"Қазақстан Республикасының кейбір конституциялық заңдарына Мемлекет басшысының 2022 жылғы 16 наурыздағы Жолдауын іске асыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2022 жылғы 5 қарашадағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 3 желтоқсандағы № 190-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір конституциялық заңдарына Мемлекет басшысының 2022 жылғы 16 наурыздағы Жолдауын іске асыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2022 жылғы 5 қарашадағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын іске асыру үшін қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі − тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Президентіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілерді әзірлеу және қабылдау туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Конституциялық заңды іске асыру жөніндегі ақпаратты талдап, қорытындыласын және айдың 5-і күнінен кешіктірмей жиынтық ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2022 жылғы 3 желтоқсандағы
№ 190-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір конституциялық заңдарына Мемлекет басшысының 2022 жылғы 16 наурыздағы Жолдауын іске асыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2022 жылғы 5 қарашадағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын іске асыру үшін қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с№ Құқықтық актінің атауы Актінің нысаны Орындауға жауапты мемлекеттік орган Орындаумерзімі Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1 2 3 4 5 6
1.
"Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 11 қарашадағы № 3205 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ОСК (келісу бойынша)
2023 жылғы қаңтар
А.А. Смағұлов
2.
"Мемлекеттiк билiк органдары жүйесіндегі кадр саясатының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы № 828 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ІІМ
2023 жылғы қаңтар
И.В. Лепеха
3.

О мерах по реализации Конституционного закона Республики Казахстан от 5 ноября 2022 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые конституционные законы Республики Казахстан по вопросам реализации Послания Главы государства от 16 марта 2022 года"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 декабря 2022 года № 190-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо для реализации Конституционного закона Республики Казахстан от 5 ноября 2022 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые конституционные законы Республики Казахстан по вопросам реализации Послания Главы государства от 16 марта 2022 года" (далее − перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Президенту Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и не позднее 5 числа месяца размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Конституционного закона.
Премьер-Министр А. Смаилов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 3 декабря 2022 года № 190-р
Перечень
правовых актов, принятие которых необходимо для реализации Конституционного закона Республики Казахстан от 5 ноября 2022 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые конституционные законы Республики Казахстан по вопросам реализации Послания Главы государства от 16 марта 2022 года"
п/п
Наименование правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качество, своевременность
разработки и
внесения
правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.
О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 11 ноября 1996 года № 3205 "Об утверждении Положения о Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
ЦИК
(по согласованию)
январь
2023 года
Смагулов А.А.
2.
О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 828 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти"
Указ Президента Республики Казахстан
МВД
январь
2023 года
Лепеха И.В.
3.

"Арнаулы атақтар берілетін Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары, қылмыстық-атқару жүйесі, азаматтық қорғау органдары мен мемлекеттік фельдъегерлік қызметі лауазымдарының және оларға сәйкес келетін шекті арнаулы атақтардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 мамырдағы № 643қбп қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ, ТЖМ
2023 жылғы қаңтар
И.В. Лепеха, И.Д. Күлшімбаев
4.
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2023 жылғы қаңтар
И.В. Лепеха
5.
"Мемлекеттік аппараттың қызметін бюрократиядан арылту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 13 сәуірдегі № 872 Жарлығын іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 2 маусымдағы № 355 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2023 жылғы қаңтар
А.Қ. Мұқанова
6.
Бірмандатты аумақтық сайлау округтері бойынша Парламент Мәжілісінің депутаттарын сайлау бойынша сайлау округтерінің тізімін және шекараларын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының қаулысы
ОСК (келісу бойынша)
2023 жылғы қаңтар
К.В. Петров
7.
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының кейбір қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының қаулысы
ОСК (келісу бойынша)
2023 жылғы қаңтар
К.В. Петров, А.Г. Щегорцова
8.
Аумақтық сайлау комиссияларының мүшелеріне қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының қаулысы
ОСК (келісу бойынша)
2023 жылғы қаңтар
К.В. Петров
9.
Жарғылық қызметіне сайлауды байқау жөніндегі қызметті жүзеге асыру жататын қоғамдық бірлестіктер мен коммерциялық емес ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының қаулысы
ОСК (келісу бойынша)
2023 жылғы қаңтар
А.Г. Щегорцова
10.
Cайлауға, референдумға дайындық және оны өткізу кезеңінде сайлау комиссияларын ұйымдастыруға және олардың қызметіне қажетті тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының қаулысы
ОСК (келісу бойынша)
2023 жылғы қаңтар
С.С. Мустафина
11.
"Жергілікті қоғамдастық жиналысының үлгі регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 7 тамыздағы № 295 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2023 жылғы қаңтар
Б.Б. Омарбеков
12.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2012 года № 643дсп "Об утверждении перечня должностей органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы, органов гражданской защиты и государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан, которым присваиваются специальные звания, и соответствующих им предельных специальных званий"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД,
МЧС
январь
2023 года
Лепеха И.В.,
Кульшимбаев И.Д.
4.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
январь
2023 года
Лепеха И.В.
5.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2022 года № 355 "О некоторых вопросах реализации Указа Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2022 года № 872 "О мерах по дебюрократизации деятельности государственного аппарата"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЮ
январь
2023 года
Муканова А.К.
6.
Об определении перечня и границ избирательных округов по выборам депутатов Мажилиса Парламента по одномандатным территориальным избирательным округам
постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан
ЦИК
(по согласованию)
январь
2023 года
Петров К.В.
7.
О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан
постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан
ЦИК
(по согласованию)
январь
2023 года
Петров К.В.,
Щегорцова А.Г.
8.
Об утверждении квалификационных требований к членам территориальных избирательных комиссий
постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан
ЦИК
(по согласованию)
январь
2023 года
Петров К.В.
9.
Об утверждении Правил аккредитации общественных объединений и некоммерческих организаций, к уставной деятельности которых относится осуществление деятельности по наблюдению за выборами
постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан
ЦИК
(по согласованию)
январь
2023 года
Щегорцова А.Г.
10.
Об утверждении Правил приобретения товаров, работ и услуг, необходимых для организации и деятельности избирательных комиссий в период подготовки и проведения выборов, референдума
постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан
ЦИК
(по согласованию)
январь
2023 года
Мустафина С.С.
11.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 7 августа 2017 года № 295 "Об утверждении Типового регламента собрания местного сообщества"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
январь
2023 года
Омарбеков Б.Б.
12.

"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкестікті тексеру үшін аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдеріне кандидаттардың аудандық (қалалық) сайлау комиссиясына ұсынатын құжаттарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2021 жылғы 21 маусымдағы № 102 және Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2021 жылғы 22 маусымдағы № 4/407 бірлескен бұйрығы мен қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының және Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының бірлескен бұйрығы мен қаулысы
МҚІА ОСК (келісу бойынша)
2023 жылғы қаңтар
А.С. Жолманов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ОСК – Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
ҰЭМ − Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ІІМ − Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
МҚІА −Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
ТЖМ − Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі

О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 21 июня 2021 года № 102 и постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 22 июня 2021 года № 4/407 "Об утверждении перечня документов, представляемых кандидатами в акимы города районного значения, села, поселка, сельского округа в районную (городскую) избирательную комиссию для проверки соответствия требованиям законодательства Республики Казахстан в сфере государственной службы"
совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан
АДГС,
ЦИК
(по согласованию)
январь
2023 года
Жолманов А.С.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ЦИК – Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
АДГС – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан