Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Технологиялық саясат жөніндегі кеңес құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 20 сәуірдегі № 83-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 172-ө Өкімімен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 31.12.2024 № 172-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексі 98-бабының 1-тармағы екінші бөлігінің 4) тармақшасына сәйкес:
1. Осы өкімге 1-қосымшаға сәйкес құрамда Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Технологиялық саясат жөніндегі кеңес (бұдан әрі – Кеңес) құрылсын.
2. Осы өкімге 2-қосымшаға сәйкес Кеңес туралы ереже бекітілсін.
Премьер-Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2022 жылғы 20 сәуірдегі
№ 83-ө өкіміне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Технологиялық саясат жөніндегі кеңестің құрамы
Ескерту. Құрамға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 29.04.2022 № 268 қаулысымен; ҚР Премьер-Министрінің 22.10.2022 № 172-ө өкімімен; ҚР Үкіметінің 17.03.2023 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; ҚР Премьер-Министрінің 28.11.2023 № 187-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төраға
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, төраға орынбасары
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі, хатшы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрі
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің төрағасы (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің төрағасы (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі
Қазақстан Республикасының Көлік министрі
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрі
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі
Қазақстан Республикасының Энергетика министрі
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрі
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісу бойынша)
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісу бойынша)
"Қазақтелеком" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісу бойынша)
"Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының басқарма төрағасы (келісу бойынша)
Қазақстан мұнай сервистік компаниялары одағының төрағасы (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының вице-президенті (келісу бойынша)
"Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының президенті (келісу бойынша)
"UMAY Angels Club" венчурлік инвесторлар бірлестігінің өкілі (келісу бойынша)
Біріккен Ұлттар Ұйымы Даму бағдарламасының Қазақстан Республикасындағы тұрақты өкілі (келісу бойынша)
Азия Даму Банкінің Қазақстан Республикасындағы өкілдігінің директоры (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасындағы Еуропа Қайта Құру және Даму Банкі өкілдігінің директоры (келісу бойынша)
Қазақстандағы Дүниежүзілік Банктің Астана қаласындағы офисінің цифрлық дамыту жөніндегі маманы (келісу бойынша)
"Astana Group" холдингінің президенті (келісу бойынша)
"Олжа Агро" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің бас директоры (келісу бойынша)
"QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2022 жылғы 20 сәуірдегі
№ 83-ө өкіміне
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Технологиялық саясат жөніндегі кеңес туралы ереже

Об образовании Совета по технологической политике при Правительстве Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 апреля 2022 года № 83-р. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 31 декабря 2024 года № 172-р.
Сноска. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК от 31.12.2024 № 172-р.
В соответствии с подпунктом 4) части второй пункта 1 статьи 98 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан:
1. Образовать Совет по технологической политике при Правительстве Республики Казахстан (далее – Совет) в составе согласно приложению 1 к настоящему распоряжению.
2. Утвердить Положение о Совете согласно приложению 2 к настоящему распоряжению.
Премьер-Министр А. Смаилов
Приложение 1
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 20 апреля 2022 года № 83-р
Состав Совета по технологической политике при Правительстве Республики Казахстан
Сноска. Состав с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 29.04.2022 № 268; распоряжением Премьер-Министра РК от 22.10.2022 № 172-р; от 17.03.2023 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 28.11.2023 № 187-р.
Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель
Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, заместитель председателя
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, секретарь
Заместитель Премьер-Министра – Министр финансов Республики Казахстан
Председатель Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан (по согласованию)
Председатель Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан (по согласованию)
Министр сельского хозяйства Республики Казахстан
Министр науки и высшего образования Республики Казахстан
Министр здравоохранения Республики Казахстан
Министр транспорта Республики Казахстан
Министр промышленности и строительства Республики Казахстан
Министр водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
Министр просвещения Республики Казахстан
Министр национальной экономики Республики Казахстан
Министр энергетики Республики Казахстан
Министр экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
председатель правления акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" (по согласованию)
председатель правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" (по согласованию)
председатель правления акционерного общества "Казахтелеком" (по согласованию)
председатель правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)
председатель Союза нефтесервисных компаний Казахстана (по согласованию)
вице-президент Национальной академии наук Республики Казахстан при Президенте Республики Казахстан (по согласованию)
президент автономной организации образования "Назарбаев Университет" (по согласованию)
представитель объединения венчурных инвесторов "UMAY Angels Club" (по согласованию)
постоянный представитель Программы развития Организации Объединенных Наций в Республике Казахстан (по согласованию)
директор представительства Азиатского Банка Развития в Республике Казахстан (по согласованию)
директор представительства Европейского Банка Реконструкции и Развития в Республике Казахстан (по согласованию)
специалист по цифровому развитию офиса в городе Астане Всемирного Банка в Казахстане (по согласованию)
президент холдинга "Astana Group" (по согласованию)
генеральный директор товарищества с ограниченной ответственностью "Олжа Агро" (по согласованию)
председатель правления акционерного общества "Национальная компания "QazaqGaz" (по согласованию)
Приложение 2
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 20 апреля 2022 года № 83-р
Положение о Совете по технологической политике при Правительстве Республики Казахстан

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Технологиялық саясат жөніндегі кеңес (бұдан әрі – Кеңес) мемлекеттік технологиялық саясатты қалыптастыру және іске асыру мақсатында құрылатын Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Кеңес өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын және заңдарын, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Кеңестің жұмыс органы Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі болып табылады.
4. Кеңес отырыстары қажеттілігіне қарай, бірақ жылына кемінде екі реттен сиретпей өткізіледі.
5. Жұмыс органы Кеңес отырыстарына оның мүшелерін және инновациялық сала өкілдерін, кәсіпкерлік субъектілерін және өзге де адамдарды (келісу бойынша) белгілі бір күн тәртібін ескере отырып шақырады.
2-тарау. Кеңестің негізгі міндеттері
6. Кеңестің негізгі міндеттері:
1) технологиялық даму басымдықтарын және мемлекеттік технологиялық саясаттың негізгі бағыттарын айқындау;
2) мемлекеттік органдар үшін елдің инновациялық және технологиялық даму мәселелері бойынша ұсынымдар тұжырымдау;
3) инновациялық жүйені және инновациялық қызметті мемлекеттік қолдауға қатысатын инновациялық жүйе субъектілерінің қызметін жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды келісу;
4) салалық бағыттар бойынша тұжырымдалатын мемлекеттік технологиялық саясатты қарау;
5) мемлекеттік органдардың технологиялық құзыреттердің салалық орталықтарын, нысаналы технологиялық бағдарламаларды айқындау және салаларда технологиялық платформаларды ұйымдастыру жөніндегі бастамаларын қарау болып табылады.
3-тарау. Кеңес қызметін ұйымдастыру және оның тәртібі
7. Кеңес қызметін ұйымдастыру және оның тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың құрылуы, қызметі және таратылуы қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің 22.10.2022 № 172-ө өкімімен.

Глава 1. Общие положения
1. Совет по технологической политике при Правительстве Республики Казахстан (далее – Совет) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан, образуемым в целях формирования и реализации государственной технологической политики.
2. Совет в своей деятельности руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Рабочим органом Совета является Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Заседания Совета проводятся по мере необходимости, но не реже двух раз в год.
5. Рабочий орган приглашает на заседания Совета его членов и представителей инновационной сферы, субъектов предпринимательства и иных лиц (по согласованию) с учетом определенной повестки дня.
Глава 2. Основные задачи Совета
6. Основными задачами Совета являются:
1) определение приоритетов технологического развития и основных направлений государственной технологической политики;
2) выработка рекомендаций для государственных органов по вопросам инновационного и технологического развития страны;
3) согласование предложений по совершенствованию инновационной системы и деятельности субъектов инновационной системы, участвующих в государственной поддержке инновационной деятельности;
4) рассмотрение вырабатываемой государственной технологической политики по отраслевым направлениям;
5) рассмотрение инициатив государственных органов по определению отраслевых центров технологических компетенций, целевых технологических программ и организации технологических платформ в отраслях.
Глава 3. Организация и порядок деятельности Совета
7. Организация и порядок деятельности Совета осуществляются в соответствии с Правилами образования, деятельности и упразднения консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.
Сноска. Пункт 7 – в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 22.10.2022 № 172-р.