Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) шеңберінде сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау қағидасын бекіту және "Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасын (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 225 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 қыркүйектегі № 1031 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 10 қарашадағы № 1182 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2014.11.10 № 1182 (01.01.2017 ж. бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«2011 – 2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 1350 қаулысының  7-2-тармағына және «Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасын (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 225 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) шеңберінде сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау қағидасы бекітілсін.
2. «Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасын (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 225 қаулысына мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасында (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру):
«Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары» деген 7-бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 4-2 жолмен толықтырылсын:
«
4-2.
Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) шеңберінде Сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау қағидасының жобасын әзірлеу.
Қаржымині
Қазақстан Республикасы ның Үкіметі қаулысының жобасы
2011 жылғы 2-тоқсан
».
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 8 қыркүйектегі
№ 1031 қаулысымен
бекітілген
Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) шеңберінде сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау қағидасы
Ескерту. Бүкіл мәтін бойынша «сауықтыру жоспары», «сауықтыру жоспарымен», «сауықтыру жоспарын» деген сөздер тиісінше «оңалту (сауықтыру) жоспары», «оңалту (сауықтыру) жоспарымен», «оңалту (сауықтыру) жоспарын» деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Үкіметінің 2012.08.02 № 1016 Қаулысымен.

Об утверждении Правил субсидирования процентной ставки вознаграждения в рамках Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий) и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 225 "Об утверждении Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2011 года № 1031. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2014 года № 1182
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.11.2014 № 1182 (вводится в действие с 01.01.2017).
В соответствии с пунктом 7-2 постановления Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2010 года № 1350 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2011 - 2013 годы" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 225 "Об утверждении Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования процентной ставки вознаграждения в рамках Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий).
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 225 "Об утверждении Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)" следующее дополнение:
в Программе посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий), утвержденной указанным постановлением:
раздел 7. "План мероприятий по реализации Программы" дополнить строкой, порядковый номер 4-2, следующего содержания:
"
4-2.
Разработка проекта Правил
субсидирования процентной
ставки вознаграждения в
рамках Программы
посткризисного
восстановления (оздоровление
конкурентоспособных
предприятий)
МФ
Проект
постановления
Правительства
Республики
Казахстан
2 квартал
2011 года
".
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 сентября 2011 года № 1031
Правила
субсидирования процентной ставки вознаграждения в рамках
Программы посткризисного восстановления
(оздоровление конкурентоспособных предприятий)
Сноска. По всему тексту слова "план оздоровления", "планом оздоровления", "плана оздоровления", заменены соответственно словами "план реабилитации (оздоровления)", "планом реабилитации (оздоровления)", "плана реабилитации (оздоровления)" постановлением Правительства РК от 02.08.2012 № 1016.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Дағдарыстан кейiн қалпына келтiру бағдарламасы (бәсекеге қабiлеттi кәсiпорындарды сауықтыру) шеңберiнде сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау қағидасы (бұдан әрi - Қағида) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 4 наурыздағы № 225 қаулысымен бекiтiлген Дағдарыстан кейiн қалпына келтiру бағдарламасына (бәсекеге қабiлеттi кәсiпорындарды сауықтыру) (бұдан әрi - Бағдарлама) сәйкес әзiрлендi және кредиттер және (немесе) лизингтiк операциялар бойынша сыйақының пайыздық ставкасын, облигациялар бойынша купонды субсидиялау тәртiбiн айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.03.2013 N 224 қаулысымен.
2. Осы Қағидада мынадай ұғымдар пайдаланылады:
қатысушы – Сауықтыру кеңесінің оң қорытындысын алған әлеуетті қатысушы;
оңалту (сауықтыру) жоспары – кредиторлардың талаптарын өтеу кестесін, сондай-ақ қол жеткізілетін нәтижелерді, пайдаланылатын ресурстар мен ықтимал тәуекелдерді қоса алғанда, іске асыру мерзімін көрсете отырып, жұмыс істейтін кәсіпорындардың төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және жұмыс орындарын сақтау мақсатында борышкер мен кредиторлардың, біркелкі кредиторлар тобының арасындағы өзара келісудің негізінде жүзеге асырылатын және оңалту рәсімін, жеделдетілген оңалту рәсімін қолдану кезінде борышкерді сауықтыруға бағытталған өзара байланысты іс-шаралар кешені;
Сауықтыру кеңесі – мүдделі мемлекеттік органдардың, үкіметтік емес ұйымдардың, сондай-ақ «Нұр Отан» халықтық-демократиялық партиясы өкілдерінен тұратын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен қалыптастырылған консультациялық-кеңесші орган;
Сауықтыру кеңесінің жұмыс органы - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі;
Сауықтыру кеңесінің қорытындысы – әлеуетті қатысушыны оңалту (сауықтыру) жоспарын талдауға негізделген және оны негізге алған Сауықтыру кеңесінің әлеуетті қатысушыны Бағдарламаға қосу не қоспау туралы шешімі;
субсидиялау бөлігінде Бағдарламаны іске асыру мониторингі – бұл субсидиялау жөніндегі оператордың қатысушының өтеу кестесін орындағаны және қаржы ұйымының субсидиялау үшін ақша қаражатын аударғаны туралы ақпаратты жинауы;
субсидиялау жөнiндегi оператор – Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындаған заңды тұлға, оған:
кредиттер және (немесе) лизингтiк операциялар, облигациялар бойынша купонды субсидиялау шеңберiнде қаржы ұйымдарына (облигация ұстаушыға, қатысушыға) ақша қаражатын аудару;
субсидиялау бөлiгiнде Бағдарламаның iске асырылуын мониторингілеу жөніндегі міндеттер жүктелген;
субсидиялау шарты – уәкiлеттi органның, субсидиялау жөнiндегi оператордың, меншiк иесiнің (меншiк иелерiнің), қаржы ұйымының (облигацияларды ұстаушы) және қатысушының арасында жасалатын жазбаша келiсiм, оның талаптары бойынша субсидиялау жөнiндегi оператор қатысушы қаржы ұйымына кредиттер және (немесе) лизингтiк операциялар бойынша сыйақы, облигациялар бойынша купон ретiнде төлейтiн шығыстарды iшiнара өтеуге арналған ақшалай қаражатты аударады;
субсидиялау – кредиттер және (немесе) лизингтік операциялар бойынша сыйақы, облигациялар бойынша купон ретінде қаржы ұйымының қатысушысы төлейтін шығыстарды ішінара өтеу үшін пайдаланылатын мемлекеттік қаржылық қолдау нысаны;
уәкілетті орган – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі;
қаржы ұйымы — қаржылық қызмет көрсету жөніндегі кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға;
өтеу кестесi – субсидиялау жөнiндегi оператор аударатын және қаржы ұйымына қатысушы төлейтiн барлық төлем сомалары көрсетiлген, субсидиялау шартының ажырамас бөлiгi болып табылатын өтеу кестесi.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования процентной ставки вознаграждения в рамках Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий) (далее - Правила) разработаны в соответствии с Программой посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 225 (далее - Программа), и определяют порядок субсидирования процентной ставки вознаграждения по кредитам и (или) лизинговым операциям, купона по облигациям.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 07.03.2013 № 224.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
участник - потенциальный участник, получивший положительное заключение Совета по оздоровлению;
план реабилитации (оздоровления) - комплекс взаимосвязанных мероприятий, направленных на оздоровление должника при применении реабилитационной процедуры, ускоренной реабилитационной процедуры и осуществляемых на основе взаимного согласия между должником и кредиторами, группой однородных кредиторов в целях восстановления платежеспособности действующего предприятия и сохранения рабочих мест с указанием сроков реализации, включая график погашения требований кредиторов, а также достигаемых результатов, используемых ресурсов и возможных рисков;
Совет по оздоровлению - консультативно-совещательный орган, состоящий из представителей заинтересованных государственных органов, неправительственных организаций, а также Народно-демократической партии "Нур Отан" и сформированный решением Правительства Республики Казахстан;
рабочий орган Совета по оздоровлению - Министерство финансов Республики Казахстан;
заключение Совета по оздоровлению - обоснованное и основанное на анализе плана реабилитации (оздоровления) потенциального участника решение Совета по оздоровлению о включении либо не включении потенциального участника в Программу;
мониторинг реализации Программы в части субсидирования - это сбор оператором по субсидированию информации об исполнении участником графика погашения и зачислении финансовой организацией денежных средств для субсидирования;
оператор по субсидированию – юридическое лицо, определенное Правительством Республики Казахстан, на которое возложены задачи по:
перечислению в финансовые организации (держателю облигаций, участнику) денежных средств в рамках субсидирования по кредитам и (или) лизинговым операциям, купона по облигациям;
мониторингу реализации Программы в части субсидирования;
договор субсидирования – письменное соглашение, заключаемое между уполномоченным органом, оператором по субсидированию, собственником (собственниками), финансовой организацией (держателем облигаций) и участником, по условиям которого оператор по субсидированию перечисляет финансовой организации денежные средства, предназначенные для частичного возмещения расходов, уплачиваемых участником финансовой организации в качестве вознаграждения по кредитам и (или) лизинговым операциям, купона по облигациям;
субсидирование - форма государственной финансовой поддержки участников, используемая для частичного возмещения расходов, уплачиваемых участником финансовой организации в качестве вознаграждения по кредитам и (или) лизинговым операциям, купона по облигациям;
уполномоченный орган - Министерство финансов Республики Казахстан;
финансовая организация - юридическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность по предоставлению финансовых услуг;
график погашения – график погашения, являющийся неотъемлемой частью договора субсидирования, в котором указаны все суммы платежей, перечисляемые оператором по субсидированию и выплачиваемые участником финансовой организации.

Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.08.02 № 1016; 07.03.2013 N 224; 19.02.2014 № 117 қаулыларымен.
3. Пайыздық ставканы субсидиялау кредиттер және/немесе лизингтік операциялар, облигациялар купоны бойынша ғана жүзеге асырылады. Бұл ретте, қаржыландыру туралы келісімдер 2012 жылғы 1 қаңтардан кешіктірілмей жасалуы тиіс және 2011 жылғы 1 қаңтардағы қарыздардың олар бойынша міндеттемелердің жалпы сомасы (не 2013 жылғы 1 қаңтардан 2013 жылғы 1 сәуір мерзімі арасында Бағдарламаға қатысуға өтініш берген кәсіпорындар бойынша 2012 жылғы 1 қаңтардағы) 2012 жылғы 1 қаңтардан кешіктірмей туындаған бұрын қабылданған міндеттемелерді қайта қаржыландыру жағдайларынан басқа, 4 500 000 000 (төрт миллиард бес жүз миллион) теңгені құрауы немесе одан артық болуы тиіс.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.02.2014 № 117 қаулысымен.
4. Субсидиялау Бағдарлама шеңберінде республикалық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
5. Субсидиялау, инфрақұрылымдық облигациялар бойынша міндеттемелерді қоспағанда, қаржылай кредит берушiлердiң оңалту (сауықтыру) жоспарына сәйкес қатысуышының мiндеттемелерiн қайта құрылымдаудың мiндеттiлiгi шарттарымен берiледi.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.08.02 № 1016 Қаулысымен.
6. Субсидия алушылар бағдарламаға қатысушылар болып табылады.
7. Субсидиялау мерзімі субсидиялау шарты жасалған сәттен бастап бес жылдан аспайды.
8. Субсидия мөлшері - жылдық жеті пайызға дейін. Сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланатын бөлігінің мөлшері өтеу кестесінде көрсетіледі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.11.19 № 1355 Қаулысымен.
9. Субсидиялау өтеу кестесіне сәйкес жүзеге асырылады. Өздеріне қатысты соттың оңалту рәсімі қолданылған қатысушыларды субсидиялау оңалту рәсімі тоқтатылғаннан кейін кредиторлар тарапынан көрсетілген шараларды (жүргізілген қайта құрылымдауды) ескере отырып, өтеу кестесіне сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 16.05.2014 № 495 қаулысымен (29.12.2011 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-1. Облигациялар бойынша купонды субсидиялау кезінде қаржы ұйымдарына қатысты осы Қағидалардың ережелері облигацияларды ұстаушыға қолданылады.
Инфрақұрылымдық облигациялар бойынша купонды субсидиялау жүзеге асырылмайды.
Ескерту. 1-бөлім 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2012.08.02 № 1016 Қаулысымен.
2. Бағдарлама шеңберінде сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау тәртібі
10. Қатысушының кредит берушілер комитеті бекіткен қатысушының оңалту (сауықтыру) жоспарын мақұлдау туралы шешімді Сауықтыру кеңесі қабылдайды.

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 02.08.2012 № 1016; от 07.03.2013 № 224; от 19.02.2014 № 117.
3. Субсидирование процентной ставки осуществляется только по кредитам и/или лизинговым операциям, купона по облигациям. При этом, соглашения о финансировании должны быть заключены не позднее 1 января 2012 года и общая сумма обязательств по ним на 1 января 2011 года (либо на 1 января 2012 года по предприятиям, подавшим заявление на участие в Программе в период с 1 января 2013 года до 1 апреля 2013 года) должна составлять или превышать 4 500 000 000 (четыре миллиарда пятьсот миллионов) тенге, кроме случаев рефинансирования ранее принятых обязательств, возникших не позднее 1 января 2012 года.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 19.02.2014 № 117.
4. Субсидирование осуществляется в рамках Программы, за счет средств республиканского бюджета.
5. Субсидирование предоставляется на условиях обязательности реструктуризации финансовыми кредиторами обязательств участника в соответствии с планом реабилитации (оздоровления), за исключением обязательств по инфраструктурным облигациям.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 02.08.2012 № 1016.
6. Получателями субсидий являются участники Программы.
7. Срок субсидирования не превышает пять лет с момента заключения договора субсидирования.
8. Размер субсидии – до семи процентов годовых. Размер субсидируемой части процентной ставки вознаграждения указывается в графике погашения.
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правительства РК от 19.11.2011 № 1355.
9. Субсидирование осуществляется в соответствии с графиком погашения. Субсидирование участников, в отношении которых применена судебная процедура реабилитации, осуществляется в соответствии с графиком погашения с учетом оказанных мер со стороны кредиторов (проведенной реструктуризации) после приостановления реабилитационной процедуры.
Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правительства РК от 16.05.2014 № 495 (вводится в действие с 29.12.2011).
9-1. При субсидировании купона по облигациям на держателя облигаций распространяются положения настоящих Правил в отношении финансовых организаций.
Субсидирование купона по инфраструктурным облигациям не осуществляется.
Сноска. Правила дополнены пунктом 9-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 02.08.2012 № 1016.
2. Порядок субсидирования процентной ставки вознаграждения
в рамках Программы
10. Решение об одобрении плана реабилитации (оздоровления) участника, утвержденного комитетом кредиторов участника, принимается Советом по оздоровлению.

