Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының 2000 жылғы 26 ақпандағы N 62 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 9 наурызда тіркелді. Тіркеу N 1074. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 373 (V043400) қаулысымен (Қолданысқа ену тәртібін қаулының 2-тармағынан қараңыз).
Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының (бұдан әрi "Ұлттық комиссия" деп аталады) нормативтiк құқықтық актiлерiн 2000 жылғы 01 қаңтардан бастан күшiне енгiзiлген "Қазақстан Республикасындағы Еңбек туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 10 желтоқсандағы заңының 13-тармағына сәйкес келтiру мақсатында Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 13 қарашадағы N 3755 жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы туралы ереженiң 4-тармағының 3) тармақшасының негiзiнде Ұлттық комиссия ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Ұлттық комиссияның мынадай нормативтiк құқықтық актiлерiне толықтырулар енгiзiлсiн:
1) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1997 жылғы 13 қазанда 389 нөмiрмен тiркелген "Қазақстан Республикасындағы қор биржаларының, биржадан тыс рыноктың баға кесу ұйымдарының, бағалы қағаздар рыногы кәсiпқой қатысушыларының өзiн-өзi реттейтiн ұйымдарының қызметiн лицензиялаудың тәртiбi туралы" 1997 жылғы 29 қыркүйектегi N 152 қаулыға (Қазақстан Республикасындағы бағалы қағаздар рыногы жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлер жинағы, 1998 ж., II том, 118-бет):
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1997 жылғы 13 қазанда 390 нөмiрмен тiркелген және жоғарыда аталған қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасындағы қор биржаларының қызметін лицензиялаудың тәртiбi туралы ережеге (Қазақстан Республикасындағы бағалы қағаздар рыногы жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлер жинағы, 1998 ж., II том, 122-бет; "Рынок және құқық". "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" журналына қосымша, 1999 ж., N 7(8), 5-бет):
7-тармақта:
з) тармақшасы "кiтапшаларының" деген сөзден кейiн "(олар бар болса) немесе жеке еңбек шарттарының не жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтардың үзiндi-көшiрмелерiн" деген сөздермен толықтырылсын;
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1997 жылғы 13 қазанда 391 нөмiрмен тiркелген және жоғарыда аталған қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы биржадан тыс рыноктың баға кесу ұйымдарының қызметiн лицензиялаудың тәртiбi туралы ережеге (Қазақстан Республикасындағы бағалы қағаздар рыногы жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлер жинағы, 1998 ж., II том 125-бет; "Рынок және құқық". "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" журналына қосымша, 1999 ж., N 7(8), 5-бет):
7-тармақта:
з) тармақшасын "кiтапшаларының" деген сөзден кейін "(олар бар болса) немесе жеке еңбек шарттарының не жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтардың үзiндi-көшiрмелерiн" деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении дополнений в некоторые нормативные правовые акты Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 26 февраля 2000 года N 62. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9.03.2000 г. N 1074. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 декабря 2004 года N 373 (порядок введения в действие см. п.2 V043400)
В целях приведения нормативных правовых актов Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемой "Национальная комиссия") в соответствие со статьей 13  Закона Республики Казахстан "О труде в Республике Казахстан" от 10 декабря 1999 года, введенного в действие с 1 января 2000 года, и на основании подпункта 3) пункта 4 Положения  о Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 ноября 1997 года N 3755, Национальная комиссия постановляет:
1. Внести дополнения в следующие нормативные правовые акты Национальной комиссии:
1) в постановление  Национальной комиссии "О порядке лицензирования деятельности фондовых бирж, котировочных организаций внебиржевого рынка, саморегулируемых организаций профессиональных участников рынка ценных бумаг в Республике Казахстан" от 29 сентября 1997 года N 152 (Сборник нормативных актов по рынку ценных бумаг в Республике Казахстан, т. II, 1998 г., с. 118):
в Положении о порядке лицензирования деятельности фондовых бирж в Республике Казахстан, утвержденном указанным постановлением и зарегистрированном Министерством юстиции Республики Казахстан 13 октября 1997 года за N 390 (Сборник нормативных актов по рынку ценных бумаг в Республике Казахстан, т. II, 1998 г., с. 122; "Рынок и право". Приложение к ж."Рынок ценных бумаг Казахстана", 1999 г., N 7(8), с. 5):
в пункте 7:
подпункт з) после слова "книжек" дополнить словами "(при их наличии) или индивидуальных трудовых договоров либо выписок из приказов о приеме на работу";
в Положении  о порядке лицензирования деятельности котировочных организаций внебиржевого рынка в Республике Казахстан, утвержденном указанным постановлением и зарегистрированном Министерством юстиции Республики Казахстан 13 октября 1997 года за N 391 (Сборник нормативных актов по рынку ценных бумаг в Республике Казахстан, т. II, 1998 г., с. 125; "Рынок и право". Приложение к ж."Рынок ценных бумаг Казахстана", 1999 г., N 7(8), с. 5):
в пункте 7:
подпункт з) после слова "книжек" дополнить словами "(при их наличии) или индивидуальных трудовых договоров либо выписок из приказов о приеме на работу";

2) күші жойылды ;
3) "Инвестициялық қорлардың қызметiн лицензиялаудың, бағалы қағаздар портфелiн басқару жөнiндегi қызметтi лицензиялаудың уақытша ережелерiн және Бағалы қағаздар портфелiн басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциялық нормативтердi есептеудiң және қолданудың тәртiбi туралы уақытша нұсқаулығын бекiту туралы" 1998 жылғы 12 маусымдағы N 7 қаулыға (Қазақстан Республикасындағы бағалы қағаздар рыногы жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлер жинағы, 1998 ж., II том, 199-бет):
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1998 жылғы 29 маусымда 528 нөмірмен тiркелген және жоғарыда аталған қаулымен бекітілген Бағалы қағаздар портфелін басқару жөніндегі қызметті лицензиялаудың уақытша қағидаларына (Қазақстан Республикасындағы бағалы қағаздар рыногы жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлер жинағы, 1998 ж., II том, 142-бет):
5-тармақта:
14) тармақшасы "кiтапшаларының" деген сөзден кейiн "(олар бар болса) немесе жеке еңбек шарттарының не жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтардың үзiндi-көшiрмелерiн" деген сөздермен толықтырылсын;
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1998 жылғы 29 маусымда 529 нөмiрмен тiркелген және жоғарыда аталған қаулымен бекiтiлген Инвестициялық қорлардың қызметiн лицензиялаудың уақытша қағидаларына (Қазақстан Республикасындағы бағалы қағаздар рыногы жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлер жинағы, 1998 ж., II том, 200-бет):
6-тармақта:
13) тармақшасы "кiтапшаларының" деген сөзден кейiн "(олар бар болса) немесе жеке еңбек шарттарының не жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтардың үзiндi-көшiрмелерiн" деген сөздермен толықтырылсын.
Ескерту: 1-тармақ өзгертілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 29 мамырдағы N 177 қаулысымен .
2. Осы Қаулының Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркелген күнiнен бастап күшiне енетiндiгi белгiленсiн.
3. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Төраға қызметi - Талдау және стратегия басқармасы осы Қаулыны (ол күшiне енгiзiлгеннен кейiн) "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ның, бағалы қағаздар рыногы кәсіпқой қатысушыларының өзін-өзi реттейтiн ұйымдарының (оларға осы Қаулыны өз мүшелерiнiң назарына жеткiзу жөнiндегi мiндеттi жүктей отырып), "Бағалы қағаздар орталық депозитарийi" ЖАҚ-ның және "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" Заңды тұлғалар бiрлестiгiнiң назарына жеткiзсiн.
4. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Лицензиялау және қадағалау басқармасының Зейнетақыны реформалау бөлiмi осы Қаулыны (ол күшiне енгiзiлгеннен кейiн) бағалы қағаздар рыногындағы инвестициялық қызметтiң субъектісі ретiндегi қызметiн, бағалы қағаздар портфелiн басқару жөнiндегi қызметiн жүзеге асыратын ұйымдардың, "Мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қоры" ЖАҚ-ның назарына жеткiзсiн.

2) (подпункт утратил силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 мая 2003 года N 177 ;
3) в постановление Национальной комиссии "Об утверждении Временных Правил лицензирования деятельности инвестиционных фондов, лицензирования деятельности по управлению портфелем ценных бумаг и Временной Инструкции о порядке расчета и применения пруденциальных нормативов для организаций, осуществляющих деятельность по управлению портфелем ценных бумаг" от 12 июня 1998 года N 7 (Сборник нормативных актов по рынку ценных бумаг в Республике Казахстан, т. II, 1998 г., с. 199):
во Временных Правилах лицензирования деятельности по управлению портфелем ценных бумаг, утвержденных указанным постановлением и зарегистрированных Министерством юстиции Республики Казахстан 29 июня 1998 года за N 528 (Сборник нормативных актов по рынку ценных бумаг в Республике Казахстан, т. II, 1998 г., с. 142):
в пункте 5:
подпункт 14) после слова "книжек" дополнить словами "(при их наличии) или индивидуальных трудовых договоров либо выписок из приказов о приеме на работу";
во Временных Правилах лицензирования деятельности инвестиционных фондов, утвержденных указанным постановлением и зарегистрированных Министерством юстиции Республики Казахстан 29 июня 1998 года за N 529 (Сборник нормативных актов по рынку ценных бумаг в Республике Казахстан, т. II, 1998 г., с. 200):
в пункте 6:
подпункт 13) после слова "книжек" дополнить словами "(при их наличии) или индивидуальных трудовых договоров либо выписок из приказов о приеме на работу".
2. Установить, что настоящее Постановление вводится в действие с даты его регистрации Министерством юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению анализа и стратегии - Службе Председателя центрального аппарата Национальной комиссии довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения ЗАО "Казахстанская фондовая биржа", саморегулируемых организаций профессиональных участников рынка ценных бумаг (с возложением на них обязанности по доведению настоящего Постановления до сведения своих членов), ЗАО "Центральный депозитарий ценных бумаг" и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Отделу пенсионной реформы Управления лицензирования и надзора центрального аппарата Национальной комиссии довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения организаций, осуществляющих деятельность в качестве субъекта инвестиционной деятельности на рынке ценных бумаг, деятельность по управлению портфелем ценных бумаг, ЗАО "Государственный накопительный пенсионный фонд".

5. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Лицензиялау және қадағалау басқармасы:
1) осы Қаулыны (ол күшiне енгiзiлгеннен кейiн) бағалы қағаздар рыногындағы тиiстi қызмет түрлерiн жүзеге асыруға лицензия алуға ниет бiлдiрген ұйымдардың назарына жеткiзсiн;
2) Осы Қаулының орындалысына бақылау жасасын.
Ұлттық комиссияның Төрағасы
Комиссияның мүшелері

5. Управлению лицензирования и надзора центрального аппарата Национальной комиссии:
1) доводить настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения организаций, намеренных получить лицензии на осуществление соответствующих видов деятельности на рынке ценных бумаг;
2) установить контроль за исполнением настоящего Постановления.
Председатель Национальной Комиссии
Члены Национальной Комиссии