Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының биологиялық қауіпсіздігі туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне биологиялық қауіпсіздік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 11 тамыздағы № 123-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының биологиялық қауіпсіздігі туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне биологиялық қауіпсіздік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты өздерінің интернет-ресурстарында орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі өз Ережесін әзірлеу шеңберінде Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының биологиялық қауіпсіздігі туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне биологиялық қауіпсіздік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" заңдарынан туындайтын ғылым саласындағы уәкілетті органның функцияларын енгізуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының биологиялық қауіпсіздігі туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне биологиялық қауіпсіздік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" заңдарын іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, қорытындыласын және айдың 5-і күнінен кешіктірмей интернет-ресурста орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр      Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2022 жылғы 11 тамыздағы
№ 123-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының биологиялық қауіпсіздігі туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне биологиялық қауіпсіздік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с № Құқықтық актінің атауы Құқықтық актінің нысаны Орындау ға жауапты мемлекеттік орган Орындау мерзімі Құқықтық актілерді сапалы және уақтылы әзірлеуге және енгізуге жауапты адам

О мерах по реализации законов Республики Казахстан "О биологической безопасности Республики Казахстан" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам биологической безопасности"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 августа 2022 года № 123-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан "О биологической безопасности Республики Казахстан" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам биологической безопасности" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на своих интернет-ресурсах информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству науки и высшего образования Республики Казахстан в рамках разработки своего Положения обеспечить включение функций уполномоченного органа в области науки, вытекающих из законов Республики Казахстан "О биологической безопасности Республики Казахстан" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам биологической безопасности".
4. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и не позднее 5 числа месяца размещать на интернет-ресурсе сводную информацию по реализации законов Республики Казахстан "О биологической безопасности Республики Казахстан" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам биологической безопасности".
Премьер-Министр А. Смаилов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 августа 2022 года № 123-р
Перечень
правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан "О биологической безопасности Республики Казахстан" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам биологической безопасности"
п/п
Наименование правового акта Форма правового акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качественную и своевременную разработ ку и внесение правовых актов

1 2 3 4 5 6
1.
Патогенді және өнеркәсіптік микроорганизмдердің ұлттық коллекцияларын қалыптастыру, жүргізу және күтіп-бағу қағидаларын және оларды қалыптастыруға, жүргізуге және күтіп-бағуға уәкілеттік берілген ұйымдардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ, АШМ, ҒЖБМ
2022 жылғы қыркүйек
А.С.Есмағам бетова
2.
Патогенді биологиялық агенттердің патогендігі және қауіптілік дәрежесі бойынша сыныптамасын ескере отырып, патогенді биологиялық агенттерді аса қауіпті инфекциялық аурулар туғызатындарға жатқызу өлшемшарттарын және патогенді биологиялық агенттердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ, АШМ, ҒЖБМ
2022 жылғы қыркүйек
А.С. Есмағам бетова
3.
"Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ, АШМ, ҒЖБМ
2022 жылғы қыркүйек
А.С. Есмағам бетова
4.
"Жаһандық және өңірлік ауқымдардағы төтенше жағдайларды жою жөніндегі іс-қимылдар жоспарларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 16 тамыздағы № 486 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТЖМ, ДСМ, АШМ, ҒЖБМ
2022 жылғы қыркүйек
М.М. Күлдіков
5.
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Ұлттық экономика министрлiктерінің кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2022 жылғы қыркүйек
А.С. Есмағамбетова
6.
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ
2022 жылғы қыркүйек
Р.Ж. Құрманов
7.
Биологиялық қауіпсіздік саласындағы есепке алуды, мониторингтеуді жүргізу және болжау (модельдеу) қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ, АШМ, ҒЖБМ, ҰҚК (келісу бойынша), ЭГТРМ, ТЖМ, ИИДМ, Қорғанысмині, ІІМ, ЦДИА ӨМ, МКҚ (келісу бойынша), Қаржымині МКК
2022 жылғы қыркүйек
А.С. Есмағам бетова
8.
Биологиялық тәуекелдерді сыртқы бағалау тиімділігіне мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ, АШМ, ҒЖБМ
2022 жылғы қыркүйек
А.С. Есмағам бетова
9.
Биологиялық қорғауды қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ, АШМ, ҒЖБМ
2022 жылғы қыркүйек
А.С. Есмағам бетова
10.
Биологиялық қауіпсіздік саласындағы нормативтік техникалық құжаттардың, ұлттық және (немесе) мемлекетаралық стандарттардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ, АШМ, ҒЖБМ
2022 жылғы қыркүйек
А.С.Есмағам бетова
11.
Патогендігі І және ІІ топтардағы патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуді жүзеге асыру үшін мамандардың кадр резервін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ, АШМ, ҒЖБМ
2022 жылғы қыркүйек
А.С. Есмағамбетова
12.

1 2 3 4 5 6
1.
Об утверждении Правил формирования, ведения и содержания национальных коллекций патогенных и промышленных микроорганизмов и перечня организаций, уполномоченных на их формирование, ведение и содержание
постановление
Правительства Республики Казахстан
МЗ,
МСХ,
МНВО
сентябрь
2022 года
Есмагамбетова А.С.
2.
Об утверждении критериев отнесения патогенных биологических агентов к вызывающим особо опасные инфекционные заболевания и перечня патогенных биологических агентов с учетом классификации патогенных биологических агентов по патогенности и степени опасности
постановление
Правительства Республики Казахстан
МЗ,
МСХ,
МНВО
сентябрь
2022 года
Есмагамбетова А.С.
3.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МЗ,
МСХ,
МНВО
сентябрь
2022 года
Есмагамбетова А.С.
4.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2017 года № 486 "Об утверждении планов действий по ликвидации чрезвычайных ситуаций глобального и регионального масштабов"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МЧС,
МЗ,
МСХ,
МНВО
сентябрь
2022 года
Кульдиков М.М.
5.
О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71 "О некоторых вопросах министерств здравоохранения и национальной экономики Республики Казахстан"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МЗ
сентябрь
2022 года
Есмагамбетова А.С.
6.
О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МСХ
сентябрь
2022 года
Курманов Р.Ж.
7.
Об утверждении Правил ведения учета, мониторинга и прогнозирования (моделирования) в области биологической безопасности
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ,
МСХ,
МНВО,
КНБ (по согласованию),
МЭГПР,
МЧС,
МИИР,
МО,
МВД,
МЦРИАП
СГО (по согласованию),
КГД МФ
сентябрь
2022 года
Есмагамбетова А.С.
8.
Об утверждении Правил проведения мониторинга эффективности внешней оценки биологических рисков
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ,
МСХ,
МНВО
сентябрь
2022 года
Есмагамбетова А.С.
9.
Об утверждении Правил обеспечения биологической защиты
приказ Министра здравоохранения
Республики Казахстан
МЗ,
МСХ,
МНВО
сентябрь
2022 года
Есмагамбетова А.С.
10.
Об утверждении перечня нормативных технических документов, национальных и (или) межгосударственных стандартов в области биологической безопасности
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ,
МСХ,
МНВО
сентябрь
2022 года
Есмагамбетова А.С.
11.
Об утверждении Правил формирования кадрового резерва специалистов для осуществления обращения с патогенными биологическими агентами I и II групп патогенности
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ,
МСХ,
МНВО
сентябрь
2022 года
Есмагамбетова А.С.
12.

"Ықтимал қауіпті химиялық және биологиялық заттарды пайдаланатын зертханаларға қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 15 қазандағы № ҚР ДСМ-105 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2022 жылғы қыркүйек
А.С. Есмағам бетова
13.
Биологиялық қауіпсіздік саласындағы талаптардың сақталуын бақылау жөніндегі комиссия (режимдік комиссия) туралы ережені және оның құрамын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ, АШМ, ҒЖБМ, ҰЭМ
2022 жылғы қыркүйек
А.С. Есмағам бетова
14.
Денсаулық сақтау саласындағы дезинфекциялау, дезинсекциялау, дератизациялау бойынша қызметтер көрсетуге арналған қызметтің лицензияланатын түріне қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ, ҰЭМ
2022 жылғы қыркүйек
А.С. Есмағам бетова
15.
Патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеу бойынша қызметке қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ, АШМ, ҒЖБМ, ҰЭМ
2022 жылғы қыркүйек
А.С. Есмағам бетова
16.
Жедел ден қою шараларын қолдану туралы нұсқаманың (актінің, қаулының) нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2022 жылғы қыркүйек
Ә.Ғ. Тамабек
17.
Жедел ден қою шараларын қолдану туралы нұсқаманың (актінің, қаулының) нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2022 жылғы қыркүйек
Қ.А. Ерғалиев
18.
Биологиялық қауіпсіздік саласындағы кадрларды кәсіптік даярлаудың, қайта даярлаудың және олардың біліктілігін арттырудың үлгілік бағдарламасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің, Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрықтары
ДСМ, АШМ, ҒЖБМ
2022 жылғы қыркүйек
А.С. Есмағам бетова, Б.А. Бекбауов, Қ.А. Ерғалиев
19.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың патогендігі I және (немесе) II топтардағы патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуді жүзеге асыратын (жұмыс істеуді жүзеге асыру кезінде қосалқы функцияны орындайтын) мамандары мен көмекші персоналының еңбегіне ақы төлеудің үлгілік жүйесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің, Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрықтары
ДСМ, АШМ, ҒЖБМ, Қаржымині
2022 жылғы қыркүйек
А.С. Есмағамбетова, Р.Ж. Құрманов, Қ.А. Ерғалиев
20.
Биологиялық тәуекелдерді басқару әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің, Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының, Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі бастығының бұйрықтары
ДСМ, АШМ, ҒЖБМ, Қаржымині, ҰҚК (келісу бойынша), ЭГТРМ, ТЖМ, Қорғанысмині, ІІМ, МКҚ (келісу бойынша)
2022 жылғы қыркүйек
А.С. Есмағамбетова, Ә.Ғ. Тамабек, Қ.А. Ерғалиев, Д.Е. Жанәлинов, А.Б. Әмірханов, З.Б. Сүлейменова, И.Д. Күлшімбаев, Е.С. Ботақанов, С.Б. Қамалетдинов, Ш.С. Арынов
21.
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында пайдаланылатын патогенді және өнеркәсіптік микроорганизмдердің жұмыс коллекцияларын қалыптастыру, жүргізу және күтіп-ұстау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2022 жылғы қыркүйек
А.С. Есмағам бетова
22.
Өсімдіктер карантині саласында пайдаланылатын патогенді және өнеркәсіптік микроорганизмдердің жұмыс коллекцияларын қалыптастыру, жүргізу және күтіп-ұстау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ, ДСМ
2022 жылғы қыркүйек
Ә.Ғ. Тамабек
23.
Ветеринария саласында пайдаланылатын патогенді және өнеркәсіптік микроорганизмдердің жұмыс коллекцияларын қалыптастыру, жүргізу және күтіп-ұстау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ, ДСМ
2022 жылғы қыркүйек
Р.Ж. Құрманов
24.
Ғылым және өндірістік қызмет саласында пайдаланылатын патогенді және өнеркәсіптік микроорганизмдердің жұмыс коллекцияларын қалыптастыру, жүргізу және күтіп-ұстау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ, ДСМ
2022 жылғы қыркүйек
Қ.А. Ерғалиев
25.
Референттік (референс-) зерттеулерді жүзеге асыру және жүзеге асыруға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің, Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрықтары
ДСМ, АШМ, ҒЖБМ
2022 жылғы қыркүйек
А.С. Есмағам бетова, Ә.Ғ. Тамабек, Қ.А. Ерғалиев
26.
Қазақстан Республикасы Қарулы күштерін радиациялық, химиялық және биологиялық қорғауды қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині,
ДСМ
2022 жылғы қыркүйек
Е.Е. Құлмағам бетов
27.

О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 октября 2021 года № ҚР ДСМ-105 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к лабораториям, использующим потенциально опасные химические и биологические вещества"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
сентябрь
2022 года
Есмагамбетова А.С.
13.
Об утверждении Положения о комиссии по контролю за соблюдением требований в области биологической безопасности (режимная комиссия) и ее состава
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ,
МСХ,
МНВО,
МНЭ
сентябрь
2022 года
Есмагамбетова А.С.
14.
Об утверждении квалификационных требований к лицензируемому виду деятельности на оказание услуг по дезинфекции, дезинсекции, дератизации в области здравоохранения
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ,
МНЭ
сентябрь
2022 года
Есмагамбетова А.С.
15.
Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по обращению с патогенными биологическими агентами
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ,
МСХ,
МНВО,
МНЭ
сентябрь
2022 года
Есмагамбетова А.С.
16.
Об утверждении формы предписания (акта, постановления) о применении мер оперативного реагирования
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
сентябрь
2022 года
Тамабек А.Г.
17.
Об утверждении формы предписания (акта, постановления) о применении мер оперативного реагирования
приказ Министра науки и высшего образования Республики
Казахстан
МНВО
сентябрь
2022 года
Ергалиев К.А.
18.
Об утверждении типовой программы профессиональной подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области биологической безопасности
приказы Министра здравоохранения Республики Казахстан, Министра сельского хозяйства Республики Казахстан,
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МЗ,
МСХ,
МНВО
сентябрь
2022 года
Есмагамбетова А.С., Бекбауов Б.А.,
Ергалиев К.А.
19.
Об утверждении типовой системы оплаты труда специалистов и вспомогательного персонала государственных предприятий на праве хозяйственного ведения, осуществляющих обращение (выполняющих вспомогательную функцию при осуществлении обращения) с патогенными биологическими агентами I и II групп патогенности
приказы
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан,
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан,
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ,
МСХ,
МНВО,
МФ
сентябрь
2022 года
Есмагамбетова А.С.,
Курманов Р.Ж.,
Ергалиев К.А.
20.
Об утверждении методики управления биологическими рисками
приказы
Министра здравоохранения Республики Казахстан,
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан,
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан,
Министра финансов Республики Казахстан,
Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан,
Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан,
Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан,
Министра обороны Республики Казахстан,
Министра внутренних дел Республики Казахстан,
Начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан
МЗ,
МСХ,
МНВО,
МФ,
КНБ (по согласованию),
МЭГПР,
МЧС,
МО,
МВД,
СГО (по согласованию)
сентябрь
2022 года
Есмагамбетова А.С.,
Тамабек А.Г.,
Ергалиев К.А.,
Жаналинов Д.Е.,
Амерханов А.Б.,
Сулейменова З.Б.,
Кульшимбаев И.Д.,
Ботаканов Е.С.,
Қамалетдинов С.Б.,
Аринов Ч.С.
21.
Об утверждении Правил формирования, ведения и содержания рабочих коллекций патогенных и промышленных микроорганизмов, используемых в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
сентябрь
2022 года
Есмагамбетова А.С.
22.
Об утверждении Правил формирования, ведения и содержания рабочих коллекций патогенных и промышленных микроорганизмов, используемых в области карантина растений
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ,
МЗ
сентябрь
2022 года
Тамабек А.Г.
23.
Об утверждении Правил формирования, ведения и содержания рабочих коллекций патогенных и промышленных микроорганизмов, используемых в области ветеринарии
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ,
МЗ
сентябрь
2022 года
Курманов Р.Ж.
24.
Об утверждении Правил формирования, ведения и содержания рабочих коллекций патогенных и промышленных микроорганизмов, используемых в научной и производственной деятельности
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО,
МЗ
сентябрь
2022 года
Ергалиев К.А.
25.
Об утверждении Правил осуществления и допуска к осуществлению референтных (референс-) исследований
приказы
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан,
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан,
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ,
МСХ,
МНВО
сентябрь
2022 года
Есмагамбетова А.С.,
Тамабек А.Г.,
Ергалиев К.А.
26.
Об утверждении Правил обеспечения радиационной, химической и биологической защиты Вооруженных Сил Республики Казахстан
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО,
МЗ
сентябрь
2022 года
Кулмагамбетов Е.Е.
27.

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің бұйрығы
ЦДИАӨМ, ДСМ, ҰЭМ
2022 жылғы қыркүйек
А.Н. Тұрысов
28.
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ, ҰЭМ
2022 жылғы қыркүйек
А.С. Есмағам бетова
29.
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауға жататын өнімдер мен эпидемиялық мәні бар объектілердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 қарашадағы № ҚР ДСМ-220/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2022 жылғы қырк үйек
А.С. Есмағам бетова
30.
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы есепке алу мен есеп құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 20 тамыздағы № ҚР ДСМ-84 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2022 жылғы қырк үйек
А.С. Есмағам бетова
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
ҒЖБМ - Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
ДСМ - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
ИИДМ - Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Қорғанысмині - Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
МКҚ - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызмет
ТЖМ - Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
ҰҚК - Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ҰЭМ - Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ЦДИАӨМ - Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ІІМ - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ЭГТРМ - Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг"
приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЦРИАП,
МЗ,
МНЭ
сентябрь
2022 года
Турысов А.Н.
28.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020 "О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ,
МНЭ
сентябрь
2022 года
Есмагамбетова А.С.
29.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-220/2020 "Об утверждении перечня продукции и эпидемически значимых объектов, подлежащих государственному контролю и надзору в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
сентябрь
2022 года
Есмагамбетова А.С.
30.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № ҚР ДСМ-84 "Об утверждении форм учетной и отчетной документации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
сентябрь
2022 года
Есмагамбетова А.С.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИИР – Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
СГО – Служба государственной охраны Республики Казахстан
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭГПР – Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан