Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару үлгі құрылымын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 23 қазандағы N 1654 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 маусымдағы № 608 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.06.2013 № 608 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 7-тармақтан қараңыз).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 31-бабының 5-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару үлгі құрылымы бекітілсін.
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері:
1) әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң әлеуметтiк-экономикалық даму ерекшелiктерiн ескере отырып, осы қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының жергiлiктi мемлекеттiк басқару үлгi құрылымында көзделген құрылымдық бөлiмшелердi қосу, бiрiктiру құқығын берсiн;
2) осы қаулының 2-тармағының 1) және 2) тармақшаларына сәйкес қайта ұйымдастыруды жүргізген сәттен бастап 10 жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі мен өзге де мүдделі орталық мемлекеттік органдарды хабардар етсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.10.25 № 1204 Қаулысымен.
2-1. Аудандар мен облыстық маңызы бар қалалардың әкімдері тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте кондоминиум объектілері болған кезде аудан мен облыстық маңызы бар қаланың тұрғын үй инспекциясы бөлімдерін құрсын.
Ескерту. Қаулы 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2011.09.02 № 1006 Қаулысымен.
3. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер министрі                              К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 23 қазандағы
N 1654 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару үлгі
құрылымы
1. Облыстық әкімдік
Ескерту. 1-бөлімге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.09.02 № 1006, 2011.10.25 № 1204, 2012.06.29 № 874, 2012.08.16 N 1053, 2012.11.12 N 1436; 11.04.2013 N 337 қаулыларымен.
1. Облыс әкімінің аппараты
2. Сәулет және қала құрылысы басқармасы
3. Ішкі саясат басқармасы
4. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.10.25 № 1204 Қаулысымен.

Об утверждении типовой структуры местного государственного управления Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2009 года № 1654. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2013 года № 608
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.06.2013 № 608 (порядок введения в действие см. п. 7).
В соответствии с пунктом 5 статьи 31 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую типовую структуру местного государственного управления Республики Казахстан.
2. Акимам областей, городов Астаны и Алматы:
1) с учетом особенностей социально-экономического развития административно-территориальной единицы предоставить право слияния, присоединения структурных подразделений, предусмотренных типовой структурой местного государственного управления Республики Казахстан, утвержденной настоящим постановлением;
2) в течение 10 рабочих дней с момента проведения реорганизации в соответствии с подпунктом 1) пункта 2 настоящего постановления уведомлять Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан и иные заинтересованные центральные государственные органы.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 25.10.2011 № 1204.
2-1. Акимам районов и городов областного значения создать отделы жилищной инспекции района и города областного значения при наличии на соответствующей административно-территориальной единице объектов кондоминиума.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 2-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 02.09.2011 № 1006.
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 октября 2009 года № 1654
Типовая структура
местного государственного управления Республики Казахстан
1. Областной акимат
Сноска. Раздел 1 с изменениями, внесенными постановлениями  Правительства РК от 02.09.2011 № 1006; от 25.10.2011 № 1204; от 29.06.2012 № 874; от 12.11.2012 № 1436; от 11.04.2013 № 337.
1. Аппарат акима области
2. Управление архитектуры и градостроительства
3. Управление внутренней политики
4. Исключен постановлением Правительства РК от 25.10.2011 № 1204

5. Денсаулық сақтау басқармасы
6. Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
7. Мәдениет басқармасы
8. Жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен дүлей апаттардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру басқармасы
9. Білім басқармасы
10. Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
11. Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
12. Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
13. Ауыл шаруашылығы басқармасы
14. Құрылыс басқармасы
15. Қаржы басқармасы
16. Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
17. Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
18. Мұрағаттар және құжаттама басқармасы
19. Жер қатынастары басқармасы
20. Тілдерді дамыту басқармасы
21. Туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
22. Жастар саясаты мәселелері басқармасы
23. Туризм басқармасы (Ақмола, Алматы, Шығыс Қазақстан, Маңғыстау, Оңтүстік Қазақстан облыстары)
24. Дене шынықтыру және спорт басқармасы (Ақмола, Алматы, Шығыс Қазақстан, Маңғыстау, Оңтүстік Қазақстан облыстары)
2. Республикалық маңызы бар қала, астана әкімдігі
Ескерту. 2-бөлімге өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.06.23 № 695, 2011.09.02 № 1006, 2011.10.25 № 1204, 2012.06.29 № 874, 2012.08.16 N 1053; 11.04.2013 N 337 қаулыларымен.
1. Республикалық маңызы бар кала, астана әкімінің аппараты
2. "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағын әкімшілендіру басқармасы (Астана қаласы)
3. Сәулет және қала құрылысы басқармасы
4. Ішкі саясат басқармасы
5. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.10.25 № 1204 Қаулысымен.
6. Жастар саясаты мәселелері басқармасы
7. Тұрғын үй басқармасы
8. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9. Денсаулық сақтау басқармасы
10. Мәдениет басқармасы
11. Жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен дүлей апаттардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру басқармасы
12. Білім басқармасы
13. Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы (Астана қаласы)
14. Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
15. Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
16. Құрылыс басқармасы
17. Қаржы басқармасы
18. Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
19. Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
20. Мұрағаттар және құжаттама басқармасы
21. Жер қатынастары басқармасы
22. Тілдерді дамыту басқармасы
23. Ауыл шаруашылығы басқармасы
24. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.04.2013 N 337 қаулысымен.

5. Управление здравоохранения
6. Управление координации занятости и социальных программ
7. Управление культуры
8. Управление по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий
9. Управление образования
10. Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог
11. Управление предпринимательства и промышленности
12. Управление природных ресурсов и регулирования природопользования
13. Управление сельского хозяйства
14. Управление строительства
15. Управление финансов
16. Управление экономики и бюджетного планирования
17. Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
18. Управление архивов и документации
19. Управление земельных отношений
20. Управление по развитию языков
21. Управление туризма, физической культуры и спорта
22. Управление по вопросам молодежной политики
23. Управление туризма (Акмолинская, Алматинская, Восточно-Казахстанская, Мангистауская, Южно-Казахстанская области)
24. Управление физической культуры и спорта (Акмолинская, Алматинская, Восточно-Казахстанская, Мангистауская, Южно-Казахстанская области)
2. Акимат города республиканского значения, столицы
Сноска. Раздел 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 23.06.2011 № 695; от 02.09.2011 № 1006; от 25.10.2011 № 1204.; от 29.06.2012 № 874; от 16.08.2012 № 1053; от 11.04.2013 № 337.
1. Аппарат акима города республиканского значения, столицы
2. Управление администрирования специальной экономической зоны "Астана - новый город" (город Астана)
3. Управление архитектуры и градостроительства
4. Управление внутренней политики
5. Исключен постановлением Правительства РК от 25.10.2011 № 1204
6. Управление по вопросам молодежной политики
7. Управление жилья
8. Управление занятости и социальных программ
9. Управление здравоохранения
10. Управление культуры
11. Управление по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий
12. Управление образования
13. Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог (город Астана)
14. Управление предпринимательства и промышленности
15. Управление природных ресурсов и регулирования природопользования
16. Управление строительства
17. Управление финансов
18. Управление экономики и бюджетного планирования
19. Управление энергетики и коммунального хозяйства
20. Управление архивов и документации
21. Управление земельных отношений
22. Управление по развитию языков
23. Управление сельского хозяйства
24. Исключен постановлением Правительства РК от 11.04.2013 № 337

