Зейнетақы төлемдерін алушыларға бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы міндетті зейнетақы жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы жөніндегі мемлекеттің кепілдіктерін алушының зейнетақы төлемдеріне құқықты иеленуі кезіндегі инфляцияның деңгейін ескере отырып орындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 12 ақпандағы № 125 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 10 сәуірдегі № 341 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.04.2014 № 341 қаулысымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.09.2013 № 955 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он өткен соң қолданысқа енгізіледі).
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
«2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2012 жылғы 20 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Зейнетақы төлемдерін алушыларға бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы міндетті зейнетақы жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы жөніндегі мемлекеттің кепілдіктерін алушының зейнетақы төлемдеріне құқықты иеленуі кезіндегі инфляцияның деңгейін ескере отырып орындау қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.09.2013 № 955 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) «Зейнетақы төлемдерін алушыларға жинақтаушы зейнетақы қорларындағы міндетті зейнетақы жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы жөніндегі мемлекеттің кепілдіктерін алушының зейнетақы төлемдеріне құқықты иеленуі кезіндегі инфляцияның деңгейін ескере отырып орындау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 4 ақпандағы № 204 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 33, 421-құжат);
2) «Зейнетақы төлемдерін алушыларға жинақтаушы зейнетақы қорларындағы міндетті зейнетақы жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы жөніндегі мемлекеттің кепілдіктерін алушының зейнетақы төлемдеріне құқықты иеленуі кезіндегі инфляцияның деңгейін ескере отырып орындау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 4 ақпандағы № 204 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 қазандағы № 1383 қаулысы.
2. Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 12 ақпандағы
№ 125 қаулысымен
бекітілген
Зейнетақы төлемдерін алушыларға бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы міндетті зейнетақы жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы жөніндегі мемлекеттің кепілдіктерін алушының зейнетақы төлемдеріне құқықты иеленуі кезіндегі инфляцияның деңгейін ескере отырып орындау қағидалары

Об утверждении Правил выполнения гарантий государства получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде в размере фактически внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции на момент приобретения получателем права на пенсионные выплаты
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2013 года № 125. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2014 года № 341
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.04.2014 № 341 (вводится в действие с 01.01.2014).
Сноска. Заголовок постановления в редакции постановления Правительства РК от 13.09.2013 № 955 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
В соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года « О республиканском бюджете на 2013 - 2015 годы» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выполнения гарантий государства получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде в размере фактически внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции на момент приобретения получателем права на пенсионные выплаты.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.09.2013 № 955 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2012 года № 204 «Об утверждении Правил выполнения гарантий государства получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных пенсионных взносов в накопительных пенсионных фондах в размере фактически внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции на момент приобретения получателем права на пенсионные выплаты» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 33, ст. 421);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2012 года № 1383 «О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2012 года № 204 «Об утверждении Правил выполнения гарантий государства получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных пенсионных взносов в накопительных пенсионных фондах в размере фактически внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции на момент приобретения получателем права на пенсионные выплаты».
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2013 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2013 года № 125
Правила
выполнения гарантий государства получателям пенсионных выплат
по сохранности обязательных пенсионных взносов в едином
накопительном пенсионном фонде в размере фактически внесенных
обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции на
момент приобретения получателем права на пенсионные выплаты

Ескерту. Қағидалардың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.09.2013 № 955 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. Осы Зейнетақы төлемдерін алушыларға бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы міндетті зейнетақы жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы жөніндегі мемлекеттің кепілдіктерін алушының зейнетақы төлемдеріне құқықты иеленуі кезіндегі инфляцияның деңгейін ескере отырып орындау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 5-бабын және «2013 – 2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2012 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабын іске асыру мақсатында әзірленді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.09.2013 № 955 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) айырманы төлеу – алушының зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған сәттегі инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының сомасы мен бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма ретінде айқындалған, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен төленетін біржолғы төлем;
2) айырма төлемін алушы – міндетті зейнетақы жарналарының есебінен зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған сәтте айырма төлемі тағайындалатын жеке тұлға;
3) мемлекеттік орган – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің өз құзыреті шегінде айырма төлемін тағайындауды жүзеге асыратын аумақтық органдары;
4) уәкiлеттi ұйым (бұдан әрi – Орталық) – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған Заңға сәйкес қызметті жүзеге асыратын республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорын;
5) бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры (бұдан әрі – Қор) – зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдері жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға;
6) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі.
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болу сәті:

Сноска. Заголовок Правил в редакции постановления Правительства РК от 13.09.2013 № 955 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выполнения гарантий государства получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде в размере фактически внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции на момент приобретения получателем права на пенсионные выплаты (далее - Правила) разработаны в целях реализации статьи 5 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан» (далее — Закон) и статьи 10 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года «О республиканском бюджете на 2013 - 2015 годы».
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.09.2013 № 955 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) выплата разницы - единовременная выплата за счет средств государственного бюджета, определенная как разница между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений в едином накопительном пенсионном фонде на момент приобретения получателем права на пенсионные выплаты;
2) получатель выплаты разницы - физическое лицо, которому на момент приобретения права на пенсионные выплаты за счет обязательных пенсионных взносов назначается выплата разницы;
3) государственный орган - территориальные органы Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, осуществляющие в пределах своей компетенции назначение выплаты разницы;
4) уполномоченная организация (далее - Центр) - республиканское государственное казенное предприятие, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, осуществляющее деятельность в соответствии с Законом;
5) единый накопительный пенсионный фонд (далее - фонд) - юридическое лицо, осуществляющее деятельность по привлечению пенсионных взносов и пенсионным выплатам;
6) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Момент приобретения права на пенсионные выплаты из единого накопительного пенсионного фонда за счет обязательных пенсионных взносов наступает при возникновении условий, предусмотренных:

1) Заңның 31-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында көзделген жағдайлар туындаған кезде – Заңның 11-бабының 1-2-3-тармақтарына сәйкес зейнеткерлік жасқа жеткен күні;
2) Заңның 31-бабы 1-тармағының 3) тармақшасында көзделген жағдайлар туындаған кезде – мерзімсіз бірінші немесе екінші топтағы мүгедектік белгіленген күні;
3) Заңның 31-бабы 1-тармағының 4) тармақшасында көзделген жағдайлар туындаған кезде – Заңның 65-бабының 1-тармағына сәйкес еңбек сіңірген жылдары бойынша зейнетақы төлемдері тағайындалған күні;
4) Заңның 31-бабы 1-тармағының 5) тармақшасында көзделген жағдайлар туындаған кезде – Қазақстан Республикасынан тыс жерге кету ниетін немесе фактісін дәлелдейтін құжатты ресімдеу күні басталады.
1998 жылғы 1 қаңтарға дейін зейнетақы төлемдері тағайындалған әскери қызметшілер, арнайы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлері міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болу сәтін белгілеу үшін зейнетақы жинақтары туралы және оларды алғандығы туралы ақпарат үшін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өздері салымшысы болып табылатын Қорға өтініш береді.
Міндетті зейнетақы жарналары есебінен жинақтаушы зейнетақы қорларынан зейнетақы төлемін алу құқығына ие болу сәті зейнетақы жинақтарына алғаш рет өтініш берген күнге белгіленеді.
Зейнетақы жинақтарын алған және кейін міндетті зейнетақы жарналарын Қорға қайта аударған жағдайда зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болу сәті зейнетақы жинақтарын бастапқы алған күнге белгіленеді.
Айырма төлемін алуға құқығы бар адам қайтыс болған жағдайда, айырма төлемінің сомасы мұрагерге Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 13.09.2013 № 955 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы төлемдерін алуға құқығы бар адам инфляция деңгейін ескере отырып, Қорға нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының сомалары туралы ақпаратты алу үшін Орталықтың құрылымдық бөлімшесіне өтініш береді.
Орталықтың құрылымдық бөлімшесі осы адам өтініш берген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оның міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болу күніндегі инфляция деңгейін ескере отырып, Қорға нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының сомалары туралы ақпаратты қалыптастырады.
2. Айырма төлеміне өтініш беру тәртібі
4. Міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы төлемдерін алуға құқығы бар тұлға айырма төлемін алу үшін тұрғылықты жеріндегі Орталықтың бөлімшесіне осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді.

1) подпунктом 1) пункта 1 статьи 31 Закона - на дату достижения пенсионного возраста в соответствии с пунктами 1-2-3 статьи 11 Закона;
2) подпунктом 3) пункта 1 статьи 31 Закона - на дату установления инвалидности первой или второй группы бессрочно;
3) подпунктом 4) пункта 1 статьи 31 Закона - на дату назначения пенсионных выплат по выслуге лет в соответствии с пунктом 1 статьи 65 Закона;
4) подпунктом 5) пункта 1 статьи 31 Закона - на дату оформления документа, подтверждающего намерение или факт выезда на постоянное местожительство за пределы Республики Казахстан.
Для установления момента приобретения права на пенсионные выплаты за счет обязательных пенсионных взносов военнослужащие, сотрудники специальных государственных и правоохранительных органов, которым назначены пенсионные выплаты до 1 января 1998 года, обращаются в Фонд, вкладчиками которого они являются, для получения информации о пенсионных накоплениях и дате их снятия по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Момент приобретения права на пенсионные выплаты из Фонда за счет обязательных пенсионных взносов устанавливается на дату первоначального обращения за пенсионными накоплениями.
В случае изъятия пенсионных накоплений и затем повторного перечисления обязательных пенсионных взносов в Фонд момент приобретения права на пенсионные выплаты устанавливается на дату первоначального изъятия пенсионных накоплений.
В случае смерти лица, имеющего право на выплату разницы, сумма выплаты разницы осуществляется наследнику в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.09.2013 № 955 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
3. Лицо, имеющее право на пенсионные выплаты за счет обязательных пенсионных взносов, для получения информации о сумме обязательных пенсионных взносов, фактически внесенных в Фонд, с учетом уровня инфляции, обращается в структурное подразделение Центра.
Структурное подразделение Центра на дату приобретения данным лицом права на пенсионные выплаты за счет обязательных пенсионных взносов в течение двух рабочих дней со дня подачи заявления формирует информацию о суммах обязательных пенсионных взносов, фактически внесенных в Фонд, с учетом уровня инфляции, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
2. Порядок обращения за выплатой разницы
4. Для получения выплаты разницы лицо, имеющее право на пенсионные выплаты за счет обязательных пенсионных взносов, обращается в отделение Центра по местожительству с заявлением по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

5. Өтінішке айырма төлемін алуға құқығы бар адамның мынадай құжаттары қоса беріледі:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі, паспорты, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетел азаматының тұруға ықтиярхаты) көшірмесі және салыстыру үшін түпнұсқасы;
2) 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін зейнетақы төлемдері тағайындалған әскери қызметшілер, арнайы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне берілетін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақпарат;
3) тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттың (мекенжай анықтамасы не село және/немесе ауыл әкімдерінің анықтамасы) көшірмесі.
Егер айырма төлеміне Орталықтан зейнетақы және өзге де төлемдерді алушы өтініш білдірсе, өтінішке осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген құжаттар қоса берілмейді. Аталған адамның өтініші Орталықтан төленетін зейнетақы және өзге де төлемдер бойынша істер макетіне қосылады.
Айырма төлемін алуға құқығы бар және Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұруға кеткен міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтарын алушы болып табылатын шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың өтінішіне мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) пошта байланысы құралдары немесе сенім білдірілген өкіл арқылы берген кезде:
азаматтығы жоқ адамның паспортының не куәлігінің көшірмесі;
2) алушы өзі өтініш берген кезде:
азаматтығы жоқ адамның паспортының не куәлігінің көшірмесі және салыстыру үшін олардың түпнұсқалары.
Айырма төлемін алуға құқығы бар адам қайтыс болған жағдайда, оның мұрагерлері мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) мұрагердің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі және салыстыру үшін құжаттың түпнұсқасы не оның нотариалды куәландырылған көшірмесі;
3) алушының қайтыс болуы туралы куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмесі;
4) мұраға құқық туралы куәліктің түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі не мұраға берілетін мүлікті бөлу туралы келісімнің түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі, заңды күшіне енген сот шешімі.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 13.09.2013 № 955 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6. Сот шешімімен іс-әрекетке қабілетсіз немесе іс-әрекетке қабілеті шектеулі деп танылған және қамқоршылыққа немесе қорғаншылыққа мұқтаж адамдарға айырма төлемін тағайындау үшін өтініш пен қажетті құжаттарды олардың қамқоршылары немесе қорғаншылары береді.
7. Айырма төлемі туралы өтінішті пошта байланысы арқылы берген кезде айырма төлемін алушының жеке басын куәландыратын құжаттар көшірмелерінің дұрыстығы, сондай-ақ оның қолының түпнұсқалығы нотариалды куәландырылады. Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұратын жағдайда құжаттардың көшірмелерін нотариалды куәландыру тұратын мемлекетінде жүргізіледі.

5. К заявлению прилагаются следующие документы лица, имеющего право на выплату разницы:
1) копия документа, удостоверяющего личность (удостоверение личности, паспорт гражданина Республики Казахстан, удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранного гражданина) и оригинал для сверки;
2) информация по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, которая предоставляется военнослужащими, сотрудниками специальных государственных и правоохранительных органов, которым назначены пенсионные выплаты до 1 января 1998 года;
3) копия документа, подтверждающего регистрацию по местожительству (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов).
В случае, если за выплатой разницы обращается получатель пенсионных и иных выплат из Центра, документы, предусмотренные частью первой настоящего пункта, к заявлению не прилагаются. Заявление данного лица приобщается к макетам дел по пенсионным или иным выплатам из Центра.
К заявлению иностранцев и лиц без гражданства, являющихся получателями пенсионных накоплений за счет обязательных пенсионных взносов, имеющих право на выплату разницы и выехавших на постоянное местожительство за пределы Республики Казахстан, прилагаются следующие документы:
1) при передаче через средства почтовой связи или поверенное лицо:
копия паспорта либо удостоверения лица без гражданства;
2) при личном обращении получателя:
копия паспорта либо удостоверения лица без гражданства и их оригиналы для сверки.
В случае смерти лица, имеющего право на выплату разницы, наследниками представляются следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) копия документа, удостоверяющего личность наследника, и подлинник документа для сверки либо его нотариально засвидетельствованная копия;
3) нотариально засвидетельствованная копия свидетельства о смерти получателя;
4) оригинал или нотариально засвидетельствованная копия свидетельства о праве на наследство либо оригинал или нотариально засвидетельствованная копия соглашения о разделе наследуемого имущества, решение суда, вступившее в законную силу.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 13.09.2013 № 955 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
6. Для назначения выплаты разницы лицам, решением суда признанным недееспособными или ограниченно дееспособными и нуждающимися в опеке или попечительстве, заявление и необходимые документы подаются их опекунами или попечителями.
7. При подаче заявления о выплате разницы через средства почтовой связи верность копии документов, удостоверяющих личность получателя выплаты разницы, а также подлинность его подписи  нотариально свидетельствуются. В случае проживания за пределами Республики Казахстан нотариальное свидетельствование копии документов производится в государстве проживания.

8. Айырма төлемін алуға құқығы бар адамның атынан оны тағайындау туралы өтініш берген кезде сенім білдірілген өкіл осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген құжаттардан басқа:
1) сенім білдірілген өкілдің жеке басын куәландыратын құжатының көшірмесін және салыстыру үшін оның түпнұсқасын;
2) сенімхаттың түпнұсқасын немесе оның нотариалды куәландырылған көшірмесін (егер сенімхатта сенім білдірушінің бір мезгілде бірнеше ұйымда мүддесін білдіру жөніндегі өкілеттігі қамтылса) ұсынады.
Сенім білдірілген өкілдің айырма төлемін алушыға айырма төлемін тағайындау туралы өтініш беруі оның өзі келген кезде жүзеге асырылады.
3. Айырма төлемін жүзеге асыру тәртібі
9. Орталық айырманы төлеу туралы өтінішті қабылдаған күнінен бастап екі жұмыс күні ішінде Қорға осы адамның жеке зейнетақы шотының болуы және міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған күнге міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтарының сомалары туралы мәліметтерді осы қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсыну туралы хабарлама жібереді.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.09.2013 № 955 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он өткен соң қолданысқа енгізіледі).
10. Қор сұрау келіп түскен күнінен бастап екі жұмыс күні ішінде міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы төлемдерін алуға құқығы бар адамның зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болу сәтіндегі зейнетақы жинақтарының сомалары туралы мәліметтерді ЭЦҚ қоя отырып, Орталыққа электронды форматта ұсынады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.09.2013 № 955 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он өткен соң қолданысқа енгізіледі).
11. Орталық Қордан мәліметтерді алған сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде қордан алынған зейнетақы жинақтарының сомалары туралы мәліметтерді инфляция деңгейін ескере отырып, міндетті зейнетақы жарналарының сомасымен салыстырып тексеруді жүргізеді.
Егер алушының міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған сәтте Қордағы зейнетақы жинақтарының сомасы инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының сомасынан аз болса, Орталық бір жұмыс күні ішінде айырма төлемі сомасының есебін жүргізеді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.09.2013 № 955 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он өткен соң қолданысқа енгізіледі).
12. Айырма төлемі сомасының есебін жүзеге асырғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша айырма төлемін алушының электронды (қағаздағы) іс макеті, сондай-ақ осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша айырма төлемін тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту туралы) шешімнің жобасы мемлекеттік органға жіберіледі.

8. При обращении с заявлением о назначении выплаты разницы от имени лица, имеющего право на ее получение, поверенный помимо документов, предусмотренных пунктом 6 настоящих Правил, предоставляет:
1) копию документа, удостоверяющего личность поверенного и его оригинал для сверки;
2) оригинал доверенности или ее нотариально засвидетельствованную копию (если доверенность содержит полномочия по представлению интересов доверителя одновременно в нескольких организациях).
Подача заявления поверенным о назначении выплаты разницы получателю выплаты разницы осуществляется при его личном обращении.
3. Порядок осуществления выплаты разницы
9. Центр в течение двух рабочих дней со дня принятия заявления о выплате разницы направляет уведомления в Фонд о представлении сведений о наличии индивидуального пенсионного счета у данного лица и суммах пенсионных накоплений за счет обязательных пенсионных взносов на дату приобретения права на пенсионные выплаты за счет обязательных пенсионных взносов по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правительства РК от 13.09.2013 № 955 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
10. Фонд в течение двух рабочих дней со дня поступления запроса представляет Центру в электронном формате сведения о суммах пенсионных накоплений лица, имеющего право на пенсионные выплаты за счет обязательных пенсионных взносов, на момент приобретения права на пенсионные выплаты с проставлением ЭЦП.
Сноска. Пункт 10 в редакции постановления Правительства РК от 13.09.2013 № 955 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
11. Центр в течение одного рабочего дня с момента получения сведений из Фонда производит сверку сведений о суммах пенсионных накоплений, полученных из Фонда, с суммой обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции.
Если на момент приобретения лицом права на пенсионные выплаты за счет обязательных пенсионных взносов сумма пенсионных накоплений в Фонде меньше суммы фактически внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции, Центр в течение одного рабочего дня производит расчет суммы выплаты разницы.
Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правительства РК от 13.09.2013 № 955 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
12. В течение пяти рабочих дней после осуществления расчета суммы выплаты разницы электронный (бумажный) макет дела получателя выплаты разницы по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, а также проект решения о назначении (об отказе в назначении) выплаты разницы по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам направляются в государственный орган.

13. Электронды (қағаздағы) іс макеттері, сондай-ақ тиісті шешім жобасы келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік орган айырма төлемін тағайындау не тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Егер адам міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған сәтте Қордағы зейнетақы жинақтарының сомасы инфляция деңгейін ескергенде нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының сомасынан артық немесе оған тең болса, мемлекеттік орган айырма төлемін тағайындаудан бас тарту туралы шешім шығарады.
14. Шешім қабылданған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік орган айырма төлемін алушының электронды (қағаздағы) іс макеті мен айырма төлемін тағайындау не тағайындаудан бас тарту туралы шешімді Орталықтың құрылымдық бөлімшесіне жібереді.
Орталықтың құрылымдық бөлімшесі айырма төлемін алушының электронды (қағаздағы) іс макетін алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде өтініш берушіге айырма төлемін тағайындаудан бас тартылғаны туралы хабарлайды және ұсынылған құжаттарды мемлекеттік органның тағайындаудан бас тарту себептері туралы хатымен бірге өтініш берушіге қайтарады.
15. Айырма төлемін тағайындау туралы алынған шешімдердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) бекіткен күнделікті төлеу кестесінің негізінде Орталық ай сайын айырма төлеміне бюджет қаражаты қажеттілігін қалыптастырады және төлеу айының алдындағы айдың 25-күніне Министрлікке ұсынады.
16. Министрлік айырма төлеміне бюджет қаражаты қажеттілігіне сәйкес төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес есепті кезеңге көзделген сома шегінде бюджет қаражатын Орталыққа аударуды жүзеге асырады.
17. Орталық бюджет қаражатын алып, 030 төлем тағайындау кодымен төлем тапсырмаларын қалыптастырады және айырма төлемінің сомаларын алушының банктік шотына аударады.
Зейнетақы төлемдерін алушыларға
бірыңғай жинақтаушы зейнетақы
қорындағы міндетті зейнетақы
жарналарының нақты енгізілген
міндетті зейнетақы жарналары
мөлшерінде сақталуы жөніндегі
мемлекеттің кепілдіктерін
алушының зейнетақы
төлемдеріне құқықты
иеленуі кезіндегі инфляцияның
деңгейін ескере отырып орындау
қағидаларына
1-қосымша
Зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған күнге жеке зейнетақы шотының болуы және міндетті зейнетақы жарналарының есебінен зейнетақы жинақтарының сомалары туралы мәліметтер
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.09.2013 № 955 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Өтінім №
Салымшының Т.А.Ә
Салымшының туған күні
Салымшының ЖСН
Бірінші рет алу күні
Бірінші рет алу сәтіндегі зейнетақы жинақтарының сомасы
Бірінші рет алудың себебі
1
2
3
4
5
6
7
М.О. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры филиалының директоры
_________________________________________________ ______________
(Т.А.Ә.) (қолы)
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының маманы
_______________________________________________________
(Т.А.Ә.) (қолы)
Зейнетақы төлемдерін алушыларға
бірыңғай жинақтаушы зейнетақы
қорындағы міндетті зейнетақы
жарналарының нақты енгізілген
міндетті зейнетақы жарналары
мөлшерінде сақталуы жөніндегі
мемлекеттің кепілдіктерін
алушының зейнетақы
төлемдеріне құқықты
иеленуі кезіндегі инфляцияның
деңгейін ескере отырып орындау
қағидаларына
2-қосымша
Инфляция деңгейін ескере отырып, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының сомалары туралы ақпарат

13. В течение трех рабочих дней со дня поступления электронных (бумажных) макетов дел, а также соответствующего проекта решения государственный орган принимает решение о назначении либо об отказе в назначении выплаты разницы.
Если на момент приобретения лицом права на пенсионные выплаты за счет обязательных пенсионных взносов сумма пенсионных накоплений в Фонде больше или равна сумме фактически внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции, государственный орган выносит решение об отказе в назначении выплаты разницы.
14. В течение трех рабочих дней со дня принятия решения государственный орган направляет электронный (бумажный) макет дела получателя выплаты разницы и решение о назначении либо об отказе в назначении выплаты разницы в структурное подразделение Центра.
Структурное подразделение Центра в течение трех рабочих дней со дня получения электронного (бумажного) макета дела получателя выплаты разницы уведомляет заявителя об отказе в назначении выплаты разницы и возвращает представленные документы заявителю с письмом государственного органа о причинах отказа.
15. На основании полученных решений о назначении выплаты разницы, а также ежедневного графика выплаты, утвержденного Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - Министерство), Центр ежемесячно формирует потребность в бюджетных средствах на выплату разницы и представляет к 25 числу месяца, предшествующему месяцу выплаты, в Министерство.
16. Министерство согласно потребности бюджетных средств на выплату разницы осуществляет перечисление бюджетных средств в Центр в пределах сумм, предусмотренных на отчетный период, согласно индивидуальному плану финансирования по платежам.
17. Центр, получив бюджетные средства, формирует платежные поручения с кодом назначения платежа 030 и перечисляет суммы выплаты разницы на банковский счет получателя.
Приложение 1
к Правилам выполнения
гарантий государства
получателям пенсионных
выплат по сохранности
обязательных пенсионных
взносов в едином накопительном
пенсионном фонде в
размере фактически
внесенных обязательных
пенсионных взносов
с учетом уровня
инфляции на момент
приобретения получателем
права на пенсионные выплаты
Сведения
о наличии индивидуального пенсионного счета и суммах пенсионных
накоплений за счет обязательных пенсионных взносов на дату
приобретения права на пенсионные выплаты
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.09.2013 № 955 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
№ заявки
Ф.И.О. вкладчика
Дата рождения вкладчика
ИИН вкладчика
Дата первого изъятия
Сумма пенсионных накоплений на момент первого изъятия
Причина первого изъятия
1
2
3
4
5
6
7
М.П. Директор филиала единого накопительного пенсионного фонда
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О.)               (подпись)
Специалист единого накопительного пенсионного фонда
____________________________________________________________________
(Ф.И.О.)               (подпись)
Приложение 2
к Правилам выполнения
гарантий государства
получателям пенсионных
выплат по сохранности
обязательных пенсионных
взносов в едином накопительном
пенсионном фонде в
размере фактически
внесенных обязательных
пенсионных взносов
с учетом уровня
инфляции на момент
приобретения получателем
права на пенсионные выплаты
Информация
о суммах обязательных пенсионных взносов, фактически
внесенных в единый накопительный пенсионный фонд,
с учетом уровня инфляции

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.09.2013 № 955 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)_____________________
туған күні (кк.аа.жжжж)_____________________________________________
ЖСН _____________________________________________________________
Келіп түскен міндетті зейнетақы жарналарының сомасы
Келіп түскен міндетті зейнетақы жарналарының саны
Инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының сомасы
М.О. ЗТМО бөлімшесінің бастығы ________________________ ________
(Т.А.Ә.)            (қолы)
ЗТМО бөлімшесінің маманы ______________________________ ________
(Т.А.Ә.)             (қолы)
Зейнетақы төлемдерін алушыларға
бірыңғай жинақтаушы зейнетақы
қорындағы міндетті зейнетақы
жарналарының нақты енгізілген
міндетті зейнетақы жарналары
мөлшерінде сақталуы жөніндегі
мемлекеттің кепілдіктерін
алушының зейнетақы
төлемдеріне құқықты
иеленуі кезіндегі инфляцияның
деңгейін ескере отырып орындау
қағидаларына
3-қосымша
Ауданның коды__________________
Қазақстан Республикасы
___________________________ облысы бойынша
Бақылау және әлеуметтік қорғау департаменті
Өтініш
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.09.2013 № 955 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Азамат ___________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) толық)
Туған күні 19__ж. «___»______________,____________________________
мекенжайында тұратын
банктегі шотының № ___________ Банк филиалының №__________________
Байланыс
бөлімшесінің №__________________
Менің ЖСН ________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері:
№_____________________________
Кім берді_________________ Берілген күні__________________________
Маған зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған сәтте инфляция деңгейін ескере отырып, міндетті зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемін тағайындауды сұраймын.
Орталық бөлімшесіне ұсынылған құжаттардың түпнұсқалылығы үшін жауапты боламын.
Орталыққа бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы жеке зейнетақы шотының болуы және міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтарының сомалары туралы мәліметтерге сұрау салуды өтінемін.
Берілген күні_______________ Өтініш берушінің
қолы___________________
Азамат_____________________________________________өтініші
20___ж. «___» №____________ қабылданды.
Құжатты қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы және қолы:_____________
Өтінішке қоса берілген құжаттардың тізбесі:
Р/с №
Құжаттың атауы
Құжаттағы парақтар саны
Ескертпе
__________________________________________________________________
(қию сызығы)
Азамат___________________ өтініші №__________болып тіркелді.
Құжаттарды қабылдаған күн _____________________
Құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы және қолы:_____
Зейнетақы төлемдерін алушыларға
бірыңғай жинақтаушы зейнетақы
қорындағы міндетті зейнетақы
жарналарының нақты енгізілген
міндетті зейнетақы жарналары
мөлшерінде сақталуы жөніндегі
мемлекеттің кепілдіктерін
алушының зейнетақы
төлемдеріне құқықты
иеленуі кезіндегі инфляцияның
деңгейін ескере отырып орындау
қағидаларына
4-қосымша
Инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемін алушының ісі

Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правительства РК от 13.09.2013 № 955 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Фамилия, имя, отчество (при наличии) ___________________________________________
дата рождения (дд.мм.гггг.) ____________________________________________________
ИИН ____________________________________________________________________________
Сумма поступивших обязательных пенсионных взносов
Количество поступивших обязательных пенсионных взносов
Сумма фактически внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции
М.Ш. Начальник отделения ГЦВП _____________ _________________
(Ф.И.О.)       (подпись)
Специалист отделения ГЦВП  ________________ _________________
(Ф.И.О.)       (подпись)
Приложение 3
к Правилам выполнения
гарантий государства
получателям пенсионных
выплат по сохранности
обязательных пенсионных
взносов в едином накопительном
пенсионном фонде в
размере фактически
внесенных обязательных
пенсионных взносов
с учетом уровня
инфляции на момент
приобретения получателем
права на пенсионные выплаты
Код района _______
Республика Казахстан
Департамент по контролю и социальной защите
по ______________________ области
Заявление
от гражданина(ки)
Сноска. Приложение 3 в редакции постановления Правительства РК от 13.09.2013 № 955 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) полностью)
Дата рождения « __ » 19 __г., проживающего по адресу:
_____________________________________________________________________
№ счета в банке _______ Филиал банка № ________ Отд. связи № ________
Мой ИИН _______________________________________________________
Данные документа, удостоверяющего личность:
№ ___________________________________________________________________
Кем выдан ______________  Дата выдачи _________________________
Прошу назначить мне выплату разницы между суммой обязательных
пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных
накоплений на момент приобретения права на пенсионные выплаты.
Несу ответственность за подлинность представленных в отделение
Центра документов.
Прошу Центр запросить в едином накопительном пенсионном фонде
сведения о наличии индивидуального пенсионного счета и суммах
пенсионных накоплений за счет обязательных пенсионных взносов.
Дата подачи ________________ Подпись заявителя ________________
Заявление гражданина
_____________________________________________________________________
принято «__» _____________ 20 __ г. № _____________
Ф.И.О., должность и подпись принявшего документы: ___________________
Перечень документов, приложенных к заявлению:
№ п/п
Наименование документа
Количество листов в документе
Примечание
_____________________________________________________________________
(линия, отреза)
Заявление гр. _________________________________________________
зарегистрировано за № ___ Дата принятия документов __________________
Ф.И.О., должность и роспись принявшего документы: ___________________
Приложение 4
к Правилам выполнения
гарантий государства
получателям пенсионных
выплат по сохранности
обязательных пенсионных
взносов в едином накопительном
пенсионном фонде в
размере фактически
внесенных обязательных
пенсионных взносов
с учетом уровня
инфляции на момент
приобретения получателем
права на пенсионные выплаты
Дело
получателя выплаты разницы между суммой фактически
внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом
уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.09.2013 № 955 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Инфляция деңгейін ескере отырып, міндетті зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемін алушының ісі
№_____________
Қазақстан Республикасы
Облыс
Қала (аудан)
Телефоны
Тегі
Аты
Әкесінің аты (болған кезде)
Жеке зейнетақы шоты
Банк филиалы
Банктік шоты
Зейнетақы төлемдерін алушыларға
бірыңғай жинақтаушы зейнетақы
қорындағы міндетті зейнетақы
жарналарының нақты енгізілген
міндетті зейнетақы жарналары
мөлшерінде сақталуы жөніндегі
мемлекеттің кепілдіктерін
алушының зейнетақы
төлемдеріне құқықты
иеленуі кезіндегі инфляцияның
деңгейін ескере отырып орындау
қағидаларына
5-қосымша
Коды_______________
_______________________облысы бойынша
Бақылау және әлеуметтік қорғау департаментінің
20___ жылғы «__» ______________ №______ шешімі
Іс №____________
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.09.2013 № 955 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған сәттегі инфляция деңгейін ескере отырып, міндетті зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемінің сомасын тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту туралы)
Азамат____________________________________________________________
Жынысы________ Туған күні 19___ж. «__» ____________
Өтініш берген күні 20___ж.«__»___________№_________
1. Инфляция деңгейін ескере отырып, міндетті зейнетақы жарналарының сомасы_________________________________________теңге.
(сомасы жазбаша)
2. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы зейнетақы жинақтарының сомасы ___________________________ теңгені құрайды.
__________________________________________________________теңге.
(сомасы жазбаша)
3. «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы 5-бабының 1-тармағына сәйкес инфляция деңгейін ескере отырып, міндетті зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемінің сомасы:
__________________________________теңге мөлшерінде тағайындалсын.
(сомасы жазбаша)
4. Айырма төлемінің сомасын тағайындаудан бас тартылсын
__________________________________________________________________
(негіздеме)
М.О. Департамент директоры _________________________ _______
(Т.А.Ә.) (қолы)
Басқарма (бөлім) бастығы __________________________ ________
(Т.А.Ә.) (қолы)
Тағайындау жөніндегі маман ________________________ ________
(Т.А.Ә.) (қолы)
Шешім жобасы дайындалды:
М.О. ЗТМО бөлімшесінің бастығы _____________________ _______
(Т.А.Ә.) (қолы)
ЗТМО бөлімшесінің маманы ___________________________ _______
(Т.А.Ә.) (қолы)

Сноска. Приложение 4 в редакции постановления Правительства РК от 13.09.2013 № 955 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Дело получателя выплаты разницы между суммой
обязательных пенсионных взносов с учетом уровня
инфляции и суммой пенсионных накоплений № __________
Республика Казахстан
Область
Город (район)
Телефон
Фамилия
Имя
Отчество (при наличии)
Индивидуальный пенсионный счет
Филиал банка
банковский счет
Приложение 5
к Правилам выполнения
гарантий государства
получателям пенсионных
выплат по сохранности
обязательных пенсионных
взносов в едином накопительном
пенсионном фонде в
размере фактически
внесенных обязательных
пенсионных взносов
с учетом уровня
инфляции на момент
приобретения получателем
права на пенсионные выплаты
Код ____________
Решение № _____ от «__» __________ 20_ года
Департамента по контролю и социальной защите
по _________________________________ области
№ дела _______
Сноска. Приложение 5 в редакции постановления Правительства РК от 13.09.2013 № 955 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
О назначении (об отказе в назначении) суммы выплаты разницы между суммой обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений на момент приобретения права на пенсионные выплаты
Гражданина (ки) ______________________________________________
Пол ___________ Дата рождения «__» ____________ 19 __ г.
Дата обращения «__» _______ 20 __ г. № _______
1. Сумма обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции
_______________________________________________________________ тенге
(сумма прописью)
2. Сумма пенсионных накоплений в едином накопительном пенсионном фонде составляет ____________________________ тенге
_______________________________________________________________ тенге
(сумма прописью)
3. Назначить сумму выплаты разницы между суммой обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений в соответствии с пунктом 1 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан»:
в размере ______________________________________________ тенге.
(сумма прописью)
4. Отказать в назначении суммы выплаты разницы
_____________________________________________________________________
(основание)
М.П. Директор департамента ____________ _____________
(Ф.И.О.)   (подпись)
Начальник управления (отдела) ____________ _____________
(Ф.И.О.)   (подпись)
Специалист по назначению ______________ _____________
(Ф.И.О.)   (подпись)
____________________________________________________________________
Проект решения подготовлен:
М.Ш. Начальник отделения ГЦВП ____________ _____________
(Ф.И.О.)     (подпись)
Специалист отделения ГЦВП ____________ _____________
(Ф.И.О.)