"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 17 ақпандағы № 32-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және ай сайын, келесі айдың 10-күнінен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігін хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі тоқсанның қорытындысы бойынша ұсынылған ақпаратты жинақтасын және есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы 17 ақпандағы
№ 32-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 25 декабря 2020 года "О внесении изменений и дополнений в Бюджетный кодекс Республики Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 17 февраля 2021 года № 32-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 25 декабря 2020 года "О внесении изменений и дополнений в Бюджетный кодекс Республики Казахстан" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню и ежемесячно, не позднее 10 числа следующего месяца проинформировать Министерство национальной экономики Республики Казахстан о принятых мерах.
3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан обобщить представленную информацию по итогам квартала и не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 17 февраля 2021 года № 32-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 28.02.2022 № 38-ө өкімімен.
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Құқықтық актінің нысаны
Орында луына жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актіні сапалы және уақтылы әзірлеу мен енгізуге жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.
Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына резервті бөлу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2021 жылғы ақпан
Б.Ш. Шолпанқұлов
2.
"Үкіметтік борыштың және жергілікті атқарушы орган борышының лимитін, мемлекеттік кепілдіктер мен мемлекет кепілгерліктерін беру лимиттерін айқындау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 маусымдағы № 906 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2021 жылғы ақпан
М.Б. Юсупов
1
2
3
4
5
6
3.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 25 декабря 2020 года "О внесении изменений и дополнений в Бюджетный кодекс Республики Казахстан"
Сноска. Перечень с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 28.02.2022 № 38-р.
п/п
Наименование правового акта Форма правового акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качественную и своевременную разработку и внесение правового акта
1 2 3 5 6 7
1.
Об утверждении правил распределения резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
февраль
2021 года
Шолпанкулов Б.Ш.
2.
О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июня 2009 года № 906 "Об утверждении Правил определения лимита правительственного долга и долга местного исполнительного органа, лимитов предоставления государственных гарантий и поручительств государства"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
февраль
2021 года
Юсупов М.Б.
3.

"Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервтерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 сәуірдегі № 325 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2021 жылғы ақпан
Б.Ш. Шолпанқұлов
4.
"Республикалық бюджет жобасын әзірлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 24 тамыздағы № 502 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2021 жылғы ақпан
Б.Ш. Шолпанқұлов
5.
"Республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті жасау және ұсыну қаидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 24 тамыздағы № 503 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2021 жылғы ақпан
Б.Ш. Шолпанқұлов
6.
"Республикалық бюджет комиссиясы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 15 қаңтардағы № 10 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2021 жылғы ақпан
Т.М. Савельева
7.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің 28.02.2022 № 38-ө өкімімен.
8.
Ведомстволық бюджеттік комиссиясы туралы
бұйрық
ОМО
2021 жылғы наурыз
орталық мемлекеттік органдардың бірінші басшылары ның жетекшілік ететін орынбасар лары
9.
Зерттеулердің, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырманың құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ОМО Қаржымині
2021 жылғы наурыз
орталық мемлекеттік органдардың бірінші басшылары ның жетекшілік ететін орынбасар лары
10.
Бюджеттік субсидиялардың экономикалық әсерін айқындау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ОМО Қаржымині
2021 жылғы наурыз
орталық мемлекеттік органдардың бірінші басшылары ның жетекшілік ететін орынбасар лары
11.
"Жергілікті бюджеттер жобаларын әзірлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 31 қазандағы № 470 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині ҰЭМ
2021 жылғы наурыз
Б.Ш. Шолпанқұлов А.К. Әмрин
12.
"Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадғы № 511 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы наурыз
Б.Ш. Шолпанқұлов
13.
"Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині ҰЭМ
2021 жылғы наурыз
Б.Ш. Шолпанқұлов А.К. Әмрин
14.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2015 года № 325 "Об утверждении Правил использования резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
февраль
2021 года
Шолпанкулов Б.Ш.
4.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 августа 2017 года № 502 "Об утверждении Правил разработки проекта республиканского бюджета"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
февраль
2021 года
Шолпанкулов Б.Ш.
5.
О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 августа 2017 года № 503 "Об утверждении Правил составления и представления годового отчета об исполнении республиканского бюджета"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
февраль
2021 года
Шолпанкулов Б.Ш.
6.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2018 года № 10 "О Республиканской бюджетной комиссии"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
февраль
2021 года
Савельева Т.М.
7.
Исключен распоряжением Премьер-Министра РК от 28.02.2022 № 38-р.
8.
О ведомственной бюджетной комиссии
приказ
ЦГО
март
2021 года
курирующие заместители первых руководителей центральных государственных органов
9.
Об утверждении Правил определения стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственного задания
приказ
ЦГО
МФ
март
2021 года
курирующие заместители первых руководителей центральных государственных органов
10.
Об утверждении Правил определения экономического эффекта от бюджетных субсидий
приказ
ЦГО
МФ
март
2021 года
курирующие заместители первых руководителей центральных государственных органов
11.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 31 октября 2014 года № 470 "Об утверждении Правил разработки проектов местных бюджетов"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
МНЭ
март
2021 года
Шолпанкулов Б.Ш.,
Амрин А.К.
12.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 511 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
март
2021 года
Шолпанкулов Б.Ш.
13.
О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
МНЭ
март
2021 года
Шолпанкулов Б.Ш.,
Амрин А.К.
14.

"Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, оған қажетті сараптамаларды жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, іске асырылуын мониторингілеу және бағалау және бюджеттік кредиттеудiң орындылығын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 129 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ Қаржымині
2021 жылғы наурыз
М.Б. Юсупов, Т.М. Савельева
15.
"Бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) әзірлеу және бекіту (қайта бекіту) қағидаларын және олардың мазмұнына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 195 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ Қаржымині
2021 жылғы наурыз
А.К. Әмрин, Б.Ш. Шолпанқұлов
16.
"Әлеуметтік-экономикалық даму болжамын әзірлеу қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 8 қаңтардағы № 9 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2021 жылғы наурыз
А.К. Әмрин
17.
"Нысаналы даму трансферттерін қарау және іріктеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 126 бұйрығына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині ҰЭМ
2021 жылғы наурыз
Б.Ш. Шолпанқұлов Е.А. Алпысов
18.
"Мемлекеттік тапсырманы әзірлеу және орындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 236 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы наурыз
Б.Ш. Шолпанқұлов
19.
"Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 648 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы наурыз
Қ.Е. Баеділов
20.
"Бюджеттік мониторинг жүргізу нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 30 қарашадағы № 629 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы наурыз
Б.Ш. Шолпанқұлов
21.
"Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығыстарының лимиттерін, жаңа бастамаларға арналған лимиттерді айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 140 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы наурыз
Б.Ш. Шолпанқұлов
22.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 129 "Об утверждении Правил разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций и определения целесообразности бюджетного кредитования"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
МФ
март 2021 года
Юсупов М.Б.,
Савельева Т.М.
15.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 195 "Об утверждении Правил разработки и утверждения (переутверждения) бюджетных программ (подпрограмм) и требований к их содержанию"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
МФ
март 2021 года
Амрин А.К.,
Шолпанкулов Б.Ш.
16.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 8 января 2015 года № 9 "Об утверждении Правил и сроков разработки прогноза социально-экономического развития"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
март 2021 года
Амрин А.К.
17.
О внесении изменения и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 126 "Об утверждении Правил рассмотрения и отбора целевых трансфертов на развитие"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
МНЭ
март
2021 года
Шолпанкулов Б.Ш.,
Алпысов Е.А.
18.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 236 "Об утверждении Правил разработки и выполнения государственного задания"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
март
2021 года
Шолпанкулов Б.Ш.
19.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 декабря 2015 года № 648 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
март
2021 года
Баедилов К.Е.
20.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2016 года № 629 "Об утверждении Инструкции по проведению бюджетного мониторинга"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
март
2021 года
Шолпанкулов Б.Ш.
21.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 140 "Об утверждении Правил определения лимитов расходов администраторов бюджетных программ, лимитов на новые инициативы"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
март
2021 года
Шолпанкулов Б.Ш.
22.

"Қазақстан Республикасындағы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 64 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2021 жылғы наурыз
М.Б. Юсупов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі;
ОМО – орталық мемлекеттік органдар.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года № 64 "О некоторых вопросах Системы государственного планирования в Республике Казахстан"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
март 2021 года
Юсупов М.Б.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан;
ЦГО – центральные государственные органы.