Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 8 ақпандағы № 191 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі актілерінің
жинағында жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2016 жылғы 8 ақпандағы
№ 191 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. "Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 470 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 43, 503-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссияның құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы" деген жол алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрі";
"Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Мемлекеттік қызмет және кадр саясаты бөлімінің меңгерушісі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының төрағасы".
2. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.01.2024 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
3. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссияның құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы № 829 Жарлығына:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссияның құрамына:
Мұқашев - Қазақстан Республикасы Парламенті
Төлеубек Төлеуұлы Сенатының депутаты (келісім
бойынша)
енгізілсін;
көрсетілген Комиссияның құрамынан Н.І. Сүлейменов, Ш.Х. Хахазов шығарылсын.
4. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 1042 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 11, 125-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссияның құрамына:
Айтуғанов - Қазақстан Республикасы
Қайрат Қапарұлы Кәсіподақтар федерациясы
төрағасының орынбасары (келісім
бойынша),
Рахметулин - Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Абай Жамбылұлы Сотының қылмыстық істер бойынша
сот алқасының төрағасы,
Тұрмағамбетова - "Адам құқықтарын жақтаушы хартия"
Жеміс Өтегенқызы қоғамдық қорының атқарушы
директоры (келісім бойынша)
енгізілсін;
мына:
"Оңғарбаев - Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия
Еркін Әнуарұлы ұлттық университетінің заң
факультетінің деканы (келісім
бойынша)"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Оңғарбаев - Қазақстан Республикасы Бас
Еркін Әнуарұлы прокуратурасының жанындағы Құқық
қорғау органдары академиясының
бірінші проекторы (келісім
бойынша)";
көрсетілген Комиссияның құрамынан Қ.Я. Амандықов, А.Қ. Жұмағалиев, А.А. Қасымов, Н.К. Фокина шығарылсын.

О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых указов Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 8 февраля 2016 года № 191.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
(выписка)
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу некоторые указы Президента Республики Казахстан согласно приложению к настоящему Указу.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 8 февраля 2016 года № 191
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые акты
Президента Республики Казахстан
1. В Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 470 "О Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 43, ст. 503):
в составе Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции" исключить;
после строки "Министр культуры и спорта Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"Министр по делам государственной службы Республики Казахстан";
после строки: "заведующий Отделом государственной службы и кадровой политики Администрации Президента Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"председатель Национального бюро по противодействию коррупции Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан".
2. Утратил силу Указом Президента РК от 03.01.2024 № 429 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
3. В Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 829 "О составе Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан":
ввести в состав Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Мукашева
Тулеубека Тулеуовича
-
депутата Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию);
вывести из состава указанной Комиссии: Сулейменова Н.И., Хахазова Ш.Х.
4. В Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 11, ст. 125):
ввести в состав Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Айтуганова
Кайрата Капаровича
-
заместителя председателя Федерации профсоюзов Республики Казахстан (по согласованию),
Рахметулина
Абая Жамбыловича
-
председателя судебной коллегии по уголовным делам Верховного Суда Республики Казахстан,
Турмагамбетову
Жемис Утегеновну
-
исполнительного директора общественного фонда "Хартия за права человека" (по согласованию);
строку:
"Онгарбаев
Еркин Ануарович
-
декан юридического факультета Евразийского национального университета имени Л.H. Гумилева (по согласованию)"
изложить в следующей редакции:
"Онгарбаев
Еркин Ануарович
-
первый проректор Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (по согласованию)";
вывести из состава указанной Комиссии: Амандыкова К.Я., Жумагалиева А.К., Касимова А.А., Фокину Н.К.

5. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 ақпандағы № 56 Жарлығына (Қазақстан Республикасы ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 5, 39-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссияның құрамында:
мына:
"Мүкей Айгүл - "Астана ЭКСПО-2017" Ұлттық
компаниясының баспасөз хатшысы
(келісім бойынша)"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Мүкей Айгүл - "SNC" журналының бас редакторы
(келісім бойынша)".
6. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 5 шілдедегі № 140 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 25, 254-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссия туралы ережеде:
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Комиссияның отырыстарына Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Төрағасы, Жоғарғы Соттың қадағалау сот алқаларының төрағалары, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Ішкі істер, Әділет, Мемлекеттік қызмет істері министрлері немесе олардың орынбасарлары, Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің төрағасы қатысып, талқыланатын мәселелер бойынша сөз сөйлей алады.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссияның құрамына:
Бекетаев - Қазақстан Республикасы Президенті
Марат Бақытжанұлы Әкімшілігі Басшысының орынбасары,
төрағаның орынбасары
енгізілсін;
көрсетілген Комиссияның құрамынан Т.С. Донақов шығарылсын.
7. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.01.2024 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
8. "Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауының жобасын дайындау, келісу және Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының жобаларын дайындау, келісу, қол қоюға ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауын іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру және Қазақстан Республикасы Президентінің нормативтік құқықтық жарлықтарына мониторинг жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 27 сәуірдегі № 976 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 28, 215-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауының жобасын дайындау, келісу және Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының жобаларын дайындау, келісу, қол қоюға ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауын іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру және Қазақстан Республикасы Президентінің нормативтік құқықтық жарлықтарына мониторинг жүргізу қағидаларында:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

5. В Указ Президента Республики Казахстан от 1 февраля 2006 года № 56 "О Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 5, ст. 39):
в составе Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"Мукей Айгуль
-
пресс-секретарь АО "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017" (по согласованию)"
изложить в следующей редакции:
"Мукей Айгуль
-
главный редактор журнала "SNC" (по согласованию)".
6. В Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2006 года № 140 "О Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 25, ст. 254):
в Положении о Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. На заседаниях Комиссии могут присутствовать и выступать по обсуждаемым вопросам Председатель Верховного Суда, председатели надзорных судебных коллегий Верховного Суда, Председатель Комитета национальной безопасности, министры внутренних дел, юстиции, по делам государственной службы или их заместители, председатель Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.";
ввести в состав Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Бекетаева
Марата Бакытжановича
-
заместителя Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, заместителем председателя;
вывести из состава указанной Комиссии Донакова Т.С.
7. Утратил силу Указом Президента РК от 03.01.2024 № 429 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
8. В Указ Президента Республики Казахстан от 27 апреля 2010 года № 976 "Об утверждении Правил подготовки, согласования и представления на рассмотрение Президенту Республики Казахстан проекта послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, подготовки, согласования и представления на подпись проектов актов и поручений Президента Республики Казахстан, реализации послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, осуществления контроля за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан и проведения мониторинга нормативных правовых указов Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 28, ст. 215):
в Правилах подготовки, согласования и представления на рассмотрение Президенту Республики Казахстан проекта послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, подготовки, согласования, представления на подпись проектов актов и поручений Президента Республики Казахстан, реализации послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, осуществления контроля за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан и проведения мониторинга нормативных правовых указов Президента Республики Казахстан, утвержденных вышеназванным Указом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:

"9. Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар, өзге де мемлекеттік органдар енгізетін Қазақстан Республикасының Президенті актілерінің жобаларына, әзірлеуші мемлекеттік органның басшысы виза қоятын судьяларды қызметке тағайындау және қызметтен босату мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының Президенті актілерінің жобаларын қоспағанда, әзірлеуші мемлекеттік органның, Әділет министрлігінің, бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның басшылары және қажет болған кезде Премьер-Министр, Премьер-Министр Кеңсесінің Басшысы міндетті түрде виза қояды.";
66-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"66. Жартыжылдықтың соңғы айының 30-күніне дейін мемлекеттік органдар Президент Әкімшілігіне мониторингтің нәтижелері туралы ақпарат және қажет болған жағдайда, тиісті жарлықтарға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу не олардың күші жойылды деп тану туралы ұсыныстар жібереді.".
9. "Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарындағы кадр саясатының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 3 сәуірдегі № 537 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 24, 379-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарындағы кадр саясаты мәселелері жөніндегі комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы жанындағы Заңдылықты қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі қоғамдық кеңестің төрағасы (келісім бойынша)" деген жол алып тасталсын.
10. Күші жойылды - ҚР Президентінің 05.05.2018 № 681 Жарлығымен.
11. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің дербес құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 16 қыркүйектегі № 4071 өкіміне:
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің дербес құрамына:
Ақышев - Қазақстан Республикасының Ұлттық
Данияр Талғатұлы Банкінің Төрағасы,
Айван - "Гленкор плс" компаниясының бас
Глазенберг атқарушы директоры (келісім
бойынша),
Кармайн - "ЕҮ"-нің клиенттерімен жұмыс
Ди Сибио жөніндегі басқарушы әріптесі
(келісім бойынша),
Ван Дунцзин - "CNPC" компаниясының
вице-президенті (келісім бойынша),
Сами Искандер - "Би Джи Групп" компаниясының
өндіру жөніндегі бас басқарушы
директоры (келісім бойынша),
Джим Коулз - "Ситигрупп" компаниясының Еуропа,
Таяу Шығыс және Африка елдеріндегі
бас атқарушы директоры (келісім
бойынша),
Дэвид Крукшэнк - "Делойт" компаниясының халықаралық
директорлар кеңесінің төрағасы
(келісім бойынша),
Панкин - "Еуразия даму банкі" акционерлік
Дмитрий Владимирович қоғамының басқарма төрағасы
(келісім бойынша),
Смайылов - Қазақстан Республикасы
Әлихан Асханұлы Президентінің көмекшісі,
Эрик Шир - "Бейкер және Макензи Интернешнл"
компаниясының атқарушы комитетінің
мүшесі және бас директорының
орынбасары (келісім бойынша)
енгізілсін;
көрсетілген кеңестің құрамынан Г.Н. Әбдіқалықова, С. Алмонд, К. Ванхарентс, Қ.Н. Келімбетов, Е.Т. Орынбаев, Д.Ферраро, К.Финлейсон, И.В. Финовгенов, Д.Харикен шығарылсын.

"9. Проекты актов Президента Республики Казахстан, вносимые государственными органами, непосредственно подчиненными и подотчетными Президенту Республики Казахстан, иными государственными органами, в обязательном порядке визируются руководителями государственного органа-разработчика, Министерства юстиции, уполномоченного органа по бюджетному планированию и при необходимости Премьер-Министром, Руководителем Канцелярии Премьер-Министра, за исключением проектов актов Президента Республики Казахстан по вопросам назначения на должности и освобождения от должностей судей, которые визируются руководителем государственного органа-разработчика.";
пункт 66 изложить в следующей редакции:
"66. До 30 числа последнего месяца полугодия государственные органы направляют в Администрацию Президента информацию о результатах мониторинга и, в случае необходимости, предложения о внесении в соответствующие указы изменений и (или) дополнений либо признании их утратившими силу.".
9. В Указ Президента Республики Казахстан от 3 апреля 2013 года № 537 "О некоторых вопросах кадровой политики в правоохранительных органах Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 24, ст. 379):
в составе Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам кадровой политики в правоохранительных органах Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку "Председатель Общественного совета по вопросам обеспечения законности при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (по согласованию)" исключить.
10. Утратил силу Указом Президента РК от 05.05.2018 № 681.
11. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 16 сентября 1998 года № 4071 "О персональном составе Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан":
ввести в персональный состав Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Акишева
Данияра Талгатовича
-
Председателя Национального Банка Республики Казахстан,
Айвана
Глазенберга
-
главного исполнительного директора компании "Гленкор плс" (по согласованию),
Кармайна
Ди Сибио
-
Управляющего партнера по работе с клиентами "ЕҮ" (по согласованию),
Ван Дунцзиня
-
вице-президента компании "CNPC" (по согласованию),
Сами Искандера
-
главного управляющего директора по производству компании "Би Джи Групп" (по согласованию),
Джима Коулза
-
главного исполнительного директора компании "Ситигрупп" в странах Европы, Ближнего Востока и Африки (по согласованию),
Дэвида Крукшэнка
-
председателя международного совета директоров компании "Делойт" (по согласованию),
Панкина
Дмитрия Владимировича
-
председателя правления акционерного общества "Евразийский банк развития" (по согласованию),
Смаилова
Алихана Асхановича
-
помощника Президента Республики Казахстан,
Эрика Шира
-
члена исполнительного комитета и заместителя генерального директора компании "Бейкер и Макензи Интернешнл" (по согласованию);
вывести из состава указанного Совета: Абдыкаликову Г.Н., Алмонда С., Ванхарентса К., Келимбетова К.Н., Орынбаева Е.Т., Ферраро Д., Финлейсона К., Финогенова И.В., Харикена Д.

13. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 19 ақпандағы № 303 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 6, 44-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңестің дербес құрамына:
Бекетаев - Қазақстан Республикасы Президенті
Марат Бақытжанұлы Әкімшілігі Басшысының орынбасары,
Кеңестің төрағасы,
Жұмақанов - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Владимир Зейноллаұлы қауіпсіздік комитетінің Төрағасы
енгізілсін;
мына:
"Донақов - Қазақстан Республикасы
Талғат Советбекұлы Президентінің Әкімшілігі
Басшысының орынбасары,
Кеңестің төрағасы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Донақов - Қазақстан Республикасының
Талғат Советбекұлы Мемлекеттік қызмет істері
министрі";
көрсетілген Кеңестің құрамынан Н.Әбіқаев, Қ.П. Қожамжаров, М.С. Нәрікбаев, Н.М. Ыбырайым шығарылсын.
14. "Жоғары әскери және өзге де атақтар, сыныптық шендер жөніндегі комиссияның құрамын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 18 сәуірдегі № 323 өкіміне:
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Жоғары әскери және өзге де атақтар, сыныптық шендер жөніндегі комиссияның құрамында:
"Комиссия құрамына лауазымы бойынша Қауіпсіздік кеңесі хатшысының орынбасары - Қауіпсіздік Кеңесі хатшылығының меңгерушісі, Премьер-Министр Кеңсесінің Басшысы, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Мемлекеттік қызмет және кадр саясаты бөлімінің меңгерушісі, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Құқық қорғау жүйесі бөлімінің меңгерушісі кіреді." деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Комиссия құрамына лауазымы бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі - Қауіпсіздік Кеңесі хатшысы, Қазақстан Республикасы Премьер-Министр Кеңсесінің Басшысы, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Мемлекеттік қызмет және кадр саясаты бөлімінің меңгерушісі, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Құқық қорғау жүйесі бөлімінің меңгерушісі кіреді.".
15. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.04.2021 № 544 Жарлығымен.
16. "Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 12 ақпандағы № 266 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 7, 66-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кеңестің лауазымдық құрамында:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы, төрағаның орынбасары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрі, төрағаның орынбасары".

13. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года № 303 "Об образовании Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 6, ст. 44):
ввести в персональный состав Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Бекетаева
Марата Бакытжановича
-
заместителя Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, председателем Совета,
Жумаканова
Владимира Зейнолловича
-
Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан;
строку:
"Донаков
Талгат Советбекович
-
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, председатель Совета"
изложить в следующей редакции:
"Донаков
Талгат Советбекович
-
Министр по делам государственной службы Республики Казахстан";
вывести из состава указанного Совета: Абыкаева Н., Кожамжарова К.П., Нарикбаева М.С., Ыбырайым Н.М.
14. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 18 апреля 2002 года № 323 "Об утверждении состава Комиссии по высшим воинским и иным званиям, классным чинам":
в составе Комиссии по высшим воинским и иным званиям, классным чинам, утвержденном вышеназванным распоряжением:
строку:
"в состав Комиссии входят по должности заместитель Секретаря Совета Безопасности - заведующий Секретариатом Совета Безопасности, Руководитель Канцелярии Премьер-Министра, заведующий Отделом государственной службы и кадровой политики Администрации Президента Республики Казахстан, заведующий Отделом правоохранительной системы Администрации Президента Республики Казахстан." изложить в следующей редакции:
"в состав Комиссии входят по должности помощник Президента - Секретарь Совета Безопасности Республики Казахстан, Руководитель Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, заведующий Отделом государственной службы и кадровой политики Администрации Президента Республики Казахстан, заведующий Отделом правоохранительной системы Администрации Президента Республики Казахстан.".
15. Утратил силу Указом Президента РК от 03.04.2021 № 544.
16. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 266 "О Совете по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 7, ст. 66):
в должностном составе Совета по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития, утвержденном вышеназванным распоряжением:
строку "Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, заместитель председателя" изложить в следующей редакции:
"Министр по делам государственной службы Республики Казахстан, заместитель председателя".

17. Күші жойылды – ҚР Президентінің 19.05.2025 № 879 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2016 жылғы 8 ақпандағы
№ 191 Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Президентінің күші жойылған кейбір актілерінің
ТІЗБЕСІ
1. "Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының қызметкерлерін кезектен тыс аттестаттаудан өткізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 8 сәуірдегі № 292 Жарлығы.
2. "Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының қызметкерлерін кезектен тыс аттестаттаудан өткізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 8 сәуірдегі № 292 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 8 мамырдағы № 323 Жарлығы.
3. "Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының қызметкерлерін кезектен тыс аттестаттаудан өткізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 8 сәуірдегі № 292 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 1 маусымдағы № 331 Жарлығы.
4. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 27 қыркүйектегі № 395 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістердің 3-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 71, 1025-құжат).

17. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 18 апреля 2014 года № 281 "О Комиссии по контролю за расходованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан 2014 г., № 31, ст. 263):
ввести в состав Комиссии по контролю за расходованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан, образованной вышеназванным распоряжением:
Акишева
Данияра Талгатовича
-
Председателя Национального Банка Республики Казахстан, руководителем,
Донакова
Талгата Советбековича
-
Министра по делам государственной службы Республики Казахстан,
Жумаканова
Владимира Зейнолловича
-
Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан,
Смаилова
Алихана Асхановича
-
помощника Президента Республики Казахстан;
вывести из состава названной Комиссии: Абыкаева Н., Келимбетова К.Н., Кожамжарова К.П., Орынбаева Е.Т.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 8 февраля 2016 года № 191
ПЕРЕЧЕНЬ
утративших силу некоторых указов
Президента Республики Казахстан
1. Указ Президента Республики Казахстан от 8 апреля 2012 года № 292 "О проведении внеочередной аттестации сотрудников правоохранительных органов Республики Казахстан".
2. Указ Президента Республики Казахстан от 8 мая 2012 года № 323 "О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 8 апреля 2012 года № 292 "О проведении внеочередной аттестации сотрудников правоохранительных органов Республики Казахстан".
3. Указ Президента Республики Казахстан от 1 июня 2012 года № 331 "О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 8 апреля 2012 года № 292 "О проведении внеочередной аттестации сотрудников правоохранительных органов Республики Казахстан".
4. Пункт 3 изменений, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан 27 сентября 2012 года № 395 "О внесении изменений в некоторые указы Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 71, ст. 1025).