Жолаушылар тасымалдау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 маусымдағы N 544 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 қарашадағы № 1463 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.11.20 № 1463 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.12.29 № 1645 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін жиырма бір күн мерзім өткен соң, бірақ 2012.01.30 ерте емес қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған жолаушылар тасымалдау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.12.29 № 1645 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін жиырма бір күн мерзім өткен соң, бірақ 2012.01.30 ерте емес қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы ресми жариялануға тиіс және 2007 жылғы 9 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 28 маусымдағы
N 544 қаулысымен
бекітілген
Жолаушылар тасымалдау жөніндегі қызметті лицензиялау ережесі
Ескерту. Ереже алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.12.29 № 1645 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін жиырма бір күн мерзім өткен соң, бірақ 2012.01.30 ерте емес қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы»28 маусымдағы
N 544 қаулысымен
бекітілген
Жолаушылар тасымалдау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары
Ескерту. Біліктілік талаптары жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.12.29 № 1645 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін жиырма бір күн мерзім өткен соң, бірақ 2012.01.30 ерте емес қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Жолаушылар тасымалдау жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде өтініш берушіге қойылатын біліктілік талаптары:
1) темір жол көлігімен:
аттестатталған мамандардың (мамандардың тізбесін, аттестаттауды жүргізу тәртібін және қажетті білім көлемін көлік саласындағы уәкілетті орган белгілейді);
жолаушылар тасымалдауға арналған, тасымалдау үдерісі қауіпсіздігінің техникалық талаптарына сәйкес келетін жеке меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі жылжымалы құрамның;
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы шарттың;
жылжымалы құрамның паркін және басқа да өндірістік активтерді сатып алуға, қалпына келтіруге және (немесе) жаңартуға арналған инвестициялық бағдарламалардың;
жолаушылар тасымалдау кезінде авариялық жағдайлардың алдын алу, сондай-ақ авариялардың салдарын жою үшін қажетті құралдар мен ұтқыр бөлімшелердің (оның ішінде шарт бойынша) болуын қамтиды;

Об утверждении квалификационных требований к деятельности по перевозке пассажиров
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2007 года № 544. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 2012 года № 1463
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.11.2012 № 1463 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 29.12.2011 № 1645 (вводится в действие по истечении двадцатиоднодневного срока после первого официального опубликования, но не ранее 30.01.2012).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к деятельности по перевозке пассажиров.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 29.12.2011 № 1645 (вводится в действие по истечении двадцатиоднодневного срока после первого официального опубликования, но не ранее 30.01.2012).
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению .
3. Настоящее постановление подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 9 августа 2007 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2007 года N 544
Правила
лицензирования деятельности по перевозке пассажиров
Сноска. Правила исключены постановлением Правительства РК от 29.12.2011 № 1645 (вводится в действие по истечении двадцатиоднодневного срока после первого официального опубликования, но не ранее 30.01.2012).
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2007 года N 544
Квалификационные требования
к деятельности по перевозке пассажиров
Сноска. Квалификационные требования в редакции постановления Правительства РК от 29.12.2011 № 1645 (вводится в действие по истечении двадцатиоднодневного срока после первого официального опубликования, но не ранее 30.01.2012).
Квалификационные требования, предъявляемые к заявителю при лицензировании деятельности по перевозке пассажиров:
1) железнодорожным транспортом, включают наличие:
аттестованных специалистов (перечень специалистов, порядок проведения аттестации и объем необходимых знаний устанавливаются уполномоченным органом в области транспорта);
подвижного состава, находящегося на праве собственности или иных законных основаниях, соответствующего техническим требованиям безопасности перевозочного процесса, предназначенного для перевозки пассажиров;
договора об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами;
инвестиционных программ на приобретение, восстановление и (или) обновление парка подвижного состава и других производственных активов;
средств и мобильных подразделений, необходимых для предупреждения аварийных ситуаций при перевозке пассажиров, а также ликвидации последствий аварий (в том числе по договору);

2) қалааралық, облысаралық, ауданаралық (қалааралық, облысішілік) және халықаралық қатынастарда автобустармен, микроавтобустармен:
Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен «Автокөлік құралдарының қауіпсіздігіне қойылған талаптар» техникалық регламенті мен «Жолаушылар тасымалдары бойынша автокөлік қызметтері. Жалпы техникалық шарттар» 1040-2001 ҚР СТ талаптарына сәйкес келетін жеке меншік құқығына жататын, жалға беру шарты негізінде немесе өзге де заңды негіздерде автобустар мен микроавтобустардың;
автобустар мен микроавтобустарда тахографтардың және оларды Салыстырып тексеру туралы тиісті сертификаттың;
автобустар мен микроавтобустар иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шартының және тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шарттарының, сондай-ақ тасымалдауға ұсынылатын барлық жылжымалы құрамға мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу туралы қолданыстағы куәліктердің;
автобустар мен микроавтобустардың жүргізушілерінде тиісті санаттағы жүргізуші куәлігінің;
жеке меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тасымалдаушыға тиесілі жөндеу-өндірістік базасының не ұйыммен(-дармен) жасасқан қызметтер көрсету туралы шарттың;
автобустар мен микроавтобустарға рейс алдындағы техникалық байқау және жүргізушілерге рейс алдындағы (ауысым алдындағы) медициналық куәландыру жүргізу үшін білікті персоналдың (инженер-механиктің) (медициналық қызметкердің) немесе осындай қызметті жүзеге асыратын тиісті ұйымдармен шарттардың;
тасымалдарды жүзеге асыру қауіпсіздігі үшін жауапты тұлғаны белгілей отырып, бұйрық көшірмелерінің болуын қамтиды.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы»28 маусымдағы
N 544 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасындағы теңіз және өзен көлігінде жолаушылар мен жүк, қауіпті жүктер тасымалын лицензиялау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 27 мамырдағы N 885 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 23, 203-құжат).
2. "Қазақстан Республикасында темір жол көлігімен жолаушыларды және жүктерді, қауіпті жүктерді тасымалдауды лицензиялау туралы тәртіпті бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы N 29 шілдедегі 714 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., N 24, 212-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне Қазақстан Республикасында көліктегі қызметті лицензиялау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 21 тамыздағы N 1095 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., N 30, 388-құжат).

2) автобусами, микроавтобусами в междугородном, межобластном, межрайонном (междугородном, внутриобластном) и международном сообщениях, включают наличие:
автобусов и микроавтобусов принадлежащих на праве собственности, на основании договора аренды или на иных законных основаниях, соответствующих требованиям Технического регламента "Требования к безопасности автотранспортных средств", утвержденного Правительством Республики Казахстан и СТ РК 1040-2001 "Услуги автотранспортные по пассажирским перевозкам. Общие технические условия";
тахографов и соответствующего Сертификата о их поверке на автобусах и микроавтобусах;
договора обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев автобусов и микроавтобусов и договоров обязательного страхования гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами, а также действующих свидетельств о прохождении государственного технического осмотра на весь предлагаемый к перевозкам подвижной состав;
водительского удостоверения соответствующей категории у водителей автобусов и микроавтобусов;
ремонтно-производственной базы, принадлежащей перевозчику на праве собственности или на иных законных основаниях, либо договора об оказании услуг, заключенного с организацией(-ями);
квалифицированных специалистов для проведения предрейсового технического осмотра автобусов и микроавтобусов (инженера-механика), предрейсового (предсменного) медицинского освидетельствования водителей (медицинского работника), либо договоров с соответствующими организациями, осуществляющими такую деятельность;
копии приказа с определением ответственного лица за безопасность осуществления перевозок.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2007 года N 544
Перечень утративших силу некоторых
решений Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1997 года N 885 "Об утверждении Правил лицензирования перевозок пассажиров и грузов, опасных грузов на морском и речном транспорте в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 23, ст. 203).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июля 1998 года N 714 "Об утверждении Правил лицензирования перевозок пассажиров и грузов, опасных грузов железнодорожным транспортом в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 24, ст. 212).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 августа 2001 года N 1095 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан по вопросам лицензирования деятельности на транспорте в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 30, ст. 388).

4. "Қазақстан Республикасында көліктегі қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері»туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 17 шілдедегі N 794 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., 22, 243-құжат).
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 21 қарашадағы N 1165 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 44, 474-құжат).
6. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы"»Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 11 тамыздағы N 842 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 29, 393-құжат).
7. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 27 мамырдағы N 885 және 1998 жылғы 29 шілдедегі N 714 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы N 1450 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 50, 669-құжат).
8. "Автомобиль көлігі саласында лицензиялау ережесін, соның ішінде лицензиаттарға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 19 қаңтардағы N 29 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 2, 12-құжат).
9. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 24 қаңтардағы N 100 және 2002 жылғы 17 шілдедегі N 794 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қыркүйектегі N 893 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 34, 464-құжат).

4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2002 года N 794 "Некоторые вопросы лицензирования деятельности на транспорте в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 22, ст. 243).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2003 года N 1165 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 44, ст. 474).
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 августа 2004 года N 842 "О внесении дополнений и изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 29, ст. 393).
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года N 1450 "О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1997 года N 885 и от 29 июля 1998 года N 714" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 50, ст. 669).
8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 января 2005 года N 29 "Об утверждении Правил лицензирования в сфере автомобильного транспорта, в том числе квалификационных требований к лицензиатам" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 2, ст. 12).
9. Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 2005 года N 893 "О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 24 января 2002 года N 100 и от 17 июля 2002 года N 794" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 34, ст. 464).