Этил спирті және алкоголь өнімін өндіру мен олардың айналымы жөніндегі декларацияларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 қарашадағы № 1293 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 23 шілдедегі № 573 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 23.07.2015 № 573 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегі Заңының 3-1-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Этил спирті және алкоголь өнімін өндіру мен олардың айналымы жөніндегі декларацияларды табыс ету қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 4 қарашадағы
№ 1293 қаулысымен
бекітілген
Этил спиртін және алкоголь өнімін өндіру мен олардың айналымы жөніндегі декларацияларды табыс ету қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Этил спиртін және алкоголь өнімін өндіру мен олардың айналымы жөніндегі декларацияларды табыс ету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегі Заңының 3-1-бабы 3) тармақшасына сәйкес әзірленген және этил спирті мен алкоголь өнімін өндіру және айналымы жөніндегі декларацияларды (бұдан әрі – Декларациялар) табыс ету тәртібін айқындайды.
2. Этил спирті мен алкоголь өнімін өндіру және айналым көлемін декларациялау этил спирті мен алкоголь өнімін өндіру және айналымы туралы мәліметтер көрсетілетін декларацияларды табыс ету арқылы жүргізіледі.
3. Декларацияларда жеке және заңды тұлғалар ақпараттық жүйе арқылы электрондық түрде есепті айдан кейінгі айдың 20-нан кешіктірмей ай сайын «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 574-бабына сәйкес жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде тіркеу есебіне қойылған орны бойынша салық органына (бұдан әрі – салық органы) табыс етеді.
4. Жеке және заңды тұлғалар осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген табыс ету мерзімін ұзарту қажет болған жағдайда, Декларацияларды табыс ету мерзімі аяқталуға дейін үш жұмыс күні ішінде, осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес қағаз тасығышта және электрондық түрде Декларацияларды табыс ету мерзімін ұзарту туралы өтінішті (бұдан әрі – өтініш) салық органына табыс етеді.
Салық органы өтінішті алған кезде Декларацияларды табыс ету мерзімін ұзартады, бірақ ол күнтізбелік 10 күннен аспауы тиіс.

Об утверждении Правил представления деклараций по производству и обороту этилового спирта и алкогольной продукции
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 2011 года № 1293. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2015 года № 573
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.07.2015 № 573 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 3-1 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления деклараций по производству и обороту этилового спирта и алкогольной продукции.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 ноября 2011 года №  1293
Правила
представления деклараций по производству
и обороту этилового спирта и алкогольной продукции
1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления деклараций по производству и обороту этилового спирта и алкогольной продукции (далее - Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 3) статьи 3-1 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции" и определяют порядок представления деклараций по производству и обороту этилового спирта и алкогольной продукции (далее - Декларации).
2. Декларирование объемов производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции производится посредством представления деклараций, отражающих сведения о производстве и обороте этилового спирта и алкогольной продукции.
3. Декларации представляются физическими или юридическими лицами в налоговый орган по месту постановки на регистрационный учет в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности в соответствии со статьей 574 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), (далее - налоговый орган) ежемесячно не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным месяцем, в электронном виде посредством информационной системы.
4. Физические или юридические лица в случае необходимости продления срока представления, указанного в пункте 3 настоящих Правил, за три рабочих дня до истечения срока представления Деклараций, представляют в налоговый орган заявление о продлении срока представления Декларации (далее - заявление) согласно приложению 1 к настоящим Правилам на бумажном носителе и в электронном виде.
Налоговый орган при получении заявления продлевает срок представления Декларации, но не более чем на 10 календарных дней.

5. Осы Қағидаларға сәйкес табыс ететін Декларацияларға жеке және заңды тұлғалардың электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады.
6. Этил спирті мен алкоголь өнімін өндіру мен олардың өндіру және айналым көлемін декларациялау кезінде қолданатын өлшеуіш бірлігі 1 дал 10 литрге тең келетін декалитр болып табылады (бұдан әрі - дал).
7. «Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Ұлттық тізілімдер туралы заң) сәйкес Декларацияны табыс ету кезінде:
СТН – Ұлттық тізілімдер туралы заңның 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасы қолданысқа енгізілгенге дейін салық төлеушінің тіркеу нөмірін;
ЖСН/БСН – Ұлттық тізілімдер туралы заңның 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасы қолданысқа енгізілген күннен бастап жеке/бизнес сәйкестендіру нөмірін міндетті түрде толтыруы тиіс.
2. Этил спиртін және (немесе) шарап материалын өндіру және айналымы жөніндегі декларацияларды табыс ету тәртібі
8. Этил спиртін және (немесе) шарап материалын өндіру және айналымы жөніндегі декларацияларды (бұдан әрі – 1-декларация) осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша салық органына этил спиртін өндіруге арналған лицензияның немесе лицензияға қосымшаның және (немесе) шарап материалын өндіруге арналған лицензияның немесе лицензияға қосымшаның негізінде этил спирті және (немесе) шарап материалының өндірісін және айналымын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар табыс етеді.
9. «СОК» жолында 1-декларацияны табыс ететін салық органының коды көрсетіледі.
10. «СТН» жолында салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі (бұдан әрі - СТН).
11. «ЖСН/БСН» жолында салық төлеушінің ол болған жағдайда жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН немесе БСН) көрсетіледі.
12. «Субъектінің атауы» жолында 1-декларацияны табыс ететін этил спиртін және (немесе) шарап материалын өндірушінің толық атауы көрсетіледі.
13. «Есепті кезең» жолында этил спиртін және (немесе) шарап материалын өндіруші 1-декларацияны табыс ететін есепті кезең (ай) көрсетіледі.
14. «Есептілік түрі» жолында негізгі немесе қосымша декларация көрсетіледі. Декларацияның түріне байланысты тиісті ұяшық белгіленеді.
Бастапқы және кейінгі декларацияларды табыс еткен кезде «Негізгі» ұяшығы белгіленеді.
Бұрын табыс етілген декларацияларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізген жағдайда «қосымша» ұяшығы белгіленеді. Бұрын табыс етілген декларацияларға енгізілетін өзгерістерге және (немесе) толықтыруларға байланысты, қосымша декларациялардың тиісті жолдарында теріс және (немесе) оң мәндермен айырмашылығы көрсетіледі.

5. Декларации, представляемые в соответствии с настоящими Правилами, подписываются электронной цифровой подписью физического или юридического лица.
6. Единицей измерения при декларировании объемов производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции является декалитр (далее - дал), который равен 10 литрам.
7. В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О национальных реестрах идентификационных номеров" (далее - Закон о национальных реестрах) подлежат обязательному заполнению при представлении Деклараций:
РНН - регистрационный номер налогоплательщика до введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона о национальных реестрах;
ИИН/БИН - индивидуальный/бизнес-идентификационный номер со дня введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона о национальных реестрах.
2. Порядок представления деклараций по производству
и обороту этилового спирта и (или) виноматериала
8. Декларация по производству и обороту этилового спирта и (или) виноматериала (далее - Декларация 1) представляется физическими и юридическими лицами, осуществляющими производство и оборот этилового спирта и (или) виноматериала на основании лицензии или приложения к лицензии на производство этилового спирта и (или) лицензии или приложения к лицензии на производство виноматериала, в налоговый орган по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
9. В строке "КНО" указывается код налогового органа, в который представляется Декларация 1.
10. В строке "РНН" указывается регистрационный номер налогоплательщика (далее - РНН).
11. В строке "ИИН/БИН" указывается индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер (далее - ИИН или БИН) налогоплательщика при его наличии.
12. В строке "Наименование субъекта" указывается полное наименование производителя этилового спирта и (или) виноматериала, представляющего Декларацию 1.
13. В строке "Отчетный период" указывается период (месяц), за который производитель этилового спирта и (или) виноматериала представляет Декларацию 1.
14. В строке "Вид отчетности" указывается основная декларация или дополнительная. В зависимости от вида декларации отмечается соответствующая ячейка.
При предоставлении первоначальной и последующих деклараций отмечается ячейка "Основная".
При внесении изменений и (или) дополнений в ранее представленные декларации отмечается ячейка "дополнительная". В зависимости от вносимых изменений и (или) дополнений в ранее представленные декларации, в соответствующих строках дополнительной декларации указывается разница с отрицательным и (или) положительным значениями.

15. 1-бағанда жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
16. 2-бағанда этил спирті немесе шарап материалын өндіруге арналған лицензияға немесе лицензияға берілген қосымша бойынша қызметін жүзеге асыру мекенжайы көрсетіледі.
1-декларацияның бағандары лицензияда немесе лицензияның қосымшасында көрсетілген этил спирті немесе шарап материалын өндіру жөніндегі қызметті жеке және заңды тұлғалардың жүзеге асыратын әрбір мекенжайы бойынша жеке толтырылады.
17. 3-бағанда өнімнің түрі (этил спирті немесе шарап материалы) көрсетіледі.
18. 4-бағанда импорт немесе экспорт кезінде этил спирті немесе шарап материалының сыртқы экономикалық тауарлық номенклатурасының коды (бұдан әрі – СЭҚ ТН) көрсетіледі.
19. 5-бағанда есепті кезеңнің басында өндірушіде қалған этил спирті немесе шарап материалының көлемі көрсетіледі.
Бұл көрсеткіш қалдықтардан алдыңғы есептік кезеңінің соңына көшіріледі.
Этил спирті және (немесе) шарап материалын өндіру қызметін алғаш рет бастаған жеке немесе заңды тұлғалар, осы бағанды толтырған кезде, этил спирті мен шарап материалының нөлдік қалдығын көрсетеді.
20. 6-бағанда өндірілген этил спирті немесе шарап материалының және басқа жеткізушілерден сатып алған немесе алған жалпы саны көрсетіледі (6-бағанның мәні 7, 8, 9, 10, 11, 12-бағандары мәндерінің сомасымен теңеседі).
21. 7-бағанда өндірген этил спирті немесе шарап материалының көлемі көрсетіледі.
22. 8-бағанда Қазақстан Республикасының басқа да жеткізушілерден сатып алған немесе алған этил спиртінің немесе шарап материалының көлемі көрсетіледі.
23. 9-бағанда бұрын өткізілген немесе тиеліп жөнелтілген этил спирті немесе шарап материалының қайтарылған көлемі көрсетіледі.
24. 10-бағанда үшінші елдерден әкелінген этил спирті немесе шарап материалының көлемі көрсетіледі.
25. 11-бағанда Ресей Федерациясынан әкелінген этил спирті немесе шарап материалының көлемі көрсетіледі.
26. 12-бағанда Беларусь Республикасынан әкелінген этил спирті немесе шарап материалының көлемі көрсетіледі.
27. 13-бағанда жұмсалған этил спирті немесе шарап материалының жалпы көлемі көрсетіледі (13-бағанның мәні 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21-бағандары мәндерінің сомасымен теңеседі).
28. 14-бағанда өз өндірісі үшін жұмсалған этил спирті немесе шарап материалының көлемі көрсетіледі.
29. 15-бағанда алкоголь өнімін өндіру үшін басқа өндірушілерге өткізілген этил спиртінің немесе шарап материалының көлемі көрсетіледі.
30. 16-бағанда экспортқа өткізілген этил спирті немесе шарап материалының көлемі көрсетіледі.
31. 17-бағанда алкоголь өнімін өндірумен байланысты емес техникалық қажеттілікке өткізілген этил спиртінің көлемі көрсетіледі.

15. В графе 1 указывается порядковый номер строки.
16. В графе 2 указывается адрес осуществления деятельности по лицензии или приложению к лицензии на производство этилового спирта или виноматериала.
Графы Декларации 1 заполняются отдельно по каждому адресу осуществления физическими или юридическими лицами деятельности по производству этилового спирта или виноматериала, указанной в лицензии или приложении к лицензии.
17. В графе 3 указывается вид продукции (этиловый спирт или виноматериал).
18. В графе 4 указывается код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности (далее - ТН ВЭД) этилового спирта или виноматериала, при импорте или экспорте.
19. В графе 5 указывается остаток этилового спирта или виноматериала, имеющегося у производителя на начало отчетного периода.
Данный показатель переходит из остатков на конец предыдущего отчетного периода.
Физические и юридические лица, впервые начавшие деятельность по производству и обороту этилового спирта и (или) виноматериала, при заполнении данной графы указывают нулевой остаток этилового спирта или виноматериала.
20. В графе 6 указывается общее количество произведенного этилового спирта или виноматериала и приобретенного или полученного у других поставщиков (значение графы 6 равняется сумме значений граф 7, 8, 9, 10, 11, 12).
21. В графе 7 указывается объем произведенного этилового спирта или виноматериала.
22. В графе 8 указывается объем этилового спирта или виноматериала, приобретенного или полученного от других поставщиков Республики Казахстан.
23. В графе 9 указывается объем возвращенного ранее реализованного или отгруженного этилового спирта или виноматериала.
24. В графе 10 указывается объем этилового спирта или виноматериала, ввезенного из третьих стран.
25. В графе 11 указывается объем этилового спирта или виноматериала, ввезенного из Российской Федерации.
26. В графе 12 указывается объем этилового спирта или виноматериала, ввезенного из Республики Беларусь.
27. В графе 13 указывается общее количество израсходованного этилового спирта или виноматериала (значение графы 13 равняется сумме значений граф 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21).
28. В графе 14 указываются объемы этилового спирта или виноматериала, израсходованного для собственного производства.
29. В графе 15 указываются объемы этилового спирта или виноматериала, реализованного для производства алкогольной продукции другим производителям.
30. В графе 16 указываются объемы реализованного на экспорт этилового спирта или виноматериала.
31. В графе 17 указываются объемы этилового спирта, реализованного на технические нужды, не связанные с производством алкогольной продукции.

32. 18-бағанда алушыларға медициналық мақсаттар үшін өткізілген этил спиртінің көлемі көрсетіледі.
33. 19-бағанда өндіру процесінде этил спиртінің немесе шарап материалы шығындарының көлемі көрсетіледі.
34. 20-бағанда бұзылған, жоғалған, тәркіленген кезде этил спиртінің немесе шарап материалының өзге де шығындардың көлемі көрсетіледі.
35. 21-бағанда төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бұзылған, жоғалған кезде этил спиртінің немесе шарап материалының өзге де шығындардың көлемі көрсетіледі.
36. 22-бағанда есепті кезеңнің соңында қалған этил спиртінің немесе шарап материалының қалдығы көрсетіледі (22-бағанның мәні 13-бағанның мәнін шегеруімен, 5 және 6-бағандары мәндерінің сомасымен теңеседі).
3. Алкоголь өнімін өндіру және айналымы жөніндегі декларацияларын табыс ету тәртібі
37. Алкоголь өнімін өндіру мен айналымы жөніндегі декларацияны (бұдан әрі – 2-декларация) осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша салық органына алкоголь өнімін өндіруге арналған лицензияның немесе лицензияға қосымшаның негізінде алкоголь өнімін өндіруді және айналымын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар табыс етеді.
38. «СОК» жолында алкоголь өнімін өндіру мен айналымы жөніндегі Декларация табыс етілетін салық органының коды көрсетіледі.
39. «СТН» жолында салық төлеушінің «СТН» көрсетіледі.
40. «ЖСН/БСН» жолында салық төлеушінің ол болған жағдайда ЖСН немесе БСН көрсетіледі.
41. «Субъектінің атауы» жолында алкоголь өнімін өндірушінің толық атауы көрсетіледі.
42. «Есепті кезең» жолында алкоголь өнімін өндіруші 2-декларацияны табыс ететін есепті кезең (ай) көрсетіледі.
43. «Есептілік түрі» жолында негізгі немесе қосымша декларация көрсетіледі. Декларацияның түріне байланысты тиісті ұяшық белгіленеді.
Бастапқы және кейінгі декларацияларды табыс еткен кезде «Негізгі» ұяшығы белгіленеді.
Бұрын табыс етілген декларацияларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізген жағдайда «қосымша» ұяшығы белгіленеді. Бұрын табыс етілген декларацияларға енгізілетін өзгерістер және (немесе) толықтыруларға байланысты, қосымша декларациялардың тиісті жолдарында теріс және (немесе) оң мәндермен айырмашылығы көрсетіледі.
44. 1-бағанда жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
45. 2-бағанда алкоголь өнімін өндіруге арналған лицензияға немесе лицензияға берілген қосымша бойынша қызметін жүзеге асыру мекенжайы көрсетіледі.
2-декларацияның бағандары лицензияда немесе лицензияның қосымшасында көрсетілген алкоголь өнімін өндіру жөніндегі қызметті жеке және заңды тұлғалардың жүзеге асыратын әрбір мекенжайы бойынша жеке толтырылады.

32. В графе 18 указываются объемы этилового спирта, реализованного получателям для медицинских целей.
33. В графе 19 указываются потери этилового спирта или виноматериала в процессе производства.
34. В графе 20 указывается объем прочих расходов этилового спирта или виноматериала при порче, утрате, конфискации.
35. В графе 21 указывается объем прочих расходов этилового спирта или виноматериала при порче, утрате, возникших в результате чрезвычайных ситуаций.
36. В графе 22 указывается остаток этилового спирта или виноматериала на конец отчетного периода (значение графы 22 равняется сумме значений графы 5 и графы 6, с вычетом значения графы 13).
3. Порядок представления деклараций по производству
и обороту алкогольной продукции
37. Декларация по производству и обороту алкогольной продукции (далее - Декларация 2) представляется физическими и юридическими лицами, осуществляющими производство и оборот алкогольной продукции на основании лицензии или приложения к лицензии на производство алкогольной продукции, в налоговый орган по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
38. В строке "КНО" указывается код налогового органа, в который представляется Декларация производства и оборота алкогольной продукции.
39. В строке "РНН" указывается РНН налогоплательщика.
40. В строке "ИИН/БИН" указывается ИИН или БИН налогоплательщика, при его наличии.
41. В строке "Наименование субъекта" указывается полное наименование производителя алкогольной продукции.
42. В строке "Отчетный период" указывается отчетный период (месяц), за который производитель алкогольной продукции представляет Декларацию 2.
43. В строке "Вид отчетности" указывается основная декларация или дополнительная. В зависимости от вида декларации отмечается соответствующая ячейка.
При предоставлении первоначальной и последующих деклараций отмечается ячейка "Основная".
При внесении изменений и (или) дополнений в ранее представленные декларации отмечается ячейка "дополнительная". В зависимости от вносимых изменений и (или) дополнений в ранее представленные декларации, в соответствующих строках дополнительной декларации указывается разница с отрицательным и (или) положительным значениями.
44. В графе 1 указывается порядковый номер строки.
45. В графе 2 указывается адрес осуществления физическим или юридическим лицом деятельности по производству алкогольной продукции, указанной в лицензии или приложении к лицензии.
Графы Декларации 2 заполняются отдельно по каждому адресу осуществления физическим или юридическим лицом деятельности по производству алкогольной продукции, указанной в лицензии или приложении к лицензии.

46. 3-бағанда алкоголь өнімінің түрі көрсетіледі.
47. 4-бағанда импорт немесе экспорт кезінде алкоголь өнімінің СЭҚ ТН көрсетіледі.
48. 5-бағанда алкоголь өнімінің (сырадан басқа) түрлері бойынша сусыз спирттің пайыздық құрамы көрсетіледі.
49. 6-бағанда есепті кезеңнің басындағы алкоголь өнімінің қалдығы көрсетіледі.
Бұл көрсеткіш қалдықтардан алдыңғы есептік кезеңінің соңына көшіріледі. Алкоголь өнімін өндіру қызметін алғаш рет бастаған жеке немесе заңды тұлғалар, осы бағанды толтырған кезде, алкоголь өнімінің нөлдік қалдығын көрсетеді.
50. 7-бағанда алкоголь өнімінің келіп түскен жалпы көлемі көрсетіледі (7-бағанның мәні 8, 9, 10, 11, 12, 13-бағандары мәндерінің сомасымен теңеседі).
51. 8-бағанда алкоголь өнімін өндіру түрлері бойынша көлемі көрсетіледі.
52. 9-бағанда Қазақстан Республикасының басқа да жеткізушілерден алған алкоголь өнімінің түрлері бойынша көлемі көрсетіледі.
53. 10-бағанда бұрын өткізілген немесе тиеліп жөнелтілген алкоголь өнімінің қайтарылған көлемі көрсетіледі.
54. 11-бағанда үшінші елдерден әкелінген алкоголь өнімінің көлемі көрсетіледі.
55. 12-бағанда Ресей Федерациясынан әкелінген алкоголь өнімінің көлемі көрсетіледі.
56. 13-бағанда Беларусь Республикасынан әкелінген алкоголь өнімінің көлемі көрсетіледі.
57. 14-бағанда алкоголь өнімінің жалпы шығыны көрсетіледі (14-бағанның мәні 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22-бағандары мәндерінің сомасымен теңеседі).
58. 15-бағанда ішкі нарыққа өткізілген алкоголь өнімінің көлемдері көрсетіледі.
59. 16-бағанда өз құрылымдық бөлімшелеріне немесе заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелеріне тиеп жөнелтілген алкоголь өнімінің көлемі көрсетіледі.
60. 17-бағанда экспортқа өткізілген алкоголь өнімінің көлемі көрсетіледі.
61. 18-бағанда өндіріс процесінде алкоголь өнімінің шығыны көрсетіледі.
62. 19-бағанда бұзылған, жоғалған, тәркіленген кезде алкоголь өнімінің өзге де шығындардың көлемі көрсетіледі.
63. 20-бағанда төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бұзылған, жоғалған кезде алкоголь өнімінің өзге де шығындардың көлемі көрсетіледі.
64. 21-бағанда есепті кезеңнің соңында қалған алкоголь өнімінің қалдығы көрсетіледі (21-бағанның мәні 14-бағанның мәнін шегеруімен, 6 және 7-бағандары мәндерінің сомасымен теңеседі).
4. Алкоголь өнімін өндіру және айналымы жөніндегі декларацияға «Алкоголь өнімінің өндірісінде шикізат балансы» қосымшасын толтыру тәртібі
65. Алкоголь өнімінің өндірісінде шикізат балансын жеке немесе заңды тұлғалар есепті кезең үшін этил спирті немесе шарап материалынан өндірілген алкоголь өнімі өндірісінің көлемдері бар болған жағдайда 2-декларацияға қосымшаға сәйкес нысаны бойынша (бұдан әрі – Шикізат балансы) жасайды.

46. В графе 3 указывается вид алкогольной продукции.
47. В графе 4 указывается код ТН ВЭД алкогольной продукции при импорте или экспорте.
48. В графе 5 указывается процентное содержание безводного спирта по видам алкогольной продукции (кроме пива).
49. В графе 6 указывается остаток алкогольной продукции на начало отчетного периода.
Данный показатель переходит из остатков на конец предыдущего отчетного периода. Физические или юридические лица, впервые начавшие деятельность по производству и обороту алкогольной продукции, при заполнении данной графы указывают нулевой остаток алкогольной продукции.
50. В графе 7 указывается общий объем поступившей алкогольной продукции (значение графы 7 равняется сумме значений граф 8, 9, 10, 11, 12, 13).
51. В графе 8 указывается объем производства алкогольной продукции по видам.
52. В графе 9 указывается объем алкогольной продукции по видам, полученной от других поставщиков Республики Казахстан.
53. В графе 10 указывается объем возвращенной ранее реализованной или отгруженной алкогольной продукции.
54. В графе 11 указывается объем алкогольной продукции, ввезенной из третьих стран.
55. В графе 12 указывается объем алкогольной продукции, ввезенной из Российской Федерации.
56. В графе 13 указывается объем алкогольной продукции, ввезенной из Республики Беларусь.
57. В графе 14 указывается общий расход алкогольной продукции (значение графы 14 равняется сумме значений граф 15, 16, 17, 18, 19, 20).
58. В графе 15 указываются объемы реализованной алкогольной продукции на внутренний рынок.
59. В графе 16 указывается объем отгруженной алкогольной продукции своим структурным подразделениям либо юридическому лицу его структурными подразделениями.
60. В графе 17 указываются объемы реализованной алкогольной продукции на экспорт.
61. В графе 18 указываются потери алкогольной продукции в процессе производства.
62. В графе 19 указывается объем прочих расходов алкогольной продукции при порче, утрате, конфискации.
63. В графе 20 указывается объем прочих расходов алкогольной продукции при порче, утрате, возникших в результате чрезвычайных ситуаций.
64. В графе 21 указывается остаток алкогольной продукции по видам на конец отчетного периода (значение графы 21 равняется сумме значений графы 6 и 7, с вычетом значения графы 14).
4. Порядок представления баланса сырья на производстве
алкогольной продукции
65. Баланс сырья на производстве алкогольной продукции заполняется физическими или юридическими лицами по форме согласно приложению к Декларации 2 (далее - Баланс сырья) при условии наличия объемов производства алкогольной продукции, произведенной из этилового спирта или виноматериала за отчетный период.

66. «СОК» жолында Шикізат балансы табыс етілетін салық органының коды көрсетіледі.
67. «СТН» жолында салық төлеушінің «СТН» көрсетіледі.
68. «ЖСН/БСН» жолында салық төлеушінің ол болған жағдайда ЖСН немесе БСН көрсетіледі.
69. «Субъектінің атауы» жолында Шикізат балансын табыс ететін алкоголь өнімін өндірушінің толық атауы көрсетіледі.
70. «Есепті кезең» жолында Шикізат балансы табыс етілетін есепті кезең (ай) көрсетіледі.
71. «Есептілік түрі» жолында негізгі немесе қосымша декларация көрсетіледі. Декларацияның түріне байланысты тиісті ұяшық белгіленеді.
Бастапқы және кейінгі декларацияларды табыс еткен кезде «Негізгі» ұяшығы белгіленеді.
Бұрын табыс етілген декларацияларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізген жағдайда «қосымша» ұяшығы белгіленеді. Бұрын табыс етілген декларацияларға енгізілетін өзгерістер және (немесе) толықтыруларға байланысты, қосымша декларациялардың тиісті жолдарында теріс және (немесе) оң мәндермен айырмашылығы көрсетіледі.
72. 1-бағанда жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
73. 2-бағанда алкоголь өнімін өндіруге арналған лицензияға немесе лицензияға берілген қосымша бойынша қызметін жүзеге асыру мекенжайы көрсетіледі.
Шикізат балансының бағандары лицензияда немесе лицензияның қосымшасында көрсетілген алкоголь өнімін өндіру жөніндегі қызметті жеке және заңды тұлғалардың жүзеге асыратын әрбір мекенжайы бойынша жеке толтырылады.
74. 3-бағанда шикізаттың атауы (этил спирті немесе шарап материалы) көрсетіледі.
75. 4-бағанда Қазақстан Республикасына шикізатты импорттау кезінде СЭҚ ТН коды көрсетіледі.
76. 5-бағанда шикізатты жеткізушінің атауы көрсетіледі.
77. 6-бағанда шикізат жеткізушінің СТН көрсетіледі.
78. 7-бағанда шикізат жеткізушінің ЖИН немесе БИН көрсетіледі, оның бар кезінде.
79. 8-бағанда есепті кезеңнің басында шикізаттың жалпы қалдығы көрсетіледі.
80. 9-бағанда келіп түскен шикізаттың жалпы көлемі көрсетіледі.
81. 10-бағанда алкоголь өнімінің өндірісіне жұмсалған шикізаттың көлемі көрсетіледі.
82. 11-бағанда өндіріс паспорты бойынша 1 дал алкоголь өнімінің өндірісіне жұмсалатын шикізаттың мөлшері көрсетіледі.
83. 12-бағанда өндіріс процесінде шикізаттың шығындары көрсетіледі.
84. 13-бағанда алкоголь өнімнің өндірілген түрі көрсетіледі.
85. 14-бағанда өндірілген алкоголь өнімдегі (сырадан басқа) сусыз спирттің пайыздық құрамы көрсетіледі.
86. 15-бағанда өндірілген алкоголь өнімнің көлемі көрсетіледі.
87. 16-бағанда бұзылған, жоғалған, тәркіленген кезде шикізаттың өзге де шығындарының көлемі көрсетіледі.

66. В строке "КНО" указывается код налогового органа, в который представляется Баланс сырья.
67. В строке "РНН" указывается РНН налогоплательщика.
68. В строке "ИИН/БИН" указывается ИИН или БИН налогоплательщика при его наличии.
69. В строке "Наименование субъекта" указывается полное наименование производителя алкогольной продукции, представляющего Баланс сырья.
70. В строке "Отчетный период" указывается отчетный период (месяц), за который представляется Баланс сырья.
71. В строке "Вид отчетности" указывается основная декларация или дополнительная. В зависимости от вида декларации отмечается соответствующая ячейка.
При предоставлении первоначальной и последующих деклараций отмечается ячейка "Основная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные декларации отмечается ячейка "дополнительная". В зависимости от вносимых изменений и (или) дополнений в ранее представленные декларации, в соответствующих строках дополнительной декларации указывается разница с отрицательным и (или) положительным значениями.
72. В графе 1 указывается порядковый номер строки.
73. В графе 2 указывается адрес осуществления физическим или юридическим лицом деятельности по производству алкогольной продукции, указанной в лицензии или приложении к лицензии.
Графы Баланса сырья заполняются физическими или юридическими лицами отдельно по каждому адресу осуществления деятельности по производству алкогольной продукции, указанной в лицензии или приложении к лицензии.
74. В графе 3 указывается наименование сырья (этиловый спирт или виноматериал).
75. В графе 4 указывается код ТН ВЭД при импорте сырья в Республику Казахстан.
76. В графе 5 указывается наименование поставщика сырья.
77. В графе 6 указывается РНН поставщика сырья.
78. В графе 7 указывается ИИН или БИН поставщика сырья при его наличии.
79. В графе 8 указывается остаток сырья на начало отчетного периода.
80. В графе 9 указывается общий объем поступившего сырья.
81. В графе 10 указывается количество сырья, использованного для производства алкогольной продукции.
82. В графе 11 указывается норма расхода сырья на 1 дал алкогольной продукции согласно паспорту производства.
83. В графе 12 указываются потери сырья в процессе производства.
84. В графе 13 указывается вид выпущенной алкогольной продукции.
85. В графе 14 указывается процентное содержание безводного спирта в произведенной алкогольной продукции (кроме пива).
86. В графе 15 указывается объем выпущенной алкогольной продукции.
87. В графе 16 указывается объем прочих расходов сырья при порче, утрате, конфискации.

88. 17-бағанда төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бұзылған, жоғалған кезде шикізаттың өзге де шығындарының көлемі көрсетіледі.
89. 18-бағанда есепті кезеңнің соңында қалған шикізаттың қалдығы көрсетіледі (18-бағанның мәні 10, 12, 16, 17-бағандардың мәндерін шегеруімен, 8 және 9-бағандары мәндерінің сомасымен теңеседі).
90. 19-бағанда есепті кезеңнің басындағы алкоголь өнімінің өндіру кезендегі шикізаттың көлемі көрсетіледі.
91. 20-бағанда есепті кезеңнің соңындағы алкоголь өнімінің өндіру кезеңдегі шикізаттың көлемі көрсетіледі.
5. Алкоголь өнімінің айналымы жөніндегі декларацияларды табыс ету тәртібі
92. Алкоголь өнімінің айналымы жөніндегі декларацияны (бұдан әрі – 3-декларация) осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша салық органына алкоголь өнімін сақтау және көтерме саудада сатуға арналған лицензияның негізінде алкоголь өнімінің айналымын жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғалар табыс етеді.
93. «СОК» жолында 3-декларацияны табыс ететін салық органының коды көрсетіледі.
94. «СТН» жолында салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі (бұдан әрі - СТН).
95. «ЖСН/БСН» жолында салық төлеушінің ол болған жағдайда жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН немесе БСН) көрсетіледі.
96. «Субъекттің атауы» жолында 3-декларацияны табыс ететін этил спиртін және (немесе) шарап материалын өндірушінің толық атауы көрсетіледі.
97. «Есепті кезең» жолында этил спиртін және (немесе) шарап материалын өндіруші 3-декларацияны табыс ететін есепті кезең (ай) көрсетіледі.
98. «Есептілік түрі» жолында негізгі немесе қосымша декларация көрсетіледі. Декларацияның түріне байланысты тиісті ұяшық белгіленеді.
Бастапқы және кейінгі декларацияларды табыс еткен кезде «Негізгі» ұяшығы белгіленеді.
Бұрын табыс етілген декларацияларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізген жағдайда «қосымша» ұяшығы белгіленеді. Бұрын табыс етілген декларацияларға енгізілетін өзгерістер және (немесе) толықтыруларға байланысты, қосымша декларациялардың тиісті жолдарында теріс және (немесе) оң мәндермен айырмашылығы көрсетіледі.
99. 1-бағанда жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
100. 2-бағанда жеке немесе заңды тұлғаның қойма ғимаратының орналасқан мекенжайы көрсетіледі.
3-декларацияның бағандары лицензияда көрсетілген қызметті жүзеге асырудың әрбір мекенжайы бойынша жеке және заңды тұлғалар бөлек толтырылады.
101. 3-бағанда алкоголь өнімінің түрі көрсетіледі.
102. 4-бағанда импорт немесе экспорт кезінде алкоголь өнімінің СЭҚ ТН көрсетіледі.
103. 5-бағанда есепті кезеңнің басындағы алкоголь өнімінің қалдығы көрсетіледі.
Бұл көрсеткіш қалдықтардан алдыңғы есептік кезеңінің соңына көшіріледі. Алкоголь өнімін өндіру қызметін алғаш рет бастаған жеке немесе заңды тұлғалар, осы бағанды толтырған кезде, алкоголь өнімінің нөлдік қалдығын көрсетеді.

88. В графе 17 указывается объем прочих расходов сырья при порче, утрате, возникших в результате чрезвычайных ситуаций.
89. В графе 18 указывается остаток сырья на конец отчетного периода, (значение графы 18 равняется сумме значений граф 8 и 9, с вычетом значений граф 10, 12, 16, 17).
90. В графе 19 указывается остаток сырья, находящегося на стадии производства алкогольной продукции на начало отчетного периода.
91. В графе 20 указывается остаток сырья, находящегося на стадии производства алкогольной продукции на конец отчетного периода.
5. Порядок представления деклараций
по обороту алкогольной продукции
92. Декларация по обороту алкогольной продукции (далее - Декларация 3) представляется физическими и юридическими лицами, осуществляющими оборот алкогольной продукции на основании лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции, в налоговый орган по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
93. В строке "КНО" указывается код налогового органа, в который представляется Декларация 3.
94. В строке "РНН" указывается РНН налогоплательщика.
95. В строке "ИИН/БИН" указывается ИИН или БИН налогоплательщика при его наличии.
96. В строке "Наименование субъекта" указывается полное наименование физического или юридического лица, осуществляющего хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции и представляющего Декларацию 3.
97. В строке "Отчетный период" указывается отчетный период (месяц), за который представляется Декларация 3.
98. В строке "Вид отчетности" указывается основная декларация или дополнительная. В зависимости от вида декларации отмечается соответствующая ячейка.
При предоставлении первоначальной и последующих деклараций отмечается ячейка "Основная".
При внесении изменений и (или) дополнений в ранее представленные декларации отмечается ячейка "дополнительная". В зависимости от вносимых изменений и (или) дополнений в ранее представленные декларации, в соответствующих строках дополнительной декларации указывается разница с отрицательным и (или) положительным значениями.
99. В графе 1 указывается порядковый номер строки.
100. В графе 2 указывается адрес местонахождения складского помещения физического или юридического лица.
Графы Декларации 3 заполняются физическими или юридическими лицами отдельно по каждому адресу осуществления деятельности, указанной в лицензии.
101. В графе 3 указывается вид алкогольной продукции.
102. В графе 4 указывается код ТН ВЭД при импорте или экспорте алкогольной продукции.
103. В графе 5 указывается остаток по видам алкогольной продукции на начало отчетного периода.
Данный показатель переходит из остатков на конец предыдущего отчетного периода. Физические или юридические лица, впервые начавшие деятельность по обороту алкогольной продукции, при заполнении данной графы указывают нулевой остаток алкогольной продукции.

104. 6-бағанда алкоголь өнімінің келіп түскен жалпы көлемі көрсетіледі (6-бағанның мәні 7, 8, 9, 10, 11, 12-бағандары мәндерінің сомасымен теңеседі).
105. 7-бағанда Қазақстан Республикасының жеткізушілерінен түскен алкоголь өнімінің көлемі көрсетіледі.
106. 8-бағанда алдында өткізілген немесе тиеліп жөнелтілген алкоголь өнімінің көлемдері көрсетіледі.
107. 9-бағанда үшінші елдерден әкелінген алкоголь өнімінің көлемі көрсетіледі.
108. 10-бағанда Ресей Федерациясынан әкелінген алкоголь өнімінің көлемі көрсетіледі.
109. 11-бағанда Беларусь Республикасынан әкелінген алкоголь өнімінің көлемі көрсетіледі.
110. 12-бағанда есепті кезең үшін алкоголь өнімі шығынының жалпы көлемі көрсетіледі (12-бағанның мәні 13, 14, 15, 16, 17-бағандардың мәндерінің қосындысымен теңдеседі).
111. 13-бағанда ішкі нарыққа өткізілген алкоголь өнімінің көлемдері көрсетіледі.
112. 14-бағанда өз құрылымдық бөлімшелеріне немесе заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелеріне тиеп жөнелтілген алкоголь өнімінің көлемі көрсетіледі.
113. 15-бағанда экспортқа өткізілген алкоголь өнімінің көлемі көрсетіледі.
114. 16-бағанда бұзылған, жоғалған, тәркіленген кезде алкоголь өнімінің өзге де шығындардың көлемі көрсетіледі.
115. 17-бағанда төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бұзылған, жоғалған кезде алкоголь өнімінің өзге де шығындардың көлемі көрсетіледі.
116. 18-бағанда есепті кезеңнің соңына, шикізаттың жалпы қалдығы көрсетіледі (18-бағанның мәні 12-бағанның мәнін шегеруімен, 5 және 6-бағандары мәндерінің сомасымен теңеседі).
Этил спирті мен алкоголь
өнімін өндіру және
айналымы жөніндегі
декларацияларды табыс ету
қағидаларына 1-қосымша
Этил спиртін және (немесе) шарап материалын өндіру мен айналымы жөніндегі декларацияның, алкоголь өнімін өндіру мен айналымы жөніндегі декларацияның, алкоголь өнімінің айналымы жөніндегі декларацияның табыс ету мерзімін ұзарту туралы өтініш
Салық төлеушінің атауы__________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
СТН ____________________________________________________________
ЖСН/БСН ________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
табыс ету мерзімін ұзартуды сұраймын (декларацияның атауын көрсетіңіз)
Нысанның коды: _________________________________________________
Салық органының коды: __________________________________________
Есепті кезең:         Айы |_______| Жылы |_______|
Басшының қолы ______________________
М.О.
Этил спирті мен алкоголь
өнімін өндіру және
айналымы жөніндегі
декларацияларды табыс ету
қағидаларына 2-қосымша
нысан
СОК _______________________________________
СТН _______________________________________
ЖСН/БСН ___________________________________
Субъектінің атауы _________________________
Есепті кезең_______________________________
Есептіліктің түрі _________________________
Этил спиртін және (немесе) шарап материалын өндіру және айналымы жөніндегі декларация
Р/с
Лицензияға немесе лицензияға берілген қосымша бойынша қызметін жүзеге асыру мекенжайы
Өнімнің түрі (этил спирті немесе шарап материалы)
СЭҚ ТН коды (этил спиртін немесе шарап материалын импорттағанда немесе экспорттағанда)
Есепті кезеңнің басындағы этил спирті немесе шарап материалының қалдығы, дал
Этил спиртін немесе шарап материалдың кірісі, оның ішінде:
Барлығы
Өз өндірісінің көлемі
Басқа жеткізушілерден алынды (оның ішінде импорт бойынша бұрын өткізілгенді қайтару)
Қазақстан Республикасында жеткізушілерден алынды
бұрын өткізілгенді қайтару
үшінші елдерден алынды
Ресей Федерациясынан алынды
Беларусь Республикасынан алынды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
Этил спиртінің немесе шарап материалының шығыстар, оның ішінде:
Есепті кезең соңындағы қалдық, дал
Есепті кезең соңындағы қалдық, дал
Барлығы
Алкоголь өнімін өз өндірісі үшін
Басқа тұлғаларға алкоголь өнімін өндіру үшін этил спирті мен шарап материалы өткізілді
Экспортқа өткізілді
Техниқа лық қажеттіліктерге өткізілді (этил спирті үшін)
медициналық мақсаттар үшін өткізілді (этил спирті үшін)
Өндіру процесіндегі шығыстар, дал
Өзге де шығыстар, дал
бұзылған, жоғалған, тәркіленген
ТЖ кезде бұзылған, жоғалған
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
22
Этил спирті мен алкоголь
өнімін өндіру және
айналымы жөніндегі
декларацияларды табыс ету
қағидаларына 3-қосымша
нысан
СОК _______________________________________
СТН _______________________________________
ЖСН/БСН ___________________________________
Субъектінің атауы _________________________
Есепті кезең_______________________________
Есептіліктің түрі _________________________
Алкоголь өнімін өндіру және айналымы жөніндегі декларация
Р/с №
Лицензияға немесе лицензияға берілген қосымша бойынша қызметін жүзеге асыру мекенжайы
Алкоголь өнімінің түрі
СЭҚ ТН коды (Алкоголь өнімін импорттағанда немесе экспорттағанда)
Алкоголь өніміндегі (сырадан басқа) сусыз спирттің пайыздық құрамы
Есепті кезеңнің басындағы қалдық, дал
Алкоголь өнімінің көлімі, дал, оның ішінде:
Барлығы
Өз өндірісінің көлемі
Алынды (оның ішінде импорт бойынша бұрын өткізілген немесе тиеп жөнелтілген өнімді қайтару)
Қазақстан Республикасында жеткізушілерден алынды
бұрын өткізілгенді қайтару
үшінші елдерден алынды
Ресей Федерациясынан алынды
Беларусь Республикасынан алынды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
Алкоголь өнімінің шығыны, оның ішінде:
Есепті кезең соңындағы қалдық, дал
Барлығы
Ішкі нарыққа өткізілген алкоголь өнімінің көлемі
өз құрылымдық бөлімшелеріне немесе заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелеріне тиеп жөнелтілген алкоголь өнімінің көлемі
экспортқа өткізілген алкоголь өнімі
Өндіру процесіндегі шығыстар
Өзге де шығыстар, дал
бұзылған, жоғалған, тәркіленген
ТЖ кезде бұзылған, жоғалған
14
15
16
17
18
19
20
21
Алкоголь өнімін өндіру мен айналымы
жөніндегі декларацияға қосымша
нысан
СОК _______________________________________
СТН _______________________________________
ЖСН/БСН ___________________________________
Субъектінің атауы _________________________
Есепті кезең_______________________________
Есептіліктің түрі _________________________
Алкоголь өнімінің өндірісіне шикізат балансы
Р/с №
Лицензияға немесе лицензияға берілген қосымша бойынша қызметін жүзеге асыру мекенжайы
Шикізаттың атауы
СЭҚ ТН коды (этил спиртін немесе шарап материалын импорттағанда)
Шикізат жеткізуші туралы мәлімет
Шикізаттың қозғалысы, дал
атауы
СТН
ЖСН/БСН
Есепті кезеңнің басындағы қалдық
Келіп түскен шикізаттың жалпы көлемі
Купажға пайдаланылған шикізат
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Шикізаттың қозғалысы, дал
Алкоголь өнімінің өндіру сатысындағы шикізаттың көлемі, дал
1 дал алкоголь өніміне шығыс нормасы
Өндірістік шығындар
Шығарылған алкоголь өнімінің түрі
Өндірілген алкоголь өніміндегі сусыз спирттің пайыздық құрамы
Шығарылған өнімнің көлемі
Басқа шығындар
Есепті кезең соңындағы қалдық
Есепті кезең басындағы қалдық
Есепті кезең соңындағы қалдық
бұзылған, жоғалған, тәркіленген
ТЖ кезінде бұзылған, жоғалған
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Этил спирті мен алкоголь
өнімін өндіру және
айналымы жөніндегі
декларацияларды табыс ету
қағидаларына 4-қосымша
нысан
СОК _______________________________________
СТН _______________________________________
ЖСН/БСН ___________________________________
Субъектінің атауы _________________________
Есепті кезең_______________________________
Есептіліктің түрі _________________________
Алкоголь өнімінің айналымы жөніндегі декларация
Р/с
Қойма үй-жайының орналасқан жерінің мекенжайы
Алкоголь өнімінің түрі
СЭҚ ТН коды (алкоголь өнімін импорты немесе экспорты кезінде)
Есепті кезеңнің басындағы қалдық, дал
Алкоголь өнімінің кірісі оның ішінде:
Барлығы
Алынды (оның ішінде импорт, алдында сатылған немесе тиеліп жөнелтілген өнімнің қайтарылуы)
Қазақстан Республикасы жеткізушілерінен алынған
алдында сатылған немесе тиеліп жөнелтілгеннің қайтарылуы
үшінші елдерден алынған
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы:
кестенің жалғасы
Алкоголь өнімінің кірісі оның ішінде:
Алкоголь өнімінің шығысы, дал, оның ішінде:
Есепті кезеңнің аяғындағы қалдық, дал
Алынды (оның ішінде импорт, алдында сатылған немесе тиеліп жөнелтілген өнімнің қайтарылуы)
Барлығы
Ішкі нарыққа сатылу
өз құрылымдық бөлімшелеріне немесе заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелеріне тиеп жөнелтілген
Экспортқа сатылған
Өзге де шығындар, дал
Ресей Федерациясынан алынған
Беларусь Республикасынан алынған
бүлінуі, жоғалуы, тәркілеу
бүлінуі, жоғалуы ТЖ
10
11
12
13
14
15
16
17
18

104. В графе 6 указывается общий объем поступившей алкогольной продукции (значение графы 6 равняется сумме значений граф 7, 8, 9, 10, 11).
105. В графе 7 указывается объем полученной алкогольной продукции от поставщиков Республики Казахстан.
106. В графе 8 указывается объем возвращенной ранее реализованной алкогольной продукции.
107. В графе 9 указывается объем алкогольной продукции, ввезенной из третьих стран.
108. В графе 10 указывается объем алкогольной продукции, ввезенной из Российской Федерации.
109. В графе 11 указывается объем алкогольной продукции, ввезенной из Республики Беларусь.
110. В графе 12 указывается общий объем расхода алкогольной продукции за отчетный период (значение графы 12 равняется сумме значений граф 13, 14, 15, 16, 17).
111. В графе 13 указываются объем реализации алкогольной продукции на внутренний рынок.
112. В графе 14 указывается объем алкогольной продукции, отгруженной структурным подразделениям либо юридическому лицу его структурными подразделениями.
113. В графе 15 указываются объем реализации алкогольной продукции на экспорт.
114. В графе 16 указывается объем прочих расходов алкогольной продукции при порче, утрате, конфискации.
115. В графе 17 указывается объем прочих расходов алкогольной продукции при порче, утрате, возникших в результате чрезвычайных ситуаций.
116. В графе 18 указывается остаток алкогольной продукции на конец отчетного периода (значение графы 18 равняется сумме значений граф 5 и 6, с вычетом значения графы 12).
Приложение 1
к Правилам представления
деклараций по производству
и обороту этилового спирта
и алкогольной продукции
Заявление
о продлении срока представления декларации по производству и
обороту этилового спирта и (или) виноматериала, декларации
по производству и обороту алкогольной продукции, декларации
по обороту алкогольной продукции
Наименование налогоплательщика _______________________________
____________________________________________________________________
РНН __________________________________________________________
ИИН/БИН ______________________________________________________
Прошу продлить срок представления (укажите наименование
декларации) ________________________________________________________
____________________________________________________________________
Код формы: ___________________________________________________
____________________________________________________________________
Код налогового органа: _______________________________________
Отчетный период: Месяц |____________| Год |_________|
Подпись руководителя _____________________
М.П.
Приложение 2
к Правилам представления
деклараций по производству
и обороту этилового спирта
и алкогольной продукции
форма
КНО __________________________
РНН __________________________
ИИН/БИН ______________________
Наименование субъекта ________
Отчетный период ______________
Вид отчетности _______________
Декларация по производству и обороту этилового спирта
и (или) виноматериала
№ п/п
Адрес осуществления
деятельности по
лицензии или
приложению к лицензии
Вид продукции
(этиловый
спирт или
виноматериал)
Код ТН ВЭД (при
импорте или
экспорте
этилового
спирта или
виноматериала)
Остаток этилового
спирта или
виноматериала на
начало отчетного
периода, дал
Приход
этилового
спирта или
виноматериала,
в том числе:
В
с
е
г
о
Объем
собственного
производства
1
2
3
4
5
6
7
продолжение
Приход этилового спирта или виноматериала, в том числе:
Расход этилового спирта или
виноматериала, в том числе:
Получено от других поставщиков (в том числе по импорту,
возврат ранее реализованного)
В
с
е
г
о
для
собственного
производства
алкогольной
продукции
Реализовано
этилового
спирта или
виноматериала
другим лицам
для
производства
алкогольной
продукции
получено от
поставщиков
Республики
Казахстан
возврат ранее
реализованного
получено из
третьих
стран
получено
из Рос-
сийской
Федерации
получено
из Рес-
публики
Беларусь
8
9
10
11
12
13
14
15
продолжение
Расход этилового спирта или виноматериала, в том числе:
Остаток на
конец
отчетного
периода, дал
Реализовано
на экспорт
Реализовано на
технические
нужды (для
этилового
спирта)
Реализовано
на
медицинские
цели (для
этилового
спирта)
Потери в
процессе
производства,
дал
Прочие расходы, дал
порча,
утрата,
конфискация
порча,
утрата при
ЧС
16
17
18
19
20
21
22
Приложение 3
к Правилам представления
деклараций по производству
и обороту этилового спирта
и алкогольной продукции
форма
КНО __________________________
РНН __________________________
ИИН/БИН ______________________
Наименование субъекта ________
Отчетный период ______________
Вид отчетности _______________
Декларация по производству и обороту алкогольной продукции
№ п/п
Адрес
осуществления
деятельности по
лицензии или
приложению к
лицензии
Вид
алкогольной
продукции
Код ТН ВЭД
(при импорте
или экспорте
алкогольной
продукции)
Процентное
содержание
безводного
спирта в
алкогольной
продукции
(кроме пива)
Остаток
алкогольной
продукции на
начало
отчетного
периода, дал
Приход
алкогольной
продукции, в
том числе:
В
с
е
г
о
объем
производства
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение
Приход алкогольной продукции, в том числе:
Расход алкогольной
продукции, в том
числе:
Получено (в том числе импорт, возврат ранее реализованной или
отгруженной продукции)
В
с
е
г
о
объем
реализованной
алкогольной
продукции на
внутренний рынок
получено от
поставщиков
Республики
Казахстан
возврат ранее
реализованного
получено из
третьих
стран
получено из
Республики
Беларусь
9
10
11
12
13
14
15
продолжение
Расход алкогольной продукции, в том числе:
Остаток на
конец
отчетного
периода, дал
объем
отгруженной
алкогольной
продукции
структурным
подразделениям
либо
юридическому
лицу его
структурными
подразделениями
реализовано
алкогольной
продукции на
экспорт
потери в
процессе
производства
прочие расходы
порча, утрата,
конфискация
порча, утрата
при ЧС
16
17
18
19
20
21
Приложение
к Декларации по производству
и обороту алкогольной продукции
форма
КНО __________________________
РНН __________________________
ИИН/БИН ______________________
Наименование субъекта ________
Отчетный период ______________
Вид отчетности _______________
Баланс сырья
№ п/п
Адрес осуществления
деятельности по
лицензии или
приложению к лицензии
Наименование
сырья
Код ТН ВЭД (при
импорте этилового
спирта или
виноматериала)
Сведения о поставщике сырья
наименование
РНН
ИИН/БИН
1
2
3
4
5
6
7
продолжение
Движение сырья, дал
Остаток
на начало
отчетного
периода
Общий объем
поступившего
сырья
Использовано
сырья на
купаж
Норма
расхода на
1 дал
алкогольной
продукции
Производст-
венные
потери
Вид
выпущенной
алкогольной
продукции
Процентное
содержание
безводного спирта
в произведенной
алкогольной
продукции
8
9
10
11
12
13
14
продолжение
Движение сырья, дал
Объем сырья на стадии
производства алкогольной
продукции, дал
Объем
выпущенной
алкогольной
продукции
Прочие расходы
Остаток на конец
отчетного периода
Остаток на
начало
отчетного
периода
Остаток на
конец
отчетного
периода
порча,
утрата,
конфискация
порча, утрата
при ЧС
15
16
17
18
19
20
Приложение 4
к Правилам представления
деклараций по производству
и обороту этилового спирта
и алкогольной продукции
форма
КНО __________________________
РНН __________________________
ИИН/БИН ______________________
Наименование субъекта ________
Отчетный период ______________
Вид отчетности _______________
Декларация по обороту алкогольной продукции
№ п/п
Адрес
местона-
хождения
складского
помещения
Вид
алкогольной
продукции
Код ТН ВЭД
(при импорте
или экспорте
алкогольной
продукции)
Остаток
на начало
отчетного
периода,
дал
Приход алкогольной продукции, в том
числе:
В
с
е
г
о
Получено (в том числе импорт, возврат
ранее реализованной или отгруженной
продукции)
получено от
поставщиков
Республики
Казахстан
возврат ранее
реализованного
получено
из третьих
стран
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение
Приход алкогольной
продукции, в том
числе:
Расход алкогольной продукции, дал, в том числе:
Остаток
на конец
отчетного
периода,
дал
Получено (в том числе
импорт, возврат ранее
реализованной или
отгруженной продукции)
В
с
е
г
о
Реализация
на внутренний
рынок
объем
отгруженной
алкогольной
продукции
структурным
подразделениям
либо
юридическому
лицу его
структурными
подразделениями
Реализовано
на экспорт
Прочий расход
получено
из Российской
Федерации
получено из
Республики
Беларусь
порча,
утрата,
конфиска-
ция
порча,
утрата
при ЧС
10
11
12
13
14
15
16
17
18