"Қазақстан Республикасының кедендік баж ставкалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 7 маусымдағы № 520 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1598 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 15 қазандағы № 829 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 15.10.2015 № 829 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасының кедендік баж ставкалары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 7 маусымдағы № 520 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 36, 304-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
2-тармақ алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 2-1, 2-2, және 2-3-тармақтармен толықтырылсын:
«2-1. Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі ай сайын, айдың 20-күніне Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитетін келісімшарттардың деректемелерін және әкетілетін шикізаттың көлемін көрсете отырып (келісімшарттар бойынша бөліністе), жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша өндірілген шикі мұнайды әкетуді жүзеге асыруды жоспарлап отырған сыртқы экономикалық қызметке қатысушылар туралы хабардар етсін.
2-2. Осы қаулыға 2-1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi мұнай шикiзатының әлемдiк нарығындағы бағалар мониторингiн (бұдан әрі – бағалар мониторингі) жүзеге асырсын және ай сайын, есептi айдан кейiнгi айдың 10-күнiне Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне мұнай шикiзатына орташа нарық бағасы туралы деректер берсiн.
2-3. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі ай ішінде:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi беретін шикi мұнайға орташа нарықтық баға туралы деректер негiзiнде мұнайдан жасалған тауарларға кедендік әкету баж ставкалары есебін жүзеге асырсын;
2) қажет болған жағдайда, мұнайдан жасалған тауарларға кедендік әкету баж ставкаларының мөлшерін өзгерту туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі шешімінің жобасын әзірлесін.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының тауарлардың жекелеген түрлеріне кедендік әкету баждарының ставкалары осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
жоғарыда көрсетілген қаулы осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес 2-1-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі екі апта мерзімде Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Интеграциялық комитетінің Хатшылығы мен Тәуелсіз мемлекеттер Достастығының Атқарушы комитетінің Хатшылығын Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын сыртқы сауда қызметін реттеу шаралары туралы хабардар етсін.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2010 года № 520 "О ставках таможенных пошлин Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1598. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2015 года № 829
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 15.10.2015 № 829 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2010 года № 520 «О ставках таможенных пошлин Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 36, ст. 304) следующие изменения и дополнения:
пункт 2 исключить;
дополнить пунктами 2-1, 2-2 и 2-3 следующего содержания:
«2-1. Министерству нефти и газа Республики Казахстан ежемесячно к 20 числу месяца информировать Комитет таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан об участниках внешнеэкономической деятельности, планирующих осуществлять вывоз сырой нефти, добытой по контрактам на недропользование, с указанием реквизитов контрактов и объемов вывозимого сырья (в разрезе по контрактам).
2-2. Министерству финансов Республики Казахстан осуществлять мониторинг цен на мировых рынках нефтяного сырья (далее – мониторинг цен) и к 10 числу месяца, следующего за отчетным месяцем, представлять в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан данные о средней рыночной цене на сырую нефть по результатам мониторинга цен, согласно приложению 2-1 к настоящему постановлению.
2-3. Министерству экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан ежеквартально, в течение месяца, следующего за отчетным кварталом:
1) осуществлять расчет ставок вывозных таможенных пошлин на товары, выработанные из нефти, на основании данных о средней рыночной цене на сырую нефть, представляемых Министерством финансов Республики Казахстан;
2) разрабатывать в случае необходимости проект решения Правительства Республики Казахстан об изменении размера ставок вывозных таможенных пошлин на товары, выработанные из нефти»;
ставки вывозных таможенных пошлин на отдельные виды товаров Республики Казахстан, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
дополнить вышеуказанное постановление приложением 2-1 согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в двухнедельный срок уведомить Секретариат Интеграционного комитета Евразийского экономического сообщества и Секретариат Исполнительного комитета Содружества Независимых государств о принимаемых Правительством Республики Казахстан мерах регулирования внешнеторговой деятельности.

112,59 доллар
0
4101
Ірі қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) немесе жылқы тұқымдас (өзге әдіспен буланған немесе тұздалған, кептірілген, пикелденген немесе консервіленген, бірақ пергаментке келтіріліп иленбеген немесе одан әрі өңдеуге түспеген) жануарлардың түгі бар немесе түксіз, бүлінген немесе бүлінбеген, өңделмеген терілері
дана
1 тонна үшін 500 евро
20, бірақ 1 тонна үшін 200 евродан кем емес
4102
Қойлардың немесе қозылардың (өзге әдіспен буланған немесе тұздалған, кептірілген, пикелденген немесе консервіленген, бірақ пергаментке келтіріліп иленбеген немесе одан әрі өңдеуге түспеген) жануарлардың жүні бар немесе жүнсіз, бүлінген немесе бүлінбеген, өңделмеген терілері, осы топтағы 1в түсіндірмеде алынып тасталғаннан басқа
дана
1 тонна үшін 500 евро

112,59 доллара
0
4101
Необработанные шкуры крупного рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства лошадиных (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с волосяным покровом или без волосяного покрова, двоенные или недвоенные
шт.
500 евро за 1 тонну
20 %, но не менее 200 евро за 1 тонну
4102
Необработанные шкуры овец или шкурки ягнят (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с шерстным покровом или без шерстного покрова, двоенные или недвоенные, кроме исключенных примечанием 1в к данной группе
шт.
500 евро за 1 тонну

20, бірақ 1 тонна үшін 200 евродан кем емес
4103
Түкті немесе түксіз (өзге әдіспен буланған немесе тұздалған, кептірілген, пикелденген немесе консервіленген, бірақ пергаментке келтіріліп иленбеген), бөлінген немесе бөлінбеген өңделмеген өзге де терілер, осы топтағы 1б немесе 1в түсіндірмелерде алынып тасталғандардан басқа
дана
1 тонна үшін 500 евро
20, бірақ 1 тонна үшін 200 евродан кем емес
5101
Кардтық немесе тарақпен тарауға ұшырамаған жүн:
-
10, бірақ 1 тонна үшін 50 евродан кем емес
10, бірақ 1 тонна үшін 50 евродан кем емес

20 %, но не менее 200 евро за 1 тонну
4103
Прочие необработанные шкуры (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с волосяным покровом или без волосяного покрова, двоенные или недвоенные, кроме исключенных примечанием 1б или 1в к данной группе
шт.
500 евро за 1 тонну
20 %, но не менее 200 евро за 1 тонну
5101
Шерсть, не подвергнутая кардо- или гребнечесанию
10 %, но не менее 50 евро за 1 тонну
10 %, но не менее 50 евро за 1 тонну

5102
Кардтық немесе тарақпен тарауға ұшырамаған, биязы немесе қылшықты, жануарлардың қылы:
10, бірақ 1 тонна үшін 50 евродан кем емес
10, бірақ 1 тонна үшін 50 евродан кем емес
5103
Иіру қалдықтарын қосқанда, бірақ ыдыратылған шикізатты қоспағанда, жануарлардың жүнінің немесе биязы немесе қылшықты қылының қалдықтары:
10, бірақ 1 тонна үшін 50 евродан кем емес
10, бірақ 1 тонна үшін 50 евродан кем емес
5104 00 000 0
Жүннен немесе жануарлардың биязы немесе қылшықты қылынан ыдыратылған шикізат
-
10, бірақ 1 тонна үшін 50 евродан кем емес
10, бірақ 1 тонна үшін 50 евродан кем емес
7204
Қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қайта балқытуға арналған қара металдардың құйма металдары (шикі құрамды құйма металдар):
-
15, бірақ 1 тонна үшін 20 евродан кем емес
15, бірақ 1 тонна үшін 20 евродан кем емес
7302
Темір жол немесе трамвай жолдары үшін пайдаланылатын, қара металдардан жасалған бұйымдар: рельстерді біріктіру немесе бекіту үшін арналған рельстер, жанама рельстер және тісті рельстер, ауыстырылатын рельстер, қатаң қиылысу айқастырмалар, ауыстырылатын штангалар және өзге де көлденең қосылғыштар, шпалдар, түйіспе жапсырмалар және төсемдер, сыналар, тірек тақталар, ілмекті рельс бұрандамалары, төсемдер мен кергіштер, тұғырлар, жақтаулар және өзге де бөлшектер:
-
20, бірақ 1 тонна үшін 20 евродан кем емес
20, бірақ 1 тонна үшін 20 евродан кем емес
7404 00
Қалдықтар және мыс сынықтары:
-
30, бірақ 1 тонна үшін 330 евродан кем емес
30, бірақ 1 тонна үшін 330 евродан кем емес
7601
Өңделмеген алюминий:
7601 20
- алюминий қорытпалары:
7601 20 100
- - бастапқы:
7601 20 100 1
- - - авиациялық қозғалтқыштарды жасау үшін
-
15, бірақ 1 тонна үшін 100 евродан кем емес
15, бірақ 1 тонна үшін 100 евродан кем емес

5102
Волос животных, тонкий или грубый, не подвергнутый кардо- или гребнечесанию
10 %, но не менее 50 евро за 1 тонну
10 %, но не менее 50 евро за 1 тонну
5103
Отходы шерсти или тонкого или грубого волоса животных, включая прядильные отходы, но исключая расщипанное сырье
10 %, но не менее 50 евро за 1 тонну
10 %, но не менее 50 евро за 1 тонну
5104 00 000 0
Расщипанное сырье из шерсти или тонкого или грубого волоса животных
10 %, но не менее 50 евро за 1 тонну
10 %, но не менее 50 евро за 1 тонну
7204
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки)
15 %, но не менее 20 евро за 1 тонну
15 %, но не менее 20 евро за 1 тонну
7302
Изделия из черных металлов, используемые для железнодорожных или трамвайных путей: рельсы, контррельсы и зубчатые рельсы, переводные рельсы, крестовины глухого пересечения, переводные штанги и прочие поперечные соединения, шпалы, стыковые накладки и подкладки, клинья, опорные плиты, крюковые рельсовые болты, подушки и растяжки, станины, поперечины и прочие детали, предназначенные для соединения или крепления рельсов
20 %, но не менее 20 евро за 1 тонну
20 %, но не менее 20 евро за 1 тонну
7404 00
Отходы и лом медные
30 %, но не менее 330 евро за 1 тонну
30 %, но не менее 330 евро за 1 тонну
7601
Алюминий необработанный:
7601 20
– сплавы алюминиевые:
7601 20 100
– – первичные:
7601 20 100 1
– – – для производства авиационных двигателей
15 %, но не менее 100 евро за 1 тонну
15 %, но не менее 100 евро за 1 тонну

20, бірақ 1 тонна үшін 15 евродан кем емес
15, бірақ 1 тонна үшін 100 евродан кем емес
Ескертпе:
1. Кедендiк әкету бажы ставкаларын қолдану мақсаты үшiн тауарлар тек қана СЭҚ ТН кодтарымен ғана айқындалады. Тауарлардың атаулары пайдалану қолайлылығы үшiн келтiрiлген. <5> сілтеме қарастырылған жағдайда ғана негіз болады.
2. Кеден одағына кіретін елдерді қоспағанда және кедендік әкету бажын төлеуден босатылу көзделген Қазақстан Республикасымен еркін сауда аймағы туралы Келісімге екіжақты және көпжақты келісілген елдер.
3. Тараптармен 2011 жылғы 18 қазанда Санкт-Петербург қаласында жасалған Еркін сауда аймағы туралы шарт және 2011 жылғы 18 қазандағы Еркін сауда аймағы туралы шартты оның тараптары мен Өзбекстан Республикасы арасында қолдану туралы Хаттама күшіне енген.

20 %, но не менее 15 евро за 1 тонну
15 %, но не менее 100 евро за 1 тонну
Примечание:
1 Для целей применения ставок вывозных таможенных пошлин товары определяются исключительно кодами ТН ВЭД. Наименования товаров приведены для удобства пользования. Исключением являются случаи, предусмотренные в сноске <5>.
2 За исключением стран, входящих в Таможенный союз и стран, с которыми у Республики Казахстан заключены двухсторонние и многосторонние соглашения о зоне свободной торговли, предусматривающие освобождение от уплаты вывозных таможенных пошлин.
3 Страны, для которых вступили в силу Договор о зоне свободной торговли, совершенный в городе Санкт-Петербурге 18 октября 2011 года, и Протокол о применении Договора о зоне свободной торговли от 18 октября 2011 года между его Сторонами и Республикой Узбекистан.

Осы кедендік әкету баж ставкалары 2011 жылғы 18 қазандағы Еркін сауда аймағы туралы шартқа қатысушы елдермен келіссөздер аяқталуына дейін және мұнай өнімдері бойынша кедендік әкету баж ставкасын есептеу формуласын қарастыру бойынша 2011 жылғы 18 қазандағы Еркін сауда аймағы туралы шартты оның тараптары мен Өзбекстан Республикасы арасында қолдану туралы Хаттамада белгіленген.
4. Қазақстан Республикасы шегінен тысқары көрсетілген тауарларды әкету кезінде 2014 жылғы 31 желтоқсанға дейін 1 тонна үшін 400 доллар көлемінде кедендік әкету баж ставкасы қолданылады.
5. Кедендік әкету бажды төлеуден босатылатын ауыр дистиллятталған сұйық отынын қоспағанда.
6. Осы қаулымен белгіленген шикі мұнайға кедендік әкету баждарының ставкалары:

Данные ставки вывозных таможенных пошлин установлены до завершения переговоров со странами – участницами Договора о зоне свободной торговле от 18 октября 2011 года и Протокола о применении Договора о зоне свободной торговли от 18 октября 2011 года между его Сторонами и Республикой Узбекистан по пересмотру формулы расчета ставок вывозных таможенных пошлин на нефтепродукты.
4 При вывозе указанных товаров за пределы Республики Казахстан до 31 декабря 2014 года применяется ставка вывозной таможенной пошлины в размере 400 долларов за тонну.
5 За исключением тяжелого дистиллятного жидкого топлива, которое освобождается от уплаты вывозных таможенных пошлин.
6 Ставки вывозных таможенных пошлин на сырую нефть, установленные настоящим постановлением, не применяются в отношении:

1) 2009 жылғы 1 қаңтарға дейін Қазақстан Республикасының Үкіметі немесе құзыретті органмен жасалған және міндетті салықтық сараптамадан өткен, шикі мұнайға кедендік әкету баждарын төлеуден босату көзделеген өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша жер қойнауын пайдаланушылар өндірген шикі мұнайды олардың әкетуіне;
2) роялти төлеуді жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар әкететін шикі мұнайды қоспағанда, шикі мұнайға кедендік әкету баждарын төлеуден босату көзделген өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) болып табылмайтын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша жер қойнауын пайдаланушылар өндірген шикі мұнайды олардың әкетуіне қатысты қолданылмайтыны белгіленсін.
7. Бағалар мониторингi кезеңi iшiнде шикi мұнайдың орташа нарықтық бағасы 1 тонна үшін 138,6 доллардан астам болып қалыптасқан кезде әкетілетін мұнайдан жасалған тауарларға қатысты, мұнайдан жасалған тауарларға қатысты кедендiк әкету бажы ставкаларын есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледi:

1) вывоза недропользователями сырой нефти, добытой ими по соглашениям (контрактам) о разделе продукции, заключенным с Правительством Республики Казахстан или компетентным органом до 1 января 2009 года и прошедшим обязательную налоговую экспертизу, в которых предусмотрено освобождение от уплаты вывозных таможенных пошлин на сырую нефть;
2) вывоза недропользователями сырой нефти, добытой ими по контрактам на недропользование, в которых предусмотрено освобождение от уплаты вывозных таможенных пошлин на сырую нефть, не являющимся соглашениями (контрактами) о разделе продукции, за исключением сырой нефти, вывозимой недропользователями, осуществляющими уплату роялти.
7 При сложившейся за период мониторинга цен средней рыночной цене сырой нефти свыше 138,6 доллара за 1 тонну ставки вывозных таможенных пошлин в отношении товаров, выработанных из нефти, исчислены по следующей формуле:

КӘБС = Кх(Б-138,6), мұнда КӘБС - кедендiк әкету бажы ставкаларының мөлшерi;
К - шартты ставканың есеп айырысу формуласында қолданылатын және түзету коэффициентіне көбейтілген 0,35 және 0,4 коэффициенттерiнiң орта арифметикалық мәнiнiң 50 %-ы;
Б - мониторинг кезеңiнде қалыптасқан шикi мұнайдың орташа нарықтық бағасы.
Түзету коэффициентi - мұнай өнiмiнiң түрi мен сипаттамаларына қарай кедендiк баж ставкаларының мөлшерiн есептеу үшiн қолданатын коэффициент.
Жүргізілген кедендік әкету бажы ставкасының көлемін есептеу нәтижесі үтірден кейін екінші таңбаға дейін математикалық түрде дөңгелектенеді.
Есепті тоқсанның қорытындылары ай сайын баға мониторингі бойынша шикі мұнайдың орташа нарықтық бағасы бір баррель үшін өткен аймен салыстырғанда 15 АҚШ долларынан астамға өзгерген жағдайда, мұнайдан жасалған тауарға кедендік әкету баждары ставкаларының мөлшері түзетіледі.
Егер алынған кедендік баж ставкасын есептеу нәтижесі бойынша қолданыстағыдан төмен болған жағдайда, сондай-ақ Республикалық бюджет комиссиясының теріс қорытындысы болған кезде мұнайдан жасалған тауарларға кедендік әкету бажының колданыстағы деңгейі сақталады.
Түзету коэффициентінің кестесі:
СЭҚ ТН бойынша тауардың жiктеуiшi
Түзету коэффициентi
К

СВТП = К х (Ц – 138,6), где СВТП – размер ставки вывозной таможенной пошлины;
К – 50 % от среднеарифметического значения коэффициентов 0,35 и 0,4, используемых в формуле расчета условной ставки и умноженных на поправочный коэффициент.
Ц – средняя рыночная цена сырой нефти, сложившаяся за период мониторинга.
Поправочный коэффициент – коэффициент, используемый для расчета размера ставки вывозной таможенной пошлины, в зависимости от вида и характеристик нефтепродукта.
Результат расчета размера ставки вывозной таможенной пошлины математически округляется до второго знака после запятой.
В случае изменения средней рыночной цены на сырую нефть по результатам ежемесячного мониторинга цен в сравнении с предыдущим месяцем более чем на 15 долларов США за баррель размер ставок вывозных таможенных пошлин на товары, выработанные из нефти, корректируется.
В случае если полученная по результатам расчетов ставка вывозной таможенной пошлины ниже действующей, а также при наличии отрицательного заключения Республиканской бюджетной комиссии, ставки вывозных таможенных пошлин сохраняются на действующем уровне.
Таблица поправочных коэффициентов:
Классификация товара по ТН ВЭД
Поправочный коэффициент
К

2712 90 990 0
0,8
0,5х(0,35+0,4)/2х0,8 = 0,15
2713 20 000 0,
2713 90 100 0,
2713 90 900 0
0,8
0,5х(0,35+0,4)/2х0,8 = 0,15
2715 00 000 0
0,8
0,5х(0,35+0,4)/2х0,8 = 0,15
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1598 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 7 маусымдағы
№ 520 қаулысына
2-1-қосымша
201_ жылғы _____ айындағы мұнайға арналған бағалар
мониторингiнiң нәтижелерi
КҮНІ
URALS (MED)
($/баррель)
Сю (орташа мәні URALS
(MED)
BRENT DTD)
($/баррель)
Cб (орташа мәні BRENT
(DTD)
С (орташа мәні BRENT (DTD)
URALS (MED)
min
max
min
max
Сатылатын шикi мұнайдың нарықтық бағасы «URALS (MED)», BRENT (DTD) күнделiктi түзетулерiнiң орташа арифметикалық мәнi ретiнде айқындалады.
URALS (MED) «min» - биржадағы бiр күн бұрынғы «URALS (MED)» ең төменгi нарықтық бағасы;
URALS (MED) «mах» - биржадағы бiр күн бұрынғы «URALS (MED)» ең жоғары нарықтық бағасы;
BRENT(DTD) «min» - биржадағы бiр күн бұрынғы «BRENT (DTD)» ең төменгi нарықтық бағасы;
BRENT (DTD) «mах» - биржадағы бiр күн бұрынғы «BRENT (DTD)» ең жоғары нарықтық бағасы;
С = (Сю + Сб)/2 = ___ АҚШ доллары,
мұнда,
С - шикi мұнайдың күнделiктi орташа арифметикалық нарықтық бағасы;
Сю - биржадағы бiр күн бұрынғы (URALS (MED) ең төменгi және ең жоғары мәндерiнiң күнделiктi орташа арифметикалық нарықтық бағасы;
Сб - биржадағы бiр күн бұрынғы «BRENT (DTD)» ең төменгi және ең жоғары мәндерiнiң күнделiктi орташа арифметикалық нарықтық бағасы.
Б = (С + C1 +...+ Cn) / n х 7,5 = _______ АҚШ доллары,
мұнда,
Б - мониторинг кезеңiндегi шикi мұнайдың орташа нарықтық бағасы (бiр тонна үшiн);
Сn - мониторинг кезеңi iшiндегi мұндай түзетулер жарияланған күндердегi шикi мұнайдың орташа арифметикалық нарықтық бағасы;
n - мониторинг кезеңi iшiндегi түзетулер жарияланған күндердiң саны;
7,5 - баррельден тоннаға ауыстыру коэффициентi.
Мониторинг кезеңiнде мұнайға орташа нарықтық баға 1 (бiр) баррель үшiн ____ АҚШ долларын, бiр метрикалық тонна үшiн ____ АҚШ долларын құрады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1598 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір
шешімдерінің тізбесі
1. «Шикі мұнай мен мұнайдан жасалған тауарларға кедендік әкету баждары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 38, 533-құжат).
2. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қаңтардағы № 5 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 1, 4-құжат).

2712 90 990 0
0,8
0,5 х (0,35 + 0,4)/2 х 0,8 = 0,15
2713 20 000 0,
0,8
0,5 х (0,35 + 0,4)/2 х 0,8 = 0,15
2713 90 100 0,
2713 90 900 0
2715 00 000 0
0,8
0,5 х (0,35 + 0,4)/2 х 0,8 = 0,15
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1598
Приложение 2-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 7 июня 2010 года № 520
Результаты мониторинга цен на нефть за ___ месяц 201 __ года
ДАТА
URALS (MED) ($/баррель)
Сю (среднее значение URALS (MED)
BRENT (DTD) ($/баррель)
Сб (среднее значение BRENT (DTD)
С (среднее значение BRENT (DTD) URALS (MED)
min
max
min
max
Рыночная цена реализуемой сырой нефти определяется как среднеарифметическое значение ежедневных котировок «URALS (MED)», BRENT (DTD);
URALS (MED) «min» минимальная рыночная цена «URALS (MED)» за день на бирже;
URALS (MED) «max» максимальная рыночная цена «URALS (MED)» за день на бирже;
BRENT (DTD) «min» минимальная рыночная цена «BRENT (DTD)» за день на бирже;
BRENT (DTD) «max» максимальная рыночная цена «BRENT (DTD)» за день на бирже;
С = (Сю + Сб)/2 = долларов США,
где,
С – ежедневная среднеарифметическая рыночная цена сырой нефти;
Сю– ежедневная среднеарифметическая рыночная цена на бирже минимальных и максимальных значений URALS (MED) за день;
Сб– ежедневная среднеарифметическая рыночная цена на бирже минимальных и максимальных значений BRENT (DTD) за день;
Ц= (С + С1 +...+ Сn)/n х 7,5 = ______ долларов США,
где,
Ц – средняя рыночная цена сырой нефти за период мониторинга (за тонну);
Сn – ежедневная среднеарифметическая рыночная цена сырой нефти в дни публикации таких котировок в течение периода мониторинга;
n – количество дней публикации таких котировок в течение периода мониторинга;
7,5 – коэффициент перевода из баррелей в тонну.
За период мониторинга средняя рыночная цена на нефть за 1 (один) баррель составила ________ долларов США, за одну метрическую тонну ________ долларов США.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1598
Перечень утративших силу некоторых
решений Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036 «О вывозных таможенных пошлинах на сырую нефть и товары, выработанные из нефти» (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 38, ст. 533).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 января 2006 года № 5 «О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036» (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 1, ст. 4).

3. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 7 шілдедегі № 642 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 25, 255-құжат).
4. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 және 2006 жылғы 14 тамыздағы № 765 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 15 ақпандағы № 114 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 4, 53-құжат).
5. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 28 қаңтардағы № 75 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 3, 39-құжат).
6. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 қаулысына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 8 сәуірдегі № 328 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 19, 175-құжат).
7. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 қаулысына толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 29 тамыздағы № 480 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 27, 255-құжат).
8. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 29 тамыздағы № 805 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 37, 401-құжат).
9. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 20 қарашадағы № 1074 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 44, 499-құжат).
10. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 5 желтоқсандағы № 1162 қаулысы.
11. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 қаулысына толықтыру мен өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 желтоқсандағы № 1234 қаулысы.
12. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 қаулысына толықтыру мен өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 желтоқсандағы № 1253 қаулысы.
13. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 8 сәуірдегі № 489 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 18, 161-құжат).

3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июля 2006 года № 642 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036» (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 25, ст. 255).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2007 года № 114 «О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036 и от 14 августа 2006 года № 765» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 4, ст. 53).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 января 2008 года № 75 «О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036» (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 3, ст. 39).
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 апреля 2008 года № 328 «О внесении дополнений и изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036» (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 19, ст. 175).
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2008 года № 480 «О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036» (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 27, ст. 255).
8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2008 года № 805 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036» (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 37, ст. 401).
9. Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 2008 года № 1074 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036» (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 44, ст. 499).
10. Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2008 года № 1162 «О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036».
11. Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2008 года № 1234 «О внесении дополнения и изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036».
12. Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2008 года № 1253 «О внесении дополнения и изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036».
13. Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 апреля 2009 № 489 «О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036» (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 18, ст. 161).

14. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 6 тамыздағы № 1204 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 35, 340-құжат).
15. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қаңтардағы № 35 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 6, 90-құжат).
16. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 13 шілдедегі № 709 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 42, 383-құжат).
17. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1317 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 5, 51-құжат).
18. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 желтоқсандағы № 1445 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 9, 110-құжат).
19. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 12 мамырдағы № 503 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 38, 457-құжат).
20. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 5 қыркүйектегі № 1012 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 53, 749-құжат).
21. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 1685 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 16, 255-құжат).
22. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 желтоқсандағы № 1739 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 38, 533-құжат).
23. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 қыркүйектегі № 1162 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 38, 533-құжат).
24. «Шикі мұнай мен мұнайдан жасалған тауарларға кедендік әкету баждары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 қаулысы өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 2 сәуірдегі № 321 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 24, 386-құжат).

14. Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 августа 2009 года № 1204 «О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036» (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 35, ст. 340).
15. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 января 2010 № 35 «О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 6, ст. 90).
16. Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июля 2010 года № 709 «О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 42, ст. 383).
17. Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2010 года № 1317 «О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 5, ст. 51).
18. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2010 года № 1445 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 9, ст. 110).
19. Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 мая 2011 года № 503 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 38, ст. 457).
20. Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2011 года № 1012 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 53, ст. 749).
21. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 1685 «О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 16, ст. 255).
22. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2011 года № 1739 «О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 38, ст. 533).
23. Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 сентября 2012 года № 1162 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036 «О вывозных таможенных пошлинах на сырую нефть и товары, выработанные из нефти».
24. Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 апреля 2013 года № 321 «О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036 «О вывозных таможенных пошлинах на сырую нефть и товары, выработанные из нефти» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 24, ст. 386).

25. «Шикі мұнай мен мұнайдан жасалған тауарларға кедендік әкету баждары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 қыркүйектегі № 1162 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 17 маусымдағы № 598 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 70, 1010-құжат).

25. Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2013 года № 598 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 сентября 2012 года № 1162 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036 «О вывозных таможенных пошлинах на сырую нефть и товары, выработанные из нефти» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 70, ст. 1010).