11. Сауықтыру кеңесінің жұмыс органы Сауықтыру кеңесі қатысушының оңалту (сауықтыру) жоспарын мақұлдау немесе оңалту (сауықтыру) жоспарын кері қайтару туралы шешім қабылдағаннан күннен бастап екі жұмыс күні ішінде бұл туралы Бағдарламаға сәйкес субсидиялау жөніндегі операторды жазбаша хабардар етеді.
12. Қатысушы кәсiпорынды банкрот деп тану туралы кредит берушiлердiң талап арыз беруiне мораторийдi көздейтiн жеделдетiлген оңалту рәсiмiн енгiзу туралы сот шешiмiн (оңалту рәсіміндегі қатысушыға қатысты оңалту рәсімін тоқтата тұру туралы сот ұйғарымы) алғаннан кейін субсидиялау жөнiндегi операторға Сауықтыру жөніндегі кеңестің оңалту (сауықтыру) жоспарын мақұлдау туралы шешiмiнiң, оңалту (сауықтыру) жоспарына сәйкес жүргiзiлген қайта құрылымдауды ескере отырып, қатысушының қарыз алуын өтеу кестелерінің негiзiнде жасалған өтеу кестелерiн қоса алғанда, субсидиялау шартының жобасы көшiрмелерiн қоса бере отырып, осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялауға өтiнiм бередi. Өтеу кестесіндегі субсидиялау сомалары мемлекеттің тарапынан қолдау шаралары ретінде оңалту (сауықтыру) жоспарында көрсетілген сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау көлеміне негізделе отырып, есептеледі. Бұл ретте, әрбір қатысушыға және кредиторға қатысты өтеу кестесінде көзделген субсидиялардың жалпы көлемі осы қатысушыға және кредиторға қатысты оңалту (сауықтыру) жоспарында көзделген субсидиялардың жалпы көлемінен аспауы тиіс.
Субсидиялауға арналған өтiнiмді Бағдарламада белгiленген жағдайларда кәсiпорынды банкрот деп тану туралы кредит берушiлердiң талап арыз беруiне мораторийдi көздейтiн жеделдетiлген оңалту рәсiмiн енгiзу туралы сот шешiмiн (оңалту рәсіміндегі қатысушыға қатысты оңалту рәсімін тоқтата тұру туралы сот ұйғарымы) ұсынбастан беруге болады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.02.2014 № 117 қаулысымен.
13. Қатысушы субсидиялауға өтiнiм берген күнінен бастап он жұмыс күні ішінде осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оның негiзiнде субсидиялау жөнiндегi оператор сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланатын бөлiгiн, ал қатысушы – сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланбайтын бөлiгiн төлейтiн өтеу кестесiн қоса бере отырып, субсидиялау шарты жасалады. Егер кредитор болып ислам банкі әрекет еткен жағдайда, субсидиялау шарты осы Қағидаға 2-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады. Субсидиялау шарты жасалған сәттен бастап есептелген сыйақы субсидиялауға жатады. Қаржы ұйымы субсидиялау шарты жасалған сәттен бастап бiр күн iшiнде облигациялар бойынша купонды субсидиялау, төлем көзінен ұсталатын салықтар бойынша міндеттемелер туындаған және қаржы ұйымдарында Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының шоттарын ашуға (енгізуге) құқықтылығы болмаған жағдайлардан басқа, субсидиялау жөніндегі оператордың арнайы ағымдағы шотын ашады.
Субсидиялау шартына қол қойылғаннан кейін оңалту (сауықтыру) жоспарына кейіннен Сауықтыру жөніндегі кеңесінде қараусыз және мақұлдаусыз кредиторлар комитетінің шешімімен бекітілетін субсидиялау шартының ажырамас бөлігі болып табылатын өтеу кестесіндегі іс жүзінде көрсетілген соманы есепке ала отырып, өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізіледі. Бұл ретте, кредиторлар мен меншік иелері тарапынан шаралар азайтылуға жатпайды.
Өтеу кестесiне субсидиялау шартына қосымша келiсiм жасау жолымен өзгерiстер мынадай:

11. Рабочий орган Совета по оздоровлению в течение двух рабочих дней со дня принятия Советом по оздоровлению решения об одобрении плана реабилитации (оздоровления) участника либо отклонении плана реабилитации (оздоровления) в соответствии с Программой письменно уведомляет об этом оператора по субсидированию.
12. Участник после получения решения суда о введении ускоренной реабилитационной процедуры, предусматривающей мораторий на подачу исков кредиторов о признании предприятия банкротом (определения суда о приостановлении реабилитационной процедуры по участнику, находящемуся в реабилитационной процедуре), подает оператору по субсидированию заявку на субсидирование по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением копии решения Совета по оздоровлению об одобрении плана реабилитации (оздоровления), проекта договора субсидирования, включая график погашения, составленный на основе графиков погашения займов участника с учетом проведенной реструктуризации в соответствии с планом реабилитации (оздоровления). Суммы субсидий в графике погашения рассчитываются исходя из размера субсидирования процентной ставки вознаграждения, указанного в плане реабилитации (оздоровления) в качестве меры поддержки со стороны государства. При этом, в отношении каждого участника и кредитора общий объем субсидий, предусмотренный графиком погашения, не должен превышать общего объема субсидий, предусмотренного планом реабилитации (оздоровления) в отношении этого участника и кредитора.
Заявка на субсидирование может подаваться без представления решения суда о введении ускоренной реабилитационной процедуры, предусматривающей мораторий на подачу исков кредиторов о признании предприятия банкротом (определения суда о приостановлении реабилитационной процедуры по участнику, находящемуся в реабилитационной процедуре), в случаях, установленных Программой.
Сноска. Пункт 12 в редакции постановления Правительства РК от 19.02.2014 № 117.
13. В течение десяти рабочих дней со дня подачи участником заявки на субсидирование заключается договор субсидирования по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, с приложением графика погашения, на основании которого оператором по субсидированию выплачивается субсидируемая часть процентной ставки вознаграждения, а участником – не субсидируемая часть процентной ставки вознаграждения. В случае если кредитором выступает исламский банк, договор субсидирования заключается по форме, согласно приложению 2-1 к настоящим Правилам. Субсидированию подлежит вознаграждение, начисленное с момента заключения договора субсидирования. Финансовая организация в течение одного дня с момента заключения договора субсидирования открывает специальный текущий счет оператора по субсидированию, за исключением случаев субсидирования купона по облигациям, возникновения обязательств по налогам, удерживаемым у источника выплаты, и отсутствия правомочности у финансовых организаций на открытие (введение) счетов юридических лиц Республики Казахстан.
После подписания договора субсидирования в план реабилитации (оздоровления) вносятся изменения и (или) дополнения с учетом фактических отраженных сумм в графике погашения, являющемся неотъемлемой частью договора субсидирования, которые утверждаются решением комитета кредиторов без последующего рассмотрения и одобрения его на Совете по оздоровлению. При этом меры со стороны кредиторов и собственников не подлежат уменьшению.
В график погашения могут быть внесены изменения путем заключения дополнительного соглашения к договору субсидирования в случаях:

1) оңалту (сауықтыру) жоспарына өзгерiстер және (немесе) толықтырулар енгiзiлген;
2) егер мемлекет тарапынан қолдау шаралары ұлғайтылмаған жағдайда, оңалту (сауықтыру) жоспарына өзгерiстер және (немесе) толықтырулар енгiзбей, кредит берушiлер мен меншiк иелерi тарапынан қосымша қолдау шаралары көрсетiлген жағдайда енгiзiлуi мүмкiн.
Кредит және (немесе) лизингтік операциялар, облигациялар жөніндегі купон бойынша сыйақының пайыздық мөлшерлемесін төмендету түрінде кредиторлар тарапынан қосымша қолдау шаралары көрсетілген кезде өтеу кестесін өзгерту талап етілмейді.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.02.2014 № 117; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 16.05.2014 № 495 (29.12.2011 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
14. Субсидиялау жөнiндегi оператор Бағдарламаға қатысушы ұсынған субсидиялауға арналған өтiнiмнiң негiзiнде осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялауға ақшалай қаражатты аударуға өтiнiмдi қалыптастырады және субсидиялау шарты жасалған күннен кейiнгi күннен кешiктiрмей уәкiлеттi органға бередi.
Субсидиялау жөнiндегi оператордың өтiнiмi уәкiлеттi органға осы Қағиданың 22-1-тармағында көзделген ережелерді ескере отырып, алдағы үш айда қаржы ұйымына аударуға жататын сомаға берiледi. Төлемдерді қайта бастаған (жүзеге асырған) жағдайда, субсидиялауға өтінім қаржы ұйымына аударуға жататын, оның ішінде кредит және (немесе) лизингтік операциялар, облигациялар жөніндегі купон бойынша мерзімі өтіп кеткен төлемдер кезеңіндегі сомаға беріледі.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.03.2013 N 224; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 16.05.2014 № 495 қаулыларымен.
15. Уәкілетті орган субсидиялау жөніндегі оператордың өтінімін алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның есеп шотына субсидиялау жөніндегі оператордың өтінімінде көрсетілген мөлшерде субсидиялау үшін ақша қаражатын аударады.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 16.05.2014 № 495 қаулысымен.
16. Субсидиялау жөнiндегi оператор субсидиялау үшiн ақша қаражатын қаржы ұйымдарына арнайы ашылған ағымдағы шоттарға тоқсан сайын аванстық төлемдермен, алдағы тоқсандағы айдың бiрiншi күнiне дейiнгi мерзiмде, оның iшiнде уәкiлеттi органның ақша қаражатын уақтылы аударуы шартымен қатысушылардан өтiнiмдердiң түсуiне қарай аударады.
Аталған тәртіп облигациялар бойынша купонды субсидиялауға, сондай-ақ төлем көзінен ұсталынатын салық бойынша міндеттемелер пайда болған және қаржы ұйымдарында Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының шоттарын ашуға (енгізуге) құқықтылы болмаған жағдайларға қолданылмайды.

1) внесения изменений и (или) дополнений в план реабилитации (оздоровления);
2) оказания дополнительных мер поддержки со стороны кредиторов и собственников без внесения изменений и (или) дополнений в план реабилитации (оздоровления), в случае, если меры поддержки со стороны государства не увеличиваются.
При оказании дополнительных мер поддержки со стороны кредиторов в виде снижения процентной ставки вознаграждения по кредиту и (или) лизинговым операциям, купона по облигациям, изменение графика погашения не требуется.
Сноска. Пункт 13 в редакции постановления Правительства РК от 19.02.2014 № 117; с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 16.05.2014 № 495 (вводится в действие с 29.12.2011).
14. Оператор по субсидированию на основании заявки на субсидирование, предоставленной участником Программы, формирует и не позднее следующего дня со дня заключения договора субсидирования представляет в уполномоченный орган заявку по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, на перечисление денежных средств для субсидирования.
Заявка оператора по субсидированию представляется в уполномоченный орган на сумму, подлежащую перечислению в финансовую организацию в предстоящие три месяца, с учетом положений, предусмотренных пунктом 22-1 настоящих Правил. В случае возобновления (осуществления) выплат, заявка на субсидирование представляется на сумму, подлежащую перечислению в финансовую организацию, в том числе за период просроченных платежей по кредиту, лизинговым операциям или купону по облигациям.
Сноска. Пункт 14 в редакции постановления Правительства РК от 07.03.2013 № 224; с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 16.05.2014 № 495.
15. Уполномоченный орган в течение пяти рабочих дней со дня получения заявки оператора по субсидированию перечисляет на его расчетный счет денежные средства для субсидирования в размере, указанном в заявке оператора по субсидированию.
Сноска. Пункт 15 в редакции постановления Правительства РК от 16.05.2014 № 495.
16. Оператор по субсидированию перечисляет денежные средства для субсидирования в финансовые организации на открытые специальные текущие счета ежеквартально авансовыми платежами в срок до первого числа месяца предстоящего квартала, в том числе по мере поступления заявок от участников при условии своевременного перечисления денежных средств уполномоченным органом.
Данный порядок не распространяется на субсидирование купона по облигациям, а также на случаи возникновения обязательств по налогам, удерживаемым у источника выплаты, и отсутствия правомочности у финансовых организаций на открытие (введение) счетов юридических лиц Республики Казахстан.

Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.03.2013 N 224 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.02.2014 № 117 қаулысымен.
17. Қатысушы кредит немесе лизингтік операциялар бойынша сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланбайтын бөлігін төлеген кезде өтеу кестесіне сәйкес қаржы ұйымы субсидиялау жөніндегі оператордың ағымдағы арнайы шотынан ақшалай қаражатты қатысушыдан төлем түскен күні сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланатын бөлігін өтеу есебіне шығаруды жүзеге асырады.
Қаржы ұйымдарында Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының шоттарын ашуға (енгізуге) құқықтылығы болмаған жағдайда, субсидиялау жөніндегі оператор ақшалай қаражатты қатысушының ағымдағы шотына өтеу кестесіне сәйкес мерзімде және мөлшерде аударады.
Облигациялар бойынша купонды субсидиялау кезінде субсидиялау жөніндегі оператор сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланбайтын бөлігін қатысушының төлеуі туралы облигация ұстаушыдан жазбаша хабарлама алған сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде уәкілетті орган ақшалай қаражатты уақтылы аударған жағдайда өтеу кестесіне сәйкес облигацияларды ұстаушының ағымдағы шотына ақшалай қаражатты аударады.
Төлем көздерінен ұсталатын салық бойынша міндеттемелер пайда болған жағдайда кредит немесе лизингтік операциялар, облигациялар купоны бойынша сыйақы ставкаларын субсидиялау кезінде салықты есептеу, ұстау және аудару бойынша салық агенті қатысушы болып табылады. Бұл ретте, субсидиялау жөніндегі оператор қатысушының ағымдағы шотына өтеу кестесіне сәйкес мерзімдерде және көлемінде ақша қаражатын аударады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.03.2013 N 224 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.02.2014 № 117 қаулысымен.
18. Қаржы ұйымы субсидиялау жөніндегі операторға қатысушының төлемдерді өтеу кестесіне сәйкес төлегені немесе қатысушының өтеу кестесін бұзғаны туралы осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төлем күнінен кейінгі күннен кешіктірмейтін мерзімде жазбаша хабардар етеді.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.03.2013 N 224 қаулысымен.
19. Төлем күні демалыс немесе мереке күндеріне келген жағдайда, төлем ол күннен кейінгі жұмыс күні жүргізіледі.
20. Қатысушы кредит, лизингтік операциялар немесе облигациялар бойынша купон, оның ішінде өтеу кестесінде көрсетілген мерзімдерде сыйақы ставкасының субсидияланбайтын бөлігі бойынша төлемді төлемеген жағдайда:

Сноска. Пункт 16 в редакции постановления Правительства РК от 07.03.2013 № 224; с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 19.02.2014 № 117.
17. При оплате участником не субсидируемой части процентной ставки вознаграждения по кредиту или лизинговым операциям в соответствии с графиком погашения, финансовая организация осуществляет списание денежных средств со специального текущего счета оператора по субсидированию в счет погашения субсидируемой части процентной ставки вознаграждения в день поступления оплаты от участника.
В случае отсутствия правомочности у финансовых организаций на открытие (введение) счетов юридических лиц Республики Казахстан оператор по субсидированию перечисляет денежные средства в сроки и размерах согласно графику погашения на текущий счет участника.
При субсидировании купона по облигациям оператор по субсидированию в течение одного рабочего дня с момента получения письменного уведомления держателя облигаций об оплате участником не субсидируемой части процентной ставки вознаграждения перечисляет денежные средства на текущий счет держателя облигаций в соответствии с графиком погашения при условии своевременного перечисления денежных средств уполномоченным органом.
В случае возникновения обязательств по налогам, удерживаемым у источника выплаты, при субсидировании ставки вознаграждения по кредиту или лизинговым операциям, купону по облигациям налоговым агентом по исчислению, удержанию и перечислению налогов, удерживаемых у источника выплаты, является участник. В этом случае оператор по субсидированию перечисляет денежные средства в сроки и размерах согласно графику погашения на текущий счет участника.
Сноска. Пункт 17 в редакции постановления Правительства РК от 07.03.2013 № 224. с изменениями, внесенным постановлением Правительства РК от 19.02.2014 № 117.
18. Финансовая организация письменно уведомляет оператора по субсидированию об оплате участником платежей согласно графику погашения или нарушении участником графика погашения в срок не позднее дня, следующего за днем платежа, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 18 в редакции постановления Правительства РК от 07.03.2013 № 224.
19. В случае, если день платежа приходится на нерабочий или праздничный день, платеж производится на следующий за ним рабочий день.
20. В случае неоплаты участником платежа по кредиту, лизинговым операциям или купону по облигациям, в том числе не субсидируемой части ставки вознаграждения, в сроки, указанные в графике погашения:

