Алматы қаласында "Еуропалық Одақ – Орталық Азия" II Экономикалық форумын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2023 жылғы 3 сәуірдегі № 55-ө өкімі.
2023 жылғы 18-19 мамырда Алматы қаласында өтетін "Еуропалық Одақ – Орталық Азия" II Экономикалық форумын тиімді ұйымдастыруды және өткізуді қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған "Еуропалық Одақ – Орталық Азия" II Экономикалық форумын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі, мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдар (келісу бойынша) Жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2023 жылғы 3 сәуірдегі
№ 55-ө өкімімен
бекітілген
Алматы қаласында "Еуропалық Одақ – Орталық Азия" II экономикалық форумын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары

Об утверждении Плана мероприятий по подготовке и проведению II Экономического форума "Европейский Союз – Центральная Азия" в городе Алматы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 апреля 2023 года № 55-р.
В целях обеспечения эффективной организации и проведения II Экономического форума "Европейский союз – Центральная Азия" 18-19 мая 2023 года в городе Алматы:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по подготовке и проведению II Экономического форума "Европейский Союз – Центральная Азия" (далее – План).
2. Министерству национальной экономики Республики Казахстан, заинтересованным государственным органам и организациям (по согласованию) обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом.
А. Смаилов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 3 апреля 2023 года № 55-р
План мероприятий по подготовке и проведению II Экономического форума "Европейский Союз – Центральная Азия" в городе Алматы

Ескерту. Іс-шаралар жоспарына өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 18.05.2023 № 81-ө өкімімен.
р/с №
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Орындалу мерзімдері
Жауапты орындаушы
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
Мазмұнды сипаттағы іс-шаралар
1.
Форумның тұжырымдамасы мен бағдарламасын қалыптастыру
Форум бағдарламасы
2023 жылғы 10 сәуірге дейін
ҰЭМ, СІМ, СИМ, ИИДМ, ЦДИАӨМ, ЭТРМ, ЭМ, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
талап етілмейді
2.
ҚР Үкіметінің Аппаратына материалдар топтамасын енгізу (ҚР Премьер-Министрінің сөз сөйлеуі және екіжақты кездесулер тезистерінің жобасы, ҚР делегациясы негіздемесінің құрамы, шетелдік қатысушылардың тізімі)
материалдар топтамасы
2023 жылғы 3 мамырға дейін
ҰЭМ, СІМ, СИМ, ИИДМ, ЦДИАӨМ, ЭТРМ, ЭМ
талап етілмейді
3.
Үкімет басшылығының Орталық Азия елдерінің Премьер-Министрлерімен және Еурокомиссияның вице-президентімен екіжақты кездесулерін ұйымдастыру
екіжақты кездесулер графиктері
2023 жылғы 10 мамыр
СІМ, ҰЭМ, мүдделі мемлекеттік органдар, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
бюджеттен тыс қаражат
4.
Форум қонақтарымен/қатысушыларымен екіжақты кездесулер ұйымдастыру
екіжақты кездесулер графиктері
2023 жылғы 15-19 мамыр
ҰЭМ, СІМ, мүдделі мемлекеттік органдар, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша), "Kazakh Invest" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
5.
Форумның пленарлық отырысын жоғары халықаралық деңгейде ұйымдастыру және өткізу
пленарлық отырысты ұйымдастыру және өткізу
2023 жылғы 18-19 мамыр
ҰЭМ, СІМ, ЦДИАӨМ, ЭТРМ, СИМ, ИИДМ, Қаржымині, МЭ
талап етілмейді
6.
Қазақстан Республикасы мен Форумға қатысушы мемлекеттер арасында халықаралық шарттарға қол қоюдың салтанатты рәсімін ұйымдастыру және өткізу
Қол қоюдың салтанатты рәсімін ұйымдастыру және өткізу
2023 жылғы 18-19 мамыр
СІМ, мүдделі мемлекеттік органдар
талап етілмейді
7.
Форумға қатысушылар арасында коммерциялық келісімшарттар мен келісімдерге қол қоюдың салтанатты рәсімін ұйымдастыру және өткізу
Қол қоюдың салтанатты рәсімін ұйымдастыру және өткізу
2023 жылғы 18-19 мамыр
"Kazakh Invest" ҰК" АҚ, мүдделі мемлекеттік органдар, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
талап етілмейді
Ұйымдастырушылық іс-шаралар
8.
Шақырылатын қатысушылардың тізімін қалыптастыру, спикерлер мен модераторлардың тізімін анықтау
спикерлер тізімі
2023 жылғы 25 сәуір – 5 мамыр
ҰЭМ, СІМ, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша), "Kazakh Invest" ҰК" АҚ
талап етілмейді
9.
Форумға қатысатын қазақстандық және шетелдік қатысушылар үшін шақыру жіберу
шақыру хаттары
2023 жылғы 20 сәуір – 5 мамыр
ҰЭМ, СІМ
талап етілмейді
10.
Форумның шетелдік қатысушылары мен қонақтарына визалық қолдауды қамтамасыз ету үшін "бір терезе" қағидаты бойынша жұмысты ұйымдастыру, оның ішінде Қазақстан Республикасының визасына шақыруларды ресімдеу және Форумның шетелдік қатысушылары мен қонақтарына Қазақстан Республикасының визаларын беру
жедел жұмыс тобы, шетелдік қатысушыларға арналған шақырулар мен визалар
2023 жылғы 14 сәуір – 17 мамыр
ІІМ, СІМ, ҰҚК ШҚ (келісу бойынша), ҰЭМ
талап етілмейді
11.
Форум іс-шараларына арналған үй-жайларды жалға алу (жоғары деңгейдегі екіжақты кездесулер мен қабылдауларға арналған залдар)
жалдау шарты
2023 жылғы 17 – 19 мамыр
ҰЭМ, Алматы қаласының әкімдігі
бюджеттен тыс қаражат
12.
Қатысуды растаған қатысушылардың тізімін қалыптастыру
қатысушылар тізімі
2023 жылғы 6 – 10 мамыр
ҰЭМ, СІМ
талап етілмейді
13.
Форумға қатысушы елдердің Премьер-Министрлерінің келу графиктерін, болу бағдарламаларын қалыптастыру
келу графигі және болу бағдарламасы
2023 жылғы 10 мамыр
СІМ, ҰЭМ
талап етілмейді
14.
Мемлекеттік органдар басшыларының орынбасарларын делегация басшыларына бекіту
бекіту тізімі
2023 жылғы 10 – 19 мамыр
СІМ, ҰЭМ
талап етілмейді
15.
Спикерлердің келу графигін қалыптастыру
келу графигі
2023 жылғы 10 мамыр
ҰЭМ
талап етілмейді
16.
Орталық Азия мемлекеттерінің Премьер-Министрлері үшін қонақүй нөмірлерін брондауды ұйымдастыру
брондалған нөмірлер
2023 жылғы 12 – 19 мамыр
Алматы қаласының әкімдігі, СІМ, ҰЭМ
талап етілмейді

Сноска. План с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 18.05.2023 № 81-р.
п/п
Наименование мероприятия
Форма
завершения
Сроки
исполнения
Ответственный
исполнитель
Источник
финансирования
1
2
3
4
5
6
Мероприятия содержательного характера
1.
Формирование концепции и программы Форума
программа Форума
до 10 апреля
2023 года
МНЭ, МИД, МТИ, МИИР, МЦРИАП, МЭПР, МЭ, НПП "Атамекен"
(по согласованию)
не требуется
2.
Внесение пакета материалов (проект тезисов выступления и двусторонних встреч Премьер-Министра РК, состава обоснования делегации РК, списка зарубежных участников) в Аппарат Правительства РК
пакет материалов
до 3 мая
2023 года
МНЭ, МИД, МТИ, МИИР, МЦРИАП, МЭПР, МЭ
не требуется
3.
Организация двусторонних встреч руководства Правительства с Премьер-Министрами стран Центральной Азии и вице-президентом Еврокомиссии
графики
двусторонних
встреч
10 мая
2023 года
МИД, МНЭ
заинтересованные государственные органы, НПП "Атамекен"
(по согласованию)
внебюджетные средства
4.
Организация двусторонних встреч с гостями/участниками Форума
графики
двусторонних
встреч
15-19 мая
2023 года
МНЭ, МИД, заинтересованные государственные органы, НПП "Атамекен"
(по согласованию), АО "НК "Kazakh Invest" (по согласованию)
не требуется
5.
Организация и проведение пленарного заседания Форума на высоком международном уровне
организация и проведение пленарного заседания
18-19 мая
2023 года
МНЭ, МИД, МЦРИАП, МЭПР, МТИ, МИИР, МФ, МЭ
не требуется
6.
Организация и проведение торжественной церемонии подписания международных договоров между Республикой Казахстан и государствами участниками Форума
Организация и проведение церемонии подписания
18-19 мая
2023 года
МИД, заинтересованные государственные органы
не требуется
7.
Организация и проведение торжественной церемонии подписания коммерческих контрактов и соглашений между участниками Форума
Организация и проведение торжественной церемонии подписания
18-19 мая
2023 года
АО "НК "Kazakh Invest", заинтересованные государственные органы, НПП "Атамекен"
(по согласованию)
не требуется
Организационные мероприятия
8.
Формирование списка приглашаемых участников, определение списка спикеров и модераторов
список спикеров
25 апреля –
5 мая
2023 года
МНЭ, МИД, НПП "Атамекен"
(по согласованию), АО "НК "Kazakh Invest"
не требуется
9.
Направление приглашений для казахстанских и зарубежных участников Форума
письма-приглашения
20 апреля –
5 мая
2023 года
МНЭ, МИД
не требуется
10.
Организация работы по принципу "одного окна" для обеспечения визовой поддержки зарубежным участникам и гостям Форума, в том числе оформление приглашений на визу Республики Казахстан и выдача виз Республики Казахстан зарубежным участникам и гостям Форума
оперативная рабочая группа, приглашения и визы для зарубежных участников
14 апреля –
17 мая
2023 года
МВД, МИД, ПС КНБ
(по согласованию), МНЭ
не требуется
11.
Аренда помещений для мероприятий Форума (залы для двусторонних встреч на высоком уровне, и приемов)
договор об аренде
17-19 мая
2023 года
МНЭ,
акимат города Алматы
внебюджетные средства
12.
Формирование списка участников, подтвердивших участие
список участников
6-10 мая
2023 года
МНЭ, МИД
не требуется
13.
Формирование графиков прибытия, программ пребывания Премьер-министров стран участников Форума
график прибытия и программа пребывания
10 мая
2023 года
МИД, МНЭ
не требуется
14.
Закрепление заместителей руководителей государственных органов за главами делегаций
список закрепления
10-19 мая
2023 года
МИД, МНЭ
не требуется
15.
Формирование графиков прибытия спикеров
график прибытия
10 мая
2023 года
МНЭ
не требуется
16.
Организация бронирования гостиничных номеров
для Премьер-Министров государств Центральной Азии
забронированные
номера
12-19 мая
2023 года
акимат города Алматы, МИД, МНЭ
не требуется

16-1
Орталық Азия елдері мен Еуропалық Комиссияның ресми делегациясының басшылары мен мүшелерін орналастыру (1+5 форматы бойынша)
төленген қонақүй нөмірлері
2023 жылғы 19-21 мамыр
ПІБ (келісу бойынша),
ҰЭМ
республикалық бюджет
17.
Форумға қатысушылар үшін қонақүй нөмірлерін брондауды ұйымдастыру (қажет болған жағдайда)
брондалған нөмірлер
2023 жылғы 12 – 19 мамыр
Алматы қаласының әкімдігі, ҰЭМ
талап етілмейді
18.
Күзетілетін адамдардың уақытша болатын барлық объектілерінде дизель-генераторлық қондырғыларды, ең жақсы көріну көздерін және резервтік қосу автоматтарын орнату және іске қосу
объектілердегі резервтік қондырғылар
2023 жылғы 15 – 19 мамыр
Алматы қаласының әкімдігі, МКҚ (келісу бойынша)
жергілікті бюджет
19.
Форумға қатысушылар, ілесіп жүретін адамдар мен бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері үшін баспа және басқа да өнімдерді (бейдждер, флоутерлер, автомобильдерге арнайы рұқсаттама және басқалар) дайындау
баспа өнімдері
2023 жылғы 17 мамырға дейін
ҰЭМ, СІМ, МКҚ (келісу бойынша)
бюджеттен тыс қаражат
20.
Волонтерлік қызметті ұйымдастыру, оның ішінде жоғары оқу орындарының шет тілдерін білетін студенттері арасынан волонтерлердің қатысуын қамтамасыз ету
волонтерлер тізімі
2023 жылғы 5 – 19 мамыр
ҒЖБМ, Алматы қаласының әкімдігі, МКҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
21.
Аударманы қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтерді ұйымдастыру (синхронды, дәйекті)
Аударманы қамтамасыз ету (синхронды, дәйекті)
2023 жылғы 18 – 19 мамыр
ҰЭМ, СІМ
бюджеттен тыс қаражат
22.
Форумға қатысушылар үшін үлестірме материалдарды дайындау (дайындау, көбейту), үлестірме өніммен, полиграфиямен қамтамасыз ету
үлестірме құжаттардың топтамасы және өндірілген кәдесый мен үлестірме өнімдер
2023 жылғы 13 – 17 мамыр
ҰЭМ, СІМ, "Kazakh Invest" ҰК" (келісу бойынша)
бюджеттен тыс қаражат
23.
Күзетілетін адамдардың болатын объектілерінде тиісті лицензиясы және тәжірибесі бар ұйымдардың уақытша және аспалы конструкцияларды пайдалануға беруі
аспалы конструкциялардың жай-күйі туралы акт
2023 жылғы 15 – 18 мамыр
Алматы қаласының әкімдігі, МКҚ (келісу бойынша)
жергілікті бюджет
24.
Ресми делегациялардың басшылары мен мүшелеріне сыйлықтар мен кәдесыйлар сатып алу
сыйлықтар мен кәдесыйлар
2023 жылғы 10 мамырға дейін
ПІБ (келісу бойынша), ҰЭМ
республикалық бюджет / бюджеттен тыс қаражат
25.
Мамандандырылған техникалық қызмет көрсету станцияларында күзетілетін адамдардың автомобильдерін тексеру (ресми сервистік орталық)
автомобильдердің жағдайы туралы акт
2023 жылғы 15 – 19 мамыр
ПІБ (келісу бойынша), МКҚ (келісу бойынша)
республикалық бюджет / бюджеттен тыс қаражат
26.
Үкімет басшыларының/делегациялар басшыларының және олармен ілесіп жүретін адамдардың арнайы ұшақтарының Қазақстан Республикасының аумағынан ұшып өтуі, Алматы қаласының халықаралық әуежайына қонуды және ұшуды қамтамасыз ету (метеожағдайлар нашар болған жағдайда Шымкент қаласының халықаралық әуежайы резервтік нұсқа ретінде), сондай-ақ арнайы ұшақтарды күзету
ҰЭМ-ға ақпарат
2023 жылғы 15 – 19 мамыр
ИИДМ, Қорғанысмині, МКҚ (келісу бойынша), ІІМ, ҰҚК ШҚ (келісу бойынша), СІМ, ҰҚК (келісу бойынша)
талап етілмейді
27.
Алматы, Шымкент (резервтік әуежай) және Астана қалаларына (транзиттік рейстер жағдайында) келетін ресми делегациялар мен алдыңғы қатарлы топтар мүшелерінің әуежайлардың VIP-залдары (делегация басшыларына суретке түсірусіз) арқылы өтуін қамтамасыз ету, делегация мүшелері мен БАҚ өкілдерінің паспорттық және кедендік бақылаудан жедел өтуі үшін "жасыл дәліздер" құру (құрлықтық Мемлекеттік шекарадан өткен жағдайда)
ҰЭМ-ға ақпарат
2023 жылғы 15 – 19 мамыр
Алматы, Астана, Шымкент қалаларының әкімдіктері, ҰҚК ШҚ (келісу бойынша), Қаржымині МКК, МКҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
28.
Алматы қаласының халықаралық әуежайында арнайы ұшақтарға техникалық қызмет көрсету, тұрақ пен жанармай құюды қамтамасыз ету
ҰЭМ-ға ақпарат
2023 жылғы 15 – 19 мамыр
ИИДМ, МКҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
29.
Кедендік және шекаралық бақылауды қамтамасыз ету/Форумға қатысушыларды ресімдеу
ҰЭМ-ға ақпарат
2023 жылғы 10 – 19 мамыр
Қаржымині МКК, ҰҚК ШҚ (келісу бойынша), МКҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
30.
Үкімет басшылары мен ресми делегациялар мүшелерінің Алматы қаласының халықаралық әуежайында (метеожағдайлар нашар болған жағдайда, Шымкент қаласының халықаралық әуежайы резервтік нұсқа ретінде), тұратын және баратын орындарында қауіпсіздігін қамтамасыз ету, жүру маршруттары бойынша сүйемелдеу
ҰЭМ-ға ақпарат
2023 жылғы 15 – 19 мамыр
МКҚ (келісу бойынша), ІІМ, ҰҚК (келісу бойынша), Алматы қаласының әкімдігі
талап етілмейді
31.
Алматы қаласы халықаралық әуежайының сыртқы және ішкі тақырыптық безендірілуі, жүру маршруттары бойынша көшелерді безендіру, Үкімет аппаратымен келісілген эскиздер бойынша Орталық Азия мемлекеттерінің тулары мен Еуропалық Одақтың туы бар тутұғырларды орнату. ҰЭМ-мен келісу бойынша делегациялар тұратын жерлерге тиісті туларды ілу.
талап етілетін орындарды безендіру
2023 жылғы 15 – 19 мамыр
Алматы қаласының әкімдігі, ҰЭМ
жергілікті бюджет / бюджеттен тыс қаражат
32.
Үкімет басшылары мен ресми делегациялар мүшелерін қарсы алу және шығарып салу кезінде қатысушылар үшін Алматы қаласының халықаралық әуежайында шай үстелдерін және гүлді безендіруді ұйымдастыру
келу графигіне сәйкес шай үстелдерін және гүлді безендіруді ұйымдастыру
2023 жылғы 17 – 19 мамыр
Алматы қаласының әкімдігі
жергілікті бюджет
33.
Үкімет басшылары мен ресми делегациялар мүшелерін қарсы алу және шығарып салу кезінде қатысушылар үшін Шымкент қаласының халықаралық әуежайында (ауа райы нашар болған жағдайда) шай үстелдерін және гүлді безендіруді ұйымдастыру
келу графигіне сәйкес шай үстелдерін және гүлді безендіруді ұйымдастыру
2023 жылғы 17 – 19 мамыр
Шымкент қаласының әкімдігі
жергілікті бюджет
34.
Форумға қатысушы елдердің Премьер-Министрлеріне байланыс офицерлерін бекітуді ұйымдастыру
байланыс офицерлерін бекіту
2023 жылғы 17 – 19 мамыр
СІМ, ҰЭМ
талап етілмейді
35.
Байланыс офицерлерін спикерлер мен модераторларға бекітуді ұйымдастыру
байланыс офицерлерін бекіту
2023 жылғы 17 – 19 мамыр
ҰЭМ
талап етілмейді
36.
Орталық Азия елдерінің және Еуропалық Комиссияның үкімет басшылары/делегация басшылары, сондай-ақ олармен ілесіп жүретін адамдар үшін көліктік қызмет көрсетуді қамтамасыз ету
автокөлікті "1+5" форматы бойынша бөлу
2023 жылғы 10 – 19 мамыр
ПІБ (келісу бойынша), Алматы қаласының әкімдігі, СІМ, ҰЭМ, МКҚ (келісу бойынша)
республикалық бюджет/бюджеттен тыс қаражат
37.
Басқа делегацияларға көліктік қызмет көрсетуді қамтамасыз ету
автокөлікті бөлу
2023 жылғы 15 – 19 мамыр
Алматы қаласының әкімдігі, ҰЭМ, МКҚ (келісу бойынша)
республикалық бюджет/бюджеттен тыс қаражат
38.
Шымкент қаласының әуежайында делегация басшыларына көліктік қызмет көрсетуді қамтамасыз ету (метеожағдайлар нашар болған жағдайда), оның ішінде келу орындарында, әуежайда кездесулер/шығарып салулар
автокөлікті бөлу
2023 жылғы 17 – 19 мамыр
Шымкент қаласының әкімдігі, СІМ, ҰЭМ, МКҚ (келісу бойынша), ҰҚК (келісу бойынша)
жергілікті бюджет
39.
Ресми делегациялардың басшылары мен мүшелерінің жүру маршруттары бойынша және тұратын жерлерінде іргелес аумақтарды абаттандыру, алдын ала және кейіннен тұрақты тазалауды жүргізу
іс-әрекеттер жоспары
2023 жылғы 17 – 19 мамыр
Алматы қаласының әкімдігі
жергілікті бюджет
40.
Қалалық қызметтермен (Алматы қаласының әкімдігі, Алматы қаласының ПД, Алматы қаласының ТЖД, Алматы қаласының ДСД) тәулік бойы қауіпсіздікті ұйымдастыру бойынша өзара іс-қимыл жасау, тұратын және іс-шаралар өткізілетін жерлерде медициналық пункттерді уақытша құра отырып, өрт сөндіру бригадалары мен медициналық жұмыскерлердің тәулік бойы кезекшілік етуін қамтамасыз ету
іс-әрекеттер жоспары
2023 жылғы 18 – 19 мамыр
Алматы қаласының әкімдігі, МКҚ (келісу бойынша), ІІМ, ТЖМ
талап етілмейді
41.
Ресми делегациялардың басшылары мен мүшелері үшін Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің атынан ресми және бейресми қабылдаулар ұйымдастыру
жоғары деңгейдегі қабылдау
2023 жылғы 19 мамыр
ПІБ (келісу бойынша), Алматы қаласының әкімдігі, МКҚ (келісу бойынша)
республикалық бюджет
42.
Ресми делегация басшылары мен мүшелері үшін ресми және бейресми қабылдаулар өткізілетін орындарда тақырыптық және гүлді безендіру
безендірілген үй-жайлар
2023 жылғы 17 – 19 мамыр
Алматы қаласының әкімдігі, МКҚ (келісу бойынша)
республикалық бюджет/бюджеттен тыс қаражат
43.
Қабылдаулар мәзірі мен музыкалық бағдарламаны алдын ала әзірлеу және келісу
мәзір, музыкалық бағдарлама
2023 жылғы 10 мамыр
МСМ, ҰЭМ, Алматы қаласының әкімдігі, МКҚ (келісу бойынша)
республикалық бюджет/бюджеттен тыс қаражат
44.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына ресми және бейресми қабылдауларға қатысатын шетелдік делегациялар басшыларының тізімдерін енгізу
шетелдік делегациялардың тізімі
2023 жылғы 12 мамыр
ҰЭМ, СІМ, МКҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
45.
Үкімет басшылары/ делегация басшылары үшін Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің атынан ресми қабылдау (бейресми қабылдаулар) кезінде концерттік бағдарламаларды ұйымдастыру
жоғары деңгейде қабылдау кезінде музыкалық сүйемелдеу
2023 жылғы 15 – 19 мамыр
МСМ, ҰЭМ, Алматы қаласының әкімдігі
республикалық бюджет/бюджеттен тыс қаражат
46.
Үкімет басшылары/ делегация басшылары үшін Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің атынан ресми қабылдау (бейресми қабылдаулар) кезінде іс-шаралар мен концерттік бағдарламаларға (дыбыстық, жарықпен қамтамасыз ету және сахнаны ресімдеу) қажетті техникалық қолдауды ұйымдастыру
іс-шараларды техникалық қолдау
2023 жылғы 15 – 19 мамыр
МСМ, ҰЭМ
республикалық бюджет/бюджеттен тыс қаражат
47.
Форумға қатысушылар үшін мәдени бағдарлама ұйымдастыру
Форумның мәдени бағдарламасы
2023 жылғы 15 – 19 мамыр
Алматы қаласының әкімдігі, МСМ
жергілікті бюджет/бюджеттен тыс қаражат
Ақпараттық сүйемелдеу
48.
Шетелдік БАҚ-тарды шақыруды және аккредиттеуді ұйымдастыру
Аккредиттелген БАҚ тізімі
2023 жылғы 5 – 19 мамыр
СІМ, АҚДМ, ҰЭМ
талап етілмейді
49.
Қазақстандық БАҚ-ты аккредиттеуді және шақыруды ұйымдастыру
Аккредиттелген БАҚ тізімі
2023 жылғы 5 – 19 мамыр
ҰЭМ, АҚДМ, Алматы қаласының әкімдігі
талап етілмейді
50.
Алдағы Форум бойынша қазақстандық және шетелдік БАҚ-та PR-іс-шараларды өткізу үшін іс-шаралар материалдарын ұсыну (имидждік сипаттағы материалдарды қоса алғанда: мақалалар, баспасөз конференциялары)
медиа-жоспар
2023 жылғы 5 – 19 мамыр
ҰЭМ, СІМ, АҚДМ
талап етілмейді
51.
Қажетті ұйымдастыру техникасымен (компьютерлер, принтерлер, факстар және басқалар), іс-шаралар өткізілетін орындар мен баспасөз залдарын байланыспен және жоғары жылдамдықты интернетпен қамтамасыз ету, БАҚ үшін кофе-брейк ұйымдастыру
Форум өткізу кезеңіне орнату және қосылу
2023 жылғы 17 – 19 мамыр
ҰЭМ, ЦДИАӨМ, АҚДМ, "Транстелеком" АҚ (келісу бойынша), "Қазақтелеком" АҚ (келісу бойынша), ҰҚК (келісу бойынша)
бюджеттен тыс қаражат
52.
Алматы қаласының халықаралық әуежайында делегация басшыларының кездесу рәсімінің телевизиялық түсірілімін ұйымдастыру. Әуежайдың VIP-терминалында журналистер үшін арнайы аймақ құру
делегация басшыларының кездесуі туралы репортаж
2023 жылғы 17 – 19 мамыр
АҚДМ, СІМ, Алматы қаласының әкімдігі
талап етілмейді
53.
Баспасөз орталығының жұмысын ұйымдастыру (іс-шараның бейнетрансляциясын қамтамасыз ету, сұхбат үшін стэнд-ап позициялар мен медиа аймақтар үшін баспасөз қабырғасын дайындау, фото -, бейне материалдарды тарату, сондай-ақ интернетке сымсыз шығу және т. б.)
Форумның баспасөз орталығы
2023 жылғы 17 – 19 мамыр
ПМБҚ, ҰЭМ, АҚДМ, ЦДИАӨМ, "Транстелеком" АҚ (келісу бойынша), "Қазақтелеком" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
54.
Жылжымалы телевизиялық станцияның жұмысын спутниктік антеннадан (" спутниктік табақша") қосымша резервпен ұйымдастыру және қамтамасыз ету
ЖТС-ының үздіксіз жұмысы
2023 жылғы 17 – 19 мамыр
АҚДМ, ҰЭМ
талап етілмейді
Қауіпсіздікті қамтамасыз ету
55.
Іс-шараға қатысушылардың және БАҚ тізімін белгіленген деректерімен МКҚ-ға ұсыну
іс-шараға қатысушылардың тізімі
2023 жылғы 15 – 17 мамыр
ҰЭМ, СІМ, ПМБҚ, АҚДМ
талап етілмейді
56.
Күзетілетін адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету
делегациялар басшыларын күзету
2023 жылғы 15 – 17 мамыр
МКҚ (келісу бойынша), ҰҚК (келісу бойынша), ІІМ
талап етілмейді

16-1
Размещение глав и членов официальной делегации стран Центральной Азии и Европейской Комиссии (по формату 1+5)
оплаченные гостиничные номера
19-21 мая
2023 года
УДП
(по согласованию),
МНЭ
республиканский бюджет
17.
Организация бронирования гостиничных номеров
(при необходимости) для участников Форума
забронированные
номера
12-19 мая
2023 года
акимат города Алматы, МНЭ
не требуется
18.
Установка и пуск дизель-генераторных установок, источников лучшей видимости и автоматов включения резерва на всех объектах временного пребывания охраняемых лиц
резервные установки на объектах
15-19 мая
2023 года
акимат города Алматы,
СГО (по согласованию)
местный бюджет
19.
Изготовление печатной и другой продукции для участников Форума, сопровождающих лиц и представителей средств массовой информации (бейджи, флоутеров, спецпропуска на автомобили и другие)
печатная продукция
до 17 мая
2023 года
МНЭ, МИД
СГО
(по согласованию)
внебюджетные средства
20.
Организация волонтерской деятельности, в том числе обеспечение участия волонтеров из числа студентов высших учебных заведений со знанием иностранных языков
список
волонтеров
5-19 мая
2023 года
МНВО, акимат города Алматы, СГО
(по согласованию)
не требуется
21.
Организация услуг по обеспечению перевода (синхронный, последовательный)
Обеспечение перевода (синхронный, последовательный)
18-19 мая
2023 года
МНЭ, МИД
внебюджетные средства
22.
Подготовка (изготовление,
тиражирование) раздаточных материалов для участников Форума, обеспечение раздаточной продукцией, полиграфией
пакет
раздаточных
документов и произведенная сувенирная и раздаточная продукция
13-17 мая
2023 года
МНЭ, МИД, АО "НК "Kazakh Invest" (по согласованию)
внебюджетные средства
23.
Ввод в эксплуатацию временных и подвесных конструкций организациями, имеющими соответствующую лицензию и опыт на объектах пребывания охраняемых лиц
акт о состоянии подвесных конструкций
15-18 мая
2023 года
акимат города Алматы,
СГО (по согласованию)
местный бюджет
24.
Приобретение подарков и сувениров для глав и членов официальных делегаций
подарки и сувениры
до 10 мая
2023 года
УДП
(по согласованию),
МНЭ
республиканский бюджет/ внебюджетные средства
25.
Проверка автомобилей охраняемых лиц в специализированных станциях технического обслуживания (официальный сервисный центр)
акт о состоянии автомобилей
15-19 мая
2023 года
УДП (по согласованию),
СГО (по согласованию)
республиканский бюджет/ внебюджетные средства
26.
Пролет специальных самолетов глав правительств/глав делегаций и сопровождающих их лиц над территорией Республики Казахстан, обеспечение посадки и вылета в международном аэропорту города Алматы (в случае плохих метеоусловий международный аэропорт города Шымкент, как резервный вариант), а также охрана специальных самолетов
информация в МНЭ
15-19 мая
2023 года
МИИР, МО,
СГО
(по согласованию), МВД,
ПС КНБ
(по согласованию), МИД, КНБ
(по согласованию)
не требуется
27.
Обеспечение прохождения членов официальных делегаций и передовых групп, прибывающих в городах Алматы, Шымкент (резервный аэропорт) и Астана (в случае транзитных рейсов) через VIP-залы аэропортов (главам делегаций без фотографирования), создание "зеленых коридоров" для ускоренного прохождения паспортного и таможенного контроля членами делегаций и представителями СМИ (в случае пересечения сухопутной Государственной границы)
информация в МНЭ
15-19 мая
2023 года
акиматы городов Алматы, Шымкента и Астаны, ПС КНБ
(по согласованию), КГД МФ, СГО
(по согласованию)
не требуется
28.
Техническое обслуживание, обеспечение стоянки и заправки специальных самолетов в международном аэропорту города Алматы
информация в МНЭ
15-19 мая
2023 года
МИИР, СГО
(по согласованию)
не требуется
29.
Обеспечение таможенного и пограничного контроля/оформление участников Форума
информация в МНЭ
10-19 мая
2023 года
КГД МФ, ПС
КНБ
(по согласованию)
СГО
(по согласованию)
не требуется
30.
Обеспечение безопасности глав правительств и членов официальных делегаций в международном аэропорту города Алматы (в случае плохих метеоусловий международный аэропорт города Шымкент, как резервный вариант), в местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования
информация в МНЭ
15-19 мая
2023 года
СГО
(по согласованию), МВД, КНБ
(по согласованию), акимат города Алматы
не требуется
31.
Внешнее и внутреннее тематическое оформление международного аэропорта города Алматы, оформление улиц по маршруту следования, установка флагштоков с флагами государств Центральной Азии и флага Европейского Союза по эскизам, согласованным с Аппаратом Правительства. Вывешивание соответствующих флагов в местах проживания делегаций по согласованию с МНЭ
оформление в требуемых местах
15-19 мая
2023 года
акимат города Алматы,
МНЭ
местный бюджет/внебюджетные средства
32.
Организация чайных столов и цветочного оформления в международном аэропорту города Алматы для участников при встрече и проводах глав правительства и членов официальных делегаций
организация чайных столов и цветочного оформления в соответствии с графиком прилета
17-19 мая
2023 года
акимат города Алматы
местный бюджет
33.
Организация чайных столов и цветочного оформления в международном аэропорту города Шымкент (в случае плохих метеоусловий) для участников при встрече и проводах глав правительства и членов официальных делегаций
организация чайных столов и цветочного оформления в соответствии с графиком прилета
17-19 мая
2023 года
акимат города Шымкент
местный бюджет
34.
Организация закрепления офицеров связи за Премьер-Министрами стран участников Форума
закрепление офицеров связи
17-19 мая
2023 года
МИД, МНЭ
не требуется
35.
Организация закрепления офицеров связи за спикерами и модераторами
закрепление офицеров связи
17-19 мая
2023 года
МНЭ
не требуется
36.
Обеспечение транспортного обслуживания для глав правительств/глав делегаций стран Центральной Азии и Европейской Комиссии, а также сопровождающих их лиц
распределение автотранспорта по формату "1+5"
10-19 мая
2023 года
УДП
(по согласованию),
акимат города
Алматы, МИД, МНЭ, СГО
(по согласованию)
республиканский бюджет/ внебюджетные средства
37.
Обеспечение транспортного обслуживания других делегаций
распределение автотранспорта
15-19 мая
2023 года
Акимат города Алматы, МНЭ,
СГО
(по согласованию)
республиканский бюджет/ внебюджетные средства
38.
Обеспечение транспортного обслуживания глав делегаций в аэропорту города Шымкент (в случае плохих метеоусловий), в том числе встречи/проводы в местах прибытия, аэропорта
распределение автотранспорта
17-19 мая
2023 года
акимат города
Шымкент, МИД, МНЭ,
СГО
(по согласованию),
КНБ
(по согласованию)
местный бюджет
39.
Благоустройство, проведение предварительной и последующей регулярной очистки прилегающих территорий по маршрутам следования и в местах проживания глав и членов официальных делегаций
план
действий
17-19 мая
2023 года
акимат города Алматы
местный бюджет
40.
Взаимодействие с городскими службами ( акимат города Алматы, ДП г.Алматы, ДЧС города Алматы, ДЗ г.Алматы ) по организации круглосуточной безопасности, обеспечение круглосуточного дежурства пожарных бригад и медицинских работников с временным созданием медицинских пунктов в местах проживания и проведения мероприятий
план
действий
18-19 мая
2023 года
акимат города Алматы, СГО
(по согласованию),
МВД, МЧС
не требуется
41.
Организация официального и неформального приемов от имени Премьер-Министра Республики Казахстан для глав и членов официальных делегаций
прием на высоком уровне
19 мая
2023 года
УДП
(по согласованию),
акимат города Алматы,
СГО
(по согласованию)
республиканский бюджет
42.
Тематическое и цветочное оформление в местах проведения официальных и неформальных приемов для глав и членов официальной делегации
оформленные помещения
17-19 мая
2023 года
акимат города Алматы,
СГО
(по согласованию)
республиканский бюджет/ внебюджетные средства
43.
Предварительная разработка и согласование меню приемов и музыкальной программы
меню, музыкальная программа
10 мая
2023 года
МКС, МНЭ,
акимат города Алматы, СГО
(по согласованию)
не требуется
44.
Внесение в Аппарат Правительства Республики Казахстан списков глав зарубежных делегаций, участвующих в официальных и неформальных приемах
список зарубежных делегаций
12 мая
2023 года
МНЭ, МИД, СГО
(по согласованию)
не требуется
45.
Организация концертных программ во время официального приема (неформальных приемов) от имени Премьер-Министра Республики Казахстан для глав правительств/глав делегаций
музыкальное сопровождение во время приема на высшем уровне
15-19 мая
2023 года
МКС, МНЭ, акимат города Алматы
республиканский бюджет/ внебюджетные средства
46.
Организация необходимой технической поддержки мероприятий и концертных программ (звуковое, световое обеспечение и оформление сцены) во время официального приема (неформальных приемов) от имени Премьер-Министра Республики Казахстан для глав правительств/глав делегаций
техническая поддержка мероприятий
15-19 мая
2023 года
МКС, МНЭ
республиканский бюджет/внебюджетные средства
47.
Организация культурной программы для участников Форума
культурная программа Форума
15-19 мая
2023 года
акимат города Алматы, МКС
местный бюджет/ внебюджетные средства
Информационное сопровождение
48.
Организация приглашения и аккредитации зарубежных СМИ
список аккредитованных СМИ
5-19 мая
2023 года
МИД, МИОР, МНЭ
не требуется
49.
Организация аккредитации и приглашения казахстанских СМИ
список аккредитованных СМИ
5-19 мая
2023 года
МНЭ, МИОР,
акимат города Алматы
не требуется
50.
Предоставление материалов мероприятий для проведения
PR-мероприятий в казахстанских и зарубежных СМИ по предстоящему Форуму (включая материалы имиджевого характера: статьи, пресс-конференции)
медиа-план
5-19 мая
2023 года
МНЭ, МИД, МИОР
не требуется
51.
Обеспечение необходимой оргтехникой (компьютеры, принтеры, факсы и другие), связью и высокоскоростным интернетом мест проведения мероприятий и пресс-залов, кофе-брейка для СМИ
установка и подключение на период проведения Форума
17-19 мая
2023 года
МНЭ, МЦРИАП, МИОР,
АО "Транстелеком"
(по согласованию),
АО "Казахтелеком" (по согласованию),
КНБ
(по согласованию)
внебюджетные средства
52.
Организация телевизионной съемки церемонии встречи глав делегаций в международном аэропорту города Алматы. Создание специальной зоны для журналистов в VIP-терминале аэропорта
репортаж о встрече глав делегаций
17-19 мая
2023 года
МИОР, МИД,
акимат города Алматы
не требуется
53.
Организация работы пресс-центра (обеспечение видеотрансляции мероприятия, изготовление пресс-стены для стэнд-ап позиций и медиа зоны для интервью, раздача фото-, видео материалов, а также беспроводного выхода в интернет и т.д.)
пресс-центр Форума
17-19 мая
2023 года
ПСПМ, МНЭ, МИОР, МЦРИАП,
АО "Транстелеком"
(по согласованию),
АО "Казахтелеком" (по согласованию)
не требуется
54.
Организация и обеспечение работы передвижной телевизионной станции со спутниковой антенны ("спутниковая тарелка") с дополнительным резервированием
бесперебойная работа ПТС
17-19 мая
2023 года
МИОР, МНЭ
не требуется
Обеспечение безопасности
55.
Предоставление в СГО списка участников мероприятия и СМИ с установочными данными
список участников мероприятия
15-17 мая
2023 года
МНЭ, МИД, ПСПМ, МИОР
не требуется
56.
Обеспечение безопасности охраняемых лиц
охрана глав делегаций
15-17 мая
2023 года
СГО
(по согласованию),
КНБ
(по согласованию),
МВД
не требуется

56-1
Еуропалық Комиссия вице-президентінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету
делегациялар басшыларын күзету
2023 жылғы 19-21 мамыр
МКҚ (келісу бойынша), ҰҚК (келісу бойынша), ІІМ
талап етілмейді
57.
Тұратын және іс-шаралар өткізілетін орындарда, кортеждердің жүру маршруттары бойынша құқықтық тәртіп пен қауіпсіздікті қамтамасыз ету. Ресми делегациялардың жүру маршруттары бойынша сүйемелдеу
құқықтық тәртіпті қамтамасыз ету/делегациялар басшыларын сүйемелдеу
2023 жылғы 15 – 19 мамыр
МКҚ (келісу бойынша), ҰҚК (келісу бойынша), ІІМ
талап етілмейді
57-1
Алматы қаласының халықаралық әуежайында делегация басшыларын қарсы алу үшін құрметті қарауыл ротасын ұсыну
әуежайда ұйымдастырылған кездесу
2023 жылғы 18-19 мамыр
МКҚ (келісу бойынша), ҰЭМ
талап етілмейді
58.
Тұратын және іс-шаралар өткізілетін орындарда медициналық пункттерді уақытша құра отырып, медициналық жұмыскерлердің тәулік бойы кезекшілігін қамтамасыз ету
іс-шаралар өткізілетін орындарда медициналық жұмыскерлердің кезекшілігі
2023 жылғы 17 – 19 мамыр
ДСМ, ІІМ, Алматы қаласының әкімдігі
талап етілмейді
59.
Іс-шараларды өткізу орындарына өткізу режимін қамтамасыз ету
арнайы тізімдер бойынша өткізу
2023 жылғы 17 – 19 мамыр
МКҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
60.
"Күн сайын" нәтижелерімен делегация басшыларын COVID-19-ға ПТР-тестілеуді ұйымдастыруды қамтамасыз ету (қажет болған жағдайда)
ПТР-тестілеу нәтижелері
2023 жылғы 17 – 19 мамыр
ПІБ (келісу бойынша), ДСМ, Алматы қаласының әкімдігі
республикалық бюджет/бюджеттен тыс қаражат
61.
Іс-шараларды өткізу орындарына қажетті техниканы енгізу, шығару және орнату үшін рұқсат беруді қамтамасыз ету
техниканы енгізуге/шығаруға рұқсаттар
2023 жылғы 15 – 19 мамыр
МКҚ (келісу бойынша), ҰЭМ, СІМ, Алматы қаласының әкімдігі
талап етілмейді
Ескертпе:
АҚДМ – Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Атамекен" ҰКП – "Атамекен" Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасы
БАҚ – бұқаралық ақпарат құралдары
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
ИИДМ – Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Қаржымині МКК – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
МКҚ – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі
МСМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
ПІБ – Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы
СИМ – Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ТЖД – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Алматы қаласының Төтенше жағдайлар департаменті
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ҰҚК ШҚ – Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
ЭТРМ – Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі

56-1
Обеспечение безопасности вице-президента Европейской Комиссии
охрана главы делегации
19-21 мая
2023 года
СГО
(по согласованию),
КНБ
(по согласованию),
МВД
не требуется
57.
Обеспечение правопорядка и безопасности в местах проживания и проведения мероприятий, по маршрутам следования кортежей.
Сопровождение по маршрутам следования официальных делегаций
обеспечение правопорядка/сопровождение глав делегаций
15-19 мая
2023 года
СГО
(по согласованию),
КНБ
(по согласованию),
МВД
не требуется
57-1
Предоставление роты почетного караула для встречи глав делегаций в аэропорту города Алматы
организованная встреча в аэропорту
18-19 мая
2023 года
СГО
(по согласованию),
МНЭ
не требуется
58.
Обеспечение круглосуточного дежурства медицинских работников с временным созданием медицинских пунктов в местах проживания и проведения мероприятий
дежурство медицинских работников на местах проведения мероприятий
17-19 мая
2023 года
МЗ, МВД,
акимат города Алматы
не требуется
59.
Обеспечение пропускного режима в места проведения мероприятий
пропуск по специальным спискам
17-19 мая
2023 года
СГО
(по согласованию)
не требуется
60.
Обеспечение организации ПЦР-тестирования на COVID-19 глав делегаций с результатами "день в день" (при необходимости)
результаты ПЦР-тестирования
17-19 мая
2023 года
УДП (по согласованию), МЗ,
акимат города Алматы
республиканский бюджет/внебюджетные средства
61.
Обеспечение допуска для вноса, выноса и установки необходимой техники в места проведения мероприятий
разрешения на внос/вынос техники
15-19 мая
2023 года
СГО (по согласованию),
МНЭ, МИД,
акимат города Алматы
не требуется
Примечание:
МИОР – Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
НПП "Атамекен" – Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
СМИ – средства массовой информации
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
МИИР – Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
КГД МФ – Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
СГО – Служба государственной охраны Республики Казахстан
МКС – Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
УДП – Управление делами Президента Республики Казахстан
МТИ – Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан
ДЧС – Департамент по чрезвычайным ситуациям города Алматы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
ПС КНБ – Пограничная служба Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан
МЭПР – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан