Туризм саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 тамыздағы № 1099 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 192 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.03.2014 № 192 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 және 15-2-баптарына және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 6-бабының 3) тармақшаcына және  29-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
2) «Туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың мемлекеттік тізілімінен және туристік маршруттар мен соқпақтардың мемлекеттік тізілімінен үзінді беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
3) «Туристік операторлық қызметке (туроператорлық қызметке) лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 тамыздағы
№ 1099 қаулысымен
бекітілген
«Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес мекенжайлар бойынша облыстардың, Астана және Алматы қалаларының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармалары (бұдан әрі – басқарма) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 маусымдағы Заңының 12-бабы 12) тармақшасының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінң www.mint.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.

Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере туризма
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2012 года № 1099. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 192
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 05.03.2014 № 192 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 9-1 и 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и подпунктом 3) статьи 6 и статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача выписки из государственного реестра лиц, осуществляющих туристскую деятельность, и государственного реестра туристских маршрутов и троп»;
3) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 августа 2012 года № 1099
Стандарт государственной услуги
«Представление туристской информации,
в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и
лицах, осуществляющих туристскую деятельность»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность» (далее – государственная услуга) предоставляется управлениями туризма, физической культуры и спорта акиматов областей, городов Астаны и Алматы (далее – управление) по адресам согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 12) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 13 июня 2001 года «О туристской деятельности в Республике Казахстан».
4. Стандарт предоставления государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан: www.mint.gov.kz.

5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы қағаз тасығыштағы туристтік ақпарат болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
а. бес жұмыс күнінен аспайды;
2) сұрау берген кезде күтудің жол берілген ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің жол берілген ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет алу үшін құжаттарды қабылдауды жұмыс кестесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген басқармалар жұмыс күндері жүзеге асырылады.
Қабылдау алдын-ала жазылусыз және жылдам қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет тиісті басқарманың ғимаратында көрсетіледі. Ғимарат мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандуспен жабдықталған.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде кезектіліктің болмауына байланысты күту залы көзделмеген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушы тиісті басқармаға жазбаша сұраумен жүгінеді.
12. Өтініш еркін нысанда қалыптастырылады.
13. Құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес мекенжайлар бойынша орналасқан тиісті басқарманың кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
14. Құжаттардың тапсырылғанын растау тіркеу (мөртабан және кіріс нөмірі, күні) болып табылады. Өтініш беруші үшін қабылданғаны туралы белгі қойылған көшірме беріледі.
15. Қызмет көрсету нәтижесін жеткізу тәсілі – жеке бару не почта арқылы.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту үшін негіздер жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Басқармалардың қызметі мындай қағидаттарға негізделеді:
1) заңдылық;
2) адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін сақтау;
3) сыбайлас жемқорлық көріністеріне қарсы тұру;
4) мемлекеттік қызметшілер үшін заңнамада белгіленген тыйымдар мен шектеулерді қатаң сақтау;
5) заң мен сот алдында баршаның теңдiгi;
6) азаматтардың құқықтары мен бостандықтарының басымдығы;
7) сапа және азаматтар мен ұйымдардың өтініштерін қарау кезінде төрешілік пен сөзбұйдалық көріністеріне жол бермеу;
8) жеке адамның, қоғам мен мемлекеттің өзара жауапкершілігі мен мүдделерінің теңбе-тең болуы;

5. Результатом предоставляемой государственной услуги является туристская информация, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность, на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки предоставления государственной услуги:
1) не превышают 5 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания при подаче запроса – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – не более 30 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Прием документов для получения государственных услуг осуществляется в рабочие дни управлениями, график работы которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту.
Прием осуществляется без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в здании соответствующего управления, которое оборудовано входом с пандусом, предназначенным для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
Зал ожидания не предусмотрен в связи с отсутствием очередности при оказании государственной услуги.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги обращается с письменным запросом в соответствующее управление.
12. Обращение формируется в произвольной форме.
13. Прием документов осуществляется через канцелярию соответствующего управления, расположенного по адресу согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
14. Подтверждением сдачи документов является регистрация (штамп и входящий номер, дата). Для заявителя снимается копия, на которой проставляется отметка о принятии.
15. Способ доставки результата оказания услуги – личное посещение либо по почте.
16. Оснований для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги не существует.
3. Принципы работы
17. Деятельность управлений основывается на принципах:
1) законности;
2) соблюдения конституционных прав и свобод человека и гражданина, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан;
3) противостояния проявлениям коррупции;
4) строгого соблюдения установленных законодательством для государственных служащих запретов и ограничений;
5) равенства всех перед законом и судом;
6) приоритета прав и свобод граждан;
7) качества и недопустимости проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении обращений граждан и организаций;
8) взаимной ответственности и баланса интересов личности, общества и государства;

9) мемлекеттік құпиялар және заңмен қорғалатын өзге де құпия туралы заңнаманы қатаң сақтай отырып, қоғамдық пiкiр мен жариялылықты ескеру;
10) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
11) өтінім беруші құжаттарды алуға келмеген жағдайда құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
12) ақпараттардың сақталуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
13) тиімділік;
14) сыпайылық.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін уәкілетті органның жұмысы бағаланатын осы мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Туризм индустриясы комитеті (бұдан әрі – Комитет) қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді және өтініш дайындауға жәрдем көрсетуді Комитет Астана қаласы, Абай даңғылы 33, 1501 кабинет мекенжайы бойынша жүзеге асырады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым мемлекеттік қызмет алушының таңдауы бойынша мыналарға жолданады:
1) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі басшысына оның азаматтарды қабылдау кестесі министрліктің интернет-ресурсында мына мекенжай бойынша: www.mint.gov.kz орналастырылған;
2) Министрліктің «сенім телефонына» 8 (7172) 24-04-75, 24-04-76, 24-12-13;
3) Министрліктің www.mint.gov.kz мекенжайдағы интернет-ресурсының «сұрақ – жауап» бөліміне;
4) Министрдің блогына, Министрліктің www.mint.gov.kz мекенжайы бойынша интернет-ресурсының «Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің блогы» беті;
5) Министрлікте 010000, Астана қаласы, Қабынбай батыр даңғылы, 32/1 мекенжайы бойынша орналасқан шағымдар мен ұсыныстарға арналған жәшік арқылы;
6) 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1 мекенжайыны бойынша министрліктің кеңсесіне жазбаша шағыммен.
22. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда Комитет қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Туризм индустриясы комитеті төрағасының атына жазбаша түрде немесе қолма-қол 010000, Астана қаласы, Абай даңғылы, 33, 1501 кабинет, тел. 8 (7172) 75 31 35 мекенжайы бойынша беріледі.

9) учета общественного мнения и гласности при строгом соблюдении законодательства о государственных секретах и иной охраняемой законом тайне;
10) представления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
11) сохранности документов в случае неявки заявителя для их получения;
12) обеспечения защиты и конфиденциальности информации;
13) эффективности;
14) вежливости.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности настоящей государственной услуги, по которым оценивается работа уполномоченного органа, оказывающего государственную услугу, ежегодно утверждаются приказом Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) сотрудника Комитета и оказание содействия в подготовке обращения осуществляются Комитетом по адресу: город Астана, проспект Абая 33, кабинет 1501.
21. Жалобы в случаях несогласия с результатом оказанной государственной услуги направляются по выбору получателя государственной услуги путем обращения:
1) к руководителю Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан, график приема граждан которого размещен на интернет-ресурсе Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по адресу: www.mint.gov.kz;
2) на «телефон доверия» Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по номерам 8 (7172) 24-04-75, 24-04-76, 24-12-13;
3) в раздел «вопросы-ответы» интернет-ресурса Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по адресу: www.mint.gov.kz;
4) на блог Министра «Блог Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан» интернет-ресурса Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по адресу: www.mint.gov.kz;
5) через ящик для жалоб и предложений, расположенный в Министерстве индустрии и новых технологий Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1;
6) с письменной жалобой в канцелярию Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1.
22. В случае некорректного обслуживания, обращение на действия (бездействие) сотрудников комитета подается на имя председателя Комитета индустрии туризма в письменной форме или нарочно по адресу: 010000, город Астана, проспект Абая, 33, кабинет 1501, тел. 8 (7172) 71 31 35.

23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызмет алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқылы.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңымен белгіленген тәртіппен және мерзімдерде жүзеге асырылады.
24. Шағымның қабылданғанын растау оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі) болып табылады. Өтініш беруші үшін қабылданғаны туралы белгі қойылған көшірме беріледі.
25. Комитеттің байланыс деректері: Туризм индустриясы комитеті төрағасының және төраға орынбасарының қабылдау бөлмесінің телефондары: 8 (7172) 75 31 35;сенім телефоны: 8 (7172) 75 34 62.
«Туристік ақпарат, оның ішінде
туристік әлеует, туризм
объектілері және туристік
қызметті жүзеге асыратын
тұлғалар туралы ақпарат беру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
1-қосымша
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының
туризм, дене шынықтыру және спорт басқармаларының
мекенжайлары мен жұмыс кестелері
Р/с №
Мемлекеттік органның атауы
Мемлекеттік органның орналасқан жері
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
1
Ақмола облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
020000, Көкшетау қаласы,
Пушкин көшесі, 11 «а»,
тел. 8 7162 40-15-41 akm_tour@mail.ru
күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда.
2
Алматы облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
040000, Талдықорған қаласы,
Желтоқсан көшесі, 222 тел. 8 7282 40-02-07 ao_oblsport56@mail.r u
күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда.
3
Атырау облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
465050, Атырау қаласы, Абай көшесі, 10 «а», тел. 8 7122 32-05-24, atyrau_oblsport@mail.ru. torism_atyrau@mail.r u
күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда.
4
Ақтөбе облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
030010, Ақтөбе қаласы,
Әбілхайыр хан көшесі,40,
тел. 8 7132 55-26-36, aktobe_tourism@mail. ru
күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда.
5
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
070019. Өскемен қаласы Карл Либкнехт көшесі, 19, қабылдау бөлмесінің нөмері 25 06 68, 25 07 32 факс, қабылдау-каб. 301. vkosport@mail.ru
күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда.
6
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
09000, Орал қаласы, Достық-Дружба даңғылы, 201, каб 208, тел. 8 7112 51-40-27 turizm-sport09@yande .ru
күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда.
7
Жамбыл облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
080008, Тараз қаласы, Желтоқсан көшесі, 72, тел 8 7262 56-85-27. zhambyloblsport@mail .ru
күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда.
8
Қарағанды облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
100012 Қарағанды қаласы, Бұхар жырау көшесі 53, Нұркен Әбдіров атындағы спорт кешені karaganda_tourism@ma il.ru
күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда.
9
Қостанай облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы

23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
24. Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер). Для заявителя снимается копия, на которой проставляется отметка о принятии.
25. Контактные данные Комитета: телефон приемной председателя, заместителя председателя Комитета индустрии туризма: 8 (7172) 75 31 35; телефон доверия: 8 (7172) 75 34 62.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Представление туристской
информации, в том числе
о туристском потенциале, объектах
туризма и лицах, осуществляющих
туристскую деятельность»
Адреса и графики работ
управлений туризма, физической культуры и спорта акиматов
городов Астаны и Алматы
№ п/п
Наименование
государственного органа
Местонахождение
государственного
органа
График работы
1
2
3
4
1
Управление туризма,
физической культуры и спорта
акимата Акмолинской области
020000, г. Кокшетау,
ул. Пушкина, 11 «а»,
тел. 8 7162 40-15-41
akm_tour@mail.ru
Ежедневно с 9.00 до
18.00 часов, с
перерывом на обед с
13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных и
праздничных дней.
2
Управление туризма,
физической культуры и спорта
акимата Алматинской области
040000,
г. Талдыкорган,
ул. Желтоксан, 222
тел. 8 7282 40-02-07
ao_oblsport56@mail.ru
Ежедневно с 9.00 до
18.30 часов, с
перерывом на обед с
13.00 до 14.30
часов, кроме
выходных и
праздничных дней
3
Управление туризма,
физической культуры и спорта
акимата Атырауской области
465050, г. Атырау,
ул Абая 10 «а», тел.
8 7122 32-05-24,
atyrau_oblsport@mail.ru.
torism_atyrau@mail.ru
Ежедневно с 9.00
до 18.30 часов, с
перерывом на обед с
13.00 до 14.30
часов, кроме
выходных и
праздничных дней
4
Управление туризма,
физической культуры и спорта
акимата Актюбинской области
030010, г. Актобе, улица
Абулхайырхана,40, тел. 8 7132 55-26-36, aktobe_tourism@mail.ru
Ежедневно с 9.00 до
18.30 часов, с
перерывом на обед с
13.00 до 14.30
часов, кроме
выходных и
праздничных дней
5
Управление туризма,
физической культуры и спорта
акимата
Восточно-Казахстанской
области
070019.
г. Усть-Каменогорск,
ул. Карла Либкнехта,
19, номер приемной 25
06 68, 25 07 32 факс
приемн-каб. 301.
vkosport@mail.ru
Ежедневно с 9.00 до
18.00 часов, с
перерывом на обед с
13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных и
праздничных дней.
6
Управление туризма,
физической культуры и
спорта акимата
Западно-Казахстанской
области
09000, г. Уральск,
пр. Достык-Дружба
201, каб 208, тел. 8
7112 51-40-27
turizm-
sport09@yandex.ru
Ежедневно с 9.00 до
18.30 часов, с
перерывом на обед с
13.00 до 14.30
часов, кроме
выходных и
праздничных дней.
7
Управление туризма,
физической культуры и
спорта акимата Жамбылской
области
080008, г. Тараз,
ул. Желтоксан, 72,
тел 8 7262 56-85-27.
zhambyloblsport@mail.ru
Ежедневно с 9.00 до
18.30 часов, с
перерывом на обед с
13.00 до 14.30
часов, кроме
выходных и
праздничных дней.
8
Управление туризма,
физической культуры и
спорта акимата
Карагандинской области
100012
г. Караганда,
ул. Бухар-Жырау, 53
Спорткомплекс имени
Нуркена Абдирова.
karaganda_tourism@mail.ru
ежедневно с 9.00 до
18.00 часов, с
перерывом на обед с
13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных и
праздничных дней.
9
Управление туризма,
физической культуры и
спорта акимата Костанайской
области

110000 Қостанай қаласы, Таран көшесі 83, қабылдау бөлмесі -425 каб. тел. 8 7142 - 575-330, Туризмді дамыту бөлімі, 414 каб, тел 8 7142 53-40-80. oblsport@kostanay.kz
күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда.
10
Қызылорда облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
120003, Қызылорда қаласы, Ғани Мұратбаев көшесі,1 Орталық стадион, 8 7242 23-05-64. oblsport66@mail.ru
күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда.
11
Маңғыстау облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
130000, Ақтау қаласы, 12 ықшамауданы, «Жас қанат» спорт кешені, Тел. 8 7292 33-62-35, факс 31-04-36
күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда.
12
Павлодар облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
140009, Павлодар қаласы, 1 май көшесі, 170 тел. 8 (7182) 619400, 619365, ф. 619150 pavlodaroblsport@mail.ru
күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда.
13
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
150011, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 58, Туризмді дамыту бөлімі тел.
8 7152 46-67-10, 466040, каб № 305. sport@sko.kz
күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда.
14
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
160018, Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, 1 тел. 8 7252 22-23-88. uko_turizm@mail.ru
күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда.
15
Алматы қаласы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
050000, Алматы қаласы, Республика алаңы, 4. Туризмді дамыту бөлімі,
тел. 8 7272 71-67-01 otdel_turizma@bk.ru
күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда.
16
Астана қаласы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
010000, Астана қаласы, Кенесары көшесі,14 Туризмді дамыту бөлімі, тел 8 7172 39-12-08
күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда.
«Туристік ақпаратты,
оның ішінде туристік әлеует,
туризм объектілері және
туристік қызметті жүзеге
асыратын тұлғалар туралы
ақпарат беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
2-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылдағы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi

110000 г. Костанай ул. Тарана 83, приемная-425 каб. тел. 8 7142 - 575-330, отдел развития туризма 414 каб, тел 8 7142 53-40-80. oblsport@kostanay.kz
Ежедневно с 9.00 до
18.00 часов, с
перерывом на обед с
13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных и
праздничных дней.
10
Управление туризма,
физической культуры и
спорта акимата
Кызылординской области
120003,
г. Кызылорда, ул.
Гани Муратбаева,1
Центральный стадион,
8 7242 23-05-64.
oblsport66@mail.ru
Ежедневно с 9.00 до
18.30 часов, с
перерывом на обед с
13.00 до 14.30
часов, кроме
выходных и
праздничных дней.
11
Управление туризма,
физической культуры и
спорта акимата
Мангистауской области
130000, г. Актау, 12
мкр, спорткомплекс
«Жас канат»,
Тел. 8 7292
33-62-35, факс
31-04-36
Ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
12
Управление туризма,
физической культуры и
спорта акимата Павлодарской
области
140003, г. Павлодар
ул. 1 мая, 170,
pavlodaroblsport@mail.ru
8(7182) 619400
619365
ф. 619150
Ежедневно с 9.00 до
18.30 часов, с
перерывом на обед с
13.00 до 14.30
часов, кроме
выходных и
праздничных дней.
13
Управление туризма,
физической культуры и
спорта акимата
Северо-Казахстанской
области
150011,
г. Петропавловск,
ул. Конституции
Казахстана, 28.
отдел развития
туризма тел. 8 7152
46-67-10, 466040,
каб № 305.
sport@sko.kz
Ежедневно с 9.00 до
18.00 часов, с
перерывом на обед с
13.00 до 14.00
часов, кроме,
выходных и
праздничных дней.
14
Управление туризма,
физической культуры и
спорта акимата
Южно-Казахстанской
области
160018, г. Шымкент,
ул. Модели Кожа, 1 тел.
8 7252 22-23-88.
uko_turizm@mail.ru
Ежедневно с 9.00 до
18.30 часов, с
перерывом на обед с
13.00 до 14.30
часов, кроме
выходных и
праздничных дней
15
Управление туризма,
физической культуры и
спорта акимата г. Алматы
050000, г. Алматы,
пл. Республики, 4. отдел
развития туризма, тел. 8
7272 71-67-01
otdel_turizma@bk.ru
Ежедневно с 9.00 до
18.00 часов, с
перерывом на обед с
13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных и
праздничных дней
16
Управление туризма,
физической культуры и
спорта акимата г. Астаны
010000, г. Астана,
ул.Кенесары,14 отдел
развития туризма,
тел 8 7172 39-12-08
Ежедневно с 9.00 до
18.00 часов, с
перерывом на обед с
13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных и
праздничных дней
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Представление туристской
информации, в том числе
о туристском потенциале, объектах
туризма и лицах, осуществляющих
туристскую деятельность»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое значение
показателя в
последующем году
Текущее
значение
показателя в
отчетном году

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызметтi ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызметтi ұсыну үдерiсiнiң сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %- ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiгі
3.1. Қызметтi ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану үдерiсi
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылығы
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 тамыздағы
№ 1099 қаулысымен
бекітілген
«Туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың мемлекеттік тізілімінен және туристік маршруттар мен соқпақтардың мемлекеттік тізілімінен үзінді беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың мемлекеттік тізілімінен және туристік маршруттар мен соқпақтардың мемлекеттік тізілімінен үзінді» мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет) 010000 Астана қаласы, Абай даңғылы, 33, 15-қабат мекенжайында орналасқан Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Туризм индустриясы комитеті (бұдан әрі – Комитет) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Туристік қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 маусымдағы Заңының 11-бабы 13) тармақшасының негізінде және «Туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың мемлекеттік тізбесін және туристік маршруттар мен жолдардың мемлекеттік тізбесін жасау және жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрі міндетін атқарушының 2008 жылғы 23 қазандағы № 01-08/180 бұйрығымен көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет стандарты Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің «www.mint.gov.kz» интернет-ресурсында орналастырылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың мемлекеттік тізбесінен және туристік маршруттар мен жолдардың мемлекеттік тізбесінен көшірме беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) бес жұмыс күнінен аспауы тиіс;
2) сұрау салуды берген кезде күтудің жол берілген ең көп уақыты – 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің жол берілген ең көп уақыты – 30 минуттан аспайды.

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления
услуги в установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством процесса
предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и информацией
о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, которые
доступны в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим порядком
обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 августа 2012 года № 1099
Стандарт государственной услуги
«Выдача выписки из государственного реестра лиц,
осуществляющих туристскую деятельность, и государственного
реестра туристских маршрутов и троп»
1. Общие положения
1. «Государственная услуга «Выдача выписки из государственного реестра лиц, осуществляющих туристскую деятельность, и государственного реестра туристских маршрутов и троп» (далее – государственная услуга) предоставляется Комитетом индустрии туризма Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Комитет), расположенным по адресу: 010000, город Астана, проспект Абая, 33, 15 этаж.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 13) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 13 июня 2001 года «О туристской деятельности в Республике Казахстан» и приказом и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 23 октября 2008 года № 01-08/180 «Об утверждении Правил формирования и ведения государственного реестра лиц, осуществляющих туристскую деятельность, и государственного реестра туристских маршрутов и троп».
4. Стандарт предоставления государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан: www.mint.gov.kz.
5. Результатом предоставляемой государственной услуги является выписка из государственного реестра лиц, осуществляющих туристскую деятельность, и выписка из государственного реестра туристских маршрутов и троп.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки предоставления государственной услуги:
1) не превышают 5 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания при подаче запроса – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – не более 30 минут.

8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Сұрауларды қабылдау Комитеттің кеңсесі арқылы күн сайын сағат 9-00-ден 17-00-ге дейін жүзеге асырылады, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14.30-ға дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет Комитет ғимаратында көрсетіледі. Ғимарат мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандуспен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушы Комитетке жазбаша жүгінеді.
12. Өтініш еркін нысанда түрде қалыптастырылады.
13. Өтінішті қабылдау 010000, Астана қаласы, Абай даңғылы, 33 а, 1501 бөлме мекенжайы бойынша Комитеттің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
14. Өтініштің тапсырылғанын растау тіркеу (мөртабан және кіріс нөмірі, күні) болып табылады. Мемлекеттік қызмет алушы үшін қабылданғаны туралы белгі қойылған көшірме беріледі.
15. Қызмет көрсету нәтижесін жеткізу тәсілі – жеке баруы немесе почта арқылы.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту үшін негіздер жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитеттің қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) заңдылық;
2) адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін сақтау;
3) сыбайлас жемқорлық көріністеріне қарсы тұру;
4) мемлекеттік қызметшілер үшін заңнамада белгіленген тыйымдар мен шектеулерді қатаң сақтау;
5) заң мен сот алдында баршаның теңдiгi;
6) азаматтардың құқықтары мен бостандықтарының басымдығы;
7) сапа және азаматтар мен ұйымдардың өтініштерін қарау кезінде төрешілік пен сөзбұйдалық көріністеріне жол бермеу;
8) жеке адамның, қоғам мен мемлекеттің өзара жауапкершілігі мен мүдделерінің тең болуы;
9) мемлекеттік құпиялар және заңмен қорғалатын өзге де құпия туралы заңнаманы қатаң сақтай отырып, қоғамдық пiкiр мен жариялылықты ескеру;
10) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
11) өтінім беруші құжаттарды алуға келмеген жағдайда құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
12) ақпараттардың сақталуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
13) тиімділік;
14) сыпайылық.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін уәкілетті органның жұмысы бағаланатын осы мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің бұйрығымен бекітіледі.

8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Прием запросов осуществляется через канцелярию Комитета ежедневно с 9.00 до 17.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов.
Прием осуществляется без предварительной записи, а также ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в здании Комитета, которое оборудовано входом с пандусом, предназначенным для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги обращается с заявлением в Комитет.
12. Заявление формируется в произвольной форме.
13. Прием заявлений осуществляется через канцелярию Комитета по адресу: 010000, город Астана, проспект Абая, 33а, 15 этаж, каб. 1501.
14. Подтверждением сдачи заявления является регистрация (штамп и входящий номер, дата). Для получателя государственной услуги снимается копия, на которой проставляется отметка о принятии.
15. Способ доставки результата оказания услуги – личное посещение либо по почте.
16. Оснований для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги не существует.
3. Принципы работы
17. Деятельность Комитета основывается на принципах:
1) законности;
2) соблюдения конституционных прав и свобод человека и гражданина, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан;
3) противостояния проявлениям коррупции;
4) строгого соблюдения установленных законодательством для государственных служащих запретов и ограничений;
5) равенства всех перед законом и судом;
6) приоритета прав и свобод граждан;
7) качества и недопустимости проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении обращений граждан и организаций;
8) взаимной ответственности и баланса интересов личности, общества и государства;
9) учета общественного мнения и гласности при строгом соблюдении законодательства о государственных секретах и иной охраняемой законом тайне;
10) представления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
11) сохранности документов в случае неявки заявителя для их получения;
12) обеспечения защиты и конфиденциальности информации;
13) эффективности;
14) вежливости.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателем государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности настоящей государственной услуги, по которым оценивается работа уполномоченного органа, оказывающего государственную услугу, ежегодно утверждаются приказом Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан.

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызметтi ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызметтi ұсыну үдерiсiнiң сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %- ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiгі
3.1. Қызметтi ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану үдерiсi
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылығы
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 тамыздағы
№ 1099 қаулысымен
бекітілген
«Туристік операторлық қызметке (туроператорлық қызметке) лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензия телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Туристік операторлық қызметке (туроператорлық қызметке) лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензия телнұсқасын беру» мемлекеттік қызметін» (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Туризм индустриясы комитеті (бұдан әрі – уәкілетті орган) мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы (бұдан әрі – орталық), сондай-ақ «электронды үкімет» веб-порталы: www.e.gov.kz немесе «Е-лицензиялау» www. elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы мемлекеттік қызмет алушының электрондық-цифрлық қолтауба (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қол жеткізуді қамтамасыз ету мақсатында шалғайдағы елдімекендердің тұрғындарына мобильдік орталықтар арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге жол беріледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы және 11 бабының 5) тармақшасына, «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 9) және 14) тармақшаларына, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің www.mint.gov.kz интернет-ресурсында;
2) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) ресми ақпарат көздерінде және мекенжайлары осы Стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органның ғимаратында орналасқан стендтерде, үлгілері бар ақпараттық тақталарда;

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления
услуги в установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством процесса
предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и информацией
о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, которые
доступны в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим порядком
обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 августа 2012 года № 1099
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на туристскую операторскую деятельность
(туроператорская деятельность)»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом индустрии туризма Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) через центры обслуживания населения (далее – центр), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал) при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 15 и подпунктом 5) статьи 11 Закона Республики Казахстан «О туристской деятельности в Республике Казахстан», подпунктами 9) и 14) статьи 27 Закона Республики Казахстан «О лицензировании» и статьей 29 Закона Республики Казахстан «Об информатизации».
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан: www.mint.gov.kz;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения»: www.con.gov.kz;
3) официальных источниках информации, на стендах, информационных досках с образцами, размещенными в здании уполномоченного органа и центров, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту;

4) порталда орналастырылады.
Сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың телефоны (1414) бойынша алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі www.elicense.kz порталында электрондық сандық қол қойылған электрондық құжат нысанындағы туроператорлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру немесе электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы орталыққа немесе порталға өтініш берген сәттен бастап 10 жұмыс күнін құрайды (құжаттарды қабылдаған және берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін жол берілетін ең көп уақыт – 20 минуттан аспайды;
3) көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Осы қызметті иелену құқығы үшін лицензиялық алым «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Рeспубликасы Салық Кодексінің 471-бабына сәйкес төленеді.
Туристік операторлық қызметке (туроператорлық қызметке) лицензия алуға, қайта ресімдеуге, лицензия телнұсқасын беруге портал арқылы электрондық сұрау салынған жағдайда, ақы «электрондық үкімет» төлемақылық шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
9. Жұмыс кестесі:
1) орталықтар – мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген кестеге сәйкес күн сайын сағат 9.00-ден бастап сағат 20.00-ге дейін үзіліссіз көрсетіледі.
Қабылдау жеделдетілген қызмет көрсетусіз, «электрондық кезек» тәртібімен жүзеге асырылады.
Мобильдік орталықтар құжаттарды қабылдауды орталықтың бекітілген кестесіне сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты жұмыс сағаты ішінде жүзеге асырады;
2) порталдар – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) мемлекеттік қызмет алушының таңдауы бойынша мүмкіндіктері шектеулі адамдардың қол жеткізуіне жағдайлар көзделген орталық ғимаратында көрсетіледі. Аумақтық органдардың үй-жайларында және күту залы, ақпараттық стендлер бар орталық ғимаратында көрсетіледі.
2) порталда – жеке кабинетте.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
орталықта:

4) на портале.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону call-центра (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача на портале www.elicense.kz лицензии на осуществление туроператорской деятельности в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента обращения получателя государственной услуги в центр или на портал составляют десять рабочих дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения - не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе.
Лицензионный сбор за право занятия данной деятельностью взимается в соответствии со статьей 471 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)».
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление, выдачу дубликатов лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность) через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства».
9. График работы:
1) центра – государственная услуга оказывается ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди» без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте;
2) портала - круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании центра по выбору получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для доступа людей с ограниченными физическими возможностями. В помещениях территориальных органов и здании центра имеются зал ожидания, информационные стенды;
2) на портале – в личном кабинете.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получателем государственной услуги представляет перечень документов:
в центре:

1) өтініш;
2) заңды тұлға үшін – жарғының (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесі;
3) мемлекеттік қызмет алушының салық органында есепке тұрғаны туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесі;
4) қызметтің жекелеген түрімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесі;
5) біліктілік талаптарына сәйкес:
қалыптастырылған туристік өнімнің;
қалыптастырылған туристік өнімге кіретін, жекелеген туристік қызметтерді көрсетуге үшінші (екі немесе одан көп) тұлғалармен жасасқан шарттардың;
туристік ваучер (жолдама) үлгісінің;
туристік білімі және кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар кемінде бір қызметкердің;
кеңсе үшін меншікті немесе жалға алынған үй-жайдың;
туристік өнімге кіретін туризм инструкторы көрсететін қызметті, жол жүру, қонақ үйде тұру жөніндегі қызметтерді туроператор дербес көрсеткен жағдайда меншікті немесе жалға алынған материалдық базаның;
Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен үлгі шартқа сәйкес туристік қызмет көрсетуге жасалған шарт жобасының;
туроператордың азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шартының мәліметтері мен құжаттары;
6) жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
7) заңды тұлға үшiн – мемлекеттiк қызметтi алушыны заңды тұлға ретiнде мемлекеттiк тiркеу туралы куәлік* немесе анықтама;
8) дара кәсіпкер үшін – дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік тіркелгені туралы куәлік.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттар мәліметтерін уәкілетті орган халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық сандық қол қойылған электронды құжаттар нысанында алады.
Орталық қызметкері құжаттар түпнұсқаларының шынайылығын мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, одан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызмет алушыға қайтарады.
Порталда:
1) мемлекеттік қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электронды құжат нысанындағы сұрату;
2) электронды сұратуға электронды сканерленген көшірме түрінде бекітілген заңды тұлғаның жарғысы;

1) заявление;
2) копии устава - для юридического лица (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригиналов для сверки);
3) копия свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованная копия в случае непредставления оригинала для сверки) (представляется до 1 января 2013 года);
4) копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (нотариально засвидетельствованная копия в случае непредставления оригинала для сверки);
5) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями:
сформированного туристского продукта;
договоров с третьими лицами (два и более) на оказание отдельных туристских услуг, входящих в сформированный туристский продукт;
образца туристcкого ваучера (путевки);
не менее одного работника с туристским образованием, имеющего стаж работы не менее одного года;
собственного или арендованного помещения для офиса;
собственной или арендованной материальной базы в случае оказания туроператором самостоятельно услуг по проживанию, проезду, услуг инструктора туризма, входящих в туристский продукт;
проект договора на туристское обслуживание, соответствующий типовому договору, утвержденному Правительством Республики Казахстан;
договор обязательного страхования гражданско-правовой ответственности туроператора;
6) документ, удостоверяющий личность получателя - для физического лица;
7) свидетельство* или справка о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве юридического лица – для юридического лица;
8) свидетельство о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве индивидуального предпринимателя - для индивидуального предпринимателя.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
На портале:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью получателя государственной услуги;
2) устав – юридического лица который прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии;

3) біліктілік талаптарына сәйкес:
қалыптастырылған туристік өнімнің;
қалыптастырылған туристік өнімге кіретін жекелеген туристік қызметтер көрсетуге үшінші тұлғалармен (екі не одан көп) жасасқан шарттардың;
туристік ваучер (жолдама) үлгісінің;
кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар, туристік білімі бар кемінде бір қызметкердің;
кеңсе үшін жалға алынған немесе меншікті үй-жайдың;
туристік өнімге кіретін туризм нұсқаушысына үй-жайда тұру, жол жүру қызметтер көрсету бойынша қызметтерді туроператор дербес көрсеткен жағдайда, меншікті немесе жалға алынған материалдық базаның;
Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен үлгі шартқа сәйкес келетін туристік қызмет көрсетуге арналған шарт жобасының;
туроператордың азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шартының мәліметтері мен құжаттары – электронды сұратуларға электронды сканерленген көшірмелер түрінде бекітіледі;
мына құжаттардың мәліметтері:
4) жеке тұлға үшін – мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжат;
5) заңды тұлға үшiн – мемлекеттiк қызметтi алушыны заңды тұлға ретiнде мемлекеттiк тiркеу туралы куәлік* немесе анықтама.
Ескертпе: * «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;
6) дара кәсіпкер үшін - мемлекеттік қызмет алушының дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәлік;
7) мемлекеттік қызмет алушының салық органында есепке қойылғаны туралы куәлік;
8) бюджетке лицензиялық алым төленегені туралы мәліметтер.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттар мәліметтерін уәкілетті орган портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ қойылған электронды құжаттар нысанында алады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 10.07.2013 № 706 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. Орталықтарда мемлекеттік қызмет алу үшін бекітілген нысандағы өтініш бланкілері күту залындағы арнайы тұғырларда, сондай-ақ www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет алу үшін электронды құжат нысанын толтыру қажет.

3) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями - в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу:
сформированного туристского продукта;
договоров с третьими лицами (два и более) на оказание отдельных туристских услуг, входящих в сформированный туристский продукт;
образца туристcкого ваучера (путевки);
не менее одного работника с туристским образованием, имеющего стаж работы не менее одного года;
собственного или арендованного помещения для офиса;
собственной или арендованной материальной базы в случае оказания туроператором самостоятельно услуг по проживанию, проезду, услуг инструктора туризма, входящих в туристский продукт;
проекта договора на туристское обслуживание, соответствующего типовому договору, утвержденному Правительством Республики Казахстан;
договора обязательного страхования гражданско-правовой ответственности туроператора;
сведения документов:
4) документ, удостоверяющий личность получателя государственной услуги - физического лица;
5) свидетельство* или справка о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве юридического лица – для юридического лица.
Примечание: *Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
6) свидетельство о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве индивидуального предпринимателя - для индивидуального предпринимателя;
7) свидетельство о постановке получателя на учет в налоговом органе;
8) сведения об оплате в бюджет лицензионного сбора.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 10.07.2013 № 706 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
12. Для получения государственной услуги в центрах бланки заявлений утвержденной формы размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе центра: www.con.gov.kz.
Для получения государственной услуги через портал необходимо заполнить форму электронного документа.

13. Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «бөгетсіз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
Порталда электронды сұрау салуды қабылдау «жеке кабинетте» жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті барлық құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызмет алушыға:
1) орталыққа өтініш бергенде, мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі:
сұрау салудың нөмірі мен қабылданған күні;
сұрау салынып отырған мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттардың берілген күні (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары;
2) Портал арқылы өтініш жасағанда мемлекеттік қызмет алушыға порталдағы «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызмет алушының көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін алған күні мен уақыты көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұраудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Орталықта мемлекеттік қызмет алушыға дайын құжаттарды беруді орталық қызметкері қолхат негізінде, онда көрсетілген мерзімде күн сайын «терезе» арқылы жүзеге асырады.
Егер мемлекеттік қызмет алушы нәтижені алуға көрсетілген мерзімде келмеген жағдайда, орталық бір ай бойы олардың сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды уәкілетті органға береді.
Көрсетілген қызмет нәтижесі алушыға порталдағы «жеке кабинетке» жіберіледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай жағдайларда бас тартылады, егер:
1) осы субъектілер санаты үшін қызмет түрімен айналысуға Қазақстан Республикасының заңдарында тыйым салынса;
2) лицензия алуға өтініш берілген жағдайда, туроператорлық қызметпен айналысу құқығына лицензиялық алым енгізілмесе;
3) мемлекеттік қызмет алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
4) мемлекеттік қызмет алушыға қатысты оған туроператорлық қызметпен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімі болса.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушының құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толымдығын тексеруге міндетті. Ұсынылған құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда, уәкілетті орган көрсетілген мерзімдерде өтінішті әрі қарай қараудан жазбаша дәлелді түрде бас тартады.
Егер уәкілетті орган белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет алушыға лицензия бермеген немесе лицензия беруден дәлелді бас тартуды ұсынбаған жағдайда, онда оларды беру мерзімдері өткен күннен бастап лицензия берілген деп есептеледі.
Уәкілетті орган лицензия беру мерзімі өткен сәттен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей мемлекеттік қызмет алушыға тиісті лицензияны беруге міндетті.
Уәкілетті орган бес жұмыс күні өткен соң лицензия бермеген жағдайда, лицензия алынған деп есептеледі, ал лицензияның өзін алғанға дейін лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асырудың заңдылығын растайтын құжат уәкілетті органның құжаттарды қабылдаған күні туралы белгісі бар тізімдемесінің көшірмесі болып табылады.
Орталық қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде, мемлекеттік қызмет алушыға жетіспей тұрған құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.

13. В центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
На портале прием электронного запроса осуществляется в личном кабинете получателя государственной услуги.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдаются:
1) при обращении в центр расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего запрос на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов;
2) при обращении через портал, получателю государственной услуги в личный кабинет на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.
15. В центре выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца после чего передает в уполномоченный орган.
Результат оказания услуги получателю направляется в «личный кабинет» на портале.
16. В предоставлении государственной услуги отказываются в случаях, если:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия туроператорской деятельностью в случае подачи заявления на выдачу лицензии;
3) получатель государственной услуги не соответствует квалификационным требованиям;
4) в отношении получателя государственной услуги имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься туроператорской деятельностью.
Уполномоченный орган в течение двух рабочих дней с момента получения документов получателя государственной услуги обязан проверить полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов, уполномоченный орган в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
В случае, если уполномоченный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги лицензию либо не предоставил мотивированный отказ в выдаче лицензии, то с даты истечения сроков их выдачи лицензии считаются выданными.
Уполномоченный орган не позднее пяти рабочих дней с момента истечения срока выдачи лицензии обязан выдать получателю государственной услуги соответствующую лицензию.
В случае невыдачи уполномоченным органом лицензии по истечении пяти рабочих дней, лицензия считается полученной, а документом, подтверждающим законность осуществления лицензируемого вида деятельности до получения самой лицензии, является копия описи с отметкой о дате приема документов уполномоченного органа.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.

17. Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша жоғалған, бүлiнген жағдайда мемлекеттік қызмет алушы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқаларын алуға құқығы бар.
Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның жоғалған, бүлiнген бланкiлерi мемлекеттік қызмет алушы уәкілетті органға жазбаша өтiнiш берген күнінен бастап жарамсыз деп есептеледi.
Уәкілетті орган өтiнiш берiлген күннен бастап екі жұмыс күнi iшiнде жаңа нөмiр бере отырып және жоғарғы оң жақ бұрышында "Телнұсқа" деген жазуы бар лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқаларын бередi.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша мынадай жағдайларда:
1) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгергенде;
2) дара кәсіпкерді қайта тіркеген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген кезде;
3) заңды тұлғаны бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырған кезде;
4) заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекен-жайы өзгерген кезде қайта ресімдеуге жатады.
Қызмет түрінің және (немесе) кіші түрінің атауы өзгерген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушының лицензияны қайта ресімдеу туралы өтініш беруге құқығы бар.
Мемлекеттік қызметті алушы қайта ресімдеу туралы өтінішті лицензияларды қайта ресімдеу кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төлегенін растайтын құжаттарды және лицензия мен лицензияға қосымшаның (болған жағдайда) көшірмелерін күнтізбелік отыз күн ішінде береді.
Өтінішке құжаттарды қоса ұсынбаған жағдайда, уәкілетті орган лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуден бас тартады.
Мемлекеттік қызмет алушы тиісті жазбаша өтініш берген күннен бастап он жұмыс күні ішінде уәкілетті орган лицензияны және лицензияға қосымшаны (болған жағдайда) қайта ресімдейді.
Мемлекеттік қызмет алушы қайта ресімделген лицензияны алған кезде бұрын берілген лицензия мен лицензияға қосымшаны (бар болса) уәкілетті органға қайтаруға міндетті.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Уәкілетті органның мемлекеттік қызмет алушыға қатысты қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік парызды орындау кезінде заңдылықтын сақталуы;
3) мемлекеттік қызмет алушымен жұмыс кезіндегі сыпайылық;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат ұсыну;
5) лауазымды тұлғалардың өтініштерді қарау кезіндегі қызметінің ашықтығы;
6) мемлекеттік қызмет алушыға құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
7) мемлекеттік қызмет алушының құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуы және құпиялығы.

17. При утере, порче лицензии и (или) приложения к лицензии получатель государственной услуги имеет право на получение дубликатов лицензии и (или) приложения к ней.
Утерянные, испорченные бланки лицензии и (или) приложения к ней считаются недействительными со дня подачи получателем государственной услуги письменного заявления в уполномоченный орган.
Уполномоченный орган в течение двух рабочих дней со дня подачи заявления производит выдачу дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии с присвоением нового номера и надписью "Дубликат" в правом верхнем углу.
Лицензия и (или) приложение к ней подлежат переоформлению в случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества физического лица;
2) перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменения его наименования и адреса;
3) реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
4) изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
В случае изменения наименования вида и (или) подвида деятельности, получатель государственной услуги имеет право подать заявление о переоформлении лицензии.
Заявление о переоформлении подается получателем государственной услуги в течение тридцати календарных дней с приложением документов, подтверждающих уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензий, копии лицензии и приложения к ней (в случае наличия).
В случае непредставления к заявлению документов, уполномоченный орган отказывает в переоформлении лицензии и (или) приложения к ней.
Уполномоченный орган в течение десяти рабочих дней со дня подачи получателем государственной услуги соответствующего письменного заявления переоформляет лицензию и приложение к лицензии (в случае наличия).
Получатель государственной услуги при получении переоформленной лицензии обязан вернуть в уполномоченный орган ранее выданную лицензию и приложение к лицензии (в случае наличия).
3. Принципы работы
18. Деятельность уполномоченного органа основывается по отношению к получателю государственной услуги на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости при работе с получателями государственной услуги;
4) представления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
5) прозрачности деятельности должностных лиц при рассмотрении обращений;
6) обеспечении сохранности документов получателю государственной услуги;
7) защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги.

4. Жұмыс нәтижелері
19. Мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі жұмыстың нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Орталықтың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетудің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті органның қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және арыз дайындауға жәрдем көрсететін лауазымды тұлғаның байланыс деректері 010000, Астана қаласы, Абай даңғылы, 33, 1510-бөлме, тел. 8 (7172) 75 34 62, 75 31 35.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты электронды үкімет» call-орталығының 1414 телефоны бойынша не осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.
22. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым мемлекеттік қызмет алушының таңдауы бойынша мыналарға арыздану арқылы жолданады:
1) азаматтарды қабылдау кестесі Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің интернет-ресурсында www.mint.gov.kz мекенжайында орналастырылған Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) басшылығына;
2) Министрліктің «сенім телефонына» 8 (7172) 24-04-75, 24-04-76, 24-12-13;
3) Министрліктің интернет-ресурсының www.mint.gov.kz мекенжайдағы «сұрақ - жауап» бөліміне;
4) Министрдің блогына, министрліктің интернет-ресурсының www.mint.gov.kz мекенжайы бойынша «Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрі блогы» беті;
5) Министрлікте 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1 мекенжайы бойынша орналасқан шағымдар мен ұсыныстарға арналған жәшік арқылы;
6) 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1 мекенжайында орналасқан министрліктің кеңсесіне жазбаша шағыммен өтініш бере алады.
Орталық көрсеткен мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген мекенжай мен телефон бойынша Орталық РМК-ға арыз беріледі.
23. Мемлекеттік қызмет көрсеткен кезде дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда мемлекеттік қызмет алушы арызын мыналарға жібереді:
1) орталықта, арыз осы стандарттың 26-тармағында мекенжайы мен телефоны көрсетілген орталық басшысына не Орталық РМК басшысына тікелей беріледі;

4. Результаты работы
19. Результаты работы по оказанию государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа центра, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
21. Контактные данные должностного лица, который разъясняет порядок обжалования действий (бездействия) служащих уполномоченного органа и оказывает содействие в подготовке жалобы: 010000, город Астана, проспект Абая, 33, кабинет 1501, тел. 8 (7172) 75 34 62, 75 31 35.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону саll–центра «электронного правительства» (1414) по адресам и телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
22. Жалобы в случаях несогласия с результатом оказанной государственной услуги направляются по выбору получателя государственной услуги путем обращения:
1) руководителя Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан график приема граждан которого размещен на интернет-ресурсе Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по адресу: www.mint.gov.kz;
2) на «телефон доверия» Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по номерам 8 (7172) 24-04-75, 24-04-76, 24-12-13;
3) в раздел «вопросы-ответы» интернет-ресурса Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по адресу: www.mint.gov.kz;
4) на блог Министра (страница «Блог Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан» интернет-ресурса Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по адресу: www.mint.gov.kz;
5) через ящик для жалоб и предложений, расположенный в Министерстве индустрии и новых технологий Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1;
6) с письменной жалобой в канцелярию Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1.
В случае несогласия с результатами оказанной центром государственной услуги, жалоба подается в РГП Центр, адрес и телефон которого указан в пункте 26 настоящего стандарта.
23. Жалобы на некорректное обслуживание при оказании государственной услуги получателем государственной услуги направляются путем обращения:
1) в центре, жалоба подается непосредственно руководителю центра либо руководителю РГП Центра, адрес и телефон которого указан в пункте 26 настоящего стандарта;

2) порталда, call – орталық телефонының нөмірі бойынша (1414).
24. Мемлекеттік қызмет алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда, заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
25. Арыз субъектінің немесе арызда көтерілген мәселелерді шешу құзыретіне кіретін лауазымды тұлғаның атына жолданады.
Арызда тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болғанда), пошталық мекенжайы, күні көрсетіледі. Арызға мемлекеттік қызмет алушы қол қоюы тиіс. Арыз берген кезде іс-әрекетіне шағым жасалатын субъектінің немесе лауазымды тұлғаның лауазымы, тегі, аты-жөні, арызға негіз болған жағдай мен талаптар көрсетіледі.
26. Қабылданған арыз Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің ақпаратты есепке алу журналында тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде қаралады. Мемлекеттік жұмысты алушыға өтінішті (арызды) қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні, күні мен уақыты көрсетілген талон беріледі. Арызды қарау нәтижесі туралы алушыға жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
Орталықта қолма-қол, сондай-ақ пошта арқылы келіп түскен арыздың қабылданғанын растау оны орталықтың немесе Орталық РМК кеңсесінде тіркеу болып табылады (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркелген күні арыздың екінші данасына немесе арызға ілеспе хатқа қойылады).
Мемлекеттік қызмет алушыға арызды қабылдаған тұлғаның оның арызын қабылдағаны туралы растау үшін байланыс телефондарын, арызды қабылдаған тұлғаның тегін, нөмірі мен күнін көрсете отырып талон беріледі.
Арызды қарау нәтижесі туралы алушыға жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
Порталда электрондық өтінішті мемлекеттік қызмет алушының порталы арқылы жөнелткеннен кейін «жеке кабинеттен» мемлекеттік органда өтінішті өңдеу барысында жаңартылатын өтініш туралы ақпаратқа қолжетімді (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қаралғаны немесе қараудан бас тартылғаны туралы жауап).
27. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру және мемлекеттік қызмет көрсетудің автоматтандырылуын бақылау комитетінің Орталық РМК: Астана қаласы, Республика даңғылы, 43А үй, телефон: 8 (7172) 94-99-95, интернет ресурсы: www.con.gov.kz.
«Туристік операторлық
қызметке (туроператорлық қызметке)
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензия телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының мекенжайлары
Р/с №
Орталықтардың атауы (филиалдары, бөлімдер, бөлімшелер)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесі,
189 а-үй
8 (7162) 40-10-76 8 (7162) 40-10-63

2) на портале по номеру телефона саll–центра (1414).
24. В случаях несогласия с результатами государственной услуги получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
25. Жалоба должна адресоваться субъекту или должностному лицу, в компетенцию которых входит разрешение поставленных в жалобе вопросов.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес, дата. Жалоба должна быть подписана получателем государственной услуги. При подаче жалобы указываются наименование субъекта или должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
26. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Получателю государственной услуги выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение (жалобу). О результатах рассмотрения жалобы получателю сообщается в письменном виде по почте.
В центре подтверждением принятия жалобы, поступивший как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии центра или РГП Центр.
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
На портале после отправки электронного обращения через портал получателя государственной услуги из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в государственном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
27. РГП Центр Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: город Астана, проспект Республики, дом 43А, телефон: 8 (7172) 94-99-95, интернет – ресурс: www.con.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на туристскую
операторскую деятельность
(туроператорская деятельность)»
Список центров обслуживания населения
п/п
Наименование Центров
(филиалы, отделы, отделения)
Адрес
местораспо-
ложения
Контактные
данные
1
2
3
4
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской
области»
ул. Ауэзова 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63

1)
Көкшетау қалалық бөлімі
Көкшетау қаласы, Біржан сал көшесі, 42-үй
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
2)
Красный Яр с. аудандық бөлімі
Көкшетау қаласы,
Красный Яр ауылы
Ленин көшесі, 65-үй
8 (7162)40-43-27
3)
Ақкөл аудандық бөлімі
Ақкөл ауданы, Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов көшесі, 102-үй
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
4)
Аршалы аудандық бөлімі
Аршалы ауданы, Аршалы кенті,
М. Мәметова көшесі, 19-үй
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
5)
Атбасар аудандық бөлімі
Атбасар ауданы, Атбасар қаласы, Уәлиханов көшесі, 11-үй
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
6)
Астрахан аудандық бөлімі
Астрахан ауданы, Астраханка ауылы Әл-Фараби көшесі, 44-үй
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
7)
Бұланды аудандық бөлімі
Бұланды ауданы, Макинск қаласы, Сейфуллин көшесі, 18б-үй
8 (71646)2-37-20 8 (71646) 2-37-81
8)
Бурабай аудандық бөлімі
Бурабай ауданы, Щучинск қаласы, Абылай хан көшесі, 28-үй
8 (71636)4-29-97 8 (71636) 4-28-91
9)
Егіндікөл аудандық бөлімі
Егіндікөл ауданы, Егіндікөл ауылы, Жеңіс көшесі, 7-үй
8 (71642) 2-12-57
10)
Ерейментау аудандық бөлімі
Ерейментау ауданы,
Ерейментау қаласы, Мұсабаев көшесі, 15-үй
8 (71633) 2-44-92
11)
Еңбекшілдер аудандық бөлімі
Еңбекшілдер ауданы, Степняк қаласы, Сыздықов көшесі, 2а-үй
8 (71639)2-22-41 8 (71639) 2-22-42 8 (71639) 2-22-18
12)
Есіл аудандық бөлімі
Есіл ауданы, Есіл қаласы,
Жеңіс көшесі, 56-үй
8 (71647)2-22-07
13)
Жарқайың аудандық бөлімі
Жарқайың ауданы,
Державинск қаласы, Ғабдуллин көшесі, 104-үй
8 (71648)9-00-35
8 (71647) 2-22-05
14)
Жақсы аудандық бөлімі
Жақсы ауданы, Жақсы ауылы,
Ленин көшесі, 8-үй
8 (71635) 2-17-10
15)
Зеренді аудандық бөлімі
Зеренді ауданы, Зеренді ауылы,
Мир көшесі, 52-үй
8 (71632)2-00-74
8 (71632) 2-29-43
16)
Қорғалжын аудандық бөлімі
Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылы, Абай көшесі, 44а-үй
8 (71637) 2-17-83
8 (71637)2-20-36
17)
Степногор қалалық бөлімі
Степногор қаласы, 4 ш/а, 7-үй
8 (71645)2-00-40
8 (71645) 2-00-30
18)
Сандықтау аудандық бөлімі
Сандықтау ауданы, Балқаш ауылы, Абылай хан көшесі, 119-үй
8 (71640)9-26-66
19)
Целиноград аудандық бөлімі
Целиноград ауданы, Ақмол ауылы, Гагарин көшесі, 15-үй
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
20)
Шортанды аудандық бөлімі
Шортанды ауданы, Шортанды ауылы, аты аталмаған тұйық көше, 1-үй
8 (71631)2-17-97
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесі, 109-үй
8 (7132) 56-57-87
1)
Ақтөбе қалалық №1 бөлімі
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесі, 109-үй
8 (7132) 57-80-27
2)
Қарғалы с. (Жилянка)
Ақтөбе қаласы, Қарғалы ауданы, Қарғалы ауылы (Жилянка),
Сәтпаев көшесі, 10-үй
8 (7132) 98-60-06

1)
Кокшетауский городской отдел
г.Кокшетау
Ул. Биржан Сал, д. 42
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
2)
Районный отдел с.Красный Яр
г.Кокшетау,
с.Красный Яр
Ул. Ленина, д. 65
8 (7162) 40-43-27
3)
Аккольский районный отдел
Аккольский район,
г.Акколь,
ул.Нурмагамбетова
д. 102
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
4)
Аршалынский районный отдел
Аршалынский район,
п. Аршалы, ул.
М. Маметовой д. 19
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
5)
Атбасарского районный отдел
Атбасарский район,
г. Атбасар,
ул.Валиханова д.
11,
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
6)
Астраханский районный отдел
Астраханский район,
с. Астраханка,
ул.Аль-Фараби, д.44
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
7)
Буландынский районный отдел
Буландынский район,
г. Макинск, ул.
Сейфуллина д. 18б,
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
8)
Бурабайский районный отдел
Бурабайский район,
г. Щучинск,
ул.Абылай Хана д.
28
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
9)
Егиндыкольский районный отдел
Егиндыкольский
район, с.
Егиндыколь, ул.
Победы д. 7
8 (71642) 2-12-57
10)
Ерейментауский районный отдел
Ерейментауский
район, г.
Ерейментау, ул.
Мусабаевад. 15
8 (71633) 2-44-92
11)
Енбекшильдерский районный
отдел
Енбекшильдерский
район, г. Степняк,
ул.Сыздыкова д. 2а
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
12)
Есильский районный отдел
Есильский район, г.
Есиль, ул. Победы
д. 56
8 (71647) 2-22-07
13)
Жаркаинский районный отдел
Жаркаинский район,
г. Державинск, ул.
Габдуллина д. 104
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
14)
Жаксынский районный отдел
Жаксынский район,
с. Жаксы, ул.
Ленина д. 8
8 (71635) 2-17-10
15)
Зерендинский районный отдел
Зерендинский район,
с. Зеренда, ул.
Мира д. 52
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
16)
Коргалжынский районный отдел
Коргалжынский
район,
с. Коргалжын, ул.
Абая д. 44а
8 (71637) 2-17-83
8 (71637)2-20-36
17)
Степногорский городской отдел
г.Степногорск,
4 мкр. д.7
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
18)
Сандыктауский районный отдел
Сандыктауский
район,
с. Балкашино,
ул.Абылай- хана
д. 119
8 (71640) 9-26-66
19)
Целиноградский районный отдел
Целиноградский
район, а. Акмол,
ул.Гагарина д. 15
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
20)
Шортандинский районный отдел
Шортандинский
район, п. Шортанды,
Переулок Безымянный
д. 1
8 (71631) 2-17-97
Филиал РГП «ЦОН по Актюбинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Актюбинской области»
г.Актобе,
ул.Тургенева 109
8 (7132) 56-57-87
1)
Актобинский городской отдел № 1
г.Актобе,
ул.Тургенева 109
8 (7132) 57-80-27
2)
с.Каргалинское (Жилянка)
г.Актобе
Каргалинский район,
с.Каргалинское
(Жилянка),
ул.Сатпаева 10
8 (7132) 98-60-06

8 (7132) 98-60-05
3)
Алға аудандық бөлімі
Алға ауданы, Алға қаласы,
Киров көшесі, 23-үй
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
4)
Мәртөк аудандық бөлімшесі
Мәртөк ауданы, Мәртөк ауылы, Байтұрсынов көшесі, 1 «Б»-үй
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
5)
Хромтау аудандық бөлімі
Хромтау ауданы, Хромтау қаласы, Абай көшесі, 12-үй
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
6)
Қандыағаш аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы,
Қандыағаш қаласы,
Молодежный ш/а, 47 «Б»-үй
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
7)
Ембі аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы, Ембі қаласы, Әміров көшесі, 10-үй
8 (71334) 23-9-83
8)
Темір аудандық № 8 бөлімі
Темір ауданы, Шұбарқұдық кенті, Байғанин көшесі, 15 «А»-үй
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
9)
Қобда аудандық бөлімі
Қобда ауданы, Қобда ауылы, Нұрымжанов тұйық көшесі, 2-үй
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
10)
Қарғалы аудандық бөлімі Бадамша с.
Қарғалы ауданы, Бадамша ауылы, Әйтеке би көшесі, 27-үй
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
11)
Ойыл аудандық бөлімі
Ойыл ауданы, Ойыл ауылы,
Көкжар көшесі, 64-үй
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
12)
Әйтеке би аудандық
№ 12 аудандық бөлімі
Әйтеке би ауданы, Комсомол ауылы, Балдырған көшесі, 10-үй
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
13)
Байғанин аудандық бөлімі
Байғанин ауданы, Қарауылкелді ауылы,
Барақ батыр көшесі, 41 «А»-үй
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
14)
Ырғыз аудандық бөлімі
Ырғыз ауданы, Ырғыз ауылы, Жангелді көшесі, 7-үй
8 (71343) 21-8-28
15)
Шалқар аудандық бөлімі
Шалқар ауданы, Шалқар ауылы, Әйтеке би көшесі, 63-үй
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
«Алматы облысы бойынша ХҚО РМК филиалы»
1.
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 67 Б-үй
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
1)
Ақсу аудандық бөлімі
Жансүгіров кенті,
Қабанбай батыр көшесі, 20-үй
8 (72832) 2-14-51
2)
Қапал бөлімшесі
Қапал ауылы, Алпысбаев көшесі, 3-үй
8 (72841) 2-17-60
3)
Алакөл аудандық бөлімі
Үшарал қаласы, 8 наурыз көшесі, 63-үй
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
4)
Қабанбай бөлімшесі
Қабанбай кенті, Абылайхан көшесі, 237-үй
8 (72837) 4-13-85
5)
Балқаш аудандық бөлімі
Бақанас ауылы, Бижанов көшесі, 25 «А» -үй
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
6)
Еңбекшіқазақ аудандық бөлімі
Есік қаласы, Абай көшесі, 314 А-үй
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
7)
Шелек бөлімшесі
Шелек ауылы, Бижанов көшесі, 100-үй
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
8)
Ескелді аудандық бөлімі
Қарабұлақ кенті, Оразбеков көшесі, 52-үй
8 (72836) 3-22-16
9)
Жамбыл аудандық бөлімі
Ұзынағаш кенті, Мәжитов көшесі, 1-үй
8 (72770) 2-30-90
10)
Іле аудандық бөлімі
Өтеген батыр кенті, Қуат ш/а, Тәуелсіздік көшесі, 25-үй
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47

8 (7132) 98-60-05
3)
Алгинский районный отдел
Алгинский район г.
Алга, ул. Кирова 23
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
4)
Мартукский районный отдел
Мартукский район
п.Мартук
ул.Байтурсынова 1
«Б»
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
5)
Хромтауский районный отдел
Хромтауский район,
г.Хромтау ул.Абая
12
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
6)
Кандыагашский районный отдел
Мугалжарский район,
г.Кандыагаш
мкр.Молодежный 47
«Б»
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
7)
Эмбенский районный отдел
Мугалжарский район,
г.Эмба ул.Амирова
10
8 (71334) 23-9-83
8)
Темирский районный отдел № 8
Темирский район
п.Шубаркудук,
Байганина 15 «А»
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
9)
Кобдинский районный отдел
Кобдинский район
п.Кобда
пер.Нурымжанова 2
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
10)
Каргалинский районный отдел
с.Бадамша
Каргалинский район,
с.Бадамша
ул.Айтеке-би 27
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
11)
Ойылский районный отдел
Уилский район,
с.Уил ул.Кокжар 64
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
12)
Айтекебийский районный отдел
№12
Айтекебийский
район,
с.Комсомольское
ул.Балдырган 10
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
13)
Байганинский районный отдел
Байганинский район,
с.Карыуылкелди
ул.Барак батыра
41 «А»
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
14)
Ыргызский районный отдел
Актюбинская
область, Иргизский
район, с.Иргиз
ул.Жангельдина 7
8 (71343) 21-8-28
15)
Шалкарский районный отдел
Актюбинская
область, Шалкарский
район, г. Шалкар,
ул. Айтеке-би 63
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
Филиал РГП «ЦОН по Алматинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Алматинской области»
г.Талдыкорган,
ул.Тауелсыздык, 67Б
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
1)
Аксуский районный отдел
п. Жансугурова,
Кабанбай батыра, 20
8 (72832) 2-14-51
2)
Отделение Капал
с. Капал, ул.
Алпысбаева, 3
8 (72841) 2-17-60
3)
Алакольский районный отдел
г. Ушарал, ул. 8
марта, 63
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
4)
Отделение Кабанбай
п. Кабанбай, ул.
Абылайхана, 237
8 (72837) 4-13-85
5)
Балхашский районный отдел
с. Баканас,
ул. Бижанова, 25 «А»
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
6)
Енбекшиказахский районный отдел
г. Есик, ул. Абая,
314А
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
7)
Отделение Шелек
с. Шелек, ул.
Бижанова, 100
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
8)
Ескельдинский районный отдел
п. Карабулак, ул.
Оразбекова, 52
8 (72836) 3-22-16
9)
Жамбылский районный отдел
п. Узынагаш, ул.
Мажитова, 1
8 (72770) 2-30-90
10)
Илийский районный Отдел
п. Отеген батыра,
мкр. Куат, ул.
Тауелсіздік, 25
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47

11)
Боралдай бөлімшесі
Боралдай ауылы, Вокзал көшесі,
6 «А»-үй
8 (72738) 7-82-42
12)
Қараой бөлімшесі
Қараой ауылы, Тыңдала көшесі, 9-үй
8 (7275) 24-88-10
13)
Ақши бөлімшесі
Ақши ауылы, Қонаев көшесі, 29-үй
14)
Қарасай аудандық бөлімі
Қаскелең қаласы, Жанғозин көшесі, 38-үй
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
15)
Тау Самалы бөлімшесі
Тау Самалы кенті,
Рысқұлов көшесі, 129-үй
8 (727) 391-38-58
16)
Шамалған бөлімшесі
Шамалған станциясы,
Қонаев көшесі, 1 «В»-үй
8 (7272) 93-66-33
17)
Қаратал аудандық бөлімі
Үштөбе қаласы, Абылай хан көшесі, 22-үй
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
18)
Кербұлақ аудандық бөлімі
Сарыөзек қаласы, Момышұлы көшесі, нөмірсіз
8 (72840) 3-25-88
19)
Қоғалы бөлімшесі
Қоғалы кенті, Желтоқсан көшесі,
45-үй
8 (72842) 9-10-59
20)
Көксу аудандық бөлімі
Балпық би кенті, Измайлов көшесі, 10-үй
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
21)
Қапшағай қалалық бөлімі
Қапшағай қаласы, Қонаев көшесі, 41-үй
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
22)
Шеңгелді бөлімшесі
Шеңгелді ауылы, Сейфуллин көшесі, 34-үй
8 (72772) 7-11-94
23)
Сарқанд аудандық бөлімі
Сарқан қаласы, Жамбыл көшесі, нөмірсіз
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
24)
Лепсі бөлімшесі
Лепсі станциясы, Төлебаев көшесі,
1-үй
8 (72843) 2-10-16
25)
Райымбек аудандық бөлімі
Кеген ауылы, Момышұлы көшесі
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
26)
Нарынқол бөлімшесі
Нарынқол ауылы, Райымбек көшесі, нөмірсіз
8 (72779) 2-11-65
27)
Панфилов аудандық бөлімі
Жаркент қаласы, Головацкий көшесі, нөмірсіз
8 (72831) 5-51-11
28)
Талғар аудандық бөлімі
Талғар қаласы, Лермонтов көшесі,
53 «А»-үй
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
29)
Нұра бөлімшесі
Нұра ауылы, Школьная көшесі, 10-үй
8 (72774) 5-80-62
30)
Талдықорған қалалық бөлімі
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 67 Б
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
31)
Текелі қалалық бөлімі
Текелі қаласы, Октябрь көшесі, 7-үй
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
32)
Ұйғыр аудандық бөлімі
Шонжы ауылы, Қасымбеков көшесі, 35-үй
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
«Атырау облысы бойынша ХҚО РМК»филиалы
1.
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Атырау қаласы, Сәтпаев даңғылы, 23-үй
8 (7122) 21-34-67
1)
Облыстық бөлім
Атырау қаласы, Сәтпаев даңғылы,
23-үй
8 (7122) 21-29-42
2)
№ 1 қалалық бөлімі
Атырау қаласы, Баймұқанов көшесі, 16 а-үй
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
3)
№ 2 қалалық бөлімі
Атырау қаласы, Балықшы, Байжігітов көшесі, 80 а-үй
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
4)
Индер аудандық бөлімі
Атырау облысы, Индер ауданы, Индербор кенті, Меңдіғалиев көшесі, 30-үй
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
5)
Махамбет аудандық бөлімі
Махамбет ауданы, Махамбет ауылы, Абай көшесі, 10-үй

11)
Отделение Боролдай
с. Боролдай, ул.
Вокзальная, 6 «А»
8 (72738) 7-82-42
12)
Отделение Караой
с. Караой, ул.
Тындала, 9
8 (7275) 24-88-10
13)
Отделение Акши
с. Акши, ул.
Конаева, 29
14)
Карасайский районный отдел
г. Каскелен, ул.
Жангозина, 38
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
15)
Отделение Тау-Самалы
п. Тау Самалы,
ул. Рыскулова, 129
8 (727) 391-38-58
16)
Отделение Шамалган
ст. Шамалган,
ул. Конаева, 1 «В»
8 (7272) 93-66-33
17)
Караталский районный отдел
г. Уштобе,
ул. Абылай хана, 22
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
18)
Кербулакский районный отдел
г. Сарыозек,
ул. Момышұлы, б/н
8 (72840) 3-25-88
19)
Отделение Когалы
п. Когалы,
ул. Желтоксан, 45
8 (72842) 9-10-59
20)
Коксуский районный отдел
п. Балпык би,
ул. Измайлова, 10
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
21)
Капшагайский городской отдел
г. Капшагай,
ул. Кунаева, 41
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
22)
Отделение Шенгелды
с. Шенгельды,
ул. Сейфуллина, 34
8 (72772) 7-11-94
23)
Саркандский районный отдел
г. Саркан,
ул. Жамбыла, б/н
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
24)
Отделение Лепсы
ст. Лепсы,
ул. Толебаева, 1
8 (72843) 2-10-16
25)
Райымбекский районный отдел
с. Кеген,
ул. Момышұлы, б/н
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
26)
Отделение Нарынкол
с. Нарынкол,
ул. Райымбека, б/н
8 (72779) 2-11-65
27)
Панфиловский районный отдел
г. Жаркент,
ул. Головацкого, б/н
8 (72831) 5-51-11
28)
Талгарский районный отдел
г. Талгар,
ул. Лермонтова, 53 «А»
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
29)
Отделение Нура
с. Нура,
ул. Школьная, 10
8 (72774) 5-80-62
30)
Талдыкорганский городской отдел
г.Талдыкорган,
ул.Тауелсыздык, 67Б
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
31)
Текелийский городской отдел
г. Текели,
ул. Октябрьская, 7
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
32)
Уйгурский районный отдел
с. Чунджа,
ул. Касымбекова, 35
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
Филиал РГП «ЦОН по Атырауской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Атырауской области»
г.Атырау,
проспект.Сатпаева,
дом 23
8 (7122) 21-34-67
1)
Областной отдел
г.Атырау,
проспект.Сатпаева,
дом 23
8 (7122) 21-29-42
2)
городской отдел №1
г.Атырау,
ул.Баймуханова дом 16а
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
3)
городской отдел №2
г.Атырау, Балыкшы,
ул.Байжигитова
дом 80а
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
4)
Индерский районный отдел
Атырауская область,
Индерский район,
пос.Индерборский,
ул.Мендыгалиева, 30
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
5)
Махамбетский районный отдел
Атырауская область,
Махамбетский
район, с.Махамбет,
ул.Абая, дом 10

8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
6)
Қызылқоға аудандық бөлімі
Қызылқоға ауданы, Миялы ауылы, Абай көшесі, 1-үй
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
7)
Жылыой аудандық бөлімі
Жылыой ауданы, Құлсары қаласы, Бейбітшілік көшесі, 8-үй
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
8)
Құрманғазы аудандық бөлімі
Құрманғазы ауданы, Ганюшкино ауылы, Есболаев көшесі, 66 а-үй
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
9)
Мақат аудандық бөлімі
Мақат ауданы, Мақат ауылы, Орталық көшесі, 2-үй
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
10)
Исатай аудандық бөлімі
Исатай ауданы, Аққыстау ауылы, Егеменді Қазақстан көшесі, 9-үй
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Өскемен қаласы, Белинский көшесі, 37 а-үй
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
1)
Өскемен қалалық № 1 бөлімі
Өскемен қаласы, Сәтпаев даңғылы, 20/1-үй
8 (7232) 60-39-22
2)
Өскемен қалалық № 2 бөлімі
Өскемен қаласы, Қазақстан көшесі, 99/1-үй
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
3)
Глубоков аудандық бөлімі
Глубоков ауданы, Глубокое кенті, Попович көшесі, 22-үй
8 (72331) 2-23-35
4)
Зайсан қалалық бөлімі
Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Жангелді көшесі, 52 а-үй
8 (72340) 2-67-81
5)
Зырянов аудандық бөлімі
Зырянов ауданы, Зырянов қаласы, Стаханов көшесі, 39-үй
8 (72335) 6-02-39
6)
Қатонқарағай аудандық бөлімі
Қатонқарағай ауданы, Үлкен Нарын ауылы, Абылай хан көшесі, 96-үй
8 (72341) 2-23-60
7)
Күршім аудандық бөлімі
Күршім ауданы, Күршім ауылы,
Б. Момышұлы көшесі, 77-үй
8 (72339) 2-13-10
8)
Риддер аудандық бөлімі
Риддер қаласы, Семей көшесі, 12-үй
8 (72336) 4-62-62
9)
Тарбағатай аудандық бөлімі
Тарбағатай ауданы, Ақсуат ауылы, Абылай хан көшесі, 23-үй
8 (72346) 2-24-96
10)
Ұлан аудандық бөлімі
Ұлан ауданы, Молодежный кенті,
9-үй
8 (72338) 2-78-96
11)
Шемонаиха қалалық бөлімі
Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қаласы, 3 ш/а, 12-үй
8 (72332) 3-41-00
12)
Семей қалалық
№ 1 бөлімі
Семей қаласы, 408 квартал, 21-үй
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
13)
Семей қалалық
№ 2 бөлімі
Семей қаласы, Найманбаев көшесі, 161 А-үй
8 (7222) 52-69-29
14)
Абай аудандық бөлімі
Абай ауданы, Қарауыл ауылы, Құнанбаев көшесі, 12-үй
8 (72252) 2-22-64
15)
Аягөз қалалық бөлімі
Аягөз ауданы, Аягөз қаласы,
Дүйсенов көшесі, 84-үй
8 (72237) 5-24-32
16)
Бесқарағай аудандық бөлімі
Бесқарағай ауданы, Бесқарағай ауылы, Пушкин көшесі, 2 А-үй
8 (72236) 9-06-30
17)
Бородулиха аудандық бөлімі
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Молодежная көшесі, 25-үй
8 (72351) 2-20-48
18)
Жарма аудандық бөлімі
Жарма ауданы, Қалбатау ауылы, Достық көшесі, 98-үй

8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
6)
Кызылкогинский районный отдел
Атырауская область,
Кызылкугинский
район, с.Миялы,
ул.Абая, дом 1
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
7)
Жылыойский районный отдел
Атырауская область,
Жылыойский район,
г.Кульсары,
ул.Бейбитшилик, 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
8)
Курмангазинский районный отдел
Атырауская область,
Курмангазинский
район, с.Ганюшкино,
ул.Есболаев, 66а
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
9)
Макатский районный отдел
Атырауская область,
Макатский район,
п.Макат,
ул.Центральная, 2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
10)
Исатайский районный отдел
Атырауская область,
Исатайский район,
с.Аккыстау, ул.
Егеменды Казахстан,
дом 9
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
Филиал РГП «ЦОН по Восточно-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Восточно-Казахстанской области»
г.Усть-Каменогорск,
ул. Белинского 37а
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
1)
Усть-Каменогорский городской отдел № 1
г.Усть-Каменогорск, пр.Сатпаева 20/1
8 (7232) 60-39-22
2)
Усть- Каменогорский городской отдел № 2
г.Усть-Каменогорск, ул.Казахстан 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
3)
Глубоковский районный отдел
Глубоковский район, п.Глубокое, ул.Поповича, 22
8 (72331) 2-23-35
4)
Зайсанский городской отдел
Зайсанский район, г.Зайсан, ул.Жангельдина, 52а
8 (72340) 2-67-81
5)
Зыряновский районный отдел
Зыряновский район, г.Зыряновск, ул.Стахановская, 39
8 (72335) 6-02-39
6)
Катон-Карагайский районный отдел
Катон-Карагайский район, с. Улкен – Нарын, ул. Абылайхана, 96
8 (72341) 2-23-60
7)
Курчумский районный отдел
Курчумский район, с. Курчум, ул. Б. Момышулы, 77
8 (72339) 2-13-10
8)
Риддерский районный отдел
г. Риддер, ул. Семипалатинская, 12
8 (72336) 4-62-62
9)
Тарбагатайский районный отдел
Тарбагатайский район, с. Аксуат, ул. Абылайхана, 23
8 (72346) 2-24-96
10)
Уланский районный отдел
Уланский район, п.Молодежный дом 9
8 (72338) 2-78-96
11)
Шемонаихинский городской отдел
Шемонаихинский район, г.Шемонайха 3-микрорайон 12
8 (72332) 3-41-00
12)
Семейский городской отдел №
г.Семей, 408 квартал, 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
13)
Семейский городской отдел № 2
г.Семей, ул.Найманбаева 161А
8 (7222) 52-69-29
14)
Абайский районный отдел
Абайский район, с.Карауыл, ул.Кунанбаева, 12
8 (72252) 2-22-64
15)
Аягозский городской отдел
Аягозский район, г.Аягоз, ул.Дуйсенова, 84
8 (72237) 5-24-32
16)
Бескарагайский районный отдел
Бескарагайский район, с.Бескарагай, ул.Пушкина, 2А
8 (72236) 9-06-30
17)
Бородулихинский районный отдел
Бородулихинский район, с.Бородулиха, ул.Молодежная, 25
8 (72351) 2-20-48
18)
Жарминский районный отдел
Жарминский район, с.Калбатау, ул.Достык, 98

8 (72347) 6-54-00
19)
Курчатов аудандық бөлімі
Курчатов ауданы, Курчатов қаласы, Абай көшесі, 12-үй
8 (72251) 2-21-66
20)
Көкпекті аудандық бөлімі
Көкпекті ауданы, Көкпекті ауылы, Шериаздан көшесі, 38-үй
8 (72348) 2-21-71
21)
Үржар аудандық бөлімі
Үржар ауданы, Үржар ауылы, Абылай хан көшесі, 116-үй
8 (72230) 2-19-85
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232-үй
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
1)
Тараз қалалық бөлімі
Тараз қаласы, Қ.Қойгелді көшесі, 158 «а»-үй
8 (7262) 43-84-21
2)
№ 1 бөлім
Тараз қаласы, Сәтпаев көшесі,
1 «б»-үй
8 (7262) 56-90-27
3)
№ 2 бөлім
Тараз қаласы, Талас ш/а, 2-үй
8 (72622) 6-17-78
4)
№ 3 бөлім
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232-үй
8 (7262) 56-90-04
5)
Байзақ аудандық бөлімі
Сарыкемер ауылы, Медеуов көшесі, 33-үй
8 (72637) 2-28-04
6)
Жамбыл аудандық бөлімі
Аса ауылы, Абай көшесі, 127-үй
8 (72633) 2-11-99
7)
Жуалы аудандық бөлімі
Б.Момышұлы ауылы,
Сауранбекұлы көшесі, 49-үй
8 (72635) 5-02-46
8)
Қордай аудандық бөлімі
Қордай ауылы, Домалақ ана көшесі, 215 -үй
8 (72636) 2-13-52
9)
Мерке аудандық бөлімі
Мерке ауылы, Исмаилов көшесі,
232-үй
8 (72632) 4-42-54
10)
Мойынқұм аудандық бөлімі
Мойынқұм ауылы, Рысқұлбеков көшесі, 215-үй
8 (72642) 2-47-93
11)
Сарысу аудандық бөлімі
Жаңатас қаласы,
Жібек жолы көшесі, 1
8 (72634) 6-33-00
12)
Талас аудандық бөлімі
Қаратау қаласы,
Молдағұлов көшесі, 51-үй
8 (72644) 6-33-93
13)
Т. Рысқұлбеков аудандық бөлімі
Құлан ауылы, Жібек жолы көшесі, 71-үй
8 (72631) 2-18-10
14)
Шу аудандық бөлімі
Шу қаласы, Автобаза көшесі, 1-үй
8 (72643) 2-17-97
15)
Гродеково ауылдық бөлімі
Гродеково ауылы,
Бейбітшілік көшесі, 88-үй
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
«Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Орал қаласы, Жамбыл көшесі,
81/2-үй
8 (7112) 23-68-81

8 (72347) 6-54-00
19)
Курчатовский районный отдел
Курчатовский район, г.Курчатов, ул.Абая,12
8 (72251) 2-21-66
20)
Кокпектинский районный отдел
Кокпектинский район, с.Кокпекты, ул.Шериаздана, 38
8 (72348) 2-21-71
21)
Урджарский районный отдел
Урджарский район, с.Урджар, ул.Абылайхана 116
8 (72230) 2-19-85
Филиал РГП «ЦОН по Жамбылской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Жамбылской области»
г.Тараз пр. Абая 232
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
1)
Таразский городской отдел
г. Тараз, ул. К.Койгелды, №158 «а»
8 (7262) 43-84-21
2)
Отдел №1
г. Тараз, ул.Сатпаева, 1 «б»
8 (7262) 56-90-27
3)
Отдел №2
г. Тараз, мкр.Талас, 2
8 (72622) 6-17-78
4)
Отдел №3
г. Тараз пр. Абая, 232
8 (7262) 56-90-04
5)
Байзакский районный отдел
с. Сарыкемер, ул.Медеуова, 33
8 (72637) 2-28-04
6)
Жамбылский районный отдел
с. Аса, ул.Абая, 127
8 (72633) 2-11-99
7)
Жуалынский районный отдел
с. Б.Момышулы, ул. Сауранбекулы, 49
8 (72635) 5-02-46
8)
Кордайский районный отдел
с. Кордай, ул.Домалак анна, 215
8 (72636) 2-13-52
9)
Меркенский районный отдел
с. Мерке, ул.Исмаилова, 232
8 (72632) 4-42-54
10)
Мойынкумский районный отдел
с. Мойынкум, ул.Рыскулбекова, 215
8 (72642) 2-47-93
11)
Сарысуский районный отдел
г. Жанатас, ул.Жибек жолы, 1
8 (72634) 6-33-00
12)
Таласский районный отдел
г. Каратау, ул.Молдагулова, 51
8 (72644) 6-33-93
13)
Отдел Т.Рыскуловского района
с. Кулан, ул.Жибек жолы, 71
8 (72631) 2-18-10
14)
Шуский районный отдел
г. Шу, ул.Автобазовская, 1
8 (72643) 2-17-97
15)
Отдел с.Гродеково
с. Гродеково, ул. Мира, 88
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
Филиал РГП «ЦОН по Западно-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Западно-Казахстанской области»
ЗКО, г.Уральск. ул.Жамбыла, д.81/2
8 (7112) 23-68-81

8-711-43-91-316
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қарағанды қаласы, Чкалов көшесі,
7-үй
8 (7212) 41-63-10
1)
Қарағанды қалалық
№ 1 бөлім
Қарағанды қаласы, Ержанов көшесі, 47/3-үй
8 (7212) 33-13-10
2)
Қарағанды қалалық
№ 2 бөлім
Қарағанды қаласы, Чкалов көшесі, 7-үй
8 (7212) 41-03-92
3)
Қарағанды қалалық
№ 3 бөлім
Қарағанды қаласы, Мұқанов көшесі, 5-үй
8 (7212) 77-26-57
4)
Қарағанды қалалық
№ 4 бөлім
Қарағанды қаласы,
Архитектурная көшесі, 8-үй
8 (7212) 45-71-01
5)
Қарағанды қалалық
№ 5 бөлім
Қарағанды қаласы, 21 ш/а, 6/7-үй
8 (7212) 32-92-51
6)
Қарағанды қалалық
№ 6 бөлім
Қарағанды қаласы, Серов көшесі,73-үй
8 (7212) 93-16-94
7)
Теміртау қалалық
№ 1 бөлім
Теміртау қаласы, Блюхер көшесі,
23-үй
8 (7213) 44-67-45
8)
Теміртау қалалық
№ 2 бөлім
Теміртау қаласы, Республика даңғылы, 128-үй
8 (7213) 99-79-96
9)
Абай аудандық
№ 1 бөлім
Абай қаласы, Абай көшесі, 54-үй
8 (72131) 4-77-07
10)
Абай аудандық
№2 бөлім
Абай қаласы, Топар кенті,
Қазыбек би көшесі, 3 -үй
8 (72153) 3-04-46
11)
Саран қалалық бөлімі
Саран қаласы, Жамбыл көшесі, 85-үй
8 (72137) 4-25-26
12)
Шахтинск қаласы
№ 1 бөлім
Шахтинск қаласы, А. Құнанбаев даңғылы, 65 Б-үй
8 (72156) 5-21-25
13)
Шахтинск қаласы
№ 2 бөлім
Шахтинск қаласы, Шахан Квартал ауылы, квартал 10/16, 16-үй
8 (72156) 3-20-99
14)
Осакаров аудандық № 1 бөлім
Осакаров ауылы,
Пристационная көшесі,12-үй
8 (72149) 4-32-62
15)
Осакаров аудандық
№ 2 бөлім
Осакаров ауданы, Молодежный кенті, Абай көшесі, 13-үй
8 (72148) 2-22-46
16)
Сәтпаев қалалық бөлімі
Сәтпаев қаласы, Сәтпаев даңғылы, 111-үй
8 (71063) 4-03-47
17)
Балқаш қалалық бөлімі
Балқаш қаласы, Бөкейхан көшесі,
20 а-үй
8 (71036) 6-83-37
18)
Шет аудандық бөлімі
Ақсу-Аюлы ауылы, Жапақов көшесі, 23/1-үй,
Ағадыр кенті, Тәуелсіз Қазақстан көшесі, 4-үй
8 (71031) 2-21-88
19)
Жезқазған қалалық бөлімі
Жезқазған қаласы,
Б.Момышұлы көшесі, 9 -үй
8 (7102) 73-81-09
20)
Жаңаарқа аудандық бөлімі
Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, А.Оспанов көшесі, 40-үй
8 (71030) 2-69-09
21)
Қаражал қалалық бөлімі
Қаражал қаласы, Ленин көшесі, 18-үй
8 (71032) 2-70-21
22)
Приозерск қалалық бөлімі
Приозерск қаласы, Балқаш көшесі,
7-үй
8 (71039)5-27-37
23)
Бұхар жырау аудандық №1 бөлімі
Бұхар жырау ауданы,
Ботақара кенті, Абылай хан көшесі, 37-үй
8 (72154) 2-23-73
24)
Бұхар жырау аудандық № 2 бөлімі
Бұхар жырау ауданы,
Бейбітшілік көшесі, 24-үй
8 (72138) 3-15-62
25)
Ақтоғай аудандық
№ 1 бөлім
Ақтоғай кенті,
Бөкейхан көшесі, 10-үй
8 (71037) 2-11-05
26)
Ақтоғай аудандық
№ 2 бөлім
Сарышаған кенті, Абай көшесі,
12-үй
8 (71038)22-3-39
27)
Нұра аудандық бөлімі
Киевка ауылы, Сүлейменовтер көшесі, 2-үй
8 (721-44)2-11-11
28)
Ұлытау аудандық бөлімі
Ұлытау ауданы, Ұлытау ауылы, Амангелді көшесі, 29 а-үй

8-711-43-91-316
Филиал РГП «ЦОН по Карагандинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Карагандинской области»
ул. Чкалова 7
8 (7212) 41-63-10
1)
Городской отдел №1
ул.Ержанова 47/3
8 (7212) 33-13-10
2)
Городской отдел №2
Ул.Чкалова 7
8 (7212) 41-03-92
3)
Городской отдел №3
ул.Муканова 5
8 (7212) 77-26-57
4)
Городской отдел №4
ул.Архитектурная 8
8 (7212) 45-71-01
5)
Городской отдел №5
21 мкр. дом 6/7
8 (7212) 32-92-51
6)
Городской отдел №6
ул. Серова,73
8 (7212) 93-16-94
7)
Отдел №1 г.Темиртау
ул.Блюхера, 23
8 (7213) 44-67-45
8)
Отдел №2 г.Темиртау
пр.Республики,128
8 (7213) 99-79-96
9)
Абайский районный отдел №1
г.Абайул.Абая, 54
8 (72131) 4-77-07
10)
Абайский районный отдел №2
г.Абай,п.Топар,ул.Казыбек би, 3
8 (72153) 3-04-46
11)
Отдел г.Сарань
г.Сараньул. Жамбыла, 85
8 (72137) 4-25-26
12)
Отдел №1 г.Шахтинск
г.Шахтинск проспект А. Кунанбаева 65Б
8 (72156) 5-21-25
13)
Отдел №2 г.Шахтинск
г.Шахтинск п.Шахан Квартал 10/16 д.16
8 (72156) 3-20-99
14)
Осакаровский районный отдел № 1
п.Осакаровка ул. Пристационная,12
8 (72149) 4-32-62
15)
Осакаровский районный отдел №2
р-н Осакаровкап. Молодежный ул.Абая 13
8 (72148) 2-22-46
16)
Отдел г.Сатпаев
г. Сатпаев проспект Сатпаева, 111
8 (71063) 4-03-47
17)
Отдел г. Балхаш
г.Балхаш ул. Бокейхана20а
8 (71036) 6-83-37
18)
Шетский районный отдел
село Аксу – Аюлы, ул. Жапакова, 23/1 п. Агадырь, ул. Тәуелсіз Қазақстан, 4
8 (71031) 2-21-88
19)
Отдел г. Жезказган
г.Жезказган Б.Момышулы, 9
8 (7102) 73-81-09
20)
Жанааркинский районный отдел
Жанааркинский район, ул. А.Оспанова, 40 п.Атасу
8 (71030) 2-69-09
21)
Отдел г. Каражал
г. Каражалул. Ленина, 18
8 (71032) 2-70-21
22)
Отдел г. Приозерск
г.Приозерскул. Балхашская 7
8 (71039)5-27-37
23)
Бухар жырауский районный отдел №1
Бухар-Жырауского район, ул.Абылай хана,37 п.Ботакара
8 (72154) 2-23-73
24)
Бухар жырауский районный отдел №2
Бухар-Жырауского район, ул.Мира 24
8 (72138) 3-15-62
25)
Актогайский районный отдел №1
п.Актогай, ул. Бокейхана, 10 п.Актогай
8 (71037) 2-11-05
26)
Актогайский районный отдел №2
п. Сары-шаган ул.Абая 12
8 (71038)22-3- 39
27)
Нуринский районный отдел
п.Киевка, ул. Сулейменовых, 2
8 (721-44)2-11-11
28)
Улытауский районный отдел
Улытауский район ул. Амангельды29а
п.Улытау

8 (71035) 2-13-06
29)
Қарқаралы аудандық бөлімі
Қарқаралы қаласы,
Әубәкіров көшесі, 21-үй
8 (72146) 3-17-03
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қостанай қаласы, Таран көшесі, 114-үй
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
1)
Қостанай қалалық бөлімі
Қостанай қаласы, Гашик көшесі,
14-үй
8 (7142) 26-45-51
2)
Алтынсарин аудандық бөлімі
Алтынсарин ауданы,
Силантьевка ауылы, Ленин көшесі, 51-үй
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
3)
Амангелді аудандық бөлімі
Амангелді ауданы,
Амангелді ауылы, Майлин көшесі, 27/7 -үй
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
4)
Арқалық қалалық бөлімі
Қостанай облысы, Арқалық қаласы, Абай көшесі, 62-үй
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
5)
Әулиекөл аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Әулиекөл ауылы, Ленин көшесі, 32-үй
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
6)
Денисов аудандық бөлімі
Денисов ауданы, Денисов ауылы, Советская көшесі, 13-үй
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
7)
Жангелді аудандық бөлімі
Жангелді ауданы, Торай ауылы,
8 наурыз көшесі, 37-үй
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
8)
Жітіқара аудандық бөлімі
Жітіқара ауданы, Жітіқара қаласы, Ленин көшесі, 108-үй
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
9)
Қамысты аудандық бөлімі
Қамысты ауданы, Қамысты ауылы, Ержанов көшесі, 66-үй
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
10)
Қарабалық аудандық бөлімі
Қарабалық ауданы,
Қарабалық кенті,
Космонавт көшесі, 16-үй
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
11)
Қарасу аудандық бөлімі
Қарасу ауданы, Қарасу ауылы, Комсомольская көшесі, 24-үй
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
12)
Лисаковск қалалық бөлімі
Лисаковск қаласы, 4 ш/а, 25-үй
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
13)
Меңдіқара аудандық бөлімі
Меңдіқара ауданы,
Боровское ауылы, Королев көшесі,
4 А-үй
8 (71443) 22-4-6014
14)
Наурызым аудандық бөлімі
Наурызым ауданы, Қараменді кенті, Шақшақ Жәнібек көшесі, 5-үй
8 (71454) 21-0-53
8 (71454) 21-0-15
15)
Рудный қалалық № 1 бөлім
Рудный қаласы,
Космонавт көшесі, 12-үй
8 (71431) 49-8-02
16)
Рудный қалалық
№ 2 бөлім
Рудный қаласы, Корчагин көшесі,
76-үй
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
17)
Сарыкөл аудандық бөлімі
Сарыкөл ауданы, Сарыкөл ауылы, Ленин көшесі, 104-үй
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
18)
Таранов аудандық бөлімі
Таранов ауданы, Таранов ауылы, Калинин көшесі, 93-үй
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
19)
Ұзынкөл аудандық бөлімі
Ұзынкөл ауданы, Ұзынкөл ауылы, Абай көшесі, 79-үй
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
20)
Федоров аудандық бөлімі
Федоров ауданы, Федоров ауылы, Красноармейская көшесі, 56-үй
8 (71442) 22-5-18

8 (71035) 2-13-06
29)
Каркаралинский районный отдел
г.Каркаралинск, ул. Аубакирова,21
8 (72146) 3-17-03
Филиал РГП «ЦОН по Костанайской области»
1
Филиал РГП «ЦОН по Костанайской области»
Костанайская область г.Костанай ул.Тарана д 114
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
1)
Костанайский городской отдел
Костанайская область г.Костанай ул. Гашика д.14
8 (7142) 26-45-51
2)
Алтынсаринский отдел
Костанайская область, п. Силантьевка, ул. Ленина, 51
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
3)
Амангельдинский отдел
Костанайская область, с. Амангельды, ул. Майлина, 27/7
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
4)
Аркалыкский отдел
Костанайская область, г. Аркалык, ул. Абая, 62
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
5)
Аулиекольский отдел
Костанайская область, с. Аулиеколь, ул. Ленина, 32
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
6)
Денисовский отдел
Костанайская область, с. Денисовка, ул. Советская, 13
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
7)
Жангельдинский отдел
Костанайская область Жангельдинский р-он, с.Торай, ул.8 марта 37
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
8)
Житикаринский отдел
Костанайская область г.Житикара, ул.Ленина д.108
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
9)
Камыстинский отдел
Костанайская область,Камыстинский р-он, с.Камысты, ул.Ержанова д.66
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
10)
Карабалыкский отдел
Костанайская область Карабалыкский р-он, п.Карабалык, ул.Космонавтов д.16
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
11)
Карасуский отдел
Костанайская область, Карасуский р-он, с.Карасу, ул.Комсомольская д.24
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
12)
Лисаковский отдел
Костанайская область, г.Лисоковск, микрорайон №4, д.25
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
13)
Мендыкаринский отдел
Костанайская область Мендыкаринский р-он,с.Боровское, ул.Королева д.4А
8 (714-43) 22-4-60
14)
Наурзумский отдел
Костанайская область, Наурзумский р-он, п.Караменды, ул.Шакшак Жанибека д.5
8 (714-54) 21-0-53
8 (714-54) 21-0-15
15)
Рудненский отдел №1
Костанайская область, г.Рудный, пр.Космонавтов, д.12
8 (714-31) 49-8-02
16)
Рудненский отдел №2
Костанайская область, г.Рудный, ул.Корчагина,д.76
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
17)
Сарыкольский отдел
Костанайская область, Сарыкольский р-он, п.Сарыколь, ул.Ленина 104
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
18)
Тарановский отдел
Костанайская область, Тарановский р-он, с.Тарановское, ул.Калинина, 93
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
19)
Узункольский отдел
Костанайская область, Узункольский р-он, с.Узынколь, ул.Абая, 79
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
20)
Федоровский отдел
Костанайская область, Федоровский р-он,с.Федоровка, ул. Красноармейская 56
8 (71442) 22-5-18

8 (71442) 23-2-83
21)
Қостанай аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Затобол кенті, Калинин көшесі, 53-үй
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК
1.
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК
Қызылорда қаласы,
Ғ.Мұратбаев көшесі, 2Е-үй
8 (7242) 23-07-16
1)
№ 1 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Тасбөгет ауылы, Амангелді көшесі, нөмірсіз
8 (7242) 21-66-64
2)
№ 2 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы,
Жанқожа батыр көшесі, 82-үй
8 (7242) 25-60-57
3)
№ 3 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Шұғыла ш/а,
45-үй
8 (7242) 24-86-11
4)
№ 4 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы,
Ақмешіт ш/а, 1 б-үй
8 (7242) 22-48-27
5)
Байқоңыр қалалық бөлімі
Байқоңыр қаласы, Максимов көшесі, 17 а-үй
8 (3362) 27-54-81
6)
Арал аудандық бөлімі
Арал қаласы, Қарасақал көшесі, нөмірсіз
8 (72433) 25-0-02
7)
Қазалы аудандық бөлімі
Қазалы қаласы, Жанқожа батыр көшесі, нөмірсіз
8 (72438) 26-1-27
8)
Қармақшы аудандық бөлімі
Қармақшы ауданы, Жосалы кенті, Абай көшесі, нөмірсіз
8 (72437) 2-11-62
9)
Жалағаш аудандық бөлімі
Жалағаш ауданы, Жалағаш кенті, Желтоқсан көшесі, нөмірсіз
8 (72431) 32-3-03
10)
Сырдария аудандық бөлімі
Сырдария ауданы, Тереңөзек кенті, Амангелді көшесі, 55 «а»-үй
8 (72436) 2-29-00
11)
Шиелі аудандық бөлімі
Шиелі ауданы, Шиелі кенті, Рысқұлов көшесі, нөмірсіз
8 (72432) 4-15-59
12)
Жаңақорған аудандық бөлімі
Жаңақорған ауданы, Жаңақорған кенті, Сығанақ көшесі, нөмірсіз
8 (72435) 21-4-51
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтау қаласы, 15 ш/а, 67 б-үй
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
1)
Ақтау қалалық
№ 1 бөлім
Ақтау қаласы, 15 ш/а, 67 б-үй
8 (7292) 42-23-17
2)
Жаңаөзен қалалық
№ 2 бөлім
Жаңаөзен қаласы, Өркен ш/а, Оқушылардың шығармашылық үйі
8 (72934) 5-03-90
3)
Мұнайлы аудандық
№ 3 бөлім
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау ауылы, Қоғамдық ұйымдар ғимараты
8 (7292) 46-56-83
4)
Бейнеу аудандық
№ 4 бөлім
Бейнеу ауылы, Қосай ата көшесі, Жастар орталығы ғимараты
8 (72932) 2-55-35
5)
Бейнеу ауданы Боранқұл ауылдық
№ 9 бөлімше
Боранқұл ауылы, 7 ауыл, «Боранқұл мәдениет» ММ ғимараты
8 (72932) 3-16-95
6)
Маңғыстау аудандық № 5 бөлім
Шетпе ауылы, Орталық көшесі,
5-үй, Қазпошта ғимараты
8 (72931) 22-0-79
7)
Қарақия аудандық
№ 6 бөлім
Құрық ауылы, Уәлиханов
көшесі,15-үй
8 (72937) 22-2-10
8)
Түпқараған аудандық № 7 бөлім
Форт-Шевченко қаласы,
Маяулыз көшесі, 6 д-үй
8 (72938) 2-30-38
9)
Түпқараған ауданы Ақшүкір
№ 10 бөлімшесі
Ақшүкір ауылы, «Жайлау» ЖШС ғимараты, Үштерек көшесі, 5-үй
8 (72938)33-28-44
10)
Жетібай аудандық
№ 8 бөлім
Жетібай ауылы,
Жаңа құрылыс көшесі,10 -үй
8 (72935) 26-9-33
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Павлодар қаласы, Павлов көшесі,
48-үй

8 (71442) 23-2-83
21)
Отдел Костанайского района
Костанайская область, Костанайский р-он, п.Затабольск, ул. Калинина, 53
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
Филиал РГП «ЦОН по Кызылординской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Кызылординской области»
Кызылординская область г. Кызылорда ул. Г.Муратбаева 2Е
8 (7242) 23-07-16
1)
городской отдел № 1
г. Кызылорда, пос.Тасбогет, ул.Амангельды б/н
8 (7242) 21-66-64
2)
городской отдел № 2
г. Кызылорда, ул.Жанкожа батыр, 82
8 (7242) 25-60-57
3)
городской отдел № 3
г. Кызылорда, мкр.Шугыла, 45
8 (7242) 24-86-11
4)
городской отдел № 4
г. Кызылорда, мкр.Акмешит, 1б
8 (7242) 22-48-27
5)
Байконырский городской отдел
Кызылординская область город Байконыр, ул.Максимова № 17а
8 (3362) 27-54-81
6)
Аральский районный отдел
Кызылординская область г.Аральск, ул. Карасакал, б/н
8 (72433) 25-0-02
7)
Казалинский районный отдел
Кызылординская область г.Казалинск, ул. Жанкожа батыра, б/н
8 (72438) 26-1-27
8)
Кармакшинский районный отдел
Кызылординская область
кент Жосалы,
ул. Абая, б/н
8 (72437) 2-11-62
9)
Жалагашский районный отдел
Кызылординская область
кент.Жалагаш,
ул. Желтоксан, б/н
8 (72431) 32-3-03
10)
Сырдарьинский районный отдел
Кызылординская область кент Теренозек,
ул. Амангельди 55 «а»
8 (72436) 2-29-00
11)
Шиелинский районный отдел
Кызылординская область
кент.Шиели,
ул. Рыскулова, б/н
8 (72432) 4-15-59
12)
Жанакорганский районный отдел
Кызылординская область
кент Жанакорган,
ул. Сыганак, б/н
8 (72435) 21-4-51
Филиал РГП «ЦОН по Мангистауской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Мангистауской области»
г.Актау, 15 мкр зд.67 б
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
1)
Актауский городской отдел №1
г.Актау, 15 мкр зд.67 б
8 (7292) 42-23-17
2)
Жанаозенский городской отдел №2
г.Жанаозен микрорайон Оркен, зд.Дом творчества школьников
8 (72934) 5-03-90
3)
Мунайлинский районный отдел №3
Мунайлинский район, село Мангистау зд.Общественных организации
8 (7292) 46-56-83
4)
Бейнеуский районный отдел №4
село Бейнеу ул.Косай ата зд.Центр молодежи
8 (72932) 2-55-35
4.1)
Боранкулское отделение №9 Бейнеуского района
с.Боранкул 7 аул, зд. ГУ Боранкулмадениет
8 (72932) 3-16-95
5)
Мангистауский районный отдел №5
село Шетпе ул.Центральная №15 здание Казпочта
8 (72931) 22-0-79
6)
Каракиянский районный отдел №6
Село Курык ул.Валиханова дом №15
8 (72937) 22-2-10
7)
Тупкараганский районный отдел №7
г.Форт-Шевченко ул.Маяулыз д.6-д
8 (72938) 2-30-38
7.1)
Акшукурское отделение №10 Тупкараганского района
Село Акшукур зд. ТОО «Жайлау» ул.Уштерек №5
8 (72938)33-28-44
8)
Жетыбайский районный отдел №8
Пос.Жетыбай ул.Жанакурылыс, здание №10
8 (72935) 26-9-33
Филиал РГП «ЦОН по Павлодарской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Павлодарской области»
г.Павлодар ул.Павлова 48

8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
1)
Павлодар қалалық бөлімі
Павлодар қаласы, Кутузов көшесі, 204-үй
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
2)
Павлодар қалалық
№ 1 бөлім
Павлодар қаласы, Исинәлиев көшесі, 24-үй
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
3)
Павлодар аудандық бөлімі
Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 10-үй
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
4)
Екібастұз қалалық бөлімі
Екібастұз қаласы,
Мәшһүр-Жүсіп көшесі, 92/2-үй
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
5)
Ақсу қалалық бөлімі
Ақсу қаласы, Ленин көшесі, 10-үй
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
6)
Ақтоғай аудандық бөлімі
Ақтоғай ауылы, Абай көшесі, 72-үй
8 (71841) 2-21-66
7)
Баянауыл аудандық бөлімі
Баянауыл ауылы, Сәтпаев көшесі, 49-үй
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
8)
Железинка аудандық бөлімі
Железинка ауылы,
Торайғыров көшесі, 58-үй
8 (71831) 2-25-86
9)
Шарбақты аудандық бөлімі
Шарбақты ауылы, В.Чайко көшесі, 45-үй
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
10)
Қашыр аудандық бөлімі
Тереңкөл ауылы, Тургенов көшесі, 85-үй
8 (71833) 2-24-79
11)
Лебяжі аудандық бөлімі
Аққу ауылы,
Тәшімов көшесі, 114-үй
8 (71839) 2-11-07
12)
Ертіс аудандық бөлімі
Ертіс ауылы, Иса Байзақов көшесі, 14-үй
8 (71832)22-91-12
8 (71832)22-91-11
13)
Май аудандық бөлімі
Май ауылы, Сейфуллин көшесі,
13-үй
8 (71838) 9-21-44
14)
Успенский аудандық бөлімі
Успенка ауылы, Тәуелсіздікке 10 жыл көшесі
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Петропавл қаласы, Әуезов көшесі, 157-үй
8 (7152) 33-12-57
1)
Қалалық бөлім
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 2-үй
8 (7152) 33-02-26
2)
Айыртау аудандық бөлімі
Саумалкөл ауылы, Д.Сыздықов көшесі, 4-үй
8 (71533) 2-01-84
3)
Ақжар аудандық бөлімі
Талшық ауылы, Жеңіс көшесі, 67-үй
8 (71546) 2-21-08
4)
Аққайың аудандық бөлімі
Смирнов ауылы, Еңбек көшесі,
11-үй
8 (71532) 2-25-86
5)
Есіл аудандық бөлімі
Явленка ауылы, Ленин көшесі, 6-үй
8 (71543) 2-20-03
6)
Жамбыл аудандық бөлімі
Пресновка ауылы, Горький тұйық көшесі, 10 Г-үй
8 (71544) 2-29-16
7)
Ғ. Мүсірепов аудандық бөлімі
Новоишиское ауылы, Ленин көшесі, 7-үй
8 (71535) 2-22-19
8)
Қызылжар аудандық бөлімі
Бескөл ауылы, Институт көшесі,
1 А-үй
8 (71538) 2-17-46
9)
М. Жұмабаев аудандық бөлімі
Булаев қаласы, Юбилейная көшесі, 62-үй
8 (71531) 2-03-76
10)
Мамлют аудандық бөлімі
Мамлютка қаласы, С.Мұқанов көшесі, 11-үй
8 (71541) 2-27-48
11)
Тайынша аудандық бөлімі
Тайынша қаласы,
Қазақстан Конституциясы көшесі, 208-үй
8 (71536) 2-36-03
12)
Тимирязев аудандық бөлімі
Тимирязев ауылы,
Уәлиханов көшесі, 17-үй
8 (71537) 2-03-02
13)
Уәлиханов аудандық бөлімі
Кішкенекөл ауылы,
Уәлиханов көшесі, 80-үй

8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
1)
Павлодарский городской отдел
г.Павлодар ул.Кутузова 204
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
2)
Павлодарский городской отдел №1
г.Павлодар ул.Исиналиева 24
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
3)
Павлодарский районный отдел
г.Павлодар ул.Толстого 10
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
4)
Экибастузский городской отдел
г. Экибастуз ул. Машхур-Жусуп 92/2
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
5)
Аксусский городской отдел
г. Аксу ул. Ленина 10
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
6)
Актогайский районный отдел
с. Актогай Ул. Абая 72
8 (71841) 2-21-66
7)
Баянаульский районный отдел
с. Баянаул ул. Сатпаева 49
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
8)
Железинский районный отдел
с. Железинка ул. Торайгырова 58
8 (71831) 2-25-86
9)
Щербактинский районный отдел
с. Щербакты ул. В. Чайко 45
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
10)
Качирский районный отдел
с. Теренколь ул. Тургенова 85
8 (71833) 2-24-79
11)
Лебяжинский районный отдел
с. Акку ул. Ташимова 114
8 (71839) 2-11-07
12)
Иртышский районный отдел
с. Иртышск ул. Исы-Байзакова 14
8 (71832) 22-91-12
8 (71832) 22-91-11
13)
Майский районный отдел
с. Майск ул. Сейфулина 13
8 (71838) 9-21-44
14)
Успенский районный отдел
с. Успенка ул. 10 лет Независимости
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
Филиал РГП «ЦОН по Северо-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Северо-Казахстанской области»
ул. Ауэзова 157
8 (7152) 33-12-57
1)
Городской отдел
ул. Конституции Казахстана 72
8 (7152) 33-02-26
2)
Отдел по Айыртаускому району
ул. Д.Сыздыкова 4
8 (71533) 2-01-84
3)
Отдел по Акжарскому району
ул.Победы 67
8 (71546) 2-21-08
4)
Отдел по Аккайынскому району
ул. Труда 11
8 (71532) 2-25-86
5)
Отдел по Есильскому району
ул. Ленина 6
8 (71543) 2-20-03
6)
Отдел по Жамбылскому району
ул. Переулок Горького 10 Г
8 (71544) 2-29-16
7)
Отдел по району им.Г.Мусрепова
ул. Ленина 7
8 (71535) 2-22-19
8)
Отдел по Кызылжарскому району
ул. Институтская 1 А
8 (71538) 2-17-46
9)
Отдел по району М.Жумабаева
ул. Юбилейная 62
8 (71531) 2-03-76
10)
Отдел по Мамлютскому району
ул. С.Муканова 11
8 (71541) 2-27-48
11)
Отдел по Тайыншинскому району
ул. Конституции Казахстана 208
8 (71536) 2-36-03
12)
Отдел по Тимирязевскому району
ул. Уалиханова 17
8 (71537) 2-03-02
13)
Отдел по Уалихановскому району
ул. Уалиханова 80

8 (71542) 2-28-11
14)
Шал ақын аудандық бөлімі
Сергеевка қаласы, Желтоқсан көшесі, 31-үй
8 (71534) 2-73-90
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Шымкент қаласы,
Мәделі Қожа көшесі, нөмірсіз
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
1)
Шымкент қалалық № 1 бөлім
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, нөмірсіз
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
2)
Шымкент қалалық № 2 бөлім
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, нөмірсіз
8 (7252) 99-72-31
3)
Шымкент қалалық № 3 бөлім
Шымкент қаласы, Оспанов көшесі, 61-үй
8 (7252) 30-01-35
4)
Шымкент қалалық № 4 бөлім
Шымкент қаласы, Сайрам көшесі
8 (7252) 52-50-84
5)
Шымкент қалалық № 1 бөлім
Шымкент қаласы,
Республика көшесі, 15-үй
8 (7252) 56-52-84
6)
Арыс қалалық бөлімі
Арыс қаласы, Ергөбек көшесі, нөмірсіз
8 (72540) 2-31-18
7)
Бәйдібек аудандық бөлімі
Шаян ауылы, Мыңбұлақ көшесі, нөмірсіз
8 (72548) 21-443
8)
Кентау қалалық бөлімі
Кентау қаласы, Абылай хан көшесі, 10-үй
8 (72536) 36-456
9)
Қазығұрт аудандық бөлімі
Қазығұрт ауылы, Қонаев көшесі, нөмірсіз
8 (72539) 22-757
10)
Мақтаарал аудандық бөлімі
Жетісай қаласы, Жайшыбеков көшесі, нөмірсіз
8 (72534) 61-343
11)
Отырар аудандық бөлімі
Шәуілдір ауылы, Жібек жолы даңғылы, нөмірсіз
8 (72544) 22-616
12)
Ордабасы аудандық бөлімі
Темірлан ауылы, Қажымұқан көшесі, нөмірсіз
8 (72530) 22-670
13)
Түркістан қалалық бөлімі
Түркістан қаласы, Тілеулі мыңбасы көшесі, нөмірсіз
8 (72533) 41679
14)
Төле би аудандық бөлімі
Леңгір қаласы, Төле би көшесі, нөмірсіз
8 (72547)61-90-56
15)
Түлкібас аудандық бөлімі
Түлкібас ауылы, Т. Рысқұлов көшесі, 189-үй
8 (72538) 52-709
16)
Сайрам аудандық бөлімі
Ақсукент ауылы,
Қыстаубаев көшесі, нөмірсіз
8 (72531) 77-079
17)
Созақ аудандық бөлімі
Шолаққорған ауылы, Қожанов көшесі, нөмірсіз
8 (72546) 43-329
18)
Сарыағаш аудандық бөлімі
Сарыағаш ауылы, Шораұлы көшесі, нөмірсіз
8 (72537) 27-020
19)
Абай ауылдық бөлімі
Абай ауылы, А.Жылқышиев көшесі, нөмірсіз
8 (72532) 31-629
20)
Шардара аудандық бөлімі
Шардара қаласы, Шардара тұйық көшесі, нөмірсіз
8 (72535) 21-583
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Алматы қаласы, Жандосов көшесі, 51-үй
8 (727) 247-16-28
1)
Әуезов аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Жандосов көшесі, 51-үй
8 (727) 247-16-27
2)
Алмалы аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Бөгенбай батыр көшесі, 221
8 (727) 378-09-09
3)
Алатау аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Шаңырақ-2 ш/а, Жанқожа батыр көшесі, 24
8 (727) 395-36-10
4)
Бостандық аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Алмагүл ш/а, 9а-үй
8 (727) 396-37-00
5)
Жетісу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Төле би көшесі, 155-үй
8 (727) 330-72-43

8 (71542) 2-28-11
14)
Отдел по району Шал акына
ул. Желтоксана 31
8 (71534) 2-73-90
Филиал РГП «ЦОН Южно-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Южно- Казахстанской области»
г.Шымкент ул, Мадели Кожа б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
1)
Городской отдел №1 г.Шымкента
г.Шымкент ул, Мадели Кожа б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
2)
Городской отдел №2 г. Шымкента
г.Шымкент ул, Мадели Кожа б/н
8 (7252) 99-72-31
3)
Городской отдел №3 г. Шымкента
г.Шымкент ул.Оспанова № 61
8 (7252) 30-01-35
4)
Городской отдел №4 г.Шымкента
г.Шымкент ул.Сайрамская
8 (7252) 52-50-84
5)
Городской отдел №5 г. Шымкента
г.Шымкент Ул. Республика 15
8 (7252) 56-52-84
6)
Арысский городской отдел
г. Арыс ул.Ергөбек б/н.
8 (72540) 2-31-18
7)
Байдибекский районный отдел
С Шаян ул. Мынбулак б/н
8 (72548) 21-443
8)
Кентауский городской отдел
г.Кентау ул.Абылай хан, №10
8 (72536) 36-456
9)
Казыгуртский районный отдел
С. Казыгурт ул. Конаев, б/н
8 (72539) 22-757
10)
Мактаральский районный отдел
Г.Жетисай ул. Жайшыбекова б/н
8 (72534) 61-343
11)
Отырарский районный отдел
С Шауилдир проспект Жибек-жолы б/н
8 (72544) 22-616
12)
Ордабасинский районный отдел
С. Темирлан ул.Кажымухан б/н.
8 (72530) 22-670
13)
Туркестанский городской Отдел
г.Туркестан ул.Тылеулы мынбасы б/н
8 (72533) 41679
14)
Толебийский районный отдел
г.Ленгер ул.Толе-би б/н
8 (72547) 61-90-56
15)
Тулькибасский районный отдел
С Тулькибас ул.Т.Рыскулова 189
8 (72538) 52-709
16)
Сайрамский районный отдел
С Аксукент ул.Кыстаубаев. б/н
8 (72531) 77-079
17)
Созакский районный отдел
С.Шолаккорган ул.Кожанова б/н
8 (72546) 43-329
18)
Сарыагашский районный отдел
С Сарыагаш ул.Шораулы б/н
8 (72537) 27-020
19)
Абайский сельский отдел
С Абай ул.А.Жылкышиева б/н
8 (72532) 31-629
20)
Шардаринский районный отдел
Г Шардара тупик Шардара б/н
8 (72535) 21-583
Филиал РГП «ЦОН по городу Алматы»
1.
Филиал РГП «ЦОН по г. Алматы»
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-28
1)
отдел Ауэзовского района
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-27
2)
отдел Алмалинского района
ул. Богенбай батыра, 221
8 (727) 378-09-09
3)
отдел Алатауского района
мкр-н: Шанырак-2, ул. Жанкожа батыра, 24
8 (727) 395-36-10
4)
отдел Бостандыкского района
мкр-н: Алмагуль 9а
8 (727) 396-37-00
5)
отдел Жетысуского района
ул. Толе би, 155
8 (727) 330-72-43

6)
Медеу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Марков көшесі,
44 -үй
8 (727) 239-65-52
7)
Түрксіб аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Рихард Зорге көшесі, 9-үй
8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 57-07-74
1)
Алматы аудандық бөлімі
Астана қаласы, Мирзоян көшесі, 25-үй
8(7172) 61-84-11
№ 1 бөлімше
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 32-80-10
№ 2 бөлімше
Астана қаласы, Абай даңғылы, 53-үй
8 (7172) 21-10-27
№ 3 бөлімше
Железнодорожный кенті, Ақтасты көшесі, 20-үй
8 (7172) 94-71-80
2)
Сарыарқа ауданы бойынша бөлімі
Астана қаласы, Республика даңғылы, 43-үй
8 (7172) 32-46-97
«Тілендиев» бөлімшесі
Астана қаласы, Бөгенбай даңғылы, 6а-үй
8 (7172) 94-99-96
«Ақжайық» бөлімшесі
Астана қаласы, Есенберлин көшесі, 16/2-үй («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
«Өндіріс» бөлімшесі
Астана қаласы, Кемеңгерұлы көшесі, 6/1-үй
8 (7172) 30-40-70
«Кенесары» бөлімшесі
Астана қаласы, Сарыарқа көшесі, 12-үй, («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
«Жеңіс» бөлімшесі
Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 34-үй
8 (7172) 31-70-37
3)
Есіл аудандық бөлімі
Астана қаласы, Сауран көшесі, 7-үй
8 (7172) 50-13-70
Есіл аудандық бөлімшесі
Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 5/1-үй
8(7172) 50-91-95
«Туристік операторлық
қызметке (туроператорлық қызметке)
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензия телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi мәні
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылдағы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызметтi ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызметтi ұсыну үдерiсiнiң сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %- ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiгі
3.1. Қызметтi ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану үдерiсi
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылығы
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)

6)
отдел Медеуского района
ул. Маркова, 44
8 (727) 239-65-52
7)
отдел Турксибского района
ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727) 234-09-74
Филиал РГП «ЦОН по г. Астана»
1.
Филиал РГП «Центр обслуживания населения по городу Астана»
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Отдел по Алматинскому району
ул.Мирзояна д.25
8(7172) 61-84-11
Отделение №1
пр. Республики д. 12/2
8 (7172) 32-80-10
Отделение №2
ул. Абая д. 53
8 (7172) 21-10-27
Отделение №3
пос. Железнодорожный, ул.Актасты д.20
8 (7172) 94-71-80
2)
Отдел по Сарыаркинскому району
пр.Республики д.43
8 (7172) 32-46-97
Отделение «Тлендиева»
пр. Богенбая д.6а
8 (7172) 94-99-96
Отделение «Ақжайық»
ул. Есенберлина 16/2 (в здании АО «Темірбанк»)
8 (7172) 59-28-33
Отделение «Өндіріс»
ул. Кеменгерұлы 6/1
8 (7172) 30-40-70
Отделение «Кенесары»
пр. Сарыарка д.12
(в здании АО «БТА-банк»)
8 (7172) 23-79-03
Отделение «Жеңіс»
пр. Жеңіс д.34
8 (7172) 31-70-37
3)
Отдел по Есильскому району
ул.Сауран 7
8 (7172) 50-13-70
Отделение по Есильскому району
пр.Кабанбай батыра д.5/1 вп.№1
8(7172) 50-91-95
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на туристскую
операторскую деятельность
(туроператорская деятельность)»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала