"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне коммерциялық емес ұйымдардың қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 23 шілдедегі № 87-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне коммерциялық емес ұйымдардың қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актінің жобасын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 23 шілдедегі
№ 87-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 13 июня 2018 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности некоммерческих организаций"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 87-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 13 июня 2018 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности некоммерческих организаций" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проект правового акта согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 23 июля 2018 года № 87-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне коммерциялық емес ұйымдардың қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Құқықтық актілерді әзірлеу және Кеңсеге енгізу немесе оларды әділет органдарында мемлекеттік тіркеу мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуіне және енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 13 июня 2018 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности некоммерческих организаций"
№ п/п Наименование правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок разработки и внесения правовых актов в Канцелярию или их государственной регистрации в органах юстиции Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.

Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы съезінің шешімдеріне Қазақстан Республикасы Үкіметінің вето қою және келісу рәсімдері арқылы оны еңсеру қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1525 және "Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының төралқасына қосу үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің өкілдерін тағайындау туралы" 2017 жылғы 20 шілдедегі № 442 қаулыларының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
тамыз
С. Жұманғарин
2.
"Үкіметтік емес ұйымдарға арналған сыйлықақыларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Дін істері және азаматтық қоғам министрінің 2018 жылғы 25 мамырдағы № 52 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
бұйрық
ҚДМ
тамыз
А. Нүкенов
3.
"Үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар беру және олардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 413 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ҚДМ
тамыз
А. Нүкенов
4.
"Үкіметтік емес ұйымдарымен өз қызметі жөніндегі мәліметтерін ұсыну және олар туралы дерекқорды қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 19 ақпандағы № 51 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
бұйрық
ҚДМ
тамыз
А. Нүкенов
5.
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру, іске асыру мониторингі және осы тапсырыстың нәтижелерін бағалау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҚДМ
тамыз
А. Нүкенов
6.
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс стандарттарын бекіту туралы
бұйрық
ҚДМ
тамыз
А. Нүкенов
Ескерту: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҰЭМ - Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ҚДМ - Қазақстан Республикасының Қоғамдық даму министрлігі

О признании утратившими силу постановлений Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1525 "Об утверждении Правил наложения вето Правительством Республики Казахстан на решения съезда Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан и его преодоления через согласительные процедуры" и от от 20 июля 2017 года № 442 "О назначении представителей Правительства Республики Казахстан для включения в президиум Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан"
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МНЭ
август
С. Жумангарин
2.
О внесении изменения в приказ Министра по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан от 25 мая 2018 года № 52 "Об утверждении Правил присуждения премий для неправительственных организаций"
приказ
МОР
август
А. Нукенов
3.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 413 "Об утверждении Правил предоставления грантов для неправительственных организаций и осуществления мониторинга за их реализацией"
приказ
МОР
август
А. Нукенов
4.
О внесении изменений и дополнения в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 19 февраля 2016 года № 51 "Об утверждении Правил предоставления сведений о своей деятельности неправительственными организациями и формирования базы данных о них"
приказ
МОР
август
А. Нукенов
5.
Об утверждении Правил формирования, мониторинга реализации и оценки результатов государственного социального заказа
приказ
МОР
август
А. Нукенов
6.
Об утверждении стандартов государственного социального заказа
приказ
МОР
август
А. Нукенов
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МОР - Министерство общественного развития Республики Казахстан