"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік сатып алу, жер қойнауын пайдаланушылар мен табиғи монополиялар субъектілерінің сатып алуы, байланыс, автомобиль көлігі, қорғаныс және ғылымды қаржыландыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 15 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 2 наурыздағы № 41-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік сатып алу, жер қойнауын пайдаланушылар мен табиғи монополиялар субъектілерінің сатып алуы, байланыс, автомобиль көлігі, қорғаныс және ғылымды қаржыландыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 15 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілерді Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қабылдасын және тізбеде белгіленген мерзімде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігін хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі ұсынылған ақпаратты жинақтасын және құқықтық актілер қабылданған күннен бастап бір ай мерзімнен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2022 жылғы 2 наурыздағы
№ 41-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 15 ноября 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственных закупок, закупок недропользователей и субъектов естественных монополий, связи, автомобильного транспорта, обороны и финансирования науки"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 марта 2022 года № 41-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 15 ноября 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственных закупок, закупок недропользователей и субъектов естественных монополий, связи, автомобильного транспорта, обороны и финансирования науки" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном законодательством Республики Казахстан порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять в установленном законодательством Республики Казахстан порядке соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню и информировать Министерство финансов Республики Казахстан в установленные перечнем сроки.
3. Министерству финансов Республики Казахстан обобщать представленную информацию и не позднее месячного срока со дня принятия правовых актов информировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр А. Смаилов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 2 марта 2022 года № 41-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік сатып алу, жер қойнауын пайдаланушылар мен табиғи монополиялар субъектілерінің сатып алуы, байланыс, автомобиль көлігі, қорғаныс және ғылымды қаржыландыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 15 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орын-дау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 15 ноября 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственных закупок, закупок недропользователей и субъектов естественных монополий, связи, автомобильного транспорта, обороны и финансирования науки"
№ п/п Наименование правового акта Форма правового акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качественную, своевременную разработку и внесение правового акта
1 2 3 4 5 6
1.

"Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 470 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
БҒМ
2022 жылғы қаңтар
Қ.А. Ерғалиев
2.
"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті базалық және бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру, сондай-ақ ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет пен ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметтің нәтижелерін коммерцияландыруды гранттық қаржыландыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 мамырдағы № 575 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2022 жылғы қаңтар
Қ.А. Ерғалиев
3.
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Жоғары ғылыми-техникалық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 сәуірдегі № 429 қаулысына өзгерiс пен толықтыру енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2022 жылғы қаңтар
Қ.А. Ерғалиев
4.
"Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1111 қаулысына өзгерiс пен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2022 жылғы қаңтар
Қ.А. Ерғалиев
5.
"Ұлттық ғылыми кеңестер туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 16 мамырдағы № 519 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2022 жылғы қаңтар
Қ.А. Ерғалиев
6.
"Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 тамыздағы № 891 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2022 жылғы қаңтар
Қ.А. Ерғалиев
7.
Үміткерлерді іріктеу және ғылыми тағылымдамадан өту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2022 жылғы қаңтар
Қ.А. Ерғалиев
8.
Іргелі ғылыми зерттеулерді жүзеге асыратын ғылыми ұйымдарды қаржыландыру нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2022 жылғы қаңтар
Қ.А. Ерғалиев
9.
Апелляциялық комиссия туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2022 жылғы қаңтар
Қ.А. Ерғалиев
10.
Әскери мақсаттағы ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның бірыңғай операторын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині
2022 жылғы қаңтар
Д.Ш.Тұяқов
11.
Әскери мақсаттағы ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның бірыңғай операторына бекітіп берілген əскери мақсаттағы ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның жұмыс істеуін қамтамасыз ету шеңберінде әскери мақсаттағы тауарларға (өнімдерге), қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарларға (өнімдерге), әскери мақсаттағы жұмыстар мен әскери мақсаттағы көрсетілетін қызметтерге баға белгілеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині
2022 жылғы қаңтар
Д.Ш.Тұяқов
12.

О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 470 "О республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом"
Указ Президента Республики Казахстан
МОН
январь 2022 года
Ергалиев К.А.
2.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2011 года № 575 "Об утверждении Правил базового и программно-целевого финансирования научной и (или) научно-технической деятельности, а также грантового финансирования научной и (или) научно-технической деятельности и коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности"
постановление Правительства Республики Казахстан
МОН
январь 2022 года
Ергалиев К.А.
3.
О внесении изменения и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2011 года № 429 "О создании Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МОН
январь 2022 года
Ергалиев К.А.
4.
О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1111 "Вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МОН
январь 2022 года
Ергалиев К.А.
5.
О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2011 года № 519 "О национальных научных советах"
постановление Правительства Республики Казахстан
МОН
январь 2022 года
Ергалиев К.А.
6.
О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2011 года № 891 "Об утверждении Правил организации и проведения государственной научно-технической экспертизы"
постановление Правительства Республики Казахстан
МОН
январь 2022 года
Ергалиев К.А.
7.
Об утверждении правил отбора претендентов и прохождения научных стажировок
постановление Правительства Республики Казахстан
МОН
январь 2022 года
Ергалиев К.А.
8.
Об утверждении норм финансирования научных организаций, осуществляющих фундаментальные научные исследования
постановление Правительства Республики Казахстан
МОН
январь 2022 года
Ергалиев К.А.
9.
Об утверждении положения об апелляционной комиссии
постановление Правительства Республики Казахстан
МОН
январь 2022 года
Ергалиев К.А.
10.
Об определении единого оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры военного назначения
постановление Правительства Республики Казахстан
МО
январь 2022 года
Туяков Д.Ш.
11.
Об утверждении правил ценообразования на товары (продукцию) военного назначения, товары (продукцию) двойного назначения (применения), работы военного назначения и услуги военного назначения в рамках обеспечения функционирования информационно-коммуникационной инфраструктуры военного назначения, закрепленной за единым оператором информационно-коммуникационной инфраструктуры военного назначения
постановление Правительства Республики Казахстан
МО
январь 2022 года
Туяков Д.Ш.
12.

"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің кейбір мәселелері және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 936 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИИДМ
2022 жылғы қаңтар
М.К. Қарабаев
13.
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2022 жылғы ақпан
А.Ғ. Хасенов
14.
"Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1200 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2022 жылғы қаңтар
Д.М. Кеңбейіл
15.
Халықаралық автомобиль тасымалдарын қадағалау ақпараттық жүйесінің ұлттық операторын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині, ЦДИАӨМ
2022 жылғы ақпан
М.Е. Сұлтанғазиев
16.
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 16 тамыздағы № 1074 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині
2022 жылғы қаңтар
Д.Ш.Тұяқов
17.
"Пайдаланылмайтын мүлікті беру, өткізу, құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу, сондай-ақ пайдаланылмайтын қорғаныс объектілерін мүліктік жалдауға (жалға) беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 6 қарашадағы № 832 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИИДМ,
Қорғанысмині
2022 жылғы қаңтар
Ә.З. Сәрсембаев
18.
"Қазақстан Республикасының аумағында қолма-қол ақшасыз төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 208 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2022 жылғы ақпан
Б.Ш. Шолпанқұлов
19.
"Клиенттердің банктік шоттарын ашу, жүргізу және жабу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 207 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2022 жылғы ақпан
Б.Ш. Шолпанқұлов
20.
Еңбегіне ақы төлеу базалық қаржыландыру шеңберінде жүзеге асырылатын жетекші ғалымдарға қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2022 жылғы ақпан
Қ.А. Ерғалиев
21.
Апелляциялық комиссияның құрамын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2022 жылғы ақпан
Қ.А. Ерғалиев
22.
Мемлекеттік сатып алу веб-порталы арқылы мемлекеттік білім беру тапсырысының көрсетілетін қызметтерінің шарттарын жасасу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2022 жылғы ақпан
Қ.А. Ерғалиев
23.
Әскери мақсаттағы ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның бірыңғай операторының жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2022 жылғы ақпан
Д.Ш.Тұяқов
24.
Арнаулы мемлекеттік органдардың әскери мақсаттағы ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының объектілерін қоспағанда, әскери мақсаттағы ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның бірыңғай операторына бекітіп берілетін әскери мақсаттағы ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектілерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2022 жылғы ақпан
Д.Ш.Тұяқов
25.
Оқ-дәрілерді дереу жоюды қажет ететін оқ-дәрілерге жатқызу өлшемшарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2022 жылғы ақпан
Р.Н. Шпекбаев
26.
Дереу жоюды қажет ететін оқ-дәрілерді жою ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2022 жылғы ақпан
М.Р. Құсайынов
27.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 936 "О некоторых вопросах Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИИР
январь
2022 года
Карабаев М.К
13.
О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 "Вопросы Министерства энергетики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
февраль
2022 года
Хасенов А.Г
14.
О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1200 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок с применением особого порядка"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
январь 2022 года
Кенбеил Д.М.
15.
Об определении национального оператора информационной системы отслеживания международных автомобильных перевозок
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ, МЦРИАП
февраль 2022 года
Султангазиев М.Е.
16.
О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2001 года № 1074 "Об утверждении Положения о Министерстве обороны Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МО
январь 2022 года
Туяков Д.Ш.
17.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2019 года № 832 "Об утверждении Правил передачи, реализации, ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработки неиспользуемого имущества, а также предоставления в имущественный наем (аренду) неиспользуемых оборонных объектов"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИИР,
МО
январь 2022 года
Сарсембаев А.З.
18.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 208 "Об утверждении Правил осуществления безналичных платежей и (или) переводов денег на территории Республики Казахстан"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
февраль
2022 года
Шолпанкулов Б.Ш.
19.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 207 "Об утверждении Правил открытия, ведения и закрытия банковских счетов клиентов"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
февраль
2022 года
Шолпанкулов Б.Ш.
20.
Об утверждении требований к ведущим ученым, оплата труда которых осуществляется в рамках базового финансирования
приказ
Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
февраль
2022 года
Ергалиев К.А.
21.
Об утверждении состава апелляционной комиссии
приказ
Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
февраль
2022 года
Ергалиев К.А.
22.
Об утверждении правил заключения договоров услуг государственного образовательного заказа посредством веб-портала государственных закупок
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
февраль
2022 года
Ергалиев К.А.
23.
Об утверждении правил функционирования единого оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры военного назначения
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
февраль
2022 года
Туяков Д.Ш.
24.
Об утверждении перечня объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры военного назначения, закрепляемых за единым оператором информационно-коммуникационной инфраструктуры военного назначения, за исключением объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры военного назначения специальных государственных органов
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
февраль
2022 года
Туяков Д.Ш.
25.
Об утверждении критериев отнесения боеприпасов к требующим незамедлительного уничтожения
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
февраль
2022 года
Шпекбаев Р.Н.
26.
Об утверждении правил уничтожения боеприпасов и очистки местности (объектов) от взрывоопасных предметов
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
февраль
2022 года
Хусаинов М.Р.
27.

"Өтініш берушінің байланыс саласында қызметтер көрсету жөніндегі жұмысты жүзеге асыруға сәйкестігін растайтын біліктілік талаптарын және құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 21 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің бұйрығы
ЦДИАӨМ
2022 жылғы ақпан
А.Е. Оразбек
28.
"Жиіліктер белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) иелікке беру, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиіліктi құрылғыларды пайдалану, сондай-ақ азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдардың электромагниттік үйлесімділігін есептеуді жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 34 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің бұйрығы
ЦДИАӨМ
2022 жылғы ақпан
А.Е. Оразбек
29.
"Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 13 тамыздағы № 73 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2022 жылғы ақпан
А.К. Әмрин
30.
"Жер қойнауын пайдаланушының пайдалы қатты қазбаларды барлау және өндіру, кең таралған пайдалы қазбаларды өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде есептерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 мамырдағы № 374 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ
2022 жылғы ақпан
М.К. Қарабаев
31.
Кәсіпкерлікті ынталандыру туралы келісімді жасасу, оған өзгерістер, толықтырулар енгізу және оны бұзу, сондай-ақ олардың орындалуын мониторингтеу қағидаларын, кәсіпкерлікті ынталандыру туралы келісімнің үлгілік нысанын бекіту туралы
бірлескен бұйрық
ИИДМ, ЭМ
2022 жылғы ақпан
М.К. Қарабаев,
А.Ғ. Хасенов
32.
"Көмірсутектерді барлауды және өндіруді жүргізу, мұнай және (немесе) шикі газ, уран, көмір өндіру және олардың айналымы саласындағы операцияларды жүзеге асыру, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіруді және уран өндіруді жүргізу кезінде есептердің нысандарын және оларды ұсыну Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 203 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2022 жылғы ақпан
А.Ғ. Хасенов
33.

О внесении изменений и дополнения в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 января 2015 года № 21 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие заявителя на осуществление деятельности по предоставлению услуг в области связи"
приказ
Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЦРИАП
февраль
2022 года
Оразбек А.Е.
28.
О внесении изменений и дополнения в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 34 "Об утверждении Правил присвоения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов), эксплуатации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, а также проведения расчета электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств гражданского назначения"
приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЦРИАП
февраль
2022 года
Оразбек А.Е.
29.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 августа 2019 года № 73 "Об утверждении Правил осуществления деятельности субъектами естественных монополий"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
февраль
2022 года
Амрин А.К.
30.
О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 374 "Об утверждении Правил представления недропользователями отчетов при проведении операций по разведке и добыче твердых полезных ископаемых, добыче общераспространенных полезных ископаемых"
приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МИИР
февраль 2022 года
Карабаев М.К
31.
Об утверждении правил заключения, внесения изменений, дополнений и расторжения соглашения о стимулировании предпринимательства, а также мониторинга их исполнения, типовой формы соглашения о стимулировании предпринимательства
совместный приказ
МИИР, МЭ
февраль
2022 года
Карабаев М.К.,
Хасенов А.Г
32.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 203 "Об утверждении форм отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операций в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа, урана, угля, проведении опытно-промышленной добычи и добычи урана и Правил их представления"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
февраль
2022 года
Хасенов А.Г
33.

"Жер қойнауын пайдалануға арналған үлгілік келісімшарттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2022 жылғы ақпан
А.Ғ. Хасенов
34.
"Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 694 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2022 жылғы ақпан
Д.М. Кеңбейіл
35.
Келісу комиссиясының үлгілік ережесі мен жұмыс тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2022 жылғы ақпан
Д.М. Кеңбейіл
36.
Сараптама комиссиясын не сарапшыны тарту қажет болатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2022 жылғы ақпан
Д.М. Кеңбейіл
37.
Электрондық тауарлар каталогінен мемлекеттік сатып алу арқылы жүзеге асырылатын тауарлар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2022 жылғы ақпан
Д.М. Кеңбейіл
38.
Негіздемелік келісім пайдаланылатын конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2022 жылғы ақпан
Д.М. Кеңбейіл
39.
Рейтингтік-балдық жүйе пайдаланылатын конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2022 жылғы ақпан
Д.М. Кеңбейіл
40.
"Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 648 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2022 жылғы ақпан
Д.М. Кеңбейіл
41.
"Мемлекеттік сатып алу туралы жыл сайынғы есепті дайындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 4 ақпандағы № 104 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2022 жылғы ақпан
Д.М. Кеңбейіл
42.
"Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінде көзделген, тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің мемлекеттік сатып алу веб-порталымен интеграцияланған дерекқорына енгізілген отандық тауар өндірушілерден сатып алу туралы ақпаратты ескере отырып, есептілікті жинау, қорыту және талдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 693 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2022 жылғы ақпан
Д.М. Кеңбейіл
43.
Халықаралық автомобиль тасымалдарын қадағалау ақпараттық жүйесінің ұлттық операторын айқындау қағидаларын және оған қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, ЦДИАӨМ
2022 жылғы ақпан
М.Е. Сұлтанғазиев
44.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 "Об утверждении типовых контрактов на недропользование"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
февраль
2022 года
Хасенов А.Г.
34.
О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 694 "Об утверждении Правил формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
февраль
2022 года
Кенбеил Д.М.
35.
Об утверждении типового положения и порядка работы согласительной комиссии
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
февраль
2022 года
Кенбеил Д.М.
36.
Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, по которым необходимо привлечение экспертной комиссии либо эксперта
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
февраль
2022 года
Кенбеил Д.М.
37.
Об утверждении перечня товаров, по которым государственные закупки осуществляются из электронного каталога товаров
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
февраль
2022 года
Кенбеил Д.М.
38.
Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, по которым государственные закупки осуществляются способом конкурса с использованием рамочного соглашения
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
февраль
2022 года
Кенбеил Д.М.
39.
Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, по которым государственные закупки осуществляются способом конкурса с использованием рейтингово-балльной системы
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
февраль
2022 года
Кенбеил Д.М.
40.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 декабря 2015 года № 648 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
февраль
2022 года
Кенбеил Д.М.
41.
О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 4 февраля 2020 года № 104 "Об утверждении Правил подготовки ежегодного отчета о государственных закупках"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
февраль
2022 года
Кенбеил Д.М.
42.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 693 "Об утверждении Правил сбора, обобщения и анализа отчетности государственных закупок, в том числе порядка формирования отчетности государственных закупок"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
февраль
2022 года
Кенбеил Д.М.
43.
Об утверждении правил определения национального оператора информационной системы отслеживания международных автомобильных перевозок и требований к нему
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ, МЦРИАП
февраль
2022 года
Султангазиев М.Е.
44.

"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 11 мамырдағы № 224 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2022 жылғы ақпан
Е.Т. Мыңжасаров
45.
"Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлаудың және іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 725 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2022 жылғы ақпан
Ә.Е. Әбдіқадыров
46.
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің өмірлік циклі құнының есептемесі пайдаланылатын конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2022 жылғы қараша
Д.М. Кеңбейіл
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БҒМ – Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі;
ИИДМ – Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі;
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі;
ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі;
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 мая 2016 года № 224 "Об утверждении Положения о Комитете внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
февраль 2022 года
Мынжасаров Е.Т.
45.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 725 "О некоторых вопросах планирования и реализации проектов государственно-частного партнерства"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
февраль 2022 года
Абдыкадыров А.Е.
46.
Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, по которым государственные закупки осуществляются способом конкурса с использованием расчета стоимости жизненного цикла
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
ноябрь 2022 года
Кенбеил Д.М.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан;
МИИР – Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан;
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан;
МО – Министерство обороны Республики Казахстан;
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан.