Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының жанындағы Ұлттық аэроғарыш агенттiгi туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 3 сәуiр N 382. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1997.07.11. N 1096 қаулысымен. ~P971096
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының жанындағы Ұлттық аэроғарыш агенттiгi:
аэроғарыш қызметi саласындағы мемлекеттiк басқару органы болып табылады және өз қызметiн Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының келiсiмi бойынша жүзеге асырады;
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Ұлттық аэроғарыш агенттiгiнiң барлық келiсiмдер мен шарттар бойынша да, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бұрыннан жүктелген мiндеттемелерi бойынша да құқықты мұрагерi болып табылады деп белгiленсiн.
2. Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының жанындағы Ұлттық аэроғарыш агенттiгi туралы ұсынылып отырған Ереже бекiтiлсiн.
3. Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының жанындағы Ұлттық аэроғарыш агенттiгi аппаратының құрылымы осы аппарат қызметкерлерiнiң шектi санының негiзiнде 1-қосымшаға сәйкес 28 адам болып бекiтiлсiн.
4. Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының жанындағы Ұлттық аэроғарыш агенттiгiне Бас директордың 2 орынбасары, оның iшiнде бiр бiрiншi орынбасары болуына рұқсат етiлсiн.
5. Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының
жанындағы Ұлттық аэроғарыш агенттiгiнiң аппараты үшiн қызметтiк 3 жеңiл
автомобиль лимитi белгiленсiн.
6. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң
2-қосымшаға сәйкес күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 3 сәуiрдегi
N 382 қаулысымен
БЕКIТIЛГЕН
Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi - Ғылым
академиясының жанындағы Ұлттық аэроғарыш агенттiгi туралы
ЕРЕЖЕ
I. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының жанындағы Ұлттық аэроғарыш агенттiгi (бұдан әрi - Агенттiк) аэроғарыш қызметi саласында мемлекеттiк басқару органы болып табылады және өз қызметiн Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының келiсiмi бойынша жүзеге асырады.
Агенттiк, Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының құзыретi шегiнде, Қазақстан Республикасы аумағында саланы ұйымдастыру қызметiн, аэроғарыш қызметiмен айналысатын шетелдiктердi қоса, мемлекеттiк реттеу мен үйлестiру мәселелерiн дербес жүзеге асырады.
Агенттiк белгiленген тәртiппен шетелдiк әрiптестермен аэроғарыш жұмыстарын жүргiзу жөнiнде контрактiлер жасау мен оны орындау кезiнде мемлекет атынан өкiлеттi орган ретiнде қатысады.

О Национальном аэрокосмическом агентстве при Министерстве науки - Академии наук Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 апреля 1996 г. N 382. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 11 июля 1997 г. N 1096. ~P971096
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что Национальное аэрокосмическое агентство при Министерстве науки - Академии наук Республики Казахстан является:
органом государственного управления в области аэрокосмической деятельности и осуществляет свою деятельность по согласованию с Министерством науки - Академии наук Республики Казахстан;
правопреемником Национального аэрокосмического агентства при Кабинете Министров Республики Казахстан во всех соглашениях, договорах, в том числе и международных, а также по обязательствам, возложенным на него ранее Правительством Республики Казахстан.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Национальном аэрокосмическом агентстве при Министерстве науки - Академии наук Республики Казахстан.
3. Утвердить структуру аппарата Национального аэрокосмического агентства при Министерстве науки - Академии наук Республики Казахстан, исходя из предельной численности работников этого аппарата в количестве 28 единиц, согласно приложению 1.
4. Разрешить Национальному аэрокосмическому агентству при Министерстве науки - Академии наук Республики Казахстан иметь 2 заместителей Генерального директора, в том числе одного первого.
5. Установить для аппарата Национального аэрокосмического агентства при Министерстве науки - Академии наук Республики Казахстан лимит служебных легковых автомобилей в количестве 3 единиц.
6. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 2.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 апреля 1996 г. N 382
Положение
о Национальном аэрокосмическом агентстве
при Министерстве науки - Академии наук
Республики Казахстан
I. Общие положения
1. Национальное аэрокосмическое агентство при Министерстве науки - Академии наук Республики Казахстан (далее - Агентство) является органом государственного управления в области аэрокосмической деятельности и осуществляет свою деятельность по согласованию с Министерством науки - Академии наук Республики Казахстан.
Агентство в пределах компетенции Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан автономно осуществляет вопросы государственного регулирования и координации деятельности организаций аэрокосмической отрасли на территории Республики Казахстан.
Агентство в установленном порядке выступает в качестве уполномоченного органа от лица государства при заключении и исполнении контрактов по проведению аэрокосмических работ с иностранными партнерами.

2. Агенттiк өз қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң, Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының актiлерiн, ғарыш және әуе кеңiстiгiн зерттеу мен пайдалану мәселелерi жөнiндегi халықаралық келiсiмдер мен шарттарды, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
3. Агенттiк заңды тұлға болып табылады, дербес балансы, банктерде шоты, оның iшiнде валюталық шоты, фирмалық бланкiсi, Қазақстан Республикасының Елтаңбасы бейнеленген және өз атауы қазақ және орыс тiлдерiнде жазылған мөрi бар.
II. Агенттiктiң негiзгi мiндеттерi
4. Агенттiктiң негiзгi мiндеттерi:
мемлекеттiк аэроғарыш саясатын әзiрлеу мен жүзеге асыру;
Ресей Федерациясы жалға алған объектiлер құрамына кiрмейтiн, "Байқоңыр" кешенiнiң объектiлерiн қоса, ғылым, халық шаруашылығы, қауiпсiздiк және халықаралық ынтымақтастықты дамыту мүддесi үшiн Қазақстан Республикасының аэроғарыш инфрақұрылымының сақталуы мен ұтымды пайдалануын қамтамасыз ету;
Ресей Федерациясы жалға алған "Байқоңыр" кешенiнiң объектiлерiнiң пайдалануы жағдайына және сақталуына бақылау жасау;
ғарыш және әуе кеңiстiгiн зерттеу мен пайдалану саласында Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдарымен, ұйымдарымен және басқа мемлекеттермен өзара iс-қимыл жасау;
Қазақстан Республикасының аумағындағы ракета-ғарыш техникалары қызмет ететiн аудандарда табиғатты қорғау шараларын орындауды ұйымдастыру;
ғарыш және әуе кеңiстiгiн зерттеу және пайдалану жөнiнде мемлекеттiк, мемлекетаралық бағдарламалар мен жобаларды қалыптастыру мен жүзеге асыру;
аэроғарыш, ракета-ғарыштық жүйелер мен аппараттарды, оның iшiнде түрлi мақсаттағы ұшатын аппараттарды жасау мен пайдалануға қатысатын ұйымдар мен кәсiпорындардың ғылыми-зерттеу және тәжiрибе-конструкторлық жұмыстарын мемлекеттiк реттеу мен үйлестiру;
Қазақстан Республикасында ғарыш және әуе кеңiстiгiн игеру, аэроғарыш техникаларын пайдалану жөнiндегi жүргiзiлетiн жұмыстардың Қазақстан Республикасы заңының талаптарына халықаралық құқық нормаларына, мемлекетаралық келiсiмдер мен шарттарға сәйкес келуiн бақылау;
Қазақстан Республикасында аэроғарыш қызметiн дамыту үшiн қажеттi құқықтық, экономикалық, экологиялық және ұйымдық нормалар мен жағдайлар жасау жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу болып табылады.
II. Агенттiктiң негiзгi функциялары
5. Агенттiк өзiне жүктелген мiндеттерге сәйкес және өз құзыретi шегiнде:
мемлекеттiк аэроғарыш саясатын әзiрлейдi және жүзеге асырады;
ғарыш және әуе кеңiстiгiн зерттеу мен пайдалану жөнiндегi мемлекетаралық бағдарламалар мен жобаларға, шетел инвестицияларында жүзеге асырылатын бағдарламалар мен жобаларға Қазақстан Республикасының қатысуы жөнiнде ұсыныстар әзiрлейдi және оларды жүзеге асыруға қатысады;
нормативтiк құжаттар әзiрлейдi және аэроғарыш саласының қызметiн құқықтық реттеу мен осы саладағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiнде жұмыстар жүргiзедi;
ғарыш және әуе кеңiстiгiн зерттеу мен пайдалану, түрлi мақсаттағы аэроғарыштық, ракеталық-ғарыштық жүйелердi жасау мен пайдалану саласында Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдарымен, ұйымдарымен және басқа мемлекеттермен өзара iс-қимылды iске асырады;
аэроғарыш, ракеталық-ғарыштық жүйелер мен аппараттарды, оның iшiнде түрлi мақсаттағы ұшатын аппараттарды жасау жөнiндегi ғылыми-зерттеу және тәжiрибе-конструкторлық жұмыстарды үйлестiредi және реттейдi;
аэроғарыштық қызметтiң қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiнде шаралар әзiрлейдi және iске асырады;
аэроғарыштық техникаларды сертификаттау мен аэроғарыштық қызметтi лицензиялауды ұйымдастырады және iске асырады;
мүдделi министрлiктермен, мемлекеттiк комитеттермен және өзгеде орталық атқарушы органдармен бiрлесiп Ресей Федерациясының Үкiметi немесе өкiлдi органдары жыл сайын ұсынатын ракета-ғарыш техникаларын "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ұшыру жоспарларын қарайды және белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсыныстар енгiзедi;
аэроғарыш қызметi саласындағы мемлекетаралық және халықаралық ұйымдарда, ғылыми және басқа форумдарда, сауда-саттықта, аукциондар мен көрмелерде белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының мүддесiн бiлдiредi;
ғарышкерлер даярлауды, аэроғарыш саласы үшiн кадрлар даярлау мен қайта даярлауды ұйымдастыру жөнiнде ұсыныстар әзiрлейдi;
аэроғарыш ғылымы мен ғарышкерлiк ашылымдарының, жаңалықтары мен жетiстiктерiнiң, перспективалық ғарыштық технологиялардың, техникалар мен материалдардың ақпараттық-технологиялық банкiн құрады және оларды халық шаруашылығының мүддесiне пайдалануға жәрдемдеседi;
аэроғарыш ғылымының, техника мен ғарышкерлiктiң жетiстiктерiн насихаттайды, ғарыш және әуе кеңiстiгiн зерттеу мен пайдаланудағы Қазақстан Республикасының мақсаттары мен жетiстiктерiн бұқаралық ақпарат құралдары және арнаулы басылымдар арқылы жарнамалайды;
"Байқоңыр" ғарыш айлағының мүлiктiк және шаруашылық мәселелерiн белгiленген тәртiппен шешедi;
мемлекеттiк аэроғарыш бағдарламалары шегiнде, оның iшiнде салалық инвестициялық бағдарламаларды, аэроғарыш инфрақұрылымы объектiлерiн пайдалану, конверсиялау және қайта жаңғырту жөнiндегi бағдарламалар мен жобаларды әзiрлейдi және жүзеге асырады;

2. Агентство в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан, международными соглашениями и договорами по вопросам исследования и использования космического и воздушного пространства, а также настоящим Положением.
3. Агентство является юридическим лицом, имеет самостоятельный баланс, счета в банках, в том числе валютный, фирменный знак, печать с изображением Государственного герба Республики Казахстан и со своим наименованием на казахском и русском языках.
II. Основные задачи Агентства
4. Основными задачами Агентства являются:
разработка и реализация государственной аэрокосмической политики;
обеспечение сохранности и рационального использования объектов аэрокосмической инфраструктуры Республики Казахстан, включая объекты комплекса "Байконур", не входящие в состав объектов, арендуемых Российской Федерацией, в интересах развития науки, народного хозяйства, безопасности и международного сотрудничества;
контроль за условиями эксплуатации и сохранением объектов комплекса "Байконур", арендуемых Российской Федерацией;
взаимодействие с центральными и местными исполнительными органами, организациями Республики Казахстан и других государств в области исследования и использования космического и воздушного пространства;
организация выполнения природоохранных мероприятий в районах действия ракетно-космической техники на территории Республики Казахстан;
формирование и реализация государственных, межгосударственных программ и проектов по исследованию космического и воздушного пространства;
государственное регулирование и координация научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ организаций и предприятий, участвующих в создании и использовании аэрокосмических, ракетно-космических систем и аппаратов, в том числе летательных, различного назначения;
контроль за соответствием проводимых в Республике Казахстан работ по освоению космического и воздушного пространства, использованию аэрокосмической техники требованиям законодательства Республики Казахстан, нормам международного права, межгосударственным соглашениям и договорам;
разработка предложений по созданию необходимых правовых, экономических, экологических и организационных норм и условий для развития аэрокосмической деятельности в Республике Казахстан.
III. Основные функции Агентства
5. Агентство в соответствии с возложенными на него задачами и в пределах своей компетенции:
разрабатывает и реализует государственную аэрокосмическую политику;
подготавливает предложения по участию Республики Казахстан в межгосударственных программах и проектах по исследованию и использованию космического и воздушного пространства, программах и проектах, осуществляемых на иностранные инвестиции, и участвует в их реализации;
разрабатывает нормативные документы и проводит работы по правовому регулированию деятельности аэрокосмической отрасли и осуществлению государственной политики в этой области;
осуществляет взаимодействие с центральными и местными исполнительными органами, организациями Республики Казахстан и других государств в области исследования и использования космического и воздушного пространства, создания и использования аэрокосмических, ракетно-космических систем различного назначения;
координирует и регулирует научно-исследовательские и опытно-конструкторские работы по созданию и использованию аэрокосмических, ракетно-космических систем и аппаратов, в том числе летательных, различного назначения;
разрабатывает и осуществляет мероприятия по обеспечению безопасности аэрокосмической деятельности;
организует и осуществляет сертификацию аэрокосмической техники и лицензирование аэрокосмической деятельности;
совместно с заинтересованными министерствами, государственными комитетами и иными центральными, исполнительными органами рассматривает планы пусков ракетно-космической техники с космодрома "Байконур", ежегодно представляемые Правительством или уполномоченными органами Российской Федерации, и вносит в установленном порядке предложения в Правительство Республики Казахстан;
представляет в установленном порядке интересы Республики Казахстан в межгосударственных и международных организациях, научных и других форумах, торгах, аукционах и выставках в области аэрокосмической деятельности;
разрабатывает предложения по организации подготовки космонавтов, подготовки и переподготовки кадров для аэрокосмической отрасли;
создает информационно-технологический банк открытий, новинок и достижений аэрокосмической науки и космонавтики, перспективных космических технологий, техники и материалов, содействует их использованию в интересах народного хозяйства;
пропагандирует достижения аэрокосмической науки, техники и космонавтики, рекламирует через средства массовой информации и специальные издания цели и достижения Республики Казахстан в исследовании и использовании космического и воздушного пространства;
решает в установленном порядке имущественные и хозяйственные вопросы космодрома "Байконур";
разрабатывает и реализует отраслевые инвестиционные программы в рамках государственной аэрокосмической программы, в том числе программы и проекты по использованию, конверсии и реконструкции объектов аэрокосмической инфраструктуры;

1994 жылғы 10 желтоқсандағы "Байқоңыр" кешенiн жалға алу Шарты бойынша Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы үйлестiру жұмысын iске асырады.
IҮ. Агенттiктiң негiзгi құқықтары
6. Агенттiктiң:
Агенттiк жүргiзуге қатысты сала ұйымдары, сондай-ақ өзге де заңды және жеке тұлғалар орындауға мiндеттi мәселелер бөлiгiнде өз құзыретi шегiнде бұйрықтар, нұсқамалар, әдiстемелiк нұсқаулар мен басқа да нормативтi актiлер шығаруға және олардың орындалуын тексеруге құқылы. Қажет болған жағдайда басқа министрлiктермен, мемлекеттiк комитеттермен және өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдармен бiрлескен актi шығаруға;
өз құзыретi шегiнде саланың шаруашылық жүргiзушi субъектiлерi арасындағы даулы мәселелердi шешуге;
аэроғарыш саласының құрамына кiретiн кәсiпорындар мен ұйымдардың мемлекеттiк мүлкiн иелену, пайдалану және билiк ету құқықтары мәселелерiн белгiленген тәртiппен шешуге;
Қазақстан Республикасы министрлiктерiнен, мемлекеттiк комитеттерiнен және өзге де орталық атқарушы органдары мен кәсiпорындарынан аэроғарыш қызметiне қатысты ақпараттық-анықтамалық материалдар мен ведомстволық актiлердi сұратуға және оны пайдалануға;
Қазақстан Республикасының аэроғарыш және онымен сабақтас объектiлерiнiң базасында, оның iшiнде шетелдiк әрiптестер мен инвесторлардың қатысуымен түрлi нысандағы заңды тұлғалар құру туралы ұсыныстар даярлауға және оны белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзуге;
кәсiпорындардың, мекемелердiң, ұйымдардың ерiктi жарналары есебiнен құрылатын және аэроғарыш бағдарламалары мен жобаларын жүзеге асыруға, жаңа аэроғарыш технологиялары мен техникаларын құруға бағытталған қорлар ұйымдастыруға және оларға қатысуға;
аэроғарыш қызметi саласындағы тұжырымдамалар, бағдарламалар мен жобалар әзiрлеуге контракт негiзiнде ғалымдар мен мамандар, оның iшiнде басқа мемлекеттен ғалымдар мен мамандар тартуға;
аэроғарыш саласының проблемалары бойынша ғылыми-техникалық және арнайы форумдарға қатысуға және оны өткiзуге құқығы бар.
Ү. Агенттiк басшылығы
7. Агенттiктi Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының ұсынуымен Қазақстан Республикасының Үкiметi тағайындайтын Бас директор басқарады.
Агенттiктiң Бас директорының екi орынбасары, оның iшiнде бiр бiрiншi орынбасары болады, оларды Агенттiктiң Бас директорының ұсынуымен Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясы тағайындайды.
Агенттiктiң Бас директоры Агенттiктiң Бас директоры орынбасарларының арасындағы мiндеттердi бөледi.
"Байқоңыр" ғарыш айлағын басқарма бастығы - Агенттiктiң Бас директорының орынбасары басқарады.

осуществляет координацию работ по Договору аренды комплекса "Байконур" между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации от 10 декабря 1994 года.
IV. Основные права Агентства
6. Агентство имеет право:
в пределах своей компетенции издавать приказы, инструкции, методические указания и другие нормативные акты, обязательные для исполнения организациями отрасли, а также иными юридическими и физическими лицами в части вопросов, относящихся к ведению Агентства, и проверять их исполнение. В необходимых случаях издавать совместные акты с другими министерствами, государственными комитетами и иными центральными и местными исполнительными органами;
решать спорные вопросы между хозяйствующими субъектами отрасли в пределах своей компетенции;
в установленном порядке решать вопросы прав владения, пользования и распоряжения государственным имуществом предприятий и организаций, входящих в состав аэрокосмической отрасли;
запрашивать и использовать информационно-справочные материалы и ведомственные акты министерств, государственных комитетов и иных центральных исполнительных органов и предприятий Республики Казахстан, относящихся к аэрокосмической деятельности;
подготавливать и вносить в установленном порядке в Правительство Республики Казахстан предложения о создании различных форм юридических лиц на базе объектов аэрокосмической и смежных с ней отраслей Республики Казахстан, в том числе с участием иностранных партнеров и инвесторов;
организовывать и участвовать в фондах, создаваемых за счет добровольных взносов предприятий, учреждений, организаций и направленных на осуществление аэрокосмических программ и проектов, создание новых аэрокосмических технологий и техники;
привлекать на контрактной основе к разработке концепций, программ и проектов в области аэрокосмической деятельности ученых и специалистов, в том числе и из других государств;
участвовать и проводить научно-технические и специальные форумы по проблемам аэрокосмической отрасли, публиковать их решения и материалы.
V. Руководство Агентства
7. Агентство возглавляет Генеральный директор, назначаемый Правительством Республики Казахстан по представлению Министерства науки - президента Академии наук Республики Казахстан.
Генеральный директор Агентства имеет двух заместителей, в том числе одного первого, назначаемых Министром науки - президентом Академии наук Республики Казахстан по представлению Генерального директора Агентства.
Генеральный директор Агентства распределяет обязанности между заместителями Генерального директора.
Управление космодрома "Байконур" возглавляет начальник управления - заместитель Генерального директора Агентства.

8. Агенттiктiң Бас директоры Қазақстан Республикасының Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы алқасының мүшесi болып табылады.
9. Агенттiктiң Бас директоры Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясының келiсiмi бойынша Агенттiктiң
ғылыми-техникалық кеңесiн басқарады, оның Ережесi мен құрамын бекiтедi.
10. Бас директор Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi -
Ғылым академиясының келiсiмi бойынша Агенттiктiң штат кестесiн, оның
құрылымдық бөлiмшелерi туралы ереженi бекiтедi, Агенттiк
қызметкерлерiн адам саны мен еңбек ақы қорының белгiленген лимитi
шегiнде жұмысқа қабылдайды және жұмыстан босатады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 3 сәуiрдегi
N 382 қаулысына
1-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi -
Ғылым академиясының жанындағы Ұлттық аэроғарыш
агенттiгi аппаратының
ҚҰРЫЛЫМЫ
Ұлттық, мемлекетаралық аэроғарыштық бағдарламалар мен
халықаралық ынтымақтастық бөлiмi
Ғарыштық, ақпараттық технологиялар мен лицензиялау бөлiмi
Қаржы және iс жүргiзу бөлiмi
"Байқоңыр" ғарыш айналған басқару (Байқоңыр қаласы)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 3 сәуiрдегi
N 382 қаулысына
2-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
күшi жойылған кейбiр шешiмдерiнiң тiзбесi
1. "Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық аэроғарыш агенттiгi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 12 мамырдағы N 384 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 17, 199-бап).
2. "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi жанындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық аэроғарыш агенттiгi орталық аппаратының құрылымы туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 29 қарашадағы N 1326 P941326_ қаулысы.
3. "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi жанындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық аэроғарыш агенттiгiнiң жекелеген мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 11 шiлдедегi N 944 қаулысы.
4. "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 12 мамырдағы N 384 P930384_ қаулысына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 13 қыркүйектегi N 1260 P951260_ қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 30, 378-бап).

8. Генеральный директор Агентства является членом коллегии Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан.
9. Генеральный директор Агентства возглавляет научно-технический совет Агентства и по согласованию с Министерством науки - Академией наук Республики Казахстан утверждает его Положение и состав.
10. Генеральный директор Агентства по согласованию с Министерством науки - Академии наук Республики Казахстан утверждает штатное расписание Агентства, положения о его структурных подразделениях, принимает на работу и освобождает от работы работников Агентства в пределах установленных лимита численности и фонда оплаты труда.
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 апреля 1996 г. N 382
Структура
Аппарата Национального аэрокосмического агентства
при Министерстве науки - Академии наук
Республики Казахстан
Отдел национальных, межгосударственных аэрокосмических программ
и международного сотрудничества
Отдел космических, информационных технологий и лицензирования
Отдел финансов и делопроизводства
Управление космодрома "Байконур" (г. Байконыр)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 апреля 1996 г. N 382
Перечень утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 мая 1993 г. N 384 "О Национальном аэрокосмическом агентстве Республики Казахстан при Кабинете Министров Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 17, ст. 199).
2. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 29 ноября 1994 г. N 1326 "О структуре центрального аппарата Национального аэрокосмического агентства Республики Казахстан при Кабинете Министров Республики Казахстан".
3. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 июля 1995 г. N 944 "Отдельные вопросы Национального аэрокосмического агентства Республики Казахстан при Кабинете Министров Республики Казахстан".
4. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 сентября 1995 г. N 1260 "О внесении изменений и дополнений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 мая 1993 г. N 384" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 30, ст. 378).