1) қаржы ұйымы қатысушы берешекті өтегенге дейін субсидиялау жөніндегі оператордың ағымдағы арнайы шотынан субсидиялау үшін (субсидиялау жөніндегі оператор облигацияларды ұстаушының немесе қатысушының ағымдағы шотына ақшалай қаражатты аударуды тоқтатады) ақшалай қаражатты есептен шығармайды және өтеу кестесі бойынша төлем жүргізілген күннен кейінгі күннен кешіктірмей бұл туралы субсидиялау жөніндегі операторға хабарлайды;
2) кредит немесе лизингтiк операциялар бойынша ставканы субсидиялау кезiнде қатысушының кредит, лизингтiк операциялар бойынша төлемдi, оның iшiнде сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланбайтын бөлiгiн өтеу кестесiнде көрсетiлген мерзiмде төлемегенi туралы хабарламасын алған күнi субсидиялау жөнiндегi оператор қаржы ұйымының сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланатын бөлiгiн төлеудi тоқтата тұрады және ол туралы уәкiлеттi органды хабардар етедi;
3) облигациялар бойынша купонды субсидиялау кезiнде - субсидиялау жөнiндегi оператор облигация ұстаушының қатысушының облигациялар жөнiндегi купон бойынша төлемдi, оның iшiнде өтеу кестесiнде көрсетiлген мерзiмдерде субсидияланбайтын бөлігін төлемегенi туралы хабарлама алған күнi бұл туралы уәкiлеттi органды хабардар етедi;
4) қаржы ұйымдарында Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының шоттарын ашуға (енгізуге) құқықтылығы болмаған кезде – субсидиялау жөніндегі оператор қатысушы кредит, лизингтiк операциялар, оның iшiнде субсидияланбайтын бөлiгi бойынша төлемді өтеу кестесінде көрсетілген мерзімде төлемегені туралы қаржы ұйымынан хабарламаны алған күні, бұл туралы уәкілетті органды хабардар етеді.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.03.2013 N 224 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.02.2014 № 117 қаулысымен.
21. Қатысушы кредит, лизингтiк операциялар немесе облигациялар  жөнiндегi купон, оның iшiнде сыйақы мөлшермесінің субсидияланбайтын бөлiгi бойынша мерзiмi өткен төлемдердi өтеу кестесiне сәйкес толық төлеген жағдайда, қаржы ұйымы бұл туралы субсидиялау жөніндегі операторды мерзiмi өткен төлемдерді толық төлеген күннен кейінгі күннен кешіктірмейтін мерзімде жазбаша хабардар етеді. Кейіннен субсидиялау жөніндегі оператор бұл туралы уәкілетті органды қаржы ұйымының хабарламасын алған күннен кейінгі күннен кешіктірмейтін мерзімде хабардар етеді.
Уәкiлеттi орган субсидиялау жөнiндегi оператордан жазбаша хабарлама алған сәттен бастап оған сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланатын бөлiгi бойынша төлемдерді қалпына келтірілгені туралы, оның ішінде кредит, лизингтiк операциялар немесе облигациялар жөнiндегi купон бойынша мерзiмi өтiп кеткен төлемдер кезеңі бойынша да жазбаша хабарлама жібереді.
Бағдарламаның субсидиялау бөлігінде іске асырылуын мониторингтеу барысында қатысушының күнтізбелік тоқсан күннен асатын кредит, лизингтік операциялар немесе облигациялар жөніндегі купон, оның ішінде сыйақы мөлшерлемесінің субсидияланбайтын бөлігі бойынша мерзімі өткен төлемдерді өтеу кестесіне сәйкес төлемегені анықталған жағдайда, өздеріне қатысты соттың оңалту рәсімі қолданылған қатысушыларға субсидиялау түрінде мемлекеттік қолдау шараларын жүзеге асырмау жағдайларынан басқа, субсидиялау жөніндегі оператор бұл туралы уәкілетті органды хабардар етеді, ол қатысушыны Бағдарламадан шығаруға бастамашылық жасайды.
Сауықтыру кеңесінің қатысушыны Бағдарламадан шығару туралы шешімінің негізінде Сауықтыру кеңесінің жұмыс органы субсидиялау шартын бұзады және кредиторлардың кәсіпорынды банкрот деп тану туралы талап арыздарды беруіне мораторийді көздейтін жеделдетілген оңалту рәсімін жою туралы өтінішпен сотқа жүгінеді және оңалту (сауықтыру) жоспарын орындау шеңберінде субсидиялауға, оның ішінде консультанттардың қызметтеріне ақы төлеуді бірлесіп қаржыландыруға тартылған бюджет қаражатын өндіріп алу жөніндегі шараларды қабылдайды, сондай-ақ банкроттау рәсіміне бастамашылық жасай алады.
Кәсіпорынды банкрот деп таныған жағдайда, оңалту (сауықтыру) жоспарын орындау шеңберінде субсидиялауға, оның ішінде консультанттардың қызметтеріне ақы төлеуді бірлесіп қаржыландыруға да тартылған бюджет қаражаты банкроттық туралы заңнамада белгіленген тәртіппен республикалық бюджетке өндіріп алуға жатады.

1) финансовая организация не производит списание денежных средств для субсидирования со специального текущего счета оператора по субсидированию (оператор по субсидированию прекращает перечисление денежных средств на текущий счет держателя облигаций или участника) до погашения задолженности участником и в срок, не позднее дня, следующего за днем оплаты по графику погашения, уведомляет об этом оператора по субсидированию;
2) при субсидировании ставки по кредиту или лизинговым операциям – оператор по субсидированию в день получения уведомления финансовой организации о неоплате участником платежа по кредиту, лизинговым операциям, в том числе не субсидируемой части ставки вознаграждения в сроки, указанные в графике погашения, приостанавливает выплаты финансовой организации субсидируемой части процентной ставки вознаграждения и уведомляет об этом уполномоченный орган;
3) при субсидировании купона по облигациям – оператор по субсидированию в день получения уведомления держателя облигаций о неоплате участником платежа по купону по облигациям, в том числе не субсидируемой части в сроки, указанные в графике погашения, уведомляет об этом уполномоченный орган;
4) при отсутствии правомочности у финансовых организаций на открытие (введение) счетов юридических лиц Республики Казахстан – оператор по субсидированию в день получения уведомления финансовой организации о неоплате участником платежа по кредиту, лизинговым операциям, в том числе не субсидируемой части в сроки, указанные в графике погашения, уведомляет об этом уполномоченный орган.
Сноска. Пункт 20 в редакции постановления Правительства РК от 07.03.2013 № 224; с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 19.02.2014 № 117.
21. В случае полной оплаты участником просроченных платежей по кредиту, лизинговым операциям или купону по облигациям, в том числе не субсидируемой части ставки вознаграждения, по графику погашения, финансовая организация письменно уведомляет об этом оператора по субсидированию в срок не позднее дня, следующего за днем полной оплаты просроченных платежей. В последующем оператор по субсидированию уведомляет об этом уполномоченный орган в срок не позднее дня, следующего за днем получения уведомления финансовой организации.
Уполномоченный орган в течение двух рабочих дней с момента получения письменного уведомления оператора по субсидированию направляет письменное уведомление ему о возобновлении выплат субсидируемой части процентной ставки вознаграждения, в том числе за период просроченных платежей по кредиту, лизинговым операциям или купону по облигациям.
В случае выявления в ходе мониторинга реализации Программы в части субсидирования неуплаты участником просроченных платежей по кредиту, лизинговым операциям или купону по облигациям, в том числе не субсидируемой части ставки вознаграждения по графику погашения, свыше девяноста календарных дней, кроме случаев неосуществления мер государственной поддержки в виде субсидирования участникам, в отношении которых применена судебная процедура реабилитации, оператор по субсидированию уведомляет об этом уполномоченный орган, который инициирует исключение участника из Программы.
На основании решения Совета по оздоровлению об исключении участника из Программы Рабочий орган Совета по оздоровлению расторгает договор субсидирования и обращается в суд с заявлением об отмене ускоренной реабилитационной процедуры, предусматривающей мораторий на подачу исков кредиторов о признании предприятия банкротом, и принимает меры по взысканию бюджетных средств, отвлеченных в рамках исполнения плана реабилитации (оздоровления) на субсидирование, в том числе и софинансирование оплаты услуг консультантов, а также может инициировать процедуру банкротства.
В случае признания предприятия банкротом, бюджетные средства, отвлеченные в рамках исполнения плана реабилитации (оздоровления) на субсидирование, в том числе и софинансирование оплаты услуг консультантов, подлежат взысканию в республиканский бюджет в порядке, установленном законодательством о банкротстве.

Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.03.2013 N 224 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.02.2014 № 117;  16.05.2014 № 495 қаулыларымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз).
22. Төлемдерді жаңғыртуды субсидиялау жөніндегі оператор қатысушы мерзімі өткен төлемдерді толық төлеген кезде сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланатын бөлігін төлеуді жаңғыртуға уәкілетті органның жазбаша келісімін алған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
22-1. Егер қатысушының өтеу кестесін орындамауына байланысты субсидиялау жөніндегі оператордың арнайы есеп немесе ағымдағы шотында тұрған қаражат кезең ішінде қатысушының кредиті, лизингтiк операциялары немесе облигациялар жөнiндегi купоны бойынша сыйақы ставкасын субсидиялауға бағытталмаған жағдайда, субсидиялау жөніндегі оператор уәкілетті органның жазбаша келісімімен оларды кезекті кезеңге басқа қатысушылардың кредиті, лизингтiк операциялары немесе облигациялар жөнiндегi купоны бойынша сыйақы ставкасын субсидиялауға қайта бағыттайды. Уәкілетті орган қаражатты қайта бағыттауға келіскен жағдайда, субсидиялау үшін ақша қаражатын аударуға кезекті өтінім осы сомаға қысқартуға жатады.
Ескерту. Қағида 22-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 07.03.2013 N 224 қаулысымен.
23. Қатысушы кредит және (немесе) лизингтiк операциялар бойынша негiзгi қарызды iшiнара (толық) мерзiмiнен бұрын өтеген кезде, облигацияларды iшiнара (толық) сатып алған жағдайда қаржы ұйымы бұл туралы субсидиялау жөнiндегi операторды және уәкiлеттi органды төлем жасалған жұмыс күнiнен кейiнгi күннен кешiктiрмей хабардар етедi.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.03.2013 N 224 қаулысымен.
24. Субсидиялауды тоқтату туралы шешiмдi Сауықтыру кеңесi қабылдайды.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.08.02 № 1016 Қаулысымен.
25. Субсидиялау мынадай:
1) Бағдарламаға сәйкес Сауықтыру кеңесінің шешімі бойынша қатысушы Бағдарламадан шығарылған;
2) Бағдарламаға сәйкес Сауықтыру кеңесінің шешімі бойынша қатысушы Бағдарламадан мерзімінен бұрын шығарылған;
3) қатысушы кредит және (немесе) лизингтік операциялар бойынша негізгі борышты мерзімінен бұрын толық (ішінара) өтеген, облигацияларды мерзімнен бұрын толық сатып алған жағдайларда тоқтатылады.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2014.11.10 № 1182 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
26. Сауықтыру кеңесі қатысушыны Бағдарламадан шығару туралы (Бағдарламадан мерзімінен бұрын шығару туралы) шешім қабылдаған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде уәкілетті орган субсидиялау жөніндегі операторды сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланатын бөлігін төлеудің тоқтатылғаны туралы жазбаша хабардар етеді және бес жұмыс күні ішінде субсидиялау жөніндегі операторға, қаржы ұйымына және қатысушыға және қатысушының меншік иелеріне субсидиялау шартының бұзылғаны туралы жазбаша хабарлама жібереді.

Сноска. Пункт 21 в редакции постановления Правительства РК от 07.03.2013 № 224; с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 19.02.2014 № 117; от 16.05.2014 № 495 (порядок введения в действие см. п. 2).
22. Возобновление выплат осуществляется оператором по субсидированию при полной оплате участником просроченной задолженности в течение одного рабочего дня со дня получения письменного согласия от уполномоченного органа на возобновление выплат субсидируемой части процентной ставки вознаграждения.
22-1. В случае, если средства, находящиеся на специальном расчетном или текущем счете оператора по субсидированию, в связи с неисполнением участником графика погашения не направлены на субсидирование ставки вознаграждения по кредиту, лизинговых операций или купона по облигациям участника в течение периода, на который они предназначались, оператор по субсидированию с письменного согласия уполномоченного органа перенаправляет их на субсидирование ставки вознаграждения по кредиту, лизинговым операциям или купона по облигациям других участников на очередной период. В случае согласия уполномоченного органа на перенаправление средств, очередная заявка на перечисление денежных средств для субсидирования подлежит уменьшению на эту сумму.
Сноска. Раздел 2 дополнен пунктом 22-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 07.03.2013 № 224.
23. При частичном (полном) досрочном погашении участником основного долга по кредиту и (или) лизинговым операциям, частичном (полном) досрочном выкупе облигаций финансовая организация не позднее дня, следующего за рабочим днем оплаты, уведомляет об этом оператора по субсидированию и уполномоченный орган.
Сноска. Пункт 23 в редакции постановления Правительства РК от 07.03.2013 № 224.
24. Решение о прекращении субсидирования принимается Советом по оздоровлению.
Сноска. Пункт 24 в редакции постановления Правительства РК от 02.08.2012 № 1016.
25. Субсидирование прекращается в случаях:
1) исключения участника из Программы по решению Совета по оздоровлению в соответствии с Программой;
2) досрочного выхода участника из Программы по решению Совета по оздоровлению в соответствии с Программой;
3) полного (частичного) досрочного погашения участником основного долга по кредиту и (или) лизинговым операциям, полного досрочного выкупа облигаций.
Сноска. Пункт 25 в редакции постановления Правительства РК от 10.11.2014 № 1182.
26. В течение одного рабочего дня со дня принятия решения Советом по оздоровлению об исключении участника из Программы (о досрочном выходе участника из Программы) уполномоченный орган письменно уведомляет оператора по субсидированию о прекращении выплат субсидируемой части процентной ставки вознаграждения и в течение пяти рабочих дней направляет письменное уведомление оператору по субсидированию, финансовой организации, участнику и собственникам участника о расторжении договора субсидирования.

Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2014.11.10 № 1182 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Дағдарыстан кейін қалпына
келтіру бағдарламасы (бәсекеге
қабілетті кәсіпорындарды
сауықтыру) шеңберінде
сыйақының пайыздық ставкасын
субсидиялау қағидасына
1-қосымша
Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) шеңберінде сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялауға арналған өтінім
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.08.02 № 1016 Қаулысымен.
20 жылғы «____» ____________
Кімге: _________________________________________________
(Субсидиялау жөніндегі оператордың атауы)
Кімнен: ________________________________________________
(Қатысушының толық атауы)
1
Қатысушы туралы мәліметтер
1.1
Атауы
1.2
Толық пошталық (заңды) мекенжайы
1.3
Байланыс телефондары
1.4
СТН
1.5
Банктік деректемелері
1.6
Қатысушыны Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасына (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) енгізу туралы Сауықтыру кеңесі қорытындысының күні мен нөмірі
1.7
Сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялаудың жалпы сомасы оңалтудың (сауықтырудың) барлық кезеңіне арналған өтеу кестесіне сәйкес (валюта)
2
Қаржы ұйымы/облигацияларды ұстаушылар туралы мәлiметтер
2.1
Атауы
2.2
Толық пошталық (заңды) мекенжайы
2.3
Байланыс телефондары
2.4
СТН
2.5
Банктік деректемелері
2.6
Қарыз (лизинг) шартының нөмірі мен күні/облигацияларды шығару проспектісі
3
Өтінімге қосымша
3.1
Қатысушының оңалту (сауықтыру) жоспарын мақұлдау туралы Сауықтыру кеңесі шешімнің көшірмесі
3.2
Оңалту (сауықтыру) жоспарына сәйкес жүргізілген қайта құрылымдауды ескере отырып, қатысушының қарыздарын өтеу кестелері негізінде жасалған өтеу кестесін қоса алғанда, субсидиялау шартының жобасы
Қатысушының бірінші басшысының ________________________________
Т.А.Ә. мен қолы
Өтінім берілген күн
«__»_____________20___ ж.
М.О.
Өтінімнің қабылданған күні «__»_____________20__ж.
Өтінімді қабылдаған адамның Т.А.Ә.  ________________________
мен телефон нөмірі
Дағдарыстан кейін қалпына
келтіру бағдарламасы (бәсекеге
қабілетті кәсіпорындарды
сауықтыру) шеңберінде
сыйақының пайыздық ставкасын
субсидиялау қағидасына
2-қосымша
№   Субсидиялау шарты
Астана қаласы                              «___»__________ 20___жыл
Бұдан әрi «Министрлiк» деп аталатын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi атынан «Қазақстан Республикасының Қаржы министрi, жауапты хатшысы және вице-министрлерiнiң арасында мiндеттер мен өкiлеттiктердi бөлу туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң _____ жылғы «___» ________ №____ бұйрығының негiзiнде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 24 сәуiрдегі № 387 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi туралы ережеге сәйкес әрекет ететiн Қаржы вице-министрi ________________ бiр тараптан, сондай-ақ бұдан әрi «Компания» деп аталатын «Активтердi басқару және оңалту компаниясы» акционерлiк қоғамы атынан Жарғының негiзiнде әрекет ететiн Президент ________________________ екiншi тараптан, бұдан әрi «Қаржы ұйымы» (Облигацияларды ұстаушы) деп аталатын__________________ атынан _______________ негiзiнде әрекет ететiн _________________ үшiншi тараптан, және бұдан әрi «Меншік иесі» деп аталатын _______________ атынан ______________, негiзiнде әрекет ететiн _________________ төртiншi тараптан және бұдан әрi «Қатысушы» деп аталатын _______________ атынан ______________, негiзiнде әрекет ететiн _________________ бесінші тараптан, бiрлесiп бұдан әрi «Тараптар», ал жекелеп алғанда «Тарап» деп аталатын, Сауықтыру кеңесiнiң 20__ жылғы «__» ____________ шешiмiн орындау үшiн және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 4 наурыздағы № 225 қаулысымен бекiтiлген Дағдарыстан кейiн қалпына келтiру бағдарламасына (бәсекеге қабiлеттi кәсiпорындарды сауықтыру) (бұдан әрi – Бағдарлама), Бағдарлама шеңберiнде сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау қағидасына (бұдан әрi - Қағида) сәйкес төмендегiлер туралы осы Субсидиялау шартын (бұдан әрi – Шарт) жасасты:

Сноска. Пункт 26 в редакции постановления Правительства РК от 10.11.2014 № 1182.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
процентной ставки
вознаграждения в рамках
Программы посткризисного
восстановления (оздоровление
конкурентоспособных
предприятий)
Заявка
на субсидирование процентной ставки в рамках
Программы посткризисного восстановления
(оздоровление конкурентоспособных предприятий)
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 02.08.2012 № 1016.
"__" __________ 20___ года
Кому: _______________________________________________________________
(наименование Оператора по субсидированию)
От кого: ____________________________________________________________
(полное наименование участника)
1
Сведения об участнике
1.1
Наименование
1.2
Полный почтовый (юридический) адрес
1.3
Контактные телефоны
1.4
РНН
1.5
Банковские реквизиты
1.6
Дата и номер решения Совета по оздоровлению о
включении участника в Программу посткризисного
восстановления (оздоровление конкурентоспособных
предприятий)
1.7
Общая сумма субсидирования процентной ставки
вознаграждения согласно графику погашения на
весь период реабилитации (оздоровления) (валюта)
2
Сведения о финансовой организации/держателе облигаций
2.1
Наименование
2.2
Полный почтовый (юридический) адрес
2.3
Контактные телефоны
2.4
РНН
2.5
Банковские реквизиты
2.6
Номер и дата договора займа (лизинга)/проспект
выпуска облигаций
3
Приложение к заявке
3.1
Копия решения Совета по оздоровлению об одобрении плана
реабилитации (оздоровления) участника
3.2
Проект договора субсидирования, включая график погашения,
составленный на основе графиков погашения займов участника с
учетом проведенной реструктуризации в соответствии с планом
реабилитации (оздоровления)
ФИО и подпись первого руководителя Участника
_________________________________
Дата подачи заявки
"___" __________ 20__ г
М.П.
Дата принятия заявки     "___" ________ 20___ г.
ФИО и № телефона лица, принявшего __________________
заявку
Приложение 2
к Правилам субсидирования
процентной ставки
вознаграждения в рамках
Программы посткризисного
восстановления (оздоровление
конкурентоспособных
предприятий)
Договор субсидирования №
г. Астана                                 "___" _________ 20___ года
Министерство финансов Республики Казахстан, именуемое в дальнейшем "Министерство", в лице вице-министра финансов ___________, действующего на основании приказа Министра финансов Республики Казахстан от ____ № ___ "О распределении обязанностей и полномочий между Министром, ответственным секретарем и вице-министрами финансов Республики Казахстан", а также в соответствии с Положением о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387, с одной стороны, а также акционерное общество "Компания по реабилитации и управлению активами", именуемое в дальнейшем "Компания", в лице президента ______, действующего на основании устава, со второй стороны, ________, именуемое в дальнейшем "Финансовая организация" ("Держатель облигаций"), в лице _________, действующего на основании ____________, с третьей стороны, ________, именуемое в дальнейшем "Собственник", в лице _________, действующего на основании ____________, с четвертой стороны, и ________, именуемое в дальнейшем "Участник", в лице ___________, действующего на основании ________, с пятой стороны, совместно именуемые "Стороны", а по отдельности "Сторона", во исполнение решения Совета по оздоровлению от "__" ________ 20___ года № ____ и в соответствии с Программой посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 225 (далее – Программа), Правилами субсидирования процентной ставки вознаграждения в рамках Программы (далее – Правила), заключили настоящий договор субсидирования (далее – договор) о нижеследующем:

Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.08.02 № 1016 Қаулысымен.
1. Шарттың мәні
1.1. Осы шарттың ажырамас бөлiгi болып табылатын өтеу кестесiне сәйкес қатысушының қаржы ұйымына (облигацияларды ұстаушыға) кредиттер және (немесе) лизингтiк операциялар бойынша сыйақы, облигациялар бойынша купон ретiнде төлейтiн шығыстарды iшiнара өтеуге арналған ақша қаражатын (бұдан әрi – сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау) компанияның қаржы ұйымына (облигацияларды ұстаушыға немесе қатысушыға) төлеудi жүзеге асыруы.
Ескерту. 1.1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.03.2013 N 224 қаулысымен.
2. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
2.1. Министрлік:
1) Тараптардан осы Шарттың талаптарын тиісінше орындауды талап етуге;
2) Компаниядан ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 15-күніне Бағдарламаның пайыздық ставканы субсидиялау бөлігінде іске асырылуын мониторингтеу туралы ақпаратты талап етуге құқылы.
2.2. Министрлік:
1) Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Компанияның өтінімін алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Компанияның есеп шотына өтінімде көрсетілген мөлшерде ақша қаражатын аударуға;
2) Қатысушының сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланбайтын бөлiгiнiң төлеу мерзiмi өткен бөлiгiн толық көлемде өтегенi туралы қаржы ұйымы (облигацияларды ұстаушы) хабарлаған күннен бастап екi жұмыс күнi iшiнде компанияның субсидиялар төлеудi жаңартатыны туралы жазбаша түрде хабарлауға;
3) Сауықтыру кеңесі Қатысушыны Бағдарламадан шығару туралы шешім қабылдаған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде Компанияны сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялауды тоқтату туралы жазбаша хабарлауға;
4) Қатысушы Бағдарламадан шығарылған жағдайда 5 жұмыс күні ішінде Тараптарға осы Шартты бұзу туралы жазбаша хабарлама жіберуге;
5) осы Шарт талаптарының орындалуына әсерін тигізетін барлық мән-жайлар туралы осы Шарттың Тараптарын уақтылы хабардар етуге;
6) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.08.02 № 1016 Қаулысымен;
7) мынадай:
Сауықтыру кеңесiнiң шешiмi бойынша қатысушы Бағдарламадан шығарылған;
қатысушы кредиттер және (немесе) лизингтік операциялар бойынша негiзгi берешегін толық (мерзiмiнен бұрын толық) өтеген, облигацияларды мерзiмiнен бұрын толық сатып алған жағдайларда субсидиялар төлеуді тоқтатуға мiндеттi.
Ескерту. 2.2-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.08.02 № 1016; 07.03.2013 N 224; 16.05.2014 № 495 қаулыларымен.
2.3. Компания:
1) Тараптардан осы Шарттың талаптарын тиісінше орындауды талап етуге;

Сноска. Преамбула в редакции постановления Правительства РК от 02.08.2012 № 1016.
1. Предмет Договора
1.1. Осуществление компанией выплат денежных средств финансовой организации (держателю облигаций или участнику), предназначенных для частичного возмещения расходов, уплачиваемых участником финансовой организации (держателю облигаций) в качестве вознаграждения по кредитам и (или) лизинговым операциям, купона по облигациям (далее - субсидирование процентной ставки вознаграждения) согласно графику погашения, являющемуся неотъемлемой частью настоящего договора.
Сноска. Пункт 1.1 в редакции постановления Правительства РК от 07.03.2013 № 224.
2. Права и обязанности Сторон
2.1. Министерство вправе:
1) требовать от Сторон надлежащего исполнения условий настоящего Договора;
2) требовать от Компании ежемесячного предоставления к 15 числу месяца, следующего за отчетным информации о мониторинге реализации Программы в части субсидирования процентной ставки.
2.2. Министерство обязано:
1) в течение пяти рабочих дней со дня получения заявки Компании, по форме, согласно Приложению 3 к Правилам, перечислить на расчетный счет Компании денежные средства в размере, указанном в заявке;
2) в течение двух рабочих дней со дня уведомления финансовой организацией (держателем облигаций) о погашении участником просроченной части не субсидируемой части процентной ставки вознаграждения в полном объеме письменно сообщить о возобновлении компанией выплат субсидий;
3) со дня принятия Советом по оздоровлению решения об исключении Участника из Программы, в течение одного рабочего дня письменно уведомить Компанию о прекращении субсидирования процентной ставки вознаграждения;
4) в случае исключения Участника из Программы в течение пяти рабочих дней направить письменное уведомление Сторонам о расторжении настоящего Договора;
5) своевременно извещать Стороны настоящего договора обо всех обстоятельствах, способных повлиять на выполнение условий настоящего Договора;
6) исключен постановлением Правительства РК от 02.08.2012 № 1016;
7) прекратить выплаты субсидий в следующих случаях:
исключения участника из Программы по решению Совета по оздоровлению;
полного (полного досрочного) погашения участником основного долга по кредитам и (или) лизинговым операциям, полного досрочного выкупа облигаций.
Сноска. Пункт 2.2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 02.08.2012 № 1016; от 07.03.2013 № 224; от 16.05.2014 № 495.
2.3. Компания вправе:
1) требовать от Сторон надлежащего исполнения условий настоящего Договора;

2) Қатысушы мен Қаржы ұйымынан (облигацияларды ұстаушыдан) өтеу кестесiне сәйкес сыйақыны өтеу жөнiндегi қажеттi құжаттар мен ақпаратты алуға құқылы.
Ескерту. 2.3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.08.02 № 1016 Қаулысымен.
2.4. Компания:
1) Қатысушының өтінімі негізінде сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау үшін Компанияға ақша қаражатын өтеу кестесіне аударуға Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Министрлікке өтінім жіберуге;
2) кредит немесе лизингтік операциялар бойынша ставканы субсидиялау кезінде - уәкiлеттi орган ақша қаражатын уақтылы аударған жағдайда, қатысушылардан өтiнiмдердiң түсуiне қарай Компанияның арнаулы ағымдағы шотына сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау үшiн ақша қаражатын тоқсан сайын алдағы тоқсандағы айдың бiрiншi күнiне дейiнгi мерзiмде аванстық төлемдермен Қаржы ұйымына аударуға;
облигациялар бойынша купонды субсидиялау кезінде – уәкілетті орган ақшалай қаражатты уақтылы аударған жағдайда Қатысушының облигацияны ұстаушысының арнайы ағымдағы шотына сыйақының пайыздық ставкасын субсидияланбайтын бөлігін кестеге сәйкес мерзімде және мөлшерде төлегенде сонымен қатар Қатысушымен толық көлемде мерзімі асып кеткен қарызды төлегені үшін ай сайын ақшалай қаражатты аударуға;
2-1) кредит немесе лизингтік операциялар, облигациялар купоны бойынша сыйақы ставкаларын субсидиялау кезінде төлем көзінен ұсталатын салық бойынша міндеттемелер туындаған жағдайда, Министрліктен ақша қаражаты уақтылы түскен кезде өтеу кестесіне сәйкес қатысушының ағымдағы шотына сыйақы ставкасын субсидиялау үшін ақша қаражатын аударуға;
2-2) қаржы ұйымдарында Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының шоттарын ашуға (енгізуге) құқықтылығы болмаған жағдайда, қатысушының ағымдағы шотына сыйақы ставкасын субсидиялау үшін ақшалай қаражатты Министрліктен ақшалай қаражат уақтылы түскен кезде өтеу кестесіне сәйкес аударуға;
3) қаржы ұйымынан (облигациялар ұстаушыдан) қатысушының кредит, лизингтік операциялар немесе облигациялар жөніндегі купон бойынша төлемді, оның iшiнде сыйақы ставкасының субсидияланбайтын бөлiгiн өтеу кестесінде көрсетілген мерзімде уақтылы төлемегені туралы хабарламаны алған күні сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланатын бөлiгiн қаржы ұйымына (облигациялар ұстаушыға немесе қатысушыға) төлеуді тоқтатуға және Министрлiктi хабардар етуге;

2) запрашивать у участника и финансовой организации (держателя облигаций) все необходимые документы и информацию по уплате вознаграждения в соответствии с графиком погашения.
Сноска. Пункт 2.3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 02.08.2012 № 1016.
2.4. Компания обязана:
1) направить в Министерство заявку по форме, согласно Приложению 3 к Правилам, на перечисление Компании денежных средств для субсидирования процентной ставки вознаграждения на основании заявки Участника согласно графику погашения;
2) при субсидировании ставки по кредиту или лизинговым операциям – ежеквартально в срок до первого числа месяца предстоящего квартала перечислять в финансовую организацию авансовыми платежами денежные средства для субсидирования процентной ставки вознаграждения на специальный текущий счет компании по мере поступления заявок от участников при условии своевременного перечисления денежных средств уполномоченным органом;
при субсидировании купона по облигациям – своевременно перечислять денежные средства для субсидирования процентной ставки вознаграждения на текущий счет держателя облигации участника при оплате участником не субсидируемой части процентной ставки вознаграждения в сроки и размерах, согласно графику погашения, в том числе при полной оплате Участником просроченной задолженности, а также при условии своевременного перечисления денежных средств уполномоченным органом;
2-1) в случае возникновения обязательств по налогам, удерживаемым у источника выплаты при субсидировании ставки вознаграждения по кредиту или лизинговым операциям, купону по облигациям, при условии своевременного поступления денежных средств от Министерства перечислять денежные средства для субсидирования ставки вознаграждения на текущий счет участника согласно графику погашения;
2-2) в случае отсутствия правомочности у финансовых организаций на открытие (введение) счетов юридических лиц Республики Казахстан перечислять денежные средства для субсидирования ставки вознаграждения на текущий счет участника согласно графику погашения при условии своевременного поступления денежных средств от Министерства;
3) в день получения уведомления от финансовой организации (держателя облигаций) о несвоевременной оплате участником платежа по кредиту, лизинговым операциям или купона по облигациям, в том числе не субсидируемой части ставки вознаграждения в сроки, указанные в графике погашения, приостановить выплаты финансовой организации (держателю облигаций или участнику) субсидируемой части процентной ставки вознаграждения и уведомить Министерство;

4) ай сайын, есептi айдан кейiнгi айдың 15-күнiне Министрлiкке Бағдарламаны іске асыру шеңберінде пайыздық ставканы субсидиялау туралы ақпаратты осы Шартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынуға;
5) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.08.02 № 1016 Қаулысымен;
6) осы Шарт талаптарының орындалуына әсерін тигізетін барлық мән-жайлар туралы осы Шарттың Тараптарын уақтылы хабардар етуге міндетті.
Ескерту. 2.4-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.08.02 № 1016; 07.03.2013 N 224; 19.02.2014 № 117 қаулыларымен.
2.5 Қаржы ұйымы (Облигациялар ұстаушы):
Уәкілетті орган ақша қаражатын уақтылы аударған жағдайда осы Шарт шеңберінде сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау үшін ақша қаражатының уақтылы аударылуын Компаниядан талап етуге.
Ескерту. 2.5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.08.02 № 1016 Қаулысымен.
2.6 Қаржы ұйымы (Облигациялар ұстаушы):
1) кредит немесе лизингтік операциялар бойынша ставканы субсидиялау кезінде - осы Шарт жасалған сәттен бастап келесi жұмыс күнінен кешiктiрмей сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялауға арналған Компанияның арнаулы ағымдағы шотын ашуға;
облигациялар бойынша купонды субсидиялау кезінде - осы Шарт жасалған сәттен бастап келесi жұмыс күнiнен кешiктiрмей сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялауға арналған өзінің арнаулы ағымдағы шотын екінші деңгейдегі банкте ашуға;
1-1) Компанияның ашылатын (ашу, қызмет көрсету, енгізу) арнаулы ағымды шоты үшін Компаниядан комиссиялар, алымдар және (немесе) басқа төлемдер алмауға;
2) өтеу кестесіне сәйкес сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау үшін Компания аударатын ақша қаражатының нысаналы пайдалануын қамтамасыз етуге;
2-1) сыйақы ставкасының субсидияланатын бөлігін өтеуге арналған Компанияның ақшалай қаражаты есебінен сыйақы ставкасының субсидияланбайтын бөлігін өтеуді жүргізбеуге;
3) үш жұмыс күн ішінде Қатысушымен жасалған төлеу кестесімен бірге кредиттік шарттардың көшірмелерін беруге;
4) Қатысушы өтеу кестесіне сәйкес мерзімде және мөлшерде сыйақының пайыздық ставкасының субсидияланбайтын бөлiгiн төлеген кезде, оның iшiнде Қатысушы мерзiмi өткен берешектi толық өтеген кезде, Компанияның арнаулы ағымдағы шотынан ақшалай қаражатты уақтылы есептен шығаруды қамтамасыз етуге;
5) Қатысушының осы өтеу кестесін орындағаны не бұзғаны туралы Компанияны өтеу кестесіне сәйкес төлем күнінен кейінгі күннен кешіктірмей жазбаша хабардар етуге;

4) ежемесячно к 15 числу месяца, следующего за отчетным, представлять в Министерство информацию о субсидировании процентной ставки в рамках реализации Программы по форме согласно приложению 2 к настоящему договору;
5) исключен постановлением Правительства РК от 02.08.2012 № 1016;
6) своевременно извещать Стороны настоящего Договора обо всех обстоятельствах, способных повлиять на выполнение условий настоящего Договора.
Сноска. Пункт 2.4 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 02.08.2012 № 1016; от 07.03.2013 № 224; от 19.02.2014 № 117.
2.5. Финансовая организация (держатель облигаций) вправе:
требовать от Компании своевременного перечисления денежных средств для субсидирования процентной ставки вознаграждения в рамках настоящего Договора при условии своевременного перечисления денежных средств уполномоченным органом.
Сноска. Пункт 2.5 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 02.08.2012 № 1016.
2.6. Финансовая организация (держатель облигаций) обязана:
1) при субсидировании ставки по кредиту или лизинговым операциям – открыть специальный текущий счет компании, предназначенный для субсидирования процентной ставки вознаграждения не позднее следующего рабочего дня с момента заключения настоящего договора;
при субсидировании купона по облигациям – открыть свой текущий счет в банке второго уровня, предназначенный для субсидирования процентной ставки вознаграждения не позднее следующего рабочего дня с момента заключения настоящего договора;
1-1) не взимать с компании комиссии, сборы и(или) иные платежи за открываемый (открытие, обслуживание, введение) специальный текущий счет компании;
2) обеспечить целевое использование денежных средств, перечисляемых Компанией для субсидирования процентной ставки вознаграждения в соответствии с графиком погашения;
2-1) не производить погашение не субсидируемой части ставки вознаграждения за счет денежных средств компании, предназначенных для погашения субсидируемой части ставки вознаграждения;
3) предоставить в течение трех рабочих дней копии кредитных договоров с графиками платежей, заключенных с Участниками;
4) обеспечить своевременное списание денежных средств со специального текущего счета компании при оплате участником не субсидируемой части процентной ставки вознаграждения в сроки и размерах, согласно графику погашения, в том числе при полной оплате участником просроченной задолженности;
5) письменно уведомить Компанию об исполнении либо нарушении Участником графика погашения не позднее дня, следующего за днем платежа согласно графику погашения;

6) Қатысушы кредит бойынша төлемдi, оның iшiнде сыйақы ставкасының субсидияланбайтын бөлiгiн өтеу кестесiнде көрсетілген мерзiмде төлемеген жағдайда, Компанияның арнаулы ағымдағы шотынан субсидиялау үшiн ақша қаражатын Қатысушы берешегiн өтегенге дейiн алмауға және өтеу кестесi бойынша төлем күнiнен кейiнгi күннен кешiктiрмей Компанияны хабардар етуге;
7) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.08.02 № 1016 қаулысымен;
8) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 10-күніне қарай Компанияға есепті айға пайыздық ставканы субсидиялау туралы ақпаратты осы Шартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынуға;
9) Өтеу кестесінің орындалуына байланысты барлық қажетті құжаттар мен ақпаратты Тараптардың талап етуі бойынша ұсынуға;
10) Қаржы ұйымының (облигациялар ұстаушының) заңды мекенжайы, пошталық және банктiк деректемелерi, сондай-ақ iс жүзiндегi мекенжайы өзгерген кезде осындай өзгерiстер туралы тараптарға бес жұмыс күнi iшiнде жазбаша түрде хабарлауға мiндеттi. Хабардар етпеген және (немесе) уақтылы хабардар етпеген жағдайда туындауы мүмкiн салдарлар үшiн Қаржы ұйымы (облигациялар ұстаушы) жауапты болады;
11) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 19.02.2014 № 117 қаулысымен;
12) осы Шарт талаптарының орындалуына әсер етуі мүмкін барлық жағдайлар туралы осы Шарттың Тараптарын уақтылы хабардар етуге;
13. Қатысушыға оңалту (сауықтыру) жоспарында көзделген қолдау шараларын ұсынуға міндетті.
Ескерту. 2.6-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.08.02 № 1016; 19.02.2014 № 117 қаулыларымен.
2.6-1. Меншік иесі:
1) Қатысушыға оңалту (сауықтыру) жоспарында көзделген қолдау шараларын ұсынуға;
2) осы Шарттың талаптарын орындауға әсер етуге қабілетті барлық жағдайлар туралы осы Шарттың Тараптарына уақтылы хабарлауға;
3) осы Шарт Тараптарының талабы бойынша өтеу кестесін орындауға байланысты қажетті барлық құжаттар мен ақпаратты ұсынуға міндетті.
Ескерту. 2.6-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2012.08.02  № 1016 Қаулысымен.
2.7. Қатысушы:
Қаржы ұйымынан сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау үшін Компанияның ақша қаражатының ағымдағы арнаулы шотынан ақша қаражатын шығарылуын қамтамасыз етуді талап етуге құқылы.
2.8. Қатысушы:
1) кредит бойынша төлемдерді, оның ішінде сыйақы ставкасының субсидияланбайтын бөлігін өтеу кестесіне сәйкес уақтылы өтеуге;
1-1) кредит немесе лизингтік операциялар, облигациялар бойынша купон бойынша сыйақы ставкасын субсидиялау кезінде төлем көзінен ұсталатын салықтар бойынша міндеттемелер туындаған жағдайда, қаржы ұйымына немесе облигацияларды ұстаушыға өтеу кестесінде көзделген ақшалай қаражатты, оның ішінде Компаниядан алынған, сыйақы ставкасын субсидиялауға арналған сомаларды аударуға. Ақшалай қаражат төлем көзінен ұсталатын салықтар шегеріліп, төлем кестесіне сәйкес аударылады;

6) в случае неоплаты участником платежа по кредиту, в том числе не субсидируемой части ставки вознаграждения, в сроки, указанные в графике погашения, не производить списание денежных средств для субсидирования со специального текущего счета компании до погашения задолженности участником и в срок, не позднее дня, следующего за днем оплаты по графику погашения, уведомить компанию;
7) исключен постановлением Правительства РК от 02.08.2012 № 1016;
8) ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным, представлять в компанию информацию о субсидировании процентной ставки в рамках реализации Программы за отчетный месяц по форме согласно приложению 2 к настоящему договору;
9) по требованию Сторон настоящего Договора предоставлять все необходимые документы и информацию, связанные с исполнением графика погашения;
10) при изменении юридического адреса, почтовых и банковских реквизитов, а также фактического адреса финансовой организации (держателя облигаций) письменно сообщать сторонам о таких изменениях в течение пяти рабочих дней. В случае неизвещения и (или) несвоевременного извещения, ответственность за возможные последствия несет финансовая организация (держатель облигаций);
11) исключен постановлением Правительства РК от 19.02.2014 № 117.
12) своевременно извещать Стороны настоящего Договора обо всех обстоятельствах, способных повлиять на выполнение условий настоящего Договора;
13) предоставить участнику меры поддержки, предусмотренные в плане реабилитации (оздоровления).
Сноска. Пункт 2.6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 02.08.2012 № 1016.
2.6-1. Собственник обязан:
1) предоставить участнику меры поддержки, предусмотренные в плане реабилитации (оздоровления);
2) своевременно извещать стороны настоящего договора обо всех обстоятельствах, способных повлиять на выполнение условий настоящего договора;
3) по требованию сторон настоящего договора представлять все необходимые документы и информацию, связанные с исполнением графика погашения.
Сноска. Договор дополнен пунктом 2.6-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 02.08.2012 № 1016.
2.7. Участник вправе:
требовать от Финансовой организации обеспечения списания денежных средств со специального текущего счета Компании денежных средств для субсидирования процентной ставки вознаграждения.
2.8. Участник обязан:
1) своевременно погашать платежи по кредиту, в том числе не субсидируемую часть ставки вознаграждения, согласно графику погашения;
1-1) в случае возникновения обязательств по налогам, удерживаемым у источника выплаты, при субсидировании ставки вознаграждения по кредиту или лизинговым операциям, купону по облигациям, перечислить финансовой организации или держателю облигаций предусмотренные графиком погашения денежные средства, в том числе полученные от Компании суммы, предназначенные для субсидирования ставки вознаграждения. Денежные средства перечисляются согласно графику погашения за минусом налогов, удерживаемых у источника выплаты;

1-2) қаржы ұйымдарында Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының шоттарын ашуға (енгізуге) құқықтылығы болмаған кезде өтеу кестесімен көзделген ақшалай қаражатты, оның ішінде Компаниядан алынған сыйақы ставкасын субсидиялауға арналған сомаларды қаржы ұйымына аударуға;
2) осы Шарт талаптарының орындалуына әсер етуі мүмкін барлық мән-жайлар туралы осы Шарттың Тараптарын уақтылы хабардар етуге;
3) өтеу кестесінің орындалуына байланысты барлық қажетті құжаттар мен ақпаратты осы Шарт Тараптарының талаптары бойынша ұсынуға;
4) Сауықтыру кеңесі Қатысушыны Бағдарламадан шығару туралы шешім қабылдаған жағдайда, сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялауға арналған оңалту (сауықтыру) жоспарын орындау шеңберінде тартылған ақшалай қаражатты республикалық бюджетке отыз күн мерзімде қайтаруға;
5) кредит немесе лизингтік операциялар, облигациялар бойынша купон бойынша сыйақы ставкаларын субсидиялау кезінде төлем көзінен ұсталатын салықтар бойынша міндеттемелер туындаған жағдайда, төлем көзінен ұсталатын салықтарды есептеу, ұстап қалу және аудару бойынша салық агенті болуға міндетті.
Ескерту. 2.8-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.08.02 № 1016; 07.03.2013 N 224; 19.02.2014 № 117 қаулыларымен.
3. Шарттың қолданылу мерзімі
3.1. Осы Шарт 20___ жылғы «___» __________ бастап күшіне енеді және 20___ жылғы «___» __________ дейін қолданылады.
3.2. Осы Шартты Бағдарлама мен Қағидада көзделген жағдайларда біржақты тәртіппен Министрлік бұзуы мүмкін.
4. Тараптардың жауапкершілігі
4.1. Осы Шарт бойынша Тараптар осы Шарттан туындайтын міндеттемелерді орындамағаны және/немесе тиісінше орындамағаны үшін осы Шартқа және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болады.
5. Форс-мажор
5.1. Тараптар осы Шарт бойынша, егер орындаудың мүмкін болмауы форс-мажорлық жағдаяттар (еңсерілмейтін күш), яғни осы жағдайларда төтенше және шарасыз жағдаяттар (сұрапыл апат, әскери іс-қимылдар және т.б.) салдарынан болса, өз міндеттемелерін орындамағаны не тиісінше орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады.
5.2. Форс-мажорлық (еңсерілмейтін күш) жағдаяттар басталған кезде осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау мүмкін емес болған Тарап осындай жағдаяттар туралы басқа Тараптарды олар басталған сәттен бастап он жұмыс күні ішінде хабардар етуі тиіс. Бұл ретте, форс-мажор (еңсерілмейтін күш) жағдаяттарының сипаты, әрекет ету кезеңі, пайда болу фактісі уәкілетті мемлекеттік органдардың тиісті құжаттарымен расталуы тиіс.

1-2) при отсутствии правомочности у финансовых организаций на открытие (введение) счетов юридических лиц Республики Казахстан перечислить финансовой организации предусмотренные графиком погашения денежные средства, в том числе полученные от Компании суммы, предназначенные для субсидирования ставки вознаграждения;
2) своевременно извещать Стороны настоящего Договора обо всех обстоятельствах, способных повлиять на выполнение условий настоящего Договора;
3) по требованию Сторон настоящего Договора предоставлять все необходимые документы и информацию, связанные с исполнением графика погашения;
4) в случае принятия советом по оздоровлению решения об исключении участника из Программы, возвратить в тридцатидневный срок в республиканский бюджет денежные средства, отвлеченные в рамках исполнения плана реабилитации (оздоровления) для субсидирования процентной ставки вознаграждения;
5) в случае возникновения обязательств по налогам, удерживаемым у источника выплаты, при субсидировании ставки вознаграждения по кредиту или лизинговым операциям, купону по облигациям, выступать налоговым агентом по исчислению, удержанию и перечислению налогов, удерживаемых у источника выплаты.
Сноска. Пункт 2.8 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 02.08.2012 № 1016; от 07.03.2013 № 224; от 19.02.2014 № 117.
3. Срок действия Договора
3.1. Настоящий Договор вступает в силу с "__" _______ 20__ года и действует до "___" ________ 20__ года.
3.2. Настоящий Договор может быть расторгнут в одностороннем порядке Министерством в случаях, предусмотренных Программой и Правилами.
4. Ответственность Сторон
4.1. Стороны по настоящему Договору несут ответственность за неисполнение и (или) ненадлежащее исполнение обязательств, вытекающих из настоящего Договора, в соответствии с настоящим Договором и законодательством Республики Казахстан.
5. Форс-мажор
5.1. Стороны освобождаются от ответственности за неисполнение, либо ненадлежащее исполнение своих обязанностей по настоящему Договору, если невозможность исполнения явилась следствием форс-мажорных обстоятельств (непреодолимой силы), то есть чрезвычайных и непредотвратимых при данных условиях обстоятельствах (стихийные явления, военные действия и т.п.).
5.2. При наступлении форс-мажорных обстоятельств (непреодолимой силы), Сторона, для которой создалась невозможность исполнения ее обязательств по настоящему Договору, должна своевременно в течение десяти рабочих дней с момента наступления известить другие Стороны о таких обстоятельствах. При этом характер, период действия, факт наступления форс-мажорных обстоятельств (непреодолимой силы) должны подтверждаться соответствующими документами уполномоченных государственных органов.

5.3. Уақтылы хабардар етпеген жағдайда, Тарап хабардар етпегендіктен немесе уақтылы хабардар етпегендіктен келтірілген шығындарды басқа Тараптарға өтеуге міндетті.
5.4. Форс-мажор (еңсерілмейтін күш) жағдаяттарының басталуы осы Шарттың қолданылу мерзімі олардың әрекет ету кезеңіне ұзартуды туындатады.
5.5. Егер осындай жағдаяттар қатарынан үш ай бойы жалғасатын болса, онда кез-келген Тарап осы Шарт бойынша міндеттемелерін бұдан әрі орындаудан бас тартуға құқылы.
6. Дауларды шешу
6.1. Осы Шартты орындауға байланысты қандай да бір дау туындаған жағдайда Тараптардың кез-келгені келіссөздер жүргізу жолымен барлық дауларды реттеу үшін шаралар қабылдайды.
6.2. Егер туындаған дауды келіссөздер жүргізу жолымен шешу мүмкін болмаса, ол дау мен оған қатысты өзге де мәселелер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешіледі және реттеледі. Егер туындаған дау тарапының бір жағынан халықаралық қаржы ұйымдары мен институттарын қоса алғанда, Қазақстан Республикасының резиденті емес болған жағдайда, онда осындай дау Халықаралық Төреліктің қарауына жіберілуі мүмкін. Халықаралық Төреліктің таңдауы тараптардың жазбаша келісімімен айқындалады. Резиденттер арасындағы дауды Қазақстан Республикасының соттары қарайды.
Ескерту. 6.2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.02.2014 № 117 қаулысымен.
7. Хат-хабарлар алмасу
7.1. Осы Шарт шеңберінде Тараптардың бір-біріне жіберетін кез келген хат-хабары жазбаша нысанда берілетін және осы Шартқа сәйкес қараудың ерекше тәртібі көзделген хат-хабарды қоспағанда, тапсырылғаны туралы белгімен Тараптар хат-хабарды алған сәттен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде қаралатын болады.
7.2. Хат-хабар тиісті түрде ресімделген кезде (хат-хабар егер ол бланкте ұсынылған және мөрмен бекітілген, оған басшы қойған кезде және тіркеу нөмірі, күні болса, сондай-ақ орындаушысы көрсетілсе, тиісінше ресімделген болып есептеледі), жеке қолға тапсырылса, пошта хабарлама беріле отырып, арнайы хатпен) немесе қатысушы Тараптың мекенжайы бойынша курьер байланысы арқылы жеткізілсе тиісінше ұсынылған және жіберілген болып есептеледі.
7.3. Осы Шарттың қолданылуы барысында Тараптардың жауапты тұлғалары екінші Тарапқа факсимильді байланыс және/немесе электрондық пошта арқылы ақпараттық мазмұндағы хат-хабарды жіберуі мүмкін.
Бұл ретте жіберуші Тарап екінші Тарапқа хат-хабарды жібергенін растауға міндетті. Растама факсимильді байланыспен қабылдап алу туралы қабылдаушы тараптың белгісі бар барлық хат-хабардың мәтінін қоса беру жолымен жіберілген не ойдағыдай аяқталғаны туралы факсимильді аппараттың үзіндісі болған кезде тиісті түрде жүзеге асырылған болып есептеледі.

5.3. При отсутствии своевременного извещения, Сторона обязана возместить другим Сторонам вред, причиненный не извещением или несвоевременным извещением.
5.4. Наступление форс-мажорных обстоятельств (непреодолимой силы) вызывает увеличение срока исполнения настоящего Договора на период их действия.
5.5. Если такие обстоятельства будут продолжаться более трех месяцев подряд, то любая из Сторон вправе отказаться от дальнейшего исполнения обязательств по настоящему Договору.
6. Разрешение споров
6.1. В случае какого-либо спора, возникшего в связи с исполнением настоящего Договора, любая из Сторон принимает меры для урегулирования всех споров путем переговоров.
6.2. Если возникший спор не удается разрешить путем переговоров, данный спор и иные, относящиеся к нему вопросы, разрешаются и регулируются в соответствии с законодательством Республики Казахстан. В случае, если одной стороной из возникшего спора является не резидент Республики Казахстан включая международные финансовые организации и институты, то такой спор может быть передан на рассмотрение Международного Арбитража. Выбор Международного Арбитража определяется письменным соглашением сторон. Споры между резидентами рассматриваются судами Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 6.2. в редакции постановления Правительства РК от 19.02.2014 № 117.
7. Обмен корреспонденцией
7.1. Любая корреспонденция, отправляемая Сторонами друг другу в рамках настоящего Договора, будет представляться в письменной форме, и рассматриваться в течение 30 (тридцать) календарных дней с момента получения Сторонами корреспонденции с отметкой о вручении, за исключением корреспонденции, для рассмотрения которых предусмотрен особый порядок в соответствии с настоящим Договором.
7.2. Корреспонденция считается должным образом представленной или направленной, когда она оформлена надлежащим образом (корреспонденция считается должным образом оформленная, когда она представлена на бланке или скреплена печатью, подписана руководителем и имеет регистрационной номер, дату, а также с указанием исполнителя), вручена лично, доставлена по почте (заказным письмом с уведомлением) или курьерской связью по адресу участвующей Стороны.
7.3. В ходе действия настоящего Договора ответственные лица Сторон могут осуществлять отправление корреспонденции, носящей информативный характер, посредством факсимильной связи и (или) электронной почты другой Стороне.
При этом Сторона-отправитель обязана подтвердить отправление корреспонденции другой Стороне. Подтверждение считается осуществленным надлежащим образом при отправке факсимильной связью, путем приложения текста всей корреспонденции с отметкой принимающей стороны о приемке, либо наличия выписки факсимильного аппарата об успешном завершении отправки.

8. Құпиялық
8.1. Тараптар осы Шарттың талаптарына қатысты ақпарат, банктік құпия, сондай-ақ осы Шарттың жасалуы мен орындалуы барысында өздері алған қаржылық, коммерциялық және өзге де ақпарат құпия болып табылатындығына келіседі және осы Шарт пен Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында тікелей көзделген жағдайларды қоспағанда үшінші тұлғаларға жария етілмейді.
8.2. Тараптар осы Шарттың құпиялығы мен талаптарын сақтау үшін барлық қажетті, оның ішінде құқықтық сипаттағы шараларды қабылдайды.
8.3. Тараптардың кез келгені осы Шарттың талаптарын бұза отырып құпия ақпаратты таратқан немесе жариялаған жағдайда осындай ақпаратты тарату салдарынан екінші Тарап артуы мүмкін залалды өтей отырып, кінәлі Тарап Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жауапкершілікте болады.
9. Қорытынды ережелер
9.1. Компания мен Қаржы ұйымы Бағдарлама мен осы Шарт шеңберінде комиссия, алымдар және (немесе) өзге де төлемдер алмайды.
9.2. Тараптардың құқықтық мәртебесі өзгерген жағдайда осы Шарт бойынша және осы Шарттың орындалуы үшін барлық құқықтар мен міндеттер, оның ішінде даулар мен келіспеушіліктерді реттеуге байланысты құқықтар мен міндеттер Тараптардың құқықтық мирасқорларына ауысады.
9.3. Егер төлем күні жұмыс емес немесе мереке күндеріне келген жағдайда, төлем одан кейінгі жұмыс күні жүргізіледі.
9.4. Осы Шарт, осы Шарттың оның ажырамас бөлігі болып табылатын қосымшасымен бірге осы Шарттың нысанасына байланысты Тараптардың толық өзара түсіністігін білдіреді.
9.5. Осы Шарт Тараптардың әрбірі үшін бірдей заңды күші бар ____ (____________) ұқсас данада мемлекеттік және орыс тілдерінде ___ (__________) данадан жасалды. Осы Шарттың мемлекеттік және орыс тілдеріндегі мәтіндері арасында әр түрлі оқу туындаған жағдайда, осы Шарттың мемлекеттік тілдегі нұсқасына басымдық беріледі.
9.6. Осы Шартта көзделмеген барлық өзге жағдайларда Тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын басшылыққа алады.
10. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері және қолдары
Ескерту. 10-бөлім жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.08.02 № 1016 Қаулысымен.
Министрлiк:
Компания:
Қаржы ұйымы (облигациялар ұстаушы):
Меншік иесі:
Қатысушы:
Ескертпе:
Субсидиулаудың мәні мен тәртібіне негізделе отырып, субсидиялау шарты оны жасау кезінде түзетуге жатады.

8. Конфиденциальность
8.1. Настоящим Стороны соглашаются, что информация, касающаяся условий настоящего Договора, банковская тайна, а также финансовая, коммерческая и иная информация, полученная ими в ходе заключения и исполнения настоящего Договора, является конфиденциальной и не подлежит разглашению третьим лицам за исключением случаев, прямо предусмотренных в настоящем Договоре и действующем законодательстве Республики Казахстан.
8.2. Стороны принимают все необходимые меры, в том числе правового характера, для сохранения конфиденциальности и условий настоящего Договора.
8.3. В случае разглашения либо распространения любой из Сторон конфиденциальной информации в нарушение требований настоящего Договора, виновная Сторона несет ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан, с возмещением возможного вреда, понесенного другой Стороной вследствие разглашения такой информации.
9. Заключительные положения
9.1. Компания и Финансовая организация не взимают комиссии, сборы и (или) иные платежи в рамках Программы и настоящего Договора.
9.2. В случае изменения правового статуса Сторон, все права и обязанности по настоящему Договору и во исполнение настоящего Договора, в том числе права и обязанности, возникшие в связи с урегулированием возникших споров и разногласий, переходят к правопреемникам Сторон.
9.3. В случае если день платежа приходится на нерабочий или праздничный день, платеж производится на следующий за ним рабочий день.
9.4. Настоящий Договор, вместе с приложением, которое является неотъемлемой частью настоящего Договора, представляет собой полное взаимопонимание Сторон в связи с предметом настоящего Договора.
9.5. Настоящий Договор составлен в ___ (______) идентичных экземплярах на государственном и русском языках по ___ (______) экземпляру на государственном и русском языках для каждой из Сторон, каждый из которых имеет равную юридическую силу. В случае возникновения разночтений между текстами настоящего Договора на государственном и русском языке преимущественное значение будет иметь версия настоящего Договора на государственном языке.
9.6. Во всем ином, не предусмотренном настоящим Договором, Стороны руководствуются действующим законодательством Республики Казахстан.
10. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи сторон:
Министерство:
Компания:
Финансовая
организация
(держатель
облигаций):
Собственник:
Участник:
Сноска. Пункт 10 в редакции постановления Правительства РК от 02.08.2012 № 1016.
Примечание:
Исходя из предмета и порядка субсидирования, договор субсидирования подлежит корректировке при его заключении.

Ескерту. Ескертпе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.02.2014 № 117 қаулысымен.
20__жылғы «__»__________№__
Субсидиялау шартына
1-қосымша
Салыстыру актісі
Ескерту. 1-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.08.02 № 1016 Қаулысымен.
Субсидиялау
шартына
2-қосымша
Дағдарыстан кейiн қалпына келтiру бағдарламасын (бәсекеге қабiлеттi кәсiпорындарды сауықтыру) іске асыру шеңберінде 20___ жылғы ___________ пайыздық ставканы субсидиялау туралы ақпарат

Сноска. Примечание в редакции постановления Правительства РК от 19.02.2014 № 117.
Приложение 1
к Договору
субсидирования от
"___" _______ 20 года № __
Акт сверки
Сноска. Приложение 1 исключено постановлением Правительства РК от 02.08.2012 № 1016.
Приложение 2
к Договору
субсидирования
Информация о субсидировании процентной ставки в рамках реализации
Программы посткризисного восстановления (оздоровление
конкурентоспособных предприятий), за ____________ 20___ года
(отчетный месяц)

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.08.02 № 1016 Қаулысымен.
№ р/б
Қатысушының атауы
Субсидилау шартының нөмірі және жасалған күні
Сыйақы ставкасы (%) (5-бағ.+бағ.)
Субсидияланатын сыйақы ставкасы (%)
Субсидияланбайтын сыйақы ставкасы (%)
Есепті айдың соңына негізгі берешек қалдығы/Есепті айдың соңына орналастырылған облигациялардың номиналдық құны
Есепті айда өтелетін негізгі борыш сомасы/Есепті айда сатып алынатын облигациялардың номиналдық құны
Есепті айда Қатысушы іс-жүзінде аударған сома
Есепті айға сыйақының субсидияланбаған ставкасының сомасы (тг)
Есепті айға сыйақының субсидияланған ставкасының сомасы (тг)
Есепті айға Субсидиялау жөніндегі оператордың іс-жүзінде аударған субсидия сомасы (тг)
Есепті айға сыйақының іс жүзінде субсидияланған сомасы (тг)
Негізгі борышты төлеу/Сатып алынған облигациялардың номиналдық құны (тг)
Сыйақының субсидияланбаған ставкасын төлеу (тг)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Басшы ______________________________              ___________________
М.О.         (Аты-жөні, тегі)                            (қолы)
Дағдарыстан кейін қалпына
келтіру бағдарламасы (бәсекеге
қабілетті кәсіпорындарды
сауықтыру) шеңберінде
сыйақының пайыздық ставкасын
субсидиялау қағидасына

Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правительства РК от 02.08.2012 № 1016.
п/п
Наименование
участника
Номер и
дата
заключения
договора
субсидиро-
вания
Ставка
вознаг-
раждения
(%) (гр.
5 + гр.
6)
Субси-
дируе-
мая
ставка
возна-
гражде-
ния (%)
Не
субсиди-
руемая
ставка
вознаграж-
дения (%)
Остаток
основного
долга на
конец
отчетного
месяца/
номинальная
стоимость
размещенных
облигаций на
конец
отчетного
месяца (тг)
Сумма
погашаемого
основного
долга в
отчетном
месяце/
номинальная
стоимость
выкупаемых
облигаций в
отчетном
месяце (тг)
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
Продолжение таблицы
Фактически
перечисленная сумма
участником за отчетный
месяц
Сумма не
субсидирован-
ной ставки
вознагражде-
ния за
отчетный
месяц (тг)
Сумма
субсидирован-
ной ставки
вознаграждения
за отчетный
месяц (тг)
Фактически
перечисленная
сумма субсидий
оператором по
субсидированию
за отчетный
месяц (тг)
Фактически
субсидированная
сумма
вознаграждения
за отчетный
месяц (тг)
Оплата
основного
долга/
номинальная
стоимость
выкупленных
облигаций
(тг)
Оплата не
субсиди-
рованной
ставки
возна-
граждения
(тг)
9
10
11
12
13
14
Руководитель ________________________             ___________________
М.П.                 (Ф.И.О.)                           (подпись)

2-1-қосымша
Ескерту. Қағида 2-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 19.02.2014 № 117 қаулысымен.
№ Субсидиялау шарты
Астана қаласы                               «___» __________ 20__ жыл
Бұдан әрi «Министрлiк» деп аталатын Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлiгi атынан «Қазақстан Республикасының Қаржы министрi,
жауапты хатшысы және вице-министрлерiнiң арасында мiндеттер мен
өкiлеттiктердi бөлу туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
_____ жылғы «___» ________ № ____ бұйрығының негiзiнде, сондай-ақ
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 24 сәуiрдегі № 387
қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi туралы
ережеге сәйкес әрекет ететiн Қаржы вице-министрi ________________ бiр
тараптан, сондай-ақ бұдан әрi «Компания» деп аталатын «Активтердi
басқару және оңалту компаниясы» акционерлiк қоғамы атынан Жарғының
негiзiнде әрекет ететiн президент ________________________ екiншi
тараптан, бұдан әрi «Қаржы ұйымы» деп аталатын __________________
атынан _______________ негiзiнде әрекет ететiн _________________
үшiншi тараптан, бұдан әрi «Меншік иесі» деп аталатын _______________
атынан ______________ негiзiнде әрекет ететiн _________________
төртiншi тараптан және бұдан әрi «Қатысушы» деп аталатын
_______________ атынан ______________ негiзiнде әрекет ететiн
_________________ бесінші тараптан, бiрлесiп «Тараптар», ал жекелеп
алғанда «Тарап» деп аталатын, Сауықтыру кеңесiнiң 20__ жылғы «___»
____________ шешiмiн орындау үшiн және Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 2011 жылғы 4 наурыздағы № 225 қаулысымен бекiтiлген
Дағдарыстан кейiн қалпына келтiру бағдарламасына (бәсекеге қабiлеттi
кәсiпорындарды сауықтыру) (бұдан әрi – Бағдарлама), Бағдарлама
шеңберiнде сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау қағидасына (бұдан
әрi - Қағида) сәйкес төмендегiлер туралы осы Субсидиялау шартын
(бұдан әрi – Шарт) жасасты:
1. Шарттың мәні
1.1. Осы Шарттың ажырамас бөлiгi болып табылатын өтеу кестесiне
сәйкес қатысушының қаржы ұйымына қаржы шарттары бойынша үстеме баға
ретiнде төлейтiн шығыстарды iшiнара өтеуге арналған ақша қаражатын
(бұдан әрi – үстеме бағаны субсидиялау) компанияның қаржы ұйымына
төлеудi жүзеге асыруы.
2. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
2.1. Министрлік:
1) Тараптардан осы Шарттың талаптарын тиісінше орындауды талап
етуге;
2) Компаниядан ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 15-күніне
Бағдарламаның үстеме бағасын субсидиялау бөлігінде іске асырылуын
мониторингілеу туралы ақпаратты талап етуге құқылы.

Приложение 2-1
к Правилам субсидирования
процентной ставки
вознаграждения в рамках
Программы посткризисного
восстановления (оздоровление
конкурентоспособных
предприятий)
Сноска. Правила дополнены приложением 2-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 19.02.2014 № 117.
Договор субсидирования №
г. Астана                                  "___" _________ 20___ года
Министерство финансов Республики Казахстан, именуемое в дальнейшем "Министерство", в лице вице-министра финансов ___________, действующего на основании приказа Министра финансов Республики Казахстан от ____ № ___ "О распределении обязанностей и полномочий между Министром, ответственным секретарем и вице-министрами финансов Республики Казахстан", а также в соответствии с Положением о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387, с одной стороны, а также акционерное общество "Компания по реабилитации и управлению активами", именуемое в дальнейшем "Компания", в лице президента ______, действующего на основании устава, со второй стороны, ________, именуемое в дальнейшем "Финансовая организация", в лице _________, действующего на основании ____________, с третьей стороны, ________, именуемое в дальнейшем "Собственник", в лице _________, действующего на основании ____________, с четвертой стороны, и ________, именуемое в дальнейшем "Участник", в лице ___________, действующего на основании ________, с пятой стороны, совместно именуемые "Стороны", а по отдельности "Сторона", во исполнение решения Совета по оздоровлению от "__" ________ 20___ года № ____ и в соответствии с Программой посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 225 (далее – Программа), Правилами субсидирования процентной ставки вознаграждения в рамках Программы (далее – Правила), заключили настоящий договор субсидирования (далее – договор) о нижеследующем:
1. Предмет Договора
1.1. Осуществление компанией выплат денежных средств финансовой организации, предназначенных для частичного возмещения расходов, уплачиваемых участником финансовой организации в качестве наценки по договорам финансирования, (далее – субсидирование наценки) согласно графику погашения, являющемуся неотъемлемой частью настоящего договора.
2. Права и обязанности Сторон
2.1. Министерство вправе:
1) требовать от Сторон надлежащего исполнения условий настоящего Договора;
2) требовать от Компании ежемесячного предоставления к 15 числу месяца, следующего за отчетным, информации о мониторинге реализации Программы в части субсидирования наценки.

2.2. Министрлік:
1) Компанияның Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша
өтінімін алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде Компанияның
есеп-шотына өтінімде көрсетілген мөлшерде ақша қаражатын аударуға;
2) Қатысушының үстеме бағаның субсидияланбайтын бөлiгiнiң төлеу
мерзiмi өткен бөлiгiн толық көлемде өтегенi туралы Компания
хабарлаған күннен бастап екi жұмыс күнi iшiнде Компанияның
субсидиялар төлеудi жаңартатыны туралы жазбаша хабарлауға;
3) Сауықтыру кеңесі Қатысушыны Бағдарламадан шығару туралы
шешім қабылдаған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде Компанияға
үстеме бағаны субсидиялауды тоқтату туралы жазбаша хабарлауға;
4) Қатысушы Бағдарламадан шығарылған жағдайда бес жұмыс күні
ішінде Тараптарға осы Шартты бұзу туралы жазбаша хабарлама жіберуге;
5) осы Шарт талаптарының орындалуына әсерін тигізуі мүмкін
барлық мән-жайлар туралы осы Шарттың Тараптарын уақтылы хабардар
етуге;
6) мынадай:
Сауықтыру кеңесiнiң шешiмi бойынша Қатысушы Бағдарламадан
шығарылған;
Қатысушы қаржыландыру шарттары бойынша негiзгi борышын толық
(мерзiмiнен бұрын толық) өтеген жағдайларда субсидиялар төлеуді
тоқтатуға мiндеттi.
2.3. Компания:
1) Тараптардан осы Шарттың талаптарын тиісінше орындауды талап
етуге;
2) Қатысушы мен қаржы ұйымынан өтеу кестесіне сәйкес үстеме
бағаны төлеу жөнiндегi қажеттi құжаттар мен ақпаратты сұратуға
құқылы.
2.4. Компания:
1) өтеу кестесіне сәйкес Қатысушының өтінімі негізінде үстеме
бағаны субсидиялау үшін Компанияға ақша қаражатын аударуға Қағидаға
3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Министрлікке өтінім жіберуге;
2) уәкiлеттi орган ақша қаражатын уақтылы аударған жағдайда,
Қатысушылардан өтiнiмдердiң түсуiне қарай Компанияның арнаулы
ағымдағы шотына үстеме бағаны субсидиялау үшiн ақша қаражатын тоқсан
сайын, алдағы тоқсандағы айдың бiрiншi күнiне дейiнгi мерзiмде
аванстық төлемдермен Қаржы ұйымына аударуға;
3) қаржыландыру шарттары бойынша үстеме бағаны субсидиялау
кезінде төлем көзінен ұсталатын салық бойынша міндеттемелер туындаған
жағдайда, Министрліктен ақша қаражаты уақтылы түскен жағдайда өтеу
кестесіне сәйкес қатысушының ағымдағы шотына үстеме бағаны
субсидиялау үшін ақша қаражатын аударуға;
4) қаржы ұйымынан қатысушының қаржыландыру шарттары бойынша
төлемді, оның iшiнде үстеме бағаның субсидияланбайтын бөлiгiн өтеу
кестесінде көрсетілген мерзімде уақтылы төлемегені туралы хабарламаны
алған күні үстеме бағаның субсидияланатын бөлiгiн қаржы ұйымына
төлеуді тоқтата тұруға және Министрлiктi хабардар етуге;

2.2. Министерство обязано:
1) в течение двух рабочих дней со дня получения заявки Компании, по форме, согласно Приложению 3 к Правилам, перечислить на расчетный счет Компании денежные средства в размере, указанном в заявке;
2) в течение двух рабочих дней со дня уведомления Компанией о погашении участником просроченной части не субсидируемой части наценки в полном объеме письменно сообщить о возобновлении компанией выплат субсидий;
3) со дня принятия Советом по оздоровлению решения об исключении Участника из Программы, в течение одного рабочего дня письменно уведомить Компанию о прекращении субсидирования наценки;
4) в случае исключения Участника из Программы в течение пяти рабочих дней направить письменное уведомление Сторонам о расторжении настоящего Договора;
5) своевременно извещать Стороны настоящего договора обо всех обстоятельствах, способных повлиять на выполнение условий настоящего Договора;
6) прекратить выплаты субсидий в следующих случаях:
исключения участника из Программы по решению Совета по оздоровлению;
полного (полного досрочного) погашения участником основного долга по договорам финансирования.
2.3. Компания вправе:
1) требовать от Сторон надлежащего исполнения условий настоящего Договора;
2) запрашивать у участника и финансовой организации все необходимые документы и информацию по уплате наценки в соответствии с графиком погашения.
2.4. Компания обязана:
1) направить в Министерство заявку по форме, согласно приложению 3 к Правилам, на перечисление Компании денежных средств для субсидирования наценки на основании заявки Участника согласно графику погашения;
2) ежеквартально в срок до первого числа месяца предстоящего квартала перечислять в финансовую организацию авансовыми платежами денежные средства для субсидирования наценки на специальный текущий счет компании по мере поступления заявок от участников при условии своевременного перечисления денежных средств уполномоченным органом;
3) в случае возникновения обязательств по налогам, удерживаемым у источника выплаты при субсидировании наценки по договорам финансирования, при условии своевременного поступления денежных средств от Министерства перечислять денежные средства для субсидирования наценки на текущий счет участника согласно графику погашения;
4) в день получения уведомления от финансовой организации о несвоевременной оплате участником платежа по договорам финансирования, в том числе не субсидируемой части наценки в сроки, указанные в графике погашения, приостановить выплаты финансовой организации субсидируемой части наценки и уведомить Министерство;

5) ай сайын, есептi айдан кейiнгi айдың 15-күнiне Министрлiкке
Бағдарламаны іске асыру шеңберінде пайыздық ставканы субсидиялау
туралы ақпаратты осы Шартқа қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынуға;
6) осы Шарт талаптарының орындалуына әсерін тигізуі мүмкін
барлық мән-жайлар туралы осы Шарттың Тараптарын уақтылы хабардар
етуге міндетті.
2.5 Қаржы ұйымы:
уәкілетті орган ақша қаражатын уақтылы аударған жағдайда, осы
шарт шеңберінде үстеме бағаны субсидиялау үшін ақша қаражатының
уақтылы аударылуын Компаниядан талап етуге құқылы.
2.6 Қаржы ұйымы:
1) осы шарт жасалған сәттен бастап келесi жұмыс күнінен
кешiктiрмей үстеме бағаны субсидиялауға арналған Компанияның арнаулы
ағымдағы шотын ашуға;
2) Компанияның ашылатын арнаулы ағымды шоты үшін (ашу, қызмет
көрсету, енгізу) Компаниядан комиссиялар, алымдар және (немесе) басқа
төлемдер алмауға;
3) өтеу кестесіне сәйкес үстеме бағаны субсидиялау үшін
Компания аударатын ақша қаражатының нысаналы пайдалануын қамтамасыз
етуге;
4) үстеме бағаның субсидияланатын бөлігін өтеуге арналған
Компанияның ақшалай қаражаты есебінен үстеме бағаның
субсидияланбайтын бөлігін өтеуді жүргізбеуге;
5) үш жұмыс күн ішінде Қатысушылармен жасалған төлем
кестелерімен бірге қаржыландыру шарттарының көшірмелерін беруге;
6) Қатысушы өтеу кестесіне сәйкес мерзімде және мөлшерде үстеме
бағаның субсидияланбайтын бөлiгiн төлеген кезде, оның iшiнде Қатысушы
мерзiмi өткен берешектi толық өтеген кезде, Компанияның арнаулы
ағымдағы шотынан ақшалай қаражатты уақтылы есептен шығаруды
қамтамасыз етуге;
7) Қатысушының өтеу кестесін орындағаны не бұзғаны туралы
Компанияны өтеу кестесіне сәйкес төлем күнінен кейінгі күннен
кешіктірмей жазбаша хабардар етуге;
8) Қатысушы қаржыландыру шарттары бойынша төлемдi, оның iшiнде
үстеме бағаның субсидияланбайтын бөлiгiн өтеу кестесiнде көрсетілген
мерзiмде төлемеген жағдайда, Компанияның арнаулы ағымдағы шотынан
субсидиялау үшiн ақша қаражатын Қатысушы берешегiн өтегенге дейiн
алмауға және өтеу кестесi бойынша төлем күнiнен кейiнгi күннен
кешiктiрмей Компанияны хабардар етуге;
9) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 10-күніне қарай
Компанияға есепті айға пайыздық ставканы субсидиялау туралы ақпаратты
осы Шартқа қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынуға;
10) өтеу кестесінің орындалуына байланысты барлық қажетті
құжаттар мен ақпаратты осы Шарт Тараптарының талап етуі бойынша
ұсынуға;

5) ежемесячно к 15 числу месяца, следующего за отчетным, представлять в Министерство информацию о субсидировании процентной ставки в рамках реализации Программы по форме согласно приложению к настоящему договору;
6) своевременно извещать Стороны настоящего Договора обо всех обстоятельствах, способных повлиять на выполнение условий настоящего Договора.
2.5. Финансовая организация вправе:
требовать от Компании своевременного перечисления денежных средств для субсидирования наценки в рамках настоящего Договора при условии своевременного перечисления денежных средств уполномоченным органом.
2.6. Финансовая организация обязана:
1) открыть специальный текущий счет компании, предназначенный для субсидирования наценки не позднее следующего рабочего дня с момента заключения настоящего договора;
2) не взимать с компании комиссии, сборы и (или) иные платежи за открываемый (открытие, обслуживание, введение) специальный текущий счет компании;
3) обеспечить целевое использование денежных средств, перечисляемых Компанией для субсидирования наценки в соответствии с графиком погашения;
4) не производить погашение не субсидируемой части наценки за счет денежных средств компании, предназначенных для погашения субсидируемой части наценки;
5) предоставить в течение трех рабочих дней копии договоров финансирования с графиками платежей, заключенных с Участниками;
6) обеспечить своевременное списание денежных средств со специального текущего счета компании при оплате участником не субсидируемой части наценки в сроки и размерах, согласно графику погашения, в том числе при полной оплате участником просроченной задолженности;
7) письменно уведомить Компанию об исполнении либо нарушении Участником графика погашения не позднее дня, следующего за днем платежа согласно графику погашения;
8) в случае неоплаты участником платежа по договорам финансирования, в том числе не субсидируемой части наценки, в сроки, указанные в графике погашения, не производить списание денежных средств для субсидирования со специального текущего счета компании до погашения задолженности участником и в срок, не позднее дня, следующего за днем оплаты по графику погашения, уведомить компанию;
9) ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным, представлять в компанию информацию о субсидировании процентной ставки в рамках реализации Программы за отчетный месяц по форме согласно приложению к настоящему договору;
10) по требованию Сторон настоящего Договора предоставлять все необходимые документы и информацию, связанные с исполнением графика погашения;

11) Қаржы ұйымының заңды мекенжайы, пошталық және банктiк
деректемелерi, сондай-ақ нақты мекенжайы өзгерген кезде осындай
өзгерiстер туралы тараптарға бес жұмыс күнi iшiнде жазбаша түрде
хабарлауға мiндеттi. Хабардар етпеген және (немесе) уақтылы хабардар
етпеген жағдайда, туындауы мүмкiн салдарлар үшiн Қаржы ұйымы жауапты
болады;
12) осы Шарт бойынша құқықтар мен міндеттерді осы Шарттың
қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін Тараптардың алдын-ала
келісімінсіз үшінші тұлғаға бермеуге және қайта бермеуге;
13) осы Шарт талаптарының орындалуына әсер етуі мүмкін барлық
мән-жайлар туралы осы Шарттың Тараптарын уақтылы хабардар етуге;
14) Қатысушыға оңалту (сауықтыру) жоспарында көзделген қолдау
шараларын ұсынуға міндетті.
2.7. Меншік иесі:
1) Қатысушыға оңалту (сауықтыру) жоспарында көзделген қолдау
шараларын ұсынуға;
2) осы Шарттың талаптарын орындауға әсер етуге қабілетті барлық
жағдайлар туралы осы Шарттың Тараптарына уақтылы хабарлауға;
3) осы Шарт Тараптарының талабы бойынша өтеу кестесін орындауға
байланысты қажетті барлық құжаттар мен ақпаратты ұсынуға міндетті.
2.8. Қатысушы:
Қаржы ұйымынан үстеме бағаны субсидиялау үшін Компанияның ақша
қаражатының ағымдағы арнаулы шотынан ақша қаражатының шығарылуын
қамтамасыз етуді талап етуге құқылы.
2.9. Қатысушы:
1) қаржыландыру шарттары бойынша төлемдерді, оның ішінде үстеме
бағаның субсидияланбайтын бөлігін өтеу кестесіне сәйкес уақтылы
өтеуге;
2) қаржыландыру шарттары бойынша үстеме бағаны субсидиялау
кезінде төлем көзінен ұсталатын салықтар бойынша міндеттемелер
туындаған жағдайда, қаржы ұйымына немесе облигацияларды ұстаушыға
өтеу кестесінде көзделген ақшалай қаражатты, оның ішінде Компаниядан
алынған, үстеме бағаны субсидиялауға арналған сомаларды аударуға.
Ақшалай қаражат төлем көзінен ұсталатын салықтар шегеріліп, өтеу
кестесіне сәйкес аударылады;
3) осы Шарт талаптарының орындалуына әсер етуі мүмкін барлық
мән-жайлар туралы осы Шарттың Тараптарын уақтылы хабардар етуге;
4) өтеу кестесінің орындалуына байланысты барлық қажетті
құжаттар мен ақпаратты осы Шарт Тараптарының талаптары бойынша
ұсынуға;
5) Сауықтыру кеңесі Қатысушыны Бағдарламадан шығару туралы
шешім қабылдаған жағдайда, үстеме бағаны субсидиялауға арналған
оңалту (сауықтыру) жоспарын орындау шеңберінде тартылған ақшалай
қаражатты республикалық бюджетке отыз күндік мерзімде қайтаруға;
6) қаржыландыру шарттары бойынша үстеме бағаны субсидиялау
кезінде төлем көзінен ұсталатын салықтар бойынша міндеттемелер
туындаған жағдайда, төлем көзінен ұсталатын салықтарды есептеу, ұстап
қалу және аудару бойынша салық агенті болуға міндетті.

11) при изменении юридического адреса, почтовых и банковских реквизитов, а также фактического адреса финансовой организации письменно сообщать сторонам о таких изменениях в течение пяти рабочих дней. В случае неизвещения и (или) несвоевременного извещения, ответственность за возможные последствия несет финансовая организация;
12) не передавать и не переуступать права и обязанности по настоящему Договору до окончания срока действия настоящего Договора третьему лицу без предварительного согласия Сторон;
13) своевременно извещать Стороны настоящего Договора обо всех обстоятельствах, способных повлиять на выполнение условий настоящего Договора;
14) предоставить участнику меры поддержки, предусмотренные в плане реабилитации (оздоровления).
2.7. Собственник обязан:
1) предоставить участнику меры поддержки, предусмотренные в плане реабилитации (оздоровления);
2) своевременно извещать стороны настоящего договора обо всех обстоятельствах, способных повлиять на выполнение условий настоящего договора;
3) по требованию сторон настоящего договора представлять все необходимые документы и информацию, связанные с исполнением графика погашения.
2.8. Участник вправе:
требовать от Финансовой организации обеспечения списания денежных средств со специального текущего счета Компании денежных средств для субсидирования наценки.
2.9. Участник обязан:
1) своевременно погашать платежи по договорам финансирования, в том числе не субсидируемую часть наценки, согласно графику погашения;
2) в случае возникновения обязательств по налогам, удерживаемым у источника выплаты, при субсидировании наценки по договорам финансирования перечислить финансовой организации или держателю облигаций предусмотренные графиком погашения денежные средства, в том числе полученные от Компании суммы, предназначенные для субсидирования наценки. Денежные средства перечисляются согласно графику погашения за минусом налогов, удерживаемых у источника выплаты;
3) своевременно извещать Стороны настоящего Договора обо всех обстоятельствах, способных повлиять на выполнение условий настоящего Договора;
4) по требованию Сторон настоящего Договора предоставлять все необходимые документы и информацию, связанные с исполнением графика погашения;
5) в случае принятия советом по оздоровлению решения об исключении участника из Программы, возвратить в тридцатидневный срок в республиканский бюджет денежные средства, отвлеченные в рамках исполнения плана реабилитации (оздоровления) для субсидирования наценки;
6) в случае возникновения обязательств по налогам, удерживаемым у источника выплаты, при субсидировании наценки по договорам финансирования, выступать налоговым агентом по исчислению, удержанию и перечислению налогов, удерживаемых у источника выплаты.

3. Шарттың қолданылу мерзімі
3.1. Осы Шарт 20__ жылғы «___» __________ бастап күшіне енеді
және 20___ жылғы «___» __________ дейін қолданылады.
3.2. Осы Шартты Бағдарлама мен Қағидада көзделген жағдайларда
біржақты тәртіппен Министрлік бұзуы мүмкін.
4. Тараптардың жауапкершілігі
4.1. Осы Шарт бойынша Тараптар осы Шарттан туындайтын
міндеттемелерді орындамағаны және (немесе) тиісінше орындамағаны үшін
осы Шартқа және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты
болады.
5. Форс-мажор
5.1. Тараптар осы Шарт бойынша, егер орындаудың мүмкін болмауы
форс-мажорлық жағдаяттар (еңсерілмейтін күш), яғни осы жағдайларда
төтенше және шарасыз жағдаяттар (сұрапыл апат, әскери іс-қимылдар
және т.б.) салдарынан болса, өз міндеттемелерін орындамағаны не
тиісінше орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады.
5.2. Форс-мажорлық (еңсерілмейтін күш) жағдаяттар басталған
кезде осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау мүмкін емес болған
Тарап осындай жағдаяттар туралы басқа Тараптарды олар басталған
сәттен бастап он жұмыс күні ішінде хабардар етуі тиіс. Бұл ретте,
форс-мажор (еңсерілмейтін күш) жағдаяттарының сипаты, әрекет ету
кезеңі, пайда болу фактісі уәкілетті мемлекеттік органдардың тиісті
құжаттарымен расталуы тиіс.
5.3. Уақтылы хабардар етпеген жағдайда, Тарап хабардар
етпегендіктен немесе уақтылы хабардар етпегендіктен келтірілген
шығындарды басқа Тараптарға өтеуге міндетті.
5.4. Форс-мажор (еңсерілмейтін күш) жағдаяттарының басталуы осы
Шарттың қолданылу мерзімі олардың әрекет ету кезеңіне ұзартуды
туындатады.
5.5. Егер осындай жағдаяттар қатарынан үш ай бойы жалғасатын
болса, онда кез-келген Тарап осы Шарт бойынша міндеттемелерін бұдан
әрі орындаудан бас тартуға құқылы.
6. Дауларды шешу
6.1. Осы Шартты орындауға байланысты қандай да бір дау
туындаған жағдайда, Тараптардың кез-келгені келіссөздер жүргізу
жолымен барлық дауларды реттеу үшін шаралар қабылдайды.
6.2. Егер туындаған дауды келіссөздер жүргізу жолымен шешу
мүмкін болмаса, ол дау мен оған қатысты өзге де мәселелер Қазақстан
Республикасының заңнамасына сәйкес шешіледі және реттеледі.
7. Хат-хабарлар алмасу
7.1. Осы Шарт шеңберінде Тараптардың бір-біріне жіберетін кез
келген хат-хабары жазбаша нысанда берілетін және осы Шартқа сәйкес
қараудың ерекше тәртібі көзделген хат-хабарды қоспағанда,
тапсырылғаны туралы белгімен Тараптар хат-хабарды алған сәттен бастап
күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде қаралатын болады.

3. Срок действия Договора
3.1. Настоящий Договор вступает в силу с "__" _______ 20__ года и действует до "___" ________ 20__ года.
3.2. Настоящий Договор может быть расторгнут в одностороннем порядке Министерством в случаях, предусмотренных Программой и Правилами.
4. Ответственность Сторон
4.1. Стороны по настоящему Договору несут ответственность за неисполнение и (или) ненадлежащее исполнение обязательств, вытекающих из настоящего Договора, в соответствии с настоящим Договором и законодательством Республики Казахстан.
5. Форс-мажор
5.1. Стороны освобождаются от ответственности за неисполнение, либо ненадлежащее исполнение своих обязанностей по настоящему Договору, если невозможность исполнения явилась следствием форс-мажорных обстоятельств (непреодолимой силы), то есть чрезвычайных и непредотвратимых при данных условиях обстоятельствах (стихийные явления, военные действия и т.п.).
5.2. При наступлении форс-мажорных обстоятельств (непреодолимой силы), Сторона, для которой создалась невозможность исполнения ее обязательств по настоящему Договору, должна своевременно в течение десяти рабочих дней с момента наступления известить другие Стороны о таких обстоятельствах. При этом характер, период действия, факт наступления форс-мажорных обстоятельств (непреодолимой силы) должны подтверждаться соответствующими документами уполномоченных государственных органов.
5.3. При отсутствии своевременного извещения, Сторона обязана возместить другим Сторонам вред, причиненный не извещением или несвоевременным извещением.
5.4. Наступление форс-мажорных обстоятельств (непреодолимой силы) вызывает увеличение срока исполнения настоящего Договора на период их действия.
5.5. Если такие обстоятельства будут продолжаться более трех месяцев подряд, то любая из Сторон вправе отказаться от дальнейшего исполнения обязательств по настоящему Договору.
6. Разрешение споров
6.1. В случае какого-либо спора, возникшего в связи с исполнением настоящего Договора, любая из Сторон принимает меры для урегулирования всех споров путем переговоров.
6.2. Если возникший спор не удается разрешить путем переговоров, данный спор и иные, относящиеся к нему вопросы, разрешаются и регулируются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Обмен корреспонденцией
7.1. Любая корреспонденция, отправляемая Сторонами друг другу в рамках настоящего Договора, будет представляться в письменной форме, и рассматриваться в течение 30 (тридцать) календарных дней с момента получения Сторонами корреспонденции с отметкой о вручении, за исключением корреспонденции, для рассмотрения которых предусмотрен особый порядок в соответствии с настоящим Договором.

7.2. Хат-хабар тиісті түрде ресімделген кезде (хат-хабар егер
ол бланкте ұсынылған және мөрмен бекітілген, оған басшы қол қойған
кезде және тіркеу нөмірі, күні болса, сондай-ақ орындаушысы
көрсетілсе, тиісінше ресімделген болып есептеледі), жеке қолға
тапсырылса, пошта немесе қатысушы Тараптың мекенжайы бойынша курьер
байланысы арқылы жеткізілсе, тиісінше ұсынылған және жіберілген болып
есептеледі.
7.3. Осы Шарттың қолданылуы барысында Тараптардың жауапты
тұлғалары екінші Тарапқа факсимильді байланыс және/немесе электрондық
пошта арқылы ақпараттық мазмұндағы хат-хабарды жіберуі мүмкін.
Бұл ретте жіберуші Тарап екінші Тарапқа хат-хабарды жібергенін
растауға міндетті. Растама факсимильді байланыспен қабылдап алу
туралы қабылдаушы тараптың белгісі бар барлық хат-хабардың мәтінін
қоса беру жолымен жіберілген не ойдағыдай аяқталғаны туралы
факсимильді аппараттың үзіндісі болған кезде тиісті түрде жүзеге
асырылған болып есептеледі.
8. Құпиялық
8.1. Осы арқылы Тараптар осы Шарттың талаптарына қатысты
ақпарат, банктік құпия, сондай-ақ осы Шарттың жасалуы мен орындалуы
барысында өздері алған қаржылық, коммерциялық және өзге де ақпарат
құпия болып табылатындығына келіседі және осы Шарт пен Қазақстан
Республикасының қолданыстағы заңнамасында тікелей көзделген
жағдайларды қоспағанда үшінші тұлғаларға жария етілмейді.
8.2. Тараптар осы Шарттың құпиялығы мен талаптарын сақтау үшін
барлық қажетті, оның ішінде құқықтық сипаттағы шараларды қабылдайды.
8.3. Тараптардың кез келгені осы Шарттың талаптарын бұза отырып
құпия ақпаратты таратқан немесе жариялаған жағдайда, осындай
ақпаратты тарату салдарынан екінші Тарап тартуы мүмкін залалды өтей
отырып, кінәлі Тарап Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген
жауапкершілікте болады.
9. Қорытынды ережелер
9.1. Компания мен Қаржы ұйымы Бағдарлама мен осы Шарт
шеңберінде комиссиялар, алымдар және (немесе) өзге де төлемдер
алмайды.
9.2. Тараптардың құқықтық мәртебесі өзгерген жағдайда, осы Шарт
бойынша және осы Шарттың орындалуы үшін барлық құқықтар мен
міндеттер, оның ішінде даулар мен келіспеушіліктерді реттеуге
байланысты туындаған құқықтар мен міндеттер Тараптардың құқықтық
мирасқорларына ауысады.
9.3. Егер төлем күні жұмыс емес немесе мереке күндеріне келген
жағдайда, төлем одан кейінгі жұмыс күні жүргізіледі.
9.4. Осы Шарт, осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын
қосымшасымен бірге осы Шарттың мәніне байланысты Тараптардың толық
өзара түсіністігін білдіреді.

7.2. Корреспонденция считается должным образом представленной или направленной, когда она оформлена надлежащим образом (корреспонденция считается должным образом оформленная, когда она представлена на бланке или скреплена печатью, подписана руководителем и имеет регистрационной номер, дату, а также с указанием исполнителя), вручена лично, доставлена по почте (заказным письмом с уведомлением) или курьерской связью по адресу участвующей Стороны.
7.3. В ходе действия настоящего Договора ответственные лица Сторон могут осуществлять отправление корреспонденции, носящей информативный характер, посредством факсимильной связи и (или) электронной почты другой Стороне.
При этом Сторона-отправитель обязана подтвердить отправление корреспонденции другой Стороне. Подтверждение считается осуществленным надлежащим образом при отправке факсимильной связью, путем приложения текста всей корреспонденции с отметкой принимающей стороны о приемке, либо наличия выписки факсимильного аппарата об успешном завершении отправки.
8. Конфиденциальность
8.1. Настоящим Стороны соглашаются, что информация, касающаяся условий настоящего Договора, банковская тайна, а также финансовая, коммерческая и иная информация, полученная ими в ходе заключения и исполнения настоящего Договора, является конфиденциальной и не подлежит разглашению третьим лицам за исключением случаев, прямо предусмотренных в настоящем Договоре и действующем законодательстве Республики Казахстан.
8.2. Стороны принимают все необходимые меры, в том числе правового характера, для сохранения конфиденциальности и условий настоящего Договора.
8.3. В случае разглашения либо распространения любой из Сторон конфиденциальной информации в нарушение требований настоящего Договора, виновная Сторона несет ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан, с возмещением возможного вреда, понесенного другой Стороной вследствие разглашения такой информации.
9. Заключительные положения
9.1. Компания и Финансовая организация не взимают комиссии, сборы и (или) иные платежи в рамках Программы и настоящего Договора.
9.2. В случае изменения правового статуса Сторон, все права и обязанности по настоящему Договору и во исполнение настоящего Договора, в том числе права и обязанности, возникшие в связи с урегулированием возникших споров и разногласий, переходят к правопреемникам Сторон.
9.3. В случае если день платежа приходится на нерабочий или праздничный день, платеж производится на следующий за ним рабочий день.
9.4. Настоящий Договор, вместе с приложением, которое является неотъемлемой частью настоящего Договора, представляет собой полное взаимопонимание Сторон в связи с предметом настоящего Договора.

9.5. Осы Шарт Тараптардың әрқайсысы үшін бірдей заңды күші бар
____ (____________) ұқсас данада мемлекеттік және орыс тілдерінде ___
(__________) данадан жасалды. Осы Шарттың мемлекеттік және орыс
тілдеріндегі мәтіндері арасында әр түрлі оқу туындаған жағдайда, осы
Шарттың мемлекеттік тілдегі нұсқасына басымдық беріледі.
9.6. Осы Шартта көзделмеген барлық өзге жағдайларда Тараптар
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын басшылыққа алады.
10. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері және
қолдары
Министрлiк:
Компания:
Қаржы ұйымы:
Меншік иесі:
Қатысушы:
Субсидиялау шартына
қосымша
Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасын (бәсекеге
қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) іске асыру шеңберінде
20__ жылғы ___________ пайыздық ставканы субсидиялау туралы
ақпарат
Р/с
Қатысушының атауы
Субсидиялау шартының нөмірі және жасалған күні
Сыйақы ставкасы (%) (5-бағ. + 6 бағ.)
Субсидияланатын сыйақы ставкасы (%)
Субсидияланбайтын сыйақы ставкасы (%)
Есепті айдың соңына негізгі берешек қалдығы/есепті айдың соңына орналастырылған облигациялардың номиналдық құны
Есепті айда өтелетін негізгі борыш сомасы/есепті айда сатып алынатын облигациялардың номиналдық құны
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
кестенің жалғасы
Есепті айда Қатысушы іс жүзінде аударған сома
Есепті айға сыйақының субсидияланбаған ставкасының сомасы (тг)
Есепті айға сыйақының субсидияланған ставкасының сомасы (тг)
Есепті айға Субсидиялау жөніндегі оператордың іс жүзінде аударған субсидия сомасы (тг)
Есепті айға сыйақының іс жүзінде субсидияланған сомасы (тг)
Негізгі борышты төлеу/Сатып алынған облигациялардың номиналдық құны (тг)
Сыйақының субсидияланбаған ставкасын төлеу (тг)
9
10
11
12
13
14
Басшы _________________________________           ___________________
М.О.              (Т.А.Ә.)                               (қолы)
Дағдарыстан кейін қалпына
келтіру бағдарламасы (бәсекеге
қабілетті кәсіпорындарды
сауықтыру) шеңберінде
сыйақының пайыздық ставкасын
субсидиялау қағидасына
3-қосымша
________________________
________________________
(Уәкілетті орган)
Субсидиялау үшін ақша қаражатын аударуға арналған өтінім
«Активтерді басқару және оңалту компаниясы» АҚ (бұдан әрі – Компания) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 225 қаулысымен бекітілген Дағдарыстан кейінгі қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) шеңберінде, ___________№____ Субсидиялау шартын орындау мақсатында, _____________________ (сома, валюта) Компанияның ағымдағы шотына мына деректемелер бойынша аударуды өтінеміз:
СТН ________________,
БCН ________________,
ЖCК ________________,
Банк атауы____________________________,
БCК __________________,
КБЕ ________
Басшы________________________________
Дағдарыстан кейiн қалпына
келтiру бағдарламасы
(бәсекеге
қабiлеттi кәсiпорындарды
сауықтыру) шеңберiнде
сыйақының пайыздық
ставкасын
субсидиялау қағидасына
4-қосымша
________________________________
(Субсидиялау жөніндегі оператор)
ХАБАРЛАМА

9.5. Настоящий Договор составлен в ___ (______) идентичных экземплярах на государственном и русском языках по ___ (______) экземпляру на государственном и русском языках для каждой из Сторон, каждый из которых имеет равную юридическую силу. В случае возникновения разночтений между текстами настоящего Договора на государственном и русском языке преимущественное значение будет иметь версия настоящего Договора на государственном языке.
9.6. Во всем ином, не предусмотренном настоящим Договором, Стороны руководствуются действующим законодательством Республики Казахстан.
10. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи сторон:
Министерство:
Компания:
Финансовая Организация:
Собственник:
Участник:
Приложение
к Договору
субсидирования
Информация о субсидировании процентной ставки в рамках
реализации Программы посткризисного восстановления
(оздоровление конкурентоспособных предприятий),
за ____________ 20___ года
№ п/п
Наименование участника
Номер и
дата
заключения
договора
субсидирования
Ставка
вознаг-
раждения
(%) (гр.
5 + гр.
6)
Субсидируемая
ставка вознаграждения (%)
Несубсидируемая
ставка
вознаграждения (%)
Остаток
основного
долга на
конец
отчетного
месяца/
номинальная
стоимость
размещенных
облигаций на
конец
отчетного
месяца (тг)
Сумма
погашаемого
основного
долга в
отчетном
месяце/
номинальная
стоимость
выкупаемых
облигаций в
отчетном
месяце (тг)
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
Продолжение таблицы
Фактически
перечисленная сумма участником за отчетный месяц
Сумма несубсидированной ставки
вознаграждения за
отчетный
месяц (тг)
Сумма
субсидированной ставки
вознаграждения
за отчетный
месяц (тг)
Фактически
перечисленная
сумма субсидий
оператором по
субсидированию
за отчетный
месяц (тг)
Фактически
субсидированная
сумма
вознаграждения
за отчетный
месяц (тг)
Оплата
основного
долга/
номинальная
стоимость
выкупленных
облигаций
(тг)
Оплата несубсидированной
ставки
вознаграждения (тг)
9
10
11
12
13
14
Руководитель ________________________ ___________________
М.П. (Ф.И.О.) (подпись)
Приложение 3
к Правилам субсидирования
процентной ставки
вознаграждения
в рамках Программы
посткризисного восстановления
(оздоровление
конкурентоспособных
предприятий)
_______________________
_______________________
(Уполномоченный орган)
Заявка на перечисление
денежных средств для субсидирования
Настоящим АО "Компания по реабилитации и управлению активами" (далее - Компания), в рамках Программы посткризисного восстановления (оздоровления конкурентоспособных предприятий), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 04.03.2011 года № 225, во исполнение Договора субсидирования от ________ № ____, просит перечислить ________ (сумма, валюта) на текущий счет Компании по следующим реквизитам:
РНН _________________,
БИН _________________,
ИИК _________________,
Наименование банка ___________________,
БИК _________________,
КБЕ _________________.
Руководитель _________________
Приложение 4
к Правилам субсидирования
процентной ставки вознаграждения в
рамках Программы посткризисного
восстановления (оздоровление
конкурентоспособных предприятий)
___________________________
(Оператор по субсидированию)
УВЕДОМЛЕНИЕ

Ескерту. Қағида 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2012.08.02 № 1016 Қаулысымен.
_____________________________________________________________________
(Қаржы ұйымы/Облигацияларды ұстаушы)
20 ____ ______________ № _______ субсидиялау шартының ажырамас бөлігі
болып табылатын өтеу кестесі бойынша міндеттемелерді
_______________________ ________________ орындағаны/толық көлемде
(Бағдарламаға қатысушы) күні, айы, жылы
орындамағаны/орындамағаны туралы хабарлайды (керегін сызыңыз).
Қатысушы іс жүзінде төлеген сома ________ теңгені құрайды, оның
ішінде:
негізгі борышты төлеу/Сатып алынған облигациялардың номиналды
құны ________ теңге;
субсидияланбайтын сыйақы ставкасын төлеу ______ теңге.
Субсидияланатын сыйақы ставкасының іс жүзіндегі сомасы ________
теңге.
Басшысы ________________________________

Сноска. Правила дополнены приложением 4 в соответствии с постановлением Правительства РК от 02.08.2012 № 1016.
_______________________________________________ уведомляет о том, что
(Финансовая организация/Держатель облигаций)
___________________ ________________________ обязательства по графику
(Участник Программы)          число, месяц, год
погашения, являющемуся неотъемлемой частью договора субсидирования от
________ 20__ года № _____, исполнены/исполнены не в полном объеме/не
исполнены (указать нужное).
Фактически оплаченная сумма участником составляет __________
тенге, в том числе:
оплата основного долга/номинальная стоимость выкупленных
облигаций ______ тенге;
оплата не субсидируемой ставки вознаграждения ______ тенге.
Фактическая сумма субсидируемой ставки вознаграждения _______
тенге.
Руководитель ________________________________