Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 1218 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 сәуірдегі N 620 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 1218 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
"3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің стратегиялық бағыттары" деген бөлімде:
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі қызметінің стратегиялық бағыттары, даму мақсаты және негізгі индикаторлары" деген кіші бөлімде:
кестеде:
"Жұмысынан айрылу (жұмысының болмауы) қатерін басқару" деген 1-стратегиялық бағытта:
1.1-мақсатта:
"Жұмысынан айрылу (жұмысының болмауы) қатерінің алдын алу" деген жолдың "2009 ж.", "2010 ж.", "2011 ж." деген бағандарындағы "93,3", "93,5", "93,6" деген сандар тиісінше "92,0", "93,0", "93,5" деген сандармен ауыстырылсын;
1.2-мақсатта:
"халықтың нысаналы топтарының бәсекеге қабілеттілігін арттыруға жәрдемдесу" деген жолдың "2009 ж." деген бағанындағы "25,8" деген сандар "26,1" деген сандармен ауыстырылсын;
1.3-мақсатта:
"Жұмыспен тиімді қамтуға жәрдемдесу" деген жолдың "2009 ж.", "2010 ж.", "2011 ж." деген бағандарындағы "6,7", "6,5", "6,4", "8,3", "8,1", "7,9" деген сандар тиісінше "8,0", "7,0", "6,5", "8,5", "8,3", "8,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"жұмыспен қамтуға жәрдемдесу (ЖАО бірлесіп);" деген жолда:
"2009 ж." деген бағандағы "219,7", "104,8", "84,7" деген сандар тиісінше "282,6", "134,8", "109,3" деген сандармен ауыстырылсын;
"жұмыспен қамтуға жәрдемдесу" деген сөздердің алдынан "Жол картасы іс-шараларының іске асырылуын ескере отырып" деген сөздермен толықтырылсын;
"халықтың нысаналы топтарын жұмыспен қамту;" деген жолда:
"оның ішінде:", "балалар үйлерінің тәрбиеленушілері мен жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған 23 жасқа дейінгі балалар;", "кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғыз басты, көп балалы ата-аналар және т.б." деген жолдардың "2009 ж." деген бағанындағы "96,4", "62,6", "15,4", "8,2", "4,3", "2,8" деген сандар тиісінше "101,4", "65,9", "16,2", "61,3", "32,3", "34,4" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
жұмысынан айырылған жағдайда Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемнің ең жоғары кезеңін ұлғайту

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1218
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2009 года № 620
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1218 "Об утверждении Стратегического плана Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы" следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "3. Стратегические направления деятельности Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан":
в подразделе "Стратегические направления, цели развития и ключевые индикаторы деятельности Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан":
в таблице :
в Стратегическом направлении 1. "Управление риском потери (отсутствия) работы":
в Цели 1.1.:
в графах "2009 г.", "2010 г.", "2011 г." строки "Предупреждение риска потери (отсутствия) работы" цифры "93,3", "93,5", "93,6" заменить соответственно цифрами "92,0", "93,0", "93,5";
в Цели 1.2.:
в графе "2009 г.", строки "содействия повышению конкурентоспособности целевых групп населения;" цифры "25,8" заменить цифрами "26,1";
в Цели 1.3.:
в графах "2009 г.", "2010 г.", "2011 г." строки "Содействие эффективной занятости" цифры "6,7", "6,5", "6,4", "8,3", "8,1", "7,9" заменить соответственно цифрами "8,0", "7,0", "6,5", "8,5", "8,3", "8,0";
в строке "содействие в трудоустройстве (совместно с МИО);":
в графе "2009 г." цифры "219,7", "104,8", "84,7" заменить соответственно цифрами "282,6", "134,8", "109,3";
после слов "содействие в трудоустройстве" дополнить словами "с учетом реализации мероприятий Дорожной карты";
в строке "обеспечение занятости целевых групп населения:":
в графе "2009 г.", строки "в том числе:", "воспитанники детских домов и дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до 23 лет;", "одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей и др.;" цифры "96,4", "62,6", "15,4", "8,2", "4,3", "2,8" заменить соответственно цифрами "101,4", "65,9", "16,2", "61,3", "32,3", "34,4";
дополнить строкой следующего содержания:
"
увеличение
максимального
периода социальной
выплаты на случай
потери работы из
Государственного
фонда социального
страхования

5. жұмысынан айырылған жағдайда Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан әлеуметтік төлем алатын босатылған қызметкерлердің саны, мың адам
136,4
136,4
";
"Көші-қон процестерін басқару" деген 3-стратегиялық бағытта:
3.1-мақсатта:
"Басқарылмайтын көші-қон қатерінің алдын алу" деген жолдың "2010 ж.", "2011 ж." деген бағандарындағы "3,2", "4,0" деген сандар тиісінше "1,8", "2,8" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қарттық, мүгедектік, асыраушысынан айрылу және өзге әлеуметтік қатерлердің басталуы салдарынан туындайтын қатерлерді басқару" деген 4-стратегиялық бағытта:
4.2-мақсатта:
"4.2.3. Халықтың жекелеген санатына әлеуметтік қолдау көрсету" деген жолдың "2009 ж." деген бағанындағы "109" деген сандар "111" деген сандармен ауыстырылсын;
"Белгіленген ең төмен шекті деңгейден төмен табысты азайту тәуекелін басқару" деген 5-стратегиялық бағытта:
5.1-мақсатта:
"Ең төмен табыстың мемлекеттік кепілін іске асыру" деген жолдың "2009 ж." деген бағанындағы "0,73" деген сандар "0,72" деген сандармен ауыстырылсын;
5.2-мақсатта:
"5.2.3. Балалы отбасыларды әлеуметтік қолдау жүйесін дамыту" деген жолдың "2009 ж." деген бағанындағы "109", "109", "109" деген сандар тиісінше "111", "111", "111" деген сандармен ауыстырылсын;
"5.2.4. Әлеуметтік көмектің деңгейін арттыру" деген жолдың "2009 ж." деген бағанындағы "109" деген сандар "111" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің стратегиялық бағыттары мен мақсатының мемлекеттің стратегиялық мақсатына сәйкестілігі" деген кіші бөлімде:
кестеде:
"Жұмысынан айрылу (жұмысының болмауы) қатерін басқару" деген 1-стратегиялық бағытта:
"1.3-мақсат. Жұмыспен тиімді қамтуға жәрдемдесу" деген жолдың "Мемлекеттік органның қызметі бағытталған мемлекеттің стратегиялық мақсаты" және "Стратегиялық құжаттың, нормативтік құқықтық актінің атауы" деген бағандары мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"
Өңірлік жұмыспен қамтылуды және кадрларды қайта даярлауды қамтамасыз ету үшін мен Үкіметке кемінде 140 млрд. теңге бөлуді тапсырамын. Жергілікті бюджеттерден де жұмыспен қамту стратегиясын бірлесіп қаржыландыруға ресурстар бөлінуі тиіс. Жұмысынан айрылатындар үшін жаңа жұмыс орындарын құратын боламыз. Төртіншіден, бұл - әлеуметтік жұмыс орындарын кеңейту және жастар практикасын ұйымдастыру. Халықты жұмыспен қамту туралы қолданыстағы Заң бізге бюджет қаражатын осы мақсатқа пайдалануға мүмкіндік береді. Біздің бүгінгі міндетіміз - қазіргі бағдарламалардың шеңберін кеңейту. Осы мақсатқа қосымша 8,6 млрд. теңге бөлуді тапсырамын. Сонда біз 96 мыңға жуық адамды жұмыспен қамтамасыз етеміз.
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың 2009 жылғы 6 наурыздағы "Дағдарыстан жаңару мен дамуға" атты Қазақстан халқына Жолдауы
";
"5. Стратегиялық жоспар әзірленген нормативтік құқықтық актілердің тізбесі" деген бөлім мынадай мазмұндағы 22, 23-тармақтармен толықтырылсын:

5. численность
высвобожденных работников,
которые получат социальные
выплаты из
Государственного фонда
социального страхования на
случай потери работы,
тыс. чел.
136,4
136,4
";
в Стратегическом направлении 3. "Управление миграционными процессами":
в Цели 3.1.:
в графах "2010 г.", "2011 г." строки "Предупреждение риска неуправляемой миграции" цифры "3,2", "4,0" заменить соответственно цифрами "1,8", "2,8";
в Стратегическом направлении 4. "Управление риском уязвимости вследствие наступления старости, инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков":
в Цели 4.2.:
в графе "2009 г.", строки "4.2.3. Оказание социальной поддержки отдельным категориям населения" цифру "109" заменить цифрой "111";
в Стратегическом направлении 5. "Управление риском снижения дохода ниже установленного порогового минимума":
в Цели 5.1.:
в графе "2009 г.", строки "Реализация государственных гарантий минимальных доходов" цифры "0,73" заменить цифрами "0,72";
в Цели 5.2.:
в графе "2009 г.", строки "5.2.3. Развитие системы социальной поддержки семей с детьми" цифры "109", "109", "109" заменить соответственно цифрами "111", "111", "111";
в графе "2009 г.", строки "5.2.4. Повышение уровня социальной помощи" цифры "109" заменить цифрами "111";
в подразделе "Соответствие стратегических направлений и целей Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан стратегическим целям государства":
в таблице:
в Стратегическом направлении 1. "Управление риском потери (отсутствия) работы":
графы "Стратегические цели государства, на реализацию которых направлена деятельность государственного органа" и "Наименование стратегического документа, нормативного правового акта" строки "Цель 1.3. Содействие эффективной занятости", дополнить абзацами следующего содержания:
"
Для обеспечения региональной занятости и переподготовки
кадров я поручаю Правительству выделить не менее 140 млрд.
тенге. Из местных бюджетов также должны быть выделены ресурсы
на софинансирование стратегии занятости. Для тех, кто
потеряет работу, будем создавать новые рабочие места.
В-четвертых, это расширение социальных рабочих мест и
организация молодежной практики. Действующий Закон о
занятости позволяет нам использовать средства бюджета на эти
цели.
Наша задача сегодня - расширить рамки существующих программ.
Поручаю дополнительно выделить на эти цели 8,6 млрд. тенге.
Тогда мы обеспечим работой около 96 тыс. человек.
Послание Президента
Республики Казахстан
Н.А. Назарбаева народу
Казахстана от 6 марта
2009 года «Через кризис
к обновлению и
развитию»
";
раздел "5. Перечень нормативных правовых актов, на основе которых разработан Стратегический план", дополнить пунктами 22, 23 следующего содержания:

"22. "Мемлекет басшысының 2009 жылғы 6 наурыздағы "Дағдарыстан жаңару мен дамуға" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 6 наурыздағы N 264 қаулысы.
23. "Мемлекет басшысының 2009 жылғы 6 наурыздағы "Дағдарыстан жаңару мен дамуға" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылға арналған іс-қимыл жоспарын (Жол картасын) орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 10 наурыздағы N 274 қаулысы";
"2009 - 2011 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламалардың тізбесі" деген бөлім осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 30 сәуірдегі
N 620 қаулысына
қосымша

"22. Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2009 года № 264 "О мерах по реализации Послания Главы государства от 6 марта 2009 года "Через кризис к обновлению и развитию".
23. Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2009 года № 274 "Об утверждении Плана мероприятий по исполнению Плана действий Правительства Республики Казахстан на 2009 год по реализации Послания Главы государства народу Казахстана 6 марта 2009 года "Через кризис к обновлению и развитию" (Дорожная карта)";
раздел "Перечень бюджетных программ (подпрограмм) на 2009 - 2011 годы" изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящие постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2009 года № 620

807 339 411
1 014 663 243
Бюджеттік даму бағдарламалары
1 230 635
1 230 635
2 915 495
6 250 086
5 908 288
4 597 353
Мемлекеттік мекеменің басшысы_______________________
Бас бухгалтер (ҚЭБ басшысы)_________________________
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарлама ның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
001 "Еңбек, халықты жұмыспен қамту, халықты әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы уәкілетті органның қызметін ұйымдастыру жөніндегі қызметтер"
Сипаттамасы
Министрлік аппаратының және оның аумақтық органдарын ұстау; әлеуметтік-еңбек саласындағы конституциялық кепілдіктердің сақталуын қамтамасыз ету; бірыңғай әлеуметтік саясатты іске асыру; еңбек көші-қонын басқаруды жүзеге асыру; жұмыс күшін сыртқа шығаруды лицензиялауды жүргізу; еңбек және әлеуметтік заңнаманың сақталуын мемлекеттік қадағалау; әлеуметтік қызмет көрсету сапасын бақылау; әлеуметтік еңбек саласында нысаналы және халықаралық бағдарламаларды әзірлеу және іске асыру; бірыңғай ақпараттық қамтамасыз етуді құру.
Стратегиялық бағыты

807 339 411
1 014 663 243
Бюджетные программы развития
1 230 635
1 230 635
2 915 495
6 250 086
5 908 288
4 597 353
Руководитель государственного учреждение _______________________
Гл. бухгалтер (начальник ФЭО) __________________________________
Форма бюджетной программы
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
001 «Услуги по организации деятельности в области труда, занятости,
социальной защиты и миграции населения»
Описание
Содержание аппаратов Министерства и его территориальных органов; обеспечение
соблюдения конституционных гарантий в социально-трудовой сфере; реализация
единой социальной политики; осуществление управления трудовой миграцией;
проведение лицензирования вывоза рабочей силы; государственный надзор за
соблюдением трудового и социального законодательства; контроль качества
оказания социальных услуг; разработка и реализация целевых и международных
программ в социально-трудовой сфере; создание единого информационного обеспечения.
Стратеги-
ческое
направ-
ление

1. Жұмысынан (жұмысының болмауы) айрылу қатерін басқару
2. Еңбек құқықтарының бұзылуы қатерін басқару
3. Көші-кон пропестерін басқару
4. Қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
5. Табыстың белгіленген ең төменгі табалдырығы деңгейінен төмен болуы қатерін басқару
Мақсаты
1.1. Жұмысынан айрылу (жұмысының болмауы) қатерін алдын алу
1.2. Еңбек ресурстарын дамыту
1.3. Өнімді жұмыспен қамтуға жәрдемдесу
2.1. Еңбек құқықтарының бұзылуы қатерінің алдын алу
2.2. Еңбек құқықтарын қорғау жүйесін дамыту
3.1. Басқарылмайтын көші-қон қатерінің алдын алу
3.2. Халықтың көші-қонын реттеу тетігін жетілдіру
4.1. Зейнетақы төлемдері мөлшерінің барабарлығын қамтамасыз ету
4.2. Еңбек ету қабілетінен айрылған, асыраушысынан айрылған жағдайларда және заңнамада көзделген өзге де негіздемелер бойынша әлеуметтік қамсыздандыру деңгейін арттыруға жәрдемдесу
4.3. Әлеуметтік қызмет көрсету жүйесін жетілдіру
5.1. Ең төмен табысқа мемлекеттік кепілдіктер дін іске асыру

1. Управление риском потери (отсутствия) работы.
2. Управление риском нарушения трудовых прав.
3. Управление миграционными процессами.
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков.
5. Управление риском снижения дохода ниже установленного порогового минимума.
Цели
1.1. Предупреждение риска потери (отсутствия) работы.
1.2. Развитие трудовых ресурсов.
1.3. Содействие эффективной занятости.
2.1. Предупреждение риска нарушения трудовых прав.
2.2. Развитие системы защиты трудовых прав.
3.1. Предупреждение риска неуправляемой миграции.
3.2. Совершенствование механизма регулирования миграции населения.
4.1. Обеспечение адекватности размеров пенсионных выплат.
4.2. Содействие повышению уровня социального обеспечения в случаях утраты
трудоспособности, потери кормильца и по иным законодательно предусмотренным
основаниям.
4.3. Совершенствование системы предоставления социальных услуг.
5.1. Реализация государственных гарантий минимальных доходов.

5.2. Кедейлік деңгейін төмендетуге жәрдемдесу
Міндеттері
1.1.1. Еңбек нарығы мониторингі және болжау; 1.1.2. Жұмыспен қамтуды заңдастыруды ынталандыру; 1.1.3. Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөнінде халықтың хабардар болуын арттыру; 1.2.1. Жұмыс күші сапасын арттыру; 1.3.1. Қосымша құн жоғары салалардағы жұмыспен қамтуды ұлғайту; 1.3.2. Жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу; 1.3.3. Халықтың нысаналы топтарын, оның ішінде: аз қамтамасыз етілгендерді; 21 жасқа дейінгі жастарды; балалар үйлерінің тәрбиеленушілері мен жетім балаларды және ата-анасының қамқорынсыз қалған 23 жасқа дейінгі балаларды; кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызілікті, көп балалы ата-аналар мен т.б. жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету; 2.1.1. Еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғаудың заманауи стандарттарын әзірлеу және енгізу; 2.1.2. Еңбек қызметінің қауіпсіз жағдайларын қамтамасыз ету; 2.2.1. Еңбекті нормалау жүйесін жетілдіру; 2.2.2. Бюджет сала қызметкерінің еңбекақы жүйесін кезең-кезеңімен жетілдіру; 2.2.3.Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігін арттыру; 2.2.4. Еңбек заңнамасының сақталуын бақылауды күшейту; 3.1.1. Халықтың көші-коны мониторингін және оны болжауды жақсарту; 3.1.2. Көші-қон заңнамасының сақталуын бақылауды күшейту; 3.1.3. Шет елдердегі қазақ диаспорасы өкілдерінің арасында ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүргізу; 3.2.1. Ішкі Еңбек көші-коны процестерін тәртіпке келтіру (мүдделі органдармен бірлесе отырып); 3.2.2. экономиканың басымды салаларына жоғары білікті ШЖК тарту рәсімдерін жеңілдету; 3.2.3. Өңірлердің әлеуметтік-экономикалық даму мүдделерін ескере отырып, оралмандарды орналастыру; 3.2.4. Оралмандардың бастапқы бейімделуі мен кірігуі жағдайларын жақсарту; 4.1.1. Зейнетақы төлемдерінің мөлшерін арттыру; 4.1.2. Зейнетақымен қамсыздандыру жүйесі параметрлерін жетілдіру; 4.1.3. ЖЗҚ міндетті зейнетақы жарналарының сақталуын қамтамасыз ету жөнінде шаралар қабылдау; 4.1.4. Жинақтаушы зейнетақы жүйесіне әкімшілік етуді жетілдіру; 4.1.5. Міндетті зейнетақы жарналарының ЖЗҚ уақытында түсуін қамтамасыз ету; 4.2.1. Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесі параметрлері жүйесін жетілдіру; 4.2.2. МӘСҚ-ға міндетті әлеуметтік аударымдардың уақтылы түсуін қамтамасыз етуге жәрдемдесу; 4.2.3. Халықтың жекелеген санаттарына әлеуметтік қолдау көрсету; 4.3.1. Әлеуметтік қызмет көрсетудің ұйымдық және құқықтық негіздерін құру, 4.3.2. МЕҰ және бизнес құрылымдарды әлеуметтік қызмет көрсетуге тарту; 4.3.3. Әлеуметтік қызметтің кол жетімділігін қамтамасыз ету; 5.1.1. Ең төмен күнкөріс деңгейін айқындау әдістемесін жетілдіру; 5.1.2. Зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшерін арттыру; 5.1.3. Еңбекақының ең төмен мөлшерін арттыру; 5.2.1. Аз қамтамасыз етілген халықты жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу; 5.2.2. Балалар және отбасы жәрдемақыларының мөлшерін арттыру; 5.2.3. Көрсетілетін әлеуметтік көмектің атаулылығын қамтамасыз ету

5.2. Содействие снижению уровня бедности.
Задачи
1.1.1. Улучшение мониторинга и прогнозирования рынка труда.
1.1.2. Стимулирование формализации занятости.
1.1.3. Повышение информированности населения по вопросам занятости населения.
1.2.1. Повышение качества рабочей силы.
1.3.1. Расширение занятости в отраслях с высокой добавленной стоимостью.
1.3.2. Содействие в трудоустройстве.
1.3.3. Обеспечение занятости целевых групп населения,
в том числе:
- малообеспеченные;
- молодежь в возрасте до 21 года;
- воспитанники детских домов и дети-сироты, и дети, оставшиеся без попечения
родителей, в возрасте до 23 лет;
- одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей и
др.
2.1.1. Разработка и внедрение современных стандартов безопасности и охраны
труда.
2.1.2. Обеспечение безопасных условий трудовой деятельности.
2.2.1. Совершенствование системы нормирования труда.
2.2.2. Поэтапное совершенствование системы оплаты труда работников бюджетной
сферы.
2.2.3. Повышение социальной ответственности бизнеса.
2.2.4. Ужесточение контроля за соблюдением трудового законодательства.
3.1.1. Улучшение мониторинга и прогнозирования миграции населения.
3.1.2. Ужесточение контроля за соблюдением миграционного законодательства.
3.1.3. Проведение информационно-разъяснительной работы среди представителей
казахской диаспоры в зарубежных странах.
3.2.1. Упорядочение процессов внутренней трудовой миграции (совместно с
заинтересованными органами).
3.2.2. Упрощение процедур привлечения высококвалифицированной ИРС в
приоритетные отрасли экономики.
3.2.3. Расселение оралманов, с учетом интересов социально-экономического
развития регионов.
3.2.4. Улучшение условий первичной адаптации и интеграции оралманов.
4.1.1. Повышение размеров пенсионных выплат.
4.1.2. Совершенствование параметров системы пенсионного обеспечения.
4.1.3. Принятие мер по обеспечению сохранности обязательных пенсионных
взносов в НПФ.
4.1.4. Совершенствование администрирования накопительной пенсионной системы.
4.1.5. Обеспечение своевременности поступлений обязательных пенсионных
взносов в НПФ.
4.2.1. Совершенствование параметров системы обязательного социального
страхования.
4.2.2. Содействие обеспечению своевременности поступлений обязательных
социальных отчислений в ГФСС.
4.2.3. Оказание социальной поддержки отдельным категориям населения.
4.3.1. Создание организационных и правовых основ предоставления социальных
услуг.
4.3.2. Привлечение НПО и бизнес структур к оказанию социальных услуг.
4.3.3. Обеспечение доступности социальных услуг.
5.1.1. Совершенствование методики определения величины прожиточного минимума.
5.1.2. Повышение минимального размера пенсионной выплаты.
5.1.3. Повышение минимального размера заработной платы.
5.2.1. Содействие трудоустройству малообеспеченного населения.
5.2.2. Повышение размеров детских и семейных пособий.
5.2.3. Обеспечение адресности оказываемой социальной помощи.

41 027 358
41 719 001
45 686 215
52 590 309
57 431 849
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
005 "Жерлеуге берілетін жәрдемақы"
Сипаттамасы
Зейнеткерлерді, ҰОС қатысушылары мен мүгедектерін жерлеуге; мемәлеуметтік жәрдемақы және мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушыларды жерлеуге берілетін жәрдемақыларды төлеу
Стратегиялық бағыты
4. Қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
4.1. Зейнетақы төлемдері мөлшерінің барабарлығын қамтамасыз ету
4.2. Еңбек ету қабілетінен айрылу, асыраушысынан айрылған жағдайларда және өзге де заңнамада көзделген негіздемелер бойынша
әлеуметтік қамсыздандыру деңгейін арттыруға жәрдемдесу
Міндеттері

41 027 358
41 710 01
45 686 215
52 590 309
57 431 849
Форма бюджетной программы
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
005 «Пособие на погребение»
Описание
Выплата пособий:
на погребение пенсионеров, участников и инвалидов ВОВ;
на погребение получателей государственных социальных пособий и
государственных специальных пособий.
Стратеги-
ческое на-
правление
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости, инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
4.1. Обеспечение адекватности размеров пенсионных выплат;
4.2. Содействие повышению уровня социального обеспечения в случаях утраты
трудоспособности, потери кормильца и по иным законодательно предусмотренным
основаниям
Задачи

12 131 736
17 538 492
18 843 794
20 308 742
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
007 "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар"
Сипаттамасы
Балалы отбасыларды әлеуметтік қолдау:
1) бала тууына байланысты біржолғы жәрдемақы
2) бір жасқа дейінгі баланың күтімі бойынша жәрдемақы
3) мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған ата-аналарға, қамқоршыларға жәрдемақы түрінде
Стратегиялық бағыты

12 131 736
17 538 492
18 843 794
20 308 742
Форма бюджетной программы
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
007 «Государственные пособия семьям, имеющим детей»
Описание
Социальная поддержка семей, имеющих детей в виде выплат:
1) единовременного пособия на рождение ребенка
2) пособия по уходу за ребенком до одного года
3) пособия родителям, опекунам, воспитывающим детей-инвалидов
Стратеги-
ческое
направле-
ние

111
132
107,5
Нәтиже көрсеткіштері
Балаларға арналған жәрдемақының уақтылы және толық төленуі
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың. теңге
16 723 500
27 900 021
30 099 787
42 703 496
45 912 916
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
008 "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендерге төленетін біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар"
Сипаттамасы
Мемлекеттің Семей сынақ ядролық полигонында ядролық сынақ салдарынан зардап шеккендерге бір жолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу жөніндегі өткен жылдардың борышын орындауы
Стратегиялық бағыты
4. Қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
4.2. Еңбек ету қабілетінен айрылу, асыраушысынан айрылған жағдайларда және өзге де заңнамада көзделген негіздемелер бойынша әлеуметтік қамсыздандыру деңгейін арттыруға жәрдемдесу
Міндеттері
4.2.3. Халықтың жекелеген санатына әлеуметтік қолдау көрсету
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Орташа жылдық саны:
адам

111
132
107,5
Показатели
результата
Своевременная и полная выплата пособий для детей
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
16 723 500
27 900 021
30 099 787
42 703 496
45 912 916
Форма бюджетной программы
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
008 «Единовременные государственные денежные компенсации пострадавшим
вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном
полигоне»
Описание
Выполнение государством обязательств прошлых лет по выплате единовременных
государственных денежных компенсаций пострадавшим вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
Стратеги-
ческое
направле-
ние
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
4.2. Содействие повышению уровня социального обеспечения в случаях утраты
трудоспособности, потери кормильца и по иным законодательно предусмотренным
основаниям
Задачи
4.2.3. Оказание социальной поддержки отдельным категориям населения
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(факт)
2008 год
(план)
2009
год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Среднегодовая численность:
чел.

4 682 512
3 559 358
552 160
156 771
34 187
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
009 "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігін материалдық-техникалық жарақтандыру"
Сипаттамасы
Министрліктің орталық аппараты мен аумақтық органдарын материалдық-техникалық жарақтандыру және ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
Стратегиялық бағыты
- жұмысынан (жұмысының болмауы) айрылу қатерін басқару
- еңбек құқықтарының бұзылуы қатерін басқару
- көші-кон процестерін басқару
- қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
- табыстың белгіленген ең төменгі табалдырығы деңгейінен темен болуы қатерін басқару
Мақсаты
Жүктелген функциялардың сапалы және тиімді орындалуы мақсатында Министрліктің орталық аппараты мен аумақтық органдарын материалдық-техникалық жарақтандыру және ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету.
Міндеттері
Материалдық-техникалық жарақтандыру деңгейін арттыру және ақпараттық жүйелерді қолдау
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сатып алынған автокөлік құралдарының болжамды саны
дана
0
6
0
Сатып алынған есептеу және ақпараттық техникасының болжамды саны
дана

4 682 512
3 559 358
552 160
156 771
34 187
Форма бюджетной программы
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
009 «Материально-техническое оснащение Министерства труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан»
Описание
Материально-техническое оснащение и информационно-техническое обеспечение
центрального аппарата и территориальных органов министерства
Стратеги-
ческое
направле-
ние
Управление:
- риском потери (отсутствия) работы;
- риском нарушения трудовых прав;
- миграционными процессами;
- риском уязвимости вследствие наступления старости, инвалидности, потери
кормильца и иных социальных рисков;
- риском снижения дохода ниже установленного порогового минимума
Цель
Материально-техническое оснащение, информационно-техническое обеспечение
центрального аппарата и территориальных органов министерства в целях
качественного и эффективного исполнения возложенных на них функций.
Задачи
Повышение уровня материально-технической оснащенности и поддержка
информационных систем
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(факт)
2008 год
(план)
2009
год
2010
год
2011
год
Показатели
количества
Ориентировочное количество
приобретенных
автотранспортных средств
шт.
0
6
0
Ориентировочное количество
приобретенной вычислительной
и информационной техники
шт.

2.1.1. Еңбек қауіпсіздігі мен Еңбекті қорғаудың заманауи стандарттарын әзірлеу және енгізу
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Аяқталған ҒЗЖ болжамды саны
дана
10
8
9
9
9
Сапа көрсеткіштері
X
Тиімділік көрсеткіштері
X
Нәтиже көрсеткіштері
ҒЗЖ нәтижелері енгізілген кәсіпорындардың саны
дана
11
12
14
16
17
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге

2.1.1. Разработка и внедрение современных стандартов безопасности и охраны
труда
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(факт)
2008 год
(план)
2009
год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Ориентировочное количество
завершенных НИР
шт
10
8
9
9
9
Показатели
качества
X
Показатели
эффектив-
ности
X
Показатели
результата
Количество предприятий, на
которых внедрены результаты
НИР
шт
11
12
14
16
17
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге

61 325
65 618
76 745
90 178
109 002
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
013 "Зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеуді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
Сипаттамасы
Зейнетақы және жәрдемақының уақтылы және толық төленуін жүзеге асыру
Стратегиялық бағыты
4. Қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
4.1. Зейнетақы төлемдері мөлшерінің барабарлығын қамтамасыз ету
Міндеттері

61 325
65 618
76 745
90 178
109 002
Форма бюджетной программы
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
013 «Услуги по обеспечению выплаты пенсий и пособий»
Описание
Осуществление своевременных и полных выплат пенсий и пособий
Стратеги-
ческое
направле-
ние
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
4.1. Обеспечение адекватности размеров пенсионных выплат
Задачи

1.1. Жұмысынан айрылу (жұмысының болмауы) қатерінің алдын алу
Міндеттері
1.1.1. Еңбек нарығы мониторингін жақсарту және болжау
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Өңделетін ақпараттың болжамды саны
дана
5 159
5 581
5 800
5 900
6 000
Сапа көрсеткіштері
Берілген ақпараттың дұрыстығы және толықтығы
Тиімділік көрсеткіштері
X
Нәтиже көрсеткіштері
Шешім қабылдау үшін Министрлікті сапалы талдау материалдарымен қамтамасыз ету
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
64 757
66 226
73 485
84 590
99 571
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
015 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне әлеуметтік қызметтер енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
Сипаттамасы
Әр түрлі әлеуметтік қатерлердің алдын алу, әлеуметтік қызметті халықтың әлеуметтік қауіпсіздігі факторларының бірі ретінде пайдалану
Стратегиялық бағыты
4. Қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
4.3. Әлеуметтік қызмет көрсету жүйесін жетілдіру
Міндеттер
4.3.3. Әлеуметтік қызметтің қол жетімділігін қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл  (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сандық көрсеткіштер облыстар, Астана және Алматы қалалардың әкімдерімен жасалған келісімдермен белгіленген
Сапа көрсеткіштері
X
Тиімділік көрсеткіштері
X
Нәтиже көрсеткіштері
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді уақтылы аудару
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
0
0
1 016 076
2 395 144
8 222 014
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
016 "Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда, сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу"
Сипаттамасы
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда, зардап шегушілерге зиянды өтеу жөніндегі мемлекеттің міндеттемелерін орындау.
Стратегиялық бағыты
2. Еңбек құқықтарының бұзылуы қатерін басқару
Мақсаты
2.2 . Еңбек құқықтарын қорғау жүйесін дамыту
Міндеттері

1.1. Предупреждение риска потери (отсутствия) работы
Задачи
1.1.1. Улучшение мониторинга и прогнозирования рынка труда
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(факт)
2008 год
(план)
2009
год
2010
год
2011
год
Показатели
количества
Ориентировочное количество
обрабатываемой информации
шт.
5 159
5 581
5 800
5 900
6 000
Показатели
качества
Достоверность и полнота представленной информации
Показатели
эффектив-
ности
X
Показатели
результата
Обеспечение Министерства качественными аналитическими материалами для
принятия решения.
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
64 757
66 226
73 485
84 590
99 571
Форма бюджетной программы
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
015 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на введение стандартов социальных услуг»
Описание
Предупреждение различных социальных рисков, использование социальных услуг
в качестве одного из факторов социальной безопасности населения.
Стратеги-
ческое
направле-
ние
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
4.3. Совершенствование системы предоставления социальных услуг
Задачи
4.3.3. Обеспечение доступности социальных услуг
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(факт)
2008 год
(план)
2009
год
2010
год
2011
год
Показатели
количества
Количественные показатели определены соглашениями, заключенными с акимами
областей, городов Астана и Алматы
Показатели
качества
X
Показатели
эффектив-
ности
X
Показатели
результата
Своевременное перечисление целевых текущих трансфертов из республиканского
бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны, Алматы
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
0
0
1 016 076
2 395 144
8 222 014
Форма бюджетной программы
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
016 «Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на
государство, в случае прекращения деятельности юридического лица»
Описание
Выполнение обязательств государства по возмещению вреда потерпевшим, в
случае прекращения деятельности юридического лица
Стратеги-
ческое
направле-
ние
2. Управление риском нарушения трудовых прав
Цель
2.2. Развитие системы защиты трудовых прав
Задачи

2.2.4. Еңбек заңнамасының сақталуын бақылауды қатайту
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Төлем жүргізілген сот қуынымдарының болжамды саны
Атқару парағы
827
978
978
881
783
Сапа көрсеткіштері
X
Тиімділік көрсеткіштері
X
Нәтиже көрсеткіштері
Төлемнің уақтылығы және атаулылығы
%
100,0
100,0
100,0
100,0
100,0
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге

2.2.4. Ужесточение контроля за соблюдением трудового законодательства
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(факт)
2008 год
(план)
2009
год
2010
год
2011 год
Показатели
количества
Ориентировочное количество
судебных исков, по которым
осуществлена выплата
исп.
лист
827
978
978
881
783
Показатели
качества
X
Показатели
эффектив-
ности
X
Показатели
результата
Своевременность и
адресность выплаты
%
100,0
100,0
100,0
100,0
100,0
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге

4. Қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
4.3. Әлеуметтік қызмет көрсету жүйесін жетілдіру
Міндеттері
4.3.3. Әлеуметтік қызметтің қол жетімділігін қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сандық көрсеткіштер облыстар, Астана және Алматы қалалардың әкімдерімен жасалған келісімдермен белгіленген
Сапа көрсеткіштері
X
Тиімділік көрсеткіштері
X
Нәтиже көрсеткіштері
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер аудару
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
0
15 243
270 672
535 254
1 084 095
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
019 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері"
Сипаттамасы
Бағдарламада:
- 5 дана - медициналық-әлеуметтік мекемесін,
- 2 дана - мүгедектерге арналған оңалту орталығын
- 1 дана - оралмандарды бейімдеу және кіріктіру орталығын салу көзделеді
Стратегиялық бағыты
3. Көші-кон процестерін басқару
4. Қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
3.2. Халықтың көші-қонын реттеу тетігін жетілдіру
4.3. Әлеуметтік қызмет көрсету жүйесін жетілдіру
Міндеттері
3.2.4. Оралмандардың бастапқы бейімделу мен кірігу жағдайларын жақсарту 4.3.3. Әлеуметтік қызметтің кол жетімділігін қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сандық көрсеткіштер облыстар, Астана және Алматы қалалардың әкімдерімен жасалған келісімдермен белгіленген
Сапа көрсеткіштері
X
Тиімділік көрсеткіштері
X
Нәтиже көрсеткіштері
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді уақтылы аудару
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
507 000
2 915 495
5 805 086
5 239 180
3 975 685
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
020 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ең төменгі күнкөріс мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен 18 жасқа дейінгі балаларға берілетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеміне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
Сипаттамасы
Табысы ең төменгі кедейлік шегінен аз, сондай-ақ азық-түлік себетінің құнынан төмен, 18 жасқа дейінгі балалары бар адамдарды (отбасыларды) мемлекет тарапынан қолдау
Стратегиялық бағыты

4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
4.3. Совершенствование системы предоставления социальных услуг
Задачи
4.3.3. Обеспечение доступности социальных услуг
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(факт)
2008 год
(план)
2009
год
2010
год
2011 год
Показатели
количества
Количественные показатели определены соглашениями, заключенными с акимами
областей, городов Астана и Алматы
Показатели
качества
X
Показатели
эффектив-
ности
X
Показатели
результата
Своевременное перечисление целевых текущих трансфертов из республиканского
бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны, Алматы
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
0
15 243
270 672
535 254
1 084 095
Форма бюджетной программы
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
019 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов социального
обеспечения»
Описание
Программой предусматривается строительство:
- медико-социальных учреждений - 5 шт.;
- центра реабилитации инвалидов - 1 шт.;
- центра адаптации и интеграции оралманов - 1 шт.
1. Услуги по социальному обслуживанию нуждающихся граждан и первичной адаптации
оралманов
Стратеги-
ческое
направле-
ние
3. Управление миграционными процессами
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
3.2. Совершенствование механизма регулирования миграции населения
4.3. Совершенствование системы предоставления социальных услуг
Задачи
3.2.4. Улучшение условий первичной адаптации и интеграции оралманов
4.3.3. Обеспечение доступности социальных услуг
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(факт)
2008 год
(план)
2009
год
2010
год
2011 год
Показатели
количества
Количественные показатели определены соглашениями, заключенными с акимами
областей, городов Астана и Алматы
Показатели
качества
X
Показатели
эффектив-
ности
X
Показатели
результата
Своевременное перечисление целевых текущих трансфертов из республиканского
бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны, Алматы
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
507 000
2 915 495
5 805 086
5 239 180
3 975 685
Форма бюджетной программы
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
020 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на выплату государственной адресной социальной помощи и
ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом
размера прожиточного минимума»
Описание
Государственная поддержка лиц (семей) с доходами ниже черты бедности, а
также семей, имеющих детей до 18 лет, с доходами ниже стоимости
продовольственной корзины.
Стратеги-
ческое
направле-
ние

5. Белгіленген ең төмен табалдырық деңгейінен төмен табыстың төмендеуі қатерін басқару
Мақсаты
5.2. Кедейлік деңгейін төмендетуге жәрдемдесу
Міндеттері
5.2.2. Балалар және отбасы жәрдемақыларының мөлшерін арттыру
5.2.3. Көрсетілетін әлеуметтік көмектің атаулылығын қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сандық көрсеткіштер облыстар, Астана және Алматы қалалардың әкімдерімен жасалған келісімдермен белгіленген
Сапа көрсеткіштері
X
Тиімділік көрсеткіштері
X
Нәтиже көрсеткіштері
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді уақтылы аудару
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
0
2 785 500
3 280 631
3 301 581
3 315 240
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
022 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстарды үкіметтік емес секторда орналастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
Сипаттамасы
Әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстарды мемлекеттік емес секторда орналастыру
Стратегиялық бағыты
4. Қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
4.3. Әлеуметтік қызмет көрсету жүйесін жетілдіру
Міндеттері
4.3.2. МЕҰ және бизнес құрылымдарды әлеуметтік қызмет көрсетуге тарту
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сандық көрсеткіштер облыстар, Астана және Алматы қалалардың әкімдерімен жасалған келісімдермен белгіленген
Сапа көрсеткіштері
X
Тиімділік көрсеткіштері
X
Нәтиже көрсеткіштері
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді уақтылы аудару
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
0
0
230 227
541 603
915 050
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
023 "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек көрсетуді әдіснамалық қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
Сипаттамасы
Протездік-ортопедиялық кәсіпорын үшін жаңа өнім түрлеріне техникалық құжаттамаларды әзірлеу;
күрделі, ерекше күрделі және қалыпты емес зақымдануы бар мүгедектерді протездеу жөніндегі сынақ-тәжірибе жұмыстарын жүргізу
Стратегиялық бағыты

5. Управление риском снижения дохода ниже установленного порогового
минимума
Цель
5.2. Содействие снижению уровня бедности
Задачи
5.2.2. Повышение размеров детских и семейных пособий;
5.2.3. Обеспечение адресности оказываемой социальной помощи
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(факт)
2008 год
(план)
2009
год
2010
год
2011 год
Показатели
количества
Количественные показатели определены соглашениями, заключенными с акимами
областей, городов Астана и Алматы
Показатели
качества
X
Показатели
эффектив-
ности
X
Показатели
результата
Своевременное перечисление целевых текущих трансфертов из республиканского
бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны, Алматы
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
0
2 785 500
3 280 631
3 301 581
3 315 240
Форма бюджетной программы
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
022 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на размещение государственного социального заказа в
неправительственном секторе»
Описание
Размещение госсоцзаказа в негосударственном секторе на оказание социальных
услуг
Стратеги-
ческое
направле-
ние
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
4.3. Совершенствование системы предоставления социальных услуг
Задачи
4.3.2. Привлечение НПО и бизнес структур на оказание социальных услуг в
негосударственном секторе
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(факт)
2008 год
(план)
2009
год
2010
год
2011 год
Показатели
количества
Количественные показатели определены соглашениями, заключенными с акимами
областей, городов Астана и Алматы
Показатели
качества
X
Показатели
эффектив-
ности
X
Показатели
результата
Своевременное перечисление целевых текущих трансфертов из республиканского
бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны, Алматы
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
0
0
230 227
541 603
915 050
Форма бюджетной программы
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
023 «Услуги по методологическому обеспечению оказания инвалидам
протезно-ортопедической помощи»
Описание
Разработка технической документации на новые виды изделий для
протезно-ортопедических предприятий;
проведение опытно-экспериментальных работ по протезированию инвалидов со
сложными, особо сложными и атипичными формами увечья
Стратеги-
ческое
направле-
ние

4. Қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
4.3. Әлеуметтік қызмет көрсету жүйесін жетілдіру
Міндеттері
4.3.2. Медициналық-әлеуметтік мекемелердегі күндізгі бөлімшелер желілерін дамыту
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сандық көрсеткіштер облыстар, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен жасалған келісімдермен белгіленген
Сапа көрсеткіштері
X
Тиімділік көрсеткіштері
X
Нәтиже көрсеткіштері
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттердің уақытылы аудару
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
0
0
153 347
584 532
1 179 070
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
025 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне медициналық-әлеуметтік мекемелердегі тамақтандыру нормаларын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
Сипаттамасы
Медициналық-әлеуметтік мекемелердегі адамдарға арналған тамақтандырудың жаңа нормаларын белгілеу
Стратегиялық бағыты
4. Қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
4.3. Әлеуметтік қызмет көрсету жүйесін жетілдіру
Міндеттері
4.3.3. Әлеуметтік қызметтердің қол жетімділігін қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сандық көрсеткіштер облыстар, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен жасалған келісімдермен белгіленген
Сапа көрсеткіштері
X
Тиімділік көрсеткіштері
X
Нәтиже көрсеткіштері
Республикалық бюджеттен Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер аудару
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
0
0
4 324 734
5 080 575
5 795 245
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
027 "Оралмандарды тарихи отанына қоныстандыру және оларды бастапқы кіріктіру"
Сипаттамасы
Көші-қон процестері және оралмандарды кіріктірудің жаңа қоғамдық шарттарына жағдай туғызу есебінен Республика халқы санының өсуіне жәрдемдесу
Стратегиялық бағыты
3. Көші-кон процестерін басқару
Мақсаты

4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
4.3. Совершенствование системы предоставления социальных услуг
Задачи
4.3.2. Развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных
учреждениях
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(факт)
2008 год
(план)
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Количественные показатели определены соглашениями, заключенными с акимами
областей, городов Астана и Алматы
Показатели
качества
X
Показатели
эффектив-
ности
X
Показатели
результата
Своевременное перечисление целевых текущих трансфертов из республиканского
бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны, Алматы
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
0
0
153 347
584 532
1 179 070
Форма бюджетной программы
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
025 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и
Алматы на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях»
Описание
Установление новых норм питания для лиц, содержащихся в МСУ
Стратеги-
ческое
направле-
ние
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости,
инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
4.3. Совершенствование системы предоставления социальных услуг
Задачи
4.3.3. Обеспечение доступности социальных услуг
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(факт)
2008 год
(план)
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Количественные показатели определены соглашениями, заключенными с акимами
областей, городов Астана и Алматы
Показатели
качества
X
Показатели
эффектив-
ности
X
Показатели
результата
Своевременное перечисление целевых текущих трансфертов из республиканского
бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны, Алматы
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
0
0
4 324 734
5 080 575
5 795 245
Форма бюджетной программы
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
027 «Переселение на историческую родину и первичная адаптация оралманов»
Описание
Содействие росту численности населения Республики за счет миграционных
процессов и созданию условий для интеграции оралманов в новые общественные
условия
Стратеги-
ческое
направле-
ние
3. Управление миграционными процессами
Цель

1. жұмысынан айрылу (жұмысының болмауы) қатерін басқару;
3. көші-қон процестерін басқару;
4. қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
1.1. Жұмысынан айрылу (жұмысының болмауы) қатерінің алдын алу.
1.2. Еңбек ресурстарының дамуы
3.1. Халықтың көші-қонын реттеу тетігін жетілдіру.
4.1. Зейнетақы төлемдері мөлшерінің барабарлығын қамтамасыз ету.
4.2. Еңбек ету қабілетінен айрылған, асыраушысынан айрылған жағдайларда және заңнамада көзделген өзге де негіздемелер бойынша әлеуметтік қамсыздандыру деңгейін арттыруға жәрдемдесу.
4.3. Әлеуметтік қызмет көрсету жүйесін жетілдіру.
Міндеттері
1.1.1. Еңбек нарығының мониторингі мен болжамын жақсарту
3.2.4. Оралмандардың бастапқы беймделуі мен кірігуі жағдайларын жақсарту
4.1.1. Зейнетақы төлемдерінің мөлшерін арттыру
4.1.5. Міндетті зейнетақы жарналарының ЖЗҚ уақытында түсуін қамтамасыз ету
4.3.3. Әлеуметтік қызметтің қол жетімділігін қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сатып алынған есептеу және ақпараттық техникасының болжамды саны
дана

1. риском потери (отсутствия) работы;
3. миграционными процессами;
4. риском уязвимости вследствие наступления старости, инвалидности, потери
кормильца и иных социальных рисков.
Цель
1.1 Предупреждение риска потери (отсутствия) работы.
1.2. Развитие трудовых ресурсов.
3.1. Совершенствование механизма регулирования миграции населения.
4.1. Обеспечение адекватности размеров пенсионных выплат.
4.2. Содействие повышению уровня социального обеспечения в случаях утраты
трудоспособности, потери кормильца и по иным законодательно предусмотренным
основаниям.
4.3. Совершенствование системы предоставления социальных услуг.
Задачи
1.1.1. Улучшение мониторинга и прогнозирования рынка труда
3.2.4. Улучшение условий первичной адаптации и интеграции оралманов
4.1.1. Повышение размеров пенсионных выплат
4.1.5. Обеспечение своевременности поступлений обязательных пенсионных взносов
в НПФ
4.3.3. Обеспечение доступности социальных услуг
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(факт)
2008 год
(план)
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Ориентировочное количество
приобретенной вычислитель-
ной и информационной
техники
шт.

2. Еңбек құқықтарының бұзылуы қатерін басқару
4. Қарттықтың, мүгедектіктің басталуы, асыраушысынан айрылу және өзге де әлеуметтік салдардан туындайтын қатерді басқару
Мақсаты
2.2. Еңбек құқықтарын қорғау жүйесін дамыту
4.2 Еңбек ету қабілетінен айырылған, асыраушысынан айырылған жағдайларда және заңнамада көзделген өзге де негіздемелер бойынша әлеуметтік қамсыздандыру деңгейін арттыру
Міндеттері
2.2.1. Еңбекті нормалау жүйесін жетілдіру
4.2.1. Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесі параметрлерін жетілдіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 ж (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Еңбек жөнінде әзірленген нормалар мен нормативтердің, жүргізілген зерттеулердің болжамды саны
дана
3
6
6
1
Сапа көрсеткіштері
X
Тиімділік көрсеткіштері
X
Нәтиже көрсеткіштері
1. Төмендегі мәселелер бойынша ұсыныстар беру:
- әлеуметтік қатер басталғанда МӘСҚ активтерінің жеткілікті болуы;
- еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру;
- көші-кон процесін реттеу
2. экономиканың әр түрлі салаларында еңбекті нормалау
3. Әлеуметтік қызметтің жекелеген түрлері бойынша әлеуметтік стандартарды әзірлеу
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
0
40 000
74 500
66 338
32 790
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
031 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне әлеуметтік жұмыс орындарын және жастар практикасын кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
Сипаттамасы
Жаңа әлеуметтік жұмыс орындарын құру және жастарды жастар практикасына тарту
Стратегиялық бағыты
Жұмысынан айрылу (жұмысының болмауы) қатерін басқару
Мақсаты
Жұмыспен тиімді қамтуға жәрдемдесу
Міндеттері
Нысаналы топтарды жұмыспен қамтудың белсенді нысандарын қолдану
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 ж (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштері
Жұмысқа орналастырылатындардың саны
мың адам
15,2
10,6
95,7
Сапа көрсеткіштері
X
Тиімділік көрсеткіштері
X
Нәтиже көрсеткіштері
61,2 мың әлеуметтік жұмыс орнын құру, "жастар практикасына" 34,5 мың түлек жіберілетін болады
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
0
0
8 600 000
0
0
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
118 "Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы"
Сипаттамасы
Медициналық-әлеуметтік мекеменің (МӘМ) нысандарына күрделі және ағымдағы жөндеу жұмыстарын жүргізу - 35 бірлік
Стратегиялық бағыты
Жұмысынан айрылу (жұмысының болмауы) қатерін басқару
Мақсаты
Жаңа жұмыс орындарын құру, өндірісте жұмыс көлемінің қысқартылуына байланысты жұмыстан босатылып жатқан адамдарды, бітірушілерді және еңбекке қабілетті оралмандарды басымды тәртіппен жұмысқа орналастыру
Міндеттері
Жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу жолымен азаматтардың жұмыссыздықтан қорғалу құқығын іске асыруды қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есептік кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (нақты)
2008 жыл  (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіші
Сандық көрсеткіштер облыс, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен жасасқан келісімдермен айқындалды
Сапа көрсеткіші
X
Тиімділік көрсеткіші
X
Нәтиже көрсеткіші
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің уақытылы аударылуы
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
0
0

2. Управление риском нарушения трудовых прав
4. Управление риском уязвимости вследствие наступления старости, инвалидности, потери кормильца и иных социальных рисков
Цель
2.2. Развитие системы защиты трудовых прав
4.2 Повышение уровня социального обеспечения в случаях утраты трудоспособ-
ности, потери кормильца и по иным законодательно предусмотренным основаниям
Задачи
2.2.1. Совершенствование системы нормирования труда
4.2.1. Совершенствование параметров системы обязательного социального
страхования
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(факт)
2008 год
(план)
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Ориентировочное
количество, проведенных
исследований, разработан-
ных норм и нормативов по
труду
шт.
3
6
6
1
Показатели
качества
X
Показатели
эффектив-
ности
X
Показатели
результата
1. Выработка предложений по проблемам
- достаточности активов ГФСС при наступлении социальных рисков;
- совершенствования системы оплаты труда;
- регулирования миграционными процессами.
2. Нормирование труда в разных отраслях экономики.
3. Выработка социальных стандартов по отдельным видам социальных услуг.
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
0
40 000
74 500
66 338
32 790
Форма бюджетной программы
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
031 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной
практики»
Описание
Создание новых социальных рабочих мест и привлечение молодежи к молодежной
практике
Стратеги-
ческое
направле-
ние
Управление риском потери (отсутствия) работы
Цель
Содействие эффективной занятости
Задачи
Применение активных форм обеспечения занятости целевых групп
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(факт)
2008 год
(план)
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Количество
трудоустраиваемых
тыс.
чел.
15,2
10,6
95,7
Показатели
качества
X
Показатели
эффектив-
ности
X
Показатели
результата
Создание 61,2 тыс. социальных рабочих мест, на «молодежную практику» будет
направлено 34,5 тыс. выпускников
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
0
0
8 600 000
0
0
Форма бюджетной программы
Админист-
ратор
бюджетной
программы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
118 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на капитальный и текущий ремонт объектов социального обеспечения в
рамках реализации Стратегии региональной занятости и переподготовки кадров»
Описание
Проведение капитального ремонта и текущего ремонта объектов
медико-социального учреждения (МСУ) - 35 ед.
Стратеги-
ческое
направле-
ние
Управление риском потери (отсутствия) работы
Цель
Создание новых рабочих мест, трудоустройство в приоритетном порядке лиц,
высвобождаемых в связи с сокращением объемов работ на производстве,
выпускников и оралманов из числа их трудоспособной части.
Задачи
Обеспечение реализации прав граждан на защиту от безработицы путем
содействия в трудоустройстве
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(факт)
2008 год
(план)
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Количественные показатели определены соглашениями, заключенными с акимами
областей, городов Астана и Алматы
Показатели
качества
X
Показатели
эффектив-
ности
X
Показатели
результата
Своевременное перечисление целевых текущих трансфертов из республиканского
бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны, Алматы
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
0
0