Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2022 жылға арналған жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 31 желтоқсандағы № 991 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2022 жылға арналған жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Жоспардың 10, 11 және 12-тармақтарында көзделген заң жобаларын қоспағанда, Жоспарда көзделген заң жобаларын әзірлеуші мемлекеттік органдар заң жобаларын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне Жоспарда айқындалған айдың 1-күнінен кешіктірмей және Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспарда айқындалған айдың 1-күнінен кешіктірмей ұсынып тұрсын.

О Плане законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2022 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2021 года № 991.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2022 год (далее – План).
2. Государственным органам-разработчикам законопроектов, предусмотренных Планом, представлять законопроекты в Министерство юстиции Республики Казахстан не позднее 1 числа месяца, определенного Планом, и Правительство Республики Казахстан не позднее 1 числа месяца, определенного Планом, за исключением законопроектов, предусмотренных пунктами 10, 11 и 12 Плана.

3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмысын үйлестіру және осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 991 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2022 жылға арналған жоспары

3. Координацию законопроектной работы Правительства Республики Казахстан и контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Министерство юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
31 декабря 2021 года № 991
План законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2022 год

Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 26.05.2022 № 343 қаулысымен.
5.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ДСМ
наурыз
сәуір
маусым
А.С. Есмағамбетова
6.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 16.08.2022 № 563 қаулысымен.
7.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰЭМ
наурыз
сәуір
тамыз
А.К. Әмрин
8.
Кәсіптік біліктіліктер туралы
Еңбекмині
сәуір
маусым
тамыз
А.Ә. Сарбасов
9.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кәсіптік біліктіліктер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Еңбекмині
сәуір
маусым
тамыз
А.Ә. Сарбасов
10.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2023 – 2025 жылдарға арналған кепілдендірілген трансферт туралы
ҰЭМ
шілде
тамыз
тамыз
А.К. Әмрин
11.
Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттері арасындағы 2023 – 2025 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы
ҰЭМ
тамыз
тамыз
тамыз
А.К. Әмрин
12.
2023 – 2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
Қаржымині
тамыз
тамыз
тамыз
Т.М. Савельева
13.
Агломерацияларды дамыту туралы
ҰЭМ
маусым
шілде
қыркүйек
Б. Б. Омарбеков
14.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне агломерацияларды дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰЭМ
маусым
шілде
қыркүйек
Б. Б. Омарбеков
15.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.10.2022 № 821 қаулысымен.
16.
Қазақстан Республикасының Қылмыстық, Қылмыстық-процестік және Қылмыстық-атқару кодекстеріне қылмыстық сот төрелігі, жазаны орындау және азаптау мен қатыгездікпен қараудың алдын алу саласында адам құқықтары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ІІМ
маусым
шілде
қыркүйек
А.Р. Заппаров
16-1.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
МҚІА
шілде
тамыз
қазан
А.С. Жолманов
17.
Жылу энергетикасы туралы
ЭМ
тамыз
қыркүйек
қараша
Қ.Б. Рахимов
18.
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЭМ
тамыз
қыркүйек
қараша
Қ.Б. Рахимов
19.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жылу энергетикасы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЭМ
тамыз
қыркүйек
қараша
Қ.Б. Рахимов
20.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне резервтегі қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қорғанысмині
тамыз
қазан
желтоқсан
М.Р. Құсайынов
21.
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексі
Еңбекмині
қыркүйек
қазан
желтоқсан
А.Ә. Сарбасов
22.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Еңбекмині
қыркүйек
қазан
желтоқсан
А.Ә. Сарбасов
23.
"Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Еңбекмині
қыркүйек
қазан
желтоқсан
Р.К. Сәкеев
24.
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Еңбекмині
қыркүйек
қазан
желтоқсан
Р.К. Сәкеев
25.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 16.08.2022 № 563 қаулысымен.
26.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 16.08.2022 № 563 қаулысымен.
27.
Қазақстан Республикасындағы жергілікті өзін-өзі басқару туралы
ҰЭМ
қыркүйек
қазан
желтоқсан
Б.Б. Омарбеков
28.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жергілікті өзін-өзі басқару мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰЭМ
қыркүйек
қазан
желтоқсан
Б.Б. Омарбеков
29.

Исключен постановлением Правительства РК от 26.05.2022 № 343.
5.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения
МЗ
март
апрель
июнь
Есмагамбетова А.С.
6.
Исключен постановлением Правительства РК от 16.08.2022 № 563.
7.
О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и Закон Республики Казахстан "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)"
МНЭ
март
апрель
август
Амрин А.К.
8.
О профессиональных квалификациях
МТСЗН
апрель
июнь
август
Сарбасов А.А.
9.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам профессиональных квалификаций
МТСЗН
апрель
июнь
август
Сарбасов А.А.
10.
О гарантированном трансферте из Национального фонда Республики Казахстан на 2023 - 2025 годы
МНЭ
июль
август
август
Амрин А.К.
11.
Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на 2023 - 2025 годы
МНЭ
август
август
август
Амрин А.К.
12.
О республиканском бюджете на 2023 – 2025 годы
МФ
август
август
август
Савельева Т.М.
13.
О развитии агломераций
МНЭ
июнь
июль
сентябрь
Омарбеков Б. Б.
14.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития агломераций
МНЭ
июнь
июль
сентябрь
Омарбеков Б. Б.
15.
Исключен постановлением Правительства РК от 13.10.2022 № 821.
16.
О внесении изменений и дополнений в Уголовный, Уголовно - процессуальный и Уголовно-исполнительный кодексы Республики Казахстан по вопросам прав человека в области уголовного правосудия, исполнения наказания и предупреждения пыток и жестокого обращения
МВД
июнь
июль
сентябрь
Заппаров А.Р.
16-1.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной службы
АДГС
июль
август
октябрь
Жолманов А.С.
17.
О теплоэнергетике
МЭ
август
сентябрь
ноябрь
Рахимов К.Б.
18.
О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан "Об административных правонарушениях"
МЭ
август
сентябрь
ноябрь
Рахимов К.Б.
19.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам теплоэнергетики
МЭ
август
сентябрь
ноябрь
Рахимов К.Б.
20.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам службы в резерве
МО
август
октябрь
декабрь
Хусаинов М.Р.
21.
Социальный кодекс Республики Казахстан
МТСЗН
сентябрь
октябрь
декабрь
Сарбасов А.А.
22.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения
МТСЗН
сентябрь
октябрь
декабрь
Сарбасов А.А.
23.
О внесении изменений и дополнений в Конституционный закон Республики Казахстан "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"
МТСЗН
сентябрь
октябрь
декабрь
Сакеев Р.К.
24.
О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан "Об административных правонарушениях"
МТСЗН
сентябрь
октябрь
декабрь
Сакеев Р.К.
25.
Исключен постановлением Правительства РК от 16.08.2022 № 563.
26.
Исключен постановлением Правительства РК от 16.08.2022 № 563.
27.
О местном самоуправлении в Республике Казахстан
МНЭ
сентябрь
октябрь
декабрь
Омарбеков Б.Б.
28.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам местного самоуправления
МНЭ
сентябрь
октябрь
декабрь
Омарбеков Б.Б.
29.

Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 17.11.2022 № 916 қаулысымен.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
МҚІА – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі

Исключена постановлением Правительства РК от 17.11.2022 № 916.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
АДГС – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан
_______________________________________