Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 28 маусымдағы N 593 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 19 наурыздағы N 267 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. "Этносаралық және конфессияаралық келісімнің қазақстандық моделін жетілдірудің 2006 - 2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 28 маусымдағы N 593  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 23, 240-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Этносаралық және конфессияаралық келісімнің қазақстандық моделін жетілдірудің 2006 - 2008 жылдарға арналған бағдарламасында:
бүкіл мәтін бойынша "Қазақстан халықтары Ассамблеясының", "Қазақстан халықтарының Ассамблеясы" деген сөздер "Қазақстан халқы Ассамблеясының", "Қазақстан халқы Ассамблеясы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"1. Бағдарламаның паспорты" деген бөлімде:
"Қаржыландыру көздері" деген жолда:
екінші және үшінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"республикалық бюджеттен - барлығы 969,6 млн. теңге, оның ішінде: 2006 жылы - 316 млн. теңге, 2007 жылы - 312,9 млн. теңге, 2008 жылы - 340,7 млн. теңге;
жергілікті бюджеттен - барлығы 1354,8 млн. теңге, оның ішінде: 2006 жылы - 138 млн. теңге, 2007 жылы - 552,6 млн. теңге, 2008 жылы - 664,2 млн. теңге талап етеді;";
"Күтілетін нәтиже" деген жолда:
он бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жастардың қатысуымен 9 халықаралық конференция, 30 республикалық және өңірлік конференция, 74 семинар, 46 конкурс, 93 дөңгелек үстел, 41 тренинг, 59 республикалық этнос күндері, Қазақстан халықтары достығының 3 фестивалі ұйымдастырылады және өткізіледі;";
"3. Проблеманың қазіргі жай-күйін талдау" деген бөлімде:
жиырма алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2006 жылы Астана қаласында Әлемдік және дәстүрлі діндер басшыларының II Съезі болып өтті. Оның қорытындылары өркениеттер, конфессиялар, елдер мен халықтар арасындағы келісімді нығайтуға және олардың арасында сындарлы диалог орнатуға ықпал етті.";
"6. Қажетті ресурстар мен оларды қаржыландыру көздері" деген бөлімде:
бесінші және алтыншы абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"республикалық бюджеттен барлығы - 969,6 млн. теңге, оның ішінде: 2006 жылы - 316 млн. теңге, 2007 жылы - 312,9 млн. теңге, 2008 жылы - 340,7 млн. теңге;
жергілікті бюджеттен барлығы - 1354,8 млн. теңге, оның ішінде: 2006 жылы - 138 млн. теңге, 2007 жылы - 552,6 млн. теңге, 2008 - 664,2 млн. теңге қаржыландыруды талап етеді.";
"7. Бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтиже" деген бөлімде:
он бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жастардың қатысуымен 9 халықаралық конференция, 30 республикалық және өңірлік конференция, 74 семинар, 46 конкурс, 93 дөңгелек үстел, 41 тренинг, 59 республикалық этнос күндері, Қазақстан халықтары достығының 3 фестивалі ұйымдастырылады және өткізіледі;";
"8. Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген бөлімде:
реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Қоғамдағы
этносаралық және
конфессияаралық
ахуалға
республикалық
мониторинг
жүргізуді,
сондай-ақ
Қазақстан халқы
Ассамблеясының
рөлін арттыру
мәселелері
жөнінде
әлеуметтанушылық
зерттеулер
жүргізуді
ұйымдастыру
Қазақ-
стан
Респу-
блика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
МАМ
Жыл
сайын
20
қаң-
тар,
20
шілде
Барлы-
ғы:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2006 года N 593
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2008 года N 267
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2006 года N 593 "Об утверждении Программы совершенствования казахстанской модели межэтнического и межконфессионального согласия на 2006-2008 годы" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 23, ст. 240) следующие изменения и дополнения:
в  Программе совершенствования казахстанской модели межэтнического и межконфессионального согласия на 2006-2008 годы, утвержденной указанным постановлением:
по всему тексту слова "Ассамблеи народов Казахстана", "Ассамблее народов Казахстана", "Ассамблея народов Казахстана" заменить соответственно словами "Ассамблеи народа Казахстана", "Ассамблее народа Казахстана", "Ассамблея народа Казахстана";
в разделе "1. Паспорт программы":
в строке "Источники финансирования":
абзацы второй и третий изложить в следующей редакции:
"республиканского бюджета - всего 969,6 млн. тенге, в том числе: 2006 год - 316 млн. тенге, 2007 год - 312,9 млн. тенге, 2008 год - 340,7 млн. тенге;
из местного бюджета - всего 1354,8 млн. тенге, в том числе: 2006 год - 138 млн. тенге, 2007 год - 552,6 млн. тенге, 2008 год - 664,2 млн. тенге.";
в строке "Ожидаемый результат":
абзац одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"организовано и проведено 9 международных конференций, 30 республиканских и региональных конференций, 74 семинара, 46 конкурсов, 93 круглых стола, 41 тренинг с участием молодежи, 59 республиканских дней этносов, 3 фестиваля Дружбы народа Казахстана;";
в разделе "3. Анализ современного состояния проблемы":
абзац двадцать шестой изложить в следующей редакции:
"В 2006 году в городе Астане прошел II Съезд лидеров мировых и традиционных религий. Его итоги способствовали укреплению согласия и установления конструктивного диалога между цивилизациями, конфессиями, странами и народами.";
в разделе "6. Необходимые ресурсы и источники финансирования":
абзацы пятый и шестой изложить в следующей редакции:
"республиканского бюджета - всего 969,6 млн. тенге, в том числе: 2006 год - 316 млн. тенге, 2007 год - 312,9 млн. тенге, 2008 год - 340,7 млн. тенге;
из местного бюджета - всего 1354,8 млн. тенге, в том числе: 2006 год - 138 млн. тенге, 2007 год - 552,6 млн. тенге, 2008 год - 664,2 млн. тенге.";
в разделе "7. Ожидаемый результат":
абзац одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"организовано и проведено 9 международных конференций, 30 республиканских и региональных конференций, 74 семинара, 46 конкурсов, 93 круглых стола, 41 тренинг с участием молодежи, 59 республиканских дней этносов, 3 фестиваля Дружбы народа Казахстана;";
в разделе "8. План мероприятий по реализации Программы":
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
1.
Организовать
проведение
республикан-
ского
мониторинга
межэтнической
и межконфес-
сиональной
ситуации в
обществе, а
также
проведение
социологичес-
ких
исследований
по вопросам
повышения
роли
Ассамблеи
народа
Казахстана
Инфор-
мация
в Пра-
витель-
ство
МКИ
20
января,
20
июля
Еже-
годно
Всего:

12,0
оның
ішінде:
2006 ж.
- 2,5
2007 ж.
- 2,5
2008 ж.
- 7,0
Респуб-
ликалық
бюджет
";
реттік нөмірі 2-жолдың 6-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Барлығы: 31,7 оның ішінде: 2006 ж. - 11,7; 2007 ж. - 10,0; 2008 ж. - 10,0";
реттік нөмірі 5-жолда:
3-бағандағы "Бұйрық" деген сөз "Министрдің бұйрығы" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Барлығы: 16,5 оның ішінде: 2006 ж. - 3,7; 2007 ж. - 3,7; 2008 ж. - 9,1; Барлығы: 115,1 оның ішінде: 2006 ж. - 10,5; 2007 ж. - 44,1; 2008 ж. - 60,5";
реттік нөмірі 6-жолдың 6-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Барлығы: 114,6 оның ішінде: 2006 ж. - 9,7; 2007 ж. - 49,2; 2008 ж. - 55,7 (оның ішінде 2008 жылы: облыстар бойынша - Ақмола - 0,6; Ақтөбе - 5,9; Алматы - 1,8; ШҚО - 2,8; Жамбыл - 0,6; Қарағанды - 0,7; Қостанай - 2,9; Қызылорда - 1,0; Маңғыстау - 0,9; Павлодар - 0,4; СҚО - 9,2; ОҚО - 3,0; БҚО - 20,0; Астана қаласы - 0,5; Алматы қаласы - 5,4)";
реттік нөмірі 8-жолда:
2-бағандағы "халықаралық конференциялар мен семинарлар" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ руханилық пен мәдениет халықаралық форумын" деген сөздермен толықтырылсын;
6-бағанда:
"15,0" деген сандар "26,2" деген сандармен ауыстырылсын;
"2008 ж. - 5,0" деген сөздер "2008 ж. - 16,2" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 9-жолдың 6-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Барлығы: 22,3 оның ішінде: 2006 ж. - 9,3; 2007 ж. - 9,0; 2008 ж. - 4,0; Барлығы: 138,4 оның ішінде: 2006 ж. - 26,9; 2007 ж. - 41,5; 2008 ж. - 70,0 (оның ішінде 2008 жылы: облыстар бойынша - Ақмола - 0,7; Ақтөбе - 12,0; Атырау - 2,0; Алматы - 5,0; ШҚО - 8,2; Жамбыл - 4,2; Қарағанды - 2,1; Қостанай - 7,6; Қызылорда - 1,5; Маңғыстау - 0,1; Павлодар - 15,0; СҚО - 3,0; ОҚО - 3,0; Алматы қаласы - 5,6)";
реттік нөмірі 10-жолдың 6-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Барлығы: 1,1 оның ішінде: 2006 ж. - 1,1; Барлығы: 33,8 оның ішінде: 2006 ж. - 10,3; 2007 ж. - 10,2; 2008 ж. - 13,3 (оның ішінде 2008 жылы: облыстар бойынша - Ақмола - 0,1; Ақтөбе - 0,9; Атырау - 0,6; Алматы - 5,8; ШҚО - 0,5; Жамбыл - 0,4; Қостанай - 0,5; Қызылорда - 0,1; Маңғыстау - 1,6; Павлодар - 0,4; ОҚО - 1,1; БҚО - 0,3; Астана қаласы - 0,3; Алматы қаласы -0,7)";
реттік нөмірі 11-жолдың 6-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Барлығы: 472,2 оның ішінде: 2006 ж. - 58,0; 2007 ж. - 195,7; 2008 ж. - 218,5 (оның ішінде 2008 жылы: Ақмола - 6,9; Ақтөбе - 2,9; Атырау - 1,8; Алматы - 8,5; ШҚО - 4,6; Жамбыл - 0,5; Қарағанды - 1,6; Қостанай - 9,4; Қызылорда - 0,5; Маңғыстау - 0,2; Павлодар - 6,0; СҚО - 173,1; ОҚО - 2,0; Астана қаласы - 0,5)";

12,0
в том
числе:
2006 г.
- 2,5
2007 г.
- 2,5
2008 г.
- 7,0
Респу-
бликан-
ский
бюджет
"
графу 6 строки, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"Всего: 31,7 в том числе: 2006 г. - 11,7; 2007 г. - 10,0; 2008 г. - 10,0";
в строке, порядковый номер 5:
в графе 3 слова "Приказ" заменить словами "Приказ министра";
графу 6 изложить в следующей редакции:
"Всего: 16,5 в том числе: 2006 г. - 3,7; 2007 г. - 3,7; 2008 г. - 9,1; Всего: 115,1 в том числе: 2006 г. - 10,5; 2007 г. - 44,1; 2008 г. - 60,5";
графу 6 строки, порядковый номер 6, изложить в следующей редакции:
"Всего: 114,6 в том числе: 2006 г. - 9,7; 2007 г. - 49,2; 2008 г. - 55,7 (из них в 2008 году: по областям - Акмолинская - 0,6; Актюбинская - 5,9; Алматинская - 1,8; ВКО - 2,8; Жамбылская - 0,6; Карагандинская - 0,7; Костанайская - 2,9; Кызылординская - 1,0; Мангистауская - 0,9; Павлодарская - 0,4; СКО - 9,2; ЮКО - 3,0; ЗКО - 20,0; г. Астана - 0,5; г. Алматы - 5,4)";
в строке, порядковый номер 8:
в графе 2 после слов "полиэтнических странах" дополнить словами ", а также международного форума духовности и культуры";
в графе 6:
цифры "15,0" заменить цифрами "26,2";
слова "2008 г. - 5,0" заменить словами "2008 г. - 16,2";
графу 6 строки, порядковый номер 9, изложить в следующей редакции:
"Всего: 22,3 в том числе в 2006 г. - 9,3; 2007 г. - 9,0; 2008 г. - 4,0; Всего: 138,4 в том числе: 2006 г. - 26,9; 2007 г. - 41,5; 2008 г. - 70,0 (из них в 2008 году: по областям - Акмолинская - 0,7; Актюбинская - 12,0; Атырауская - 2,0; Алматинская - 5,0; ВКО - 8,2; Жамбылская - 4,2; Карагандинская - 2,1; Костанайская - 7,6; Кызылординская - 1,5; Мангистауская - 0,1; Павлодарская - 5,0; СКО - 3,0; ЮКО - 3,0; г. Алматы - 5,6)";
графу 6 строки, порядковый номер 10, изложить в следующей редакции:
"Всего: 1,1 в том числе: 2006 г. - 1,1; Всего: 33,8 в том числе: 2006 г. - 10,3; 2007 г. - 10,2; 2008 г. - 13,3 (из них в 2008 году: по областям - Акмолинская - 0,1; Актюбинская - 0,9; Атырауская - 0,6; Алматинская - 5,8; ВКО - 0,5; Жамбылская - 0,4; Костанайская - 0,5; Кызылординская - 0,1; Мангистауская - 1,6; Павлодарская - 0,4; ЮКО - 1,1; ЗКО - 0,3; г. Астана - 0,3; г. Алматы - 0,7)";
графу 6 строки, порядковый номер 11, изложить в следующей редакции:
"Всего: 472,2 в том числе: 2006 г. - 58,0; 2007 г. - 195,7; 2008 г. - 218,5 (из них в 2008 году: по областям - Акмолинская - 6,9; Актюбинская - 2,9; Атырауская - 1,8; Алматинская - 8,5; ВКО - 4,6 Жамбылская - 0,5; Карагандинская - 1,6; Костанайская - 9,4; Кызылординская - 0,5; Мангистауская - 0,2; Павлодарская - 6,0; СКО - 173,1; ЮКО - 2,0; г. Астана - 0,5)";

реттік нөмірі 12-жолдың 6-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Барлығы: 480,7 оның ішінде: 2006 ж. - 22,6; 2007 ж. - 211,9; 2008 ж. - 246,2 (оның ішінде 2008 жылы: облыстар бойынша - Ақмола - 0,2; Ақтөбе - 40,0; Атырау - 1,8; Алматы - 8,5; ШҚО - 1,0; Жамбыл - 0,3; Қарағанды - 12,9; Қостанай - 1,1; Қызылорда - 0,6; Маңғыстау - 1,0; Павлодар - 1,0; СҚО - 173,1; ОҚО - 3,5; БҚО - 0,8; Астана қаласы - 0,4)";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 13 және 14-жолдармен толықтырылсын:
"
13.
Қазақстандағы
этносаралық және
конфессияаралық
келісімді
насихаттау
жөніндегі имидждік
материалдарды
шығаруды
қамтамасыз ету
Ми-
нистр-
дің
бұйры-
ғы
МАМ
2008
жылдың
ІІ
тоқ-
саны
Барлы-
ғы:
10,0
оның
ішінде:
2008 ж.
- 10,0
Респуб-
ликалық
бюджет
14.
"Шаңырақ"
республикалық
акциясын
(этножурналистика
саласындағы
семинар,
шығармашылық
конкурс) өткізуді
ұйымдастыру
Ми-
нистр-
дің
бұйры-
ғы
МАМ
2008
жылғы
шілде,
жел-
тоқсан
Барлы-
ғы:
1,7
оның
ішінде:
2008 ж.
- 1,7
Респуб-
ликалық
бюджет
";
"Жиыны"  деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Жиыны
Барлығы: 969,6
оның ішінде:
2006 ж. - 316
2007 ж. - 312,9
2008 ж. - 340,7
Барлығы: 1354,8
оның ішінде:
2006 ж. - 138,0
2007 ж. - 552,6
2008 ж. - 664,2
Респуб-
ликалық
бюджет
Жергі-
лікті
бюджет
"
ескертпе мынадай мазмұндағы аббревиатуралармен толықтырылсын:
ШҚО - Шығыс Қазақстан облысы;
СҚО - Солтүстік Қазақстан облысы;
ОҚО - Оңтүстік Қазақстан облысы;
БҚО - Батыс Қазақстан облысы.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

графу 6 строки, порядковый номер 12, изложить в следующей редакции:
"Всего: 480,7 в том числе: 2006 г. - 22,6; 2007 г. - 211,9; 2008 г. - 246,2 (из них в 2008 году: по областям - Акмолинская - 0,2; Актюбинская - 40,0; Атырауская - 1,8; Алматинская - 8,5; ВКО - 1,0; Жамбылская - 0,3; Карагандинская - 12,9; Костанайская - 1,1; Кызылординская - 0,6; Мангистауская - 1,0; Павлодарская - 1,0; СКО - 173,1; ЮКО - 3,5; ЗКО - 0,8; г. Астана - 0,4)";
дополнить строками, порядковые номера 13 и 14, следующего содержания:
"
13
Обеспечить
выпуск
имиджевых
материалов по
пропаганде
межэтническо-
го и межкон-
фессиональ-
ного согласия
в Казахстане
Приказ
министра
МКИ
II
квартал
2008 г.
Всего:
10,0 в
том
числе:
2008 г.
- 10,0
Респу-
бликан-
ский
бюджет
14
Организовать
проведение
республикан-
ской акции
"Шаңырақ"
(семинар в
области
этножурна-
листики,
творческий
конкурс)
Приказ
министра
МКИ
Июль,
декабрь
2008 г.
Всего:
1,7 в
том
числе:
2008 г.
- 1,7
Респу-
бликан-
ский
бюджет
"
строку " ИТОГО " изложить в следующей редакции:
Итого
Всего: 969,6
в том числе:
2006 г. - 316,0
2007 г. - 312,9
2008 г. - 340,7
Всего: 1354,8
в том числе:
2006 г. - 138,0
2007 г. - 552,6
2008 г. - 664,2
Респу-
бликан-
ский
бюджет
Местный бюджет
"
примечание дополнить аббревиатурами следующего содержания:
"ВКО - Восточно-Казахстанская область;
СКО  - Северо-Казахстанская область;
ЮКО  - Южно-Казахстанская область;
ЗКО  - Западно-Казахстанская область.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                                            К. Масимов