Қазақстан мұнай өнеркәсiбiнiң 100 жылдығы мерейтойын өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 11 желтоқсандағы N 1749
Қазақ жерiнде мұнай-газ өнеркәсiбi дамуының бастамасы болған, егемен Қазақстан экономикасының негiзi болып табылатын бiрiншi мұнайдың ашылуына 1999 жылы 100 жыл толуына байланысты Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Мерейтой - Қазақстан мұнай өнеркәсiбiнiң 100 жылдығы 1999 жылдың 5 қыркүйегі атап өтiлсiн.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгерді - ҚРҮ-нің 1999.02.12. N 120 қаулысымен.
P990120_
2. "Қазақойл" ұлттық мұнай-газ компаниясы ұсынған Қазақстан
мұнай өнеркәсiбiнiң 100 жылдығына арналған негiзгi шаралар
мақұлдансын (қоса берiлiп отыр).
3. Мерейтой - Қазақстан мұнай өнеркәсiбiнiң 100 жылдығын өткiзу
жөнiндегi ұйымдастыру комиссиясы қосымшаға сәйкес құрамда бекiтiлсiн.
4. "Қазақойл" ұлттық мұнай-газ компаниясының мерейтой шараларын
Қазақстан аумағында мұнай операцияларымен айналысатын
кәсiпорындардың ерiктi жарналарының есебiнен қаржыландыру туралы
ұсынысына келiсiм берiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 11 желтоқсандағы
N 1749 қаулысымен
мақұлданған
Қазақстан мұнай өнеркәсiбiнiң 100 жылдығына
арналған негiзгi шаралар
___________________________________________________________________
рет |                                   |Орындалу   |Орындалуына
N  |              Шаралар              |мерзiмi    |жауапты адамдар
_____|___________________________________|___________|_____________
1  |                  2                |     3     |      4
_____|___________________________________|___________|_____________
|                                   |           |
1  |Қазақстанның 2 томдық мұнай        |1999       |Ұйымдастыру
|энциклопедиясын шығару             |жылдың 1   |комиссиясы,
|                                   |маусымына  |"Қазақойл"
|                                   |дейiн
|ҰМК
_____|___________________________________|___________|_____________
2  |"Қазақстан мұнайына 100 жыл" деген |1999 жылдың|бұл да сол
|жалпы атаумен бейнероликтер түсіру |наурыз-шiл.|
|                                   |десі       |
|                                   |           |
_____|___________________________________|___________|_____________
3
4
_____|___________________________________|___________|_____________
5  |Қарашұңғыл N 7 тұңғыш              |1999 жылдың|Ұйымдастыру
|мұнай скважинасының орнында        |4 қыркүйегі|комиссиясы,
|рәміздік белгіні орнату мен        |не дейін   |"Қазақойл"
|салтанатты түрде ашуды ұйымдастыру |           |ҰМК
_____|___________________________________|___________|_____________
6
7
_____|___________________________________|___________|_____________
8  |Мұнай-газ өнеркәсiбiн дамытуда     |1999 жылдың|Ұйымдастыру
|ерекше көзге түскен:               |1 маусымына|комиссиясы,
|* зейнеткер-өндiрiс ардагерлерiн - |дейiн      |"Қазақойл" ҰМК
|100 адам;                          |           |
|* зейнеткер мемлекеттiк қызмет.    |           |
|шiлердi - 75 адам;                 |           |
|* еңбек озаттарын - 325 адам -     |           |
|Қазақстан Республикасының          |           |
|ордендерiмен және медальдарымен    |           |
|марапаттауға ұсыну                 |           |
_____|___________________________________|___________|_____________
9  |Мұнайшы күнi қарсаңында еңбек      |           |Ұйымдастыру
|ұжымдары мен облыстарда салтанатты |           |комиссиясы,
|жиналыстар өткiзудi тапсыру        |           |облыстардың,
|                                   |           |қалалардың,
|                                   |           |аудандардың
|                                   |           |әкiмдерi
_____|___________________________________|___________|_____________
10  |Астана қаласында салтанатты        |1999 жылдың|Ұйымдастыру
|жиналыс, жиналыс                   |3 қыркүйегі|комиссиясы,
|қорытындылары                      |           |"Қазақойл" ҰМК
|бойынша баспасөз                   |           |
|конференциясын ұйымдастыру         |           |
_____|___________________________________|___________|_______________
11  | Атырау қаласында "Қазақстан       |1999 жылдың|Ұйымдастыру
| мұнайына - 100 жыл. Каспий        |5 қыркүйегі|комиссиясы,
| маңы мемлекеттері ХХІ             |           |"Қазақойл" ҰМК
| ғасырда" атты халықаралық         |           |
| ғылыми-тәжірибелік                |           |
| конференция ұйымдастыру           |           |
_____|___________________________________|___________|________________
12  | Үкімет делегацияларының           |1999 жылдың|Ұйымдастыру
| қатысуымен Атырау қаласында       |5 қыркүйегі|комиссиясы,
| Қазақстан мұнайының 100           |           |"Қазақойл"
| жылдығына арналған салтанат       |           | ҰМК
| ұйымдастыру                       |           |
_____|___________________________________|___________|________________
ЕСКЕРТУ. 10,11,12-жолдармен толықтырылды - ҚРҮ-нің 1999.02.12.
N 120 қаулысымен.
P990120_
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 11 желтоқсандағы
N 1749 қаулысына
қосымша
Мерейтой - Қазақстан мұнай өнеркәсiбiнiң 100 жылдығын
өткiзу жөнiндегi ұйымдастыру комиссиясының
құрамы
Жандосов           - Қазақстан Республикасы
Ораз Әлиұлы          Премьер-Министрінің
орынбасары - Қазақстан
Республикасының Қаржы
министрі, төраға
Кешубаев Ғ.Қ.      - Қазақстан Республикасы Премьер-Министр
Кеңсесi Басшысының орынбасары, төрағаның
орынбасары
Ұйымдастыру комиссиясының мүшелерi:
Әблязов М.Қ.       - Қазақстан Республикасының Энергетика,
индустрия және сауда министрi
Үпiшев Е.Е.        - Мұнай тасымалдау жөнiндегi "ҚазТрансОйл"
ұлттық компаниясының президентi
Қаппаров Н.Д.      - "Қазақойл" ұлттық мұнай-газ компаниясының
президентi
Сағдиев М.Р.       - Қазақстан Республикасы Ардагерлерiнiң
Орталық кеңесiнiң төрағасы
Жақыпов Қ.Қ.       - Батыс Қазақстан облысының әкiмi
Мусин А.Е.         - Ақтөбе облысының әкiмi
Сапарбаев Б.М.     - Қызылорда облысының әкiмi
Жақиянов Ғ.Б.       - Павлодар облысының әкiмi
Абдуллаев Қ.А.      - Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмi
Жақсыбеков Әділбек  - Астана қаласының әкімі
Рыскелдіұлы
Тасмағамбетов       - Атырау облысының әкімі
Иманғали   Нұрғалиұлы
Қиынов Ләззат        - Маңғыстау облысының әкімі;
Кеттебайұлы
ЕСКЕРТУ. Құрам өзгердi - ҚРҮ-нiң 1998.09.28. N 959 қаулысымен.
P980959_
ЕСКЕРТУ. Құрам өзгердi - ҚРҮ-нiң 1999.07.09. N 947 қаулысымен.
P990947_

О проведении юбилейной даты - 100-летия нефтяной промышленности Казахстана
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 1997 г. N 1749
В связи с исполняющимся в 1999 году 100-летием со дня открытия первой нефти на казахской земле, положившего начало развитию нефтегазовой промышленности, являющейся основой экономики суверенного Казахстана, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Отметить юбилейную дату - 100-летие нефтяной промышленности Казахстана 5 сентября 1999 года.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 12 февраля 1999 г. N 120 P990120_ .
2. Одобрить основные мероприятия в честь 100-летия нефтяной промышленности Казахстана, предложенные Национальной нефтегазовой компанией "Казахойл" (прилагаются).
3. Утвердить организационную комиссию по проведению юбилейной даты - 100-летия нефтяной промышленности Казахстана в составе согласно приложению.
4. Согласиться с предложением Национальной нефтегазовой компании "Казахойл" о финансировании юбилейных мероприятий за счет добровольных взносов предприятий, занятых нефтяными операциями на территории Казахстана.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Одобрены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 декабря 1997 г. N 1749
Основные мероприятия в честь
100-летия нефтяной промышленности
Казахстана
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 12
февраля 1999 г. N 120
P990120_
.
---------------------------------------------------------------------
N  !       Мероприятие       !Срок       !     Ответственные
п/п!                         !исполнения !     за исполнение
---------------------------------------------------------------------
1 !            2            !      3    !             4
---------------------------------------------------------------------
1   Издать 2-томную нефтяную  до 1 июня  Организационная комиссия,
энциклопедию Казахстана   1999 года    ННК "Казахойл"
2   Отснять цикл              март-июль   То же
видеороликов              1999 года
под общим названием
"100 лет казахстанской
нефти"
5   Организовать установку    до 4 сентября  Организационная комиссия,
и торжественное открытие  1999 года      ННК "Казахойл"
символического знака на
месте первой нефтяной
скважины N 7 Карашунгул
8   Представить к награждению   до 1 июня   Организационная комиссия,
орденами и медалями Рес-    1999 года   ННК "Казахойл"
публики Казахстан особо
отличившихся в развитии
нефтегазовой промышленности:
пенсионеров - ветеранов
производства - 100 чел.;
пенсионеров - государст-
венных служащих - 75 чел.;
передовиков производства
- 325 чел.
9   Приурочить проведение                   Организационная комиссия,
торжественных собраний в                акимы областей, городов,
трудовых коллективах и                  районов
областях ко Дню нефтяника
10 Организовать               3 сентября           Организационная
торжественное              1999 года            комиссия,
собрание в городе                               ННК "Казахойл"
Астане, пресс-
конференцию по
итогам собрания
11 Организовать в городе       5 сентября           Организационная
Атырау международную        1999 года            комиссия,
научно-практическую                              ННК "Казахойл"
конференцию "100 лет
казахстанской нефти.
Прикаспийские
нефтяные государства в
XXI веке"
12 Организовать в городе       5 сентября           Организационная
Атырау торжества,           1999 года            комиссия,
посвященные 100-летию                            ННК "Казахойл"
казахстанской нефти
с участием
правительственных
делегаций
---------------------------------------------------------------------
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 декабря 1997 г. N 1749
Состав
организационной комиссии по проведению
юбилейной даты - 100-летия
нефтяной промышленности Казахстана
Сноска. Состав комиссии изменен - постановлением Правительства РК от
28 сентября 1998 г. N 959
P980959_
; от 9 июля 1999 г. N 947
Р990947_
.
Джандосов У.А.   - Заместитель Премьер-Министра - Министр финансов
Республики Казахстан, председатель
Кешубаев Г.К.    - заместитель Руководителя Канцелярии Премьер-
Министра Республики Казахстан, заместитель
председателя
Члены организационной комиссии:
Аблязов М.К.     - Министр энергетики, индустрии и торговли
Республики Казахстан
Упушев Е.Е.      - президент Национальной компании по транспортировке
нефти "КазТрансОйл"
Каппаров Н.Д.    - президент Национальной нефтегазовой компании
"Казахойл"
Сагдиев М.Р.     - председатель Центрального совета ветеранов
Республики Казахстан
Жакупов К.К.     - аким Западно-Казахстанской области
Мусин А.Е.       - аким Актюбинской области
Сапарбаев Б.М.   - аким Кызылординской области
Жакиянов Г.Б.    - аким Павлодарской области
Абдуллаев К.А.   - аким Южно-Казахстанской области
Джаксыбеков Адильбек
Рыскельдинович          - аким города Астаны
Тасмагамбетов Имангали
Нургалиевич             - аким Атырауской области
Киинов Ляззат
Кеттебаевич             - аким Мангистауской области;