Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 17 тамыздағы № 1039 Жарлығын іске асырудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 22 қыркүйектегі № 1066 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі актілерінің
жинағында жариялануға тиіс
"Қазақстан Республикасында құқық қорғау қызметі мен сот жүйесінің тиімділігін арттыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 17 тамыздағы № 1039 Жарлығын іске асыру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Мыналар:
1) шетелдік жұмыс күшін тартуға квота беру және оралмандардың көшіп келу квотасы бойынша келген оралмандарға және олардың отбасы мүшелеріне біржолғы жәрдемақылар мен өтемақылар төлеу жөніндегі функцияларды қоспағанда, халықтың көші-қоны саласындағы, сондай-ақ босқындардың мәселелері жөніндегі функцияларын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне бере отырып, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
2) осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) облыстардағы, астанадағы және республикалық маңызы бар қалалардағы аумақтық органдары (сот кеңселері) - мемлекеттік мекемелеріне және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитетінің аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелеріне бөлу жолымен Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот әкімшілігі комитетінің облыстардағы, республикалық маңызы бар қаладағы және астанадағы сот әкімшілері - мемлекеттік мекемелері қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Көші-қон комитетін таратсын;
2) аумақтық бөлімшелері бар Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау комитетін құрсын;
3) Қазақстан Республикасының таратылатын және қайта ұйымдастырылатын мемлекеттік органдарының штат санын қайта бөлуді қамтамасыз етсін.
3. Қоса беріліп отырған (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) облыстардағы, астанадағы және республикалық маңызы бар қалалардағы аумақтық органдары (сот кеңселері) - мемлекеттік мекемелерінің тізбесі бекітілсін.
4. Қазақстан Республикасы Президентінің мынадай жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүйесін одан әрі оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 22 қаңтардағы № 29 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 1, 2-құжат; 2000 ж., № 54, 593-құжат; 2001 ж, № 1-2, 2-құжат; № 4-5, 43-құжат; 2002 ж., № 26, 272-құжат; № 45, 445-құжат; 2003 ж., № 12, 130-құжат; № 16, 160-құжат; 2004 ж., № 13, 166-құжат; № 21, 267-құжат; № 27, 344-құжат; № 48, 590-құжат; 2005 ж., № 16, 189-құжат; № 27, 329-құжат; № 30, 380-құжат; № 49, 623-құжат; 2006 ж., № 7, 50-құжат; № 26, 264-құжат; № 28, 299-құжат, № 30, 320-құжат; 2007 ж., № 30, 330-құжат; № 33, 361-құжат; 2008 ж., № 10, 105-құжат; 2009 ж., № 5, 13-құжат; 2010 ж., № 27, 205-құжат):
жоғарыда аталған Жарлыққа 1-қосымшада:
"Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты 164" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы 6563
Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан
Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты), оның ішінде:
облыстардағы, астанадағы және республикалық маңызы бар
қалалардағы аумақтық органдар (сот кеңселері) 6357";
жоғарыда көрсетілген Жарлыққа 3-қосымшада:
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитеттің штат санының лимиті алып тасталсын;
жоғарыда аталған Жарлыққа 4-қосымшада:

О некоторых вопросах реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 августа 2010 года № 1039
Указ Президента Республики Казахстан от 22 сентября 2010 года № 1066.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 августа 2010 года № 1039 "О мерах по повышению эффективности правоохранительной деятельности и судебной системы в Республике Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Реорганизовать:
1) Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан с передачей его функции в сфере миграции населения, а также по вопросам беженцев, за исключением функций по квотированию привлечения иностранной рабочей силы и выплате единовременных пособий и компенсаций оралманам и членам их семей, прибывшим по квоте иммиграции оралманов, Министерству внутренних дел Республики Казахстан;
2) государственные учреждения - администраторы судов в областях, городе республиканского значения и столицы Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан, согласно приложению к настоящему Указу, путем их разделения на государственные учреждения - территориальные органы (канцелярии судов) в областях, столице и городах республиканского значения Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) и государственные учреждения - территориальные органы Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан.
2. Правительству Республики Казахстан:
1) упразднить Комитет по миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
2) образовать Комитет по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан с территориальными подразделениями;
3) обеспечить перераспределение штатной численности упраздняемого и реорганизуемых государственных органов Республики Казахстан.
3. Утвердить прилагаемый перечень государственных учреждений - территориальных органов (канцелярий судов) в областях, столице и городах республиканского значения Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан).
4. Внести изменения и дополнения в следующие указы Президента Республики Казахстан:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года № 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 1, ст. 2; 2000 г., № 54, ст. 593; 2001 г., № 1-2, ст. 2; № 4-5, ст. 43; 2002 г., № 26, ст. 272; № 45, ст. 445; 2003 г., № 12, ст. 130; № 16, ст. 160; 2004 г., № 13, ст. 166; № 21, ст. 267; № 27, ст. 344; № 48, ст. 590; 2005 г., № 16, ст. 189; № 27, ст. 329; № 30, ст. 380; № 49, ст. 623; 2006 г., № 7, ст. 50; № 26, ст. 264; № 28, ст. 299; № 30, ст. 320; 2007 г., № 30, ст. 330; № 33, ст. 361; 2008 г., № 10, ст. 105; 2009 г., № 5, ст. 13; 2010 г., № 27, ст. 205):
в приложении 1 к вышеназванному Указу:
строку "Аппарат Верховного Суда Республики Казахстан 164"
изложить в следующей редакции:
"Департамент по обеспечению деятельности судов при 6563
Верховном Суде Республики Казахстан (аппарат Верховного
Суда Республики Казахстан), в том числе:
территориальные органы (канцелярии судов) в областях,
столице и городах республиканского значения 6357";
в приложении 3 к вышеуказанному Указу:
лимит штатной численности Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан исключить;
в приложении 4 к вышеназванному Указу:

"Қазақстан Республикасы қаржы полициясы органдары" деген жолдағы "3945" деген цифрлар "3970" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы)" деген жолдағы "338" деген цифрлар "363" деген цифрлармен ауыстырылсын;
2) Күші жойылды - ҚР Президентінің 17.04.2019 № 26 Жарлығымен.
3) "Мемлекеттік саяси қызметшілер лауазымдарының тізілімі мен мемлекеттік саяси қызметшілерге тәртіптік жаза қолдану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 29 желтоқсандағы № 317 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы 1999 ж. № 58, 559-құжат; 2002 ж. № 18, 196-құжат; № 32, 339-құжат; 2003 ж., № 20, 201-құжат; 2004 ж., № 19, 234-құжат; № 21, 265-құжат; № 33, 439-құжат; 2005 ж., № 27, 329-құжат; № 30, 380-құжат; 2006 ж., № 23, 229-құжат, № 39, 429-құжат; 2007 ж., № 43, 499-құжат; 2008 ж., № 9, 89-құжат; 2010 ж., № 2, 12-құжат):
жоғарыда көрсетілген Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси қызметшілер лауазымдарының тізілімінде:
"Қазақстан Республикасының Парламенті Сенаты және Мәжілісі, Қазақстан Республикасының Жоғары Соты аппараттарының басшылары, олардың орынбасарлары және Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің және Президентінің Іс басқармасы, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті аппараттарының басшылары" деген жолдағы ", Қазақстан Республикасының Жоғары Соты аппараттарының басшылары" деген сөздер "аппараттарының басшылары, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) басшысы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі комитетінің төрағасы және оның орынбасарлары, Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының Медицина орталығының бастығы және оның орынбасарлары" деген жолдағы "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі комитетінің төрағасы және оның орынбасарлары, Қазақстан Республикасының" деген сөздер "Қазақстан Республикасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) күші жойылды – ҚР Президентінің 31.07.2023 № 290 Жарлығымен;
5) күші жойылды - ҚР Президентінің 05.05.2018 № 681 Жарлығымен;
6) "Мемлекеттік қызметшілердің лауазымдарын оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 501 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 49, 599-құжат; 2008 ж., № 9, 89-құжат; 2009 ж., 12, 69-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік қызметшілер лауазымдарының санаттары бойынша тізілімде:
"В санаттарының тобы" деген бөлімнің тақырыбында:
"Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"С санаттарының тобы" деген бөлімнін тақырыбында:
"Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі комитеті" деген сөздер алып тасталсын;

