Қазақстан Республикасының заңнамасын жетілдіру жөнiндегi қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2003 жылғы 13 қазандағы N 248-ө өкімі. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 2004.12.30. N 383 өкімімен.
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының заңдарын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары кесiмдерiнiң тiзбесi бекiтiлсiн (бұдан әрi - тiзбе).
2. Мемлекеттiк органдар тiзбеге сәйкес нормативтiк құқықтық кесiмдердi әзiрлеудi, бекiтудi және қажет болған жағдайда Әдiлет министрлiгiне мемлекеттiк тiркеуге жiберудi қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлігі мемлекеттiк органдармен бiрлесiп, iстеген жұмыстарының нәтижелерi туралы тоқсан сайын Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2003 жылғы 13 қазандағы
N 248-ө өкiмiмен бекiтiлген
Қазақстан Республикасының заңдарын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары кесiмдерiнiң тiзбесi
__________________________________________________________________
р/| Заңның атауы  |Қазақстан Республикасы|  Жауапты   | Орындалу
с |               |мемлекеттiк органының |мемлекеттiк | мерзiмi
N |               | кесiмiмен реттелуге  | органдар   |
|               | жататын қатынастар   |            |
__________________________________________________________________
1        2                  3                  4           5
__________________________________________________________________
1  "Бухгалтерлiк    1) операциялар мен         ҚapM       2003
есепке алу және  оқиғаларды ресiмдеу                  жылдың
қаржылық есеп    үшiн қолданылатын                   4 тоқсаны
туралы"          бастапқы құжаттардың
Қазақстан        нысандары немесе
Республикасының  оларға қойылатын
1995 жылғы 26    талаптар;
желтоқсандағы
Заңы .           2) бухгалтерлiк есепке     ҚарМ       2003
алу тiркелiмiнiң нысан.              жылдың
дары немесе оларға                  4 тоқсаны
қойылатын талаптар;
3) мемлекеттiк мекеме.      ҚарМ      2004
лердiң қаржылық есебiн               жылдың
құру тәртібi, сондай-ақ             1 тоқсаны
оның көлемi мен нысандары.
2  "Экологиялық     1) қоршаған ортаға әсердi   ҚОҚМ      2004
сараптама        бағалауды жүргiзу тәртiбi;           жылдың
туралы"                                              1 тоқсаны
Қазақстан        2) мемлекеттiк экологиялық  ҚОҚМ      2004
Республикасының  сараптаманы жүргiзу мен              жылдың
1997 жылғы 18    ұйымдастыру тәртiбi;                1 тоқсаны
наурыздағы  Заңы .

О дополнительных мерах по совершенствованию законодательства Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 октября 2003 года N 248-р. Утратило силу - распоряжением Премьер-Министра РК от 30 декабря 2004 года N 383-р (R040383)
1. Утвердить прилагаемый Перечень актов государственных органов Республики Казахстан, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан (далее - перечень).
2. Государственным органам обеспечить разработку, утверждение и, при необходимости, направление на государственную регистрацию в Министерство юстиции нормативных правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан совместно с государственными органами о результатах проделанной работы ежеквартально информировать Правительство Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 13 октября 2003 года N 248
Перечень актов государственных органов Республики Казахстан,
принятие которых необходимо в целях реализации законов
Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------
N  !  Наименование  !Отношения, подлежащие урегу-!Ответст-!Срок
п/п!     закона     !лированию актом государст-  !венные  !исполне-
!                !венного органа Республики   !государ-!ния
!                !Казахстан                   !ственные!
!                !                            !органы  !
-------------------------------------------------------------------
1 !        2       !              3             !    4   !   5
-------------------------------------------------------------------
1   Закон Республики 1) формы или требования к    МФ      4 квар-
Казахстан от 26  первичным документам,                 тал
декабря 1995 го- применяемым для оформления            2003
да "О бухгалтер- операций или событий;                 года
ском учете и
финансовой от-   2) формы или требования к     МФ      4 квар-
четности".       регистрам бухгалтерского              тал
учета;                                2003
года
3) порядок составления        МФ      1 квар-
финансовой отчетности госу-           тал 2004
дарственных учреждений,               года
а также его объем и формы.
2   Закон Республики 1) порядок проведения оценки МООС    1 квар-
Казахстан от 18  воздействия на окружающую             тал 2004
марта 1997 года  среду;                                года
"Об экологичес-
кой экспертизе". 2) порядок проведения и       МООС    1 квар-
организации государственной           тал 2004
экологической экспертизы;             года

3) аумағында сарапталатын    ҚОҚМ     2004
қызмет көзделген жергiлiктi          жылдың
атқарушы органдар жүзеге            1 тоқсаны
асыратын қоғамдық экология.
лық сараптама жүргiзудi
мемлекеттiк тiркеу тәртiбi.
3  "Қазақстан       1) клиникалық және медицина.  ДСМ     2003
Республикасында  лық биологиялық эксперимент.         жылдың
азаматтардың     тер жүргiзу, диагностика мен        4 тоқсаны
денсаулығын      емдеудiң жаңа әдiстерiн
сақтау туралы"   қолдану тәртiбi;
Қазақстан
Республикасының  2) кәсiби медициналық,         ДСМ    2003
1997 жылғы 19    дәрiгерлiк немесе                    жылдың
мамырдағы  Заңы . фармацевтикалық қызметтi            4 тоқсаны
жүзеге асыру даярлығын
айқындау үшiн бiлiктiлiк
емтихандарын өткiзу тәртiбi
(маманның сертификаты);
3) жоғарғы кәсiби бiлiмi       ДСМ     2004
бар медициналық және                  жылдың
фармацевтикалық қызмет.              1 тоқсаны
керлердiң бiлiктiлiгiн
арттыру және қайта даярлау
тәртiбi.
4  "Ерекше қорға.   Қорықтардың арнайы             АШМ     2004
латын табиғи     бөлiнген учаскелерiнде                жылдың
аумақтар         спорттық және әуесқойлық             2 тоқсаны
туралы"          балық аулауды ұйымдастыру
Қазақстан        тәртiбi.
Республикасының
1997 жылғы
15 шiлдедегi
Заңы .
5  Есiрткі,          Есірткі, психотроптық          АШМ,    2004
психотроптық зат. мен заттар прекурсорларды      ӘдМ    жылдың
тар мен прекур.   ветеринарияда пайдалану              1 тоқсаны
сорлар және олар. шарты мен тәртiбi.
дың заңсыз айна.
лымы мен терiс
пайдаланылуына
қарсы iс-қимыл
шаралары туралы"
Қазақстан
Республикасының
1998 жылғы
10 шiлдедегi
Заңы .
6  "Бiлiм туралы"   Халықаралық шарттар            БҒМ    2003
Қазақстан        (келiсiмдер) болмаған                жылдың
Республикасының  жағдайда, азаматтардың              4 тоқсаны
1999 жылғы 7     Қазақстан Республикасынан
маусымдағы  Заңы . тыс жерлерде алған бiлiмi
туралы құжаттарын тану
және тиiстi куәлiктердi
беру тәртібi.
7  "Стандарттау     Стандарттау жөнiндегi          ИСМ    2004
туралы"          нормативтiк құжаттардың              жылдың
Қазақстан        мiндеттi талаптарының               1 тоқсаны
Республикасының  сақталуын мемлекеттiк
1999 жылғы       қадағалауды жүзеге
16 шiлдедегi     асыратын лауазымды
Заңы .            адамдарды аттестаттау
тәртiбi.
8  "Денешынықтыру   1) дене шынықтыру             ТЖА,    2003
және спорт       сабақтарын, спорт             ДСМ    жылдың
туралы"          және бұқаралық спорт                4 тоқсаны
Қазақстан        шараларын өткiзу
Республикасының  кезiнде қауiпсiздiк
1999 жылғы       және санитарлық-
2 желтоқсандағы  гигиеналық нормаларды
Заңы .            сақтау ережелерi;

3) порядок государственной    МООС    1 квар-
регистрации проведения                тал 2004
общественной экологической            года
экспертизы, осуществляемой
местными исполнительными
органами, на территории
которых намечается экспер-
тируемая деятельность.
3   Закон Республики 1) порядок проведения        МЗ      4 квар-
Казахстан от 19  клинических и медико-биоло-           тал 2003
мая 1997 года    гических экспериментов,               года
"Об охране здо-  применения новых методов
ровья граждан в  диагностики и лечения;
Республике Ка-
захстан".        2) порядок проведения         МЗ      4 квар-
квалификационного экзамена            тал 2003
для определения готовности            года
к осуществлению профессио-
нальной медицинской, врачеб-
ной или фармацевтической
деятельности (сертификат
специалиста);
3) порядок повышения квали-   МЗ      1 квар-
фикации и переподготовки              тал 2004
медицинских и фармацевти-             года
ческих работников с высшим
профессиональным образова-
нием.