25. Туризм басқармасы
26. Дене шынықтыру және спорт басқармасы
27. Тұрғын үй инспекциясы басқармасы
28. Жолаушылар көлігі басқармасы (Алматы қаласы)
29. Автомобиль жолдары басқармасы (Алматы қаласы)
3. Аудан және облыстық маңызы бар қала әкімдігі
Ескерту. 3-бөлімге өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.12.30 № 2255 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі), 2011.09.02 № 1006, 2012.11.12 N 1436 Қаулыларымен.
1. Аудан, облыстық маңызы бар кала әкімінің аппараты
2. Ішкі саясат бөлімі
3. Сәулет және қала құрылысы бөлімі
4. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
6. Жер қатынастары бөлімі
7. Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
8. Білім бөлімі
9. Кәсіпкерлік бөлімі
10. Ауыл шаруашылығы бөлімі
11. Құрылыс бөлімі
12. Дене шынықтыру және спорт бөлімі
13. Қаржы бөлімі
14. Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
15. Ветеринария бөлімі
16. Тұрғын үй инспекциясы бөлімі
17. Туризм бөлімі (Ақмола облысының Бурабай ауданы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 23 қазандағы
N 1654 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір
шешімдерінің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару үлгі құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 4 қазандағы N 1022 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 37, 487-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 4 қазандағы N 1022 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 16 ақпандағы N 141-1 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 9, 77-құжат).
3. "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару үлгі құрылымының және жергілікті атқарушы органдарының штат саны лимиттерінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 27 желтоқсандағы N 1294 қаулысының 1-тармағының  1) тармақшасы(Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж.,  N 49, 636-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 13 сәуірдегі N 276 қаулысының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 22 қыркүйектегі N 900 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж.,  N 35, 385-құжат).
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 4 қазандағы  N 1022 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 желтоқсандағы N 1230 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 49, 515-құжат).

25. Управление туризма
26. Управление физической культуры и спорта
27. Управление жилищной инспекции
28. Управление пассажирского транспорта (город Алматы)
29. Управление автомобильных дорог (город Алматы)
3. Акимат района и города областного значения
Сноска. Раздел 3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 30.12.2009 № 2255 (вводится в действие с 01.01.2010); от 02.09.2011 № 1006; от 12.11.2012 № 1436.
1. Аппарат акима района, города областного значения
2. Отдел внутренней политики
3. Отдел архитектуры и градостроительства
4. Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
5. Отдел занятости и социальных программ
6. Отдел земельных отношений
7. Отдел культуры и развития языков
8. Отдел образования
9. Отдел предпринимательства
10. Отдел сельского хозяйства
11. Отдел строительства
12. Отдел физической культуры и спорта
13. Отдел финансов
14. Отдел экономики и бюджетного планирования
15. Отдел ветеринарии
16. Отдел жилищной инспекции
17. Отдел туризма (Бурабайский район Акмолинской области)
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 октября 2009 года № 1654
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2004 года № 1022 "Об утверждении типовой структуры местного государственного управления Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 37, ст. 487).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 февраля 2005 года № 141-1 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2004 года № 1022" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 9, ст. 77).
3. Подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республик Казахстан от 27 декабря 2005 года № 1294 "О некоторых вопросах типовой структуры местного государственного управления Республики Казахстан и лимитов штатной численности местных исполнительных органов" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 49, ст. 636).
4. Пункт 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2006 года № 900 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2006 года № 276" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 35, ст. 385).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2006 года № 1230 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2004 года № 1022" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 49, ст. 515).

6. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 20 наурыздағы N 276 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің  1-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., N 15, 144-құжат).
7. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 4 қазандағы  N 1022 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 шілдедегі N 720 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., N 34, 355-құжат).
8. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 4 қазандағы  N 1022 және 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 1324 қаулыларына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 28 қарашадағы N 1107 қаулысының 1-тармағының 1) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., N 44, 506-құжат).
9. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 20 желтоқсандағы N 1189 қаулысының 1-тармағының 1) тармақшасы.

6. Пункт 1 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2008 года № 276 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 15, ст. 144).
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2008 года № 720 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2004 года № 1022" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 34, ст. 355).
8. Подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2008 года № 1107 "О внесении дополнений и изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2004 года № 1022 и от 15 декабря 2004 года № 1324" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 44, ст. 506).
9. Подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2008 года № 1189 "О внесении дополнений и изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".