"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне цифрлық технологияларды реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 25 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 14 қазандағы № 134-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне цифрлық технологияларды реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 25 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Президентіне, Қазақстан Республикасының Үкіметіне қарастыруға енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігін хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі ұсынылған ақпаратты жинақтасын және құқықтық актілер қабылданған күннен бастап бір ай мерзімнен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2020 жылғы 14 қазандағы
№ 134-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 25 июня 2020 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования цифровых технологий"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 14 октября 2020 года № 134-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 25 июня 2020 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования цифровых технологий" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан, в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню и проинформировать Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан о принятых мерах.
3. Министерству цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обобщить представленную информацию и не позднее месячного срока со дня принятия правовых актов проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 14 октября 2020 года № 134-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне цифрлық технологияларды реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 25 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындалу мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 25 июня 2020 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования цифровых технологий"
п/п
Наименование
правового акта
Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качество, своевремен-ность разработки и внесения правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.

"Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 1 сәуірдегі № 2922 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰҚК (келісу бойынша)
2020 жылғы қыркүйек
Д.Е. Ерғожин
2.
"Байланыс қызметтерін пайдаланушылар үшін қосылуы тегін болып табылатын шұғыл медициналық, құқық қорғау, өрт, авария және басқа да қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 3 қыркүйектегі № 929 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТЖМ
2022 жылғы желтоқсан
Ю.В. Ильин
3.
"Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану қағидасын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1525 қаулысына өзгеріс енгізу туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 12 мамырдағы № 506 қаулысына өзгерістер енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИИДМ
2020 жылғы желтоқсан
Б.С. Қамалиев
4.
"Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Е. Оразбек
5.
"Жобаларды индустрияландыру картасына және өңірлер кәсіпкерлігін қолдау карталарына енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 32 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИИДМ
2020 жылғы қыркүйек
А.Қ. Ержанов
6.
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің кейбір мәселелері және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 936 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИИДМ
2020 жылғы қыркүйек
М.Қ. Пішембаев
7.
"Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі мен Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 26 наурыздағы № 142 қаулысына толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АҚДМ
2020 жылғы қыркүйек
Ж.М. Қожахметов
8.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің "Мемлекеттік техникалық қызмет" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҚК (келісу бойынша)
2020 жылғы қазан
Д.Е. Ерғожин
9.

"О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 1 апреля 1996 года № 2922 "Об утверждении Положения о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
КНБ
(по согласованию)
сентябрь 2020 года
Ергожин Д.Е.
2.
"О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 2004 года № 929 "Об утверждении перечня экстренной медицинской, правоохранительной, пожарной, аварийной, справочной и других служб, соединение с которыми для пользователей услугами связи является бесплатным"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЧС
декабрь 2022 года
Ильин Ю.В.
3.
"О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 мая 2011 года № 506 "Об утверждении Правил использования воздушного пространства Республики Казахстан" и "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1525 "О признании утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИИР
декабрь 2020 года
Камалиев Б.С.
4.
"О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Оразбек А.Е.
5.
"О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 32 "Об утверждении Правил включения проектов в карту индустриализации и карты поддержки предпринимательства регионов"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИИР
сентябрь 2020 года
Ержанов А.К.
6.
"О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 936 "О некоторых вопросах Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИИР
сентябрь 2020 года
Пшембаев М.К.
7.
"О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2019 года № 142 "О некоторых вопросах Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан и Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИОР
сентябрь
2020 года
Кожахметов Ж.М.
8.
"О реорганизации республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Государственная техническая служба" Комитета национальной безопасности Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
КНБ
(по согласованию)
октябрь 2020 года
Ергожин Д.Е.
9.

"Білім берудің бірыңғай ақпараттық жүйесін ұйымдастыру және жұмыс істеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрі міндетін атқарушысының 2011 жылғы 1 желтоқсандағы № 503 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
бұйрық
БҒМ
2020 жылғы қазан
Р.А. Биғари
10.
"Білім беру мониторингінің шеңберінде әкімшілік деректердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 570 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
бұйрық
БҒМ
2020 жылғы қазан
Р.А. Биғари
11.
"Ақпараттық жүйелердің, техникалық, бағдарламалық-техникалық және бағдарламалық құралдардың (бұйымдардың), ақпаратты қорғаудың техникалық құралдарының ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігін растау жөніндегі Нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі басшысының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 25-1-21 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ПМК
2020 жылғы қазан
Ғ.Т. Қойшыбаев
12.
"Білім беру мониторингін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 12 қарашадағы № 459 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы"
бұйрық
БҒМ
2020 жылғы қазан
Р.А. Биғари
13.
"Жиіліктер белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) иелікке беру, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиіліктi құрылғыларды пайдалану, сондай-ақ азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдардың электромагниттік үйлесімділігін есептеуді жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушысының 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 34 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
Д.Ш. Тұяқов
14.
"Қазақстан Республикасының аумағында кезекшілік-диспетчерлік қызметтердің қызметін үйлестіру қағидаларын және бірыңғай кезекшілік-диспетчерлік "112" қызметінің өкілеттіктерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 138 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы"
бұйрық
ТЖМ
2023 жылғы қаңтар
Ю.В. Ильин
15.
"Қазақстан Республикасының негізгі куәландырушы орталығының, мемлекеттік органдардың куәландырушы орталығының және Қазақстан Республикасының ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін беру, сақтау, кері қайтарып алу және электрондық цифрлық қолтаңбаның ашық кілтінің тиесілілігі мен жарамдылығын растау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушысының 2015 жылғы 26 маусымдағы № 727 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Е. Оспанов
16.

"О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 1 декабря 2011 года № 503 "Об утверждении правил организации и функционирования единой информационной системы образования"
приказ
МОН
октябрь 2020 года
Бигари Р.А.
10.
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 декабря 2012 года № 570 "Об утверждении форм административных данных в рамках образовательного мониторинга"
приказ
МОН
октябрь 2020 года
Бигари Р.А.
11.
"О признании утратившим силу приказа Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 25-1-21 "Об утверждении Инструкции по подтверждению соответствия информационных систем, технических, программно-технических и программных средств (изделий), технических средств защиты информации требованиям информационной безопасности"
приказ
КПМ
октябрь 2020 года
Койшыбаев Г.Т.
12.
"О внесении изменения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 ноября 2014 года № 459 "Об утверждении Правил осуществления образовательного мониторинга"
приказ
МОН
октябрь 2020 года
Бигари Р.А.
13.
"О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 34 "Об утверждении Правил присвоения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов), эксплуатации радиоэлектронных средств высокочастотных устройств, а также проведения расчета электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств гражданского назначения"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Туяков Д.Ш.
14.
"О признании утратившим силу приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 138 "Об утверждении Правил координации деятельности дежурных диспетчерских служб и полномочий единой дежурно-диспетчерской службы "112" на территории Республики Казахстан"
приказ
МЧС
январь 2023 года
Ильин Ю.В.
15.
"О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 727 "Об утверждении Правил выдачи, хранения, отзыва регистрационных свидетельств и подтверждения принадлежности и действительности открытого ключа электронной цифровой подписи корневым удостоверяющим центром Республики Казахстан, удостоверяющим центром государственных органов и национальным удостоверяющим центром Республики Казахстан"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Оспанов А.Е.
16.

"Радиоәуесқойлық қызметтердің радиоэлектрондық құралдарын пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушысының 2015 жылғы 23 шілдедегі № 787 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қыркүйек
Д.Ш. Тұяқов
17.
"Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушысының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 1164 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы қазан
А.Қ. Ержанов
18.
"Технологиялық бизнес-инкубациялау қызметтерін көрсету, сондай-ақ "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі көрсететін қызметтерді қоспағанда, осындай қызметтер құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 1178 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қыркүйек
А.Б. Батырқожа
19.
"Куәландырушы орталықтың үлгілік ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 1184 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қыркүйек
А.Е. Оспанов
20.
"Аумақтық кластерлерді конкурстық іріктеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 18 желтоқсандағы № 1212 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы қазан
А.Қ. Ержанов
21.
"Шет мемлекеттердің куәландырушы орталықтарының, сенім білдірілген үшінші тараптарының Қазақстан Республикасының сенім білдірілген үшінші тарапымен өзара іс-қимылын тіркеу және тоқтату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1261 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Е. Оспанов
22.
"Электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына бекітіп берілетін мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының және "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы объектілерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушысының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 107 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Е. Оспанов
23.
"Ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға арналған шығыстардың есеп-қисабын жасау, ұсыну және қарау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 16 наурыздағы № 274 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Е. Оспанов
24.

"О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 июля 2015 года № 787 "Об утверждении Правил эксплуатации радиоэлектронных средств радиолюбительских служб"
приказ
МЦРИАП
сентябрь 2020 года
Туяков Д.Ш.
17.
"О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 1164 "Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутреннем рынке"
приказ
МИИР
октябрь 2020 года
Ержанов А.К.
18.
"О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 1178 "Об утверждении Правил оказания услуг технологического бизнес-инкубирования, а также определения стоимости таких услуг, за исключением услуг, оказываемых международным технологическим парком "Астана Хаб"
приказ
МЦРИАП
сентябрь 2020 года
Батыркожа А.Б.
19.
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 1184 "Об утверждении Типового положения удостоверяющего центра"
приказ
МЦРИАП
сентябрь 2020 года
Оспанов А.Е.
20.
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 18 декабря 2015 года № 1212 "Об утверждении Правил конкурсного отбора территориальных кластеров"
приказ
МИИР
октябрь 2020 года
Ержанов А.К.
21.
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1261 "Об утверждении Правил регистрации и прекращения взаимодействия удостоверяющих центров, доверенных третьих сторон иностранных государств с доверенной третьей стороной Республики Казахстан"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Оспанов А.Е.
22.
"О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 107 "Об утверждении Перечня интернет-ресурсов государственных органов и объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", закрепляемых за оператором информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Оспанов А.Е.
23.
"О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 марта 2016 года № 274 "Об утверждении Инструкции по составлению, представлению и рассмотрению расчета расходов на государственные закупки товаров, работ, услуг в сфере информатизации"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Оспанов А.Е.
24.

"Электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына бекітіліп берілетін мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының және "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы объектілерінің тізбесін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникация министрінің 2018 жылғы 29 қаңтардағы № 29 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Е. Оспанов
25.
"Интернеттің қазақстандық сегментiнiң кеңістігінде домендiк аттарды тiркеу, пайдалану және бөлу қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 13 наурыздағы № 38/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Е. Оразбек
26.
"Электрондық ақпараттық ресурстарды сақтаудың бірыңғай ұлттық резервтік платформасын құру және оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 16 наурыздағы № 44/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Е. Оразбек
27.
"Қалааралық және халықаралық байланыс операторлары желілерін интернет-трафикпен алмасу нүктесіне қосу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2018 жылғы 27 наурыздағы № 24/қе бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
бұйрық
ҰҚК (келісу бойынша)
2020 жылғы қазан
Д.Е. Ерғожин
28.
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің және ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның аса маңызды объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз етуге мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы № 52/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Е. Оразбек
29.
"Электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын, сондай-ақ электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның өнімін электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізіліміне енгізу өлшемшарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы № 53/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қыркүйек
А.Е. Оразбек
30.
"Апелляциялық кеңес туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 28 тамыздағы № 1320 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы"
бұйрық
Әділетмині
2020 жылғы қыркүйек
А.Е. Ахметова
31.

"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 29 января 2018 года № 29 "Об утверждении Правил формирования перечня интернет-ресурсов государственных органов и объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", закрепляемых за оператором информационно- коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Оспанов А.Е.
25.
"О внесении изменений в приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 13 марта 2018 года № 38/НҚ "Об утверждении Правил регистрации, пользования и распределения доменных имен в пространстве казахстанского сегмента Интернета"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Оразбек А.Е.
26.
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 16 марта 2018 года № 44/НҚ "Об утверждении Правил создания и обеспечения функционирования единой национальной резервной платформы хранения электронных информационных ресурсов"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Оразбек А.Е.
27.
"О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 27 марта 2018 года № 24/нс "Об утверждении Правил присоединения сетей операторов междугородной и международной связи к точке обмена интернет-трафиком"
приказ
КНБ (по согласованию)
октябрь 2020 года
Ергожин Д.Е.
28.
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 52/НҚ "Об утверждении Правил проведения мониторинга обеспечения информационной безопасности объектов информатизации "электронного правительства" и критически важных объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Оразбек А.Е.
29.
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 53/НҚ "Об утверждении Правил формирования и ведения реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, а также критериев по включению программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности"
приказ
МЦРИАП
сентябрь 2020 года
Оразбек А.Е.
30.
"О внесении изменения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 августа 2018 года № 1320 "Об утверждении Положения об апелляционном совете"
приказ
МЮ
сентябрь 2020 года
Ахметова А.Е.
31.

"Жергілікті қамту бойынша сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 614 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы қазан
А.Қ. Ержанов
32.
"Еңбек биржасы" мемлекеттік интернет-ресурсын қолдап отыруды және оның жұмыс істеуін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 22 ақпандағы № 92 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
бұйрық
Еңбекмині
2020 жылғы қазан
Н.Н. Мұқышев
33.
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілеріне және ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның аса маңызды объектілеріне жатқызылған ақпараттық жүйелерге олардың ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне сынақтар жүргізу әдістемесі мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 3 маусымдағы № 111/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Е. Оразбек
34.
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Ақпараттық қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі міндетін атқарушысының 2019 жылғы 22 шілдедегі № 169/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Е. Оразбек
35.
"Куәландырушы орталықтарды аккредиттеуді жүргізу туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 1 маусымдағы № 224/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Е. Оразбек
36.
"Технологиялық болжауды жүргізу әдістемесін бекіту туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қыркүйек
А.Б. Батырқожа
37.
"Технологиялық саясат жөніндегі кеңесті құру туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қыркүйек
А.Б. Батырқожа
38.
"Конструкторлық бюролардың жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Б. Батырқожа
39.
"Технологияларды коммерцияландыруға арналған инновациялық гранттар беру қағидаларын бекіту туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Б. Батырқожа
40.
"Салаларды технологиялық дамытуға инновациялық гранттар беру қағидаларын бекіту туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Б. Батырқожа
41.
"Инновациялық гранттар беру кезінде технологиялық даму саласындағы ұлттық даму институтының қызметтеріне ақы төлеу қағидаларын бекіту туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Б. Батырқожа
42.
"Жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарды технологиялық дамытуға инновациялық гранттар беру қағидаларын бекіту туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Б. Батырқожа
43.
"Инновациялық гранттар берудің басым бағыттарын айқындау туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қыркүйек
А.Б. Батырқожа
44.
"Мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде жеке тұлғаларды биометриялық сәйкестендіру үшін олардың биометриялық деректерін жинау, өңдеу және сақтау қағидаларын бекіту туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Е. Оспанов
45.
"Цифрлық құжаттар сервисін қолдана отырып, электрондық құжаттарды қалыптастыру, тексеру және пайдалану қағидаларын бекіту туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Е. Оспанов
46.
"Функцияларды мемлекеттік органдардың іске асыруы мақсатында деректерді талдауды жүзеге асыру үшін электрондық ақпараттық ресурстарды жинау, өңдеу, сақтау, беру жөніндегі қағидаларды бекіту туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Е. Оспанов
47.
"Электрондық өнеркәсіп саласындағы салалық сараптаманы жүргізу қағидаларын бекіту туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Е. Оразбек
48.
"Интернетке қол жеткізудің бірыңғай шлюзінің және "электрондық үкіметтің" электрондық поштасының бірыңғай шлюзінің жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Е. Оразбек
49.
"Қамтамасыз етілген цифрлық активтердің шығарылым және айналым тәртібін айқындау туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Е. Оразбек
50.
"Дербес деректерді жинау және өңдеу қағидаларын бекіту туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Е. Оразбек
51.
"Ақпараттық жүйелердің, техникалық, бағдарламалық-техникалық және бағдарламалық құралдардың (бұйымдардың), ақпаратты қорғаудың техникалық құралдарының ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігін растау жөніндегі қағидаларды бекіту туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Е. Оразбек
52.
"Цифрлық майнингті жүзеге асыру жөніндегі қызмет туралы ақпарат беру қағидаларын бекіту туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Е. Оразбек
53.
"Куәландырушы орталықта электрондық цифрлық қолтаңбаның жабық кілттерін жасау, пайдалану және сақтау қағидаларын бекіту туралы"
бұйрық
ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
А.Е. Оспанов
54.
"Көмірсутектер және уран өндіру саласындағы цифрландыру жобаларын алдыңғы жылдың қорытындылары бойынша жер қойнауын пайдаланушының көмірсутектерді және уранды өндіру кезеңінде өндіру үшін шеккен шығындарының бір пайызы мөлшерінде қаржыландыруды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы"
бірлескен бұйрық
ЭМ және ЦДИАӨМ
2020 жылғы қазан
Ж.З. Жахметова
55.
"Отандық өңделген тауарларды сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын, сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін отандық өңделген тауарлардың тізбесін бекіту туралы"
бұйрық
СИМ
2020 жылғы қыркүйек
А. Асқарұлы
56.
"Ұлттық бейнемониторинг жүйесіне міндетті түрде қосылуға жататын объектілердің тізбесін бекіту туралы"
бұйрық
ҰҚК (келісу бойынша)
2020 жылғы қазан
Д.Е. Ерғожин
57.
"Ұлттық бейнемониторинг жүйесінің жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы"
бұйрық
ҰҚК (келісу бойынша)
2020 жылғы қазан
Д.Е. Ерғожин
58.
"Қазақстан Республикасының арнайы негізгі куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін беру, сақтау, кері қайтарып алу және электрондық цифрлық қолтаңбаның ашық кілтінің тиесілілігі мен жарамдылығын растау қағидаларын бекіту туралы"
бұйрық
ҰҚК (келісу бойынша)
2020 жылғы қыркүйек
Д.Е. Ерғожин
59.
"Қазақстан Республикасының әуе кеңістігінде пилотсыз ұшу аппараттарын пайдалану қағидаларын бекіту туралы"
бұйрық
ИИДМ
2020 жылғы желтоқсан
Б.С. Қамалиев
60.
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери барлау органдарының құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінен жедел-іздестіру қызметін жүргізу және оларға жүктелген өзге де міндеттерді шешу үшін қажетті ақпаратты алу қағидалары мен негіздерін бекіту туралы"
бірлескен бұйрық
БП (келісу бойынша), Қорғанысмині
2020 жылғы қыркүйек
М.М. Ахметжанов
61.
Бірыңғай кезекшілік-диспетчерлік "112" қызметі туралы үлгілік ережені бекіту туралы"
бірлескен бұйрық
ТЖМ, ЦДИАӨМ, ДСМ және Еңбекмині
2022 жылғы желтоқсан
Ю.В. Ильин
62.
Бірыңғай кезекші-диспетчерлік "112" қызметі мен Қазақстан Республикасының аумағындағы кезекшілік диспетчерлік қызметтердің қызметін үйлестіру қағидаларын бекіту туралы"
бірлескен бұйрық
ТЖМ, ЦДИАӨМ, ДСМ және Еңбекмині
2022 жылғы желтоқсан
Ю.В. Ильин
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚДМ – Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ИИДМ – Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
ПМК – Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі
СИМ – Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ТЖМ – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі.

"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 614 "Об утверждении Правил проведения экспертизы по местному содержанию"
приказ
МИИР
октябрь 2020 года
Ержанов А.К.
32.
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 февраля 2019 года № 92 "Об утверждении Правил организации сопровождения и функционирования государственного интернет-ресурса "Биржи труда"
приказ
МТСЗН
октябрь 2020 года
Мукушев Н.Н.
33.
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 3 июня 2019 года № 111/НҚ "Об утверждении Методики и правил проведения испытаний объектов информатизации "электронного правительства" и информационных систем, отнесенных к критически важным объектам информационно-коммуникационной инфраструктуры, на соответствие требованиям информационной безопасности"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Оразбек А.Е.
34.
"О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 22 июля 2019 года № 169/НҚ "Об утверждении Положения республиканского государственного учреждения "Комитет по информационной безопасности Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Оразбек А.Е.
35.
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 1 июня 2020 года № 224/НҚ "Об утверждении правил проведения аккредитации удостоверяющих центров"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Оразбек А.Е.
36.
"Об утверждении Методики проведения технологического прогнозирования"
приказ
МЦРИАП
сентябрь 2020 года
Батыркожа А.Б.
37.
"Об образовании Совета по технологической политике"
приказ
МЦРИАП
сентябрь 2020 года
Батыркожа А.Б.
38.
"Об утверждении Правил функционирования конструкторских бюро"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Батыркожа А.Б.
39.
"Об утверждении Правил предоставления инновационных грантов на коммерциализацию технологий"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Батыркожа А.Б.
40.
"Об утверждении Правил предоставления инновационных грантов на технологическое развитие отраслей"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Батыркожа А.Б.
41.
"Об утверждении Правил оплаты услуг национального института развития в области технологического развития при предоставлении инновационных грантов"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Батыркожа А.Б.
42.
"Об утверждении Правил предоставления инновационных грантов на технологическое развитие действующих предприятий"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Батыркожа А.Б.
43.
"Об определении приоритетных направлений предоставления инновационных грантов"
приказ
МЦРИАП
сентябрь 2020 года
Батыркожа А.Б.
44.
"Об утверждении Правил сбора, обработки и хранения биометрических данных физических лиц для их биометрической аутентификации при оказании государственных услуг"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Оспанов А.Е.
45.
"Об утверждении Правил формирования, проверки и использования электронных документов с применением сервиса цифровых документов"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Оспанов А.Е.
46.
"Об утверждении Правил по сбору, обработке, хранению, передаче электронных информационных ресурсов для осуществления аналитики данных в целях реализации функций государственными органами"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Оспанов А.Е.
47.
"Об утверждении Правил осуществления отраслевой экспертизы в сфере электронной промышленности"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Оразбек А.Е.
48.
"Об утверждении Правил функционирования единого шлюза доступа к Интернету и единого шлюза электронной почты "электронного правительства"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Оразбек А.Е.
49.
"Об определении порядка выпуска и оборота обеспеченных цифровых активов"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Оразбек А.Е.
50.
"Об утверждении Правил сбора и обработки персональных данных"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Оразбек А.Е.
51.
"Об утверждении Правил по подтверждению соответствия информационных систем, технических, программно-технических и программных средств (изделий), технических средств защиты информации требованиям информационной безопасности"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Оразбек А.Е.
52.
"Об утверждении Правил информирования о деятельности по осуществлению цифрового майнинга"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Оразбек А.Е.
53.
"Об утверждении Правил создания, использования и хранения закрытых ключей электронной цифровой подписи в удостоверяющем центре"
приказ
МЦРИАП
октябрь 2020 года
Оспанов А.Е.
54.
"Об утверждении Правил финансирования проектов цифровизации в области углеводородов и добычи урана в размере одного процента от затрат на добычу, понесенных недропользователем в период добычи углеводородов и урана по итогам предыдущего года"
совместный приказ
МЭ и МЦРИАП
октябрь 2020 года
Жахметова Ж.З.
55.
"Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов индустриально- инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров на внешние рынки, перечня отечественных обработанных товаров, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению на внешние рынки"
приказ
МТИ
сентябрь 2020 года
Аскарулы А.
56.
"Об утверждении перечня объектов, подлежащих обязательному подключению к Национальной системе видеомониторинга"
приказ
КНБ (по согласованию)
октябрь 2020 года
Ергожин Д.Е.
57.
"Об утверждении Правил функционирования Национальной системы видеомониторинга"
приказ
КНБ (по согласованию)
октябрь 2020 года
Ергожин Д.Е.
58.
"Об утверждении Правил выдачи, хранения, отзыва регистрационных свидетельств и подтверждения принадлежности и действительности открытого ключа электронной цифровой подписи специальным корневым удостоверяющим центром Республики Казахстан"
приказ
КНБ (по согласованию)
сентябрь 2020 года
Ергожин Д.Е.
59.
"Об утверждении Правил эксплуатации беспилотных летательных аппаратов в воздушном пространстве Республики Казахстан"
приказ
МИИР
декабрь 2020 года
Камалиев Б.С.
60.
"Об утверждении Правил и оснований получения органами военной разведки Министерства обороны Республики Казахстан из системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов информации, необходимой для проведения оперативно-розыскной деятельности и решения иных возложенных на них задач"
совместный приказ
ГП
(по согласованию), МО
сентябрь 2020 года
Ахметжанов М.М.
61.
"Об утверждении Типового положения об Единой дежурно-диспетчерской службе "112"
совместный приказ
МЧС, МЦРИАП, МЗ и МТСЗН
декабрь
2022 года
Ильин Ю.В.
62.
"Об утверждении Правил координации деятельности единой дежурно-диспетчерской службы "112" и дежурных диспетчерских служб на территории Республики Казахстан"
совместный приказ
МЧС, МЦРИАП, МЗ и МТСЗН
декабрь
2022 года
Ильин Ю.В.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИОР – Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МИИР – Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
КПМ – Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
МТИ – Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан.