"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне білім беру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 24 тамыздағы № 108-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне білім беру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобасын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 24 тамыздағы
№ 108-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 4 июля 2018 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам образования"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 24 августа 2018 года № 108-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 4 июля 2018 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам образования" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 24 августа 2018 года № 108-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне білім беру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет актілердің тізбесі
Р/с №
Нормативтік актінің атауы
Акт нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттік орган
Орындалу мерзімі
Құқықтық актінің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 4 июля 2018 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам образования"
п/п
Наименование правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правового акта
1 2 3 4 5 6
1.

"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1111 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2018 жылғы тамыз
Б.А.Асылова
2.
"Білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияларды тағайындау, төлеу қағидаларын және олардың мөлшерлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 7 ақпандағы № 116 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2018 жылғы тамыз
Б.А.Асылова
3.
"Білім және (немесе) біліктілік туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың бланкілеріне тапсырыс беруді ұйымдастыру, оларды сақтау, есепке алу және беру және олармен жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарын, ведомстволық бағыныстағы білім беру ұйымдарын қамтамасыз ету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 519 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
БҒМ
2018 жылғы қыркүйек
Б.А.Асылова
4.
"Кәсіптік практиканы ұйымдастыру мен өткізу қағидаларын және практика базалары ретінде ұйымдарды айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 107 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық.
БҒМ
2018 жылғы қыркүйек
Б.А.Асылова
5.
"Білім алушылардың үлгеріміне ағымдық бақылау, аралық және қорытынды аттестаттау өткізудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 18 наурыздағы № 125 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
БҒМ
2018 жылғы қыркүйек
А.Қ. Аймағамбетов
6.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
БҒМ
2018 жылғы қыркүйек
Б.А.Асылова
7.
"Дуальды оқытуды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 21 қаңтардағы № 50 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
бұйрық
БҒМ
2018 жылғы қыркүйек
Б.А.Асылова
8.
"Өзін-өзі тану" рухани-адамгершілік білім беру бағдарламасын бекіту туралы
бұйрық
БҒМ
2018 жылғы қыркүйек
Н.А. Оршубеков
9.
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін үздік ұйым" гранттарының мөлшерін және оларды беру тәртібін белгілей отырып, осы гранттарды беруге арналған конкурстарды өткізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
БҒМ
2018 жылғы қыркүйек
Б.А.Асылова
10.
Техникалық және кэсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің республикалық оқу- эдістемелік кеңесін, бейіндер бойынша техникалық және кэсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің оқу-әдістемелік бірлестіктерін қүру және олардьщ қызметі туралы ережелерді бекіту туралы
бұйрық
БҒМ
2018 жылғы қыркүйек
Б.А.Асылова
11.

О внесений изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1111 "Вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МОН
август 2018 года
Асылова Б. А.
2- .
О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2008 года № 116 "Об утверждении Правил назначения, выплаты и размеров государственных стипендий обучающимся в организациях образования"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МОН
август 2018 года
Асылова Б.А.
3.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 519 "Об утверждении Правил по организации заказа, хранению, учету и выдаче бланков документов государственного образца об образовании и (или) квалификации и обеспечению ими организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы основного среднего и общего среднего образования, образовательные программы высшего и послевузовского образования, подведомственных организаций образования"
приказ
МОН
сентябрь 2018 года
Асылова Б.А.
4.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 107 "Об утверждении Правил организации и проведения профессиональной практики и правил определения организаций в качестве баз практики"
приказ
МОН
сентябрь 2018 года
Асылова Б.А.
5.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 марта 2008 года № 125 "Об утверждении Типовых правил проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся"
приказ
МОН
сентябрь 2018 года
Аймагамбетов А.К.
6.
О признании утратившими силу некоторых приказов Министра образования и науки Республики Казахстан
приказ
МОН
сентябрь 2018 года
Асылова Б.А.
7.
О внесении изменения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 21 января 2016 года № 50 "Об утверждении Правил организации дуального обучения"
приказ
МОН
сентябрь 2018 года
Асылова Б.А.
8.
Об утверждении Программы нравственно-духовного образования "Самопознание"
приказ
МОН
сентябрь 2018 года
Оршубеков Н.А.
9.
Об утверждении Правил проведения конкурса на присуждение гранта "Лучшая организация технического и профессионального, послесреднего образования" с установлением размеров грантов и порядка их присуждения
приказ
МОН
сентябрь 2018 года
Асылова Б.А.
10.
О создании республиканского учебно-методического совета технического и профессионального, послесреднего образования, учебно-методических объединений технического и профессионального, послесреднего образования по профилям и утверждении положения об их деятельности
приказ
МОН
сентябрь 2018 года
Асылова Б.А.
11.

"Оқу-әдістемелік және ғылыми-әдістемелік жұмысты ұйымдастыру және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2007 жылғы 29 қарашадағы № 583 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
БҒМ
2018 жылғы қыркүйек
Б.А.Асылова
12.
"Мемлекеттік орта білім беру мекемелерінің басшыларын конкурстық тағайындау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 21 ақпандағы № 57 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
БҒМ
2018 жылғы қыркүйек
Б.А.Асылова
13.
"Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың түрлері мен нысандарын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 39 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
БҒМ
2018 жылғы қыркүйек
Б.А.Асылова
14.
"Орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламалары бойынша мамандар даярлау жүзеге асырылатын мамандықтар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 19 тамыздағы № 347 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
БҒМ
2018 жылғы қыркүйек
Б.А.Асылова
15.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің кейбір бұйрықтарының күшін жою туралы
бұйрық
БҒМ
2018 жылғы қыркүйек
Б.А.Асылова
16.
"Дене шынықтыру және спорт саласындағы кадрларды даярлау, қайта даярлау мен олардың біліктілігін арттыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 29 маусымдағы № 194 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
МСМ
2018 жылғы қыркүйек
С.Ж. Мұсайбеков
17.
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне ведомстволық бағынысты әскери оқу орындарында білім алушылардың үлгеріміне ағымдағы бақылау, оларға аралық және қорытынды аттестаттау жүргізу. қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 32 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Қорғанысмині
2018 жылғы қыркүйек
Т.С. Мұхтаров
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қорғанысмині - Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
БҒМ - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
МСМ - Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 ноября 2007 года № 583 "Об утверждении Правил организации и осуществления учебнометодической и научно-методической работы"
приказ
МОН
сентябрь 2018 года
Асылова Б.А.
12.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 21 февраля 2012 года № 57 "Об утверждении Правил конкурсного замещения руководителей государственных учреждений среднего образования"
приказ
МОН
сентябрь 2018 года
Асылова Б.А.
13.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2015 года № 39 "Об утверждении видов и форм документов об образовании государственного образца и Правил их выдачи"
приказ
МОН
сентябрь 2018 года
Асылова Б.А.
14.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 августа 2013 года № 347 "Об утверждении перечня специальностей, по которым осуществляется подготовка специалистов по профессиональным учебным программам послесреднего образования"
приказ
МОН
сентябрь 2018 года
Асылова Б.А.
15.
Об отмене некоторых приказов Министра образования и науки Республики Казахстан
приказ
МОН
сентябрь 2018 года
Асылова Б.А.
16.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июня 2017 года № 194 "Об утверждении Правил подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области физической культуры и спорта"
приказ
МКС
сентябрь 2018 года
Мусайбеков С.Ж.
17.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 32 "Об утверждении Правил проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся в военных учебных заведениях, подведомственных Министерству обороны Республики Казахстан
приказ
МО
сентябрь 2018 года
Мухтаров Т.С.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан