Қазақстан Республикасы Зейнетақы қорының 1997 жылға арналған нақтыланған бюджетiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 2 шiлдедегi N 1048
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Зейнетақы қорының 1997 жылға арналған нақтыланған бюджетi (қоса берiлiп отыр):
кiрiсi бойынша 152236,4 млн. теңге сомасында:
шығысы бойынша 152236,4 млн. теңге сомасында бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Зейнетақы қоры бюджетiнiң кiрiсi мыналардың есебiнен құралатын болып белгiленсiн:
меншiк нысанына және қызмет түрiне қарамастан жұмыс берушiлердiң, кәсiпкерлiк қызметпен шұғылданатын азаматтардың, сақтандыру жарналарының;
жұмыс берушiлердiң мерзiмiнен бұрын тағайындалатын зейнетақыларға байланысты және жеңiлдiктi зейнетақымен қамтамасыз ету мақсатына аударатын қаражатының;
жұмыс берушiлер мен азаматтардан керi талап ету тәртiбiмен өндiрiлiп алынатын қаражаттың;
жарна төлеушiлердiң сақтандыру жарнасы бойынша өтеуге тиiстi берешегi жөнiндегi қаражатының, оның iшiнде:
1997 жылдың 1 қаңтарына өткен жылдан ауысқан ақша қаражатының қалдықтарының;
Қазақстан Республикасы Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiнен алынған несиелердiң есебiнен қалыптасады деп белгiленсiн.
3. Республикалық бюджеттен 36000 млн. теңге сомасында алынған трансферттер зейнетақы төлеу жөнiндегi берешектердi өтеу үшiн жұмсалсын.
4. 1997 жылы Қазақстан Республикасының Зейнетақы қорынан қаражаттар:
"Қазақстан Республикасында азаматтарды зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес төленетiн зейнетақыларға;
зейнетақыларды төлеу және жеткiзiп беру жөнiндегi қызметтерге жұмсалатын шығыстарға;
шетелге тұрақты тұруға кеткен азаматтарға еңбек жарақаты немесе кәсiби ауруы салдарынан тағайындалатын зейнетақыларды төлеуге;
жерлеуге берiлген жәрдемақыны төлеуге;
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға жеңiлдiктер беру және оларды әлеуметтiк қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуiрдегi N 2247 Заң күшi бар Жарлығына U952247_ сәйкес Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне жыл сайын жәрдемақы төлеуге;
Қазақстан Республикасының Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiнен алынған несие сомаларын қайтаруға бағытталсын.
5. Облыстар мен Алматы қаласының зейнетақы қорларының бюджеттерiнде түсетiн сақтандыру жарналарының бiр бөлiгiн (30 процент мөлшерiнде) "Қазақстан Республикасы Зейнетақы қорының есептерi бойынша елеулi кемшiлiктер және қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 5 қазандағы N 1306 P951306_ қаулысына және оған енгiзiлген өзгерiстерге сәйкес Қазақстан Республикасының орталықтандырылған шотына аудару көзделсiн.

Об утверждении уточненного бюджета Пенсионного фонда Республики Казахстан на 1997 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июля 1997 г. N 1048
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить уточненный бюджет Пенсионного фонда Республики Казахстан на 1997 год (прилагается):
по доходам в сумме 152236,4 млн. тенге,
по расходам в сумме 152236,4 млн. тенге.
2. Установить, что доходы бюджета Пенсионного фонда Республики Казахстан на 1997 год формируются за счет:
страховых взносов работодателей, граждан, занимающихся предпринимательской деятельностью, независимо от форм собственности и видов деятельности;
средств, перечисляемых работодателями в связи с назначением досрочных пенсий и на цели льготного пенсионного обеспечения;
средств, взыскиваемых с работодателей и граждан в порядке предъявления регрессных требований;
средств по задолженности по страховым взносам, подлежащих погашению плательщиками, в том числе:
переходящих остатков денежных средств на 1 января 1997 года;
кредитов, полученных от Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана.
3. Трансферты, полученные из республиканского бюджета в сумме 36000 млн. тенге, направить на погашение задолженности по выплате пенсий.
4. Направить в 1997 году средства из Пенсионного фонда Республики Казахстан на:
пенсии, выплачиваемые в соответствии с Законом Республики Казахстан Z912100_ Z970136_ "О пенсионном обеспечении граждан в Республике Казахстан";
расходы за услуги по выплате и доставке пенсий;
выплату пенсий, назначенных вследствие трудового увечья или профессионального заболевания гражданам, выехавшим на постоянное место жительства за границу;
выплаты пособий на погребение;
выплаты ежегодного единовременного пособия участникам и инвалидам Великой Отечественной войны согласно Указу Президента Республики Казахстан, имеющему силу Закона, от 28 апреля 1995 г. N 2247 U952247_ "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним";
возврат сумм кредитов, полученных от Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана.
5. Предусмотреть в бюджетах Пенсионного фонда по областям и г. Алматы перечисление части поступающих страховых взносов (в размере 30 процентов) на централизованный счет Пенсионного фонда Республики Казахстан в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 октября 1995 г. N 1306 P951306_ "О серьезных недостатках и дополнительных мерах по расчетам с Пенсионным фондом Республики Казахстан" и внесенными к нему изменениями.

6. Төменде аталған облыстардың әкiмдерi облыстар мен Алматы қаласының Зейнетақы қорларының бюджеттерiнде аударымдарды көздесiн және белгiленген аударымнан тыс аударымдарды Зейнетақы қорының орталықтандырылған шотына ай сайын бiрдей үлесте аударып тұруды қамтамасыз етсiн:
Атырау облысы бойынша - 2407,13 млн. теңге;
Маңғыстау облысы бойынша - 1171,51 млн. теңге;
Алматы қаласы бойынша - 1693,62 млн. теңге.
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ өзгертiлдi - ҚРҮ-нiң 1997.12.30. N 1868
қаулысымен P971868_ .
7. Зейнетақы қорының орталықтандырылған қаражатының есебiнен қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшiлердiң ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына бiр жолғы төлеуге 170 млн. теңге көзделсiн.
ЕСКЕРТУ. 7-шi жаңа тармақпен толықтырылды, 7-10-тармақтар
тиiсiнше 8-11-тармақтар болып саналды - ҚРҮ-нiң
1997.12.30. N 1868 қаулысымен P971868_ .
8. Қазақстан Республикасы Экономика және сауда министрлiгiнiң Статистика жөнiндегi ұлттық агенттiгi, Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi, Қаржы министрлiгi кәсiпорындардың сақтандыру жарналары бойынша берешектерiн есепке алу жөнiндегi есеп берудi ретке келтiру жөнiнде ұсыныс енгiзсiн.
9. Сақтандыру жарналары Зейнетақы қорына түспей қалған жағдайда Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiне Қазақстанның акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiнен зейнетақы төлеу үшiн Зейнетақы қорының жылдық кiрiс сомасынан 1,97 проценттен аспайтын несиелiк ресурстарды ала тұруына рұқсат етiлсiн.
10. Зейнетақы қорының 1997 жылға арналған бюджетiнiң атқарылуына бақылау жасау Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрi Н.А.Коржоваға, Қаржы министрлiгi Салық комитетiнiң төрағасы М.Т.Есенбаевқа және облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерiне
жүктелсiн.
Зейнетақы төлеу бойынша берешектердi төлеу үшiн жауапкершiлiк
төлеу жөнiндегi агентке - Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ
банкiне жүктелсiн.
11."Қазақстан Республикасы Зейнетақы қорының 1997 жылға арналған
бюджетiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы
3 ақпандағы N 143
P970143_
қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 2 шiлдедегi
N 1048 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылға арналған
Зейнетақы қорының нақтыланған бюджетi
(млн. теңге)
Кiрiс                        Зейнетақы    Зейнетақы
қорының      қорының
бекiтiлген   нақтыланған
бюджетi      бюджетi
1. Меншiк нысанына және қызмет түрiне     102265,8     97064,3
қарамастан жұмыс берушiлердiң,
кәсiпкерлiк қызметпен шұғылданатын
азаматтардың сақтандыру жарнасын
аударуы

6. Акимам нижеперечисленных областей предусмотреть в бюджетах Пенсионного фонда областей и г. Алматы перечисление и обеспечить перевод ежемесячно равными долями на централизованный счет Пенсионного фонда сверх установленных отчислений:
по Атырауской области - 2407,13 млн. тенге;
по Мангистауской области - 1171,51 млн. тенге;
по г. Алматы - 1693,62 млн. тенге.
Сноска. Абзац четвертый исключен - постановлением Правительства РК от 30 декабря 1997 г. N 1868 P971868_ .
7. Предусмотреть на единовременные выплаты родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих сумму 170 млн. тенге за счет централизованных средств пенсионного фонда.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 7, пункты 7-10 считать соответственно пунктами 8-11 - постановлением Правительства РК от 30 декабря 1997 г. N 1868 P971868_ .
7. Национальному статистическому агентству Министерства экономики и торговли, Министерству труда и социальной защиты населения, Министерству финансов Республики Казахстан внести предложения по упорядочению отчетности по учету задолженности предприятий по страховым взносам.
8. В случае недопоступления страховых взносов в Пенсионный фонд разрешить Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан заимствовать кредитные ресурсы в Акционерном Народном Сберегательном Банке Казахстана на выплату пенсий не более 1,97 процента от годовой суммы доходов Пенсионного фонда.
9. Контроль за исполнением бюджета Пенсионного фонда за 1997 год возложить на Министра труда и социальной защиты населения Коржову Н.А., Председателя Налогового комитета Министерства финансов Есенбаева М.Т. и акимов областей и г. Алматы.
Ответственность за выплату задолженности по пенсиям возложить на агента по выплате - Акционерный Народный Сберегательный Банк Казахстана.
10. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 1997 г. N 143 P970143_ "Об утверждении бюджета Пенсионного фонда Республики Казахстан на 1997 год".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 июля 1997 г. N 1048
Уточненный бюджет Пенсионного фонда
Республики Казахстан на 1997 год
(в млн. тенге)
Доходы                 Утвержденный   Уточненный
бюджет         бюджет
Пенсионного    Пенсионного
фонда          фонда
1. Отчисления страховых взносов
работодателей, граждан, занимающихся
предпринимательской деятельностью,
независимо от форм собственности и
видов деятельности                      102265,8      97064,3

2. Жұмыс берушiлердiң мерзiмiнен бұрын    210,0        210,0
тағайындалатын зейнетақыға байланысты
және жеңiлдiктi зейнетақымен қамтамасыз
ету мақсатына аударатын қаражаты
3. Жұмыс берушiлер мен азаматтардан       13,0         13,0
керi талап ету тәртiбiмен өндiрiлiп
алынатын қаражаты
4. Сақтандыру жарнасы бойынша берешектi,  62936,7      8026,5
өтеу шотына төлеушiлерден және 1996
жылы балалы отбасыларына төленген
жәрдемақыға шыққан шығысты өтеу шотының
Зейнетақы қорына бюджеттен түсетiн
қаржылар
оның iшiнде:
а) сақтандыру жарнасы бойынша        60361,5      2791,0*
б) балалы отбасыларына төленетiн     2575,2       5235,5
жәрдемақы бойынша
Ескерту:
Зейнетақы қорына төленетiн сақтандыру жарнасы
бойынша берешек 1997 жылдың 1 қаңтарына баланс
бойынша 60,4 млрд. теңге.
5. 1997 жылдың 1 қаңтарына қарай ақша     1016,1       519.2
қаражатының ауыспалы қалдығы
6. Қазақстанның Халықтық Банкiнен алынған 8000,0       10403,4
несиелер
7. Республикалық бюджеттен алынған                     36000,0
трансферттер
Кiрiс жиыны                               174441,6     152236,4
Шығыстар
1. "Қазақстан Республикасында азаматтарды 116873,5     105423,0
зейнетақымен қамсыздандыру туралы"
Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
төленетiн зейнетақылар
оның iшiнде:
еңбек зейнетақысы                    114228,2     102769,1
әлеуметтiк зейнетақы                   2237,2       2245,8
мерзiмдi қызметтiң әскери
қызметшiлерi
қатарындағы мүгедектерге төленетiн
зейнетақы                               408,1        408,1
2. Зейнетақы төлеу жөнiндегi берешектi    31583,0      30700,0
өтеу
3. Зейнетақы төлеу және оны жеткiзiп беру   890,7       816,7
қызметiне жұмсалатын шығыстар
4. Шетелге тұрақты тұруға кеткен          39,0           39,0
азаматтарға еңбек жарақатына немесе
кәсiби ауруы салдарынан тағайындалатын
зейнетақыны төлеу
5. Жерлеуге берiлетiн жәрдемақыны төлеу   853,0         853,0
6. Қазақстан Республикасы Президентiнiң   233,0         233,0
1995 жылғы 28 сәуiрдегi N 2247 Заң күшi
бар Жарлығына сәйкес Ұлы Отан соғысының
мүгедектерi мен қатысушылары әлеуметтiк
және өзге де төлемдердi есептеу үшiн
есептi көрсеткiштiң төрт есе мөлшерiнде
жылына бiр рет берiлетiн жәрдемақыны
төлеу
7. Қазақстанның Халықтық Банкiнен         12081,6      14171,7
алынған несие сомасын қайтару
Шығыстардың жиынтығы:               174441,6     152236,4
Кiрiстердiң шығыстардан асуы:

2. Средства, перечисляемые
работодателями в связи с назначением
досрочных пенсий и на цели льготного
пенсионного обеспечения                 210,0         210,0
3. Средства, взыскиваемые с
работодателей и граждан в порядке
предъявления регрессных требований      13,0          13,0
4. Средства, поступающие от
плательщиков в счет погашения
задолженности по страховым взносам и
из бюджета в счет погашения
Пенсионному фонду расходов за
выплаченные пособия семьям с детьми
за 1996 год                             62936,7       8026,5
в том числе:
а) по страховым взносам                 60361,5       2791,0
б) по пособиям семьям с детьми          2575,2        5235,5
5. Переходящие остатки денежных
средств на 1 января 1997 года           1016,1        519,2
6. Кредиты, полученные от Народного
Банка Казахстана                        8000,0        10403,4
7. Трансферты, полученные из
республиканского бюджета                              36000,0
Итого доходов                           174441,6      152236,4
Сноска. Задолженность по страховым взносам в Пенсионный фонд по
балансу на 1.01.97 г. 60,4 млрд. тенге.
Расходы
1. Пенсии, выплачиваемые в
соответствии с Законом Республики
Казахстан "О пенсионном обеспечении
граждан в Республике Казахстан"         116873,5      105423,0
из них:
трудовые пенсии                         114228,2      102769,1
социальные пенсии                       2237,2        2245,8
пенсии инвалидам из числа
военнослужащих срочной службы           408,1         408,1
2. Погашение задолженности по выплате
пенсий                                  31583,0       30700,0
3. Расходы за услуги по выплате и
доставке пенсий                         890,7         816,7
4. Выплата пенсий, назначенных
вследствие трудового увечья или
профессионального заболевания
гражданам, выехавшим на постоянное
место жительства за границу             39,0          39,0
5. Выплата пособий на погребение        853,0         853,0
6. Выплата ежегодного разового
пособия инвалидам и участникам
Великой Отечественной войны в
размере четырех месячных расчетных
показателей для исчисления
социальных и иных выплат в
соответствии с Указом Президента
Республики Казахстан, имеющим
силу Закона, от 28 апреля 1995 г.
N 2247                                  233,0         233,0
7. Возврат сумм кредитов,
полученных от Народного Банка
Казахстана                              12081,6       14171,7
Итого расходов                          174441,6      152236,4
Превышение доходов над расходами                        -