Қазақстан Республикасына одан әрі инвестициялар тарту жөніндегі жол картасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 30 шілдедегі № 548 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 15 шiлдедегi № 482 қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Үкіметінің 15.07.2022 № 482 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасына одан әрі инвестициялар тарту жөніндегі жол картасы (бұдан әрі – Жол картасы) бекітілсін.
2. Жауапты орталық және жергілікті атқарушы органдар мен өзге де ұйымдар (келісу бойынша) Жол картасында көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін және Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігін белгіленген мерзімде хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі ұсынылған ақпаратты қорытсын және жарты жылда бір реттен сиретпей Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 30 шілдедегі
№ 548 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасына одан әрі инвестициялар тарту жөніндегі жол картасы
Ескерту. Жол картаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 31.12.2020 № 952 қаулысымен.
Р/с №
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушы
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1
Инвестициялық жобаларды іріктеу, бағалау және ілгерілету әдістемесін әзірлеу
Үйлестіру кеңесінің шешімі
"Kazakh Invest" ҰК" АҚ (келісу бойынша),
"АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісу бойынша), СІМ, ИИДМ, АШМ, ЭМ, ЦДИАӨМ, АҚДМ, МСМ, БҒМ, ДСМ, Қаржымині, ЕХӘҚМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша),
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша), "Зерде" ҰИХ" АҚ (келісу бойынша), "Astana Hub" халықаралық IT-стартаптардың технопаркі, "Инновациялық технологиялар паркі" дербес кластерлік қоры, облыстардың және Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2019 жылғы 1 қыркүйек
2
"Kazakh Invest" ҰК" АҚ базасында инвестициялық жобалардың бірыңғай пулын қалыптастыру және жүргізу:
- әлеуетті, "тауаша" жобалар;
- іске асырылатын жобалар
ҰЭМ-ге ақпарат
"Kazakh Invest" ҰК" АҚ (келісу бойынша), "АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісу бойынша), СІМ, ИИДМ, АШМ, ЭМ, ЦДИАӨМ, АҚДМ, МСМ, БҒМ, ДСМ, Қаржымині, ЕХӘҚМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша),
"Зерде" ҰИХ" АҚ (келісу бойынша), "Astana Hub" халықаралық IT-стартаптардың технопаркі, "Инновациялық технологиялар паркі" дербес кластерлік қоры, облыстардың және Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
тоқсан сайын
3

Об утверждении Дорожной карты по дальнейшему привлечению инвестиций в Республику Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2019 года № 548. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2022 года № 482.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 15.07.2022 № 482.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую Дорожную карту по дальнейшему привлечению инвестиций в Республику Казахстан (далее – Дорожная карта).
2. Ответственным центральным и местным исполнительным органам и иным организациям (по согласованию) обеспечить своевременное исполнение мероприятий, предусмотренных Дорожной картой, и проинформировать Министерство национальной экономики Республики Казахстан в установленный срок.
3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан обобщить представленную информацию и не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 июля 2019 года № 548
Дорожная карта по дальнейшему привлечению инвестиций в Республику Казахстан
Сноска. Дорожная карта с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 31.12.2020 № 952.
№ п/п Мероприятие Форма завершения Ответственный исполнитель Срок исполнения
1 2 3 4 5
1
Разработка методики отбора, оценки и продвижения инвестиционных проектов
Решение Координационного совета
АО "НК "Kazakh Invest" (по согласованию), АО "Администрация МФЦА" (по согласованию), МИД, МИИР, МСХ, МЭ, МЦРИАП, МИОР, МКС, МОН, МЗ, МФ, МТСЗН, АО "ФНБ "Самрук Казына" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "НУХ "КазАгро" (по согласованию), АО "НИХ "Зерде" (по согласованию), Международный технопарк IT-стартапов "Astana Hub", Автономный кластерный фонд "Парк инновационных технологий", акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
1 сентября 2019 года
2
Формирование и ведение единого пула инвестиционных проектов на базе АО "НК "Kazakh Invest":
- потенциальные, "нишевые" проекты;
- реализуемые проекты
Информация в МНЭ
АО "НК "Kazakh Invest" (по согласованию), АО "Администрация МФЦА" (по согласованию), МИД, МИИР, МСХ, МЭ, МЦРИАП, МИОР, МКС, МОН, МЗ, МФ, МТСЗН, АО "ФНБ "Самрук Казына" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "НИХ "Зерде" (по согласованию), Международный технопарк IT–стартапов "Astana Hub", Автономный кластерный фонд "Парк инновационных технологий", акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
ежеквартально
3

"Инвестицияларды мемлекеттік қолдауды іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 қаңтардағы № 13 қаулысына және басқа да құқықтық актілерге тиісті өзгерістер енгізу жолымен АХҚО құқығын келісімшарттың құқығы ретінде қолдануға және АХҚО немесе ХТО сотының төрелік ескертпесіне қатысты ұсыным сипатындағы ережелерді инвестициялық жобаны іске асыруға арналған модельдік келісімшартқа қосу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СІМ
2019 жылғы 1 желтоқсан
4
"Үлгілік арнайы инвестициялық келісімшартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы
7 ақпандағы № 75 бұйрығына және басқа да құқықтық актілерге тиісті өзгерістер енгізу жолымен АХҚО құқығын келісімшарттың қолданылатын құқығы ретінде қолдануға және АХҚО немесе ХТО сотының төрелік ескертпесіне қатысты ретінде үлгілік арнайы инвестициялық келісімшартқа ұсыным сипатындағы ережелерді қосу
Министрдің бұйрығы
СІМ
2019 жылғы 1 желтоқсан
5
Инвестициялық ахуалды жақсарту жөніндегі заң жобасының тұжырымдамасын ведомствоаралық комиссияға шығару
Заң жобасының тұжырымдамасы
ҰЭМ, СІМ, ИИДМ, АШМ, ЭМ, ДИАӨМ, АҚДМ, МСМ, БҒМ, ДСМ, Қаржымині, "АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісу бойынша), "Kazakh Invest" ҰК" АҚ (келісу бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша), "Зерде" ҰИХ" АҚ (келісу бойынша), "Astana Hub" халықаралық
IT-стартаптардың технопаркі, "Инновациялық технологиялар паркі" дербес кластерлік қоры, облыстардың және Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2019 жылғы
1 тамыз
6
Шетел элементімен жасалған және жасалатын барлық келісімшарттар бойынша контрагенттермен АХҚО құқығын шарттардың қолданылатын құқығы ретінде айқындау мәселесін пысықтау және АХҚО немесе ХТО сотының сот (төрелік) ескертпесін басқа шетелдік юрисдикциялардың сот немесе төрелік инстанцияларының орнына пайдалану
ҰЭМ-ге ақпарат
"АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісу бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша),
"Зерде" ҰИХ" АҚ (келісу бойынша), "Astana Hub" халықаралық IT-стартаптардың технопаркі, "Инновациялық технологиялар паркі" дербес кластерлік қоры
жарты жылда бір рет
7
АХҚО, "Astana Hub" IT стартаптардың халықаралық технопаркінде, "Астана ЭКСПО-2017" ҰК" АҚ-да және "Назарбаев Университеті" АҚ-да салықтық жеңілдіктерді біріздендіру мәселесін пысықтау
ҰЭМ-ге ұсыныстар
"АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісу бойынша), ҰЭМ, Қаржымині
2019 жылғы 1 қыркүйек
8
Даму институттарын тікелей және портфельдік шетелдік инвестицияларды тарту жөніндегі жұмысқа, оның ішінде құзыреттілікті дамыту мен жобалық және венчурлік қаржыландыру құралдарын, капитал нарықтарын және АХҚО алаңында жеке активтерді басқару құралдарын қолдану арқылы белсенді тарту
ҰЭМ-ге ұсыныстар
"АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісу бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ
(келісу бойынша),
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша), "ҚИДИ" АҚ (келісу бойынша), СІМ
2019 жылғы 1 тамыз
9

Включение в модельный контракт на реализацию инвестиционного проекта положений рекомендательного характера касательно применимого права контракта права МФЦА и судебной (арбитражной) оговорки Суда МФЦА или МАЦ путем внесения соответствующих изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 января 2016 года № 13 "О некоторых вопросах реализации государственной поддержки инвестиций" и другие правовые акты
постановление Правительства Республики Казахстан
МИД
1 декабря 2019 года
4