в строке "Органы финансовой полиции Республики Казахстан" цифры "3945" заменить цифрами "3970";
в строке "Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция)" цифры "338" заменить цифрами "363";
2) утратил силу Указом Президента РК от 17.04.2019 № 26.
3) в Указ Президента Республики Казахстан от 29 декабря 1999 года № 317 "Об утверждении Реестра должностей политических государственных служащих и Правил наложения дисциплинарных взысканий на политических государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 58, ст. 559; 2002 г., № 18, ст. 196; № 32, ст. 339; 2003 г., № 20, ст. 201; 2004 г., № 19, ст. 234; № 21, ст. 265; № 33, ст. 439; 2005 г., № 27, ст. 329; № 30, ст. 380; 2006 г., № 23, ст. 229; № 39, ст. 429; 2007 г., № 43, ст. 499; 2008 г., № 9, ст. 89; 2010 г., № 2, ст. 12):
в Реестре должностей политических государственных служащих, утвержденном вышеуказанным Указом:
в строке "Руководители аппаратов Сената и Мажилиса Парламента Республики Казахстан, Верховного Суда Республики Казахстан, их заместители и руководители аппаратов Конституционного Совета, Управления делами Президента Республики Казахстан, Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета" слова "Верховного Суда Республики Казахстан" заменить словами "руководитель Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан)";
в строке "Председатель Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан и его заместители, начальник Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан и его заместители" слова "Председатель Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан и его заместители, начальник" заменить словом "Начальник";
4) утратил силу Указом Президента РК от 31.07.2023 № 290;
5) утратил силу Указом Президента РК от 05.05.2018 № 681;
6) в Указ Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 501 "О мерах по оптимизации должностей государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 49, ст. 599; 2008 г., № 9, ст. 89; 2009 г., № 12, ст. 69):
в Реестре должностей административных государственных служащих по категориям, утвержденном названным Указом:
в заголовке раздела "Группа категорий В":
слова "Аппарат Верховного Суда Республики Казахстан" заменить словами "Департамент по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарат Верховного Суда Республики Казахстан)";
в заголовке раздела "Группа категорий С":
слова "Комитет по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан" исключить;

7) "Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 11 наурыздағы № 552 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж. № 12-13, 116-құжат; 2009 ж., № 24-25, 2007-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі туралы ережеде:
32-тармақтың 1) тармақшасының бесінші абзацындағы "Жоғарғы Сот жанындағы Сот әкімшілігі комитетіне" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментіне (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппаратына)" деген сөздермен ауыстырылсын.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 05.05.2018 № 681; 31.07.2023 № 290 Жарлықтарымен.
5. (Құпия).
6. (Қызмет бабында пайдалану үшін).
7. Мемлекеттік органдар осы Жарлықтан туындайтын шараларды қабылдасын.
8. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Қазақстан Республикасының сот жүйесінің тәуелсіздігін күшейту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 1 қыркүйектегі № 440 Жарлығы;
2) "Сот әкімшілігінің жаңа жүйесінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 471 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 1-2, 2-құжат; 2007 ж., № 30, 330-құжат; 2010 ж., № 27, 205-құжат);
3) "Қазақстан Республикасының құқық қорғау қызметін жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 22 қаңтардағы № 536 Жарлығының 3-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 1-2, 2-құжат);
4) "Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 471 Жарлығына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 25 қаңтардағы № 1514 Жарлығы;
5) "Қазақстан Республикасы Президентінің сот әкімшілігі мәселелері жөніндегі кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 23 тамыздағы № 387 Жарлығының 1-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 30, 330-құжат);
6) "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 9 сәуірдегі № 970 Жарлығының 1-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 27, 205-құжат).
9. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2010 жылғы 22 қыркүйектегі
№ 1066 Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы
Сот әкімшілігі комитетінің облыстардағы, астанадағы және
республикалық маңызы бар қаладағы қайта ұйымдастырылатын
сот әкімшілері - мемлекеттік мекемелерінің тізбесі

7) в Указ Президента Республики Казахстан от 11 марта 2008 года № 552 "Об утверждении Положения об Администрации Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 12-13, ст. 116; 2009 г., № 24-25, ст. 207):
в Положении об Администрации Президента Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в абзаце пятом подпункта 1) пункта 32 слова "Комитету по судебному администрированию при Верховном Суде" заменить словами "Департаменту по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарату Верховного Суда Республики Казахстан)".
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными указами Президента РК от 05.05.2018 № 681; от 31.07.2023 № 290.
5. (Секретно).
6. (Для служебного пользования).
7. Государственным органам принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
8. Признать утратившими силу:
1) Указ Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2000 года № 440 "О мерах по усилению независимости судебной системы Республики Казахстан";
2) Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 471 "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 1-2, ст. 2; 2007 г., № 30, ст. 330; 2010 г., № 27, ст. 205);
3) подпункт 2) пункта 3 Указа Президента Республики Казахстан от 22 января 2001 года № 536 "О мерах по совершенствованию правоохранительной деятельности в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 1-2, ст. 2);
4) Указ Президента Республики Казахстан от 25 января 2005 года № 1514 "О внесении дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 471";
5) подпункт 2) пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан от 23 августа 2007 года № 387 "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан по вопросам судебного администрирования" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 30, ст. 330);
6) подпункт 2) пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан от 9 апреля 2010 года № 970 "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 27, ст. 205).
9. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 22 сентября 2010 года № 1066
Перечень реорганизуемых государственных учреждений
администраторов судов в областях, столице и городах
республиканского значения Комитета по судебному
администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан

1. "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі комитетінің Ақмола облысы бойынша сот әкімшілігі" мемлекеттік мекемесі.
2. "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі комитетінің Ақтөбе облысы бойынша сот әкімшілігі" мемлекеттік мекемесі.
3. "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі комитетінің Алматы облысы бойынша сот әкімшілігі" мемлекеттік мекемесі.
4. "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі комитетінің Атырау облысы бойынша сот әкімшілігі" мемлекеттік мекемесі.
5. "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша сот әкімшілігі" мемлекеттік мекемесі.
6. "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі комитетінің Жамбыл облысы бойынша сот әкімшілігі" мемлекеттік мекемесі.
7. "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша сот әкімшілігі" мемлекеттік мекемесі.
8. "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі комитетінің Қарағанды облысы бойынша сот әкімшілігі" мемлекеттік мекемесі.
9. "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі комитетінің Қызылорда облысы бойынша сот әкімшілігі" мемлекеттік мекемесі.
10. "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі комитетінің Қостанай облысы бойынша сот әкімшілігі" мемлекеттік мекемесі.
11. "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі комитетінің Маңғыстау облысы бойынша сот әкімшілігі" мемлекеттік мекемесі.
12. "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі комитетінің Павлодар облысы бойынша сот әкімшілігі" мемлекеттік мекемесі.
13. "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша сот әкімшілігі" мемлекеттік мекемесі.
14. "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша сот әкімшілігі" мемлекеттік мекемесі.
15. "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі комитетінің Астана қаласы бойынша сот әкімшілігі" мемлекеттік мекемесі.
16. "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі комитетінің Алматы қаласы бойынша сот әкімшілігі" мемлекеттік мекемесі.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2010 жылғы 22 қыркүйектегі
№ 1066 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың
қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Соты аппаратының) облыстардағы, астанадағы және
республикалық маңызы бар қаладағы аумақтық органдары
(сот кеңселері) - мемлекеттік мекемелерінің тізбесі

1. Государственное учреждение "Администратор судов по Акмолинской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан".
2. Государственное учреждение "Администратор судов по Актюбинской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан".
3. Государственное учреждение "Администратор судов по Алматинской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан".
4. Государственное учреждение "Администратор судов по Атырауской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан".
5. Государственное учреждение "Администратор судов по Восточно-Казахстанской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан".
6. Государственное учреждение "Администратор судов по Жамбылской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан".
7. Государственное учреждение "Администратор судов по Западно-Казахстанской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан".
8. Государственное учреждение "Администратор судов по Карагандинской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан".
9. Государственное учреждение "Администратор судов по Кызылординской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан".
10. Государственное учреждение "Администратор судов по Костанайской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан".
11. Государственное учреждение "Администратор судов по Мангистауской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан".
12. Государственное учреждение "Администратор судов по Павлодарской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан".
13. Государственное учреждение "Администратор судов по Северо-Казахстанской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан".
14. Государственное учреждение "Администратор судов по Южно-Казахстанской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан".
15. Государственное учреждение "Администратор судов города Астаны Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан".
16. Государственное учреждение "Администратор судов города Алматы Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан".
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 22 сентября 2010 года № 1066
Перечень государственных учреждений - территориальных органов
(канцелярий судов) в областях, столице и городах
республиканского значения Департамента по обеспечению
деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан
(аппарата Верховного Суда Республики Казахстан)

1. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) Ақмола облыстық сотының кеңсесі.
2. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) Ақтөбе облыстық сотының кеңсесі.
3. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) Алматы облыстық сотының кеңсесі.
4. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) Атырау облыстық сотының кеңсесі.
5. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) Шығыс Қазақстан облыстық сотының кеңсесі.
6. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) Жамбыл облыстық сотының кеңсесі.
7. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) Батыс Қазақстан облыстық сотының кеңсесі.
8. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) Қарағанды облыстық сотының кеңсесі.
9. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) Қызылорда облыстық сотының кеңсесі.
10. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) Қостанай облыстық сотының кеңсесі.
11. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) Маңғыстау облыстық сотының кеңсесі.
12. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) Павлодар облыстық сотының кеңсесі.
13. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) Солтүстік Қазақстан облыстық сотының кеңсесі.
14. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) Оңтүстік Қазақстан облыстық сотының кеңсесі.

1. Канцелярия Акмолинского областного суда Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан).
2. Канцелярия Актюбинского областного суда Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан).
3. Канцелярия Алматинского областного суда Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан).
4. Канцелярия Атырауского областного суда Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан).
5. Канцелярия Восточно-Казахстанского областного суда Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан).
6. Канцелярия Жамбылского областного суда Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан).
7. Канцелярия Западно-Казахстанского областного суда Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан).
8. Канцелярия Карагандинского областного суда Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан).
9. Канцелярия Кызылординского областного суда Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан).
10. Канцелярия Костанайского областного суда Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан).
11. Канцелярия Мангистауского областного суда Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан).
12. Канцелярия Павлодарского областного суда Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан).
13. Канцелярия Северо-Казахстанского областного суда Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан).
14. Канцелярия Южно-Казахстанского областного суда Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан).

15. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппараты) Астана қалалық сотының кеңсесі.
16. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппараты) Алматы қалалық сотының кеңсесі.

15. Канцелярия суда города Астаны Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан).
16. Канцелярия Алматинского городского суда Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан).