Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Жапонияның Үкіметі арасындағы Aтoм энергиясын бейбіт мақсатта пайдалану саласындағы ынтымақтастық туралы келісімнің 2-бабы 2-тармағының g тармақшасы бойынша ұғымды түсіндіруге қатысты Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Жапонияның Үкіметі арасындағы ноталар алмасу нысанындағы келісімге қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 3 қарашадағы № 657 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Жапонияның Үкіметі арасындағы Aтoм энергиясын бейбіт мақсатта пайдалану саласындағы ынтымақтастық туралы келісімнің 2-бабы 2-тармағының g тармақшасы бойынша ұғымды түсіндіруге қатысты Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Жапонияның Үкіметі арасындағы ноталар алмасу нысанындағы келісімнің жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика министрі Қанат Алдабергенұлы Бозымбаевқа Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Жапонияның Үкіметі арасындағы Aтoм энергиясын бейбіт мақсатта пайдалану саласындағы ынтымақтастық туралы келісімнің 2-бабы 2-тармағының g тармақшасы бойынша ұғымды түсіндіруге қатысты Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Жапонияның Үкіметі арасындағы ноталар алмасу нысандағы келісімге қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2016 жылғы 3 қарашадағы
№ 657 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
Жоғары мәртебелі,
Мен, Жоғары Мәртебелі Сізден мынадай мазмұндағы Нотаны бүгінгі күні алғанымызды растауды құрмет санаймын:
«Жоғары мәртебелі,
Мен Токиода 2010 жылғы 2 наурызда қол қойылған Жапонияның Үкіметі мен Қазақстан Республикасының Үкіметі арасындағы Aтoм энергиясын бейбіт мақсатта пайдалану саласындағы ынтымақтастық туралы келісімге (бұдан әрі – Келісім) сүйенуді құрмет санаймын.
Мен Жапония Үкіметінің атынан Келісімнің 2-бабының 2-тармағы g) тармақшасының ережелеріне мынадай ұғымды ұсынуды құрмет санаймын:
1. Жобалау, салу және пайдалану, сондай-ақ тұз ерітіндісіндегі реакторлар қауіпсіздігі саласындағы жоба.
2. Жоғарыдағы 1-тармақта айқындалатын осындай қызмет Келісімнің 2-бабы 2-тармағының g) тармақшасына сәйкес ынтымақтастық ретінде Келісімге сәйкес жүргізілетіндігі расталады.
Мен бұдан әрі осы Нота мен Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан жоғарыда аталған ұсыныстың қабылдануын растайтын Жоғары мәртебелі Сізден келген жауап Нотаңызды алған күні күшіне енетін екі Үкімет арасындағы келісім ретінде қаралуын ұсынуды құрмет деп білемін.
Жоғары Мәртебелі Сізге аса зор ілтипатпен өз растауымызды білдіру үшін осы жағдайды пайдаланып отырмын.».
Бұдан әрі, мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің атынан жоғарыда аталған ұсыныстың қабылдануын растауды және Жоғары мәртебелі Сіздің Нотаңыз бен осы Нотаны алған күннен бастап күшіне енетін, екі Үкімет арасында келісім жасасу деп қаралатынына келісуді құрмет санаймын.
Жоғары Мәртебелі Сізге аса зор құрметпен өз растауымызды білдіру үшін осы жағдайды пайдаланып отырмын.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2016 жылғы 3 қарашадағы
№ 657 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
Жоғары мәртебелі,
Мен Токиода 2010 жылғы 2 наурызда қол қойылған Жапонияның Үкіметі мен Қазақстан Республикасының Үкіметі арасындағы Aтoм энергиясын бейбіт мақсатта пайдалану саласындағы ынтымақтастық туралы келісімге (бұдан әрі – Келісім) сүйенуді құрмет санаймын.
Мен Жапония Үкіметінің атынан Келісімнің 2-бабының 2-тармағы g) тармақшасының ережелеріне мынадай ұғымды ұсынуды құрмет санаймын:

О подписании Соглашения в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Японии касательно разъяснения понимания по подпункту g пункта 2 статьи 2 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Японии о сотрудничестве в области мирного использования атомной энергии
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 ноября 2016 года № 657
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Соглашения в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Японии касательно разъяснения понимания по подпункту g пункта 2 статьи 2 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Японии о сотрудничестве в области мирного использования атомной энергии.
2. Уполномочить Министра энергетики Республики Казахстан Бозумбаева Каната Алдабергеновича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Соглашение в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Японии касательно разъяснения понимания по подпункту g пункта 2 статьи 2 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Японии о сотрудничестве в области мирного использования атомной энергии, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       Б. Сагинтаев
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 ноября 2016 года № 657
Проект
Ваше Превосходительство,
Я имею честь подтвердить получение Ноты Вашего Превосходительства с сегодняшней датой следующего содержания:
«Ваше Превосходительство,
Я имею честь сослаться на Соглашение между Правительством Японии и Правительством Республики Казахстан о сотрудничестве в области мирного использования атомной энергии, подписанное в Токио 2 марта 2010 года (далее именуемое «Соглашение»).
Я имею честь предложить от имени Правительства Японии следующее понимание положений подпункта g пункта 2 статьи 2 Соглашения:
1. Проект в области проектирования, сооружения и эксплуатации, а также безопасности реакторов на расплавах солей.
2. Подтверждается, что такая деятельность, определяемая выше в пункте 1 как сотрудничество в соответствии с подпунктом g пункта 2 статьи 2 Соглашения, будет производиться в соответствии с Соглашением.
Я имею честь далее предложить, чтобы настоящая Нота и ответная Нота Вашего Превосходительства, подтверждающая принятие вышеупомянутого предложения от имени Правительства Республики Казахстан, рассматривались как Соглашение между двумя правительствами, которое вступает в силу с даты получения ответной Ноты Вашего Превосходительства.
Я пользуюсь случаем, чтобы выразить Вашему Превосходительству уверения в своем высочайшем уважении.».
Я далее имею честь подтвердить от имени Правительства Республики Казахстан принятие вышеупомянутого предложения и согласиться с тем, что Нота Вашего Превосходительства и настоящая Нота будут рассматриваться как Соглашение между двумя правительствами, которое вступает в силу с даты получения настоящей Ноты.
Я пользуюсь случаем, чтобы выразить Вашему Превосходительству уверения в своем высочайшем уважении.
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 ноября 2016 года № 657
Проект
Ваше Превосходительство,
Я имею честь сослаться на Соглашение между Правительством Японии и Правительством Республики Казахстан о сотрудничестве в области мирного использования атомной энергии, подписанное в Токио 2 марта 2010 года (далее именуемое «Соглашение»).
Я имею честь предложить от имени Правительства Японии следующее понимание положений подпункта g пункта 2 статьи 2 Соглашения: