"Қазақстан Республикасы Президентінің, оның Әкімшілігі мен Қазақстан Республикасы Үкіметі жұмысының регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 25 тамыздағы № 184 өкімін іске асыру және құжат айналымын қысқарту жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 6 қарашадағы № 140-ө өкімі.
"Қазақстан Республикасы Президентінің, оның Әкімшілігі мен Қазақстан Республикасы Үкіметі жұмысының регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 25 тамыздағы № 184 өкімін іске асыру, кеңестердің санын азайту және құжат айналымын қысқарту мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің төрағалығымен өткізілетін консультативтік-кеңесші органдардың (бұдан әрі - ККО), сондай-ақ орталық және жергілікті атқарушы органдардағы кеңестер мен отырыстарды өткізуді ұйымдастыру жөніндегі ұсынымдар (бұдан әрі - ұсынымдар) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар:
1) Қазақстан Республикасының Үкіметінде, сондай-ақ орталық және жергілікті атқарушы органдарда кеңестерді ұйымдастырған кезде ұсынымдардың сақталуын;
2) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің төрағалығымен өткізілетін ККО-ның кеңестері мен отырыстарын, егер мемлекеттік орган негізгі баяндамашы болып айқындалса, орталық және жергілікті атқарушы органдардың бірінші басшыларының қатысуын;
3) мыналарда:
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасарлары, Президенттің көмекшілері мен кеңесшілері, Қазақстан Республикасы Үкіметі Аппаратының Басшысы, министрлер (ККО отырыстарын қоспағанда) төрағалық ететін кеңестерде – мемлекеттік органдардың бірінші басшылары орынбасарларының;
орталық мемлекеттік органдардың бірінші басшыларының орынбасарлары төрағалық ететін кеңестерде – облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының (бұдан әрі – ЖАО) басқарма басшыларының, қажет болған жағдайда ЖАО бірінші басшылары орынбасарларының қатысуын;
4) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінде және оның орынбасарларында өткізілетін ККО кеңестері мен отырыстарын ұйымдастыру бойынша ұсыныстардың нақты тұжырымдалуын, олардың негізділігі, өзектілігі және іске асырылуы тұрғысынан ведомствоаралық пысықталуын;
5) Қазақстан Республикасының Үкіметінде ККО кеңестері мен отырыстарының ұзақтығын барынша қысқартып, оларды тек жұмыс уақытында (сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін) ғана өткізуді;
5-1) орталық және жергілікті атқарушы органдарда екі және одан да көп орталық мемлекеттік орган қатысатын ККО кеңестері мен отырыстарының ұзақтығын барынша қысқартып, оларды тек жұмыс уақытында (сағат 9-00-ден 13-00-ге дейін) ғана өткізуді;

О мерах по реализации распоряжения Президента Республики Казахстан от 25 августа 2017 года № 184 "Об утверждении Регламента работы Президента Республики Казахстан, его Администрации и Правительства Республики Казахстан" и сокращению документооборота
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 6 ноября 2018 года № 140-р.
В целях реализации распоряжения Президента Республики Казахстан от 25 августа 2017 года № 184 "Об утверждении Регламента работы Президента Республики Казахстан, его Администрации и Правительства Республики Казахстан", сокращения количества совещаний и снижения документооборота:
1. Утвердить прилагаемые рекомендации по организации проведения совещаний и заседаний консультативно-совещательных органов (далее - КСО) под председательством Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей, а также в центральных и местных исполнительных органах (далее - рекомендации).
2. Центральным и местным исполнительным органам обеспечить:
1) соблюдение рекомендаций при организации совещаний и заседаний КСО в Правительстве Республики Казахстан, а также в центральных и местных исполнительных органах;
2) участие в совещаниях и заседаниях КСО под председательством Премьер-Министра Республики Казахстан первых руководителей центральных и местных исполнительных органов, в случае, если государственный орган определен основным докладчиком;
3) участие в совещаниях под председательством:
заместителей Премьер-Министра Республики Казахстан, помощников и советников Президента, Руководителя Аппарата Правительства Республики Казахстан, министров (за исключением заседаний КСО) – заместителей первых руководителей государственных органов;
заместителей первых руководителей центральных государственных органов – руководителей управлений местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы (далее – МИО), при необходимости заместителей первых руководителей МИО;
4) четкую формулировку предложений по организации совещаний и заседаний КСО у Премьер-Министра Республики Казахстан и его заместителей, их предварительную межведомственную проработку на предмет обоснованности, актуальности и реализуемости;
5) проведение совещаний и заседаний КСО в Правительстве Республики Казахстан только в рабочее время (с 9-00 до 17-00 часов), максимально сократив их продолжительность;
5-1) проведение совещаний и заседаний КСО в центральных и местных исполнительных органах с участием двух и более центральных государственных органов только в рабочее время (с 9-00 до 13-00 часов), максимально сократив их продолжительность;

6) алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің 29.04.2024 № 56-ө өкімімен;
7) алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің 29.04.2024 № 56-ө өкімімен;
8) басқа мемлекеттік органдарға сұрау салуды түбегейлі қысқартуды;
9) жауапты лауазымды адамдарды, олардың телефондарын және ақпараттың жаңартылу мерзімділігін көрсете отырып, ақпараттық жүйелерде орналастырылатын ақпарат тізбесімен тиісті ведомстволық бұйрықтарды бекітуді және Мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды қамтамасыз етсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің 22.04.2020 № 59-ө; 16.11.2023 № 181-ө; 29.04.2024 № 56-ө өкімдерімен.
3. Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің 29.04.2024 № 56-ө өкімімен.
4. Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі басқа мемлекеттік органдар үшін ведомстволық құжаттардың, есептер мен статистикалық деректердің қолжетімділігінің қамтамасыз етілуін бақылауға бағытталған өлшемшарттарды енгізу бөлігінде "Ақпараттық технологияларды қолдану" бағыты бойынша мемлекеттік органды ұйымдық дамытуды бағалау әдістемесіне өзгерістер енгізсін.
5. Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың аппарат басшылары Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 12 қазандағы № 772 Жарлығымен бекітілген Мемлекет басшысының 2018 жылғы 5 қазандағы "Қазақстандықтардың әл-ауқатының өсуі: табыс пен тұрмыс сапасын арттыру" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі жалпыұлттық іс-шаралар жоспарының 88-тармағының орындалуын қамтамасыз етсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің 29.04.2024 № 56-ө өкімімен.
6. Орталық және жергілікті атқарушы органдардың бірінші басшылары осы өкімнен туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
7. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына жүктелсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің 16.11.2023 № 181-ө өкімімен.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 6 қарашадағы
№ 140-ө өкімімен
бекітілген
Премьер-Министрдің төрағалығымен өткізілетін консультативтік-кеңесші органдардың, сондай-ақ Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдарындағы кеңестер мен отырыстарды өткізуді ұйымдастыру жөніндегі ұсынымдар
1. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-бөлімге өзгерістер енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің 22.04.2020 № 59-ө; 29.04.2024 № 56-ө өкімдерімен.
Мемлекеттік аппараттың жұмысын оңтайландыру, орталық органдардың қызметін ретке келтіру және тиімділігін арттыру мақсатында Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 25 тамыздағы № 184 өкімімен Қазақстан Республикасы Президентінің, оның Әкімшілігі мен Қазақстан Республикасы Үкіметі жұмысының регламенті (бұдан әрі - Регламент) бекітілді. Регламентте мынадай жұмыс тәртібі белгіленді:
Апта күндері
Іс-шаралар
Дүйсенбі
Премьер-Министрде/Премьер-Министрдің орынбасарларында өткізілетін селекторлық кеңестер Премьер-Министрде/Премьер-Министрдің орынбасарларында өткізілетін жедел кеңестер*
Сейсенбі
Үкімет отырысы
Сәрсенбі
Парламент Мәжілісіндегі пленарлық отырыс
Бейсенбі
Парламент Сенатындағы пленарлық отырыс
Консультативтік-кеңесші органдардың отырыстары
Жұма
Орталық және жергілікті атқарушы органдардағы кеңестер
* Жедел кеңестер қажет болған жағдайда кез келген күні өткізіледі.
Осы ұсынымдар Қазақстан Республикасының Премьер-Министріндегі, оның орынбасарларындағы кеңестер мен отырыстарды дайындау мен өткізудің бірыңғай әдістемелік және ұйымдық тәсілдерін қамтамасыз етуге және:
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің төрағалығымен;
Премьер-Министр орынбасарларының төрағалығымен;
орталық және жергілікті атқарушы органдарда өткізілетін ККО кеңестері мен отырыстарын ұйымдастыру жөніндегі мәселелерді нақтылауға бағытталған.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, оның орынбасарларының төрағалығымен, сондай-ақ орталық және жергілікті атқарушы органдардағы ККО кеңестері мен отырыстарын дайындау және өткізу кезінде мынадай негізгі қағидаттар мен басымдықтар сақталуға тиіс:

6) Исключен распоряжением Премьер-Министра РК от 29.04.2024 № 56-р.
7) Исключен распоряжением Премьер-Министра РК от 29.04.2024 № 56-р.
8) кардинальное сокращение запросов в другие государственные органы;
9) утверждение и размещение на Интранет-портале государственных органов соответствующих ведомственных приказов с перечнем информации, подлежащей размещению в информационных системах, с указанием ответственных должностных лиц, их телефонов и периодичности обновления информации.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными распоряжениями Премьер-Министра РК от 22.04.2020 № 59-р; от 16.11.2023 № 181-р; от 29.04.2024 № 56-р.
3. Исключен распоряжением Премьер-Министра РК от 29.04.2024 № 56-р.
4. Министерству информации и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить внесение изменений и дополнений в методику оценки организационного развития государственного органа по направлению "Применение информационных технологий" в части включения критериев, направленных на контроль за обеспечением доступности для других государственных органов ведомственных документов, отчетов и статистических данных.
5. Руководителям аппаратов центральных государственных и местных исполнительных органов обеспечить исполнение пункта 88 Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 5 октября 2018 года "Рост благосостояния казахстанцев: повышение доходов и качества жизни", утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 12 октября 2018 года № 772.
Сноска. Пункт 5 – в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 29.04.2024 № 56-р.
6. Первым руководителям центральных и местных исполнительных органов принять иные меры, вытекающие из настоящего распоряжения.
7. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Аппарат Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 - в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 16.11.2023 № 181-р.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утверждены
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 6 ноября 2018 года № 140-р
Рекомендации по организации проведения совещаний и заседаний консультативно-совещательных органов под председательством Премьер-Министра, в центральных и местных исполнительных органах Республики Казахстан
1. Общие положения
Сноска. Глава 1 с изменениями, внесенными распоряжениями Премьер-Министра РК от 22.04.2020 № 59-р; от 29.04.2024 № 56-р.
В целях оптимизации работы государственного аппарата, упорядочения и повышения эффективности деятельности центральных органов распоряжением Президента Республики Казахстан от 25 августа 2017 года № 184 утвержден Регламент работы Президента Республики Казахстан, его Администрации и Правительства Республики Казахстан (далее - Регламент).
Регламентом установлен следующий порядок работы:
Дни недели
Мероприятия
Понедельник
Селекторные совещания у Премьер - Министра/заместителей Премьер-Министра
Оперативные совещания у Премьер - Министра/заместителей Премьер-Министра*
Вторник
Заседание Правительства
Среда
Пленарное заседание в Мажилисе Парламента
Четверг
Пленарное заседание в Сенате Парламента
Заседания консультативно-совещательных органов
Пятница
Совещания в центральных и местных исполнительных органах
* Оперативные совещания в случае необходимости проводятся в любой день.
Настоящие рекомендации направлены на обеспечение единого методологического и организационного подхода к подготовке и проведению совещаний и заседаний КСО у Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей и детализацию вопросов по организации совещаний и заседаний КСО, проводимых:
под председательством Премьер-Министра Республики Казахстан;
под председательством заместителей Премьер-Министра;
в центральных и местных исполнительных органах.
При подготовке и проведении совещаний и заседаний КСО под председательством Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей, а также в центральных и местных исполнительных органах должны соблюдаться следующие основные принципы и приоритеты:

1) негізділік (мәселе төрағалық етушінің ерекше құзырына не тиісті ККО функцияларына жатады және орталық және жергілікті атқарушы органдар не квазимемлекеттік сектор өздігінен шеше алмайды);
2) жоспарлылық (жедел кеңестерді қоспағанда, кеңестер алдын ала (бір ай, тоқсан және т.б. бұрын) жоспарланған болуға тиіс;
3) материалдарды дайындау сапасы (телефонограммаларды (күн тәртібін), алдағы кеңестердің материалдарын алдын ала жіберу, шақырылатын адамдардың тізімін айқындау, кеңеске жабдықтар мен залдың даярлығын тексеру);
4) кеңеске қатысушылар даярлығының сапасы (кеңестер шешім қабылдауға уәкілетті адамдардың "шағын" тобымен өткізіледі);
5) кеңестің нәтижелілігі (тапсырмалар нақты тұжырымдалуға тиіс, жауапты адамдардың тізбесі, сондай-ақ орындау мерзімдері);
6) ККО кеңестері мен отырыстарын дайындау аясында құжат айналымын барынша қысқарту, сондай-ақ бақылаудағы тапсырмалар санын азайту және олардың қайталануын болдырмау.
Қазақстан Республикасының Үкіметінде ККО кеңестері мен отырыстарын өткізу Регламентке қатаң сәйкес белгіленген күндері және еңбек заңнамасы міндетті түрде сақталып, ұзақтығы барынша қысқартылып, тек жұмыс уақытында (сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін) ғана жүзеге асырылады.
Орталық және жергілікті атқарушы органдарда екі және одан да көп орталық мемлекеттік орган қатысатын ККО кеңестері мен отырыстарын өткізу ұзақтығы барынша қысқартылып, тек жұмыс уақытында (сағат 9-00-ден 13-00-ге дейін) ғана жүзеге асырылады.
Кеңестерді өткізу кезінде селекторлық және бейнеконференцбайланыс форматы, әсіресе, орталық және жергілікті атқарушы органдармен жұмыс кезінде барынша пайдаланылады.
Кеңестерді ұйымдастыру кезінде ККО кеңестері мен отырыстарына бір орталық немесе жергілікті атқарушы органнан бірнеше басшы лауазымды адамдардың бір мезгілде шақырылуына жол бермеу қажет.
Жедел немесе үдемелі сипаттағы кеңестердің қорытындылары бойынша хаттамаларды дайындау талап етілмейді.
2. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрінде консультативтік-кеңесші органдардың кеңестері мен отырыстарын ұйымдастыру
Орталық және жергілікті атқарушы органдар Қазақстан Республикасының Премьер-Министрдегі кеңестердің не отырыстардың күн тәртібіне:
Қазақстан Республикасының Президенті немесе оның тапсырмасы бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі тікелей Қазақстан Республикасының Премьер-Министріне жолдаған;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің өкілеттіктеріне жататын, нақты ККО-лардың функциялары мен міндеттеріне жататын мәселелерді шығарады.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министріндегі ККО кеңестері мен отырыстарына, егер мемлекеттік орган негізгі баяндамашы болып айқындалса, орталық және жергілікті атқарушы органдардың бірінші басшыларының міндетті қатысуы қамтамасыз етіледі.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың бірінші басшыларын алмастыру айырықша жағдайларда Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің келісуімен ғана жүзеге асырылады.

1) обоснованность (вопрос относится к исключительной компетенции председательствующего либо к функциям соответствующего КСО и не может быть решен самостоятельно центральными и местными исполнительными органами, либо квазигосударственным сектором);
2) плановость (совещания должны быть заранее спланированы (на месяц, квартал и т.д.), за исключением оперативных совещаний);
3) качество подготовки материалов (заблаговременная рассылка телефонограмм (повесток), материалов к предстоящим совещаниям, определение списка приглашаемых лиц, проверка готовности оборудования и зала для совещаний);
4) качество подготовки участников совещания (совещания проводятся в "узком" кругу лиц, уполномоченных принимать решения);
5) результативность совещания (поручения должны содержать конкретные формулировки, перечень ответственных лиц, а также сроки выполнения поручений);
6) минимизация документооборота в рамках подготовки совещаний и заседаний КСО, а также сокращение количества контрольных поручений и исключение их дублирования.
Проведение совещаний и заседаний КСО в Правительстве Республики Казахстан осуществляется строго в соответствии с Регламентом в обозначенные дни и обязательным соблюдением трудового законодательства только в рабочее время (с 9-00 до 17-00 часов) с максимальным сокращением их продолжительности.
Проведение совещаний и заседаний КСО в центральных и местных исполнительных органах с участием двух и более центральных государственных органов только в рабочее время (с 9-00 до 13-00 часов) с максимальным сокращением их продолжительности.
При проведении совещаний максимально используется формат селекторной и видеоконференцсвязи, особенно в работе с центральными и местными исполнительными органами.
При организации совещаний необходимо исключать одновременное приглашение на совещания и заседания КСО нескольких руководящих должностных лиц из одного центрального или местного исполнительного органа.
По итогам совещаний, носящих оперативный либо форсирующий характер, подготовка протоколов не требуется.
2. Организация совещаний и заседаний консультативно-совещательных органов у Премьер-Министра Республики Казахстан
На повестку дня совещаний либо заседания КСО у Премьер-Министра Республики Казахстан центральными и местными исполнительными органами выносятся вопросы:
адресованные Президентом Республики Казахстан, либо по его поручению Администрацией Президента Республики Казахстан непосредственно Премьер-Министру Республики Казахстан;
относящиеся к полномочиям Правительства Республики Казахстан, соответствующие функциям и задачам конкретных КСО.
В совещаниях и заседаниях КСО у Премьер-Министра Республики Казахстан обеспечивается обязательное участие первых руководителей центральных и местных исполнительных органов, в случае, если государственный орган определен основным докладчиком.
Замена первых руководителей центральных и местных исполнительных органов осуществляется только в исключительных случаях по согласованию с Премьер-Министром Республики Казахстан.

3. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасарлары өткізетін кеңестерді ұйымдастыру
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасарларында кеңестерді ұйымдастыру олардың өздерінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша ғана жүзеге асырылады.
Премьер-Министрдің орынбасарларында өтетін кеңестерге қатысу үшін орталық мемлекеттік органдардың бірінші басшыларының орынбасарлары не қаралатын мәселелер құзыретіне жататын төмен тұрған өзге де лауазымды адамдар (министрлер тиісті ККО мүшелері болып айқындалған жағдайларды қоспағанда) шақырылады.
4. Орталық және жергілікті атқарушы органдарда консультативтік-кеңесші органдардың ведомствоаралық кеңестерін ұйымдастыру
Орталық және жергілікті атқарушы органдарда ведомствоаралық кеңестерді ұйымдастыру кезінде кеңестерде бір мезгілде бір мемлекеттік органның бірнеше өкілінің қатысуы фактісіне жол берілмейді.
Кеңестерге орталық және жергілікті атқарушы органдардың талқылау жоспарланып отырған мәселелерге тікелей қатысы бар қызметкерлері ғана қатысады.
Орталық және жергілікті атқарушы органдарда МОИП-та Құжаттар кітапханасы/МО ақпараттарының тізбесі бөлімінде ай сайын статистикалық деректерді орналастыра отырып, қоса беріліп отырған нысанға сәйкес ведомствоаралық кеңестерді міндетті түрде есепке алу қамтамасыз етіледі.
Кеңестерді ұйымдастыру кезінде өз бетінше не МОИП арқылы шешіле алатын мәселелер, оның ішінде ұйымдық сипаттағы мәселелер бойынша ведомствоаралық хат алмасуға жол берілмейді.
Кеңестердің қорытындылары бойынша ведомствоаралық сипаттағы мәселелер бойынша бірлескен шешімдердің қабылдануы қамтамасыз етіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 6 қарашадағы
№ 140-ө өкіміне
қосымша
Мемлекеттік органдарда 20 ___ жылғы " __ " бастап " __ " " _________ " дейінгі кезеңде өткізілген жиналыстар мен отырыстардың саны бойынша кесте
Лауазымды адам
Кеңестің/ отырыстың атауы
Кеңесті/ отырысты өткізу датасы
Кеңесті/ отырысты өткізу уақыты
Ұзақтығы
Қатысу
министрлер
оның ішінде селектор режимінде
вице-министрлер
оның ішінде селектор режимінде
Комитеттердің төрағалары
Комитеттер төрағаларының орынбасарлары
директорлар
әкімдер
оның ішінде селектор режимінде
әкімдердің орынбасарлары
оның ішінде селектор режимінде
аппарат басшылары
басқарма басшылары (әкімдіктер)
Орталық атқарушы органдар
Министрлік_______
Министр
Т.А.Ә.
Вице-министр
Т.А.Ә.
Вице-министр
Т.А.Ә.
БАРЛЫҒЫ
Жергілікті атқарушы органдар
_______ республикалық маңызы бар қаланың, облыстың әкімдігі
Әкім
Т.А.Ә.
Әкімнің бірінші орынбасары
Т.А.Ә.
Әкімнің орынбасары
Т.А.Ә.
БАРЛЫҒЫ
жиыны

3. Организация совещаний у заместителей Премьер-Министра Республики Казахстан
Организация совещаний у заместителей Премьер-Министра осуществляется по вопросам, относящимся исключительно к их компетенции.
Для участия в совещаниях у заместителей Премьер-Министра приглашаются заместители первых руководителей центральных государственных органов либо иные нижестоящие должностные лица, чью компетенцию затрагивают рассматриваемые вопросы (за исключением случаев, когда министры определены членами соответствующих КСО).
4. Организация межведомственных совещаний консультативно-совещательных органов в центральных и местных исполнительных органах
При организации межведомственных совещаний в центральных и местных исполнительных органах исключаются факты одновременного присутствия на совещаниях нескольких представителей одного государственного органа.
Участие в совещаниях принимают только те сотрудники центральных и местных исполнительных органов, которых непосредственно касаются вопросы, планируемые к обсуждению.
В центральных и местных исполнительных органах обеспечивается обязательный учет межведомственных совещаний согласно прилагаемой форме, с размещением статистических данных ежемесячно в ИПГО, в разделе Библиотека документов/Перечень информации ГО.
При организации совещаний исключается межведомственная переписка по вопросам, которые могут решаться самостоятельно либо посредством ИПГО, в том числе по вопросам организационного характера.
По итогам совещаний обеспечивается принятие совместных решений по вопросам межведомственного характера.
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 6 ноября 2018 года №140-р
Таблица по количеству заседаний и совещаний, проведенных в государственных органах в период с "____" по "____" "_____________" 20_____года
Должностное лицо
Наименование совещания/заседания
Дата проведения совещания/заседания
Время проведения совещания/заседания
Продолжительность
Продолжение таблицы
Участие
министры
в том числе, в режиме селектора
вице-министры
в том числе, в режиме селектора
председатели комитетов заместители председателей комитетов директора акимы
в том числе, в режиме селектора
заместители акима
в том числе, в режиме селектора
руководители аппарата начальники управлений (акиматы)
Центральные государственные органы
Министерство ____________________
Министр
Ф.И.О.
Вице-министр
Ф.И.О.
Вице-министр
Ф.И.О.
Всего
Местные исполнительные органы
Акимат ________ города республиканского значения, области
Аким
Ф.И.О.
Первый Заместитель Акима
Ф.И.О.
Заместитель Акима
Ф.И.О.
Всего
ИТОГО