Кредиттік серіктестіктерді лицензиялау ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк Басқармасының 2003 жылғы 27 қазандағы N 380 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 1 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 2589. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 20 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 20   қаулысымен .
_____________________________
Ескерту: Қаулының атауына өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 12 маусымдағы N 159   бұйрығымен .
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің кредиттік серіктестіктердің қызметтерін реттейтін нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Кредиттік серіктестіктерді лицензиялау ережесі (осы қаулының 1-қосымшасы) бекітілсін.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 12 маусымдағы N 159   бұйрығымен .
2. Осы қаулы күшіне енген күннен бастап Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің осы қаулының 2-қосымшасында көрсетілген нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
4. Қаржылық қадағалау департаменті (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап жеті күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдарына және кредиттік серіктестіктерге жіберсін.
5. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қызметін қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз ететін болсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
"Кредиттік серіктестіктерді
лицензиялау ережесін бекіту туралы"
2003 жылғы 27 қазандағы
N 380 қаулысына
1-қосымша
Ескерту: 1-қосымшаның атауына, кіріспесіне өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 12 маусымдағы N 159   бұйрығымен .
Кредиттік серіктестіктерді лицензиялау ережесі
Осы Ереже Қазақстан Республикасының " Кредиттік серіктестіктер туралы " (бұдан әрі - Заң), "Қазақстан Республикасындағы  банктер және банк қызметі  туралы" (бұдан әрі - Банктер туралы Заң) Заңдарға сәйкес әзірленді және кредиттік серіктестіктерге банк операцияларының жекелеген түрлерін және өзге де операцияларды жүзеге асыруға лицензия беру тәртібін анықтайды.

Об утверждении Правил лицензирования кредитных товариществ
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 380. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 декабря 2003 года N 2589. Утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций Республики Казахстан от 9 января 2006 года N 20 (V064068)
<*>
Сноска. Название с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года N  159 .
В целях совершенствования нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан, регулирующих деятельность кредитных товариществ, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила лицензирования кредитных товариществ (приложение 1 к настоящему постановлению).  <*>
Сноска. Пункт 1 с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года N  159 .
2. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившими силу нормативные правовые акты Национального Банка Республики Казахстан, указанные в приложении 2 к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2004 года.
4. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в семидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и кредитных товариществ.
5. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Терентьев А.Л.) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
Председатель
Национального Банка
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
"Об утверждении Правил
лицензирования кредитных
товариществ"
от 27 октября 2003 года N 380
Правила
лицензирования кредитных товариществ  <*>
Сноска. Название с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года N  159 .
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан " О кредитных  товариществах" (далее - Закон), " О банках и банковской  деятельности в Республике Казахстан" (далее - Закон о банках) и определяют порядок выдачи лицензий кредитным товариществам на осуществление отдельных видов банковских и иных операций.  <*>
Сноска. Преамбула с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года N  159 .

1-тарау. Кредиттік серіктестіктерді
лицензиялау тәртібі
1. Заңда көрсетілген банк операцияларының жекелеген түрлерін және өзге де операцияларды жүзеге асыруға лицензия (бұдан әрі - лицензия) алу үшін кредиттік серіктестік кредиттік серіктестіктердің қызметін реттеу және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) Заңның 17-бабының 3-тармағында көзделген құжаттарды ұсынады.
2. Бастапқы жарғылық капиталды төлегенін растайтын құжаттар бастапқы төлем құжаттары (төлем тапсырмасы, кассалық кіріс ордері), сондай-ақ әділет органдарында тіркеуден өткен бастапқы жарғылық капиталдың мөлшерін көздейтін Жарғы және құрылтай шарты болып табылады.
Құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізген жағдайда кредиттік серіктестік енгізілген өзгерістерді тіркегені туралы әділет органының белгісі бар құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтырулары бар құжаттармен бірге бұл жөнінде уәкілетті органға хабарлайды.
3. Кредиттік серіктестіктің үй-жайы Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленетін күзетілетін объектілердің техникалық мықтылығына және сигнализация жабдығына қойылатын талаптарға сәйкес келуі тиіс.
Кредиттік серіктестік шетел валютасымен касса, сейф және айырбас операцияларын жүзеге асырған жағдайда, кредиттік серіктестік үй-жайды тексеру актісін және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалының оның үй-жайының Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындысын ұсынады.
4. Лицензия беру туралы өтінішті уәкілетті орган ол қабылданған күннен бастап бір ай ішінде қарауы тиіс.
5. Лицензия беруден бас тарту Қазақстан Республикасының заң актілерінде көзделген негіздер бойынша жүргізіледі.
6. Лицензия осы Ереженің 1-қосымшасына сай нысан бойынша бланкіге ресімделеді. Лицензия белгіленбеген мерзімге беріліп, атаулы болып табылады және үшінші тұлғаларға беруге жатпайды.
7. Ол жоғалған кезде лицензияның дубликатын алу және лицензияны қайта ресімдеу "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының  Заңында  көзделген тәртіппен жүргізіледі.
8. Кредиттік серіктестік филиалдар немесе өкілдіктер ашқан кезде кредиттік серіктестік филиалды немесе өкілдікті әділет органдарында есептік тіркегеннен он төрт күндік мерзімде уәкілетті органға филиалдың немесе өкілдіктің ашылуы туралы хабарламаны және филиал немесе өкілдік туралы ереженің нотариат куәландырған көшірмесін ұсынады.
2-тарау. Кредиттік серіктестіктің төрағасы және
басқарма мүшелері, бас бухгалтері қызметіне ұсынылатын
кандидаттарды келісу тәртібі мен талаптары
Ескерту: 2-тарау (9-29 тармақтар) алынып тасталды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 12 маусымдағы N 159   бұйрығымен .
Кредиттік серіктестіктерді
лицензиялау ережесіне
1-қосымша
Қазақстан
Республикасының
Елтаңбасы
Кредиттік серіктестіктердің
қызметін реттеу және қадағалау
жөніндегі уәкілетті органның
фирмалық белгісі
_________________________________________________
(кредиттік серіктестіктердің қызметін реттеу және
қадағалау жөніндегі уәкілетті органның атауы)
кредиттік серіктестіктердің өз қатысушылары үшін
Қазақстан Республикасының банктік заңдарында
көзделген операцияларды теңгеде жүргізуіне
Лицензия
___ жылғы "___" _______________ номері _____
мемлекеттік тіркеу номері
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
(кредиттік серіктестіктің толық атауы)
осы лицензия мынадай операцияларды жүргізуге құқық береді:

Глава 1. Порядок лицензирования
кредитных товариществ
1. Для получения лицензии на осуществление отдельных видов банковских и иных операций (далее - лицензия), предусмотренных Законом, кредитное товарищество представляет в уполномоченный орган по регулированию и надзору за деятельностью кредитных товариществ (далее - уполномоченный орган) документы, предусмотренные пунктом 3  статьи 17  Закона.
2. Документами, подтверждающими оплату первоначального уставного капитала являются первичные платежные документы (платежные поручения, приходные кассовые ордера), а также Устав и учредительный договор, прошедшие государственную регистрацию в органах юстиции, предусматривающие размер первоначального уставного капитала.
В случае внесения изменений и дополнений в учредительные документы, кредитное товарищество уведомляет об этом уполномоченный орган с предоставлением изменений и дополнений в учредительные документы с отметкой органа юстиции о регистрации внесенных изменений.
3. Помещение кредитного товарищества должно соответствовать требованиям, предъявляемым к технической укрепленности и оборудованию сигнализацией охраняемых объектов, устанавливаемым законодательством Республики Казахстан.
В случае осуществления кредитным товариществом кассовых, сейфовых и обменных операций с иностранной валютой, кредитное товарищество представляет акт проверки помещения и заключение территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан о соответствии его помещения требованиям, установленным нормативными правовыми актами Национального Банка Республики Казахстан.
4. Заявление о выдаче лицензии должно быть рассмотрено уполномоченным органом в течение одного месяца со дня его приема.
5. Отказ в выдаче лицензии производится по основаниям, предусмотренным законодательными актами Республики Казахстан.
6. Лицензия оформляется на бланке по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам. Лицензия выдается на неограниченный срок и не подлежит передаче третьим лицам.
7. Получение дубликата лицензии при ее утере и переоформление лицензии производится в порядке, предусмотренном  Законом  Республики Казахстан "О лицензировании".
8. При открытии кредитным товариществом филиалов или представительств кредитное товарищество в четырнадцатидневный срок после учетной регистрации в органах юстиции представляет в уполномоченный орган уведомление об открытии филиала или представительства и нотариально заверенную копию положения о филиале или представительстве.
Глава 2. Порядок и условия согласования кандидатов,
рекомендуемых на должность председателя и членов правления,
главного бухгалтера кредитных товариществ  <*>
Сноска. Глава исключена - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года N  159 .
Приложение 1
к Правилам лицензирования
кредитных товариществ  <*>
Сноска. Приложение с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года N  159 .
Герб
Республики
Казахстан
Фирменный символ
уполномоченного органа по
регулированию и надзору за
деятельностью кредитных
товариществ
Лицензия
_________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа по регулированию и
надзору за деятельностью кредитных товариществ)
на проведение кредитным товариществом операций,
предусмотренных банковским законодательством Республики
Казахстан в тенге для своих участников
номер __                        от " __" _____________ года
номер государственной регистрации
__________________________________________________________
(полное наименование кредитного товарищества)
настоящая лицензия дает право на проведение следующих
операций:

1. _______________________________________________
2. _______________________________________________
3. _______________________________________________
4. _______________________________________________
Осы лицензияның талаптарынан туындайтын құқықтар үшінші тұлғаларға берілмейді.
Осы лицензия бір данада беріледі.
Төрағаның орынбасары
Кредиттік серіктестіктерді
лицензиялау ережесіне
2-қосымша
фотосуретке
арналған
орын
_________________________________
(қаржылық ұйымның атауы)
_________________________________
(кандидат тағайындалатын қызмет
көрсетіледі) төраға (басқарма мүшесі,
бас бухгалтер) қызметіне ұсынылатын
кандидат туралы дерктер (баспа
нысанында ресімделеді, 14 шрифт)
____________________________________________________________
Аты-жөні
____________________________________________________________
Туған күні
____________________________________________________________
Білімі              (аяқтаған жылы, жоғары оқу орнының атауы,
мамандығы)
____________________________________________________________
Мыналарды:
1) банктік қызмет;
2) басқа қаржылық
ұйымдардағы қызмет;
3) аудиторлық;
4) бухгалтерлік қызмет.
тегі қызметін қос.
қанда қаржы рыногын.
дағы жұмыс стажы.
____________________________________________________________
Еңбек қызметі туралы мәліметтер
____________________________________________________________
N  Жұмыс кезеңі      Ұйымның, атқаратын қызметінің атауы
(айы, жылы)
____________________________________________________________
1.
____________________________________________________________
2.
____________________________________________________________
3.
____________________________________________________________
Заңда белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған
сотталғандығы бар ма - ия/жоқ
Банктік қызметке байланысты жасаған құқық бұзушылықтары үшін
әкімшілік жауапқа тартылған ба - ия/жоқ
Бұрын еріксіз таратылған, оның ішінде банкрот деп танылған
кредиттік серіктестіктің немесе заңды тұлғаның (ұйымның, қызметтің
атауы, жұмыс кезеңі, таратылу, банкроттық себебі) басшы қызметкері
болған ба - ия/жоқ
Осы мәселеге қатысты басқа ақпарат
Мен, ____________________________, осы ақпаратты тексергенімді
және оның шынайы әрі толық екендігін растаймын және мен ұсынған
шынайы емес мәліметтердің менің тағайындалуыма (сайлануыма) келісімді
қайта қарауға және маған қатысты бұдан ары Қазақстан Республикасының
заңдарына сәйкес санкция қолданылуы мүмкін екендігін танимын.
Қолы _____________                 Күні _____________
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
"Кредиттік серіктестіктерді
лицензиялау ережесін бекіту туралы"
2003 жылғы 27 қазандағы
N 380 қаулысына
2-қосымша
Күші жойылды деп танылған нормативтік
құқықтық актілердің тізбесі

1. ___________________________
2. ___________________________
3. _________________________
4. _______________________________
Права, вытекающие из условий настоящей лицензии не могут быть
переданы третьим лицам.
Настоящая лицензия выдается в единственном экземпляре.
Заместитель Председателя
г. Алматы
Приложение 2
к Правилам лицензирования
кредитных товариществ  <*>
Сноска. Приложение с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года N  159 .
Место для
фотографии
Данные о кандидате,
рекомендуемом на должность председателя
(члена правления, главного бухгалтера)
(оформляется в печатном формате, шрифт 14)
на  ___________ ______________________________________________
(указывается должность, на которую назначается кандидат)
_______________ ____________ _________________________________
(наименование финансовой организации)
______________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество   |
___________________________|__________________________________________
Дата рождения            |
___________________________|__________________________________________
Образование              |(Год окончания, наименование высшего
| учебного заведения, специальность)
___________________________|__________________________________________
Стаж работы на финансовом  |
рынке, включая:            |
1)банковскую деятельность; |
2)деятельность в других    |
финансовых организациях; |
3)аудиторскую деятельность;|
4)деятельность в           |
бухгалтерской службе.    |
___________________________|__________________________________________
Сведения о трудовой деятельности:
______________________________________________________________________
N  | Период работы       | Наименование организации, занимаемые
| (месяц год)         | должности
-------------------------------------------------------------------
1.
2.
3.
-------------------------------------------------------------------
Имеется ли непогашенная или неснятая в установленном
законом порядке судимость - да/ нет
Привлекался ли к административной ответственности за
совершение правонарушений, связанных с банковской деятельностью
- да/ нет
Являлся ли в прошлом руководящим работником кредитного
товарищества или другого юридического лица, принудительно
ликвидированного, в том числе признанного банкротом (наименование
организации, должность, период работы, причина ликвидации/банкротства)
- да/ нет
Другая информация, имеющая отношение к данному вопросу
Я, ____________________, подтверждаю, что настоящая
информация была мною проверена и является достоверной и полной,
и признаю, что наличие недостоверных сведений, представленных
мною, является основанием для пересмотра согласия на мое назначение
(избрание) и может повлечь в отношении меня дальнейшее применение
санкций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Подпись _________              Дата __________________
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
"Об утверждении Правил
лицензирования кредитных
товариществ"
от 27 октября 2003 года N 380  <*>
Сноска. Приложение с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года N  159
Перечень нормативных правовых актов,
признаваемых утратившими силу

1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Кредиттік серіктестіктер туралы" Ережесі туралы" 1997 жылғы 12 сәуірдегі N 106  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 351 тіркелген, 1997 жылғы 14-19 сәуір аралығында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында жарияланған).
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Кредиттік серіктестіктер туралы ережеге өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы" 1997 жылғы 4 желтоқсандағы N 408  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 63 тіркелген, 1998 жылғы 19-25 қаңтар аралығында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында жарияланған).
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Кредиттік серіктестіктер туралы ережеге өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы" 1999 жылғы 21 мамырдағы N 136  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 819 тіркелген, 1999 жылғы 21 маусым - 4 шілде аралығында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында жарияланған).
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Кредиттік серіктестіктер туралы ережеге өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы" 2000 жылғы 20 шілдедегі N 302  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1235 тіркелген, 2000 жылғы 28 тамыз - 10 қыркүйек аралығында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында жарияланған).
5. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Кредиттік серіктестіктер туралы ережеге өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы" 2000 жылғы 13 қазандағы N 393  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1295 тіркелген, 2000 жылғы 19 қараша - 3 желтоқсан аралығында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында жарияланған).
6. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Кредиттік серіктестіктер туралы ережеге өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы" 2001 жылғы 6 тамыздағы N 305  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1691 тіркелген, 2001 жылғы 3-16 желтоқсан аралығында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында жарияланған).

1.  Постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 12 апреля 1997 года N 106 "О Положении "О кредитных товариществах" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 351, опубликованное 14 апреля - 19 апреля 1997 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана");
2.  Постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 декабря 1997 года N 408 "Об утверждении изменений и дополнений в Положение о кредитных товариществах" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 63, опубликованное 19 января - 25 января 1998 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана");
3.  Постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 июня 1999 года N 136 "Об утверждении изменений и дополнений в Положение о кредитных товариществах" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 819, опубликованное 21 июня - 4 июля 1999 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана");
4.  Постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 июля 2000 года N 302 "Об утверждении изменений и дополнений в Правила о кредитных товариществах" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1235, опубликованное 28 августа - 10 сентября 2000 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана");
5.  Постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 октября 2000 года N 393 "Об утверждении изменений в Правила о кредитных товариществах" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1295, опубликованное 19 ноября - 3 декабря 2000 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана");
6.  Постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 6 августа 2001 года N 305 "Об утверждении изменений и дополнений в Правила о кредитных товариществах" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1691, опубликованное 3 декабря - 16 декабря 2001 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана");

7. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Кредиттік серіктестіктер туралы ережеге өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы" 2002 жылғы 1 тамыздағы N 280  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1968 тіркелген, 2002 жылғы 26 тамыз - 8 қыркүйек аралығында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында жарияланған).

7.  Постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 августа 2002 года N 280 "Об утверждении изменений и дополнений в Правила о кредитных товариществах" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1968, опубликованное 26 августа - 8 сентября 2002 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана").