"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кедендік реттеу және кәсіпкерлік қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 5 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 29 наурыздағы № 68-ө өкімі.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 29 наурыздағы № 68-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кедендік реттеу және кәсіпкерлік қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" 2021 жылғы 5 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 5 января 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам таможенного регулирования и предпринимательской деятельности"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 марта 2021 года № 68-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 5 января 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам таможенного регулирования и предпринимательской деятельности" (далее – перечень).

2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігін хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі ұсынылған ақпаратты жинақтасын және құқықтық актілер қабылданған күннен бастап бір ай мерзімнен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы 29 наурыздағы
№ 69-ө өкімімен
бекітілген

2. Государственным органам Республики Казахстан принять соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню и проинформировать Министерство финансов Республики Казахстан о принятых мерах.
3. Министерству финансов Республики Казахстан обобщить представленную информацию и не позднее месячного срока со дня принятия правовых актов проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 29 марта 2021 года № 68-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кедендік реттеу және кәсіпкерлік қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 5 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с№ Құқықтық актінің атауы Акт нысаны Орындауға жауапты мемлекеттік орган Орындау мерзімі Құқықтық актілердің сапалы, уақтылы әзірленуіне және қабылдануына жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 5 января 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам таможенного регулирования и предпринимательской деятельности"
п/п
Наименование правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и принятие правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.

"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына активтерді есептеу және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын пайдалану қағидаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылуы мен пайдаланылуы туралы жылдық есепті жасау нысандары мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 267 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині, ҰЭМ
2021 жылғы наурыз
Қ.Е. Баеділов
2.
Мемлекеттік кірістер органдары тағайындайтын кедендік сараптаманы қоспағанда, сараптамаларды жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы наурыз
Қ.Е. Баеділов
3.
Тауарлардың жекелеген санаттарына қатысты кедендік операцияларды жасау ерекшеліктерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы наурыз
Қ.Е. Баеділов
4.
"Салықтық және кедендік әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 146 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы наурыз
Қ.Е. Баеділов
5.
Тексерілетін тұлғаға камералдық кедендік тексерудің алдын ала актісін жіберу немесе табыс ету, тексерілетін тұлғаның камералдық кедендік тексерудің алдын ала актісіне жазбаша қарсылық ұсыну, сондай-ақ мұндай қарсылықты қарау қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы наурыз
Қ.Е. Баеділов
6.
"Камералдық кедендік тексеру жүргiзудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 24 маусымдағы № 621 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы наурыз
Қ.Е. Баеділов
7.
Кешенді көшпелі кедендік тексерулерді тағайындау үшін тәуекелдерді басқару жүйесін қолдана отырып, тексерілетін тұлғаларды таңдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы наурыз
Қ.Е. Баеділов
8.
Тексерілетін тұлғаға көшпелі кедендік тексерудің алдын ала актісін жіберу немесе табыс ету, тексерілетін тұлғаның көшпелі кедендік тексерудің алдын ала актісіне жазбаша қарсылық ұсыну және мұндай қарсылықты қарау қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы наурыз
Қ.Е. Баеділов
9.
Көлік құралдарын электрондық кедендік алып жүруді қолдану, сондай-ақ кеден органының, декларанттың, халықаралық автомобиль тасымалдарын қадағалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық операторы мен тасымалдаушының электрондық кедендік алып жүру кезінде өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы наурыз
Қ.Е. Баеділов
10.
Құпия ақпарат болып табылмайтын тәуекел дәрежесінің өлшемшарттарын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы наурыз
Қ.Е. Баеділов
11.
Тауарлардың кедендік құнын бақылау кезінде пайдаланылатын тәуекелдердің құндық индикаторларын қалыптастыру әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы наурыз
Қ.Е. Баеділов
12.
Тауарлардың кедендік құнын бақылау кезінде пайдаланылатын бағалық ақпаратты қалыптастыру әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы наурыз
Қ.Е. Баеділов
13.
Өтініш уәкілетті органда тіркелген күнге соңғы үш жылдағы салықтық жүктемесі коэффициентінің шекті мәнін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы наурыз
Қ.Е. Баеділов
14.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 267 "Об утверждении Правил зачисления активов в Национальный фонд Республики Казахстан и использования Национального фонда Республики Казахстан, а также форм и Правил составления годового отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ, МНЭ
март 2021 года
Баедилов К.Е.
2.
Об утверждении Правил проведения экспертиз, за исключением таможенной экспертизы, назначаемой органами государственных доходов
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
март 2021 года
Баедилов К.Е.
3.
Об утверждении особенностей совершения таможенных операций в отношении отдельных категорий товаров
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
март 2021 года
Баедилов К.Е.
4.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 146 "О некоторых вопросах налогового и таможенного администрирования"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
март 2021 года
Баедилов К.Е.
5.
Об утверждении Правил и сроков направления или вручения проверяемому лицу предварительного акта камеральной таможенной проверки, представления проверяемым лицом письменного возражения к предварительному акту камеральной таможенной проверки, а также рассмотрения такого возражения
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
март 2021 года
Баедилов К.Е.
6.
О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 24 июня 2019 года № 621 "О некоторых вопросах проведения камеральной таможенной проверки"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
март 2021 года
Баедилов К.Е.
7.
Об утверждении Правил выбора проверяемых лиц с применением системы управления рисками для назначения комплексных выездных таможенных проверок
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
март 2021 года
Баедилов К.Е.
8.
Об утверждении Правил и сроков направления или вручения проверяемому лицу предварительного акта выездной таможенной проверки, представления проверяемым лицом письменного возражения к предварительному акту выездной таможенной проверки и рассмотрения такого возражения
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
март 2021 года
Баедилов К.Е.
9.
Об утверждении Правил применения электронного таможенного сопровождения транспортных средств, а также взаимодействия таможенного органа, декларанта, национального оператора информационной системы отслеживания международных автомобильных перевозок и перевозчика при электронном таможенном сопровождении
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
март 2021 года
Баедилов К.Е.
10.
Об определении критериев степени риска, не являющихся конфиденциальной информацией
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
март 2021 года
Баедилов К.Е.
11.
Об утверждении методики формирования стоимостных индикаторов рисков, используемых при контроле таможенной стоимости товаров
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
март 2021 года
Баедилов К.Е.
12.
Об утверждении методики формирования ценовой информации, используемой при контроле таможенной стоимости товаров
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
март 2021 года
Баедилов К.Е.
13.
Об установлении порогового значения коэффициента налоговой нагрузки за последние три года на день регистрации заявления в уполномоченном органе
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
март 2021 года
Баедилов К.Е.
14.

"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 14 маусымдағы № 306 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы наурыз
Қ.Е. Баеділов
15.
"Тауарларды сыныптау туралы алдын ала шешімдерді тіркеу журналында тауарларды сыныптау туралы алдын ала шешімдерді тіркеу қағидаларын, сондай-ақ тұлғаның тауарды сыныптау туралы алдын ала шешімді қабылдау туралы өтінішінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 200 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы наурыз
Қ.Е. Баеділов
16.
Кең таралған пайдалы қазбалар бойынша экономикалық сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы
облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдіктерінің қаулылары
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың ЖАО
2021 жылғы наурыз
облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдерінің жетекшілік ететін орынбасарлары
17.
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің "Көмірсутектер саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар түзбесін бекіту туралы" 2014 жылғы 28 қазандағы № 77 және "Көмірсутектер саласындағы тау-кен өндірістерін (көмірсутектер), мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға арналған лицензия" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" 2020 жылғы 10 сәуірдегі № 139 бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2021 жылғы қараша
Ж.Ғ. Қарағаев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі

О внесении дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 306 "Об утверждении Положения о Комитете государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
март 2021 года
Баедилов К.Е.
15.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 200 "Об утверждении Правил регистрации предварительных решений о классификации товаров в журнале регистрации предварительных решений о классификации товаров, а также формы заявления лица о принятии предварительного решения о классификации товара"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
март 2021 года
Баедилов К.Е.
16.
Об утверждении Правил проведения экономической экспертизы по общераспространенным полезным ископаемым
постановления акиматов областей, городов республиканского значения, столицы
МИО областей, городов республиканского значения, столицы
март 2021 года
курирующие заместители акимов областей, городов республиканского значения, столицы
17.
О внесении изменений в приказы Министра энергетики Республики Казахстан от 28 октября 2014 года № 77 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере углеводородов" и от 10 апреля 2020 года № 139 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Лицензия на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных производств (углеводороды), нефтехимических производств, эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере углеводородов""
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
ноябрь
2021 года
Карагаев Ж.Г.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИО – местные исполнительные органы
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан