Мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазынашылық мiндеттемелердi МЕККАМ шығару, айналысқа қосу және өтеу ережесін бекiту туралы<*>
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 25 маусым N 786. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.09.08. N 941 қаулысымен.
Атауы және 1,2,3-тармақтары сөздермен толықтырылды - ҚРҮ-нiң 1997.04.22. N  621 , Тақырыбы өзгерді - ҚРҮ-нiң 2001.04.02. N   437 қаулыларымен.
Бағалы қағаздар нарығын кеңейту және республикалық бюджет тапшылығының инфляциядан тыс орнын толтыру үлесiн нығайту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының айналыс мерзiмi үш, алты, тоғыз және он екi ай болатын мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазынашылық мiндеттемелерiн МЕККАМ шығару және айналысқа қосу тәртiбi туралы ережесі бекiтiлсiн.<*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгерді - ҚРҮ-нiң 2001.04.02. N 437  қаулысымен
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi қаржы агентi ретiндегi Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiмен бiрлесiп, тиісті жылға арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген үкіметтік борыш лимитінің шегінде айналыс мерзімі үш, алты, тоғыз және он екі ай болатын мемлекеттік қысқа мерзімді қазынашылық міндеттемелерін - МЕККАМ пайдалана отырып қарыз алуды жүзеге асыруды ұйымдастырсын.<*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгерді - ҚРҮ-нiң 2001.04.02. N 437  қаулысымен
3. Мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазынашылық мiндеттемелердi МЕККАМ бастапқы орналастырудан алынған қаржы республикалық бюджетке түседi деп белгiленсiн.<*>
4. Мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
"Айналыс мерзiмдерi үш және алты ай болатын қысқа мерзiмдi қазынашылық мiндеттемелердiң шығарылымын орналастыру және оларға қызмет көрсету туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 17 шiлдедегi N 989  қаулысы /Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 25, 287-бап/;
"Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 17 шiлдедегi N 989 қаулысына өзгертулер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 12 сәуiрдегi N 435  қаулысы .
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 25 маусымдағы
N 786 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының айналыс мерзiмi үш, алты, тоғыз және
он екi ай болатын мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазынашылық
мiндеттемелерiн МЕККАМ шығару, айналысқа қосу және өтеу
тәртiбi туралы ережесі<*>
Ескерту. Атауы мен мәтiнi сөздермен толықтырылды - ҚРҮ-нiң
1997.04.22. N 621   қаулысымен .
ЕСКЕРТУ. Тақырыбы өзгерді - ҚРҮ-нiң 2001.04.02. N 437  қаулысымен .

Об утверждении Правил выпуска, обращения и погашения государственных краткосрочных казначейских обязательств - МЕККАМ
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1996 г. N 786. Утратило силу с момента последнего погашения государственных ценных бумаг, выпущенных до даты принятия настоящего постановления, - постановлением Правительства РК от 8 сентября 2004 г. N 941 (P040941)
Сноска. В названии постановления и пунктах 1,2,3 дополнены слова - постановлением Правительства РК от 22 апреля 1997 г. N 621 P970621_ . В название постановления и Положения внесены изменения - постановлением Правительства РК от 2 апреля 2001 г. N 437 P010437_ .
В целях расширения рынка ценных бумаг и увеличения доли неинфляционного покрытия дефицита республиканского бюджета Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила выпуска, обращения и погашения государственных краткосрочных казначейских обязательств - МЕККАМ Республики Казахстан со сроком обращения три, шесть, девять и двенадцать месяцев. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 2 апреля 2001 г. N 437 P010437_ .
2. Министерству финансов совместно с Национальным Банком Республики Казахстан как финансовым агентом организовать осуществление заимствования с использованием государственных краткосрочных казначейских обязательств - МЕККАМ со сроком обращения три, шесть, девять и двенадцать месяцев в пределах лимита правительственного долга, установленного Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий год. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 2 апреля 2001 г. N 437 P010437_ .
3. Установить, что средства от первичного размещения государственных краткосрочных казначейских обязательств - МЕККАМ поступают в республиканский бюджет.
4. Признать утратившими силу:
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 июля 1995 г. N 989 "О размещении и обслуживании выпуска в обращение краткосрочных казначейских обязательств со сроком обращения три и шесть месяцев" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 25, ст. 287);
постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1996 г. N 435 "О внесении изменений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 июля 1995 года N 989".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 июня 1996 г. N 786
Правила
выпуска, обращения и погашения государственных
краткосрочных казначейских обязательств - МЕККАМ Республики
Казахстан со сроком обращения три, шесть, девять
и двенадцать месяцев

1. Осы Ереже мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазынашылық мiндеттемелердi МЕККАМ Қазақстан Республикасы аумағында шығару, айналысқа қосу және өтеу тәртiбiн айқындайды. "МЕККАМ" атауы қазақ тiлiнде "Мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазынашылық мiндеттеме" деп оқылады.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ сөйлеммен толықтырылды - ҚРҮ-нiң 1997.04.22. N 621  қаулысымен .
2. Мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазынашылық мiндеттемелердi МЕККАМ Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң атынан Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi шығарады, олар мемлекеттiк бағалы қағаздар болып табылады және Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес Қазақстан бағалы қағаздарының қайталама нарығында еркiн айналыста болады.
3. Мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазынашылық мiндеттемелер МЕККАМ материалдық емес нысанда, үш, алты, тоғыз және он екi ай айналыс мерзiмiнен шығарылады және олар өз ұстаушыларының қаржы агентiнiң депозитарийiндегi немесе бастапқы дилердiң қосымша депозитарийiндегi депо-шоттарына тиiстi жазбалар енгiзу жолымен орналастырылады және айналысқа қосылады.<*>
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгерді - ҚРҮ-нiң 2001.04.02. N 437  қаулысымен
4. "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 30 наурыздағы  N 2155 Заң күшi бар Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазынашылық мiндеттемелердi МЕККАМ орналастыру, айналысқа қосу мен өтеуге депозитарлық қызмет көрсетудi жүзеге асыратын қаржы агентi болып табылады. Эмитент пен қаржы агентiнiң арасындағы өзара қарым-қатынас осы Ережемен, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi мен Ұлттық Банкiнiң нормативтiк құжаттарымен, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен Ұлттық банк арасында жасалатын мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазынашылық мiндеттемелердi МЕККАМ орналастыру және олардың айналысқа қосылуына қызмет көрсету туралы келiсiммен және Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарымен реттеледi.
5. Мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазынашылық мiндеттемелер МЕККАМ оларды ұстаушылардың арасында сатып алушылар аукциондық негiзде айқындайтын дисконтты /жеңiлдетiлген/ баға бойынша орналастырылады, ал тиiстi айналыста болу мерзiмi аяқталған соң Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi нақтылы бағасы бойынша сатып алады. Мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазынашылық мiндеттемелердiң МЕККАМ нақтылы бағасы 100 теңге.
Тиісті кезеңге сыйақы сомасын есептеу үшін мемлекеттік қысқа мерзімді қазынашылық міндеттемелер - МЕККАМ айналысының есептік кезеңдегі күнтізбелік күндердің саны және жылдағы 365 күн қолданылады. <*>
ЕСКЕРТУ. 5-тармақ толықтырылды - ҚРҮ-нiң 2001.04.02. N 437
қаулысымен .

1. Настоящие Правила определяют порядок выпуска, обращения и погашения государственных краткосрочных казначейских обязательств - МЕККАМ на территории Республики Казахстан. Название "государственное краткосрочное казначейское обязательство" на казахском языке именуется "МЕККАМ" - "Мемлекеттик кыскамерзимди казынашылык миндеттеме". <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 22 апреля 1997 г. N 621 P970621_ ; от 2 апреля 2001 г. N 437 P010437_ .
2. Государственные краткосрочные казначейские обязательства - МЕККАМ выпускаются Министерством финансов Республики Казахстан от лица Правительства Республики Казахстан, являются государственными ценными бумагами и свободно обращаются на вторичном рынке ценных бумаг Казахстана в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Государственные краткосрочные казначейские обязательства - МЕККАМ выпускаются в дематериализованной форме со сроком обращения три, шесть, девять и двенадцать месяцев, размещаются и обращаются путем ведения соответствующих записей на счетах-депо их держателей в депозитарии финансового агента и субдепозитариях первичных дилеров. <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 2 апреля 2001 г. N 437 P010437_ .
4. Финансовым агентом, осуществляющим размещение, депозитарное обслуживание обращения и погашения государственных краткосрочных казначейских обязательств - МЕККАМ, выступает Национальный Банк Республики Казахстан согласно Указу Президента Республики Казахстан, имеющему силу Закона, от 30 марта 1995 г. N 2155 Z952155_ "О Национальном Банке Республики Казахстан". Взаимоотношения между эмитентом и финансовым агентом регулируются настоящими Правилами, нормативными документами Министерства финансов и Национального Банка Республики Казахстан, соглашением о размещении и обслуживании выпусков в обращение государственных краткосрочных казначейских обязательств - МЕККАМ, заключаемым между Министерством финансов и Национальным Банком Республики Казахстан, и действующим законодательством Республики Казахстан.
5. Государственные краткосрочные казначейские обязательства - МЕККАМ размещаются среди их держателей по дисконтированной (со скидкой) цене, определяемой покупателями на аукционной основе, а выкупаются Министерством финансов Республики Казахстан по полной нарицательной (номинальной) стоимости по окончанию сроков, соответствующих срокам их обращения. Номинальная стоимость государственных краткосрочных казначейских обязательств - МЕККАМ - 100 тенге.
Для исчисления суммы вознаграждения за соответствующий период используется количество календарных дней в расчетном периоде обращения государственных краткосрочных казначейских обязательств - МЕККАМ и 365 дней в году. <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 2 апреля 2001 г. N 437 P010437_ .

6. Қазақстан Республикасының резиденттерi мен резидент еместерi болып табылатын заңды және жеке тұлғалар мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазынашылық мiндеттемелердiң МЕККАМ ұстаушылары бола алады. Бұл ретте мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазынашылық мiндеттемелердiң МЕККАМ аукциондарына тек Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Ұлттық Банкпен бiрлесiп белгiлеген бастапқы дилерлер ғана қатысады. Бағалы қағаздар нарығының басқа қатысушылары /инвесторлар/ аукциондарға тек бастапқы дилерлер арқылы ғана қатысады.
7. Мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазынашылық мiндеттемелердiң МЕККАМ әрбiр эмиссиясының көлемiн Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi тиісті жылға арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңымен бекітілген үкіметтік борыш лимитіне және оған қызмет көрсетуге арналған шығыстарға қарай белгiлейдi. Жекелеген бастапқы дилердiң немесе инвестордың мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазынашылық мiндеттемелердi МЕККАМ бiр аукционда сатып алуының шектi көлемiн, бәсекеге түсе алмайтын тапсырыстардың қанағаттандыру процентiн Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мемлекеттiк бағалы қағаздар нарығындағы жағдайға қарай әр аукцион үшiн жеке-жеке айқындайды. Резидент еместердiң аукциондарға қатысу үлесiн Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi айқындайды.<*>
ЕСКЕРТУ. 7-тармақтан сөздер алынып тасталды және толықтырылды - ҚРҮ-нiң 1997.04.22. N 621 қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 7-тармақ өзгерді - ҚРҮ-нiң 2001.04.02. N 437  қаулысымен
8. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi аукциондарды өткiзу күнi мен шартын кезектi аукцион өткiзiлетiн уақытқа кем дегенде жетi күнтiзбелiк күн қалғанда анықтап, оны Қазақстан Республикасының Ұлттық банкiне хабарлайды, ол өз кезегiнде еркiн нысанда құрастырылған жазбаша хабарламалар жiберу арқылы дәл осындай мерзiмде бастапқы дилерлердi хабардар етедi, сонымен бiр мезгiлде ақпаратты мерзiмдi баспасөзде жариялайды, Аукциондарды өткiзу тәртiбi Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi бекiтетiн нормативтiк актiлермен реттеледi.
9. Мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазынашылық мiндеттемелердi МЕККАМ орналастыру жөнiндегi аукциондарды осы Ереженiң 7-тармағына сәйкес айқындалатын көлемге, сондай-ақ мемлекеттiк бағалы қағаздар нарығындағы жағдайға қарай Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi бекiтетiн мерзiмдiлiкпен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi өткiзедi.
10. Өткiзiлетiн аукционның бағалы шарттары және оған қатысушылардың тапсырыстарын қанағаттандыру көлемi жөнiндегi шешiмдi осы Ереженiң 7-тармағы бойынша айқындалатын шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi қабылдайды.

6. Держателями государственных краткосрочных казначейских обязательств - МЕККАМ могут быть юридические и физические лица - резиденты и нерезиденты Республики Казахстан. При этом на аукционах государственных краткосрочных казначейских обязательств - МЕККАМ участвуют только первичные дилеры, которые определяются Национальным Банком совместно с Министерством финансов Республики Казахстан. Остальные участники рынка ценных бумаг (инвесторы и профессиональные участники) участвуют в аукционах только через первичных дилеров.
7. Объемы каждой эмиссии государственных краткосрочных казначейских обязательств - МЕККАМ устанавливаются Министерством финансов Республики Казахстан исходя из лимита правительственного долга и расходов на его обслуживание, утвержденных Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий год. Максимальный объем приобретения государственных краткосрочных казначейских обязательств МЕККАМ на одном аукционе отдельным первичным дилером или инвестором, процент удовлетворения неконкурентных заявок определяются Министерством финансов Республики Казахстан для каждого аукциона отдельно, исходя из ситуации на рынке государственных ценных бумаг.
Доля участия нерезидентов на аукционах определяется Национальным Банком Республики Казахстан. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 22 апреля 1997 г. N 621 P970621_ ; от 2 апреля 2001 г. N 437 Р010437_ .
8. Министерство финансов Республики Казахстан определяет дату и условия проведения аукционов не позднее чем за семь календарных дней до даты проведения очередного аукциона и сообщает о них Национальному Банку Республики Казахстан, который, в свою очередь, в эти же сроки оповещает первичных дилеров путем передачи письменных уведомлений, составляемых в произвольной форме, с одновременной публикацией информации в периодической печати. Порядок проведения аукционов регулируется нормативными актами, утверждаемыми Национальным Банком Республики Казахстан.
9. Аукционы по размещению государственных краткосрочных казначейских обязательств - МЕККАМ проводятся Национальным Банком Республики Казахстан с периодичностью, устанавливаемой Министерством финансов Республики Казахстан, исходя из объемов, определяемых согласно пункту 7 настоящих Правил, а также из ситуации на рынке государственных ценных бумаг.
10. Решение по ценовым условиям проводимого аукциона и объему удовлетворения заявок его участников принимается Министерством финансов Республики Казахстан в соответствии с условиями, определяемыми согласно пункту 7 настоящих Правил.

11. Мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазынашылық мiндеттемелердiң МЕККАМ иелерi оларды кепiлге беруге, РЕПО операцияларын өткiзуге, қайталама нарықта сатып алу мен сатуға құқылы. Бұл ретте инвестор сатып алу-сату, кепiлге беру және РЕПО операциялары жөнiндегi барлық операцияларды бастапқы дилер арқылы ресiмдейдi. Кепiлге беру туралы шарт Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнiң депозитарийiнде тiркеледi.
12. Мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазынашылық мiндеттемелердiң МЕККАМ есепке алынуы, қозғалысы мен сақталуы - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi депозитарийiндегi депо-шоттар бойынша және тiкелей өз инвесторларының иелiгiндегi мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазынашылық мiндеттемелер МЕККАМ бойынша бастапқы дилерлердiң қосымша депозитарийiнде жүзеге асырылады.
13. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi үш айлық, алты айлық, тоғыз айлық және он екi айлық мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазынашылық мiндеттемелердi МЕККАМ оларды бастапқы орналастырудан республикалық бюджетке қаржы түскен мерзiмнен бастап тиiсiнше тоқсан бiрiншi, жүз сексен екiншi, екі жүз жетпіс үшінші және үш жүз алпыс бесiншi күнтiзбелiк күнi нақтылы құны бойынша өтейдi.<*>
ЕСКЕРТУ. 13-тармақ өзгерді - ҚРҮ-нiң 2001.04.02. N 437  қаулысымен
14. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiмен келісілген және оларды орналастырудың дисконтталған бағасы мен мемлекеттік қысқа мерзімді қазынашылық міндеттемелердің - МЕККАМ айналыста болған нақты уақыт үшін есептелген сыйақыны ескере отырып есептеп шығарылған дисконтталған баға бойынша мемлекеттік қысқа мерзімді қазынашылық міндеттемелерді - МЕККАМ мерзімінен бұрын өтеуді жүзеге асыруға құқылы. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің мерзімінен бұрын өтеу туралы шешімі мұндай өтеу күніне дейін 10 күнтізбелік күнде, өз кезегінде 5 күнтізбелік күннен кешіктірмей ол туралы бастапқы дилерлерге хабарлайтын, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне жеткізіледі. Егер мемлекеттік қысқа мерзімді қазынашылық міндеттемелердің - МЕККАМ бастапқы құнын мерзімінен бұрын өтеу күні немесе өтеу күні жұмыс істемейтін күнге келсе, онда, егер Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі өзгеше көздемесе, өтеу жұмыс істемейтін күннен кейінгі бірінші жұмыс күні жүргізіледі. <*>
ЕСКЕРТУ. Жаңа 14-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 1999.05.24. N 626  қаулысымен .
ЕСКЕРТУ. 14-тармақ өзгерді - ҚРҮ-нiң 2001.04.02. N 437  қаулысымен .
ЕСКЕРТУ. 14-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.10.28. N 1369
қаулысымен

11. Владельцы государственных краткосрочных казначейских обязательств - МЕККАМ вправе передавать их в залог, проводить операции РЕПО, покупать и продавать на вторичном рынке. При этом инвестор все операции по купле-продаже, залогу и операциям РЕПО оформляет через первичного дилера. Договор о залоге регистрируется в депозитарии Национального Банка Республики Казахстан.
12. Учет, движение и хранение государственных краткосрочных казначейских обязательств - МЕККАМ осуществляются по счетам-депо в депозитарии Национального Банка Республики Казахстан и субдепозитариях первичных дилеров - по государственным краткосрочным казначейским обязательствам - МЕККАМ, принадлежащим непосредственно их инвесторам.
13. Министерство финансов Республики Казахстан производит погашение трехмесячных, шестимесячных, девятимесячных и двенадцатимесячных государственных краткосрочных казначейских обязательств - МЕККАМ по номинальной стоимости на девяносто первый, сто восемьдесят второй, двести семьдесят третий и триста шестьдесят пятый календарный день, соответственно, с момента поступления средств от их первичного размещения в республиканский бюджет. <*>
Сноска. В пункт 13 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 2 апреля 2001 г. N 437 P010437_ .
14. Министерство финансов Республики Казахстан вправе осуществлять досрочное погашение государственных краткосрочных казначейских обязательств - МЕККАМ по дисконтированной цене, согласованной с Национальным Банком Республики Казахстан, и рассчитанной исходя из дисконтированной цены их размещения, и вознаграждения, начисленного за время фактического нахождения государственных краткосрочных казначейских обязательств - МЕККАМ в обращении. Решение Министерства финансов Республики Казахстан о досрочном погашении доводится до Национального Банка Республики Казахстан (по согласованию) за 10 календарных дней до даты такого погашения, который, в свою очередь, не позднее 5 календарных дней сообщает об этом первичным дилерам. В случае если дата досрочного погашения или дата погашения номинальной стоимости государственных краткосрочных казначейских обязательств - МЕККАМ приходится на нерабочий день, то погашение производится в первый рабочий день, следующий за нерабочим, если иное не предусмотрено Министерством финансов Республики Казахстан. <*>
Сноска. - Дополнено пунктом 14 - постановлением Правительства РК от 6 мая 1999 г. N 538 P990538_ . Внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 2 апреля 2001 г. N 437 P010437_ ; от 28 октября 2001 г. N 1369 P011369_ .

15. Мемлекеттік қысқа мерзімді қазынашылық міндеттемелермен жасалатын операциялар бойынша салық салудың тәртібі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анықталады.<*>
ЕСКЕРТУ. 15-тармақпен толықтырылды - ҚРҮ-нiң 2001.04.02. N 437  қаулысымен

15. Порядок налогообложения по операциям с государственными краткосрочными казначейскими обязательствами определяется в соответствии с законодательством Республики Казахстан. <*>
Сноска. - Дополнено пунктом 15 - постановлением Правительства РК от от 2 апреля 2001 г. N 437 P010437_ .