  -8918909  -36,2    2500,0
10
11    -6440249  -8918909  -36,2    2500,0
__________________________________________
Приложение 43
Прогноз движения денежных потоков в 2004 году
ОАО "Пассажирские перевозки"
(наименование юридического лица)
форма 3 НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________

Р/с | Көрсеткіштер атауы    |2002 ж. | 2003 ж. |  2004 ж. (болжам)
N  |                       |  есеп  |         |__________________
|                       |        | бағалау |1-тоқсан|1 жарты
|                       |        |         |        |жылдық
___________________________________________________________________
А                Б              1        2         3        4
___________________________________________________________________
Барлығы                 18075388  19381580  5206172  12986635
1     Жалпы және әкiмшiлiк     1555692   1322365   409525    836359
шығыстары, барлығы
1.1   Материалдар                 9247     15463     5715     11433
1.2   Қызметкерлердiң           282721    280900    80892    161784
еңбегіне ақытөлеу
1.3   Еңбекақыдан аударымдар     55133     62350    14197     28394
1.4   Негізгi құралдар мен        8425     12634     3677      7355
материалдық емес
активтердің тозуы
1.5   Негiзгі құралдар мен        3380     27135     7400     17080
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6   Коммуналдық шығыстар        2654      5803     2127      3789
1.7   Іссапар шығыстары,         23578     30900    10879     20741
барлығы
1.7.1 белгiленген норма          23578     30900    10879     20741
шеңберiнде
1.7.2 нормадан тыс                                      0         0
1.8   Өкiлдiк шығыстар                      1335        0       745
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.      1243      3100      271       862
тiлігiн арттыруға
шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн                               0         0
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша          281246    344924   102382    206080
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана        2065      5899     1771      3542
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi          110858     74771    20868     39710
1.14  Күзет шығыстары             1127       788      176       352
1.15  Консультациялық (ауди.      2465     16904     4454      8908
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер
1.16  Банктiк қызмет             48835
көрсетулер
1.17  Сақтандыруға шығыстар                             0         0
1.18  Сот шығасысы                 186                  0         0
1.19  Шарт ережелерiн бұз.                              0         0
ғаны үшiн айыппұлдар,
өсiмдер және тұрақ.
сыздық айыптары
1.20  Табыстарды жасырғаны                              0         0
(кемiткенi) үшiн айып.
пұлдар мен өсiмдер
1.21  Талан-таражы залалдары,                           0         0
нормативтен тыс ысы.
раптар, бүлiну, ТМҚ
жетiспеушiлiктерi
1.22  Жалға алу бойынша                      755      215       430
шығыстар
1.23  Әлеуметтік салаға          10188     18400     5362     10724
шығыстар
1.24  Күмәндi талаптар                                  0         0
бойынша резервтер құру
жөнiндегі шығыстар
1.25  Мерекелiк, мәдени-         10570     18756     5085      8548
бұқаралық және спорт.
тық іс-шараларды
өткiзуге
1.26  Қайырымдылық көмегі                                0         0

N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |         |          |1 квартал | 1 полугодие
____________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
Вceгo                18075388  19451243   5206172    12986635
1  Общие и администра-
тивные расходы,
всего                 1555692   1322365    409525     836359
1.1 Материалы                9247     15463      5715      11433
1.2 Оплата труда
работников             282721    280900     80892     161784
1.3 Отчисления
от оплаты труда         55133     62350     14197      28394
1.4 Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов                  8425     12634      3677       7355
1.5 Обслуживание и
ремонт основных
средств и
нематериальных
активов                  3380     27135      7400      17080
1.6 Коммунальные
расходы                  2654      5803      2127       3789
1.7 Командировочные
расходы, всего          23578     30900     10879      20741
1.7.1 в пределах
установленных
норм                  23578     30900     10879      20741
1.7.2 сверх норм                                    0          0
1.8 Представительские
расходы                            1335         0        745
1.9 Расходы на
повышение
квалификации
работников               1243      3100       271        862
1.10 Расходы на
содержание
Совета директоров                              0          0
1.11 Расходы по
налогам               281246    344924    102382     206080
1.12 Канцелярские
и типографские
работы                  2065      5899      1771       3542
1.13 Услуги связи          110858     74771     20868      39710
1.14 Расходы на охрану       1127       788       176        352
1.15 Консультационные
(аудиторские) и
информационные
услуги                  2465     16904      4454       8908
1.16 Банковские услуги      48835
1.17 Расходы на
страхование                                    0          0
1.18 Судебные издержки        186                   0          0
1.19 Штрафы, пени
и неустойки за
нарушение условий
договора                                       0          0
1.20 Штрафы и пени
за сокрытие
(занижение)
дохода                                         0          0
1.21 Убытки от хищений,
сверхнормативные
потери, порча,
недостача ТМЗ                                  0          0
1.22 Расходы по аренде                 755        215        430
1.23 Расходы на
социальную сферу       10188    18400       5362      10724
1.24 Расходы по
созданию резервов
по сомнительным
требованиям                                    0          0
1.25 На проведение
праздничных,
культурно-массовых
и спортивных
мероприятий            10570    18756      5085        8548
1.26 Благотворительная
помощь                                        0           0

1.27  Өзге де шығыстар        17221467    401548   144054    305882
2     Дайын өнiмдi (тауар.                              0         0
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткізу бойынша
шығыстар, барлығы
3     Сыйақы түріндегі                                  0         0
шығыстар, барлығы
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
| Көрсеткіштер атауы    |  2004 ж. (болжам)|2003 ж.|2004 ж.
N  |                       |__________________|  %    |  %
|                       |  9 ай  |   жыл   | 2002ж.| 2003ж.
___________________________________________________________________
А                Б              5        6         7      8
___________________________________________________________________
Барлығы                 20955081  28885412     107      149
1     Жалпы және әкiмшiлiк     1299002   1718577      85      130
шығыстары, барлығы
1.1   Материалдар                17147     22884     167      148
1.2   Қызметкерлердiң           252042    337305      99      120
еңбегіне ақытөлеу
1.3   Еңбекақыдан аударымдар     44234     59197     113       95
1.4   Негізгi құралдар мен       11033     14709     150      116
материалдық емес
активтердің тозуы
1.5   Негiзгі құралдар мен       27400     38792     803      143
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6   Коммуналдық шығыстар        5748      7069     219      122
1.7   Іссапар шығыстары,         30223     39358     131      127
барлығы
1.7.1 белгiленген норма          30223     39358     131      127
шеңберiнде
1.7.2 нормадан тыс                   0         0
1.8   Өкiлдiк шығыстар            1490      2238
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.      1399      1578     249       51
тiлігiн арттыруға
шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн            0         0
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша          308462    580844     123      168
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана        5313      7084     286      120
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi           58232     77042      67      103
1.14  Күзет шығыстары              528       704      70
1.15  Консультациялық (ауди.     13363     17817     686
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер
1.16  Банктiк қызмет                                   0
көрсетулер
1.17  Сақтандыруға шығыстар          0         0
1.18  Сот шығасысы                   0         0       0

1.27 Прочие расходы      17221467   401548    144054      305882
2   Расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг), всего
2.1  Материалы
2.2  Оплата труда
работников
2.3  Отчисления
от оплаты труда
2.4  Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов
2.5  Ремонт и
обслуживание
основных средств
и нематериальных
активов
2.6  Коммунальные
расходы
2.7  Командировочные
расходы, всего
2.7.1 в пределах
установленных
норм
2.7.2 сверх норм
2.8  Расходы по
погрузке,
транспортировке
и хранению
2.9  Расходы на
рекламу и
маркетинг
2.10 Расходы
по аренде
2.11 Расходы на
социальную сферу
2.12 Прочие расходы
3   Расходы в виде
вознаграждения,
всего
3.1  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам
3.2  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам
3.3  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по аренде
3.4  Прочие расходы*
___________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
N |   Наименование   |   2004 г. (прогноз)  ! 2003 г.  ! 2004 г.
п/п|    показателей   |______________________! в % к    ! в % к
|                  | 9 месяцев |   год    ! 2002 г.  ! 2003 г.
____________________________________________________________________
А |          Б       |     5     |    6     |    7     |    8
____________________________________________________________________
Вceгo                20955081   28885412     107,6      148,5
1  Общие и администра-
тивные расходы,
всего                1299002    1718577       85,0     130,0
1.1 Материалы              17147      22884      167,2     148,0
1.2 Оплата труда
работников            252042     337305       99,4     120,1
1.3 Отчисления
от оплаты труда        44234      59197      113,1      94,9
1.4 Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов                11033      14709      150,0     116,4
1.5 Обслуживание и
ремонт основных
средств и
нематериальных
активов                27400      38792      802,8     143,0
1.6 Коммунальные
расходы                 5748       7069      218,7     121,8
1.7 Командировочные
расходы, всего         30223      39358      131,1     127,4
1.7.1 в пределах
установленных
норм                 30223      39358      131,1     127,4
1.7.2 сверх норм               0          0
1.8 Представительские
расходы                 1490       2238
1.9 Расходы на
повышение
квалификации
работников              1399       1578      249,4      50,9
1.10 Расходы на
содержание                0          0
Совета директоров
1.11 Расходы по
налогам              308462     580844      122,6     168,4
1.12 Канцелярские
и типографские
работы                 5313       7084      285,7     120,1
1.13 Услуги связи          58232      77042       67,4     103,0
1.14 Расходы на охрану       528        704       69,9      89,3
1.15 Консультационные
(аудиторские) и
информационные
услуги                13363      17817      685,8     105,4
1.16 Банковские услуги                             0,0
1.17 Расходы на
страхование              0           0
1.18 Судебные издержки        0           0        0,0

1.19  Шарт ережелерiн бұз.           0         0
ғаны үшiн айыппұлдар,
өсiмдер және тұрақ.
сыздық айыптары
1.20  Табыстарды жасырғаны           0         0
(кемiткенi) үшiн айып.
пұлдар мен өсiмдер
1.21  Талан-таражы залалдары,        0         0
нормативтен тыс ысы.
раптар, бүлiну, ТМҚ
жетiспеушiлiктерi
1.22  Жалға алу бойынша            645       860
шығыстар
1.23  Әлеуметтік салаға          16087     21450     181
шығыстар
1.24  Күмәндi талаптар               0         0
бойынша резервтер құру
жөнiндегі шығыстар
1.25  Мерекелiк, мәдени-         15100     24942     177
бұқаралық және спорт.
тық іс-шараларды
өткiзуге
1.26  Қайырымдылық көмегі            0         0
1.27  Өзге де шығыстар          490556    464704       2       116
2     Дайын өнiмдi (тауар.           0         0
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткізу бойынша
шығыстар, барлығы
3     Сыйақы түріндегі               0         0
шығыстар, барлығы
___________________________________________________________________
45-қосымша
"Жолаушылар тасымалы"   ААҚ 2004-2006 жылдары іске
асыруға жоспарланған инвестициялық жобалар тізбесі
_______________________
(ҰК атауы)
5-ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________
|     Жоба атауы   | Іске асыру|  Жалпы |Қаржы.  |жылдар бойынша
N |                  |   кезеңі  |  құны  |ландыру | қаржыландыру:
|                  |           |        |көзі    |______________
|                  |           |        |        | 01.01.04 ж. |
|                  |           |        |        |  игерілді   |
___________________________________________________________________
1               2          3         4         5
___________________________________________________________________
1  Вагондарды жаңарту   2003-2006  3168000 өз қаражаты   57000
және қайта жаңғырту                     есебінен
5876000 заемдық
қаражат
есебінен
0 мелекеттік
бюджет
қаражаты
2  Техникалық қайта     2003-2006   391910 өз қаражаты   68562
жарақтандыру (инно.                     есебінен
вациялық жобалар)                     0 заемдық
қаражат
есебінен
265000 мелекеттік
бюджет
қаражаты
3  Ақпараттық           2003-2006  1707339 өз қаражаты   571405
технологиялар                           есебінен
800000 заемдық
қаражат
есебінен
0 мелекеттік
бюджет
қаражаты
4  Құрылыс және қайта   2003-2006  3158674 өз қаражаты   119841
құру                                    есебінен
0 заемдық
қаражат
есебінен
10023197 мелекеттік
бюджет
қаражаты
5  Барлығы              2003-2006  8425923 өз қаражаты    1816808
есебінен
6676000 заемдық            0
қаражат
есебінен
10288197 мелекеттік         0
бюджет
қаражаты
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________
N |   жылдар бойынша қаржыландыру:
|______________________________________
| 2004 ж.| 2005 ж.| 2006 ж.|01.01.07 ж.
|(болжам)|(болжам)|(болжам)| қалдық
__________________________________________
6        7         8        9
__________________________________________
1     951000  1080000  1080000

1.19 Штрафы, пени             0           0
и неустойки за
нарушение условий
договора
1.20 Штрафы и пени
за сокрытие
(занижение)
дохода                   0           0
1.21 Убытки от хищений,
сверхнормативные
потери, порча,
недостача ТМЗ            0           0
1.22 Расходы по аренде      645         860      685,8     113,9
1.23 Расходы на
социальную сферу     16087       21450      180,6     116,6
1.24 Расходы по
созданию резервов
по сомнительным
требованиям              0           0
1.25 На проведение
праздничных,
культурно-массовых
и спортивных
мероприятий          15100       24942     177,4      133,0
1.26 Благотворительная
помощь                   0           0
1.27 Прочие расходы      490556      464704       2,3      115,7
2   Расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ.
услуг), всего
2.1  Материалы
2.2  Оплата труда
работников
2.3  Отчисления
от оплаты труда
2.4  Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов
2.5  Ремонт и
обслуживание
основных средств
и нематериальных
активов
2.6  Коммунальные
расходы
2.7  Командировочные
расходы, всего
2.7.1 в пределах
установленных
норм
2.7.2 сверх норм
2.8  Расходы по
погрузке,
транспортировке
и хранению
2.9  Расходы на
рекламу и
маркетинг
2.10 Расходы
по аренде
2.11 Расходы на
социальную сферу
2.12 Прочие расходы
3   Расходы в виде
вознаграждения,
всего
3.1  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам
3.2  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам
3.3  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по аренде
3.4  Прочие расходы*
____________________________________________________________________
Приложение 45
Перечень инвестиционных проектов
ОАО "Пассажирские перевозки"планируемых к реализации*
в 2004-2006 годах
__________________________
(наименование НК)
форма 5-НК
____________________________________________________________________
N !    Наименование     !  Период    !Общая    ! Источники
п/п!      проекта        ! реализации !стоимость! финансирования
-------------------------------------------------------------------
!          1          !      2     !    3    !         4
--------------------------------------------------------------------
1  Обновление и                        3168000   собственные
модернизация вагонов                          средства
2003-2006    5876000   заемные средства
0   республиканский
бюджет
2  Техническое                         391910    собственные
перевооружение                                средства
(инновационные         2003-2006         0    заемные средства
проекты)                            265000    республиканский
бюджет
3  Информационные                      1707339   собственные
технологии                                    средства
2003-2006     800000   заемные средства
0   республиканский
бюджет
4  Строительство                       3158674   собственные
и реконструкция                               средства
2003-2006          0   заемные средства
10023197   республиканский
бюджет
5  Итого                               8425923   собственные
средства
2003-2006    6676000   заемные средства
10288197  республиканский
бюджет
___________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________
N !             финансирование по годам:
п/п!
-------------------------------------------------------------------
! освоено на ! 2004 год  ! 2005 год  ! 2006 год  ! остаток
! 01.01.04 г.! (прогноз) ! (прогноз) ! (прогноз) ! на 01.01.07 г.
-------------------------------------------------------------------
!      5     !      6    !      7    !      8    !        9
-------------------------------------------------------------------
1     57000       951000     1080000      1080000

5876000
2     141148   90000    92200
265000
3    175934   480000   480000
800000
4    912862   552971   573000
10023197
5   2180944  2202971   2225200
800000  5876000        0
0        0   10288197
__________________________________________
46-қосымша
2004-2006 жылдарға арналған дамудың аса
маңызды көрсеткіштерінің болжамы
"Ремвагон"   ААҚ
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
1 ҰК нысаны
___________________________________________________________________
Р/с N|    Көрсеткіштер   |Өлшем| 2002ж. |2003 ж. | 2003ж. | 2004ж.|
|                   | бір.|        |        |   %    |       |
|                   | лігі|  есеп  |бағалау | 2002ж. | болжам|
___________________________________________________________________
А           Б            1       2        3        4        5
___________________________________________________________________

5876000
2     68562       141148       90000        92200
265000
3    571405       175934      480000       480000
800000
4   1119841       912862      552971       573000
10023197
5   1816808      2180944     2202971      2225200
0       800000     5876000            0
0            0           0     10288197
___________________________________________________________________
* Объемы и направления инвестиций будут уточнены после согласования
в установленном законодательством порядке с Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции
Приложение 46
Прогноз важнейших показателей развития
на 2004-2006 годы
ОАО "Ремвагон"
(наименование юридического лица)
Форма 1 НК
___________________________________________________________________
N  | Показатели   |Един.    |  2002 г.    |  2003 г.   |2003 г. в %
п/п |              |измер.   |  отчет      |  оценка    |к 2002 г.
____________________________________________________________________
А  |      Б       |    1    |     2       |     3      |     4
____________________________________________________________________

1.    Шығарылған өнім     саны/  3573126   4797530   134%  4158943
(жұмыс, қызмет      құны
көрсету) көлемі,
барлығы:
1.1    оның iшiнде         "
түрлерi бойынша
2.    Экспорт барлығы:     "       20821     16252    78%    19056
2.1    оның iшiнде, ТМД    "     3026981   3258437   108%  3262035
елдерi
2.2     алыс шетелдер      "        2036      3828   188%     2115
2.3    өнiм түрлерi        "      546145   1539093   282%   896908
бойынша:
3.    Импорт барлығы:      "
3.1    оның iшiнде, ТМД    "
елдерi
3.2     алыс шетел         "
3.3    өнiм түрлерi        "
бойынша:
4.    Қаржыландырудың     мың.     47916    246000   513%   220000
барлық көздерiнiң   теңге
есебiнен негізгі
капиталға инвести.
ция - барлығы:
4.1   заемдық қаражат      "
есебiнен
4.1.1  оның iшiнде, мем.   "
лекеттік бюджет
қаражаты
4.2   өз қаражаты          "       47916    246000   513%   220000
есебiнен
5.    Табыстар, барлығы    "     4150430   4988292   121%  5021072
6.    шығыстар, барлығы    "     4148440   4948358   119%  4983490
7.    Негiзгi қызметтен    "     4076958   4987802   122%  5007163
табыс
8.    Өткiзілген дайын     "     3920238   4683458   119%  4703375
өнiмнiң (тауарлар.
дың, жұмыстардың,
қызмет көрсетулер.
дiң) өзiндiк құны:
9.    Жалпы жиынтық табыс  "      156720    304344   194%   303788
10.   Кезең шығыстары,     "      189827    210094   111%   221859
барлығы
10.1   жалпы және әкiмші.  "      189827    210094   111%   221859
лiк шығыстары
10.2   дайын өнiмдi        "
(товарларды, жұмыс.
тарды, қызмет көр.
сетулердi) өткiзу
жөнiндегі шығыстар
10.3   сыйақы түрiндегi    "
шығыстар
11.   Салық салынатын      "       21427     94740   853%   149463
табыс
12.   Корпорациялық табыс  "        6428     54806   853%    44839
салығы
13.   Таза табыс (залал)   "        1990     39934  2326%    37582
14.   Дивидендтер,         "
барлығы
14.1   оның iшiнде, ак.   мың
циялардың мемле.   теңге
кеттiк пакетiне
15.   Пайдадан аударымдар  %
нормативтерi*
16.   Қызметтің рента.     "         0,2         2  1000%        2
бельділiгi
17.   Материалдық емес    мың     127291    175042   138%   184844
активтер мен не.    теңге
гізгі қаражатқа
шығыстар
18.   Компания қызметкер. адам      2937      3065   104%     3232
лерiнiң саны,
барлығы
18.1  Орталық аппарат      "          43        57   133%       57
қызметкерлерiнiң
саны
19.   Жалақы қоры         мың     746051    844024   113%   928426
теңге
20.   Компания бойынша     "       21168     22948   108%    23938
тұтастай алғанда
орташа айлық жалақы
20.1   оның iшiнде,       теңге    45101     49611   110%    52092
орталық аппарат
қызметкерлерi
21.   Өнiмнiң (жұмыстың,  бірлік   156,3     238,9   153%    196,4
қызмет көрсетудің)  үшін
бiрлігіне тарифтер  теңге
(бағалар)
21.1   бұрынғы кезеңге      %                 153%             82%
тарифтердің (баға.
лардың) өзгеруі
22.   Кредиторлық берешек мың     490020    441018    90%   435726
теңге
23.   Дебиторлық берешек   "      172056    154850    90%   152992
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________
Р/с N| 2005ж. | 2006 ж. | 2006 ж.|2006 ж.
|        |         |    %   | %

1.   Объем
произведенной
продукции
(работ, услуг)-  кол-во/
всего:           стоим.    3573126       4797530     134,3%
1.1  в том числе
по видам            "
2.  Деповский
ремонт вагонов   кол-во      20821         16252      78,1%
2.1                 тыс.тенге   3026981       3258437     107,6%
2.2  Капитальный
ремонт вагонов   кол-во       2036          3828     188,0%
2.3                 тыс.тенге    546145       1539093     281,8%
3.  Импорт всего:
3.1  в т.ч.
страны СНГ          "
3.2  дальнее
зарубежье           "
3.3  по видам
продукции:          "
4.  Инвестиции
в основной
капитал за
счет всех
источников
финансирования-
всего:          тыс.тенге    47916        214976     448,7%
4.1  за счет
заемных
средств             "
4.1.1 в т.ч.
средств
государствен-
ного бюджета       "
4.2  за счет
собственных
средств             "        47916        214976     448,7%
5.  Доходы, всего       "      4150430       4988292     120,2%
6.  Расходы, всего      "      4148440       4948358     119,3%
7.  Доход от
основной
деятельности        "      4076958       4987802     122,3%
8.  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг):             "      3920238       4683458     119,5%
9.  Валовый доход       "       156720        304344     194,2%
10.  Расходы периода,
всего               "       189827        210094     110,7%
10.1 общие и
административные
расходы             "       189827        210094     110,7%
10.2 расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)              "
10.3 расходы в виде
вознаграждения      "
11.  Налогооблагаемый
доход               "        21427         94740     442,2%
12.  Корпоративный
подоходный налог    "         6428         54806     852,6%
13.  Чистый доход
(убыток)            "         1990         39934    2006,7%
14.  Дивиденды, всего    "
в т. ч. на
гос. пакет акций  тыс.тенге
15.  Нормативы
отчислений
от прибыли          %
16.  Рентабельность
деятельности        "        1,000         1,008     100,8%
17.  Расходы на
амортизацию
нематериальных
активов и
основных
средств          тыс. тенге  127291       175042     137,5%
18.  Численность
работников
компании, всего     чел.       2937         3065     104,4%
18.1 Численность
сотрудников
центрального
аппарата             "           43           57     132,6%
19   Фонд заработной
платы            тыс.тенге   746051       844024     113,1%
20   Среднемесячная
заработная
плата работ-
ников, в целом
по компании          "        21168        22948     108,4%
20.1 в том числе
центрального
аппарата           тенге      45101        49611     110,0%
21   Тарифы (цены)
на ед.             тенге
продукции          за ед.
(работ, услуг)                156,3        238,9     152,8%
21.1 изменение
тарифов (цен)
к предыдущему
периоду              %                     153%
22   Кредиторская
задолженность    тыс.тенге   490020       441018     90,0%
23   Дебиторская
задолженность        "       172056       154850     90,0%
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________
N  |  2004 г. | 2005 г.  | 2006 г. | 2006 г.  | 2006 г.
п/п |  прогноз | прогноз  | прогноз | в % к    | в % к

| болжам | болжам  | 2002 ж.|2003 ж.
__________________________________________
1      6         7         8       9
__________________________________________
1.     4537600   4743949     133%    99%
1.1
2.       19095     18337      88%   113%
2.1    3408612   3404235     112%   104%
2.2       2553      2913     143%    76%
2.3    1128988   1339714     245%    87%
3.
3.1
3.2
3.3
4.      222080    214050     447%    87%
4.1
4.1.1
4.2     222080    214050     447%    87%
5.     4900412   4953807     115%    95%
6.     4859370   4910454     112%    95%
7.     4886434   4939759     116%    95%
8.     4562638   4597777     112%    94%
9.      323796    341982     218%   112%
10.     234283    247403     130%   118%
10.1    234283    247403     130%   118%
10.2
10.3
11.     163220    172411     805%    94%
12.      48966     51723     805%    94%
13.      41042     43353    2179%    94%
14.
14.1
15.
16.          2         2    1000%   100%
17.     187062    197537     155%   113%
18.       3304      3244     110%   106%
18.1        57        57     133%   100%
19.    1044003   1076296     144%   128%
20.      23332     27648     131%   120%
20.1     54697     56611     126%   114%
21.      209,6     223,6     143%    93%
21.1      107%      106%             70%
22.     437905    416010      85%    94%
23.     160642    152610      89%    99%
__________________________________________
47-қосымша
2004 жылға арналған табыстар мен шығындар болжамы
"Ремвагон"   ААҚ
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
2 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________
Р/с | Көрсеткіштер атауы  | 2002 ж. | 2003 ж. | 2004 ж. (болжам)
N  |                     |  есеп   |  есеп   |____________________
|                     |         |         | 1 тоқсан | 1 жарты|
|                     |         |         |          | жылдық |
___________________________________________________________________

|          |          |         | 2002 г.  | 2003 г.
____________________________________________________________________
А  |     5    |    6     |    7    |     8    |    9
--------------------------------------------------------------------
1     4158943     4537600   4743949   132,8%       98,9%
1.1
2.      19056       19095     18337    88,1%      112,8%
2.1
3262035     3408612   3404235   112,5%      104,5%
2.2       2115        2553      2913   143,1%       76,1%
2.3     896908     1128988   1339714   245,3%       87,0%
3.
3.1
3.2
3.3
4.      220000      222080    214050   446,7%       99,6%
4.1
4.1.1
4.2     220000      222080    214050   446,7%       99,6%
5.      5271072    4900412   4953807   119,4%       99,3%
6.      5233490    4859370   4910454   118,4%       99,2%
7.      5257163    4886434   4939759   121,2%       99,0%
8.      4953375    4562638   4597777   117,3%       98,2%
9.      303788      323796    341982   218,2%       112,4%
10.     221859      234283    247403   130,3%       117,8%
10.1    221859      234283    247403   130,3%       117,8%
10.2
10.3
11.     149463      163220    172411   804,6%       182,0%
12.      44839       48966     51723   804,7%        94,4%
13.      37582       41042     43353  2178,5%       108,6%
14.       2200        5900     25000
15.
16.       1,01        1,01      1,01   100,8%       100,1%
17.     184844      187062    197537   155,2%       112,9%
18.       3232        3304      3244   110,5%       105,8%
18.1        57        57          57   132,6%       100,0%
19.     928426     1044003   1076296   144,3%       127,5%
20.      23938       26332     27648   130,6%       120,5%
20.1     52092       54697     56611   125,5%       114,1%
21.      196,4       209,6     223,6   143,1%        93,6%
21.1       82%        107%      106%                 69,3%
22.     435726      437905    416010    84,9%        94,3%
23.     152992      160642    152610    88,7%        98,6%
____________________________________________________________________
Приложение 47
Прогноз доходов и расходов на 2004 год
ОАО "Ремвагон"
(наименование юридического лица)
форма 2 НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________
N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |         |          |1 квартал | 1 полугодие
____________________________________________________________________

А           Б                 1        2           3        4
___________________________________________________________________
1    Негізгі қызметтен       4076958   4987802   1026790   2053580
табыс
2    Өткізілген дайын        3920238   4683458    950846   1901528
өнiмнің (тауарлар.
дың, жұмыстардың,
қызмет көрсетулер.
дiң) өзіндік құны
3    Жиынтық табыс            156720    304344     75944    152052
(1 жол-2 жол)
4    Кезең шығыстары,         189827    210094     55465    111090
оның iшiнде
4.1. жалпы және әкiмшілiк     189827    210094     55465    111090
шығыстар
4.2. дайын өнiмді (тауар.
ларды, қызмет көрсе.
тулердi) өткiзу
бойынша шығыстар
4.3. сыйақы түрiндегi
шығыстар
5    Негiзгі қызметтен        -33107     94250     20479     40962
табыс (залал)
(3 жол-4 жол)
6    Негiзгi емес қызмет.      41525       490       123       246
тен табыс (залал)
7    Салық салуға дейін         8418     94740     20602     41208
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(5 жол +(-) 6 жол)
8    Корпорациялық              6428     54806     11210     22420
табыс салығы
9    Салық салудан кейін        1990     39934      9392     18788
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(7 жол-8 жол)
10   Төтенше жағдайлардан
және операцияларды
тоқтатудан табыстар
(залалдар)
11   Таза табыс (залал)         1990     39934      9392     18788
(9 жол +(-) 10 жол)
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________

А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
1  Доход от основной   4076958   4987802    1076790    2153580
деятельности
2  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)              3920238   4708206     1000846   2001528
3  Валовой доход
(стр.1-стр.2)        156720    304344       75944    152052
4  Расходы периода,
в том числе          189827    210094       55465    111090
4.1. общие и
административные
расходы             189827    210094       55465    111090
4.2. расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)
4.3. расходы в виде
вознаграждения
5   Доход (убыток)
от основной
деятельности
(стр.3 - стр.4)     -33107     94250      20479     40962
6   Доход (убыток)
от неосновной
деятельности         41525       490        123       246
7   Доход (убыток)
от обычной
деятельности до
налогообложения
(стр.5 +(-)стр.6)     8418     94740      20602     41208
8   Корпоративный
подоходный налог      6428     54806      11210     22420
9   Доход (убыток)
от обычной
деятельности после
налогообложения
(стр.7-стр.8)         1990     39934       9392     18788
10   Доходы (убытки)
от чрезвычайных
ситуаций и
прекращенных
операций
11   Чистый доход
(убыток) (стр.9+
(-) стр.10)           1990     39934       9392     18788
__________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________

Р/с | 2004 ж. (болжам) | 2003 ж.| 2004 ж.
N  |__________________|   %    |   %
|  9 ай   |   жыл  | 2002 ж.| 2003 ж.
|         |        |        |
__________________________________________
А      5           6       7        8
__________________________________________
1      3080370  5007163    122%      82%
2      2852374  4703375    119%      81%
3       227996   303788    194%     100%
4       166555   221859    111%     106%
4.1.    166555   221859    111%     106%
4.2.
4.3.
5        61441    81929   -285%      87%
6          369      492      1%     100%
7        61810    82421   1125%      87%
8        33630    44839    853%      82%
9        28180    37582   2007%      94%
10
11       28180    37582   2007%      94%
__________________________________________
48-қосымша
2004 жылы ақша ағымдары қозғалысының болжамы
"Ремвагон"   ААҚ
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
3 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________

N  | 2004 г. (прогноз) | 2003 г.| 2004 г.
п/п |___________________| в % к  | в % к
| 9 месяцев|  год   | 2002 г.| 2003 г.
|          |        |        |
__________________________________________
А  |    5     |    6   |    7   |   8
__________________________________________
1      3230370  5257163    122,3%   105,4%
2      3002374  4953375    120,1%   105,2%
3       227996   303788    194,2%    99,8%
4       166555   221859    110,7%   105,6%
4.1.    166555   221859    110,7%   105,6%
4.2.
4.3.
5        61441    81929   -284,7%    86,9%
6          369      492      1,2%   100,4%
7        61810    82421   1125,4%    87,0%
8        33630    44839    852,6%    81,8%
9        28180    37582   2006,7%    94,1%
10
11       28180    37582   2006,7%    94,1%
__________________________________________
Приложение 48
Прогноз движения денежных потоков в 2004 году
ОАО "Ремвагон"
форма 3 НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________

Р/с  |  Көрсеткіштер атауы   |2002 ж. | 2003 ж. |  2004 ж. (болжам)
N   |                       |  есеп  |         |__________________
|                       |        | бағалау |1-тоқсан|1 жарты
|                       |        |         |        | жылдық
___________________________________________________________________
А               Б               1        2         3       4
___________________________________________________________________
І.     Операциялық қызметтен
ақша қозғалысы
I.1    Ақшаның түсуі:          6606920   5822502   1195110  2390219
1.1     дайын өнiмді (тауар.   4041056   5822502   1195110  2390219
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткiзуден табыс
1.2     алынған аванстар          1527
1.3     сыйақы                    1392
1.4     дивидендтер
1.5     роялти
1.6     өзге де түсімдер       2562945
І.2    Ақшаның кетуі:          6583027   5576420   1136414  2272826
2.1     жеткiзушілер мен       2760839   4208947    767506  1535010
мердiгерлердiң
шоттары бойынша
2.2     берілген аванстар        26348
2.3     жалақы бойынша          626778    717082    197197   394396
2.4     әлеуметтік сақтан.       75397     84402     23211    46421
дыру және зейнета.
қымен қамтамасыз ету
қорына
2.5     салықтар бойынша        451966    532934    139823   279645
2.6     сыйақылар төлеу
2.7     өзге де төлемдер       2641699     33055      8677    17354
І.3.   операциялық қызмет        23893    246082     58696   117393
нәтижесінде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
ІІ.    Инвестициялық қызмет.
тен ақша қозғалысы
IІ.1.  Ақшаның түсуі:            14354         0         0        0
1.1     материалдық емес
активтердiң кетуiнен
табыс
1.2     негізгi құралдардың      14354
кетуiнен табыс
1.3     басқа да ұзақ
мерзiмдi активтердiң
кетуiнен табыс
1.4     қаржы инвестицияла.
рының кетуiнен табыс
1.5     басқа заңды тұлға.
ларға берілген заем.
дарды алудан табыс
1.6     өзге де түсiмдер
ІІ.2.  Ақшаның кетуі:            17565    246000     58600   117300
2.1     материалдық емес ак.
тивтердi сатып алу
2.2     негізгі құралдарды       17565    246000     58600   117300
сатып алу
2.3     басқа да ұзақ мер.
зiмдi активтердi
сатып aлу
2.4     қаржы инвестицияларын
сатып алу
2.5     басқа да заңды тұлға.
ларға заемдар беру
2.6     өзге де төлемдер
ІІ.3.  Инвестициялық қызмет      -3211   -246000    -58600  -117300
нәтижесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
III.   Қаржы қызметiнен ақша
қаражатының қозғалысы
IІІ.1. Ақшаның түсуi:                0         0         0        0
1.1     акциялар мен басқа да
бағалы қағаздарды
шығарудан
1.2     банк заемдарын алу

N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |         |          |1 кв.     | 1 п-ие
____________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
I  Движение денег
от операционной
деятельности
I.1 Поступление денег:  6606920    5822502    1195110    2390219
1.1 доход от реали-
зации готовой
продукции (товаров,
работ, услуг)       4041056    5822502    1195110    2390219
1.2 авансы полученные      1527
1.3 вознаграждения         1392
1.4 дивиденды
1.5 роялти
1.6 прочие поступления  2562945
I.2. Выбытие денег:     6583027    5576420    1136414    2272826
2.1 по счетам
поставщиков и
подрядчиков         2760839    4208947     767506    1535010
2.2 авансы выданные       26348
2.3 по заработной
плате                626778     717082     197197     394396
2.4 в фонды
социального
страхования
и пенсионного
обеспечения           75397      84402      23211      46421
2.5 по налогам           451966     532934     139823     279645
2.6 выплата
вознаграждений
2.7 прочие выплаты       2641699     33055       8677      17354
I.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в
результате
операционной
деятельности          23893    246082      58696     117393
II.  Движение денег
от инвестиционной
деятельности
II.1. Поступление
денег:               14354      0           0          0
1.1  доход от выбытия
нематериальных
активов
1.2  доход от выбытия
основных средств      14354
1.3  доход от выбытия
других долго-
срочных активов
1.4  доход от выбытия
финансовых
инвестиций
1.5  доход от получения
займов, предостав-
ленных другим
юридическим лицам
1.6  прочие поступления
II.2. Выбытие денег:       17565    215000      58600     117300
2.1  приобретение
нематериальных
активов
2.2  приобретение
основных средств      17565    215000      58600     117300
2.3  приобретение
других долго-
срочных активов
2.4  приобретение
финансовых
инвестиций
2.5  предоставление
займов другим
юридическим лицам
2.6  прочие выплаты
II.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
инвестиционной
деятельности         -3211   -215000     -58600    -117300
III. Движение денежных
средств от
финансовой
деятельности
III.1 Поступление
денег:                  0         0          0          0
1.1  от выпуска акций
и других ценных
бумаг
1.2  получение
банковских займов

1.3     өзге де түсiмдер
ІІІ.2. Ақшаның кетуі:                0         0         0        0
2.1     банк заемдарын өтеу
2.2     өз акцияларын сатып
алу
2.3     дивидендтерді төлеу
2.4     өзге де төлемдер
III.3. Қаржы қызметiнiң нәти.        0         0         0        0
жесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
БАРЛЫҒЫ: Ақшаның          20682        82        96       93
ұлғаюы (+)/ азаюы (-)
Кезең басына ақша        117334
Кезең соңына ақша        138016        82        96       93
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
Р/с  |  Көрсеткіштер атауы   |  2004 ж. (болжам)|2003 ж.|2004 ж.
N   |                       |__________________|  %    |  %
|                       |  9 ай  |   жыл   |2002 ж.|2003 ж.
|                       |        |         |       |
___________________________________________________________________
А               Б               5        6        7       8
___________________________________________________________________
І.     Операциялық қызметтен
ақша қозғалысы
I.1    Ақшаның түсуі:          3585329     4780      444
1.1     дайын өнiмді (тауар.   3585329  4780444      114   82
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткiзуден табыс
1.2     алынған аванстар
1.3     сыйақы
1.4     дивидендтер
1.5     роялти
1.6     өзге де түсімдер
І.2    Ақшаның кетуі:          3409240  4545651
2.1     жеткiзушілер мен       2302515  3070018      152   73
мердiгерлердiң
шоттары бойынша
2.2     берілген аванстар
2.3     жалақы бойынша          591592   788790      114  110
2.4     әлеуметтік сақтан.       69632    92843      112  110
дыру және зейнета.
қымен қамтамасыз ету
қорына
2.5     салықтар бойынша        419470   559292      118  105
2.6     сыйақылар төлеу
2.7     өзге де төлемдер         26031    34708        1  105
І.3.   операциялық қызмет       176089   234793
нәтижесінде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
ІІ.    Инвестициялық қызмет.
тен ақша қозғалысы
IІ.1.  Ақшаның түсуі:                0        0
1.1     материалдық емес
активтердiң кетуiнен
табыс
1.2     негізгi құралдардың
кетуiнен табыс
1.3     басқа да ұзақ
мерзiмдi активтердiң
кетуiнен табыс
1.4     қаржы инвестицияла.
рының кетуiнен табыс
1.5     басқа заңды тұлға.
ларға берілген заем.
дарды алудан табыс
1.6     өзге де түсiмдер
ІІ.2.  Ақшаның кетуі:           176000   234700
2.1     материалдық емес ак.
тивтердi сатып алу
2.2     негізгі құралдарды      176000   234700     1401   95
сатып алу

1.3  прочие
поступления
III.2 Выбытие денег           0         0          0          0
2.1  погашение
банковских займов
2.2  приобретение
собственных акций
2.3  выплата дивидендов
2.4  прочие выплаты
III.3 Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
финансовой
деятельности            0         0          0          0
ИТОГО: Увеличение
(+)/уменьшение(-)
денег               20682     31082         96         93
Деньги на начало
периода            117334    138016     169098     169098
Деньги на конец
периода            138016    169098     169194     169191
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
N |   Наименование   |   2004 г. (прогноз)  ! 2003 г.  ! 2004 г.
п/п|    показателей   |______________________! в % к    ! в % к
|                  | 9 месяцев |   год    ! 2002 г.  ! 2003 г.
____________________________________________________________________
А |          Б       |     5     |    6     |    7     |    8
____________________________________________________________________
I   Движение денег
от операционной
деятельности
I.1 Поступление денег:   3585329    4780444      88,1%     82,1%
1.1 доход от реали-
зации готовой
продукции (товаров,
работ, услуг)        3585329    4780444     144,1%     82,1%
1.2 авансы полученные
1.3 вознаграждения
1.4 дивиденды
1.5 роялти
1.6 прочие поступления
I.2. Выбытие денег:      3409240    4545651      84,7%     81,5%
2.1 по счетам
поставщиков и
подрядчиков          2302515    3070018      152,5     72,9%
2.2 авансы выданные
2.3 по заработной
плате                 591592     788790      114,4%   110,0%
2.4 в фонды
социального
страхования
и пенсионного
обеспечения            69632      92843      111,9%   110,0%
2.5 по налогам            419470     559292      117,9%   104,9%
2.6 выплата
вознаграждений
2.7 прочие выплаты         26031      34708       1,3%    105,0%
I.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в
результате
операционной
деятельности         176089     234793     1029,9%    95,4%
II.  Движение денег
от инвестиционной
деятельности
II.1. Поступление
денег:                   0          0          0         0
1.1  доход от выбытия
нематериальных
активов
1.2  доход от выбытия
основных средств
1.3  доход от выбытия
других долго-
срочных активов
1.4  доход от выбытия
финансовых
инвестиций
1.5  доход от получения
займов, предостав-
ленных другим
юридическим лицам
1.6  прочие поступления
II.2. Выбытие денег:       176000     234700     1224,0%   109,2%
2.1  приобретение
нематериальных
активов
2.2  приобретение
основных средств      176000     234700     1224,0%   109,2%

2.3     басқа да ұзақ мер.
зiмдi активтердi
сатып aлу
2.4     қаржы инвестицияларын
сатып алу
2.5     басқа да заңды тұлға.
ларға заемдар беру
2.6     өзге де төлемдер
ІІ.3.  Инвестициялық қызмет    -176000  -234700
нәтижесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
III.   Қаржы қызметiнен ақша
қаражатының қозғалысы
IІІ.1. Ақшаның түсуi:                0        0
1.1     акциялар мен басқа да
бағалы қағаздарды
шығарудан
1.2     банк заемдарын алу
1.3     өзге де түсiмдер
ІІІ.2. Ақшаның кетуі:                0        0
2.1     банк заемдарын өтеу
2.2     өз акцияларын сатып
алу
2.3     дивидендтерді төлеу
2.4     өзге де төлемдер
III.3. Қаржы қызметiнiң нәти.        0        0
жесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
БАРЛЫҒЫ: Ақшаның             89       93
ұлғаюы (+)/ азаюы (-)
Кезең басына ақша
Кезең соңына ақша            89       93
___________________________________________________________________
49-қосымша
2004 жылға арналған шығыстар болжамы
"Ремвагон"   ААҚ
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
4 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________
Р/с | Көрсеткіштер атауы    |2002 ж. | 2003 ж. |  2004 ж. (болжам)
N  |                       |  есеп  |         |__________________
|                       |        | бағалау |1-тоқсан|1 жарты
|                       |        |         |        |жылдық
___________________________________________________________________
А                Б              1        2         3        4
___________________________________________________________________
Барлығы                   189827    210094    54566   102956
1     Жалпы және әкiмшiлiк      189827    210094    54566   102956
шығыстары, барлығы
1.1   Материалдар                 3645      3900      750     1500
1.2   Қызметкерлердiң            82747     83760    21987    43974
еңбегіне ақытөлеу
1.3   Еңбекақыдан аударымдар     16046     17263     4532     9064
1.4   Негізгi құралдар мен        3143      3319      850     1700
материалдық емес
активтердің тозуы
1.5   Негiзгі құралдар мен        1412      1680      493     1386
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6   Коммуналдық шығыстар         518      3804     1100     2200
1.7   Іссапар шығыстары,          9440     10094     3666     7350
барлығы
1.7.1 белгiленген норма
шеңберiнде
1.7.2 нормадан тыс
1.8   Өкiлдiк шығыстар
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.       124       335       60      160
тiлігiн арттыруға
шығыстар

2.3  приобретение
других долго-
срочных активов
2.4  приобретение
финансовых
инвестиций
2.5  предоставление
займов другим
юридическим лицам
2.6  прочие выплаты
II.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
инвестиционной
деятельности        -176000    -234700     6695,7%   109,2%
III. Движение денежных
средств от
финансовой
деятельности
III.1 Поступление
денег:                    0          0          0         0
1.1  от выпуска акций
и других ценных
бумаг
1.2  получение
банковских займов
1.3  прочие
поступления
III.2 Выбытие денег             0      2200           0        0
2.1  погашение
банковских займов
2.2  приобретение
собственных акций
2.3  выплата дивидендов                2200
2.4  прочие выплаты
III.3 Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
финансовой
деятельности              0     -2200           0        0
ИТОГО: Увеличение
(+)/уменьшение(-)
денег                    89     -2107      150,3%    -6,8%
Деньги на начало
периода              169098    169098      117,6%
Деньги на конец
периода              169187    166991      122,5%    98,8%
___________________________________________________________________
Приложение 49
Прогноз расходов на 2004 год
ОАО "Ремвагон"
форма 4 НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________
N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |         |          |1 квартал | 1 полугодие
____________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
Вceгo                189827   210094      54566     102956
1  Общие и администра-
тивные расходы,
всего                189827   210094      54566     102956
1.1 Материалы              3645     3900        750       1500
1.2 Оплата труда
работников            82747    83760      21987      43974
1.3 Отчисления
от оплаты труда       16046    17263       4532       9064
1.4 Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов                 3143    3319        850       1700
1.5 Обслуживание и
ремонт основных
средств и
нематериальных
активов                 1412    1680        493       1386
1.6 Коммунальные
расходы                  518    3804       1100       2200
1.7 Командировочные
расходы, всего          9440   10094       3666       7350
1.7.1 в пределах
установленных
норм
1.7.2 сверх норм
1.8 Представительские
расходы
1.9 Расходы на
повышение
квалификации
работников               124     335        60         160

1.7.1 белгiленген норма
шеңберiнде
1.7.2 нормадан тыс
1.8   Өкiлдiк шығыстар
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.       220       340    270%     101%
тiлігiн арттыруға
шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн                             0        0
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша           23990     31986    106%     103%
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана        1164      1550    108%     103%
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi            7875     10500    106%     101%
1.14  Күзет шығыстары                                 0        0
1.15  Консультациялық (ауди.      1900      2500     86%     107%
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер
1.16  Банктiк қызмет              3635      4830    104%     115%
көрсетулер
1.17  Сақтандыруға шығыстар
1.18  Сот шығасысы                                    0%       0
1.19  Шарт ережелерiн бұз.                            0%       0
ғаны үшiн айыппұлдар,
өсiмдер және тұрақ.
сыздық айыптары
1.20  Табыстарды жасырғаны                            0        0
(кемiткенi) үшiн айып.
пұлдар мен өсiмдер
1.21  Талан-таражы залалдары,                         0        0
нормативтен тыс ысы.
раптар, бүлiну, ТМҚ
жетiспеушiлiктерi
1.22  Жалға алу бойынша           990      1320    243%     110%
шығыстар
1.23  Әлеуметтік салаға                               0        0
шығыстар
1.24  Күмәндi талаптар                                0        0
бойынша резервтер құру
жөнiндегі шығыстар
1.25  Мерекелiк, мәдени-          4444      5822    106%     104%
бұқаралық және спорт.
тық іс-шараларды
өткiзуге
1.26  Қайырымдылық көмегі                              0        0
1.27  Өзге де шығыстар           13959     32364    154%     109%
2     Дайын өнiмдi (тауар.
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткізу бойынша
шығыстар, барлығы
2.1   Материалдар
2.2   Қызметкерлердің
еңбекақысы
2.3   Еңбекақыдан аударымдар
2.4   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтердің тозуы
2.5   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтерді жөндеу
және қызмет көрсету
2.6   Коммуналдық шығыстар
2.7   Іссапар шығыстары,
барлығы
2.7.1 белгiленген норма
шеңберiнде
2.7.2 нормадан тыс
2.8   Тиеу, тасымалдау және
сақтау бойынша
шығыстар
2.9   Жарнамаға және марке.
тингке шығыстар
2.10  Жалға алу бойынша
шығыстар
2.11  Әлеуметтiк салаға
шығыстар
2.12  Өзге де шығыстар
3     Сыйақы түріндегі
шығыстар, барлығы
3.1   Банктердiң заемдары
негiзiндегі сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар
3.2   Жеткiзушілердiң
заемдары негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.3   Жалға алу негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.4   Өзге де шығыстар
___________________________________________________________________
50-қосымша
"Ремвагон"   ААҚ 2004-2006 жылдары іске
асыруға жоспарланған инвестициялық жобалар тізбесі
(ҰК атауы)
5-ҰК нысаны
___________________________________________________________________
|     Жоба атауы   | Іске асыру|  Жалпы |Қаржы.  |жылдар бойынша
N |                  |   кезеңі  |  құны  |ландыру | қаржыландыру:
|                  |           |  млн.  |көзі    |______________
|                  |           |  теңге |        | 01.01.04 ж. |
|                  |           |        |        |  игерілді   |
___________________________________________________________________

1.7.1 в пределах
установленных
норм
1.7.2 сверх норм
1.8 Представительские
расходы
1.9 Расходы на
повышение
квалификации            220         340      270,2     101,5%
работников
1.10 Расходы на
содержание
Совета директоров
1.11 Расходы по
налогам               23990      31986      106,3     103,2%
1.12 Канцелярские
и типографские
работы                 1164       1550      108,5     103,3%
1.13 Услуги связи           7875      10500      105,6     101,4%
1.14 Расходы на охрану
1.15 Консультационные
(аудиторские) и
информационные
услуги                 1900       2500       86,4     106,8%
1.16 Банковские услуги      3635       4830      103,8     115,3%
1.17 Расходы на
страхование
1.18 Судебные издержки
1.19 Штрафы, пени
и неустойки за
нарушение условий
договора
1.20 Штрафы и пени
за сокрытие
(занижение)
дохода
1.21 Убытки от хищений,
сверхнормативные
потери, порча,
недостача ТМЗ
1.22 Расходы по аренде      990        1320      243,2     110,1%
1.23 Расходы на
социальную сферу
1.24 Расходы по
созданию резервов
по сомнительным
требованиям
1.25 На проведение
праздничных,
культурно-массовых
и спортивных
мероприятий           4444        5822      105,6     103,8%
1.26 Благотворительная
помощь
1.27 Прочие расходы       13959       32364      153,5     108,8%
2   Расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг), всего
2.1  Материалы
2.2  Оплата труда
работников
2.3  Отчисления
от оплаты труда
2.4  Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов
2.5  Ремонт и
обслуживание
основных средств
и нематериальных
активов
2.6  Коммунальные
расходы
2.7  Командировочные
расходы, всего
2.7.1 в пределах
установленных
норм
2.7.2 сверх норм
2.8  Расходы по
погрузке,
транспортировке
и хранению
2.9  Расходы на
рекламу и
маркетинг
2.10 Расходы
по аренде
2.11 Расходы на
социальную сферу
2.12 Прочие расходы
3   Расходы в виде
вознаграждения,
всего
3.1  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам банков
3.2  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам
поставщиков
3.3  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по аренде
3.4  Прочие расходы*
____________________________________________________________________
Приложение 50
Перечень инвестиционных проектов
ОАО "Ремвагон" планируемых к реализации*
(наименование НК)
в 2004-2006 годах
форма 5-НК
____________________________________________________________________
N !    Наименование     !  Период    !Общая    ! Источники
п/п!      проекта        ! реализации !стоимость! финансирования
-------------------------------------------------------------------

1. Жалпылама құрылыс    2004-2006 ж. 185,98  Жеке        53,6
(реконструкция)                           қаражат
2. Дөңгелектығыршықты   2004-2006 ж. 249,68  Жеке        57,7
цехтарды тығыршықты                       қаражат
подшипниктерді өлшеу
және диагностика
жүргізу құрылғыла.
рымен компьютерлеу
3. Негізгі қорлардың    2004-2006 ж. 207,3   Жеке       51,8
жоспарлық ауыстырылу                      қаражат
4. Өндірісті ақпараттау 2004-2006 ж.  15,44  Жеке        6,2
қаражат
5. Ресурстықорғау       2004-2006 ж. 225,35  Жеке       76,7
технологиясы                              қаражат
Барлығы                           883,75               246
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________
N |   жылдар бойынша қаржыландыру:
|______________________________________
| 2004 ж.| 2005 ж.| 2006 ж.|01.01.07 ж.
|(болжам)|(болжам)|(болжам)| қалдық
__________________________________________
1.    52       49,1     38,7
2.    53,8     72,6     67,6
3     53,5     48,5     55,8
4.     3        5,6      3,85
5.    57,7     46,4     48,1
220      222,1    214,05
__________________________________________
51-қосымша
2004-2006 жылдарға арналған дамудың аса
маңызды көрсеткіштерінің болжамы
ААҚ "Көліксервисорталығы"
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
1 ҰК нысаны
___________________________________________________________________
Р/с N|    Көрсеткіштер   |Өлшем| 2002ж. |2003 ж. | 2003ж. | 2004ж.|
|                   | бір.|        |        |   %    |       |
|                   | лігі|  есеп  |бағалау | 2002ж. | болжам|
___________________________________________________________________
А           Б             1       2        3      4         5
___________________________________________________________________
1.    Шығарылған өнім     саны/   106106   143641    135,4   53000
(жұмыс, қызмет      құны
көрсету) көлемі,
барлығы:
274238   301396    109,9  109074
1.1    оның iшiнде
түрлерi бойынша
1.1.1 темір жол кірме     в/ай.   106106   143641    135,4   53000
жолдарын пайдалану  налымы
мың     270108   295567    109,4  109074
теңге
1.1.2 жүк аулалары мен    мың       4130     5829    141,1       0
тетіктерді жалға    теңге
алу
негізгі құралдар    мың      43056                    253275
(НҚ) және тауар     меңге
материалдық
құндылықтар (ТМҚ),
өзгелерді іске
асыру

1. Капитальное            2004-2006г.  185,98   Собственные
строительство                                 средства
(реконструкция)
2. Компьютеризация
колеснороликовых                              Собственные
цехов приборами        2004-2006г.   249,68   средства
по обмену и
диагностике роликовых
подшипников
3. Плановая замена                               Собственные
основных фондов        2004-2006г.    207,3   средства
4. Информатизация                                Собственные
производства           2004-2006г.    15,44   средства
5. Ресурсосберегающая                            Собственные
технология             2004-2006г.   225,35   средства
-------------------------------------------------------------------
Итого                                883,75
___________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________
N !             финансирование по годам:
п/п!
-------------------------------------------------------------------
! освоено на ! 2004 год  ! 2005 год  ! 2006 год  ! остаток
! 01.01.04 г.! (прогноз) ! (прогноз) ! (прогноз) ! на 01.01.07 г.
-------------------------------------------------------------------
1.     22,6          52        49,08      38,7
2.     57,7        53,8        72,58      67,6
3.     51,8        53,5         48,5      55,8
4.      6,2           3         5,57      3,85
5.     76,7        57,7        46,35      48,1
Итого    215         220       222,08     214,05
____________________________________________________________________
Приложение 51
Прогноз важнейших показателей развития
на 2004-2006 годы
ОАО "Центр транспортного сервиса"
(наименование юридического лица)
Форма 1 НК
___________________________________________________________________
| Показатели   |Един.    |  2002 г.    |  2003 г.   |2003 г. в %
|              |измер.   |  отчет      |  оценка    |к 2002 г.
____________________________________________________________________
А  |      Б       |    1    |     2       |     3      |     4
____________________________________________________________________
1.   Объем
произведенной   вак/
продукции       оборот,
(работ, услуг)- ваг/
всего:          сут        106106        143641       135,4
тыс.тенге  274238        301396       109,9
1.1  в том числе
по видам:
1.1.1  эксплуатация
ж/д путей     в/оборот   106106        143641       135,4
тыс.тенге  270108        295567       109,4
1.1.2. аренда
грузовых
дворов и
механизмов    тыс.тенге    4130          5829       141,1
реализация
ОС и ТМЦ,
прочие        тыс.тенге   43056
1.1.3. предоставление
в аренду
вагонов       ваг/сут
тыс.тенге

2.    Экспорт барлығы:     "
2.1    оның iшiнде, ТМД    "
елдерi
2.2     алыс шетелдер      "
2.3    өнiм түрлерi        "
бойынша:
3.    Импорт барлығы:      "
3.1    оның iшiнде, ТМД    "
елдерi
3.2     алыс шетел         "
3.3    өнiм түрлерi        "
бойынша:
4.    Қаржыландырудың     мың.
барлық көздерiнiң   теңге
есебiнен негізгі
капиталға инвести.
ция - барлығы:
4.1   заемдық қаражат      "
есебiнен
4.1.1  оның iшiнде, мем.   "
лекеттік бюджет
қаражаты
4.2   өз қаражаты          "
есебiнен
5.    Табыстар, барлығы    "      317294   301396     95,0  362349
6.    шығыстар, барлығы    "      371436   283976     76,5  227807
7.    Негiзгi қызметтен    "      274238   301396    109,9  109074
табыс
8.    Өткiзілген дайын     "      175323   196935    112,3  125643
өнiмнiң (тауарлар.
дың, жұмыстардың,
қызмет көрсетулер.
дiң) өзiндiк құны:
9.    Жалпы жиынтық табыс  "       98915   104461    105,6  -16569
10.   Кезең шығыстары,     "      196113    79575     40,6   44503
барлығы
10.1   жалпы және әкiмші.  "      196113    79575     40,6   44503
лiк шығыстары
10.2   дайын өнiмдi        "
(товарларды, жұмыс.
тарды, қызмет көр.
сетулердi) өткiзу
жөнiндегі шығыстар
10.3   сыйақы түрiндегi    "
шығыстар
11.   Салық салынатын      "      -54142    24886    -46,0  192203
табыс
12.   Корпорациялық табыс  "           0     7466            57661
салығы
13.   Таза табыс (залал)   "      -54142    17420    -32,2  134542
14.   Дивидендтер,         "
барлығы
14.1   оның iшiнде, ак.   мың
циялардың мемле.   теңге
кеттiк пакетiне
15.   Пайдадан аударымдар  %
нормативтерi*
16.   Қызметтің рента.     "       -14,6      8,8             84,4
бельділiгi
17.   Материалдық емес    мың      21976    96675    439,9
активтер мен не.    теңге
гізгі қаражатқа
шығыстар
18.   Компания қызметкер. адам       320      359    112,2     168
лерiнiң саны,
барлығы
18.1  Орталық аппарат      "
қызметкерлерiнiң
саны
19.   Жалақы қоры         мың      91516    90095     98,4   42160
теңге
20.   Компания бойынша     "       23832    20913     87,8   20913
тұтастай алғанда
орташа айлық жалақы
20.1   оның iшiнде,       теңге
орталық аппарат
қызметкерлерi
21.   Өнiмнiң (жұмыстың,  бірлік    2545     2058     80,9    2058
қызмет көрсетудің)  үшін
бiрлігіне тарифтер  теңге
(бағалар)
21.1   бұрынғы кезеңге      %                   9              100
тарифтердің (баға.
лардың) өзгеруі
22.   Кредиторлық берешек мың      52911    32845      62,1      0
теңге
23.   Дебиторлық берешек   "       95942    76754      80,0  30546
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
_____________________________________________________________
Р/с N|    Көрсеткіштер   | 2005ж. | 2006 ж. | 2006 ж.|2006 ж.
|                   |        |         |    %   | %

2.  Экспорт
всего:              "
2.1  в т.ч.
страны СНГ          "
2.2  дальнее
зарубежье
2.3  по видам
продукции           "
3.  Импорт всего:
3.1  в т.ч.
страны СНГ          "
3.2  дальнее
зарубежье           "
3.3  по видам
продукции:          "
4.  Инвестиции
в основной
капитал за
счет всех      тыс.тенге
4.1  за счет
заемных
средств             "
4.1.1 в т.ч.
средств
государствен-
ного бюджета       "
4.2  за счет
собственных
средств             "
5.  Доходы, всего       "      317294        301396       95,0
6.  Расходы, всего      "      371436        283976       76,5
7.  Доход от
основной
деятельности        "      274238        301396      109,9
8.  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг):             "      175323        196935      112,3
9.  Валовый доход       "       98915        104461      105,6
10.  Расходы периода,
всего               "      196113         79575       40,6
10.1 общие и
административные
расходы             "      196113         79575       40,6
10.2 расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)              "
10.3 расходы в виде
вознаграждения      "
11.  Налогооблагаемый
доход               "      -54142         24886      -46,0
12.  Подоходный налог    "           0          7466
13.  Чистый доход
(убыток)            "      -54142         17420      -32,2
14.  Дивиденды, всего    "
14.1 в т. ч. на
государственный
пакет акций      тыс.тенге
15.  Нормативы
отчислений
от прибыли*         %
16.  Рентабельность
деятельности        "       -14,6           8,8
17.  Расходы на
амортизацию
нематериальных
активов и
основных
средств          тыс. тенге  21976        96675      439,9
18.  Численность
работников
компании, всего     чел.       320          359      112,2
18.1 Численность
сотрудников
центрального
аппарата             "
19   Фонд заработной
платы            тыс.тенге   91516        90095       98,4
20   Среднемесячная
заработная
плата работ-
ников, в целом
по компании          "       23832        20913       87,8
20.1 в том числе
работников
центрального
аппарата           тенге
21   Тарифы (цены)
на единицу         тенге
продукции          за ед.
(работ, услуг)                2545         2058       80,9
21.1 изменение
тарифов (цен)
к предыдущему
периоду              %                       81
22   Кредиторская
задолженность    тыс.тенге   52911        32845       62,1
23   Дебиторская
задолженность        "       95942        76754       80,0
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________
N  |  2004 г. | 2005 г.  | 2006 г. | 2006 г.  | 2006 г.
п/п |  прогноз | прогноз  | прогноз | в % к    | в % к

|                   | болжам | болжам  | 2002 ж.|2003 ж.
_____________________________________________________________
А              Б             6        7        8       9
_____________________________________________________________
1.    Шығарылған өнім      182500    255500     241     178
(жұмыс, қызмет
көрсету) көлемі,
барлығы:
146912    205677
1.1    оның iшiнде
түрлерi бойынша
1.1.1 темір жол кірме           0
жолдарын пайдалану
253275    253275
1.1.2 жүк аулалары мен     182500    255500
тетіктерді жалға
алу
негізгі құралдар     146912    205677
(НҚ) және тауар
материалдық
құндылықтар (ТМҚ),
өзгелерді іске
асыру
2.    Экспорт барлығы:
2.1    оның iшiнде, ТМД
елдерi
2.2     алыс шетелдер
2.3    өнiм түрлерi
бойынша:
3.    Импорт барлығы:
3.1    оның iшiнде, ТМД
елдерi
3.2     алыс шетел
3.3    өнiм түрлерi
бойынша:
4.    Қаржыландырудың
барлық көздерiнiң
есебiнен негізгі
капиталға инвести.
ция - барлығы:
4.1   заемдық қаражат
есебiнен
4.1.1  оның iшiнде, мем.
лекеттік бюджет
қаражаты
4.2   өз қаражаты
есебiнен
5.    Табыстар, барлығы    400187    458952      145     152
6.    шығыстар, барлығы    323451    402099      108     142
7.    Негiзгi қызметтен    146912    205677       65      68
табыс
8.    Өткiзілген дайын     135214    148735       40      76
өнiмнiң (тауарлар.
дың, жұмыстардың,
қызмет көрсетулер.
дiң) өзiндiк құны:
9.    Жалпы жиынтық табыс   11698     56942       21      55
10.   Кезең шығыстары,     124935    129843       74     163
барлығы
10.1   жалпы және әкiмші.   48953     53848       54      68
лiк шығыстары
10.2   дайын өнiмдi         75982     75995       39
(товарларды, жұмыс.
тарды, қызмет көр.
сетулердi) өткiзу
жөнiндегі шығыстар
10.3   сыйақы түрiндегi
шығыстар
11.   Салық салынатын      109623     81219     -150     326
табыс
12.   Корпорациялық табыс   32887     24366              326
салығы
13.   Таза табыс (залал)    76736     56853     -105     326
14.   Дивидендтер,
барлығы
14.1   оның iшiнде, ак.
циялардың мемле.
кеттiк пакетiне
15.   Пайдадан аударымдар
нормативтерi*
16.   Қызметтің рента.       33,9      20,2
бельділiгi
17.   Материалдық емес
активтер мен не.
гізгі қаражатқа
шығыстар
18.   Компания қызметкер.     104       109       34      30
лерiнiң саны,
барлығы
18.1  Орталық аппарат
қызметкерлерiнiң
саны
19.   Жалақы қоры           33929     46228       51      51
20.   Компания бойынша      27187     35343      148     169
тұтастай алғанда
орташа айлық жалақы
20.1   оның iшiнде,
орталық аппарат
қызметкерлерi
21.   Өнiмнiң (жұмыстың,      805       805       32      39
қызмет көрсетудің)
бiрлігіне тарифтер
(бағалар)
21.1   бұрынғы кезеңге       4080      4080            47249
тарифтердің (баға.
лардың) өзгеруі
22.   Кредиторлық берешек       0         0
23.   Дебиторлық берешек        0         0
_____________________________________________________________
* - РМК үшін
52-қосымша
2004 жылға арналған табыстар мен шығындар болжамы
ААҚ "Көліксервисорталығы"
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
2 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________
Р/с | Көрсеткіштер атауы  | 2002 ж. | 2003 ж. | 2004 ж. (болжам)
N  |                     |  есеп   |  есеп   |____________________
|                     |         |         | 1 тоқсан | 1 жарты|
|                     |         |         |          | жылдық |
___________________________________________________________________
А           Б                 1        2           3        4
___________________________________________________________________
1    Негізгі қызметтен       274238     301396      27269    54537
табыс
2    Өткізілген дайын        175323     196935      31411    62822
өнiмнің (тауарлар.
дың, жұмыстардың,
қызмет көрсетулер.
дiң) өзіндік құны
3    Жиынтық табыс            98915     104461      -4142    -8285
(1 жол-2 жол)
4    Кезең шығыстары,        196113      79575      30122    60243
оның iшiнде
4.1. жалпы және әкiмшілiк    196113      79575      30122    60243
шығыстар
4.2. дайын өнiмді (тауар.                    0          0        0
ларды, қызмет көрсе.
тулердi) өткiзу
бойынша шығыстар
4.3. сыйақы түрiндегi
шығыстар
5    Негiзгі қызметтен       -97198      24886     -34264   -68528
табыс (залал)
(3 жол-4 жол)
6    Негiзгi емес қызмет.     43056          0      44323    88646
тен табыс (залал)
7    Салық салуға дейін      -54142      24886      10059    20119
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(5 жол +(-) 6 жол)
8    Корпорациялық                        7466       3018     6036
табыс салығы
9    Салық салудан кейін     -54142      17420       7041    14083
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(7 жол-8 жол)
10   Төтенше жағдайлардан
және операцияларды
тоқтатудан табыстар
(залалдар)
11   Таза табыс (залал)      -54142      17420       7041    14083
(9 жол +(-) 10 жол)
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________
Р/с | 2004 ж. (болжам) | 2003 ж.| 2004 ж.
N  |__________________|   %    |   %
|  9 ай   |   жыл  | 2002 ж.| 2003 ж.
|         |        |        |
__________________________________________
А      5           6       7        8
__________________________________________

|          |          |         | 2002 г.  | 2003 г.
____________________________________________________________________
А  |     5    |    6     |    7    |     8    |    9
--------------------------------------------------------------------
1       53000     182500    255500     241         178
109074     146912    205677
1.1
1.1.1    53000
109074
1.1.2        0          0
253275     253275    253275
1.1.3              182500    255500
146912    205677
2.
2.1
2.2
2.3
3.
3.1
3.2
3.3
4.
4.1
4.1.1
4.2
5.      362349     400187    458952     145         152
6.      227807     323451    402099     108         142
7.      109074     146912    205677      75          68
8.      125643     135214    148735      85          76
9.      -16569      11698     56942      58          55
10.      44503     124935    129843      66         163
10.1     44503      48953     53848      27          68
10.2                75982     75995
10.3
11.     192203     109623     81219    -150         326
12.      57661      32887     24366                 326
13.     134542      76736     56853    -105         326
14.
14.1
15.
16.       84,4       33,9      20,2
17.
18.        168        104       109      34          30
18.1
19.      42160      33929     46228      51          51
20.      20913      27187     34343     148         169
20.1
21.       2058        805       805      32          39
21.1       100        256       256                 316
22.          0          0         0
23.      30546          0         0
____________________________________________________________________
Приложение 52
Прогноз доходов и расходов на 2004 год
ОАО "Центр транспортного сервиса"
(наименование юридического лица)
форма 2 НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________
N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |         |          |1 квартал | 1 полугодие
____________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
1  Доход от основной    274238     301396      27269    54537
деятельности
2  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)               175323     196935      31411    62822
3  Валовой доход
(стр.1-стр.2)         98915     104461      -4142    -8285
4  Расходы периода,
в том числе          196113      79575      11126    22252
4.1. общие и
административные
расходы             196113      79575      11126    22252
4.2. расходы по
реализации
готовой продукции                   0          0        0
(товаров, работ,
услуг)
4.3. расходы в виде
вознаграждения
5   Доход (убыток)
от основной
деятельности
(стр.3 - стр.4)     -97198      24886     -15268   -30536
6   Доход (убыток)
от неосновной
деятельности         43056          0      44323    88646
7   Доход (убыток)
от обычной
деятельности до
налогообложения
(стр.5 +(-)стр.6)   -54142      24886      29055    58110
8   Подоходный налог                 7466       8717    17433
9   Доход (убыток)
от обычной
деятельности после
налогообложения
(стр.7-стр.8)       -54142      17420      20339    40677
10   Доходы (убытки)
от чрезвычайных
ситуаций и
прекращенных
операций
11   Чистый доход
(убыток) (стр.9+
(-) стр.10)         -54142      17420      20339    40677
__________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________
N  | 2004 г. (прогноз) | 2003 г.| 2004 г.
п/п |___________________| в % к  | в % к
| 9 месяцев|  год   | 2002 г.| 2003 г.
|          |        |        |
__________________________________________
А  |    5     |    6   |    7   |   8
__________________________________________

1      81806   109074    109,9     36,2
2      94232   125643    112,3     63,8
3     -12427   -16569    105,6    -15,9
4      90365   120486     40,6    151,4
4.1.   90365   120486     40,6    151,4
4.2.       0        0
4.3.
5    -102791  -137055    -25,6   -550,7
6     132969   177292
7      30178   116220    -46,0    467,0
8       9053    34866   #ДЕЛ/0!   467,0
9      21124    81354    -32,2    467,0
10
11     21124    81354    -32,2    467,0
__________________________________________
53-қосымша
2004 жылы ақша ағымдары қозғалысының болжамы
ААҚ "Көліксервисорталығы"
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
3 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________

1      81806   109074    109,9     36,2
2      94232   125643    112,3     63,8
3     -12427   -16569    105,6    -15,9
4      33377    44503     40,6     55,9
4.1.   33377    44503     40,6     55,9
4.2.       0        0
4.3.
5     -45804   -61072    -25,6   -245,4
6     132969   177292
7      87165   116220    -46,0    467,0
8      26150    34866             467,0
9      61016    81354    -32,2    467,0
10
11     61016    81354    -32,2    467,0
__________________________________________
Приложение 53
Прогноз движения денежных потоков в 2004 году
ОАО "Центр транспортного сервиса"
(наименование юридического лица)
форма 3 НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________

Р/с  |  Көрсеткіштер атауы   |2002 ж. | 2003 ж. |  2004 ж. (болжам)
N   |                       |  есеп  |         |__________________
|                       |        | бағалау |1-тоқсан|1 жарты
|                       |        |         |        | жылдық
___________________________________________________________________
А               Б               1        2         3       4
___________________________________________________________________
І.     Операциялық қызметтен
ақша қозғалысы
I.1    Ақшаның түсуі:           813548    333845   116634   233267
1.1     дайын өнiмді (тауар.    506360    333845    43183    86367
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткiзуден табыс
1.2     алынған аванстар         12753         0
1.3     сыйақы
1.4     дивидендтер
1.5     роялти
1.6     өзге де түсімдер        294435         0    73450   146900
І.2    Ақшаның кетуі:           814139    240222    57789   115578
2.1     жеткiзушілер мен        315710     41263     8694    17387
мердiгерлердiң
шоттары бойынша
2.2     берілген аванстар        17302
2.3     жалақы бойынша           87776     79449     8854    17707
2.4     әлеуметтік сақтан.       13087     31605     2727     5455
дыру және зейнета.
қымен қамтамасыз ету
қорына
2.5     салықтар бойынша        111076     87735    13711    27422
2.6     сыйақылар төлеу
2.7     өзге де төлемдер        269188       170    23804    47607
І.3.   операциялық қызмет         -591     93623    58845   117689
нәтижесінде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
ІІ.    Инвестициялық қызмет.
тен ақша қозғалысы
IІ.1.  Ақшаның түсуі:                0         0        0        0
1.1     материалдық емес
активтердiң кетуiнен
табыс
1.2     негізгi құралдардың
кетуiнен табыс
1.3     басқа да ұзақ
мерзiмдi активтердiң
кетуiнен табыс
1.4     қаржы инвестицияла.
рының кетуiнен табыс
1.5     басқа заңды тұлға.
ларға берілген заем.
дарды алудан табыс
1.6     өзге де түсiмдер
ІІ.2.  Ақшаның кетуі:              865     96675    21608    43217
2.1     материалдық емес ак.
тивтердi сатып алу
2.2     негізгі құралдарды         865     96675        0        0
сатып алу
2.3     басқа да ұзақ мер.
зiмдi активтердi
сатып aлу
2.4     қаржы инвестицияларын
сатып алу
2.5     басқа да заңды тұлға.
ларға заемдар беру
2.6     өзге де төлемдер                            21608    43217
ІІ.3.  Инвестициялық қызмет       -865    -96675   -21608   -43217
нәтижесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
III.   Қаржы қызметiнен ақша
қаражатының қозғалысы
IІІ.1. Ақшаның түсуi:                0         0        0        0
1.1     акциялар мен басқа да
бағалы қағаздарды
шығарудан

N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |         |          |1 квартал | 1 полугодие
____________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
I  Движение денег
от операционной
деятельности
I.1 Поступление денег:   813548    333845     116634     233267
1.1 доход от реали-
зации готовой
продукции (товаров,
работ, услуг)        506360    333845      43183      86367
1.2 авансы полученные     12753         0
1.3 вознаграждения
1.4 дивиденды
1.5 роялти
1.6 прочие поступления   294435         0      73450     146900
I.2. Выбытие денег:      814139    240222      57789     115578
2.1 по счетам
поставщиков и
подрядчиков          315710     41263       8694      17387
2.2 авансы выданные       17302
2.3 по заработной
плате                 87776     79449       8854      17707
2.4 в фонды
социального
страхования
и пенсионного
обеспечения           13087     31605       2727       5455
2.5 по налогам           111076     87735      13711      27422
2.6 выплата
вознаграждений
2.7 прочие выплаты       269188       170      23804      47607
I.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в
результате
операционной
деятельности          -591     93623      58845     117689
II.  Движение денег
от инвестиционной
деятельности
II.1. Поступление
денег:                  0                    0          0
1.1  доход от выбытия
нематериальных
активов
1.2  доход от выбытия
основных средств
1.3  доход от выбытия
других долго-
срочных активов
1.4  доход от выбытия
финансовых
инвестиций
1.5  доход от получения
займов, предостав-
ленных другим
юридическим лицам
1.6  прочие поступления
II.2. Выбытие денег:        865     96675     21608      43217
2.1  приобретение
нематериальных
активов
2.2  приобретение
основных средств       865     96675         0          0
2.3  приобретение
других долго-
срочных активов
2.4  приобретение
финансовых
инвестиций
2.5  предоставление
займов другим
юридическим лицам
2.6  прочие выплаты                           21608      43217
II.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
инвестиционной
деятельности         -865    -96675    -21608     -43217
III. Движение денежных
средств от
финансовой
деятельности
III.1 Поступление
денег:                  0         0         0          0
1.1  от выпуска акций
и других ценных
бумаг

1.2     банк заемдарын алу
1.3     өзге де түсiмдер
ІІІ.2. Ақшаның кетуі:                0      2139    17420        0
2.1     банк заемдарын өтеу
2.2     өз акцияларын сатып
алу
2.3     дивидендтерді төлеу                 1069    16236
2.4     өзге де төлемдер                    1070     1184
III.3. Қаржы қызметiнiң нәти.        0     -2139   -17420        0
жесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
БАРЛЫҒЫ: Ақшаның          -1456     -5191    19816    74473
ұлғаюы (+)/ азаюы (-)
Кезең басына ақша          6647      5191
Кезең соңына ақша          5191         0    19816    74473
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
Р/с  |  Көрсеткіштер атауы   |  2004 ж. (болжам)|2003 ж.|2004 ж.
N   |                       |__________________|  %    |  %
|                       |  9 ай  |   жыл   |2002 ж.|2003 ж.
|                       |        |         |       |
___________________________________________________________________
А               Б               5        6        7       8
___________________________________________________________________
І.     Операциялық қызметтен
ақша қозғалысы
I.1    Ақшаның түсуі:           349901   466534    41,04     139,7
1.1     дайын өнiмді (тауар.    129550   172734    65,93     51,7
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткiзуден табыс
1.2     алынған аванстар
1.3     сыйақы
1.4     дивидендтер
1.5     роялти
1.6     өзге де түсімдер        220350   293800     0,00
І.2    Ақшаның кетуі:           173366   231155    29,51     96,2
2.1     жеткiзушілер мен         26081    34774    13,07     84,3
мердiгерлердiң
шоттары бойынша
2.2     берілген аванстар
2.3     жалақы бойынша           26561    35414    90,51     44,6
2.4     әлеуметтік сақтан.        8182    10909   241,50     34,5
дыру және зейнета.
қымен қамтамасыз ету
қорына
2.5     салықтар бойынша         41133    54844    78,99     62,5
2.6     сыйақылар төлеу
2.7     өзге де төлемдер         71411    95214     0,06  56008,2
І.3.   операциялық қызмет       176834   235379 -15841,53   251,4
нәтижесінде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
ІІ.    Инвестициялық қызмет.
тен ақша қозғалысы
IІ.1.  Ақшаның түсуі:                0        0
1.1     материалдық емес
активтердiң кетуiнен
табыс
1.2     негізгi құралдардың
кетуiнен табыс
1.3     басқа да ұзақ
мерзiмдi активтердiң
кетуiнен табыс
1.4     қаржы инвестицияла.
рының кетуiнен табыс
1.5     басқа заңды тұлға.
ларға берілген заем.
дарды алудан табыс
1.6     өзге де түсiмдер
ІІ.2.  Ақшаның кетуі:            64825    86433  11176,30    89,4

1.2  получение
банковских займов
1.3  прочие
поступления
III.2 Выбытие денег           0      2139     17420          0
2.1  погашение
банковских займов
2.2  приобретение
собственных акций
2.3  выплата дивидендов              1069     16236
2.4  прочие выплаты                  1070      1184
III.3 Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
финансовой
деятельности            0     -2139    -17420          0
ИТОГО: Увеличение
(+)/уменьшение(-)
денег               -1456     -5191     19816      74473
Деньги на начало
периода              6647      5191
Деньги на конец
периода              5191         0     19816      74473
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
N |   Наименование   |   2004 г. (прогноз)  ! 2003 г.  ! 2004 г.
п/п|    показателей   |______________________! в % к    ! в % к
|                  | 9 месяцев |   год    ! 2002 г.  ! 2003 г.
____________________________________________________________________
А |          Б       |     5     |    6     |    7     |    8
____________________________________________________________________
I   Движение денег
от операционной
деятельности
I.1 Поступление денег:    349901     466534      41,04     139,7
1.1 доход от реали-
зации готовой
продукции (товаров,
работ, услуг)         129550     172734      65,93      51,7
1.2 авансы полученные
1.3 вознаграждения
1.4 дивиденды
1.5 роялти
1.6 прочие поступления    220350     293800       0,00
I.2. Выбытие денег:       173366     231155      29,51      96,2
2.1 по счетам
поставщиков и
подрядчиков            26081      34774      13,07      84,3
2.2 авансы выданные
2.3 по заработной
плате                  26561      35414      90,51      44,6
2.4 в фонды
социального
страхования
и пенсионного
обеспечения             8182      10909     241,50      34,5
2.5 по налогам             41133      54844      78,99      62,5
2.6 выплата
вознаграждений
2.7 прочие выплаты         71411      95214       0,06   56008,2
I.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в
результате
операционной
деятельности          176834    235379  -15841,53     251,4
II.  Движение денег
от инвестиционной
деятельности
II.1. Поступление
денег:                    0         0
1.1  доход от выбытия
нематериальных
активов
1.2  доход от выбытия
основных средств
1.3  доход от выбытия
других долго-
срочных активов
1.4  доход от выбытия
финансовых
инвестиций
1.5  доход от получения
займов, предостав-
ленных другим
юридическим лицам
1.6  прочие поступления
II.2. Выбытие денег:       64825      86433    11176,30     89,4

2.1     материалдық емес ак.
тивтердi сатып алу
2.2     негізгі құралдарды           0           11176,30     0,0
сатып алу
2.3     басқа да ұзақ мер.
зiмдi активтердi
сатып aлу
2.4     қаржы инвестицияларын
сатып алу
2.5     басқа да заңды тұлға.
ларға заемдар беру
2.6     өзге де төлемдер         64825    86433
ІІ.3.  Инвестициялық қызмет     -64825   -86433  11176,30    89,4
нәтижесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
III.   Қаржы қызметiнен ақша
қаражатының қозғалысы
IІІ.1. Ақшаның түсуi:                0        0
1.1     акциялар мен басқа да
бағалы қағаздарды
шығарудан
1.2     банк заемдарын алу
1.3     өзге де түсiмдер
ІІІ.2. Ақшаның кетуі:                0   148946
2.1     банк заемдарын өтеу
2.2     өз акцияларын сатып
алу
2.3     дивидендтерді төлеу               97590
2.4     өзге де төлемдер                  51356
III.3. Қаржы қызметiнiң нәти.        0  -148946
жесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
БАРЛЫҒЫ: Ақшаның         111709        0    356,50     0,0
ұлғаюы (+)/ азаюы (-)
Кезең басына ақша                            78,10     0,0
Кезең соңына ақша        111709        0      0,01   -58,0
___________________________________________________________________
54-қосымша
2004 жылға арналған шығыстар болжамы
ААҚ "Көліксервисорталығы"
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
4 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________
Р/с | Көрсеткіштер атауы    |2002 ж. | 2003 ж. |  2004 ж. (болжам)
N  |                       |  есеп  |         |__________________
|                       |        | бағалау |1-тоқсан|1 жарты
|                       |        |         |        |жылдық
___________________________________________________________________
А                Б              1        2         3        4
___________________________________________________________________
Барлығы                   196113     79575    11126    22251
1     Жалпы және әкiмшiлiк      196113     79575    11126    22251
шығыстары, барлығы
1.1   Материалдар                 2927       766      115      230
1.2   Қызметкерлердiң            37945     29825     4474     8948
еңбегіне ақытөлеу
1.3   Еңбекақыдан аударымдар      6924      6039      906     1812
1.4   Негізгi құралдар мен        2223      1915      287      575
материалдық емес
активтердің тозуы
1.5   Негiзгі құралдар мен         595       186       28       56
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6   Коммуналдық шығыстар          65                  0        0
1.7   Іссапар шығыстары,          3791      1755      263      527
барлығы
1.7.1 белгiленген норма           3791      1755      263      527
шеңберiнде

2.1  приобретение
нематериальных
активов
2.2  приобретение
основных средств          0               11176,30      0,0
2.3  приобретение
других долго-
срочных активов
2.4  приобретение
финансовых
инвестиций
2.5  предоставление
займов другим
юридическим лицам
2.6  прочие выплаты        64825      86433
II.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
инвестиционной
деятельности        -64825     -86433    11176,30     89,4
III. Движение денежных
средств от
финансовой
деятельности
III.1 Поступление
денег:                    0         0
1.1  от выпуска акций
и других ценных
бумаг
1.2  получение
банковских займов
1.3  прочие
поступления
III.2 Выбытие денег             0    148946
2.1  погашение
банковских займов
2.2  приобретение
собственных акций
2.3  выплата дивидендов               97590
2.4  прочие выплаты                   51356
III.3 Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
финансовой
деятельности              0   -148946
ИТОГО: Увеличение
(+)/уменьшение(-)
денег                111709         0     356,50      0,0
Деньги на начало
периода                                    78,10      0,0
Деньги на конец
периода              111709         0       0,01    -58,0
___________________________________________________________________
Приложение 54
Прогноз расходов на 2004 год
ОАО "Центр транспортного сервиса"
(наименование юридического лица)
форма 4 НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________
N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |         |          |1 квартал | 1 полугодие
____________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
Вceгo                196113     79575     11126       22251
1  Общие и администра-
тивные расходы,
всего                196113     79575     11126       22251
1.1 Материалы              2927       766       115         230
1.2 Оплата труда
работников            37945     29825      4474        8948
1.3 Отчисления
от оплаты труда        6924      6039       906        1812
1.4 Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов                 2223     1915       287         575
1.5 Обслуживание и
ремонт основных
средств и
нематериальных
активов                  595      186        28          56
1.6 Коммунальные
расходы                   65                  0           0
1.7 Командировочные
расходы, всего          3791     1755       263         527
1.7.1 в пределах
установленных
норм                  3791     1755       263         527

1.7.2 нормадан тыс                                      0        0
1.8   Өкiлдiк шығыстар                                  0        0
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.                            0        0
тiлігiн арттыруға
шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн                               0        0
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша           60009     28966     3621     7242
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана         957       328       49       98
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi            3391      1795      269      539
1.14  Күзет шығыстары              456       423       63      127
1.15  Консультациялық (ауди.       991        60        9       18
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер
1.16  Банктiк қызмет               845      1179      177      354
көрсетулер
1.17  Сақтандыруға шығыстар                             0        0
1.18  Сот шығасысы                                      0        0
1.19  Шарт ережелерiн бұз.         104                  0        0
ғаны үшiн айыппұлдар,
өсiмдер және тұрақ.
сыздық айыптары
1.20  Табыстарды жасырғаны                              0        0
(кемiткенi) үшiн айып.
пұлдар мен өсiмдер
1.21  Талан-таражы залалдары,                           0        0
нормативтен тыс ысы.
раптар, бүлiну, ТМҚ
жетiспеушiлiктерi
1.22  Жалға алу бойынша           8051      4895      734     1469
шығыстар
1.23  Әлеуметтік салаға             58       170       26       51
шығыстар
1.24  Күмәндi талаптар           57196         0        0        0
бойынша резервтер құру
жөнiндегі шығыстар
1.25  Мерекелiк, мәдени-            82                  0        0
бұқаралық және спорт.
тық іс-шараларды
өткiзуге
1.26  Қайырымдылық көмегі                               0        0
1.27  Өзге де шығыстар            9503      1273      105      209
2     Дайын өнiмдi (тауар.           0         0        0        0
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткізу бойынша
шығыстар, барлығы
2.1   Материалдар                    0         0        0        0
2.2   Қызметкерлердің
еңбекақысы
2.3   Еңбекақыдан аударымдар
2.4   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтердің тозуы
2.5   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтерді жөндеу
және қызмет көрсету
2.6   Коммуналдық шығыстар
2.7   Іссапар шығыстары,
барлығы
2.7.1 белгiленген норма
шеңберiнде
2.7.2 нормадан тыс
2.8   Тиеу, тасымалдау және
сақтау бойынша
шығыстар
2.9   Жарнамаға және марке.
тингке шығыстар
2.10  Жалға алу бойынша
шығыстар
2.11  Әлеуметтiк салаға
шығыстар
2.12  Өзге де шығыстар
3     Сыйақы түріндегі
шығыстар, барлығы
3.1   Банктердiң заемдары
негiзiндегі сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар

1.7.2 сверх норм                                  0           0
1.8 Представительские
расходы                                       0           0
1.9 Расходы на
повышение
квалификации
работников                                    0           0
1.10 Расходы на
содержание
Совета директоров                            0           0
1.11 Расходы по
налогам               60009     28966     3621        7242
1.12 Канцелярские
и типографские
работы                  957       328       49          98
1.13 Услуги связи           3391      1795      269         539
1.14 Расходы на охрану       456       423       63         127
1.15 Консультационные
(аудиторские) и
информационные
услуги                  991        60        9          18
1.16 Банковские услуги       845      1179      177         354
1.17 Расходы на
страхование                                  0           0
1.18 Судебные издержки                            0           0
1.19 Штрафы, пени
и неустойки за
нарушение условий
договора                104                  0           0
1.20 Штрафы и пени
за сокрытие
(занижение)
дохода                                       0           0
1.21 Убытки от хищений,
сверхнормативные
потери, порча,
недостача ТМЗ                                0           0
1.22 Расходы по аренде      8051      4895      734        1469
1.23 Расходы на
социальную сферу         58       170       26          51
1.24 Расходы по
созданию резервов
по сомнительным
требованиям           57196         0        0          0
1.25 На проведение
праздничных,
культурно-массовых
и спортивных
мероприятий              82                  0          0
1.26 Благотворительная
помощь                                       0          0
1.27 Прочие расходы         9503      1273      105        209
2   Расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг), всего             0         0        0          0
2.1  Материалы
2.2  Оплата труда
работников
2.3  Отчисления
от оплаты труда
2.4  Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов
2.5  Ремонт и
обслуживание
основных средств
и нематериальных
активов
2.6  Коммунальные
расходы
2.7  Командировочные
расходы, всего
2.7.1 в пределах
установленных
норм
2.7.2 сверх норм
2.8  Расходы по
погрузке,
транспортировке
и хранению
2.9  Расходы на
рекламу и
маркетинг
2.10 Расходы
по аренде
2.11 Расходы на
социальную сферу
2.12 Прочие расходы            0         0        0          0
3   Расходы в виде
вознаграждения,
всего
3.1  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам

3.2   Жеткiзушілердiң
заемдары негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.3   Жалға алу негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.4   Өзге де шығыстар*
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
| Көрсеткіштер атауы    |  2004 ж. (болжам)|2003 ж.|2004 ж.
N  |                       |__________________|  %    |  %
|                       |  9 ай  |   жыл   | 2002ж.| 2003ж.
___________________________________________________________________
А                Б              5        6         7      8
___________________________________________________________________
Барлығы                   33377      44503    40,6     55,9
1     Жалпы және әкiмшiлiк      33377      44503    40,6     55,9
шығыстары, барлығы
1.1   Материалдар                 345        460    26,2     60,0
1.2   Қызметкерлердiң           13421      17895    78,6     60,0
еңбегіне ақытөлеу
1.3   Еңбекақыдан аударымдар     2718       3624    87,2     60,0
1.4   Негізгi құралдар мен        862       1149    86,1     60,0
материалдық емес
активтердің тозуы
1.5   Негiзгі құралдар мен         84        112    31,3     60,0
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6   Коммуналдық шығыстар          0          0
1.7   Іссапар шығыстары,          790       1053    46,3     60,0
барлығы
1.7.1 белгiленген норма           790       1053    46,3     60,0
шеңберiнде
1.7.2 нормадан тыс                  0          0
1.8   Өкiлдiк шығыстар              0
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.        0
тiлігiн арттыруға
шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн           0
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша          10862      14483    48,3     50,0
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана        148        197    34,3     60,0
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi            808       1077    52,9     60,0
1.14  Күзет шығыстары             190        254    92,8     60,0
1.15  Консультациялық (ауди.       27         36     6,1     60,0
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер
1.16  Банктiк қызмет              531        707   139,5     60,0
көрсетулер
1.17  Сақтандыруға шығыстар         0          0
1.18  Сот шығасысы                  0          0
1.19  Шарт ережелерiн бұз.          0          0     0,0
ғаны үшiн айыппұлдар,
өсiмдер және тұрақ.
сыздық айыптары
1.20  Табыстарды жасырғаны          0          0
(кемiткенi) үшiн айып.
пұлдар мен өсiмдер
1.21  Талан-таражы залалдары,       0          0
нормативтен тыс ысы.
раптар, бүлiну, ТМҚ
жетiспеушiлiктерi

3.2  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам
3.3  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по аренде
3.4  Прочие расходы*
___________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
N |   Наименование   |   2004 г. (прогноз)  ! 2003 г.  ! 2004 г.
п/п|    показателей   |______________________! в % к    ! в % к
|                  | 9 месяцев |   год    ! 2002 г.  ! 2003 г.
____________________________________________________________________
А |          Б       |     5     |    6     |    7     |    8
____________________________________________________________________
Вceгo                 33377      44503      40,6       55,9
1  Общие и администра-
тивные расходы,
всего                 33377      44503      40,6       55,9
1.1 Материалы               345        460      26,2       60,0
1.2 Оплата труда
работников            13421      17895      78,6       60,0
1.3 Отчисления
от оплаты труда        2718       3624      87,2       60,0
1.4 Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов                 862       1149      86,1       60,0
1.5 Обслуживание и
ремонт основных
средств и
нематериальных
активов                  84        112      31,3       60,0
1.6 Коммунальные
расходы                   0          0
1.7 Командировочные
расходы, всего          790       1053      46,3       60,0
1.7.1 в пределах
установленных
норм                  790       1053      46,3       60,0
1.7.2 сверх норм              0          0
1.8 Представительские
расходы                   0
1.9 Расходы на
повышение
квалификации
работников                0
1.10 Расходы на
содержание
Совета директоров        0
1.11 Расходы по
налогам              10862      14483      48,3       50,0
1.12 Канцелярские
и типографские
работы                 148        197      34,3       60,0
1.13 Услуги связи           808       1077      52,9       60,0
1.14 Расходы на охрану      190        254      92,8       60,0
1.15 Консультационные
(аудиторские) и
информационные
услуги                  27         36       6,1       60,0
1.16 Банковские услуги      531        707     139,5       60,0
1.17 Расходы на
страхование              0          0
1.18 Судебные издержки        0          0
1.19 Штрафы, пени             0          0
и неустойки за
нарушение условий
договора
1.20 Штрафы и пени
за сокрытие
(занижение)
дохода                   0          0
1.21 Убытки от хищений,
сверхнормативные
потери, порча,
недостача ТМЗ            0          0

4.1. жалпы және әкiмшілiк   175814    286934      40536     91206
шығыстар
4.2. дайын өнiмді (тауар.
ларды, қызмет көрсе.
тулердi) өткiзу
бойынша шығыстар
4.3. сыйақы түрiндегi
шығыстар
5    Негiзгі қызметтен      141521    209489     -16755    -37698
табыс (залал)
(3 жол-4 жол)
6    Негiзгi емес қызмет.    10440         0          0         0
тен табыс (залал)
7    Салық салуға дейін     151961    209489     -16755    -37698
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(5 жол +(-) 6 жол)
8    Корпорациялық           76800     62847
табыс салығы
9    Салық салудан кейін     75161    146642
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(7 жол-8 жол)
10   Төтенше жағдайлардан
және операцияларды
тоқтатудан табыстар
11   Таза табыс (залал)       75161   146642
(9 жол +(-) 10 жол)
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________

4.1. общие и             175814    286934      40536     91206
административные
расходы
4.2. расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)
4.3. расходы в виде
вознаграждения
5   Доход (убыток)      141521    209489     -16755    -37698
от основной
деятельности
(стр.3 - стр.4)
6   Доход (убыток)       10440       0          0         0
от неосновной
деятельности
7   Доход (убыток)
от обычной
деятельности до
налогообложения
(стр.5 +(-)стр.6)    151961   209489     -16755    -37698
8   Корпоративный
подоходный налог      76800    62847
9   Доход (убыток)
от обычной
деятельности после
налогообложения
(стр.7-стр.8)         75161   146642
10   Доходы (убытки)
от чрезвычайных
ситуаций и
прекращенных
операций
11   Чистый доход
(убыток) (стр.9+
(-) стр.10)           75161   146642
__________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________

Р/с | 2004 ж. (болжам) | 2003 ж.| 2004 ж.
N  |__________________|   %    |   %
|  9 ай   |   жыл  | 2002 ж.| 2003 ж.
|         |        |        |
__________________________________________
А      5           6       7        8
__________________________________________
1     1382873   2035868   181,6    70,4
2     1317475   1686319   183      70,4
3       65398   349549    176,2    70,4
4      111474    202680   141,1    70,6
4.1.   111474    202680   141,1    70,6
4.2.
4.3.
5       -46076    146869
6            0         0   267,3    70,1
7       -46076    146869   267,3    70,1
8                  44061   267,3    70,1
9                 102808   267,3    70,1
10
11                102808   267,3    70,1
__________________________________________
57-қосымша
2004 жылы ақша ағымдары қозғалысының болжамы
ОАО   "Ремпуть"
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
3 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________

N  | 2004 г. (прогноз) | 2003 г.| 2004 г.
п/п |___________________| в % к  | в % к
| 9 месяцев|  год   | 2002 г.| 2003 г.
|          |        |        |
__________________________________________
А  |    5     |    6   |    7   |   8
__________________________________________
1     1382873   2035868   186,5    78,1
2     1317475   1686319   195,3    79,9
3       65398    349549   156,4    70,4
4      111474    202680   163,2    70,6
4.1.   111474    202680   163,2    70,6
4.2.
4.3.
5      -46076    146869            70,1
6           0         0
7      -46076    146869   137,9    70,1
8                 44061    81,8    70,1
9                102808   195,1    70,1
10
11               102808   195,1    70,1
__________________________________________
Приложение 57
Прогноз движения денежных потоков в 2004 году
ОАО "Ремпуть"
форма 3 НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________

Р/с  |  Көрсеткіштер атауы   |2002 ж. | 2003 ж. |  2004 ж. (болжам)
N   |                       |  есеп  |         |__________________
|                       |        | бағалау |1-тоқсан|1 жарты
|                       |        |         |        | жылдық
___________________________________________________________________
А               Б               1        2         3       4
___________________________________________________________________
І.     Операциялық қызметтен   1053678  1580517   4261      8502
ақша қозғалысы
I.1    Ақшаның түсуі:          1048234  1571297    423       848
1.1     дайын өнiмді (тауар.      l901     2870   1070      2200
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді
өткiзуден табыс
1.2     алынған аванстар
1.3     сыйақы
1.4     дивидендтер
1.5     роялти                    3543     6350   2768      5454
1.6     өзге де түсімдер        679565  1345210    381       766
І.2    Ақшаның кетуі:           210442   481820    135       271
2.1     жеткiзушілер мен        152821   301420     81       175
мердiгерлердiң
шоттары бойынша
2.2     берілген аванстар       175501   287400     78       156
2.3     жалақы бойынша            9000    13750   4735      9470
2.4     әлеуметтік сақтан.      131801   260820  82500    165100
дыру және зейнета.
қымен қамтамасыз ету
қорына
2.5     салықтар бойынша
2.6     сыйақылар төлеу
2.7     өзге де төлемдер        374113   235307   1493      3048
І.3.   операциялық қызмет
нәтижесінде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
ІІ.    Инвестициялық қызмет.
тен ақша қозғалысы
IІ.1.  Ақшаның түсуі:
1.1     материалдық емес
активтердiң кетуiнен
табыс
1.2     негізгi құралдардың
кетуiнен табыс
1.3     басқа да ұзақ
мерзiмдi активтердiң
кетуiнен табыс
1.4     қаржы инвестицияла.
рының кетуiнен табыс
1.5     басқа заңды тұлға.
ларға берілген заем.
дарды алудан табыс
1.6     өзге де түсiмдер
ІІ.2.  Ақшаның кетуі:
2.1     материалдық емес ак.
тивтердi сатып алу
2.2     негізгі құралдарды
сатып алу
2.3     басқа да ұзақ мер.
зiмдi активтердi
сатып aлу
2.4     қаржы инвестицияларын   1000    2150       685      3048
сатып алу
2.5     басқа да заңды тұлға.
ларға заемдар беру
2.6     өзге де төлемдер
ІІ.3.  Инвестициялық қызмет    373113  233157      808      1678
нәтижесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
III.   Қаржы қызметiнен ақша
қаражатының қозғалысы
IІІ.1. Ақшаның түсуi:
1.1     акциялар мен басқа да
бағалы қағаздарды
шығарудан
1.2     банк заемдарын алу
1.3     өзге де түсiмдер
ІІІ.2. Ақшаның кетуі:
2.1     банк заемдарын өтеу
2.2     өз акцияларын сатып
алу
2.3     дивидендтерді төлеу      37878
2.4     өзге де төлемдер
III.3. Қаржы қызметiнiң нәти.   335235    233157    818     1678
жесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
БАРЛЫҒЫ: Ақшаның
ұяғаюы (+)/ азаюы (-)

N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |         |          |1 квартал | 1 полугодие
___________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |     4
___________________________________________________________________
I  Движение денег
показателей          1053678  1580517      4261       8502
I.1.Поступление денег:   1048234  1571297       423        848
1.1 доход от реали-         l901     2870      1070       2200
зации готовой
продукции
1.2 авансы полученные
1.3 вознаграждения
1.4 дивиденды
1.5 роялти                  3543     6350      2768       5454
1.6 прочие поступления    679565  1345210       381        766
1.2. Выбытие денег:       210442   481820       135        271
2.1 по счетам             152821   301420        81        175
поставщиков и
подрядчиков
2.2 авансы полученные     175501   287400        78        156
2.3 по заработной плате     9000    13750      4735       9470
2.4 в фонды
социального
страхования           131801   260820     82500     165100
2.5 по налогам
2.6 выплаты
вознаграждений
2.7 прочие выплаты        374113   235307      1493       3048
I.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в
результате
операционной
деятельности
II. Движение денег
от инвестиционной
деятельности
II.1. Поступление
денег:
1.1  доход от
выбытия
нематериальных
активов
1.2  доход от выбытия
основных средств
1.3  доход от выбытия
других долго-
срочных активов
1.4  доход от выбытия
финансовых
инвестиций
1.5  доход от получения
займов, предостав-
ленных другим
юридическим лицам
1.6  прочие поступления
II.2. Выбытие денег:
2.1  приобретение
нематериальных
активов
2.2  приобретение
основных средств
2.3  приобретение
других долго-
срочных активов
2.4  приобретение
финансовых
инвестиций             1000      2150      685      3048
2.5  предоставление
займов другим
юридическим лицам
2.6  прочие выплаты
II.3.Увеличение (+)/       373113    233157     808      1678
уменьшение (-)
денег в результате
инвестиционной
деятельности
III. Движение денежных
средств от
финансовой
деятельности
III.1. Поступление денег:
1.1  от выпуска акций
и других ценных
бумаг
1.2  получение
банковских займов
1.3  прочие поступления
III.2. Выбытие денег
2.1  погашение
банковских займов
2.2  приобретение
собственных акций
2.3  выплата дивидендов   37878
2.4  прочие выплаты
III.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
финансовой
деятельности        335235    233157        818        1678
ИТОГО: Увеличение
(+)/уменьшение(-)
денег
Деньги на начало

Кезең басына ақша         21601    356836
Кезең соңына ақша        356836    589993
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
Р/с  |  Көрсеткіштер атауы   |  2004 ж. (болжам)|2003 ж.|2004 ж.
N   |                       |__________________|  %    |  %
|                       |  9 ай  |   жыл   |2002 ж.|2003 ж.
|                       |        |         |       |
___________________________________________________________________
А               Б               5        6        7       8
___________________________________________________________________
І.     Операциялық қызметтен   12763    1704350    1,5    1,08
ақша қозғалысы
I.1    Ақшаның түсуі:           1269    1690090    1,5    1,08
1.1     дайын өнiмді (тауар.    3280       4290    1,5    1,49
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді
өткiзуден табыс
1.2     алынған аванстар
1.3     сыйақы
1.4     дивидендтер
1.5     роялти                  8214       9970    1,8    1,57
1.6     өзге де түсімдер        1143    1523340    2,0    1,13
І.2    Ақшаның кетуі:            409     539235    2,3    1,12
2.1     жеткiзушілер мен         256     324245    2,0    1,08
мердiгерлердiң
шоттары бойынша
2.2     берілен аванстар         234     310720    1,6    1,08
2.3     жалақы бойынша         14205      18490    1,5    1,34
2.4     әлеуметтік сақтан.     247600    330200    2,0    1,27
дыру және зейнета.
қымен қамтамасыз ету
қорына
2.5     салықтар бойынша
2.6     сыйақылар төлеу
2.7     өзге де төлемдер         4549    181010    0,6    0,77
І.3.   операциялық қызмет
нәтижесінде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
ІІ.    Инвестициялық қызмет.
тен ақша қозғалысы
IІ.1.  Ақшаның түсуі:
1.1     материалдық емес
активтердiң кетуiнен
табыс
1.2     негізгi құралдардың
кетуiнен табыс
1.3     басқа да ұзақ
мерзiмдi активтердiң
кетуiнен табыс
1.4     қаржы инвестицияла.
рының кетуiнен табыс
1.5     басқа заңды тұлға.
ларға берілген заем.
дарды алудан табыс
1.6     өзге де түсiмдер
ІІ.2.  Ақшаның кетуі:
2.1     материалдық емес ак.
тивтердi сатып алу
2.2     негізгі құралдарды
сатып алу
2.3     басқа да ұзақ мер.
зiмдi активтердi
сатып aлу
2.4     қаржы инвестицияларын   2055     2740    2,2     1,27
сатып алу
2.5     басқа да заңды тұлға.
ларға заемдар беру
2.6     өзге де төлемдер
ІІ.3.  Инвестициялық қызмет     2499    178270   0,6     0,76
нәтижесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
III.   Қаржы қызметiнен ақша
қаражатының қозғалысы
IІІ.1. Ақшаның түсуi:
1.1     акциялар мен басқа да
бағалы қағаздарды
шығарудан

периода              21601    356836
Деньги на конец
периода             356836    589993
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
N |   Наименование   |   2004 г. (прогноз)  ! 2003 г.  ! 2004 г.
п/п|    показателей   |______________________! в % к    ! в % к
|                  | 9 месяцев |   год    ! 2002 г.  ! 2003 г.
____________________________________________________________________
|          1       |     6     |    7     |    8     |     9
____________________________________________________________________
I  Движение денег
показателей           12763     1704350    150,0      107,8
I.1 Поступление денег:     1269     1690090    149,9      107,6
1.1 доход от реали-        3280        4290    151,0      149,5
зации готовой
продукции
1.2 авансы полученные
1.3 вознаграждения
1.4 дивиденды
1.5 роялти                  8214       9970    179,2      157,0
1.6 прочие поступления      1143    1523340    198,0      113,2
1.2. Выбытие денег:          409     539235    229,0      111,9
2.1 по счетам                256     324245    197,2      107,6
поставщиков и
подрядчиков
2.2 авансы полученные        234     310720    163,8      108,1
2.3 по заработной плате    14205      18490    152,8      134,5
2.4 в фонды
социального
страхования           247600     330200    197,9      126,6
2.5 по налогам
2.6 выплаты
вознаграждений
2.7 прочие выплаты          4549     181010     62,9       76,9
I.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в
результате
операционной
деятельности
II. Движение денег
от инвестиционной
деятельности
II.1. Поступление
денег:
1.1  доход от
реализации
нематериальных
активов
1.2  доход от выбытия
основных средств
1.3  доход от выбытия
других долго-
срочных активов
1.4  доход от выбытия
финансовых
инвестиций
1.5  доход от получения
займов, предостав-
ленных другим
юридическим лицам
1.6  прочие поступления
II.2. Выбытие денег:
2.1  приобретение
нематериальных
активов
2.2  приобретение
основных средств
2.3  приобретение
других долго-
срочных активов
2.4  приобретение
финансовых
инвестиций             2055      2740     215,0      127,4
2.5  предоставление
займов другим
юридическим лицам
2.6  прочие выплаты
II.3.Увеличение (+)/        2499    178270      62,5      76,5
уменьшение (-)
денег в результате
инвестиционной
деятельности
III. Движение денежных
средств от
финансовой
деятельности
III.1. Поступление денег:
1.1  от выпуска акций
и других ценных
бумаг

1.2     банк заемдарын алу
1.3     өзге де түсiмдер
ІІІ.2. Ақшаның кетуі:
2.1     банк заемдарын өтеу
2.2     өз акцияларын сатып
алу
2.3     дивидендтерді төлеу
2.4     өзге де төлемдер
III.3. Қаржы қызметiнiң нәти.   2499    178270   0,7     0,76
жесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
БАРЛЫҒЫ: Ақшаның
ұяғаюы (+)/ азаюы (-)
Кезең басына ақша                589993   16,5    1,65
Кезең соңына ақша                768263    1,7    1,30
___________________________________________________________________
58-қосымша
2004 жылға арналған шығыстар болжамы
Ремпуть
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
4 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________
| Көрсеткіштер атауы    |2002 ж. | 2003 ж. |  2004 ж. (болжам)
N  |                       |  есеп  |         |__________________
|                       |        | бағалау |1-тоқсан|1 жарты
|                       |        |         |        |жылдық
___________________________________________________________________
А               Б              1        2         3        4
___________________________________________________________________
Барлығы                 175814   286934    337800   760050
1     Жалпы және әкiмшiлiк    175814   286934     40536    91206
шығыстары, барлығы
1.1   Материалдар               9323    11213      1570     3532
1.2   Қызметкерлердiң          81607   106652     14931    33595
еңбегіне ақытөлеу
1.3   Еңбекақыдан аударымдар   17010    20157      2822     6349
1.4   Негізгi құралдар мен      2618     3950       595     1339
материалдық емес
активтердің тозуы
1.5   Негiзгі құралдар мен       751     7848      1069     2409
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6   Коммуналдық шығыстар       231      301        45      101
1.7   Іссапар шығыстары,       10115    12655      1492     3357
барлығы
1.7.1 белгiленген норма        10115    12655      1492     3357
шеңберiнде
1.7.2 нормадан тыс
1.8   Өкiлдiк шығыстар            56      149        17       37
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.
тiлігiн арттыруға
шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша         11518    81691      11437   25733
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана       899     1351        189     426
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi          4259     7161       1003    2256
1.14  Күзет шығыстары             91      137         17      40
1.15  Консультациялық (ауди.       3
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер

1.2  получение
банковских займов
прочие
1.3  прочие поступления
III.2. Выбытие денег
2.1  погашение
банковских займов
2.2  приобретение
собственных акций
2.3  выплата дивидендов
2.4  прочие выплаты
III.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
финансовой
деятельности          2499    178270       69,6      76,5
ИТОГО: Увеличение
(+)/уменьшение(-)
денег
Деньги на начало
периода                       589993     1651,9      165,3
Деньги на конец
периода                       768263     165,3       130,2 ___________________________________________________________________
Приложение 58
Прогноз расходов на 2004 год
ОАО "Ремпуть"
(наименование юридического лица)
форма 4 НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________
N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |         |          |1 квартал | 1 полугодие
___________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
Вceгo                175814    286934     337800      760050
1  Общие и администра-  175814    286934      40536       91206
тивные расходы,
всего
1.1 Материалы              9323     11213       1570        3532
1.2 Оплата труда
работников            81607    106652      14931       33595
1.3 Отчисления            17010     20157       2822        6349
от оплаты труда
1.4 Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов                2618      3950        595        1339
1.5 Обслуживание и
ремонт основных
средств и
нематериальных
активов                 751      7848       1069        2409
1.6 Коммунальные
расходы                 231       301         45         101
1.7 Командировочные
расходы, всего        10115     12655       1492        3357
1.7.1 в пределах
установленных
норм                10115     12655       1492        3357
1.7.2 сверх норм
1.8 Представительские
расходы                  56       149         17          37
1.9 Расходы на
повышение
квалификации
работников
1.10 Расходы на
содержание
Совета директоров
1.11 Расходы по           11518     81691       11437       25733
налогам
1.12 Канцелярские
и типографские
работы                 899      1351         189         426
1.13 Услуги связи          4259      7161        1003        2256
1.14 Расходы на охрану       91       137          17          40
1.15 Консультационные
(аудиторские) и
информационные
услуги                   3

1.3   Еңбекақыдан аударымдар    7761     14110    118,5    70,0
1.4   Негізгi құралдар мен      1636      2975    150,9    75,3
материалдық емес
активтердің тозуы
1.5   Негiзгі құралдар мен      2945      5354   1045,0    68,2
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6   Коммуналдық шығыстар       124       225    130,3    74,8
1.7   Іссапар шығыстары,        4102      7459    125,1    58,9
барлығы
1.7.1 белгiленген норма         4102      7459    125,1    58,9
шеңберiнде
1.7.2 нормадан тыс
1.8   Өкiлдiк шығыстар            46        83    266,1    55,7
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.
тiлігiн арттыруға
шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша         31451     57184    709,2    70,0
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана       520       946    150,3    70,0
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi          2757      5013    168,1    70,0
1.14  Күзет шығыстары             49        89    150,5    65,0
1.15  Консультациялық (ауди.
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер
1.16  Банктiк қызмет            3279      5961    152,3    71,7
көрсетулер
1.17  Сақтандыруға шығыстар
1.18  Сот шығасысы
1.19  Шарт ережелерiн бұз.
ғаны үшiн айыппұлдар,
өсiмдер және тұрақ.
сыздық айыптары
1.20  Табыстарды жасырғаны
(кемiткенi) үшiн айып.
пұлдар мен өсiмдер
1.21  Талан-таражы залалдары,
нормативтен тыс ысы.
раптар, бүлiну, ТМҚ
жетiспеушiлiктерi
1.22  Жалға алу бойынша
шығыстар
1.23  Әлеуметтік салаға          245       446     49,1   67,9
шығыстар
1.24  Күмәндi талаптар            29        53            69,7
бойынша резервтер құру
жөнiндегі шығыстар
1.25  Мерекелiк, мәдени-         609      1107     138,3  65,8
бұқаралық және спорт.
тық іс-шараларды
өткiзуге
1.26  Қайырымдылық көмегі        188       341            70,0
1.27  Өзге де шығыстар         10355     18829      90,4  83,9
2     Дайын өнiмдi (тауар.
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткізу бойынша
шығыстар, барлығы
2.1   Материалдар
2.2   Қызметкерлердің
еңбекақысы
2.3   Еңбекақыдан аударымдар
2.4   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтердің тозуы
2.5   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтерді жөндеу
және қызмет көрсету
2.6   Коммуналдық шығыстар
2.7   Іссапар шығыстары,
барлығы
2.7.1 белгiленген норма
шеңберiнде
2.7.2 нормадан тыс
2.8   Тиеу, тасымалдау және
сақтау бойынша
шығыстар
2.9   Жарнамаға және марке.
тингке шығыстар
2.10  Жалға алу бойынша
шығыстар
2.11  Әлеуметтiк салаға
шығыстар
2.12  Өзге де шығыстар
3     Сыйақы түріндегі
шығыстар, барлығы
3.1   Банктердiң заемдары
негiзiндегі сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар
3.2   Жеткiзушілердiң
заемдары негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар

1.3 Отчисления               7761     14110    118,5       70,0
от оплаты труда
1.4 Амортизация              1636      2975    150,9       75,3
основных средств
и нематериальных
активов
1.5 Обслуживание и           2945      5354   1045,0       68,2
ремонт основных
средств и
нематериальных
активов
1.6 Коммунальные
расходы                   124       225    130,3       74,8
1.7 Командировочные          4102      7459    125,1       58,9
расходы, всего
1.7.1 в пределах
установленных
норм                   4102      7459    125,1       58,9
1.7.2 сверх норм
1.8 Представительские          46        83    266,1       55,7
расходы
1.9 Расходы на
повышение
квалификации
работников
1.10 Расходы на
содержание
Совета директоров
1.11 Расходы по             31451     57184    709,2       70,0
налогам
1.12 Канцелярские             520       946    150,3       70,0
и типографские
работы
1.13 Услуги связи            2757      5013    168,1       70,0
1.14 Расходы на охрану         49        89    150,5       65,0
1.15 Консультационные
(аудиторские) и
информационные
услуги
1.16 Банковские услуги       3279      5961    152,3       71,7
1.17 Расходы на
страхование
1.18 Судебные издержки
1.19 Штрафы, пени
и неустойки за
нарушение условий
договора
1.20 Штрафы и пени
за сокрытие
(занижение)
дохода
1.21 Убытки от хищений,
сверхнормативные
потери, порча,
недостача ТМЗ
1.22 Расходы по аренде
1.23 Расходы на
социальную сферу         245       446      49,1        67,9
1.24 Расходы по
созданию резервов
по сомнительным
1.25 На проведение             29        53                  69,7
праздничных,
культурно-массовых
и спортивных
мероприятий              609      1107     138,3        65,8
1.26 Благотворительная
помощь                   188       341                  70,0
1.27 Прочие расходы         10355     18829      90,4        83,9
2   Расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг), всего
2.1  Материалы
2.2  Оплата труда
работников
2.3  Отчисления
от оплаты труда
2.4  Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов
2.5  Ремонт и
обслуживание
основных средств
и нематериальных
активов
2.6  Коммунальные
расходы
2.7  Командировочные
расходы, всего
2.7.1 в пределах
установленных
норм
2.7.2 сверх норм
2.8  Расходы по
погрузке,
транспортировке
и хранению
2.9  Расходы на
рекламу и
маркетинг
2.10 Расходы
по аренде
2.11 Расходы на
социальную сферу
2.12 Прочие расходы
3   Расходы в виде
вознаграждения,
всего
3.1  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам
3.2  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам
поставщиков

3.3   Жалға алу негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.4   Өзге де шығыстар*
___________________________________________________________________
* - жиынтық шығыстардан 10%-асып кеткен кезінде негіздеу қажет
59-қосымша
2004-2006 жылдарға арналған дамудың аса
маңызды көрсеткіштерінің болжамы
"Теміржол жөндеу" ААҚ
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
1 ҰК нысаны
___________________________________________________________________
Р/с N|    Көрсеткіштер   |Өлшем|2002ж.|2003 ж.|2003ж.|2004ж.|2005ж.
|                   | бір.|      |  **   |  %   |      |
|                   | лігі| есеп |бағалау|2002ж.|болжам|болжам
___________________________________________________________________
А           Б               1    2        3      4       5     6
___________________________________________________________________
1.    Шығарылған өнім     саны/           230          170    170
(жұмыс, қызмет      құны
көрсету) көлемі,
барлығы:
1.1    оның iшiнде         "
түрлерi бойынша
2.    Экспорт барлығы:     "
2.1    оның iшiнде, ТМД    "
елдерi
2.2     алыс шетелдер      "
2.3    өнiм түрлерi        "
бойынша:
3.    Импорт барлығы:      "
3.1    оның iшiнде, ТМД    "
елдерi
3.2     алыс шетел         "
3.3    өнiм түрлерi        "
бойынша:
4.    Қаржыландырудың     мың.         121347      0   100931 78073
барлық көздерiнiң   теңге
есебiнен негізгі
капиталға инвести.
ция - барлығы:
4.1   заемдық қаражат      "
есебiнен
4.1.1  оның iшiнде мемле.  "
кеттік бюджет
қаражаты
4.2   өз қаражаты          "           121347      0   100931 78073
есебiнен
5.    Табыстар, барлығы    "          1054880        1055000 1065000
6.    шығыстар, барлығы    "           952316         980069 1015528
7.    Негiзгi қызметтен    "          1054880        1055000 1065000
табыс
8.    Өткiзілген дайын     "           843904         789940  823668
өнiмнiң (тауарлар.
дың, жұмыстардың,
қызмет көрсетулер.
дiң) өзiндiк құны:
9.    Жалпы жиынтық табыс  "           210976        2265060  241332
10.   Кезеңнiң шығыстары,  "            64456         158016  170657
барлығы
10.1   жалпы және әкiмші.  "            64456         158016  170657
лiк шығыстары
10.2   дайын өнiмдi        "
(тауарларды, жұмыс.
тарды, қызмет көр.
сетулердi) өткiзу
жөнiндегі шығыстар
10.3   сыйақы түрiндегi    "
шығыстар
11.   Салық салынатын      "           146520         107044   70675
табыс
12.   Корпорациялық табыс  "            43956          32113   21203
салығы
13.   Таза табыс (залал)   "           102564          74931   49473
14.   Дивидендтер,         "
барлығы

3.3  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по аренде
3.4  Прочие расходы*
____________________________________________________________________
Приложение 59
Прогноз важнейших показателей развития
на 2004-2006 годы
ОАО "Темiржол жондеу"
наименование юридического лица
форма 1.НК
___________________________________________________________________
N  | Показатели   |Ед.      |  2002 г.    |  2003 г.   |2003 г. в %
п/п |              |изм.     |  отчет      |  оценка**  |к 2002 г.
____________________________________________________________________
1  |      2       |    3    |     4       |     5      |     6
____________________________________________________________________
1.   Объем
произведенной   к-во/
продукции       стоим.
(работ, услуг)-
всего:                                      230
1.1  в том числе
по видам            "
2.  Экспорт
всего:              "
2.1  в т.ч.
страны СНГ          "
2.2  дальнее
зарубежье
2.3  по видам
продукции           "
3.  Импорт всего:       "
3.1  в т.ч.
страны СНГ          "
3.2  дальнее
зарубежье           "
3.3  по видам
продукции           "
4.  Инвестиции                               121347          0
в основной
капитал за
счет всех       тыс.тенге
финансирования-
всего:
4.1  за счет
заемных
средств             "
4.1.1 в т.ч.
средств
государствен-
ного бюджета       "
4.2  за счет             "                    121347          0
собственных
средств
5.  Доходы, всего       "                   1054880
6.  Расходы, всего:     "                    952316
7.  Доход от
основной
деятельности        "                   1054880
8.  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг):             "                    843904
9.  Валовый доход       "                    210976
10.  Расходы периода,    "                     64456
всего
10.1 общие и             "                     64456
административные
расходы
10.2 расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)              "
10.3 расходы в виде
вознаграждения      "
11.  Налогооблагаемый    "                    146520
доход
12.  Корпоративный       "                     43956
подоходный налог
13.  Чистый доход        "                    102564
(убыток)
14.  Дивиденды, всего    "

А      5           6       7        8
__________________________________________
1     882500   1055000            100,01
2     644955    789940             93,61
3     237545    265060            125,64
4     118512    158016            245,15
4.1.  118512    158016            245,15
4.2.
4.3.
5     119033    107044             73,06
6
7     119033    107044             73,06
8      35710     32113             73,06
9      83323     74931             73,06
10
11     83323     74931             73,06
__________________________________________
61-қосымша
2004 жылы ақша ағымдары қозғалысының болжамы
"Теміржол жөндеу" ААҚ
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
3 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________

А  |    5     |    6   |    7   |   8
__________________________________________
1     882500   1055000            100,0
2     644955    789940             93,6
3     237545    265060            125,6
4     118512    158016            245,2
4.1.  118512    158016            245,2
4.2.
4.3.
5     119033    107044             73,1
6
7     119033    107044             73,1
8      35710     32113             73,1
9      83323     74931             73,1
10
11     83323     74931             73,1
__________________________________________
Приложение 61
Прогноз движения денежных потоков в 2004 году
Наименование юридического лица: ОАО "Темиржол жондеу"
форма 3 НК
___________________________________________________________________

Р/с  |  Көрсеткіштер атауы   |  2004 ж. (болжам)|2003 ж.|2004 ж.
N   |                       |__________________|  %    |  %
|                       |  9 ай  |   жыл   |2002 ж.|2003 ж.
|                       |        |         |       |
___________________________________________________________________
А               Б               5        6        7       8
___________________________________________________________________
І.     Операциялық қызметтен
ақша қозғалысы
I.1    Ақшаның түсуі:          417600   870000            71
1.1     дайын өнiмді (тауар.   417600   870000            71
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді
өткiзуден табыс
1.2     алынған аванстар
1.3     сыйақы
1.4     дивидендтер
1.5     роялти
1.6     өзге де түсімдер
І.2    Ақшаның кетуі:          351800   771070            71
2.1     жеткiзушілер мен       157630   496500            68
мердiгерлердiң
шоттары бойынша
2.2     берілен аванстар
2.3     жалақы бойынша         139100   184450            70
2.4     әлеуметтік сақтан.      13910    18445            70
дыру және зейнета.
қымен қамтамасыз ету
қорына
2.5     салықтар бойынша        40930    71430           102
2.6     сыйақылар төлеу
2.7     өзге де төлемдер          230      245            98
І.3.   операциялық қызмет       65800    98930            74
нәтижесінде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
ІІ.    Инвестициялық қызмет.
тен ақша қозғалысы
IІ.1.  Ақшаның түсуі:               0        0
1.1     материалдық емес
активтердiң кетуiнен
табыс
1.2     негізгi құралдардың
кетуiнен табыс
1.3     басқа да ұзақ
мерзiмдi активтердiң
кетуiнен табыс
1.4     қаржы инвестицияла.
рының кетуiнен табыс
1.5     басқа заңды тұлға.
ларға берілген заем.
дарды алудан табыс
1.6     өзге де түсiмдер
ІІ.2.  Ақшаның кетуі:           62431        0
2.1     материалдық емес ак.
тивтердi сатып алу
2.2     негізгі құралдарды      62431        0
сатып алу
2.3     басқа да ұзақ мер.
зiмдi активтердi
сатып aлу
2.4     қаржы инвестицияларын
сатып алу
2.5     басқа да заңды тұлға.
ларға заемдар беру
2.6     өзге де төлемдер
ІІ.3.  Инвестициялық қызмет     -62431        0
нәтижесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
III.   Қаржы қызметiнен ақша
қаражатының қозғалысы
IІІ.1. Ақшаның түсуi:                0        0
1.1     акциялар мен басқа да
бағалы қағаздарды
шығарудан
1.2     банк заемдарын алу
1.3     өзге де түсiмдер
ІІІ.2. Ақшаның кетуі:                0        0
2.1     банк заемдарын өтеу
2.2     өз акцияларын сатып
алу
2.3     дивидендтерді төлеу
2.4     өзге де төлемдер
III.3. Қаржы қызметiнiң нәти.        0        0
жесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
БАРЛЫҒЫ: Ақшаның            3369    98930              74
ұяғаюы (+)/ азаюы (-)
Кезең басына ақша
Кезең соңына ақша
___________________________________________________________________
62-қосымша
2004 жылға арналған шығыстар болжамы
"Теміржол жөндеу" ААҚ
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
4 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________

N |   Наименование   |   2004 г. (прогноз)  ! 2003 г.  ! 2004 г.
п/п|    показателей   |______________________! в % к    ! в % к
|                  | 9 месяцев |   год    ! 2002 г.  ! 2003 г.
____________________________________________________________________
|          1       |     6     |    7     |    8     |     9
____________________________________________________________________
I  Движение денег
показателей
1.  Поступление денег:      417600     870000                 71,1
доход от реали-         417600     870000                 71,1
зации готовой
продукции
авансы полученные
проценты
дивиденды
роялти
прочие поступления
2.  Выбытие денег           351800     771070                 70,7
по счетам               157630     496500                 68,1
поставщиков и
подрядчиков
авансы выданные
заработная плата        139100     184450                 69,6
пенсионные фонды         13910      18445                 69,6
налоги                   40930      71430                101,6
выплата процентов
прочие выплаты             230        245                 98,0
3.  Увеличение (+)/          65800      98930                 74,4
уменьшение (-)
денег в
результате
операционной
деятельности
II. Движение денег
от инвестиционной
деятельности
1.   Поступление                 0          0
денег:
доход от
реализации
нематериальных
активов
доход от реализации
основных средств
доход от реализации
других долго-
срочных активов
доход от реализации
финансовых
инвестиций
доход от получения
займов, предостав-
ленных другим
юридическим лицам
прочие поступления
2.   Выбытие денег           62431     100931                 83,2
приобретение
нематериальных
активов
приобретение            62431     100931                 83,2
основных средств
приобретение
других долго-
срочных активов
приобретение
финансовых
инвестиций
предоставление
займов другим
юридическим лицам
прочие выплаты
3.   Увеличение (+)/        -62431    -100931
уменьшение (-)
денег в результате
инвестиционной
деятельности
III. Движение денег
от финансовой
деятельности
1.   Поступление денег           0          0
от выпуска акций
и других ценных
бумаг
получение
банковских займов
прочие
поступления
2.   Выбытие денег               0          0
погашение
банковских займов
приобретение
собственных акций
выплата дивидендов
прочие выплаты
3.    Увеличение (+)/            0          0
уменьшение (-)
денег в результате
финансовой
деятельности
ИТОГО: Увеличение       3369    -2000,8                -17,1
(+)/уменьшение(-)
денег
Деньги на начало
периода
Деньги на конец
периода
___________________________________________________________________
Приложение 62
Прогноз расходов на 2004 год
ОАО "Темиржол жондеу"
(наименование юридического лица)
форма 4 НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________

| Көрсеткіштер атауы    |2002 ж. | 2003 ж. |  2004 ж. (болжам)
N  |                       |  Есеп  |         |__________________
|                       |        | бағалау |1-тоқсан|1 жарты
|                       |        |         |        |жылдық
___________________________________________________________________
А                Б              1        2         3        4
___________________________________________________________________
Барлығы                            64456    39504    79008
1     Жалпы және әкiмшiлiк               64456    39504    79008
шығыстары, барлығы
1.1   Материалдар                         2198      766     1532
1.2   Қызметкерлердiң                    31098    17106    34212
еңбегіне ақытөлеу
1.3   Еңбекақыдан аударымдар              5877     3233     6466
1.4   Негізгi құралдар мен                 713      257      514
материалдық емес
активтердің тозуы
1.5   Негiзгі құралдар мен                 720      217      434
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6   Коммуналдық шығыстар
1.7   Іссапар шығыстары,                  2800     1741     3482
барлығы
1.7.1 белгiленген норма
шеңберiнде
1.7.2 нормадан тыс
1.8   Өкiлдiк шығыстар                                0        0
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.               345      123      246
тiлігiн арттыруға
шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн                             0        0
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша                    3580     6345    12690
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана                 560      271      542
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi                    2400      440      880
1.14  Күзет шығыстары
1.15  Консультациялық (ауди.              2000     2076     4152
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер
1.16  Банктiк қызмет                      2400      578     1156
көрсетулер
1.17  Сақтандыруға шығыстар
1.18  Сот шығасысы
1.19  Шарт ережелерiн бұз.
ғаны үшiн айыппұлдар,
өсiмдер және тұрақ.
сыздық айыптары
1.20  Табыстарды жасырғаны
(кемiткенi) үшiн айып.
пұлдар мен өсiмдер
1.21  Талан-таражы залалдары,
нормативтен тыс ысы.
раптар, бүлiну, ТМҚ
жетiспеушiлiктерi
1.22  Жалға алу бойынша                   2313      771    1542
шығыстар
1.23  Әлеуметтік салаға                   2450     2756    5512
шығыстар
1.24  Күмәндi талаптар
бойынша резервтер құру
жөнiндегі шығыстар
1.25  Мерекелiк, мәдени-        0         1341      403     806
бұқаралық және спорт.
тық іс-шараларды
өткiзуге
1.26  Қайырымдылық көмегі
1.27  Өзге де шығыстар                    3661     2421    4842
2     Дайын өнiмдi (тауар.      0            0        0       0
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткізу бойынша
шығыстар, барлығы

N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |         |          |1 квартал | 1 полугодие
___________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
Вceгo                             64456     39504        79008
1  Общие и администра-               64456     39504        79008
тивные расходы,
всего
1.1 Материалы                          2198       766         1532
1.2 Оплата труда                      31098     17106        34212
работников
1.3 Отчисления                         5877      3233         6466
оплаты труда
1.4 Амортизация                         713       257          514
ОС и нематериальных
активов
1.5 Обслуживание и                      720       217          434
ремонт ОС и
нематериальных
активов
1.6 Коммунальные
услуги
1.7 Командировочные                    2800      1741         3482
расходы, всего
1.7.1 в пределах
установленных
норм
1.7.2 сверх норм
1.8 Представительские                               0            0
расходы
1.9 Расходы на                          345       123          246
повышение
квалификации
работников
1.10 Расходы на                                     0            0
содержание
Совета директоров
1.11 Расходы по                        3580      6345        12690
налогам
1.12 Канцелярские                       560       271          542
и типографские
работы
1.13 Услуги связи                      2400       440          880
1.14 Расходы на охрану
1.15 Консультационные                  2000      2076         4152
(аудиторские) и
информационные
услуги
1.16 Банковские услуги                 2400       578         1156
1.17 Расходы на
страхование
1.18 Судебные издержки
1.19 Штрафы, пени
и неустойки за
нарушение условий
договора
1.20 Штрафы и пени
за сокрытие
(занижение)
дохода
1.21 Убытки от хищений,
сверхнормативные
потери, порча,
недостача ТМЗ
1.22 Расходы по аренде                 2313       771         1542
1.23 Расходы на                        2450      2756         5512
социальную сферу
1.24 Расходы по
созданию резервов
по сомнительным
требованиям
1.25 На проведение               0     1341       403          806
праздничных,
культурно-массовых
и спортивных
мероприятий
1.26 Благотворительная
помощь
1.27 Прочие расходы                    3661      2421         4842
2   Расходы по                  0        0         0            0
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг), всего

2.1   Материалдар
2.2   Қызметкерлердің
еңбекақысы
2.3   Еңбекақыдан аударымдар
2.4   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтердің тозуы
2.5   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтерді жөндеу
және қызмет көрсету
2.6   Коммуналдық шығыстар
2.7   Іссапар шығыстары,
барлығы
2.7.1 белгiленген норма
шеңберiнде
2.7.2 нормадан тыс
2.8   Тиеу, тасымалдау және
сақтау бойынша
шығыстар
2.9   Жарнамаға және марке.
тингке шығыстар
2.10  Жалға алу бойынша
шығыстар
2.11  Әлеуметтiк салаға
шығыстар
2.12  Өзге де шығыстар
3     Сыйақы түріндегі
шығыстар, барлығы
3.1   Банктердiң заемдары
негiзiндегі сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар
3.2   Жеткiзушілердiң
заемдары негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.3   Жалға алу негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.4   Өзге де шығыстар
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
| Көрсеткіштер атауы    |  2004 ж. (болжам)|2003 ж.|2004 ж.
N  |                       |__________________|  %    |  %
|                       |  9 ай  |   жыл   | 2002ж.| 2003ж.
___________________________________________________________________
А               Б              5        6         7      8
___________________________________________________________________
Барлығы                 118512    158016            245
1     Жалпы және әкiмшiлiк    118512    158016            245
шығыстары, барлығы
1.1   Материалдар               2298      3064            139
1.2   Қызметкерлердiң          51318     68424            220
еңбегіне ақытөлеу
1.3   Еңбекақыдан аударымдар    9699     12932            220
1.4   Негізгi құралдар мен       771      1028            144
материалдық емес
активтердің тозуы
1.5   Негiзгі құралдар мен       651       868            121
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6   Коммуналдық шығыстар
1.7   Іссапар шығыстары,        5223      6964            249
барлығы
1.7.1 белгiленген норма
шеңберiнде
1.7.2 нормадан тыс
1.8   Өкiлдiк шығыстар             0         0
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.     369       492
тiлігiн арттыруға
шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн          0         0
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша         19035     25380
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана       813      1084
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi          1320      1760
1.14  Күзет шығыстары
1.15  Консультациялық (ауди.    6228      8304
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер
1.16  Банктiк қызмет            1734      2312
көрсетулер
1.17  Сақтандыруға шығыстар
1.18  Сот шығасысы

2.1  Материалы
2.2  Оплата труда
работников
2.3  Отчисления
оплаты труда
2.4  Амортизация
ОС и нематериальных
активов
2.5  Обслуживание и
ремонт ОС
и нематериальных
активов
2.6  Коммунальные
услуги
2.7  Командировочные
расходы, всего
2.7.1 в пределах
установленных
норм
2.7.2 сверх норм
2.8  Расходы по
погрузке,
транспортировке
и хранению
2.9  Расходы на
рекламу и
маркетинг
2.10 Расходы
по аренде
2.11 Расходы на
социальную сферу
2.12 Прочие расходы
3   Расходы в виде
вознаграждения,
всего
3.1  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам банков
3.2  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам
поставщиков
3.3  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по аренде
3.4  Прочие расходы*
___________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
N |   Наименование   |   2004 г. (прогноз)  ! 2003 г.  ! 2004 г.
п/п|    показателей   |______________________! в % к    ! в % к
|                  | 9 месяцев |   год    ! 2002 г.  ! 2003 г.
____________________________________________________________________
А |          Б       |     5     |    6     |    7     |    8
____________________________________________________________________
Вceгo                  118512      158016               245,2
1  Общие и администра-    118512      158016               245,2
тивные расходы,
всего
1.1 Материалы                2298        3064               139,4
1.2 Оплата труда            51318       68424               220,0
работников
1.3 Отчисления               9699       12932               220,0
оплаты труда
1.4 Амортизация               771        1028               144,2
ОС и нематериальных
активов
1.5 Обслуживание и            651         868               120,6
ремонт ОС и
нематериальных
активов
1.6 Коммунальные
услуги
1.7 Командировочные          5223        6964               248,7
расходы, всего
1.7.1 в пределах
установленных
норм
1.7.2 сверх норм
1.8 Представительские           0           0
расходы
1.9 Расходы на                369         492
повышение
квалификации
работников
1.10 Расходы на                 0           0
содержание
Совета директоров
1.11 Расходы по             19035       25380
налогам
1.12 Канцелярские             813        1084
и типографские
работы
1.13 Услуги связи            1320        1760
1.14 Расходы на охрану
1.15 Консультационные        6228        8304
(аудиторские) и
информационные
услуги
1.16 Банковские услуги       1734        2312
1.17 Расходы на
страхование
1.18 Судебные издержки

1.19  Шарт ережелерiн бұз.
ғаны үшiн айыппұлдар,
өсiмдер және тұрақ.
сыздық айыптары
1.20  Табыстарды жасырғаны
(кемiткенi) үшiн айып.
пұлдар мен өсiмдер
1.21  Талан-таражы залалдары,
нормативтен тыс ысы.
раптар, бүлiну, ТМҚ
жетiспеушiлiктерi
1.22  Жалға алу бойынша         2313      3084                133
шығыстар
1.23  Әлеуметтік салаға         8268     11024                450
шығыстар
1.24  Күмәндi талаптар
бойынша резервтер құру
жөнiндегі шығыстар
1.25  Мерекелiк, мәдени-        1209      1612         0      120
бұқаралық және спорт.
тық іс-шараларды
өткiзуге
1.26  Қайырымдылық көмегі
1.27  Өзге де шығыстар          7263      9684                265
2     Дайын өнiмдi (тауар.         0         0         0
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткізу бойынша
шығыстар, барлығы
2.1   Материалдар
2.2   Қызметкерлердің
еңбекақысы
2.3   Еңбекақыдан аударымдар
2.4   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтердің тозуы
2.5   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтерді жөндеу
және қызмет көрсету
2.6   Коммуналдық шығыстар
2.7   Іссапар шығыстары,
барлығы
2.7.1 белгiленген норма
шеңберiнде
2.7.2 нормадан тыс
2.8   Тиеу, тасымалдау және
сақтау бойынша
шығыстар
2.9   Жарнамаға және марке.
тингке шығыстар
2.10  Жалға алу бойынша
шығыстар
2.11  Әлеуметтiк салаға
шығыстар
2.12  Өзге де шығыстар
3     Сыйақы түріндегі
шығыстар, барлығы
3.1   Банктердiң заемдары
негiзiндегі сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар
3.2   Жеткiзушілердiң
заемдары негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.3   Жалға алу негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.4   Өзге де шығыстар
___________________________________________________________________
63-қосымша
"Теміржол жөндеу" ААҚ 2004-2006 жылдары
іске асыруға жоспарланған инвестициялық
жобалар тізбесі
5-ҰК нысаны
___________________________________________________________________
P/c|   Жоба атауы     | Іске асыру| Жалпы  |Қаржы.  |жылдар бойынша
N |                  |   кезеңі  |  құны  |ландыру | қаржыландыру:
|                  |           |        |көзі    |______________
|                  |           |        |        | 01.01.04-ке |
|                  |           |        |        | игерілді    |
___________________________________________________________________
1   Ғимараттар мен      2004-2006   115265  жеке      8000,0
үйлерді күрделi                         қаражат
жөндеу
2   Офистiк жихазды,    2004-2006    19000  жеке
оргтехниканы және                       қаражат
тұрмыстық техниканы
сатып алу
3   Қызметкерлердi
оқыту және бiлiк.
тiгін арттыру       2004-2006     1250  жеке
қаражат
Шаруашылықты Қазақстан Республикасының Темiр жолдарды
техникалық пайдалану ережесіне сәйкестекендіру
4   ЖМС базаларындағы
тораптық төсемдерді

1.19 Штрафы, пени
и неустойки за
нарушение условий
договора
1.20 Штрафы и пени
за сокрытие
(занижение)
дохода
1.21 Убытки от хищений,
сверхнормативные
потери, порча,
недостача ТМЗ
1.22 Расходы по аренде       2313        3084               133,3
1.23 Расходы на              8268       11024               450,0
социальную сферу
1.24 Расходы по
созданию резервов
по сомнительным
требованиям
1.25 На проведение           1209        1612         0     120,2
праздничных,
культурно-массовых
и спортивных
мероприятий
1.26 Благотворительная
помощь
1.27 Прочие расходы          7263        9684               264,5
2   Расходы по                 0           0         0
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг), всего
2.1  Материалы
2.2  Оплата труда
работников
2.3  Отчисления
оплаты труда
2.4  Амортизация
ОС и нематериальных
активов
2.5  Обслуживание и
ремонт ОС и
нематериальных
активов
2.6  Коммунальные
услуги
2.7  Командировочные
расходы, всего
2.7.1 в пределах
установленных
норм
2.7.2 сверх норм
2.8  Расходы по
погрузке,
транспортировке
и хранению
2.9  Расходы на
рекламу и
маркетинг
2.10 Расходы
по аренде
2.11 Расходы на
социальную сферу
2.12 Прочие расходы
3   Расходы в виде
вознаграждения,
всего
3.1  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам банков
3.2  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам
поставщиков
3.3  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по аренде
3.4  Прочие расходы*
____________________________________________________________________
Приложение 63
Перечень инвестиционных проектов
ОАО "Темиржол жондеу"
планируемых к реализации в 2004-2006 годах
форма 5 НК
__________________________________________________________________
N !    Наименование     !  Период    !Общая    ! Источники
п/п!      объекта        ! реализации !стоимость! финансирования
!                     !            !тыс.тенге!
-------------------------------------------------------------------
А !         Б           !      1     !    2    !       3
-------------------------------------------------------------------
1  Капитальный ремонт                              собственные
зданий и сооружений     2004-2006    115265     средства
2  Приобретение офисной
мебели, оргтехники и                            собственные
бытовой техники         2004-2006    19000      средства
3  Обучение и повышение                            собственные
квалификации работников 2004-2006    1250       средства
____________________________________________________________________
Приведение хозяйства в соответствие с требованиями Правил
технической эксплуатации железных дорог Республики
____________________________________________________________________
4  Усиление переездных                             собственные

күшейту             2004-2006      285   жеке
қаражат
5   Жарамсыз шпалдарды  2004-2006     2260   жеке
және бағыттағыш                          қаражат
бұрмаларды
айырбастау арқылы
ЖМС-ның өндiрiстiк
базаларын ТПЕ-не
сәйкестендiру
6   ЖМС-ның кірме       2004-2006     3100   жеке
жолдарын көтерме                         қаражат
жөндеу
7   ЖМС өндiрiстiк      2004-2006     1780   жеке
базаларының кірме                        қаражат
жолдарының
техникалық-өкім
беруші кесімдерін
әзірлеу және бекіту
Барлығы                                               0
Техникалық құралдар жұмысының сенiмділігiн арттыру
8   Ауыр типтегі        2004-2006     19000  жеке
УК (төсеу крандары)                      қаражат
машиналарды күрделі
жөндеу
9   МПД (моторлық       2004-2006     12000  жеке
платформаларды)                          қаражат
10  ВПО (түзеу-қағу     2004-2006     10000  жеке
-өңдеу)                                  қаражат
11  Д 6 дизельдерін     2004-2006      6600  жеке
күрделі жөндеу                           қаражат
12  Козловой крандар    2004-2006      5850  жеке
редуктарын                               қаражат
айырбастау
13  Бiрыңғай            2004-2006      3000  жеке
компьютерлiк желі,                       қаражат
бiрыңғай мәліметтер
базасын құру
14  Жол машиналарына    2004-2006      3000  жеке
қазіргі заманғы                          қаражат
байланыс жүйелерін
енгізу
Барлығы:                                              0
Жаңа техника мен технологияларды енгізу
15  "Моторолла" типтес  2004-2006      1220  жеке
тасымал радио.                           қаражат
станцияларды
сатып алу
16  Компьютерлерді      2004-2006      4500  жеке
сатып алу                                қаражат
17  Шағын механизация   2004-2006      3430  жеке
құралдарын                               қаражат
сатып алу
18  Автотракторной      2004-2006      8000  жеке
техника -                                қаражат
Kamatsu Д-155
(кл.25 тн)
бульдозерін
сатып алу
19  KAMA3 (вахтовка)    2004-2006      4600  жеке
автомобилін                              қаражат
сатып алу
20  КАМАЗ-самосвал      2004-2006     25000  жеке
автомобилін                              қаражат
сатып алу
21  КАМАЗ (МА3)         2004-2006       4600 жеке
негіздегі                                қаражат
автокранды сатып
алу
22  Д3-122 (ДЗ-98)      2004-2006       3000 жеке
автогрейдерді                            қаражат
сатып алу
23  Автокөлікті

настилов на базах ПМС   2004-2006     285       средства
5  Приведение в соответ-
ствие с ПТЭ подъездных
путей производственных
баз ПМС путем замены
негодных шпал и                                 собственные
стрелочных переводов    2004-2006     2260      средства
6  Подъемочный ремонт                              собственные
подъездных путей ПМС    2004-2006     3100      средства
7  Разработка и утверж-
дение технико-распо-
рядительных актов
подъездных путей                                собственные
производственных баз    2004-2006     1780      средства
ПМС
___________________________________________________________________
Итого:
____________________________________________________________________
Повышение надежности работы технических средств
____________________________________________________________________
8  Капитальный ремонт
машин тяжелого типа                             собственные
УК (укладочных кранов)  2004-2006    19000      средства
9  МПД (моторных платформ) 2004-2006    12000      собственные
средства
10 ВПО (выправочно-                                собственные
подбивочно-отделочная)  2004-2006    10000      средства
11 Капитальный ремонт                              собственные
дизелей Д 6             2004-2006    6600       средства
12 Замена редукторов на                            собственные
козловые краны          2004-2006    5850       средства
13 Создание единой
компьютерной сети,                              собственные
единой базы данных      2004-2006    3000       средства
14 Внедрение современных
систем связи на                                 собственные
путевые машины          2004-2006    3000       средства
___________________________________________________________________
Итого
___________________________________________________________________
Внедрение новой техники и технологий
___________________________________________________________________
15 Приобретение переносных
радиостанций типа                               собственные
"Моторолла"             2004-2006    1220       средства
16 Приобретение                                    собственные
компьютеров             2004-2006    4500       средства
17 Приобретение средств                            собственные
малой механизации       2004-2006    3430       средства
18 Приобретение
автотракторной техники
- бульдозер Kamatsu                             собственные
Д-155(кл. 25 тн)        2004-2006    8000       средства
19 Приобретение автомобиля                         собственные
КАМАЗ (вахтовка)        2004-2006    4600       средства
20 Приобретение автомобиля                         собственные
КАМАЗ-самосвал          2004-2006    25000      средства
21 Приобретение                                    собственные
автокрана на базе       2004-2006    4600       средства
КАМАЗ (МАЗ)
22 Приобретение                                    собственные
автогрейдера            2004-2006    3000       средства
ДЗ-122 (ДЗ-98)
23 Приобретение                                    собственные

сатып алу           2003-2006       8000 жеке
қаражат     8000,0
Барлығы:                                             8000,0
Қор сақтау технологияларды енгізу
24  Крестовиналарды      2004-2006     15000  жеке
балқып қаптау                             қаражат
цехiн пайдалануға
енгізу
25  Ескiрген есепке      2004-2006       168  жеке
алу санауыштарының                        қаражат
орнына жаңаларын
сатып алу
Барлығы:                                                 0
5. Өндірісті метрологиялық жабдықтау, диагностика мен
күйзелтпейтін бақылаудың техникалық құралдарын енгізу
26  Қазiргі заманғы      2004-2006        700 жеке
модификациялы                             қаражат
нивенирлердi
сатып алу
27  Қазіргі заманғы      2004-2006        800 жеке
модификациялы                             қаражат
теодолиттердi
сатып aлу
28  "Путеец" штанген.    2004-2006        285 жеке
циркульдердi                              қаражат
сатып алу
29  Қазiргі заманғы      2004-2006        370 жеке
модификациялы ЦУП                         қаражат
шаблондарын сатып
алу
30  ВПО-3000, ВПР-ға     2004-2006       6000 жеке
автомоттандырылған                        қаражат
борт жүйесiн
(АБЖ) орнату
31  Мүліктік кешен,      2003-2006      89000 жеке       89000,0
шағыл зауыты                              қаражат
___________________________________________________________________
Барлығы:                                             89000,0
___________________________________________________________________                                                          105000,0
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________
N |   жылдар бойынша қаржыландыру:
|______________________________________
| 2004 ж.| 2005 ж.| 2006 ж.|01.01.07-ге
|(болжам)|(болжам)|(болжам)| қалдық
__________________________________________
1  27404,0  42734,0  37127,0

автотранспорта          2003-2006    8000       средства
____________________________________________________________________
Итого:
--------------------------------------------------------------------
Внедрение ресурсосберегающих технологий
____________________________________________________________________
23 Введение в
эксплуатацию цеха                               собственные
направки крестовин      2004-2006    15000      средства
24 Приобретение счетчиков                          собственные
учета взамен            2004-2006      168      средства
устаревших
____________________________________________________________________
Итого:
____________________________________________________________________
5. Метрологическое обеспечение производства, внедрение
технических средств диагностики и неразрушающего
контроля
25 Приобретение нивелиров                          собственные
современной модификации 2004-2006     700       средства
26 Приобретение теодолитов
современной                                     собственные
модификации             2004-2006    8000       средства
27 Приобретение
штангенциркулей                                 собственные
"Путеец"                2004-2006     285       средства
28 Приобретение шаблонов                           собственные
ЦУП современных         2004-2006     370       средства
модификаций
29 Установка бортовой
автоматизированной                              собственные
системы (БАС) на        2004-2006    6000       средства
ВПО-3000, ВПР
30 Имущественный                                   собственные
комплекс, щебзавод      2003-2006   89000       средства
__________________________________________________________________
Итого:
------------------------------------------------------------------
Итого:
__________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________
N !             финансирование по годам:
п/п!
-------------------------------------------------------------------
! освоено на ! 2004 год  ! 2005 год  ! 2006 год  ! остаток
! 01.01.04 г.! (прогноз) ! (прогноз) ! (прогноз) ! на 01.01.07 г.
-------------------------------------------------------------------
А         4           5           6             7         8
-------------------------------------------------------------------
1     8000,0        27404,0     42734,0     37127,0

2  5000,0    7000,0   7000,0
3   500,0     250,0    500,0
4    95,0      95,0     95,0
5  1420,0     420,0    420,0
6  1700,0     700,0    700,0
7  1460,0     160,0    160,0
Барлығы:
4675,0    1375,0   1375,0     0
8  13000,0   4500,0    1500,0
9   6000,0   4000,0    2000,0
10   2000,0   4000,0    4000,0
11   2400,0   2400,0    1800,0
12   2700,0   1800,0    1350,0
13      0,0      0,0    3000,0
14      0,0      0,0    3000,0
Барлығы:
26100    16700     16650    0
15    450,0    320,0     450,0
16   1500,0   1800,0    1200,0
17   2550,0    660,0     220,0
18                      8000,0
19                      4600,0
20   15000,0  5000,0    5000,0
21                      4600,0
22                      3000,0
23
Барлығы:
19500     7780      27070     0
24   15000
25     132,0    24,0      12,0
Барлығы:
15132       24         12     0
26                       700,0
27     400,0             400,0
28     120,0   120,0      45,0
29     100,0    90,0     180,0
30    2000,0  2000,0    2000,0
31
__________________________________________
Барлығы:
2620    2210      3325     0
__________________________________________
100931,0  78073,0  93059,0   0,0
__________________________________________
64-қосымша
2004-2006 жылдарға дамудың аса маңызды
көрсеткіштерінің болжамы
"Транстелеком" ААҚ
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
1 ҰК нысаны
___________________________________________________________________
Р/с N|    Көрсеткіштер   |Өлшем|2002ж.|2003 ж.|2003ж.|2004ж.|2005ж.
|                   | бір.|      |       |  %   |      |
|                   | лігі| есеп |бағалау|2002ж.|болжам|болжам
___________________________________________________________________
А         Б               1     2       3      4      5       6 ___________________________________________________________________
1.    Шығарылған өнім     саны/ 1675333 1539764 92%  2935356 4156060
(жұмыс, қызмет      құны
көрсету) көлемі,
барлығы:
оның iшiнде
түрлерi бойынша
1.1   Мемлекеттік
реттеуге тиесілі
қызмет
1.1.1 Қалааралық телефон
байланысы - барлығы
оның ішінде
түрлері бойынша
1.1.1. Сөйлесімдер        минут 36754672 39848529 108% 40247014
01                                                        41840955
1.1.1. АТБ                тел.      8061     8449 105%    8533 8871
02                        Аппарат
1.1.1.
03    Тікелей
қалааралық
телефон             тел.
Аппарат   1059     1061  100%   1072  1114
1.1.2 телеграф
байланысы           сөз   24765593 250434461 101% 252938805
262956184
1.1.3. Жергілікті
телефон байланысы           53041    53310  101%  53843 55976
4      Қаржыландырудың
барлық көздерінің
есебінен негізгі
капиталға
инвестиция -
барлығы:           мың
теңге        0   532812     3454211 576795
4.1    заемдық қаражат                     524130     3098202 167860
есебінен
4.1.1. оның ішінде,
мемлекеттік
бюджет қаражаты
4.2    өз қаржаты
есебінен                            8682,0      356009 408935
5      Табыстар,
барлығы                 1675333   1539764 92% 2935356 4156060
6      шығыстар, барлығы       1310907   1536814 117% 2899555
4078497
7      Негізгі қызметтен
табыс                   1662185   1527780  92% 2925561
4146265
8     Өткізілген дайын
өнімнің (таурлардың,
жұмыстардың, қызмет
көрсетулердің)
өзіндік құны:        мың
теңге 838226   1219470 145% 2316992
3429296
9     Жалпы жиынтық
табыс                     823959    308310  37%  606569 716969
10    Кезең шығыстары,
барлығы                   331691    316079  95%  567220 615960

2                    5000,0      7000,0      7000,0
3                     500,0       250,0       500,0
____________________________________________________________________
Приведение хозяйства в соответствие с требованиями Правил
технической эксплуатации железных дорог Республики
____________________________________________________________________
4                      95,0        95,0        95,0
5                    1420,0       420,0       420,0
6                    1700,0       700,0       700,0
7                    1460,0       160,0       160,0
____________________________________________________________________
0          4675,0      1375,0      1375,0         0
____________________________________________________________________
Повышение надежности работы технических средств
____________________________________________________________________
8                   13000,0      4500,0      1500,0
9                    6000,0      4000,0      2000,0
10                   2000,0      4000,0      4000,0
11                   2400,0      2400,0      1800,0
12                   2700,0      1800,0      1350,0
13                      0,0         0,0      3000,0
14                      0,0         0,0      3000,0
____________________________________________________________________
0          26100       16700       16650       0
____________________________________________________________________
Внедрение новой техники и технологий
____________________________________________________________________
15                    450,0       320,0       450,0
16                   1500,0      1800,0      1200,0
17                   2550,0       660,0       220,0
18                                           8000,0
19                                           4600,0
20                  15000,0      5000,0      5000,0
____________________________________________________________________
21                                           4600,0
22                                           3000,0
23       8000,0
--------------------------------------------------------------------
Итого    8000,0      19500         7780       27070       0
____________________________________________________________________
Внедрение ресурсосберегающих технологий ____________________________________________________________________
23                 15000,0
24                   132,0         24,0        12,0
____________________________________________________________________
Итого         0      15132           24          12       0 ____________________________________________________________________
5. Метрологическое обеспечение производства, внедрение
технических средств диагностики и неразрушающего контроля
____________________________________________________________________
25                                            700,0
26                     400,0                  400,0
27                     120,0       120,0       45,0
28                     100,0        90,0      180,0
29                    2000,0      2000,0     2000,0
30        89000,0
--------------------------------------------------------------------
Итого:    89000,0       2620        2210       3325       0
--------------------------------------------------------------------
Итого:   105000,0   100931,0     78073,0    93059,0      0,0
____________________________________________________________________
Приложение 64
Прогноз важнейших показателей развития на 2004-2006 годы
ОАО "Транстелеком"
(наименование юридического лица)
форма 1 НК
____________________________________________________________________
N  | Показатели   |Един.    |  2002 г.    |  2003 г.   |2003 г. в %
п/п |              |измер.   |  отчет      |  оценка    |к 2002 г.
____________________________________________________________________
А  |      Б       |    1    |     2       |     3      |     4
____________________________________________________________________
1.  Объем
произведенной
продукции
(работ, услуг)-
всего:         к-во/стоим.   1675333      1539764     91,9%
в том числе
по видам
1.1. Услуги
подлежащие
государствен-
ному регулиро-
ванию
1.1.1 Междугородная
телефонная
связь - всего:
в том числе:
1.1.1.01 Переговоры    минута    36754672     39848529    108,4%
1.1.1.02 ДАТС       тел.аппарат      8061         8449    104,8%
1.1.1.03 Прямой
междугородний
телефон       тел.аппарат      1059         1061    100,2%
1.1.2.Телеграфная
связь           слово     247657593    250434461    101,1%
1.1.3.Местная
телефонная
связь                         53041        53310    100,5%
4.  Инвестиции
в основной
капитал за
счет всех
источников
финансирования-
всего:         тыс.тенге           0       532812
4.1  за счет
заемных
средств             "                      524130
4.1.1 в т.ч.
средств
государствен-
ного бюджета       "
4.2  за счет
собственных
средств             "                        8682
5.  Доходы, всего       "      1675333        1539764      91,9%
6.  Расходы, всего      "      1310907        1536814     117,2%
7.  Доход от
основной
деятельности        "      1662185        1527780      91,9%
8.  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг):             "       838226        1219470     145,5%
9.  Валовый доход       "       823959         308310      37,4%
10.  Расходы периода,
всего               "       331691         316079      95,3%

10.1  жалпы және
әкімшілік
шығыстары           мың
теңге  331684    316079  95%  487399 536139
10.2  дайын өнімді
(товарларды,
жұмыстарды,
қызмет
көрсетулерді)
өткізу жөнін.
дегі шығыстар                  7             0%
10.3  сыйақы түрiндегi
шығыстар                                          79821  79821
11.   Салық салынатын           501000     4215    1%   51144 110804
табыс
12.   Корпорациялық табыс       136574     1264    1%   15343 33241
салығы
13.   Таза табыс (залал)        364426     2950    1%   35801 77563
14.   Дивидендтер,
барлығы
14.1   оның iшiнде, ак.
циялардың мемле.
кеттiк пакетiне
15.   Пайдадан аударымдар  %
нормативтерi*
16.   Қызметтің рента.              38%      0%    0%      2%    3%
бельділiгi
17.   Материалдық емес    мың   114179   185392   162% 316545 332372
активтер мен не.    теңге
гізгі қаражатқа
шығыстар
18.   Компания қызметкер. адам    2358     2522   107%   3622   3876
лерiнiң саны,
барлығы
18.1  Орталық аппарат               72       94   131%    100    105
қызметкерлерiнiң
саны
19.   Жалақы қоры         мың    624706  737685   118% 1161034
теңге                             1358410
20.   Компания бойынша            22078   24375   110%   26713 29209
тұтастай алғанда
орташа айлық жалақы
20.1   оның iшiнде,       теңге   75408   78906   105%   82851 86796
орталық аппарат
қызметкерлерi
21.   Өнiмнiң (жұмыстың,
қызмет көрсетудің)
бiрлігіне тарифтер
(бағалар)

10.1 общие и
административные
расходы             "       331684         316079      95,3%
10.2 расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)              "            7                      0,0%
10.3 расходы в виде
вознаграждения      "
11.  Налогооблагаемый
доход               "       501000           4215       0,8%
12.  Корпоративный
подоходный налог    "       136574           1264       0,9%
13.  Чистый доход
(убыток)            "       364426           2950       0,8%
14.  Дивиденды, всего    "
14.1 в т. ч. на
государственный
пакет акций      тыс.тенге
15.  Нормативы
отчислений
от прибыли*         %
16.  Рентабельность
деятельности        "          38%              0%      0,0%
17.  Расходы на
амортизацию
нематериальных
активов и
основных
средств          тыс. тенге 114179          185392    162,4%
18.  Численность
работников
компании, всего     чел.      2358            2522    107,0%
18.1 Численность
сотрудников
центрального
аппарата             "          72              94    130,6%
19   Фонд заработной
платы            тыс.тенге  624706          737685    118,1%
20   Среднемесячная
заработная
плата работ-
ников, в целом
по компании          "       22078           24375    110,4%
20.1 в том числе
работников
центрального
аппарата           тенге     75408           78906    104,6%
21   Тарифы (цены)
на единицу         тенге
продукции            за
(работ, услуг)    единицу

21.1   бұрынғы кезеңге      %
тарифтердің (баға.
лардың) өзгеруі
22.   Кредиторлық берешек мың      103  153000 148544% 153000 153000
теңге
23.   Дебиторлық берешек  мың   332235  322990     97% 322990 322990
теңге
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
_____________________________
Р/с N|2006 ж.|2006 ж.|2006 ж.
|       |   %   | %
|болжам |2002 ж.|2003 ж.
_____________________________
А      7        8      9
_____________________________
1.    5472153  327%   355%
1.1
1.1.1
1.1.1. 41840955 114%   105%
01
1.1.1.    8871  110%   105%
02
1.1.1.    1114  105%   105%
03
1.1.2 262956184 106%   105%
1.1.3     55976 106%   105%
4        462540         87%
4.1                      0%
4.1.1
4.2      462540
5.      5472153 327%   355%
6.      5354280 408%   348%
7.      5462358 329%   358%
8.      4060592 484%   333%
9.      1401766 170%   455%
10.     1243171 375%   393%
10.1     589753 178%   187%
10.2              0%
10.3     653418
11.      168390  34%  3995%
12.       50517  37%  3995%
13.      117873  32%  3995%
14.
14.1
15.
16.          3%
17.      345667 303%   186%
18.        4069 173%   161%
18.1        110 153%   117%
19.     1562171 250%   212%
20.       31991 145%   131%
20.1      90929 121%   115%
21.
21.1
22.      153000 148544% 100%
23.      322990   97%   100
_____________________________
65-қосымша
2004 жылға арналған табыстар мен шығындар болжамы
"Транстелеком" ААҚ
______________________
(заңды тұлғаның атауы)
2-ҰК нысаны
мың теңге ___________________________________________________________________
Р/с | Көрсеткіштер атауы  | 2002 ж. | 2003 ж. | 2004 ж. (болжам)
N  |                     |  есеп   |  есеп   |____________________
|                     |         |         | 1 тоқсан | 1-жарты|
|                     |         |         |          | жылдық |
___________________________________________________________________
А           Б                 1        2           3        4
___________________________________________________________________
1    Негізгі қызметтен     1662185   1527780   731390     1462781
табыс
2    Өткізілген дайын       838226   1219470   579248     1158496
өнiмнің (тауарлар.
дың, жұмыстардың,
қызмет көрсетулер.
дiң) өзіндік құны
3    Жиынтық табыс          823959    308310   152142      304284
(1 жол-2 жол)
4    Кезең шығыстары,       331691    316080   141805      283610
оның iшiнде
4.1. жалпы және әкiмшілiк   331684    316080   121850      243700
шығыстар
4.2. дайын өнiмді (тауар.        7
ларды, қызмет көрсе.
тулердi) өткiзу
бойынша шығыстар
4.3. сыйақы түрiндегi                      0   19955        39911
шығыстар
5    Негiзгі қызметтен      492268     -7770   10337        20674
табыс (залал)
(3 жол-4 жол)
6    Негiзгi емес қызмет.     8732     11984    2449         4898
тен табыс (залал)
7    Салық салуға дейін     501000      4214   12786        25572
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(5 жол +(-) 6 жол)
8    Корпорациялық          136574      1264    3836         7672
табыс салығы
9    Салық салудан кейін    364426      2950    8950        17900
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(7 жол-8 жол)
10   Төтенше жағдайлардан
және операцияларды
тоқтатудан табыстар
(залалдар)
11   Таза табыс (залал)     364426      2950    8950        17900
(9 жол +(-) 10 жол)
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________

21.1 изменение
тарифов (цен)
к предыдущему
периоду              %
22   Кредиторская
задолженность    тыс.тенге     103          153000 148543,7%
23   Дебиторская
задолженность        "      332235          322990     97,2%
__________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
_________________________________________________________
N     | 2004 г. | 2005 г. | 2006 г. | 2006 г.| 2006 г.
п/п    | прогноз | прогноз | прогноз | % к    | % к
|         |         |         | 2002 г.| 2003 г.
_________________________________________________________
А  |   5     |    6    |    7    |    8   |    9
---------------------------------------------------------
1.        2935356   4156060    5472153   326,6%   355,4%
1.1
1.1.1.
1.1.1.01 40247014  41840955   41840955   113,8%   105,0%
1.1.1.02     8533      8871       8871   110,1%   105,0%
1.1.1.03     1072      1114       1114   105,2%   105,0%
1.1.2.  252938805 262956184  262956184   106,2%   105,0%
1.1.3.      53843     55976      55976   105,5%   105,0%
4.        3454211    576795     462540             86,8%
4.1       3098202    167860                         0,0%
4.1.1
4.2        356009    408935     462540
5.        2935356   4156060    5472153   326,6%   355,4%
6.        2899555   4078497    5354280   408,4%   348,4%
7.        2925561   4146265    5462358   328,6%   357,5%
8.        2316992   3429296    4060592   484,4%   333,0%
9.         608569    716969    1401766   170,1%   454,7%
10.        567220    615960    1243171   374,8%   393,3%
10.1       487399    536139     589753   177,8%   186,6%
10.2                                       0,0%
10.3        79821     79821     653418
11.         51144    110804     168390    33,6%   3995,1%
12.         15343     33241      50517    37,0%   3995,1%
13.         35801     77563     117873    32,3%   3995,1%
14.
14.1
15.
16.            2%        3%         3%
17.        316545    332372     345667   302,7%   186,5%
18.          3622      3876       4069   172,6%   161,3%
18.1          100       105        110   152,8%   117,0%
19.       1161034   1358410    1562171   250,1%   211,8%
20.         26713     29209      31991   144,9%   131,2%
20.1        82851     86796      90929   120,6%   115,2%
21.
21.1
22.        153000    153000     153000 148543,7%  100,0%
23.        322990    322990     322990     97,2%  100,0%  ________________________________________________________
Приложение 65
Прогноз доходов и расходов на 2004 год
ОАО "Транстелеком"
(наименование юридического лица)
форма 2 НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________
N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |         |          |1 квартал | 1 полугодие
____________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
1  Доход от основной
деятельности        1662185   1527780    731390     1462781
2  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)               838226   1219470    579248     1158496
3  Валовой доход
(стр.1-стр.2)        823959    308310    152142      304284
4  Расходы периода,
в том числе          331691    316080    141805      283610
4.1. общие и
административные
расходы             331684    316080    121850      243700
4.2. расходы по
реализации
готовой продукции        7
(товаров, работ,
услуг)
4.3. расходы в виде
вознаграждения                     0     19955       39911
5   Доход (убыток)
от основной
деятельности
(стр.3 - стр.4)     492268    -7770      10337       20674
6   Доход (убыток)
от неосновной
деятельности          8732    11984       2449        4898
7   Доход (убыток)
от обычной
деятельности до
налогообложения
(стр.5 +(-)         501000     4214      12786       25572
стр.6)
8   Корпоративный
подоходный налог    136574     1264       3836        7672
9   Доход (убыток)
от обычной
деятельности после
налогообложения
(стр.7-стр.8)       364426     2950       8950       17900
10   Доходы (убытки)
от чрезвычайных
ситуаций и
прекращенных
операций
11   Чистый доход
(убыток) (стр.9+
(-) стр.10)         364426     2950       8950       17900
__________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
__________________________________________

4.3.   59866    79821
5      31012    41349     -1,6    -532,2
6       7346     9795    137,2      81,7
7      38358    51144      0,8    1213,7
8      11507    15343      0,9    1213,7
9      26850    35801      0,8    1213,7
10
11     26850    35801      0,8    1213,7
__________________________________________
66-қосымша
2004 жылы ақша ағымдары қозғалысының болжамы
"Транстелеком" ААҚ
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
3 ҰК нысаны
___________________________________________________________________

4.3.    59866     79821
5       31012     41349     -1,6   -532,2
6        7346      9795    137,2     81,7
7       38358     51144      0,8   1213,7
8       11507     15343      0,9   1213,7
9       26850     35801      0,8   1213,7
10
11      26850     35801      0,8   1213,7
__________________________________________
Приложение 66
Прогноз движения денежных потоков в 2004 году
ОАО "Транстелеком"
(наименование юридического лица)
форма 3 НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________

Р/с  |  Көрсеткіштер атауы   |2002 ж. | 2003 ж. |  2004 ж. (болжам)
N   |                       |        |         |__________________
|                       | есеп   | бағалау |1-тоқсан|1-жарты-
|                       |        |         |        | жылдық
___________________________________________________________________
А               Б               1        2         3       4
___________________________________________________________________
І.     Операциялық қызметтен
ақша қозғалысы
I.1    Ақшаның түсуі:         1821317   1717232  733839   1467678
1.1     дайын өнiмді (тауар.  1812103   1673989  733839   1467678
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді
өткiзуден табыс
1.2     алынған аванстар         8947
1.3     сыйақы                             3216
1.4     дивидендтер
1.5     роялти
1.6     өзге де түсімдер          267     40027
І.2    Ақшаның кетуі:         1552394   1567092  721053   1442106
2.1     жеткiзушілер мен       332237    415955  250178    500356
мердiгерлердiң
шоттары бойынша
2.2     берілген аванстар       48722     53932       0         0
2.3     жалақы бойынша         524154    737685  290259    580517
2.4     әлеуметтік сақтан.      61055     73769   28954     57908
дыру және зейнета.
қымен қамтамасыз ету
қорына
2.5     салықтар бойынша       556732    233537  115390    230781
2.6     сыйақылар төлеу                           19955     39911
2.7     өзге де төлемдер        29493     52214   16317     32634
І.3.   Операциялық қызмет      268923    150140   12786     25572
нәтижесінде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
ІІ.    Инвестициялық қызмет.
тен ақша қозғалысы
IІ.1.  Ақшаның түсуі:             76          0       0         0
1.1     материалдық емес
активтердiң кетуiнен
табыс
1.2     негізгi құралдардың       76
кетуiнен табыс
1.3     өзге де ұзақ мерзiмдi
активтердiң кетуiнен
табыс
1.4     қаржы инвестицияла.
рының кетуiнен табыс
1.5     басқа заңды тұлға.
ларға берілген заем.
дарды алудан табыс
1.6     өзге де түсiмдер
ІІ.2.  Ақшаның кетуі:         115537     4555      1164      2328
2.1     материалдық емес ак.    2252       89        25        51
тивтердi сатып алу
2.2     негізгі құралдарды    113284     4466      1139      2278
сатып алу
2.3     басқа да ұзақ мер.
зiмдi активтердi
сатып aлу
2.4     қаржы инвестицияларын
сатып алу
2.5     басқа да заңды тұлға.
ларға заемдар беру
2.6     өзге де төлемдер
ІІ.3.  Инвестициялық қызмет  -115461    -4555     -1164     -2328
нәтижесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
III.   Қаржы қызметiнен ақша
қаражатының қозғалысы
IІІ.1. Ақшаның түсуi:
1.1     акциялар мен басқа да
бағалы қағаздарды
шығарудан

N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |         |          |1 квартал | 1 полугодие
____________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
I  Движение денег
от операционной
деятельности
I.1 Поступление денег:   1821317    1717232     733839      1467678
1.1 доход от реали-
зации готовой
продукции (товаров,
работ, услуг)        1812103    1673989     733839      1467678
1.2 авансы полученные       8947
1.3 вознаграждения                     3216
1.4 дивиденды
1.5 роялти
1.6 прочие поступления       267      40027
I.2. Выбытие денег:      1552394    1567092     721053      1442106
2.1 по счетам
поставщиков и
подрядчиков           332237     415955     250178       500356
2.2 авансы выданные        48722      53932          0            0
2.3 по заработной
плате                 524154     737685     290259       580517
2.4 в фонды
социального
страхования
и пенсионного
обеспечения            61055      73769      28954       57908
2.5 по налогам            556732     233537     115390      230781
2.6 выплата
вознаграждений                               19955       39911
2.7 прочие выплаты         29493      52214      16317       32634
I.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в
результате
операционной
деятельности         268923     150140      12786       25572
II.  Движение денег
от инвестиционной
деятельности
II.1. Поступление
денег:                  76          0          0           0
1.1  доход от выбытия
нематериальных
активов
1.2  доход от выбытия         76
основных средств
1.3  доход от выбытия
других долго-
срочных активов
1.4  доход от выбытия
финансовых
инвестиций
1.5  доход от получения
займов, предостав-
ленных другим
юридическим лицам
1.6  прочие поступления
II.2. Выбытие денег:      115537      4555        1164        2328
2.1  приобретение
нематериальных
активов                2252        89          25          51
2.2  приобретение
основных средств     113284      4466        1139        2278
2.3  приобретение
других долго-
срочных активов
2.4  приобретение
финансовых
инвестиций
2.5  предоставление
займов другим
юридическим лицам
2.6  прочие выплаты
II.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
инвестиционной     -115461      -4555      -1164        -2328
деятельности
III. Движение денежных
средств от
финансовой
деятельности
III.1 Поступление
денег:
1.1  от выпуска акций
и других ценных
бумаг

1.2     банк заемдарын алу
1.3     өзге де түсiмдер
ІІІ.2. Ақшаның кетуі:         194759    47534        0          0
2.1     банк заемдарын өтеу
2.2     өз акцияларын сатып
алу
2.3     дивидендтер төлеу     194759    47534        0          0
2.4     өзге де төлемдер
III.3. Қаржы қызметiнiң нәти. -194759   -47534       0          0
жесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
Барлығы: Ақшаның       -41297    98051     11622     23243
ұлғаюы (+)/ азаюы (-)
Кезең басына ақша      167024   125727
Кезең соңына ақша      125727   223778     11622     23243
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
Р/с  |  Көрсеткіштер атауы   |  2004 ж. (болжам)|2003 ж.|2004 ж.
N   |                       |__________________|  %    |  %
|                       |  9 ай  |   жыл   |2002 ж.|2003 ж.
|                       |        |         |       |
___________________________________________________________________
А               Б               5        6        7       8
___________________________________________________________________
І.     Операциялық қызметтен
ақша қозғалысы
I.1    Ақшаның түсуі:         2201517   2935356  94,3     170,9
1.1     дайын өнiмді (тауар.  2201517   2935356  92,4     175,4
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді
өткiзуден табыс
1.2     алынған аванстар
1.3     сыйақылар
1.4     дивидендтер
1.5     роялти
1.6     өзге де түсімдер                         14969,0    0,0
І.2    Ақшаның кетуі:         2163159   2884212    100,9  184,0
2.1     жеткiзушілер мен       750534   1000712    125,2  240,6
мердiгерлердiң
шоттары бойынша
2.2     берілген аванстар           0         0    110,7    0,0
2.3     жалақы бойынша         870776   1161034    140,7   157,4
2.4     әлеуметтік сақтан.      86862    115817    120,8   157,0
дыру және зейнета.
қымен қамтамасыз ету
қорына
2.5     салықтар бойынша       346171    461561     41,9   197,6
2.6     сыйақылар төлеу         59866     79821
2.7     өзге де төлемдер        48951     65268    177,0   125,0
І.3.   Операциялық қызмет       38358     51114     55,8    34,1
нәтижесінде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
ІІ.    Инвестициялық қызмет.
тен ақша қозғалысы
IІ.1.  Ақшаның түсуі:               0         0       0,0     0,0
1.1     материалдық емес
активтердiң кетуiнен
табыс
1.2     негізгi құралдардың
кетуiнен табыс
1.3     өзге де ұзақ мерзiмдi
активтердiң кетуiнен
табыс
1.4     қаржы инвестицияла.
рының кетуiнен табыс

1.2  получение
банковских займов
1.3  прочие
поступления
III.2 Выбытие денег       194759      47534          0            0
2.1  погашение
банковских займов
2.2  приобретение
собственных акций
2.3  выплата дивидендов   194759      47534          0            0
2.4  прочие выплаты
III.3 Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
финансовой
деятельности       -194759     -47534          0            0
ИТОГО: Увеличение
(+)/уменьшение(-)
денег               -41297      98051      11622        23243
Деньги на начало
периода             167024     125727
Деньги на конец
периода             125727     223778      11622        23243
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
N |   Наименование   |   2004 г. (прогноз)  ! 2003 г.  ! 2004 г.
п/п|    показателей   |______________________! в % к    ! в % к
|                  | 9 месяцев |   год    ! 2002 г.  ! 2003 г.
____________________________________________________________________
А |          Б       |     5     |    6     |    7     |    8
____________________________________________________________________
I  Движение денег
от операционной
деятельности
I.1 Поступление денег:    2201517     2935356      94,3     170,9
1.1 доход от реали-
зации готовой
продукции (товаров,
работ, услуг)         2201517     2935356      92,4     175,4
1.2 авансы полученные
1.3 вознаграждения
1.4 дивиденды
1.5 роялти
1.6 прочие поступления                           14969,0       0,0
I.2. Выбытие денег:      2163159      2884212      100,9     184,0
2.1 по счетам
поставщиков и
подрядчиков           750534      1000712      125,2     240,6
2.2 авансы выданные            0            0      110,7       0,0
2.3 по заработной
плате                 870776      1161034      140,7     157,4
2.4 в фонды
социального
страхования
и пенсионного
обеспечения            86862       115817      120,8     157,0
2.5 по налогам            346171       461561       41,9     197,6
2.6 выплата
вознаграждений         59866        79821
2.7 прочие выплаты         48951        65268       177,0    125,0
I.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в
результате
операционной
деятельности          38358        51144        55,8     34,1
II.  Движение денег
от инвестиционной
деятельности
II.1. Поступление
денег:                   0            0         0,0      0,0
1.1  доход от выбытия
нематериальных
активов
1.2  доход от выбытия
основных средств
1.3  доход от выбытия
других долго-
срочных активов
1.4  доход от выбытия
финансовых
инвестиций

1.5     басқа заңды тұлға.
ларға берілген заем.
дарды алудан табыс
1.6     өзге де түсiмдер
ІІ.2.  Ақшаның кетуі:           3493      4657       3,9     102,2
2.1     материалдық емес ак.      76       101       4,0     114,0
тивтердi сатып алу
2.2     негізгі құралдарды      3416      4555       3,9     102,0
сатып алу
2.3     басқа да ұзақ мер.
зiмдi активтердi
сатып aлу
2.4     қаржы инвестицияларын
сатып алу
2.5     басқа да заңды тұлға.
ларға заемдар беру
2.6     өзге де төлемдер
ІІ.3.  Инвестициялық қызмет    -3493     -4657       3,9     102,2
нәтижесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
III.   Қаржы қызметiнен ақша
қаражатының қозғалысы
IІІ.1. Ақшаның түсуi:
1.1     акциялар мен басқа да
бағалы қағаздарды
шығарудан
1.2     банк заемдарын алу
1.3     өзге де түсiмдер
ІІІ.2. Ақшаның кетуі:             0          0      24,4       0,0
2.1     банк заемдарын өтеу
2.2     өз акцияларын сатып
алу
2.3     дивидендтер төлеу         0          0      24,4       0,0
2.4     өзге де төлемдер
III.3. Қаржы қызметiнiң нәти.     0          0      24,4       0,0
жесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
Барлығы: Ақшаның       34865      46487
ұлғаюы (+)/ азаюы (-)
Кезең басына ақша                223778      75,3     178,0
Кезең соңына ақша      34865     270265     178,0     120,8
___________________________________________________________________
67-қосымша
2004 жылға арналған шығыстар болжамы
"Транстелеком" ААҚ
_________________________
(заңды тұлғаның атауы)
4 ҰК нысаны
___________________________________________________________________
| Көрсеткіштер атауы    |2002 ж. | 2003 ж. |       2004 ж.
N  |                       |        |         |__________________
|                       |        |         |1-тоқсан| 1 жарты
|                       |        |         |        | жылдық
___________________________________________________________________
А                Б              1        2         3        4
___________________________________________________________________
Барлығы                 331691   316079    141805,0 283610,0
1     Жалпы және әкiмшiлiк    331684   316079    121849,8 243699,5
шығыстары, барлығы
1.1   Материалдар               8759     6118      2358,5   4717,0
1.2   Қызметкерлердiң         218835   204640     78889,6 157779,1
еңбегіне ақы төлеу
1.3   Еңбекақыдан аударымдар   35598    38677     14910,1  29820,3
1.4   Негізгi құралдар мен     11920    7393       2850,0   5700,1
материалдық емес
активтердің тозуы
1.5   Негiзгі құралдар мен      3108     2497       962,6   1925,2
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6   Коммуналдық шығыстар      4653
1.7   Іссапар шығыстары,       12481     7335      2827,7   5655,3
барлығы
1.7.1 Белгiленген норма        12414
шеңберiнде

1.5  доход от получения
займов, предостав-
ленных другим
юридическим лицам
1.6  прочие поступления
II.2. Выбытие денег:       3493         4657          3,9     102,2
2.1  приобретение
нематериальных
активов                 76          101          4,0     114,0
2.2  приобретение
основных средств      3416         4555          3,9     102,0
2.3  приобретение
других долго-
срочных активов
2.4  приобретение
финансовых
инвестиций
2.5  предоставление
займов другим
юридическим лицам
2.6  прочие выплаты
II.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
инвестиционной
деятельности        -3493        -4657          3,9     102,2
III. Движение денежных
средств от
финансовой
деятельности
III.1 Поступление
денег:
1.1  от выпуска акций
и других ценных
бумаг
1.2  получение
банковских займов
1.3  прочие
поступления
III.2 Выбытие денег           0            0         24,4       0,0
2.1  погашение
банковских займов
2.2  приобретение
собственных акций
2.3  выплата дивидендов       0            0         24,4       0,0
2.4  прочие выплаты
III.3 Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
финансовой
деятельности            0            0         24,4       0,0
ИТОГО: Увеличение
(+)/уменьшение(-)
денег               34865        46487
Деньги на начало
периода                         223778         75,3     178,0
Деньги на конец
периода             34865       270265        178,0     120,8
____________________________________________________________________
Приложение 67
Прогноз расходов на 2004 год
ОАО "Транстелеком"
(наименование юридического лица)
форма 4 НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________
N |   Наименование   | 2002 г. |  2003 г. |   2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |_______________________
|                  |         |          |1 квартал | 1 полугодие
____________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
Вceгo                331691    316079,0    141805,0  283610,0
1  Общие и администра-
тивные расходы,
всего                331684    316079,0    121849,8  243699,5
1.1 Материалы              8759      6118,0      2358,5    4717,0
1.2 Оплата труда
работников           218835    204640,0     78889,6  157779,1
1.3 Отчисления
от оплаты труда       35598     38677,0     14910,1   29820,3
1.4 Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов               11920      7393,0      2850,0    5700,1
1.5 Обслуживание и
ремонт основных
средств и
нематериальных
активов                3108      2497,0       962,6    1925,2
1.6 Коммунальные
расходы                4653
1.7 Командировочные
расходы, всего        12481      7335,0      2827,7    5655,3
1.7.1 в пределах
установленных
норм                12414

1.7.2 Нормадан тыс                67
1.8   Өкiлдiк шығыстар           159      813       313,4    626,8
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.     574
тiлігiн арттыруға
шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша          5886     5259      2027,4   4054,7
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана      2338     2219       855,4   1710,9
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi          1167     1737       669,6   1339,2
1.14  Күзет шығыстары             18
1.15  Консультациялық (ауди.    2852    10625      4096,0   8192,0
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер
1.16  Банктiк қызмет            5588     9399      3623,4   7246,7
көрсетулер
1.17  Сақтандыруға шығыстар                33        12,7     25,4
1.18  Сот шығасысы
1.19  Шарт ережелерiн бұз.       593
ғаны үшiн айыппұлдар,
өсiмдер және тұрақ.
сыздық айыптары
1.20  Табыстарды жасырғаны
(кемiткенi) үшiн айып.
пұлдар мен өсiмдер
1.21  Талан-тараж залалдары,
нормативтен тыс ысы.
раптар, бүлiну, ТМҚ
жетiспеушiлiктерi
1.22  Жалға алу бойынша         7037     4975      1917,9  3835,8
шығыстар
1.23  Әлеуметтік салаға                  8290      3195,8  6391,7
шығыстар
1.24  Күмәндi талаптар
бойынша резервтер құру
жөнiндегі шығыстар
1.25  Мерекелiк, мәдени-         346      949       365,8   731,7
бұқаралық және спорт.
тық іс-шараларды
өткiзуге
1.26  Қайырымдылық көмегі        115
1.27  Өзге де шығыстар          9657     5120      1973,8  3947,6
2     Дайын өнiмдi (тауарларды,
жұмыстарды, қызмет көр.
сетулерді) өткізу            7        0         0,0     0,0
бойынша шығыстар,
барлығы
2.1   Материалдар
2.2   Қызметкерлердің еңбекақысы
2.3   Еңбекақыдан аударымдар
2.4   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтердің тозуы
2.5   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтерді жөндеу
және қызмет көрсету
2.6   Коммуналдық шығыстар
2.7   Іссапар шығыстары,
барлығы
2.7.1 белгiленген норма
шеңберінде
2.7.2 нормадан тыс
2.8   Тиеу, тасымалдау және
сақтау бойынша
шығыстар
2.9   Жарнамаға және марке.
тингке шығыстар
2.10  Жалға алу бойынша
шығыстар
2.11  Әлеуметтiк салаға
шығыстар
2.12  Өзге де шығыстар             7
3     Сыйақы түріндегі                            19955,3  39910,5
шығыстар, барлығы
3.1   Банктердiң заемдары                         19955,3  39910,5
негiзiнде сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар
3.2   Жеткiзушілердiң
займдары негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.3   Жалға алу негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.4   Өзге де шығыстар
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________

1.7.2 сверх норм             67
1.8 Представительские
расходы                 159       813,0       313,4     626,8
1.9 Расходы на
повышение
квалификации
работников              574
1.10 Расходы на
содержание
Совета директоров
1.11 Расходы по
налогам               5886      5259,0       2027,4    4054,7
1.12 Канцелярские
и типографские
работы                2338      2219,0        855,4    1710,9
1.13 Услуги связи          1167      1737,0        669,6    1339,2
1.14 Расходы на охрану       18
1.15 Консультационные
(аудиторские) и
информационные
услуги                2852     10625,0       4096,0    8192,0
1.16 Банковские услуги     5588      9399,0       3623,4    7246,7
1.17 Расходы на                        33,0         12,7      25,4
страхование
1.18 Судебные издержки
1.19 Штрафы, пени
и неустойки за
нарушение условий
договора               593
1.20 Штрафы и пени
за сокрытие
(занижение)
дохода
1.21 Убытки от хищений,
сверхнормативные
потери, порча,
недостача ТМЗ
1.22 Расходы по аренде     7037    4975,0        1917,9    3835,8
1.23 Расходы на
социальную сферу              8290,0        3195,8    6391,7
1.24 Расходы по
созданию резервов
по сомнительным
требованиям
1.25 На проведение
праздничных,
культурно-массовых
и спортивных
мероприятий            346     949,0         365,8     731,7
1.26 Благотворительная
помощь                 115
1.27 Прочие расходы        9657    5120,0        1973,8    3947,6
1.28 НДС относимый на
затраты
2.  Расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг), всего            7       0,0           0,0       0,0
2.1  Материалы
2.2  Оплата труда
работников
2.3  Отчисления
от оплаты труда
2.4  Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов
2.5  Ремонт и
обслуживание
основных средств
и нематериальных
активов
2.6  Коммунальные
расходы
2.7  Командировочные
расходы, всего
2.7.1 в пределах
установленных
норм
2.7.2 сверх норм
2.8  Расходы по
погрузке,
транспортировке
и хранению
2.9  Расходы на
рекламу и
маркетинг
2.10 Расходы
по аренде
2.11 Расходы на
социальную сферу
2.12 Прочие расходы          7
3   Расходы в виде
вознаграждения,
всего                                   19955,3      39910,5
3.1  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам банков                        19955,3      39910,5
3.2  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам
поставщиков
3.3  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по аренде
3.4  Прочие расходы
___________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________

| Көрсеткіштер атауы    |       2004 ж.    |2003 ж.|2004 ж.
N  |                       |__________________|  %    |  %
|                       |  9 ай  |   жыл   | 2002ж.| 2003ж.
___________________________________________________________________
А                Б              5        6         7      8
___________________________________________________________________
Барлығы                 425415,0 567220,0      95,3    179,5
1     Жалпы және әкiмшiлiк    365549,3 487399,0      95,3    154,2
шығыстары, барлығы
1.1   Материалдар               7075,5   9434,1      69,8    154,2
1.2   Қызметкерлердiң         236668,7 315558,2      93,5    154,2
еңбегіне ақы төлеу
1.3   Еңбекақыдан аударымдар   44730,4  59640,6     108,6    154,2
1.4   Негізгi құралдар мен      8550,1  11400,1      62,0    154,2
материалдық емес
активтердің тозуы
1.5   Негiзгі құралдар мен      2887,8   3850,4      80,3    154,2
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6   Коммуналдық шығыстар                  0,0
1.7   Іссапар шығыстары,        8483,0  11310,7      58,8    154,2
барлығы
1.7.1 Белгiленген норма
шеңберiнде
1.7.2 Нормадан тыс
1.8   Өкiлдiк шығыстар           940,2   1253,7     511,3    154,2
1.9   Қызметкерлердiң бiлiк.
тiлігiн арттыруға
шығыстар
1.10  Директорлар кеңесiн
ұстап тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша          6082,1   8109,5      89,3    154,2
шығыстар
1.12  Кеңсе және баспахана      2566,3   3421,7      94,9    154,2
жұмыстары
1.13  Байланыс қызметi          2008,9   2678,5     148,8    154,2
1.14  Күзет шығыстары
1.15  Консультациялық (ауди.   12287,9  16383,9     372,5    154,2
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер
1.16  Банктiк қызмет           10870,1  14493,4     168,2    154,2
көрсетулер
1.17  Сақтандыруға шығыстар       38,2     50,9              154,2
1.18  Сот шығасысы
1.19  Шарт ережелерiн бұз.
ғаны үшiн айыппұлдар,
өсiмдер және тұрақ.
сыздық айыптары
1.20  Табыстарды жасырғаны
(кемiткенi) үшiн айып.
пұлдар мен өсiмдер
1.21  Талан-тараж залалдары,
нормативтен тыс ысы.
раптар, бүлiну, ТМҚ
жетiспеушiлiктерi
1.22  Жалға алу бойынша         5753,6  7671,5       70,7    154,2
шығыстар
1.23  Әлеуметтік салаға         9587,5 12783,3               154,2
шығыстар
1.24  Күмәндi талаптар
бойынша резервтер құру
жөнiндегі шығыстар
1.25  Мерекелiк, мәдени-        1097,5  1463,4      274,3    154,2
бұқаралық және спорт.
тық іс-шараларды
өткiзуге
1.26  Қайырымдылық көмегі
1.27  Өзге де шығыстар          5921,3  7895,1       53,0    154,2
2     Дайын өнiмдi (тауарларды,
жұмыстарды, қызмет көр.

N |   Наименование   |   2004 г. (прогноз)  ! 2003 г.  ! 2004 г.
п/п|    показателей   |______________________! в % к    ! в % к
|                  | 9 месяцев |   год    ! 2002 г.  ! 2003 г.
____________________________________________________________________
А |          Б       |     5     |    6     |    7     |    8
____________________________________________________________________
Вceгo                425415,0   567220,0    95,3       179,5
1  Общие и администра-
тивные расходы,
всего                365549,3   487399,0    95,3       154,2
1.1 Материалы              7075,5     9434,1    69,8       154,2
1.2 Оплата труда
работников           236668,7   315558,2    93,5       154,2
1.3 Отчисления
от оплаты труда       44730,4    59640,6   108,6       154,2
1.4 Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов                8550,1    11400,1    62,0       154,2
1.5 Обслуживание и
ремонт основных
средств и
нематериальных
активов               2887,8      3850,4    80,3       154,2
1.6 Коммунальные
расходы                              0,0
1.7 Командировочные
расходы, всего        8483,0     11310,7    58,8       154,2
1.7.1 в пределах
установленных
норм
1.7.2 сверх норм
1.8 Представительские      940,2      1253,7   511,3       154,2
расходы
1.9 Расходы на
повышение
квалификации
работников
1.10 Расходы на
содержание
Совета директоров
1.11 Расходы по
налогам             6082,1       8109,5    89,3        154,2
1.12 Канцелярские
и типографские      2566,3       3421,7    94,9        154,2
работы
1.13 Услуги связи        2008,9       2678,5   148,8        154,2
1.14 Расходы на охрану
1.15 Консультационные
(аудиторские) и
информационные
услуги             12287,9      16383,9   372,5        154,2
1.16 Банковские услуги  10870,1      14493,4   168,2        154,2
1.17 Расходы на
страхование           38,2         50,9                154,2
1.18 Судебные издержки
1.19 Штрафы, пени
и неустойки за
нарушение условий
договора
1.20 Штрафы и пени
за сокрытие
(занижение)
дохода
1.21 Убытки от хищений,
сверхнормативные
потери, порча,
недостача ТМЗ
1.22 Расходы по аренде  5753,6        7671,5     70,7       154,2
1.23 Расходы на
социальную сферу   9587,5       12783,3                154,2
1.24 Расходы по
созданию резервов
по сомнительным
требованиям
1.25 На проведение
праздничных,
культурно-массовых
и спортивных
мероприятий         1097,5      1463,4      274,3      154,2
1.26 Благотворительная
помощь
1.27 Прочие расходы       5921,3     7895,1       53,0      154,2
1.28 НДС относимый на
затраты
2   Расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,

сетулерді) өткізу            0,0     0,0        0,0      0,0
бойынша шығыстар,
барлығы
2.1   Материалдар
2.2   Қызметкерлердің еңбекақысы
2.3   Еңбекақыдан аударымдар
2.4   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтердің тозуы
2.5   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтерді жөндеу
және қызмет көрсету
2.6   Коммуналдық шығыстар
2.7   Іссапар шығыстары,
барлығы
2.7.1 белгiленген норма
шеңберінде
2.7.2 нормадан тыс
2.8   Тиеу, тасымалдау және
сақтау бойынша
шығыстар
2.9   Жарнамаға және марке.
тингке шығыстар
2.10  Жалға алу бойынша
шығыстар
2.11  Әлеуметтiк салаға
шығыстар
2.12  Өзге де шығыстар          59856,8  79821,0
шығыстар, барлығы
3.1   Банктердiң заемдары       59865,8  79821,0
негiзiнде сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар
3.2   Жеткiзушілердiң
займдары негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.3   Жалға алу негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.4   Өзге де шығыстар
___________________________________________________________________
68-қосымша
2004-2006 жылдары іске асыруға жоспарланған
инвестициялық жобалар тізбесі
"Транстелеком" ААҚ
__________________________
(заңды тұлғаның атауы)
5-ҰК нысаны
___________________________________________________________________
P/c|   Жоба атауы     | Іске асыру| Жалпы  |Қаржы.  |жылдар бойынша
N |                  |   кезеңі  |  құны  |ландыру | қаржыландыру:
|                  |           |мың тең.|көзі    |______________
|                  |           |ге      |        | 01.01.04 ж.  |
|                  |           |        |        | игерілді     |
___________________________________________________________________
А         Б              1          2       3          4
___________________________________________________________________
Барлық жоба бойынша 2003-2006   5026359           532812
1  ВОЛС құрылысы                   2352197  заемдық  377400
қаражат
барлығы             2003-2006   1220803  жеке
қаражат
2  Коммутациялық       2003-2005   1437994  заемдық  146730
жабдықтар және                           қаражат
линиялық кабельдік
құрылысын
модернизациялау
барлығы
3  Телеграф желісін    2003-2005     15364  жеке       8682
модернизациялау                          қаражат
___________________________________________________________________
кестесінің жалғасы:
___________________________________________________________________
P/c|   Жоба атауы     |жылдар бойынша
N |                  |қаржыландыру:
|                  |____________________________________________
|                  |2004 жыл | 2005 жыл |2006 жыл  |01.01.07 ж.
|                  |(болжам) |(болжам)  |(болжам)  |қалдық
___________________________________________________________________
А         Б              5         6          7          8
___________________________________________________________________
Барлық жоба бойынша 3454211    576795     462540        0
1  ВОЛС құрылысы       1974798         0          0        0
барлығы              352000    406262     462540
2  Коммутациялық       1123404    167860
жабдықтар және
линиялық кабельдік
құрылысын
модернизациялау
барлығы
3  Телеграф желісін       4009      2673
модернизациялау
___________________________________________________________________
* - "Транстелеком" ААҚ-ның инвестициялық жобалары Қазақстан
Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті

услуг), всего           0,0        0,0         0,0       0,0
2.1  Материалы
2.2  Оплата труда
работников
2.3  Отчисления
от оплаты труда
2.4  Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов
2.5  Ремонт и
обслуживание
основных средств
и нематериальных
активов
2.6  Коммунальные
расходы
2.7  Командировочные
расходы, всего
2.7.1 в пределах
установленных
норм
2.7.2 сверх норм
2.8  Расходы по
погрузке,
транспортировке
и хранению
2.9  Расходы на
рекламу и
маркетинг
2.10 Расходы
по аренде
2.11 Расходы на
социальную сферу
2.12 Прочие расходы
3   Расходы в виде
вознаграждения,
всего               59865,8     79821,0
3.1  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам банков    59865,8     79821,0
3.2  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам
поставщиков
3.3  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по аренде
3.4  Прочие расходы
____________________________________________________________________
Приложение 68
Перечень инвестиционных проектов
ОАО "Транстелеком" планируемых к реализации*
(наименование НК)
в 2004-2006 годах
форма 5-НК
____________________________________________________________________
N !   Наименование     !  Период    !Общая    ! Источники
п/п!     проекта        ! реализации !стоимость! финансирования
!                    !            !тыс.тенге!
-------------------------------------------------------------------
Всего по проектам    2003-2006    5026359
1  Строительство ВОЛС                2352197   кредиты банков
ВСЕГО                2003-2006    1220803   собственные
средства
2  Модернизация
коммутационного обо-
рудования и линейно-
кабельных сооружений 2003-2005    143994    кредиты банков
3  Модернизация                                собственные
телеграфной сети     2003-2005     15364    средства
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________
N !             финансирование по годам (тыс. тенге):
п/п!
-------------------------------------------------------------------
! освоено на ! 2004 год  ! 2005 год  ! 2006 год  ! остаток
! 01.01.04 г.! (прогноз) ! (прогноз) ! (прогноз) ! на 01.01.07 г.
-------------------------------------------------------------------
532812     3454211       576795      462540           0
1    377400     1974798            0           0           0
352000       406262      462540
2    146730     1123404       167860
3      8682        4009         2673
___________________________________________________________________

қорғау жөніндегі агенттіктің 29.07.2003 жылғы N 07-20-13/57-03
хатымен келісілді.
69-қосымша
2004-2006 жылдарға арналған дамудың аса
маңызды көрсеткіштерінің болжамы
"КЖДТ" АҚ
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
1 ҰК нысаны
___________________________________________________________________
Р/с N|    Көрсеткіштер   |Өлшем|2004ж.|2005 ж.|2006ж.|2005ж. |2006ж.
|                   | бір.|баға. |       |      |%      |%
|                   | лігі|лау   |болжам |болжам|2004 ж.|2004ж.
___________________________________________________________________
А          Б               1     3        5      6      8      9
___________________________________________________________________
1.    Жүк айналымы        млн.  159108  94940  85912   59,7%  54,0%
т-км
1.1    соның iшiнде        "
түрлерi бойынша
2.    Экспорт барлығы:     "     62570  38165  38079   61,0%  60,9%
2.1   Импорт барлығы:      "     1238    2074   2333   16,7%  18,8%
2.2   республикаішілік     "     71744  54701  45500   76,2%  63,4%
4.    Қаржыландырудың     млн.    8503   9927  10523  116,7%  123,8%
барлық көздерiнiң   теңге
есебiнен негізгі
капиталға инвести.
циялар - барлығы:
4.1   заемдық қаражаты     "             2733   2549
есебiнен
4.1.1  оның iшiнде мемле.  "
кеттік бюджет
қаражаты
4.2   меншiктi қаражаты    "      8503   7194   7974   84,6%  93,8%
есебiнен
5.    Табыстар, барлығы    "     19395 104892  102698 540,8% 529,5%
6.    Шығыстар, барлығы    "     16015 101851  100118 636,0% 625,2%
7.    Негiзгi қызметтен    "     19395 104892  102698 540,8% 529,5%
табыс
8.    Өткiзілген дайын     "     15145  100802  98904 665,6% 653,0%
өнiмнiң (тауардың,
жұмыстың, қызмет
көрсетудiң) өзiндiк
құны:
9.    Жалпы табыс          "      4250    3794    3794  89,3% 89,3%
10.   Кезеңнiң шығыстары,  "       870    1049    1214 120,6% 139,5%
барлығы
10.1  жалпы және әкiмші.   "       870    1049    1214 120,6% 139,5%
лiк шығыстар
10.2  дайын өнiмдi         "
(тауарларды, жұмыс.
тарды, қызмет көр.
сетулердi) өткiзу
жөнiндегі шығыстар
10.3  сыйақы түрiндегi     "
шығыстар
11.   Салық салынатын      "      3380    3041    2580  90,0% 76,3%
кiрiс
12.   Корпорациялық табыс  "      1019     918     780  90,1% 76,5%
салығы
13.   Таза табыс (залал)   "      2361    2123    1800  89,9% 76,2%
14.   Дивидендтер,         "               212     180
барлығы
14.1  оның iшiнде, акция.
лардың мемлекеттiк
пакетiне
15.   Пайдадан аударымдар  %
нормативтерi*
16.   Қызметтің рента.     "     28,1%    4,1%    3,8% 14,5%  13,7%
бельділiгi

* Инвестиционные проекты ОАО "Транстелеком" согласованный с Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции письмом от 29.07.2003 года N 07-20-13/57-03.
Приложение 69
Прогноз важнейших показателей развития на 2005-2006 годы
АО "Казжелдортранс"
(наименование юридического лица)
форма 1 НК
____________________________________________________________________
N  | Показатели   |Един.    |  2004 г.    |  2005 г.   |2006 г.
п/п |              |измер.   |  оценка     |  прогноз   |прогноз.
____________________________________________________________________
А|      Б       |    1    |     3       |     5      |     6
____________________________________________________________________
1.  Вагоны передан-
ные в аренду    млн.т-км   159108        94940       85912
1.1. в том числе
по видам            "
2.   Экспорт всего:      "      62570         38165       38079
2.1. Импорт всего:       "      12388          2074        2333
2.2. Внутриреспубли-
канские             "      71744         54701       45500
4   Инвестиции-
в основной капи-
тал за счет всех
источников
финансирования -
всего:           тыс.тенге  8503          9927       10523
4.1  за счет заемных
средств             "                     2733        2549
4.1.1 в т.ч. средств
государственного
бюджета             "
4.2  за счет
собственных
средств             "       8503          7194        7974
5.   Доходы, всего       "      19395         104892      102698
6.   Расходы, всего      "      16015         101851      100118
7.   Доход от основной   "      19395         104892      102698
деятельности
8.   Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг):             "      15145         100802       98904
9.   Валовой доход       "       4250           3794        3794
10.  Расходы периода,
всего               "        870           1049        1214
10.1 Общие и адми-
нистративные
расходы             "        870           1049        1214
10.2 расходы по
реализации готовой
продукции (товаров,
работ, услуг)       "
10.3 расходы в виде
вознаграждения      "
11.  Налогооблагаемый
доход               "       3380           3041        2580
12.  Корпоративный
подоходный
налог               "       1019            918         780
13.  Чистый доход
(убыток)            "       2361           2123        1800
14.  Дивиденды, всего    "                       212         180
14.1 в т. ч. на
государственный
пакет акций         "
15.  Нормативы
отчислений
от прибыли*         %
16.  Рентабельность
деятельности        "      28,1%            4,1%        3,8%

17.   Материалдық емес    млн.    5487    5987    5488 109,1% 100,0%
активтер мен не.    теңге
гізгі қаражатқа
шығыстар
18.   Компания қызметкер. адам     656    3706    3794 564,9% 578,4%
лерiнiң саны,
барлығы
18.1  Орталық аппарат      адам    115     163    163  141,7% 141,7%
қызметкерлерiнiң
саны
19.   Жалақы қоры         млн.     275    1700    2187 618,2% 795,3%
теңге
20.   Компания бойынша    теңге  34934   38226   48036 109,4% 137,5%
тұтастай алғанда
орташа айлық жалақы
20.1  соның iшiнде        теңге  63406   69445   87293 109,5% 137,7%
орталық аппарат
қызметкерлерi
21.   Өнiмнiң (жұмыстың,   бірлі.
қызметтің) бiрлі.   гіне
гіне тарифтер       тең.
(бағалар)           гемен
21.1  бұрынғы кезеңге       %
тарифтердің (баға.
лардың)
22.   Кредиторлық берешек млн.    1683   11200   10989 665,5% 652,9%
теңге
23.   Дебиторлық берешек   "      1616    8741    8558 540,9% 529,6%
___________________________________________________________________
70-қосымша
2004 жылға арналған табыстар мен шығындар болжамы
"КЖДТ" АҚ
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
2 ҰК нысаны
млн. теңге
___________________________________________________________________
Р/с | Көрсеткіштер атауы  |         2004 ж.
|                     |________________________________________
N  |                     | 1 тоқсан   | 1-жарты | 9 ай  |  жыл
|                     |            | жылдық  |       |
___________________________________________________________________
А           Б                 1        2           3        4
___________________________________________________________________
1    Негізгі қызметтен      4848         9697     14546   19395
табыс
2    Өткізілген дайын       3786         7572     11358   15145
өнiмнің (тауарлар.
дың, жұмыстардың,
қызмет көрсетулер.
дiң) өзіндік құны
3    Жиынтық табыс          1062         2125      3188    4250
(1 жол-2 жол)
4    Кезең шығыстары,        217          435       652     870
оның iшiнде
4.1. жалпы және әкiмшілiк    217          435       652     870
шығыстар
4.2. дайын өнiмді (тауар.
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулердi) өткiзу
бойынша шығыстар
4.3. сыйақы түрiндегi
шығыстар
5    Негiзгі қызметтен       845         1690      2536    3380
табыс (залал)
(3 жол-4 жол)
6    Негiзгi емес қызмет.
тен табыс (залал)
7    Салық салуға дейін      845         1690      2536    3380
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(5 жол +(-) 6 жол)
8    Корпорациялық           255          510       764    1019
табыс салығы
9    Салық салудан кейін     590         1180      1172    2361
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(7 жол-8 жол)
10   Төтенше жағдайлардан
және операцияларды
тоқтатудан табыстар
(залалдар)
11   Таза табыс (залал)      590        1180       1172    2361
(9 жол +(-) 10 жол)
___________________________________________________________________
71-қосымша
2004 жылы ақша ағымдары қозғалысының болжамы
"КЖДТ" АҚ
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
3 ҰК нысаны
млн. теңге
___________________________________________________________________
Р/с | Көрсеткіштердің     |         2004 ж.
| атауы               |________________________________________

17.  Расходы на
амортизацию
нематериальных
активов и
основных
средств          млн. тенге 5487          5987          5488
18.  Численность
работников
компании, всего     чел.     656          3706          3794
18.1 Численность
сотрудников
центрального
аппарата            чел.     115           163           163
19   Фонд заработной
платы            тыс.тенге   275           1700         2187
20   Среднемесячная
заработная
плата работ-
ников, в целом
по компании      тенге     34934          38226         48036
20.1 в том числе
работников
центрального
аппарата          тенге    63406          69445         87293
21   Тарифы (цены)
на единицу         тенге
продукции            за
(работ, услуг)    единицу
21.1 изменение
тарифов (цен)
к предыдущему
периоду              %
22   Кредиторская
задолженность    млн.тенге   1683          11200        10989
23   Дебиторская
задолженность        "       1616           8741         8558
__________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
___________________________
N       | 2005 г.| 2006 г.
п/п     | в % к  | в % к
| 2004 г.| 2004 г.
___________________________
А    |    8   |    9
---------------------------
1.         59,7%    54,0%
1.1
2.         61,0%    60,9%
2.1        16,7%    18,8%
2.2        76,2%    63,4%
4.        116,7%   123,8%
4.1
4.1.1
4.2        84,6%    93,8%
5.        540,8%   529,5%
6.        636,0%   625,2%
7.        540,8%   529,5%
8.        665,6%   653,0%
9.         89,3%    89,3%
10.       120,6%   139,5%
10.1      120,6%   139,5%
10.2
10.3
11.        90,0%    76,3%
12.        90,1%    76,5%
13.        89,9%    76,2%
14.
14.1
15.
16.        14,5%    13,7%
17.       109,1%   100,0%
18.       564,9%   578,4%
18.1      141,7%   141,7%
19.       618,2%   795,3%
20.       109,4%   137,5%
20.1      109,5%   137,7%
21.
21.1
22.       665,5%   652,9%
23.       540,9%   529,6%
___________________________________________________________________
Приложение 70
Прогноз доходов и расходов на 2004 год
АО "Казжелдортранс"
(наименование юридического лица)
форма 2 НК
млн. тенге
___________________________________________________________________
N |   Наименование   |               2004 г.
п/п|   показателей    |____________________________________________
|                  |1 квартал |1 полугодие| 9 месяцев |    год
___________________________________________________________________
А |         Б        |          |           |           |  1
___________________________________________________________________
1  Доход от основной
деятельности          4848      9697          14546     19395
2  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ
услуг)                3786      7572          11358     15145
3  Валовой доход
(стр.1-стр.2)         1062      2125           3188      4250
4  Расходы периода,
в том числе            217       435            652       870
4.1. общие и
административные
расходы               217       435            652       870
4.2. расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)
4.3. расходы в виде
вознаграждения
5   Доход (убыток)
от основной
деятельности
(стр.3 - стр.4)       845     1690            2536      3380
6   Доход (убыток)
от неосновной
деятельности
7   Доход (убыток)
от обычной
деятельности до
налогообложения
(стр.5 +(-)           845     1690            2536      3380
стр.6)
8   Корпоративный
подоходный налог      255      510             764      1019
9   Доход (убыток)
от обычной
деятельности после
налогообложения
(стр.7-стр.8)         590     1180            1772      2361
10   Доходы (убытки)
от чрезвычайных
ситуаций и
прекращенных
операций
11   Чистый доход
(убыток) (стр.9+
(-) стр.10)           590     1180            1772      2361
__________________________________________________________________
Приложение 71
Прогноз движения денежных потоков в 2004-2006 году
АО "Казжелдортранс"
(наименование юридического лица)
форма 3 НК
млн. тенге
___________________________________________________________________
N |   Наименование   |             2004 г.
п/п|   показателей    |____________________________________________

N  |                     | 1 тоқсан   | 1-жарты | 9 ай  |  жыл
|                     |            | жылдық  |       |
___________________________________________________________________
А           Б                 1        2           3        4
___________________________________________________________________
І.     Операциялық қызметтен
ақша қозғалысы
I.1    Ақшаның түсуі:           0          0        0       0
1.1     дайын өнiмді (тауар.
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткiзуден табыс
1.6     өзге де түсімдер
І.2    Ақшаның кетуі:          187         375      559       748
2.1     жеткiзушілер мен
мердiгерлердiң
шоттары бойынша
2.2     берілген аванстар
2.3     жалақы бойынша          69         138      204       275
2.4     әлеуметтік сақтан.      12          24       36        48
дыру және зейнета.
қымен қамтамасыз ету
қорына
2.5     салықтар бойынша        106        213      319       425
2.6     сыйақылар төлеу
2.7     өзге де төлемдер
І.3.   операциялық қызмет       -187      -375     -559      -748
нәтижесінде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
ІІ.    Инвестициялық қызмет.
тен ақша қозғалысы
IІ.1.  Ақшаның түсуі:             0         0        0         0
1.1     материалдық емес
активтердiң кетуiнен
табыс
1.2     негізгi құралдардың
кетуiнен табыс
1.6     өзге де түсiмдер
ІІ.2.  Ақшаның кетуі:            1126     4252     7377     8503
2.1     материалдық емес ак.
тивтердi сатып алу
2.2     негізгі құралдарды       1126     4252     7377     8503
сатып алу
2.3     басқа да ұзақ мер.
зiмдi активтердi
сатып aлу
2.4     қаржы инвестицияларын
сатып алу
2.6     өзге де төлемдер
ІІ.3.  Инвестициялық қызмет      -1126    -4252     -7377   -8503
нәтижесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
III.   Қаржы қызметiнен ақша
қаражатының қозғалысы
IІІ.1. Ақшаның түсуi:              0         0         0       0
1.1     акциялар мен басқа да
бағалы қағаздарды
шығарудан
1.2     банк заемдарын алу
1.3     өзге де түсiмдер
ІІІ.2. Ақшаның кетуі:              0         0         0       0
2.1     банк заемдарын өтеу
2.2     өз акцияларын сатып
алу
2.3     дивидендтерді төлеу
2.4     өзге де төлемдер
III.3. Қаржы қызметiнiң нәти.      0         0         0       0
жесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
ЖИЫНТЫҒЫ: Ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
Кезең басына ақша
Кезең соңына ақша          -1313    -4627     -7936   -9251
___________________________________________________________________
72-қосымша
2004 жылға арналған шығыстарының болжамы
"КЖДТ" АҚ
___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
4 ҰК нысаны
млн. теңге ___________________________________________________________________
Р/с | Көрсеткіштердің     |         2004 ж.
| атауы               |________________________________________

|                  |1 квартал | 1 полугодие|9 месяцев|    год
____________________________________________________________________
А |         Б        |    1     |    2       |    3    |      4
___________________________________________________________________
I  Движение денег
от операционной
деятельности
I.1 Поступление денег:     0          0            0           0
1.1 доход от реали-
зации готовой
продукции (товаров,
работ, услуг)
1.6 прочие поступления
I.2. Выбытие денег:      187        375          559          748
2.1 по счетам
поставщиков и
подрядчиков
2.2 авансы выданные
2.3 по заработной
плате                 69        138          204          275
2.4 в фонды
социального
страхования
и пенсионного
обеспечения           12         24           36           48
2.5 по налогам           106        213          319          425
2.6 выплата
вознаграждений
2.7 прочие выплаты
I.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в
результате
операционной
деятельности       -187       -375         -559         -748
II.  Движение денег
от инвестиционной
деятельности
II.1. Поступление
денег:             0              0          0           0
1.1  доход от выбытия
нематериальных
активов
1.2  доход от выбытия
основных средств
1.6  прочие поступления
II.2. Выбытие денег:    1126      4252         7377         8503
2.1  приобретение
нематериальных
активов
2.2  приобретение
основных средств   1126      4252         7377         8503
2.3  приобретение
других долго-
срочных активов
2.4  приобретение
финансовых
инвестиций
2.6  прочие выплаты
II.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
инвестиционной
деятельности      -1126     -4252       -7377        -8503
III. Движение денежных
средств от
финансовой
деятельности
III.1 Поступление         0         0          0             0
денег:
1.1  от выпуска акций
и других ценных
бумаг
1.2  получение
банковских займов
1.3  прочие
поступления
III.2 Выбытие денег       0         0          0             0
2.1  погашение
банковских займов
III.3 Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
финансовой
деятельности        0         0          0             0
ИТОГО: Увеличение
(+)/уменьшение(-)
денег
Деньги на начало
периода
Деньги на конец
периода           -1313     -4627      -7936        -9251
____________________________________________________________________
Приложение 72
Прогноз расходов периода на 2004-2006 годы
АО "Казжелдортранс"
(наименование юридического лица)
форма 4 НК
млн. тенге
___________________________________________________________________
N |   Наименование   |                 2004 г.
п/п|   показателей    |_____________________________________________

N  |                     | 1 тоқсан   | 1-жарты | 9 ай  |  жыл
|                     |            | жылдық  |       |
___________________________________________________________________
А           Б                 1        2           3        4
___________________________________________________________________
Барлығы (1 жол +        218          440      633      870
2 жол + 3 жол)
1     соның ішінде:           218          440      633      870
1.1 Жалпы және әкiмшiлiк        1            3        4        5
шығыстары, барлығы
1.2   Материалдар              74          148      222      296
1.3   Қызметкерлердiң          13           26       39       52
еңбегіне ақытөлеу
1.4   Еңбекақыдан аударымдар    1            2        3        5
1.5   Негізгi құралдар мен      1            3        4        5
материалдық емес
активтердің тозуы
1.6   Негiзгі құралдар мен    0,5            1      1,5        2
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.7   Коммуналдық шығыстар      6           10       15       23
1.7.1 Іссапар шығыстары,        6           10       15       23
барлығы
1.7.2 белгiленген норма
шеңберiнде
1.8   нормадан тыс
1.9   Өкiлдiк шығыстар       0,25           0,5     0,75       1
1.10  Қызметкерлердiң бiлiк.
тiлігiн арттыруға
шығыстар
1.11  Директорлар кеңесiн     105           220      305      425
ұстап тұруға шығыстар
1.12  Салықтар бойынша        0,75          1,5      2,25       3
шығыстар
1.13  Кеңсе және баспахана       4            8        12      16
жұмыстары
1.14  Байланыс қызметi        0,25          0,5      0,75       1
1.15  Күзет шығыстары
1.16  Консультациялық (ауди.     4            7        10      14
торлық) және ақпарат.
тық қызмет көрсетулер
1.17  Банктiк қызмет             1                              1
көрсетулер
1.18  Сот шығындары
1.19  Шарт ережелерiн бұз.
ғаны үшiн айыппұлдар,
өсiмдер және тұрақ.
сыздық айыптары
1.20  Табыстарды жасырғаны
(кемiткенi) үшiн айып.
пұлдар мен өсiмдер
1.21  Талан-таражы залалдары,
нормативтен тыс ысы.
раптар, бүлiну, ТМҚ
жетiспеушiлiктерi
1.22  Жалға алу бойынша          1,25        2,5       3,75     5
шығыстар
1.23  Әлеуметтік салаға
шығыстар
1.24  Күмәндi талаптар
бойынша резервтер құру
жөнiндегі шығыстар
1.25  Мерекелiк, мәдени-              2       0,5        0,5    4
бұқаралық және спорт.
тық іс-шараларды
өткiзуге
1.26  Қайырымдылық көмек
1.27  Өзге де шығыстар                3         6          9    12
2     Дайын өнiмдi
өткізу бойынша
шығыстар, барлығы
2.1   Материалдар
2.2   Қызметкерлердің
еңбегіне ақы төлеу
2.3   Еңбекақыдан аударымдар

|1 квартал|1 полугодие | 9 месяцев |   год
____________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2       |    3      |    4
___________________________________________________________________
Вceгo                   218        440          633       870
1  Общие и администра-
тивные расходы,
всего                   218        440          633       870
1.1 Материалы                 1          3            4         5
1.2 Оплата труда
работников               74        148          222       296
1.3 Отчисления
от оплаты труда          13         26           39        52
1.4 Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов                   1          2            3         5
1.5 Обслуживание и
ремонт основных
средств и
нематериальных
активов                   1          3            4         5
1.6 Коммунальные
расходы                 0,5          1          1,5         2
1.7 Командировочные
расходы, всего            6         10           15        23
1.7.1 в пределах
установленных
норм                    6         10           15        23
1.7.2 сверх норм
1.8 Представительские
расходы
1.9 Расходы на
повышение
квалификации
работников            0,25         0,5         0,75         1
1.10 Расходы на
содержание
Совета директоров
1.11 Расходы по
налогам              105          220          305       425
1.12 Канцелярские
и типографские
работы              0,75          1,5          2,25        3
1.13 Услуги связи           4            8            12       16
1.14 Расходы на охрану   0,25          0,5          0,75        1
1.15 Консультационные
(аудиторские) и
информационные
услуги
1.16 Банковские услуги      4            7            10       14
1.17 Расходы на             1                                   1
страхование
1.18 Судебные издержки
1.19 Штрафы, пени
и неустойки за
нарушение условий
договора
1.20 Штрафы и пени
за сокрытие
(занижение)
дохода
1.21 Убытки от хищений,
сверхнормативные
потери, порча,
недостача ТМЗ
1.22 Расходы по аренде   1,25        2,5            3,75        5
1.23 Расходы на
социальную сферу
1.24 Расходы по
созданию резервов
по сомнительным
требованиям
1.25 На проведение
праздничных,
культурно-массовых
и спортивных
мероприятий            2         0,5            0,5        4
1.26 Благотворительная
помощь
1.27 Прочие расходы         3           6              9       12
2.  Расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг), всего
2.1  Материалы
2.2  Оплата труда
работников
2.3  Отчисления
от оплаты труда

2.4   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтердің тозуы
2.5   Негiзгi құралдар мен
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
2.6   Коммуналдық шығыстар
2.7   Іссапар шығыстары,
барлығы
2.7.1 белгiленген норма
шегінде
2.7.2 нормадан тыс
2.8   Тиеу, тасымалдау және
сақтау бойынша
шығыстар
2.9   Жарнамаға және марке.
тингке шығыстар
2.10  Жалға алу бойынша
шығыстар
2.11  Әлеуметтiк салаға
шығыстар
2.12  Өзге де шығыстар
3     Проценттер бойынша
шығыстар, барлығы
3.1   Банктердiң кредиттері
негiзiнде сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар
3.2   Жеткiзушілердiң
кредиттері негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.3   Жалға алу негiзiнде
сыйақы (проценттер)
бойынша шығыстар
3.4   Өзге де шығыстар
___________________________________________________________________
73-қосымша
2004-2006 жылдарға арналған инвестициялық жобалардың                                 тізбесі
"КЖДТ" АҚ
5 ҰК нысаны
млн. теңге
___________________________________________________________________
Р/с| Жобаның      |Іске   |Жоба.|Қаржыландыру|Жылдар бойынша
N  |   атауы      |асыру  |ның  |көздері     |қаржыландыру
|              |кезеңі,|құны |            |_____________________
|              |жылдар |     |            | 2004ж  |2005ж |2006ж
___________________________________________________________________
1  тиімді пайдалану 2004   394   өз қаражаты,  394
мерзімін                      қарыз
ұзартумен                     қаражаты
күрделі жөндеу
2  жабық вагондарды 2004   516   өз қаражаты,  516
сатып алу                     қарыз
қаражаты
3  платформаларды
сатып алу        2006    55   өз қаражаты,
қарыз
қаражаты                        55
4  ашық вагондарды  2004- 19477  өз қаражаты,
сатып алу        2006         қарыз
қаражаты       4200    8123   7154
5  цистерналарды    2004-  6655  өз қаражаты,
сатып алу        2006         қарыз
қаражаты       1537    1804   3314
6  астық таситын    2004   1773  өз қаражаты,   1773
вагондарды                    қарыз
сатып алу                     қаражаты
7  Балқыма қаптау
кешені           2004     83  өз қаражаты,     83
қарыз
қаражаты
__________________________________________________________________
Барлығы                 28953                 8503   9927  10523
__________________________________________________________________
74-қосымша
2004-2006 жылдарға арналған дамудың аса маңызды
көрсеткіштерінің болжамы "Локомотив" АҚ
1 ҰК нысаны
___________________________________________________________________
Р/с N|    Көрсеткіштер   |Өлшем|2004ж.|2005 ж.|2006ж.|2007ж.|2007ж.
|                   | бір.|баға. |       |      |      |% 2004
|                   | лігі|лау   |болжам |болжам|болжам|ж.
___________________________________________________________________
А         Б               1      2       3     4      5     6
___________________________________________________________________

2.4  Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов
2.5  Ремонт и
обслуживание
основных средств
и нематериальных
активов
2.6  Коммунальные
расходы
2.7  Командировочные
расходы, всего
2.7.1 в пределах
установленных
норм
2.7.2 сверх норм
2.8  Расходы по
погрузке,
транспортировке
и хранению
2.9  Расходы на
рекламу и
маркетинг
2.10 Расходы
по аренде
2.11 Расходы на
социальную сферу
2.12 Прочие расходы
3   Расходы в виде
вознаграждения,
всего
3.1  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам банков
3.2  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по займам
поставщиков
3.3  Расходы по
вознаграждению
(процентам)
по аренде
3.4  Прочие расходы*
___________________________________________________________________
Приложение 73
Перечень инвестиционных проектов
АО "Казжелдортранс" планируемых к реализации
в 2004-2006 годах
форма 5-НК
____________________________________________________________________
N  |  Наименование     |  Период    |Общая    |  Источники
п/п|     проекта       | реализации |стоимость|  финансирования
|                   |            |         | -------------------------------------------------------------------
1  капитальный ремонт                          чистый доход,
вагонов с продлением                        привлечение
срока полезного          2004      394      заемного капитала
использования
2  приобретение крытых                         чистый доход,
вагонов                  2004      516      привлечение                                                                                заемного капитала
3  приобретение платформ    2006       55      чистый доход,
привлечение
заемного капитала
4  приобретение полу-
вагонов               2004-2006   19477     чистый доход,
привлечение
заемного капитала
5  приобретение цистерн  2004-2006    6655     чистый доход,
привлечение
заемного капитала
6  приобретение                                чистый доход,
зерновозов                2004     1773     привлечение
заемного капитала
7  приобретение наплавоч-
ного комплекса            2004       83     чистый доход,
привлечение
заемного капитала
всего                              28953
___________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
___________________________________________
N  !       финансирование по годам:       !
п/п!--------------------------------------!
! 2004 год  ! 2005 год  ! 2006 год     !
---!--------------------------------------!
1     394
2     516
3                              55
4    4200       8123         7154
5    1537       1804         3314
6    1773
7      83
8503       9927        10523
___________________________________________________________________
Приложение 74
Прогноз важнейших показателей на 2004-2006 год
АО "Локомотив"
форма 1 НК
____________________________________________________________________
N  | Показатели   |Един.    |  2004 г.    |  2005 г.   |2006 г.
п/п |              |измер.   |  план       |  прогноз   |прогноз
____________________________________________________________________
А  |      Б       |    1    |     2       |     3      |     4
____________________________________________________________________

1.    Жүк айналымы        млн.  159108 170355  182318 195655 123,0%
т-км
2.    Экспорт барлығы:     "     61620 62138    62660  65389 106,1%
3.    Импорт барлығы:             9570 10126    10715  11326 118,3%
4.    Қаржыландырудың     млн.    7360 13779    10317   4928  67,0%
барлық көздерiнiң   теңге
есебiнен негізгі
капиталға инвести.
циялар - барлығы:
4.1   заемдық қаражаты     "        -  8828     5390     -     -
есебiнен
4.1.1  оның iшiнде, мемле.  "        -     -        -     -     -
кеттік бюджет
қаражаты
4.2   меншікті қаражат     "     7360  4952     4928   4928   67,0%
есебінен
5.    Табыстар, барлығы   млн.  65142  69891   80477  96238  147,7%
теңге
6.    Шығыстар, барлығы    "    59472  66091    76717  89912 151,2%
7.    Негiзгi қызметтен    "    65142  69891    80477  96238 147,7%
табыс
8.    Өткiзілген дайын     "    55707  62833    73251  85102 152,8%
өнiмнiң (тауардың,
жұмыстың, қызмет
көрсетудiң) өзiндiк
құны:
9.    Жалпы табыс          "     9435   7058    7226   11136 118,0%
10.   Кезеңнiң шығыстары,  "     1275   1458    1676   1906  149,4%
барлығы
10.1  жалпы және әкiмші.   "     1275   1458    1676   1906  149,4%
лiк шығыстар
10.2  дайын өнiмдi         "       -      -        -     -       -
(тауарларды, жұмыс.
тарды, қызмет көр.
сетулердi) өткiзу
жөнiндегі шығыстар
10.3  сыйақы түрiндегi     "       -      -        -     -       -
шығыстар
11.   Салық салынатын      "      8159   5601   5550   9230  113,1%
кiрiс
12.   Корпорациялық табыс  "      2489   1800   1790   2905  116,7%
салығы
13.   Таза табыс (залал)   "      5670   3800   3761   6325  111,5%
14.   Дивидендтер,        млн.      -     380    376    633     -
барлығы             теңге
14.1  оның iшiнде, акция.           -      -        -     -      -
лардың мемлекеттiк
пакетiне
15.   Пайдадан аударымдар  %       -      -        -     -      -
нормативтерi*
16.   Қызметтің рента.     "    16,94%  11,23%   9,87% 13,09% 77,3%
бельділiгi
17.   Материалдық емес    млн.   1556    1571    1587  10603 103,0%
активтер мен не.    теңге
гізгі қаражатқа
шығыстар
18.   Компания қызметкер. адам   16396  17359    18367  19483 118,8%
лерiнiң саны,
барлығы
18.1  Орталық аппарат      "       154    154      154    154 100,0%
қызметкерлерiнiң
саны
19.   Жалақы қоры         млн.    9251   10715   14251  18140 196,1%
теңге
20.   Компания бойынша    теңге  47019   51438   64659  77589 165,0%
тұтастай алғанда
орташа айлық жалақы
20.1  соның iшiнде        теңге  60035   65678   82558  99069 165,0%
орталық аппарат
қызметкерлерi
21.   Өнiмнiң (жұмыстың,  бірлі.    -       -       -      -     -
қызметтің) бiрлі.   гіне
гіне тарифтер       тең.
(бағалар)           гемен

1. Грузооборот     тыс.т-км    159108      170355       182318
2. Экспорт всего:     "         61620       62138        62660
3. Импорт всего:                 9570       10126        10715
4. Инвестиции
в основной
капитал за
счет всех
источников
финансирования -
всего:          млн.тенге     7360       13779        10317
4.1  за счет
заемных
средств             "           -         8828         5390
4.1.1 в т.ч.
средств
государствен-
ного бюджета       "           -           -             -
4.2  за счет
собственных
средств             "         7360        4952         4928
5.  Доходы, всего    млн.тенге   65142       69891        80477
6.  Расходы, всего      "        59472       66091        76717
7.  Доход от
основной
деятельности        "        65142       69891        80477
8.  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг):             "        55707       62833        73251
9.  Валовый доход       "         9435        7058         7226
10.  Расходы периода,
всего               "         1275        1458         1676
10.1 общие и
административные
расходы             "         1275        1458         1676
10.2 расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)              "          -            -            -
10.3 расходы в виде
вознаграждения      "          -            -            -
11.  Налогооблагаемый
доход               "         8159         5601        5550
12.  Корпоративный
подоходный налог    "         2489         1800        1790
13.  Чистый доход
(убыток)            "         5670         3800        3761
14.  Дивиденды, всего  млн.тенге    -            380         376
14.1 в т. ч. на
государственный
пакет акций                     -            -           -
15.  Нормативы
отчислений
от прибыли*         %           -            -           -
16.  Рентабельность
деятельности        "        16,94%       11,23%       9,87%
17.  Расходы на
амортизацию
нематериальных
активов и
основных
средств          млн.тенге     1556         1571        1587
18.  Численность
работников
компании, всего     чел.      16396        17359       18367
18.1 Численность
сотрудников
центрального
аппарата             "          154          154         154
19   Фонд заработной
платы            млн.тенге     9251        10715       14251
20   Среднемесячная
заработная
плата работ-
ников, в целом
по компании        тенге      47019        51438       64659
20.1 в том числе
работников
центрального
аппарата           тенге      60035        65678       82558
21   Тарифы (цены)
на единицу         тенге
продукции            за
(работ, услуг)**   единицу       -             -           -

21.1  бұрынғы кезеңге       %       -       -       -      -     -
тарифтердің (баға.
лардың) өзгеруі
22.   Кредиторлық берешек  млн.   6190     6981   8524  9990 161,4%
теңге
23.   Дебиторлық берешек    "     5429     5824   6706  8020 147,7%
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
________________
Р/с N|  2007 ж.
|   %
|  2005 ж.
________________
1.     114,9%
2.     105,2%
3.     111,9%
4.      35,8%
4.1       -
4.1.1     -
4.2     99,5%
5.     137,7%
6.     136,0%
7.     137,7%
8.     135,4%
9.     157,8%
10.    130,8%
10.1   130,8%
10.2     -
10.3     -
11.    164,8%
12.    161,3%
13.    166,4%
14.    166,4%
14.1     -
15.      -
16.    116,5%
17.    102,0%
18.    112,2%
18.1   100,0%
19.    169,3%
20.    150,8%
20.1   150,8%
21.       -
21.1      -
22.    143,1%
23.    137,7%
________________
75-қосымша
2004 жылға арналған табыстар мен шығындар болжамы
"Локомотив" АҚ
2 ҰК нысаны
млн. теңге
___________________________________________________________________
Р/с | Көрсеткіштердің атауы |                2004 ж.
N  |                       |_____________________________________
|                       |1-тоқсан|1 жарты|  9 ай   |   жыл
|                       |        |жылдық |         |
___________________________________________________________________
1    Негізгі қызметтен         17145    33706    51066     65142
табыс
2    Өткізілген дайын          14346    28169    42700     55707
өнiмнің (тауарлар.
дың, жұмыстардың,
қызмет көрсетулер.
дiң) өзіндік құны
3    Жиынтық табыс              2799     5537     8366       9435
(1 жол-2 жол)
4    Кезең шығыстары,            316      655      970       1275
оның iшiнде
4.1. жалпы және әкiмшілiк        316      655      970       1275
шығыстар
4.2. дайын өнiмді (тауар.
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулердi)
өткiзу бойынша шығыстар
4.3. сыйақы түрiндегi
шығыстар
5    Негiзгі қызметтен         2483     4882      7396       8159
табыс (залал)
(3 жол-4 жол)
6    Негiзгi емес қызмет.
тен табыс (залал)
7    Салық салуға дейін        2483     4882      7396       8159
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(5 жол +(-) 6 жол)
8    Корпорациялық              622    1244      1866       2489
табыс салығы
9    Салық салудан кейін       1861    3638      5530       5670
негізгі қызметтен
табыс (залал)
(7 жол-8 жол)
10   Төтенше жағдайлардан
және операцияларды
тоқтатудан табыстар
(залалдар)
11   Таза табыс (залал)         1861    3638      5530       5670
(9 жол +(-) 10 жол)
___________________________________________________________________
76-қосымша
2004 жылы ақша ағымдары қозғалысының болжамы
"Локомотив" АҚ
3 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________
Р/с | Көрсеткіштердің атауы |                2004 ж.
N  |                       |_____________________________________
|                       |1-тоқсан|1 жарты|  9 ай   |   жыл
|                       |        |жылдық |         |
___________________________________________________________________
І.     Операциялық қызметтен
ақша қозғалысы
I.1    Ақшаның түсуі:         19717003 38761622  58726062  74913467
1.1     дайын өнiмді (тауар.  19717003 38761622  58726062  74913467
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткiзуден табыс
1.2     алынған аванстар
1.3     сыйақы
1.4     дивидендтер
1.5     роялти
1.6     өзге де түсімдер             0        0         0         0
І.2    Ақшаның кетуі:         17457290 35826116  56457040  67657510
2.1     жеткiзушілер мен      12641171 24947485  38055521  49456798
мердiгерлердiң
шоттары бойынша
2.2     берілген аванстар
2.3     жалақы бойынша         2039913  3913066   5785120   7644723
2.4     әлеуметтік сақтан.      633957  1259479   1884633   2505628
дыру және зейнета.
қымен қамтамасыз ету
қорына
2.5     салықтар бойынша       1779345  5010491   9707159   6739433

21.1 изменение
тарифов (цен)
к предыдущему
периоду ***           %          -             -           -
22   Кредиторская
задолженность    млн.тенге     6190          6981       8524
23   Дебиторская
задолженность        "         5429          5824       6706
__________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
______________________________________
N     | 2007 г. | 2007 г. | 2007 г.
п/п    | прогноз | в % к   | в % к
|         | 2004 г. | 2005 г.
______________________________________
А  |   5     |    6    |    7
--------------------------------------
1.       195655    123,0%    114,9%
2.        65389    106,1%    105,2%
3.        11326    118,3%    111,9%
4.         4928     67,0%     35,8%
4.1         -         -         -
4.1.1       -         -         -
4.2        4928     67,0%     99,5%
5.        96238    147,7%    137,7%
6.        89912    151,2%    136,0%
7.        96238    147,7%    137,7%
8.        85102    152,8%    135,4%
9.        11136    118,0%    157,8%
10.        1906    149,4%    130,8%
10.1       1906    149,4%    130,8%
10.2         -        -         -
10.3         -        -         -
11.        9230    113,1%    164,8%
12.        2905    116,7%    161,3%
13.        6325    111,5%    166,4%
14.         633      -       166,4%
14.1         -       -         -
15.          -       -         -
16.       13,09%   77,3%     116,5%
17.        1603    103,0%    102,0%
18.       19483    118,8%    112,2%
18.1        154    100,0%    100,0%
19.       18140    196,1%    169,3%
20.       77589    165,0%    150,8%
20.1      99069    165,0%    150,8%
21.          -        -         -
21.1         -        -         -
22.       9990     161,4%    143,1%
23.       8020     147,7%    137,7%  ________________________________________________________
**,*** - в настоящее время тариф разрабатывается и вступит в силу с 1 января 2005 года.
Приложение 75
Прогноз доходов и расходов на 2004 г.
АО "Локомотив"
форма 2 НК
млн. тенге
___________________________________________________________________
N |   Наименование   |       2004 год (оценка)
п/п|   показателей    |____________________________________________
|                  |1 квартал|1 полугодие| 9 месяцев |     год
|                  |(оценка) |(оценка)   |(оценка)   |
___________________________________________________________________
А |         Б        |    1    |    2      |    3      |      4
___________________________________________________________________
1  Доход от основной
деятельности         17145     33706      51066        65142
2  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)               14346     28169      42700        55707
3  Валовой доход
(стр.1-стр.2)         2799      5537       8366         9435
4  Расходы периода,
в том числе            316       655        970         1275
4.1. общие и
административные
расходы               316       655        970         1275
4.2. расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)
4.3. расходы в виде
вознаграждения
5   Доход (убыток)
от основной
деятельности
(стр.3 - стр.4)      2483     4882       7396         8159
6   Доход (убыток)
от неосновной
деятельности
7   Доход (убыток)
от обычной
деятельности до
налогообложения
(стр.5 +(-)
стр.6)               2483    4882       7396          8159
8   Корпоративный
подоходный налог      622    1244       1866          2489
9   Доход (убыток)
от обычной
деятельности после
налогообложения
(стр.7-стр.8)        1861    3638       5530          5670
10   Доходы (убытки)
от чрезвычайных
ситуаций и
прекращенных
операций
11   Чистый доход
(убыток) (стр.9+
(-) стр.10)          1861    3638       5530          5670
__________________________________________________________________
Приложение 76
Прогноз движения денежных потоков в 2004 г.
АО "Локомотив"
форма 3 НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________
N |   Наименование   |                2004 год
п/п|   показателей    |____________________________________________
|                  |1 квартал | 1 полугодие| 9 месяцев | ГОД
|                  | (оценка) | (оценка)   | (оценка)  |
___________________________________________________________________
А |         Б        |    1     |    2       |    3      |    4 ___________________________________________________________________
I  Движение денег
от операционной
деятельности
I.1 Поступление денег:  19717003     38761622   58726062   74913467
1.1 доход от реали-
зации готовой
продукции (товаров,
работ, услуг)       19717003     38761622   58726062   74913467
1.2 авансы полученные
1.3 вознаграждения
1.4 дивиденды
1.5 роялти
1.6 прочие поступления         0            0          0         0
I.2. Выбытие денег:     17457290     35826116   56457040   67657510
2.1 по счетам
поставщиков и
подрядчиков         12641171     24947485   38055521   49456798
2.2 авансы выданные
2.3 по заработной
плате                2039913     3913066     5785120   7644723
2.4 в фонды
социального
страхования
и пенсионного
обеспечения           633957     1259479     1884633    2505628
2.5 по налогам           1779345     5010491     9707159    6739433

2.6     сыйақылар төлеу
2.7     өзге де төлемдер        362904   695594   1024606   1310928
І.3.   операциялық қызмет      2259713  2935506   2269022   7255957
нәтижесінде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
ІІ.    Инвестициялық қызмет.
тен ақша қозғалысы
IІ.1.  Ақшаның түсуі:                0        0         0         0
1.1     материалдық емес
активтердiң кетуiнен
табыс
1.2     негізгi құралдардың
кетуiнен табыс
1.3     өзге де ұзақ
мерзiмдi активтердiң
кетуiнен табыс
1.4     қаржы инвестицияла.
рының кетуiнен табыс
1.5     басқа заңды тұлға.
ларға берілген заем.
дарды алудан табыс
1.6     өзге де түсiмдер
ІІ.2.  Ақшаның кетуі:          1137754  1587879   1934581   1961511
2.1     материалдық емес ак.
тивтердi сатып алу
2.2     негізгі құралдарды     1137754  1587879   1934581   1961511
сатып алу
2.3     басқа да ұзақ мер.
зiмдi активтердi
сатып aлу
2.4     қаржы инвестицияларын
сатып алу
2.5     басқа да заңды тұлға.
ларға қарыз беру
2.6     өзге де төлемдер
ІІ.3.  Инвестициялық қызмет   -1137754 -1587879  -1934581  -1961511
нәтижесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
III.   Қаржы қызметiнен ақша
қаражатының қозғалысы
IІІ.1. Ақшаның түсуi:                0        0         0         0
1.1     акциялар мен басқа да
бағалы қағаздарды
шығарудан
1.2     банк заемдарын алу
1.3     өзге де түсiмдер
ІІІ.2. Ақшаның кетуі:                0        0         0         0
2.1     банк заемдарын өтеу
2.2     өз акцияларын сатып
алу
2.3     дивидендтерді төлеу
2.4     өзге де төлемдер
III.3. Қаржы қызметiнiң нәти.        0        0         0         0
жесiнде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуi (-)
ЖИЫНТЫҒЫ: Ақшаның       1121959  1347627    334441   5294446
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
Кезең басына ақша
Кезең соңына ақша       1121959  1347627    334441   5294446
___________________________________________________________________
77-қосымша
2004 жылға арналған шығыстарының болжамы
"Локомотив" АҚ
4 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________
Р/с | Көрсеткіштер атауы    |                2004 ж.
N  |                       |_____________________________________
|                       |1-тоқсан|1 жарты|  9 ай   |   жыл
|                       |        |жылдық |         |
___________________________________________________________________
А               Б               1       2         3         4
___________________________________________________________________
Барлығы (1 жол+2 жол+    302260   609183   923917    1275491
3 жол)
соның ішінде:
1     Жалпы және әкiмшiлiк     302260   609183   923917    1275491
шығыстары, барлығы

2.6 выплата
вознаграждений
2.7 прочие выплаты        362904      695594     1024606   1310928
I.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в
результате
операционной
деятельности        2259713     2935506     2269022    7255957
II.  Движение денег
от инвестиционной
деятельности
II.1. Поступление
денег:                  0           0          0           0
1.1  доход от выбытия
нематериальных
активов
1.2  доход от выбытия
основных средств
1.3  доход от выбытия
других долго-
срочных активов
1.4  доход от выбытия
финансовых
инвестиций
1.5  доход от получения
займов, предостав-
ленных другим
юридическим лицам
1.6  прочие поступления
II.2. Выбытие денег:     1137754    1587879    1934581    1961511
2.1  приобретение
нематериальных
активов
2.2  приобретение
основных средств    1137754    1587879    1934581    1961511
2.3  приобретение
других долго-
срочных активов
2.4  приобретение
финансовых
инвестиций
2.5  предоставление
займов другим
юридическим лицам
2.6  прочие выплаты
II.3. Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
инвестиционной
деятельности       -1137754  -1587879  -1934581  -1961511
III. Движение денежных
средств от
финансовой
деятельности
III.1 Поступление
денег:                  0         0          0         0
1.1  от выпуска акций
и других ценных
бумаг
1.2  получение
банковских займов
1.3  прочие
поступления
III.2 Выбытие денег           0         0          0          0
2.1  погашение
банковских займов
2.2  приобретение
собственных акций
2.3  выплата дивидендов
2.4  прочие выплаты
III.3 Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
финансовой
деятельности            0         0           0         0
ИТОГО: Увеличение
(+)/уменьшение(-)
денег               1121959   1347627    334441     5294446
Деньги на начало
периода
Деньги на конец
периода             1121959   1347627    334441     5294446
____________________________________________________________________
Приложение 77
Прогноз расходов на 2004 год
АО "Локомотив"
форма 4 НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________
N |   Наименование   |             2004 г.(оценка)
п/п|   показателей    |____________________________________________
|                  |1 квартал |1 полугодие|9 месяцев |  Год
____________________________________________________________________
А |         Б        |    1     |    2      |    3     |      4
___________________________________________________________________
Вceгo (стр.1+
+ стр.2+стр.3        302260      609183    923917    1275491
в том числе:
1  Общие и администра-
тивные расходы,
всего                302260      609183    923917    1275491