Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1270 Жарлығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 18 қаңтардағы N 20 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 12 тамыздағы № 139 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2011.08.12 N 139 Жарлығымен.
"Президент пен Үкімет актілерінің
жинағында" жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1270 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 50, 640-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
аталған Жарлықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгі туралы ережеде:
мынадай мазмұндағы 4-1, 4-2-тармақтармен толықтырылсын:
"4-1. Агенттiк қаржы жылы iшiнде шығыстарды өтеумен байланысты өзге де қаржылық түсiмдердi:
1) заңды күшiне енген сот шешiмiнiң негiзiндегi;
2) қайта ұйымдастырылуға орай Агенттiкке құқықтар мен мiндеттер берумен байланысты;
3) қаржы ұйымдарының қызметкерлерi үшiн Агенттiк ұйымдастырған оқыту шығыстарын өтейтiн;
4) қызметтiк емес сипаттағы көлiктiк қызмет, қалааралық және халықаралық сөйлесулер үшiн өтем ретiнде Агенттiк қызметкерлерiнен алынған;
5) шығыстарды өтеумен байланысты өзге де қаржылық түсiмдердi жинақтайды.
4-2. Қаржы жылының нәтижелерi бойынша, Ұлттық Банкпен келiсiлген мерзiмде, Агенттiк Төрағасының не оның орнындағы адамның шешiмi негiзiнде осы Ереженiң 4-1-тармағында көзделген қаржылық түсiмдер Ұлттық Банктiң бюджетiне аударылады.";
9-тармақта "480091" деген цифрлар "050000" деген цифрлармен ауыстырылсын;
15-тармақта:
8) тармақшада "мен рұқсаттардың" деген сөздер алынып тасталсын;
11) тармақша алынып тасталсын;
15) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"15) бағалы қағаздар нарығында жұмыс iстеу үшiн жеке тұлғаларға аттестация жүргiзу және бiлiктiлiк куәлiктерiн беру, сондай-ақ бiлiктiлiк куәлiктерiнiң қолданылуын тоқтата тұру немесе қайтарып алу тәртiбiн белгiлейдi;";
17) және 19) тармақшалар алынып тасталсын;
33) тармақшада "және бағалы қағаздар нарығында жұмыс iстеу үшiн мамандар даярлау жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын ұйымдардың" деген сөздер алынып тасталсын;
35) тармақша алынып тасталсын;
17-тармақтың екiншi және үшiншi абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"Агенттiктiң Басқармасы жетi адамнан тұрады.
Агенттiк Басқармасының құрамына Агенттiктiң Төрағасы және Агенттiктiң лауазымды тұлғалары, Қазақстан Республикасының Президентiнен және Ұлттық Банктен бiр-бiрден, Қазақстан Республикасының Yкiметiнен екi өкiл кiредi.";
18-тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) қаржы нарығындағы кәсiби қызметтi жүзеге асыруға арналған лицензияларды беру, олардың қолданылуын тоқтата тұрудың, қызметiн жаңартудың, қайтарып алудың тәртiбiн белгiлеу, сондай-ақ осы лицензиялардың қолданылуын тоқтата тұру, қызметiн жаңарту және қайтарып алу туралы шешiмдер қабылдау;";

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1270
Указ Президента Республики Казахстан от 18 января 2006 года № 20. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 12 августа 2011 года № 139
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 12.08.2011 № 139.
Подлежит опубликованию в
"Собрании актов Президента
и Правительства"
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в  Указ Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1270 "О дальнейшем совершенствовании системы государственного управления Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 50, ст. 640) следующие изменения и дополнения:
в Положении об Агентстве Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, утвержденном названным Указом:
дополнить пунктами 4-1, 4-2 следующего содержания:
"4-1. Агентство аккумулирует в течение финансового года иные финансовые поступления, связанные с возмещением расходов:
1) на основании вступившего в законную силу решения суда;
2) связанные с передачей прав и обязанностей Агентству в связи с реорганизацией;
3) покрывающие расходы на обучение, организованное Агентством для работников финансовых организаций;
4) полученные от работников Агентства в качестве возмещения за транспортное обслуживание, междугородние и международные переговоры неслужебного характера;
5) иные финансовые поступления, связанные с возмещением расходов.
4-2. По результатам финансового года в сроки, согласованные с Национальным Банком, на основании решения Председателя Агентства либо лица, его замещающего, финансовые поступления, предусмотренные пунктом 4-1 настоящего Положения, перечисляются в бюджет Национального Банка.";
в пункте 9 цифры "480091" заменить цифрами "050000";
в пункте 15:
в подпункте 8) слова "и разрешений" исключить;
подпункт 11) исключить;
подпункт 15) изложить в следующей редакции:
"15) устанавливает порядок проведения аттестации физических лиц для работы на рынке ценных бумаг и выдачи квалификационных свидетельств, а также приостановления действия или отзыва квалификационных свидетельств;";
подпункты 17) и 19) исключить;
в подпункте 33) слова "и организаций, осуществляющих деятельность по подготовке специалистов для работы на рынке ценных бумаг" исключить;
подпункт 35) исключить;
абзацы второй и третий пункта 17 изложить в следующей редакции:
"Правление Агентства состоит из семи человек.
В состав Правления Агентства входят Председатель Агентства и должностные лица Агентства, по одному представителю от Президента Республики Казахстан и Национального Банка, два представителя от Правительства Республики Казахстан.";
в пункте 18:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) установление порядка выдачи лицензий на осуществление профессиональной деятельности на финансовом рынке, приостановления, возобновления их действия, отзыва, а также принятие решений о приостановлении, возобновлении действия и отзыве данных лицензий;";

мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) кредиттiк бюролар қызметiн жүзеге асыру құқығына арналған лицензияларды беру, олардың қолданылуын тоқтата тұрудың, қызметiн жаңартудың тәртiбiн белгiлеу, сондай-ақ осы лицензиялардың қолданылуын тоқтата тұру, қызметiн жаңарту туралы шешiмдер қабылдау;";
21-тармақ мынадай мазмұндағы 13-1) тармақшамен толықтырылсын:
"13-1) қаржы нарығындағы кәсiби қызметтi жүзеге асыруға арналған лицензияларды, кредиттiк бюролар қызметiн жүзеге асыру құқығына арналған лицензияларды беру туралы шешiмдер қабылдайды;".
2. Осы Жарлық 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiлетiн 1-тармақтың он төртiншi абзацын қоспағанда, қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) установление порядка выдачи лицензий на право осуществления деятельности кредитных бюро, приостановления, возобновления их действия, а также принятие решений о приостановлении, возобновлении действия данных лицензий;";
пункт 21 дополнить подпунктом 13-1) следующего содержания:
"13-1) принимает решения о выдаче лицензий на осуществление профессиональной деятельности на финансовом рынке, лицензий на право осуществления деятельности кредитных бюро;".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания, за исключением абзаца четырнадцатого пункта 1, который вводится в действие с 1 января 2006 года.
Президент
Республики Казахстан