Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Құқық бұзушылық профилактикасы жөніндегі ведомствоаралық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 1345 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2016 жылғы 29 қыркүйектегі № 546 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Yкiметiнiң 29.09.2016 № 546 қаулысымен.
"Құқық бұзушылық профилактикасы туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 29 сәуірдегі Заңының 5-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес құрамда Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Құқық бұзушылық профилактикасы жөніндегі ведомствоаралық комиссия құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Құқық бұзушылық профилактикасы жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы ереже бекітілсін.
3. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 1345 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Құқық бұзушылық профилактикасы жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамы
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 04.09.2014 N 970 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төраға
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полициясы комитетінің төрағасы, хатшы
Қазақстан Республикасының Бас прокуроры (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі
Қазақстан Республикасының Әділет министрі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 1345 қаулысына
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Құқық бұзушылық
профилактикасы жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы
ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Құқық бұзушылық профилактикасы жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.

Об образовании Межведомственной комиссии по профилактике правонарушений при Правительстве Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2010 года № 1345. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2016 года № 546
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.09.2016 № 546.
В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 29 апреля 2010 года "О профилактике правонарушений" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать Межведомственную комиссию по профилактике правонарушений при Правительстве Республики Казахстан в составе согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Межведомственной комиссии по профилактике правонарушений при Правительстве Республики Казахстан.
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 декабря 2010 года № 1345
Состав
Межведомственной комиссии по профилактике правонарушений
при Правительстве Республики Казахстан
Сноска. Состав в редакции постановления Правительства РК от 04.09.2014 № 970.
Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель
Министр внутренних дел Республики Казахстан, заместитель председателя
председатель Комитета административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан, секретарь
Генеральный прокурор Республики Казахстан (по согласованию)
Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию)
Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (по согласованию)
Министр иностранных дел Республики Казахстан
Министр юстиции Республики Казахстан
Министр образования и науки Республики Казахстан
Министр национальной экономики Республики Казахстан
Министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Министр культуры и спорта Республики Казахстан
Министр финансов Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 декабря 2010 года № 1345
Положение
о Межведомственной комиссии по профилактике правонарушений
при Правительстве Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия по профилактике правонарушений при Правительстве Республики Казахстан (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.

2. Құқық бұзушылық профилактикасы субъектілерінің қызметін үйлестіру, профилактикалық жұмыстың тиімділігін арттыру жөнінде тиісті ұсыныстар әзірлеу Комиссия қызметінің мақсаты болып табылады.
3. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін және өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
2. Комиссияның негізгі міндеттері
4. Комиссияның негізгі міндеттері:
1) құқық бұзушылық профилактикасы субъектілерінің қызметін үйлестіру;
2) құқық бұзушылық профилактикасы субъектілері қызметінің тиімділігін бағалау;
3) Қазақстан Республикасының құқық бұзушылық профилактикасы туралы заңнамасын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу;
4) құқық бұзушылық профилактикасы саласындағы бағдарламалық құжаттарды іске асыру барысын қарау;
5) Қазақстан Республикасы Үкіметінің, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың және аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының қарауына құқық бұзушылық профилактикасы шараларын жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу;
6) адамның және азаматтың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау және қалпына келтіру, құқық бұзушылық жасауға ықпал ететін себептер мен жағдайларды анықтау және жою жөнінде шаралар қолдану;
7) құқық бұзушылық профилактикасы мәселелері бойынша ақпараттық материалдарды дайындау және оларды Қазақстан Республикасының Үкіметіне, тиісті жергілікті өкілді және атқарушы органдарға жіберу;
8) құқық бұзушылық профилактикасы субъектілері басшыларының және лауазымды адамдарының жүргізген жұмыстары туралы есептерін тыңдау және олардың қызметін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу;
9) мемлекеттік органдарға және ұйымдарға лауазымды адамдарды құқық бұзушылық профилактикасы жөнінде шаралар қолданбағаны үшін тәртіптік және өзге де жауаптылыққа тарту туралы ұсыныстар енгізу болып табылады.
3. Комиссияның құқықтары
5. Комиссия өзіне жүктелген міндеттерді іске асыру және өз функцияларын іске асыру үшін заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) құқық бұзушылық профилактикасы субъектілерінің қызметін жетілдіру жөнінде ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеуге;
2) мемлекеттік органдардан, ведомстволар мен ұйымдардан қажетті ақпарат сұрауға;
3) құқық бұзушылық профилактикасы бойынша атқарылған жұмыс туралы мемлекеттік органдар басшыларының есептерін тыңдауға;
4) мемлекеттік органдар мен ұйымдардың басшыларын құқық бұзушылық профилактикасы жөніндегі жұмыстың жай-күйі мен жұмыстағы кемшіліктер туралы хабардар етуге;
5) құқық бұзушылық профилактикасы проблемаларын шешуде жергілікті атқарушы органдармен, қоғамдық бірлестіктермен және өзге де ұйымдармен, сондай-ақ бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл жасасуға құқылы.

2. Целью Комиссии является осуществление координации деятельности субъектов профилактики правонарушений, выработка соответствующих предложений по повышению эффективности профилактической работы.
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
2. Основные задачи Комиссии
4. Основными задачами Комиссии являются:
1) координация деятельности субъектов профилактики правонарушений;
2) оценка эффективности деятельности субъектов профилактики правонарушений;
3) выработка предложений по совершенствованию законодательства Республики Казахстан о профилактике правонарушений;
4) рассмотрение хода реализации программных документов в области профилактики правонарушений;
5) внесение на рассмотрение Правительства Республики Казахстан, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы и районов, городов областного значения предложений по совершенствованию мер профилактики правонарушений;
6) принятие мер по защите и восстановлению прав и законных интересов человека и гражданина, выявлению и устранению причин и условий, способствующих совершению правонарушений;
7) подготовка и направление информационных материалов по вопросам профилактики правонарушений Правительству Республики Казахстан, соответствующим местным представительным и исполнительным органам;
8) заслушивание отчетов руководителей и должностных лиц субъектов профилактики правонарушений о проводимой ими работе и выработка предложений по совершенствованию их деятельности;
9) внесение в государственные органы и организации предложений о привлечении должностных лиц к дисциплинарной и иной ответственности за непринятие мер по профилактике правонарушений.
3. Права Комиссии
5. Комиссия для реализации возложенных на нее задач имеет право в установленном законодательством порядке:
1) вырабатывать предложения и рекомендации по совершенствованию деятельности субъектов профилактики правонарушений;
2) запрашивать необходимую информацию у государственных органов, ведомств и организаций;
3) заслушивать отчеты руководителей государственных и других органов и организаций о проводимой работе по профилактике правонарушений;
4) информировать руководителей государственных органов и организаций о состоянии и недостатках в работе по профилактике правонарушений;
5) взаимодействовать с местными исполнительными органами, общественными объединениями и иными организациями, а также средствами массовой информации в решении проблем профилактики правонарушений.

4. Комиссияның қызметін ұйымдастыру
6. Комиссияны төраға басқарады. Төраға болмаған кезде немесе төрағаның тапсырмасы бойынша оның міндеттерін орынбасары орындайды.
Комиссия мүшелері ауысу құқығынсыз отырыстарға қатысады. Бұл ретте Комиссия отырыстарына шақырылған адамдар қатыса алады.
7. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
Комиссияның жұмыс органы Комиссия жұмысын ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады, оның ішінде Комиссия отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстарды, қажетті құжаттарды, материалдарды дайындайды, олар Комиссия отырысы өткізілгенге дейін үш жұмыс күні қалғанда хаттама жобасымен қоса комиссия мүшелеріне жіберілуі тиіс.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
8. Комиссия отырысы өткізілгеннен кейін комиссия хатшысы хаттама ресімдейді. Хатшы Комиссия мүшесі болып табылмайды.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
9. Отырыстардың жұмыс жоспарын, күн тәртібін, сондай-ақ оларды өткізу орны мен уақытын Комиссия төрағасы бекітеді.
10. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
11. Комиссияның отырыстары қажетіне қарай, кем дегенде тоқсанына бір рет өткізіледі және егер оларға Комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысқан болса, заңды деп саналады.
12. Комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және оларға Комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілік дауысы берілсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыс беру Комиссия отырысында Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа (бұдан әрі – Нұсқаулық) қосымшаға сәйкес нысан бойынша дауыс беру парағын толтыру жолымен өткізіледі. Дауыстар тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Комиссия мүшелерінің ерекше пікірге құқығы бар, ол білдірілген жағдайда, жазбаша түрде жазылуы және Нұсқаулықтың 24-тармағында көзделген Комиссияның есеп хатында қоса берілуі тиіс.
Комиссия отырыстарын өткізу нәтижелері бойынша және дауыс беру парақтарының негізінде үш жұмыс күні ішінде хаттама жасалады, оған төраға мен хатшы қол қояды.
Дауыс беру қорытындысы бойынша хаттама жобасының мазмұны өзгерген жағдайда Комиссия хатшысы қабылданған шешімнің нақтыланған редакциясы бар дауыс беру парағын комиссия мүшелеріне келісу үшін жібереді.
Комиссия мүшелері келісу парағын алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде келісу не себептерін негіздей отырып, келіспеу туралы жауап береді.

4. Организация деятельности Комиссии
6. Комиссию возглавляет председатель. Во время отсутствия или по поручению председателя его функции выполняет заместитель.
Члены Комиссии участвуют в заседаниях без права замены. При этом на заседаниях Комиссии могут участвовать приглашенные лица.
7. Рабочим органом Комиссии является Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
Рабочий орган осуществляет организационно-техническое обеспечение работы Комиссии, в том числе готовит предложения по повестке дня заседания Комиссии, необходимые документы, материалы, которые должны быть направлены членам Комиссии за три рабочих дня до проведения заседания Комиссии с приложением проекта протокола.
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
8. После проведения заседания Комиссии секретарь Комиссии оформляет протокол. Секретарь не является членом Комиссии.
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
9. План работы, повестка дня заседаний, а также место и время их проведения утверждается председателем Комиссии.
10. Исключен постановлением Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
11. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал, и считаются правомочными, если на них присутствует не менее двух третей от общего числа членов Комиссии.
12. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. Голосование проводится путем заполнения на заседании Комиссии листа голосования по форме согласно приложению к настоящей Инструкции о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп (далее – Инструкция), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения должно быть изложено в письменном виде и приложено к письму-отчету Комиссии, предусмотренному пунктом 24 Инструкции.
По результатам проведения заседаний Комиссии и на основании листов голосования в течение трех рабочих дней составляется протокол, подписываемый председателем и секретарем.
При изменении по итогам голосования содержания проекта протокола секретарь Комиссии направляет лист голосования с уточненной редакцией принятого решения членам Комиссии для согласования.
Члены Комиссии после получения листа голосования направляют в течение одного рабочего дня ответ о согласии либо несогласии с обоснованием причин.

Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
13. Комиссия отырыстары хаттамаларының орындалуын бақылауды оның жұмыс органы жүзеге асырады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
13-1. Дауыс беру парақтарымен қоса, Комиссия материалдары мен хаттамалық шешімдерін есепке алуды және сақтауды Комиссияның жұмыс органы жүзеге асырады.
Ескерту. Ереже 13-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
5. Комиссияның қызметін тоқтату
14. Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі Комиссияның қызметін тоқтату үшін негіз болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 1345 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір
шешімдерінің тізбесі
1. "Нашақорлық пен есірткі бизнесінің алдын алу және оларға қарсы іс-әрекет бойынша жұмысты үйлестіру мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 25 желтоқсандағы № 1316 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 48, 546-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 25 желтоқсандағы № 1316 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 4 тамыздағы № 831 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 29, 388-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 25 желтоқсандағы № 1316 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 24 ақпандағы № 170 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 9, 93-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 25 желтоқсандағы № 1316 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 сәуірдегі № 361 қаулысы.
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 25 желтоқсандағы № 1316 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 3 қазандағы № 987 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 37, 510-құжат).
6. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 25 желтоқсандағы № 1316 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 19 мамырдағы № 426 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 18, 173-құжат).
7. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 25 желтоқсандағы № 1316 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 26 маусымдағы № 532 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 21, 240-құжат).
8. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 25 желтоқсандағы № 1316 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 22 қазандағы № 981 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 40, 460-құжат).

Сноска. Пункт 12 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
13. Контроль за исполнением протоколов заседаний Комиссии осуществляет его рабочий орган.
Сноска. Пункт 13 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
13-1. Учет и хранение материалов и протокольных решений Комиссии с приложением листов голосования осуществляет рабочий орган Комиссии.
Сноска. Положение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
5. Прекращение деятельности Комиссии
14. Основанием для прекращения деятельности Комиссии является решение Правительства Республики Казахстан.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 декабря 2010 года № 1345
Перечень утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2003 года № 1316 "Об образовании Комиссии по вопросам координации работы по профилактике и противодействию наркомании и наркобизнесу" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 48, ст. 546).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 августа 2004 года № 831 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2003 года № 1316" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 29, ст. 388).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2005 года № 170 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2003 года № 1316" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 9, ст. 93).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2005 года № 361 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2003 года № 1316".
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 октября 2005 года № 987 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2003 года № 1316" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 37, ст. 510).
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2006 года № 426 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2003 года № 1316" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 18, ст. 173).
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2007 года № 532 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2003 года № 1316" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 21, ст. 240).
8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2007 года № 981 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2003 года № 1316" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 40, ст. 460).

9. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 25 желтоқсандағы № 1316 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 шілдедегі № 729 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 37, 510-құжат).
10. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 25 желтоқсандағы № 1316 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 қазандағы № 984 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 41, 462-құжат).
11. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 25 желтоқсандағы № 1316 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 20 ақпандағы № 199 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 12, 83-құжат).
12. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 25 желтоқсандағы № 1316 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 5 маусымдағы № 830 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 30, 261-құжат).
13. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 25 желтоқсандағы № 1316 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 желтоқсандағы № 2104 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 59, 513-құжат).
14. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 25 желтоқсандағы № 1316 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы маусымдағы № 525 қаулысы.

9. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2008 года № 729 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2003 года № 1316".
10. Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 октября 2008 года № 984 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2003 года № 1316" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 41, ст. 462).
11. Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2009 года № 199 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2003 года № 1316" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 12, ст. 83).
12. Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 июня 2009 года № 830 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2003 года № 1316" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 30, ст. 261).
13. Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2009 года № 2104 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2003 года № 1316" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 59, ст. 513).
14. Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2010 года № 525 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2003 года № 1316".