Республикалық бюджет есебiнен ұсталатын және Астана қаласына қоныс аударған мемлекеттiк органның орталық аппараты қызметкерiнiң өзi тұрып жатқан қызметтiкке теңестiрiлген тұрғын үйдi сатып алу шартының нысанын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 24 маусымдағы N 592 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 2 шілдедегі № 673 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.07.2013 № 673 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
Республикалық бюджет есебiнен ұсталатын және Астана қаласынақоныс аударған мемлекеттiк органның орталық аппараты қызметкерiнiң өзi тұрып жатқан қызметтiкке теңестiрiлген тұрғын үйдi сатып алушартының қоса берiлiп отырған нысаны бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 24 маусымдағы
N 592 қаулысымен
бекiтiлген
Республикалық бюджет есебiнен ұсталатын және Астана
қаласына қоныс аударған мемлекеттiк органның орталық
аппараты қызметкерiнiң өзi тұрып жатқан
қызметтiкке теңестiрiлген тұрғын үйдi сатып алу
ШАРТЫ
Астана қаласы                      199__ жылғы "___"___________
Тараптар:
Сатушы: Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 22 сәуiрдегi
N 377-26қ қаулысына сәйкес Астана қаласы әкімінің жанындағы Тұрғын үй
департаментi атынан ___________________
_____________________________________________________________________
(қызметi, тегi, аты, әкесiнiң аты)
және ________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
мекен-жайдағы қызметтiкке теңестiрiлген тұрғын үйде тұрып жатқан сатып
алушы:
_____________________________________________________________________
(қызметкердiң тегi, аты, әкесiнiң аты оның төлқұжат деректерi,
_____________________________________________________________________
қашан және кiм берген, нөмiрi,
_____________________________________________________________________
оның қызметi және республикалық бюджет
_____________________________________________________________________
есебiнен ұсталатын мемлекеттiк органның атауы)
осы шартты мына төмендегiлер туралы жасасты:
1. Сатушы сатады, ал сатып алушы өзiмен бiрге тұрақты тұратын
кәмелетке толған отбасы мүшелерiнiң, оның iшiнде отбасының уақытша жоқ
мүшелерiнiң келiсiмiмен
_____________________________________________________________________
(жұбайының тегi, аты, әкесiнiң аты)
_____________________________________________________________________
(ордерге сәйкес балалардың және басқа да
_____________________________________________________________________
отбасы мүшелерiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты)
_____________________________________________________________________
өзiне ордерге сәйкес 199__ жылғы "___"___________ берiлген Астана
қаласындағы _________________________________________________________
_________________________________________________________ мекен-жайда
орналасқан, ________ бөлмеден тұратын, жалпы пайдалы алаңы __________
шаршы м., тұрғын алаңы ________ шаршы м., қызметтiкке теңестiрiлген
жайлы пәтердi ортақ бiрлескен меншiкке сатып алады.

Об утверждении формы Договора выкупа занимаемого жилища, приравненного к служебному, работником центрального аппарата государственного органа, содержащегося за счет республиканского бюджета и передислоцированного в город Астану
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июня 1998 г. № 592. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2013 года № 673
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.07.2013 № 673 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Утвердить прилагаемую форму Договора выкупа занимаемого жилища, приравненного к служебному, работником центрального аппарата государственного органа, содержащегося за счет республиканского бюджета и передислоцированного в город Астану.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕН
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 июня 1998 г. № 592
ДОГОВОР
выкупа занимаемого жилища, приравненного к служебному,
работником центрального аппарата государственного органа,
содержащегося за счет республиканского бюджета и
передислоцированного в город Астану
Сноска. Договор - с изменениями, внесенными постановлением
Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 2001 года N 567
P010567_
.
г. Астана                               "____"__________199_г.
Стороны:
Продавец: Департамент жилья при акиме города Астаны, в соответствии с
постановлением Правительства Республики Казахстан от "22" апреля 1998 г.
№ 377-26С в лице
____________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество)
и покупатель:______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество работника, его паспортные данные
___________________________________________________________________________
когда и кем выдан, номер;
___________________________________________________________________________
его должность и наименование государственного органа,
___________________________________________________________________________
содержащегося за счет республиканского бюджета)
проживающий в приравненном к служебному жилище по адресу
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
заключили настоящий договор о нижеследующем:
1. Продавец продает, а покупатель с согласия постоянно проживающих с
ним совершеннолетних членов семьи, в том числе временно отсутствующих:
___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество супруга)
___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество детей и других членов семьи, согласно ордера)
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
выкупает в общую совместную собственность предоставленную ему "__"_________
199__г., в соответствии с ордером, приравненную к служебной
благоустроенную квартиру, состоящую из _____ комнат, общей полезной
площадью ________кв.м., жилой площадью________кв.м. в городе Астане по
адресу______________________
___________________________________________________________________________

2. Сатылатын пәтердiң баланстық құны Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Астана қаласы және Ақмола облысы бойынша жылжымайтын мүлiктi және заңды тұлғаларды тiркеу жөнiндегi агенттiгiнiң "Жылжымайтын мүлiк жөнiндегi орталық" МК-ның 1998 жылғы "____"___________ N ____________ анықтамасы бойынша _____________ теңгенi құрайды.
3. Республикалық бюджет есебiнен ұсталатын және Астана қаласына қоныс аударған мемлекеттiк орталық органның қызметкерi, мемлекеттiк органдардың орталық аппараттарының Тұрғын үймен қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi комиссиялары тұрғын үй беру жөнiндегi шешiм қабылдаған сәттен бастап, аталған мемлекеттiк органда немесе басқа мемлекеттiк органдарда мемлекеттiк қызметте, сонымен қатар Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 21 мамырдағы N 623 қаулысымен бекiтiлген тiзбеге сәйкес техникалық қызмет көрсетудi жүзеге асыратын және мемлекеттiк органдардың жұмыс iстеуiн қамтамасыз ететiн қызметтерде кемiнде екi жыл жұмыс iстеуге мiндеттеме алған жағдайда, сатушы пәтердi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 22 сәуiрдегi N 377-26қ қаулысымен бекiтiлген Ережеге сәйкес _______________________________ АҚШ долларына баламды _____________ _________________________________________ теңгеге (сомасы цифрмен және жазбаша көрсетiледi) сатып алушының меншiгiне бередi.
Тұрғын үй сатып алу кезiнде еңбек шартын жасасу жөнiндегi мiндеттеме Қазақстан Республикасы Президентiнiң жарлықтарымен тағайындалатын лауазымды адамдарға қолданылмайды.
Қызметкер мемлекеттiк орган мен мемлекеттiк орталық органның қызметкерi арасында жасалған Келiсiм-шартта бекiтiлген, аталған мемлекеттiк органда немесе басқа мемлекеттiк органдарда мемлекеттiк қызметте, сонымен қатар Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 21 мамырдағы N 623 қаулысымен бекiтiлген тiзбеге сәйкес техникалық қызмет көрсетудi жүзеге асыратын және мемлекеттiк органдардың жұмыс iстеуiн қамтамасыз ететiн қызметтерде мiндеттеме алған белгiленген мерзiм бойы жұмыс iстеу мiндеттемесiн бұзған кезде, не ол еңбек тәртiбiн бұзғаны үшiн жұмыстан босатылған кезде тұрғын үйдi сатып алуоның баланстық құны бойынша жүргiзiледi.
Бұл шарт қызметкердiң мiндеттеменi өз кiнәсiнен емес, атапайтқанда:
1) мемлекеттiк орган таратылған, қызметкерлердiң саны немесештаты қысқартылған;
2) жұмысын жалғастыруға кедергi келтiретiндей науқастануынабайланысты;
3) зейнеткерлiкке шығуына байланысты;
4) мемлекеттiк қызметшi отставкаға кеткен;
5) заң актiлерiнде көзделген өзге жағдайларда орындамағанреттерде қолданылмайды.
Сонымен қатар бұл шарт қызметтiк мiндеттерiн орындау кезiнде қаза тапқан қызметкерлердiң отбасына қолданылмайды.

2. Балансовая стоимость продаваемой квартиры
составляет_______________
тенге по справке № ____ от "__"________1998 г. Г.П. "Центр по
недвижимости" Агентства по регистрации недвижимости и юридических лиц
Министерства юстиции Республики Казахстан по городу Астане и АкмолинскоЙ
области.
3. Продавец передает в собственность покупателю квартиру за
___________________________________________________________________________
(сумма цифрами и прописью)
тенге, эквивалентную __________________ долларов США, в соответствии с
Положением, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от "22" апреля 1998 года, № 377-26с, при условии, что работник центрального государственного органа, содержащегося за счет республиканского бюджета и передислоцированного в г. Астану, обязуется проработать в данном государственном органе или в других государственных органах как на государственной службе, так и в должностях, осуществляющих техническое обслуживание и обеспечивающих функционирование государственных органов, согласно перечню, утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 1996 года № 623 не менее двух лет с момента вынесения Комиссиями центральных аппаратов государственных органов по вопросам обеспечения жильем решений о предоставлении жилища.
Обязанность по заключению трудового договора при выкупе жилища не распространяется на должностных лиц, назначаемых указами Президента Республики Казахстан.
При нарушении работником обязательств, закрепленных в Контракте, заключенном между государственным органом и работником центрального государственного органа, проработать установленный срок в указанном государственном органе или в других государственных органах как на государственной службе, так и в должностях, осуществляющих техническое обслуживание и обеспечивающих функционирование государственных органов, согласно перечню, утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 1996 года № 623, либо при его увольнении за нарушение трудовой дисциплины, выкуп жилища производится по его балансовой стоимости.
Данное условие не распространяется на случаи невыполнения обязательства работником, произошедшие не по его вине, а именно:
1) ликвидации государственного органа, сокращения численности или штата работников;
2) в связи с болезнью, препятствующей дальнейшей работе;
3) в связи с выходом на пенсию;
4) в случае отставки государственного служащего;
5) в иных, предусмотренных законодательными актами, случаях.
Также данное условие не распространяется на семьи работников, погибших при исполнении служебных обязанностей.
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 11 ноября 1998 г. N 1148 P981148_ ; от 22 декабря 1998 г. N 1317 P981317_ .

4. Сатып алушы 3-тармақта көрсетiлген соманы мына есеп айырысушотына төлейдi ______________________________________________________
(оператор банк көрсетiлсiн)
5. Иелiктен алынатын пәтер осы шарт жасасқан сәтте мемлекет меншiгi болып табылады, ешкiмге сатылмаған, кепiлге берiлмеген, дау нысанасы болып табылмайды және сот арқылы тұтқындалмаған.
6.
7. Сатып алынған пәтерге билiк жасау құқығы сатып алушыда осы шарттың 3-тармағында көрсетiлген жағдайлар туғанда және осы шарт Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Астана қаласы және Ақмола облысы бойынша жылжымайтын мүлiктi және заңды тұлғаларды тiркеу жөнiндегi агенттiгiнiң "Жылжымайтын мүлiк жөнiндегi орталық" МК-да тiркелгенде пайда болады.
8. Осы шарт сатып алушы, сатушы және жылжымайтын мүлiктi тiркеу органы үшiн 3 дана етiп жасалды.
Қызметкер бюджеттiк несиенi ресiмдеген кезде агент банк үшiнтұрғын үй сатып алу шартының қосымша (төртiншi) данасы жасалады.
9. Осы шарт сатып алатын тұрғын үйi үшiн ақша "Жаңа астана"қорының шотына түскеннен кейiн күшiне енедi.
Сатушы                             Сатып алушы
М.Ө. қолы                          қолы
ЕСКЕРТУ. 9-тармақпен толықтырылды - ҚРҮ-нiң 1998.08.04. N 738
қаулысымен. P980738
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ алып тасталды - ҚРҮ-нiң 1998.08.27. N 810                    қаулысымен. P980810
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгертiлдi - ҚРҮ-нiң 1998.11.11. N 1148
қаулысымен. P981148
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгердi, 8-тармақ 2-абзацпен толықтырылды -
ҚРҮ-нiң 1998.12.22. N 1317 қаулысымен. P981317
ЕСКЕРТУ. Кіріспе өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.04.27. N 567
қаулысымен. P010567

4. Покупатель уплачивает указанную в пункте 3 сумму на р/счет ___________________________________________________________________________
(указать банк оператор)
5. На момент заключения настоящего договора отчуждаемая квартира является государственной собственностью, никому не продана, не заложена, в споре и под арестом не состоит.
6. (Пункт 6 исключен - постановлением Правительства РК от 27 августа 1998 г. N 810 P980810_ )
7. Право распоряжаться выкупленной квартирой возникает у покупателя при наступлении событий, указанных в пункте 3 настоящего договора и регистрации настоящего договора в Г. П. "Центр по недвижимости" Агентства по регистрации недвижимости и юридических лиц Министерства юстиции Республики Казахстан по г. Астане и Акмолинской области.
8. Настоящий договор составлен в 3-х экземплярах для покупателя, продавца и органа регистрации недвижимости.
При оформлении работником бюджетного кредита составляется
дополнительный (четвертый) экземпляр договора выкупа жилища для
банка-агента.
Сноска. В пункт 8 внесены изменения - постановлением Правительства РК
от 22 декабря 1998 г. N 1317
P981317_
.
9. Настоящий договор вступает в силу после поступления денег за
выкупаемое жилище на счет Фонда "Новая столица".
Сноска. Договор дополнен пунктом 9 - Постановлением Правительства РК
от 4 августа 1998 г. N 738
P980738_
.
Продавец:                      Покупатель:
М. П. подпись                   подпись