"Элиталық тұқым шаруашылығының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2000 жылғы 7 шілдедегі N 178 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2001 жылғы 19 қазандағы N 336 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 7 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 1693. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2008 жылғы 12 қыркүйектегі N 575 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2008 жылғы 12 қыркүйектегі N 575 Бұйрығымен.
------------------- Бұйрықтан үзінді --------------------
"Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының   6-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. ...
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. ...
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а.                            М. Оразаев
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің м.а.
2008 жылғы 12 қыркүйектегі
N 575 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір күші жойылған бұйрықтарының тізбесі
1. ...
2. "Элиталық тұқым шаруашылығының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2000 жылғы 7 шілдедегі N 178 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2001 жылғы 19 қазандағы N 336 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1693 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2002 ж., N 12, 558-бет).
3. ...
4. ...
5. ...
"Астық туралы" Z010143_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы N 1731 P991731_ қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ережеге сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қосымшаға сәйкес "Элиталық тұқым шаруашылығының кейбір мәселелері туралы" Ауыл шаруашылығы министрінің 2000 жылғы 7 шілдедегі N 178 V001236_ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін. 2. Астық департаменті (Б.К. Боранғазиев) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өтуін қамтамасыз етсін және осы бұйрықтан туындайтын өзге де қажетті шараларды қабылдасын. 3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Егіншілік және Астық департаменттеріне жүктелсін. 4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді. Министр Қосымша Қазақстан Республикасының Қазақстан Республикасының Білім және ғылым Ауыл шаруашылығы Бірінші Вице Министрі министрінің бұйрығына 3 желтоқсан 2001 ж. 19 қазан 2001 ж. келісілген N 336 "Элиталық тұқым шаруашылығының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2000 жылғы 7 шілдедегі N 178 бұйрығына енгізілетін, өзгерістер мен толықтырулар
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Элиталық тұқым шаруашылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларды аттестаттаудың ережесінде:
3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Заңды және жеке тұлғаларды аттестаттауды Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі мен Білім және ғылым министрлігі бірлесіп құрған Ведомствоаралық сараптама комиссиясы олардың тапсырыстары негізінде жүзеге асырады";
4-тармақта: "оның облыстық аумақтық басқармаларының мамандары және келісім бойынша әкімдердің облыстық ауыл шаруашылығы басқармаларының (департаменттерінің), ғылыми-зерттеу мекемелерінің" деген сөздер алып тасталсын;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің облыстық аумақтық басқармалары заңды және жеке тұлғалардан аттестаттауға өтініш түскен күннен бастап он сегіз жұмыс күні ішінде ұсынылатын құжаттарын зерделейді және орынға барып заңды және жеке тұлғалардың біліктілік талабына элиталық тұқым шаруашылығы облысында қызметін жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларға ұсынатын сәйкестік деңгейін анықтайды";
мынадай мазмұндағы 10-1-10-2-тармақтармен толықтырылсын:
"10-1. Сараптамалық тексеру негізінде заңды немесе жеке тұлғаның элиталық тұқым шаруашылығы облысында қызметін жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларға ұсынатын біліктілік талаптарының сәйкестігін тексеру актісі жасалады.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 июля 2000 года N 178 "О некоторых вопросах элитного семеноводства"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 октября 2001 года N 336. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 декабря 2001 года N 1693. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 сентября 2008 года № 575
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 12.09.2008 № 575 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 19 января 2001 года Z010231_ "О зерне" и Положением о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 1999 года N 1731 P991731_ "Об утверждении Положения о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан" приказываю:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства от 7 июля 2000 года N 178 V001236_ "О некоторых вопросах элитного семеноводства" изменения и дополнения согласно приложению.
2. Департаменту зерна Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Борангазиев Б. К.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и принять иные необходимые меры, вытекающие из настоящего приказа. 3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Департаменты земледелия и зерна. 4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан. Министр Согласовано Приложение к приказу Первый Вице-Министр Министра сельского хозяйства образования и науки Республики Казахстан Республики Казахстан от 19 октября 2001 г. N 336 Изменения и дополнения, которые вносятся в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 июля 2000 года N 178 "О некоторых вопросах элитного семеноводства"
В Правилах аттестации юридических и физических лиц, осуществляющих деятельность в области элитного семеноводства, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Аттестация юридических и физических лиц осуществляется на основании их заявок межведомственной экспертной комиссией, созданной совместным приказом Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и Министерства образования и науки Республики Казахстан.";
в пункте 4 слова "его областных территориальных управлений, а также, по согласованию, представители областных управлений (департаментов) сельского хозяйства акимов, научно-исследовательских учреждений" исключить;
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Областные территориальные органы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в течение восемнадцати рабочих дней со дня поступления заявления на аттестацию от физического или юридического лица, изучают представленные документы и с выездом на место выясняют степень соответствия физического или юридического лица квалификационным требованиям, предъявляемым к физическим и юридическим лицам, осуществляющим деятельность в области элитного семеноводства.";
дополнить пунктами 10-1 - 10-2 следующего содержания:
"10-1. На основании обследования составляется акт обследования физического или юридического лица на соответствие квалификационным требованиям, предъявляемым к физическим и юридическим лицам, осуществляющим деятельность в области элитного семеноводства.

10-2. Осы ереженің 9 және 10-1-тармақтарында аталған құжаттарды Ауыл шаруашылығы министрлігінің облыстық аумақтық органы, жұмыс тобы заңды немесе жеке тұлғаны тексеріп болған күннен бастап он екі жұмыс күні ішінде Ведомствоаралық сараптама комиссиясының мекен-жайына жібереді;"
11-тармақ алынып тасталсын;
12-тармақта "жергілікті жерге барып ол құрылғаннан" деген сөздер "Ауыл шаруашылығы министрлігінің аумақтық органынан құжаттар келгеннен" деген сөзбен ауыстырылсын.
Көрсетілген ережеге 1-қосымшада:
"Соңғы үш жылдағы егістік құрылымындағы парлар алаңы, % 25-тен кем емес" деген жол мынадай редакцияда жазылсын: "Соңғы үш жылдағы егістік құрылымындағы парлар алаңы, % суарылатын жерге талап таратылмайды; дәнді-отамалы ауыспалы егістерде сүрі жерді көп жылдық шөптердің қыртысымен ауыстыруға рұқсат етіледі 20-дан кем емес";
"Жалпы өндіріс көлеміндегі негізгі қызмет түрінің жеке салмағы (егер шаруашылықтың асыл тұқымдық статусы болса, онда асыл тұқымды өнім өндіру көлемі осы көлемге енеді), % 50-ден кем емес" деген жол "Жалпы өндіріс көлеміндегі негізгі қызмет түрінің жеке салмағы (элиталық тұқым шаруашылығы), % 25-тен кем емес"; "Тұқым шаруашылығы жүргізілетін дақылдардың саны" жолындағы "3" деген сан "4" деген санмен ауыстырылсын. Мамандар: Омарбекова А.Т. Икебаева Ә.Ж.

10-2. Документы, указанные в пунктах 9 и 10-1 настоящих Правил, в течение двенадцати рабочих дней со дня окончания обследования физического или юридического лица, направляются областным территориальным органом Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в адрес межведомственной экспертной комиссии.";
пункт 11 исключить;
в пункте 12 слова "ее создания с выездом на место" заменить словами "поступления документов от территориального органа Министерства сельского хозяйства".
В приложении 1 к указанным Правилам:
строку "Площадь паров в структуре пашни за последние три года, % Не менее 25" изложить в следующей редакции: "Площадь паров в структуре пашни за последние три года (на орошаемые земли требование не распространяется; в зерно-пропашных севооборотах допускается замена паров пластом многолетних трав), % Не менее 20";
строку "Удельный вес основного вида деятельности в общем объеме производства (если хозяйство имеет статус племенного, то объем производства племенной продукции включается в этот объем), % Не менее 50" изложить в следующей редакции: "Удельный вес основного вида деятельности в общем объеме производства (элитное семеноводство), % Не менее 25"; в строке "Количество возделываемых культур, по которым ведется семеноводство" цифру "3" заменить цифрой "4". ___________________________________________________________ (Специалисты: Пучкова О.Я., Петрова Г.В.)