Включение в типовой специальный инвестиционный контракт положений рекомендательного характера касательно применимого права контрактов права МФЦА и судебной (арбитражной) оговорки Суда МФЦА или МАЦ путем внесения соответствующих изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 7 февраля 2017 года № 75 "Об утверждении типового специального инвестиционного контракта" и другие правовые акты
приказ Министра
МИД
1 декабря 2019 года
5
Вынесение на Межведомственную комиссию концепции законопроекта по вопросам налогообложения и совершенствования инвестиционного климата
концепция проекта Закона
МНЭ, МИД, МИИР, МСХ, МЭ, МЦРИАП, МИОР, МКС, МОН, МЗ, МФ, АО "Администрация МФЦА" (по согласованию), АО "НК "Kazakh Invest" (по согласованию), АО "ФНБ "Самрук Казына" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "НУХ "КазАгро" (по согласованию), АО "НИХ "Зерде" (по согласованию), Международный технопарк IT–стартапов "Astana Hub", Автономный кластерный фонд "Парк инновационных технологий"
1 августа 2019 года
6
Проработка вопроса с контрагентами по всем заключенным и заключаемым контрактам с иностранным элементом определения в качестве применимого права договоров права МФЦА и использование для судебной (арбитражной) оговорки Суда МФЦА или МАЦ вместо судебных или арбитражных инстанций других иностранных юрисдикций
информация в МНЭ
АО "Администрация МФЦА" (по согласованию), АО "ФНБ "Самрук Казына" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "НИХ "Зерде" (по согласованию), Международный технопарк IT–стартапов "Astana Hub", Автономный кластерный фонд "Парк инновационных технологий"
раз в полугодие
7
Проработка вопроса унификации налоговых льгот в МФЦА, Международном технопарке IT-стартапов "Astana Hub", АО "НК "Астана ЭКСПО-2017" и АО "Назарбаев Университет"
предложения в МНЭ
АО "Администрация МФЦА" (по согласованию), МНЭ, МФ
1 сентября 2019 года
8
Активное вовлечение институтов развития в работу по привлечению прямых и портфельных иностранных инвестиций, в том числе через развитие компетенций и применение инструментов проектного и венчурного финансирования, рынков капитала и управления частными активами на площадке МФЦА
предложения в МНЭ
АО "Администрация МФЦА" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "НУХ "КазАгро" (по согласованию), АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию), АО "КИРИ" (по согласованию), МИД
1 августа 2019 года
9

Компаниялардың өсу шамасына қарай, сондай-ақ әзір болған және АХҚО-ның талаптарына сәйкес келген жағдайда, таяудағы 3-5 жылдағы перспективада "Бәсекеге қабілеттілік көшбасшылары – ұлттық чемпиондар 2.0" бағдарламасына қатысушыларды IPO-ға шығару мүмкіндігін қарастыру
ҰЭМ-ге ұсыныстар
"Бәйтерек" ҰБХ" АҚ
(келісу бойынша)
жыл сайын
25 желтоқсанға дейін,
2024 жылға дейін
10
"Kazakh Invest" ҰК" АҚ-ның жауапты қызметкерлерін "АХҚО әкімшілігі" АҚ-ға іссапарға жіберу арқылы "бір терезе" қағидаты бойынша АХҚО Экспат орталығында Инвесторларға қызмет көрсету орталығының функцияларын іске асыруды және қызметтерін көрсетуді қамтамасыз ету
"АХҚО әкімшілігі" АҚ және "Kazakh Invest" ҰК" АҚ
бірлескен бұйрығы
"АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісу бойынша), "Kazakh Invest" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
2019 жылғы 1 тамыз
11
Барлық елдердің азаматтары мен шетелдік авиатасымалдаушыларға қатысты үшінші елдердің визаларын және транзиттік визаларды танудың жаңа практикаларын қолдана отырып, визалық және көші-қон режимін ырықтандыруды қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының электрондық визаларын ресімдеу рәсімінің "жұмыс істейтін" форматына келтіру (оның ішінде шақыруға электрондық өтінішті ресімдей отырып)
ҰЭМ-ге ақпарат
ЕХӘҚМ, СІМ, ІІМ, ҰҚК (келісу бойынша), МСМ, "АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісу бойынша)
2019 жылғы 15 тамыз
12
Қазақстан қалаларының халықаралық әуе қатынастарын дамытудың құрылымдық проблемаларын дереу шешу және авиатасымалдаушылар үшін астаналық әуежайдың тартымдылығын арттыру жөнінде шаралар қабылдау
ҰЭМ-ге ақпарат
ИИДМ, облыстардың және
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2019 жылдың соңына дейін
13
Қазақстан Республикасы қалаларының халықаралық қаржы орталықтарымен тікелей әуе қатынасын кеңейту
ҰЭМ-ге ақпарат
ИИДМ, облыстардың және Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
тоқсан сайын
14
Астанада шет мемлекеттердің сауда-инвестициялық өкілдіктерін барынша оқшаулау мәселесін пысықтау
ҰЭМ-ге ұсыныстар
СІМ
2019 жылғы 1 қараша
15
Инвестиция орталығының мемлекеті ретінде Қазақстан Республикасының инвестициялық брендін қалыптастыру және дұрыс ұсыну мақсатында іскерлік БАҚ медиа-хабын құру, құзыреттілікті дамыту орталығы, өмір мен жұмыс үшін қолайлы орын, тарихи және экотуризм орталығы мен АХҚО шетелдік медиа-әріптестерін, сондай-ақ ЕАЭО және Орталық Азия аймағының жетекші БАҚ-тарын АХҚО алаңында орналастыруды қамтамасыз ету
ҰЭМ-ге ақпарат
АҚДМ, СІМ, "АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісу бойынша),
Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі
2019 жылғы 1 қыркүйек
16
Барлық мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдардың қатысуымен елде және шетелде халықаралық инвестициялық іс-шараларға қатысудың және ұйымдастырудың бірыңғай республикалық кестесін бекіту
Үйлестіру кеңесінің шешімі
СІМ, "АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісу бойынша), "Kazakh Invest" ҰК" АҚ (келісу бойынша), ЭМ, АШМ, ИИДМ, ЦДИАӨМ, ҰЭМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша), "Астана ЭКСПО-2017" ҰК" (келісу бойынша), облыстардың және
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2019 жылғы 1 тамыз
17
Басты спикерлер тізімін, шетелдік БАҚ-тарға сұхбат кестесін, зәкірлік оқиғаларды бекітуді қоса алғанда "Invest Kazakhstan" брендін және Қазақстандағы инвестициялық мүмкіндіктерін халықаралық ілгерілетудің бірыңғай республикалық медиа-жоспарын бекіту
Үйлестіру кеңесінің шешімі
СІМ, "АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісу бойынша), "Kazakh Invest" ҰК" АҚ (келісу бойынша), АҚДМ, ЭМ, АШМ, ИИДМ, ЦДИАӨМ, ҰЭМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша)
2019 жылғы 15 тамыз
18
Инвесторлардың негізгі аудиторияларымен атаулы жұмыс және әлеуетті әріптестермен тікелей байланыстар орнату, оның ішінде зәкірлік оқиғалар мен негізгі месседждерге байланыстыру бойынша жыл сайынғы коммуникациялық жоспарды әзірлеу
ҰЭМ-ге ақпарат
СІМ, "АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісім бойынша), "Kazakh Invest" ҰК" АҚ (келісу бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша), облыстардың және Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
25 желтоқсанға дейін
19
ҚР СІМ Инвестициялар жөніндегі комитетінің және "Kazakh Invest" ҰК" АҚ-ның ЭКСПО ғимараттары кешенінің С-2 блогына көшуін қамтамасыз ету
ҰЭМ-ге ақпарат
СІМ, "АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісу бойынша), "Kazakh Invest" ҰК" АҚ (келісу бойынша), ЭМ, АШМ, ИИДМ, "Астана ЭКСПО-2017" ҰК" (келісу бойынша)
2019 жылғы 1 тамыз
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚДМ
- Қазақстан Республикасының Ақпарат және әлеуметтік даму министрлігі
"АХҚО әкімшілігі" АҚ
- "Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігі" акционерлік қоғамы
АШМ
- Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
"Бәйтерек" ҰБХ" АҚ
- "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы
БҒМ
- Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
ДСМ
- Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
ЕХӘҚМ
- Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
"Зерде" ҰЭХ" АҚ
- "Зерде" ұлттық ақпараттық коммуникациялық холдингі" акционерлік қоғамы
ИИДМ
- Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымды дамыту министрлігі
"Kazakh Invest" ҰК" АҚ
- "Kazakh Invest" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ
- "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы
МСМ
- Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ
- "Самұрық Қазына" ұлттық әл ауқат қоры" акционерлік қоғамы
СІМ
- Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ҰҚК
- Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ҰЭМ
- Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ЦДИАӨМ
- Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ХТО
- Халықаралық төрелік орталығы
ІІМ
- Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ЭМ
- Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі

Рассмотреть возможность вывода на IPO на бирже МФЦА участников программы "Лидеры конкурентоспособности - национальные чемпионы 2.0" по мере роста компаний, а также в случае готовности и соответствия требованиям МФЦА, в перспективе на ближайшие 3-5 лет.
предложения в МНЭ
АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
ежегодно
до 25 декабря,
до 2024 года
10
Обеспечение реализации функций и оказания услуг Центра обслуживания инвесторов в Экспат Центре МФЦА по принципу "одного окна", путем прикомандирования ответственных сотрудников АО "НК "Kazakh Invest" в АО "Администрация МФЦА"
совместный приказ АО "Администрация МФЦА" и АО "НК "Kazakh Invest"
Администрация МФЦА (по согласованию), АО "НК "Kazakh Invest" (по согласованию)
1 августа 2019 года
11
Обеспечение либерализации визового и миграционного режима с применением новейших практик признания виз третьих стран и транзитных виз в отношении граждан всех стран и иностранных авиаперевозчиков, приведение в "работающий" формат процедуры оформления электронных виз Республики Казахстан (в т.ч. с оформлением электронного ходатайства на приглашение)
информация в МНЭ
МТСЗН, МИД, МВД, КНБ (по согласованию), МКС, Администрация МФЦА (по согласованию)
15 августа 2019 года
12
Принятие мер по незамедлительному решению сдерживающих структурных проблем развития международных авиасообщений городов Казахстана и повышению привлекательности столичного аэропорта для авиаперевозчиков
информация в МНЭ
МИИР, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
до конца 2019 года
13
Расширение прямых авиасообщений городов Республики Казахстан с международными финансовыми центрами
информация в МНЭ
МИИР, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
ежеквартально
14
Проработка вопроса максимальной локализации в столице торгово-инвестиционных представительств зарубежных государств
предложения в МНЭ
МИД
1 ноября 2019 года
15
Создание медиа-хаба деловых СМИ в целях формирования и правильной подачи инвестиционного бренда Республики Казахстан как государства – центра инвестиций, центра развития компетенций, комфортного места для жизни и работы, центра исторического и экотуризма и обеспечить размещение иностранных медиа-партнеров МФЦА, а также ведущих СМИ региона ЕАЭС и Центральной Азии на площадке МФЦА
информация в МНЭ
МИОР, МИД, АО "Администрация МФЦА" (по согласованию), акимат г. Нур-Султана
1 сентября 2019 года
16
Утверждение Единого республиканского графика участия и организации международных инвестиционных мероприятий в стране и за рубежом с участием всех заинтересованных государственных органов и организаций
решение Координационного совета
МИД, АО "Администрация МФЦА" (по согласованию), АО "НК "Kazakh Invest" (по согласованию), МЭ, МСХ, МИИР, МЦРИАП, МНЭ, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию), АО "НК "ЭКСПО-2017" (по согласованию), акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
1 августа 2019 года
17
Утверждение Единого республиканского медиа-плана международного продвижения бренда "Invest in Kazakhstan" и инвестиционных возможностей в Казахстане, включая утверждение списка ключевых спикеров, графика интервью зарубежным СМИ, якорных событий
решение Координационного совета
МИД, АО "Администрация МФЦА" (по согласованию), АО "НК "Kazakh Invest" (по согласованию), МИК, МЭ, МСХ, МИИР, МЦРИАП, МНЭ, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
15 августа 2019 года
18
Разработка ежегодного Коммуникационного плана по адресной работе с ключевыми аудиториями инвесторов и выстраиванию прямых контактов с потенциальными партнерами, в том числе в привязке к якорным событиям и основным месседжам
информация в МНЭ
МИД, АО "Администрация МФЦА" (по согласованию), АО "НК "Kazakh Invest" (по согласованию), АО "ФНБ "Самрук-Казына", акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
ежегодно до 25 декабря
19
Обеспечение переезда Комитета по инвестициям МИД РК и АО "НК "Kazakh Invest" в блок С-2 комплекса зданий ЭКСПО
информация в МНЭ
МИД, АО "НК "ЭКСПО 2017" (по согласованию), АО "Администрация МФЦА" (по согласованию), АО "НК "Kazakh Invest" (по согласованию)
1 августа 2019 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МНЭ
- Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МИД
- Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИИР
- Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МСХ
- Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЭ
- Министерство энергетики Республики Казахстан
МЦРИАП
- Министерство цифрового развития, инновации и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МИОР
- Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
МКС
- Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МОН
- Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЗ
- Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТСЗН
- Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МВД
- Министерство внутренних дел Республики Казахстан
КНБ
- Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
АО "ФНБ "Самрук Казына"
- акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
АО "НУХ "Байтерек"
- акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "Байтерек"
АО "НУХ "КазАгро"
- акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "КазАгро"
АО "НИХ "Зерде"
- акционерное общество "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде"
АО "Администрация МФЦА"
- акционерное общество "Администрация международного финансового центра "Астана"
АО "НК "Kazakh Invest"
- акционерное общество "Национальная компания "Kazakh Invest"