"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне волонтерлік қызмет, қайырымдылық, мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар мен сыйлықақылар, дәрілік қамтамасыз ету және әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2022 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 23 тамыздағы № 126-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне волонтерлік қызмет, қайырымдылық, мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар мен сыйлықақылар, дәрілік қамтамасыз ету және әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2022 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілерді әзірлеу және қабылдау туралы ақпаратты өздерінің интернет-ресурстарында орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі ақпаратты талдап, жинақтап, жиынтық ақпаратты айдың 5-і күнінен кешіктірмей интернет-ресурста орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2022 жылғы 23 тамыздағы
№ 126-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 4 июля 2022 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам волонтерской деятельности, благотворительности, государственного социального заказа, государственного заказа на реализацию стратегического партнерства, грантов и премий для неправительственных организаций, лекарственного и социального обеспечения"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 августа 2022 года № 126-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 4 июля 2022 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам волонтерской деятельности, благотворительности, государственного социального заказа, государственного заказа на реализацию стратегического партнерства, грантов и премий для неправительственных организаций, лекарственного и социального обеспечения" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном законодательством порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на своих интернет-ресурсах информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и не позднее 5 числа месяца размещать на интернет-ресурсе сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр А. Смаилов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 23 августа 2022 года № 126-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне волонтерлік қызмет, қайырымдылық, мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар мен сыйлықақылар, дәрілік қамтамасыз ету және әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2022 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/c№
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актінің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 4 июля 2022 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам волонтерской деятельности, благотворительности, государственного социального заказа, государственного заказа на реализацию стратегического партнерства, грантов и премий для неправительственных организаций, лекарственного и социального обеспечения"
№ п/п Наименование правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правового акта
1 2 3 4 5 6
1.

"Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендиясын тағайындау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 3 сәуірдегі № 369 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
МСМ
2022 жылғы тамыз
Н.М. Дәуешов
2.
"Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендиясын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі № 266 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МСМ
2022 жылғы тамыз
Н.М. Дәуешов
3.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АҚДМ
2022 жылғы тамыз
Д.Р. Қадыров
4.
Стратегиялық әріптестікті іске асыруға мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АҚДМ
2022 жылғы қараша
Д.Р. Қадыров
5.
Қайырымдылық саласында құрметті атақ беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің бұйрығы
АҚДМ
2022 жылғы тамыз
Д.Р. Қадыров
6.
Волонтерлік қызметті есепке алу тізілімін жүргізу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің бұйрығы
АҚДМ
2023 жылғы қараша
Д.Р. Қадыров
7.
Мемлекеттік гранттарды қалыптастыру, беру, олардың тиімділігін мониторингтеу және бағалау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің бұйрығы
АҚДМ
2022 жылғы тамыз
Д.Р. Қадыров
8.
"Волонтерлік қызметті қолдау және волонтерлік ұйымдар мен волонтерлерді волонтерлік бағдарламаларды (жобаларды) іске асыруға қатысуға және волонтерлік акцияларды өткізуге тарту тәртібі жөнінде әдістемелік ұсынымдарды бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің бұйрығы
АҚДМ
2022 жылғы тамыз
Д.Р. Қадыров
9.
"Үкіметтік емес ұйымдарды гранттық қаржыландыру саласындағы оператордың өз қызметінің нәтижелері туралы есебінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 403 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің бұйрығы
АҚДМ
2022 жылғы тамыз
Д.Р. Қадыров
10.
"Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру, іске асыру мониторингі және осы тапсырыстың нәтижелерін бағалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрінің 2018 жылғы 15 тамыздағы № 18 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің бұйрығы
АҚДМ
2022 жылғы тамыз
Д.Р. Қадыров
11.

О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 3 апреля 2000 года № 369 "Об учреждении государственной стипендии Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы в области культуры"
Указ Президента Республики Казахстан
МКС
август 2022 года
Дауешов Н.М.
2.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года № 266 "Об утверждении Правил присуждения государственной стипендии Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы в области культуры"
постановление Правительства Республики Казахстан
МКС
август
2022 года
Дауешов Н.М.
3.
О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МИОР
август
2022 года
Кадиров Д.Р.
4.
Об утверждении правил осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства
постановление Правительства Республики Казахстан
МИОР
ноябрь
2022 года
Кадиров Д.Р.
5.
Об утверждении правил присуждения почетного звания в сфере благотворительности
приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан
МИОР
август
2022 года
Кадиров Д.Р.
6.
Об утверждении правил по ведению реестра учета волонтерской деятельности
приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан
МИОР
ноябрь
2023 года
Кадиров Д.Р.
7.
Об утверждении правил формирования, предоставления, мониторинга и оценки эффективности государственных грантов
приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан
МИОР
август
2022 года
Кадиров Д.Р.
8.
Об утверждении методических рекомендаций по поддержке волонтерской деятельности и порядку привлечения волонтерских организаций и волонтеров к участию в реализации волонтерских программ (проектов) и проведению волонтерских акций
приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан
МИОР
август
2022 года
Кадиров Д.Р.
9.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 декабря 2015 года № 403 "Об утверждении формы отчета оператора в сфере грантового финансирования неправительственных организаций о результатах его деятельности"
приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан
МИОР
август 2022 года
Кадиров Д.Р.
10.
О внесении изменений в приказ Министра общественного развития Республики Казахстан от 15 августа 2018 года № 18 "Об утверждении Правил формирования, мониторинга реализации и оценки результатов государственного социального заказа"
приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан
МИОР
август 2022 года
Кадиров Д.Р.
11.

"Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрінің 2018 жылғы 15 тамыздағы № 19 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің бұйрығы
АҚДМ
2022 жылғы тамыз
Д.Р. Қадыров
12.
"Үкіметтік емес ұйымдарға арналған сыйлықақыларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Дін істері және азаматтық қоғам министрінің 2018 жылғы 25 мамырдағы № 52 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің бұйрығы
АҚДМ
2022 жылғы тамыз
Д.Р. Қадыров
13.
"Үкіметтік емес ұйымдарымен өз қызметі жөніндегі мәліметтерін ұсыну және олар туралы дерекқорды қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 19 ақпандағы № 51 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің бұйрығы
АҚДМ
2022 жылғы тамыз
Д.Р. Қадыров
14.
Стратегиялық маңызды дәрілік бұйымдарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2022 жылғы тамыз
Ж.К. Бүркітбаев
15.
"Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 27 қаңтардағы № ҚР ДСМ-10 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2022 жылғы тамыз
Ж.К. Бүркітбаев
16.
Стратегиялық маңызды дәрілік заттардың және медициналық бұйымдардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2022 жылғы тамыз
Ж.К. Бүркітбаев
17.
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет саласындағы үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл және ынтымақтастық жөніндегі кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 8 желтоқсандағы № 379 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2022 жылғы тамыз
Н.М. Дәуешов
18.
"Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқаруға беру қағидаларын және Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқарудың үлгілік шартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 17 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2022 жылғы тамыз
І.Е. Өсеров
19.
"Халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің кейбір мәселелері туралы" "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 14 маусымдағы № 516 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2022 жылғы тамыз
Е.Д. Оспанов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚДМ – Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі;
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
МСМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі.

О внесении изменений в приказ Министра общественного развития Республики Казахстан от 15 августа 2018 года № 19 "Об утверждении Стандарта государственного социального заказа"
приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан
МИОР
август 2022 года
Кадиров Д.Р.
12.
О внесении изменений в приказ Министра по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан от 25 мая 2018 года № 52 "Об утверждении Правил присуждения премий для неправительственных организаций"
приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан
МИОР
август 2022 года
Кадиров Д.Р.
13.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 19 февраля 2016 года № 51 "Об утверждении Правил предоставления сведений о своей деятельности неправительственными организациями и формирования Базы данных о них"
приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан
МИОР
август 2022 года
Кадиров Д.Р.
14.
Об утверждении правил осуществления государственной регистрации стратегически важных лекарственных изделий
приказ Министра здравоохранения
Республики Казахстан
МЗ
август 2022 года
Буркитбаев Ж.К.
15.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 января 2021 года № ҚР ДСМ-10 "Об утверждении правил проведения экспертизы лекарственных средств и медицинских изделий"
приказ Министра здравоохранения
Республики Казахстан
МЗ
август 2022 года
Буркитбаев Ж.К.
16.
Об утверждении перечня стратегически важных лекарственных средств и медицинских изделий
приказ Министра здравоохранения
Республики Казахстан
МЗ
август 2022 года
Буркитбаев Ж.К.
17.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 8 декабря 2021 года № 379 "О создании Совета Министерства культуры и спорта Республики Казахстан по взаимодействию и сотрудничеству с неправительственными организациями в сфере культуры"
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
август 2022 года
Дауешов Н.М.
18.
О внесении изменения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 17 "Об утверждении Правил передачи государственного имущества в доверительное управление и Типового договора доверительного управления государственным имуществом"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
август 2022 года
Усеров И.Е.
19.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 516 "О некоторых вопросах содействия занятости населения"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
август 2022 года
Оспанов Е.Д.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИОР – Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан;
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МТЗСН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
МКС –Министерство культуры и спорта Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан.