Орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар мен мемлекеттік арнаулы жәрдемақыларды тағайындау мен төлеуді ұйымдастырудың тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2001 жылғы 25 наурыздағы N 17-П бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 26 наурызда тіркелді. Тіркеу N 1432. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрiнiң 2006 жылғы 29 желтоқсандағы N 311-ө бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрiнiң 2006 жылғы 29 желтоқсандағы N 311-ө бұйрығымен.
Ескерту: Атауына өзгерту енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2005 жылғы 16 маусымдағы N 162-ө   бұйрығымен .
Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің аумақтық органдарын құру туралы" 2000 жылдың 28 желтоқсанындағы N 1920   қаулысына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН
1. Орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар мен мемлекеттік арнаулы жәрдемақыларды тағайындау мен төлеуді ұйымдастырудың тәртібі туралы нұсқаулық бекітілсін.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2005 жылғы 16 маусымдағы N 162-ө   бұйрығымен
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрінің 1997 жылдың 9 желтоқсанындағы N 222-б "Зейнетақы төлемдері жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдері жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"  бұйрығы
2) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрінің "Зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылуына, жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, және арнаулы мемлекеттік жәрдем ақыларды тағайындау және төлеу жұмысын ұйымдастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" 1999 жылдың 12 сәуіріндегі N 59-б  бұйрығы
3) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрінің "Зейнетақы төлемдері жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылуына, жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды және арнаулы мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау мен төлеудің тәртібі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" 1999 жылдың 12 сәуіріндегі N 60-б  бұйрығы
4) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрінің "Жерасты және ашық кен жұмыстарында, жұмыс жағдайы ерекше зиянды және ерекше ауыр  жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнаулы жәрдемақыларды тағайындау және төлеу үшін құжаттарды қараудың тәртібі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" 2000 жылдың 18 ақпанындағы N 46-б  бұйрығы .

Об утверждении Инструкции о порядке организации назначения и выплаты пенсионных выплат, государственной базовой пенсионной выплаты, государственных социальных пособий и государственных специальных пособий из Центра
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2001 года № 17-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 марта 2001 года № 1432. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 декабря 2006 года № 311-п
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 29.12.2006 № 311-п.
Сноска. В заголовок внесены изменения - Приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 16 июня 2005 года N 162-п (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2000 года N 1920 "О создании территориальных органов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан", приказываю:
1. Утвердить Инструкцию о порядке организации назначения и выплаты пенсионных выплат, государственной базовой пенсионной выплаты, государственных социальных пособий и государственных специальных пособий из Центра.  <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - Приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 16 июня 2005 года  N 162-п (вводится в действие со дня официального опубликования).
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 9 декабря 1997 года N 222-п "Методические указания по выплате пенсий из Государственного центра по выплате пенсий";
2) приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 59-п "Об утверждении Инструкции по организации работы назначения и выплаты пенсий, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, по возрасту и специальных государственных пособий;
3) приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 60-п "Об утверждении Инструкции о порядке назначения и выплаты государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, по возрасту и специальных государственных пособий из Государственного центра по выплате пенсий";
4) приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 18 февраля 2000 года N 46-п "Об утверждении Инструкции о порядке рассмотрения документов для назначения и выплаты государственных специальных пособий лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда".

3. Осы Бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2001 жылғы 25 наурыздағы
N 17-П бұйрығымен
"Бекітілген"
Орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін,
мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін,   мемлекеттік
әлеуметтік жәрдемақылар мен мемлекеттік арнаулы
жәрдемақыларды тағайындау мен төлеуді
ұйымдастырудың тәртібі туралы
нұсқаулық
Ескерту: Нұсқаулықтың атауына өзгерту енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2005 жылғы 16 маусымдағы N 162-ө   бұйрығымен .
1. Жалпы ережелер
Осы Нұсқаулық " Қазақстан Республикасындағы зейнетақымен қамсыздандыру туралы " 1997 жылғы 20 маусымдағы, "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін  мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы" 1997 жылғы 16 маусымдағы, "Жер асты және ашық кен жұмыстарындағы, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істейтін адамдарға берілетін мемлекеттік  арнаулы жәрдемақы туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес әзірленді және Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан (бұдан әрі - ЗТМО) төленетін зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар мен мемлекеттік арнаулы жәрдемақыларды (бұдан әрі - зейнетақыларды және (немесе) жәрдемақыларды) тағайындау мен төлеуді ұйымдастырудың тәртібін айқындайды.
Зейнетақылар мен жәрдемақыларды тағайындауды Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің облыстық (Астана және Алматы қалаларының) департаменттері (бұдан әрі - департамент) жүргізеді.
Ескерту: 1-бөлімге   өзгерту енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2005 жылғы 16 маусымдағы N 162-ө   бұйрығымен
2. Зейнетақылар мен жәрдемақыларды
тағайындауды ұйымдастырудың тәртібі
1. Зейнетақы немесе жәрдемақы тағайындау туралы өтініш (N 1 қосымша) өтініш беруші адамның тұрғылықты жеріндегі ЗТМО аудандық (қалалық) бөлімшелеріне (бұдан әрі - ЗТМО бөлімшесі) тізбеге (N 2 қосымша) сәйкес барлық қажет құжаттары қоса беріледі.
Зейнетақы немесе жәрдемақыларды тағайындау туралы өтініштер мен оған қоса берілген құжаттар журналда (N 3 қосымша) тіркеледі. Өтініш берушіге қабылданғаны туралы белгісі бар өтініштің жыртылмалы талоны беріледі.
2. Зейнетақылар мен жәрдемақылар тағайындау үшін қажетті құжаттар міндетті түрде олардың көшірмелерін бірге ұсынылады. Құжаттардың көшірмелерін оларды түпнұсқамен салыстырғаннан кейін ЗТМО бөлімшесінің бастығы растауы қажет. Құжаттардың белгіленген заңнамалық тәртіппен расталған көшірмелерін қабылдауға жол беріледі.

3. Настоящий Приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
"Утверждена"
приказом Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
25.03.2001 г. N 17-п
Инструкция
о порядке организации назначения и выплаты пенсионных выплат,
государственной базовой пенсионной выплаты, государственных
социальных пособий и государственных специальных пособий из Центра <*>
Сноска. В заголовок внесены изменения - Приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 16 июня 2005 года   N 162-п (вводится в действие со дня официального опубликования).
1. Общие положения
Настоящая Инструкция разработана в соответствии с Законами Республики Казахстан от 20 июня 1997 года " О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", от 16 июня 1997 года " О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан", от 13 июля 1999 года " О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда" и определяет порядок организации назначения и выплаты пенсионных выплат, государственной базовой пенсионной выплаты, государственных социальных пособий и государственных специальных пособий (далее - пенсий и (или) пособий) из Государственного центра по выплате пенсий (далее - ГЦВП).
Назначение пенсий и пособий производится областными (городов Астана, Алматы) Департаментами Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - Департамент).  <*>
Сноска. В главу 1 внесены изменения - Приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 16 июня 2005 года    N 162-п (вводится в действие со дня официального опубликования).
2. Порядок организации назначения пенсий и пособий
1. Заявление о назначении пенсий или пособий (приложение N 1) подается в районные (городские) отделения ГЦВП (далее - отделение ГЦВП) по месту жительства обратившегося лица с приложением всех необходимых документов в соответствии с перечнем (приложение N 2).
Заявления о назначении пенсий или пособий и приложенные к нему документы регистрируются в журнале (приложение N 3). Обратившемуся с заявлением лицу вручается отрывной талон заявления с отметкой о принятии.
2. Для назначения пенсий и пособий предоставляются необходимые документы с обязательным приложением их копий. Копии документов должны быть засвидетельствованы начальником отделения ГЦВП после сличения с представленными подлинниками. Допускается прием копий документов, засвидетельствованных в установленном законодательством порядке.

3. ЗТМО бөлімшесі зейнетақы немесе жәрдемақы алушының іс макетін (бұдан әрі - іс макеті) (N 4-қосымша) жасайды, сондай-ақ шешімнің жобасын ресімдейді (N 5-қосымша).
4. Іс макеті ЗТМО бөлімшесі құжаттарды қабылдаған күннен бастап 5 күн ішінде жасалады және ЗТМО облыстық филиалы арқылы (бұдан әрі - ЗТМО филиалы) екі данадағы хабарламамен қоса (N 6 қосымша) Департаментке жіберіледі.
5. Зейнетақылар мен жәрдемақылар тағайындау кезінде тиынмен есептелген барлық сомалар, тиындардың сомасына қарамастан бір теңгеге дейін дөңгелектеуге жатады.
6. Құжаттар түскен күннен бастап 5 күн ішінде Департамент оларды қарайды және зейнетақы немесе жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды. Зейнетақы немесе жәрдемақы тағайындау туралы мәселені шешуге қажетті құжаттар түгел ұсынылмаған жағдайда істің макеті пысықтап ресімдеуге қайтарылады.
7. Зейнетақы немесе жәрдемақы тағайындау немесе қайта қарау үшін өтініш иесі ұсынған құжаттардағы жазу қате немесе дәл болмаған жағдайда өтініш иесі қажетті фактілерді сот тәртібімен анықтайды.
Ұсынылған құжаттардың растығы күдік туғызған жағдайда Департамент тиісінше тексеру жүргізуге құқылы. Департамент тексеру мақсатында құжаттарды сұрата алады, сараптамаға жібереді, оларды беруге негіз болып табылатын құжаттардың бар екендігін тексере алады.
8. Департамент зейнетақы немесе жәрдемақы тағайындау туралы шешім қабылдаған соң зейнетақы немесе жәрдемақы алушының мәртебесін растайтын ресми құжат болып табылатын "Зейнетақы немесе жәрдемақы алушының куәлігін" (бұдан әрі - Куәлік) (N 7 қосымша) жазып береді.
9. ЗТМО бөлімшесі зейнетақы немесе жәрдемақы алушыға (бұдан әрі - алушы) Куәлікті арнайы журналға (N 8-қосымша) тіркегеннен кейін, қол қойғызып береді.
10. Алатын әлеуметтік төлемдердің түрі немесе мөлшері өзгерген жағдайда ЗТМО бөлімшесі Куәліктің іш бетіне болған өзгерістер туралы қажетті жазу жазады, ол мөртабанмен расталады.
11. Куәлік жоғалған жағдайда, Департамент алушының өтініші бойынша көшірме жазып береді. Жоғарыдағы оң жақ бұрышына "Көшірме" деген белгі қойылады. Көшірме беру кезінде Куәліктерді тіркеудің арнаулы журналына тиісті жазу жазылады (N 8-қосымша).
12. Қазақстан Республикасына басқа елдерден тұрақты тұру үшін көшіп келген адамдар зейнетақыларды немесе жәрдемақыларды жаңадан тағайындау ресімінен өтеді.
Тағайындау тұрақты тұратын жерінде тіркелген күннен бастап, бірақ зейнетақылар немесе жәрдемақылар тағайындау үшін өтініш пен барлық қажетті құжаттар бір уақытта берілген күннен кейін жүргізіледі.
13. Жерлеуге берілетін жәрдемақыларды және зейнетақылар мен жәрдемақылардың толық алынбаған сомаларын төлеуді төлем қажеттігіне (N 9 қосымша) енгізу жолымен ЗТМО бөлімшелері жүргізеді.

3. Отделение ГЦВП формирует макет дела получателя пенсии или пособия (далее - макет дела) (приложение N 4), а также оформляет проект решения (приложение N 5).
4. Макет дела формируется в течение 5-ти дней со дня принятия заявления и документов отделением ГЦВП и передается или высылается в Департамент с извещением в двух экземплярах через областной филиал ГЦВП (далее - филиал ГЦВП) (приложение N 6).
5. При назначении и изменении размеров пенсий или пособий все суммы, исчисленные в тиынах, подлежат округлению до одного тенге независимо от суммы тиынов.
6. В течение 5-ти дней со дня поступления документов Департамент рассматривает их и принимает решение о назначении либо об отказе в назначении пенсии или пособия. В случае, если представлены не все необходимые для решения вопроса о назначении пенсии или пособия документы, макет дела возвращается на дооформление.
7. В случае неправильной или неточной записи в документах, представленных заявителем для назначения пенсий или пособий необходимые факты устанавливаются заявителем в судебном порядке.
В случае возникновения сомнений в достоверности представленных документов Департамент имеет право производить соответствующую проверку. В целях проверки Департамент может запрашивать документы, направлять на экспертизу, проверять наличие документов, которые явились основанием их выдачи.
8. После принятия решения о назначении пенсии или пособия Департамент выписывает "Удостоверение" (приложение N 7), которое является официальным документом, подтверждающим статус получателя пенсии или пособия.
9. Удостоверение выдается получателю пенсии или пособия (далее - получателю) отделением ГЦВП, под роспись, после регистрации в специальном журнале (приложение N 8).
10. В случае изменения вида или размера получаемых социальных выплат отделением ГЦВП во вкладыше к удостоверению производится необходимая запись о произошедших изменениях, которые заверяются штампом.
11. В случае утери удостоверения, по заявлению получателя Департамент выписывает дубликат. В правом верхнем углу проставляется отметка "Дубликат". При выдаче его производится соответствующая запись в журнале регистрации удостоверений (приложение N 8).
12. Лица, прибывшие на постоянное место жительства в Республику Казахстан из других стран, проходят процедуру нового назначения пенсий или пособий.
13. Выплата пособий на погребение и недополученных сумм пенсий и пособий производится отделениями ГЦВП, путем включения в потребность на выплату (приложение N 9).

14. Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша жәрдемақымен қамтамасыз етілетін отбасы мүшелері санының, мүгедектік тобының, жұмыс өтілінің өзгеруіне байланысты зейнетақы немесе жәрдемақы мөлшерін өзгерту туралы шешімнің жобасын ЗТМО бөлімшесі әзірлейді және оны Департамент бекітеді.
15. Айлық есептік көрсеткіштің, зейнетақының ең төмен мөлшерінің мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшері өзгеруіне байланысты зейнетақылар мен жәрдемақыларды арттыруды, өтілі толымсыз болғанда қайта есептеуді қоспағанда, істерге мөртабан қою жолымен (N 10-қосымша) ЗТМО бөлімшелері жүргізеді.
Ескерту: 15-тармаққа   өзгерту енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2005 жылғы 16 маусымдағы N 162-ө   бұйрығымен .
16. ЗТМО бөлімшесі басқа жаққа кететін адамның өтініші негізінде істі қолына береді немесе басқа елдердің уәкілетті органдарының немесе ЗТМО басқа бөлімшелерінің сұратуы бойынша жібереді.
17. ЗТМО бөлімшесі азаматтық хал актілерін жазатын бөлім (АХАЖБ), денсаулық сақтау органдары, әулетті ведомстволардың зейнетақы қызметтері, селолық (ауылдық) округтер мен еңбек және халықты әлеуметтік қорғау органдары ағымдағы айдан кейінгі айдың 5-інен кешіктірмей ұсынған қайтыс болғандар мен көшіп кеткендердің тізімін салыстыруды ай сайын жүргізеді.
3. Зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеуді
ұйымдастырудың тәртібі
18. ЗТМО бөлімшесі Департаменттің зейнетақылар мен жәрдемақылар тағайындау туралы шешімін алғаннан кейін құжаттарды тиісті өңдеуді жүргізеді:
1) зейнетақы істерін, N 1 тізім бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар, мемлекеттік арнаулы жәрдемақылар алушылардың істерін (бұдан әрі - істері) Тіркеу кітабында (N 3 қосымша) нөмір беріп тіркейді;
2) зейнетақылар мен жәрдемақылар төлемі бойынша N 2 нысандағы есеп кәртішкесін ресімдейді (N 11 қосымша);
3) төлемдер түріне сәйкес жаңа алушыларды зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеу N 7 немесе N 7д нысандағы тізім-ведомостарына (N 12,13 қосымша) енгізеді, оларды тиісті банк операциялары түрлеріне қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды реттеу және қадағалау жөнiндегi уәкілетті органның лицензиясы бар ұйымдарға ағымдағы айдың 25-не дейін, кестеге сәйкес түзету күнін есепке ала отырып азайту жағына қарай қаржыландыру бойынша береді.
4) көрсетілген тізім-ведомостар мөртабанмен расталады және ЗТМО бөлімшесінің бастығы оған қол қояды;
5) ЗТМО бөлімшесі N 7 нысандағы тізім- ведомосты екі данада, біріншісін құжаттамалық түрде және электрондық файл түрінде - банкке зейнетақылар мен жәрдемақылар сомаларын зейнетақы (жеке) шоттарына жедел есепке алу үшін, екінші данасын - бақылау үшін ЗТМО бөлімшесіне арнап жасайды;

14. Проект решения об изменении размера пенсии или пособия в связи с изменением группы инвалидности, числа членов семьи, обеспечиваемых пособием по случаю потери кормильца, стажа работы готовится отделением ГЦВП и утверждается Департаментом.
15. Повышения пенсий и пособий в связи с изменением месячного расчетного показателя, минимального размера пенсии, размера государственной базовой пенсионной выплаты производятся отделением ГЦВП путем проставления штампов (приложение N 10) в делах получателей, за исключением перерасчета при неполном стаже.  <*>
Сноска. В пункт 15 внесены изменения - Приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 16 июня 2005 года   N 162-п (вводится в действие со дня официального опубликования).
16. Отделением ГЦВП на основании заявления выезжающего лица, дело выдается на руки или высылается по запросу уполномоченных органов других стран или других отделений ГЦВП.
17. Ежемесячно отделением ГЦВП производится сверка списков умерших и выехавших, представляемых не позднее 5 числа следующего за текущим месяцем, органами ЗАГС, здравоохранения, пенсионными службами силовых ведомств, сельскими (аульными) округами и органами труда и социальной защиты населения (на обслуживавшихся умерших одиноких пенсионеров и инвалидов).
3. Порядок организации выплаты пенсий и пособий
18. Отделение ГЦВП, получив решение Департамента о назначении пенсии или пособия, производит следующую обработку документов:
1) регистрирует пенсионные дела, дела получателей государственных социальных пособий, государственных специальных пособий (далее - дела) в Книге регистрации (приложение N 3) с присвоением номера;
2) оформляет карточку учета по выплате пенсий и пособий по форме N 2 (приложение N 11);
3) включает новых получателей в списки-ведомости на выплату пенсий и пособий по форме N 7 или N 7д (приложения N 12, 13) соответственно виду выплат, которые передает в организации, имеющие лицензии уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций по мере финансирования согласно графику с учетом даты корректировки в сторону уменьшения;
4) указанные списки-ведомости заверяются штампом и подписываются начальником отделения ГЦВП;
5) отделение ГЦВП составляет списки-ведомости по форме N 7 в двух экземплярах, первый в документарном виде и в виде электронного файла - в банк для оперативного зачисления на пенсионные (личные) счета сумм пенсий и пособий, второй экземпляр - в отделение ГЦВП для контроля;

6) электронды қол қоюды енгізген жағдайда, электронды қол қоюды пайдалануға рұқсаты бар ЗТМО бөлімшесі N 7 нысандағы тізім-ведомосты жасайды және қызмет көрсететін банкке бір данадан құжаттамалық түрде және зейнетақы (жеке) шоттарына зейнетақылар мен жәрдемақылар сомаларын жедел есепке алу үшін электронды қол қойылып электронды түрде жібереді;
7) қажеттілік әр айдың 15-нен келесі айдың 15-не дейін қоса жасалды;
8) зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеу қажеттілігіне енгізіледі, ол ЗТМО филиалына ағымдағы айдың 20-на дейін N 4 нысан (N 14 қосымша) бойынша жіберіледі;
9) ЗТМО бөлімшелері берген зейнетақы мен жәрдемақылар төлеуге арналған қажеттілік тапсырысы негізінде ЗТМО филиалы төлеуге арналған қаражаттың жиынтық қажеттілігін жасап, оны электронды түрде республикалық ЗТМО-на ағымдағы айдың 23-не дейін жібереді.
Ескерту: 18-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2004 жылғы 9 желтоқсандағы  N 293   бұйрығымен.
19. Зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеу қажеттілігіне берілген тапсырыстар негізінде республикалық ЗТМО әр айдың 25-не дейін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне (бұдан әрі - Министрлік) қажеттілік тапсырысын береді.
20. Министрлік өткен айдың зейнетақы мен жәрдемақы төлемдеріне арналған қаражатты республикалық ЗТМО-ға қазынашылықтың рұқсатымен бөлінген сомалар шегінде аударады. Аудару бекітілген төлем кестесіне сәйкес жүргізіледі.
Ескерту: 20-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2005 жылғы 16 маусымдағы N 162-ө   бұйрығымен .
21. Алушының оқуы, мүгедектің МӘСК-да кезекті куәландырылуы туралы анықтаманы ұсынбауына байланысты зейнетақылар немесе жәрдемақылар төлемі тоқтатылған істер, қолданылып жүрген картотекалардан бөлек "Бақылауда" деген белгісі бар картотекада 6 ай бойына алушының өзі өтінішпен келгенге дейін сақталады. 6 ай өткеннен кейін іс ақырғы төлемнің күні көрсетіле отырып есептен шығарылады, N 2 есеп кәртішкесі жабылып ЗТМО бөлімшесінің мұрағатына тапсырылады.
Алушы қайтыс болған немесе басқа да себептермен төлем тоқтатылған жағдайда ЗТМО бөлімшесі істі, алушының есеп кәртішкесін жауып, оларды ЗТМО бөлімшесінің мұрағатына сақтауға жібереді.
22. Зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеуді тоқтату заңнамаға сәйкес жаңартылады.
Алушы қайтыс болған немесе төлеуді басқа себептермен тоқтатқан жағдайда ЗТМО алушының ісін, кәртішкесін жауып, оларды ЗТМО бөлімшесінің мұрағатына өткізеді.
Мерзімі біткенге дейін сақталған зейнетақы немесе жәрдемақы алушының мұрағаттық істері басқа мемлекеттердің сұратуы бойынша жіберілуі мүмкін.

6) в случае введения электронной подписи, отделение ГЦВП, имеющее разрешение на использование электронной подписи, составляет списки-ведомости по форме N 7 и передает в обслуживающий банк по одному экземпляру в документарном виде и в электронном виде с обязательным проставлением электронной подписи для оперативного зачисления на пенсионные (личные) счета сумм пенсий и пособий;
7) потребность составляется с 15 по 15 число каждого месяца включительно;
8) включает в потребность на выплату пенсий и пособий, которая направляется в филиал ГЦВП до 20 числа текущего месяца по форме N 4 (приложения N 14);
9) на основании предоставленных заявок потребности на выплату пенсий и пособий отделениями ГЦВП, филиал ГЦВП составляет сводную потребность средств на выплату и передает в республиканское ГЦВП до 23 числа текущего месяца в электронном виде.  <*>
Сноска. Пункт 18 с изменениями - приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 9 декабря 2004 г.  N 293-п .
19. На основании предоставленных заявок потребности на выплату пенсий и пособий, республиканское ГЦВП до 25 числа каждого месяца представляет в Министерство труда и социальной защиты населения РК (далее - Министерство) заявку потребности.
20. Министерство перечисляет средства на выплату пенсий и пособий за истекший месяц в республиканское ГЦВП в пределах сумм, выделенных казначейским разрешением. Перечисление производится в соответствии с утвержденным графиком выплат.  <*>
Сноска. Пункт 20 - в редакции Приказа Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 16 июня 2005 года    N 162-п (вводится в действие со дня официального опубликования).
21. Дела, по которым приостановлены выплата пенсии или пособия, в связи с непредоставлением получателем справки об учебе, об очередном переосвидетельствовании инвалида МСЭК, хранятся отдельно от действующих картотек с отметкой "На контроле" в течение 6-ти месяцев до обращения самого получателя. По истечении 6-ти месяцев, дело снимается с учета с указанием даты последней выплаты, карточка учета N 2 закрывается и сдается в архив отделения ГЦВП.
22. Возобновление приостановленных выплат пенсий или пособий производится в соответствии с законодательством.
В случае смерти получателя или прекращения выплаты по другим причинам, отделение ГЦВП производит закрытие дел, карточки учета получателя и передает их на хранение в архив отделения ГЦВП.
Архивные дела получателей пенсий или пособий до истечения срока их хранения могут высылаться по запросу других государств.

23. Зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеу оларды алу құқығы тоқтатылған сәтке дейін жүргізіледі.
24. Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға зейнетақы немесе жәрдемақы төлеу азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдік азаматтың Қазақстан Республикасында тұру рұқсаты негізінде жүргізіледі.
Қазақстан Республикасындағы шетелдік азаматқа зейнетақы немесе жәрдемақы төлеу оның төлқұжатының күшінде болатын мерзімге жүргізіледі (күші болған мерзімге төлқұжатының немесе куәлігінің көшірмесі немесе тұру рұқсатының мерзімі көрсетілген куәлік ЗТМО бөлімшесіне ұсынылады).
Зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеу алушының тұрғылықты жері бойынша өткен ай үшін жүргізіледі.
24-1. "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес оралман болып танылған адамдарға, олар Қазақстан Республикасы азаматының жеке басының куәлігін алғанға (бірақ 6 айдан аспайтын мерзімге) дейін, зейнетақы мен жәрдемақы оралманның белгіленген үлгідегі жеке куәлігі негізінде төленеді.
Ескерту: 24-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2004 жылғы 9 желтоқсандағы  N 293   бұйрығымен.
25.  Тармақтың күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2003 жылғы 5 мамырдағы N 92-ө   бұйрығымен
26. Басқа мемлекеттердің аумағында уақытша тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына тоқтатылған зейнетақы немесе жәрдемақы төлемдері олар Қазақстан Республикасына қайтып оралған кезде қайта жаңғыртылады.
27. ЗТМО бөлімшесінің маманы N 2 есеп кәртішкесін жапқан кезде "Зейнетақы, жәрдемақы төлемдерін тоқтатуға" бөлімінде жабылған күні мен себебін, сондай-ақ төлем жүргізілген соңғы айын көрсетіп, тізілім-кітапта белгі соға отырып бір мезгілде жазады.
28. Қызмет көрсетуші банк зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеуді аяқтаған соң біріккен салыстыру кесімін жасау үшін зейнетақы немесе жәрдемақы төлеуге арналған тізім-ведомостың расталған бір данасын және зейнетақы немесе жәрдемақы сомаларын зейнетақы шоттарына есептелген және есептелмеген сомалар мен олардың есептелмеу себептерін көрсете отырып, электронды түрдегі жедел есептеу хаттамасын қайтарады.
Бөлімше зейнетақы мен жәрдемақылардың нақты жүргізілген төлемдері туралы электронды түрдегі ақпаратты ЗТМО филиалдарына жібереді.
29. Зейнетақы мен жәрдемақы төлеу аяқталған соң келесі айдың 5-не дейін қызмет көрсетуші банк пен ЗТМО бөлімшелері арасында төлемдер бойынша өзара есептер жөніндегі салыстыру-кесімі (N 15, 16, (жоқ) қосымшалар) жасалады.
ЗТМО аудандық бөлімшелері тоқсанына бір рет ЗТМО облыстық филиалына жіберілетін 1-ПЦЦ есебі жасайды. ЗТМО облыстық филиалында облыс бойынша жинақтама есебі жасалады және республикалық ЗТМО, сондай-ақ облыстық және Астана мен Алматы қалалары бойынша Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Департаменттеріне жіберіледі.
Ескерту: 29-тармақ өзгертілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2001 жылғы 19 сәуірдегі N 71-б  бұйрығымен

23. Выплата пенсий или пособий производится до момента прекращения права на ее получение.
24. Иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан, выплата пенсий и пособий производится на основании удостоверения лица без гражданства, вида на жительство иностранца в Республике Казахстан.
Выплата пенсии или пособия иностранцу в Республике Казахстан производится в течение срока действия его паспорта (копия паспорта или удостоверения предоставляется в отделение ГЦВП).
Выплата пенсий или пособий производится за истекший месяц по месту жительства получателя.
24-1. Лицам, признанным в соответствии с  Законом Республики Казахстан "О миграции населения" оралманами, до получения удостоверения личности гражданина Республики Казахстан (но не более чем на 6 месяцев), выплата пенсий и пособий производится на основании удостоверения оралмана установленного образца.  <*>
Сноска. Глава дополнена пунктом 24-1 - приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 9 декабря 2004 г.  N 293-п .
25.  (Пункт 25 отменен - приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 5 мая 2003 года  N 92-п ).
26. Гражданам Республики Казахстан, временно проживавшим на территории других государств, при возвращении в Казахстан, приостановленные выплаты пенсий или пособий возобновляются в соответствии с действующим законодательством.
27. При закрытии карточки учета формы N 2 в разделе "На прекращение выплаты пенсии, пособий" специалистом отделения ГЦВП делается запись с указанием даты и причины закрытия, а также последнего месяца выплаты, с одновременной отметкой в книге-реестре.
28. По окончании выплаты пенсий и пособий обслуживающий банк возвращает один заверенный экземпляр списков-ведомостей на выплату пенсий и пособий для составления совместного акта сверки и в электронном виде протокол оперативного зачисления сумм пенсий и пособий на пенсионные счета с указанием зачисленных и незачисленных сумм и причины их незачисления.
Отделения направляют в филиалы ГЦВП информацию в электронном виде о фактически произведенных выплатах пенсий и пособий.
29. По окончании выплаты пенсий и пособий, ежемесячно до 5 числа следующего месяца составляются Акты - сверки (приложения N 15, 16, 17) о взаиморасчетах по выплатам между обслуживающим банком и отделениями ГЦВП.
Районными отделениями ГЦВП один раз в квартал составляется отчет 1-ПЦ, который передается в областной филиал ГЦВП. Областным филиалом ГЦВП составляется сводный отчет по области и передается в республиканский ГЦВП, а также в областные и г.Астана и г.Алматы Департаменты Министерства труда и социальной защиты населения.
Сноска. Пункт 29 - с изменениями, внесенными приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 апреля 2001 года  N 71-п

30. Тегі, әкесінің аты мен өзінің аты, қызмет көрсетуші банктегі жеке шотының нөмірі өзгерген жағдайда алушы бұл өзгерістер туралы, тиісінше өзгертуді растайтын құжаттарды қосып, ЗТМО бөлімшесіне өтініш береді.
31. ЗТМО бөлімшесі екі жылда бір рет зейнетақы мен жәрдемақы төлемдері жөніндегі істер мен есеп кәртішкелер түгендемесін жүргізеді.
32. Алушы қайтыс болған жағдайда жерлеуді жүзеге асырған адамның өтініші, нотариалды немесе ЗТМО бөлімшесінің бастығы растаған өлім туралы куәліктің көшірмесі немесе ЗАГС органының өлімі туралы анықтамасының негізінде жерлеу үшін қайтыс болған сәтте белгіленген 15 айлық есептік көрсеткіш, соғысқа қатысушыға - 35 айлық көрсеткіш мөлшерінде, немесе заңнамада белгіленген өзге мөлшердегі біржолғы жерлеу жәрдемақысы төленеді. ЗТМО бөлімшесі ЗТМО филиалына күн сайын тапсырыс береді.
Қайтыс болған адамның толық алынбаған зейнетақы немесе жәрдемақы сомасы оны алуға құқығы бар адамға ресімделеді және мұрагердің реквизиттері көрсетіліп, төлеуге арналған тізім-ведомосына енгізіледі.
33. Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға көшіп кеткен алушыларға ЗТМО бөлімшелері кету фактісін (тіркеуден алынғандығын) растаушы құжаттар қоса берілген кету туралы өтінішінің негізінде тіркеуден алынған айдың зейнетақысы мен жәрдемақысын қоса төлейді. Қажет болған жағдайда ЗТМО бөлімшесі N 4в нысандағы қосымшасымен бірге тапсырыс жасайды және оны ЗТМО филиалына жібереді (N 20 қосымша).
34. ЗТМО филиалы республикалық ЗТМО-ға жерлеу жәрдемақылары төлеміне күн сайынғы тапсырыс-қажеттілікті N 11 және 11 а нысандары бойынша (алушы жеке тұлғалар бойынша), N 11 б, 11 в нысандары бойынша (алушы заңды тұлғалар бойынша) және шығуға арналған жиынтық тапсырыс-қажеттілікті N 4 г нысаны бойынша қызмет көрсетуші банктің бөлімшелері бойынша ұсынады (N 21, N 22, N 22-1, N 22-2-қосымшалар).
Ескерту: 34-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2005 жылғы 16 маусымдағы N 162-ө   бұйрығымен
35. Республикалық ЗТМО жерлеуге және көшіп кетуші алушыларға жәрдемақыларды төлеуге арналған қажеттілік тапсырысты ЗТМО филиалдарының тапсырысы негізінде жасап, оны қаржыландыру үшін Министрлікке жібереді.
36. ЗТМО бөлімшесі жерлеуге арналған жәрдемақы алушылардың тізім-ведомосы мен алушылардың көшіп кетуіне байланысты тізім ведомосын тапсырыстарды қаржыландыру туралы хабарламаны алғаннан кейін банкке береді.

30. В случае изменения фамилии, имени, отчества, номера лицевого счета в обслуживающем банке получателем подается заявление об этих изменениях в отделение ГЦВП, с документами, подтверждающими соответствующее изменение.
31. Отделение ГЦВП один раз в два года производит инвентаризацию дел и карточек учета по выплате пенсий и пособий.
32. В случае смерти получателя на основании заявления лица, осуществившего погребение, копии свидетельства о смерти, засвидетельствованной нотариально или начальником отделения ГЦВП или справки о смерти органа ЗАГС, выплачивается единовременное пособие на погребение в размере 15-ти кратного месячного расчетного показателя, определенного на момент смерти получателя, участника войны - 35-ти кратного месячного расчетного показателя либо в иных размерах, установленных законодательством. Отделение ГЦВП ежедневно представляет заявку филиалу ГЦВП.
Недополученная сумма пенсии или пособия умершего оформляется на лицо, имеющее право на ее получение, и включается в список-ведомость на выплату с указанием реквизитов наследника.
33. Получателям пенсий или пособий, выезжающим за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства, отделением ГЦВП выплачивается пенсия или пособие по месяц снятия с регистрации включительно на основании заявления о выезде с приложением документов, подтверждающих факт выезда (снятие с регистрации). При необходимости отделение ГЦВП составляет заявку с приложением списка-ведомости по форме N 4в и направляет в филиал ГЦВП (приложение N 20).
34. Филиал ГЦВП представляет республиканскому ГЦВП ежедневную заявку-потребность на выплату пособий на погребение по формам N 11, N 11а (по получателям физическим лицам), N 11б, N 11в (по получателям юридическим лицам) и сводную заявку-потребность на выезд по форме N 4г в разрезе подразделения обслуживающего банка (приложения N 21, N 22, N 22-1, N 22-2).  <*>
Сноска. Пункт 34 - в редакции Приказа Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 16 июня 2005 года    N 162-п (вводится в действие со дня официального опубликования).
35. Республиканское ГЦВП формирует заявку потребности средств для выплаты пособий на погребение и выезжающим получателям на основании заявок филиалов ГЦВП и направляет ее в министерство для финансирования. При поступлении указанных средств республиканское ГЦВП производит их перечисление областному обслуживающему Банку в разрезе отделений.
36. Отделение ГЦВП передает банку список-ведомость получателей пособий на погребение и список-ведомость в связи с выездом получателей после получения уведомления о финансировании заявки.

37. Зейнетақы немесе жәрдемақы алушылар бас еркінен айырылған жағдайда оларды ұстау шығындарын өтеу үшін төлемдер Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы N 208-І Қылмыстық-орындау  Кодексінің 103-бабының 1,3 тармақтарына сәйкес жүргізіледі.
38. Сотталған алушы өзінің ұстау шығындарын өтеу үшін қандай төлем түрін алғанын көрсетіп, түзеу мекемесінің әкімшілігіне өтініш жасайды. Түзеу мекемесі тиісті ЗТМО бөлімшесіне сотталушының тегін, әкесінің атын, атын, бұрынғы мекен-жайын, сондай-ақ жазасын өтеу мерзімі (соның ішінде мерзімінен бұрын босаған кезде) мен түзу мекемесінің реквизиттерін көрсетіп хат жазады.
39. Түзеу мекемесі орналасқан жердегі ЗТМО бөлімшесі түзеу мекемесінен хабар алған соң, сотталушының бұрынғы тұрғылықты жеріндегі ЗТМО бөлімшесінен сотталушының ісін сұратады.
40. Түзеу мекемесі орналасқан жердегі ЗТМО бөлімшесі істі алғаннан кейін оны есепке алады және зейнетақысын немесе жәрдемақысын түзеу мекемесінің арнаулы шотына аудару үшін реквизиттерін көрсетіп сотталушыны тізім-ведомоске енгізеді.
41. ЗТМО филиалы түзеу мекемесіне аударуға жататын жалпы соманы зейнетақы немесе жәрдемақы төлемдері қажеттілігінің жиынтық кестесіне (N 24-қосымша) енгізеді және оны, көрсетілген соманы белгіленген тәртіппен Қазынашылықтағы арнаулы шотта қаржыландыруды жүргізетін республикалық ЗТМО-на жібереді.
42. Түзеу мекемелерінде ұстап қалулардың барлық түрлеріне қарамастан есептелген зейнетақының немесе жәрдемақының кемінде 25 пайызы сотталғандардың есепшотына есептеледі, ал 60 жастан - асқан еркектерге, 55 жастан асқан - әйелдерге, І және ІІ топтағы мүгедектерге, кәмелетке толмағандарға, жүкті әйелдерге, балалар үйлерінде баласы бар әйелдерге - оларға есептелген зейнетақы немесе жәрдемақының кемінде 50 пайызы есептеледі.
43. Қызмет көрсетуші банк зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеуді алушының жеке басын куәландыратын құжатты ұсынған кезде, зейнетақы мен жәрдемақы алушылардың тізім-ведомосы негізінде жүргізеді. Зейнетақы мен жәрдемақыны қызмет көрсетуші банк арқылы төлеу үшін азаматтың салымдар бойынша шотқа есептеу жолымен алу туралы жазбаша өтініші міндетті шарт болып табылады.
44. ЗТМО бөлімшелері ай сайын зейнетақы мен жәрдемақы төлеуді аяқтаған соң зейнетақы мен жәрдемақы төлеу қозғалысының есебін жүргізеді (N 25 қосымша).
45. Ағымдағы айдағы алушылардың жалпы саны журналда ЗТМО бастығы мен бас маманның қолымен расталуға тиіс.
46. Асыраушысынан айрылуына байланысты берілетін жәрдемақыны төлеу кезінде N 2 нысандағы кәртішкенің "Отбасының еңбекке жарамсыз мүшелерінің құрамы" бөлімінде отбасының еңбекке жарамсыз мүшелерінің, мүгедектігі бойынша берілетін болса - 16 жасқа дейінгі бала жастан мүгедектің тегі, әкесінің аты мен аты және туған жылы көрсетіледі.

37. В случае лишения свободы получателей пенсий или пособий для возмещения расходов по их содержанию выплата производится в соответствии с пунктами 1, 3 статьи 103  Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года.
38. Для возмещения расходов по его содержанию осужденный получатель с письменным заявлением обращается в администрацию исправительного учреждения, указав какой вид выплат получал. Исправительное учреждение обращается с письмом в соответствующее отделение ГЦВП, где указывает фамилию, имя, отчество осужденного, прежний адрес его жительства, а также срок отбытия (в том числе и при досрочном освобождении) наказания и реквизиты исправительного учреждения.
39. Отделение ГЦВП по месту нахождения исправительного учреждения, получив сообщение из исправительного учреждения, запрашивает дело осужденного получателя из отделения ГЦВП по прежнему месту жительства.
40. Отделение ГЦВП по месту нахождения исправительного учреждения, получив дело, ставит его на учет и включает осужденного получателя в список-ведомость с указанием реквизитов для перечисления пенсии или пособия на специальный счет исправительного учреждения.
41. Филиал ГЦВП включает в сводный график потребности на выплату пенсий или пособий (приложение N 24) общую сумму, подлежащую к перечислению в исправительное учреждение, и передает ее в республиканское ГЦВП, которое производит финансирование указанных сумм в установленном порядке на специальный счет в Казначействе.
42. В исправительных учреждениях на лицевой счет осужденных зачисляется, независимо от всех видов удержаний, не менее 25 процентов начисленных им пенсий или пособий, на лицевой счет мужчин - старше 60 лет, женщин - старше 55 лет, инвалидов 1 и 2 групп, несовершеннолетних, беременных женщин, женщин, имеющих детей в домах ребенка, - не менее 50 процентов начисленных им пенсий или пособий.
43. Выплата пенсий и пособий производится обслуживающим Банком на основании списков-ведомостей получателей пенсий и пособий при предоставлении документа, удостоверяющего личность получателя. Обязательным условием для выплаты пенсий и пособий через обслуживающий банк является письменное заявление гражданина о его получении путем зачисления на счета по вкладам.
44. Отделениями ГЦВП по окончании выплаты пенсий и пособий ежемесячно ведется учет движения выплат пенсий и пособий (приложение N 25).
45. Общее количество получателей за текущий месяц должно быть заверено в журнале подписями начальника и главного специалиста отделения ГЦВП.
46. При выплате пособий по случаю потери кормильца в карточке формы N 2 в разделе "Состав нетрудоспособных членов семьи" указывается Ф.И.О, год рождения нетрудоспособных членов семьи, по инвалидности - инвалида с детства до 16 лет.

47. N 2 нысандағы кәртішкенің "Зейнетақы мен жәрдемақыны тағайындау, өзгерту, ұзарту" бөлімі бастапқы тағайындау және кейінгі қайта қарау кезінде толтырылады.
48. N 2 нысандағы кәртішкенің "Төлемдер туралы белгілер" бөлімінде төлемнің өткен уақыттағы мөлшері, зейнетақының немесе жәрдемақының ағымдағы мөлшері мен төлеудің аяқталатын мерзімі көрсетіледі.
49. N 2 нысандағы кәртішкенің "Төлемдер туралы белгілер" бөліміндегі келесі жазу арттырумен, қайта есептеумен немесе индекстеумен байланысты зейнетақы немесе жәрдемақының мөлшері өзгерген жағдайда жүргізіледі.
50. ЗТМО бөлімшелері ЗТМО филиалдарына зейнетақы немесе жәрдемақыдан жүргізілетін ұстап қалулар туралы ай сайын деректер ұсынады, олар оны одан әрі республикалық ЗТМ-на жібереді.
51. Зейнетақыдан немесе жәрдемақыдан жүргізілетін ұстап қалулар орындау құжаттары негізінде жүргізілуге тиіс.
52. Орындаушылық парақ бойынша ұстап қалулар мен өндіріп алулар жөніндегі есеп жүргізулер кітапта мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) келіп түскен орындаушылық парақтар алимент өндіріп алу туралы орындаушылық құжаттардың есеп кітабына тіркелді (N 26 қосымша);
2) зейнетақы мен жәрдемақы төлемдері жөніндегі есеп кәртішкесінің "ұстап қалу түрі" бөлімінде орындаушылық құжаттың нөмірі мен күні, пайдасына ұстап қалу жүргізілетін адамның тегі, әкесінің аты, аты көрсетіледі;
3) ЗТМО бөлімшелерінде зейнетақы мен жәрдемақылардан орындаушылық құжаттар бойынша ұстап қалулардың тізілімі ай сайын жүргізіледі;
4) тағайындалған зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеу ай сайынғы ұстап қалуларды, оның ішінде түзеу мекемелерінде жүрген адамдардан жүргізілген ұстап қалуларды, ескере отырып жүргізіледі, бұл ретте алушының N 2 нысандағы кәртішкесіне тиісті жазу жазылады.
53. Зейнетақы немесе жәрдемақы алушы бір адамға бірнеше орындаушылық құжаты келіп түскен кезде ЗТМО бөлімшесі ұстап қалулар туралы есептің жобасын толтыруы және орындаушылық парағымен бірге ЗТМО филиалы арқылы Департаментке тексеруге жіберуі мүмкін (N 27-қосымша).
54. ЗТМО филиалында әрбір ЗТМО бөлімшесі бойынша алименттер мен ұстап қалудың басқа да түрлерінде арналған орындаушылық құжаттарының есебі жүргізіледі және ай сайын зейнетақы мен жәрдемақы алушыдан ұсталған сомалар мен пайдасына ұстап қалу жүргізілетін адамға аударылғаны туралы белгі қойылады.
55. Өндіріп алу жөніндегі есептердің талдау есебі мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) бұл сомаларды есепке алу N 2 нысандағы кәртішкенің зейнетақы мен жәрдемақы төлеу жөніндегі бөлімінде жүргізіледі. Ұстап қалуға жататын артық төлемдердің жалпы сомасы, ұстап қалудың айлық сомасы мен мерзімі көрсетіліп ұстап қалу туралы жазу жүргізіледі;

47. В карточке формы N 2 раздел "Назначение, изменение, продление пенсий и пособий" заполняется при первоначальном назначении и последующем пересмотре.
48. В карточке формы N 2 в разделе "Отметки о выплате" указывается размеры выплаты за прошлое время, текущий размер пенсий или пособий и сроки окончания выплаты.
49. Последующая запись в карточке формы N 2 в разделе "Отметки о выплате" производится в том случае, если в связи с повышением, перерасчетом или индексацией был изменен размер пенсии или пособия.
50. Отделения ГЦВП ежемесячно представляют в филиалы ГЦВП сведения об удержаниях из пенсий или пособий, которые далее передаются в республиканское ГЦВП.
51. Удержания из пенсий и пособий должны производиться на основании исполнительных документов.
52. Учет по удержанию и взысканию по исполнительным листам ведется в книге в следующем порядке:
1) поступающие исполнительные листы регистрируются в книге учета исполнительных документов о взыскании алиментов (приложение N 26);
2) на карточках учета по выплате пенсий и пособий в разделе "вид удержания" указываются номер и дата исполнительного документа, фамилия, имя и отчество лица, в пользу которого производится удержание;
3) в отделениях ГЦВП ежемесячно составляется реестр удержаний из пенсий или пособий по исполнительным документам;
4) выплата назначенных пенсий и пособий производится с учетом ежемесячного удержания, в том числе с лиц, находящихся в исправительных учреждениях, при этом делается соответствующая запись в карточке учета получателя формы N 2.
53. В случае, когда на одного получателя пенсий или пособия поступают несколько исполнительных документов, отделением ГЦВП может заполняться проект расчета об удержании и с исполнительным листом передаваться на проверку в Департамент через филиал ГЦВП (приложение N 27).
54. В филиале ГЦВП по каждому отделению ГЦВП ведется учет исполнительных документов на алименты и другие виды удержания и ежемесячно производятся отметки об удержании сумм с получателей пенсий и пособий и перечислении их лицам, в пользу которых производится удержание.
55. Аналитический учет расчетов по взысканию переплат ведется в следующем порядке:
1) учет этих сумм производится в разделе карточки формы N 2 по выплате пенсий или пособий, производится запись об удержании с указанием общей суммы переплат, подлежащей удержанию, месячной суммы удержания и срока;

2) қызметкер ЗТМО әрбір бөлімшесі бойынша әр жылдағы артық төленген зейнетақы мен жәрдемақы сомасын ұстап қалу тізілімін жүргізеді;
3) зейнетақы мен жәрдемақы төлемдеріне арналған тізім-ведомостерде артық төлемдерді өтейтін ұстап қалулар алынып тасталған сомалар көрсетіледі. Ұсталынып қалған сомалар N 2 нысандағы есеп кәртішкесіне жазылады.
56. ЗТМО бөлімшесіне қатыссыз себептер бойынша алушыларға артық аударылған (төленген) зейнетақы мен жәрдемақы сомаларын, ЗТМО бөлімшелерінде оларды қалпына келтіру мүмкіндігі болмаған жағдайда есептен шығару үшін борышкердің қайда екендігі белгісіз болуына немесе мұрагері болмауына немесе басқа да себептермен байланысты сомаларды қайтару мүмкін еместігі жөнінде анықтау үшін сот органдарына бару қажет.
57. ЗТМО бөлімшелері артық аударған (төленген) сомаларды есептен шығаруды "Орындаушылық өндіріс және сот орындаушының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 22-бабына сәйкес сот қаулыларының негізінде немесе ұйымның дәрменсіздігі (банкрот болуы), борышкердің қайда екендігі белгісіздігі немесе мұрагері болмауы және ЗТМО бөлімшесіне қатыссыз басқа да себептер бойынша сот істі қараудан ресми түрде бас тартқанда жүргізіледі. ЗТМО бөлімшесінің есептен шығару кесімі 3 жыл сақталады.
1-қосымша
Ескерту: 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің 2005 жылғы 16 маусымдағы
N 162-ө   бұйрығымен
Ауданның коды ____
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық
ӨТІНІШ
___________________________________________________________азаматтан
(Өтініш иесінің Т.А.Ә.)
Туған күні 19__ ж. "___"______________
____________________________________________________________________
_________________________________________мекен-жайы бойынша тұратын
Банктегі жеке шоты N _____
Банк филиалы N ____
Байланыс бөлімі N_____
Менің (СТН)______________________ӘЖК__________________________
Жеке куәлік (паспорт) деректері: N ___________________________
Берген мекеме ________________ Берілген күні__________________
_____________________________________________________________
(жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік базалық
зейнетақы төлемдерін; мүгедектігі бойынша,
_____________________________________________________________
асыраушысынан айырылу жағдайына байланысты, жасы бойынша
_____________________________________________________________
мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы; N 1 Тізім бойынша
_______________________________________тағайындауды сұраймын
мемлекеттік арнаулы жәрдемақы)
Ескерту: МӘЖ өтініш жазған кезде мүгедектік тобы немесе
асырауындағы адамдар саны көрсетіледі.
Зейнетақы немесе жәрдемақы бұрын басқа негіздер бойынша
немесе басқа ведомстводан тағайындалғанын (тағайындалмағанын жоқ)
хабарлаймын - керегін сызу.
Бір уақытта әр түрлі мемлекеттік зейнетақы немесе жәрдемақы
алу құқығына ие болғанда өзімнің таңдауым бойынша біреуін алуға
құқылы екенім ескертіледі.
Төленетін зейнетақы немесе жәрдемақы мөлшерінің өзгеруін әкеп
соқтыратын барлық өзгерістер туралы, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің
өзгеруі (соның ішінде ҚР аумағынан тыс кету) туралы ЗТМО
хабарлауды міндеттенемін.
Берілген күні _________________ Өтініш иесінің қолы___________
____________________________________________азаматтың өтініші
қабылданды (өтініш құжаттармен қоса қабылданған күні)
200___"___" N______________
Құжаттарды қабылданған адамның Т.А.Ә., лауазымы және қолы______
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(кесу сызығы)
Бір уақытта әр түрлі мемлекеттік зейнетақы және/немесе
жәрдемақы тағайындалған жағдайда ЗТМО бөліміне хабарлауға міндетті
екенім ескертіледі.
Төленетін зейнетақы немесе жәрдемақы мөлшерінің барлық өзгеруі
туралы ЗТМО бөліміне хабарлауға міндеттенемін.
Өтінішке қоса тігілген құжаттардың тізбесі:
____________________________________________________________________
N        Құжаттың атауы              Құжаттағы       Ескерту
N                                  парақтар саны
р/с
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________ __________________________________________________азаматтың өтініші
N _______ тіркелді Құжат қабылданған күн____________
Құжатты қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы және қолы______________
____________________________________________________________________
2-қосымша
Зейнетақы және жәрдемақы тағайындауға
арналған құжаттардың тізбесі 1. Зейнетақы төлемдері
Ескерту: 2-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2004 жылғы 9 желтоқсандағы  N 293   бұйрығымен, 2005 жылғы 16 маусымдағы N 162-ө   бұйрығымен
1. Жеке куәліктің көшірмесі;

2) по каждому отделению ГЦВП работником ведется реестр удержания излишне выплаченных сумм пенсий или пособий за каждый год;
3) в списках-ведомостях на выплату пенсий или пособий указываются суммы за вычетом удержаний в погашение переплат. Удержанные суммы записываются в карточках учета формы N 2.
56. Для списания сумм пенсий или пособий, излишне перечисленных (выплаченных) получателям, по причинам, независящим от отделений ГЦВП, необходимо обратиться в судебные органы для вынесения определения о невозможности возврата сумм в связи с неизвестностью местонахождения должника или отсутствия наследников или другим причинам.
57. Списание излишне перечисленных (выплаченных) сумм отделениями ГЦВП производится по Акту списания на основании судебных постановлений согласно ст. 22  Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей". Акты списания отделением ГЦВП хранятся 3 года.
Приложение N 1  <*>
Сноска. В приложение 1 внесены изменения - Приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 16 июня 2005 года   N 162-п (вводится в действие со дня официального опубликования).
Код района________
Республика Казахстан
Министерство труда и социальной защиты населения
Государственный центр по выплате пенсий
Заявление
От гражданина(ки)____________________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
Дата рождения "__"______________19__г., проживающего по___________ адресу:___________________________________________________________
__________________________________________________________________
Лицевой счет в банке N _______Филиал банка N______Отд. связи N____
Мой (РНН)_________________________СИК_____________________________
Данные удостоверение личности (паспорта): N_______________________
Кем выдан______________________________Дата выдачи________________
Прошу назначить мне__________________________________________
(пенсионную выплату по возрасту, государственную базовую пенсионную выплату; государственное социальное пособие: по инвалидности, утере кормильца, по возрасту; государственное специальное пособие по списку N 1)
Примечание: При заявлении на ГСП указать группу инвалидности или количество иждивенцев.
Сообщаю, что пенсия или пособие ранее по другим основаниям или от другого ведомства назначалась (не назначалась) - нужное подчеркнуть.
Поставлен(а) в известность, что при наличии одновременно права на различные государственные пенсии или пособия имею право получать одну из них, по своему выбору.
О всех изменениях, влекущих изменения размера выплачиваемой пенсии или пособия, а также об изменении место жительства (в т.ч. выезд за пределы РК) обязуюсь сообщать в отделение ГЦВП.
Дата подачи_________________Подпись заявителя__________________
Заявление гр._____________________________________________
(дата принятия заявления с документами)
принято "__"__________200_г.N_____
ф.И.О., должность и подпись принявшего документы:______________
_______________________________________________________________
---------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Поставлен(а) в известность, что в случае назначения одновременно нескольких пенсий и/или пособий, обязуюсь сообщить отделению ГЦВП.
О всех изменениях размера выплачиваемой пенсии или пособия, обязуюсь сообщать в отделение ГЦВП.
Перечень документов, приложенных к заявлению:
NN п/п! Наименование документа! Количество листов в документе! Примечание
_________________________________________________________________________
______!_______________________!______________________________!_________________!_______________________!______________________________!___________
______!_______________________!______________________________!_________________!_______________________!______________________________!___________
Заявление гр.________________________________________________________
зарегистрировано за N__________Дата принятия документов___________________
Ф.И.О., должность и роспись принявшего документы:_________________________
__________________________________________________________________________
Приложение N 2  <*>
Сноска. Приложение 2 с изменениями - приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 9 декабря 2004 г.  N 293-п ; от 16 июня 2005 года   N 162-п (вводится в действие со дня официального опубликования).
Перечень
документов для назначения пенсий и пособий
1. Пенсионная выплата
1. Копия удостоверения личности;

1-1. оралманның жеке куәлігінің көшірмесі;
2. Өтініш;
3. Тұрғылықты жері бойынша тіркелгені туралы құжат (үй иесінің тұрғындары есепке алу кітабының көшірмесі) немесе Тұрғын үй департаментінен, селолық және/немесе ауылдық әкімдерінің анықтамасы т.б.
4. Орташа айлық табысы туралы анықтама (28-қосымша).
5. Зейнетақы қорына 1998 жылғы 01.01 дейінгі жұмыс кезеңі үшін сақтандыру жарналарын төлегені туралы Салық комитетінен анықтама (Зейнетақымен қамсыздандыру  Заңының 11-бабының 16-тармағы).
6. Стажын растау үшін мынадай құжаттар ұсынылуы мүмкін:
1) еңбек кітапшасының көшірмесі;
2) оқу туралы дипломының көшірмесі;
3) әскери билетінің көшірмесі;
4) балалардың туу туралы куәліктерінің көшірмесі;
5) аяқталғандығы туралы анықтама;
6) соғыс іс-қимылдарына қатысқандығы туралы әскери комитеттен анықтама және басқа да қажетті құжаттар;
7) халықты әлеуметтік қорғау органы берген бірінші топ мүгедегін, екінші топтағы жалғыз басты мүгедекті немесе 80 жасқа келген қартты бағуды жүзеге асыратыны туралы тексеру актісі;
8) төтенше және жоғары радиациялық қатерлі аймақта 1949 жылғы 29 тамыздан 1963 жылғы 5 шілдеге дейін тұру фактісін растайтын құжат.
1-1. Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемі
1. Жеке куәлігінің көшірмесі;
2. Өтініш.
2. Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар
мүгедектігі бойынша:
1. Жеке куәліктің көшірмесі;
2. Өтініш;
3. Белгіленген нысанда мүгедектік тобын белгілеу туралы МӘСК-нің куәландыру актісінен көшірме.
Қажетті жағдайларда аурудың, мүгедектіктің, радиациялық әсерге ұшыраған адамдардың қайтыс болуының себепті байланысын белгілеу жөніндегі Ведомствоаралық сараптау комиссиясының шешімі;
4. Тұрғылықты жері бойынша тіркелгені туралы құжат (үй иесінің тұрғындары есепке алу кітабының көшірмесі) немесе Тұрғын үй департаментінен, селолық және /немесе ауылдық әкімдерінің анықтамасы т.б.
5. Әскери билетінің көшірмесі (әскери қызметшілерге), ішкі істер органдарында әскери қызметін өтегенін растайтын ішкі істер органдарының анықтамасы;
6. Госпиталь берген ауруы туралы куәлігінің көшірмесі;
7. Балалардың туу туралы куәлігінің көшірмесі (16 жасқа дейінгі мүгедектер үшін).
асыраушысынан айрылу жағдайына байланысты:
1. Жеке куәліктің көшірмесі;
2. Өтініш;
3. Асыраушысының қайтыс болуы туралы куәліктің көшірмесі;
4. Адамды хабарсыз жоғалған деп таныған сот шешімі;
5. Қайтыс болған адаммен туыстық байланысын растайтын құжаттың көшірмесі (егер асырауындағы адам әкесі, шешесі, ағасы, әпкесі, немересі, өгей ұлы немесе өгей қызы болса);
6. Неке туралы немесе некені бұзу туралы куәліктің көшірмесі;
7. Қайтыс болған асыраушы балаларының туу туралы куәліктерінің көшірмесі;

1-1. Копия удостоверения оралмана;
2. Заявление;
3. Документ о регистрации по постоянному месту жительства (копия книги учета жильцов собственника жилища) или справка с Департамента жилья, сельских и/или аульных акимов и др.
4. Справку (приложение N 28) о среднемесячном доходе.
5. Справка с налогового комитета, об отсутствии задолженности по уплате страховых взносов в Пенсионный фонд за период работы до 01.01.1998 года (п.16 ст.11 Закона о пенсионном обеспечении).
6. Для подтверждения стажа могут быть представлены следующие документы:
1) копия трудовой книжки;
2) копия диплома об учебе;
3) копия военного билета;
4) копия свидетельства о рождении детей;
5) справка о реабилитации;
6) справка с военкомата об участии в боевых действиях и другие необходимые справки;
7) акт обследования об осуществлении ухода за инвалидом первой группы, одиноким инвалидом второй группы или престарелым, достигшим 80-ти летнего возраста, предоставленный органом социальной защиты населения;
8) документ, подтверждающий факт проживания в зонах чрезвычайного и максимального радиационного риска с 29.08.1949 г. по 05.07.1963 г.
1-1. Государственная базовая пенсионная выплата
1. Копия удостоверения личности;
2. Заявление.
2. Государственное социальное пособие
по инвалидности:
1. Копия удостоверения личности;
2. Заявление;
3. Выписка из акта освидетельствования МСЭК об установлении группы инвалидности установленной формы.
В необходимых случаях решение Межведомственного экспертного совета по установлению причинной связи заболеваний, инвалидности, смерти у лиц, подвергшихся радиационному воздействию;
4. Документ о регистрации по постоянному месту жительства (копия книги учета жильцов собственника жилища) или справка с Департамента жилья, сельских и аульных акимов и др;
5. Копия военного билета (для военнослужащих), справка органов внутренних дел, подтверждающая прохождение службы в органах внутренних дел;
6. Копия свидетельства о болезни, выданного госпиталем;
7. Копии свидетельств о рождении детей (для инвалидов до 16 лет).
по случаю потери кормильца:
1. Копия удостоверения личности;
2. 3аявление;
3. Копия свидетельства о смерти кормильца;
4. Решение суда о признании лица безвестно отсутствующим;
5. Копия документа, подтверждающего родственные отношения с умершим (если иждивенец является - отцом, матерью, братом, сестрой, внуком, пасынком или падчерицей);
6. Копия свидетельства о браке или о расторжении брака;
7. Копия свидетельства о рождении детей, умершего кормильца;

1. Тағайындау (өзгерту немесе тағайындаудан бас тарту) туралы
___________________________________________________________________
(зейнетақы немесе жәрдемақы екенін көрсету)
Азамат ____________________________________________________________
Жынысы ___  Туған күні 200__ ж. "___"______
Отбасының жұмысқа жарамсыз мүшелері________, соның ішінде тұлдыр
жетімдер ________
Өтініш жасалған күні 200__ ж. "___" ________N ____
_________жыл еңбек стажы қажет етіледі.
Асыраушысының қайтыс болған күні _______ж. "___" ___________
Қаза тапқан (қайтыс болған) адамның отбасы ________________________
(қайтыс болу себебі)
____(98 ж., 01.01 дейін)_____жыл____ай_____күн расталды
N 1 Тізім бойынша стажы ____ жыл _____ ай _____күн
Мүгедектік тобы _____
Ауру себебі _______________________________________________________
___ж. бастап ____ж. дейін _______теңге орташа айлық табысы ұсынылды
____ж. бастап ___ж. дейін ______теңге орташа айлық табысы есептелді
____ жылғы N ____Заңының ___тармағының ____ бабына сәйкес зейнетақы
(жәрдемақы) тағайындалсын _________________________________________
(адамдар санаттары, мүгедек немесе қайтыс болған асыраушылар)
__________________ теңге зейнетақының негізгі мөлшері 60%
__________________теңге мөлшеріндегі экологиялық үстеме ақы
__ж. бастап ___ж. дейін ___ айлық зейнетақы (жәрдемақы) мөлшері____
_____________________________________________________________ теңге
(жазбаша сомасы)
2. ____жылғы N___ Заңының ___тармағының ____ бабына сәйкес базалық
зейнетақы  тағайындалсын
___ ж. бастап ___ж. дейін ______ айлық зейнетақы мөлшері __________
_____________________________________________________________ теңге
(жазбаша сомасы)
3. _________________________________________ ұстап қалу жүргізіледі
(ұстап қалудың түрі, алынған сома, % қатынасы)
200__ж. "___"______________ бастап 200___ж. "__"_____________ дейін
__теңге сомадағы ұстап қалудан кейінгі зейнетақы(жәрдемақы) мөлшері
4.________________________________________________________ азаматқа
(тегі, аты, әкесінің аты, мекен-жайы)
___________________________________________________________________
(кімдерге)
__________________________________________________________ мөлшерде
_____ адамға 200__ж., "___"________ бастап жәрдемақы үлесі бөлінсін
өтініш жасаған күні 200 ___ж. "___" __________ N ________
5. Зейнетақы (жәрдемақы) тағайындаудан бас тарту __________________
(негіз)
М.О. Департамент директоры  _____________   _________________
(қолы)          (тегі)
Басқарма (бөлім) бастығы    _____________   _________________
(қолы)          (тегі)
Тағайындау жөніндегі маман  _____________   _________________
(қолы)          (тегі)
М.О. ЗТМО бөлім бастығы     _____________   _________________
(қолы)          (тегі)
Бас маман                   _____________   _________________
(қолы)          (тегі)
6-қосымша
________________
________________
ХАБАРЛАМА
200__ж., "__"____________ ______
________________________ ЗТМО бөлімшесі бекіту үшін
төмендегі азаматтар істерінің үлгілерін жолдайды
_____________________________________
(түрі-төлемдер түрі бойынша құралды)
____________________________________________________________________
N    Істің  Тегі, аты,     Қоса  Орындалуы Қолы         Ескерту
N     N     әкесінің аты         берілген  туралы
р/с                               құжаттар. белгі
(тір.                             дың саны  Тағайындал.
кеу)                                        ды (бас
тартылды,
қосымша
ресімдеуге)
____________________________________________________________________
1     2           3          4        5         6            7
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Барлығы ___________ үлгі қоса беріледі
М.О. ЗТМО бөлімінің бастығы  _____________________
Маман     _______________________
ЗТМО обл. филиалына
келіп түскен күні 200__ж., "__"_____N _____   ______/қолы/
Департаментке істердің
үлгісі келіп түскен күні 200_ж., "__"_______N ___ ______ /қолы/
ЗТМО бөліміне істерді
қайтару күні 200__ж., "__"______N _____    ______/қолы/
ЗТМО бөліміне істердің
келіп түскен күні 200__ж., "__" ________N _____  ______/қолы/
7-қосымша
Ескерту: 7-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің 2005 жылғы 16 маусымдағы
N 162-ө   бұйрығымен .
ЕЛТАҢБА
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЕҢБЕК
ЖӘНЕ ХАЛЫҚТЫ ӘЛЕУМЕТТІК
ҚОРҒАУ МИНИСТРЛІГІ
КУӘЛІК
_______________________________________________________________
ЕХӘҚ министрлігінің департаменті/облысы/
_______________________________________________________________
ЗТМО бөлімі
КУӘЛІК N ______ ӘЖК _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
СТН _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Тегі _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Аты _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ____ _ _ _ _
Әкесінің аты _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Туған жылы _ _ _ _ _
----------------------
/алушының қолы/
М.О. Берілген уақыты 200__ ж.__ ________
Зейнетақы және жәрдемақы алушының
куәлігінің қосымшасы
_____________________________________
Алатын төлемақы түрлері:

1. О назначении (изменений или об отказе в назначении)______
__________________________________________________________________
(указать пенсия или пособие)
Гр. ______________________________________________________________
Пол _____ Дата рождения "____" ____________ 200__ г. Нетрудоспособные члены семьи _______, в т.ч. круглых сирот ___. Дата обращения "___"__________ 200__г. N___
Требуется трудовой стаж работы _____ лет. /Дата смерти кормильца "___"_________ г.
Семья погибшего(умершего) ________________________________________
(причина смерти)
Подтверждено ___ лет ___ мес ____ дней ____ (до 01.01.98 г.)
Стаж по Списку N 1 __ лет __ мес __ дней ___ ---------------------
!Группа инвалидности!
---------------------
Причина заболевания: _____________________________________________
Представлен среднемесячный доход с _____ г. по ____ г. _____ тенге.
Учтен среднемесячный доход с _____ г. по _____ г. ______ тенге.
Назначить пенсию (пособие) в соответствии с п. __ ст. __ Закона РК от _____ г. N___
__________________________________________________________________
(категории лиц, инвалидов или умерших кормильцев)
Основной размер пенсии 60% _____________________ тенге
Надбавки: за сверхотработанный стаж _____ % ________________ тенге
Экологическая надбавка в размере ___________________________ тенге
Размер месячной пенсии, пособия __________________________________
____________________________________________________________ тенге
(сумма прописью)
с "_____"_____________ 200___ г. по "_____"______________ 200__ г.
2. Назначить базовую пенсионную выплату в соответствии с п.__ ст.__ Закона РК от ____ г. N__
__________________________________________________________________
Размер месячной базовой пенсионной выплаты _______________________
____________________________________________________________ тенге
(сумма прописью)
с "_____"_____________ 200__ г. по "_____"______________ 200__ г.
3. Производится удержание ________________________________________
(вид удержания, вычтенная сумма, % отношение)
Размер пенсии (пособия) после удержания в сумме ____________ тенге
с ______ ________________ 200__ г. по _____ ____________ 200__ г.
4. Выделить долю пособий с "____"________ 200__ г. на ___ человек
В размере __________________________________________________ тенге
Гр. ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, адрес)
------------------------------------------------------------------
(на кого)
Дата обращения "____"___________ 200__ г. N ____
5. Отказать в назначении пенсии (пособия) ________________________
(основание)
М.П. Директор департамента ___________________    ____________
(подпись)            (фамилия)
Начальник управления (отдела) ____________    ____________
(подпись)      (фамилия)
Специалист по назначению ___________    _____________
(подпись)       (фамилия)
Проект решения подготовлен:
М.Ш.     Начальник отделения ГЦВП ____________   _________________
(подпись)        (фамилия)
Специалист отделения ГЦВП ___________   _________________
(подпись)         (фамилия)
Приложение N 6
_____________________
_____________________
Извещение
N_____ от "___"______ 200__ г.
______________________ отделение ГЦВП направляет на
утверждение макеты дел нижеследующих граждан
______________________________________
(вид - составляется по видам выплат)
___________________________________________________________________________
N    !  N !Фамилия, имя, ! Кол-во    !Отметка об исполнении  !Под-!Приме-!
п/п   !дела!отчество      !приложенных!назначено (отказано, на!пись!чание !
(реги-!    !              !документов !дооформление)          !    !      !
стр)  !    !              !           !                       !    !      !
______!____!______________!___________!_______________________!____!______!
1   !  2 !       3      !     4     !           5           !  6 !   7  !
______!____!______________!___________!_______________________!____!______!
______!____!______________!___________!_______________________!____!______!
______!____!______________!___________!_______________________!____!______!
______!____!______________!___________!_______________________!____!______!
______!____!______________!___________!_______________________!____!______!
Всего прилагается ________ макетов дел
М.Ш. Начальник отд. ГЦВП ___________________
Специалист          ___________________
Дата поступления в обл.филиал ГЦВП "___"______200_г. N__ ______/подпись/
М.П. Отметки об исполнении в Департаменте _________________________________
Дата поступления макета дел в Департамент "___"_____200_г. N_____/подпись/
Дата возврата дел отделению ГЦВП "___"______200_г. N__ ______/подпись/
Дата поступления дел в отделение ГЦВП "___"______200_г. N_______/подпись/
Приложение N 7  <*>
Сноска. В приложение 7 внесены изменения - Приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 16 июня 2005 года   N 162-п (вводится в действие со дня официального опубликования).
Герб
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
Удостоверение
_____________________________________________________________
МТиСЗН         департамент/область/
_____________________________________________________________
отделение ГЦВП
Удостоверение N___________________ СИК _______________________
РНН_______________________________
Фамилия___________________________
Имя_______________________________
Отчество__________________________
Год рождения______________________
Роспись получ.____________________
Дата выдачи___________200_г.
Вкладыш удостоверения получателя пенсии и пособия
Вид получаемых выплат:

1. Зейнетақы төлемдері
1-1. Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемі
2. Мемәлеуметжәрдемақы
_____________________________
(мемәлеуметжәрдемақының түрі)
3. N 1 Тізім бойынша мемлекеттік
арнаулы жәрдемақы
(керегінің астын сызу)
_______________________ мөлшерде
___ ж. "___" ____________ бастап
___ ж. "___" _____________ дейін
4. Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
________________________________
/алушылардың санаты/
_______________________ мөлшерде
___ ж. "___" ____________ бастап
___ ж. "___" _____________ дейін
М.О. Басшы _______________
Маман _______________
Берілген күні
Зейнетақы немесе жәрдемақы алушының назарына
Осы куәлік зейнетақы және/немесе жәрдемақы алушының мәртебесін
анықтайды және Қазақстан Республикасының Заңнамасына сәйкес оларды
алуға құқық береді.
Алатын зейнетақы және/немесе жәрдемақы мөлшері, мүгедектік
тобы, отбасы құрамы (асырауындағы адамдар саны), алатын банкі және
тұрғылықты жері өзгерген жағдайда ЗТМО бөліміне хабарлау қажет.
8-қосымша
Куәліктерді тіркеу
Журналы
____________________________________________________________________
N   Тегі, аты,    Істің     Жеке       Шығару     Берілген Алушының
N   әкесінің аты    N     куәліктің      күні,      күні      қолы
р/с     (толық)             немесе      хабарлама.
(тір.                     төлқұжаттың     ның N
кеу)                       N және бе.   және күні
рілген күні
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Мөрмен бекітілген: журналдағы парақтар ________ саны
(жазбаша)
М.О. Департамент директоры
Бас бухгалтер
N 9-қосымша
Ескерту: 9-қосымша жаңа редакцияда деп жазылды - ҚР Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2005 жылғы 16 маусымдағы
N 162-ө   бұйрығымен .
N 4 нысаны
200_жылғы _______________
ағымдағы жылдағы
берешектер
зейнет-
керлер
саны
ағымдағы
ай үшін
зейнетақы
төлеуге
қажет-
тілік
зейне-
тақыны
төлеу
бойынша
ұстап
қалулар
бойынша
интер-
нат
үйлері
түзеу
меке-
мелері
зейнетақы
базалық
зейнетақы
мүге-
дектік
асырау-
шысынан
айрылу
әлеу-
меттік
жасы
МӘЖ
барлығы
САЖ (N1
Тізім)
Барлығы
кестенің жалғасы
аудару
үшін
ұстап
қалулар
сомасы
интернат
үйлерінде
тұратын-
дарға
зейнетақы
сомалары
түзеу меке-
мелерінде
жазасын
өтеп жүрг.
зейнетақы
төлемдер
сомасы
эколо-
гиялық
үстеме
ақылар
сомасы
қайтыс
болуына
байла-
нысты
алынбай
қалған
зейнетақы
мөлшері
ақша
қара-
жатына
жалпы
қажет
Әлеуетті құрылымдарды қоспағанда
Бөлім бастығы
Бас маман
10-қосымша
Ескерту: 10-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2005 жылғы 16 маусымдағы
N 162-ө   бұйрығымен .
____________________________________________________________________
Зейнетақы (жәрдемақы) мөлшерін арттыру немесе қайта есептеу
Арттыру немесе қайта қарау күні
____________________________________________________________________
(Айлық есептік көрсеткіштің өзгеруіне байланысты ең төменгі
зейнетақы мөлшерін, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшерін
арттыруға немесе жәрдемақы мөлшерін қайта қарауға негіз болған құжат)
Зейнетақының жаңа мөлшері 200__ж. "__"_____________
_______________________________________________ басталды
____________________________________________________________________
(соманы жазбаша көрсету)
М.О. ЗТМО бөлімінің бастығы _______________/Т.А.Ә. қолы/
Төлемдер бөлімінің маманы ___________/Т.А.Ә.  қолы/
____________________________________________________________________
N 11-қосымша

1. Пенсионные выплаты
1-1. Государственная базовая пенсионная выплата
2. Госсоцпособие
____________________________
(вид госсоцпособий)
3. Госспецпособие по Списку N 1
(нужное подчеркнуть)
в размере___________________
с "__"____________ ________г.
по "__"____________ _______г.
4. Спецгоспособие взамен льгот
______________________________
(категория получателей)
в размере_____________________
с "__"____________ ________г.
по "__"____________ _______г.
М.П. Руководитель_____________
Специалист_______________
Дата выписки
К сведению получателя пенсии и/или пособия
Настоящее удостоверение определяет статус получателя пенсии и/или
пособия и дает право на получение их в соответствии с законодательством
Республики Казахстан.
В случае изменения размера получаемых пенсии и/или пособия,
происшедших в группе инвалидности, составе семьи (количество иждивенцев),
получаемого банка и местожительства, необходимо сообщить в отделение ГЦВП.
Приложение N 8
Журнал
регистрации удостоверений
__________________________________________________________________________
N п/п,!Фамилия, Имя,!N дела!N удостоверение лич-!Дата выписки,!Дата!подпись
регис-!   Отчество  !      !ности или паспорта и!N и дата из- !вы- !получа-
трац. !   (полное)  !      !дата выдачи         !вещения      !дачи!теля
______!_____________!______!____________________!_____________!____!_______
______!_____________!______!____________________!_____________!____!_______
______!_____________!______!____________________!_____________!____!_______
______!_____________!______!____________________!_____________!____!_______
______!_____________!______!____________________!_____________!____!_______
Скреплено печатью: количество листов в журнале_________________
(прописью)
М.П. Директор Департамента
Гл. бухгалтер
В том числе: потребность на выплату пенсий и пособий
по______________________отделению____________ОФ ГЦВП
Приложение N 9  <*>
Сноска. Приложение 9 - в редакции Приказа Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 16 июня 2005 года   N 162-п (вводится в действие со дня официального опубликования).
Форма N 4
за _______________ 200_ года
задолженность
текущего года
чис-
лен.
пен-
сио-
неров
пот-
реб-
ность
на
вып-
лату
пен-
сий
за
тек.
месяц
сум-
ма
удер-
жаний
для
пере-
чис-
ления
по
выпл.
пен-
сий
по
удер-
жаниям
по
домам-ин-
тер-
натам
по
исп-
рав.
уч-
реж-
ден.
пенсия
базо-
вая
пенсия
инва-
лид-
ность
у-к
соц.
воз-
раст
Всего
ГСП
ГСП
(сп
N 1)
Итого
(продолжение таблицы)
сумма
пенсион-
ных вып-
лат для
проживаю-щих в
д/интер.
сумма
пен.
выплат
для
отбыв.
наказ.
в
исправ.
учреж.
сумма
эколог.
надбавки
сумма
недо-
полу-
чен.
пенсии
в свя-
зи со
смертью
общая
потреб.
в денеж-
ных сред-
ствах
Без учета силовых структур.
Начальник отделения
Главный специалист
Приложение N 10  <*>
Сноска. В приложение 10 внесены изменения - Приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 16 июня 2005 года   N 162-п (вводится в действие со дня официального опубликования).
Повышение или перерасчет размера пенсии (пособия)
Дата повышения или пересмотра
______________________________________________________________________
(документ, на основании которого произведено повышение минимального
размера пенсии, размера государственной базовой пенсионной выплаты
или пересмотр размера пособия в связи с изменением месячного расчетного
показателя)
Новый размер пенсии с "__"____________200_г.
________________________________________________________________тенге
---------------------------------------------------------------------
(сумма прописью)
М.Ш. Начальник отделения ГЦВП_________________/Ф.И.О., подпись/
Спец. отд. выплаты      _________________/Ф.И.О., подпись/
Приложение N 11

1. Код          Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан
зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеу бойынша N
2. ӘЖК                           есеп кәртішкесі
__________________________________________
3. Алынатын     ТАӘ________ Зейнетақының бастапқы тағайындалған күні
төлемдер түрі   Жеке бас,        "___"____________20__N____хаттама
__________      куәлігі____ Зейнет. шешім N_ Бекіт.күні"_"___200_ж.
шифр            Мекен-жайы  СГП шешімін N__ Бект. күні"_"____200_ж.
______________  _____________________________________
4. СГП (санаты)                  ТСН _____________
_______________                  ХБҚ________ Төлем кестесі__________
шифр                             Зейнетақы шоты N __________
5. Туған күні              _________________________________________
"__"_____19__ж.            Кәртішкенің ашылу дұрыстығын тексерді
6. Төлем күні                    ЗТМО бөлімінің бастығы
7. Жынысы (әйел,                 Мөртабан             Қолы________
ерк)___________
__________________________________________________
Отбасының  Туыс  (ТАӘ) 16  Туғ.  Туыс  Аты  Туғ.
жұмысқа    жақ.   жас.д.   күні  жақ.       күні
жарамсыз          мүгед
құрам    _______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
_________________________________________________
Зейнетақылар мен жәрдемақыларды тағайындау, өзгерту, ұзарту
____________________________________________________________________
Мүге. Отбасын. Орташа Жалпы     Тағайнд. немесе Зейнетақы Ұстап Жиын
дек.  жұмыс.   жалақы өтілі ИРК   ұзартылды     мен жәрд. қалу. тығы
тік   жарамс.                   _______________ негізгі   лар
тобы  мүш.саны                  Зейнет. Хаттама мөлшері
ақы      N
(жәрдем)
Күні
____________________________________________________________________
1      2      3       4    5    6         7       8       9     10
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
таблицаның жалғасы:
_________________________________________________
Мерзімге                Мерзімге
_________________________________________________
бастап  дейін   Арн.    бастап  дейін   Бас
(күні)  (күні)  мем.    (күні)  (күні)  маман.
жәрдем.                 ның қолы
ақы
__________________________________________________
11      12     13       14      15       16
__________________________________________________
__________________________________________________
__________________________________________________
__________________________   ______________________________________
Ұстап  Жалпы   Айлық  Мер.   Түрлі_________________________________
қалу.  сомасы  сома  зімі    бел. МӘСК анықтамасы мен мед.қорытынды
лар    немесе                гі.  бойынша, яғни N, қай күннен және
түрі   пайызы                лер  қай кезеңге
__________________________       ___________________________________
__________________________       ___________________________________
__________________________          Оқу орнынан берілген анықтамалар
__________________________          деректері
___________________________________
___________________________________
_________________________________________
Есеп кәртішкесін түгендеу туралы белгілер
_____________________________________________________

1. Код ______________     Карточка учета по выплате пенсий и пособий из
2. СИК _________________  Государственного центра по выплате пенсий N п/д
______________
3. Вид получаемых выплат ___________________________
шифр
Ф.И.О.____________________________________________
Уд. личности______________________________________
Адрес_____________________________________________
4. СГП (категория) __________________________________
шифр
5. Дата рождения "__"_____________19__г.
6. Дата выплаты ________________
7. Пол (жен., муж.)___________________
__________________________________________________________________________
Состав нетрудоспо- !Родств. !(Ф.И.О.)инв.! Дата !Родств.!Имя!Дата рождения!
собных членов семьи!отношен.!  до 16 лет !рожде-!отно-  !   !             !
!        !            !ния   !шен.   !   !             !
___________________!________!____________!______!_______!___!_____________!
___________________!________!____________!______!_______!___!_____________!
___________________!________!____________!______!_______!___!_____________!
___________________!________!____________!______!_______!___!_____________!
__________________________________________________________________________
Дата первоначального назначения пенсии                 !
"__"_____________20__г.       протокол N_________________                !
N решения пенсии_________     Дата утв."__"_________________20__г.       !
N решения СГП____________     Дата утв."__"_________________20__г.       !
РНН______________________                                                !
ФНБ______________________ График выплаты_______________                  !
Пенсионный счет N________                                                !
_________________________________________________________________________!
Правильность открытия карточки проверил
Нач. отделения ГЦВП
Штамп                         Подпись__________________
Назначение, изменение, продление пенсии и пособий
__________________________________________________________________________
Группа!Число  !Средний!Общий!ИРК!Назначена или!Основной !Удержания!Итого:!
инва- !нетру- !зарабо-!стаж !   !  продлена   !размер   !         !      !
лидно-!доспо- !ток    !     !   !_____________!пенсии   !         !      !
сти   !собных !       !     !   !Пенсия!N про-!или посо-!         !      !
!членов !       !     !   !(посо-!токола!бия      !         !      !
!семьи  !       !     !   !бия)  !      !         !         !      !
!       !       !     !   ! Дата !      !         !         !      !
______!_______!_______!_____!___!______!______!_________!_________!______!
1  !    2  !   3   !   4 ! 5 !  6   !   7  !    8    !     9   !   10 !
______!_______!_______!_____!___!______!______!_________!_________!______! ______!_______!_______!_____!___!______!______!_________!_________!______!
______!_______!_______!_____!___!______!______!_________!_________!______!
______!_______!_______!_____!___!______!______!_________!_________!______!
продолжение таблицы
__________________________________________________________________________
На срок     ! СГП !        На срок       !Подпись ст. специалиста!
____________________!_____!______________________!_______________________!
с (дата) ! по (дата)!     ! с (дата) ! по (дата) !                       !
_________!__________!_____!__________!___________!_______________________!
11   !     12   !  13 !     14   !     15    !          16           !
_________!__________!_____!__________!___________!_______________________!
_________!__________!_____!__________!___________!_______________________!
_________!__________!_____!__________!___________!_______________________!
_________!__________!_____!__________!___________!_______________________!
_________________________________________________________________________
Вид удержания  !  Общая сумма или процент  !  Месячная сумма  !  Срок !
_________________!___________________________!__________________!_______!
_________________!___________________________!__________________!_______!
_________________!___________________________!__________________!_______!
Отметки об инвентаризации карточки учета
_______________________________________________________________________

2. Көрсетілген ұйымның өндірістік қызметі мен жұмыс сипаты
ерекше зиянды және ерекше ауыр еңбек жағдайымен ___________________
(байланысты, байланысты емес)
_______ болды.
3. N 1 Тізім бойынша мемлекеттік арнаулы жәрдемақы тағайындауға
құқық беретін қызмет пен кәсіп___________________
(ұйымның атауы)
штат кестесінде____________________________________________________
(болуы мүмкін, болуы мүмкін емес)
М.О. Департамент директоры
Мемлекеттік еңбек инспекторы

2. Производственная деятельность и характер работы указанной организации
были ___________________ с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда.
(связаны, не связаны)
3. Должность и профессия, дающее право на назначение государственного
специального пособия по Списку N 1, _______________________________________
(могли иметь место, не могли иметь место)
в штатном расписании ______________________________________________________
(наименование организации)
М.П.
Главный Государственный
инспектор труда