4   Закон Республики Порядок организации спортив- МСХ     2 квар-
Казахстан от 15  ного и любительского лова             тал 2004
июля 1997 года   рыбы на специально выделен-           года
"Об особо охра-  ных участках заповедников.
няемых природных
территориях".
5   Закон Республики Условия и порядок использо-  МСХ, МЮ 1 квар-
Казахстан от 10  вания наркотических средств,          тал 2004
июля 1998 года   психотропных веществ и                года
"О наркотичес-   прекурсоров в ветеринарии.
ких средствах,
психотропных
веществах, пре-
курсорах и мерах
противодействия
их незаконному
обороту и злоу-
потреблению
ими".
6   Закон Республики Порядок признания документов МОН     4 квар-
Казахстан от 7   об образовании, полученных            тал 2003
июня 1999 года   гражданами за пределами               года
"Об образова-    Республики Казахстан, и
нии".            выдачи соответствующих удос-
товерений при отсутствии
международных договоров
(соглашений).
7   Закон Республики Порядок аттестации должност- МИТ     1 квар-
Казахстан от 16  ных лиц, осуществляющих               тал 2004
июля 1999 года   государственный надзор за             года
"О стандартиза-  соблюдением обязательных
ции".            требований нормативных до-
кументов по стандартизации.
8   Закон Республики 1) правила безопасности и    АТС, МЗ 4 квар-
Казахстан от 2   соблюдения санитарно-гигие-           тал 2003
декабря 1999 го- нических норм при проведении          года
да "О физической занятий физической культу-
культуре и спор- рой, спортом и спортивно-
те".             массовых мероприятий;

17 "Бал ара шаруа.  Қазақстан Республикасындағы      АШМ     2003
шылығы туралы"   бал араларды тұқымдық                   жылдың
Қазақстан        аудандастыру жоспары.                  4 тоқсаны
Республикасының
2002 жылғы
12 наурыздағы
Заңы
18 "Өсiмдiктердi    1) пестицидтердi (улы            АШМ     2003
қорғау туралы"   химикаттарды) сақтау, тасы.             жылдың
Қазақстан        малдау және қолдану                    4 тоқсаны
Республикасының  ережелерi;
2002 жылғы
3 шiлдедегi      2) пестицидтер (улы             АШМ      2003
Заңы .           химикаттар) тiзiмi;                     жылдың
4 тоқсаны
3) фитосанитарлық               АШМ      2003
нормативтер;                            жылдың
1 тоқсаны
4) фитосанитарлық есепке        АШМ     2004
алу мен есептiлiк нысандары,           жылдың
сондай-ақ оларды табыс ету            1 тоқсаны
тәртiбi;
5) пестицидтердi (улы           АШМ,    2004
химикаттарды) зарарсыздан.     ҚОҚМ,   жылдың
дыру тәртібі                   ДСМ    1 тоқсаны
6) фитосанитарлық бақылауды     АШМ     2004
жүзеге асыру тәртібі.                  жылдың
2 тоқсаны
19 "Геодезия және   1) геодезиялық және             ЖРБА    2004
картография      картографиялық жұмыстарды              жылдың
туралы"          жүргiзуге техникалық                  2 тоқсаны
Қазақстан        талаптар;
Республикасының
2002 жылғы       2) Қазақстан Республикасының    ЖРБА    2004
3 шiлдедегi      қауiпсiздiк мүдделерiн                 жылдың
Заңы .           ескере отырып, геодезиялық            1 тоқсаны
және картографиялық
жұмыстардың, аэроғарыштық
түсірілімдердің деректерi
мен материалдарын дайындау,
есепке алу, сақтау, көбейту
және пайдалану тәртiбi.
20 "Ветеринария     1) мемлекеттiк ветеринария.     АШМ,    2004
туралы"          лық қадағалау бақылайтын        ДСМ    жылдың
Қазақстан        жүктерді ұстауды, өсіруді,            1 тоқсаны
Республикасының  пайдалануды, өндіруді,
2002 жылғы 10    дайындауды (союды),
шiлдедегi  Заңы .  сақтауды, өңдеудi,
тасымалдау мен өткiзудi
жүзеге асыратын азамат.
тардың денсаулығын
жануарлар мен адамға
ортақ аурулардан қорғау
тәртiбi;
2) базарларды және              АШМ     2004
жануарларды өндiру,                    жылдың
дайындау (сою), жануар.               2 тоқсаны
лардан алынатын өнiмдер
мен шикiзатты, ветерина.
