2001 жылғы үлгідегi акциздiк алым таңбаларымен таңбаланған алкоголь өнiмiне және 1997 жылғы үлгідегi акциздiк алым таңбаларымен таңбаланған темекі өнімдеріне және құрамында темекі бар өзге де өнімдерге түгендеудi жүргiзу жөнiндегі Ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2003 жылғы 8 тамыздағы N 322 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 22 тамызда тіркелді. Тіркеу N 2454. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 20 шілдедегі N 304 бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 20 шілдедегі N 304 бұйрығымен.
"Акцизделетiн тауарлардың жекелеген түрлерiн акциздiк алым таңбаларымен таңбалау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 8 тамыздағы N 792 қаулысын іске асыру мақсатында бұйырамын:
1. Қоса беріліп отырған 2001 жылғы үлгідегi акциздiк алым таңбаларымен таңбаланған алкоголь өнiмiне және 1997 жылғы үлгідегi акциздiк алым таңбаларымен таңбаланған темекі өнімдеріне және құрамында темекі бар өзге де өнімдерге түгендеудi жүргiзу жөнiндегі Ережесі бекітілсін.
2. Облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша салық комитеттері 2003 жылдың 10 тамыз жағдайы бойынша алкоголь өнімі және 2003 жылдың 1 қазан жағдайы бойынша темекі өнімдерін және құрамында темекі бар өзге де өнімдерді бөлшек саудада сатуды қоспағанда, алкоголь өнімі мен темекі өнімдерінің және құрамында темекі бар өзге де өнімдердің өндірісі мен айналымын жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғалармен алкоголь өнімі мен темекі өнімдерін және құрамында темекі бар өзге де өнімдерді түгендеуді жүргізуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің Акциздерді әкімшіліктендіру басқармасы (Р.Ю.Ким) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Салық комитеті Төрағасының
2003 жылғы 8 тамыздағы
N 322 бұйрығымен бекітілген
2001 жылғы үлгідегi акциздiк алым таңбаларымен таңбаланған алкоголь өнiмiне және 1997 жылғы үлгідегi акциздiк алым таңбаларымен таңбаланған темекі өнімдеріне және
құрамында темекі бар өзге де өнімдерге
түгендеудi жүргiзу жөнiндегі
Ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Акцизделетiн тауарлардың жекелеген түрлерiн акциздiк алым таңбаларымен таңбалау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 8 тамыздағы N 792 қаулысына сәйкес әзiрленген және 2003 жылғы үлгідегi акциздiк алым таңбаларымен таңбалануға жататын алкоголь өнiмi мен темекі өнімдеріне және құрамында темекі бар өзге де өнімдерге (бұдан әрі - Акцизделетін тауарлар) түгендеудi жүргiзу тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил по проведению инвентаризации алкогольной продукции, промаркированной марками акцизного сбора образца 2001 года и табачных изделий и прочих изделий, содержащих табак, промаркированных марками акцизного сбора образца 1997 года
Приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 8 августа 2003 года N 322. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 августа 2003 года N 2454. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 июля 2009 года № 304
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 20.07.2009 № 304.
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2003 года N 792 "О маркировке отдельных видов подакцизных товаров марками акцизного сбора" приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила по проведению инвентаризации алкогольной продукции, промаркированной марками акцизного сбора образца 2001 года и табачных изделий и прочих изделий, содержащих табак, промаркированных марками акцизного сбора образца 1997 года.
2. Налоговым комитетам по областям, городам Астана и Алматы обеспечить проведение инвентаризации алкогольной продукции по состоянию на 10 августа 2003 года и табачных изделий и прочих изделий, содержащих табак, по состоянию на 1 октября 2003 года юридическими и физическими лицами, осуществляющими производство и оборот алкогольной продукции и табачных изделий и прочих изделий, содержащих табак, за исключением розничной реализации алкогольной продукции и табачных изделий и прочих изделий, содержащих табак.
3. Управлению администрирования акцизов Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (Ким Р.Ю.) направить на государственную регистрацию настоящий приказ в Министерство юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Утверждены
приказом Председателя
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 8 августа 2003 года N 322
Правила
по проведению инвентаризации алкогольной
продукции, промаркированной марками акцизного сбора образца
2001 года и табачных изделий и прочих изделий,
содержащих табак, промаркированных марками акцизного сбора
образца 1997 года
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2003 года N 792 "О маркировке отдельных видов подакцизных товаров марками акцизного сбора" и определяет порядок проведения инвентаризации алкогольной продукции и табачных изделий и прочих изделий, содержащих табак, подлежащих маркировке марками акцизного сбора образца 2003 года (далее - Подакцизные товары).

2. Акцизделетін тауарларды түгендеу бiр реттiк сипатта болады және Акцизделетін тауарларды бөлшектеп сатуды қоспағанда, Акцизделетін тауарлардың өндiрiсі мен айналымын жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғалар (бұдан әрі - ұйымдар) өз күштерiмен жүргiзедi.
2. Түгендеудi жүргiзу тәртiбi
3. Акцизделетін тауарларды түгендеудi жүргiзу үшiн әрбiр ұйымда құрамы бес адамнан кем емес комиссия құрылады: комиссия төрағасы (ұйымның бiрiншi басшысы немесе оның орынбасары), акциздік алым таңбалары үшін материалдық-жауапты тұлға және ұйымның басқа қызметкерлері.
4. Комиссия төрағасы түгендеудi жүргізудің уақтылығы мен тәртібінің сақталуы, Акцизделетін тауарлар туралы олардың шынайы нақты қалдықтары бойынша деректердің түгендеу тізімдеріне (бұдан әрі - тізімдер) енгізулердің толықтығы мен дәлдігі, Акцизделетін тауарлардың атаулары тізімдеріндегі көрсетулер үшін жауап бередi.
5. Акцизделетін тауарлар туралы деректер (өнiм түрi, саны) екi данада жасалатын тiзiмде жазылады. Тiзiмнiң бiр данасы ұйымның тiркелген орны бойынша облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша тиiстi салық комитеттеріне (бұдан әрі - салық комитеттері) жiберiледi.
6. Салық комитеттерi түгендеу тiзiмiнде көрсетiлген кез-келген мәлiметтердiң дұрыстығын тексеруге, сондай-ақ қоймадағы тауарлардың бар болуына iшiнара тексерудi жүзеге асыруға құқылы.
Тексеру түгендеу комиссиясы мүшелерiнiң қатысуымен жүргiзiледi.
7. Акцизделетін өнiмiнiң iс жүзiндегi қалдықтары мен тiзiмде көрсетiлген мәлiметтер арасында алшақтықтар (сәйкес келмеушіліктер) байқалған жағдайда, салық комитеттерiнiң қызметкерлерi тексеру актісін жасайды және Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес шаралар қолданылады.
Анықталған алшақтықтар түзетiлгеннен кейін тiзiмнiң әрбiр парағына түгендеу комиссиясының әрбiр мүшесi әрбiр параққа осы парақта көрсетiлген барлық Акцизделетін тауарлардың жалпы санын жазбаша түрде көрсете отырып, қол қояды.
8. Акцизделетін тауарлардың өндірісі мен импортын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларға тізімде көрсетілген деректерге сәйкес "Алкоголь өнімдеріне (сырадан басқа), темекі өнімдеріне және құрамында темекi бар өзге де бұйымдарға арналған акциздік алым таңбаларын алу, есепке алу, сақтау және беру ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің Төрағасының 2003 жылғы 20 наурыздағы N 134 , 2003 жылғы 25 сәуірдегі N 2242 Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне енгізілген бұйрығымен бекітілген тәртіпке сәйкес 2003 жылғы үлгідегі акциздік алым таңбалары беріледі.

2. Инвентаризация Подакцизных товаров носит разовый характер, проводится юридическими и физическими лицами, осуществляющими производство и оборот Подакцизных товаров, за исключением розничной реализации Подакцизных товаров (далее - организации), собственными силами.
2. Порядок проведения инвентаризации
3. Для проведения инвентаризации Подакцизных товаров в каждой организации создается комиссия в составе не менее пяти человек: председателя комиссии (первого руководителя организации или его заместителя), материально-ответственного лица за марки акцизного сбора и других работников организации.
4. Председатель комиссии несет ответственность за своевременность и соблюдение порядка проведения инвентаризации, полноту и точность внесенных в инвентаризационные описи (далее - описи) данных о Подакцизных товарах по их фактическим остаткам в натуре, правильность указания в описи наименований Подакцизных товаров.
5. Данные о Подакцизных товарах (вид продукции, количество) записываются в описи, которые составляются в двух экземплярах. Один экземпляр описи направляется в соответствующие налоговые комитеты по областям, городам Астана и Алматы по месту регистрации организации (далее - налоговые комитеты).
6. Налоговые комитеты вправе проверить достоверность любых данных, указанных в описи, а также осуществлять выборочную проверку наличия Подакцизных товаров на складе.
Проверка производится в присутствии членов инвентаризационной комиссии.
7. В случае обнаружения расхождений (несоответствий) фактических остатков Подакцизной продукции с данными, указанными в описи, работниками налоговых комитетов составляется акт проверки и принимаются меры в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
После исправления выявленных расхождений каждая страница описи подписывается всеми членами инвентаризационной комиссии с указанием на каждой странице прописью общего количества всех Подакцизных товаров, записанных на данной странице.
8. Юридическим и физическим лицам, осуществляющим производство и импорт Подакцизных товаров, в соответствии с данными, отраженными в описи, выдаются марки акцизного сбора образца 2003 года согласно порядку, утвержденному приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2003 года N 134 "Об утверждении Правил получения, учета, хранения и выдачи марок акцизного сбора на алкогольную продукцию (кроме пива), табачные изделия и прочие изделия, содержащие табак", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 25 апреля 2003 года N 2242.

3. Акциздiк алым таңбаларын жою тәртiбi
9. Ұйымдарда таңбалау барысында алкоголь өніміне 2001 жылғы үлгiдегi пайдаланылмаған акциздiк алым таңбалары және темекі өніміне және құрамында темекі бар өзге де өнімдерге 1997 жылғы үлгідегі пайдаланылмаған акциздiк алым таңбалары (бұдан әрі - ескі үлгідегі акциздік алым таңбалары) болған жағдайда, олар үшiн жеке акт жасалады.
10. Ескі үлгідегі пайдаланылмаған акциздiк алым таңбалары жоюға жатады.
11. Пайдаланылмаған ескі үлгідегі акциздiк алым таңбаларын жою комиссияның қатысуымен тиiстi салық комитеттерінің бiрiншi басшыларының бұйрығымен белгiленетiн орында пайдаланылмаған акциздiк алым таңбаларын жою жөнiндегi комиссияның (бұдан әрі - жою жөнiндегi комиссия) қатысуымен жүргiзiледi.
12. Жою жөнiндегi құрамы 5 адамнан кем емес комиссияның құрамын салық комитеттерiнiң бiрiншi басшылары бекiтедi.
13. Жою жөнiндегi комиссия құрамына мiндеттi түрде бiрiншi басшы немесе онымен уәкiлеттiлік берілген тұлға, бас бухгалтерлер мен салық комитеттерiнiң акциздік алым таңбалары үшін материалды-жауапты тұлғасы және ескі үлгідегі акциздiк алым таңбалары бар ұйымдардың өкiлдерi кiруі тиіс.
14. Ескі үлгідегі акциздік алым таңбаларының iс жүзiнде жойылғаны туралы екi данада ескі үлгідегі акциздік алым таңбаларын жою актісі (бұдан әрі - жою актісі) жасалады, онда осы Нұсқаулыққа қосымшаға сәйкес нысан бойынша ескі үлгідегі жойылған акциздік алым таңбаларының нөмiрi мен саны көрсетіледі. Жою актісінің әрбір данасына комиссия мүшелері қол қояды және ол салық комитеттерінің мөрімен расталады.
Жою актісінің бір данасы салық комитеттерінде қалады, ал жою актісінің екінші данасы ұйымға табысталады.
2001 жылғы үлгідегi акциздiк алым
таңбаларымен таңбаланған алкоголь
өнiмiне, 1997 жылғы үлгідегi
акциздiк алым таңбаларымен темекі
өніміне және құрамында темекі бар
өзге де өнімдерге түгендеудi
жүргiзу жөнiндегі Ережесіне
қосымша
Ескі үлгідегі акциздiк алым таңбаларын жою актісі
"Акцизделетiн тауарлардың жекелеген түрлерiн акциздiк алым таңбаларымен таңбалау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 8 тамыздағы N 792 қаулысына сәйкес бiздер, мына құрамдағы комиссия:_____________________________________________
мөлшерi _____________________________________________________ дана
болатын ескі үлгідегі акциздiк алым таңбаларын жоюды жүргiздiк.
оның iшiнде:
арақ:
__________________                __________________________дана
(сыйымдылығы, сериясы, нөмірі)        (саны, жазумен)
күшті алкогольді ішімдіктер
__________________                __________________________дана
(сыйымдылығы, сериясы, нөмірі)        (саны, жазумен)
әлсіз алкогольді iшiмдiктер
__________________                __________________________дана
(сыйымдылығы, сериясы, нөмірі)        (саны, жазумен)
шарап
__________________                __________________________дана
(сыйымдылығы, сериясы, нөмірі)        (саны, жазумен)
коньяк
__________________                __________________________дана
(сыйымдылығы, сериясы, нөмірі)        (саны, жазумен)
Комиссия төрағасы:

3. Порядок уничтожения марок акцизного сбора
9. При наличии в организациях марок акцизного сбора на алкогольную продукцию образца 2001 года и марок акцизного сбора на табачные изделия и прочие изделия, содержащие табак, образца 1997 года (далее - марки акцизного сбора старого образца), неиспользованных в процессе маркировки, на них составляются отдельные акты.
10. Неиспользованные марки акцизного сбора старого образца подлежат уничтожению.
11. Уничтожение неиспользованных марок акцизного сбора старого образца производится в месте, определяемом приказами первых руководителей налоговых комитетов, в присутствии комиссий по уничтожению неиспользованных марок акцизного сбора старого образца (далее - комиссии по уничтожению).
12. Состав комиссий по уничтожению утверждается приказами первых руководителей налоговых комитетов, в составе не менее пяти человек.
13. В состав комиссий по уничтожению в обязательном порядке должны входить первые руководители налоговых комитетов, либо лица, уполномоченные ими, главные бухгалтера и материально-ответственные лица за марки акцизного сбора налоговых комитетов и представители организации, имеющей марки акцизного сбора старого образца.
14. О фактическом уничтожении марок акцизного сбора старого образца составляется акт уничтожения марок акцизного сбора старого образца (далее - акт уничтожения) в двух экземплярах, в котором указываются номера и количество уничтоженных марок акцизного сбора старого образца по форме согласно приложению к настоящей Инструкции. Каждый экземпляр акта уничтожения подписывается членами комиссии и заверяется печатью налоговых комитетов.
Один экземпляр акта уничтожения остается в налоговых комитетах, второй экземпляр акта уничтожения передается организации.
Приложение
к Правилам по проведению
инвентаризации алкогольной
продукции, промаркированной
марками акцизного сбора
образца 2001 года и табачных
изделий и прочих изделий,
содержащих табак, промаркированных
марками акцизного сбора образца
1997 года
Акт
уничтожения марок акцизного сбора старого образца
В соответствии с постановлением Правительства Республики
Казахстан от 8 августа 2003 года N 792 "О маркировке отдельных
видов подакцизных товаров марками акцизного сбора", нами,
комиссией в составе:
_______________________________________________________________
произведено уничтожение марок акцизного сбора старого
образца в количестве:
_______________________________________________________________шт.
в том числе:
на водку:
_______________________  ______________________________________шт.
(емкость, серия, номер)           (количество, прописью)
на крепкоалкогольные напитки:
_______________________  ______________________________________шт.
(емкость, серия, номер)           (количество, прописью)
на слабоалкогольные напитки:
_______________________  ______________________________________шт.
(емкость, серия, номер)           (количество, прописью)
на вино:
_______________________  ______________________________________шт.
(серия, номер)                    (количество, прописью)
на коньяк:
_______________________  ______________________________________шт.
(серия, номер)                    (количество, прописью)
Председатель комиссии:

1) ____________________     ________________________
(Аты-жөнi, лауазымы)              (қолы)
Комиссия мүшелерi:
2) ____________________     ________________________
(Аты-жөнi, лауазымы)              (қолы)
3) ____________________     ________________________
(Аты-жөнi, лауазымы)              (қолы)
4) ____________________     ________________________
(Аты-жөнi, лауазымы)              (қолы)
5) ____________________     ________________________
(Аты-жөнi, лауазымы)              (қолы)

1) ______________________   ___________________
(Ф.И.О., должность)          (подпись)
Члены комиссии:
2) ______________________   ___________________
(Ф.И.О., должность)          (подпись)
3) ______________________   ___________________
(Ф.И.О., должность)          (подпись)
4) ______________________   ___________________
(Ф.И.О., должность)          (подпись)
5) ______________________   ___________________
(Ф.И.О., должность)          (подпись)