Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi жанындағы әуе кеңiстiгiн пайдалану және азаматтық авиация қызметi жөнiндегi комитет туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 19 желтоқсан N 1563
"Қазақстан Республикасының әуе кеңiстiгiн пайдалану және авиация қызметi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 20 желтоқсандағы N 2697 U952697_ Заң күшi бар Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 23, 148-құжат) сәйкес "Қазақстан әуе жолы" Ұлттық акционерлiк авиакомпаниясын қаржылық-экономикалық сауықтыру жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 30 сәуiрдегi N 533 P960533_ қаулысының 11-тармағын орындау үшiн, әуе кеңiстiгiн пайдаланудың тиiмдiлiгiн арттыру және республика азаматтық авиациясының дамуына жағдай жасау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Көлiк министрлiгiнiң Әуе көлiгi департаментi негiзiнде Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi жанынан Әуе кеңiстiгiн пайдалану және азаматтық авиация қызметi жөнiндегi комитет (бұдан әрi - Комитет) құрылсын, ол Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң құзыретi шегiнде әуе кеңiстiгiн пайдалану, азаматтық авиация қызметi мен әуе қозғалысының ұйымдастырылуы саласында мемлекеттiк басқару мен бақылауды, сондай-ақ сол салалардағы арнаулы атқарушылық, рұқсат ету, бақылау, үйлестiру мен қадағалау функцияларының орындалуын жүзеге асырады.
2.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақтың күшi жойылған - ҚРҮ-нiң 1998.02.26. N 151
қаулысымен. P980151_
3. Жүктелген мiндеттер мен функцияларды iске асыру мақсатында Комитетке ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелер мәртебесiмен:
Азаматтық және эксперименттiк авиацияда әуе кемелерiнiң қауiпсiз
ұшуын қадағалау жөнiндегi Қазақстан Республикасының мемлекеттiк
авиациялық инспекциясы (Мемавиақадағалау);
оған азаматтық және эксперименттiк авиация қызметiн сертификаттау
және лицензиялау жөнiндегi функциялар жүктеле отырып, әуежайларының
(аэродромдардың), әуе жолдары мен әуе кемелерiнiң мемлекеттiк
тiзiлiмдерiн жүргiзу жөнiндегi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
авиация регистрi (Мемавиарегистр) құрылсын.
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгердi - ҚРҮ-нiң 1998.01.21. N 31 қаулысымен.
P980031_
4.
ЕСКЕРТУ. 4-тармақтың күшi жойылған - ҚРҮ-нiң 1998.02.26. N 151
қаулысымен.
P980151_
5. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрi:
Комитет аппаратының құрылымын белгiленген адам саны мен аппаратты ұстауға арналған қаражат шегiнде бекiтсiн;
үш ай мерзiм iшiнде Мемавиақадағалау туралы және Мемавиарегистр
туралы ережелердiң жобаларын Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
бекiтуiне ұсынсын.

О Комитете по использованию воздушного пространства и деятельности гражданской авиации при Министерстве транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 1996 г. N 1563
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 20 декабря 1995 г. N 2697 U952697_ "Об использовании воздушного пространства и деятельности авиации Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 23, ст. 148), во исполнение пункта 11 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 1996 г. N 533 P960533_ "О первоочередных мерах по финансово-экономическому оздоровлению Национальной акционерной авиакомпании "Казахстан aye жолы", в целях повышения эффективности использования воздушного пространства и создания условий для развития гражданской авиации республики Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать на базе Департамента воздушного транспорта Министерства транспорта Республики Казахстан Комитет по использованию воздушного пространства и деятельности гражданской авиации при Министерстве транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющий государственное управление и контроль в области использования воздушного пространства, деятельности гражданской авиации и организации воздушного движения, а также выполнение специальных исполнительных, разрешительных, контрольных, координационных и надзорных функций в этих сферах в пределах компетенции Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
2. (Пункт 2 утратил силу - постановлением Правительства РК от 26 февраля 1998 г. N 151 P980151_ )
3. В целях реализации возложенных задач и функций создать, со статусом государственных учреждений, подведомственные Комитету:
Государственную авиационную инспекцию Республики Казахстан по надзору за безопасностью полетов воздушных судов в гражданской и экспериментальной авиации (Госавианадзор);
Государственный авиационный регистр Республики Казахстан по ведению государственных реестров аэропортов (аэродромов), воздушных линий и воздушных судов (Госавиарегистр), с возложением на него функций по сертификации и лицензированию деятельности гражданской и экспериментальной авиации.
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 января 1998 г. N 31 P980031_ .
4. (Пункт 4 утратил силу - постановлением Правительства РК от 26 февраля 1998 г. N 151 P980151_ )
5. Министру транспорта и коммуникаций Республики Казахстан:
утвердить структуру аппарата Комитета в пределах установленной численности и ассигнований на содержание аппарата;
в трехмесячный срок внести на утверждение Правительства Республики Казахстан проекты положений о Госавианадзоре и Госавиарегистре.

6. "Қазақстан Республикасы Көлiк министрлiгiнiң Әуе көлiгi
департаментi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 6 қаңтардағы N 29 қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
7. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi мен Көлiк және
коммуникациялар министрлiгi бiр ай мерзiм iшiнде Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiн осы қаулыға сәйкес келтiру
жөнiнде ұсыныстар енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

6. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 6 января 1994 г. N 29 "О Департаменте воздушного транспорта Министерства транспорта Республики Казахстан".
7. Министерству юстиции и Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в месячный срок внести предложения по приведению решений Правительства Республики Казахстан в соответствие с настоящим постановлением.
Премьер-Министр
Республики Казахстан