риялық препараттарды,
жемшөп пен жемшөптiк
қоспаларды сақтау, өңдеу
және өткiзу жөнiндегi
ұйымдарды бiрдейлендiру
тәртiбi.
21 "Кемтар бала.    1) арнаулы мектепке             БҒМ     2003
ларды әлеумет.   дейiнгi және жалпы                     жылдың
тiк және         бiлiм берудiң мемлекеттiк             4 тоқсаны
медициналық-     бiлiм беру стандарттары;
педагогикалық
түзеу арқылы     2) арнаулы бiлiм беру           БҒМ     2003
қолдау туралы"   ұйымдарының типтерi мен                 жылдың
Қазақстан        түрлерiнiң тiзбесi,                    4 тоқсаны
Республикасы.    арнаулы білім алуға
ның 2002 жылғы   мұқтаж адамдар үшiн
11 шiлдедегi     білiм бepу
Заңы .           ұйымдарында орын саны;
3) кемтар балаларды оқытуды     БҒМ     2004
жүзеге асыратын бiлiм беру              жылдың
ұйымдарының материалдық-               1 тоқсаны
техникалық және оқу-
әдiстемелiк жарақтандырылуы
мен қамтамасыз етiлуiне
қойылатын ең төменгi
мiндеттi талаптар;
4) оқушыларды аттестаттау       БҒМ     2004
әдiстемесi;                             жылдың
1 тоқсаны
5) кемтар балаларды оқытуға     БҒМ,    2004
арналған техникалық құрал.      ДСМ     жылдың
дарға қойылатын талаптар.              2 тоқсаны
22 "Халықтың        1) халықтың санитарлық-эпиде.   ДСМ     2003
санитарлық-      миологиялық салауаттылығы               жылдың
эпидемиологиялық саласындағы құжаттаманы                4 тоқсаны
салауаттылығы    есепке алу есептiлiгi
туралы"          тәртiбi мен нысаны;
Қазақстан
Республикасының  2) халықтың гигиеналық          ДСМ      2004
2002 жылғы       оқуын өткiзу тәртiбi;                    жылдың
4 желтоқсандағы                                         1 тоқсаны
Заңы .           3) халықтың декреттелген        ДСМ      2004
тобына мiндеттi түрде                    жылдың
медициалық қарауларды                  1 тоқсаны
жүргiзудiң және оларды
жұмысқа жiберудiң тәртiбi
мен мерзiмдiлiгі;
4) алдын ала және мерзiмдi      ДСМ      2004
медициналық қарау мiндеттi              жылдың
болатын зиянды өндiрiстiк              2 тоқсаны
факторлардың, кәсiптердiң
тiзбесi;
5) медициалық құжаттарды        ДСМ      2004
беру, есепке алу және                   жылдың
жүргiзу тәртiбi.                       2 тоқсаны
23 "Электрондық     1) куәландырушы орталықтың      АБА      2003
құжат және       үлгi epeжeci;                           жылдың
электрондық                                             4 тоқсаны
цифрлық қолтаңба 2) тiркеу куәлiгiн беру         АБА      2004
туралы"          тәртiбi;                                жылдың
Қазақстан                                               1 тоқсаны
Республикасының  3) тиiстi куәландырушы          АБА      2004
2003 жылғы       орталықта тiркеу                        жылдың
7 қаңтардағы     куәлiктерiнiң көшiрмелерiн             1 тоқсаны
Заңы .            сақтау тәртiбi.
24 "Тұқым           1)  байқаудан  өткiзушілер      АШМ     2003
шаруашылығы      мен тұқым сарапшыларын                  жылдың
туралы"          аттестаттау тәртiбi;                   4 тоқсаны
Қазақстан
Республикасының  2) сорттардың оригинатор.       АШМ      2003
2003 жылғы       ларын тіркеу ережесi;                   жылдың
8 ақпандағы                                             4 тоқсаны
Заңы .
3) зертханалық сорттық          АШМ      2004
сынақтар жүргiзу ережесi;               жылдың
1 тоқсаны
4) сорттық және тұқымдық        АШМ      2004
бақылауды жүзеге асыру,                 жылдың
тұқымның сапасына сараптама            1 тоқсаны
жасауды жүргізу тәртiбi;
5) тұқымға арналған             АШМ       2004
құжаттаманың нысандары;                  жылдың
2 тоқсаны
6) Қазақстан Республикасында    АШМ      2004
пайдалануға рұқсат етiлген              жылдың
Селекциялық жетiстiктердiң             2 тоқсаны
мемлекеттiк тiзiлiмi және
ауыл шаруашылық өсiмдiктерi.
нiң перспективалы
сорттарының тiзбесi;
7) сорт жаңартуды, сорт         АШМ      2004
алмастыруды жүргiзу тәртiбi             жылдың
мен мерзiмдерi;                        1 тоқсаны

Казахстан от 17  ского порта;                          тал 2003
января 2002 года                                       года
"О торговом      2) перечень должностей (про-  МТК     4 квар-
мореплавании".   фессий) работников морского           тал 2003
транспорта, которым выдается          года
форменная одежда, образцы
формы и знаков различия,
порядок ношения форменной
одежды и нормы обеспечения;
3) порядок присвоения и       МТК     3 квар-
изменения названия судна;             тал 2004
года
4) правила расследования      МТК     1 квар-
аварийных случаев с судами;           тал 2004
года
5) квалификационные требова-  МТК     1 квар-
ния к работе в качестве               тал 2004
морских лоцманов;                     года
6) правила перевозок пасса-   МТК     1 квар-
жиров, багажа и грузов;               тал 2004
года
7) формы коммерческих актов   МТК     2 квар-
или актов общей формы,                тал 2004
порядок их составления и              года
порядок удостоверения
обстоятельств, не требующих
составления актов.
16  Закон Республики 1) порядок разработки и      МООС    3 квар-
Казахстан от 11  утверждения удельных норма-           тал 2004
марта 2002 года  тивов выбросов, а также               года
"Об охране ат-   перечень объектов (кадаст-
мосферного воз-  ра), в отношении которых
духа".           они разрабатываются;
2) правила хранения, захо-    МООС    3 квар-
ронения и обезвреживания на           тал 2004
территориях организаций и             года
населенных пунктов, а также
в полигонах размещения
отходов производства и пот-
ребления, токсичных веществ
и пестицидов, загрязняющих
атмосферный воздух, а также
сжигания таких отходов;
3) порядок инвентаризации     МООС,   4 квар-
выбросов вредных (загрязняю-  МЗ      тал 2004
щих) веществ в атмосферный            года
воздух, вредных физических
воздействий на атмосферный
воздух и их источников
физическими и юридическими
лицами, имеющими источники
выбросов вредных (загрязняю-
щих) веществ в атмосферный
воздух и вредных физических
воздействий на него;
4) порядок установления       МООС,   4 квар-
источников выбросов вредных   МЗ      тал 2004
(загрязняющих) веществ в              года
атмосферный воздух, источни-
ков вредных физических воз-
действий на атмосферный воз-
дух, перечня вредных (заг-
рязняющих) веществ, перечня
вредных физических воздейст-
вий на атмосферный воздух,
подлежащих государственному
учету и нормированию, на
основании данных о результа-
тах инвентаризации выбросов
вредных (загрязняющих) ве-
ществ в атмосферный воздух,
вредных физических воздейст-
вий на атмосферный воздух и
их источников.
17  Закон Республики План породного районирования МСХ     4 квар-
Казахстан от 12  пчел в Республике Казахстан.          тал 2003
марта 2002 года                                        года
"О пчеловод-
стве".
18  Закон Республики 1) правила хранения, транс-  МСХ     4 квар-
Казахстан от 3   портировки и применения               тал 2003
июля 2002 года   пестицидов (ядохимикатов);            года
"О защите рас-
тений".          2) список пестицидов          МСХ     4 квар-
(ядохимикатов);                       тал 2003
года
3) фитосанитарные нормативы;  МСХ     1 квар-
тал 2004
года
4) формы фитосанитарного      МСХ     1 квар-
учета и отчетности, а также           тал 2004
порядок их представления;             года
5) порядок обезвреживания     МСХ,    1 квар-
пестицидов (ядохимикатов);    МООС,   тал 2004
МЗ      года
6) порядок осуществления      МСХ     2 квар-
фитосанитарного контроля.             тал 2004
года
19  Закон Республики 1) технические требования     АЗР     2 квар-
Казахстан от 3   на производство геодезичес-           тал 2004
июля 2002 года   ких и картографических                года
"О геодезии и    работ;
картографии".
2) порядок изготовления,      АЗР     1 квар-
учета, хранения, размножения          тал 2004
и использования данных и              года
материалов геодезических и
картографических работ,
аэрокосмических съемок с
учетом интересов безопаснос-
ти Республики Казахстан.
20  Закон Республики 1) порядок охраны здоровья   МСХ,    1 квар-
Казахстан от 10  граждан, осуществляющих       МЗ      тал 2004
июля 2002 года   содержание, разведение,               года
"О ветеринарии". использование, производство,
заготовку (убой), хранение,
переработку, транспортировку
и реализацию подконтрольных
государственному ветеринар-
ному надзору грузов, от
болезней, общих для животных
и человека;
2) порядок идентификации      МСХ     2 квар-
рынков, организаций по                тал 2004
производству, заготовке               года
(убою) животных, хранению,
переработке и реализации
продуктов и сырья животного
происхождения, ветеринарных
препаратов, кормов и
кормовых добавок.
21  Закон Республики 1) государственные образова-  МОН    4 квар-
Казахстан от 11  тельные стандарты специаль-           тал 2003
июля 2002 года   ного дошкольного и общего             года
"О социальной    образования;
и медико-педаго-
гической коррек- 2) перечень типов и видов     МОН     4 квар-
ционной поддерж- специальных организаций               тал 2003
ке детей с огра- образования, количество мест          года
ниченными воз-   в организациях образования
можностями".     для лиц, нуждающихся в спе-
циальном образовании;
3) обязательные минимальные   МОН     1 квар-
требования к материально-             тал 2004
техническому и учебно-мето-           года
дическому оснащению и обес-
печению организаций образо-
вания, осуществляющих обу-
чение детей с ограниченными
возможностями;
4) методики аттестации        МОН     1 квар-
обучающихся;                          тал 2004
года
5) нормативные требования на  МОН, МЗ 2 квар-
технические средства обуче-           тал 2004
ния детей с ограниченными             года
возможностями.
22  Закон Республики 1) порядок учета, отчетности  МЗ     4 квар-
Казахстан от 4   и формы документации в об-            тал 2003
декабря 2002 го- ласти санитарно-эпидемиоло-           года
да "О санитарно- гического благополучия насе-
эпидемиологичес- ления;
ком благополу-
чии населения".  2) порядок проведения гигие-  МЗ      1 квар-
нического обучения населе-            тал 2004
ния;                                  года
3) порядок и периодичность    МЗ      1 квар-
проведения обязательных               тал 2004
медицинских осмотров декре-           года
тированных групп населения
и их допуска к работе;
4) перечень вредных произ-    МЗ      2 квар-
водственных факторов, про-            тал 2004
фессий, при которых обяза-            года
тельны предварительные и
периодические медицинские
осмотры;
5) порядок выдачи, учета и    МЗ      2 квар-
ведения медицинских                   тал 2004
документов.                           года
23  Закон Республики 1) типовое положение удосто-  АИС    4 квар-
Казахстан от 7   веряющего центра;                     тал 2003
января 2003 года                                       года
"Об электронном  2) порядок выдачи регистра-   АИС     1 квар-
документе и      ционного свидетельства;               тал 2004
электронной                                            года
цифровой подпи-  3) порядок хранения копии     АИС     1 квар-
си".             регистрационных свидетельств          тал 2004
в соответствующих удостове-           года
ряющих центрах.
24  Закон Республики 1) правила аттестации апро-   МСХ    4 квар-
Казахстан от 8   баторов и семенных экспер-            тал 2003
февраля 2003 го- тов;                                  года
да "О семеновод- 2) правила регистрации ори-   МСХ     4 квар-
стве"            гинаторов сортов;                     тал 2003
года
3) правила проведения лабо-   МСХ     1 квар-
раторных сортовых испытаний;          тал 2004
года
4) порядок осуществления      МСХ     1 квар-
сортового и семенного конт-           тал 2004
роля, экспертизы качества             года
семян;
5) формы документации на      МСХ     2 квар-
семена;                               тал 2004
года
6) государственный реестр     МСХ     2 квар-
селекционных достижений,              тал 2004
допущенных к использованию            года
в Республике Казахстан, и
перечень перспективных
сортов сельскохозяйственных
растений;
7) порядок и сроки проведе-   МСХ     1 квар-
ния сортообновления и                 тал 2004
сортосмен;                            года

8) ауыл шаруашылық              АШМ      2004
өсiмдiктерiнiң тұқымдарын               жылдың
дайындауды, өңдеудi,                   1 тоқсаны
сақтауды және пайдалануды
ұйымдастыру тәртiбi.
____________________________________________________________________

8) порядок организации        МСХ     1 квар-
заготовки, обработки, хране-          тал 2004
ния и использования семян             года
сельскохозяйственных
растений.
-------------------------------------------------------------------