Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 16 ақпандағы N 152 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 11 желтоқсандағы N 2083 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 16 ақпандағы N 152 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
"Ағымдағы жағдайды талдау" деген 2-бөлімде:
"Экономиканың бәсекеге қабілеттілігін арттыру және жаңғырту" деген 2.1-кіші бөлімде:
төртінші абзацтағы екінші сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
"Мәселен, Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің деректері бойынша 2008 жылы ЖІӨ өндірісі 2007 жылмен салыстырғанда 3,3 %-ға өсті, бұл 2007 жылға қарағанда 5,6 пайыздық тармаққа төмен.";
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2008 жылы өнеркәсіп өндірісінің көлемі 2007 жылмен салыстырғанда 2,1 %-ға ұлғайды. Тау-кен өндіру өнеркәсібінде өндіріс көлемі 5,5 %-га, электр энергиясын, газ және су өндіру мен бөлуде - 5,4 %-ға ұлғайды.";
сегізінші абзацтағы "2,6 %" деген сандар "2,9 %" деген сандармен ауыстырылсын;
"Мемлекеттік басқару және жоспарлау жүйесін жетілдіру" деген 2.2-кіші бөлімде:
сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасын дамытудың 2030 жылға дейінгі қабылданған стратегиялық бағдары шеңберінде оны іске асырудың 2010 жылға дейінгі бірінші кезеңінің аяқталуына байланысты елді дамытуды ұзақ мерзімді стратегиялық жоспарлауды жалғастыру мақсатында Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейінгі стратегиялық даму жоспарының жобасы әзірленетін болады.";
"Мемлекеттік орган қызметінің стратегиялық бағыттары, мақсаттары, міндеттері мен көрсеткіштері" деген 3-бөлімде:
"Экономиканың бәсекеге қабілеттілігін арттыру және жаңғырту" деген 1-стратегиялық бағытта:
"Экономиканың сапалы және тұрақты өсуін қамтамасыз ету" деген 1-мақсатта:
Нысаналы индикаторларда:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 февраля 2009 года № 152
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2009 года № 2083
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 февраля 2009 года № 152 "О Стратегическом плане Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан на 2009-2011 годы" следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан на 2009-2011 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 2. "Анализ текущей ситуации":
в подразделе 2.1. "Повышение конкурентоспособности и модернизация экономики":
в абзаце четвертом второе предложение изложить в следующей редакции:
"Так, по данным Агентства Республики Казахстан по статистике, в 2008 году производство ВВП по сравнению с 2007 годом возросло на 3,3 %, что на 5,6 процентных пункта ниже, чем в 2007 году.";
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"Объем промышленного производства в 2008 году увеличился на 2,1 % по сравнению с 2007 годом. В горнодобывающей промышленности объем производства увеличился на 5,5 %, в производстве и распределении электроэнергии, газа и воды - на 5,4 %.";
в абзаце восьмом цифры "2,6 %" заменить цифрами "2,9 %";
в подразделе 2.2. "Совершенствование системы государственного управления и планирования":
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"В целях продолжения долгосрочного стратегического планирования развития страны в рамках принятого стратегического курса развития Республики Казахстан до 2030 года в связи с завершением первого этапа его реализации до 2010 года будет разработан проект Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2020 года.";
в разделе 3. "Стратегические направления, цели, задачи и показатели деятельности государственного органа":
в стратегическом направлении 1. "Повышение конкурентоспособности и модернизация экономики":
в цели 1. "Обеспечение качественного и стабильного роста экономики":
в "Целевых индикаторах":
абзац второй изложить в следующей редакции:

"2009 жылы ЖІӨ-нің өсуі - 0,1 %; 2010 - 2011 жылдары 2,4 % - 2,5 %";
"3,4 %" деген сандар "3,5 %" деген сандармен ауыстырылсын;
"9,5 %" деген сандар "10,2 %" деген сандармен ауыстырылсын;
"Макроэкономикалық талдау және болжамдау сапасын арттыру" деген 1-міндетте:
"
Елдің әлеуметтік-экономикалық даму және бюджет өлшемдері болжамын әзірлеу
ҚРҮ отырысының хаттамасы
1
1
1
1
"
деген жолдағы "және бюджет өлшемдері" деген сөздер алынып тасталсын;
"
Елде және әлемде болып жатқан экономикалық процестерге, соның ішінде on-line режимінде жедел мониторинг жүйесін енгізу
ҚРҮ-ге есеп
6
12
12
12
"
деген жолдағы "жүйесін енгізу" деген сөздер "жүргізу" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Экономикадағы іскерлік белсенділікті қолдау" деген 4-міндетте:
"
"30 корпоративтік көшбасшы" бағдарламасы шеңберінде іске асырылатын жобаларды Серпінді жобалар тізбесіне енгізу кезеңдерін қысқарту бойынша ұсыныстар әзірлеу, "Серпінді жобалардың базалық тізбесі" ұғымын айқындау
НҚА жобасы
1
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

"Прирост ВВП в 2009 году - 0,1 %; в 2010-2011 годах 2,4 - 2,5 %";
в абзаце втором подпункта а):
цифры "3,4" заменить цифрами "3,5";
цифры "9,5 %" заменить цифрами "10,2 %";
в задаче 1. "Повышение качества макроэкономического анализа и прогнозирования":
в строке
"
Разработка прогноза социально-экономи-
ческого развития и бюджетных параметров
страны
Протокол
заседания
ПРК
1
1
1
1
"
слова "и бюджетных параметров" исключить;
в строке
"
Внедрение системы оперативного монито-
ринга за происходящими экономическими
процессами в стране и мире, в том числе
в режиме on-line
Отчет в ПРК
6
12
12
12
"
слова "Внедрение системы" заменить словом "Проведение";
в задаче 4. "Поддержание деловой активности в экономике":
строку
"
Выработка предложений по сокращению
этапов прохождения процедуры включения
проектов в Перечень прорывных проектов,
реализуемых в рамках Программы "30
корпоративных лидеров", определению
понятия "Базовый перечень прорывных
проектов"
Проект НПА
1
"
изложить в следующей редакции:
"
Разработка проекта Государственной
программы по форсированному
индустриально-инновационному развитию

Үдемелі индустриялық-инновациялық даму жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламаның жобасын әзірлеу
НҚА жобасы
1
";
"
Қазақстан Республикасының лицензиялау саласындағы заңнамасын оңтайландыру
Заң жобасы
1
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Заң жобасы
1
";
"Мемлекеттік басқару және жоспарлау жүйесін жетілдіру" деген 2-стратегиялық бағытта:
"Мемлекеттік басқару жүйесінің тиімділігін арттыру" деген 3-мақсатта:
Нысаналы индикаторлар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Мемлекеттік қызметтердің тізіліміне енгізу:
2009 жылы - жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін 30 %;
2010 жылы - жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер 60 %;
2011 жылы - жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер 100 %"
";
"Мемлекеттік органның стратегиялық бағыттары мен мақсаттарының мемлекеттің стратегиялық мақсаттарына сәйкестігі" деген 4-бөлімде:
"Экономиканың бәсекеге қабілеттілігін арттыру және жаңғырту" деген 1-стратегиялық бағытта:
"Экономиканың сапалы және тұрақты өсуін қамтамасыз ету" деген 1-мақсатта:
"Мемлекеттік органның мемлекеттің стратегиялық мақсаттарын іске асыруға бағытталған қызметі" деген 2-бағанда:

на 2010-2014 годы
Проект Указа
1
";
строку
"
Оптимизация законодательства Республики
Казахстан в области лицензирования
Проект
Закона
1
"
изложить в следующей редакции:
"
О внесении изменений и дополнений в
некоторые законодательные акты
Республики Казахстан по вопросам
совершенствования разрешительной
системы
Проект
Закона
1
";
в стратегическом направлении 2. "Совершенствование системы государственного управления и планирования":
в цели 3. "Повышение эффективности системы государственного управления":
Целевые индикаторы изложить в следующей редакции:
"
Включение в реестр государственных услуг:
в 2009 году - 30 % государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим
лицам;
в 2010 году - 60 % государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим
лицам;
в 2011 году - 100 % государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим
лицам".
";
в разделе 4. "Соответствие стратегических направлений и целей государственного органа стратегическим целям государства":
в стратегическом направлении 1. "Повышение конкурентоспособности и модернизация экономики":
в цели 1. "Обеспечение качественного и стабильного роста экономики":
в графе 2 "Стратегические цели государства, на реализацию которых направлена деятельность государственного органа":

"Үшінші. "30 корпоративтік көшбасшы" бағдарламасын іске асыру экономиканың шикізаттық емес секторын іс жүзінде дамытуға ықпал етеді.", "Тұтастай алғанда, "30 корпоративті көшбасшы" бағдарламасы мемлекет пен бизнестің өзара іс-қимылын қағидатты жаңа деңгейге шығаруы тиіс", "Бейіндік министрліктердің, "Қазына" қоры мен өзге де холдингтердің, сондай-ақ барлық деңгейдегі әкімдіктердің жұмысы, бірінші кезекте, "серпінді" жобаларды іске асыру көрсеткіші бойынша бағаланатын болады." деген сөйлемдер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"

строки "Третье. Программа "30 корпоративных лидеров" - ее реализация способствует практическому развитию несырьевого сектора экономики.", "В целом Программа "30 корпоративных лидеров" должна вывести взаимодействие государства и бизнеса на принципиально новый уровень.", "По показателю реализации "прорывных" проектов, в первую очередь, будет оцениваться работа профильных министерств, Фонда "Казына" и других холдингов, а также акиматов всех уровней." исключить;
дополнить строкой следующего содержания:
"
Разработать Государствен-
ную программу по форсиро-
ванному индустриально-
инновационному развитию

Үдемелі индустриялық-инновациялық даму жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламаны әзірлеу
"Қазақстан Республикасы Президентінің "Нұр Отан" ХДП-ның 2009 жылғы 15 мамырдағы кезектен тыс XII съезінде берген тапсырмаларын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 2 маусымдағы N 326 Өкімі
";
"Бюджеттік бағдарламалар" деген 7-бөлімде:
001 "Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау мен басқару жүйесін қалыптастыру және дамыту жөніндегі қызметтер" деген бюджеттік бағдарламада:
"1. Әлеуметтік-экономикалық даму және бюджеттік өлшемдер болжамын қалыптастыру, Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму мониторингі" деген бөлімде:
"Нәтижелер көрсеткіштерінде":
"

на 2010-2014 гг.
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 2
июня 2009 года № 326 "О мерах по реализации
поручений Президента Республики Казахстан, данных на
внеочередном XII съезде НДП "Hуp Отан" 15 мая 2009
года"
";
в разделе 7 "Бюджетные программы":
в бюджетной программе 001 "Услуги по формированию и развитию экономической политики, системы государственного планирования и управления":
В разделе "1. Формирование прогноза социально-экономического развития и бюджетных параметров, мониторинг социально-экономического развития Республики Казахстан":
в "Показатели результата":
строку
"

"Үдемелі индустриялық-инновациялық даму жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламаны әзірлеу"
Жарлық жобасы
1
";
"3. Алдағы үш жылдық кезеңге арналған республикалық бюджет жобасын әзірлеу, бюджетаралық қатынастар саласындағы саясаттың негізгі бағыттарын анықтау, өңірлік (аумақтық) саясатты қалыптастыру" және "4. Бәсекеге қабілеттілікті арттыру бойынша мониторинг және талдау жүйесін жетілдіру" деген бөлімдерде:
6-бағанның "Нәтиже көрсеткіштерінде" "3,4" және "9,5" деген сандар тиісінше "3,5" және "10,2" деген сандармен ауыстырылсын;
"10. Лицензиялау, тарифтік саясат саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру" деген бөлімде:
"Нәтиже көрсеткіштерінде":
"
Қазақстан Республикасының лицензиялау саласындағы заңнамасын оңтайландыру
Заң жобасы
1
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Заң жобасы
1
";
"2009 жыл" деген бағанда:
004 "Республикалық бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың, мастер-жоспарларын техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу және оның сараптамасы, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу" деген бюджеттік бағдарламада:
"Сандық көрсеткіштерде" және "Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда" "36" және "2 077 493,0" деген сандар тиісінше "18" және "1 432 473,0" деген сандармен ауыстырылсын;
006 "Концессиялық ұсыныстардың, концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін, конкурстық құжаттарды, концессиялық жобаларды, концессия шарттарының жобаларын, бюджеттік инвестициялық жобаларды экономикалық сараптау" деген бюджеттік бағдарлама (ішкі бағдарлама) мынадай редакцияда жазылсын:
"006 "Бюджеттік инвестициялар және концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау";
"2009 жыл" деген бағанда:
"Сандық көрсеткіштерде" және "Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда" "176" және "562 612,0" деген сандар тиісінше "132" және "471 149,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"2009 жыл" деген бағанда:
007 "Экономика және мемлекеттік басқару саласындағы қолданбалы зерттеулер жүргізу" деген бюджеттік бағдарламада:
"Сандық көрсеткіштерде" және "Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда" "20" және "1 114 328,0" деген сандар тиісінше "22" және "934 432,0" деген сандармен ауыстырылсын;
010 "Қазақстан Республикасының егемен кредиттік рейтингін қайта қарау мәселелері бойынша халықаралық рейтингілік агенттіктерімен өзара іс-қимыл" деген бюджеттік бағдарламада:
"Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда" "30 600,0" деген сандар "28 248,0" деген сандармен ауыстырылсын;
011 "Халықаралық ұйымдармен бірге жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулерді іске асыруды қамтамасыз ету" деген бюджеттік бағдарламада:

на 2010-2014 годы
Проект
Указа
1
";
в разделах "3. Разработка проекта республиканского бюджета на предстоящий трехлетний период, определение основных направлений политики в области межбюджетных отношений, формирование региональной (территориальной) политики" и "4. Совершенствование системы мониторинга и анализа деятельности по повышению конкурентоспособности":
в "Показатели результата" графы 6 цифры "3,4" и "9,5" заменить соответственно цифрами "3,5" и "10,2";
в разделе "10. Формирование государственной политики в области предпринимательства, лицензирования, отраслевых регуляторов":
в "Показатели количества":
строку
"
Оптимизация законодательства
Республики Казахстан в области
лицензирования
Проект
Закона
1
"
изложить в следующей редакции:
"
О внесении изменений и дополнений в
некоторые законодательные акты
Республики Казахстан по вопросам
совершенствования разрешительной
системы
Проект
Закона
1
";
в графе "2009 год":
бюджетной программы 004 "Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований республиканских бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, мастер-планов, консультативное сопровождение концессионных проектов":
в "Показатели количества" и "Расходы на реализацию программы" цифры "36" и "2 077 493,0" заменить соответственно цифрами "18" и "1 432 473,0";
строку бюджетная программа (подпрограмму) 006 "Экономическая экспертиза концессионных предложений, технико-экономических обоснований концессионных проектов, конкурсной документации, концессионных проектов, проектов договоров концессии, бюджетных инвестиционных проектов" изложить в следующей редакции:
"006 "Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессии";
в графе "2009 год":
в "Показатели количества" и "Расходы на реализацию программы" цифры "176" и "562 612,0" заменить соответственно цифрами "132" и "471 149,0";
в графе "2009 год":
в бюджетной программе 007 "Проведение прикладных исследований в сфере экономики и государственного управления":
в "Показатели количества" и "Расходы на реализацию программы" цифры "20" и "1 114 328,0" заменить соответственно цифрами "22" и "934 432,0";
в бюджетной программе 010 "Взаимодействие с международными рейтинговыми агентствами по вопросам пересмотра суверенного кредитного рейтинга Республики Казахстан":
"Расходы на реализацию программы" цифры "30 600,0" заменить цифрами "28 248,0";
в бюджетной программе 011 "Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями":

"Сандық көрсеткіштерде" және "Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда" "10", "2 385 000,0" және "900 000,0" деген сандар тиісінше "18", "2 405 413,0" және "920 413,0" деген сандармен ауыстырылсын;
025 "Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігін және тұрақтылығын қамтамасыз ету үшін "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту" деген бюджеттік бағдарламада:
"Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда" "50 387 000,0" деген сандар "67 345 613,0" деген сандармен ауыстырылсын;
026 "Орталық-Азия өңірін дамытуды қолдайтын халықаралық қаржы ұйымдарымен қарым-қатынасты қамтамасыз ету";
028 "Кәсіпкерлік саласындағы Қазақстан Республикасының мүдделеріне өкілдік етуді қамтамасыз ету, сондай-ақ Қазақстан Республикасы мен Еуропалық Одақ елдері арасындағы ынтымақтастықты нығайтуға жәрдемдесу";
043 "Біріктірілген, өзара байланысты және ілеспе өндірістер кешенін құру мақсатында мастер-жоспарлар әзірлеу" деген бюджеттік бағдарламалар алынып тасталсын;
"2009 жыл" деген бағанда:
045 "Рейтингтік агенттіктермен өзара іс-қимылды жақсарту жөніндегі консалтингтік қызметтерді сатып алу" деген бюджеттік бағдарламада:

в "Показатели количества" и "Расходы на реализацию программы" цифры "10", "2 385 000,0" и "900 000,0" заменить соответственно цифрами "18", "2 405 413,0" и "920 413,0";
в бюджетной программе 025 "Увеличение уставного капитала АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики":
в "Расходы на реализацию программы" цифры "50 387 000,0" заменить цифрами "67 345 613,0";
бюджетные программы:
026 "Обеспечение взаимодействия с международными финансовыми организациями по поддержке развития Центрально-Азиатского региона";
028 "Обеспечение представления интересов Республики Казахстан в сфере предпринимательства, а также содействие укреплению сотрудничества между Республикой Казахстан и странами Европейского Союза";
043 "Разработка мастер-планов для создания комплекса интегрированных, взаимосвязанных и сопутствующих производств" исключить;
в графе "2009 год":
в бюджетной программе 045 "Приобретение консалтинговых услуг по улучшению взаимодействия с рейтинговыми агентствами":

"Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда" "150 000,0" деген сандар "0,0" деген сандармен ауыстырылсын;
003 "Мемлекеттік жоспарлау саласында ақпараттық жүйені құру және дамыту" деген бюджеттік бағдарламада:
"Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда" "490 131,0" деген сандар "489 411,0" деген сандармен ауыстырылсын;
044 "Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігін материалдық-техникалық жарақтандыру" деген бюджеттік бағдарламада:

в "Расходы на реализацию программы" цифры "150 000,0" заменить цифрами "0,0";
в бюджетной программе 003 "Создание и развитие информационных систем в сфере государственного планирования":
в "Расходы на реализацию программы" цифры "490 131,0" заменить цифрами "489 411,0";
в бюджетной программе 044 "Материально-техническое оснащение Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан":

"Компьютерлік техниканы сатып алу" деген жолдың "Сандық көрсеткіштерінде" "50" деген сандар "64" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бюджеттік шығыстардың жиынтығы" деген кестенің "2009 жыл" деген бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"74 382 580,2", "6 547 556,2", "67 835 024,0", "27 323 086,0", "46 086,0", "27 277 000,0", "101 705 666,2", "6 593 642,2" және "95 112 024,0";
"Стратегиялық бағыттар бойынша шығыстарды, мақсаттар, міндеттер мен бюджеттік бағдарламаларды бөлу" деген кестеде:

в "Показатели количества" строки "Закуп компьютерной техники" цифры "50" заменить цифрами "64";
графу 2009 год таблицы "Свод бюджетных расходов" изложить в следующей редакции "74 382 580,2", "6 547 556,2", "67 835 024,0", "27 323 086,0", "46 086,0", "27 277 000,0", "101 705 666,2", "6 593 642,2" и "95 112 024,0";
в таблице "Распределение расходов по стратегическим направлениям, целям, задачам и бюджетным программам":

"004 "Республикалық бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың, мастер-жоспарларын техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу және оның сараптамасы, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу" бюджеттік бағдарламасы" деген жолдың "2009 жыл" деген бағанында "2 077 493,0" деген сандар "1 432 473,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"
006 "Концессиялық ұсыныстардың, концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін, конкурстық құжаттарды, концессиялық жобаларды, концессия шарттарының жобаларын, бюджеттік инвестициялық жобаларды экономикалық сараптау" бюджеттік бағдарламасы
50 028,0
182 248,0
562 612,0
697 698,0
697 698,0
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
006 "Бюджеттік инвестициялар және концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау" бюджеттік бағдарламасы
50 028,0
182 248,0
562 612,0
697 698,0
697 698,0
";
"2009 жыл" деген бағанда:
"007 "Экономика және мемлекеттік басқару саласындағы қолданбалы зерттеулер жүргізу"бюджеттік бағдарламасы" деген жолдағы "1 114 328,0" деген сандар "934 432,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"010 "Қазақстан Республикасының егемен кредиттік рейтингін қайта қарау мәселелері бойынша халықаралық рейтингілік агенттіктерімен өзара іс-қимыл" бюджеттік бағдарламасы" деген жолдағы "30 600,0" деген сандар "28 248,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"011 "Халықаралық ұйымдармен бірге жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулерді іске асыруды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы" деген жолдағы "2 385 000,0" деген сандар "2 405 413,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"025 "Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігін және тұрақтылығын қамтамасыз ету үшін "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту" бюджеттік бағдарламасы" деген жолдағы "50 387 000,0" деген сандар "67 345 613,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"
1-Стратегиялық бағыт Экономиканың бәсекеге қабілеттілігін арттыру және жаңғырту
1-мақсат. Экономиканың сапалы және тұрақты өсуін қамтамасыз ету
5-мақсат. Бәсекеге қабілеттілікті, оның ішінде Қазақстанның егеменді кредиттік рейтингтерін арттыру жөніндегі қызметті мониторингтеу мен талдау жүйесін жетілдіру
026 "Орталық-Азия өңірін дамытуды қолдайтын халықаралық қаржы ұйымдарымен қарым-қатынасты қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы
0,0
0,0
150 000,0
0,0
0,0
";
және
"
1-Стратегиялық бағыт Экономиканың бәсекеге қабілеттілігін арттыру және жаңғырту
1-мақсат. Экономиканың сапалы және тұрақты өсуін қамтамасыз ету
4-міндет. Экономикадағы іскерлік белсенділікті қолдау
043 "Біріктірілген, өзара байланысты және ілеспе өндірістер кешенін құру үшін мастер-жоспарлар әзірлеу" бюджеттік бағдарламасы
0,0
0,0

в графе "2009 год" строки "Бюджетная программа 004 "Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований республиканских бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, мастер-планов, консультативное сопровождение концессионных проектов" цифры "2 077 493,0" заменить цифрами "1 432 473,0";
строку
"
Бюджетная программа 006
"Экономическая экспертиза
концессионных предложений,
технико-экономических обоснований
концессионных проектов, конкурсной
документации, концессионных
проектов, проектов договоров
концессии, бюджетных
инвестиционных проектов"
50 028,0
182 248,0
562 612, 0
697 698,0
697 698,0
"
изложить в следующей редакции:
"
Бюджетная программа 006
"Экспертиза и оценка документации
по вопросам бюджетных инвестиций
и концессии"
50 028,0
182 248,0
471 149, 0
697 698,0
697 698,0
";
в графе "2009 год":
в строке "Бюджетная программа 007 "Проведение прикладных исследований в сфере экономики и государственного управления" цифры "1 114 328,0" заменить цифрами "934 432,0";
в строке "Бюджетная программа 010 "Взаимодействие с международными рейтинговыми агентствами по вопросам пересмотра суверенного кредитного рейтинга Республики Казахстан" цифры "30 600,0" заменить цифрами "28 248,0";
в строке "Бюджетная программа 011 "Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями" цифры "2 385 000,0" заменить цифрами "2 405 413,0";
в строке "Бюджетная программа 025 "Увеличение уставного капитала АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики" цифры "50 387 000,0" заменить цифрами "67 345 613,0";
строки:
"
Стратегическое направление 1. Повышение
конкурентоспособности и модернизация
экономики
Цель 1. Обеспечение качественного и
стабильного роста экономики
Задача 5. Совершенствование системы
мониторинга и анализа деятельности по
повышению конкурентоспособности, в том
числе суверенных кредитных рейтингов
Казахстана
Бюджетная программа 026 "Обеспечение
взаимодействия с международными
финансовыми организациями по поддержке
развития Центрально-Азиатского региона"
0,0
0,0
150 000,0
0,0
0,0
";
и
"
Стратегическое направление 1. Повышение
конкурентоспособности и модернизация
экономики
Цель 1. Обеспечение качественного и
стабильного роста экономики
Задача 4. Поддержание деловой
активности в экономике
Бюджетная программа 043 "Разработка
мастер-планов для создания комплекса
интегрированных, взаимосвязанных и
сопутствующих производств"
0,0
0,0

350 000,0
0,0
0,0
"
деген жолдар алынып тасталсын;
"2009 жыл" деген бағанда:
"045 "Рейтингтік агенттіктермен өзара іс-қимылды жақсарту жөніндегі консалтингтік қызметтерді сатып алу" бюджеттік бағдарламасы" деген жолдағы "150 000,0" деген сандар "0,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"003 "Мемлекеттік жоспарлау саласында ақпараттық жүйені құру және дамыту" бюджеттік бағдарламасы" деген жолдағы "490 131,0" деген сандар "489 411,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"
1-Стратегиялық бағыт Экономиканың бәсекеге қабілеттілігін арттыру және жаңғырту
1-мақсат. Экономиканың сапалы және тұрақты өсуін қамтамасыз ету
4-міндет. Экономикадағы іскерлік белсенділікті қолдау
028 "Кәсіпкерлік саласындағы Қазақстан Республикасының мүдделеріне өкілдік етуді қамтамасыз ету, сондай-ақ Қазақстан Республикасы мен Еуропалық Одақ елдері арасындағы ынтымақтастықты нығайтуға жәрдемдесу" бюджеттік бағдарламасы
15 060,0
"
деген жолдар алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі бюджетінің жиыны" деген жолдағы "86 311 151,2" деген сандар "101 705 666,2" деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                К. Мәсімов

350 000,0
0,0
0,0
"
исключить;
в графе "2009 год":
в строке "Бюджетная программа 045 "Приобретение консалтинговых услуг по улучшению взаимодействия с рейтинговыми агентствами" цифры "150 000,0" заменить цифрами "0,0";
в строке "Бюджетная программа 003 "Создание и развитие информационных систем в сфере государственного планирования" цифры "490 131,0" заменить цифрами "489 411,0";
строки:
"
Стратегическое направление 1. Повышение
конкурентоспособности и модернизация
экономики
Цель 1. Обеспечение качественного и
стабильного роста экономики
Задача 4. Поддержание деловой
активности в экономике
Бюджетная программа 028 "Обеспечение
представления интересов Республики
Казахстан в сфере предпринимательства,
а также содействие укреплению
сотрудничества между Республикой
Казахстан и странами Европейского
Союза"
15 060,0
"
исключить;
в строке "Итого бюджет Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан" цифры "86 311 151,2" заменить цифрами "101 705 666,2".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов