"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ғарыш қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 8 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 30 сәуірдегі № 29-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ғарыш қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 8 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларына әзірлесін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2016 жылғы 30 сәуірдегі
№ 29-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 8 апреля 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам космической деятельности"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 апреля 2016 года № 29-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 8 апреля 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам космической деятельности" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять cоответствующие ведомственные нормативные правовые и правовые акты проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 30 апреля 2016 года № 29-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ғарыш қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 8 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 23.05.2019 № 89-ө өкімімен.
Р/с №
Нормативтік құқықтық және құқықтық актінің атауы
Нормативтік құқықтық және құқықтық актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік органдар
Орындау мерзімі
Нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді әзірлеу мен енгізудің сапасына, уақтылығына жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 8 апреля 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам космической деятельности"
Сноска. Перечень с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 23.05.2019 № 89-р.
п/п
Наименование нормативного правового и правового акта Форма нормативного правового и правового акта Государственные органы, ответственные за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения нормативных правовых и правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.

Ғарыш жүйелерінің ұлттық операторларын айқындау және "Ғарыш жүйелерінің ұлттық операторларын, сондай-ақ олардың міндеттері мен функцияларын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 мамырдағы № 721 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИДМ
2016 жылғы маусым
А.П. Рау
2.
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 995 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИДМ
2016 жылғы маусым
А.П. Рау
3.
Жерді қашықтықтан зондтау ғарыш жүйесі ұлттық операторының ғарыш түсірілімдерін жоспарлау, Жерді қашықтықтан зондтау деректерін алу, өңдеу және тарату қағидаларын бекіту және "Жерді қашықтықтан зондтау ғарыш жүйесі ұлттық операторының ғарыш түсірілімдерін жоспарлау, Жерді қашықтықтан зондтау деректерін алу, өңдеу және тарату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 сәуірдегі № 526 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі мен Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бірлескен бұйрығы
ИДМ, Қорғанысмині
2016 жылғы маусым
А.П. Рау, С.А. Жасұзақов
4.
Дәлдігі жоғары спутниктік навигация жүйесі ұлттық операторының спутниктік навигациялық қызметтерді ұйымдастыру және ұсыну қағидаларын бекіту және "Дәлдігі жоғары спутниктік навигация жүйесі ұлттық операторының спутниктік навигациялық қызметтерді ұйымдастыру және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 496 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі мен Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бірлескен бұйрығы
ИДМ, Қорғанысмині
2016 жылғы маусым
А.П. Рау, С.А. Жасұзақов
5.
Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің 23.05.2019 № 89-ө өкімімен.
6.
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Аэроғарыш комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушының 2014 жылғы 17 қазандағы № 77 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2016 жылғы маусым
А.П. Рау
7.
"Жер қойнауына мемлекеттік мониторингті жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы 398 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2016 жылғы маусым
А.П. Рау
8.

Об определении национальных операторов космических систем и признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2012 года № 721 "Об определении национальных операторов космических систем, а также их задач и функций"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИР
июнь 2016 года
Рау А.П.
2.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 995 "Некоторые вопросы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИР
июнь 2016 года
Рау А.П.
3.
Об утверждении Правил планирования космических съемок, получения, обработки и распространения данных дистанционного зондирования Земли из космоса национальным оператором космической системы дистанционного зондирования Земли и признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 апреля 2015 года № 526 "Об утверждении Правил планирования космических съемок, получения, обработки и распространения данных дистанционного зондирования Земли национальным оператором космической системы дистанционного зондирования Земли"
совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра обороны Республики Казахстан
МИР,
МО
июнь 2016 года
Рау А.П., Жасузаков С.А.
4.
Об утверждении Правил организации и предоставления спутниковых навигационных услуг национальным оператором системы высокоточной спутниковой навигации и признании утратившим силу приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 496 "Об утверждении Правил организации и предоставления спутниковых навигационных услуг национальным оператором системы высокоточной спутниковой навигации"
совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра обороны Республики Казахстан
МИР,
МО
июнь 2016 года
Рау А.П., Жасузаков С.А.
5.
Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 23.05.2019 № 89-р.
6.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 октября 2014 года № 77 "Об утверждении Положения об Аэрокосмическом комитете Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан"
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
июнь 2016 года
Рау А.П.
7.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 398 "Об утверждении Правил осуществления государственного мониторинга недр"
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
июнь2016 года
Рау А.П.
8.

"Ғарыш қызметі саласындағы жобаларға салалық сараптаманы жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 483 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2016 жылғы маусым
А.П. Рау
9.
"Қазақстан Республикасының аумағында ғарыш зымыран кешендерін құру және пайдалану (қолдану) қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 сәуірдегі № 523 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2016 жылғы маусым
А.П. Рау
10.
"Жеке және (немесе) заңды тұлғаларға ғарыш аппараттары транспондерлерін ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 сәуірдегі № 524 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2016 жылғы маусым
А.П. Рау
11.
"Қазақстан Республикасының аумағында, сондай-ақ ғарыш кеңістігінде ғарыш жүйелерін құру және пайдалану (қолдану) қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 сәуірдегі № 525 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2016 жылғы маусым
А.П. Рау
12.
"Мемлекеттік орман қоры аумағында орман қорының мемлекеттік есебін, мемлекеттік орман кадастрын, ормандардың мемлекеттік мониторингін және орман орналастыруды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-02/163 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2016 жылғы маусым
А.С. Мамытбеков
13.
"Есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың заңсыз айналымына қарсы күресте Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарын ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 29 желтоқсандағы № 690 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2016 жылғы маусым
Қ.Н. Қасымов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі;
ИДМ - Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі;
Қорғанысмині - Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрілігі;
ІІМ - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі.

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 483 "Об утверждении Правил осуществления отраслевой экспертизы проектов в области космической деятельности"
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
июнь 2016 года
Рау А.П.
9.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 апреля 2015 года № 523 "Об утверждении Правил создания и эксплуатации (применения) космических ракетных комплексов на территории Республики Казахстан"
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
июнь 2016 года
Рау А.П.
10.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 апреля 2015 года № 524 "Об утверждении Правил предоставления транспондеров космических аппаратов физическим и (или) юридическим лицам"
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
июнь 2016 года
Рау А.П.
11.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 апреля 2015 года № 525 "Об утверждении Правил создания и эксплуатации (применения) космических систем на территории Республики Казахстан, а также в космическом пространстве"
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
июнь 2016 года
Рау А.П.
12.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-02/163 "Об утверждении Правил ведения государственного учета лесного фонда, государственного лесного кадастра, государственного мониторинга лесов и лесоустройства на территории го суд арственного лесного фонда"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
июнь 2016 года
Мамытбеков А.С.
13.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 декабря 2011 года № 690 "Об утверждении Инструкции по организации органами внутренних дел Республики Казахстан борьбы с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
июнь 2016 года
Касымов К.Н.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
МО - Министерство обороны Республики Казахстан;
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан.