Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің кейбір өкімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 13 желтоқсандағы № 925 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің кейбір өкімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы қаулы 2019 жылғы 1 тамыздан бастап қолданысқа енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 5-тармағын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 925 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің кейбір өкімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі" деген бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі".
2."Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне сыйлық беру, материалдық көмек көрсету және лауазымдық жалақыларына үстемеақылар белгілеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 29 тамыздағы № 1127 қаулысында:
2-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы қаулының Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің және оның облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бойынша аумақтық органдарының, Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің), оның облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бойынша аумақтық органдарының, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Нұр-Сұлтан қаласы әділет департаментінің, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Нұр-Сұлтан қаласы әдiлет департаментінің Алматы ауданы әдiлет басқармасының, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Нұр-Сұлтан қаласы әдiлет департаментінің Сарыарқа ауданы әдiлет басқармасының, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Нұр-Сұлтан қаласы әдiлет департаментінің Есіл ауданы әдiлет басқармасының, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Нұр-Сұлтан қаласы әдiлет департаментінің Байқоңыр ауданы әдiлет басқармасының, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалалары мен Маңғыстау облысының жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне қолданысы 2019 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанға дейін тоқтатыла тұрсын.";

О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2019 года № 925.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию, за исключением пункта 5 изменений и дополнений, который вводится в действие с 1 августа 2019 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 декабря 2019 года № 925
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
наименование раздела "Агентству Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции" изложить в следующей редакции:
"Агентству Республики Казахстан по делам государственной службы".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2001 года № 1127 "Об утверждении Правил премирования, оказания материальной помощи и установления надбавок к должностным окладам работников органов Республики Казахстан за счет средств государственного бюджета":
часть вторую пункта 2 изложить в следующей редакции:
"Приостановить до 31 декабря 2019 года включительно действие настоящего постановления на административных государственных служащих Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и его территориальных органов по областям, городам республиканского значения, столице, Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) и его территориальных органов по областям, городам республиканского значения, столице, Министерства юстиции Республики Казахстан, Департамента юстиции города Нур-Султана Министерства юстиции Республики Казахстан, Управления юстиции района Алматы Департамента юстиции города Нур-Султана Министерства юстиции Республики Казахстан, Управления юстиции района Сарыарка Департамента юстиции города Нур-Султана Министерства юстиции Республики Казахстан, Управления юстиции района Есиль Департамента юстиции города Нур-Султана Министерства юстиции Республики Казахстан, Управления юстиции района Байконур Департамента юстиции города Нур-Султана Министерства юстиции Республики Казахстан, местных исполнительных органов городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента и Мангистауской области.".

3. "1993 жылғы 22 қаңтардағы Азаматтық, отбасылық және қылмыстық істер бойынша құқықтық көмек пен құқықтық қатынастар туралы конвенцияны және 2002 жылғы 7 қазандағы Азаматтық, отбасылық және қылмыстық iстер бойынша құқықтық көмек пен құқықтық қатынастар туралы конвенцияны iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы № 1453 қаулысында:
1-тармақтың оныншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) (келісу бойынша) – прокурор мен тергеу судьясының (сотының) санкциясын талап етпейтін қылмыстық істер және жедел-іздестіру іс-шаралары бойынша процестік іс-қимылдарды жүзеге асыруға байланысты мәселелер бойынша, сондай-ақ өзінің құзыретіне жатқызылатын құжаттар бойынша;".
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 14.09.2023 № 799 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 27.03.2020 № 142 қаулысымен.
6. "Қылмысқа қарсы күрес саласындағы ақпарат алмасу туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 20 қарашадағы № 1899 қаулысында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі көрсетілген Келісімнің 1-бабының 3-тармағына сәйкес депозитарийге Қазақстан Республикасынан оны орындау жөніндегі құзыретті органдар Бас прокуратура, Ішкі істер министрлігі, Мемлекеттік күзет қызметі, Ұлттық қауіпсіздік комитеті, Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет), Қаржы министрлігінің қаржы мониторингі жөніндегі органдарының экономикалық тергеу қызметі болып табылатынын хабарласын.".
7. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.04.2025 № 207 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.08.2023 № 734 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.08.2023 № 733 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. "Құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесімен интеграцияланатын интернет-ресурстар мен ақпараттық жүйелердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 наурыздағы № 137 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 19, 95-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесімен интеграцияланатын интернет-ресурстар мен ақпараттық жүйелердің тізбесінде:

3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года № 1453 "О мерах по реализации Конвенции о правовой помощи и правовых отношениях по гражданским, семейным и уголовным делам от 22 января 1993 года и Конвенции о правовой помощи и правовых отношениях по гражданским, семейным и уголовным делам от 7 октября 2002 года":
абзац десятый пункта 1 изложить в следующей редакции:
"Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба) (по согласованию) – по вопросам, связанным с осуществлением процессуальных действий по уголовным делам, и оперативно-розыскным мероприятиям, не требующих санкции прокурора и следственного судьи (суда), а также по документам, относящимся к его компетенции;".
4. Утратил силу постановлением Правительства РК 14.09.2023 № 799 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 27.03.2020 № 142.
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 2009 года № 1899 "Об утверждении Соглашения об обмене информацией в сфере борьбы с преступностью":
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в соответствии с пунктом 3 статьи 1 указанного Соглашения информировать депозитарий, что компетентными органами по его исполнению от Республики Казахстан являются Генеральная прокуратура, Министерство внутренних дел, Служба государственной охраны, Комитет национальной безопасности, Агентство по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба), Служба экономических расследований органов по финансовому мониторингу Министерства финансов.".
7. Утратил силу Постановлением Правительства РК от 03.04.2025 № 207 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.08.2023 № 734 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.08.2023 № 733 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2016 года № 137 "Об утверждении перечня интернет-ресурсов и информационных систем, интегрируемых с системой информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 19, ст. 95):
в перечне интернет-ресурсов и информационных систем, интегрируемых с системой информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов, утвержденном указанным постановлением:

реттік нөмірі 11-жолдағы 4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі".
11. Қызмет бабында пайдалану үшін.
12. "Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге пилоттық режимде еңбекақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 939 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 68-69-70, 434-құжат):
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Осы қаулының ережелері Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) және оның облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бойынша аумақтық органдарының құқық қорғау қызметін жүзеге асыратын қызметкерлеріне қолданылмайды.";
көрсетілген қаулыға 1 және 2-қосымшалар осы өзгерістер мен толықтыруларға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 4-қосымшада:
Пилоттық органдардың мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне бонустар төлеу, материалдық көмек көрсету, сондай-ақ "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің лауазымдық айлықақыларына үстемеақылар белгілеу қағидаларында:
2-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) мемлекеттік органның нысаналы индикаторлары – Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі мен Қазақстан Республикасының Әділет министрі, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының және Маңғыстау облысының әкімдері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің Басшысы мен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасы, Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төрағасы арасында жасалған меморандумда белгіленген пилоттық органның нысаналы индикаторлары;".
13. "Қазақстан Республикасында діни экстремизм мен терроризмге қарсы іс-қимыл жөніндегі 2018 – 2022 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 15 наурыздағы № 124 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2018 ж., № 15, 65-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында діни экстремизм мен терроризмге қарсы іс-қимыл жөніндегі 2018–2022 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасында:
"1. Бағдарламаның паспорты" деген тарауда:
бағдарламаны іске асыруға жауапты мемлекеттік органдар тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)" деген сөздермен ауыстырылсын;
ескертпеде:
аббревиатуралардың толық жазылуында:
"МҚІСҚА – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі" деген жол алып тасталсын.

в графе 4 строки, порядковый номер 11, изложить в следующей редакции:
"Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы".
11. Для служебного пользования.
12. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 939 "О некоторых вопросах оплаты труда административных государственных служащих в пилотном режиме" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 68-69-70, ст. 434):
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Положения настоящего постановления не распространяются на сотрудников Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба) и его территориальных органов по областям, городам республиканского значения, столице, осуществляющих правоохранительную деятельность.";
приложения 1 и 2 к указанному постановлению изложить в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящим изменениям и дополнениям;
в приложении 4 к указанному постановлению:
в Правилах выплаты бонусов, оказания материальной помощи административным государственным служащим, а также установления надбавок к должностным окладам административных государственных служащих корпуса "Б" пилотных органов:
подпункт 4) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"4) целевые индикаторы государственного органа – целевые индикаторы пилотного органа, установленные в меморандуме, заключенном между Премьер-Министром Республики Казахстан и Министром юстиции Республики Казахстан, акимами городов Нур-Султан, Алматы, Шымкента и Мангистауской области, а также Руководителем Администрации Президента и Председателем Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, Председателем Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы);".
13. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2018 года № 124 "Об утверждении Государственной программы по противодействию религиозному экстремизму и терроризму в Республике Казахстан на 2018 – 2022 годы" (САПП Республики Казахстан, 2018 г., № 15, ст. 65):
в Государственной программе по противодействию религиозному экстремизму и терроризму в Республике Казахстан на 2018 – 2022 годы, утвержденной указанным постановлением:
в главе "1. Паспорт программы":
в перечне государственных органов, ответственных за реализацию программы:
слова "Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции" заменить словами "Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы, Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба)";
в примечании:
в расшифровке аббревиатур:
строку "АДГСПК – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции" исключить.

14. "Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 15 наурыздағы № 125 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2018 ж., № 16, 67-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру қағидаларында:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Қайта даярлауды сәтті аяқтаған мемлекеттік қызметшілерге қайта даярлау курстарын аяқтағанын растайтын құжат қағаз және/немесе электронды түрде беріледі.
Қайта даярлау курстарының аяқталғанын растайтын құжатта қайта даярлаудан өткен мемлекеттік қызметші туралы мәліметтер (тегі, аты, бар болса, әкесінің аты), мемлекеттік қызметші қайта даярлаудан өткен оқу орнының атауы, қайта даярлау курсының атауы, академиялық сағаттардың саны және қайта даярлау курстарының кезеңі, оқу орнының уәкілетті адамының лауазымы, тегі, аты, бар болса, әкесінің аты, қолы, қайта даярлау туралы куәліктің нөмірі, қайта даярлау өткізілген қала және оқу орнының мөрі көрсетіледі.
Қайта даярлау курстарының аяқталғанын растайтын электронды түрде берілетін құжат оқу орынның уәкілетті адамының электронды цифрлық қолтанбасымен куәландырылады.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Біліктілікті арттыруды сәтті аяқтаған мемлекеттік қызметшілерге біліктілікті арттыруды аяқтағанын растайтын сертификат қағаз және/немесе электронды түрде беріледі.
Сертификатта біліктілікті арттырудан өткен мемлекеттік қызметші туралы мәліметтер (тегі, аты, бар болса, әкесінің аты), мемлекеттік қызметші біліктілігін арттырған оқу орнының атауы, біліктілікті арттыру бағыты, академиялық сағаттардың саны және біліктілікті арттыру кезеңі, оқу орнының уәкілетті адамының лауазымы, тегі, аты, бар болса, әкесінің аты, қолы, сертификаттың нөмірі, біліктілікті арттыру өткізілген қала және оқу орнының мөрі көрсетіледі.
Электронды түрде берілетін сертификат оқу орнының уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтанбасымен куәландырылады.".
15. "Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің автокөлік құралдарын жымқыруға қарсы күрестегі және оларды қайтаруды қамтамасыз етудегі ынтымақтастығы туралы келісім бойынша Қазақстан Республикасының орталық құзыретті органын және құзыретті органдарын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 2 мамырдағы № 231 қаулысында:
1-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі, Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы (келісу бойынша), Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) (келісу бойынша), Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі органдарының экономикалық тергеу қызметі – құзыретті органдар болып айқындалсын.".

14. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2018 года № 125 "Об утверждении Правил подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 2018 г., № 16, ст. 67):
в Правилах подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих, утвержденных указанным постановлением:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Государственным служащим, успешно завершившим переподготовку, выдается документ, подтверждающий завершение курсов переподготовки, в бумажном и/или электронном виде.
В документе, подтверждающем завершение курсов переподготовки, указываются сведения о государственном служащем, прошедшем переподготовку (фамилия, имя, отчество (при наличии), наименование учебного заведения, в котором проходил переподготовку государственный служащий, название курса переподготовки, количество академических часов и период курсов переподготовки, должность, фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись уполномоченного лица учебного заведения, номер удостоверения о переподготовке, город, в котором проходила переподготовка, и печать учебного заведения.
Документ, подтверждающий завершение курсов переподготовки, выдаваемый в электронном виде, удостоверяется электронной цифровой подписью уполномоченного лица учебного заведения.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Государственным служащим, успешно завершившим повышение квалификации, выдается сертификат, подтверждающий завершение повышения квалификации, в бумажном и/или электронном виде.
В сертификате указываются сведения о государственном служащем, прошедшем повышение квалификации (фамилия, имя, отчество (при наличии), наименование учебного заведения, в котором проходил повышение квалификации государственный служащий, направление повышения квалификации, количество академических часов и период повышения квалификации, должность, фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись уполномоченного лица учебного заведения, номер сертификата, город, в котором проходило повышение квалификации, и печать учебного заведения.
Сертификат, выдаваемый в электронном виде, удостоверяется электронной цифровой подписью уполномоченного лица учебного заведения.".
15. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 2 мая 2018 года № 231 "Об определении центрального компетентного органа и компетентных органов Республики Казахстан по Соглашению о сотрудничестве государств-участников Содружества Независимых Государств в борьбе с хищениями автотранспортных средств и обеспечении их возврата":
абзац третий пункта 1 изложить в следующей редакции:
"компетентными органами – Министерство внутренних дел Республики Казахстан, Генеральную прокуратуру Республики Казахстан (по согласованию), Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционную службу) (по согласованию), Службу экономических расследований органов по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан.".

16. "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Чех Республикасының Үкіметі арасындағы Қылмысқа қарсы күрестегі ынтымақтастық туралы келісім бойынша Қазақстан Республикасынан құзыретті органдарды белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 6 қарашадағы № 722 қаулысында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі, Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы (келісу бойынша), Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісу бойынша), Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі (келісу бойынша), Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) (келісу бойынша), Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Экономикалық тергеу қызметі келісімді іске асыру бойынша Қазақстан Республикасынан құзыретті органдар болып белгіленсін.".
17. "Қазақстан халқы Ассамблеясының (2025 жылға дейінгі) даму тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2019 – 2021 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 13 мамырдағы № 271 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан халқы Ассамблеясының (2025 жылға дейінгі) даму тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2019 – 2021 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарында:
реттік нөмірлері 4, 49, 50 және 54-жолдардың 4-бағанында "МҚІСҚА" деген аббревиатура "МҚІА" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
ескертпеде:
аббревиатуралардың толық жазылуында:
"МҚІСҚА – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"МҚІА – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі".
18. "Қазақстан Республикасының 2015 – 2025 жылдарға арналған сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегиясын іске асыру жөніндегі 2018 – 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 31 мамырдағы № 309 қаулысында:
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жылына бір рет, есепті жылдан кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігіне (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке) Жоспар іс-шараларының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) (келісу бойынша) есепті жылдан кейінгі 15 ақпаннан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне Жоспардың "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл" бөлімі бойынша іс-шараларының орындалуына жүргізілген мониторинг және бағалау туралы жиынтық ақпарат берсін.";

16. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2018 года № 722 "Об определении компетентных органов от Республики Казахстан по Соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Чешской Республики о сотрудничестве в борьбе с преступностью":
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Определить компетентными органами от Республики Казахстан по реализации Соглашения Министерство внутренних дел Республики Казахстан, Генеральную прокуратуру Республики Казахстан (по согласованию), Комитет национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Службу государственной охраны Республики Казахстан (по согласованию), Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционную службу) (по согласованию), Службу экономических расследований органов по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан.".
17. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2019 года № 271 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции развития Ассамблеи народа Казахстана (до 2025 года) на 2019-2021 годы":
в Плане мероприятий по реализации Концепции развития Ассамблеи народа Казахстана (до 2025 года) на 2019 – 2021 годы, утвержденном указанным постановлением:
в графе 4 строк, порядковые номера 4, 49, 50 и 54, аббревиатуру "АДГСПК" заменить абберивиатурой "АДГС";
в примечании:
в расшифровке аббревиатур:
строку "АДГСПК – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции" изложить в следующей редакции:
"АДГС – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы".
18. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2018 года № 309 "Об утверждении Плана мероприятий на 2018 – 2020 годы по реализации Антикоррупционной стратегии Республики Казахстан на 2015 – 2025 годы":
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) один раз в год, не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным годом, представлять информацию о ходе исполнения мероприятий Плана в Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционную службу).";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Агентству Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службе) (по согласованию) не позднее 15 февраля, следующего за отчетным годом, представлять в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан сводную информацию о проведенном мониторинге и оценке исполнения мероприятий Плана по разделу "Противодействие коррупции".";

көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2015 – 2025 жылдарға арналған сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегиясын іске асыру жөніндегі 2018 – 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарында:
реттік нөмірлері 10, 15, 19 және 41-жолдардың 4-бағанындағы "МҚІСҚА" деген аббревиатура "СҚА", "МҚІА" деген аббревиатуралармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 13-жолдың 4-бағанда "МҚІСҚА" деген аббревиатура "МҚІА" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмірлері 16, 18, 30, 40, 43, 51, 53, 54, 56, 57, 58, 62, 63, 65, 66 және 67-жолдардың 4-бағанында "МҚІСҚА" деген аббревиатура "СҚА" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
ескертпеде:
аббревиатуралардың толық жазылуында:
мынадай жолдармен толықтырылсын:
"МҚІА – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі;
СҚА – Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)".
19. "Мемлекеттік органдардың нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы іс-қимылға бағытталған қызметін үйлестіру жөніндегі ведомствоаралық штаб құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2011 жылғы 15 қыркүйектегі № 129-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен құрылған Мемлекеттік органдардың нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы іс-қимылға бағытталған қызметін үйлестіру жөніндегі ведомствоаралық штабтың құрамында:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының орынбасары (қаржы полициясы (келісім бойынша)" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының орынбасары (келісу бойынша)".
20. "Мемлекеттік тіл саясатын одан әрі жетілдіру жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 7 қазандағы № 89-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен бекітілген Мемлекеттік тіл саясатын одан әрі жетілдіру жөніндегі комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы, төрағаның орынбасары (келісім бойынша)" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасы, төрағаның орынбасары (келісу бойынша)".
21. "Заң жобалау қызметі мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 19 ақпандағы № 11-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен бекітілген Заң жобалау қызметі мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының орынбасары (келісім бойынша);" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының орынбасары (келісу бойынша);
Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының орынбасары (келісу бойынша);".

в Плане мероприятий на 2018 – 2020 годы по реализации Антикоррупционной стратегии Республики Казахстан на 2015 – 2025 годы, утвержденном указанным постановлением:
в графе 4 строк, порядковые номера 10, 15, 19 и 41, аббревиатуру "АДГСПК" заменить аббревиатурами "АПК", "АДГС";
в графе 4 строки, порядковый номер 13, аббревиатуру "АДГСПК" заменить аббревиатурой "АДГС";
в графе 4 строк, порядковые номера 16, 18, 30,40, 43, 51, 53, 54, 56, 57, 58, 62, 63, 65, 66 и 67, аббревиатуру "АДГСПК" заменить аббревиатурой "АПК";
в примечании:
в расшифровке аббревиатур:
дополнить строками:
"АДГС – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
АПК – Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба)".
19. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 сентября 2011 года № 129-р "Об образовании Межведомственного штаба по координации деятельности государственных органов, направленной на противодействие наркомании и наркобизнесу":
в составе Межведомственного штаба по координации деятельности государственных органов, направленной на противодействие наркомании и наркобизнесу, образованного указанным распоряжением:
строку "заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (по согласованию)" изложить в следующей редакции:
"заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) (по согласованию)".
20. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 7 октября 2015 года № 89-р "О Комиссии по дальнейшему совершенствованию государственной языковой политики":
в составе Комиссии по дальнейшему совершенствованию государственной языковой политики, утвержденном указанным распоряжением:
строку "Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, заместитель председателя (по согласованию)" изложить в следующей редакции:
"Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, заместитель председателя (по согласованию)".
21. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 февраля 2016 года № 11-р "О Межведомственной комиссии по вопросам законопроектной деятельности":
в составе Межведомственной комиссии по вопросам законопроектной деятельности, утвержденном указанным распоряжением:
строку "заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (по согласованию)" изложить в следующей редакции:
"заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (по согласованию);
заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) (по согласованию);".

22. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 29 қыркүйектегі № 90-ө өкімінде:
көрсетiлген өкiмге 1-қосымшада:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Бәсекеге қабілеттілік жөніндегі кеңестің құрамында:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы (келісу бойынша)" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасы (келісу бойынша)";
көрсетiлген өкiмге 3-қосымшада:
Салық салу мәселелері жөніндегі консультациялық кеңестің құрамында:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының орынбасары (келісім бойынша)" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының орынбасары (келісу бойынша)";
көрсетiлген өкiмге 6-қосымшада:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Құқық бұзушылық профилактикасы жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы (келісім бойынша)" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасы (келісім бойынша)".
23. Дін саласындағы мемлекеттік саясатты үйлестіру мәселелері бойынша ұсыныстарды әзірлеу жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 3 қарашадағы № 111-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен бекітілген Дін саласындағы мемлекеттік саясатты үйлестіру мәселелері бойынша ұсыныстарды әзірлеу жөніндегі комиссия құрамында:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы (келісім бойынша);" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасы (келісу бойынша);".
24. "2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының Кодексін және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің кейбір өкімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 30 қаңтардағы № 9-ө өкімінде:

22. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 сентября 2016 года № 90-р "О некоторых вопросах консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан":
в приложении 1 к указанному распоряжению:
в составе Совета по конкурентоспособности при Правительстве Республики Казахстан:
строку "Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (по согласованию)" изложить в следующей редакции:
"Председатель Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) (по согласованию)";
в приложении 3 к указанному распоряжению:
в составе Консультационного совета по вопросам налогообложения:
строку "заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (по согласованию)" изложить в следующей редакции:
"заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) (по согласованию)";
в приложении 6 к указанному распоряжению:
в составе Межведомственной комиссии по профилактике правонарушений при Правительстве Республики Казахстан:
строку "Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (по согласованию)" изложить в следующей редакции:
"Председатель Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) (по согласованию)".
23. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 ноября 2016 года № 111-р "О Комиссии по выработке предложений по вопросам координации государственной политики в религиозной сфере":
в составе Комиссии по выработке предложений по вопросам координации государственной политики в религиозной сфере, утвержденном указанным распоряжением:
строку "Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции" изложить в следующей редакции:
"Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы".
24. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 января 2018 года № 9-р "О мерах по реализации Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и Закона Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения" и внесении изменений в некоторые распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан":