Қазақстан Республикасы жанынан Экспорттық саясат жөнінде кеңес құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 31 наурыздағы № 40-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 268 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.04.2022 № 268 қаулысымен.
Ұлттық экспорттық саясаттың стратегиялық бағыттары, оның іске асырылуын мониторингтеу және бағалау жөнінде ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеу мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Экспорттық саясат жөніндегі кеңес (бұдан әрі - Кеңес) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Кеңестің құрамы;
2) Кеңес туралы ереже бекітілсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 31 наурыздағы
№ 40-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Экспорттық саясат жөніндегі кеңестің құрамы
Ескерту. Құрамға өзгерістер енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің 13.05.2019 № 78-ө; 11.03.2020 № 47-ө өкімімен; ҚР Үкіметінің 01.10.2020 № 624 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 28.01.2022 № 34 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төраға;
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төрағаның орынбасары;
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі, хатшы;
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі;
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің төрағасы (келісім бойынша);
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрі;
Қазақстан Республикасының Әділет министрі;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі;
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрі
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі;
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі;
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі;
Қазақстан Республикасының Энергетика министрі;
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Сыртқы саясат орталығының меңгерушісі (келісім бойынша);
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша);
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша);
"KazakhExport" экспорттық сақтандыру компаниясы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша);
"Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының басқарма төрағасы (келісім бойынша);
"Қазақстан машина жасаушыларының одағы" заңды тұлғалар бірлестігінің төрағасы (келісім бойынша);
"Қазақстан тағам кәсіпорындарының одағы" заңды тұлғалар бірлестігінің президенті (келісім бойынша);
"Қазақстан тауар өндірушілері мен экспорттаушыларының одағы" республикалық заңды тұлғалар бірлестігінің президенті (келісім бойынша);
"KAZENERGY" Қазақстан мұнай-газ және энергетика кешені ұйымдарының қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігінің бас директоры (келісім бойынша);
"Тау-кен өндіруші және тау-кен металлургия кәсіпорындарының республикалық қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігінің атқарушы директоры (келісім бойынша).
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 31 наурыздағы
№ 40-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Экспорттық саясат жөніндегі кеңес туралы ереже

Об образовании Совета по экспортной политике при Правительстве Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 31 марта 2017 года № 40-р. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2022 года № 268.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.04.2022 № 268.
В целях выработки предложений и рекомендаций по стратегическим направлениям национальной экспортной политики, мониторингу и оценке ее реализации:
1. Образовать Совет по экспортной политике при Правительстве Республики Казахстан (далее - Совет).
2. Утвердить прилагаемые:
1) состав Совета;
2) Положение о Совете.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 31 марта 2017 года № 40-р
Состав
Совета по экспортной политике при Правительстве Республики Казахстан
Сноска. Состав с изменениями, внесенными распоряжениями Премьер-Министра РК от 13.05.2019 № 78-р; от 11.03.2020 № 47-р; постановлением Правительства РК от 01.10.2020 № 624 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 28.01.2022 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель;
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель председателя;
вице министр торговли и интеграции Республики Казахстан, секретарь;
Министр сельского хозяйства Республики Казахстан;
Председатель Национального Банка Республики Казахстан (по согласованию);
Министр информации и общественного развития Республики Казахстан;
Министр юстиции Республики Казахстан;
Министр финансов Республики Казахстан;
Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Министр торговли и интеграции Республики Казахстан
Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан;
Министр иностранных дел Республики Казахстан;
Министр национальной экономики Республики Казахстан;
Министр энергетики Республики Казахстан;
заведующий Центром внешней политики Администрации Президента Республики Казахстан (по согласованию);
председатель правления акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" (по согласованию);
председатель правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" (по согласованию);
председатель правления акционерного общества "Экспортная страховая компания "KazakhExport" (по согласованию);
председатель правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию);
председатель объединения юридических лиц "Союз машиностроителей Казахстана" (по согласованию);
президент объединения юридических лиц "Союз пищевых предприятий Казахстана" (по согласованию);
президент республиканского объединения юридических лиц "Союз товаропроизводителей и экспортеров Казахстана" (по согласованию);
генеральный директор объединения юридических лиц "Казахстанская ассоциация- организаций нефтегазового и энергетического комплекса "KAZENERGY" (по согласованию);
исполнительный директор объединения юридических лиц "Республиканская ассоциация горнодобывающих и горно-металлургических предприятий" (по согласованию).
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 31 марта 2017 года № 40-р
Положение о Совете по экспортной политике при Правительстве Республики Казахстан

1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Экспорттық саясат жөніндегі кеңес (бұдан әрі - Кеңес) мемлекеттік және жеке сектор арасындағы әріптестік қағидаттарына негізделген Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Кеңес Ұлттық экспорттық саясаттың стратегиялық бағыттары, оның іске асырылуын мониторингтеу және бағалау жөнінде ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеу үшін құрылады.
3. Кеңес өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
4. Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі Кеңестің жұмыс органы болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 11.03.2020 № 47-ө өкімімен.
5. Кеңес отырыстары қажеттiлiгiне қарай өткiзiледi.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 13.05.2019 № 78-ө өкімімен.
2. Кеңестің міндеттері
6. Кеңестің негізгі міндеттері:
1) экспорт саласындағы басымдықтарды айқындау;
2) отандық тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің экспорттық әлеуетін арттыру;
3) Қазақстан Республикасының экспорттық әлеуетін дамытуды ынталандыратын қолайлы жағдайлар жасау, оның ішінде экспорт мәселелері жөнінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтар актілерін жетілдіру;
4) Қазақстан Республикасының бірыңғай экспорттық стратегиясын әзірлеу, сондай-ақ оның іске асырылуы мен нәтижелерінің мониторингін жүргізу;
5) Қазақстан Республикасының бірыңғай экспорттық стратегиясын іске асыру үшін қажетті ресурстарын айқындау жөнінде ұсыныстар мен ұсынымдарды әзірлеу болып табылады.
3. Кеңес қызметінің ұйымдастырылуы мен тәртібі
7. Кеңес қызметінің ұйымдастырылуы мен тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.

1. Общие положения
1. Совет по экспортной политике при Правительстве Республики Казахстан (далее - Совет) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан, основанным на принципе партнерства между государственным и частным секторами.
2. Совет создается для выработки предложений и рекомендаций по стратегическим направлениям национальной экспортной политики, мониторингу и оценке ее реализации.
3. Совет в своей деятельности руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
4. Рабочим органом Совета является Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 4 в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 11.03.2020 № 47-р.
5. Заседания Совета проводятся по мере необходимости.
Сноска. Пункт 5 в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 13.05.2019 № 78-р.
2. Задачи Совета
6. Основными задачами Совета являются выработка предложений и рекомендаций по:
1) определению приоритетов в области экспорта;
2) повышению экспортного потенциала отечественных товаров и услуг;
3) созданию благоприятных условий, стимулирующих развитие экспортного потенциала Республики Казахстан, в том числе совершенствованию нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам экспорта;
4) разработке единой экспортной стратегии Республики Казахстан, а также проведению мониторинга ее реализации и результатов;
5) определению ресурсов, необходимых для реализации единой экспортной стратегии Республики Казахстан.
3. Организация и порядок деятельности Совета
7. Организация и порядок деятельности Совета осуществляются в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.